Een flinke oiensihode. ie Boerenknecht, Jongmensch dienstbode Huishoudster Wat geeft de Radio? Stadsnieuws. Weerbericht. Telegrammen. Nagtkonwn Predikbeurten. Mrt. Gemengd Nieuws. voor Nieuws in een paar regels. Afloop Verkoopingen. Sportnieuws. Ingezonden Stukken. Rechtszaken. Marktberichten Advertentiën. Qeboorte van een Dochter. A. F. OOSTHOEK, L. TERLOUW Dankbetuiging. Zilveren Huwelijksfeest ARIE PLUUT, Comité „Voor Uitzenden van Zwakke Kinderen" Boerenknecht, Gevraagd: Gavraagd BOERENKNECHT. GEVRAAGD: v. Boekhouding on corrospondenilo Qtvraigd, EEN NETTE DIENSTBODE. Spoedig gevraagd: vraagt Dienstbode Gevraagd: Gevraagd HUISHOUDSTER gavraagd, EERSTE BMD NIEIIWEBtED VOOR TOIOTbtcAWP EN UTRECHT, tehmmhufimlR Cofivtnt jmijOAO ar augustus ibji Zaterdag 22 Augutlu». Hllvaraum. V.A.R.A. 6.46—7 <m 7.80— 7.46 Ochtendgymnastiek; 8 uui Gra mofoon; V.F.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.A.R.A. 10.16 uur Uitsendiag roor da arbeider# ia de Gontinu-b»- drijven; 12 uur Coaoert door het V.A. R.A.-Septet en Qrnmofoon, 146 uur Gramofoon; 2 uur De heer M. Boreje orer: De nieuwe taak der natuurrrlen- den; 2.16 uur Radio-reportage uit het Muideralot; 8 uur Frieach uurtje; 4 uur Concert door het V.A R A. Mandoline- Enaemble; 4.20 uur De heer T. Wiera- ma over: Kaatsen, 4.40 uur Vervolg Concert; 5 uur Gramofoon; 5.05 uur De heer Otto van Tussenbroek over: Reizen en Trekken; 5.85 uur Gramo foon; 6 uur S.D.A.P.nkwartiertje. Spre ker: IJ. G, van der Veen; 0.15 uur Gra mofoon; 0.30 uur Literair halfuur door A. M. de Jong; 7.16 uur Orgelspel; 7 45 uur V.A.R.A.-Varia; 7.50 uur Gra mofoon 8 uur Bij de Pomp; 8.15 uur Concert door een Ensemble uit het V.A.R.A.-Orkest; 10 uur Peraberiohten 10.15 uur Vervolg Concert; 11 uur Gra mofoon. Huizen. K.RjO. 8—0.15 Concert; 10— 11.80 Gramofoon; 11.80—412 Gods dienstig halfuurtje; 12.15>1.45 Con cert door het KR.O. Sextet; 1.45— I.50 Berichten van den Nederland- echen Postduivenhoudarsbond van Za terdagvliegers 1.502.20 Gramofoon; 2.80—O Vragenhalfuurtje voor Jeugdi ge personen; 04.80 Kinderuurtje; 4.456 Gramofoon; 00.15 Sport- praatje; 0.150.35 Journalistiek Weekoverzicht; 0.357 Gramofoon: 7 —7.20 Prof. Dr. J. G. Sleeswijk over: Het nut van medisohe sportkeuring; 7.207.45 Gramofoon; 8—11.15 Vroo- Üjke avond; 9 uur Nieuwsberichten II.15—d2 Gramofoon. Zondag 29 Augustus. Hilversum. VJULA. 8.30-6.45 Ochtend gymnastiek; 8.50 uur Postduivenbe- ilchten en Voetbalmededeelingen; 9 uur Tuinbouwhalfuurtje; 0.30 uur Orgel spel; V.PJLO. 10 uur Kerkdienst uit het Gebouw van den Ned. Prot. Bond. Spreker: Ds. K. H. Boersma, van Lei den; A.V.R.O. 122 Concert door Ko- vacs Lajos en zijn Orkest en Gramo foon; 2-2.80 A.ViR.O. Boekenhalf uur; 2.30—3 Kinderkoorzang; 3—4.80 Aansluiting aan het Kurhaus te Sche ven ingen. Concert door het Residentie- Orkest; 4305 Gramofoon en Sport uitslagen; V.AJR.A. 6 uur Concert door een Ensemble uit het V.AJl.A.-Orkest 530 uur Voor de Kinderen; 035 uur Vervolg Concert; 0.30 uur Voordracht door Charles Braakenaiekendea-me, vervolg Concert; 7.30 uur Gramofoon; A.VH.0. 8—6.15 Nieuws- en Sportbe richten; 8.169 Concert door hst Om- roep-Orkeet; 0-6.20 Mr. A. W. Kamp draagt voor; 9.20—Ö.5G Vervolg Con cert; 9J50—dO.Oö Mjr. A. Wl Kamp draagt voor; 10.05—411 Vervolg Con cert; 11—42 Gramofoon. Huizen. N.C.R.V. 8.30-0.30 Morgenwij ding; KH.0. 9.30—10.16 Concert; 10.16—11.45 Uitzending van de Hoog mis uit de St. Dominicuakerk te Am- Sterdam; 11.46<12 Kwartiertje van den Ned. R.-K. Middenstandsbond; 1212.30 Concert door het K.R.O. Sa lonorkest; 12.30—2.20 Aansluiting met Lhxmuide, België. Uitzending van de Xlle Ijzerbedevaart; 2.208 Vervolg Danoeri; ft—4A0 Concert door h K R. O.-Sextet; 4.305 Ziekenhalfuurtje; N.GH.V. 6—6.20 Gewijde Muziek; 6.20 uur Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Westerkerk) te Groningen. Voorgan ger: Dp. BL v. d. Elskomp; KJR.0. 7.46 —6.10 Pater M. Bogaartz SJ. over: Apostolaat en het slot van het Mattöua' Evangelie; 8.10—10.40 Aan sluiting aan het Kurhaus te Soheve- ningen. Concert; 10.40-41 Epiloog door het Klein Koor. Maandag 24 Augustus. Hilversum. V.A.R.A. 0.45—7 en 730— 7.46 Ochtendgymnastiek8 uur Gra mofoon; V.P.IL0. 10 uur Morgenwij ding; V.AJR.A. 10.15 uur Voordracht door Mw. Rodie Medenbaoh: 10.80 uur Voor de Zieken; 11.30 uur Gramofoon; 12 uur Concert door het V.AH.A.- Septet en Gramofoon; 2.15 uur Andrles de Rosa leest uit eigen werk; 9 uur Piano-Recital; 8.30 uur Vegetarische Keuken door P. J. Kers; 4 uur Hobo- sol i, 4.80 uur Daan van de Zee leest uit eigen werk; 5.16 uur Concert door het V.A.R.A.-Septet; 0 uur Foto-half uurtje; 0.80 uur Vervolg Concert; 7 uur Concert (Zang); 7.50 uur Verzorging van den Hond; 6.15 uur Oonoert door de Haarlemeohe Orkestvereeniging; 10 uur Persberichten; 10.10 uur Gramo foon; 10.20 uur Concert door een En semble uit het V.AHJL-Orkest. Hulzen. N.C.R.V. 8—6.16 Schriftlezing; B.lö—6.45 Gonoert; 10.30—1,1 Korte Ziekendienst; 12.80—1.45 Orgeloon- oert; 1.45-2.86 Gramofoon; 2.35—3.16 De heer A. J. Herwig over: Aanleg en beplanten van de kleine rotetuin; 8.158.45 Cursus Knippen en Stof- versieren4—5 Zeemansuurtje; 60 Concert (Sopraan, Viool en Hobo, Har monium en Piano); 0.80—7 Vertelunr- tje voor jongeren; 7—7.30 Declamatie door H. Breevoort; 7.458 Spreker: H. Amelink, Secretaris van het Chr. Nat Vakverbond; 8—0 Oonoert door het Chr. Radio-Orkest: 0—0.80 Ds. G. Laarman over: Leveneverruiming Christendom9.80—10.45 Vervolg Oon oert; 1010.10 Persberichten; 10.46 11.30 Gramofoon. Woensdagmorgen ging mej. Maas kant per auto naar Rotterdam. Ze ge voelde zich niet wel, en ging met de an dere bus naar huis terug. Na even thuis te zijn, overleed zij. Ammsrstol. Bij de heersn T. de Boom en J. Gelderblom aan den Kerkweg nabij de Hem hebben de peulvruohten twee keer gebloeid en twee keer vruohten voortgebracht De heer D Spek aan den Lekdijk heeft in zijn hoenderpark witte leghorns van vier maanden oud. die nu al e eren hebben gelegd De muziekvereniging „Excels or" en de zangvereeniging „Morgenrood" hebben Zondag per autobus een bezoek gebracht aan het Troelstraoord en om geving. Hoewel het weer niet meewerkte tot het welslagen, heeft men toch een ge notvollen dag gehad. Arkel. De gemengde zangvereeniging „Eendracht Maakt Macht' behaalde op het nationaal concours te Ankeveen den 2en prijs in de le afdeeling met 271 pun ten. Aan het festival te Leerdam, dat gehouden zal worden op 29 Aug. zullen deelnemen de gemengde zangvereenig;ng „Eendracht Maakt Macht" en de arbei- derszangvereenig. „De Stem des Volks" Capelle a.d. IJssel. Mej P. Martijnse slaagde te 'e-Gravenhage voor het exa men coupeuse. Gouderak. Op het concours te Monster behaalde de vemengde zangvereeniging „Euphonia" een eersten prijs met 817 punten, benevens een eere-prijs voor het hoogste aantal punten van zang en mu ziek van den geheelen dag met den di- recteursprijs. Meerkerk. De handel in kaas was deze week matig. Men besteedde voor le kw met RjM. f 84f 30; voor 2e soort f 31— f 38 en voor extra zware tot f 41 de 50 KjG. Vette varkens gelden 21 tot 23 cent per half K.G. levend gewicht. Handel redelijk. Nleuwerkerk a.d. IJssel. De muziek- vereemging Door Kunst Verkregen" be haalde op het concours te Monster hen derden prijs met 224 punten. Zij zal Za terdagavond een concert in tent geven. Nieuw-Lekkerland. De koperslager W de J. brandde zich bij het buigen van een vlampijp de rechterhand, waardoor hij een ernstige verwonding op ep. Dr. van Waarborgen verleende terstond ge neeskundige hulp. Het bestuur van de oranjevereeni- ging heeft besloten d t jaar geen feest te houden. Alleen zal getracht worden een kinderfeestje te organiaeeren. Een gosde vangst. Nooordsloos. Op den eendenkooi, ge legen onder deze gemeeente ving de jachtopziener Damsteeg in dienst van den heer P. van leeuwen Donderdag niet minder dan 884 eenden en 28 ta lingen. Noordeloos. Een koe van de wed. A den Hartog werd zoodanig gestooten door andere koeien, dat het dier afge maakt moest worden. Ottoland. Tot heemraad van het wa terschap de Nederwaard, is in de plaats van den heer G Verhoef, die voorzitter werd, benoemd den heer A. Swijnenhurg te Ottoland. Oud-Alblas. Met den aanleg van het buizennet voor de waterleiding iz een begin gemaakt. Strtefkerk. De kinderzangvereeniging „Excelsior" behaalde op het concours te Dordrecht een tweeden prijs met 298 punten. Het fanfarecorps „Oefening Kweekt Kunst zal Zaterdag a*o. een concert ge ven. Aanvang 830 uur. BEREF. KERKEN* LEXMOND. Vjn. 10 uur en avonds .7 uur, de hee» Haringen, Gandidaat te Dedemsvaart. KRIMPEN ad. LEK. V.m. 030 tra* m 'b avonds 0 uur, Leeekerk, gehouden Rotterdam—Utrecht en terug Onze dorpsgenoot G. v. d. Ruit Wzn. be haalde den 2den prijs in 8 uur en 22 min. Over het traject van 100 K.M. een Tersch'l van slechts «en banddikt# op der 1en prliswnner. Waddlnxvssn. Het bestuur van de Ned. Herv. gemeente heeft besloten het kerkgebouw van centrale verwarming le voorzien. Tot koster van de Gereformeerde Kerk is in de vacature van den hr. Van Nielen, benoemd de heer O. Bevelander alhier. De politie vond langs den weg lig gen den zwerver G. van V., geheel mach teloos. Het bleek dat de man een hoeveel heid spiritus had gedronken en niet meer in staat was zijn weg te vervol gen. Met een handwagen en behulp van een paar burgera werd hij naar de cel overgebracht. Den volgenden morgen kon hij zijn weg vervolgen. De politie heeft proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Eenige jongens, reeds in de twin tig jaar, als z.g. dorpshelden, wanneer geen politie in de omgeving is, hebben een pereboom van den landbouwer G aan het Noordeinde geheel leeggeschud en de vruchten meegenomen. Toen de landbouwer een opmerking maakte moest hij nog de vlucht nemen om geen pak slaag te krijgen. De pol. tie heeft inmid dels de zaak in handen gekregen. Waddlnxvssn. De heer H. A. van Es slaagde te 's-Gravenhage voor de hoofd- acte. Groot-iAmraer». De gemengde zang vereeniging „Volharding"' behaalde gisteren op het gmcours te Monster een tweeden prijs met 278 punten in de afd. uitmuntendheid. DE WET OP DE WINKELSLUITING. Een vrij groot aantal winkeliers gaf Woensdagavond, gevolg aan de uitnoodi- ging van het bestuur van „Sohoonhoven Vooruit", om in een vergadering in het Heerenlogement te beraadslagen over hun belangen met betrekking tot de wet op de winkelsluiting. Wegens het bedanken van den heer J. B. van Driem, als voorzitter, leidde de heer P. J. Groenen, de vergadering. Hij gal na de opening het woord aan den heer C. Peerbolte, die een duidelij ke uiteenzetting gaf van den inhoud en de beteekenis van deze wet. Ze treedt op 1 Maart in werking en komt in hoofdzaak hierop neer, dat vanaf dien datum alle verkoopgelegenheden des avonds om 8 uur en op Zaterdagavond om 10 uur gesloten moeten zijn, met dien verstahde echter, dat de vóór dien tijd binnengekomen klanten nog gedurende een half uur mogen worden geholpen. Op Zondag wordt een algemeene sluiting ingevoerd. Natuurlijk zijn er tal van uitzonderin gen. Zoo mogen op Zondag o.m. wel apotheken, café's en restaurants, rijwiel- herstelplaataen en autogarage9 geopend zijn en voorts zal voor verschillende be drijven de verkoop op bepaalde Zondagen toegelaten zijn. Banketbakkers mogen op Zondag op 4 achtereenvolgende vooraf bepaalde uren verkoopen. De heer Peerbolte stelde voog te trachten die uren voor allen gelijk stellen, doch den heer Van Iperen kwam een overleg onder de betrokken winke liers gewenscht voor, opdat zij desge- wenscht om beurten op bepaalde uren hun winkel kunnen openstellen. De heer Driesen zegde toe, de «aak met zijn confraters te zullen bespreken. In aar$hi!iting op het werktijdenbe sluit kan bij gemeentelijke verordening een bepaalde middag worden vastgesteld, waarop de winkels om 1 nnr gesloten moeten zijn. Voor een plaats als Schoon hoven. waar vermoedelijk niet meer dan 10 pCt. der winkeliers winkel-personeel hebben, leek den heer Peerbolte een der gelijke regeling overbodig en hij ver wachtte dan ook geen verzoek daartoe van de bedienden-organisaties. De vergadering bleek die meening te deelen. Behalve dat B. en W. voor bijzondere gelegenheden, a.s. b.v. feesten, latere slui tingsuren mogen toestaan, kan ook de ge meenteraad hoogsten 21 dagen per jaar aanwijzen, waarop des avonds de win kels langer dan tot 8 uur (of dan Zater dags tot 10 uur) geopend mogen blijven, wat reeds is toegestaan op enkele dagen voor St. Nioolaas, Kerstmis, enz. Besloten werd den Raad te verzoeken 11 van de toegestane dagen te benutten voor latere sluiting op nog enkele avon den vóór de feestdagen. De heer Peerbolte heeft den winkeliers aangeraden zich een exemplaar van de winkelsluitingswet aan te schaffen, op dat zij zich van de bepalingen goed op de hoogte kunnen stellen en ten slotte de aanwezigen, voor zoover niet lid van „Schoonhoven Vooruit*' opgewekt, dat alsnog te worden. zoekt ons er bij te willen voegen, dat slechts 4 dfer leerlingen het examen de den met bewilliging van het hoofd dier school en dat de 2 anderen dat op eigen .verantwoording hebben gedaan. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen sijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een Knipmes. Een Duimstok. Naar waarneming In den morgen 1 21 Augustus. ONWEER BOVEN Z.-BEVELAND Ongeoefende brandweer. GOES. 21 Aug Gisteravond woedde boven Zuid-Beveland een hevig on weer. gepaard, met ontzaglijken regen val. Te Capelle sloeg de bliksem in de woning van B. en richtte eenise schat de aan. Te Goes werd het pand van bakker van D aan de Grootekade getroffen Hier werd een gedeelte van het dak vernield Te Wilhelminadorn sl eg de blik sem in den toren der N -H. Kerk en Veroorzaakte een begin van brand De brandweer bleek hier vrijwel ongeorganiseerd te zijn. De spuit werkte niet Van het aanbrengen van koppelslangen bleek zoo goed als niemand verstand te hebben Toen men eindelijk een slang in den toren had, brak deze af Door het krachtig optreden van eenige vrijwilligers get lukte het den brand te blusschen Alleen het orgel in de kerk zal wel eenige waterschade hebben bekomen. DE AUTOPED. NIJMEGEN. 21 Aug Dezer dagen werd te Nijmegen mej S. op het 'trottoir door een jongen met een autoped aangereden.'De juffrouw viel en kreeg ernstige inwendige kneu* zingen Gisteren is zij aan ae gevob gen overleden. AUTO DOOR EEN TREIN GEGRE PEN» Verpleegster dedood. ZWOLLE. 21 Aug. Gisteravond om streeks halfnegen, is een luxe auto. waarin behalve de chauffeur waren gezeten wethouder B. J. Holtrust uit Hasselt, zjjn echtjgenoote en zijn doch ter, bij Nimspeet op den on bewaak ten overweg, door den sneltrein uit Utrecht gegrepen. De dochter, ver pleegster Van beroep, is onmiddellijk gedood. De heer en mevr. H. wer den licht gewond. DE NIEUWE STAKINGEN IN N OORD-FRANKRIJK. PARIJS. 21 Aug. Het stakingsgevaar in het Noord-JFransche textiel gebied is gisteren belangrijk toegenomen. Nadat in het begin der week reeds vele honderden arbeiders in staking waren gegaan, omdat de werkgevers met loonsverlaging dreigen, hebben thans de arbeiders in vele andere ondernemingen besloten zich bij de beweging aan te sluiten. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Zaterdagavond: Matige^ latter afnemende Noord-Weste lijke tot Westelijke wind; zwaar tot half bewolkt; aanvankelijk nog regenbuien; iets koeler. Waterstand: Opgave van 2 Augustus, v.m. 0 uUr: Keulen 437 was 0.45 M. Lek 1.54 was 0.14 M. Vaartsche Rijn 0.47 was 0.01 M. Maastrioht (Borgharen), 20 Aug., 42.40; was 0.77 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 01 graden Fahrenheit. NED. HERV. KERK. LEXMOND. V.m. 10 uur, Ds. Oskam; n.m. 2 uur, De. Kleijne, van Willige-Lan- gerak. KRIMPEN a.d. LEK. V.m. 10 uur en zun. 9 uur, D«. Ewoldt, van Bergam- OP DE VOORDRACHT. Ter benoeming van een hoofd van den dienst van gemeentewerken, bieden B. en W. van Naaldwijk den gemeenteraad de volgende voordracht aan: 1. G. J. Lucas, hoofdopzichter van gemeentewerken te Hengelo; 2. D. Visser, gemeente-architect alhier. RIJKSWERKVERSCHAFFING. Ingaande 81 Augustus zullen 0 werk- loozen (hoofden van gezinnen en/of kost winners) uit deze gemeente bij de rijks- werkverschaffing te Hooge Brug bij Mar- kelo, geplaatst worden. De arbeiders kun nen bij flink werken gedurende 50 uur per week, gemiddeld f 15 verdienen. Ge durende 4 achtereenvolgende weken wordt een afloopende tralnügspremie toe gekend. Boven het weekloon wordt voor koet- en zakgeld f 8 per week toegekend. De tewerkgestelden gaan eenst per 14 dar- gen voor rekening van de overheid naar huls. Zij gaan des Maandags per eerste gelegenheid naar de werkverschaffing en keeren des Vrijdags van de d.a.v. week per laatste gelegenheid terug. BEKRONING. Op de te Gouda gehouden tentoonstel ling van de N.V. Meelfabrieken „De Ne- derlandsche Bakker" te Rotterdam, heeft de heer J. H. Kok alhier een eersten prijs behaald met zijn inzending tarwe brood, gebakken met meel, dat voldeed aan de voorschriften der tarwewet. EEN ERNSTIGE VAL Mej. Van V. viel Zondagmorgen ln ha re woning aan de Koestraat van den solder, en bezeerde zich daarbij ernstig. Zonder eenige hulp wist zij zioh nog naar boven en te bed te begeven, en is toen blijkbaar bewusteloos geraakt. Haar nog Jeugdige kinderen dachten, dat moe der sliep en eerst in den namiddag kwam zij weer tot bewustzijn. Daar zij gekwetst bleek te zijn, zond zij om den dokter. Deze constateerde inwendige kwetsing en een ernstige sohedelfractuur Sinsdien ia de toestand van de vrouw verergerd en thans is het noodig geoor deeld, dat de straat voor haar woitfng met een dikke laag zand werd bedekt. TOELICHTING. We hebben Maandag gemeld, dat van de Chr. U.L.0. School 8 de 0 leer lingen, dit examen aflegden voot de Rijkskweekschool xijn geiliagd. Men ter» DOOR ELECTRISCIIEN STROOM GEDOOD. PARIJS, 21 Aug. Btf het aanleggen van een lichtleiding voor een circus te Tregier in de nabijheid van Saint" Brieue kwamen drie leden van het pircuspersoneel met den electrischen stroom in aanraking Met ernstige brandwonden werden zij naar het ziekenhuis overgebracht. Twee hun" ner zijn overleden. De derde ver-4 keert nog in levensgevaar. DE VLUCHT VAN HET ECHTPAAR LINDBERGH. TOKIO. 21 Aug. Tengevolge van den mist en een klein defect aan den motor konden Lindbergh en zijn vrouw gisteren hun vlucht naar Ne- myro in Japan niet voortzetten en moesten op het eilandje Kétoi blijven. Het stoomschip, dat voor eventueele hulp in de nabijheid van het eilandje was gebleven, heeft het echtpaar ge durende den nacht aan boord geru>» ~\en. GOUDDELVERSSTAD AFGE4 BRAND. NEWiYORK. 21 Aug. Tengevolge van een reusachtigen boschbrand ls de historische gouagraversstad Ouartz burg in den staat Induho geheel in de asch gelegd. De in de nabijheid gelegen stad Plaoerrille moest wegens het drei" gend gevaar worden ontruimd, doch bleef voor vernieling gespaard. Sedert 10 Augustus zijn in de staten Idaho en Montana niet minder dan anderhalf millioen acres bosch ver brand DE RAMP VAN DE „NOORDPOOL". De Raad voör de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan inzake het stranden en verloren gaan van het stoomvis- schersvaartuig „Noordpool", IJ.M. 182, op de Oostkust van Schotland, waarbij alle opvarenden zijn omgekomen. De Raad is van oordeel, dat deze droe vige ramp, waarbij de geheele beman ning het leven heeft verloren, een ge volg is van den storm en dat verder niets met zekerheid kan worden vastge steld. Er was een ervaren schipper aan boord en de uitrusting van het schip was volkomen n orde. Er bestaat dan ook geen aanleiding om de ramp toe te Schrijven aan onjuiste navigatie of aan een onvoldoende staat van uitrusting van het schip. Voor den aanvang van de behande ling dezer zaak hssft de voorz tter na- mtns den Raad aan da gevoelens van C Vrijdag 21 Augustus, Eerste Kwartier. Op 2.5, onder 0.35. deelneming uiting gegeven, waarbij de hoofdinspecteur voor de Scheepvaart zich heeft aangesloten. EEN LASTIG ARRESTANT. Na een bezoek aan de kermis te Blaricum. 0, uit Hilversum, keerde per fiets on- dej" den nvloed van sterken drank huis waarts. Al zwaaiend en slingerend in Lairen gekomen, werd hij door een agent aangehouden en in verband met het ge vaar, dat hij voor het verkeer opleverde verzocht mede naar het bureau te gaan. De kermisvierder pleegde heftig verzet. Ten slotte werd hij toch- in het politie bureau te Laren binnengebracht. Men trachtte hem te kalmeeren met wat wa ter. Na eenig water uit het glas te heb ben gedronken, beet S. plotseling een stuk van het waterglas af en slikte het door. Hij is onder behandeling van een ge neesheer gesteld. HET LANDBOUW CONFLICT. Geslaagde bemiddeling. De partijen, betrokken bij het land-4 bouwconflict in Drente, hebben het bemiddelingsvoorstel van den burgel meester van Einmen voor het rayon Nieuw-Amsterdam. Erica en Oranje- diep aanvaard. Dienovereenkomstig blijft het tarief van 1930 ook voor 1931 van kracht, met dien verstande, dat het korenziften met 5 cent, het bieten-* rooien met 5 cent en het aardappeW rooien met 1 cent per 93 Meter wordt verlaagd. GEEN SALARISVERLAGING, Voor rjjkaambtenaren. De Haagsche correspondent van het Handelsblad meldt, dat bh de regee» ring het voornemen heeft bestaan, de salarissen der ambtenaren te verlagen wöarbii bezuiniging als doel voor oogen stond. Minister de Geer heeft zeer lang weten staande te houden _jSai'a™vcrIaglng noodzakelijk was teneinde de groeiende lasten van de bejgrooting te verminderen. Over de ze kwestie was de meening in den ttiinisterrraad echter verdeeld* en eerst onlangs is besloten, geen salarisver* laging toe te passen. Op de rhksbe- grooting voor 1932 is hiermede ab thans geen rekening gehouden. Intiisschen wil dit niet zeggen dat salarisverlaging hiermede voorgoed van de baan zou zijn, doch voorloopig behoeft men indien het blad juist ifl ingelicht er niet op te rekenen. DE OVERSTROOMINGSRAMP IN CHINA. Dagelijks nog honderden dooden. Nog dagelijks neemt in China het aantal dooden ten gevolge van de over strooming met honderden toe. Hankau en de overige steden aan den Jangste maken een periode van doodsangst door daar zij bedreigd worden door een epi- dem e, zooals die vaak op de overstroo mingen pleegt te volgen. Talrijke Chi- neezen vluchten naar Sjanghai. De sche pen zijn overvuld met Japanners, die met hun vrouwen en kinderen de wijk Het Amerikaansche Roode Kruis heeft honderd duizend dollar ter beschikking gesteld van de slachtoffers van de over stroom ngen. Het bedrag zal aan den Amerikaanschen consul te Hankau wor den overgemaakt ter verdeeling. Men hoopt dat de overstrooming thans haar hoogtepunt bereikt heeft, daar de waterstand met ruim 1 c.M. is gedaald De hygiënische afdeeling van den Vol kenbond heeft zich bereid verklaard, deskundigen op het gebied van besmette- 1 ke ekten naar den Jangste te zen den 'on einde het uitbreken van een epi- dem 'egen te gaan Dit aanbod 's door de natwavrsur,!»'» irnm *#ia a*u- vaarc! EERSTE BLAD NIEUWSBGAD VOOR?UIP*H0tLAND EN UTRECHT; SChoonhOtsnfthf Courant VRIJDAfi 71 AUGUSTUS 1091 INGEZONDEN MEDEDEELINQ. Electrl.cha Ri|wlallampan, Zaklantaarn., Battarl|en, anz. J. K. SNOEI - Stadhuisstr. 7-9 - SCHOONHOVEN GRUWELDAAD TE LUIK. Moordsnaar bijna gslyncht Deser dagen werd te Luik een Jonge tje, Valckenberg genaamd, terwijl hij aan het spelen was, door een onbekend man meegelokt naar de eenzame kazematten en daar op afschuwelijke wijze ver moord. Dinsdagochtend nu arresteerde de po litie te Brussel bij zijn aankomst aldaar een zwerver Brocka geheeten, als ver dacht van de wandaad. De man was van Luik tot de hoofd stad komen loopen, waarbij hij onder weg door bedelen in zijn onderhoud had voorzien. Hij ontkende hardnekkig, toen de be wijzen tegen hem zich steeds meer op stapelden. In de kazemat vond men een overhemd, dat hij op den dag van den moord had gedragen en dat een jongen, die met het slachtoffer had gevoetbald, herkende.. Blijkbaar had hij zich verkleed alvorens de vluoht te nemen. Ook had hij onderweg nieuwe schoenen gekocht. De jongetjes konden hem niet met stel ligheid herkennen, tot eindelijk een klein joggie bij den rechter van instruc tie werd geroepen. Dit jongetje was een paar maanden geleden door een onbe kend gebleven individu aangevallen, die hem had trachten te worgen. Dit knaap je riep direct met trillende stem: „Hij is hell" III IN Daarop bekende de moordenaar zijn gruwelijke daad. Toen de man naar het Huis van Be waring werd teruggeleid, had zdch voor het gerechtsgebouw een ontzaglijke menschenmenigte verzameld. Toen de celwagen met den moordenaar het plein opreed, ontstond een ontzettend gedrang en schrille vrouwenstemmen weerklon ken: „Ter dood met den kerel!" Talrijke vrouwen, allen verlangend den kindermoordenaar te lynchen, drongen tegen het politiecordon op en slechts met de grootste moeite slaagde men er in, Brocka binnen de veilige gevangenismu ren te loodsen. HET COMMUNISTEN CENTRUM TE SHANGHAI. Belangrijks vondstsn. Zoowol in Ghineesche als in interna tionale kringen hecht men groote betee kenis aan den inval, d e is gedaan in de communistiscne propaganda-centrale in de internationale nederzetting te Shan- hai. Uit de in beslag genomen archie ven zou gebleken zijn, dat deze centrale in directe verbinding stond met revolu- tionnaire organisat es in Japan, op de Phil pppijnen, in Indo-Ghina, in de Mar leische Staten, in Burma en in Neder- landsch Oost-Indië. Voorts zou gebleken zijn, dat men bezig was pogingen in het werk te stellen om in contact te komen met de Indsche vakvereenigingen. Tevens is in verband met den inval gearresteerd een lid van den uitvoeren den raad der Derde Internationale, Noullens genaamd, een in China ver blijvend lid van de Canadeesche com- mun stische partij, die er naar wordt megedeeld, zeven schuilnamen, vijf ver schillende adressen, postboxen in acht verschillende postkantoren en vier tele gramadressen op na zou houden. DE „NAUTILUS"*. D« iocht onder het vangt aan. De duikboot „Nautilus'" zet haar Noordpoolreds voort tusschen de ijs- schotsen. Daar zij steeds in dichter ijs komt, bereidt Wilkins zich er op voor den tocht weldra onder het ijs te moeten voortzetten. Daartoe wor den ln open water reeds duikproeven genomen. Volgens een te Oslo ontvangen be richt neeft de duikboot wederom aan een der machines een defect gekregen De boot vaart thans met één machine verder. OVERVAL OP EEN KASSIER. Nederlander veroordeeld. Do Noderlandsche koopman V. is door de rechtbank te Homburg tot twee jaar en twee maanden tuchthuisstraf veroor deeld. De man had op 11 Juli tot den kassier van een wisselkantoor op het hoofdstation verklaard te willen wisse len en daarbij den wensch geuit, het geld in een achterkamer in ontvangst te ne men, daar hij vreesde door anderen ach tervolgd te zullen worden. D.t verzoek werd ingewilligd. Nauwelijks was V. in de achterkamer of hij haalde een gum mistok te voorschijn en gaf daarmede den kassier een slag op het hoofd met het oogmerk om het bedrag dat deze hem wilde voortellen te bemachtigen. Maar de kassier riep om hulp en de aanvaller werd overmeesterd. De eisch had vijf jaar en een maand tuchthuisstraf geluid. VLIEGTUIG VERBRAND. Vier slachtoffers. Nabij het militaire exercitieterrein bij Graudenz in Polen, heeft een militair vliegtu g. bemand met vier personen een noodlanding willen maken en kwam daarbij terecht op den stal van een land goed. Er volgde een ontploffing, waar door het vliegtuig in brand vloog De vier inzittenden kwamen in de vlammen om. Ook het stalgebouw vatte vuur; 2 arbeiders, die in de stal sliepen, konden slechts met moeite gered worden. Zij liepen ernstige brandwonden op. Ds liob dawin bevindsndt vee ymtm ttn prooi der yUmmss, DOOR EEN PROPELLER GEDOOD. Op het vliegveld Croydon bij Lon den is Woensdagmiddag de .22-jarige L. G. M. Eiimaal. radio-telegrafist in dienst der K.L.M. en onlangs aangef wezen, om op de lijn Holland-Indiê dienst te doen, door een propeller van een juist door hem verlaten vlieg tuig zoo ernstig getroffen, dat hij kort daarop is overleden. Zijn lijk zal Zaterdag per boot naar Nederland worden overgebracht. Te Klundert. kreeg de 11-jarige zoon van dén landbouwer C. Her- mus een trap van een paard in de zijde. Toen ingeroepen geneeskundige hulp arriveerde bleek hij reeds te zijn overleden. Drie Engelsche touristen. dje de Jungfrau hadden beklommen, zijn op den terugtocht van den top boven den Rottstaler Sattel omlaag gestort. Men vreest, dat het drietal om het leven is gékomen. Die gepensionneerde militair Blank te Altenkassei heeft na een Woordenwisseling met den voorma- ligen eigenaar van zijn huis, den in validen mijnwerker Schipp, dezen door verschillende steken met een degen gedood De commissie van onderzoek in zake het bewind van den vroegeren president Irigoyen in Argentinië deelt mede, dat het tolaal der verduiste ringen en der onwettige giften en beleggingen een bedrag van f 40 mil lioen overschrijden. Arnolds. Het woonhua van de erven de wed. Joh. Bouwmeester met achter huis, erf en boomgaard, dat was ingezet op f 5400, werd uitgemijnd op f 100, koop 2 bouwland en griemdland inzet f 3000, uitgemijnd f 100, koop 1 en 2 ge combineerd stond op f 8600, werd niet gemijnd, koop 2 de kersenboomgaard in zet f 5700, werd n et gemijnd. Generale massa stond op f 14.300, werd uitge mijnd door Bern. Bouwmeester op f 600 Dus het bracht op f 14.900. Am.Ida. Rohda I la toot bat seizoen 19611932 ingedeeld In de 2de klaeee B. met de rolgende .ereenigingen: Mi- nerra, U. F. C., "Wijk bil Duoretede, Vreeewijk, W D. O, Julphaoe en Axgue Rhode n ie bij de reserve 4e kla.se B ingedeeld. Clinkwijk 5, Brederodee Hl, Jutphaas 8, V.1.0.8. 8, U.FX1. 2. Rhode I zal Zondag deelnemen aan de seriewedstrijden te Schoonhoven en het tweede elftal neemt deel aan de eerie- wedatriiden te Arkel. Arkel. Voor de zomercompetil:e speel de Dinsdagavond A0.V. tegen D.OS. uit Heukelum, welke wedstrijd eindigde met 2—.1 voor eerstgenoemde. Zondagmiddag vonden alhier de seriewedstrijden plaats uitgeschreven door A.S.V. De uitslag was als volgt: D.08. B U—Sparta JU 8—2; A.S.V. I- Rhoda I 80. DO.S. B le prijs een krans. Sparta 2e pnje een lauwerkrans en Arkel Se prijs een moda He. Voor Zondag 28 Aug. rijn opnieuw eeriewedetrijden vastgesteld. Hieraan ne men deel de volgende vereen'g ngen: D.O.S B 8. Gorinohem, Rhoda II, Ameide, Sparta 4, Leerdam en A.8.V. II alhier. Aanvang 's namiddags om 2 uur De propaganda-wedstrijd tusschen Deetoa" uit Dordrecht en „Het Zuiden" te Rotterdam had Zaterdagavond plaats op in tiotief van de korfbalclub A. D. O alhier Op een vrij hobbelig terrein «tel de be de 12-tallen óch onvolledig op Enkele speler» waren door hun vaoantie verhinderd. Deetoe miste mej Brugge- man en de heer de Graaf. Het Zu den miate mej. Richel en de heeren Loot en Van Roon. Het Zuiden begon aanvanke lijk overwicht te krijgen, maar toen de Dordtenaxen wat meer gewend waren aan de gladheid v. h. terrein kwam he overwicht voor Deetoe en bleef dit tot h<DeelIreore vrerd door Deetoa tot 4r-0 opgevoerd, waarmede de eindstand was bereikt De doelpunten werden gemaakt resp door mj. Voordenberg, mej. Smits Seits en Stam. Behoudens eemge enkele verw kkelingen had de wedstrijd een ge- annimeerd verloop. Lskkarkerk. Het programma voor de voetbalclubs in onze gemeente ia als volgt: 230 uur 2de afd. Nederlaagwedstrij den: L. F. C. H—Zwervers I (Capelle a.d. Uesei). VOETBAL Zondag wordt ds 8e afdosllng gespeeld voor de Serie. Als oplulstsrlngs-wedstrijd speelt „Sportelub I" tegen de „R. F. C. I" van Rotterdam. SeHoonhovtn. Het programma voor de Zesdaf te polen etrie-wedetrijden, uit geschreven door „Sportclub" luidt ala volgt: 12 uur: „Juthpaaa I"—'„Sportclub III", 1.15 uur: „Ameide T'>Boakoop II". Om half drie «peelt „Sportclub I" een wedstrijd togen de Rotterdameche 2e Uaaflar „R. F. 0.", terwijl na afloop van dezen wedstrijd eerst de verliezers- en daarna de winnaara-ronde wordt ge speeld. Ala het weer nu maar wat wil medewerken, dan belooft het een goeden sportdag te worden, met aantrekkelijke wedstrijden.. WATERPOLO. „3.Z. P.O. II" op de tweede plaats. Schoonhoven. Donderdagavond werd de laatste competitiewedstrijd gespeeld tusschen „De Gouwe I" uit Waddinxveen en de „S.Z. P.G. II". Het spel is nog maar eenige oogen- blikken oud, als de rechts-voor van Schoonhoven met een onverwacht schot zijh club de leiding geeft Gedurende de geheele eerste helft blijft de „S.Z. P.O." in de meerderheid zoodat de rechts voor den voorsprong tot 20 weet te vergrooten. Ook na de rust is Schoonhoven ster ker. De rechts-achter( die ia opgeawom- men, brengt den stand op 30. Als weer uitgezwommen wordt, ie „De Gouwe" het eerst bij den bal en een goed schot yan de helft ai blijkt den keeper der gasthee- ren te machtig: 3d. Schoonhoven speelt nu voor wat ze waard is en de rechts-voor voert de score op tot 4—1. Vlak voor het eind gelukt het den mid- voor van „De Gouwe" de achterstand tot 4Q te verkleinen. Door deze overwinning heeft „Schoon hoven II" de tweede plaats veroverd, zoo dat zij thans onder het eerste zevental op de ranglijst prijkt. De fraaie prestaties van beide zeventallen vormen een waar dig slot van het eerste lustrum der „S.Z. P.O.". De match „S.Z. P.O. Ill"—„De Gou we II" leverde een 51 zege voor de jeugdige Schoonhovenaars op. De eindstand van de wa terpolo-oompe titie van den G. Z. B. luidt: S.Z. P C. I 8 8 0 0 16 64-5 2.— S.Z. P.O. n 8 4 0 4 B 18-22 1 A.Z.C. n 8 3 0 5 0 22-33 0.75 G.Z.a. IV 8 8 0 5 0 17-00 0.75 De Gouwe I 8 2 0 0 4 11-30 0.50 „S 0. P.C. U' promoveert naar de Se klasse van den N. Z. B. DE WETHOUDERSKEUZE. Sohoonhoven, 21 Aug. 1931. Geachte Redactie. Mag ik u beleefd verzoeken het nar volgende in uw blad op te nemen, waar voor ik u bij voorbaat hartelijk dank zeg. In uw blad van Woensdagavond komt een berioht voor, dat in een op Dins dagavond gehouden vergadering der An ti-Revolutionaire en Roomsch-Katholieke Raadsfracties overeenstemming is bereikt omtrent het werkprogram en dat nu de verkiezing is te verwachten van de hee ren v. d. Oever en Deerenberg tot wet houders. In de eerste plaats lijkt het mij ge wenscht, dat zoo'n werkprogram open baar gemaakt wordt en dat dan boven dien wordt medegedeeld, of er ook over eenstemming is bereikt met wat men noemt een „principieel program". Immers, naar wat mij ter oore is ge komen, wórdt eenerzijds gezegd, dat ten opzichte daarvan de Katholieken alge- heele vrijheid behouden en anderzijds, dat de R.-K. fractie het volledig A.-R-programma heeft onderschreven. Hier is geen klein verschil van opvat ting enz., maar een tegenstrijdigheid van grooten omvang. Wil het onderschreven van het A.-R.- program zeggen, dat dus de Roomsch- Katholièkenfractie zioh heeft verbonden mee te werken, dat op Zondag de koffie huizen zullen worden gesloten en dat sport op Zondag zal worden verboden? Alleen de uitspraak eerbiediging van de Zondagswet" wat blijkbaar ia bespro ken, zegt niets en geeft aan het oolleg» volledige vrijheid, hoe men de wet in toepassing wil brengen. En op die toe passing komt het juist aan. Het lijkt me zeer gewenscht, dat vóór de Wethoudersverkiezing de burgerij vol doende wordt ingelicht, omdat het een ernstige «aak is en voor onze gemeente van groot belang. Nogmaals mijn dank voor de verleen de plaatsruimte, verblijve, Hoogachtend, UEd. Dw. Bnr.: J. KORTLAND. KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Uitspraken van 21 Aug. 1931. Wegens overtreding der Verordening der Woningwet in de gemeente Krimpen a.d. Lek: A. van D. te Krimpen a.d. Lek, ontslag van rechtsvervolging.. Wegens overtreding der Algemeene Po. litieverordening te Stolwijk: P. v. d. W te Stolwijk, ontslag van rechtsvervol ging. AMSTERDAM, 21 Aug. (Draadloos). Aard appelmarkt. De prijzen waren he den onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, 1087 H L. SCHOONHOVEN, 21 Aug. Veilings- Vereeniging „N. O. 8." te 8ohoonhoven. Veiing op 21 Augustus. Clappa favorite It 12-40, 2e 8—'12; heereperen le 4— 7, 2t 2; jutteperen le 16—26, 2e 0—14; dirkjesperen le 4—0, 2e 2; NXH. euiker- peren 0-6; sinjeur d'espere le 12—18; duivenzuur le 12—*18, 2e 0—10; zoete appelen le 10'14, 2e 46, adamsappe len le 12—18, 2e 0—10; keewick le 18 *—18, 2e 0—42, kruilingen le 8—15, 2e 8—7; appedenval le 0—10, 2e 2—5; do- minicus le 12—10, 2e 0—10; prinses toary le 10—15, 2e 4—7; kroonzoet 10 —44. GOUDA, 20 Aug. Veemarkt Aange voerd 2424 stuks, waarvan 270 slacht- varkena. Vette 20—00 cent. Londeneche 17—*18, Zouters 20—21, alles per pond levend met 2 pCt korting; 794 magere varkens f 18—08; 1280 biggen f 812; 20 nuchtere kalveren f 12-—17; 23 sohar pen f 2220. Handel matig. Algemeene markt. 348 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 40—44, zware tot f 45; 2e kwal met rijksmerk i 36—39, alles per 50 KB. Handel ma tig. 89.400 eieren. Kippeneieren I 4.50 6.75 per 100 stuks;; eendeieren f 4—5 per 100 stuks. Handel vlug. 1110 ponden boter. Goêboter 6575 cent per pond; weiboter 55—05 cent per pond- Handel matig. GOUDA, 2D Aug. Ooop. Zuid-Holland se he Eierveiling G.A. (C.Z.H.E). Vtl- lingsbericht van 20 Augustus. Aanvoer: 68.200 kippeneieren. Prijzen: 56/58 K.G. f 5-5.20, 58/00 K.G. f 5.10—5.00, 00/02 K.G. f 5 506.70, 02/04 K.G. f 5 00— 5 80,. bruine 66/08 K.G. f 5.60-6.20, kleine eieren f 44.90. Aanvoer 700 eendeieren. Prijzen: f 4.20—4.50, alles per 100 stuks. GOUDA, 19 Aug. Groentenveiling Gou da. Snijboónen I f 1530, idem H f 5—* 0, siokboonen f 17—27, atamboonen f 4 —19, pronkboonen f 7—11, spekboonen f 8—13, spinazie 4.60—7, postelein f 8.206.20 per 100 K.G.; bloemkool I I 11—118, Idem II f 15, komkommers I 1 2.90—3.40, Idem II f 1—2.50, kropsla f 0.40—4, andijvie f 0.70-4.40 per 100 stuks, peen f 8.50—5, kroten f 1.10— f 2.90 per 100 bos; augurken per mand 1 0.86—0.93, idem per K.G. fijn basterd f 0.21—0.27, idem per K.G basterd f 0.09-0.18, idem per K.G. grof f 002-J 0.07, tomaten A f 3.10—4, idem B f 2.20 -2.70, idem C f 1—3.30, idem GG f 0.90 —2 per 100 pond. UTRECHT, 19 Aug. Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken". Rhabarber f 2—6, wortels f 88 per 100 bos; kropsla f 0.402, andijvie f 040 2.20, gele komkommers f 1.80—6.70, bloemkool f 414, roode kool f 15, s&voye kool f 16, groene kool f 14, per 100 stuks; zomerspinazie f 510, postelein f 27, snijboonen f 1131, «ul- kerboonen f 7—30, pronkboonen f 810, uien f 4—6, augurken f 1256 per 100 K.G., tomaten f 3—8, pruimen f 17— 62, blauwe druiven f 24—40, witte drui ven f 2552, frambozen f 3788. bra men f 3037, moerbeien f 8769 per 100 pond; perziken f SMW, meloenen f 18—63 per 100 stuks. ZEVENHUIZEN, 19 Aug Veilingsver- eeniging Zevenhuizen Z.-H. Aanvoer: 34.123 kippeneieren f 5.50-6,20; 481 eendeieren f 4.25—5.30, beidan per 100 stuks. Hiermede geven wij kennis van de M W. VAN DER LOO. A. J. VAN DER LOO— MIDDELKOOP. Kinderdijk, 19 Augustus 1931. Weduwn. van A. W. EUKELENBOOM, f?en kennis van hun voorgenomen uwe lijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben, D.V., 3 September a*. Bergambacht, 20 Augustus 1931. Langerak, Kerkelijke Bevestiging in de Ned. Herv. Kerk te Bergambacht, door den WelEerw. Heer Ds. H. EWOLDT, des sa te 2.30 uur. Ondergetekenden zeggen hier mede hunnen hartelijken dank voor de talrijke bewijzen van belang stelling bij de herdenking van hun ondervonden. LEENDERT VOOELENSANO. AAQJE VOOELENSANO— Baan. Brandwijk, 21 Augustus 1931. Aan allen, die ons hun deelne ming betoonden tijdens het over lijden van mijn geliefden Man mijn hartelijken dank. WED. A. PLUUT— VAN DEN BERGE. Schoonhoven, 21 Augustus 1931, Tol 2. Langs dozen weg betuigen Onder- geteekenden hun hartelijken dank aan het en aan allen, die daar aan hebben medegewerkt voor het uitzenden van hunne Kinderen. F. JONGKIND. G. DE LANGEN. H. J. GRAAFLAND. Bergambacht, 20 Augustus 1931. Biedt zioh aam goed kunnende melken. Brieven, onder no. 4820, bureau v. d. blad Met Kerstmis een 16—20 jaar, goed kunnende melken bij H PAUL, Herkenwoude. met Kerstmis a.s.: EEN FLINKE Beslist gotd kuirn. m.Iken Adres: A. VERHOEFF, tejmorw Tolatesc, BlMkflUtrwi, ongeveer 20 jaar oud Bekendheid met bouwmaterialen strekt tot aanbeveling Brieven franco, met opgave van salaris, referentie enz. onder no. 4830, aan het bureau van dit blad. Met 1 Sept. of later gevraagd: als meisje-alleen, in een stil gezin, P. O., goed kunnende koken en werken en van goede getuigen voorzien. Leeftijd tusschen 25 en 85 jaar, loon f 40, alles inbegrepen. Zich te vervoegen, schriftelijk, Mevr. van Haai»ten-von Lindern, Benoordenhoutscheweg 115, Den Haag. zoo spoedig mogelijk: Leeftijd niet beneden 18 jaar. Adres: Mevr. DR. DONKER, Ameide. Flinke voor dag en nacht. Fotografie J. MEIJER, Lange Tlendeweg 5, Oouda. Mevrouw KERREMANS, Albrecht Beylinggracjti 28, Schoonhoven, wegens huwelijkder tegenwoordige een nette voor den dag of dag en nacht. Aanmelden schriftelijk of 's avonds na 8 uur. Kerstmis of later een bij T. TREURE.Dorp, Bergambacht Een nette liefst boven de 30 jaar, bij man alleen N. H liefst naif October. Adres C. RIJNEVELD, Polsbroek. pj.m, 60 jaar, gewoon eenv. te leven, bij alleenw. persoon. Brie ven, met oondities, aan J. C. STOPPELENBURG, Van Lennep- straat 70a, Rotterdam. 3 Utr. Wagontjss met glas; 6 Omnlbusbrikksn, w.o. ala nieuw; 4 Kaasbrikken; - Bakkersbr k; 3 Tilbury's; Buggy; Luxe Dookar; Kruidanierswaosntjs met deksel en kap. A GROENEVELD - Sohoonhorw

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2