Unie K Sportnieuws. Gemeente I Een eenvoud Afloop Aanbestedingen Burgerlijke Stand. WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1931 TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant No. W». NIEL Ons blad is aangeslo, Publiciteitswaarde e Adverteerders (l.b./ adverteerders zich j. t kunnen verschaffen. DIT NUMMER DRIE t en mastiek: T. A. Bonter, Ameide E van Andel te Groot-Ammers ABONNE’d vhu dit onnnGulden b 4 V VVongeschik Verschijnt Maandai en Vrydag. Pryt» by ling: voor Scnoonl maanden 1.25; p Met verzekering IA Er gebeuren b dingen. In China wegens gebrek aan rika wordt het voe< tigd, omdat het i In Rusland staan grens van bongerd* het land voert tegei groot verlies staat Nederland zijn ee die in zorgelijke o en in dit zelfde hoeveelheden voedsï mestvaalt gebracht veevoeder gebruikt. Er zijn voor die lingen natuurlijk kunnen nooit „goec reden is in elk de niet anders dan vernietigt het graai ders te laag wordt, graan-uitvoer de pi den drukken en rev- derland werpt zijn de vastgestelde prij taald worden. We eigen land blijven i dat de groenten, wa ten zijn betaald wieden, uithalen, n gen enz. worden niet de prijs er vo< de kweekers er voc ver dan dat voede ter beschikking te ar behoefte aan h Dat is dus eig van een ergerlijke s ontwaardiging zoolt niets anders gebeui levensmiddelen? Natuurlijk, zal m iemand op het dei een eenvoudige op keukens voor werk waarop die schui middelen, welke ni of naar den stal ga koopbaar zijn, voor reid. Zoo oppervlakki niets tegen en alles h eenvoudig en ayn van uitvoering zijn Maar dan gaat ken en komt toch De keukens zouden ten voor niets krij hebben er dus geei bij. Evenmin als n naar de mestput br er iets voor ontvang den het maal even een zeer geringe v Vermoedelijk echter voor de werkloozen met die gratis-voed. steunbedrag vermint de werkloozen an de zouden moeten beta zen zouden er dus g ben, want indirect j groenten dus weer Voordeel hebben noch de werkloozen ben de groentenboe Bootenverhuurder: „Nike voor jou, Noach,” reeds had toegezegd, de invoering der re geling aan den raad aan te bevelen en die belofte dient na te komen. Spr. wijst er op, dat de Minister over de goedkeu ring der regeling heeft te beschikken. De heer Den Boer wijst op de mo gelijkheid, dat aan de penningmeesters der vakbonden opgave wordt gedaan van de uit te keeren bedragen, zoodat den steuntrekkenden de armengang wordt be spaard. De regeling wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Daarna sluiting. BURGEMEESTEJ der Gemeente BER hiermede ter kenn den, dat op 1 Novi zullen worden lino van rente loabaarftalllng niet uitgelote volgende Geldl a. de 5 pCL geldlet aangegaan krach 15 Juni 1925, Ged. Staten van sluit van 6 Juli b. de 4H pCL geldl aangegaan krach 15 Juli 1927, g< Staten van Zuk van 25 Juli 1927 Bergambach Burgeme voornoen De D De I W De leden van den Raad van State hebben Maandag een bezoek gebiecht aan Waalhaven, ter bezichtiging van vlieg-cld en de inrichting daarvan. Mr. Kan toont de andere leden van den Raad van State hoe licht een zitstoel van een K.L.M.-toestel U. Naast hei» Generaal Muller Masais, rechts de heer Bouwman, chef der K.L.M. op Waalhaven. Rondvraag. De heer Boon vraagt naar het ver zoek om verhooging van wedde van de schoolschoonmaakster van School III, waarop zij nog geen antwoord heeft ont vangen en zou, indien de overtuigipg bestaat, dat het loon te weinig is, wil len, dat een eventueele verhooging reeds thans ontvangen kon worden. De Voorzitter heeft geïnformeerd bij het hoofd van School III, zoodat het verzoek nader bezien zal worden bij het opmaken van de begrooting 1982. De Organisatie. De heer Brouwer heeft uit de no tulen verstaan, dat de voorzitter in de vorige vergadering gezegd heeft, dat niet organiseeren beter was dan organiseeren en dat’ de ongeorganiseerden goedkooper voor de gemeente zijn. De georganiseerden zijn volgens spre ker natuurlijk voordeeliger. Een normar- le werkloosheid vindt plaats ongeveer eens in de 10 jaar en gedurende dien tijd betaalt de gemeente slechts 10 a 11 cent per week voor de georgniseerden. Over het algemeen bestaat echter onver schilligheid voor ’t organiseeren en wan neer nu de burgemeester zegt, dat niet organiseeren voordeeliger is, dan vestigt spreker er de aandacht op, dat dit onr juist ia. De Voorzitter antwoordt hierop, dat hij persoonlijk van meening is, dat men niemand dwingen mag, zich te or ganiseeren. Bovendien heeft spr. niet gezegd, dat de ongeorganiseerden voor deeliger waren, doch dat het voor hem een vraag is of georganiseerden voordee liger waren dan ongeorganiseerden. De heer Brouwer antwoordt hier op, dat het voor hem geen vraag ia, wie voordeeliger voor de gemeente is. De ge organiseerden zijn altijd voordeeliger. Bo vendien kunnen dezen tijdelijk voor zich zelf zorgen bij normale werkloosheid. Gemoedsbezwaren tegen organiseeren is misschien *n reden. Spr. ziet er in, dat n groot aantal zich geen opoffering wil ge troosten en onverschillig blijft. Spr.’s fractie is natuurlijk een voor standster van organisatie. Hierdoor is het niet noodig, dat iemand ’s Maandagè op het gemeentehuis staat, als hij Don derdags werkloos geworden is. De heer Vermeulen zegt, dat hij ook wel menschen weet, dat al een half jaar zonder werk zijn, zonder naar de gemeente te komen. De heer Brouwer antwoordt hier op, dat dit een uitzondering is. Boven dien worden in sommige gevallen vrouw en kinderen tekort gedaan. Het is hun plicht, hiervoor den steun te aanvaarden indien zij zelf niet kunnen verdienen, er zijn echter ook voorbeelden, dat zulke menschen niet naar den steun gingen, om dat zij op andere wijze méér konden krijgen, hetgeen de heer Vermeulen ook wel weet. Hij keurt niet af, dat de men schen naar de gemeente komen, maar wil er enkel op wijzen, dat óp deze mAnier de ongeorganiseerden warden voorge trokken. De heer Vermeulen zegt, dat de beer Brouwer niet alle menschen over gén kam mag scheren en dat niet ieder direct naar de gemeente komt, waarop de heer B ro u w e r antwoordt, dat dit uitzondering en geen regel is. De heer Verstoep informeert, of Dr. Blom al geantwoord heeft over het aanstellen van een assistent. De Voorzitter antwoordt, dit met Dr. Blom besproken te hebben. Spr. heeft gevraagd hem een en ander sohrif- telijk te berichten. Dit bericht is nog niet ontvangen. Als het komt, zal het in den raad ter sprake worden gebracht. OnderzijdesToof. De heer Verstoep vestigt er de aandacht op, dat de bewoners van On derzijde hun vuil enz. niet kwijt kunnen, nu de wetering langs den Tiendweg ge dempt is. Bovendien kan het wfter ook niet weg, geeft dit met groote regen buien, zooals deze week, veel last en wordt ook de stank heviger. Hij vraagt of B. en W. de zaak van de demping bespoedigen willen en wat er gedaan zal worden, indien men nu niet tot demping overgaat. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. mondelinge en schriftelijke bezwa ren hebben ontvangen en deze ook ingé bracht zijn op een daartoe gehouden conferentie met de eigenaren. Kort daar na is gebleken, dat men elkander ver keerd begrepen heeft. B. en W. willen niet dwingen, zij heb ben zand, rioolbuizen en arbeidskrach ten. beschikbaar willen stellen. Nu heb ben enkele vertegenwoordigers van de eigenaren zich tot B. en W. gewend met een nieuw plan, dat ter onderzoek in handen van den geifieente-architect is ge steld. Zij stellen voor een poreus riool in het midden der sloot ongeveer 114 M. onder peil te'leggen. Hierdoor zou het GYMNASTIEKFEESTEN EXCELSIOR. Gouda. De gymnastiekwedstrijden van Zaterdag, uitgeschreven ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van „Excelsior” hadden den volgenden uitslag: Driekamp dames: le prijs „Kracht Oefening te Lekkerkerk 187 punten; le prijs „Brinio” te Oudewater 18014 p.; le prijs „Krachtsport” te Gouda 180 p.; le prijs „T.O.O.S.” te Waddinxveen 174J p.; le prijs ,J>.0.K.” te Reeuwijk 171 p.; 2e prijs „Olympia” te Haastrecht 162 p. Vierkamp heeren: le prijs „Excelsior” te Gouda 217 p., buiten mededinging; 2e prijs „T.O.O.S." te Waddinxveen 209 p.; 2e prijs „D.O.K.” te Reeuwijk 208 3/4 p.; 2e prijs „Krachtsport Gouda 205 p.; 2e prijs „Olympia" te Haastrecht 203 p. Gouda. B. en W. hebben gisteren aan besteed het rioleeren van een gedeelte van de Nieuwe Haven vanaf de Vrou- westeeg tot aan de Kattensingelgracht De volgende inschrijvingen waren binnen gekomen: E. van Leeuwen en Zoon te Nieuwer- kerk a.d. IJssel f 17.139, P. Stigter te Ammerstol f 15.900,jW. A. Kamsteeg te IJsselmonde f 15.750, N.V. Expeditie- en Aannemersbedrijf de Graaf en Bolsen- broek te BloemendaaJ f 15.555, J. Reijn te Waddinxveen f 14.949, J. Brongersma te Gouda f 14.896, J.l Kasbergen te Mbor- drecht f 13.900, J. Valk te Gouda f 13.625, Fima E. Sanders en Co. te Gouda f 13.568, A. Mboten te Moordrecht f 13.337, Fa. Molenaar en Luxen te Gou da f 12.995, Fa. S. Middelkoop te Gou da f 12.939, N.V. v.h. W. Bokhoven te Gouda f 12.300, N.V. EL J. Nederhoret te Gouda f 11.993. Nieuwpoort. Bij de Zaterdag gehou den aanbesteding inzake het verrichten van verschillende werkzaamheden en het maken van een garage aan de dokters woning, die eigendom der gemeente ia, waren de volgende inschrijvngsbiljetten ingekomen: Massa: T. Voormolen te Nieuwpoort f 1147- J. Bunschoten, Groot-Ammers f 999. S. van den Dóver, Bergambacht f 986. C. van Dam, Polsbroek f 972. C. van den Oever te Bergambacht f 960. L. Baron te Hoornaar f 897.40. Metsel- en timmerwerk: L. Baron te Hoornaar f 669.40. O den Hartog, Lan- gerak en W. Roth, Nieuwpoort f 598. Timmerwerk: M. van Leer te Ameide f 439. Wed. T. Voormolen, Nieuwpoort f 425. S. van den Oever te Bergambacht f 398. W. Roth te Nieuwpoort f 349. Metselwerk. O Streefkerk te Ameide f 488. P. de Lange en G. van den Berg Bergambacht f 475. Schilderwerk: H. J. van Riemsdijk te Nieuwpoort f 77. J. L. Weber, N euw- poort f 60. Zink ----- f 165. f 124.50. Electrisch licht: J. C. Bakker, Nieuw poort f 38.’ E. van Andel te Groot-Am- 'mers f 27. Het werk is in perceelen aan de laag ste inschrijvers gegund, nJ.: metsel- en timmerwerk: G. den Hartog, Langerak en W. Roth te Nieuwpoort voor f 598. Schilderwerk: J. L. Weber, Nieuwpoort f 60. Zink- en mastiekwerk: E. v. Andel, Groot- A mmers f 124.50. Electrisch licht, dezelfde f 27. Totaal voor f 800.50. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Openbare Vergadering van den Raad op 7 Augustus, des njn. 7.30 uur. Voorzitter de heer J. Aalbers, burge meester. Afwezig met kennisgeving de heeren A. Maaskant, D. van der Neut en P. Mes. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de wn.-secr. de notulen leest, welke onveranderd worden goed gekeurd. Een commissife wordt aangewezen tot onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw inkomende leden. De Voorzitter benoemt hiertoe de heeren H. Verstoep, P. Boon en L. J. van der Linden, die hun benoeming aan nemen. Hierop wordt de vergadering geschorst en na heropening rapporteert de heer V e r st o e p namens de commissie, dat het onderzoek tot geen op- of aanmer kingen aanleiding geeft, zoodat de raad tot toelating besluit. Onder de ingekomen stukken is een mededeeling van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het besluit betreffende onderhandsche aanbesteding van de rio- leering van de Nijverheidstraat, en dat’ tot intrekking der deposito-overeen- komst met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten. Deze -stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Het centraal bureau voor verificatie en financieels adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten verzoekt den raad, aan B. en W. de bevoegdheid te geven om het opnemen van kas en boeken van den gemeente-ontvanger aan een daartoe aangewezen deskundige op te dragen. Hiertoe wordt besloten. Ged. Skaten hebben bericht, dat zij niet goedkeuren het raadsbesluit tot het aangaan van een deposito-overeenkomst i met de Goop. Boerenleenbank te Ouder kerk ad. IJssel. Besloten wordt hieraan bij de Kroon in beroep te gaan onder verwijzing naar art. 5 van de overeenkomst, luidende, dat de bank geen wijziging harer sta tuten ter hand zal nemen dan 1 maand tevoren daarvan schriftelijk kennis ge- gegeven te hebben aan B. en W., terwijl blijkens art. 11 der Statuten de leden nog een jaar nadat zij opgehouden zijn lid te zijn, aansprakelijk blijven. Steunregeling. De Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw heeft bericht, dat hij, behou dens het volgende, niet kan voldoen aan de verlangens van de gecombineerde vakbonden om verhooging van den steup van uitgetrokkenen. Wel keurt hij goed, dat bij de bepaling van inkomstenaftrek volgens art. 7 der regeling, buiten be schouwing wordt gelaten de eerste f 3. van de verdiensten van de vrouw van het hoofd van een gezin met kinderen. Omtrent het verleenen van toeslagen, op de uitkeeringen iflt de werkloozenkas, dient het oordeel gevraagd te worden van 'den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, aangezien het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw hier voor geen subsidie kan verleenen. Na mededeeling van den Voorzit ter, dat dit laatste reeds aan den Mi nister gevraagd is, wordt het schrijven voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld wordt vervolgens het ko hier der zakelijke bedrijfsbelasting over 1930 tot een bedrag van f 5220. Na voorlezing van het door B. en W. voorgestelde ontwerp ambtenaren regle ment, wordt het reglement onveranderd vastgesteld. rioolgemaal steeds moeten malen, ter wijl er gevaar in zit het veen té veel van grondwater te gaan ontlasten, waardoor de grond zou gaan inklinken en de huizen gaan scheuren. Indien niet tot demping wordt over gegaan, en de sloot open blijft, en be malen moet worden, dan moet alle grond opnieuw opgemeten worden en ook of de schouwen er door kunnen varen. De eigenaren, die steeds maar aangedempt hebben, zullen dan hun halve sloot weer uit moeten graven. Vervolgens zal er iets onder den Tiendweg door gemaakt moe ten worden met een sluisje, waardoor men met een schouw kan varen. Wordt de stoot dan bemalen, dan trekt men water uit de Kleine en de Groote Waal on wordt dit ook ververscht. De toestand met het vuil is nu maar tijdelijk. De heer Brouwer bad liever gezien dat men even gewacht had met dem ping van den Tiendweg, want dan is de sloot vol door het vuil, wat er in gede poneerd is en behoeft demping niet meer te geschieden. De Voorzitter antwoordt, dat het de bedoeling was de Tiendwegwetering eerst half te dempen. Door het spelen van de jeugd is echter alles dicht ge- •gaan. Hij hoopt een en ander zoo spoe dig mogelijk in orde te krijgen. De heer Brouwer informeert ver der naar de heesters van het plantsoen bij de Tuinstraatbrug aan den Tiendweg. De Voorzitter zegt toe, het plant soen door draad af te laten zetten. De heer Huisman wil als vertrek kende nog een enkel woord zeggen. Spr. zegt dank voor de aangename samen werking in deze 4 jaar ondervonden. Er is in dien- tijd veel tot stand gekomen wat ten volle sprekers sympathie heeft. Speciaal wat bétreft den bouw van de Openbare Lagere School III betuigt spr. zün blijdschap. Hij kan dit des te beter doen, omdat in de opgekomen arbeiders beweging en de moderne vakorganisaties nog steeds gevoeld wordt, hoe treurig het vroeger met het onderwijs gesteld was. Ook het postkantoor is tot stand geko men en op het gebied van de werkver schaffing geeft deze gemeente een voor beeld aan de omliggende. Ook zijn par tijgenoot Brouwer wil spr. dank zeggen, aangezien deze hem zijn taak zoo zeer verlicht heeft. De Voorzitter zegt dan het vol gende: Alvorens deze vergadering uit ééngaat, wil ik, wijl het niet in mijne bedoeling ligt, vóór 1 September den raad bij elkaar te roepen, hierbij afscheid nemen van den ouden raad en in het bij zonder van de vertrekkende leden, de heeren Maaskant, Romeijn, Van der Neut «n Huisman. Bij verschil van beginselen en inzicht heeft de raad steeds tot een besluit we ten te komen. Besluiten zijn in deze 4- jarige periode genomen, welke van zeer verstrekkenden aard waren. En dan mag ik* dit wel even ophalen: 1. op het gebied van de volkshuisvesting werd het moge lijk gemaakt, dat het Groene Kruis de beschikking kreeg over een eigen wijkge- bouw, medewerking is verleend in de oprichting van den schoolartsendienst. 2. Inzake openbare werken kan mel ding gemaakt worden van den aanleg der Oosterstraat en Weteringsingel, mede werking bij den aanleg van de Steen bakkerstraat en Kortlandstraat, stichting van een postkantoor, uitbreiding van de laad- en losplaats, credietverleening voor den bouw van 24 arbeiderswoningen door Patrimoniums Woningstichting, aankoop van ruim 16 H.A. gronden van de familie Hoogendijk, wijziging van ’t uitbreidingsplan en stichting van een rioolgemaal. 3e. In belang van het onderwijs werd de O. L. School III met hoofdonderwij- zerswoning gebouwd. 4. Op het sociale terrein de centrali- seering van het armwezen, werkloos hei dszorg en arbeidsbemiddeling. 5. Van economische beteekenis is de aankoop van de rietgronden om die na het bouwrijp maken uit te geven om ter rein voor kleine industrieën, zulks als tegenwicht tegen één grootbedrijf. Verder werd het vermenigvuldiging»- cijfar van de inkomstenbelasting ver laagd van 0.9 op 0.8 en daarna door de gewijzigde financieels verhouding tus- schen rijk en gemeenten wederom ver laagd met door elkaar genomen onge veer 25 pCt. De aankoop van een automobielspuit mag niet onvermeld blijven. Ik stel mij voor, dat deze afgeloopen 4-jarige periode voor u een aangename herinnering, evenals voor mij, zal heb ben en wensch - geloovende hiermede ook de gevoelens der andere leden te ver tolken dat u gegeven worde de vruch ten te mogen zien van den arbeid van den raad, waarvan gij lid zijt geweest. De heer R o m e ij n dankt deM voor zitter voor de woorden tot de vertrekkpn- den gericht. Spreker heeft steeds met ple zier zijn taak vervuld. Hij wenscht alle leden Gods besten zegen toe. De Voorzitter dankt d?n heer Ro meijn en Huisman voor hunne woorden, waarna hij de vergadering sluit. 3e prijs „Brinio” te Oudewater 188 H p.; 3e prijs „Kracht door Oefening te Lab- kerkerk 183 p. Meisjesklasse: le prijs „D.0.S.R te Schoonhoven 4614 p.; le prijs „Olympia** te Haastrecht 45 p.; le prijs „Brinio” te Oudewater 44 H p.; le prijs „T.H.0.R.a te Gouderak 44 p.; le prijs „T.O.O.S.*1 te Waddinxveen 44 p.; 2e prijs „Olym pia H” te Haastrecht 41 p.; 2e prijs „Krachtsport” te Gouda 30 p. Jongensklasse: le prijs „Olympia’’ te Haastrecht 4614 lp.; le prijs „Excelsior** te Gouda 45 p., buiten mededinging; le prijs „Olympia II” te Haastrecht 43 X p.; Se prijs „T.Q.0.8.’1 te Waddinxveen 3814 p. Marschwedstrijd: le prijs „Hou-Vast" te Boskoop 33 pi; le prijs „Excelsior" te Gouda 3114 pi, buiten mededinging; 2e prijs „Kracht «foor Oefening” te Lek kerkerk 2914 p.; 3e prijs „Brinio" te Oudewater 29 p.; Se prijs „Olympia" te Haastrecht 29 p. Eigen keuze oefeningen: Heeren: le prijs „Brinio” te Oudewater 20 p. (le- nigheidsoefeningen). Dames: le prijs „Hou-Vast" te Bos koop 1614 p. (rhyt^nlsche oefeningen); le prijs „Hou-Vast” te Boskoop 14 K p. (knotsoefeningen)le prijs „Brinio" te Oudewater 12 H p. (oefeningen v. d. plaats); 3e prijs ,1,D.O.K.” te Reeuwijk 1014 p. (rhythmiéche oefeningen); le prijs „K.D.0.” te Lekkerkerk 16 p. (knotsoefeningen); 2e prijs „Brinio” te Oudewater 1314 p. (vrije oefeningen). Moercapelle. „Moercapelle II” speelde Zondag een wedstrijd tegen „Boskoop IT’ De uitslag was 74 in het voordeel van „Moercapelle". BERGAMBACHT. Van 7-44 Ang- Geboren: Dirkje, d. van M. 8. Martau en Joh. langen. HAASTRECHT. Augustus. Geboren: Willem, B. van E. Blanken en G. S. Welling. LEKKERKERK. Augustus. Geboren: Trijntje Jannetje, d. van H. Bruijn en A. van Zoest. Getrouwd: H. Stout, oud 25 j. (van Krimpen a.d. Lek), en J. J. Mudde, oud 26 j. Overleden: T. van Herk, oud 72 j., echtgenoot van H. NobeL VIJST. Augustus. Getrouwd: A. Boom en CL Ba ’Vreadau of de raad de voorkeur geeft aan een ontwerp met of zonder scheidsgerecht Spr. herhaalt, dat hij zich zal wachten voor een advies. De heer Den Boer noemt een ge val uit de practijk dezer gemeente, waarin een scheidsgerecht goede dien sten zou hebben kunnen bewijzen. Wethouder Streefkerk vraagt, of ook na het scheidsgerecht voor de amb tenaren nog beroep open staat. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer Den Boer acht het go- Wenscht, dat de raad een commissie van b.v. 3 leden benoemt, die de ont werpen bestudeert en aan den raad ad vies uitbrengt Den Voorzitter lijkt dat heel goed. Spr. vraagt of de heer Den Boer een voorstel doet De heer Den Boer wil dat doen in het belang van de zaak. De Voorzitter verzoekt den heer Den Boer om die commissie van drie leden aan te wijzen. De heer Den Boer zegt, dat dit steeds het werk van den voorzitter is geweest. Spr. wil zich niet verder op den voorgrond stellen. De Voorzitter zal geen personen voordragen. Hij laat stembriefjes uitdea len, opdat de verkiezing schriftelijk kan plaats’hebben. De heer Bonter verklaart bij voor baat, dat hij niet voor benoeming in de commissie in aanmerking wenscht te ko men, aangezien spr. als raadslid aftreedt. De Voorzitter zegt, dat dit geen bezwaar is, aangezien deze zaak voor September zal worden beslist. Wethouder Streefkerk vindt het beter, de zaak af te handelen. Spreker is voor een reglement zonder georg'ani- seerd overleg. De heer B. Streefkerk steunt dit voorstel. Het wordt aangenomen met 5 tegen 1 stem. Tegen de heer Den Boer. De Voorzitter leest hierop het ontwerp van de firma Samson voor, wat geruimen tijd in beslag neemt. Eeni- ge artikelen worden besproken, doch grootendeels blijft het ontwerp ongewij zigd. Een moeilijkheid levert het artikel betreffende de werktijden Op. Verschil lende raadsleden achten het onmogelijk de politie onder die regeling te betrek ken. De Voorzitter zegt, dat dat in derdaad moeilijk gaat. Er zouden dan minstens twee, eigenlijk wel drie agen ten noodig zijn. Toch kan men het arti kel niet schrappen. Spr. herhaalt, dat dit ontwerp niet deugt, dat van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren is z.i. beter. Als het geheele ontwerp is voorgele zen, vraagt de Voorzitterof iemand voorstelt dit ontwerp aan te nemen. Spr. zelf stelt dat niet voor, aangezien dit niet het ontwerp is, dat spr. had go- gewild. De heer Den Boer geeft in overwe ging het artikel betreffende de regeling van den werktijd aan te houden, met het oog op de politie. De Voorzitter: De vaststelling dient dan te worden uitgesteld. Besloten wordt, dat eenige raadsleden onderling overleg zullen plegen en een nieuwe redactie van het bewuste artikel zullen ontwerpen, waarover in de vol gende vergadering zal worden beslist. Werkloozensteun. Daarop brengt de Voorzitter ter tafel het verzoek van den Ghr. en Neu tralen Houtbewerkersbond,, om een steun regeling voor crisiswerkloozen in het le ven te roepen. Spr. deelt mede, dat op dat verzoek een conferentie tusschen de secretarissen dier bonden en spr. is ge volgd. Het is langzamerhand noodzake lijk geworden, een steunregeling te tref fen. De werkloosheid in de gemeente heeft reeds lang geduurd en de uitkee- ringen der organisatie’s zijn niet meer toereikend. Naar spr’s meening is de ondersteuning der werkloozen een over- heidsplicht geworden. Nu kan de ge meente een regeling' treffen, zoodanig, dat de Minister een gedeelte der uitkee- ringen, n.l. 25 a 75 pGt., in de gemeente kas terugstort. Spr. heeft met de afge vaardigden der organisaties een ont- werp-regeling besproken, waarvan de uit voering bij het Burgerlijk Armbestuur zou berusten. (De bedragen der uitkee- ringen zijn reeds vermeld). Hoewel spr. heeft gezegd, dat -hij zich voortaan van alle adviezen zal onthou den, wil hij voor dit geval een uitzonde ring maken, omdat hij den bestuursleden DE RAAD VAN STATE OP WAALHAVEN. het

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4