De lotgevallen van PIMPELMANS Wat geeft de Radio? Kerk en School. Stadsnieuws. Telegrammen. De Duitsche Beurzen. Rechtsvragen. Gemengd Nieuws. Wetenschap en Techniek. Rechtszaken. Marktberichten EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, 8choonhi»»«n«cln Courant WOENSDAG SEPTEMBER 1931. Dondwdao 24 Stptemëtr, Hllvtnum. A.VJR.O. 8—10 Gramofoon; 10—10.15 Morgenwijdteg; 10.1510.80 Graraofoon; 10.80—11 A. D. Hilde- brand leest voor uit; „Be gesohiede- Bie vu het huis"; 11—18 Orgeloon- oeart; 18—2 Omxoep-Orkest; ia de pau ze Gramofoon; 2.308.15 Gramofoon; 3.154 Ensemble Julius Godolban; 4 6 Ziekenuur; 68 Max Tax over: „Groote zangers en zangeressen" (met Gramofoon); 66.30 Sportpraatje van H. Hollander; 6.308 Kovacs Lajos en zijn Orkest en Gramofoon, 8—8.10 Mevr. Ida de Leeuw.Van Rees over den Knipcursus; 8.10—8.20 Gramo foon; 8.209.15 Concertgebouw-Or kest; 9.150.40 De heer P. J. Nortier over: Den 6-daagschen Motorwodatrijd 9.4010.20 Concert (Vervolg); 10.20 —10.36 Nieuwsberichten; 10.3612 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—9.15 Concert; N.C.R.V LO—<10L|15 Gramofoon; ld. 16>10.45 Ziekendienst; 10.46>11 Gramofoon; KH.O. 1111.30 Gramofoon; 11.30 12 Godsdienstig halfuurtje; 12.151.45 K.R.O.-Trio, 1.462 Gramofoon, N.C. R.V. 23 Cursus fraaie handwerken; 3—3.45 Vrouwenhalfuurtje; 45 Zie- kenuurtje; 56.46 Handenarbeid voor de jeugd; 5.456.45 Kamerorkest; 6 45 7 Lezing van den heer H. Amelink Seer. Ned. Chr. Nat.. .Vakverbond; 7 7.30 Vragenhalfuurtje; 7.458 Pers- beriohten; 3—10.45 Nijmeegsch Da meskoor; 80 Concert; 99.30 De heer P. Keuning over: De bekeering in het werk van onze Christen-Auteurs, 9.30^10.45 Vervolg Concert; 10—1010 Persberichten; 10.45<11.30 Gramo foon. Vrijdag 25 Stptsmbsr. Hilversum. VJLR.A. 6.457 en 7.30— 7.45 Ochtendgymnastiek; 8 uur Gra mofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.A.R.A. 10.16 uur Voordracht door Hetty Deck; 10.30 uur Voor de Zieken; 11.30 uur Gramofoon, A.V.R.O. 12—2 Omroep-Orkest en Gramofoon, 22.30 Uitzending voor Scholen; 2.30 —3 Gramofoon, 3—4 Kovacs Lajos en zijn Orkest; V.A.R.A. 4 uur Piano- stukjes; 4.30 uur Na Schooltijd; 6.15 uur V.A-R.A.-Onkest; 6 uur Zang en Piano; 9.16 uur V.A-R.A.-Orkest, 6.45 uur Allerlei uit de Arbeidersbeweging. 7 uur Zang en Piano; 7.15 uur V.A. RA.-Orkest; 7.45 uur Toespraak Zon nestraaldag; V.Pil.0. 8 uur Catechi satie Kerkgeschiedenis; 8.30 uur Con cert; 9 uur Dr. H. Wolf over: Goethe; 9.30 uur Concert; 10 uur Persberich ten; 10.05 uur Persbureau; 10.15 uur Declamatie door JjpRkvr. Carla van Lidth de Jeude; 10.45 uur Gramofoon; V.A.R.A. 11 uur Dr. B. Premaela over: Het Dr. Aletta Jacobs-huis; 11.30 uur Gramofoon. Huizen. K.R.O. 89.15 Concert; 10 11.30 Gramofoon; 11.30—12 Voor zie ken; 12.15—1.45 K.R.O. Kwintet; 1.45 2.15 Gramofoon; 2.163.16 Orgel- ©fcncert; 3.306 K.R.O.-Kwartet; 5 Ö30 Gïamofoon; 5.307 K.R.O. Kunst EnSecdble; 7—7.30 Drs. A. J. M. Wan- defre over: Astronomie; 7.458 Gramo foon; 8ill K.RO.-Orkeet; 11—12 Gramofoon. Hij' bedraagt nu 9 cent per liter, thuis bezorgd. GOED AFGELOOPEN. Hst gevaar van drijfzand. Montfoort De boerenarbeider B. G., kwam bij het slootschieten op een zand bank terecht, die uit z.g. drijfzand be stond. Het was hem onmogelijk zich los te wringen en hij pkte steeds- dieper, tot dat bij tot aan zijn middel in den grond zat gezogen. w Gelukkig kwamen op zijn hulpgeroep eenige arbeiders toesnellen. Door hot zand weg te graven, wisten zij hem weer op den wal te brengen. Schietwedstrijd. Molenaarsgraaf. De Schietvereeniging MolenaarsgraafBrandwijk, hield alhier in de Openbars School haar derden ouderlingen eohietwedetrijd in 1931. De opkomst was goed. Het maximum-aantal punten, dat was te behalen, bedroeg 60. Klasse A: le prijs A. van Meetoren 59 punten, 2e prijs A. Eijkelboom. 57 en 67 punten, 3e prijs S. de Koek 67 en 54 punten, 4e prijs D. Tukker 56 punten, 5e prijs A. Bons 56 punten, 6e prijs W. Blom. 65 punten, 7e prijs A. Suiker 55 punten. Klasse B: le prijs P. Tas 69 punten, 2e prijs H. G. Baan 55 punten, 3e prijs C. W. Korevaar Az. 53 punten, 4e prijs G. Tukker 51 punten, 6e prijs Ad. Kore vaar Adr.z. 50 punten, 6e prijs D. Hak- kesteegt 49 punten. Klasse C: le prijs Jan Oskam 57 pun ten, 2e prijs Adriaan Stam 66 punten, 8e prijs T. de Bruin 65 punten, 4e prijs H. IJzerman 56 punten, 6e prijs D. van Dam 53 punten. Klasse D: le prijs M. Brandwijk 52 punten, 2e prijs M. de Ruiter 49 pun ten. Moercapellfl. Bij den heer J. van Mar ie is een blauwe postduif komen aan vliegen, geringd en gemerkt als volgt: rechterpoot gumimiring V 141, linkerpoot aluminiumring 170-87, N. A 9-1990. C. BROERE. f Nieuw-Lekkerland. Maandagmiddag is alhier plotseling overleden de heer C. Broere. gemeente-architect, welke functie hij ruim 40 jaar heeft bekleed. Tevens hield hij vele jaren «van de le openbare school een cursus in bouwkundig tee- kenonderwijs. Ook heeft de heer Broere eenige jaren zitting gehad in het colle ge van zetters. De overledene bereikte den leeftijd van 79 jaar. Nliuw-Ltkakrlènd. Ds hstr B. vaa V. read mat lijn auto ia aan aeharpa bocht van den weg tegen een geladen groentenkar. De inhoud van de kar werd over den weg geslingerd en gedeeltelijk beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Met materieele scha de aaa auto en kar liep het ongeluk af. Consul entachap N louw-Lokker land. Nlauw-Lakkarland. Tot oonsulant van de Nad. Herv. Gemeente te Nieuw-Lek- kerland ia door den ring Sliedreoht aan gewezen De. Hettinga, beroepen predi kant te Streefkerk, zulks' in de plaats van Ds. Lekkerkericer, te Molenaars graaf, die eerstdaags naar Oldebroek vertrekt. Aan stoom gebrand. Nieuw-Lekkeriand. Schipper De B., uit Rotterdam, met zijn schip liggende op de scheepswerf van de gebroeders W. en C. Stam alhier, zette een fluitketel op de vuurplaat, met het gevolg, dat de stop ruim 10 meter ver wegvloog en hij den ontsnappenden stoom in het gelaat en hals kreeg, waardoor bij ernstige brandwonden bekwam, zoodat genees* kundige hulp moest worden ingeroepen. Noordeloos. De Muziekvereeniging „Volharding" zal Zaterdagavond bij gun stig weer haar laatste zomcrconcert ge ven van dit seizoen. Hot vangt aan om half negen. P. VAN HOUWELING. t Giessen-Nieuwkerk. Zaterdag ia in het ziekenhuis te Dordrecht na oen korte on gesteldheid overleden de hoer P. van Houweling, wethouder dezer gemeente. Zijn functie als raadslid heeft hij ver vuld van 25 Juli 1912 af, die van wet houder van 2 September 1913 af. Bo vendien was hij-looo-burgemeester, waar nemend ambtenaar van den burgerlijken stand, lid van de Schattingscommissie eu oud-lid van het voormalige college van zetters. Bovendien was hij sinds de op richting (ongeveer 20 jaar) voorzitter der Onderlinge Brandwaarborg Maaitschap pij, voor», van den raad van toezicht der Boerenleenbank „Giessen-Nieuwkerk en omstreken". Sinds vele' jaren was de heer Van Houweling ouderling van d« Nfid Herv. Kerk. PolsbrMk. D» BmJ bMloot in «i)n Vrijdag gehouden r.rgad.ring, de sedert 1 Mei onbewoonde ambtswoning van hel hoofd der openbare lagere school, be houdens goedkeuring van Ged Staten eu van den Gemeenteraad van Vlist, te be stemmen tot gemeentewoning en deze on derhands te verhuren aan den gemeente veldwachter, den heer L. Mourik. Reeuwljk. De heer H. Schroten, can- d dnat tot den H. Dienat te Haeaelt (Overijsel) ho^jit 26 October, des namid dags 2.SO uur, rijn intrede te doen als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van Sluipwijk, na dea voonniddaga 9.30 uur bevestigd te lijn door Da. A. Luteijn, van Vlaardingen. VERDRONKEN. Raeuwijk. Het 7-jarig noontje van den heer H. J. Lafeber, wonende in den Platteweg, ia nabij de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Hoewel de rijksveldwachter Van Arkel de midde len tot redding van drenkelingen heef< toegepast kon Dr. Batelaan, eveneens spoedig ter plaatse, niet anders adn den dood. constateeren. Ean flauwt strttk. Stolwijk. Een bewoner van den Tent- weg kwam Maandagmorgen tot de ont dekking, dat in den afgeloopen nacht een hoeveelheid boerenkoolstronken, welke naast zijn woning in den tuin stonden, waren uitgerukt en gedeeltelijk, op den In 8den vooraf gaanden nacht heeft men van denzelfden bewoner een hoeveelheid andijvieatruiken stuk gesneden. Benoeming Schoolhoofd. Stolwijk. In de Maandag gehouden raadsvergadering is tot hoofd der 2de Openbare Lagere School in het Beijer- sche benoemd de heer W. de Stigter, uit Gouda. Waddinxvee». Een dochtertje van den heer J. Troost trok een pan kokend wa ter van het gasstel. Het kind werd aan haar rechterhand met brandwonden over dekt, welke van ematigen aard waren, zoodat inroeping van geneeskundige hulp noodzakelijk was. Tentoonstelling Marli-vertenlglng. IJsselstein. In het Patronaatsgebouw werd ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der Mariar-vereeniging een tentoon stelling gehouden, welke werd geopend door den Pastoor J. P. G. van Rooijen, nadat de heer J. L. A. Heinink, kape laan, de aanwezigen had verwelkomd. Bij de opening waren o.m. tegenwoor dig de heer C.. Voorendt, wethouder, en de heer J. Mondria, gemeente-secretaris. De tentoonstelling toont het resultaat van het werk der dames van de misaie- naaikrans, onder-afdeeling van de Ma- ria-vereenising. Er was een keuroolleo- tie van kerkelijke gewaden en paramen ten te rien, beatemd voor Paler J. D. van den Bergb, die naar de makeup Cele bes gaat vertrekken De belangrijke ver- zameling is vervaardigd onder toezicht van mej C. M, Mulder-Doeeburg, daar bij geholpen door haar dochter», voor welke familie het dan ook bij deze gele genheid niet aan woorden van waak- deering ontbrak. In de ruime zalen waren ook enkele attracties, een fancy fair in het klein. De verschillende stands werden bediend door de dames van de krans «n eenige heeren, die zich welwillend beschikbaar hadden gesteld. In de gezellige theetent deed de firma wed. J. van Nelle te Rotterdam uitste kende koffie en thee schenken. Een mu ziekgezelschap zorgde voor de noodige afwisseling. Op den avond der sluiting heeft kape laan Heinink hartelijk dank gebracht aan allen, d'e zich gedurende deze dagen rer- ditnotelijk Hebben gemaft. Secretariaat Drie Waterschappen* IJsselstein. Donderdagmorgen 11 uur komen de stemgerechtigde ingelanden van de Drie Waterschappen onder IJs selstein in vergadering bijeen in de open bare lagere sohool, ter verkieaing van een secretaris. Reclteervereenlping. Zevenhulien. In deze gemeente wor den pogingen in het werk gesteld tot het vormen van een recitoerclub, ton doel hebbende, hot houden van roei teer-wed strijden. Aan den dienstplichtige dor lich ting 1931, A. J. Oskam, is voorgoed vrij stelling verleend voor den dienstplicht, wegens kostwinnerschap. NED. HERV. KERK. Beroepen naar Hierden Ds. "W. Rijna- burger to Polsbroek en Vlist. GODSDIENSTOEFENINGEN VOOR DE VISSCHERS. In den vervolge zal de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Scheveningen van tijd tot tija plaatselijke godsdienst oefeningen doen uitzenden voor do via- schors op zoo. De eerste dier uitzendingen had Zon dagavond plaats uit d%Nieuwe Kerk in de Duinstraat te Soheveningen. Voorgan ger was Ds. B. Tichelipan, Nod. Hsrv. Predikant aldaar. Het orgel werd be speeld door den heer A. de Wal, orga nist te 's-Gravenhage. OPSTOOTJE. Over het algemeen neelt Schoonhoven met te klagen over het gedrag van de jeugd in ae plantsoenen. Zy heelt ge teerd bloemen en planten ongedeerd te laten en mede daardoor zien onze par ken er goed uit. Maar Om dezen tijd van net jaar, als de kastanjes rijpen, is de verleiding blijkbaar te groot. Met stox- ken en steenen gooien de kinderen de vruchten ai, beschadigen daarbij de hoo rnen en de m de nabijneid staande plan ten niet weinig en manen het gevaarnjx voor de voorbijgangers. De politie heeft opdracht hiertegen streng op te treden. Gisteravond omstreeks half zeven, was een groepje kinderen met dit verboden 8pel bezig op het plein der Katholieke Kerk. Toen een agent van politie napier de, zetten de jongens het op een loopen. Een hunner, de 10-jarige P« J< K., liep dea wal op, en de agent, die gezien had, dat deze aan het gooien meedeed, besloot hem een lesje te geven. Hij zette hem na, haalde hem op de wal in en stuur de hem voor zich uit naar het bureau. Toen het tweetal een wagen tegen kwam, nam de jongen zijn kans waar, De agent passeerde het voertuig niet aan denzelfden kakt, waar de jongen Rep en deze maakte van de gelegenheid gebruik, om opnieuw aan den haal te gaan, in zijn overmoed den agent eenige scheld woorden toeroepende. Maar de vrijheid van den arrestant duurde niet lang. Hij was spoedig weer gegrepen en werd nu beter bewaakt naar het bureau gebracht. De kameraadjes van den knaap volg den joelend en scheldend het „transport en maakten daardoor het publiek nieuws gierig, dat weldra bij honderden op de Haven en in de Stadhuisstraat stond. De belangstelling steeg nog, toen de moeder van den joegen, aan bet bureau verscheen om te vernemen, wat er met haar zoon gebeurd was. De politie heeft, om ernstige gevolgen van de kleine gebeurtenis te voorkomen, de menigte zoo lang mogelijk met rust gelaten, maar toen enkele volwassen toe schouwers meenden de jeugd een handje te moeten helpen met het uitschelden «n hinderen der politie, heeft deze dreigend met den gummistok de orde hersteld. Tegen twee personen, V. en 0., is pro- oeeverbaal opgemaakt. LANDB0UW-CUR8US. Tot leider van den twee-jarigen land*- bouw-curaua te Wülige-Langerak is be noemd de heer F. van den Bogerd al hier. AMBTENAAR BURGERLIJKE 8TAND. B. en W. hebben ter benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand ter voorziening in de vacature ont staan door de ontslagname van den heer G. J. Niekerk, de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. S. van den Oever, wethou der; en 2. P. J. van den Bergh, lid van den raad. schoolartsendienst. Ter benoeming van een lid der oom missie van beheer voor den gemeen- schappelijien schoolartsendienst Lek en IJssel (vacature G. J. Niekerk) bevelen B. en W. aan den heer 8. van den Oevpr, wethouder. SCHUTBALKEN-L00DS. Op d en Lekdijk Mj de havensluis wordt van gemeentewege een schutbel- kenloods gebouwd. Tot au toe werden de balken van deze sluis in de buitenlucht bewaard, zoodat se veel van de weers invloeden te lijden haddon. De loods zal hierin een groote verbetering brengen; ook de bijbehoorende materialen en ge reedschappen kunnen er in opgeborgen worden, zoodat zoo noodig alles spoedig bij de hand is en wel onmiddellijk by de sluis. p© loods, die 8 bij 3 M. groot is, staat op een stevige betonfundeering. Het werk geschiedt door de gemeente-tim merlieden, die dezen winter het hout reeds hebben gereedgemaakt. CONCERT „KUNST NA ARBEID" De Mondaccordeonvereeniging „Kunst na Arbeid" zal hedenavond haar laatste oonoert geven van dit seizien. Het pro gramma luidt als volgt: Hoch Heideaksburg (marsch), R. Herzer. Wonnetraum (wals) V. J. Benoodt. Burgemeester Swiens-Marsch, M. Bolderdijk. My old Kentucky Homo '(volkslied), S. E. Voeter Alte Kammeraden (marsoh), Teike. Pauze. Olivier van Noortmarsch, G. J. Bouman. La belle Villageise (wals). M. J. H. Kessels. 'Colonel Bogey (marach), Kenneth J. Alfard. Potpourri Populair, F. Renaud. Grootr-Rotterdam (marsch), Willy Schootemsijer. LUCHTPOSTDIENST op NED.-INDIE. Met ingang van 1 October wordt de veertiendaageche luchtpostdienst Neder landJNed. indië omgezet in een wtke- lyischen dienst. De vliegtuigen zullen van genoemden datum ai eiken Donderdag te 6 uur van Ama terdam-8ohiphol naar Bandoeng vertrekken. De laatste huslichting voor die diensten geschiedt op het postkan toor alhier aea Woensdags om 2U.45 uur. Het boven de gewone porten en recü- ten voor de verzending met dezen lucht- dienst verschuldigde luchtrecht wordt 1 October verlaagd. Het bedraagt dan voor Ned. Oost-indié; Briefkaarten 20 cent. brieven en overige stukken tot en met gram 30 cent; idem boven 6 gram tot en met 20 gTam 75 oent. Verdere inlichtingen «ijn aan het post kantoor te verkrijgen. Eiennvtillng. Da umvow op da hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg 11.282 Staka. Prijwn: iüppeneiareii i 6.05 f 5.85, heneieren f 8.65f 4, eend- eieren f *.60, «Jlee per 100 «luka. H»n- del vlug. Botermarkt Op de hedenmorgen gehouden Botermarkt bedroeg de aan voer 25 K.G. Prijs der Weiboter f 0.75 per half K.G., Goéboter geen aanvoer. WEERBERICHT. Naar waarneming im den morgen aaa 23 September. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: zwakke wind uit Westelijke en Oostelijke richtingen; (gedeeltelijk be wolkt; droog weer; waarschijnlijk lichte nachtvorst; iets wanner overdag. Waterstand: Opgave van 23 September. Schoonhoven, hoogwater 4.40 uur 1.39 M. •was 0.17 M. Keulen 2.95 M. val 0.16 M. Opgave van 22 September: Maastricht (Borgh.) 41.45 M. val 005 M. Vreeswijk 1.59 M. valü.Q2M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 54 graden Fahrenheit. Woensdag 23 September, Eerste Kwartier. Op 5.20, onder 1.34. D« Lo.nd.nseh. Beurs poprad. Ve«l handel. Het p .nd herstelt zich. LONDEN, 23 Scpt Na twee dagen van sluiting, was hedenmorgen de effectenbeurs in Londen weer ge opendEr was veel handel. Destaats obligaties pasten zich bij de daling der wisselkoersen aan. Het pond stering noleerde heden morgen 106 k 107 francs op Parijs en. 4.20 dollar op New-York.. LV bovenstaand telegram blijkt, dat het Pond zich reeds wat begint te herstellen. De Fransche franc staat genoteerd op 10 oent, en 10 franc is dus een waarde van f 10.70 voor het Pond. De dollar Staat op f 2 50 en 4.20 dollar is dus f 10 50 voor het Pond Dat beteekent een kleine stijging sinds Maandag en dus een verbete ring van den toestand, doordat Frank rijk en Amerika vertrouwen hadden in de Engelsche firmans.. Red..) tietten heropening! BERLIJN, 23 Sept.. De Duitsche Deursbesturen zullen heden bespre kingen houden met de vertegenwoor digers der regeefing in verband met het beursverkeer Men meent dat het reeds weer mogelijk is om de beur zen te openen, maar dat zal afhangen van het verLoop van den betaaldag op heden en van de ontwikkeling der gebeurtenissen opd e Londensche der gebeurtenissen op de Londensche beurs. OOK HEDEN GEEN YROEGBEUKS AMSTERDAM, 23 Sept. Het bestuur van de \ereeniging van den Eife_ten- handel heeft den leden dezer ver- eemging verzocht ook tieueninorgen geen vroegbeurs te houden. IN BETONMOLEN BEKNELD- VENLO, 23 Sept. Gistermiddag is in de machine!abriej^ Mulder. de Duitsche bankwerker W. tusschen een botonmolen bekneld geraakt. Hij heeft een been en eenige ribben gebroken en had enkele ernstige hoofdwonden, en andere blessuren, opgeloopen,, zijn toestand is ernstig.. INBBAAK TE ALPHEN A- D. RIJN. ALPHEN A. D. RIJN. 23 Sept. In de aigeloopen nacht is hier ingebro ken in het filiaal van den winkelier W. Seijsener aan de Rozenstraat.. Door het boren van een gat in een slechts met een spanjolet gesloten zijdeur, slaagden de dieven er vrij gemakkelijk in, zich toegang te ver schaffen. Uit de winke.lade werd het geld alsmede een portemonnaie met inhoud ontvreemd. Hoe groot dit be drag is, kan nog niet vwfucu ast- gesteld. vjP Dit is reeds de tiende inbraak, die in een week tijd in de Rijnslreek is gepleegd. HET GOUD VAN DE „EGYPTE", lieden aan de opper vlakte? PARIJS, 23 Sept. HetItaliaansche bergingpvaartuig „Arliglia", is gister avond, na het innemen van nieuwe Voorraden, weer naar zee vertrokken voor het bergen van de lading van het gezonken schip -EMypte",. Men ver wacht, dat de duikers, die tot een diepte van 70 vademen af dalen, er heden in zullen slagen het goud en zilver, dat zich bijna 10 jaar op den bodem der zee bevindt, naar de op pervlakte te brengen. WINTER IN ZUID-BEIEREN Sterke sneeuwval. MUNCHEN, 23 Sept. In geheel Zuid Beieren is de winter ingetreden. In Allgan Sneeuwt het reeds bijna 24 uur onafgebroken. Bij Fussen lag de sneeuw hedenmorgen 5 6 d M. dik In de bergen ligt ongeveer een meter sneeuw Hier en daar heeft de sneeuw ernstige verkeersstagnati^jK-ef j oorzaakt LL UI Ook Mundhen heeft de eerste sneeuw gehad. 7. Maar meneer Bloem was 'n beetje kippig en door het schokken van den trein huppelde die vervelende krant maar al op en neer. Daarom byacht hij z'n f wicht hoe langer hoe dichter hij de krant. Makr o, wat 'n vreeselijk onge luk gebeurde er nul 8. De sigaar van meneer Bloem had ongemerkt 'n gaatje in de krant go- brand en was daar stiekum doorheen ge glipt. Plotseling begon Meneer Pimpel- mans' neus te sissen en te knappen als 'n knakworstje, dat in de pan gebraden wordt. EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND :N UTRE8HT, Schoonhovenscha CouraVit WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1981. BAZEL EN DE CRISIS. BAZEL, 23 Sept. In verband met den financieelen toestand in Engeland en den invloed daarvan op andere landen, wordt de wenachelijkheid overwogen om den raad van beheer van de Bank van In ternationale Betalingen op 28 Septem ber bijeen te roepen, inplaats van midden October, zooala oorspronkelijk waa vast gesteld. Hierover worden op het ooger- blik onderhandelingen gevoerd met de presidenten der circulatiebanken. RUSLAND TEGEN DEN JAPAN- SCHEN OPMARSCH. KOWNO, 23 Sept. Bij het onderhoud, met den Japanschen ambassadeur, dat gisteren heeft plaats gehad, verklaarde de Russische commissaris Litwinoff, dat de Russische regeering tegen een op- marsch van de Japansche troepen langs den Oost-Chineeschen spoorweg is en hij verzocht de Japansche regeering hiervan in kennis te stellen. Een militaire operatie tegen den Chi- neesohen Oosterspoorweg is naar de meening der Russische regeering vol strekt ontoelaatbaar. BOMAANSLAGEN. Op het Japansche con sulaat. PEKING, 23 Sept. Bij het Japan sche consulaat is een telegram ontvan gen van den Consul-generaal te Char bin,-waarin deze in verband met de bomaanslagen tegen het'consulaat, en tegen de Japansche banken, ver zoekt om het zenden van Japansche troepen, ter bescherming van de Ja pansche kolonie. Volgens een telegram van een Chi nees ch persbureau zijn de Japansche troepen reeds op weg naar Charbin. Vraag: 1. Verleden jaar ben ik opge licht door de toenmalige wijkverpleeg ster, mej. H. te Lopik, voor f 600 (behal ve ondergeteekende zijn er* nog 10 a 20 personen opgelicht voor verschillende bedragen tot een bedrag van f 4200). Hiervan deed ik aangifte bij den burge meester van Lopik, die een procesver baal opzond aan den officier van justitie te Rotterdam. Enkele personen van aan zien hebben echter pogingen in het werk gesteld, om haar buiten de handen van den rechter te houden. Ik heb daags na inzending van het procesverbaal zelf hierover den offcier van justitie schrif telijk ingelioht. Daar ik er totaal niets van hoorde, heb ik den officier den 17-8 jj. geschreven, of ik er nog iets van zon hooren en den 15-9 kreeg ik bericht, dat „de zaak niet ia vervolgd". Nu is het mijn vraag, moet ik hierin berusten? 2. Voor enkele dagen is genoemde mej. H. failliet verklaard. Indien ik nü mijn vordering indien en er wordt h.v. 10 pCt. uitbetaald, kan ik dan later nog recht doen gelden o>p het te weinig uit betaalde? Deze twee vragen zag ik gaarne door u beantwoord. Antwoord: Wanneer een strafbaar feit niet vevolgd wordt, kan de belanghebben de daarover beklag doen bij het Gerechts hof, binnen welks rechtsgebied de ver volging zou behooren plaats te vinden. Als de officier van justitie te Rotterdam niet vervolgen wil, kan de klacht bij het Gerechtshof Den Haag geschieden De tweede vraag is als volgt te beant woorden: Wanneer het faillissement\oo - de gewone wijze na een uitkeering ein digt, behoudt de sohuldeischer zijn recht om het restant te vorderen. Alleen by accoord verliest hij dat recht, doch dit is zoowel het geval bij indiening der vorde ring, als wanneer indiening nagelaten wordt. ZEILBOOT AFGEDREVEN. Van de zeevaartschool. Zondagavond werd het reddings- tftation öostmahorn telefonisch uit Schiermonnikoog opgebeld, dat men zich ernstig ongerust begon te maken over het lang uitblijven der zeilboot, toebehoorende aan de zeevaartschool aldaar. Genoemde boot was, onder bevel van een der leeraren en be mand met zes personen, voor een oefentocht in den nacht van Zaterdag op Zondag uitgevaren. Daar het intus- schen slecht weer was geworden werd hulp verzocht van ae te Öost mahorn giestalionneerde motorred- dingsboot „Insulinde",, die onmid dellijk onder bevel van schipper To- xqpeus is uitgevaren. Tégen net aan- Imeken van den dag mocht het geluk ken, de in Oostelijke richting afge dreven boot terug te vinden. op sleeptouw te nemen en naar Schier monnikoog terug te brengen VERDUISTERING VAN f 10.000 De politie te Rotterdam heeft de 30-jarige boekhouder M.K. in ver zekering gesteld, die ten nadeele van een drukker in de binnenstad een bedrag van circa f 10 000 heeft ver dmsterd Gedurende de laatste vier jaar had hij voortdurend voor zijn patroon ontvangen bedragen achter-, gehouden en niet in de boeken ver antwoord In de boekhouding der drukkerij wordt thans een onderzoek ingesteld om den juisten aard der gepleegde verduisteringen, enz. te kunnen vast stellen. ROOFOVERVAL TE TILBURG Zolndagavond zijn twee personen de eenzaam gfelegen woning binnenge drongen van den 82-jarigen landbou wer Van der Hout, aan den Heikant 81 De mannen overvielen de huishoud ster. Zij wierpen haar een touw om den hals, en terwijl één der mannen haar met een mes bedreigde, eischten zij geld. De vrouw gaf hun vijf biljetten van tien gulden. Daarmee niet tevre den, drongen de mannen verder het huls binnen, tot in de kamer, waur de bejaarde landbouwer ziek te bed lag. Zij bedreigden ook den man. De huishoudster wees daarop de mannen een in een hoek van den kamer staan- den trommel en toen de mannen zich daarheen begaven, trachtte zij te vluchten. De mannen achterhaalden haar echter en mishandelden haar opnieuw. Bij de worsteling werd een lamp stukgeslagen Op het lawaai daarvan kwam een buurman toeloopen. Toen hjj de woning binnenging, ontmoette hij daar de twee mannen, die op de vlucht sloegen Hij greep een van hen beet, doch deze zeide; Er is hier een ongeluk gebeurd, ,laat mij los, ik moe,t naar den dokter In zijn ver bouwereerdheid liet de buurman den man loe De politie werd gewaarschuwd en uitgebreide maatregelen werden ge troffen om beide mannen te achter halen, hetgeen evenwel tot dusverre nog niet «is gelukt. Men beschikt over eenzeer vaag signalement van de mannen BEKWAAM MAGNETISEUR. Zaterdagmiddag werd de heer C. K. te Randwijck, te zijnen huize, door een ^reizend magnetiseur" be handeld... Toen de behandeling was afjgeloopen bemerkte de patient, dat met de pijn in de bonst ook zijn gouden horloge met dito ketting en portemonnaie verdwenen waren. Ver moedelijk waren deze voorwerpen 4oor de groote magnetische kracht aan de ringers van den medicijnman blijven vastzitten. Om zich hiervan te overtuigen, begaf de gedupeerde zich naar de woning van „Herr Doc tor" doch deze bleez op het opgege ven adres niet woonachtig te zijn. Er zal nu een andere ziener, nl. de politie worden geraadpleegd om de verloren voorwerpen op te .sporen MOTORBOOT VERGAAN. 15 feestgangers omgekomen. Op Juist, een der Noordzee-eilanden werd Maandag een turnfeest gevierd. Be- \voners van het eiland Borkum hadden zich hiervoor met de motorboot Anne Marie van den baddireoteur op Borkum naar Juist begeven. Op den 'terugtocht gingen zaj door de zeer gevaarlijke eu daardoor beruchte vaargeul Haaksgat. De boot is hier volgeslagen en gezonken. Het eerste bericht over het ongeluk kwam van een der opvarenden, die zich op het eiland Memert wist te redden, waar hij geheel uitgeput aankwam. De motorboot Ilse van Juist zag gister morgen vroeg de verongelukte boot. Drie menschen hingen nog in den njast. Toen de Ilse naderbij kwam, werden twee hunner door de zee van den mast gesla gen. Zij zijn verdronken. Er waren 19 menschen in de omgesla gen boot. 15 zijn er verdronken, onder wie de directeur van het zfeebad te Bor kum. Vier menschep zijn gered. Twee van hen zijn in het ziekenhuis opgeno men. CHINEESCHE ROOFMOORDE- i NAARS. Arrestaties le Antwerpen De Antwerpsche havenbuurt werd verleden week verrast door eengroot- scheepsche klopjacht op ongewensch- te vreemdelingen en verdachte per sonen. Het blijkt thans dat het doel was de daders van den moord op den te Marseille in stukken gesneden en in een koffer geborgen Chinees te vinden Daarin is echter de politie dien nacht niet geslaagd Nu vertelden Zaterdag drie Ghi- neezen aan de recherche, dat twee of drie der gezochte moordenaars zich in de Scheldestaid bevonden en met een reeds onder stoom liggend schip als verstekelingen naar Engeland wil den vertrekken. Alle gereedliggende schepen in de haven werden afge zocht, en inderdaad werden de twee Chineezen ontdekt op het Engelsche stoomschip ,Glenbeg onder een wa tertank, naast de machinekamer. Een der Chineezen. de 24-jarige Foe-san- tsjé bekende weldra den gruwelijken roofmoord, samen met zijn kameraad en nog twee andere landgenooten. te hebben gepleegd. De aangehouden moordenaars zijn, na een eerste ver hoor, in de gevangenis te Antwerpen opgesloten. Bij de aankomst te Gravesend van het uit Antwerpen komende stoom schip ,,G\enbergj" heeft de Engelsche politie een derde Chineesch Lon-Ton sjang geheeten als verstekeling tijdens de reis ontdekt, gearresteerd. EEN JAAR STILSTAND IN DE BEWAPENING? Voorstel van Halië. In de zitting van den Volkenbonds raad heeft Italië voorgesteld dat ge durende een periode van één jaar, te beginnen bij de opening van de ont wapeningsconferentie, de staten er van af zullen zien een verandering aan te brengen in de verhouding tus schen hun nationale bewapening en die van andere landen. Tegen heden verwachtte men te Genève een druk debat over dit voor stel. DE RELLETJES TE BERLIJN. 28 personen gestraft. In het proces, in verband met de relletjes op den Kurfurstendamm te Berlijn op 12 September, heeft de president der rechtbank, nadat deze 5 uur had beraadslaagd, het vonnis uitgesproken. Van de 34 beklaagden werden 6 vrijgesproken. De koopman M. werd wegens land- vredebreuk en ophitsing tot geweld daden veroordeeld tot 1 Jaar en 9 maanden gevangenisstraf. De kooi man K werd wegens medeplichtigheid veroordeeld tol 1 jaar en 5 maanden Negen andere beklaagden kregen 1 jaar en 3 maanden, één beklaagde 1 jaar en 1 maand, een 1 jaar en de overigen ieder 9 maanden gevaj^enis- straf.. RUST OP DE ENGELSCHE VLOOT In de Engelsche havens Devonport, Chatham en Portsmouth is Maandag het onderzoek begonnen naar de klach ten van de bemanningen der At lantische vloot, in verband met de vermindering der gages. Door de mededeeling van de regee- ripg, dat de totale vermindering niet meer dan tien procent mag bedragen en dat de gezinstoelagen onveranderd blijven, is een nieuwe toestand ge schapen, waardoor reeds aan de mees te klachten der bemanningen is tege moetgekomen... Op de oorlogsschepen wordt nu weer gewoon dienst gedaan en alle bemanningen zijn zonder incidenten van de verloven teruggekeerd. \EEN DRAMA. Zondagavond vond een caféhouder op de Rijnweide bij Zons (DuitschL.,i ae lijken van een mari' en een vrouw De man hield een revolver kramp achtig in de hand gekneld. De politie werd geroepen en con stateerde, dat het meisje door een de n schot in den mond en i door een kogel in het hoofd gedood w; De daad moet reeds Zaterdag heb ben plaats gehad. Dien middag heeft men het paar nog te Zons gezien. In den hoed van den man vond men zijn papieren en het adres van het meisje. Naar alle waarschijnlijkheid heeft men hier met een liefdesdrama te doen. EEN MET ALLEDAAGSCHE VRE- DESPROPAGANDA De kort geleden overleden gepen sioneerde Engelsche marine-officier Otway Robinson heeft een testament, nagelaten waarin hij verklaarl: „Daar het overwinnende én gegoede Enge land zeker wel in staat is. om voor zijn in den wereldoorlog verwonde soldaten te zorgen, vermaak ik mijn nalatenschap, (ter waarde van870U0 gulden) aan de Duitsche regeering, om ze te besteden aan de zorg voor hen, die in de wereldoorlog verwond zijn. Verder maakte Robinson blijkbaar eenigszins ongerust of wel naar zijn wensch gehandeld zod kunnen worden de bepaling dat ingeval eenigerlei omstandigheid de uitvoering van zijn bovenbedoelde wi'sbeschikking onmogelijk maakte,'t geld dan moest besteed worden voor de Boeren in Zuid-Afrika, die in den oorlog met Engeland geleden hebben. Intusschen, de rechter Maughan van Chancery Lane te Londen heeft uitgemaakt, dat het testament rechts kracht heeft en de Duitsche regeering heeft het be'rag aanvaard, belovende voor de uitvoering van het testament te zullen zorgen. Het is een geste van een oud-offi- der; maar töch een geste, die tot den vrede tusschen de vodkemi bij draagt. GIFTMENGERS ONTDEKT. In de Gechoslovaaksche plaats Le- rice heeft de poiitie den grondbe zitter Repisky, uit Levice, gearres teerd onder verdenking, dat hij in 1928 zijn 74-jarigen vader heeft ver- gjifligd met het doel, hel beheer over diens bezittingen te kunnen nemen. Het vergift had hij gekregen van vrouw Stanek, die onlangs werd ge vangen genomen, omdat zij haar 18-jarige dochter, op wie een verzeke ring van 35.000 kronen was gesloten had vergiftigd en een 72-jarige vrouw, die zij niet langer wilde verzorgen, ofschoon een contract haar daartoe verplichtte. Voorts verdenkt men haar van de vergiftiging van den man dezer vrouw, van wien zij een huis had ge kocht. Verder wordt zij nog verdacht haar man te hebben vergiftigd. Ook is een andere vrouw, Viktoria Szenesi, gevat, omdat zij haar man moet hebben vergiftigd. Zij was ver moedelijk tusschenpersoon Dij denver Irnnn U f ACl.. koop van het vergif door vbouw Sta nek aan Repisky. De autoriteiten hebben last gegeven tot teen aantal opgravingen en men vreest, dat nog meer giftmoorden aan het licht zullen komen. VAN OFFICIER TOT LANOLOOPER. Een Zeldzame gast klopte dezer da gen om onderdak aan bij het huis voor dakloozen en zwervers te Hal- tern in Duitschland. Iiet was een Cl- ari^e meubelmakersknechl, wiens naam volgens de door hem over gelegde papieren bleek te zijn Freiherr Franz von Schieder Zijn levensloop is al bijzonder tra gisch. ,Te Graz werd hij op 9 Januari 1870 geboren. Hij trad als officier in dienst van het keizerlijke leger en maakte in Duitsch Zuid-West Afrika den strijd tegen de Hotten totten van 1-903 tot 1905 mede In den wereld oorlog streed hij daar tegen de En- gelschen en de Boeren Na den oor log kwam hij naar Europa, waar hij zich bekwaamde in het meubelma kersvak, dat hij nu eens in de eene ?tad, (dan weer in de andere uitoefen de Door de onmogelijkheid werk te krijgen, was hij zwerver geworden, die zich gelukkig achtte, wanneer hij 's nachts in een of ander toevluchts- t>ord voor landlooperi onderdak kón krijgen, NEDERLANDSCHE LANDARBEIDERS IN FRANKRIJK. Esnifre jaren geleden vonden door tus- schenkomst van een regeeringscommiaeie twaalf Nederlandache landarbeidersge zinnen plaats in den landbouw in Zuid- West Frankrijk. De bedoeling was, de ge zinnen als z.g. deelbouwera op vrij groo te boerderijen te plaatsen. Zulks gelukte aanvankelijk ook. Maar de resultaten zijn in het algemeen zeer onbevredigend. Enkele gezinnen zijn naar Nederland te ruggekeerd en bijna alle overige gezin nen hebben aan loonarbeid, welke een zekerder en beter bestaan verschaft, de voorkeur gegeven. ANTI-SEMITISCHE RELLETJES TE BERLIJN. Graaf Heldorf en Ernst, twee leiders der Berlijnsche nationaal-socialistische stormafdeelingen, die na de anti-semiti- sche relletjes op den Kurfurstendamm waren gevlucht, hebben zich Maandag ter beschikking van de politie gesteld. Ze zijn in hechtenis genomen. EEN ONAANGENAAM AVONTUUR. Zaterdag zijn de Duitsche vliegers Otto Koelger en Frans Ratje met hun vliegtuig te Peking aangekomen. Hun postvliegtuig was op 2 Juli in Mongolië door Mongolen beschoten en moest da len, waarbij Koelger een schot in de knie had gekregen, waardoor het been moest worden afgezet. De beide vliegers wer den wegens spionnage tot tien jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Tien weken hebben zij in ellendigen toestand in een Mongoolsche tuchthuis doorgebracht, waar hun voedsel slechts uit schapen- vleesch, kaas en melk bestond. Op aan dringen van de Duitsche regeering is de Sowjet-regeering er tenslotte in geslaagd de vrijlating van de Duitsche vliegers te DR. BENDIEN'S KANKER-ONDER ZOEK. In een laboratorium te Stafford (in Engeland) heeft nog een breedvoerig on derzoek plaats naar Dr. Bendien's me thode van kankeronderzoek. Naar aan leiding van de eerste uitkomsten schrijft de heer J Feine in een Engelsch vak blad: Indien verdere proeven even gmistig zijn als in de genoemde proef, zal het ge loof aan de scheikundige^piethode van Bendiên grooteiijks worden versterkt. Het feit, dat ook een positief resultaat is verkregen in drie verschillende geval len namelijk kanker, tuberculose en galsteen met geelzucht kan niet veel afdoen aan de waarde van de methode, want het zal voor den geneesheer in don regel niet moeilijk zijn te kiezen. RECLAME. Vroeger bestond de reclame alleen uit het omroepen hoe de moderne opvat tingen van reclame zijn, toont ons het „Propagandaboekje" van de firma Nijgh en Van Ditmar, reclame-adviseurs te Rotterdam. Het leert den beschouwer welke eischen de moderne reclame stelt. Zij moet zijn zakelijk, overtuigend, pak kend, verrassend, animeerend, spon taan, nieuw, actueel, zinrijk, economisch, argumenteerend, doeltreffend het is een aparte leer geworden, een weten schap kan men haast zeggen en dat er heel wat aan vast zit, kon mon hierin heel wat aan vast zit, kan men in dit zakelijke, overtuigende pakkende enz. boekje. MERKWAARDIGE OPENING VAN EEN WERELDTENTOONSTELLING. In 1938 wordt te Chicago de groote wereldtentoonstelling „Een eeuw voor uitgang" gehouden. Is het tot nu toe de gewoonte, dat staatshoofden of andere invloedrijke personen bij zulke gelegen heden de openingsplechtigheid verrich ten. Op do wereldtentoonstelling te Chi cago zal een lichtstraal deze taak op zich neanen en wel een straal, die door de ster Arcturus wordt uitgezonden. Het licht van de Arcturus heeft 40 lichtjaren noodig om de aarde te berei ken. De laatste wereldtentoonstelling in Chicago nu vond plaats in 1893, dus juist veertig jaar geleden. De bewuste lichtstraal, die over twee jaar dus aan komt, heeft dus de ster juist verlaten in den tijd, dat de vorige wereldtentoon stelling in 1893 geopend werd. De straal zal worden opgevangen, door een photometer, in electrische energie worden omgezet, die aanzienlijk versterkt wordt en daardoor in staat zijn alle lam pen der tentoonstelling te ontsteken. EEN METEOOR GEVALLEN. Te Poix, een plaatsje in het departe ment van de Marne, is een meteoriet ge vallen in een stuk land, ter grootte van anderhalve hectare. Overal waren kleine brokken met enorme kracht den bodem ingedrongen. Men heeft, na een voorloo- pige schatting het totale gewicht van de meteoorbrokken 6000 K G. bevonden. EEN NIEUW DUIKERTOESTEL Zaterdag zijn bij Genua proeven ge nomen met een nieuw duikertoestel. Dit toestel bestaat uit een metalen cylinder, bekroond door een bol met glazen, die een bijzonder Tuim uitzicht mogelijk ma ken. Vijf duikers hebben achtereenvol gens het nieuwe toestel beproefd en wa ren ten zeerste ingenomen met deze nieu wigheid. SNELLER BR1EFVERV0ER. Ten behoeve van een sneller briefver- voer binnenslands heeft de Duitsche in genieur RichaTd Pfautz een „postraket" uitgevonden, die hij ter beschikking heeft gesteld van de Duitsche rijks post, die een onderzoek zal instellen naar de bruik baarheid van dit apparaat. De postraket is een soort miniatuur-zweefbaan. De raket wordt door propellers bewogen en moet, vol gene dt berekeningen van den uitvinder, rulke groote eneiheden kun nen bereiken, dat zelfs de grootste af standen in enkele uren door deze dooi bet luchtruim flitsonde postraket kun nen worden afgelegd. De bestelling van brieven «n andere poststukkon zou daar door ten zeerste bespoedigd worden. In postkringen waoht men met span ning de resultaten van het onderzoek af. VRIJGESPROKEN VAN DOODSLAG. Gisteren deed de rechtbank te 's-Gro- venhage uitspraak in de zaak tegen den 2ö-jarigen chauffeur, die onlangs terecht stond wegens doodslag, gepleegd op den chauffeur H. Nieuwenburg, in den nacht van 15 op 16 Juni j.l. in de Wagen straat aldaar. De officier van justitie had acht jaren gevangenisstraf geëischt. De rechtbank sprak beklaagde vrij. AMSTERDAM, 23 Sept. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 161 vette kalveren le kwal. 70—76, 2de kwal. 60—68, 3e kwal. 50—60 per K.G. levendgewicht; 50 nuchtere kalveren f 8 —13 per stuk; 580 varkens, vleeschvar- kens, wegende van 90—110 K.G., 61— 52, zware varkens 49—50, vette varkens 48—40 per K.G. slachtgewicht. WOERDEN, 23 Sept. (Draadloos). Kaasmarkt. Aanvoer 436 partijen kaas. Prijzen: met rijksmerk le kwal. f 38-41, idem 2e kwal. f 32—36, zware f 42. Han del traag. BODEGRAVEN, 22 Sept. Kaasmarkt. Aangevoerd 435 partijen, waarvan 432 met rijksmerk, 17792 stuks, 160.128 K.G. Prijzen le soort met rijksmerk f 38—42, 2e soort met rijksmerk f 3286, zware tot f 46. Handel flauw. ROTTERDAM, 22 Sept. Ter veemarkt warln Dinsdag aangevoeld 313 paarden, 21 veulens, 977 magere runderen, 908 vette runderen, 362 vette kalveren, 389 nuchtere kalveren, 730 graskalveren, 292 schapen of lammeren, 41 biggen, 22 bok ken of geiten, 7 overloopers. Prijzen per half K.G.: Koeien 22—26 cent, 3436 cent, 40—4254 cenlr, osson 30 cent, 32H--35 cent, 39—42 cent; stie ren 27 29 cent, 32—34 cent, 35—38 cent; kalveren 42'A—47K cent, 50—57| cent, 60—65 cent. Overzicht: Koeien en ossen slepende handel, prijzen lager dan Maandag; stie ren flauw, als vorige week; vette kalve ren slechte handel, prijzen als Maandag; paarden gedrukte handel, prijzen als vo rige week konden niet bedongen worden; biggen woinig handel, prijzen onveran derd; melk- en kalfkoeien trage handel, prijzen niet te bandhaven; jong vee stug ge handel, lage prijzen; nuchtere kalve ren luie handel, prijzen als vorige week; schapen en lammeren kalme handel, prij zen stationair. UTRECHT, 22 Oct. Ver. Eierveiling Utrecht (V.E.V.U.). Veiling op 22 Sept. Eieren wit f 5.1O—0, eieren bruin f 5.30 6.30, eendeieren f 4.40, alles per 100 stuks. Aanvoer 70.000 stuks.. GROOT-AMMERS, 21 Sept. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers Veiling op 21 Sept. 1931. Aanvoer 15.190 eieren. Prijzen* 14.222 kippeneieren f 3.70—6.50. 963 eendeieren f 4.106.70, 5 kalkoeheieren f 7, ^lles per 100 stuks^ 1032 K.G. peren 1—23 ct. 726 K.G. appelen 1—15 ct., 149 K.G. boonen 1—25 cent, alles per K.G.; 60 pond boter 5770 ct. per pond: 83 pond kaas 30—34 cent per pond: 84 st. kool 2—7 ct. per stuk; 10 stuks knollen 2 ct. per stuk;- ROTTERDAM, 21 Sept. Binnenl. gra nen en peulvruchten. Gerst Chevalier f 5 -5.75. Haver f 45.50. Erwten, kleine groene, f 7.5010.75. Schokkers prima f 16.5019.25. Ver der f 8.50—14. Bruine boonen f 10>13, alles per iOO K.G. ROTTERDAM, 21 Sept. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk.) Buitenlandsche granen. Stem ming kalm. Rogge 72-73 k. Zuid-Rus sische disp. f 4.45, Canada No. 3 disp. f 4.60, 72-3 k. Zuid-Russische stoÖmend f 4.40, Pacific stoomend f 5.20. Gerst. Canada No. 3 disp. f 98, 63-4 k. Zuid-Russische disp. f 90, idem stoo mend f 86, 65-6 k. La Plata aAngekomen f 93, 61-2 Donau disp. f 88, idem aan gekomen f 84, idem stoomend naar aan komst f 84—82. Haver. 53 k. Noord-Russische disp. f 5.35, 51-2 k. Zuid-Russische f 5.15, 48-9 k. La Plata stoomend f 4.85. Mais per 2000 K.G. La Plata disp. f 67, idem aangekomen f 65, idem stoo mend f 66, La Plata cunquantine disp. f 72. ROTTERDAM, 21 Sept. Voederkoeken. (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). Noord-Amqrikaansche, loco f 7.10, stmd. f 7.10, Oct.-Dec. lev. f 7.15, Nov.-Febr. lev. f 7.20, Jan.-Mrt. lev. f 7.20, dito van N.-Amer. zaad, loco f 7.75, stmd. f 7.75, Oct-Dec. lev. f 7.80, Nov.-Febr lev. f 7 95 dito merk SK loco f 7.15, stmd. f 7.15, Oct.-Dec. lev. f 7 40, Nov.-Febr. lev. f 7.45, dito van N.-Amerik. zaad loco f 7.90, Duitsche lijnkoeken loco af fa briek f 7.10, Oct-Dec. f 7.20, Jan -April f 7.25, Bombay Lijnzaadschilfers loco f 7.35, stmd f 7.35. Sept. afl. f 7 45, Bom bay Grondnootschilfers loco f 6.90, merk H.V.0. loco f 7.25, stoomend f 7.25, Ma nilla Gocoskoeken loco f 6 50, stmd. f 6 50 Oct.-Dec. afl f 6.60, Katoenzaadmeel 40 pCt. Texas Sept.-Oct. afl. f 6.25, Inland se he Voorslag Lijnkoeken loco f 7.05, Oct -Dec. lev. f 7.10. Nov.-Febr lev. f 7.20, dito Lijnkoekschilfers loco f Oct.-Dec. lev. f 8, Amerikaansche Sesamkoeken aangek, f 7.10, Oct. afl. f 7.20. Gct -Dep. lev. f 7.25, Inl. Soyaschroot loco f 6.90, Oct.-Dec. f 6 90, Inl. Coooskoeken loco f 7.60, Oct.-Dec. lev. f 7.75. dito Palm- nittenkoeken loco f 5.75, Oct.-Dec. lev. f 6, alle» p«r (00 kilo en gtdwltelijk 2de hand#,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2