i Nieuwe Avonturen van R 0 B Vreeselijke ramp in China. Wat geeft de Radio? Kerk en School. Stadsnieuws. Weerbericht. W Telegrammen. Reeds (wee millioen dooden. Gemengd Nieuws. Heeren na het scheren Purolpoeder Ingezonden Stukken. Nieuws in een paar regels. Afloop Verkoopingen. Sportnieuws. EERSTB BI AD WITOWEBMW VDOB^nrPrHOO-ANP WmTBeCTrnwilmimiwnmh» Cauranl MAANDAG M AUGUSTUS 18ST Dinsdag 28 Augustus. Hilversum. A.V.R.O. 8—10 Gramofoon; 10-15 Morgenwijding; 10.15-10.30 Gra- mofoon; 10.3011 Do hoor J. 0. W. F. Hens over: „Het smaakvol plaatsen van bloem- en bladplanten in en om do wo ning, en hare voraorging; 11—4.2 So listenconcert (Piano, Mosao-Sopraan en Tenor); 12—42.30 Gramofoon; 12.30— 2 Concert door het A.V.R.O.-Octot en Zang; 2.304 Oonoert doorhet A.V. R.O.-Kwartet en Gramofoon; A—8 Kin aeruur; 55.40 Zangvoordracht; 8.40— 0.15 Concert door Kovaca Lajos en zijn Orkest; 0.150.45 les vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 0.457.15 Vervolg Concert; 7.157.45 De heer Joh. J. Wette over: De sport- visscherij vroeger en thans de taak de Hengelsportorganisaties ln de toekomst; 7.458.15 Viool-recital; 8.15 0.JK) Concert door het A.V.R.O.-Or- kest; 9.30—40 Studio-opvoering van „Het Letterkundig Trio"; 10—10.15 Nieuwsberichten; 10.15«11 Oonoert door het Omroep-Orkest; 11—42 Gra mofoon. Hulzen. K.R.O, 8—9.15 Concert; 10— 11.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdien stig halfuurtje; 12.15—1.45 Oonoert door het KR.O.-Trio; 1.452 Gramo foon; 2—3 Vrouwenuurtje; 8—3.30 Gramofoon; 4—6 Gramofoon; 5—7 Concert door het K.R.O. Kunstensem- ble;; 7—7.90 De heer A. Tervooren over: Joego-SIavië; 7.458 Verbonds- Icwartiertje; 8—41 Oonoert door het K.R.O.-Orkest; pl.m. 9 uur Nieuwsbe richten; 11—12 Gramofoon. Woensdag 28 Augustus. Hilversum. V.A.R.A. 0.45—7 en 7.80— 7.45 Ochtendgymnastiek; 8 uur Gramo foon; 9.80 uur Orgelspel; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.AJl.A. 10.15 uur 11 Onze Keuken door P. J. Kers; 11 uur Gramofoon; 11.05 uur Mevr. J. Stam- Dresselhuys over: Kinderen in den tuin; 11.35 uur Gramofoon; 12 uur Concert door het V.A.R.A.-Septet en Gramofoon; 2.15 uur Gramofoon; 2.1" uur De heer K .de Boer over: Neutra liteit; 2.45 uur Voor de Kinderen; 8.30 uur Maak het Zelf; 4.25 uur Gramo foon; 4.30 uur Voor de Kinderen; 0 uur Concert door het V.A.R.A. Mando line Ensemble; 7 uur De heer Huib Luns over: Beeldende Kunstenaars; 7.30 uur Joodsch TTurtje: 8 uur Opvoe ring van „Op Hoop van Zegen"; 9.90 uur Joodsch TTurtje (tweede deel); 10 uur Persberichten;- 10.10 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 11.80 uur Gramofoon. Huizen. N.C.R.V. 8-3.15 Schriftlering; 8.169.45 Oonoert; 10.30-^11 Korte Ziekendienst; 11—42 Uitzending van de opening der Algemeene Vergadering van den Algem. Noderl. Zuivelbond; 12.1512.30 Gramofoon; 12.30—2 Con cert (Zang, Viool en Piano); 2—2.90 Gramofoon; 2.908 Lezen van Chr. Lectuur; 3—4.30 Oonoert (Alt-Mezzo, Fluit, Viool en Piano); 4.30—4.45 Gra mofoon; 5—6 Kinderaurtje; 00.30 Gramofoon: 0.90 uur Vertelunrtje; 7— 8.30 Uitzending van den "JVijdin^sdien*4 in de Domkerk te Utrecht, ter gedach tenis van het 50-jarig bestaan der Nat, Christen Geheel-Onthouders Vereeni- ging; 8.459.56 Gramofoon;. 9.55 10.05 Persberichten; 10.05—11.80 Gra mofoon. Ammerstol. Donderdag is de hoofd onderwijzer der openbare school, de heer J. H. Winkler, vertrokken naar Wage- ningen. De heer Winkler stond in de ge meente bekend als een geacht en prettig inwoner en voor de kinderen op school was hij een goede leerkracht. Vandaar dat velen hem met leedwezen hebben zien vertrekken. Bakksrljwedstrljd. Gorlnchem. De N.V. Meelfabrieken „De Nederlandaohe Bakkprij" te Rotterdam organiseert een bakkerij wedstrijd tegon 8 September in De Doelen alhier. Oroot-Ammsrs. Zaterdagavond beeft de muziekvereeniging „O. K. K." te Streef kerk ,op de grens dezer gemeente, een conoert gegeven onder leiding van haar nieuwen directeur. Een talrijk publiek was aanwezig. De nummers werden goed en vlot gespeeld. Eemge jopge dames be lastten zich met den verkoop van bloem pjes, waarvan de opbrengst komt ten voordeele der kas. Des Zaterdagsmorgens heerscht hier door de vele kaaswagens een groote drukte. Toen Zaterdagmorgen twee kaas wagens elkaar wilden passeeren op den Lekdijk, reden zij tegen elkaar, met het gevolg, dat beide wagens kantelden. Eea_ der wagens bekwam schade aan het lemoen en kwam tereoht op een rij wiel, dat grooten deels vernield werd. De eigenaar van den wagen zal de schade vergoeden Groot-Ammers. De firma Hoogenboe- zern te Schoonhoven heeft aan den heer L. van Loon onderhands opgedragen voor dé som van f 030 het maken van beton werk voor een te bouwen schuur voor steenkolenbergplaats aan het Schoonho- vensohe Veer alhier. Vliegerwedstrijd. Noordeloos. Donderdagmiddag werd op een stuk weiland, achter het dorp, een vliegerwedstrijd gehouden, onder begun- st ging van mooi helder weer, ofschoon met ietwat te eterken wind. De leiding was in handen van het hoofd der 0. L 8den heer M. Scheer. De jury bestond voorts uit een viertal onpartijdige per sonen uit deze gemeente. Belangstelling voor het nteressante schouwspel was er genoeg en er heerschte een rroolijke Stemming. Voor het oplaten werd elk er '0 deelnemers een lengte Tan 300 meter touw toegestaan en é£n voor één stegen de vliegers het luchtruim in waarvan sommigen sierlijk en verheven in de ruimte zweefden en andere soms doodstil stonden. Na een paar uur werd de uitslag be kend gemaakt. Deze luidde; Voor den hoogatstaanden vlieger: le prijs S. Dam steeg, 2t prijs A. van Muilwijk Az. en 8ei prijs C. Advokaat. Vooraf was de le prijs voor den mooiaten vlieger toege kend aan C. de Haas, den 2e prijs aan S. Damsteeg en den 8a prijs aan C. Advokaat. Het waren respectievelijk een zeskantige vlieger met opgaande zon, een met de kleuren der A.ViR.O-vlag en een met de rood-wit-blauwe kleuren De prij zen bedroegen f 1,50, f 1 en f 0,75. Ameide. De kinderen van C. van Gent die vorige week ongesteld geworden wa ren, zijn thans weer vooruitgaande. On juist is de mededeeiing dat de oorzaak hiervan lag in het etgn van gehakt. Een stuk worst, waarvan was gegeten en te Utrecht is onderzocht, bleek verg ft te bevatten. De worst is afkomstig van den heer J S. te Woerden. De heer B. Barten is van plan om in den Zouwendijk een klompenfabriek te plaatsen,- hetwelk voor onze gemeente van groot belang is in verband met de groote werkloosheid, die in het manden- makersbedrijf heerscht. Ongeveer 18 ar beiders zullen hier werk vinden en naar ons is medegedeeld zal over 5 weken de fabriek reeds in werking zijn. Het 10-jarig zoontje van H. d. Boer dat Zaterdagmorgen op straat speelde viel,en brak zijn arm. Na door dr. Don ker te zijn geholpen werd hij naar het ziekenhuis te Gor nchem gezonden. Hij kon de reis naar huis weer spoedig on dernemen. De Postduivenvereniging „De Snel- vlucht" nam Zaterdag deel aan het Nat Conoours van Parkeston (Engeland) af Door Ameide waren 7 duiven ingekorfd waarvan op heden nog maar 3 zijn te ruggekeerd No 1 was G. Roodhorst om 8 uur 68 min., 2 M. v. Leer 3 uur 42 min., 8 J. v. Gelderen. Afstand was 250 KM Zondagmorgen reed in de Zouwen dijk een luxe auto door te ver uithalen van den dijk bij de hofstede van den heer J. B. De heer K. v. d. Ham trok met zijn vrachtwagen de verzakte auto weer OJ7 den weg, die op eigen kracht zijn reis weer vervolgen kon. Haastrecht. Als volontair ter gemeente secretarie is benoemd de heer W Kore vaar. De dames A de Boggendp er Stijnia behaalden bij het examei^ daar voor afgelegd te 's-Gravenhage, het di ploma costumière. Paard sn rijtuig ta water. Lekkerkerk. De beer D. de J. reed met z'n vrouw per tilbury den Kerkweg af. Juist voor de danssalon schrok het paard van een draaiorgel, waardoor paard en wagen met inzittenden te water raakten. Een van de orgelmenachen sprong hen na en bracht de vrouw, d e natuurlijk zeer geschrokken was, op den vasten wal Ook De J. stond weldra op vasten bodem Door inmiddels van alle kanten toege snelde hulpvaardigen werden eerst het paard en daarna het rijtuig uit het wa ter gehaald. Er was niets stuk. Het paard werd weer voorgespannen en De J. reed naar huis. De vrouw werd later per auto thuis gebracht Op de eierveiling van de ve ling- vereeniging „Lekkerkerk en Omstreken" waren aangevoerd 4075 eieren. De prij zen varieerden van f 4,907 per 1O0 stuks. Tot bestuursleden van de af deeling Lekkerkerk en Omstreken van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw zijn herkoran de hoeren G. van Wijnen B. Streefland en W. Heijkoop, de laatste van Krimpen a.d. IJssel. De groentenhandelaar Q. de Vreede van Krimpen a.d. Lek reed met z'n wa gen naar den Kerkweg. Waar de beatra ting van de Lange Stoep beg nt ia een vrij groote diepte, ontstaan door het leg gen van kabels. Bij het doorrijden brak de wagen in tweeön Het paard ging er met het grootste gedoelte van door, maar liep tegen het ijzeren hekje van den smid v. d. Gr., dat vernield werd. Daar werd het dier door den heer G. B. v. d. Wou den gegrepen. Gemesnteraad. Papendrecht. De gemeenteraad verga dert op Donderdag 27 Augustus, n.m 7.80 uur, ter behandeling van de volgen de onderwerpen: 1 Notulen. 2. Mededeeiing van stukken en zoo nood g daarover besluiten. 8. Voorloopige vaststelling van: a. de gemeente-rekening, dienst 1930; b. de re- ker'ng 1980 van het Waterleidingbedrijf; o. de rekening 1930 van het Woningbe drijf. 4. Goedkeurig van de rekening 1930 van het Burgerlijk Armbestuur en die van de W.B.V. „Ons Belang". 5. Rapport nopens de afrekening van de vergoeding der bijzondere school, over 1925 t/m 1927 en vaststell ng dier ver goeding 0. Deelname in het maatschappelijk kapitaal der N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten. Peursum. In de vacature van den heer A. Kooijman alhier, is tot hoofd ngeland van het waterschap „de Overwaard" ge kozen de heer H. Kloek. Trekhondtnksurlng. Zevenhulzin. Bij de Vrijdag gehouden keuring en herkeuring van trekhonden en van. hondenkarren, werden de 11 ter keuring aangeboden dieren goedgekeurd Wat betreft de karren en de tuigen wer den «enige aanmerkingen gemaakt, aan- gezien n'et allee aan ue jUoUn voided BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. W. DE VOOGD VAN DER STAATEN. Haastrecht Zondagmorgen is De. W. de Voogd van der Straaten in zijn ambt als predikant bij de Ned. Herv. Kerk be vestigd door rijn voorganger Dr. A. Landstra, van Middelburg. De kerk was geheel gevuld met leden en belangstellenden, onder wie velen van buiten. Dr. A. Landstra liet zingen Psalm 89 1 en 7, waarna werd gelezen de eerste brief van Paulus aan de'Tessalonisensen B 1224. Dr. Landstra ging voor in het gebed en ving aan met een persoonlijk woord, waarin hij dank bracht voor de gelegen heid hem gegeven nogmaals voor deze gemeente op te treden om zijn opvolger in te leiden. Dr. A. Landstra koos tot tekstwoord Openbaring 8 20: „Zie ik sta aan de deur en klop, enz.". Voor dat de predikatie aanving, zong mevrouw Bowier, van Oudewater, een tweetal liederen. De Dameszangvereeniging „Nieuw Le ven" zong onder leiding, van mevrouw Bowier eenige liederen, die keurig wer den uitgevoerd. Daarna sprak Dr. Landstra nog een persoonlijk woord tot den nieuwen predi kant en de gemeente, waarbij hij weder zijds hartelijke verstandhouding aanbe val. Des namiddags 2 uur deed Ds. De Voogd rijn intrede voor een stampvolle kerk met gemeentenaren en vele vreem delingen uit andere gemeenten. Aanwezig waren o.m, de consulent Ds. B. J. Ka.- nis, van Stolwijk, en de predikanten uit Lekkerkerk en Ammerstol, terwijl Ds. ten Bruggenkate, van Berkenwoude, verhin derd was. De nieuwe predikant las Mattheus 11 25 en de volgende verzen en ging daar na voor in gebed. Gezongen werd daarna Gezang 19 0 en 8. Als tekst had de predikant gekozen Ro meinen 1 10: „Ik schaam mij het Evan gelie van Christus niet, enz.". Nadat andermaal was gezongen, richt te de predikant rich op de gebruikelijke wijze tot de autoriteiten en het personeel der kerk, tot de Ohr. vereenlgingen en de gemeente zelf. Spreker eindigde hiermede. Ds. Kanis wenschte de gemeente geluk met de keuze van den predikant, dankte den kerkeraad voor den prettigen omgang gedurende de vacature en verzocht de ge meente den nieuwen leeraar toe te ringen Psalm 184 8. Hierna Het de nieuwe predikant als slotzang ringen Gezang 96, waarna hij met dankgebed sloot. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Vrij dag 28 Augustus, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de volgends punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrief nieuw-be- moemd raadslid. 3. Gomptabiliteitsbeeluit, dienst 1931. 4. Voorstel van B. en W. inzake het adres van de Winkeliersvereeniging „Schoonhoven Vooruit", betreffende de exploitatie van de gemeentelijke broei kas. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van. de verordening op de waterlevering. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de electricitedtsverordening. "7. Voorstel van B. en W. tot uitbrei ding van de kantoorruimte van de be drijven. 8. Voorstel van B. en W. Inzake over eenkomst tot hulpverleening bij brand met de gemeente Bergambacht. 9. Voorstel tot het aangaan van een rechtsgeding Inzake herstelling van het voormalig Militair Hospitaal. 10. Nader voorstel van B. en W. inzake aankoop van het plein, behoorende bij de School voor Ohr. Volksonderwijs. 11. Voorstel van B. en W. inzake de rekening 1900 en begrooting 1932 van de Gezondheidscommissie. 12. Aanbieding gemeente-rekening, dienst 1930. Daarna zal, zooals reeds gemeld, de eerste vergadering van den nieuwen Raad plaats hebben op Dinsdag 1 Sep- 'tetmber, des n je. 2 uur, ter benoeming van de wethouders. ALWEER EEN NIEUWE WINKEL Pas heeft in de Lopikerstraat de heer A. van Iperen zijn nieuwe showroom geopend of aan de overzijde van deze winkelstraat, kwam alweer een andere ZOak gereed. De heer Oor van der Horst heeft Za terdagmiddag endeT veel belangstelling zijn geheel verbouwden meubelwinkel heropend. Van de gunstige ligging van dit pand, op den hoek van Lopikerstraat en Varkensmarkt,, hebben de architecten de heeren G. en P. P. Kok te Ammerstol gebruik weten te maken. De winkel heeft den ingang op den hoek en aan beide straten is een flink etalageraam. Bovendien zorgt een tweede raam aan de Varkensmarkt, dat ook op de artike len, die achter in den vrij diepen winkel zijn uitgestald, voldoende licht valt. Des avonds neemt een flink aantal goede lam pen die taak over. Boven de deur en de etalageramen komt glas in lood. Het was jammer, dat de ruit nog niet was ontvangen: daardoor moest in al deze raampjes tijdelijk ge woon glas worden aangebracht en kon ook het houtwerk van den eevel niet wor den afgeschilderd. Maar desondanks zag deze er reeds aantrekkelijk uit en het zelfde kan worden gezegd van de etalage, waaraan tal van bloemstukken een fees telijk aanzien gaven. HOOFDACTE. De heer A. G. Straver, thans onder wijzer te Benschop, slaagde Zaterdag te Utrecht voor de hoofdacte. HENGELWEDSTRIJD. De verleiding was al te sterk Zater dagmiddag. We bedoelen voor de visoh in de Groote Gracht. Er zweefden zooveel propjes deeg in het water, dat er wel slachtoffers moesten vallen. De Hengel sportclub „Het Baarsje" hield namelijk een wedstrijd, waaraan 88 feden deelna men. Voor de helft waren zij langs den Nieuwen Singel, tegenover het Plantsoen, opgesteld, terwijl de overigen langs den LopikeTweg stonden. Vier controleurs hadden de leiding. Om drie uur begon de wedstrijd, die tweemaal drie kwartier duurde. De tijd van kwart voor vier tot vier uur werd be nut, om de beide ploegen van plaats te laten verwisselen en om kwart voor vijf was dus de wedstrijd beëindigd. Het weer was goed, alleen stond er een tamelijk sterk windje, dat blijkbaar niet bevorderlijk was aan de vangst; groot was deze althans niet. Maar toch had de wedstrijd een prettig verloop. Hier volgt de uitslag: le prijs D. van Trierum 510 gram, 2e prijs D. Kroon 472 gram, 9e prijs A. Klip 200 gram, 4e prijs L. Lensen 137 gram, 6e prijs D. van der Graaf 71 gram, 6e prijs B. Verveer 07 gram, 7e prijs K. M. Kooreman 4-8 gram, 8e prijs H. Pardoel 48 gram, 9e prijs L. van Trierum 38 gram, 10e prijs D. Koo- revaar 37 gram, 11e prijs H. J. Verroen 07 gram, 12e prijs 0. den Butter 80 gram, 13e prijs J. W. Koorevaar 20 gram, 14e prijs A. Rietveld 10 gram, 15e prijs A. Sterrenburg 10 gram, 10e prijs J. P. van ïpenburg 10 gram, 17e prijs J, Kroon 10 gram, 18e prijs J. J. van der Dussen, 19e prils P. van der Graaf, 20e prijs A. dq, Bruin, 21e prijs Ch. J. Murk. De laatste vier prijzen werden bij" lo ting toegewezen. WINKELRUIT BEZWEKEN. Toen Vrijdagmiddag, omstreeks 5 uur, een klant der kapsalon van den heer J. A. Hoefnagel verliet, stond er een zeer sterke wind op de deur. Bij het openen daarvan oefende de binnenstroomende lucht een zoodanigen druk uit op de groo te spiegelruit van de Lopikerstraat, dat het glas een oogenblik duidelijk zichtbaar doorboog en ten slotte de ruit bezweek en met een hevig gerinkel de scherven op straat terechtkwamen. Er werd niemand door gewond. Naar waarneming in den mo 24 Augustus. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand- van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige, later toenemende Oostelijke tot Zuidelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk regen; aanvankelijk warmer. Waterstand: Opgave van 24 Augustus, v.m. 9 uur: Keulen 4 4.34 val 0.02 M. Lek 2.29 was 0.18 M. Vaartsche Rijn 0.48 val 0.07 M. Maastricht (Borgharen), 22 Aug., 43.00; was 0.09 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroef hedenmiddag 12 uur in de schaduw 62 graden Fahrenheit Maandag 24 Augustus, Eerste Kwartier. Op 0.15, DE TOESTAND VAN MGR. NOLENS. Langzaam achteruitgaande. 'S-GRAVENHAGE, 24 Aug Gedurende de afgeloopen week is de toestand van mgr Nolens langzaam achteruit gegaan Zoowel de Paus als de Koningin hebben van hun belangstellig doen blijken. De internuntius, mgr. Schioppa en mgr. Aengenent, bsschop van Haarlem, nebben dr. Nolens tijdens zijn ziekte be zocht. DE POLITIEKE CRISIS IN ENGELAN0 LONDEN, 24 Aug. Ondanks de verras sende zwijgzaamheid van de regeermg over den werkelijken toestand is men le Londen algemeen van meening, dat de uren van het kabinet-Mac Donald zijn geteld. Het gerucht gaat zelfs, dat Mac Donald reeds bij zijn laatste audiëntie aan den koning heelt medegedeeld, <fet het hem onmogelijk is, zijn kabinet op de basis van het nieuw-ontworpen financiëele pro gram bijeen te houden. Misschien zal reeds in den loop Van heden een natio nale noodregeering worden gevormd om ten spoedigste een bezuinig ngsprogram samen te stellen ten einde door snel in grijpen ernstige schade aan het Engel- sche crediet in het buitenland te voor komen. k WIE WORDT KABINETSi FORMATEUR? Men neemt aan dat het nieuwe kabinet door den leider der conservatieven, Bald win,. zal worden gevormd, niet zoozeer omdat de huidige regeering tot aftreden is gedwongen, doch vooral omdat Mao Donald door zijn politiek van de laatste dagen een groot deel van het vertrouwen bij zijn eigen partij en bij de vakvereoni- gingen heeft verloren. Een later telegram meldt: Men neemt aan, dat de eerste minister MacDonald, in den loop van den middag den Koning de ontslagname van zijn ka binet zal overhandigen en dat de Koning hem de opdracht zal geven zioh te belas ten met de vorming van een nationaal ka binet. MacDonald zal overleg plegen met vooraanstaande personen van de liberale en conservatieve partijen. Het is nog niet bekend, of hij met hen een deel van het tegenwoordige kabinet zal aanvullen, dan wel een geheel nieuw ministerie vormen. GEHEIM MARINE-DOCUMENT GESTOLEN. STOUKHOLM, 24 Aug. Van boord van het Zweedsche pantserschip „Tylgia" is een geheim document vanTle Zweedsche maripe verdwenen en alle nasporingen bleven zonder resultaat. Een der dagbladen spreekt het ver moeden uit dat het stuk is ontvreemd door een organisatie, de in verbinding staat met den Rooden Frontstrijders Bond. De jongste Zweedsche vlootma- noeuvres zijn met opvallende belangstel ling van zeer nabij gadegeslagen door 3 sovjetkruisers en een Russische onder zeeër. DE ONRUST IN SPANJE. MADRID, 24 Aug. In verband met het verzet dat is gerezen tegen de maatrege len der regooring ten opziohte- van de kerk, zijn 8000 man artillerie-troepen, ge wapend- met vele machine-geweren, naar de Bask sche provincie en naar Navarre gezonden, om te voorkomen, dat daar on lusten uitbreken. Bovendien is de kruiser 131. Rob had niet lang tijd over dit probleem na te denken, want op dat ©ogenblik 'hoorde hij het schrille getrom pet van een olifant. Behoedzaam voor waarts kruipend, bereikte Rob den rand van de wildernis en ontdekte een lang pad bedekt oei gris. En daar kwam een kudde olifanten met gespitste ooren en opgeheven slurven op hem af. 123. Vlug verborg Rob rich weer, in de hoop, hun aandacht te ontgaan, maar hij was reeds gezien. Mot 'een schril ge trompet van woede ,kwam een groote oli fant op hom afzetten. Rob a&akte reohti- omkeert, met de heele kudde achter hem aan. De leider van de kudde was vlak bij hem. Rob keek over z'n schouder en zag, dathet onmogelijk was, het dier uit den weg te blijven. Z'n eenige kans op redding beetond in eea listig ontvl* kei. EERSTE BLAD NIEpwSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhof ntehg Courant MAANDAG 91 AUGUSTUS 1931 Nadat, in het door de overstroo- ming reeds zoo zwaar geteisterde ge bied van China de waterstand einde lijk begon te dalen, is ten gevolge van nieuwen regenval in het binnenland de Jangste opnieuw wassende. Men yrecst nu de ergste llevolgen voor het reeds overstroomde gebied. Reeds moet men aannemen dat ten gevolge van de overstroomingen in de provincies Hoenan en lioepeh, millioen memscben o»m het leven zijn gekomen Ontzaglijke grijze modderige watervlakten strekken zich uit, zoo ver de blik reikt. Tienduizenden vluchtelingen ziet men als vliegen bij4 eengezwerind, op de dijkkruinen zlti ten. Van lieverlede sterven allen vail honger en ellende. In de provincie Hoepeh is een ge* bled van 75000K M.2 overstroomd; vjjf millioen raenschen zijn daar thans dakloos en van alle hulp verstoken: voor de provincie Hoenen zijn de cijfers 50 000 K.M.2 en twee millioen menschen. Het ontbreekt volkomen aan vervoermiddelen om deze ongef lukkigen van levensmiddelen te voor-4 zien. Men schat, dat. er dagelijks in de stad Woetsjang dulzena menschen MMIcnmui dsldoowm. sterven van ontbering en ziekte. De lijken worden ln den Jangtse ge, worpen evenals de doode honiden, ezels en paarden. Cftolers-lcptdemle. Vat men na de overstrooming reeds dadelijk vreesde n.l. het uitbreken van ziekte ln liet getroffen gebied is llians een feit geworden. Te Hankau is een cholera-iepidemie uilgebroken, die zich in 24 uur tijds sterk heeft uiige, breid en reeds 58 slachtoffers heeft gemaakt. Hulp van T Roode Kruis. De leider van het departement van volksgezondheid verklaarde zelfs, dat de menschen sterven als vliegen aan de gevolgen van typhus, dysenterie, malaria en cholera, speciaal in Han- kau, waar de toestand met den dag Épvaarlijker wordt. Als gevolg van een oproep van den Chineeschen minister van financiën Soong ln ztjn hoedanigheid van voor. zitïer der 'regeeringscommissle voor hulpverleening heeft het internatio. nale comité van het Roode Kruis te Geneve een oproep gericht tot alle Roode-Kruis-Vereenigingen in dehee le wereld om giften Fn te zamelen.. „Liberated" opgestoomd naar Bilbao De regeering heeft twaalf Baskische dagbla den verboden en de drukkerijen ervan werden door de politie bezet. EEN ENGELSCH-RUSSISCH INCIDENT BERLIJN, 24 Aug, Eerst thans wordt bekend dat zich op 18 Augustus een ern stig incident hoeft voorgedaan in de ha ven van Petersburg. Toen de eerste.ma chinist van het Engelsche stoomaohip ."Wood" aan boord van zijn schip wilde terugkeeren en bij het aanroepen door een schilcjwaoht niet bleef stilstaan, 'schoot de Russische soldaat op hem. waardoor hij doodelijk werd getroffen. De Engelsche regeering zal te Moskou de noodigo stappen doen. NEDERLANDSCH SCHIP GEZONKEN. Opvarend.n gered. BRDNSBUTTEL, 24 Aug. Te Brunsbute tel Koog is binnnengekomen het Engel-" sche stoomschip „Heron", dat op weg was naar Dantzig, met aan boord de op varenden van het Nederlandaohe motor schip „Flying Dutchman". - Dit schip .was op weg naar Colchester en was tn den storm geraakt. Het had zeer veel water over boord gekregen en do lading, bestaande uit veevoeder, had zooveel water opgenomen, dat het voor schip geheel onder water dreigde to kaan en het achterschip, toen de „Heron het sohlp ontmoette, reeds zoover boven wo- tor utt, dat de sohroef boyen de opper vlakte kwam. Het Engelsche sohip heeft toen de geheole bemanning, benevens een vrouw en een drie-Jarig kind, aan boord genomen, in de hoop, het nabij een der groóte riviermonden aan den grond te kunnen zetten. i Na vijf uur slepen zonk het sohip een ter nabij het lichtschip Haaks. De „Heron" kwam met de geredde op varenden gisteravond te Brunsbuttelkoog aan. amerikaansche arbeiders naar rusland. NEW-YORK, 24 Aug. In het begin van Setpember en van December zullen in to taal weder ruim 6000 Amerikaansche ar beiders naar Sovjet-Rnsland vertrekken, om daar in de fabrieken werkzaam te Zijn en te helpen aan do versnelde rat- voering van het vijfjarenplan. het NOODWEER TE 'S-GRAVE- MOER. Het gemeentebestuur van 's-Qravemoer beeft' een onderzoek ingesteld naar de eohade, die de hagelslag van den vori gen Zaterdag in die gemeente in land bouwbedrijven, groenten- en Iraitkweo- kerijen en in bloemisterijen heeft aange richt, De schade werd voorloopig vast gesteld op f 44.823,50. Hieronder is evenwel nog niet begre pen hot bedrag der schade, toegebracht aan womingon, warenhntzon en plat glas en evenmin die van boomen en gewassen en van do vele particuliere tairan, waar in alle groenten en fruit vernield zijn. Lr is een steuncomité opgericht tot inzame ling van geiden. HUISEIGENAREN ZETTEN ZICH SCHRAP. To Rotterdam ia in een zeer druk be zochte vergadering van de vereeniging van huis- en grondeigenaren „Het Eigen dom" met algemeene stemmen besloten, haar leden, die door een huurderastaking mochten worden getroffen, met alle haar ten dienste staande middelen te steunen. MISHANDELING ZONDER REDEN. Militair door messteken gewond. Gisteravond liep te Breda de 23wjari ge C. Reynhart met zijn even ouden vriend J.'Knol. beiden uit Rotterdam, .doch voor herhalingsoefeningen on- *der de wapenen, vroolijk pratend en lachend langs de haven, toen de ge* broeders H. arbeiders, zonder de minste reden od hen toetraden met de woorden; „Dat lachen moet ie maar in Rotterdam doen, hier niet!'* De soldaten liepen kalm door. doch Voordat zij er op verdacht waren sprong de oudste der gebroeders H. den soldaat Knol op den rug en bracht hem een diepe snede ln den hal» toe. Ook de andere der belde broeders viel hem aan. De aangeval lene weerde zich en sloeg zijn beiden aanranders een bloedneus. Hij kreeg echter een nieuwen zwaren sleek in den linkerarm, waardoor de biceps over een lengte van acht centimeier werd opengescheurd en een hoofd-4 ader werd doorgesneden. Nog wist Knol zich een tijdlang op de been te houden, doch hij zakte een twintig^ tal meters verder ten gevolge van het groote bloedverlies ineen, waarna hij bewusteloos werd binnengedragen in een koffiehuis. Nadat daar een nood7 verband was gelegd is de gewonde naar het militair hospitaal overge* bracht Zijn toestand is bevredigend De beide daders zijn gearresteerd Of de jongste der gebroeders H. pok een steek heeft toegebracht, staat nog niet geheel vast. GROOTE TANK NEERGESTORT. EEN GEVAARTE VAN 14.000 K.G. AANZIENLIJKE SCHADE. Ta Rotterdam moest aan de tn aan. bouw zijnde electrische centrale aan de Galileïstraat een groote 14000 K.ti. wegende watertank boven op de lift* schacht gemonteerd worden. De tank door de N.V. Constructie* werkplaatsen, de Vries Robbé en Co. te Gorinchem vervaardigd dient om reservedruk te gevenv yfanneer de waterleiding voor de ketels in het gebouw niet mocht functiooneeren. Reeds Vriidag had men de tank op haar plaats willen brengen, doch we- geus den feilen wind, durfjdc men de gevaarlijke karwei niet te wagen. Za terdagmorgen werd het gevaarte door middel van twee electrische lieren op- oeheschen Reeds had men de tank eenigszins boven den lifttoren getrok ken en wilde men den zwaren water ketel wat verder boven de liftschacht trekken en iets laten zakken.,., toen Oen van de twee pooten van de hijsch* stelling op ongeveer vier meter boven zijn voetstuk begon door te buigen en brak. De tank vond nog even een steun* punt op een paar ijzeren consoles, die aan den toren bevestigd waren, bleer een wijle aan de tuien hangen, doch stortte toen deze braken, met donde rend geweld naar beneden, in haar val de hijschstelüng, de touwen en staaldraden meesleepend. Deze laatste richtten aan de ijzeren constructie van het gebouw hier en daar ernstige sdnade aan. De tank sloeg in haar val een keer over den kop en kwam op den betonnen vloer terecht. De tank is daar gedeeltelijk door geslat gen en totaal vernield. Verschillende arbeiders die het ongeval zagen aan* komen konden nog tijdig wegloopen Een ingenieur van de Vries Robbé is niet ernstig door een der vallende touwen gewond. De hijschstelüng heeft wel eens het dubbele gewicht moeten ophijschen van dat van Zaterdag Het werk zal door het ongeval geen stagnatie onder vinden. De schade is voor rekening van de firma De Vries Robbé, ze zal een nieuwe tank moeten leveren. VEEL LIEFHEBBERS. Na een oproep van sollicitanten naar de betrekking van gemeente- poülieiamblenaar op Texel (Den Burg hebben zich meer dan 340 liefheb bers aangemeld. Dit is honderd meer dan ln 1Ö30. toen een soortgelijke op roep voor deze gemeente werd gedaan STERFGEVAL IN RAADSVERGA - DERING. In de Vrijdagavond gehouden gei combineerde raadszitting van de ge4 meenten Stompwijk en Veur, deed zich een droevig incident voor. Bij de behandeling van het ambtenarenre glement, had 'juist de heer Schinall het woord gevoerd, toen deze achter over in zijn stoel viel Twee ontboden doktorenkonden slechts den dood const ateeren. De heer Schmall was 62 jaar oud. BE HERSTELBETALINGEN ZulikUrlka geeft het voor beeld. In een rede van generaal Hertzog, den premier van de Unie van Zuid. Afrika, over het Duitache herstelpro; blaem, haeft de minister namanaZuld Afrika de verklaring afgelegd, dat de Unie bereid is, Duitachlana alle her stelbetalingen, welke dit land de Unie Schuldig is, kwijl te schelden, op voorwaarde, dat ook de andere credi- teurlanden tol eenzelfde «tap bereid zijn. ROOFOVERVAL OP EEN OUDE VROUW Een 18-i&ri(e eohilder drong te 'e-Her- togenbosoh in Juni een woning binnen en dwong onder bedreiging met geweld, pleging een oude vrouw om de plaate te wijzen, waar het geld geborgen was. Hij heeft toen een kabinet opengebroken en ia met daaru t weggenomen geld naar België uitgeweken Daar is hij dezer da gen aangehouden. ïte Belgische regeering heeft den jongeman uitgeleverd sn deze is nu naar het Huis van Bewaring te Middelburg overgebracht. EEN NEDERLANDSCH MATROOS GERED. Zaterdagavond viel Johan Betes, ma troos op het s a, Maashaven uit Rotter dam, tengevolge van de duisternis in hel dok nabij Regent Bridge te Aberdeen. Er werden hem een reddingsboei en een lijn toegeworpen, doch hij was niet n staat die te griipen, Dit ziende, dook miss Simson geheel gekleed in bet water en wist den drenkeling aan den wal ie bren gen Betes is naar bet ziekenhuis ver. voerd, waar hem zijn maag werd leegge pompt Hij we gerde er echter te blijven en werd naar zijn sohip overgebracht. EEN AARDBEVINGSRAMP 1 Midden AzlS Betroffen. Het waarnemingsstation te Poelka- wa heeft gemeld, dat het hoogland van Pamir in Midden-iAzie fop de grens van de Sovjet Unie, Afghanistan en Br.-Indië) door een ontzetteitoe laardbeving is geteisterd, Nadere bijt zonderheden ontbreken nog. AVONTUUR IN DE ALPEN. In de Fronsche Alpen werden vijl El- zasaers, die Zaterdag vanuit Chamomx edh tooht hadden ondernomen om den Qrand Col te bekl omen, door een sneeuwstorm vastgehouden en konden pas Maandag weer afdalen. Op de Grd- la-gletscher brak plotseling een lijn, waarmee de toeristen aan elkaar wa ren gebonden, en twee hunner stortten in den afgrond. De drie anderen zetten de afdaling voort, doch na een'gen tijd weigerde een hunner om verder te gaan aangezien hij te vermoeid was. De be de anderen gingen verder en bereikten Ghamonix waar zij de autoritoiten waar schuwden, die een reddlngserpedit e uit zonden. Men vreest, den achtergeblevene niet levend meer te vinden, aangezien hij noch over levensmiddelen nooh over voldoende dek beschikt om zioh tegen de koude te besohermen, HET VLIEGTUIG VAN AMUND SEN? Een merkwaardige foto. Tijdens den tocht van de Zeppelin naar het Noorpoolgebied, hebben de leden der zich aan noord bevindende wetenschappelijke expeditie, onder leiding van den Russischen professor Samodowitsj, talrijke luchtfoto's ge maakt. De opnamen zijn thans ont wikkeld, waarbij moet zijn ^bleken, dat op de toto van het Zuidelijk deel van het eiland Nova Zembla de over blijfselen van een vliegtuig voorkomen Professor Paul Mollsjanof. acht hel^ niet uilgesloten, dat1 men te 4oeu heeft met de restanten van het vlieg tuig van Amundsen, Echter is het ook zeer wel mogelijk, dat de over blijfselen afkomstig zijn van een toe stel van den een of anderen verdwe nen Russischen verkenningjsvlieger. Het fotomateriaal zal door Aiui.s.anol die zich te Leipzig bevindt, nog nauw keurig worden bestudeerd. Naar men zich zal herinberen, ver trok Amundsen in Juni 1928 per vlieg* luig, ten einde'te zoeken naar de zes leden van het door generaal Nobile bestuurde luchtschip „Itaüa". dal tijdens den tocht naar de Noordpool was neergestort. Bij zijn poging om Nobile te redden, kwam Amundsen om het leven en men heeft tot dusver geen spoor van hem kunnen ontdek ken. HUISELIJK DRAMA. De '48-jarige wever Leber te Hof. in Duitschland, was over het gedrag van zijn zoons, ©en lTHjangen handels bediende en een ^jarigen werkloo- zen metaalbewerker, niet tevreden zoodat het dikwijls tot woordenwisse lingen kwam. waarbij de moeder meestal partij voor de beide zoons koos. Zaterdagmorgen ontstond we* derom een woordenwisseling tusschen man en vrouw, die zoo hoog liep, dat de man een revolver trok en het wa* pen op zijn vrouw richtte Zij vluchh te en liep naar de politie. De man legde toen op zijn beide zoons aan 'en verwondde beiden. Hij bracht zichzelf daarna eveneens een hoofdwonde toe, waarbij hij slechts licht gewond werd De toe4 stand van de beide zoons is hopeloos DE VALSCHE MUNTERIJ IN BELGIE. Nog een arreslalle. Zooals reeds gemeld is in Henegou wen een Poolsche mijnwerker gear resteerd, Rosa genaamd, die zich aan valsche munterij ^chuldig maakte. Een rechercheur van de gerechtelij ke politie te Charleroi is er thans in geslaagd te Zwartberg bij Genck in Belgisch-'Limburg een tweeden Pool- schen mijnwerker aan te houden, den 29*jarigen Stanislau NowaL Ook ten huize van dezen man werd een vol ledige installatie voor het maken van valsche munten gevonden, ïooalf ma* trijwn, modellen, een «iectrUchu oven en staven metaal. Ook werden Valsche stukken van 20.. 10 en 5 francs, alsmede een valsche gulden in beslag genomen. Nowak had met Ro sa kennis gemaakt in een Poolsche gervangenis, waar beiden een straf we- Cs valsche munterij moesten uitzit-* Nowak is door de marechaussee /van Tongeren naar Charleroi over gebracht. BESTEN VAN ANDREE'S EXPEDITIE. Het expeditieschip „Isbiorn" is van Spitsbergen te Tromso teruggekeerd Het schip was gecharterd door een Fransch jachtgezelschap en heeft get heel Spitsbergen omgevaren Bij een oponthoud op het Witte Eiland heeft men verschillende uitrustingstukken, een fototoestel en een iMits gevonden, die vermoedelijk afkomstig zijn van de Andree-lsxpeditie. Het Fransche gezelschap bracht voorts een leven* uen ijsbeer mee die men in. het Pool-» gebied had gevangen. POLITIEBEAMBTE ALS BENDE UD. Eerst Zaterdag werd bekend, dal de Keulsche recherche Dinsdagoch tend een hulpwachtmeester van de Schuppo te Keulen heeft gearreslterd onder verdenking, dat de politiebe ambte aanvoerder is van een beruchte dievenbende. Men is hem op het spoor gekomen door een te Coblenz gepleegde in braak, waarbij het nummer van de door de inbrekers gebruikte auto kon worden g noteerd. Het bleek, dat de auto eigendom was van een verhuurder in Keulen en bij onderzoek noemde deze den naam van den wachtmeester als degene aan wien hij den wagen in bruikleen had gegeven. De wachtmeester bevindt zich thans in voorloopige bewaring. Iiij en zijn medeplichtigen blijken inbraken op hun geweten te hebben in en bi' Bonn, te Coblenz, Refrath bij Keulen. Dusseldorf en zelfs te Keulen in dezelfde straat, waar de Keulsche poli tie-ipresident woont. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Te Wilhelmshaven in Duitschland. ontstond aan boord van den mijnen veger 146. die voor reparatie op de marinewerf lag, brand in het voor schip De brandweer was terstond ter plaatse en slaagde er spoedig in het vuur te blusschen Hierdoor werd het leven gered van 3 arbeiders, die in het voorschip aan het werk waren en wien door het vuur de uitweg was afgesneden. Tengevolge van de groote lütte waren zij bewusteloos geraakt en verkeerden in levensgevaar. VERDUISTERING DOOR BANKDL RECTEUR. Bij de Hiddenhauser Spaarbank te Eilshausen (Duitschland) was reeds verleden jaar een tekort van 10.00U mark geconstateerd. Een beambte werd hiervan beschuldigd, doch na derhand bleek, dat de verantwoorde lijke directeur Oskar Erdbruecke. die ook nog andere spaarbanken beheer de, er meer van wist. Een huiszoe* king op last van de justitie in zijn woning en de bank heeft thans uit- rwezen, dat er een tekort van 150.000 180.000 mark is. De kassier, aan* vankelijk als verdachte gearresteerd is weer op vrije voeten gesteld. INGEZONDEN MEDEDEELING. die gesteld zijn op een poeder, dat niel alleen aangenaam en verzachtend maar ook gezond voor de huid is, gebruiken Prijs 45 ct en 60 ct per doos en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten Het geld van de armen. Mijnheer de Redacteur. Een dezer dagen werd mijn aandaoht getrokken door een bericht in een der groote dagbladen van Nederland, name lijk dat de burgemeester der gemeente 's-Gravenmoer pogingen zou doen, ten einde een comité te vormen tot steun dir door de natuurramp getroffen slachtof fers, Ook. zou getracht worden bij het rijk steun te krijgen. Ik maakte terstond de opmerking: die burgemeester is 18 ka raats. Ik dacht toen aan de ramp welke plaats had in de gemeente Alblasser- dam, n.l den zwendel met de met levens gevaar eerlijk verd ende spaargelden van arbeiders door de N.V. Middenstands- bank voor Alblasserdam en omstreken directeur wijlen G. Ross. Volk van Ne derland, dat het hart op de juiste plaats draagt, grenst het gebeurde aan opl cfi- terij of is hier een ernstiger m'sdrijf in hot spel? Ia het niet erger op deze ma ner door als heer gekleede menschen getroffen te worden, dan door een natuur ramp? Vele inwoners van Alblasserdam weten wat zich destijds voordeed met den ge meente-ontvanger en diens broer; daar na volgde het gebeurde met de Midden- standsbank Hadden die feiten n et eer der ontdekt of aan het licht gebracht kunnen worden door de met toezicht op bedoelde zaak belaste 18 karaats titula rissen? De n armoede gestortte spaarders hau- den bun zuurverdiende spaarduitjes niet uit w nstbejag bij Ross gedeponeerd, maar zij letten steeds op do kleeren, welke zij droegen en waarachter zij zich schuil hielden. Volk van Nedorland, dat zich al zoo vaak paraat getoond heeft bij h«t redden van slachtoffert, verzoek ik beleefd, ook ln deze zaak n et achterwege te blijven met raad en daad. Hooggeplaatste rechtskundigen, wil ter harte nemen dit 8.0.S, van arme slacht^ offers die hun zuurverdiende centen ver loren. Een heldere blik, een sterke greep uwerzijds, zou hun voor ondergang kun nen behoeden, daar deze armen persoon lijk niet opgewaaaon zijn tegon de listige kunstgrepen van bedoelde ais heer ge kiende lieden. "W 1 Vadertje Staat in aanmerking le- men dat bedoelde lieden gelijken op zeer gevaarlijke parasieten, die den goeden geest van het eerlijke oppassende Neder- landsche volk door nun handelwijze ver pesten? Wil hij, als hij slachtoffers gaat helpen, ook deze oppassende spaarders gedenken? Zij tooh hebben van hun geld een percentage belaat'ng in uw schat kist gestort, terwijl G. Ross, directeur der N V Middenstandsspaarbank volgens cou rantenbericht kans gezien zou hebben vorache dene jaren belasting te ontdui ken Is het niet drngend gewenscht dat alleen vakraenschen deze zaak beharti gen, die wat meer kunnen dnn rijwielen in beslag nemen van arme arbeiders, die hun 'belastingpenning in den zak en n e4 aan het rijwiel hadden. Vaak ziet men na zoo'n faillissement dat directeur of commissarissen of nabo- staanden in een v 11a gaan wonen. Thans is het dringend gewenscht hiertegen maat regelen te nemen per er ernst ge gevol gen uit voort vloeien. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsruimte, EEN ARME WERKMAN Bij h'et afbreken der oude gexangl- ni« te Goes il een gewelf ingeetort, welken val de werkmaa H. uit Rooaendaal mee. maakte. Met vier 'gebroken r.bben werd de man opgenomen. Te Amsterdam ia een 30-jarige mo torrijder geslipt en met zijn motor tegen een boom geslagen. Hij kreeg zulke zware kwetsuren, dat hij in stervenden toe stand is opgenomen. In de hut van de Alpenvereeniging op den Kor-alp bij Klagenfurth is de bliksem ingeslagen. Van de 40 personen, die zich in de hut bevonden, werden er 18 gewónd, van wie eenigen zwaar. Het fil aal van de West-Holstein- scha bank te Altona <Duitsctilr,"a) is door drie gomaskejrde marnen die per auto gekomen waren, beroofd van 0000 mark Den directeur hieldfen zij mot revolvers in bedwang. De dadere kondra zonder te rijn herkend, ontkomen. .Terwijl een huiseigenaar bij Ver sailles bezig was den beerput bh ztin huls te reinigen, viel bij door de gassen bedwelmd neer. Drie andere personto, die hem te hulp wilden komen, werden ook bedwelmd en atierven, evenals de huiseigenaar. N leuw-Lekksrland. Ten overstaan van notaris P. A. van Buuren to Alblasser dam, ia het woonhuis, gemerkt B 150, met erf en tuin, behoordenda aan mej. de weduwe J. Bongers Az., onderhands verkocht aan den heer G. L. Mes voor f 5250. Ameid*. „Rohda I" nam Zondagm'd- dag deel aan de seriewedstrijden ta Schoonhoven en kwam n het veld tegen .Boskoop II", waarvan „Rohda I" met 2i won. Daarna moest „Rohda" in de winnaarsronde spelen tegen „JutphaasI" waarvan „Rohda I" met 0—1 verloor. Lekkerkerk. De uitslag van de beden- middag gehouden voetbalwedstrijd is 2e afd. Nederlaag wedstrijden. „L.F G 11'—- „Zwervers I" van Capelle a.d. IJssel, 42 .n het voordeel van L.F.C. DE SERIEWEDSRIJDEN VAN „SPORTCLUB". Schoonhoven. Gisteren had op het Sportterrein alhier de seriewedstrijden plaats, uitgeschreven door de Vereeniging „Sportclub". De uitslagen waren: „Juthpaas I"„Sportclub III" 2 2 („Juthpaas" wint bij loting); „Ameide I" —„Boskoop II" 1—3; „Sportclub III „Boakoop II" 12; „Jutphaas I „Ameide I" 6—«1. „Jutphaas" kwam dus in het bezit van den eerste prijs, zijnde de zilveren wisselbeker; „Ameide I" den 2en prijs en „Boskoop IIden 3en prijs- De opluisteringswedstrijd „Sportclub I" tegen den Rotterdamsohen Tweede Klasser „R. F. C. I" eindigde in een 5—4 overwinning van „Sportclub". De wedstrijden werden geleid door de heeren P. van den Koolwijk en W. Bruij- nicka, beiden van Gouda. G0UDSCHE ZWEMBOND. Dames-kampioenzchappen. Gouda. Vrijdagavond zijn in de eleo- trisch verl chte stedelijke zweminrichting de wedstrijden gehouden om de dameskaifl pioenschappen van den Goudachen Zwem- horïQ Daaraan namen deel de Goudsche Zweöiclub, de Waddinxveensche D«unes- zwemclub „Ontspannig door Inspann ng en de Schoonhovensche Zwem- en Polo club De uitslagen waren: 50 M. vrije slag voor dames onder 10 jaar: 1. A. Hoogenboezem (S. Z P. C.) 43 3/5 sec; 2. M. Je Bruin (G. Z. C) 45 2'5 sec.; 3. W. Fetter (S. Z. P. G 4,°45flec j V— 11 50 M. vrije «lag voor damee boven 16 jtu; X, B. van Vrsumingw (0. Z C.)

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2