Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Afloop Aanbestedingen 11 Gemeenteraden. F E U 11 Burgerlijke Stand. Loop der Bevolking Goed TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VODB ÏOID-HDtLAWB RN UTRHCHT, Eahoonhonnwto Courant No. W48. NIEl PASTO- Hiermede van H geredde reizigers behoort IN ui J jM dierenbescherming worden hoi vol i hlll Ons blad is aangesl Public Heilswaarde Adverteerders (l.b. adverteerders zich kunnen verschaffer 7 ed en linf mm Mei dit nummei TWEE “^tnok- Ler hulp van den bespreking, aangenomen qO ABONNE’S vnn dit T(tAüauIl!l V\J vJ ongMohi DE KANO. i rubber kano, op BERKENWOUDE. Vergadering van den Gemeenteraad op 7 September. Afwezig de heer G. Oudenes. Voorzitter de heer M. Gautier, burge- meester-secretaris. De Voorzitter opent de vergade ring en zegt de notulen van de vorige vergadering aan te houden. Daarop wordt beëedigd als raadslid de heer M. de Jong Gz., die in de vorige De Voorzitter wenscht den heer De Jong geluk met zijn herbenoeming en hoopt, dat hij als wethouder en raadslid zijn beste krachten aan de gemeente zal geven. Do heer D e J o n g zegt hierop, dat hij de belangen der gemeente zooveel mo- gelijk zal helpen bevorderen. De Voorzitter deelt mede, dat de directeur van het rijksbureau voor mo numentenzorg naar den toren is komen zien. Hiervan is rapport uitgebracht, met een teekening, hetgeen wordt over gelegd aan den raad. Geadviseerd wordt nog drie jaren af te wachten om te zien, hoe de stand van den toren blijft. Waarschijnlijk zal er geen gevaar kunnen ontstaan, daar alles in de beste conditie is. Hot is niet onmogelijk, dat reeds na de verbouwing eenige honderden jaren geleden een schuine stand is ontstaan. lang in hun macht dat vertrok leidt ee buiten; Zij hadden doel goede vertrek bewerken dat zij m trek opsloten en di heb zoo opgeschep die ik had om vrij voor mij gekozen ja HEI- en BOEIGOP. September. Ondertrouwd: P. Bogerd, 19 j., en W. van den Ham, 18 j. (won. te Deil). ZEVENHUIZEN. September. Ondertrouwd: C. van Vliet, 23 j., en E. Spekman, 21 j. Getrouwd: J. van Reeuwijk en L. G. van der Spek. B. en W. van Bergambacht hebben be richt, dat zij accoord gaan m«t<de rege ling voor schoolkinderen uit buitenge meenten. De Voorzitter zegt dat B. en W. verlaging voorstellen van opcenten op de gemeen te-fondsbel as ting en ongebouwde eigendommen en deze terug willen bren gen van 35 tot 15 opcenten. Hierover ontstaat een waarna dit voorstel wordt met algemeene stemmen. Verschijnt Mnandi -n Vrtfilng. Prus b| „ng: voor Schoor «manden f 1.25; j „xöt verr.ekeifiig 1 Rondvraag. De heer J. de Groot Jacz. infor meert naar den toestand van de woning van het hoofd der school. De Voorzitter zegt nog heden met den raad te willen gaan zien. De woning staat nu leeg. Spr heeft geconstateerd, dat het huis netjes is bewoond en goed onderhouden; alleen een paar kamara eischen eenige verbetering. Vervolgens vraagt de heer J. de Groot Jacz. naar de kwestie, waar om de heer M. de Jong niet in de vorige vergadering, die toch belangrijk was, aanwezig was. Hij wil dienaangaande wat meer lioht hebben. De Voorzitter zegt, dat dit een delicate zaak is. De heer De Jong zegt hier in deze vergadering niets van te willen zeggen, doch hij zal den heer De Groot persoon lijk verantwoording doen, wordt genoegen genomen. Hierna sluiting. HET DRAMA IN DEN KERKTOREN. Verdachte toereken! ngs-vat- baar. De Amsterdamsche Rechtbank heeft het onderzoek in de zaak tegen den lei dekker, die er van beschuldigd wordt op 29 Maart 1929 zijn compagnon Arken boud op den toren van de Majellakerk aan hot Ambonplein te Amsterdam te hebben vermoord, in Mei geschorst om een onderzoek te doen instellen naar de geest es vermogens van verdachte. Ver dachte is in het nu uitgebrachte rapport toerekeningsvatbaar verklaard. Nieuwe verrassingen. Bij de voortgezette behandeling dezer zaak zullen zich nog eenige verrassingen voordoen, welke een eigenaardig lioht zullen werpen op den verdachte. Voor de tweede maal in dit geding is n.l. een briefje, door verdachte M. in het Huis van Bewaring geschreven, in handen van den rechter van instructie gevallen. Probeerde M. in het eerste briefje een mede-gedetineerde over te ha len voor den kroon-getuige Westendorp bezwarende verklaringen af te leggen, in het tweede briefje, aan zijn zoon ge schreven, gaat M. veel verder. Dat briefje toch, dat hij bij een bezoek van zijn zoon dezen toeetopte, behelsde 'n tot in kleinigheden uitgewerkt plan om den kroongetuige Westendorp uit den weg te ruimen, op zulk oen wijze, dat zelfmoord zou worden aangenomen. Bij dit briefje was gevoegd een door M. in het handschrift van zijn vroegeren mees terknecht geschreven brief, waarin deze z.g. verklaarde, dat hij de moordenaar van Arkenbout was en daarom zelfmoord pleegde. Het overreiken van hot briefje werd door een bewaker bemerkt, die na afloop van het bezoek den zoon het briefje af nam en van een en ander rapport maak te. HET ZWAKTE SPOOK. Het einde van een ban diet. Allen Downen. een berucht bandiet is in de gevangenis van Cajinon City in Colorado in den ouderdom van drie-enHachtig jaar gestorven. Vóór eenige jaren was hij de meest gevreesde bandiet der Ver. Staten. De kleinste nederzettingen, maar ook de prairieën van het Oosten en hel, ontoegankelijke rotsgebergte wa ren ’t tooneel van zijn rooitochlen. welke zich zelfet ot Mexico uitstrekten Allen Downen heeft tijdens zijn langdurig rooverleven een groot aan tal vreesdijke misdaden begaan. 11 ij bediende zich vaak van een mensché lijk geraamte, Gat hij uit een zieken huis gestolen had. Hij bond hel, aan zijn paard en hing er een zwart pak en een zwarten trapperhoed aan. Dan stuurde hij het „zwarte spook” naar de farms in de plaats, waar hij van plan was te rooven. Daardoor verza melden zich alle mannen van de plaats, terwijl de bandiet aan het andere einde van de plaats roofde en MAANDAG n «EPTEMBKFI 1981. ning van de door hem verriahte werk zaamheden. Spr. wil echter nog ant woord hebben op de vraag, betreffende aankoopen voor de gemeente. Wethouder Brouwer vraagt of de heer Vermeulen twijfelt aan de eerlijk heid van de S.DJLP. De heer Vermeulen antwoordt, dat dit blijken moet uit de uitspraak. Wethouder Brouwer herhaalt sijs vraag. De heer Vermeulen antwoordt, dat hij niet aan haar eerlijkheid twijfelt. Hierop vraagt spr. nogmaals of geloof gehecht wordt aan de rondgestrooide praatjes. Spr. wil graag in eere hersteld worden. Wethouder Brouwer wil deri heer Vermeulen nu wel uit don droom helpen en deelt mede, dat er dezen Bomer praatjes gineftn, dat de heer Vermeulen wat verdiende aan de aankoopon voor de gemeente. Daarop is door den heer Huis man naar die zaak gevraagd in èpn openbare raadsvergadering. Er weid toen aangetoond, dat zulks niet het ge val was, waardoor de heer Vermeulen voldoende verantwoord is. De Voorzitter vult dit nog aan door mede te deelen, dat juist het tegen deel waar is, daar de provisie ten bate der gemeente is gekomen. Spr. hoopt, dat de praatjes hierdoor uit den weg ge ruimd zijn. Hij acht den heer Vermeulen voldoende gerechtvaardigd, waarmee de raad wol accoord zal gaan. De heer Mes deelf nog mede, daar in een vorige vergadering al genoegen mee genomen te hebben. Hierna sluiting. Binnenkort xullm nieuwe bankbiljetten ter roani» m honderd *tJ0^h'la<ig^t!^en t<OTlC’01[!,5^'ld*a pbrtcht’ De plunderde Nooit kon het paard grepen worden steeds wist het, zijn meester terug Je keeren. Downen was een uitnemend schut ter, die zijn doel nimmer miste. Op zijn laatsten rooftocht op 4 Augustus 1894 in het filiaal van de staatsbank in Fort George Point viel hem, nadat hij den bewaker had neergeschoten en de kluis door dynamiet in de lucht had doen springen. 110000 dollar in handen, voor dien tijd een geweldig bedrag. Het was het loon van de arbeiders der Midland Railway Cy..Bij het ver laten vajn het gebouw, zag hij een vrouw, en vluchtte met naar. De vrouw was echter een spion, die slechts op de gelegenheid wachtte om hem uit te leveren. Ze overreedde hem naar George Point terug te kee ren en in 1891 werd Downen Moor boeren gevangen genomen en bijna gelyncht. Slechts met moeite gelukte het der politie, den door zeven revol- verkogels gewonden bandiet uit |de handen van de volksrechters te be vrijden. Lang lag hij in het lazaret in Cannon City, Na herhaalde pogin gen tot vluchten werd hij in 1896 tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld, omdat een doodvonnis voor dezen bandiet een lichtere straf zou zijn dan levenslang. En zoo heeft Downen vijf-en-dertig jaar in de ge vangenis gezeten, waar hij nu als de oudste stierf. HET LIJK IN DE KANO. Onlangs werd in leen rubber kano, op zee bij de Rivier^, het bijna ontkleede lijk gevonden van Madelle Caravagi- nez, die met haar verloofde, Sabour- raud een tocht van Monte Carlo naar Corsica had ondernomen. Het onderzoek der Italiaansche dok ters heeft uitgewezen, dat het meisje aan uitputting moet zijn gestorven. Vermoed wordt, dat zij, alleen in de kano overgebleven, door een storm is overvallen, haar kleeren over het hoofd, heeft getrokken en door angst gestorven is. Omtrent de schotwond, welke in den hals van het slachtoffer zou zijn geconstateerd, wordt in dit bericht ZEVENHUIZEN. September TnTpko’' en ziinA. A. don Harte?, u'l Gouda; M. van Eek, uit Nootdorp, R v d.Willik, uit Waddintveen; en M. J. van der Riek, uit Leiden: Vertrokken zijn: A. Huizer naar Bo degraven: G. Ipenburg naar Amersfoort: M A. Visser naarZoetenneer; M. van Zessen naar Rotterdam; en wed. Kerk hoven naar Zuldland. geen melding gemaakt DUBBELE MOORDAANSLAG GEVANGENIS. In de centrale gevangenis te Sofia heeft de gevangene Dontsjo Zamrow, die zich wegens moord op den Proto- gerowist Strezow in arrest bevindt, eenige revolverschoten gelost op zijn» medegevangenen Kostocrkow en Tri- atsjow. Beiden werden ernstig ge wond. De slachtoffers van den aanslag hadden in Februari op straat den bekenden leider der Michailowisten Gjoerkow vermoord, zoodat deze re volver aanslag waarschijnlijk een w^aak van de Michailowisten voor vloer den moord op Gjoerkow is. De gevangenis-autoriteiten weten nog niet op welke wijze Zawrow in het bezit van een revolver is geko men. Zii' vermoeden, dat het gevan genispersoneel medeplichtig is. LUCHTVAART EN DIERENBE SCHERMING. Zwaluwen per vliezig over de Alpen. Op verzoek van de vereeniging voor dieren bescherming worden honderden Goede raad is f nu hebben we tocl kregen, die heel f in dubbele beteekt zin van dat hij ni guur lijke beteekeni. die iedereen kan g De goede en got lang niet door den geven, maar door fensie en de raad regelen genomen voorbereid te zijn Dat klinkt wel et maar het is niet slechts is de minis volking, er op bede te zijn als er soms log mocht ifttbreke land daarbij betro dan soms luchtaai worden op de bur Men heelt al 1 hoord over hetgee: dat groote vliegen en bommen met 8 de steden en dorp enkele minuten ee: een kerkhof. Dat h daartegen tijdig h ramen is zeer lofw stelling en verwac ministerieele raadg leest: „Het staat v van luchtaanvi burgerbevolkin den betrokken, indien de bevo vredestijd onbt gesteld.” We staan een o deze scherpzinnige even de diepe bete doordringen en da dat het juist is dat de uitwerking 1 de menschen niet j Verrukt over des verder en vernemei luchtaanvallen bra door de brandw' worden. Daar is inderdaa maar niet iedereen oplossing hebben zou adviseeren om schingswerk te lal tingambtenaren c werkvrouwen, maa beter: door de bra: de moeilijke vraag Er zijn nog me waarin voorzien m een geniaal gebaar alle op. Bij zoo’n waarschijnlijk ook KRIMPEN a.d. IJ SS EL. (Vervolg en Slot van No. 6942.) Rondvraag, De heer v. d. Ent vraagt, of het mo gelijk ia, dat de raadsleden een exem plaar van het verslag der Gezondheids commissie krijgen, nu dit gedrukt wordt. De Voorzitter heeft hiertegen geen bezwaar en zal het aan de Gezondheids commissie verzoeken. De heer v. d. Ent deelt vervolgena mede, het in twijfel te trekken of de pa len onder het rioolgemaal niet zullen gaan rotten. Spr. had het beter gevon den palen met betonopzettera te nemen of andera het heiwerk weg te laten en betonconstructie er onder te maken. De Voorzitter antwoordt, dat de bovenstukken van de palen nog worden afgezaagd en dat de palen alzoo geheel onder water komen, terwijl in den dijk geen palen worden aangebracht. Spr zal dit echter nader iiï de vergadering van B. en W. bespreken. De heer v. d. Linden vraagt, of de besproeiing van het wegdek al gevozderd is. De Voorzitter antwoordt, dat de ze aangelegenheid door B. en W. reeds is behandeld. Voor het volgend jaar zal worden overwogen of het beter is eelf wat aan te schaffen. Van een overeen komst met Krimppn ad. Lek verwacht spr. geen heil, daar ’t aantal kilometers te groot is. Bovendien zal een plan voor wegverbetering in het nieuwe’ college van B. en W. besproken worden. De heer Vermeulen zegt heden een pijnlijken avond te hebben. Hij moet in twijfel trekken of „Gemeentebelang” de zaken beter zal doen, dan ze tot dusver gedaan zijn. Het lijkt wel of de minderheid nu maar eens onderdrukt moet worden, wat oófc weer gebleken is in de vacature in het Arm bestuur, doch apr. durft beweren, dat niemand daarin zijn werk zal verbete ren. Laten de S.D.A.P. en zoogenaamd Gemeentebelang nu maar eens met daden toonen, dat apr. er niet genoeg aan deed, Van de S.D.A.P. had spreker zoo ieta kunnen verwajohten, doch niet van Ge meentebelang. Spr. moet zijn betrekking neerleggen, doch doet dat onder protest. En daar spr. zich voor werkverschaffing en allerlei andere zaken gegeven heeft, heeft hij aangetoond, dat het alleen om rechte te doen ia. En dat terwijl er zijn, die hun stem voor het Armbestuur aan spr. beloofd hadden, maar het is al een even oneerlijke concurrentie als met de verkiezing. Het werk van epr. kan over al bekeken worden en dan wordt nog be weerd, dat er dingen zouden hebben plaats gehad, die spreker hier niet zal uitdrukken, doch hij kan alleen zeggen, dat het hem geld heeft gekost in plaats daarvan genoten te hebben. Dit wil spr. hier dan nog gaarne bewezen hebben, anders zal hij er een politiezaak van maken. Wethouder v. d. Giessen zegt, dat de heer Vermeulen de zaak verkeerd op vat. Het is de bedoeling van apr.’s frac tie overal in te raken en nu kon dit niet andera. Het gaat niet om die plaats te misgunnen, maar om voor ons op de hoogte te komen. Het spijt apr. voor den heer Vermeulen. De heer Vermeulen merkt op, dat wethouder Van de® Giessen dit nu wel beweren kan, maar dit neemt spr. zoo niet aan* De rechteche groep moet maar op zij geduwd worden, maar hiermede heeft spr. nog geen antwoord op de rond gestrooide praatjes. Wethouder Brouwer deelt mede, dat, wat de S.D.A.P. betreft, deze zich altijd aan haar woord heeft gehouden, ze zal dat ook in de toekomst doen en ook aan de discussie blijven deelnemen. Wat nu de Instelling voor Maatschappe lijke Aangelegenheden betreft, er zitten 3 of 4 menschen van rechts in en vroeger had niemand van de S.D.A.P. daar zit ting en toen spreker er voor 8 jaar uit ging. Vorig jaar is de heer Van der Lin den er bij verrassing ingekomen. Nu blijven er van rechts toch nog ge noeg over en Gemeentebelang had er nie mand in, terwijl de heer De Haard toch ook al lang in den raad zit. Dat moet dp Beer Vermeulen toch ook begrijpen, dat hij daarom niet meer gespaard moet v orden. Blijkt nu later, dat de thans zit- tenden van rechts het niet goed zouden kunnen, dan zou de heer Vermeulen nog terug kunnen keeren, doch naar spr.’s meening is nu eorrest gehandeld. Be heer Vermeulen ziet in de ge volgd* handelwijze een groote miiken- Gouda. De architect D. Stuurman heeft onderhands aanbesteed het verbouwen van pand Ooethaven 68 tot Huishoudt school, voor rekening van het bestuur van de Vereeniging tot Oprichting en In standhouding van de Goudsche Industrie ën Huishoudschool. Er werd als volgt in geschreven: A. Fokkers te Gouda f 7300, Fa. J. Slegt te Gouda f 7260, Gobr. Groe- newoud te Gouda f 7037, Gebr. Middel koop te Gouda te 6876, Fa. E. Sanders en Co. (A) f 6843, (B) f 6793, N.V. Aan nemers bedrijf v.h. W. Bokhoven te Gou da (A) f 6746, (B) f 6721, H. E. Deest f 6645.65. Hardinxveld. De aanbesteding den bouw van drie woningen voor heer R. van Bergeijk te Boven-Hardinx- veld, «had den volgenden uitslag: Timmerwerk: E. de Kok f 3160, A. J. Mulders f 3425, K. Wervenbos f ft)80, W. de Ruiter f 2890, wed. J. W. van der Meijden f 3568, Gebr. Kroon f 2965, G. J. Grootendorst f 3178, P. Donk 1 8873, J. C. de Bruin f 8079, J. Dankers f 3685, A. de Ruiter f 8105, C. de Jong f 30801 J. Brand f 3400, J. W. van der Meijden f 3356, Van Waal f 3460, en J. Boogaard f 3690. Gegund aan K. War- venboe. Metselwerk: J. A. Kreukniet f 4442, C. van Herwaarden f 4598, J. P. Verheul f 5075, T. Muis f 5400, T. Dankers f 4865, H. Bakker f 5344. Gegund aan J. A. Kreukniet. Tjood- en Zinkwerk: J. C. CoennAda f 2DCi. wed. Weppelman f 322.50, Peter te Werkendam f 354, J. Verbaan f 258, Gegund aan J. Verbaan. Verfwerk: G. van den Bout f 672, Geb. Van Garderen f 586, W. G. Nedervecn f 761 J. P. Verschoor f 676, Stout f 590, Weppelman f 790, Verhoeff f 599, Ge gund aan Gebr. Van Garderen. Smidswerk: Weppelman f 43.75, Hae- ser f 53, A .Breur f 72, Van Vliet i 50. Gegund aan P. Weppelman. Nieuw-Lekkerland. Bij de aanbeste ding van het verfwerk van 86 woningen aan den Middelweg, behoorende aan de vereeniging voor volkshuisvesting te Kin derdijkKrimpen ad. Lek la perceel 1 (40 woningen) gegund aan den heer W. J. Verzijl voor f 1480; perceel II (36 wo ningen) aan den heer L. C. Mee voor f 1100; perceel III (10 woningen) aan den heer G. Slingerland voor f 800. IJssalsteln. Ten gemeentehui» had de aanbesteding plaats van de levering van grint en zand en het vervoer van puin, steensbeslagen enz. Er werd ingeschreven per kub. M. voor fijne gewassohen grint, gewone ge- wasschen grint en Arnhemach zand, door: J. van Dijk alhier, reap, voor f 8.7o, f 3.60 en f 3; A. van Leeuwen te Vrees- wijk f 3,75, f 3,60 en f 3; Van Loon te Vreeswijk f 3.35, f 3.30 en f 2.40; De levering werd aan da laatste firma gegund. Voor het vervoer schreven in: A. Hoo- gendoorn alhier voor f 0.54 per kub. M.; A. Meerding alhier voor f 0.48H per kub. M., en P. Vermeulen alhier voor f 0.40 por kub. M. Gegund aan den heer Vermeulen. geen poging om de buitenlandsche of Gliineesche passagiers bij te staan en volstonden met t gejammer,. Waar Idijven toch de Japanners) Toen zij zich hadden teruggei ken bleven de gewonden zonider achter. Weldra kwam een Japanschehulp- trean met doctoren en een hulptrem met Engelsche spoorwegingenieurs.. De Engelsche expeditie kon nog njet opgeven hoeveel doooen er zich nog onder de wagens bevinden, ön- middellijk deden de Engelachen een poging een wacht te organiseeren De Japanners hebben daarop aangeboden de lijn te bewaken, mite van de zijd^ der ouitenlandsche gezantschappen een desbetreffend verzoek werd ge daan. AVordt deze lijn niet naar be- hooren bewaakt, dan moet met het verkeer worden gestaakt, daar de veiligheid der reizigers .niet langer kan worden gewaarborgd De Engelsche spoorwegingenieurs verklaarden dat het een moord zou zijn, het verkeer langs deze lijn in stand te houden.. zwaluwen, die op haar trek naar het Zuiden door de plotseling ingevallen koude in Weenen zijn ongehouden, niet vliegtuigen over de. Alpen heen gebracht De diertjes, die overal in de stad in allerlei gebouwen een schuilplaats zoeken zijn zeer tam ge- wordeig en laten zich gemakkelijk vangen. ‘ROOFOVERVALLEN OP RIEEN. Bewoners in den kelder gesloten. Drie gemaskerde roovers drongen in een pastorie te Wickede a. d. Boer binnen. De pastoor, zijn huishoudster en zijn flienstmeisje werden, na te zijn vastgebonden, door de roovers naar den kelder gesleept en daar opge sloten Een boer die den roovers te genstand wilde bieden, werd door een schot bijiten gevecht gesteld. De inbrekers maakten in de pastorie een som geld buit, waarvan de grootte nog niet kon worden vastgesteld. Voorts werden twee revolvers en ver moedelijk ook een aantal waardevolle voorwerpen ontvreemd. Eenige dagen tevoren was een der gelijke overval gepleegd on een pas torie in de gemeente Herkenrath bij Bensberg Men neemt aan dat hier dezelfde rooverbende de hand in het spel heeft gehad. MERKWAARDIGE OPERATIE. Een arm verloren, maar het leven gered. In een mijn bij Charleston in West- Virginië. had een ontploffing plaats gehad, waardoor een geheele mijn gang was ingestort. Onder de brokstukken werd de ar beider John Aukstock zoo ongeluk kig bedolven, dat zijn beide armen tusschen twee reusachtige kolen blokken beklemd waren en hij zich niet los kon werken. De reddings- manschappen konden wel is waar met behulp van een electrische lo comotief een van de blokken zoo ver opbeuren, dat een arm van Auk stock bevrijd werd, maar het blok dat op zijn anderen arm lag, kon niet verwijderd worden, en daar men een nieuwe instorting vreesde, was snel handelen noodzakelijk. Door de brokstukken groef men een vijf meter lange gang naar Auk stock 'en door deze gang werkte zich de arts, dr. W. B. Davis heen. Zijn instrumenten had hij vaslgebonden op zijn borst en op zijn rug liggend schoof hij zich langzaam vooruit. Toen hij Aukstock bereikt had. gaf hij hem een pijnstilende injectie en. nog sleeds op zijn rug liggend, zette hii diens vastgeklemden arm af. Hierdoor kon de mijnwerker uitzijn gevaarlijke positie bevrijd worden. CHINEEZEN OVERVALLEN EEN TREIN. 36 personen gedood. Vele reizigers mlsIiandHd. Bandieten hebben Zaterdag den trein Moekden-Peking laten ontspo- i ren te Jauyangho. op 90 K.M. ten Westen van Moekden. Dertig personen werden gedood en verscheiden anderen ernstig gewond. De roovers plunderden den trein geheel leeg. Onder de geredde reizigers behoort de Nederlaiidsche ingenieur G. H. Hauer. De heer Hauer verklaarde, dat hij Zaterdag met andere passagiers in i den restauratiewagen plotseling door geweerschoten gedwongen werd zich plat op den vloer te werpen. Onmid dellijk daarop liep de trein uit de rails en verscheiden wagens werden 1 in elkaar geschoven. Van alle zijden vergadering niet aanwezig was. doken gewapende mannen, op van - Ghineesche nationaliteit, De bandieten begonnen de reizigers te plunderen, waarbij menigeen werd mishandeld. Wie het waagde zich te verzetten werd neergeslagen. Telkens opnieuw zwermden nieuwe scharen bandieten rond den trein. Daarop wer den ook de buitenlanders uitgeplun derd en van zoo goed als al hun kleeren beroofd. Toen zij y/aren uit geschud, werden zij onder bedreiging met dolk en geweerkolf gedwongen zich plat op den grond te leggen, een maatregel dien de bandieten klaar blijkelijk namen om te weten wten zij hadden uitgeplunderd en wien niet. Al dien tijd werden voortdurend schoten gehoord. Eindelijk naderde uit het Zuiden een trein met Chinee- sche militairen, waarop de roovers rich verspreidden. De trein wacht deed EEN STRIJD 01 12 Het was dus hertog op. Ja, ik ging ni mij geschreven had er niet want ze hee geweten. Mtfar ik i mannen overvaller een der onderaard het oude gebouw, nacht hun gevange Het klinkt er Ik heb onwaa beleefd, hertog. Goed, ga voo: Ik heb u all delijk te maken, da kon, hoe gaarne hebben. Ik zou gaan gisterenavond of d snapt. Als het u bel was opgesloten en mij nog langer opj Toen heb ik mijn maakt. Ik heb gel er zeker van was Uit het vertrek wt hadden kon’ ik oi maar ik kende de Ik wist dat er nog goed afgesloten wa gevangenis had kt dat vertrek gekoze; NIEUWE BANKBILJETTEN.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4