Voos» Je JeugJ! De lotgevallen van PIMPELMANS Prijsraadsels. Wat geeft de Radio? Overpeinzingen van een Schoonhovenschen Middenstander n. Plaatselijk Nieuws WEERBERICHT. Kerk en School. Stadsnieuws. Telegrammen. Gemengd Nieuws. g Iedere week 2 prijzen Rechtszaken. Predikbeurten. Marktberichten EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECRT, Schoon hoventehs Coura wt WOENSDAB 10 «ERTEMBER 1091 Donderdag 1 October. Hilversum. A.V.R.O. 8—10 GramofooB; 10—40.10 Morgenwijding; 10.16—10.30 Gramofoon, 10.3011 Twee recepten; 11—12 Oonoert (Orgel en Viool); 12— 12.16 Gramofoon; 12.16—1.46 Kovacs Lajoe en zijn Orkeet (in de pausen Draai orgelmuziek)1.462 Gramo- loon; 22.3) De heer J. Z. Kannegie- ter: „Hot bezoek Tan de Koningin aan Amsterdam; 34 Gramofoon; 4—6 Ziakenuur; 5—6.30 Pianoconcert; 6.30 —6 Sportpraatje door den heer H. Hollander; 68.15 Uitzending Spoor weg-Onthouders Vereeniging, 67 Om roep-Orkeet; 7—7.30 „Trein 333", Ra dio-Schets; 7.9Q8 Om roe p-Orkest en Levensliedjes; 8—8.16 Ir. F. A. Brandt over: Veiligheid, een elach des tijda, 8.15—10.15 Gonoertgebouw-Orkest; in de pauze: Dr. P. H. Ritter Jr. over: Uit het werk van Vergilius; 10.15 10.25 Nieuwsberichten; 10.2512 Gra mofoon. Huizen. K.R.O. 8—0.30 Concert; N.G. R.V. 1010.15 Gramofoon; 10.15— 10.45 Ziekendienst; 10.45—11 Gramo foon; K.R.O. 11>11.30 Gramofoon; 11.30-12 Godsdienstig halfuurtje; 12.15 —2 K.R.O. Orkest; N.C.R.V. 2—3 Cur sus fraaie handwerken; 38.45 Vrou wenhalfuurtje; 45 Ziekenuurtje; 5 6.45 Handenarbeid voor de jeugd; 5.45 —6.46 Concert (Zang, Viool en Piano); 6.457 Knippen en Stof versieren, 7 7.90 Vragenhalfuurtje; 7.46—8 Persbe richten; 8<10 Symphonie-Orkeat, 9 9.80 Ds. A. K. Straatama besprent het boek ran Niklaus Bolt „Svizzero" (Zwitser)pl.m. 10 uur Persberichten en Gramofoon. Vrijdag 2 October. Hilversum. V.A.R.A. 6.45—7 en 7.30— 7.45 Lichaamsoefeningen8 uur Gra mofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.AH.A. 10.15 uur Voordracht door Minny Erfmann; 10.90 uur V.A. R.A.-Septet; 11 uur Voordracht door Minny Erftnann; 11.20 uur Concert (Vervolg); A.V.R.O, 122 Omroep-Or- kest en Gramofoon; 2—2.90 Uitzending voor Scholen (Hoe komen de foto's in de krant?; 2.303 Gramofoon; 34 Concert; V.A.R.A. 4 uur Gramofoon; 4.40 uur Na Schooltijd; 5.40 uur V.A. R.A.-Orkest en Gramofoon; 6.45 uur Allerlei uit de Arbeidersbeweging; 7 uur Concert (Vervolg); V.P.R.0. 8 uur Catechisatie; 8.30 uur Strijkkwartet; 9 uur Cursus. Dr. Herman Wolf over: „Goethe"; 9.90 uur Strijkkwartet; *$0 uur Persberichten; 10.15 uur Ds. E. D. Spelberg over: „Achtergronden van hedendaagsehe religieuss cultuur"; 10.46 uur Gramofoon; V.A.R.A. 11 uur Gramofoon. Hulzin. N.C.R.V. 8-8.15 Schriftlezing; 8.15—9.45 Gramofoon; 10.90—11 Zie kendienst; 11—12 Gramofoon; 12.15 12.30 Graroofoon: 12.902 Concert (Viool, Cello en Plano): 2—3 Gramo foon; 3—4.90 Concert (Zang, Viool en Piano); 4 90—4.45 Gramofoon: 5 6.90 De heerH. J. Steinvoort over: Een doos, beplakt met cretonne; 5.30—6.30 Orgelconcert; 6.307 Radio-dokter; 7 7 90 De heer A. J. Herwig over Herfstbeplanting van perken voor voorjaarsbloei7.468 Gramofoon; 8 —40 Herdenkingssamenkomst Haag- eohe Chr. Oranjevereeniging: 10.10 uur Persberichten; 10.10—11.30 Gramo foon. rraagd. Dit wekte groote beroering daar velen ernstig zijn gedupeerd. Er ont stond een stormloop op de Nutaapaar- bank, doch deze heeft de run rustig doorstaan. Zwarislulxar Bank sluit svan- esns. Als gevolg van het gebaurde bij ds Kamper Bank, heeft ook de Zwartslui- ner Bank haar loketten moeten sluiten. Deze had een belangengemeenschap met de Kamper Bank. Bovendien is het de posito der Zwartslulzer Bank Mj de Kamper Bank zeer belangrijk. Failliet verklaard. De Zwolaohe Rechtbank heeft hst fail lissement uitgesproken van de Kamper TLint en van de Bo&z Spaarbank. DISCONTO-VERHOOOINB. BIJ da Nedarlandieha Bank. Maandag heeft de Nederlandache Bank haar wissel- en promessedisconto verhoogd van 2 tot 3 pCt. en haar ta rieven voor beleeningen en van voor schotten in rekening-courant van 2% tot 4 pa. In Ierland. De Bank van Ierland heeft haar dis conto van öH tot 6H pCt. verhoogd. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Coupon-betaling wordt aan half jaar uitgestald. Offers noodzakelijk. Commissarissen en directie van de Holland-Amerika Lijn hebben aan hou- obligaties verzocht een j obligatiehouders bijeen „j October, ten einde bun -j verkrijgen, om de rente betaling, welke op 1 November a.s. ver valt, voor zes maanden op te schorten. De bedragen, noodig voor rente en af lossing van de obligaties, zullen dit jaar niet worden verdiend. Commissarissen en directie zijn der halve tot de overtuiging gekomen, dat, wil de maatschappij blijven voortbestaan eene reorganisatie die van obligatiehou ders en aandeelhouders offers zal rn' gen, noodzakelijk ia. Zij stellen zich voor, een voortitel daartoe spoedig in te dienen. Werkgevers In beraad. Het bestuur van het Verbond van Nederlandache Werkgevers heeft rijn le den, wier belangen betrokkenzijn bij de koersdaling vaft het Pond Sterling, op geroepen tot een bespreking van de hoogst ernstige situatie die daardoor voor het Nederlandsche bedrijfsleven ia ont staan,. De bijeenkomst zal plaats vijl den M- Vrijdag; te Amsterdam. Dell Riantere Vereeniging. De Deli Plantere Vereenifing te Me den voert per 1" Januari 1932 een sala risverlaging ven 10 pCt. in Alle verlo ven worden opgeschort en alle gratifi caties ingehouden. Ontslag is aangezegd aan een viertal Europeanen. Rubber Cultuur HIJ. Amster dam. De Rubber Cultuur Mij. Amsterdam te Medan heeft het voornemen dezer da gen alle arbeidsovereenkomsten van het Euro peescha personeel op te zeggen met ingang van 1 Februari 1932. Het ia zeer wel mogelijk, dat er ont slagen zullen vallen, maar van den om vang daarvan kan vooralsnog niets wor den medegedeeld. VERLAGING VAN DE INDISCHE PENSIOENEN? In een rondschijven van den gouver neur-generaal van Ned. Indifi aan de hoofden van departementen, gedateerd 28 September, wordt o.a. medegedeeld, dat het pensioen-vraagstuk, in verband met de lasten, welke de pensioenen op de begrooting leggen, in zijn goheelen omvang in onderzoek is genomen. Ver mindering van de reeds toegekende pen sioenen, hoezeer de ernst van een zoo- danigen maatregel ook wordt gevoeld, kan in beginsel niet buiten het onderzoek worden gelaten. Opheffing gouden standaard Irl Denemarken. Nadat de regeeringen van Zweden en Noorwegen Zondagavond hadden beslo ten, den gouden standaard op te heffen, kon Denemarken zijn valuta-politiek niet in de richting voortzetten, welke in de eerste dagen na de gebeurtenissen te Londen was gevolgd. De regeering besloot daarom voor te stellen, den gouden standaard op te hef fen tot 30 November, in overeenstem ming met de door Zweden getroffen maatregelen, welk wetsontwerp Dinsdag is aangenomen. Amerikaansche Banken geslo ten. Bij enkele groote Amerikaansche ban ken heeft de crisis tot Ünoeilijkheden ge leid. Te Philadelphia heeft de Northern Central Trust Company, die vijf filialen heeft en deposito's ten bedrage van ruim 3 millioen, haar deuren gesloten. Hetzelfde geschiedde met de Niles Trust Company te Niles in Ohio, die 24 mil- loen deposito's heeft, en ook de Glassbo- ro Title Trust Company te Glasboro in New Jersey is gesloten. Hoogere In voer rich ten In Amerika? Het Amerikaanache ministerie ran fi nanciën en de commissie voor douane aangelegenheden onderzoeken de gevol gen, welke het los laten van den gouden standaard in Europesachs landen zal meebrengen voor den in- en uitvoerhan del van de Vereenigde Staten. Het doel van dit onderzoek is vast te stellen of verhooging van de invoerrechten wen- schelijk is ter voorkoming van een over strooming van de Amerikaanache markt met goederen uit landen, waar door de valuta-daling goedkoop gewerkt wordt De koers van hit pond nog zeer onzeker. lm-den koera van het pond aterling hebhen nog steeds groote sohommelingen plaats, zoodat men te Londen nog ge heel in het onzekere is over het peil van stabilisatie. Het ohgenblik, waarop die vastlegging van de waarde nou kunnen geschieden, is blijkbaar niet zoo nabij als oorspron kelijk werd verwacht. De politieke ge beurtenissen veroorzaken vooralsnog geen zuivere beoordeeling van den finan cieel en toestand en van de valuta-moei lijkheden. Samenwerking. De zee grootste Engelsohe petroleum- maatachappijen hebben, daar adj van meening zijn, dat het beete en anelete middel om een gunstige oplosing te vin den voor de huidige moeilijkheden, die verband houden met de wisselkoereen, verkregen kan worden door een nauwe samenwerking op industrieel gebied, be sloten in het Vereenigd Koninkrijk aoo- veel mogelijk samen te werken. Zij zullen te dien einde maatregelen nemen, die ten doel hebben, dat door deze samenwer king de behoeften tegen de laagst moge lijke brijzen kunnen worden bevredigd. De genoemde maatschappijen hopen, dat andere takken van bedrijf en organsaties haar voorbeeld zullen volgen. Sombers voorspelling. De Zweedeohe professor Cassel heeft gisteravond voor de radio een rede ge houden over het onderwerp: „Staan wij voor de opheffing van den gouden stan daard?" De crisis noemde hij de heftigste, die de wereld ooit heeft gekend. Vóór «llee, zeide spreker, zien wij ons geplaatst voor eon crisis in het internationale geldwezen, als een gevolg van de buiten gewone vraag naar goud, die hetzelfde beteefcent als een geweldige verlaging der goëderenprijzen. Frankrijk en Amerika hebben in den loop der laatste drie jaar ongeveer acht milliard tot zich getrokken, hetgeen lot gevolg heeft gehad, dat het prijsniveau met omstreeks 30 pCt. is gedaald. De goudophooping in deze beide landen is te noodlottiger geweest, daar men met dezen goudstroom niets heeft weten aan te vangen. Thans, nu ook Engeland en de Scandinavische landen den gouden standaard hebben prijsgegeven, la decri- sia op haar hoogtepunt gekomen. De snelle opheffing van het internationale systeem van den gouden standaard zal zich waarschijnlijk aclfs in versneld tem- ««1 «ij*, k*t i*«™- Al heb ik nog zulke goede artikelen tegen lage prijzen het zal mij niet baten als het publiek dat niet weet (Wordt vervolgd tionale geldsysteem weer op goudheaia op te bouwen, hangt van de omstandig heid af, in hoeverre de centrale banken ervan doordrongen zullen, zijn, dat zij haar eiaohen ten aanzien van een goud reserve aanzienlijk hebben te beperken. Wanneer het geldwezen eenmaal van het goud moet worden losgemaakt, heeft men geen andere keus dan het ruiver- papieren ruilmiddel, waarbij de koop kracht sleohts door een regeling van de verzorging met betaalmiddelen wordt be reikt. Als Frankrijk en Amerika voortgaan met goud tot zich te trekken en daar door den itnernationalen gouden stam daard onmogelijk maken, moeten zich alle krAch ten op de organ isatie van een systeem van een internationalen papie ren ruilmiddel richten. Goede bezuiniging. De Amerikaanache regeering over weegt teneinde de uitgaven tot de uiter ste grens te verminderen, aanzienlijke beperking van het vlootbouwprogram, Waarvoor in de slotzitting van het vorig congres credieten zijn toegestaan, o.a. ver mindering tot de helft van het destroyers- program. Volgens schatting zullen de al dus verkregen bezuinigingen 150 millioen dollar bedragen- J. STUURMAN, t Ammsrstol. Maandagmiddag is, na «rti korte ongesteldheid overleden de neer J Stuurman, in den ouderdom van 86 jaar, in leven aannemer. Hij was lid van den gemeenteraad. Deze functie bekleedde hij de eerste maal in 1919. In 1923 werd hij herkozen en tevens tot wethouder bo- noemd. In 1927 werd hij niet herkozen, doch door het overlijden van den 'heer C. Dogterom kwam hij in diens plaats tot de jongste verkiezing, waarbij hij als raadslid werd gekozen en dit gebleven is tot zijn overlijden. De heer Stuurman nam in de organisatie van aannemers een vooraanstaande plaats in. De meubelmaker De J. stak tijdens zijn werk bij den heer W. F. Lensen met een beitel in zijn hand. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen. Bergambacht Ged. Staten v«n /.uid- Holland hebben vergunning v rleend aan den heer P A. van den Bosch to' het maken van een brug voor overpad van zijn woning naar den weg Gouda-Bergstoep aan de Kadljksche Laan. - De heer G. Terlouw behaalde op de Landbouwtentoonstelling te Utrecht met een graskalf een eerste pr(js. Oranjefeest. Bij de eindvergaderlng van de Oranje Nassau-Wreeniging, bleek uit de rekening van den penningmeester, dat bij her Oranjefeest de inkomsten hadden tedra- gen f 1187.70 en de uitgaven I 1201 30 zoodot er een nadeelig saluo is yan f63.60 Bergambacht. Voor le soort kaas wordt besteed van f 3741 en voor 2e soort van f 32—36 de 50 K.G. Vette varkens gelden tot f 21,50 por 50 K.G. Met ingang van a.s. Zondag zullen wegens de weder invoering van den zon netijd, de godsdienstoefeningen weder aanvangen des voormiddags te 9.30 uur. Blaskansgraaf. De héér G. van der Wolf te Strijen, benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de School met den Bij bel alhier, heeft, in verband met een vas te benoeming te Nijkerk, voor deze tijde lijke benoeming bedankt. De heer J. C. Colder, uit Alblaaser- dam. zal alhier dezen winter een van de Jongerengroep van de G. P. H erf de vereeniging van oud-leerlingen van den C. B. T. B. uitgaanden cursus In veeken nis geven. Gemeenteraad. Glesssn-Nleuwkerk. Op de agenda voor de raadsvergadering, die deze week zal worden gehouden, komen de volgen de punten voor: Beëediging gekozen raadslid den heer E. Rietveld;; Onderzoek geloofsbrief var den heer A. Goedhart Adr.z.; Benoeming twee ambtenaren van den Burgerlijken Stand; Wijziging be grooting 1931; Voorloopige vaststelling gemeenteTekening 193); Aanbieding ge- meentebegrooting 1932. De heer A Goedhart heeft zijn be noeming als raadslid in de vacture P v Hou weling aangenomen. Gltssen-Nleuwkerk. Omtrent de begra fenis van den heer P. van Houweling meldt men ons nader, dat op uitdrukke lijk verzoek van den overledene aan de groeve niet mocht worden gesproken, dan alleen door Da. Lazonder, wien ge vraagd waa een gebed te doen. Giessan-Oudskerk. De heer P. G. van Eng enalhier zal dezen winter een van de afdeeling Alblasaerwaard van den Chr. Boeren- en Tuinderabond uitgaan- den algemeenen landbouwcursus geven in de Chr. School. Groot-A miners. Vanwege de afd. Al blasaerwaard van den Chr. Boeren- en Tuinderabond zal alhier dezen winter door den veearts Hendriks een cursus in veekennis worden gegeven in het gebouw van Chr. Belangen. Gemasntraad. Goudsrak. De gemeenteraad vergadert Vrijdagavond 7 uur, ter behandeling van de volgende onderwerpen: Mededeelingen. Ingekomen stukken. Aanbieding gemeente-begrooting 1932. Gemeenteraad. Haastrecht. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. School mej. D. A. Hulskamp te Haas trecht. Besloten werd een geldleening te slui ten van f 1600 bij de Nutsspaarbank al hier, tegen' 4 3/4 pCt., voor betaling van herstellingen aan de 0. L* School e.a. De gemeente-rekening 1930 en de be- drijfsrekeningen werden vastgesteld, even als de rekening 1930 en de begrooting 1932 van het Burgerlijk Armbestuur en van het Armbestuur van Rozendaal en de rekening 1930/31 van de Knegtsbos.se. Vastgesteld werd het ambtenarenregle ment en de jaarwedderegeling van den ambtenaar ter secretarie, aangovuld met een kindertoeslag van 2^ pCl en een minimum van f 50 per kind. Men besloot een subsidie van f 10 toe te kennen aan den A.N.W B„ Jaarsveld. Zaterdagmiddag verscheen boven onze gemeente een \diegtuig, dat de inwoners verraste met het uitvoeren van enkele stoutmoedige stukjes op het gebied der vliegkunst. De bestuurder ma noeuvreerde op verrassende wijze met zijn toestpl. De eene looping na de andere werd gevlogen,, nu eens hoog in de lucht, dan weer veel lager bij den grond. Ver scheidene malen achtereen wentelde de machine om haar lengteas, om daarna, weer loodrecht te dalen of te stijgen. Vol bewondering genoten de toeschouwers van deze prestaties, die ongeveer een kwartier duurden, waarna het vliegtuig in Oostelijke richting verdween. Vrachtauto van dsn dijk. Lskkerkark. Maandag reed alhier een 0-wie'ïige vrachtauto van de N.V. Hout handel v.h. wed. M. Boogaerdt Zoon te Krimpen a.d. Lek, van den dijk. De wagen sloeg een paar maal overzij en bleef onderste boven onder aan den dijk half in de rivier liggen. Intusschen was onder groot geraas het hout gaan schui ven en in de rivier terecht gekomen. De chauffeur J. de Groot wist zich in veiligheid te brengen en kreeg slechts en kele lichte verwondingen. De auto was zwaar beschadigd. Het hout is door hulp vaardige handen uit de rivier gehaald. - In de vergadering van het bestuur van den polder „Den Hoek en Schuagt" ia het dijkleger vastgesteld met 114 man schappen. Hoofdlieden zijn de heeren L. M .de Jong, A .C. Streefland Pz., J. de Waard, Adr. Mudde, M. den Ouden en L. Broere Jacz. De Symphonieclub „De Meteoor" heeft voor genoodigden een muziekavond gegeven in „Do Groote Boer", welke uit stekend geslaagd is. Tot bestuursleden van de voetbal- vereeniglng „L.F.C." zijn gekozen de hee ren Abr. va nder Velden en G. Ligthart Schenk en gekozen de heer JL Potuit. Likksrkerk. Het Departement Lakker- kerk der Mij. Tot Nut van 't Algemeen heeft zijn jaarvergadering gehouden in „Het Bonte Paard". De rekening van de penningmeester ease werd nagezien door mej. Banniak, B. Roest Hz. en G. B. van der Wouden, en in orde bevonden. Tot bestuurslid werd herkozen mej. P. M. van Langer aad en in de vacature I. van der Voe werd gekozen Da. IJ. van Dijk. Tot leden der cocmmiaaie tot nazöei. der rekening van de Spaarbank werden gekozen de heeren J. L. Bol, J. Broere Cz. en F. H. J. van Harten. De vereeniging „Oranje Nassau" be staat dezer dagen 26 jaar Er zullen «eni ge herdenkingsvergaderingen gehouden worden op 15 en 17 December. Naar waarneming in den morgen 90 September. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijke wind; zwaar bewolkt of be trokken; waarschijnlijk «enige regen; aanvankelijk iets zachter. Waterstand: Opgaven van 30 September. Schoonhoven, hoogwater 8.45 uur, 1.21 M. Keulen 2.46 M.; was 0.07 M. Opgaren van 29 September. Maastricht (Borgharen), 41.10 M., val 0.20 M. Vreeswijk .-1.67 M.; val 0.23 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van ae lucht bedroeg 54 graden Fahrenheit. "Woensdag 30 September, Volle Maan. Op 6.90, onder 10.4. Veilingsvereeniging Lekkerkerk en Omstreken. Aanroer 4550 eieren. Prija 4.40—f 6 per 100 stuks. Peen 5—<10 of. per bos. Savoye kool 24 cent. Bloem- kool 2—7 cent per stuk. Peren 16 oent. ppelen 12, cent per K.G. Papendrecht. De heer L. R. van Vliet behaalde te Amsterdam het diploma van den Algemeenen Ned. Politiebond. Roode Kruis-collecte. Ottoland. Donderdag 8 October zal al hier de jaarlijksche collecte worden ge houden ten behoeve van het Nederl. Roode Kruis. Curcus bedrijfscontrAls Streefkerk. De jongerengroep, afd Streefkerk zal deze winter een curcus houden in bedrijfscontrole. Als leeraar is benoemd de heer D. P. v. Donk, hoofd onderwijzer te Langerak. Botsing. Wadinxvstn. Op den Bodegraafschen straatweg onder Waddinxveen stopte eensklaps de bestuurder van een vracht auto, daar van een erf een koppel varkens kwam aanlooped. De autobestuurder K. Z., in dienst bij den melkbandelaar G. Kool alhier, die vlak achter dat vervoer middel reed, kon zijn vrachtauto niet zoo spoedig tot staan brengen, wat ten ge volge had, dat hij met kracht op den hem voor rijdenden auto reed De schok was zoo hevig, dat het voor ste gedeelte van den auto van don heer Kool zwaar werd beschadigd en zijn reis niet kon vervolgen. M»t behulp van oen andere auto is het motorrijtuig naar de herstelplaats vervoerd. Rietverpachting. Alblesssrdam. Alhier had plaats de rietverpachting voor het waterschap „De "Nederwaard". Voor afzonderlijk gemijn de perceelen bleken geen liefhebbers te zijn. Bdj den gecombineerden afslag van de perceelen 1 en 2 werd pachter de heer C. J. Hoek te Nieuw-Lekkerland voor de som van f 530. Het vorige jaar was de opbrengst f 2100. Inbraak. Alblasserdam. In den nacht van Maan dag op Dinsdag werd er bij den heer A de H. op het Stoep ingebroken. De buit was echter niet groot. Sleohts een bedrag groot f 17 werd meegenomen. Van den dader is tot heden niets bekend. De vrachtauto van den aannemer H., die alhier de bestrating van den weg uitvoert, reed op het terrein van de Erve Korevaar van de glooiing af, de rivier „De Noord" in. De chauffeur kwam er met een nat pak af. De Auto werd later gelicht. i \n Aanvaring. Alblassardgm. In den nacht van Maan. dag op Dinsdag had een aanvaring plaats op de Noord, vlak voor de N.V. Scheepswerf „De Noord", tusschen twee motorschepen, die naast elkander voeren en een sleepboot. De schok was zoo he vig, dat de kapitein van de sleepboot het 13. Het waa evenwel niet het hoofd i in het uiterste hoekje van de ooupë ge- van meneer Bloem, want dat ikt> achter kropen en zat te beven als een rietje, het gordijntje verborgen. I Het was de lamp, die er soo slecht af- 14, Verblind rta woede, deed Meneer kawa. Mevrouw was terwijl rut angst Pimpelmus m nieuwen ultra! «n- •loog het coupéraampje in gruzelemen ten. Van den schrik bedaarde hij nu ter stond en meneer Bloem dacht bij zich- ztlvt: „Ik ban blij, dat dat mijn knikker niet Is," EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR 2UI fr-HOLfcAND EN UTREVHT, SfchoonhovsnKhs Centraal WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1091 stuurrad tegen zijn arm kreeg, waardoor dit lichaamsdeel op een tweetal plaatsen werd gebroken. Dr. Hooftman verle nde geneeskundige hulp. Ammsrstol. Mej. A. J. Stuurman be haalde te Gouda de akte. van bekwaam heid voor hoofdonderwijzeres aan een school voor voorbereidend onderwijs (ate B). BOSKOOP EN WADDINXVEEN. De kerkelijke grens tusschen Boskoop en Waddinxveen zal vanaf 1 October sa menvallen met die der burgerlijke go- meenten. De Boskoopsche gemeente wordt door deze wijziging ongeveer een derde grooter. De geheele kerkeraad, op den predikant, ds. P. Glas na, is recht zinnig. Thans behoort Boskoop tot de grootste Hervormde dorpsgemeenten in Zuid-Holland,die slechts één predikant hebben. Nieuwpoort. De zendingscollecte in de Ned. Herv. Kerk heeft f 65^6 op gebracht. GEREF. ZENDINGSB0ND. In de Donderdag te Utrecht gehouden algemeene vergadering van den Geref. Zendingsbond, werd Dr. D. J. De Lind van Wijngaarden, die als voorzitter be dankt had, tot eere-voorzitter benoemd. Het aantal leden van den Geref. Zen- 'dingsbond ging in het afgeloopen jaar met 1300 vooruit; evenwel is er een te kort van circa f 5000. In de bestuursvacature Dr. De Lind van Wijngaarden werd gekozen Da. J. H. F. Remme te Amsterdam. In de regelingsoommissie voor de Zen dingsdagen werd in de plaats van wijlen den heer E. J. Hendriks gekozen de heer Enters te Hilversum, en tot lid der pro- paganda-oommdssie in de vacature Ds. J. H. Gunning te Sphoonhoven, die voor herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen, Ds. W. Rijnsburger te Polsbroek en Vlist. GESLAAGD. Gisteren behaalde mej. A. J. Stuur man, onderwijzeres aan de Kleuter school behaalde te Gouda de akte- van bekwaamheid als hoofdonderwijzeres aan een school voor voorbereidend onder wijs. Maandag 5 October, avonds 8 uur, zal in de Kleutersohool een ouderavond worden geohuden, waarin het hoofd der school, mej. Wolthoom, voor de ouders het nut van dit onderwijs zal uiteen zetten en daarbij zal aantoongn, hoe en waarom de leermiddelen worden ge bruikt en hoe met het speelgoed moet worden omgegaan. AVONDSCHOOL Op 5 October begint in de Rijksvak school de avondcursus voor ambachtslie den. Et hebben zich voor deze leasen ongeveer 100 leerlingen aangemeld, dat is iets minder dan het vorige jaar, toen zelfs enkelen moesten worden geweigerd. IN DE SLOOT GEREDEN. De heer J. Piepers, reed Maandag middag met een vrachtauto van den ljeer R. van Resteren, op den Lopikerweg, toen hij bij 't Zwaantje te Lopfk het stuur kwijt Taakte. De auto liep aan de linkerzijde van den weg en kwam in de smalle sloot terecht. De bestuurder kwam er ongedeerd af. doch de wagen vervoer de enkele honderden eieren en een ge deelte daarvan bleek tegen den schok niet bestand. Bovendien brak van den auto de driehoeksstang en liep de motor nogal waterschade op. Met den kraan wagen van den heer Van Dis is de auto weer op den weg ge bracht. OUDE MAN OMVER GELOOPEN. Gisterenmiddag liep L. de B. wat te wandelen langs het Veeor, toen plotseling een jongen in vollen vaart tegen hem op- holde. De B., die niet jong en daarbij gebrekkig ia, waa tegen den atoot niet bestand en viel op den grond. De kolen handelaar M. raapte hem op. Hij zag, dat De B. een wond aan het hoofd had gekregen en nog al bloedde. De heer S. heeft den ouden baas in zijn auto naar huis gebracht. Nadeelige gevolgen van zijn ral heeft De B. niet gehad; hij wandelde van morgen weer rustig over de markt. AANBESTEDING. Voor den heer Th. Lensen te Schoon hoven heeft de architect G. van der Sijde aanbesteed het bouwen van een woon huis, bevattende kamer en suite met erker gang, kelder, keuken en bijkeuken, bo ven zolder met drie slaapkamers en bo ven de bijkeuken baloon. Er werd inge schreven in massa en in perceelen. Perceel de metselwerken; perceel TI en III timmer- en emidawerken; perceel IV lood- en, zinkwerk en electrisch licht; peTceel V glas-, verf- en behangwerk. In massa G. Bos te Goudriaan f 3850. J. G. van Kleef te Brandwijk f 3868, Bijsterveld en De Korte te Oudewater f 3946, S. van den Oever f 3951, J. Ba ron te Nieuwpoort f 3965, Gebr. Broere te Lopik f 3968, Gebr. De Jong te Am- merstol f 4095, W. Bezemer te Bergam bacht f 4242, A. van Mameren f 4260, S. van den Oever te Bergambacht f 4278, J. L. Stomps f 4298, P. Bezem er te Berg ambacht f 4368, J. van Willigen en D. Verkaik te Gouda f 5095. Perceelen I, II en III gecombineerd: W. Roth en G. den Hartog te Nieuw poort f3 067, v. d. Oever te Bergambacht f 31679, P. Bezemer te Bergambacht f 3835, G. van der Gijn te Lopik f 3838. Perveel I: J. Bunschoten te Groot- Ammers f 1690, C. J. van der Pauw f 1846, T. DonkeTs te Hardinveld f 1995, W. Bezemer te Bergambacht f 2191. Perceel II en III: J. C. van Kleef te Brandwijk f 1497, Gebr. Broere te Lo pik f 1568, A. ran Majneren f 1740, J. w» tt Nieuwpoort 1601, Perceel IV: Firma J. Pensioen f 290, J. van Raalte f 278,50, E. van Andel te Groot-Ammere f 222.30; allen loodgie- teTswurk B. Verhoek te Bergambacht f 162. Perceel V: J. Brouwer f 389, A. Sten nis te Bergambacht f 385, T. de Man te Amanerstol f 379, k. Vermeij f 330, P. Kortlever f 328. Waar geen woonplaats is vermeld, wonen de inschrijvers te Schoonhoven. ARBEIDSBEMIDDELING. Het aantal ingeschrevenen aan het correspondentschap der openbare ar beidsbemiddeling bedraagt nu 64. Het wekelijksch overzicht vermeldt: 3 goud smeden, 19 zilversmeden, 6 losse werklie den, 6 opperlieden, 4 grondwerkers, 9 fabrieksarbeiders, 2 sigarenmakers, 1 sigarensorteerder, 2 lomponeortedrders, 2 heiers, 2 molenaarsknechts, 2 timmer lieden, 2 metselaars, 1 schilder, 1 meu belmaker, 1 metaalbewerker, 1 gasato- keri 1 boerenknecht, 1 mandenmaker, 1 pakhuisknecht, 1 melkventer, 1 chauf feur (halfwas monteur), 1 aas. boekhoud ster. Eierenvsillng. Op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg de aanvoer 10.682 stuks. Prijzen: Kippeneren f 4.50 f 5.75, heneieren f 2.30—f 3.75, eend- eieren f 4504.75, alles per 100 stuks. Botermarkt. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt bedroeg 25 K.G. Prijs der Weiboter f 0.80 per half K.G.; Goêboter geen aanvoer, Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te hekomen aan het Bureau van Politie: Een Heerenrijwiel. POSTZAK MET GELDSWAARDEN GESTOLEN. DEN HAAG, 30 Sept. Gisterenavond h een postzak, inhoudende eemgu duizen den guldens, gestolen uit een auto, die de post van het bijkantoor Witto Brug naar het hoofdpostkantoor moost ver voeren. BRAND IN LAKINRICHTING. WEESP, 30 Sept. In de Magneet- brand ontstaan in de lakinriohting. De brand werd bestreden door vier stralen van de motorspuit der Firma Van Hou ten en twee stralen van de gemeentelij ke brandspuit. Men slaagde er in het vuur te beper ken, zoodat alleen de lakreservoirs nog in vollen vlam staan. De schade is nog niet te overzien. MAC DONALD C.S. UIT DE PARTIJ GEZET. LONDEN, 30 Sept. De Executieve van de Labour Partij heeft besloten dat alle leden en aanhangers van de Nationale regeering als lid van de Labour Partij geschrapt zullen worden. Mac Donald, Thomas en Snowden en alle andere ministers, oud-ministers en parlementsleden, worden uit de Labour- Partij gezet. Zij mogen weer toetreden tot de La bour Partij, wanneer zij verklaren in de toekomst geen lid van een partij te zul len zijn, die vijandig is aan de arbeiders partij. DE EISCHEN DER LABOUR PARTIJ. LONDEN, 30 Sept. De Executive van de Labour Partij zal aan het de volgende week te Scarbourough te houden congres der Labour Partij een program ter goed keuring voorleggen, dat de volgende be langrijke punten bevat. Ongedaanmaking van de vermindering der werkloozen-uitkeering en van de be sparingen op de sociale uitgaven. Oppositie tegen protectionistische maat regelen, met inbegirp van fiscale rechten. Nationalisatie der mijnen, het grondbe zit en het bank- en credietsysteem; staatscontrole over het exportwezen en de ijzer- en staalindustrie. Door wijziging van deze industriéele ondernemingen en openbare lichamen, instelling van contro le op den in- en uitvoer; onderhandelin gen over de annuleering van schadever goeding der oorlogsschulden; afschaffing van den gouden standaard, het houden van een wereldconferentie. Verstrekken de vermindering der bewapening. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Alweer een slachtoffer. De heer G. Klamer, chauffeur en mon teur te Groningen, is gisteravond, toen hij per rijwiel te Den Horn (gem. Aduard) den onbewaakten overweg op de spoor lijn GroningenLeeuwarden overging, door den trein gegrepen en vermorzeld. Hij laat een weduwe met twee kleine kinderen achter. ONGELUK OF MISDAAD? LUk langs «en spoorlijn. Langs de spoorlijn Hedeï— den Bosch, bij een onbewaakten over weg, is het lijk gevonden van een ongeveer 35-jarigen man met een ga pende wonde in het achterhoofd. Op <300 "'"meter van den overweg stond achter het kreupelhout een fiets Voor 't oogenblik valt niet te zeg gen of hier aan een zelfmoord, een ongeluk of een misdaad moef wor den gedacht. EEN NOODLOTTIGE KLAP. Onder vrienden. In de conservenfabriek van de f^. Blom te Doetichem kregen Vrijdag avond G H Hartjes en een jongen uit te Beek. een woordentwist over hun bij pikaar hangende kleedingstuk ken. Toen zij na afloop van hun ar beid huiswaarts keerden, raakten zij onder iKilder handgemeen. In deii nacht werd Hartjes echter onwel, begon te braken en verloor zijn be- wustsiin. Tot Zondagmorgen bleef hij T9*n ïwam bij bij en Nu de winterauonden komen, gaan we uoor onze jeugdige lezeressen en lezers een nieuwe rubriek ihuoeren namelijk* We zullen geuen elke week eemge raadsels waaraan zeer fraaie prijzen ziin uerbonden. Iedere week louen we twee prijzen uit, één uoor meisjes en één uoor jongens. - De n#ien uan de prijswinnaars worden in ons blad uermeld en de prijzen worden hun toegezonden. In ons nummer uan a.s. Vrijdag wordt een begin gemaakt met de prijsraadsels. stierf eenige oogenblikken later.. Pas later werd bekend, dat hij een klap met een klomp had gekregen. Arres tatie van den anderen jongen volgde. Deze \bekende. Hij is voorloopig weer op vrije voeten gesteld. Het lijk van Hartjes is in beslag genomen. OPSTOOTJES IN SPANJE. In het dorp Palacioa de los Rubios heeft een volksmenigte gisteren een aan val gedaan op de gemeente-autoriteiten. De politie was gedwongen te vuren, waardoor twee personen werden gedood en verscheidene andere gewond. Naar wij vernemen heeft de provinciale arbei dersbond besloten voor onbepaalden tijd in de geheele provincie een algemeene staking af te kondigen. TER DOOD VEROORDEELD. De rechtbank te Stuttgart (Duitschland) heeft Maandag den chauffeur Lachen- maier uit Oppelsbohnn wegens moord en berooving ter dood veroordeeld met ver lies van burgerlijke eererechten. L. had in Mei op een buitenweg een auto zien staan, waarin de eigenaar, een koopman uit Stuttgart, lag te slapen Hij ver moordde den man, beroofde hem en ver borg het lijk in een dennebosch. De moord werd echter toch ontdekt. ONSCHULDIG BESCHOTEN. De politie betrapte gisteren in de Ban- dietenbuurt te New York twee mannen, toen deze in een zaal, die als synagoge dienst dééd, de zakken van twaalf per sonen aan het ledigen waren. De man nen barricadeerden de deur bij de komst der politie, die daarop door de deur het vuur op hen opende. Een der bandieten sprong door het riam van de tweede verdieping om laag, waarbij hij zijn dijbeen brak, zoodat hij gearresteerd kon worden. De andere bandiet slaagde erin, te ontkomen. De politie bleef doorvuren, totdat uit het vertrek geroepen werd: „Houdt op met schieten, zij zijn weg". Het bleek dat ver scheiden aanwezigen getroffen waren, drie hunner verkeeren in ernstigen toe stand. DE NAUTILUS. De Amerikaanache scheepswacht heeft Wilkins vergunning gegeven de duikboot Nautilus, waarmee hij in het Poolgebied is geweest, in diep water voor de Noor- sche kust tot zinken te brengen. Waar schijnlijk zal de consul der V$r. Staten te Bergen het wegbrengen van de duikboot gad^laan. BOM TE SEVILLA. Een' bom, die stakers gisteren bij de telêfoenmaatschappij te Sevilla (Spanja) hadden neergelegd, heeft in de kelderver dieping de kabels der telefoonlijnen ver nield, zoodat gedurende hét grootste ge deelte van den ochtend Sevilla geen tele fonische verbinding naar buiten kon ver krijgen. De ontploffing was zoo hevig, dat alle ruiten tot op een afstand van hon derd meter werden vernield. Onder de bevolking fkn de omgeving heerschte groote opwinding. BANKBER00VINQ. Maandagmiddag drongen twee gewa pende jonge mannen de Teltower Kreis- parkasse, een Berlijnsche spaarbank, binnen. Een der ambtenaren ,die door de achterdeur teachtte te vluchtén om hulp te halen, kreeg een schot in den rug De roovers pakten het geld, dat op de tafels lag, bijeen en gingen er vandoor. Zij hebben vermoedelijk 1000 a 2000 mark buitgemaakt. Zij vluchtten op fietsen Omwoners, die hen nog trachtten te ver volgen, werden door schoten weerhouden De politie heeft de daders niet meer kun nen achterhalen. De gewonde werd naar een ziekenhuis overgebracht. EEN LIJK IN EEN GOOT. Een melkbezorger vond in Chelsea. een Londensche wijk, het lijk van een man, gekleed in nyama en kamer apon, liggende in ae straatgoot Het lijk vertoonde twee schotwonden' door hét hoofd. Terzijde lag een revolver van groot kaliber Het politie-onder- zoek wees uit, dat het slachtoffer ma joor Douglas Colin Rowland Hindley was. onlangs uit den Soedan terugge keerd. Hij had den nacht doorgebracht bij een vriend, die echter omtrent het gebeurde geen inlichtingen kon geven daar hij zich te bed had begeven, na den dag met majoor Hindley te heb ben doorgebracht. MILITAIRE TREIN OPGEBLAZEN. Tijdens de Russische manoeuvres is een militaire transporttrein ten "Zuid- Westen van Petersburg opgeblazen. Het aantal dooden is' niet bekend, doch moet zeer groot rijn. BESCHONKEN CHAUFFEUR. Tt Toureoinf ia Noord-Frankrijk fa •ra sole, it* bMrtsii *«i 4*0» **s b*- schonken chauffeur, op een groep kin deren ingereden, die in optocht door de straat liepen. Een politieagent, een ar beider en aoht kinderen werden meer of minder ernstig gewond. De agent ver keert in levensgevaar. De chauffeur werd door de woedende menigte bijna gelyncht. VLEESCH KEUR ING8 WET. Voor de Dordteohe Arrondissements rechtbank stonden in hooger beroep te recht de landbouwer Ph. v. d. B., te Noordeloo», en de koopman L. K. te Schoonhoven. Eerstgenoemde had een gestorven varken, dat niet volgens de wet was gekeurd, verkocht aan laatst genoemde en deze had het vervoerd vol gens de ten laste legging. Verdachten waren te dier zake door den kantonrechter te Gorinohem veroor deeld en wel v. d. B. tot f 300 boete subs. 50 dagen reohtenis, en K. tot f 400 boe te subs. 40 dagen hechtenis. Thans vroeg het 0. M. bevestiging van de beide vonnissen. Als raadsleden van verdaohten traden resp. op Mr. Vonkenberg en Mr. Van Tricht Jr. Uitspraak over 14 dagen. GODSDIENSTTWISTEN. Gisteren heeft de Kantonrechter te Amsterdam uitspraak gedaan in de zaak der R.-K. en A.-R. propagandisten, die zich te verantwoorden hebben gehad wegens v errs tori ng der openbare orde op 18 Juni. Dien dag n.l. ventten beide par tijen met brochures: tengevolge van hun optreden ontstonden opstootjes, die aan leiding waren, dat de politie tusschen- beide moest komen. Tien personen wer den gearresteerd. Op 7 September werd de zaak voor den kantonrechter behan deld. gisteren zijn nog eenige getuigen gehoord. Het O. M. bleef bij den eisch, waarhij hij voor ieder der verdachten f 10 boete of 5 dagen hechtenis vroeg. De kantonrechter veroordeelde drie protestantsche colporteurs ieder tot f 5 boete en zes r.-k. colporteurs ieder tot f 10 boete. Een oolporteur werd vrijge sproken. De 'rechtbank heeft, veroordeeld iW G. V. ,27 jaar, reiziger te Gouda, wegeijs verduistering van ruim f 14 tón nadeele van de /firma Osmond en Zoon, tot twee maanden gevangenis straf. D. v. Z. 21 jaar, varensgezel, zon der vaste woonplaats, wegens dief stal bij herhaling, van eieren te Ca- pelle a. <L IJssel tot 1 maand gevan genisstraf. VERDUISTERING VAN f 20JM Een Duitsche familie, man. vrouw en zoon, heeft gisteren voor de recht bank te Arnhem terechtgestaan we gens verduistering van f 20 000. J. M. L. moest indertijd toen te nood verordening in Duitschland in wer king trad, voor een kennis f 18D00 van de Amsterdamsche Bank te Nij megen halen Toen L. eenmaal het geld in handen had, besloot hij het maar te houden. Hij noodigdé zijn vrouw en zoon uit naar Nederland te komen Met zijn drieën zijn ze toen per vliegtuig naar Engeland overge stoken en vandaar weer naar Ant werpen. Juist toen besloten was, dat de zoon het geld zou terugbrengen en you trachten de zaak in orde te ma ken, werd hij gearresteerd. De moe der en zoon verklaarden, dat zij naar Nederland gingen zonder van de ver duistering iets te welen Toen de zoon den vader had geraden om terug te keeren, stond het gebeurde reerts in de couranten en men durfde niet te rug. Toen is de vlucht begonnen van plaats tot plaats zonder eenig doel. steeds in angst voor arrestatie Van het geld was nog f 18 000 teruggevon den De heele familie was tijdens het verhoor zeer zenuwachtig. De officier van justitie, die ook het tragische van deze zaak inzag, meende toch dat men hier met een ernstig feit te doen had en spr eischte tegen den vader acht maanden, tegen de moeder en den zoon zes weken gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis De verrlediger mr Nederveen pleit te clementie en vroeg onmiddellijke invrijheidstelling van moeder en zoon Aan dit verzoek heeft de rechtbank voldaan NED. HERV. KERK. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Woenedag 30 September, avonds 7 uur, Ds, W. J. van Lokhorst, van HUvmua, bsrot- pis FndlUnt. AMSTERDAM, 30 Sept. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 345 vette kalveren, le kw&l. 70—74, 2e kwal. 6068, 3e kwal. 52—60 per K.G. levend gewicht; 32 nuchtere kalveren f 8 —19 per «tuk; 600 varkens, vleeschvar-' kens, wegende van 90—100 K.G., 49— 51, bware varfkena 4749, vette varkens 43—46 per K.G. sleohtgewicht Uit Denemarken 8 wagons. BODEGRAVEN, 29 Sept. Kaasmarkt. Aangevoerd 391 partijen Goudaehe kaas, w.o. 380 met rijkamerk .totaal 15724 st., wegende 141.516 K.G. Prijzen: le soort met rijkamerk f 37—41, idem 2e soort f 32—35, zware tot f 44. Hande! flauw. ROTTERDAM, 29 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 257 paarden, 28 veu lens. 4 ezels, 944 magere runderen, 935 vette runderen, 229 vette kalveren, 490 nuchtere kalveren, 740 graakalveren, 383 schapen of lammeren, 64 biggen. 18 bok ken of geiten, 18 overloopera. Przen per half K.G.: Koeien 21—25 ct^ 3436 ct. en 4041 ot.ossen 27H ct., 3235 cent en 97—40 cent; stieren 25 oent, 31—32 cent en 35—30 cent; kal veren 4045 oent, 50—66 cent en 60 65 cent. Prijzen per «tuk van mager vee: Melk koeien f 200-310, stieren f 110-450, graakalveren f 30—75, paarden f 200— 310, «Jachtpaarden f 100—220, hitten f 7o150, veulens I 6000. fok nuch tere kalveren 1 13—20, slacht nuchtere kalveren f 6-41, kalfkoelen f 200—300, pinken f 00-440, vaarzen f 160—190, blagen t 7—18, per week f 1.40—1.80. Overzicht: Koeien en oasen levendige handel, lagere prijzen dan Maandag, stie ren «leohte handel, lagere prijzen als vo- prijzen onveranderd: jong vee onbedui- rige week; vette kalveren trage handel, dend, prijzen niet te handhaven; scha pen en lammeren flinke handel; gras- kalveren handel stug; nuchtere kalveren stroeve handel; biggen handel en prijzen als vorige week. UTRECHT, 29 Sept. Yer. Eierveiling Utrecht (V.E.V.U.). Veiling op 29 Sept. Eieren wit f 4.506-ÖQ eieren bruin f 55.80, eendeieren f 4.40, allee per 100 etuka Aanvoer 62.000 stuks. "WOERDEN, 30 Sept. (Draadloos). Prijzen le kwal. met rijkamerk f 3742, idem 2e kwal. 32—35. GROOT-AMMERS, 28 Sept. Eerste Al- blasserwaardache Veil inga vereent ging te Groot-Ammers. Veiling op 28 September. Aanvoer 12350 eieren. Prijzen: 11.577 kippeneeiren f 3.80—6 95, 773 eend eieren f 3.864.90, beiden per 100 sluka; 830 KG. peren 2—21 cent, 700 K.G. appelen 116 oent, 27 K.G. boo- nen 17—23 cent, alles per K.G.; 84 pond boter 56—<73 cent, 39 pond kaas 2434 cent, beiden per pond; 4 kippen 5565 cent per stuk; 10 komkommer» 4—6 ct. per stuk; 35 stuks kool 3—11 cent per stuk. GOUDA, 28 Sept. Coop. Groentenvei- ling voor Gouda en omatreken. Spinazie f 3.10—8.00, postelein f 2.80—7.90 atck booneg f 28—39, stamboonen f 12—29, snijboonen f 9—53, uien f 1.10—3.00 per 100 K.G.;; bloemkool f 2—14, roode kool f 3—3.00, groene kool f 3—6, an dijvie f 0.50—2.60, kropsla f 0.70—3 per 100 etuka; peen f 1.50—3.50, kroten f 1.60—2.20, selderij f 1—1.10 per 100 bos; tomaten A f 2.20—2.70, idem B f 2 —2.50, idem C f 1.40—1.70 per 100 pond. ROTTERDAM, 28 September Voeder koeken. (Bericht van de makelaars Gebr. Krijger). Noord-Amenkaanscho loco f 7,05, stoomd. f 7,10, Oct -Dec lev f 7,20, Nov.-Ferb. lev. f 7,25, Jan.-Mrt. lev. f 7,25, dito dito van N.-Anier. zaad loco merk Mann Bros f 7,70; dito dito SWC Febr. f 7,85, dito dito R&ple Leaf f 7,90, dito dito merk SK loco f 7,05, stoomend f 7,10, dito dito van N.-Amer. zaad, loco merk SK f 7,90; Duitsche (lijnkoeken af Emmerik loco f 7, Oct.- Dec. f 7,20; dito grondnootkoek a[f Kleef Spijck prompt f 6,70, Ocl.-Dec. lev. f 6,85; Lijnzaadachilfers (Bombay) light loco f 8,75, extra light loco f 7, extra light merk HOV loco f 7,25; Cocoskoe- ken Manila SK loco f 6,40, stmd. f 6,40; Amerikaansch Sesamkoek loco f 7,15, Oct.-Dec. lev. f 7,25, Katoenzaadmee! (49 pCt. Texas) Sept.-Oct. afl.' f 0,15; Inlandsche Voordag Lijnkoekerf, loco f 7, Oct.-Dec. lev. f 7,15, Nov.-Mrt. lev. f 7,30, dito Lijnkoeksohilfers loco f 7,15, Oct.-Dec. lev. f 8, Nov.-Mrt. lev. f 8,10, dito Grondnootkoek loco f 6,85, dito Soya Schroot loco f 6,80, Oct.-Dec. lev. f 6,80, dito Cocoskoeken 16co f 7,40, Oct.-Dec. lev. f 7,50, dito Palmpitten loco f 5,75, Oct.-Dec. lev. f 5,75. Alles per 100 kilo en gedeeltelijk tweede hands. ROTTERDAM, 28 Sept. Binnenl. gra nen en peulvruchten. Gerst. Chevalier i 5 tot f 6,75. Haver f 4,50 tot f 0. Erwten. Kleine groene f 7,60 tot f 10,75. Schokker erwten prima van f 14 tot f 10,50. Verder van f 8 tot f 13. Bruine boonen van f 9 tot f 11,75, in een bijzonder geval iets meer betaald. Alles per 100 k.g. ROTTERDAM, 28 Sept. Buitenland- sche grane®. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Stem ming prijshoudend. Rogge. Zuid-Russi sche disp f 4,45, 72/3 K.G Zuid-Russi sche stoomend f 4,35, Noord-Russische aangekomen f 4,40, Canada no. 3 disp. f 4,60, 70/71 K.G. La Plata disp. f 4,50. Gerst. Canada no. 3 disp. f 90, 63/4 K.G. Zuid-Russische disp. f 90, 64/5 K G., idem f 93, 81/2 Donau disp f 87, 81/2 K G. id. stoomend f 86, 63/4 K G., Zuid-Russische st. f 80. Haver 53 K G. Noord-Russische disp f 5,50, öl/«b K G. Zuid-Russische disp. f 5,15, 51 k. N.-Russische disp. f 5,40 Boekweit per 2100 Kilo's. Amerik aangekomen f 8,70. Mais per 2000 Kilo's. La Plata disp. f 09, id. «ingekomen f 67,50—68, «too- msnd f 07, La Plata Cinquantiua disp. in. i

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2