van PIMPELMANS Zilveren Ambtsjubileum Burgemeester A. Verheul, Moercapelle. Overpeinzingen van een Schoonhovenschen Middenstander Stadsnieuws. De lotgevallen Tmw w-;,, Telegrammen. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Sportnieuws. Nieuws in een paar regels. Marktberichten Predikbeurten. EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhoveneche Courant WOENSDAG 7 OCTOBER 1B31 DE FEESTELIJKHEDEN. Zooals reeds aangekondigd zijn de feestelijkheden Maandagavond begonnen met een étalage-wedstrijd. De opening van de étalages had plaats des avonds om 0 uur. Reeds voor dien tijd werd het op straat hoe langer hoe drukker; zelfs was het op een oogenblik zoo druk, dat de auto's zioh met moeite een weg kon den banen. Aan den ingang van het dorp stond een keurig versierde eerepoort opgosteh terwijl ook een versiering was aange bracht langs het hek der o. 1. school. Op die eerepoort was het woord „Welkom aangebracht. Etalagewedstrijd. Nauwelijks was men door de eerepoort of de schitterende étalages waren al te zien. Velen bleven dan ook voor de win kels staan om een en ander te bewonde ren. We vermoeden dat de jury een met gemakkelijke taak heeft gehad bij d. toewijzing der prijzen. Ze bestond uit d heeren D. de Gier, Capelle a.d. IJssel F. G. Schiereck, Hillegersberg en J. va Nielen, Waddinxveen. De prijswinners waren: Klasse A: le/prijs P. v. d. Berg, (brood- en banketbakkerij; 2e prijs D. E. Verloop (Kruidenierswaren); 3e prijs Ant. v. d. Linde (Manufacturenwinkel) Klasse B: le prijs de wed. G. P. Hof man (sigaren); 2e prijs mej. N. Camme- raad (Kruidenierswaren); 8e prijs Verheul (sigaren). Zeer eervolle vermeldingen: J. Broere (manufacturen), C. M. Hol (Slager); K. Verschoor (Fruithandel). Het was nog tot laat op den avond le vendig op straat. Een grootsche huldiging. Dinsdag was het de groote dag waarop de gemeente uiting zou geven van hare vreugde over het feit, dat bur- gemeester Verheul 25 jaren aan haar hoofd heeft gestaan. Omstreeks 10 uur vertrokken de ruiters van het dorp naai den Kruisweg, om vandaar den burge meester die door de feestcommissie u auto's werd afgehaald, te begeleiden Toen de burgemeester aldaar aankwam werd hij door den voorzitter der huldi gingscommissie als volgt toegesproken. Namens de burgerij van Moercapell is het mij een aangename taak u vai harte geluk te wenschen met het fei dat gij dezen dag moogt herdenken, ho< gij voor 25 jaar het burgemeestersambt over Moercapelle hebt aanvaard en al hoewel niet aan de grens Uwer ge meente, roepen wij U toch een hartelij! welkom toe in ons midden. Moge dezi dag een waardige bekrooning van het thans afgesloten tijdperk worden. Moger de verschillende pogingen om u te hul digen al het aangename, in die jarer ondervonden, nog eens verlevendigen er worden daardoor de teleurstellingen Oj den achtergrond gedrongen en moge c herinnering aan dezen dag voor U ee verkwikking zijn, die als de lichtranc' elke donkere wolk omringt. Nadat de burgemeester gedankt ha< voor deze woorden, zette de stoet zich i) beweging naar de gemeente-secretarie Tegen twaalf uur was de stoet daar aan gekomen. Toen de burgemeester en zij, familie het raadhuis waren binnenge gaan, brachten de kinderen van dj openbare school en de bijzondere school, onder leiding- van den heer Masten broek, hoofd der o. 1. school, hem een zanghulde. Een drietal liederen, waar onder ook eenige coupletten van 't Wil helmus, werd den burgemeester toege zongen. De burgemeester dankte voor deze hulde, waarop spontaan een driewerf hoera en het „Lang zal hij leven" volg- Op de raadszaal had de ontvangst plaats. Behalve de leden van den Raad waren aanwezig de wethouders var Benthuizen, het geheele ambtenaren corps van Moercapelle, de burgemeesters der gemeenten Zevenhuizen, Bleiswijk, Capelle a.d. IJssel, Pijnacker en Noot dorp, Bergschenhoek, de secretaris der gemeente Boskoop, mr. F. A. Helm'strijd Prof. Visser uit Delft en de heer Gold berg, directeur der Waterleiding „D( tien gemeenten". Mede aanwezig warer de vertegenwoordigers der verschillend 1 vereenigingen in de gemeente Moerca pelle, de predikant der Ned. Herv. Ge meente. Ds. Uitman en de Kerkeraad der Ger. Gemeente. Allereerst sprak de heer Dekker, al voorzitter van het huldigingscomité, dal spontaan uit alle kringen der bevolking werd gevormd, jenkele woorden var dankbare erkentelijkheid. Dankbaarheid, aldus spr., vervult ons reeds om het feit ^at een burgemeester, die 25 jaar gele den op voordracht van Haren Minister door onze Koningin is benoemd, thans nog onder de regeering van diezelfde Koningin aan het hoofd der gemeente mag staan. Waar rondom ons, in andert landen, door politieke verhoudingen vorsten en tronen zijn verdwenen en de ambten telkens door andere personer worden waargenomen, mogen wij dooi Gods goedheid nog levqn onder de geze gende regeering van het Huis van Oran je, waaraan ook gij Uw liefde verpam hebt. Dankbaarheid ook vervult ons, omdat gij zijt geweest de rechte man op de rechte plaats. Van geboorte en inwoning Moercapellenaar tot ongeveer den tud Uwer benoeming als burgemeester van Benthuizen, was als het ware dé aard en het karakter van deze gemeente in U verpersoonlijkt en de weg, welken in die 25 jaar is afgelegd, was in overeenstem ming met dien aard en dat karakter. Wat nu in die 25 jaar is tot stand ge komen op te sommen als een bewijs Uwer Mtirtteit, dit ia reide «absurd in een album ter begeleiding van het hul deblijk, maar ik weet dat het uw groot ste eer is te kunnen zeggen: wat ge beurd is, was noodzakelijk. De tijd Uwer ambtsvervulling is een veelbewogen tijd geweest, waarin ontzaglijk veel is ge beurd. Ik herinner aan de mobilisatie met al de gevolgen van opkomst onzer mannen en jongens, aan de distributie, inkwartiering, woningvraagstuk enz. In al deze dingen hebt gij getoond te zijn in de eerste plaats een waar Vader lander, maar ook een burgervader voor degenen die tot U kwamen om raad en daad, om hulp en bijstand. In deze dagen is dit mij verteld en met dankbaarheid getuigd door velen, die dat hebben ondervonden en het is ons gebleken in de medewerking, die wij hebben gehad om het mogelijk te maken U een huldetyijk aan te bieden. Bij die gaven is ook, niet het pennnigske, maar de penning der weduwe en daar zijn bij gaven van dankbaarheid voor daden, door U wellicht reeds lang vergeten, maar niet door hen, voor wie zij gol den. Spr. bood daarop den burgemeester als huldeblijk aan een stoel, vergezeld van een album, waarin al de namen der deelnemers en waarin ook in volgorde een beeld gegeven wordt van Moercapelle en de gebeurtenissen, die in verband staan met de ambtsvervulling van den jubilaris. Het album vervaardigde de heer Mastenbroek, die daarin een staal tje gegeven heeft van zijn kunnen op hel gebied van teekenen en versieringskunst De heer Mastenbroek verklaarde der inhoud van het album. Hierna sprak de heer Zegwaart den jubilaris eenige hartelijke woorden toe terwijl intusschen de wijn werd rondge diend. Na den heer Zegwaart spraken de predikant der Ned. Herv. Gemeent%Ds Uitman en de heer Bax, ouderling der Geref. Gemeente, den jubilaris toe. Intusschen maakte de voorzitter der huldigingscommissie bekend, dat vai den comissaris der Koningin een tele gram was binnengekomen. Namens het personeel ter secretarie sprak de gemeente-secretaris den burge meester eenige waardeerende woordei toe, waarna ook de beide wethouder, der, gemeente Benthuizen den burgemees ter feliciteerden. Namens het Burgerlijk Armbestuur ei de Vereeniging tot Ziekenhuisverplegin werden eenige woorden van gelukwensch gesproken, waarna burgemeester Klink hamer van Zevenhuizen den jubiiari. toesprak en er van getuiigde dat burge meester Verheul met dpze vereeniging meeleeft. Hiermi spraken de heeren Masten broek ei Renger, daarna de heer De Vrede. De rijksveldwachter Tobi ti Moercapelle sprak daarna den burge meester toe. Hij besloot zijn toespraak met de volgende regelen: Geloofd zij Godl Hem zij d' eer Die op U zag in gunste neer Feestvierende jubilaris! Die U nabij was ied're stond Tot op dit zilveren verbond, Uw zegen wou vergrooteq. Juicht, juicht dan vrij op d< Die gij met Uw familie beleven Na zegenvolle jaren. De Heer is groot, de Heer is goed, Die zulk een tijd U heeft behoed Tot op deez' dag wou sparen. Gij, God der Goden, hoor onz' Geleidt Gij verder zijne schreên, Wil hem tot Vraagbaak wezen. Kan 't zijn, geleid hem op zijn pad, Maak hem d' oneffen sporen glad En leer hem u te vreezen. Dat 't zilverfiest door hem gevierd Dat thans zijn helder voorhoofd siert In 't gouden moog vérkeejjen. Maar..snijdt Gij eer zijn'leef draad af 0, dat hij boven dood en graf U love, Heer der Heeren. Hierna spraken de burgemeesters van Canelle a.d. IJssel, Pijnacker en Noot dorp, Bergschenhoek en Zevenhuizen. (Vervolg in ons volgend nummer). Wethouderskwestle. Goudrlaan. De drie raadsleden van „Gemeentebelang" hebben zich gewent tot de Kroon inzake de wethoudorsver kiezing op 1 Sept. Bij de eerste stem ming verkreeg de heer G. J. de Vos 3 stemmen, de heer P. Pierhagen 2 stem men, 1 blanco en 1 van onwaarde. Dt voorzitter liet nü overstemmen met der uitslag, dat de heer P. Pierhagen tot wethouder werd benoemd. Volgens de meening van de apellan- ten is deze beslissing onjuist, daar hm candidaat, de heer G. J. de Vos, reed/ by de eerste stemming met 3 van de geldige stemming de volstrekte meorder heid behaalde en dus tot wethouder ge kozen was. Brand. Langeruigeweide. Zondagavond ont stond brand bij den landbouwer Schep. Weldra stonden de schuur en hooiberg in volle vlam. Ze brandden geheel uit. De woning bleef gespaard. De oorzaak is nog onbekend. Verzekering dekt de schade. Controle IJkwet. Langcrak. Bij de ijkrwet-controle is te gen verschillende personen procesverbaal opgemaakt. Er werden een 11-tal gewich ten en een inhoudsmaat in beslag geno men. Langerak. De heer D. P. van Donk, hoofd der 0. L. School alhier, is benoemd tot leeraar in de bedrijfsoontrole, uit gaande van de Jongerengroep te Streef kerk. Als gevonden werd aangegeven een zak met appelen, alsmede een nummer plaat van een motorrijwiel. Inlichtingen verstrekt de gemeente-veldwachter. De jachtopziener D. heeft Den O., uit Gojxdriaan, bekeurd -wegens jachtwet overtreding. Loplk. Bij beschikking van den Minis ter vétn Defensie is aan den dienstplich tige 0. vin Bladeren der J'ehtin;? 1931 dag, mag beên V. Ik begin dus bij Het begin. Ik moet mijn zaak, mijn artikelen, mijn prijzen bekend maken bij een publiek waaruan ik kan ueriuachten dat het te Schoonhouen zijn inkoopen zal doen. Ik moet dus ten eerste zekerheid hebben dat mijn bekendmaking dat publiek bereikt. (Wordt vervolgd). WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen ven 7 October. voor een jaar vrijstelling verleend van den dienstplicht wegens koetwinner- schap. Diefstal van kazen. Meerkerk. Maandagnacht zijn uit hel pakhuis van de firma Beems elf kazen ontvreemd. Deze zijn door den dief naar buiten gehaald, tusschen de ijzeren spij len van een venster door, na vooraf ee raam met gaas verbroken te hebben. Aai de binnenzijde is onder het raam ee nieuw breekijzer gevonden. De rijksveldwachter L. heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen A. A. d. C te Ameide, wegens overtreding der vis scherijwet en tegen G. B. aldaar, jachtovertreding. Openlucht-circus. Moordrecht. Op het terrein achter hei Raadhuis gaf een reizend gezelschap een openluchtuitvoering. Verschillende 'oe- ren en paardendressuur werden vertoond Veel bewondering dwong het werken vhd een heer af, die over een draad op oen hoogte van bijna 9 meter liep, zelfs op klompen en geblinddoekt. Er was voor deze voorstelling veel belangstelling De Nutsbibliotheek zal Vrijdag voo het publiek worden opengesteld Dien avond bestaat er van half zeveo tot hal' acht gelegenheid om boeken af te halen De afdeeling van Volksonderwijf zal wederom een vervolgcursus houden voor jongens en meisjes, die de schoo reeds verlaten hebben. Tot leider van den gemeentelijke' cursus, waar de beginselen der Fran- sche taal zullen worden onderwezen, is benoemd de heer A. A. van Ieperen. Nutsdepartemant Moordrecht—Gouderak Moordrecht. Het departement Moor drechtGouderak van de Mij. tot Nut van 't Algemeen kwam in het Posthuis in ledenvergadering bijeen onder voor zitterschap van ds. B. Nieuwburg. De secretaris, de heer J. L. de Jong, las de notulen, die werden goedgekeurd Als bestuursleden waren aftredend de heeren P. v. d. Heuvel en A. A. van Iepe- ren In de plaats van eerstgenoemde, die volgens het reglement niet herkiesbaar was, werd gekozen Dr. T. Beekenkam, te Gouderak, terwijl de heer Van lepe ren herkozen werd. De penningmeester, de heer Van lepe ren, deed rekening en verantwoording over het afgeloopen boekjaar. De ont vangsten waren f 015,86, uitgaven f 527,70, batig saldo f 91,10. Deze reke ning werd nagezien door een commissi uit de vergadering en in orde bevonden De begrooting ,gaf in ontvangst en uit gaaf een bedrag aan van f 021,10. I) de begrooting waren o.m. opgenomer een subsidie van f 25 voor de afd. vai Het Groene Kruis te Moordrecht een var f 15 voor die te Gouderak en f 40 vooi aankoop van nieuwe boeken voor d< Nutsbibliotheek. Deze begrooting werd onveranderd goedgekeurd. Het bleek dat het aantal leden 51 bedraagt, waarvan 5 te Gouderak wonen. Algemeen werd betreurd dat er in laatstgenoemde eemeente zoo weinig personen lid zijn De keuze van de sprekers voor de vie Nutsavonden leverde als altijd veel stof voor bespreking. Besloten werd voor d' drie eerste avonden sprekers te doen ko men, terwijl de laatste avond aan too- neel gewijd zal zijn. De Nutsbibliotheek zal tegen brand worden verzekerd. Moordrecht Er bestaan plannen om de R.-K. School met een lokaal te vergroo- ten. Een verzoek om medewerking ia reeda bij den raad ingediend. Nleuwpoort Ala gevonden werd aan gegeven een gouden dameshorloge. In lichtingen bij den gemeente-veldwachter, Schietwedstrijd. Nieuw-Lekkerland. De leden van de af deeling Nieuw-Leklkerland van den Bijz. Vrijw. Landstorm hebben een ouderlin gen schietwedstrijd gehouden. De uitslag was als volgt: Jr. de Haan 493 punten, A. C. Speksnijder 492, B. Deelen 490, B. Voorsluijs 490, T. Broere 490, J. Stam Px. 489, G. Snel 489, G. Hak 487, W. de Bie 487, G. Voorsluijs 480, C. Verhoek 485, A. C. van Meer kerk 484, G. A. Versluis 483, Jan de Haan 479, C. L. Voorsluijs 479, J. A. Noorland 473, P. den Boer 470, M. van Dam 465, PI. Brand 464, A. Deelen 443 P. van Bergen 436, A. de Jong 429, A. den Boer 390. Het maximum-aantal punten bedroeg 600. Mevr. E. M. VoorsluijsDen Engel sen is gekozen tot bestuurslid van de af deeling Alblasserdam en Omstreken van de vereeniging E.H.B.O. Zij is belast met de functie van 2de secretaresse. Nadat een gedeelte van de Ihda welke langs den Lekdijk is aangelegd, reeds is verhoogd, heeft het dykocxllego van de Alblaserwaard thans besloten, om ook het overige deel, zijnde 1200 Meter lang, aanmerkelijk op te hoogen. Het werk is, na onderhandsche aanbesteding, opgedragen aan den^ heer P. Stagter, aanne^oor kaintoorpepSoneel van de firma J. en K. Smit "te Kinderdijk zijn de werktijden aanmerkelijk verkort, voor een deel met de helft, en voor een ander deel met een vierde. De loonen zijn met 20 pCt. verlaagd. DamwedsrtIJd. Noordeloos. Bij den Maandagavond hier gespeelden damwedatrijd, wist de Damclub van hier met 146 punten te winnen van de Meerkerksche club. Polsbroek. De slagers hebben den prijs van bet rundvleesch met 10 cent per half K.G. verlaagd en gebracht op I 0.60. Openlucht-voorstelling. Stolwijk. Een openluchtcircus heeft hier twee voorstelling gegeven. De werk zaamheden door Mr. Billon, een Oosten rijker, op een ongeveer 7 a 8 Meter hoo gen draad, gingen alle verwachtingen te boven. Hij liep even snel achter- als voor uit, ook op gewone klompen ging hij midden op den draad op zijn hoofd staan en op zijn rug liggen, alsof het op den grond was en liep ook in een zak ge bonden en geblinddoekt over den draad. De toeschouwers hebben genoten. De winteravondsohool op de le O. L. School onder leiding van den heer K. de Jager, is deze week weer begonnen. Wijngaarden. Wegens gebrek aan be langstelling, is de Ned. Herv. Knapen- vereeniging „Samuël" opgeheven. Onderscheiding. Gieseendam. Aan den heer D. de Jong,' onderwijzer aan de Zondagsschool te Gie8sendamNeder-Hardinxveld, wo nende alhier, is de zilveren eere-medail- le der Oranje Nassau-orde toegekend. UITVOERINGEN OP ZONDAG. Bij de behandeling in den Gemeente raad van de kwestie der uitvoeringen enz. in beeloten kring op Zondag, heeft on langs de burgemeester de toezegging ge daan, dat hij omtrent deze aangelegen heid overleg zou plegen met de belang hebbende vereenigingen, n.l. het Nuts- departement, de St. Jozefsvereeniging en het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Dat* overleg heeft dezer dagen plaats gehad en in verband daarmede, heeft de burgemeester terzake nieuwe voorschrif ten gegeven, welke op 10 October van kracht worden. Deze voorschriften gaan uit van het beginsel, dat het organiseeren van bios coopvoorstellingen, tooneel-avonden enz. in besloten lering aan ,bier gevestigde vereenigingen ook op Zondag geoorloofd is. Nauwkeurig is omschreven, wie tot dergelijke voorstellingen enz. toegang zullen hebben. Dat zijn in de eerste plaats de leden en donateurs der orga- niseerende vereeniging. Voorts één dame voor ieder lid, en wel op een dames- kaart, die den naam van het lid ver meldt, huiegenooten en logé's (de laat- sten alleen voorzoover buiten Schoonho ven woonachtig) en supporters van de optredende vereeniging, too die van bui ten de stad komt. In het algemeen is vergunning ver leend tot des avonds 12 uur, waarvoor alleen voorafgaande kennisgeving aan den inspecteur wordt vereisoht. Langere vergunning moet worden aangevraagd. Voor het overige regelen de voorschrif ten eenige bijzonderheden en bevatten ze bepalingen ten behoeve van de uitvoering ervan en van de controle. KLEUTERSCHOOL. «v Een 50- a 60-tal ouders, grootendeelf moeders, van leerlingen der Schoonho vensche Kleuterschool, vereenigde zie1 Maandagavond in een der lokalen var De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan* Verwachting tot Donderdagavond: Aanvankelijk matige Westelijke, later weer krimpende wind; aanvankelijk ge deeltelijk bewolkt met weinig of geen re gen; later zwaar bewolkt tot betrokken met regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Hedenmorgen van De Bilt om 9.35 uur geseind aan alle postan: Woest op uw hoede. Waterstand van hsdsn: Schoonhoven 0.30 uur, 1.09, was 0.21 M. Vreeswijk 1.45 uur, 1.28, was 0.15 M. Keulen 2.00, vai 0.06 M. Maastricht, 6 Oct., 41.10, val 0.10 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 66 graden Fahrenheit. C Woensdag 7 October, Laatste Kwartier. Op onder 4.13. Zondag 11 October Nieuwe Maan die inrichting, waar. een ouderavom werd gehouden. De heer J. Kortland, die de bijéén komst opende, herinnerde aan de open bare les, die in April is gegeven en di bij de ouders in zoo goede aarde wi gevallen, dat het bestuur had beslote hen nu ook eens te laten zien, hoe d kinderen met het speelgoed omgaan. Het hoofd der school, mej. Wolthoori heeft dat den ouders getoond. Zij beg< met een en ander te vertellen omtren Frederik Fröbel, die bijna alle leermi delen, welke op deze school worden g bruikt, heeft uitgedacht. Fröbel's eigen droevige jeugd heeft f waarschijnlijk veel toe bijgedragen, dat hij op lateren leeftijd er steeds naa heeft gestreefd de jeugd zooveel mog< lijk bezig te houden. Daartoe heeft u voortreffelijke middelen gevonden. Z prikkelen het kind tot denken, wat een onderdeel is van zijn zelfwerkzaamheid Mej. Wolthoorn toonde haar toehoor ders de aardige stukjes speelgoed, die heelemaal niet als leermiddelen uitzien, maar toch uitstekende leermiddelen zijn Zij zette het doel ervan duidelijk uitee en vertelde hoe de kinderen met doze ar tikelen omspringen on wat zij mei be hulp van hun rijk» fantasie ervan ma Daarna heeft dokter Groesbenk ge sproken. Hij verklaarde als medicus te hebben ondervonden dat verschillende ouders van meening zijn, dat zij uit oen gezondheidsoogpunt er goed aan doen, hun kinderen niet naar 'n school als deze te zenden. Spr. kon zich den gedachten gapg dier ouders indenken. Zij zijn bang dat hun kinderen op dien zee jeugdigen leeftijd aan het gevaar van al lerlei infectie's worden blootgesteld, zoo als dat gevaar ook inderdaad bestaat op de groote school, doch terwille van d noodzakelijkheid van het onderwijs moe worden getrotseerd. Toch bestaat hier ee verkeerd begrip. Het kind krijgt bij ziji geboorte een wapen mede tegen infec tie's, de z.g. „natuurlijke onvatbaar heid". Hoe ouder het wordt, hoe mei er van dien weerstand verloren gaa' Dat verlies wordt langzamerhand gedee1 telijk opgeheven door betrekkelijke or vatbaarheid, die het kind langs andere weg -verkrijgt, o.a. door de voortdurend aanraking met het besmettingsgevaar. Op het 3e leerjaar heeft het kind nog van zijn natuurlijke onvatbaarheid ovt en zal het dus beter het besmettingsgi vaar kunnen doorstaan dan wanneer het daarmede eerst kennis maakt als het jaar is. Derhalve kon spr. den ouders van ge zonde kinderen zelfs aanbevelen ze naar een Fröbel-school te zenden, mits deze aan redelijke eischen der hygiëne vol doet. Nadat de heer Kortland zoowel mei Wolthoorn als den heer Groesbeek dank had gebracht voor hun uiteenzettingen 19. Zonder ongelukken kwam meneer buiten de stad en zette er een flinkon gang in. Maar nu begon de ellende. De wind pakte moneer's hoed en deponeer de die netjes in de aloot, tot groot ver maak ran de kikkers, Meneer wa# eoli- ter veel te zenuwachtig om aan zijn hoedje te denken. 20. Want de arme begon in de gaten te krijgen, dat hij Vergeten was, hoe hij de auto moeit laten «toppen. Hij pro- beerde van alles, maar het ding ging hoe langer hoe harder. En tot zijn ontzetting naderde hij den tol, die gesloten was! Het koud zweet stond hem op z'n voor hoofd! EERSTE BJ-AD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant WOENSDAG 7 OCTOBER 1931 kregen de oudere gelegenheid om de speeltafoltjes der kinderen te bezichtigen De prestaties van menigen kleuter blo ken de verwachting van zijn moeder ver Avurtreffen. kantoor drijfhout en zoon heropend. De verwachting, dat de eluittag der kantoren van de Firma H. Drijfhout en Zoon van korten duur zou zijn, is be waarheid. Heden is het kantoor Schoon hoven weder opengesteld. SCHAAK- EN DAMCLUB „SCHOON HOVEN". Maandagavond heeft in hotel „Cen traal" de jaarvergadering plaats gehad van de Schaak- en Damclub „Schoon hoven". De notulen, zoowel als het jaarverslag van den secretaris werden goedge keurd en ook de rekening van den pen ningmeester werd onder dankzegging ir orde bevonden. Het bestuur werd herko zen; het bestaat uitfde heeren Dr. J. A. P. de Bruijn, voorzitter; Bruggeman, 2t voorzitter; T. W van den Houten, secre taris; A. v. d. Vliet, penningmeester. Plannen zijn besproken tfm het leden tal te vermeerderen, aangezio» door ver trek velen hebben moeten bedanken KINDERUITZENDING. De R.K. Vereeniging voor Uitzending van Zwakke Kinderen heeft ruim een maand geleden 3 kinderen uitgezonden naar het herstellingsoord te Egmona aan Zee. Dezer dagen zijn die kinderen in Schoonhoven teruggekeerd. Van alle drie was de gezondheidstoestand veel verbeterd, terwijl de kinderen sterk wa ren toegenomen in gewicht. De oudere toonden zich dan ook zeer voldaan over het resultaat der uitzending. ARBEIDSBEMIDDELING. Aan het correspondentschap der open bare arbeidsbemiddeling staan thans 00 werklooxen ingeschreven, namelijk: 2 goudsmeden, 15 zilversmeden, 0 losse werklieden, 4 grondwerkers, 4 opperlie den. 4 fabrieksarbeiders, 3 heiers, 2 lom pensorteerders, 1 sigarensorteerder, 1 si garenmaker, 3 metaalbewerkers, 2 tim merlieden, 2 metselaars, 1 schilder, 1 meubelmaker, 1 gasstoker, 1 boeren knecht, 1 molenaarsknecht, 1 pakhuis knecht, 1 conducteur, 1 mandenmaker, 1 bakker, 1 melkventer, 1 chauffeur (half was monteur). Botermarkt De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt bedroeg 25 K.G. Prijs der Weiboter f 0.80 per half K.G.; Goêboter geen aanvoer. Elerenveiling. Op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg de aanvoer 9286 stuks. Prijzen: f 5.10f 0.50, hen eieren f 3—f 4.75, eendeieren f 4.50— f6, alles per 100 stuks. ONTSLAGNAME PRESIDENT NEDER- LANDSCHE BANK. 'S-GRAVENHAGE, 7 Oct. Mr. Visse ring heeft ontslag gevraagd als presi dent van de Nederlandsche Bank. Toen de heer Vissering op medisch advies naar Zwitserland was gegaan, om een kuur door te maken, heeft hij, na 5 dagen, zich genoodzaakt gezien die kuur te onderbreken wegens de Engelsche cri sis, welke de aanwezigheid van den pre sident van de bank hier te lande nood zakelijk maakte. Waar dit den eersten tijd nog noodip zal blijven en een herstel van de om standigheden niet binnenkort te ver wachten is, heeft mr. Vissering het zijn plicht geacht zijn taak aan jeugdiger krachten over te dragen. Nog deze week zal een Koninklijk be sluit verschijnen, waarin zijn opvolger zal worden benoemd. DE VERMISTE BANKIER. Lijk opgevlscht. NIJMEGEN, 7 Oct. Sinds vorige weok tastte men in het duister omtrent het lot vanden Dusseldorfschen bankier Fritz Emil Schüler. Men had de v.irige week Maandag zijn kleeren gevonden, aan den oever van de Waal bij Nijme gen. Woensdag had hij nog eenige brief kaarten verzonden naar Dusseldorf. Sindsdien hoorde men niets meer van hem. Vanmorgen werd zijn lijk gevonden in de Waal tusschen Tiel en Echteld. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. VRIEZENVEEN, 7 Oct. Dinsdagmid dag reed het 9-jarig dochtertje van den heer Henver alhier mede op een zes-wie- lige vrachtauto, geladen met steen en- Het meisje sprong onder het rijden van den4 auto, viel en kreeg het achterste deel van den wagen over het lichaam. Ernstig ge wond werd zij naar het R.-K. Ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar zij kort na aan komst overfeed. ONTSLAGAANVRAGE DER DUITSCHE REGEERING AANVAARD. BERLIJN, 7 Oct. Rijkspresident Von Hindenburg heeft het ontslag van het rijkskabinet aanvaard en den aftreden den rijkskanselier dr. Brüning, met df vorming van eeg nieuw kabinet belast DE DUITSCHE NOODVERORDENING Tijdelijke intrekking van grond wettelijke rechten. BERLIJN, 7 Oct. De derde noodver ordening van den rijkspresident ter be veiliging van het economische leven e ter bestrijding van politieke conflicter is hedenmorgen bekend gemaakt. Eei belangrijke kwestie die erin wordt g( regeld is o.m. de buitenwerking stellin van het 2e deel van art. 48 der rijks grondwet, dat een aantal rechten bevat die thans voor den duur der noodveror dening kunnen worden ingetrokken. Het wjn: onschendbaarheid van de persoon- lijke vrijheid; die van de woning; van het briefgeheim; het recht van vrije mee msjwiuUng door middel van woord, ge schrift, drukwerk of boek; het recht van vergadering zonder voorafgaande opgav en zonder vergunning; het recht var vereeniging en vergadering en het waai borgen van het eigendom door de wet. EEN STEMMING ALS IN 00RL0GS DAGEN. WASHINGTON, 7 Oct. Een toestam veel gelijkende op dien in de oorlogsda gen, heerschte gisteravond laat in Wat lungton, toen Hoover in'conferentie gint met meer dan 20 leiders van het con gres, aan wie hij de voorstellen voor legde voor maatregelen om te voorkomei dat de ernstige financieele crisis no* erger zal worden. Bij de leiders behoor den senators en afgevaardigden van bei de partijen. De conferentie is Dinsda, avond 9 uur begonnen en duurde tot laai in den nacht. Kort na middernacht wei een communiqué uitgegeven van de con ferentie, in den vorm van een officieel verklaring, waarop nog een'uitvoerigi bekendmaking van president Hoover zou volgen. ALLEEN BINNENLANDSCHE KWES TIES BESPROKEN? WASHINGTON, 7 Oct. President Hoo ver verklaarde, dat het doel der confe rentie was te komen tot een nationale eenheid voor het in 't leven roepen van wetten, die opbouwend inplaats van af brekend zullen werken. Voor den aanvang der conferentie werd van bevoegde zijde medegedeeld, dat alleen binnenlandsche aangelegen heden zouden worden besproken en j dat de vraagstukken betreffende de interna tionale schulden, schadevergoedingen en moratorium niet in het programma wa ren opgenomen Verder werd gemeld,'dat de president plannen zou ontwikkelen om gelden vrij te maken voor het uittoe- ren van groote werken. Gemeld wordt, dat president Hoover, wat betreft de Europeesche schulden, tot op zekere hoogte kwijtschelding voor stelde en dat de deelnemers hiertegen bezwaren hadden en hiervoor omlijnde voorstellen wenschten. NADERE BIJZONDERHEDEN. NEW-YORK, 7 Oct. Bij de gisteravond op het Witte Huis te Washington gehou den conferentie, heeft president HOover een uitvoerige verklaring afgelegd, waar in hij o.m. zegt, dat de crisis tengevolgo van de gebeurtenissen in Europa, en de daling der goederenprijzen in Amerika, een vrees heeft veroorzaakt, die, ge zien de rijkere bronnen van het land, in het geheel niet is gerechtvaardigd. Een gemeensohapeplijke actie is noodig om het vertrouwen te herstellen. Hoover stalt daarom voer, dat de ban kiers der Ver. Staten een fonds van ten minste 500 millioen dollar bijeen zullen brengen. De voornaamste New Yorksohe banken zijn bereid de leiding hiervan op zich te nemen en hebben besloten gezamenlijk 150 millioen dollar bij te dragen. Ook andere groote bankinstellingen hebben toezegging gedaan. Hoover zal het congres voorstellen de wet op de Federale reservebanken zoo danig uit te breiden, dat de activa dier banken grootere bewegingsvrijheid zullen krijgen. Voorts overweegt Hoover een fiancie- ringsconoem tot steun van het orediet- jzen. De internationale schulden. De verklaring zegt verder, dat Hoover bij het bezoek van den Franschen minis ter Laval de maatregelen zal bespreken, noodig voor het treffen van een regeling der internationale schulden. Hierbij zal Hoover den door zijn moratorium aange geven weg blijven volgen. Aanpassing is thans meer noodig dan ooit, en waar men ertoe in staat is, zal men steun aan an deren moeten verleenen. Hoover doet tenslotte een beroep op het Amerikaansche volk, om een voor beeld te geven aan de overige landen. HET CHINEESCH—JAPANSCHE CONFLICT VERSCHERPT. LONDEtt, 7 Oot. Uit Tokio wordt go- meld, dat het Japanaohe departement van marine de eskaders te Kuze en Sasebo heeft bevolen, zioh gereed te houden voor het vertrek. Deze order staat in verband met de steeds toenemende anti-Japansche stem ming in China. Japansohe berichten uit Peking mel den, dat Russische troepen Mandsjoerye zijn binnengerukt, doch van Chineesche zijde wordt dit ontkend. Maatregelen van Japan. NEW-YORK, 7 Oct. Volgens hier ont vangen berichten, zijn de Japansohe oor logsschepen gemobiliseerd voor een aan val op de Chineesche havens. Dit staat verband met de wisseling van scher pe nota's tusschen Japan en China over den toestand in Mandajoerije. Een troepenmacht van 4000 marine soldaten is uit Japan naar Sjangnai vertrokken, waar de toestand zeer ge spannen is. BEZUINIGING OP AMERIKAANSCHE MARINE. WASHINGTON, 7 Oct. De staatssecre taris van marine, Adam, heeft verklaard, dat de Amerikaansche regeering bereid is, het marine-personeel met 3000 man te verminderen, teneinde de uitgaven te verlagen. DE GOUDSTROOM NAAR FRANK RIJK. PARIJS, 7 Oct. De goudzendingen voor de Bank van Frankrijk en voor an dere groote Fransche Banken, die na den val van het Pond Sterling weer in groo- ten omvang zijn ebgonnen, blijven nog steeds voortduren. Nadat de Europa" Maandagmiddag moer dan 250 K.G. goud te Cherbourg had afgegeven, amveerde gisteren op Le Bourget per vliegtuig 4658 K.G. goud uit Amsterdam. De „Aquitania" had eveneens 267 K.G. goud voor de Bank van Frankrijk en nog een hoeveelheid voor een Zwitaereche Bank KOLENDAMPVERGIFTIGING. Toen te Oud-Beijerland gistermor gen omstreeks halfelf de 81 -jarige alleenwonende D. v. W. tegen zijn ge woonte in, nog niet bij zijn zoon was komen aanloopen, begon de laatste zich ongerust te maken, zoodat hij be sloot eens poolshoogte te gaan nemen Na zich door het opschuiven van een raam, toegang tot de woning te hebben verschaft, ontdekte de zoon, dat de woning geheel met kolendamp was gevuld, terwijl hij zijn vader int bewusteloozen toestand op bed aan trof. Met een zuurstofapparaat gfelukte het v. W. weder tot bewustzijn te brengen. Zijn toestand is echter nog uiterst zorgwekkend DIEFSTAL DOOR POLITIE AGENT Nog wel op het stadhuis. Te Haarlem, kwam men Maandag op het stadhuis tol de ontdekking, dat ingebroken was in de brandkast en 0at f 125 gestolen was. De dader moet den sleutel van den kast hebben weten te vinden, waarna de diefstal gemakkelijk was. Het onderzoek door de politie inge steld heeft vrij spoedig tot arrestatie van den dader geleid. Het bleek te Zijtn een agent van poliliè, die in hel stadhuis toegang had. De verdenking viel op dezen man, doordat hij wegens het maken van schulden al eerder aanmerkingen had gekregen. OVER DEN SULLEN OCEAAN. Een stout stukje van Tangb r.inHr, e. Zooals bekend werden de Ameri kaansche vliegers Pangborn en Hern- don, bij hun vlucht om de wereld bij hun landing op 8 Augustus te Tokio door de Japansohe autoriteiten gearresteerd omdat de militairen vrees den, dat zij folos hadden gemaakt van de versterkte zones, die zij passeerden Zaterdag 3 October kregen zij pas weer hun bewegingsvrijheid terug. Nog dien dag zijn zij opgestegen voor een non-stopvlucht over den stil-' len Oceaan. Zij zijn Maandag te Wenatchee in den staat Washington geland Zij heb ben het ongeveer 8400 K M. lange tra ject in circa 41 uur afgele&i. Dit jjis de eerste geslaagde vliegtocht zon der tusschenlanding over den stillen Oceaan en men gelooft dan ook, dat de beide Amerikanen hiermede den prijs van 5000 pond sterling hebben gewonnen, die door het groote Japan- sche blad „Asahi" voor dit waagstuk was uitgeloofd. De vliegers hadden alles in het werk gesteld om te slagen Zelfs had den zij kort na hun vertrek het lan dingsonderstel van het vliegtuig laten vallen, teneinde het gewicht der ma chine te verminderen en zoodoende langer met hun benzinevoorraad toe fe komen. Zij moesten dus de landing zonder wielen volbrengen Even tevoren hadden zij hun restant benzine laten wegloopen, Jeneinde een ontploffing te yoorkomen Toen het vliegtuig den grond jraakte, gleed het nog even voort in 'n enorme stofwolk. Een mo ment jscheen het, alsof het over den kop zou slaan, doch het herkreeg zijn evenwicht, en kwam tot staan .steu nend op den linkervleugel De schroef van ,de machine werd bij deze hache lijke ^manoeuvre vernield, doch Pang born en Hemdon waren volkomen ongedeerd 'gebleven. DE LIJKEN BIJ HELSINGFORS Toch Ujksehennis. Het raadsel opgelost. Het raadsel van de gruwelijke vondst eenige weken geleden' van deelen van lijken in een bron te Helsingfors is thans zoo goed als ge heel opgelost. Vermoedelijk heeft men hier te doen., met een misdaad van den doodgraver Saarenniemi, die door de politie is gearresteerd, maar nog niet verhoord. Inmiddels heeft men meer dan 40 graven geopend om een onderzoek in te stellen naar de lijkenschending Bij vele lijken ont breken de hoofden, bij andere slechts vingers of de geheele rechterhand. Aangezien zich op het kerkhof vele honderden graven bevinden, is het uiterst moeilijk een overzicht van de gruwelijke lijkenschennis te krijgen. Naar verluidt, zou de politie bewij zen ïn handen hebben, dat Saaren- iiiemi 's-nachts met een auto maar het kerkhof kwam en met andere per somen in het lijkenhuis vertoefde In zijn schrijftafel 'heeft men eeniqe scher De messeri gevonden, en bij hem thuis verschillende voorwerpen, die hij voor zijn gewoon werk als doodgraver niet noodig had. DRAMA IN EEN THEATER. Toen Maandagavond tijdens degroo te repetitie van een nieuw drama, in het theater de la Porte te St. Mar tin, het doek opging voor het laatste tooneel. waarin de generaal zich in het huis van zijn vriendin van het leven berooft, stond plotseling op het zijbalcon een toeschouwer op, die naar de auteursloge schreeuwde: „Ik maak niet uit lietdessmart een einde aap mijn leven, maar omdat je mij geruïneerd hebt, mijnheer Pierre Mor lier,,. (Mortier heeft medegewerkt aan dit tooneelstuk Daarop weerklonk een revolverschot en stortte de man doodelijk gewond naar beneden. De voorstelling werd onderbroken en dè zaal ontruimd. De man, die weldra den geest gaf, was Alexandre Debray een tooneelschriiver, van wien kortge leden eenige stukken geweigerd waren Hij had het \oornemen le kennen gegeven Mortier neer te schieten, doch had hem niet in de zaal gezien. POSTVLIEGTUIG VAN DE „BRE MEN" VERGAAN Wrakstukken gevonden. Maandagnacht was het postvlieg tuig van de „Bremen"' bij Sydney op Nieuw-Schotland gedaald om benzine in te nemen en door te vliegen naar New-York. Gistermorgen moest een noodlan ding in de golf van Gobequid bij Nieuw-Schotland worden gedaan. De inwoners van Noel hoorden geroep en voeren met een boot uit, doch vonden geen spoor vaq de vliegers. Volgens berichten uit Halifax zou aan boord van het vliegtuig een ont ploffing hebben plaats gehad. Bij Tenny Cape, in Nieuw-Schot land zijn gedeelten van een vliegtuig in het water gevonden Men vermoedt, dat dit wrakstukken zijn van het ver miste toestel van de „Breinen". De stukken zijn naar Tenny Cape ge bracht. BLOEDBAD IN MEXICO. Bii het dorp San Carlos, in den staat Tabasco (Mexico) werden 35 straatmakers door Mexicaansche sol daten neergeschoten, omdat zij wei gerden zonder betaling van loon werk zaamheden aan het plaveisel te ver richten,, zooals door den gouverneur van den staat werd bevolen Honder den andere arbeiders ontsnapten aan hel bloedbad, doordat zij uitweken naar een naburige staat. COMMUNISTISCHE x „POLITIEK". Dinsdag hebben te Essen 20 25 communisten, twee nationaal-socia- listen overvallen. Toen dezen op de vlucht gingen, werden schoten op hen gelost. Eén van hen werd zoo ernstig geraakt, dat hij weldra is bezweken. De politie heeft een belooning van duizend mark uitgeloofd, voor h.et •ijpen der daders, die onbekend zijn. Te Krefeld hebben communisten een nat.-sodalist door een schoit in de knie gewond. MO O iJ E -T. Voor de Rol v.r a nsc ere ttb. n verscheen gister,'n de au oha idelaai \V. C. v. I. te Schoonhoven, als appel lant van een vonnis van den kanton rechter aldaar, die hem wegens over treding van de Motor- en Rijwielwet had veroordeeld tot f 5 boete subs. 1 dag hechtenis Het O.M, eischte ver nietiging van het vonnis en nietigver klaring van den oproep. LEERPLICHTWET. Van een vonnis yan den kanton rechter te Gouda kwam in sappel M. J. H 49 jaar, tuinder te Nieuwer- kerk a. d. ÏJssel. Hij was wegens overtreding van de Leerplichtwet bij de 3e herhaling ver oordeeld tot f 35 boete subs. 7 dagen hechtenis. Het O.M. vroeg bevjestiging van het vonnis. DIEFSTAL MET BRAAK. Voorts stond terecht H J. W., 28 jaar, en J. C. S. 21 jaar, beiden losse kerklieden, gede inerd. wegens dief stal door middel van braak van radio artikelen uit de winkel van de rijwiel- reparateur A. v. Kleef te Capelle a" d. IJssel. Zij werden veroordeeld tot respectievelijk 8 maanden gevangenis straf en 6 maanden gevangenisstraf yoorwaardelijk met een proeftijd van '3 jaar. Krimp.n ».d. L#k. Zondig »p«dd« hier „Dilettant II" een voetbalwedstrijd toeen „Wadidnxveen II". Onze dorpe- genooten wonnen met gm op ixrnoak bij „Moordrecht II De gasten wonnen met 10. Moercapelle. „Blauw Wit I" speelde Zondag tegen „Schoonhoven II". De uit- slag was 42 in het voordeel van Moercapelle. „Blauw Wit II" speelde Zondag tegen Nieuwerkerk a d. IJssel III, de uitslag was 2—1 in het voordeel van Moer capelle. De te Eindhoven als verdacht van den dubbelen moord te Zuidbroek ge arresteerde L. S., is te Winschoten op vrije voeten gelaten. Te Wagnum is gisteren bet 7-jarij zoontje van den heer M. Jonker dooi een personen-auto overreden en gedood. Gisteravond is te Amsterdam in de Van Beuningenstraat een 21-jarige wielrijdster door een fiets aangereden. Om niet te vallen greep het meisje zie li vast aan een vrachtauto, met het go- volg, dat zij werd weggeslingerd. Met een groote hoofdwonde werd zij opgeno men. Kort daarna trad de dood in.' Te Mixdorf in Oostenrijk zijn oi één dag de tweelingbroeders Josef e1 Heinrich Spergler met de tweelingzus ters Elsa en Hertha Witt in het huwe lijk getreden. NED. HERV. KERK. MOORDRECHT. Donderdag 8 October, 's avonds 7 uur, hoopt in het lokaal der Ned. Herv. Evangelisatie voor te gaan de heer Verheul, Godsdienst-Onderwijzer te Braikel. POLSBROEK en VLIST. Vrijdag 9 Oo- tober, n.m. 2 uur, Da. W, Rijnaburgor, Huwelijksinzegening AMSTERDAM, 7 Oct. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 343 vette kalveren, le kwal. 34—70, 2e kwal. 6462, 3e kwal. 44-62 per K.G. levend gewioht; 32 nuchtere kalveren f 8 —14 per stuk; 640 varkens, vleeaohvar kens, wegende van 90110 K.G., 4960, zware varkens 4849, vette varkens 44 —47 per K.G. slachtgewioht. UTRECHT, 0 Oct. Ver. Veiling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 5-6, eieren bruin I 5.700.00, eendeieren f 4.00, al les per 100 stuks. Aanvoer 450.00 stuks. WOERDEN, 7 Oct. (Draadloos). Kaasmarkt Aanvoer 380 partijen kaas. Prijzen met rijkamerk le kwal. f 3038, idem 2e kwal. f 3134, zware f 39. Han del traag. BODEGRAVEN. 6 Oct. Kaasmarkt. Aangevoerd 387 partijen kaas, waarvan 364 met rijksmerk, 14715 stuks, 132435 K.G. Prijzen le kwial. met rijksmierk f 36 —39, 2e kwal. met rijksmerk 1 3234, zware tot f 40, Handel flaurtv. ROTTERDAM, 0 Oct. Ter veemarkt waren Dinsjag aangevoerd 238 paarden, 5 veulens, 1005 magere runderen, 815 vette runderen, 255 vette kalveren. 443 nucthere kalveren, 950 graskalveren, 330 schapen of lammeren, 62 biggen, 14 bok ken of geiten en 13 overloopers. De prijzen waren: Koeien 2025, 32 34*en 37 40 cent; ossen 26, 3133, en 3639 cent; stieren 22 X, 3032 en 3630 cent; kalveren 37^—42X, 50 56 en, 57 X62X oent, alles per half K.G.; melkkoeien f 195-310, stieren f 120-400, graakakeren f 35—80, paar den f 200—310, slachtpaarden f 100 210, hitten f 70-^150, veulens f 50-00. kalfkoeien f 190-295, pinken f 90—140, vaarten f 100-490, biggen f 7—13, fok nuchtere kalveren f 13—20, slacht nuch tere kalveren f 710, alles per stuk; biggen f 1.401.80 per week. Overzicht: Koeien en ossen slepende handel, prijzen gelijk Maandag; stieren gedrukte handel, in 2e en 8e soort, prij zen lageT dan vorige week; vette kalve ren slechte handel, prijzen als Maandag; nuchtere kalveren 2H cent boven notee ring; melk- en kalfkoeien handel luste loos, onveranderde prijzen; graskalveren trage handel; paarden luie handel; big gen stille handel, lagere prijzen; scha pen en lammeren trage handel, prijzen gelijk Maandag. GOUDA, 5 Oct. 'Coop. Groentenveiling voor Gouda en Omstreken. Spinazie f 150—5.50, postelein f 1.20—i.a), peen f 2—2.10, stamboomen f 20—32, snijboo- nen f 25—47, stokboonen f 1240, sprui ten I f 10il 1.80, id. II f 3—3.50 per 100 K.G.; kroten f 1—2, peen f 1.30—3 per 100 bos; bloemkool I f 7—14, id. II f 10, groene kool f 13.70, kropsla f 0.501.80, andijvie f 1.40-2.60, Chi neesche kool f 2.102.50 per 100 stuks; tomaten A f 2.40-6.20, B f 3.40-3.90, C f 3.30—4.30 per 100 pond. GROOT-AMMERS, 5 Oct. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 6 Oct. 1931. Aanvoer 9995 eieren. Prijzen: 9100 kip peneieren f 3.750.20, 882 eendeieren f 4.405.80, 7 ganseieren f 8, alles per 100 stuks; 030 K.G. appelen 1—14 ct., 1117 K.G. peren 1—15 ct., 9 K.G. nooten 14 ct, 12 K.G. boonen 2127 ct, alles peT K.G.; 20 pond boter f 0.630.73 per pond; 40 pond kaas f 0.300.36 per pond; 2 kippen 05 cent per stuk; 20 pot ten honig 50 cent per pot; 107 stuks kool 3—11 cent per stuk; 6 bossen peen 2 cent per bos. ROTTERDAM, 5 Oct. Binnenlandsche granen en peulvruchten. Gerst chevalier f 5—0. Haver f 4.50—6. Erwten kleine groene f 811, uitge zochte kwaliteit er boven betaald. Schokkers erwten prima f 15>17.50, verder f 814. Bruine boonen naar kwaliteit f 7.50— 10.50, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 5 Oct. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schaik). Stem ming kalm. Rogge: 72-73 k. Zuid-Russische no. disp. f 4.36, idem aangekomen en «too rnend f 4,25, 72-73 k. Noord-Russische disp. f 4.40, La Plata disp. f 4.40, Cana da Western no. 3 disp. f 4.36, Canada Western no. 2 lad.-gel f 4.45. Gerat: Canada no 3 disp. f 90, 64-5 k. Zuid-Russiche naar kwaliteit disp. f 93 88, 03-4 k. id. stoomend f 85, 01-2 k. Donau disp. f 87, 00-1 k. id. stoomend naar aankomst f 8684. Haver 53 k. Noord-Russische disp. f 5.40, 51-2 k. idem disp. f 5.25, 51 k. Zuid-Russische id. f 5.20, Canada no. 3 spoedige aflading f 5.50 Boekweit per 2100 kilo's: Amenk. lad.- f 7 70- Mais per 2000 kilo's: La Plata disp. f 0 idem aangekomen f 03—62.50, ld. stoomend f 63, La Plata Cuiquantin disp. f 69. ROTTERDAM, 6 Oct. Voederitoeken. (Bericht van de mak. Oebr. Krijger). Noord-Ameri kaansohe looo I 6.75, etoomd f 6.75, Oct.-Dec. lev. f 6.90, Jan.-Maart lev f 7, dito van N.-Amer. zaad loco f 7.50, dito merk GWC loco 7.65, dito merk Maple Leaf looo f 7.75, dito merk SK loco f 6.90, stoom, f 6.90, Duitsche lijnkoeken af Emmerik prompt f 6.90, dito Oct.-Dec. lev. f 7, dito gremdnoot- koek af Spyck Cleve prompt f 6.60, Oct.- Dec. f 8.80, Grondnootschilfers (Bombay) light looo f 6 60, extra light loco f 6 85, extra light HVO loco f 7.15, Lijnaarf- schilfers (Bombay) goed merk loco f 6_80 dito merk HVO loco f 7,25, Manilla Oo- ooskoeken merk SK loco f 6.35, Amank. Cocosioek Nov. afl. f 6.25, Palmpitkoek merk SK looo f 5 50, Katoenmeel (49 pCt. Texas) Sept.-Oct. afl. f 5.90. In- landsche Voorslag lijnkoeken looo f 0V5, Oct.-Dec. lev. f 6.90, Jan.-Maart lev. f 7, dito lijnkoekschilfers loco f 7.75, Oct- Dec. lev. f 0.90, dito Soyaschroot looo f 6.80, Oct.-Dec. lev. f 6.80, dito koeken loco f,-7.40 Oct.-Dec lev f L50, dito Patapittenkoeken Ick» f 5.75, Oct.- Dec lev f 5.75, alles per 100 Ulo en ge deeltelijk tweede hand»-

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2