Nieuwe Avonturen van R0B Gemengd Nieuws. 0# gtzondheld la dan ttmfc Alleen voor Vrouwen. Gemeenteraden m- Rechtszaken. Burgerlijke Stand.* TWEEDE BLAD. NIEPWEBEAP VOOWIUIP-HOLtANO EN UTREWT, gfltroonhovniBht Courant VRIJDAG Sf AUQUSTUC 19*1 tendijks in den Stormpolder; dp voorgevel was in de kruin van den dijk en de woonvloeren op pl.m. 1.26 M. beneden de dijkakruin gelegen. Als gevolg daar van waa de voorgevel erg vochtig en vertoonden ook de overige muren sporen van voohtigheid. Het gebeurde meerma len, dat dete pereeelen bij hoogen water stand gedeeltelijk onderliepen, de bewo ners moeeten dan naar den solder ver- huieen. Ook de keukens hadden gebreken. Combinatie dezer twee woningen sou gepn oplossing brengen, ttn verband waarmede tot onbewoonbaarverklaring werd geadviseerd. Omtrent de woning B no. 58 te Krim pen ad. IJ8sel werd door B. en W. ad vies gevraagd. Het aanbrengen van dringende en afdoende verbeteringen werd door ons noodig geacht. Bovendien bleek, dat het perceel overbevolkt was. De Bolder werd als slaapplaats gebruikt door 10 personen, waarvan 4 boven de 10 jaar. Geadviseerd werd verschillende verbeteringen aan te doen brengen, des noods onder dwang de bewoning door de tegenwoordige bewoners te doen staken en aan te wijzen een ruimer perceel go- schikt voor een 'dergelijk gezin. Conform ons advies in het Jaar 1929 uitgebracht, besloot de raad van, Nieuw- Lekkerland tot onbewoonbaarverklaring van do woning wijk 0 no. 120. B. en W. van Nieuw-Lekkerland vroe gen het gevoelen omtrent 'den toestand der woningen C no. 35. Blijkens inge steld onderzoek kon door het aanbrengen van verbeteringen het perceel niet meer In bewoonbaren staat worden gebracht. Er werden tallooze gebreken geconsta teerd; de voornaamste waren wel de ver regaande vochtigheid, lage verdieping- hoogte, te geringe lichtoppervlakte, slecht dak ena. Geadviseerd werd tot onbe woonbaarverklaring. waartoe de raad be sloot. Omtrent verlenging van de ontrui mingstermijn der onbewoonbaar verklaar de woningen C no. 85 en 120 was het advies der oommisaie gevraagd, hetgeen gunstig was. (Wordt vervolgd.) MEISJE AANGERAND. Op een eenzame plaats op den weg tnssohen Tilburg en Alphen werd een 18- jarig meisje door een tot nu toe onbe kend gebleven persoon aangevallen en in het struikgewas gesleurd. Juist naderde een wielrijder, de heer Van 0. uit Goir- le, waarop dé .aanrander op de vlucht sloeg. Van O. waarschuwde de mare chaussee, die, geholpen door eenige bur gers, op den weg tusschen Alphen en Gilze een verdacht individu arresteerde. Bij nader onderzoek bleek de aangehou dene niet de aanrander te zijn. Zijn sig- nalemten is echter bekend en het onder zoek wordt ijverig voortgezet. EX-KONING ALFONSO KOMT TE ROTTERDAM. Vrijdagmorgen zal te Rotterdam het b.b. „Viceroy of India" binnenkomen, welk schip een toeristenreisje heeft ge maakt naar Noorwegen en Zweden. Aan boord bevindt zich ex-koning Al fonso van Spanje, die de geheele reis heeft meegemaakt. Op de passagierslijst stat de ex-monarch ingeschreven als her tog van Toledo. De „Viceroy of India" zal te Rotter dam slechts enkele uren verblijven. Het schip komt Vrijdagmorgen 8 uur aan en vertrekt weer 's middags 2 uur. De reis gaat dan naar Southampton, waar de toeristen weer worden onscbeept. VERDACHTE SLAAPPLAATS» In den nacht van Donderdag op Vrijdag troffen agenten van politie in het voormalige kantoorgebouw van de Unilever aan de Westerlaan te Rotterdam een paar mannen aan,t die daar lagen te slapen. Zij werden verwijderd en de directie van de Unilever werd van het feit in kennis giesteld. Deze verzocht de politie' -een oogje in het zeil te houden. Maandagnacht bracht een agent daarom een bezoek aan het pand en weer werd er een slapende man ge- Vonden. Uit het feit dat naast hem een ring met loopers en een pak groene zeep werd gevonden, was op te maken, aat het mei enkel vreedza me bedoelingen waren, waarmee de man in het pand was binnengedron gen. Op het politiebureau aan de Witte ae Withstraat, waar de raan heen werd gebraaht, kwam vast te staan, dat hij een berucht inbreker, de 26-jarige varensgezel J. J. V. was. Hij bleek pas uit de strafgevangenis ontslagen te zijn, en is nu opnieuw in bewaring gesteld. ONS POLDERLAND. Iloe een Pool het ziet. In een Poolsch Jblad geeft één der afgevaardigden uit dat land naar het PJS.N -congres, de heer J. Kaden— Bandrowski zijn indrukken over ons land weer. Na zijn groote tevredenheid over het congres en^ de „allerhartelijkste"' gastvrijheid betuigd te hebben.schrijft de heer Bandrowski onder meer: De Hollandsche laagvlakte, waarin de wegen lager liggen dan het water oppervlak. herinnert op het eerste gezicht aan onze Mazovische laag vlakte. Dezelfde wilgen langs de we gen, men zou zeggen de zelfde weiden en diezelfde ruime vlucht van groote langzame wolken, die zich boven de aarde nergens laten tegenhouden. Pas wanneer men het licht en de hemel én de aarde van dit land intens be kijkt ,ziet men pen belangrijk, reus achtig verschil. Terwijl bij ons. in beginsel, velden, weiden en bosschen alles tezamen groeien in een* gelijk matig algemeen tempo, ziet men hier duidelijk het reusachtige werk van het land, dat telkens weer door water onderbroken wordt. Het lijkt of het water hier andere rechten heeft dan bij ons: het dringt door in 't land, het omspoelt ieder stukje van alle kanten. Indertijd heeft men het verjaagd, door het hardnek kig werk dér dijken is het als het ware weggedrongen en men heeft het rechten gegevengelijk aan die van het land. NOODTOESTAND IN PENN SYLVANIA Een vierde der arbeiders werkloos. De gouverneur van Pennsylvanië, heeft een brief gericht tot Hoover waarin hij de bijeenroeping van een buitengewone congresz.tting vraagt om een onderzoek in te stellen naar don nood in breede kringen en naar de „mogelijkheid van ernstige wanordelijkheden/' als gevolg van de werkloosheid. De gouverneur deelt in dien brief me de dat het totaal aantal werkloozen in Pennsylvanië negenhonderd duizend be draagt of een vierde van het totaal aan tal arbeiders in deze sttaat. Hij voegt er bij dat_de loonen lager worden, dat de nood in verscheidene gebieden ernstig is, dat de kinderen ontbering lijden, dat de l.efdadigheid niet toereikend is om de ellende te verlichten en dat de wette lijke beperkingen beletten een beroep te doen op de openbare middelen. „He dacht, dat je gezegd had, dat de kap niet afneembaar was?l" NIEUWE TEXTIELSTAKING? In het textielgebied in Noord-Frank rijk zijn in het begin van deze week op* nieuw loonoonflicten tusschen arbeiders en werkgevers ontstaan. De werkgever* in verschillende districten hebben het voornemen te kennen gegeven nieuwe loonaverlaginen in te voeren, doch zij stuiten hierbij op groot verzet bij de ar beiders. Op verschillende plaatsen zijn eenige honderden arbeiders in staking gegaan. De werkgeversvereniging heeft besloten haar arbitragecommissie bijeen te roepen om met de vakvereniging te onderhandelen. I 111 SCHIPBREUK AAN DE CHINEESCHE KUST. De Indo-Ghineesohe scheepvaartmaat schappij- te Londen heeft bericht gekre gen, dat zes Engolache officieren en de Ghineesche bemanning van het Btoom- schip Kwonsang in een schipbreuk aan de Ghineesche kust zijn omgekomen. Een draadloos bericht, afkomstig van den Britsöhen torpedojager Sopor, meldt, dat bij deze schipbreuk slechts 8 mhn- schen er het leven hebben afgebracht, namelijk een Engelschman en twee Ghi- neezen. Zij zijn door zeeroovers als ge vangenen weggevoerd. TWEE VLIEGONGEVALLEN. Eén persoon gedood; a ge wond. Tijdens het hevig onweder, dat gister middag boven Parijs en omgeving woed de, vloog een militair vliegtuig uit Dijon boven Parijs. In het vliegtuig bevonden zich een kapitein en een sergeant. Toen het vliegtuig door den wind heen en weer geslingerd werd, besloot de ser geant uit het vliegtuig te springen. Zijn parachute opende op het juiste oogenblik, doch hij kwam zoodanig op een muur terecht^ dat hij beide beenen brak, en in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Het door den kapitein bestuurde vlieg tuig stortte dort daarna near in een tuin van de voorstad Nouilly. De piloot werd zwaar gewond naar een ziekenhuis over gebracht. Ook uit Istres wordt een ernstig vlieg ongeluk gemeld.Een door een sergeant bestuurde machine, waarin zich een as pirant-vlieger bevond, is daar neerge stort. De aspirant was op slag dood, de sergeant werd zwaar gewond. GAAT CHICAGO FAILLIET? IMiet Chicago's geldmiddelen ziet het er treurig uit De burgemeester heeft voorspeld," dat het stadhuis zal moeten worden gesloten, tienzij de wetgevende macht hem aan fondsen helpt. Voor 20.000 ambtenaren en beambten dör gemeente bestaat het gevaar, dat zaj in de naaste toekomst hun salraia niet uitbetaald zullen krijgen. De laatste be taling zal op 1 September geschieden. TWEE MILLI0EN SLAVEN VRIJ. Voor de toelating van Abessinië tot dén Volkenbond is als eisch gesteld, dat de slavernij daar te lande zal worden ftf* geschaft. In een brief aan de internationale ver- eeniging tot afschaffing van de slavernij verüaart de keizer van Abessinië nu, dat hij de twee millioen slaven in zijn land in vrijheid wil stellen. Tevens noodigt de keizer vertegen woordigers van de vereeniging uit om op een conferentie met hem over do uitvoe ring van dit plan te beraadslagen. UIT DEN OORLOG VAN 1870—71. Ds geschiedenis van een sabel. Parijsche bladen meldden dezer dagen dat rijkspresident von Hindenburg den heer de Margerie, den aftredenden Fran- schen ambassadeur te Berlijn als af scheidsgeschenk een eeresabel zou heb ben aangeboden Het geval is in werke lijkheid een gszins anders meldt men aan de N. R. Crt.: Op zijn 83sten ver jaardag werd den rijkspresident als ge schenk een sabel aangeboden, die een Pruisische luitenant in den oorlog van Stopnaald In Hst hart Polsbroek. Een koe van den veehou der J. O. was reeds geruimen tijd lij dende, zonder dat de practiseerende vee arts de oorzaak hiervan met zekerheid •kon vaststellen. Deze "week werd het dier uit nood geslacht, en toen bleek dat een stopnaald, die blijkbaar met het voeder naar binnen was gegaan, sich een veg gebaand had tot in het hart. De ontste king van dit levensdeel was de doods oorzaak. Het vleeBch .s voor de consumptie goedgekeurd en1 in het klein verkocht Polsbroek. Dei keuringsdienst voor waren bracht gedurende het 2e kwartaal 1931 in deze gemeente 12 bezoeken aan bakkerijen Het aantal partijen gewogen brood bedroeg 19; bezoeken aan winkels en bergplaatsen 82; onderzochte mons ters 25; daarvan melk en melkproducten 8; uitgereikte waarschuwingen 1; afge keurde voorraden 1; ter plaatse van ver koop gekeurde voorraden 600. Peren plukken en het gevolg. Waddlnxyesn. Een 11-jarige jongen van den heer V. klom in een pereboom bij den landbouwer K. aan het Noord einde. Terwijl de jongen bezig was zijn zakken te vullen, verscheen de landbou wer en wachtte onder den boom de komst van den jongen af. Toen deze beneden kwam, werd hij op een flink pak slaag onthaald en daarna in een schuur op gesloten. De moeder van den jongen wie dit ter oore kwam, begaf zioh naar de schuur en wilde haar kind beyrijden Dit was niet naar den zin van den land bouwer. Het gevolg was een heftige woordenwisseling die op een formeele vechtpartij uitl.ep. De moeder heeft thans bij de politie aangifte gedaan we gens mishandeling van haar kind en te vens wegens vrijheidsberooving. Vroeg op stop. Waddinxvasn. De politie heeft hier de 10-jarige M. L. aangehouden, die de ouderlijke woning te Rotterdam was ont- loopen. Hij is aan zijn ouders terugbe zorgd. B en W. hebben aan den heer Jans- /sen te Gouda vergunning verleend tot het bouwen van twee middenstandawo- nmgen aan den Bodegraafsohen straat weg alhier. Aan de eierenveiling waren aange voerd 8110 kip- en een partijtje eend- eieren. Prijzen «aren onderscheiden f 4.50- f 4.90 en 410 per 100 stuks. Mej. D. reed per fiets met een kind achter op de bagagedrager over den Kerkweg. Het kind geraakte met haar voet tusschen de speken van het achter wiel waardoor de voet ernstig werd ge kneusd. Het was noodzaklijk dat het kind onder dokters bhandeling werd gesteld. (Vervolg van No. 5926.) De Gezondheidscommissie voor de ge meenten Sohoonboven, Bergambacht, Krimpen a.d. Lek, Krimpen a.d IJssel, Ouderkerk ad IJssel, Lakkerkecrk, Ber- kenwoude, Stolwijk, Gouderak, Ammers- tol, Haastrecht, Vlist, Hekendorp, Nieuw- Lekkerland, Streefkerk, Groot-Ammers, Langerak, Nieuwpoort, Ameide en Tien hoven, heeft haar rapport over 193) ge publiceerd Wij namen er enkele stukken uit over: Volkshuisvesting. Advies werd uitgebracht omtrent de pereeelen Dorpstraat no. 82 en B 215 te Gouderak. Op pond van diverse ge breken, als vochtigheid, lage verdieping- hoogte enz., werd tot onbewoonbaarver klaring geadviseerd. De raad besloot eerstgemeld huis onbewoonbaar te ver klaren. bijvoorbeeld den Engelsohen gezant waar- aohuwden en zijn naam noemden, men schouderophalend «ou lachen om d waarschuwing en eenvoudig weigeren zou, iets te zijnen nadeele te gelooven. En, vroeg de Fransohe gezant, daarom komt u het mij vertellen? Ja, het .s zeker voor u een zaak van groot gewicht en ik vraag u immers hee- lemaal niet, dat u mij op mijn woord zou gelooven. Rechtstreeks gaat het geval ons niet aan er zijn hier geen stukken ver duisterd. Maar ik weet dat onze regee ring er volstrekt geen heil in ziet dat de Russen do pap.eren in handen krijgen Daarom ben ik gemachtigd u mijn dien sten aan te bieden om de slim opgezette machinatie te helpen verijdelen. JLk weet zeker dat u liefst hebt dat dit gebeurt, zonder dat er een publiek schandaal uit voortkomt" om do personen, die er bij be trokken zijn. En dat is ook dezerzijds de voorwaarde, want wij willen niet de Rus sen tegen ons in het harnas jagen. De gezant liep onrustig heen en weer Hij wist werkelijk niet wat te denken van hetgeen hem deze mijnheer Glenmote ver teld had. Hij vertrouwde hem volstrekt niet, maar wat kon de man er aan heb ben hem zulke dingen op de mouw te spelden, als er toch niets van waar was Hoe wilt gij mij bewijzen, dat het geen u mij verleid hebt de waarheid is. U zult er bij zijn als we die lieden ontmaskeren, gij kunt dan de stukken meenemen en aan uw regeering doen toekomen. Dat zult u toch zeker in ieder geval willen, nietwaar? Als het kan natuurlijk. Welke be- loon:ng eischt gij? Ik zeide u al, dat wij dit niet doen om geld te verdienen Alleen als u over tuigend bewezen is, dat hetgeen ik u ver teld heb do volle waasheid ia. dan eisch k van u dat ge van hetgeen ge gezien en ontdekt zult hebben ook de Engelsohe regeeri njr cn de hoogte stilt. Ik weet met De raad besloot de woning A no. 25 onbewoonbaar te verklaren, aangezien de verbeteringen, waartoe dezerzijds reeds vroeger waa geadviseerd, niet waren aangebracht Omtrent diverse woningen werd een klacht onltvangen. Het betrof hier de pereeelen B 09, 40, 48, 49, 52 en 58. Woningen B 39 en 40, Dit waren be trekkelijk nog nieuwe gebouwen. Gead viseerd werd het aanbrengen van enkele verbeteringen van ondergeschikten aard. Woningen B 48 en 49. Deze pereeelen waren inmiddels tot één vereenigd en reeds verscheidene verbeteringen aan gebracht. Het aanbrengen van nog en kele veranderingen t.a.v liohtoppervlakte, goten en gevels, werd dezerzijds noodig geacht, waartoe dan ook geadviseerd werd. Woningen B 62 en 58. Ook hier werd geadviseerd tot verbetering t.a.v. het daglicht en het aanbrengen van een buitenportaal. B. en W. besloten conform ons advies gemelde verbeteringen voor te schrijven, t o. van vorenstaande pereeelen. Wij vestigden de aandacht van B. en W. van Krimpen a.d. Lek op den toe stand van twee woningen, welke in een niet al te besten toestand verkeerden, terwijl ookongedierte in de pereeelen aanwezig was. Maatregelen tot verbete ring werden gevraagd en genomen. In het jaar 1929 was geadviseerd tot verbetering der woning A 80. B. en W. gaven daaraan gevolg, doch de eigenaar wenschte de bewoning van dit perceel te staken. De woningen B no. 21 en 22 waren in 1929 onbewoonbaar verklaard. Het perceel no. 22 waa in tusschen als mo delkamer in gebruik genomen. De eige naar wenschte het pand no. 21 weer voor verhuring '.beschikbaar te stellen, nadat de noodig 1 geachte verbeteringen waren aangebracht. Gemeld college vroeg omtrent het vo renstaande advies. Wij beriohtten daar op, dat geek bezwaar bestond tegen op heffing dér onbewoonbaarverklaring, mits eerst ioldaan werd aan het aan brengen van\ diverse verbeteringen, wel ke dezerzijdi werden noodig geacht. B. en W. van Stolwijk vroegen advies over een vooretel tot verlenging van den ontruimingstermijn van diverse, verschei dene jaren geileden onbewoonbaar klaarde, wonimen, Berioht is, dat ook ditmaal hiertegen geen bezwaar bestond, doch tevens wad te kennen gegeven, dat aan een verdere verlenging door onze oommisaie niet meer kon worden mede gewerkt; met klem werd aangedrongen op ontruiming, terwijl in overweging is gegeven aan particulieren bouwgrond van gemeentewege tegen billijken prijs be schikbaar te stellen voor den bouw van arbeiderswoningen. Ook later is eenzelfde advies gevraagd doch wij achtten geen termen meer aan wezig, onze medewerking te verleenen. Weliswaar weerden in den loop van het verslagjaar meerdere woningen ont ruimd, doch daartegenover staat, dat een reeds ontruimde woning door de eige naresse, zijnde een oude vrouw, opnieuw ter bewoning werd betrokken. Op dit ge- ral hebben wij de aandaoht gevestigd van B. en W. De woningen 0 no. 65 en 50 warden intusschen gesloopt. B. en W. van Krimpen a.d. IJssel wensohten het gevoelen der commissie te vernemen omtrent een te sluiten 4 8/4 pGt. annuiteitsleening, groot f 75.000 en f 12.000 voor bet grondbedrijf, ten be hoeve van den aankoop van grond en aanleg van wegen. Aankoop van grond daar ter plaatse voor het grondbedrijf is toe te juichen, aangezien hierdoor in die zioh sterk uitbreidende gemeente voorkomen wordt, dat maar lukraak ge bouwd wordt, terwijl dan bouwgrond te gen billijken prijs is te bekomen, zoodat opdrijving der prijzen wordt tegenge gaan. Het advies was dan ook gunstig. Do woningen G 88 en 89 hadden di verse gebreken. Zij waren gelegen bui- absolute zekerheid dat, als wij zouden mededeelen dat die Engelschman voor een andere mogendheid werkt, men ons niet zou gelooven. Als ik het goed begrijp is het er u om te doen dien Engelsohman te treffen. Ja, antwoordde Glemnore koelbloe dig, dat wil ik ook. Maar ik vraag toch niet hem te veroordeelen vóór ge de over tuigende bewijzen hebt. U kunt toch zelf oordeelen, nietwaar, ik vraag alleen als ge overtuigd zijt, dat go dan spreken zult en de Engelsche regeering mededeelen wat ge meegemaakt hebt. De gezant dacht even na. Goed, zei hij toen, dat kan ik u be loven, maar wat zal ik meemaken, wat zal ik zien? U bezoekt vanavond het soirée bij den Russischen zaakgelastigde. Dat was mijn voornemen. Daar zal ook komen kapitein Vig nard, die zijn zuster zal vergezellen. Daar op die soirée zal de eigenlijke transactie plaats vinden. Kapitein Vignard zal de ontvreemde stukken bij rich hebben erf zijn zuster zal de papieren terugkrijgen die haar en haar broer noodlott.g zou den kunnen worden. Ik wil aannemen dat zij zich tót dit gemeene werk zullen leenen, zij zouden er althans een reden voor hebben. Maar dit is niet het geval met den Engelsch man. Maak me niet wijs, dat ljtiy zooiets doen zou om geld, hij heeft dat "niet noé- dig Hij doet het niet om geld. Hij doet het om mademoiselle Vignard. U zegt? Ik weet niet of u iets weet van het leven van deze kunstenares. Maar waar schijnlijk ik dit» wel het geval. Misschien hebt u dan ook wel vernomen van de geruchten, die er indertijd liepen over •en"verloving met een Engelschman, Dat vu dezelfde mijnheer Bénoiat waarover wij gosproken habben. Er ia toen on- eenigheid tusschen hen gekomen, maar zij hebben zioh met elkaar verzoend. En het is om mademo.selle Vignard en haar broeder te redden dat mijnheer Bénoist deze papieren door haar broer laat over brengen. Daarmee verkrijgt men,dat de familie Vignard niet meer bedreigd wordt, in de toekomst niet meer de kans loopt beschuldigd te worden eens hun land verraden te hebben. U begrijpt toch dat deze voortdurende bedreiging wegge nomen moet worden tot eiken prijs. En wat wilt gij dat ik doen zal? De ontmaskering bijwonen heden avond, een ontmaskering, die geen schijn van twijfel zal overlaten. Wilt u dat? Ja, dat wil ik. TJ brengt ongetwijfeld uw gezant schapssecretaris mede of misschien nog iemand aan uw gezantschap verbonden. U behoeft niet alleen uw eigen oogen te vertrouwen. En nog iets, Wellicht habt u iemand, op wien u geheel kunt vertrou wen. Zend dan dien persoon een half uur voor de soirée aanvangt. We zullen op een gegeven oogenblik enkele personen verzoeken met ons in een bepaalde salon ie gaan. Hij kan dan steeds bij mij blij ven en toezien of alles eerlijk toegaat. Want ik voel dat u mij nog wantrouwt en als degenen, die ontmaskerd worden misschien mochten beweren dat de pa pieren, op hen bevonden, door mij mee gebracht werdon, dan is hpt goed dat daar ook van dezen kant te voren con trole op is. Ik moet zeggen, mijnheer Glonmore u denkt overal om. Omdat ik weet dat men liever niet zou gelooven wat ik bewijzen zal. Omdat ik weet, dat men, als er nog één kansje is, liefst aanneemt, dat zij toch onschul dig zijn. En ik moet iedere mogelijkheid afsnijden, dat zij zich zouden weten te redden. Het bewijs van mijn beweringen moet zoo onweerlegbaar zijn dat men mij moet geloovtn, «I o100 on- gaarne. U zult dus zoo iemand sturen Ik zal hem sturen en ik zal hqm de instructie geven zijn oogen open te zetten en alles zoo goed mogelijk te con troleeren. Prachtig, ik verlang niets liever. Tot hedenavond dan. IX. Ds ontknooping In de geheims kamer. Er heerschte een gezellige drukte in de ruime salons waar de Russische zaak gelastigde zijn talrijke gasten ontving. Voor velen had deze soirée een eenigs- zins bijzonder lintje. Men vond het wel interessant daar ontvangen te worden, menschen, die men zich onwillekeurig voorstelde als ruwe klanten, zoo gereed op de barricade te vechten, maar die hier bleken menschen van de wereld te zijn, die wisten hoe te ontvangen. De ver tegenwoordiger van de Russische regee ring zat er uit om door een ringetje te halen en de manier waarop hij zijn gas ten ontving en welkom heette, daar viel niets op aan te merken. Reeds waren er vele gasten, toen juf frouw V gnard verscheen, vergezeld van haar broeder. Zij was dadelijk, nadat zij door den gastheer was begroet geworden, door een aantal heeren omringd en ook verschillende dames begroetten de kun stenares. Men informeerde natuurlijk naar den staat van haar gezondheid. Toen het gezelschap ongeveer een half uur bijeen was, geleidde de Russischs zaakgelastigde haar naar de piano waar zij een paar woorden wisselde qact den leider van het kleine orkestje, om dan na eenige inleidende maten van de muziek een gedicht te reciteeren dat door een zachte muziek begeleid werd. Het succes was zeer groot. Dadelijk daarna kwam mijnheer Emile op baar' tos en terwijl zij zich even afwendden gaf hij een cou- vert, zeggende: Ge z.et, mejuffrouw Vignard, dat ik woord houd, hier zijn de papieren, die voor u van zoo groot belang zjjn. Als ge me een oogenblik als vriend beschouwen wilt durf ik u een raad te geven, die go niet in den wind moogt slaan,, vernietig deze papieren zoo spoed g mogelijk Zij dankte hem glimlachend en de pa pieren in haar tasch bergend antwoordde zij: Ik zal dit zeker doen. Maar zeg me toch in 's hemels naam wat heeft dit te beteekenen, waarom krijg ik hiervoor dit terug. Als ik het wist zou ik het u toch niet mogen zeggen. Maar in uw eigen belang, vernietig de papieren zoo spoe dig mogelijk. Op dit oogenblik trad de Fransche ge zant op zijn landgenoot© toe. Men kon niet anders voorstellen dan dat hij zijn schoone landgenoote hulde wilde brengen voor haar voordracht. Op dat oogenblik echter gebeurde er iets on verwachts. Waar het vandaan kwant, door w en het gelost werd, niemand zou dit hebben kunnen zeggen, maar n'e- mand toch verkeerde in de onzekerheid over het feit, dat een schot weerklonk en sommigen iheenden het fluiten van een kogel te hooren. Maar dat kon wel verbeelding zijn. Even heerschte er een hoorbare stilte. Toen zag men hoe mejuffrouw Vignard ineenzakte. Zij zou wellicht op den grond gevallen zijn als niet kapite n Vignard nog net bijtijds ware toegesprongen en hsar in zijn armen had opgevangen. Dadelijk daarop ontstond er een soort paniek.» Er vielen verschillende dames flauw, anderen haastten zich naar de deuren, er heerschte een algemeene ver- v arring Maar dat was tooh eleohte eert v ogenblik. (wordt vervol#*-' TWEEDE BhrAD NIElfWtBCAD VOOR IlHD.HOLI.AND EN UTRECHT, Echoonhntinietll Courent VHIJOAB AUflUETUB 1Wt HET KIND* Er zijn kinderen en ^eenige kinde ren,"' Het ie niet gemakkelijk een ©enig kind groot te brengen en dat ook verstandig te doen. De ouders van „eenige" kinderen moeten er op toezien, aat hun kind voldoende .kameraadschap heeft met andere kinderen van zijn leeftijd. Het heeft behoefte aan speelmakkertjes De school alleen brengt niet genoeg variatie en ondervinding. Zonder den omgang, voldoende omgang, met an dere kinderen, is 't niet uitgesloten dat het eenige .kind eenzelvig en ver legen wordt en oin in de maatschappij te slagen, is verlegenheid het moei lijkste van alles. Stel uw kind in de gelegenheid zich met makkertjes bezig te houden. Er zijn er altijd genoeg, die binnen wilr len komen om met hem te spelen. Het is wel eens moeilijk hen bezig te houden. Een tijdlang vermaken zij zich met buuwdoozen, ballen enz. maar er koint een moment^ dat er één roept: „Wat moeten we nu doen* Alle kibbelarijen, gehuil en straf kunnen de moeders dan zelf voor komen, door plotseling te roepent ,Jk weet een leuk spelletje I" Dfl kinderen zijn/ direct geboeid, een en al oor. Maar een leuk spelletje te bedenken is voor een moeder weer een heele qpgaaf. Wij geven er hier een paar op: Winkel wedstrijd: Alle kinderen trekken één schoen uit en leggen de ze tezamen op een hoop. Van een be paalden afstand moeten de kinderen hier naar toe hinken, hun schoen aantrekken en dan weer terughollen naar 't beginpunt. Wie het eerst aan komt, .heeft het gewonnen. Apenootjesrace: Op een bepaalden afstand b.v. aan weerskanten van de suitedeuren staat seen bak; de eene bak is leeg, de andere gevuld mét apenootjes. Élk kind krijgt 2 minuten tijd om op een lepel zooveel nootjes van den vollen naar den leegen bak te brengen als mogelijk is. Het kind mag verschillende keeren loopen. Al- l/oen 'de nootjes die in de bak komen worden geteld. Die het meeste heeft heeft het gewonnen. Apenootjes zoeken: Dit is wel een zeer animoerend spelletje. In de kar mer verstopt men overal apenootjes. Wie in 5 minuten de meeste heeft go- vonden, heeft het gewonnen. Bijna ieder kind vindt het heerlijk oen eigen kamertje te hebben, of een kaïner, die het met broertjes en zusjes deelt, jnaar toch een kamer Voor hen alleen, waar ze naar harte lust kunnen speflofl 'fön hun eigan dingetjes bewaren. Hoe gezélliger nu die Kamer, wordt ingericht, hoe liever de jeugd er zal zijn. Moeder moet hen dan een handje helpen bij die inrich ting. In de eerste plaats moet de kamer licht en zonnig zijn. niet te veel meubels erin, zoodat het kind Ijewegingsruimte heeft. De muren be hoeven heelemaal niet van onder tot boven vol te hangen met platen. Hier en daar een grappige voorstel, ling een enkel portretje van vader en moeder, een foto van een vliegma- chine, een hond of een paard. Daar het raam meestal smal is, moet alles vermeden worden, wat het licht weg. neemt, dus geen donkere, dikke gor dijnen. Het kleed moet licht zijn. Het kind moet leeren ordelijk te zijn. Er moet dus voor gezorgd wor den, dat er practische kasten zijn voor de kleeren en het speelgoed. De kasten moeten heel eenvoudig zijn, samengesteld uit kisten. Een open boekenplank voor het speek- toed,,, die later voor boeken dienen an. De deuren moeten goed sluiten, en er mogen geen scherpe hoeken, uitstekende spijkers enz. aan zijn, geen knoppen of dingen, die er af gedraaid kunnen worden en ingeslikt (Het bed is het beste een opklap baar bed, Dit neemt de kleinste plaats in eoi (verhindert, dat er in bed ge- speedd wordt. In de kinderkaimer moet niet de witte kleur overheer- schend zijn. Wit is koud. Een zacht blauw, een fijn mosgroen hebben op de kinderen een diepen, rustigen in vloed. Kinderkamertje. Groote Blokken. 1870''71 aan een Franschen generaal had ontnomen. De rijkspresident aan vaardde dit geschenk onder voorwaarde dat hij de sabel aan de nabestaanden van den Franschen generaal zou mogen Toen nu verleden jaar de heer de Margerie bij den rijkspresident ver scheen om zijn deelnem ng uit te spre ken met de mijnramp te Alsdorf, gaf president von Hindenburg den ambassa deur de sabel met het verzoek dezen aan do erfgenamen van den generaal te be zorgen. De generaal bleek echter geen Xstaandon meer t» bobben en daarop werd de sabel door de Pransche regee- ring afgestaan aan het militaire mtu»- um te Parijs. De Fransche regeering liet den rijkspreaident danken voor zijn nd- derlijko daad. wanhoopsdaad' van een jon- l i GEN. De 16-jarige zoon van een ambten haar te Osterfeld in Duitschland was naar Minden gezonden, voor het leeren van een ambacht. De werd daar zoo slecht behandeld, dat hij een wanhoopsdaad begjng. Hij stapte op zijn fiets, reed naar Melz en gaf zich daar op voor het Fransche Vreemdel.-legioen. Daar hij nogal flink van postuur was, geloofde men hem toen hii verklaarde, 18 jaar oud te zijn. Reeds spoedig werd hij naar Marseille en vandaar naar Oran m Noord-Afrika gezonden. Daar werd hij ingedeeld bij het le regiment te Saida, waar hij een zeer strenge op leidingsperiode meemaakte. Zijn ouders hadden intusschen al het mogelijke gedaan, waarbij de hulp van het departement van buitenland, sche zaken en zelfs van den volken bond werd ingeroepen, om hun zoon weer vrij te krijgen. Toen aan de Fransche regeering het geboortebewijs van den jongeman werd overgelegd, werd tot zijn ontslag besloten, en na toezending van het n nodige reisgeld kon de knaap naar zijn geboorteland terugkeeren. DE VLUCHT VAN HET ECHTPAAR LINDBERGH. On onbswoond eiland gedaald. Kolonel Charles Lindbergh en zijn vrouw, die per vliegtuig 'n tocht maken van New-York naar Tokio, over bet Poolgebied, hebben tengevolge van den mist en de vallende duisternis, een nood landing moeten maken op het ijs op on geveer 150 meter afstand van een onbe woond eiland van de Koerillengroep. Lindbergh heeft draadloos gemeld, dat hij niet in gevaar verkeert. Niettemin heeft het Japansche zeilschip Sjinjsiri Maroe, dat zich op 20 mijl afstand van het eiland bevindt, opdracht gekregen zich gereed te houden, om, indien noo dig, hulp te kunnen verleenen. BRANDWIJK. Vergadering ran den Raad op 6 Aug. Afwezig do heer G. Eijkelboom. Na opening mol gebod, worden do no tulen dor vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Do Voonitter dort voorlezing van een afschrift van een Kon. Besluit, waarbij het besluit van Ged. Staten tot vernietiging van het raadsbesluit van 15 October, betreffende medewerking tot stichting van een bijzondere «ohool, wordt vernietigd. Na ampele bespreking wordt besloten in de koeten van onderzoek van het rap port Prof. Visser inzake stichting van een waterleiding en die van de commissie van voorbereiding, een evenredig aan deel, berekend naar het zielental, bij te dragen. Vervolgens wordt besloten voortaan het gemeenteverslag vijfjaarlijks uit te bren- 8<Thans is aan de orde een voorstel van B en W. tot aankoop van een gewone klok in do Raadkamer Het ooilege heeft overwogen een electriscbe klok aan te schaffen, doch zeer wel kan volstaan worden met een gewon, klok, die de helft van de kosten vraagt. Besloten wordt tot het aanschaffen van oen gewone klok. Aan den B.V.L. commissie wordt een subsidie voor 1931 verleend ad f 100, De heer Oskam wijst er ernstig op, dat Molenaarsgraf in verhouding te wei nig betaalt en de oommisaie daar in het vervolg voor heeft te waken. Verder wordt met algemeene stemmen besloten in de kosten van verharding van den weg van Den Donk uit de ge meentekas een bijdrage te verleenen tot de helft van de kosten van het verhar dingsmateriaal met een maximum van f 400. Op voorstel van do beide wethouders besluit de raad aan den ambtenaar ter secretarie als blijk van waardeerrag voor zjjn werkzaamheden tijdens het ziekte verlof (van den burgemeester-secretaris een gratificatie van f 50 te verleenen. Daarna worden de geloofsbrieven ven de nieuwe raadsleden, de heeren M. Mourik, J. Tukker, W. Oskam, 0. Sui ker M. Korporaal, L. den Besten en A. van der Giessen Wl.> onderzocht en in orde bevonden en wordt besloten deze als leden van den raad toe te laten. Rondvraag. Bij de rondvraag zegt do heer Kor poraal, dat do groote onveiligheid in het noordelijk deel van Brandwijk en de baldadigheden, die er plaats vinden, het z.i. noodzakelijk makon, dat er in dat deel van de gemeente een veldwachter wordt gestationneerd en geeft den raad in overweging daarover eens ernstig na te denken. De Voorzitter ontkent niet, dat de baldadigheid in Brandwift is toege nomen, Joch hij vermoedt, dat, als or straks een flinke jonge veldwachter is, dit kwaad wel zal worden bezworen Zoo als de heer Korporaal zich den toestand denkt, zullen er twee noodig zijn, want Gijboland en Vuilendam kunnen evenmin zonder politie tobzioht zijn en men be denke wel, dat men dan ook de kosten voor de versterkte politie moet dragen.^ De heer Korporaal handhaaft zijn meening en zegt, dat alleen 'n voortdu rend aanwezig zijn van een voldwaohter het kwaad zal kunnen beteugelen. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. HEI- EN BOEICOP. Vergadering van den gemeenteraad op 7 Aug. Afwezig met kennisgeving, de neer A. de With Cz. De voorzitter de heer J. Pot opent de vergadering met gebed en leest daarna de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. De aangeboden begrooting van de Gezond heiscommissie in ljet district Gorinchem, over 1931. wordt vpor ken nisgeving aangenomen. Voor deze ge_ meente is de bijdrage over dit jaar vastgesteld op f 16.35. Een verzoek is ingekomen van de Vereen, van Ambtemaren der finanr tién enz. om lid te worden. De con tributie bedraagt f 10- per jaar. Do Voorzitter licht toe dat deze vereen, wel een zeer nuttig werk doet, doch daar er hier geên gemeen telijke bedrijven zijn, heeft de vereen, voor deze gemeente geen of weinig beteekenis. Spr. stelt daarom voor afwijzend op dit verzoek te beschik ken. Aldus wordt besloten. Voorts is een verzoek ingekomen om adhaesie te betuigen inzake de overbrugging van het Hollandsch diep bij Moerdijk. De Voorzitter zegt, dat dit verzoek in totaal door elf Kamers van Koop handel en Fabrieken aan den raad van ministers is gericht, hoofdzakelijk omdat de verbinding met den Haag en Rotterdam niet in overeenstem- 129. Hij wist nog net de beet van een krokodil te ontwijken en verdween in de wildernis. Terwijl hij zich een weg baan de door de dichte plantengroei, kon hij de stemmen van de wilden hooren, die echter zwakker en zwakker werden, tot dat m op htt laatst heelemaal uitstier- 130. MfljtT Rob verminderde zijn pas niet. Hij wist, dat de wilden waarschijn lijk z'n spoor zouden volgen in de wil dernis an liep dus zoo vlug mogelijk door, tót hij eindelijk aan een open vlakte kwam. Daar zag hij tot *'n verba ring een aejntal sohüden, i|*eren nel- men ia «waarden tegen een boometam hangen. „Dat ia heel vreemd," riep hij uit. „Vanmorgen zagen we het overge bleven wrak van een heel oud koopvaar dijschip en hier zijn weer eenige geheim zinnige overblijfselen uit den ouden tijd. Ze moeten daar door menschen handen opgehangen rijn. Maar wanneer en door wit? ming is, met het moderne verkeer en vele menschen beneden Moerdijk thans naar Antwerpen gaan voor hunne zaken, inplaats naar genoemde steden. Door. overbrugging van het Hollandsch Diep, zal dit wel veran deren. Na deze toelichting wordt met algemeene stemmen'besloten adhaesie te betuigen. Aan de, orde is thans het onderzoek der geloofsbrieven der gekozen raads leden Daar de overgelegde stukkeu al le in orde blijken te zijn, wordt tot toelating besloten. De Voorzitter zegt, dat door wijziging der gemeentewet den raad de keus wordt gesteld om het ge meenteverslag jaarlijks, of om de vijf jaar uit te breugen. Spr. is ei* voor het bestaande gebruik van een jaar lij ksch verslag te handhaven, daar het gemakkelijker is bij te houden. Hiertoe wordt besloten. Aan de orde is vaststelling van het ambtenaren reglement. De Voorzitter licht toe dat de leden, doordat dit reglement is thuis gezonden er wei voldoende kennis van zullen hebben genomen en wijst er vervolgens op dat voor 1 Septem ber dit reglement moet worden vast gesteld, en dat indien de raad in gebreke blijft Ged. Staten dit zullen doen. De heer B. Bikker verkrijgt inlich tingen over het aantal daarin genoem de verlofdagen. Hierna wordt dit reglement onge wijzigd vastgesteld. Als laatste punt is aan de orde: Aan bieding gemeenterekening 1930. Deze rekening wordt post voor post, door de leden nagezien en behandeld. Ze blijkt te sluiten in ontvangsten op f 26050.18. Uitgaven op f 19Ut>ö.l8. Bar tig saldo f 69.81. Kapitaaldienst in ontvangsten f 1960.60 Uitgaven op f 1577.20. Batig saldo f b8J.40. De rekening zal 14 dagen ter yisie worden gelegd. Volgt de rondvraag. De beer A. J. den H a r t o g vraagt, wanneer met het leggen van den ka bel voor het electnseh licht, zal wor den begonnen en of er voor het graat- werk ook werkloozen uit deze ge meente worden gebruikt. De Voorzitter antwordt, dat thans met het bestuur der polders een accoord is bereikt en dat ver moedelijk begin September zal wor den begonnen doch er moet eerst ver gunning van Ged. Staten zijn verkre gen. om den openbaren weg af te sluiten. Indien de werkloozen voor het werk geschikt zijn zullen deze ook voor het werk gebruikt worden. Hierna volgt sluiting op de gebrui kelijke wijze. MOLENAARSGRAAF. Vergadering van den raad op 7 Au gustus 1931. Tegenwoordig zijn de Voorzitter en alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, brengt de heer Trapman uitvoerig rappoirt uit, van de op 9 Juli te Sliedrecht gehouden vergadering der wegencom missie met de gemeentebesturen. Besloten wordt aan een adres door de kamer van Koophandel aan den Ministerraad gericht in zake over brugging van het Hollandsch Diep bij Moerdyk, nadat door den heer Boks daariegen eenige bezwaren zijn geuit, adhaesie te betuigen. Naar aanleiding van een verzoek van de waterleidingcommissie om een bijdrage te verleenen in de kosten van het rapport van pro fessor Visser en de kosten dear commissie stellen B. en W. voor de bijdrage berekend naar het aantal inwoners te verleenen. De heer Korevaar betwijfelt of de meerderheid van den raad wei voor waterleiding is, waarop de voor zitter antwoordt, dat hij gelooft, dat niemand tegen waterleiding is. maar dat het bij de tegenstanders loopt over de kosten en dat het voorstel beoogt om zekerheid te verkrijgen, dat geen onnoodige uitgaven zullen worden gedaan. De heer Korevaar zegt, dat zijn grootste bezwaar is de verplichte aan sluiting en dat hij stemming over het voorstel verlangt. Uitgebracht wor den 3 stemmen voor en 3 stemmen tegen, die van de heeren C. Korevaar B. Tukker en A. Brandwijk, terwijl de heer Terlouwt zegt. zich van stemming te willen onthouden, zoo dat de stemmen staken en het voor stel dus most warden geacht te zijn verworpen. Aan de bijz vrijw. landstorm, aid. Molenaarsgraaf, wordt daarna op voor stel van B en W. een subsidie over 1931 verleend van f50- Aan den ambtenaar ter secretarie wordt als blijk van waardeering voor zijn arbeid tijdens het ziekteverlof van den burgemeester-secretaris met algemeene stemmen een gratificatie toegekend van f 50- Daarna worden de geloofsbrieven der nieuwe raadsleden, de heeren J. Beusekom, B. Tukker. A. Brand wijk, H C. Trapman, C. Korevaar. Jac. Korevaar en Jac. Vermeij onder zocht en in orde bevonden en tot hun ne toelating als lid van den raad met algemeene stemmen besloten. Tot le den van de Commissie belast met het nazien «der gemeenterekening dienst 1930 worden benoemd, nadat de heer Boks heeft gezegd, liever niet in aan merking te komen, de heerén B. Tuk ker, J. Beusekom A. ^Brandwijk en C. Korevaar. Rondvraag. Bij de rondvraag spreekt dc heer Trapman de wenschelijkheid uit dat bij hevig onweder in den nacht h«t aanbeveling verdient de itraat te Verlichten, totdat de buien geheel over zijn. Om voorts een goed inzicht te krijgen in het ambtenaren regle ment, zou hij wenschen dat elk lia een 'ontwerp ontving. D« Voorzltte r zegt, dat hij gaar ne den lantaarnopsteker de noodige fcnstructie's zal geven en dat hij zal zorgan dat elk der leden een ontwerp ambtenaren reglement ontvangt. Ten slotte deelt de Voorzitter nog mede dat B. en W. van de drie gemeenten voor gezamenlijke reke ning hebben gekocht een brandvrije archiefkast, voor den prijs vm f 519 - Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. DE VROUW WAS DE BAA8. Er waa veel woolijfctieid in da racuta- zaal van het b treuhtaohe Kautuinjerecht toen behandeld wertl, de rana van D. te iJssolstoiii, die tereoüt stond wegens oen overtreding der Arbeidswet. My *ou twee jongens arboid hebben doen ver- ricnten. inuten d<en wettelyx geoorlooiden Do verdachte zeide, dat hij niet het werk had, doen varricnten, maar zyn vrouw, want dat hy *eii mets in ue yjuAk te vertellen heeft. Ais getuige werd gehoord een 1 O-jari ge jongen, die mededeelde, dat de ver dachte hem met gelast had het werk te doen, "jHjj p dat hyzeli het werk deed „uit de aardigheid". De Kantonreohter kon znch begrypen, dat iemand uit aardigheid uit viaaohen ging, mHAr uit aardigheid tee use billen, dat vond hij vreemd. Op verzoek van den Ambtenaar weru deze jeugdige getuige gehoord huiten te genwoordigheid van verdachte, die daar toe de zaai werd uitgestuurd. Ook toen bleef de knaap ex eerst by, dat hij uit aardigheid de teen geschild had. Jongen, zeg nu de waarheid en zeg nu niet, wat van D. je miasohien heeft staan Yoorprevelen, zei de rechter. Fn tóen deelde de knaap mee, dat de vrouw van Van D. hem en den anderen knaap opdracht had gegeven tot het teenechiir- len. De andere knaap moest stroopen. -H Stroopen? vroeg de Kantonrechter, en hij deed er op volgen: o ja, de teen atroopen, dat ia thans een geliefkoosde bezigheid in die streken. Wie is dan da baas daar? vroeg hij verder aan getui- De vrouw, kwam prompt het ant woord van den jongen, dat groote hilar riteit veroorzaakte. - Heeft Van D. dan, heelemaal niets te zeggen? I Nee, heelemaal niets. Weer groote vroolijkheid. De gemeenteveldwachter gehoord in te genwoordigheid van verdachte, vertelde, dat deze tegen hem had gezegd: „be grijp je met je boerenverstand niet, dat iemand, die lailliet geweest is, zelf geen xoak mag hebben?" Maar getuige had den indruk, dat verdachte tooh de be- struudor van de onderneming was. W-* Ik bestuur niks, zei verdaohte. re-* Wat doet u dan den heelon dag, doet u dan niets? vroeg de Kantonrech ter. re-* Nou pluk ik appels bij m'n broer, ais ik wat doe, dan doe ik dat bij m n broer. Zoo, u werkt dus nooit in de zaai van uw vrouw? Neen, nooit. De Ambtenaar vroeg in deze zaak vrijspraak, maar voegde er aan toe, dat dit verdachte niet veel zou baten, om dat thans direct een vervolging zou wor den ingesteld tegen de vrouw van ver dachte. DE MAN, DIE WERKTE EN SLIEP. Voor het Kantongerecht te Utrecht werd voortgezet de behandeling van de zaak tegen den IJsselsteinscheQ koo|% man, die terecht stond omdat hij in een woning, die onbewoonbaar verklaard was, bleef wonen. Thans was als getui ge verschenen de burgemeester van IJs- selstein, Mr. Abbink Spaink, die met den gemeente-veldwachter des morgens een bezoek aan de woning gebracht had om te oonstateeren, of d« koopman het be vel tot ontruiming had opgevolgd. Men weet, dat de koopman, ter tereohtzitling zeide, dat hij niet in nachtgewaad was, m<m.r zijn bovenkleeren had uitgetrokken om beter in het huis, dat hij als pakhuis mocht gebruiken, te kunnen werken. De burgemeester zeide nu, dat uit de klee ding en uit heel de houding van den man delijk gebleken waa, dat hij er geslapen had, toen hij werd geklopt. De verdachte bleef 't allee onjuist en onwaar heeten. Desniettemin vorderde de Ambtenaar van het O. M. f 10 boete. De Rechter legde f 8 boete op. BENSOHOiP. Augustus. Getrouwd: Th. V. Baars en H. J. Krisman. POLSBROEK. Augustus. Geboren: Jaoobua Maria, s. van L. A. Sluijs en H. Duita. Ondertrouwd: W. Worbts, oud 29 J. (,te Ophemert), en W. Hogendoom, oud 34 J. HARDINXVELD. Augustus. Geboren: Oomelia Hendriks, d. van P F Oskam en G. Kras. Johanna, d.' van L. Buijk en C. S. van den Berg. Ondertrouwd: W. B. Verschoor en a S. de Hek. Grtrouwd: 0. Vlot en A. Verbaan. B. Vogel en T. de Koning. OTTOLAND. Augustus. Ondertrouwd: G. de Groot, oud 23 ,n H. Swljnenburg, oud 19 J'0- 8wijnenburg, oud Ï8 J., «n J. 0. Groen»- Tdj, oud n j,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4