i: Burgerlijke Stand. FEUILI DE GEHEllft KJ CECIL-I Maar No. turn. TWREDC BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUTD-HOLLAND ZN UTRECHT, SlhoonhnonKllo Courant ■AANDAB 17 AUGUSTUS 18S1 NIEI de oo! DE OVERBRUGGING VAN DE MAAS. Ons blad Is aange. Publiciteltswaard Adverteerders (I.< adverteerders zich kunnen verschaf/ Het voorstel van B. en W. wordt daar na aangenomen, DIT NUMMI TWE 1. H. •aar tin’ lurgerlijk uit raadsleden zal, bestal "ïkozen de heeren' B. Terwijl de bouw voor de nieuwe Maasbrug te Maastricht in snel tempo vordert, ligt op eenigen afstand het rustieke bouwwerk van de oude brug als ’n herinne ring aan oude verkeerstoestanden in het Zuiden van ons land. Wanneer de nieu we brug eenmaal geopend ral zijn, zal deze het leeuwenaandeel van het dood gaand verkeer voor zich opeiaohen. Verschijnt Maar en Vrtfdag. Prys ling: voor 8chc maanden 1.25 Met verzekering ABONNÉ’S van 2000o°ngMÓ Sinds vrij la tistiek aangetoon land regelmatig heeft naar de wordt geleidelijk woners van di door de schij] van de steden, .zi de hoop er te vil belooft aan wie brengt. Naar de toren, naar de magazijnen enz., bewoners der rus ten en in ruil d zeer weinigen vi platteland. Dit alles is bek zich er niet al t( nu is er iets bij zeer bijzonder ei lijk, dat die* trel ook schijnt meest< ren. Het is nog nii de volwassenen va zich herinneren schuwe boschvogi te kunnen beluisti voor over hebben flinke wandeling het stadsgewoel, lijster thans hoor tuintje en hem i met zijn onverdro Evenzoo is het die tot voor kort e zich angstig toond nu kan men die i van de stadsdru reeds geheel hebh Het is niet m< men in de stad t en het aantal stri in den winter, 1 ■cheert, is niet ge Zelfs onze zome kiet, blijkt voorkeu stad. Voorheen hie zich liefst op in meeste plassen en voort te planten zwermen zien dans ten. Nu is vastgest meer en op het pla gen voorkomen dan Een verklaring v< lende zijde geconsta nog niet gevonden, de beide groepen sj muggen naar de sti een opeenhooping y op wier bloed zij b vogels de insecten v Maar deze verklarin ten eerste is er in d( hooping van mensc] tweede zijn lijster ei nachtvogels. TIENHOVEN. Raadsvergadering op Vrijdag 31 Juli. Voorzatter de heer G. W. Luijendijk. burgemeester. Afwezig wethouder De Jongh. Na lezing der notulen, die onveranderd worden vastgesteld, komen eenige inge komen stukken ter tafel. Daaronder is een bericht van het gemeentebestuur van Utrecht, omtrent de nadere voorwaarden van aapsluiting bij den barakkendienst, van het stads- en academisch zieken huis. Den Voorzitter lijkt aansluiting bij Utrecht zeer gewenscht. Zonder hoofdelijke stemming wordt daartoe besloten. Van Ged. Staten is bericht ontvan gen, dat zij na de aangebrachte wijzi gingen in het ontwerp huur-reglement voor de gemeentewoningen tegen dat ont werp geen bezwaren hebben. De Voorzitter leest dat ontwerp voor en adviseert het reglement aldus vast te stellen. De heer G. H. Spek vraagt, of er geen bezwaar tegen bestaat, dat er gèen borgstelling in het reglement wordt be dongen. De Voorzitter antwoordt, dat hij de bepaling omtrent borgstelling uit het reglement heeft geschrapt, omdat anders NIEUW-LEKKERLAND. Vergadering van den Gemeenteraad op 81 Juli. Afwezig de heeren J. G. L. Smit, G. de Kraaij en M. Molenaar. Voorzitter de heer F. M. A. d. Ros vaart, burgemeester. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed. De notulen der vorige vergadering worden daarna gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Een schrijven is ingekomen van de heeren F. Franssen en G. Teeuw, dat zij hun benoeming, respectievelijk tot hoofd en onderwijzer der le Openbare School aannaman In verband met een schrijven van Ged. Staten omtrent het gemeenteverslag, be sluit de raad voor het vervolg geen vijf- jaarlijksch verslag te zenden. De heer W. Gh. Schaap, hoofd der 2e Openbare School te Kinderdijk, heeft eer vol ontslag verzocht tegen 1 October met het oog op zijn benoeming tot onderwij zer te Utrecht. Het ontslag wordt hem met algemee- ne stemmen verleend. Het bestuur van het Dep. Nieuw-Lek- kerland der Mij. tot Nut van 't Algemeen heeft verzocht een portaal aan de noord zijde van de bewaarschool te maken ter verbetering van de school. Dit zal geschieden. Ged. Staten hebben medegedeeld, dat zij het raadsbesluit, waarbij aan den heer A. G. de Groot, gedurende 8 jaar f 300 per jaar zal worden gegeven voor de hoogere kosten van zijn woningbouw, ten behoeve van de inwoning van den burge meester niet hebben goedgekeurd. B. en W. stellen voor, dat de gemeen te een deel van de woning van den heer A. de Groot zal huren voor den tijd van 6 jaar voor f 400 per jaar, en dat hiervan f 100 per jaar zal worden ver haald op het salaris van den burgemees ter. Dit voorstel wordt na een enkele op merking van den heer Bongórs aan genomen. Voor de boekhouding van het burger lijk armbestuur moet een controleur wor den aangesteld. Op voorstel van B. en W. wordt daar voor aangewezen de heer Joh. Damsteegt Verder is een schrijven ingekomen van het burg, armbest, om het salaris van den secretaris-penningmeester, met het oog op de vele werkzaamheden, te verhoo- gen. B. en W. stellen voor het salaris te brengen op f 50 per maand (vóór dezen bedroeg het f 200 per jaar) en het pre sentiegeld vast te stellen op f 2 per lid per vergadering. De heer P. de Jong vraagt een uit eenzetting van de regeling bij het bur gerlijk armbestuur. Op verzoek van den Voorsiter geeft de heer 0. Stam de noodige in lichtingen. Deze wijst er op, dat steeds wordt gehandeld volgens de wettelijke voorschriften van den Minister. De heer P. d e J o ng zegt, dat hij nog niet tevreden is. het contract aan zegelrecht onderhevig Wethouder Spek vraagt, of Ged. Sta ten bezwaar hebben tegen borgstelling, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt. Spr, erkent, dat het reglement volgens dit ontwerp op vrij lossen voet komt te staan, doch een bepaald be zwaar ziet hij daarin niet. Het ontwerp wordt goedgekeurd. Wethouder De Jongh heeft bericht, dat hij met ingang van heden de ge meenteraadsvergaderingen weer hoopt bij te wonen. Het spijt den Voorzitter, dat In middels de gezondheidstoestand van den wethouder weer zoodanig io verslech terd, dat hij aan dat voornemen geen gevolg heeft kunnen geven. Spreker déelt mede, dat de wethouder voorts heeft geschoven, dat het raadsbesluit, ter vergadering genomen, inzako de closets, bij de drie gemeentewoningen, zijn in stemming niet heeft. Naar zijn meening is de gekozen oplossing niet de juiste. Hij stelt den raad een ander plan voor en adviseert het besluit in te trek ken en aldus te wijzigen. Wethouder Spek zegt, dat het plan van wethouder De Jongh duur zou wor den. Het spijt ook spr., dat de heer De* Jongh niet in de gelegenheid is om zijn loorstel toe te lichten, doch spr. acht het bedoelde raadsbesluit goed en voelt niets voor verandering ervan. De heer Lakerveld heeft den in druk gekregen, dat wethouder De Jongh niet geheel juist is ingelicht Spr. acht het raadsbesluit zeer juist. De heer V a n L o m w e 1 heeft onlangs van wethouder De Jongh vernomen, hoe deze over de zaak denkt en licht diens standpunt nader toe. Eet schrijven wordt voor kennisge ving aangenomen en de Voorzitter zegt toe het werk zoo, spoedig mogelijk te willen doen uitvoeren. Hierna komt ter tafel een schrijven van den Neutralen en den Ghr. Hout- bewerkersbond, gericht aan .het gemeen tebestuur van Ameide, doch waarvan de besturen ook kennisgeving aan den raad van Tienhoven verzochten. Genoemde or ganisaties verzoeken, een steunregeling voor crisiswerkloozen in het leven te roepen volgens de door den Minister aangegeven weg. 9 Is u aan het Ri verbonden, vroeg hij. i Neen, maar ik dat gij medekomen zi andere in orde. Ik weet niet o van mijn zuster, zoo'r Haar ongesteldheid, is, zal haar voldoem indien zij niet komt. Pardon, uw zu men. Zij kan daaro; komen en ik wil haai dig te zijn. Het gaat niet, a Emile, uw zuster het wél te komen. Zij z zijn weg le blijven, ze ernstig ongesteld. E waarom. Er is haar looning toegezegd. N< ontwaardigd op, kapi bedoel geen geldelijke ons woord, dat, indic in de salons komt vi zaakgelastigde, dat hi ren gegeven zullen wo u evenveel prijs stelle ve. Duidelijker behoef Hot was kapitein Vi. «lag in het gezicht krt dus een clergenen. die heen gesponnen haddei den stellen en zijn zt dingen, waartoe zij ar men. Maar voor hij dienst: ontvangsten f 196254,70)4, uitgayeti f 149803,66, batig slot f 46451,04)4. Kapitaaldienst: ontvangsten f 8339,80, uitgaven f 68470,47H, nadeelig slot f 60130,67 Eveneens wordt aangeboden de begroe ting voor 1932 als volgt: gewone dienst: Ontvangsten en uitgaven f 184101,8214. Kapitaaldienjst: ontvangsten f 1597,14, uitgaven f 855,68, batig slot f 741,46. De rekenipg en de begrooting worden voor onderzoek in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren J. Bongers, P. de Jong en G. Stam. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer 0. Stam of B. en W. de mogelijkheid heb ben onderzocht van den aanleg van een rijwielpad op den Middelweg. De Voorzitter zegt, dat gebleken ia, dat de aanleg van zulk een pad f 2695 zou kosten, weshalve B. en W. besloten geen verdere stappen te doen. Ten slotte zegt de Voorzitter, dat de raad in zijn tegenwoordige samenstel ling hoogstwaarschijnlijk niet meer zal bijeenkomen. Hij brengt alle leden dank en in het bijzonder de scheidende leden, voor hetgeen zij voor de gemeente heb ben gedaan. Hij hoopt, dat het hen, die hier niet terugkeeren, in hun verder le ven goed moge gaan en de andere leden hoopt hij op Dinsdag 1 September weer in gezondheid te ontmoeten. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. De heer Lakerveld zegt, dat een dergelijk voorstel van hem niet is te verwachten. De heer Van Lomwel herinner aan de nog steeds te treffen voorzie ning in de drinkwaterkwestie. z De Voorzitter antwoordt, dat hi deze zaak gaarne zou hebben uitgestek tot ze zou kunnen worden opgelost doo. aansluiting bij de waterleiding. Hij kan echter niet verwachten, da daarvan binnenkort iets zal komen e: daarom lijkt het spr. goed dat de hee. Van Lomwel in een volgende vergade ring een voorstel indient tot het slaai van een pomp. De heer Lakerveld zegt, dat inder tijd burgemeester Van Beteren als dijk graaf niet kon toestaan, dat op de be wusto plaats een pomp werd aange bracht. Waarschijnlijk zal dat dus oo nu niet kunnen. De heer Lakerveld hoort nog a eens klachten over do sluiting van he café tijdens den kerkdienst en hij heef' ook zelf al eens bemerkt, dat dit hie volgens de voorschriften gebeurt. Spr verzoekt den voorzitter, dat als burge meester te willen onderzoeken, aangezier anders' een der leden een voorstel zoi moeten indienen tot geheele café-sluitim op Zondag. Liever zou spr. dat voorko men en de soepele verordening handha ven. Het was dan ook in het eigen voor deel van de caféhoudster, als zij aan dif verordening de hand hield. D|en Voorzate spijt het, dat er reden is tot klachten over het niet na komen der verordening. Hij zal eer streng onderzoek doen instellen. Hierna sluiting. Wsrkloozansteun. De Voorzitter deelt mede, dat hij afgevaardigden van de bonden heeft ont vangen en de zaak met heen bespro ken. Bij aanvaarding van een dergelijke regeling krijgt de gemeente een zeker percentage, beloopende 25 a 75 pCt. der uitkeering door het rijk vergoed. De heer Versluis stemt toe, dat men de arbeiders niet van honger kan laten omkomen, doch als de verzoeken niet rechtstreeks aan Tienhoven zijn ge daan, kan z.i. de zaak hier voorloopig nog wel blijven rusten. De Voorzitter herhaalt, dat hem nadrukkelijk verzocht is, het verzoek ook in dezen raad ter tafel te brengen. De heer Van Es zegt, dat ook, al was dit niet het geval, het verzoek toch tegen een volgende vergadering zou in komen, als de raad het nu niet behan delde. Spr. vindt het onnoodig om op dat formeele verzoek te wachten. De Voorzitter beaamt dit. Het is een plicht van de overheid te zorgen, dat de arbeiders, die door oorzaken buiten hun schuld werkloos zijn, geen gebrek lijden. Naar spr.’s meening, behoort de raad zich met vreugde van die plicht te kwijten. Op desbetreffende vragen van den heer Lakerveld, antwoordt de Voorzit ter, dat de georganiseerde arbeiders eerst steun uit de gemeentekas ontvan gen als hun uitkeering van bondswege ophoudt en dat de ondersteuning de aan sluiting der arbeiders bij een organisa tie niet tegenwerkt. De georganiseerde werkloozen krijgen n.l. een iets hoogere uitkeering dan hun ongeorganiseerde collega’s. Spr. vindt dat billijk. Alle werk nemers moesten zich organiseeren. Wethouder Spek vraagt of de actie ter verkrijging voor de steunregeling van de bondsbestuurders zelf uitgaat, dan wel op aandrang van de arbeiders in de gemeente geschiedt. De Voorzitter antwoordt, dat dit laatste het geval is. Aanvankelijk was zelfs het verzoek van de plaatselijke af- deeling van een der organisatie’s uitge gaan, doch om een heter omschreven voorstel te kunnen doen, heeft men daar op de zaak aan de beide bondsbesturen in handen gegeven. Aangezien de werkloosheid in de man- denindustrie een zuiver gevolg van de crisisomstandigheden is, bestaat er, naar spr. meent, alle grond voor de verwach ting, dat de rijksbjjdrage zal zijn te ver krijgen. De heer Lakerveld zegt, dat op het oogenblik de werkloosheid in Tienhoven slechts gering is. Er is z.i. geen bezwaar tegen om het voorstel tot een volgende vergadering aan te houden, opdat de le den zich inmiddels van deze tamelijk in gewikkelde zaak eenigszins op de hoogte kunnen stellen. De heer Van Es is degen het voorstel Lakerveldè De raad heeft slechts in be ginsel te besluiten en over de bijzonder heden zal nog genoeg overleg zijn te ple gen, waarmede ook reeds veel tijd ge moeid zal zijn. De Voorzitter stemt daarmede volkomen in. De heer Van Es zegt voorts, dat ej hier reeds eenige personen zonder werk loopen. Anderen hebben nog slechts van tijd tot tijd werk en spr. verwacht, dat de toestand niet beter zal worden. Teneinde in dit verband eenige nadere mededeelingen te doen, vraagt spr. schor sing der vergadering, waaraan de Voor zitter voldoet. Na heropening steunt wetljouder Spek het voorstel—-Lakerveld om de beslissing aan te houden. De heer Lakerveld licht toe, dat het geenszins in zijn’bedoeling ligt, de zaak op de lange baan te schuiven. Spr. Wsrklooienstsun. Een adres is ingekomen van den heer P. de Jong, om de normen van de steun bedragen te verhoogen, en voor de geor- ganiseerden vast te stellen op f IS.— per week, plus f 1.20 voor ieder kind, en voor de kostgangers op f 9 per week, tevens uitkeering te doen tot 75 pCt. van het weekloon, van de eerste f 5 verdienste niets af te trekken, en een georganiseer de in de commissie op te nemen. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor het verzoek af te wijzen, aan gezien de Minister het toch niet zou goedkeuren. De heer G. Stam verklaart zich tegen het voorstel. Wel is hij er vóór om van de eerste f 3 verdienste niets af te trek ken, zooals door B. en W. is voorgesteld. De heer J. M. Stam vindt de werk wijze van het burgerlijk armbestuur goed. Ook de heer J. Bongers verklaart zich tegen het voorstel en tevens tegen het voorstel van B. en W. wat betreft de eerste f 3 verdienste. Dit wordt door B. en W. ingetrokken, en daarna het adres van den heer P. de Jong verworpen. Dan bieden B. en W. het gemeente verslag aan, wat ter visie gelegd zal worden. Tot lid van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt in de vacature, ontstaan door het ver trek vati den heer A. D. Scholten, geko zen de heer F. Franasen. Behalve be noemde stond op de aanbeveling mej. M. P. Vernède. Een voorstel van B. en W. om de ont- ruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning, wijk G no. 35, te ver lengen tot 27 Maart 1932, wordt goedge- keurd. Voorts wordt aangeboden de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1930 met een batig saldo van f 189.81, evenals de begrooting van hetzelfde college voor 1932, die in ontvangsten en uitgaven sluit op f 30.289.81. De verordening omtrent de heffing van besmettelijke riektegelden, welke liep tot 1 Juli 1932, wordt op voorstel van B. en W. ongewijzigd vastgesteld. Onderzoek geloofsbrieven. De Voorzitter belast met het on derzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden de heeren W. de Groot, P. de Jong en J. Bongers. De vergadering wordt hiertoe geschorst. Na heropening deelt de heer W. d e Groot namens de commissie mede, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden, zoodat tot toelating kan worden beslo ten. Qeldleenlngsbeslult. De Voórzitter deelt mee, dat de kosten voor den verbouw van de bijzon dere school f 16978,42 bedragen, en stelt namens B. en W. voor, daarvoor een geld leening aan te gaan, en de aflossing in 25 jaar te doen geschieden. Dit voorstel wordt aangenomen. Rekening en Begrooting. Aangenomen wordt de gemeentereke- ning over 1930 met de volgende eindcij- MOORDRECHT. De raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen, onder leiding van burgemeester J. J. Snel. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen en goedgekeurd. De commissie, bestaande uit de heeren J. W. R. Termorhuizen; N. Dirkzwager en H. Frederiks. belast met het onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen raadsleden, adviseert den raad tot him toelating te beslui ten. waartoe wordt besloten. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van het bestuur, van den Alg. Ned. Politiebond, waarbij ge vraagd wordt het salaris van den gemeenteveldwachter te brengen op i 2200.- Na toelichting van den voor zitter, werd dit schrijven voor kennis geving adngenomen. Het voormalig postkantoor, eigen dom van de gemeente, werd wederom voor den prijs van f 400.- per jaar verhuurd aans den heer J. Buys. Een verzoek van den heer van Til burg om een electrische verbinding aan te brengen tusschen zijn huis en dat van zijn vader wordt toege staan Van B. en W. is een voorstel inge komen om aan den administrateur en monteur van de gemeentebedrijven een gratificatie te geven van f 250.- Uit de vergadering wordt naar vo ren gebracht, dat het geven van gra tificaties niet wenschelijk is. en zoo het salaris te laag is, dit verhoogd moet worden. De voorzitter deelt hierop mede, dat er een salarisregc- ling voor beide personen is. waarna het voorstel van B. en W. wordt aaru genomen. Een voorstel van B. en W. over de salarisregeling van den doodgraver alsmede de aangeboden verordening op de invordering en heffing van be grafenisrechten wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Nu is aan de orde de benoeming van vier leden van ’t Burgerlijk Arm bestuur. Deze benoeming is noodig door het bedanken van den heer N. Exalto en de aanneming van het voor stel-Frederiks om dit college met twee leden uit te breiden, zoodat elke partij, die in den raad zitting heeft hierin vertegenwoordigd is. B. en W. hebben de volgende voor dracht ingediend: 1 H. Frederiks, 2. B. van Gent; 1. J. L. de Jong, 2. M. Gilden; 1. Joh. J. de Knegt, 2. J. W. de Jong; Rietveld. 2. M. Verstojep. -Daar de wensch geuit is. de personen’ die no. 2 staan te benoemen, daar anders het Burgerlijk Armbestuur bjjna ge heel uit raadsleden zal,bestaAn. wer- den gekozen de heeren' B. van Gent; J. L. de Jong; J. W. de Jong en M. Verstoep. Hierna sluiting. A JAARSVELD. Juli. Geboren: Floor,t a. van A. Buitenhuis en G. J. van Os. Ondertrouwd: J. van den Berg en B G. Booi. Getrouwd: J. van den Berg, oud'125 j en B. G. Booi, oud 22 j. Overleden: A. Verweij, oud 10 j. C van Eiteren, oud Hm. H. van Gan gelen, oud 80 j., weduwnaar van H. der Hartog. D. A. den Oudsten, oud 3 j H. Molenaar, oud 48 j., weduwe van W. de Groot. LOPIK. Juli. Geboren: Janna, d. van P. van Blade ren en A. Holler. Wilhelmina Neel- tje, d. van G. G. van Bemmel en A. W. de Leeuw. -Arris, z. van D. EL H. Kramer en A.’ M. Kersbergen. Getrouwd: A. van Os, oud 29 j., en C. Hofland, oud 35 j. Overleden: P. C. Verhoef, oud 68 j. G. Vermeulen, oud 53 j., echtgenoot van M. Snel. OUDEWATER. Augustus. Geboren: Haagje Margaretha, d. vaq. G. Koetsier en H. Hogendoorn. 1 Htüi* drik, z. van H. Schinkel en G. P. de Leeuw. Gezina, d. van II. W. Koen ders en J. P. Hoogenboom. Getrouwd: G. Voorsluijs en.G. W. Dijksman. Overleden: M. T. E. Garjeanne, wed van Th. de Van. WADDINXVEEN. Augustus. Geboren: Margje, d. van A. Verblaauw en M. Zwanenburg. WII.LIGE-LANGERAK. Juli. Geboren: Catharina Maria Margare tha, d. van W. Straver en A P. Ver meulen. Jan Dirk, z. van J. D. .Kooi man en A. Rijneveld. Overleden: H. Rijneveld^ K>ud 82 weduwnaar van F. Vermeulen. J. Kooiman, oiyi 1 d.- IJSSELSTEIN. Augustus. Geboren: Johannes, z. van F. J. de i Bruin en H. van Sglm. Anna Maria, d. van H. A. van Zoelen en G. Mulder I Wilhelmina Cornelia, d. van W. van Vliet en P. Kooijman. Maria, d. van j L. Boer en W. van Zoest. ïïendrika I Wilhelmina Jacoba, d. van W. J. Busek en E. Slagmoten. Wilhelmina, d. van I G. F. de Jong en J. M. Zwezerijnen. Johannes Marie, z. van C. M. Swart en G. J. van Oostrum. Grada Cornelia, d. van E. Klomp en A. M. van Schaik. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van M. VQ-n den Engel en W. H. Maton. T. de' Kuijer, oud 72 j., düwnaar van G. Kok. wil alleen gelegenheid hebben om zich op de hoogte te stellen van de kwestie. Het voorstelLakerveld wordt ten slot te zonder hoofdelijke stemnling aange nomen. B. en W. bieden den raad de gemeente rekening over 1930 aan. De heeren Ver sluis en Van Lomwel worden aangewe zen voor het onderzoek der rekening. Geloofsbrieven. Hierop komt aan de orde het onder zoek van de geloofsbrieven der nieuw-in- komende raadsleden. Op verzoek van den Voorzitter belasten de heeren Van Lomwel, Ver sluis en Lakerveld zich met het onder zoek, waartoe de vergadering opnieuw wordt geschorst. Na heropening rapporteert de heer Van Lomwel, dat allo stukken in or de zijn bevonden, zoodat de raad be sluit tot toelating. Hierop komt aan de orde de wijziging van het reglement van orde voor don raad in verband met de niéuwe gemeente wet. De Voorzitter stelt o.m. voor, dat het loten over de volgorde van stem ming zal vervallen en dat deze voortaan zal geschieden in de volgorde, waarin de leden de presentielijst teekenen. De voorgestelde wijzigingen worden zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Volgt de vaststelling van een ambtenarsn-reglemsnt. De Voorzitter zegt, dat deze zaak al heel wat stof heelt doen op waaien, bpr. heeft verschillende ontwerpen voor het nieuwe reglement. Te Ameide is de raad in de bespre kingen hierover blijven steken. Spreker achtte het ontwerp van de ambtenaren organisatie het beste, omdat de ver- sclnllende bonden van het gemeenteper- soneel daar allen mede accoord gaan. Het raadslid Krujjt had tegen dat ont werp het bezwaar, dat het door ambte naren is vastgesleld. Spr. begrijpt met, wie het dan beter zal kunnen samen stellen, maar genoemd raadslid en de heer Boer gaven de voorkeur aan het ontwerp van een uitgever. Als dat te Ameide wordt vastgesteld, lijkt het spr. beter, dat hier hetzeltde model wordt ge kozen, hoewel hij haast zeker weet, dat o.v. de organisatie van den veldwachter er bezwaren tegen zal indienen. Wethouder Spek had het ontwerp gaarne nog even ter inzage gehad. De heer Lakerveld begrijpt niet, waarvoor'het ambtenaren-reglement hier noodig is. Er is in deze gemeente z.L nog nooit een behoefte aan gebleken. De Voorzitter stemt hiermede in. Spr. begrijpt niet, dat de Tweede Ka mer niet een reglement voor alle ge meenten heeft vastgesteld. Thans moeten raadsleden in plattelandsgemeenten zich niet over de vrij lastige en overbodige kwestie druk maken. Wethouder Spek komt het ook las tig voor de verschillende ontwerpen goed te beoordeelen. De mogelijkheid be staat evenwel, dat het door de ambtena- ren-organisatie ontworpen reglement al leen met hun belangen rekening houdt en dat later bezwaren van die eenzijdige regeling aan den dag zouden treden. Den heer Lakerveld blijft het on verschillig welk reglement wordt vastge steld. De wethouders zijn hier niet ge woon te letten op dingen als b.v. den arbeidstijd van de ambtenaren. Zij moe ten hun werk verrichten en mogen er vrij in blijven, daar 5 of 7 uur aan te besteden. De Voorzitter zegt, dat hij giste ren te Ameide gemeenteraadsverga dering heeft gehad van des morgens 10 tot des middags 4 uur. Hij heeft toen van 612 uur aan zijn notulen ge werkt en deze gereed gekregen. De beslissing omtrent het reglement en de vast te stellen instructie wordt aan gehouden, opdat de leden het ontwerp ter inzage kunnen krijgen. Rondvraag. De heer Lakerveld heeft bezoek ge had van den heer G. de Jong, die hem verzocht maatregelen te nemen tegen het standplaats kiezen van woonwagens, zooals nu weer op den Lekdijk is ge schied. De Voorzitter verzoekt den heer Lakerveld in de volgende vergadering een voorstel in te dienen tot den aanleg van een vast woonwagenkamp.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 5