De lotgevallen van PIMPELMANS Bakkersleerling, Een Jongen. Kerk en School. Stadsnieuws* WEERBERICHT. Telegrammen Chin» wljit Japan's alachan af. De buit van Japan en Rusland. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Briefwisseling. Predikbeurten. Arie Cornelis Kool, Burgerlijke Stand. Marktberichten Pieter van der Neut, Arie, Zlune-OrickMcetf RugpijnNieren Pillen Marigje de Groot GIJSBER1US GRAAFLAND, Rietdekkerszaak op den zelfden voet voort te zetten, M Wed. G. GRAAFLAND. Er bied! zich aan: Met Kerstmis gevraagd: Boerendienstbode aankomende Knecht, Terstond gevraagd EERSTE BLAD DonderdeQ 22 Octofcsr. Hilversum. A.V.R.O. 810 Gramofoon; 10—10.15 Morgenwijding; 10.15—10.30 Gramofoon; 10.90—11 Ma do Leeuw— Van Roos over: „Indische Jüoeding"; 1111.45 Soliaten-ooucert, 11.45—42 Gramofoon; 12—2 Ewemble; 2.90—8 Gxamofoon; 33.45 Knipcursus voor Gevorderden; 3.45— 4 Gramofoon; 4 5 Ziekenuur; 53 Max Tax over: „Groote Zangers en Zangeressen"; 0 6 30 Sportpraatje door den heer Nieuwland. :eslp< NIEUWSBLAD VOOR ZU1P-H0LLANP EN UTREBHT. Schoonhovenseht Courant hier nog een 40-tal Rijnaken van de S. H. V. worden opgelegd. Lakkarkerk. De heeren G. Oekam en P. Verwaard zijn herkozen als leden der kascommissie van de voetbalvereeniging „L.F.C."; nieuw gekozen werd de heer A. J. Broere Can. De heer G. Romeijn te Bergam- baoht heeft bedankt als direoteur van 't mannenkoor „Zanglust". De heer C. den Beaten is gekozen als 2e voorzitter van de gemengde rang- vereeniging „Euphonia". VERDRONKEN. Hollander; 6.307 Omroep-Qrkes^Hnet 7.30—8 Engelsche les voor beginners; 8—0-15 Omroep-Orkeet; in de pauze: Gramofoon; Cl. 15—9.45 Klassieke Voordracht door Dr. P. H. Rit ter Jr.; 9.4510.15 Het Concertgebouw-Or kest; 10.15'10.30 Nieuwsberichten; 10.3012 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—9.15 Concert; N.C. R.V. 1010.15 Gramofoon; 10.16 10.45 Ziekendienst; 10.45-11 Gramofoon K.R.O. 11-11.30 Gramofoon; KR.O. 11-11.30 Gramofoon; 11.30—2 Gods dienstig halfuurtje; 12.15—2 K.R.O.- Orkest; N.C.R.V. 23 Cursus -fraaie handwerken; 33.45 Vrouwenhalfuur- tje; 4—6 Ziekenuurtje; 6—6.45 Cur sus Handenarbeid voor de jeugd; 5.45 6.45 Vioolduetten; 6.457 Knippen en Stofversieren; 77.30 Vrageühaif- uurtje; 7.45-8 Persberichten; 8pl.m. 10.15 uur N.C.R.V. Propaganda-avond na aüoop Persberichten en Gramofoon. Vrijdag 23 October. Hilversum. V.A.R.A. 6.45-^7 en 7.30— 7.45 Lichaamsoefeningen; 8 uur Gra mofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.A.RA. 10.15 uur Voordracht door Janny van Oogen; 10.30 uur V.A. R.A.-Septet en Voordracht door Jan ny van Oogen; A.V.R.O. 12—2 Om- roep-Orfcest en Gramofoon; 2—2.30 Uitzending voor Scholen; 2.80—3 Gra mofoon; 34 Ensemble Nooteboom; V.AJf.A. 4 uur Gramofoon; 4.40 uur Na Schooltijd; 5.40 uur V.AR.A.-Or- kest; 6.40 uur Voordracht door Janny van Oogen; 7 uur V.A.R.A.-Orkert, V.P.R.O. 8 uur "Weekuitzending; 8 uur Catechisatie; 8.30 uur Concert; 9 uur ,Een bezoek bij de Unitariërs in Enge land" Mej. Dr. N. A. Brudning; f uur Piano-kwintet; 10 uur Persberich ten; 10.15 uur Declamatie door Kom mer Kleyn; 10.45 uur Piano-solo; V.A.R.A. 11 uur Gramofoon. Huizen. KR.O. 8—9.15 Concert; ,10— 11.30 Gramofoon; 11.30-—12 Halfuur tje voor rieiken; 12.151.45 KR.O- Kwüjtet; 1.45—2.30 Gramofoon; 35 Hollandsche Kamarmuziekvereeniging; 55.30 Een praatje over sportvliegen; 5.30'7 K.R.O. Kunstensemble; 7 7.30 De heer F. Drion over: „Advertee- ren, ihoe het wel en hoe het niet moet gebeuren"; 7.45830 Uitzending uit de Schoenfabriek „Robinson" te Nij megen; 8.30—11 K.R.O. Orkest; 9.15 uur Persberichten; 1112 Gramofoon. ROBINSON VOOR DE RADIO. Zooals men hierboven ziet, aal Vrijdag avond van 7.468.30 uur dn een Alge meen Programma van Huizen (1875 M) een uitzending plaats vinden uit de be kende Robinson Schoenenfabriek te Nij megen. Aangezien de Robinson Schoenen fabriek tot de meest moderne van geheel Europa behoort,, en met transportband is ingericht, belooft de uitzending zeer be langwekkend te worden. Maandagmiddag geraakte IX-jarig zoontje van den heor A. Ammerstol. Voor belanghebbenden zij medegedeeld, dat de catechisaties, ge houden door ds. Hugenholtz in het win terseizoen, weder zijn begonnen op 19 October. De volgende uren zijn vastge steld: 's middags van 34 uur meisjes van 1416 jaar; 's avonds 6-^-7 uur jongens van 1416 jaar; van 7—8 uur meisjes van 16 jaar en ouder; 89 uur jongelui van 10 en ouder. De ouders worden dringend verzocht hun kinderen te wijzen op 't besang van deze lesuren. Gaarne stelt Ds. Hugenholtz zich ter be- sohikking om in de groote vragen en moeilijkheden van het leven uwe kinde ren voor te lichten. Boskoop. De heer Van Loon is in staat van faillissement verklaard, met benoe ming van mr. C. M. Loef tot curator. Gouderak. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van „Volksonder wijs" is benoemd de heer L. Vleggeert. De burgemeester heeft den /slui tingstijd van café's bij uitvoeringen be- bepaald op half 2 uur des nachts. Groot-Ammsrs. De raad kwam Don derdag in openbare vergadering bijeen ter behandeling van het eenige punt: Verkoop grond. De heer T. üittenlbogaard alhier had een verzoek ingediend om op het uitbreidinigsterredn te koopen een perceel bouwgrond, groot 8 bij 17 Me ter, voor f 4.50 de vierk. M., dus voor f 612. Met algemeene stemmen ward tot den verkoop besloten. Groot-Ammsrs. De heer A, Blom pluk te Dinsdagmorgen nog rijpe aardbeien in zijn tuin. Ook een publlsum. Krimpen a.d. Lek. Telkenjare -houden de polderbesturen van Krimpen a.d. IJs- se] (polder Korteland en Langeland) en van den polder Krimpen a.d. Lek, schouw over de scheidingskaden. Het punt van samenkomst is altijd bij de Breekade, waar dan ten huize van H. van Zwienen koffie wordt gedronken. Nu zal het Vrijdag a.s. 25 jaar gele den zijn dat dit bij deze familie ge- Bchiedde. De vrouw wordt verpleegd in het ziekenhuis te Rotterdam en daar maakte zij het gedichtje dat men onder de advertentiën vindt opgenomen. Er zijn hier bij de arbeidsbemidde ling 232 werkloozen ingeschreven. De malslss In de scheepvaart, KflniM* a.d. Uk. Tka wnk aalta Kievit in de sloot voor zijn woning water. Alhoewel het slechts kort daarna gevonden werd en kunstmatige ademha- lign werd toegepast, konden de levens geesten niet worden gewekt. Damwedstrijden. Nieuwland. Maandagavond speelde het tweede tiental van Nieuwland een damcompetitie tegen het derde tiental van Leerdam, welke wedstrijd door de Leerdamsche vereeniging gewonnen werd met 119. Het derde tiental van Leerdam werd nu winnaar van den zilveren lauwertak, uitgeloofd door den heer W. de Groot, eerelid der Nieuwlandsche damvereeni- ging. Dienzelfden avond speelde het tweede tiental van de Leerdamsche damvereehi- ging een competitiewedstrijd tegen het eerste tiental van de Noordeloosche damvereen. „T.O.Q.". Deze wedstrijd, waarbij de heer G. Heicoop uit Nieuw land als spelleider fungeerde, werd door „Leerdam II" gewonnen met 155. Gemeenteraad. Nleuwsrkerk a.d. IJsssi. De gemeente raad is in openbare vergadering bijeen geroepen op Donderdag 22 October, n.m. 1 uur. In deze vergadering zullen de be grootingen voor het dienstjaar 1932 aan de orde komen. Dit jaar is het de beurt van den heer P. Karreman om af te treden als lid van het algemeen burgerlijk armbe stuur. Op de aanbeveling zijn geplaatst de heeren: 1. P. Karreman, 2. F. Hoo- gendoorn, beiden alhier Ten kantore van den correspondent der intercommunale arbeidsbemiddeling staan 8 werkzoekenden ingeschreven, n.L: 3 losse arbeiders, 2 metselaars, 1 electrician, 1 ijzerwerker en 1 bakkers knecht. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De burge meester heeft de leden van den gemeen teraad opgeroepen voor een openbare vergadering, tegen Donderdag a.s., nam. 1 uur. Dinsdagavond werd de jaarverga dering gehouden van de muziekvereni ging „Door Kunst Verkregen". Er wa ren 25 leden aanwezig. De penningmees ter las het jaarverslag voor. Het geheele bestuur werd herkozen. Nieuw - Lekkerland. Maandagavond hield vanwege den Bond tegen het schen den van Gods heiligen naam door vloe ken, in de Geref. Kerk de heer KL Rij per Pz., propagandist van dien Bond, te Bilthoven een rede met het onderwerp „Een arbeid van strijd, van moeite, ook van zegen". Het aantal belangstellenden was niet groot. Van de gelegenheid voor debat of tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. Voor den cursus in het vakteeken- onderwijs aan de le- openbare lagere school hebben zich tien leerlingen aan gemeld. De lessen worden gegeven door den heer T. Broere Jz. te Kinderdijk. De firma L. Smit en Zoon, scheeps bouwmeesters te Kinderdijk, heeft aan gekocht en geplaatst een steekpons van geheel nieuwe constructie, welke de pla ten over een breedte van 20 meter tege lijk X duims en 5/8 gaten ponst. Tevens heeft dezelfde firma aangekocht en ge plaatst een nieuwe electrische rolschaar, die over een lengte van 7 M. kan knip pen, waarbij de platen door luchtdruk worden vastgezet. Girid. Ouderkerk a.d. IJssel. Een 4-jarig knaapje van den heer D. M. geraakte Zondagmorgen in de Kerkwegsloot. Reedg was het zinkende, toen de heer B. de Mik per fiets passeerde. Deze sprong gekleed te water en bracht de kleine aan den kant. Ofschoon hij reeds bewusteloos was, mooht het gelukken de levensgeesten weder op te wekken, zoo dat dit ongeluk tenslotte goed afliep. Teraardebestelling A. v. d. Spiegel. Reeuwljk. Onder veel belangstelling is Zaterdagmiddag alhier ter aarde besteld het stoffelijk oversohot van den heer A. v. d. Spiegel, oud-hoofd der Openbare Lagere School A en bestuurslid van ver schillende vereenigingen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door mevr. Van Loofav. d. Berge te Rotterdam, ais oud- onderwijzeres, de heer Valkenier de Gra ve te Gouda als vriend en bestuurslid van de Hall. Maatschappij van Landbouw, 'en de heer C. Schalkwijk, alhier, als be stuurslid van den Vrijw. Landstorm. Ook de burgemeester was op de begraaf plaats aanwezig. De Ouds Weg. Resuwf/k. Het bestuur van den polder Reeuwijk en het gemeentebestuur van Zwammerdam hebben het gemeentebe stuur van Reeuwijk doen weten, dat zij niet wenschen bij te dragen in de kos ten verbonden aan het verbroeden van den Oude Weg. VERDUISTERING BIJ WONING- BOUWVEREENIGING. Sliedrecht. Bij de woningbouwvereen. „Baninoe" alhier zijn ongeregeldheden ontdekt, die door den voorzitter-admini strateur zouden zijn gepleegd. Een voor- loopig onderzoek bracht aan het licht dat in den loop van enkele jaren, voor zoo ver was na te gaan, een bedrag van on geveer f 1200 was verduisterd. De zaak is in banden van de justitie, die het ror- dera ondersoek leidt. De voMao; te heeft zijn daden volkomen toegegeven m een volledige bekentenis afgelegd. Hij is m middels geschorst in zijn betrekking als postbode. Stolwijk. De Rederijkerskamer „Ex celsior" zal over eenige weken een uit voering geven van „Mottige Janus", van M. Spree. Bij het spelen aan de spoorweg halte viel de schoolier R. en brak zijn arm. Deze is door dr. Adam geneeskun dig behandeld. Door een tram gedood. Wllllge-Langerak. De oud-inwoner de zer gemeente, de heer G. Sluis, is giste ren te Antwerpen door een tram over reden en onmiddellijk gedood. De overle dene was 83 jaar oud, INGEZONDEN MEDEDEELING. Een toiletgeheim. Men behoeft niet te tien, dat U crème gebruikt. Want, in tegenstelling met alle andere crèmes, die min of meer op de huid blijven liggen, wordt „Zij"-crème er geheel in opgenomen. Men ziet dus niet, dat U het gebruikt, terwijl de huid er toch zacht en soepel van wordt en fraai van teint. NED. HERV. KERK. Beroepen te Krimpen a.d. IJssel De. N. Lufjendfjfc te Hoek van Holland. GEEN PROFIJT UIT HET AMBT. Naar aanleiding van het feit, dat eeni ge diakenen der Ned. Herv. Gemeente te Leiden, bij de regeling van een brand- sohade van de assurantie-maatschappij (overigens geheel te goeder trouw) zich onkosten lieten vergoeden voor „verleen de hulp bij den brand, taxatie van de schade, en voor hulp bij het in-ordo-mar ken van het archief", heeft de kerkeraad geconstateerd, dat „van fraude niets is gebleken", nochthans over de gevolgde „wijze van doen zijn ernstige afkeuring" te kennen gegeven, en wel, omdat het on juist moet worden geacht, „als een dia ken eenig voordeel trekt van hetgeen bij tengevolge van zijn ambt verricht". Dé kerkeraad besloot dit oordeel in het kerkeraadsverslag te publiceeron. MINISTER EN KERKGENOOTSCHAP. Aangaande de kwestie tusschen. den le ger- en vlootpredikant te Helder en «den kerkeraad aldaar, waaromtrent we in ons vorig Maaadagnummer eeniga vragon hebben vermeld van den heer Marchant aan den Minister van Def3ns:e senrijft het Weekblad „Oorlog en Vrede", dat de leger- en vlootpredikant in aipomeen.-n dienst, Ds. H. Janssen, de voorwaarden van den kerkeraad der doopsgezinde ge meente, dat ni. de leger- en vloot-predi- kant zou komen als predikant en zonder kolonel Van Hengel, aanvaard. Formeel heeft de kerkeraad dus voldoening gekre gen. Inmiddels is de zaak de wereld nog niet uit, daar de vraag, in hoever het de partement van defensie zich met kerke lijke zaken bemoeien mag, van publiek belang is. GEMEENTERAAD. De Raad zal a.s. Maandag bijeenkomen maar in dit nummer hebben we geen ruimte om van de daarop betrekking hebbende stuiken molding te maken. We geven daarom alleen een kort resumé: De agenda vermeldt o.a. voorstellen tot wijziging van de bouwverordening; tot het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid van een gemeente-radio-dis- tributie; aanvragen om subsidie voor bijzondere scholen en voor de Ver. „Spaar- en Belaatingophaaldienat". Het voorstel tot radio-distributie gaat uit van de S.D.A.P.-raadsleden. B. en W. ontraden de instelling van zoo'n be drijf, omdat het ooilege het mogelijk acht, dat de radio rich zoo snel ontwik kelt, dat over korten tijd de toeatellap van de gemeente waardeloos zouden zijfl. Ook inzake de Spaar- en Ophaaldienst adviseeren B. en W. afwijzend. Vrijdag meeT hierover. DE ST. JOZEFVEREENIGINO JUBILEERT. Onder de verschillende vereenigingen, die in Schoonhoven verdienstelijk werk verrichten, neemt de St. Jozefvereeniging een voorname plaats in. Op deze veree niging valt in het bijzonder de aandacht, nu ze aan den vooravond staat van haar rilverfen jubileum. Zondag viert namelijk de Si. Jozefver eeniging haar 25-jarig bestaan. Ter her denking van dit feit, wordt dien morgen om half acht in de R.-K. Kerk een hei lige mis opgedragen met daaraan ver bonden ^en algemeene H. communie der leden. Daarna «al Pastoor W. G. Albers als geestelijk adviseur der vereeniging een feestrede uitspreken. Na afloop der mis vereenigen de leden zich aan een gemeenschappelijk ontbijt op de bovenzaal van het vereenigdngsge- bouw. Van half één tot één uur wordt in de tooneelxaal van dit gebouw een receptie gehouden, gevolgd door een feestverga- dering, waarin de heeT A. G. A. Dee- nenborg de feestrede houdt. Zondagavond «zal het woord zijn aan de R.-K. Tooneelclub „IJ. M. 0. G.", als afdeeling van de jubileerende vereeni ging. Zij zal opvoeren „Thomas Mores", een treurspel in 5 bedrijven, door P. Augustinus. Een strijkorkest zal den avond opluisteren. Een tweede opvoering van dit stuk, die ook voor niet-leden toegankelijk zal zijn, heeft Maandagavond, eveneens om 8 uur, plaats. VLEESCHKEURINGSWET. De begrooting 1932 voor de uitvoering der Vleeschieruringswet voor den kring Schoonhoven bedraagt in ontvang en uit gaaf f 7273.69. In dit bedrag moeten Schoonhoven en de daarbij aangesloten gemeenten als volgt bijdragen: Bergambacht f 1907.06, Ammerstol f 526,36, Stolwijk f 1370,81, Vlist f 234.80, Langerak f 467,52, Nieuw- poort f 431,60 en Schoonhoven f 2336,64. SPREEKBEURT DS. REMME. Door een misverstand is Maandag verzuimd onder de Predikbeurten te ver melden, dat hedenavond in de Ned. Herv. Kerk ds. Remme, van Amsterdam, zal vdorgaan. Wij verwijzen .daarom naar die rubriek in one nummer van heden. ARBEIDSBEMIDDELING. Aan het correspondentschap der open bare arbeidsbemiddeling staan thans 78 werkzoekenden ingeschreven, namelijk: 2 goudsmeden, 18 zilversmeden, 3 metaal bewerkers, 3 plateelschilders, 3 «igaren- makres, 1 sigarensorteerder, 2 lompen- sorteerders, 10 losse werklieden, 4 fa brieksarbeiders, 2 timmerlieden, 4 met selaars, 1 schilder, 3 heiera, 3 grond werkers, 7 opperlieden, 1 voerman, 1 voeger, 1 pakhuieknecht, 1 mandenmaker 1 bakker, 1 conducteur, 1 oveniat, 1 transportarbeider, 1 schipper, 1 ass. boekhoudster, 1 melkventer, 1 chauffeur (halfwas monteur). Botermarkt. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt be droeg 50 K.G. Prijzen: Goêboter f 0.80, Weiboter f 0.75, beiden per half K.G. Eierenveillng. Op de hedenmorgen gehouden Veiling werden de volgende prijzen besteed: Kippeneieren f 7—I 8, heneieren f 5.25f 7, eendeieren f 5.50, alles per 100 stuks. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een portemonnaie met inhoud. WOENSDAG 21 OCTOBER 1*31 Naar waarneming in den morgen van 21 October EERST CHINA VERLATEN. LONDEN, 21 Oct. Volgens een Rus sisch bericht uit Peking, heeft Maar schalk Tsjang Hseu Liang verklaard, dat de Chineesche regeering de eischen van Japan afwijst en verlangt, dat de troe pen binnen 14 dagen uit het Chineesche gebied zullen worden teruggetrokken. De Chineesche regeering is niet eerder tot onderhandelingen met Japan bereid, dan nadat de bezetting is opgeheven. Japan regeert In Mandejoerije. LONDEN, 21 Oct. Volgens berichten uit Tokio, zouden de Japanners in Moek- den en in andere steden van Mandsjoe- rije provinciale regeeringen hehben inge steld, die met behulp van Japansche ad viseurs het bestuur uitoefenen. Naar d® „Daily-Telegraph" uit Moekden meldt, heeft In Noord-Man dsjoerije een militai re conferentie plaats, waaraan ook ver- tegenwoorigers van het Russische leger deelnemen. DOODELIJKE VAL. ALPHEN a.d. RIJN, 21 Oct. Het 2 X- jarig zoontje van de familie De Jong viel van de trap en kwam met het hoofd op den rand van een emmer terecht. In het Academisch Ziekenhuis te Leiden ie het kind a^an de gevolgen overleden. MOTORRIJDER OMGEKOMEN. Duopassaglar aan dan dood ontsnapt ETTEN EN LEUR, 21 Oct. Gisteravond omstreeks half elf is onder Dorst nabij Breda de 30-jarige ongehuwde eleotri- cien A. de Zwart, uit Etten en Leur, ko mende uit de richting Tilburg, met zijn De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Matige, later afnemende Noordelijke tot Westelijke of Zuid-Westelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; aanvankelijk nog regen- of hagelbuitjes; waarschijnlijk nachtvorst; later iets zach ter. Waterstand van heden: Schoonhoven, h.w. 1.45 uur1.97 M. Vreeswijk, h.w. 2.30 uur2.17 M. Keulen 1.32 M.; val 0.04 M. Maastricht, 20 Oct., 40.87 M.; val 0.04 M. Luchttemperatuur. Be temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schadTiw 46 graden Fahrenheit. Woensdag 21 October, Eerste Kwartier. Op 8.40, onder 0.38. Volle Maan Maandag 20 October. motor in een bocht door de gladheid van den weg, maar voornamelijk door rijn zeer groote vaart, geslipt. De Zwart reed tegen een boom en werd gedood. Voogdat het ongeluk gebeurde, reed De Zwart in gezelsohap van een ande ren motorrijder. De Zwart had als duo- rijder den heer Grielen Deze 'had den bestuurder herhaaldelijk gewaarschuwd, dat hij te hard reed en toen dit niet hielp, heeft hij op den anderen motor plaats genomen. Juist toen dat was gebeurd, had het ongeluk plaats. DE VERDUISTERING BIJ DEN PENSIOENRAAD. 's-GRA VEN RAGE, 21 Oct. De in ver band met de fraude bij den Pensioen raad gearresteerde schrijver J. Z., ver dacht van verduisteruu, is naar «het Huis van Bewaring overgebracht. TEXTIELARBEIDERS. ENSCHEDE, 21 Ooi Op uitnoodiging der F abrikan tanver eeniging te Enschede en de Twent-Geldersche fabrikanten ver eenigingen, had hedenmorgen te Ensche de een conferentie plaats van genoemds werkgeversorganisaties met de besturen van onderscheiden textielarbeiderebon den over het onderwerp loonsverlaging. Op' de vraag van de zijde der werkgevers of de arbeidersorganisaties geneigd zijn aan de loonsverlaging mede te werken, werd zeer pertinent een ontkennend ant woord gegeven. Verder bleek, dat de werkgevers zich een loonsverlaging van 6 pGi voorstel len. DE MIJNRAMP BIJ HERNE. Thans 17 doodsn. HERNE, 21 Oct. Het aantal dooden, bij de ramp in de mijn Mont Cenis, is tot 17 gestegen. Nadat Dinsdagavond 3 ge wonde mijnwerkers waren overleden, zijn in den afgeloopen nacht nog 2 der ge wonden bezweken. SCHIP GESTRAND. HAMBURG, 21 Oct. In den afgeloopen nacht is een stoomsahip, waarvan naam en nationaliteit nog niet rijn vastgesteld, aan de hevige N.W.-stormen, die sinds Dinsdagnacht langs de kust woeden, ten offer gevallen. Het schip heeft kort voor middernacht aan de monding van de Elbe bij Schar- hoem noodsignalen uitgezonden. Toen twee bergingsvaartuigen om 3 uur in den nacht te hulp kwamen, was het schip reeds gestrand. Het was voor de ber gingsschepen door de woeste zee niet mogelijk verbinding met het gestrande schip tot stand te brengen. Gezien de po sitie van het schip, is het verlies van menschenlervens vrij zeker. De bergings schepen zullen in de nabijheid van het schip blijven, om dadelijk te kunnen in grijpen, als de zee wat kalmer wordt. Het stoomschip is 2000 a 3000 ton groot. Nog eenige andere bergingsvaar tuigen uit Hamburg zijn uitgevaren. 31. Onder al die bedrijven was Men grond gelijk gemaaktl Nog nooit hadden neer Pimpelmans in Epscheuten gearri- I do Epscheutenaars zulke angstige oogen- veerd. Als een razende Roland stoof de weerbarstige auto de dorpsstraat in. AJ blikken beleefd! 32. Gelukkig was aan 't einde van de wat iu dw vrttf v,rrd met d«n dorpsstraat het Kerkplein. „Hiw," dacht Meneer Pimpelmans, „kan ik in de rondte blijven rijden, tot mijn benzine op is. Dan moet dat drommeleohe ding uit zichzelf stoppen." En zoo tufte hij ari® heelt lange uren om de kerk heen! eerste blad. NIEUWSBLAD VOOR ZUIO-HOU-ANO :N UTREBHT, Whoonlummwh. Cour.nl WOENSDAG OCTOBER Wt SNEEUWSTORM IN HET GEBERGTE. i-jOUBERO, 21 Oct. Mnndnswmi At i„ hel Ertagebawt* 'ï^wWnn gewoed, die in den nacht trinfl met zwaar on weder. De ligt gemiddeld 10 n ld c.M. dik. te Ohenmite ós in den nfgeloopen nJdM sneeuw gevallen en ook daag heelt het geonweerd. VERDUISTERING BIJ OEN PEN- VE SIOENRAAD. Bil den pensioenraad te 's-Gravenha- „e is oen jielangrüke verduistering aan het licht gekomen. Het onderzoek is nog gaande, doch heeft reeds geleid tot de aanhouding van den heer 2., Bchrijver bu den Pensiogn- raad. Z. i» door de politie aan een scherp verhoor onderworpen en heeft daarbij een bekentenis afgelegd. Omtrent de wijze waarop de onregel matigheden gepleegd zijn, wordt voorloo- nig geheimhouding in acht genomen. P Z. had uit hoofde van zijn functa poet-chèirie-foOTulieren tootito m«£ faling van pensioenen onder oen. Naar is gebleken heeft hü «edi s^r eenige jaren hiervan gebruik gemaakt om ten name van niet bestaande pen sioengerechtigden chégues af te geven die hij dan zelf inde of Het innen. Het schijnt, dat de overeenkomstige fraude bij het departement van financian, die eenigen tijd geleden aan het licht ie ge komen, de Rekenkamer ook op het epoor ran de malversatiee bij den Pensioen raad heeft gebracht. Welk bedrag er met de verduisteringen gemoeid ia, us >og niet vastgesteld. Bij den PeniBOenrfad heeft men er nog geen hoogte van en Z. heeft beweert, dat hij het niet weet. Hu heeft al het geld opgemaakt. NACHTELIJKE roofoverval. Te Winterswijk zijn Zaterdagnacht gemaskerde bandieten binnengedrongen in de boerderij van de alleenwonende 58 jarige landbouwster J F. te P., in de buurtschap Huppel. De vrouw, van wie bekend is" dat zij er warmpjes inzit, werd in haar bed overvallen door een twee tal gemaskerde personen, die haar bloe dend verwondden. Zij wist zich evenwel dapper te verweren, ondanks haar ver wonding, zoodat de inbrekers een derde persoon, die waarschijnlijk buiten stond, te hulp riepen. In dit oogenblik heeft d« vrouw kans gezien de openstaande bui tendeur dicht te doen en te grendelen, waarna ze nog meer alarm maakte Zonder iets te hebben ontvreemd en met achterlating van een masker en een roo- den zakdoek, zijn de inbrekers verdwe nen. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Toen Zondagmiddag te Eindhoven de heer K. met een vriend thuis kwam, zag hij voor de deur van' zijn woning een fiets staan, hegeeft hem verdacht voor kwam, aangezien er niemand thuis kon zijn. Daarom ging de heer K. langs de voordeur en zijn vriend langs de achter deur de woning binnen. Zoodra hij bin nen kwam zag hij een man de traf af komen. Hij wilde hem vastgrijpen, doch, de inbreker trok plotseling een revolver en schoot viermaal op den heer K., die zich daardoor echter niet liet weerhou den om hem met behulp van zijn vriend te ontwapenen. Men waarschwde de po litie, die den man arresteerde. Het bleek te zijn de te Eindhoven wonende Duit- scher F. H. Hij was in het bezit van een automatische revolver met 20 patronen De heer K. is, naar later bleek, nau welijks aan den dood ontsnapt. Een der kogels was afgestuit op een knoop van zijn colbert, een andere was blijven ste ken in een notitieboekje in zijn binnen zak. BEZWAAR TEGEN INKWARTIERING Zooals gemeld weigerde onlangs ds. J. L. Faber te Zufphen to voldoen aan een bevel tot verschaffing van inkwar tiering. Op zijn kosten heeft toen de burgemeester daarin voorzien. Aangj- rien ds. Faber bleef weigoren die kosten te betalen, is thans tot beslaglegging van meubilair overgegaan en aan de woning aangeplakt, dat heden de verkooping daarvan aan den meestbiedende zou ge schieden. De predikant zal voorts eerst daags voor den kantonrechter moeten verschijnen. VERDUISTERING IN HET GROOT. Een handig oplichter nam in Juni van twee Antwerpsohe diamanthandelaars, Bernson en Miraer, met wie hij herhaal delijk reeds zaken had gedaan, voor 4.585.000 francs diamanten mede. Hij gaf twee dhèque®, ten bedrage van twee millioen Franaahe francs, in betaling, die later bleken valeoh te rijn. Het politio-onderzoek leidde thans tot de arrestatie van den bedrieger te Bar celona. Het grootste deel der partij dia manten werd bij een huiszoeking terug gevonden. De dader, een Spanjaard, die reeds herhaaldelijk werd veroordeeld we gens diefstal, achriftvervalsohing enz., zal vermoedelijk aan het Belgische ge recht worden uitgeleverd. DE MIJNRAMP BIJ HERNE. Reeds 12 dooden. Van de arbeiders, die bij de ontplof fing^ in de mijn Mont Genis in Westialen zwaar werden gewond, zijn gisteren we der drie overleden, waardoor het aantal dooden tot 12 stijgt. Vier zwaargewon den bevinden ridh nog in levensgevaar. SNEL RECHT. Te Boedapeat had een 21-jarige bak kersknecht met een 18-jarigen leerling Vrijdag een inval gedaan in een bank filiaal, waarbij zij op bankbeambten en tijdens de vervolging op straat op hun vervolgers, o.w. politiebeambten, hadden geschoten. Beide roovera konden worden gearres teerd en Maandag zijn rij' berecht. De bakkersknecht weid tot den strop ver oordeeld, rijn metgezel (met het oog op zijn leeftijd) tot 15 jaar tuchthuisstraf. Het doodvonnis werd twee uur nadat het gewezen was, voltrokken, wat moge lijk is op grond van de Standrechtveror- dening, afgekondigd na den treinaanslag te Torbagy. BOETVAARDIG. Zooals gemeld, ia Georges G&uotfet, de jongeman van goeden huize, de vorig® week door het Assisenhof der Seine ter dood veroordeeld wegen® moord en be- rooving van den juwelier Dannenlhoffer te Parijs. Hij heeft geweigerd cassatie te gen het vonnis aan te teeltenen. Zijn ad vocaat, Mr. Gampinchi, ,heeft getracht hem te overreden en er bij hem op aan-, gedrongen aan rijn moeder en zuster te denken, doch Gauchet antwoordde slechts ..Ik moet boeten, maar als u mij laatsten dienst wil bewijzen: bespoedig dan zoo veel ge kunt mijn terechtstel ling." ONTPLOFFING IN RIOOL Te Parijs ontstond tengevolge van breuk in een riool aan de Quai d'Orsay een ontploffing. Er schoten vlammen op die een hoogte van 50 M. bereikten. Een arbeider werd gewond en bezweek in het ziekenhuis. Een tweede arbeider wordt vermist Esq voorbijganger werd zwaar gewond. Later bleek, dat de ontploffing wal veroorzaakt doordat een arbeid®» HMÏ 1* onbeschermde lamp in het riool was af gedaald. DE KINDERSTERFTE TE LUBECK. Een vsrklaring van prof. Dsyekt. Bjj de voortgezette behandeling van het Calmette-proces te Lubeck heeft, de hoofdheklaagde, prof. Deycke, de direc teur van het ziekenhuis, waar de patiën tjes gestorven zijn, de volgende verkla ring afgelegd: Bij de proeven met het Calmette-serum had ik den indruk dat de behandeling niet alleen onschadelijk, maar ook doel treffend is. Ik heb daarmee ongelijk ge had. Mijn dwaling was echter een we tenschappelijke dwaling. Meent de recht bank dat zij mij op grond van een we tenschappelijke dwaling moet veroordee- len, welnu, dan ben ik bereid, de verant woordelijkheid voor die dwaling te dra gen. En die zal ik geheel alleen dragen, dus verzoek ik, de andere verdachten voor onschuldig té verklaren." GEMAKKELIJKE DIEFSTAL Zaterdag had te Berlijn een autover huurder met een groote limousine een tocht in de provincie ondernomen, om voor rekening van een paar kooplieden uit Dresden op landgoederen waren te koop aan te bieden. Met de rast koerde hij 's avonds laat naar Berlijn terug. Toen hi in de hoofdstad was aange komen, stapte hij bij het eerste publieke telefoonstation uit om zijn vrouw «p te bellen. Hét gesprek duurde tamelijk lang en toen de man de cel eigenlijk had ver laten, was de auto verdwenen. De dieven hadden niet minder dan 12 Perzische tapijten, 13 kleinere, drie kleine schilde rijen van Nederlandsohe meesters uit de 17de eeuw en vier koffers met ondergoed buitgemaakt. De gestolen waren haddon een waarde van 50.003 mark. KOLENDAMP. Een geval van kolendampvergiftiging heeft rioh voorgedaan bij de familie Z. in de President Steijrastnaat te IJmuiden- Toen een der familieleden daar kwam, kreeg hij geen gehoor. De mpeder der bewoonster werd gewaarschuwd en toen men binnenkwam, werden de vrouw van Z. en een 16-jarig dochtertje bewusteloos gevonden door kolendamp. Het meisje, dat in bed lag, was er het ergste aan toe. Twee doktoren verleenden hulp en met kunstmatige ademhaling werden moeder en kind bijgebracht. PRETTIGE BRUILOFT. Bij een bruiloft in het Zuid-Servi sche dorp Kratowo stond het bruidspaar met de gasten reeds voor het altaar en de geestelijke richtte de vraag tot de bruid, of zij den Bruidegom wilde huwen, toen het meisje opeens haar hand uit die van den man rukte en uit de kerk liep. De aanwezigen stonden als vastge nageld. Opeens echter rende de bruide gom de bruid na, haalde ze in de hoofd straat in en rukte haar alle kleeren van het lijf. Het meisje rende daarop n&ar het huis harer ouders, dié haar echter niet wilden binnenlaten, zoodat rij eeni gen tijd naakt in het dorp moest rond- loopen, totdat zij eindelijk door een vrien din werd opgenomen. DE LIJKDEELEN IN HET MOERAS. Nog weinig opgehelderd. In verband met de vondst van lijkdee- len in het moeras bij Helsingfors, is op het kerkhof te Mahn bij Helsingfors het openen der armengraven voortgezet, maar men heeft geen verminkte lijken meer gevonden. De politie acht het zeer gewenscht ook eenige particuliere gra ven te openen, maar hiertoe is nog geen toestemming verleend. Nog steeds wil dê verdachte doodgra ver Saarenheimo niets uitlaten. Hij be weert alleen, dat het jaren zal duren voor de politie de zaak kan ophelderen. Familieleden hebben verklaard, dat de man vaak nogal vreemd deed. Zijn vrouw heeft aan een journalist medege deeld, dat zij hoopte dat haar man voor geruimen üjd opgeborgen zou worden. Saarenheimo ging vaak 's nachts naar het lijkenhuis. Verschillende malen heb ben omwonenden de politie hier opmerk zaam op gemaakt, doch de man beweer de steeds dat hij reparaties uitvoerde aan de electrische verlichting. Verschil lende bladen spreken er hun verbazing over uit, dat men er nimmer aandacht aan heeft besteed, dat Saarennmrao een niet al te fraai verleden had, dat hij door tal van personen voor niet goed wijs werd aangezien en dat hij bij nacht en ontij in het lijkenhuis was. De Finsche legatie te Londen heeft rich dezer cfagen in verbinding gesteld met de Engelsche politie, omdat ten hui ze van den verdachte een aantalbrieven is gevonden van een geheim Tffngelsch genootschap, dat Panacea zou heeten en zich bezig zou houden met de fabricage van een geneesmiddel. ■tuk, biggen f 1.40—1.90 per week. OverzichtKoeien en ossen kalm en handel, prijzen als Maan da#, sUeren"'ftts williger handel, prijzen onveranderd; vet te kalveren prijzen als Maandag, flauwe handel, mrik- en kalfkoeien langzame handel, prip»n onveranderd, toot jonfl" vee meer kooplust, prijzen etatkmnair; graskalveren luie handel, per pond 17, 19 en 21 cemt; nuchtere kalveren stroeve handel, lagere prijzen; paarden atugge handel, de prijzen van vorige week niet te handhaven; biggen kalme handel, prijzen als vorige week, schapen en lam meren stille handel, lagere prijzen. UTRÉCHT, 20 Oct. Vereendgde Eier» veiling Utrecht. Eieren wit ftfi.70—ƒ7.50, eieren bruin f 7.257.85, eendederen f 4.70, allee per 100 stuka. Aanvoer 40.000 stuks. GORINCHEM, 19 Oct. Eieronveiling. Aanvoer 103,62 kipeieren en .335 oend- eieren. Prijzpn kipeieren 5560 4 K G. van f 7,30—i-7,50; 60 K.G. en zwaarder van f 7,60-7,80; heneieren van f 5,20 f 6,20; eendeieren f t5,20, alles per 100 stuks. GROOT-AMMERS, 19 Oot. Eerste Al- blasserwaardsc he Veilingsvereeniging te Groot-Ammera. Veiling op 19 Oct. 1931. Aanvoer 7109 eieren. Prijzen: 6679 kip peneieren f 4.15—8.95, 422 eendeieren f 4.70—0.50. 8 ganseieren f 9, alles per 100 stuks; 3 K.G. mispels 9 cent, 6 K.G. nooten 40 cent, 2140 K.G. appelen 1— 14 oent, 543 K.G. peren 1—17 cent, 8 K.G. boonen 20 cent, 80 K.G. uien 5 cent, alles per K.G.; 28 pond boter 6480 ct., 146 pond kaas 2537 cent, beiden por pond; 28 potten honig 46 cent per pot; 33 stuks kool 31 cent, 70 stuks knol len 1 oent, beiden per stok; 65 bossen kroten 1 cent, 85 boèeen peen 23 osnt, beiden per bos; 210 K.G. aardappelen 3—4 cent per K.G. ROTTERDAM, 19 Oct. Voederkoeken. (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). Noord-Amerikaansche loco f 7, stoom. f 7, Oct.-Dec. lev. f 7.10, Nov.-Febr. lev. f 7.20, Jan.-Maart lev. f 7.26, dito dito van N.-Amerikaansch zaad looo f 75, di to merk SWC looo f 7.80, dito merk Ma ple Leaf looo f 7.85, dito dito merk S.K. looo f 7, stoom, f 7.10; dito lijnkoeken af Emmerik looo f 6.75, Oct.-Dec. f 0.90, Jan.-Maart f 7, Duitsche grondnootkoe- k enaf Spyolk-Gleve propmt f 6.60, dito Nov.-Dec. f 6.60, Lijnzaadsohilfers (Bom- baf) goed merk looo I 7, dito merk HVO looo f 7.30, (rrondnootsohilfere (Bombay) light 140 f 6.65, extra light loco f 6.9Ö, extra light merk HVO looo f 7.40. MaJiil- la Goooskoeken merk SK looo f 015, stoom, f 6.20, Amerik. Gocoskoek Nov.- Dec. afl. f 6, Amerik. Sesamkoek loco f 7.10, Oct-Deo. lev. f 7.20, Palmpitkoek merit SK loco f 5.36, Katoensaadmeel (49 pCt. Texas) Oct.-N<w. afl. f 6.15, Inlandeche voorslag Lijnkoeken loco f 0.80, Oct.-Dec. lev. f 6.85, Jan.-Maart lev. f 0.90, dito Lijnkoekachilfera looo f 7.50, Oct.-Dec. lev. f 7.60, Jan.-Maart lev. f 7.75, dito Grondnootkpeken looo f 6.80, Grondnootechroot looo f 6.40, di to Soyaschroot looo f 6-60, Oct.. .-Dec, lev. f 6.60, dito Goooskoeken loco f 7, Oct.-Dec. lev. f 7, dito Palmpitkoeken lo oo f 5.35, Oct.-Dec. lev., f 5.35. Alles per 100 K.G. en gedeeltelijk tweede hands. ROTTERDAM, 19 Oct. Binnenlandsohe granen en peulvruchten. Gerst chevalier f 5.25—6. Haver f 5—6. Kleine groene erwten f 8.5012.75. Schokker erwten f 17—20.50, verder van 916- Bruine boonen f 8.50«11.75, soms iet® meer, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 19 Oct. Buitenlandacha granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek v.A. Schalk). Stemming prijs houdend. Rogge 72-7 k. Zuid-Russische diep. f 4.00," idem aangekomen f 4.55, idem stoomend f 4.55, 72-3 k. Noordr Russlohk diep. f 4.03, Canada Westen* No. 8 disp. f 4.0H 72-3 k. Laplata diep. f 4.50. Gerst. Canada No. 3 disp. f 99, iden^ stoomend f 97, 04-5 k. Zuid-Ruseisohï aangekomen f 0192, 03-4 k. idem stoo mend f 9001. 00-1 k. Donau aangeko men f 70, 00-1 k. idem «toornend f 90, 62- 63 k. Laplata stoomend f 90. Haver. Canada no. 3 stoomend f 0. Canada feed no. 1 stoomend f 5.80, 53-4 k. Noord-Russische disp. naar kwal. f 5.90—6.05, Zuid-Russische disp. f 5.66. Mais per 2000 K.G. Laplata disp; f 72, idem aangekomen f 60, idem stoo mend f 09, idem Jan.-April lev. f 76, Laplata suinquantine disp. f 75, Donau -Galfox prompte aflading f 70. EEN SPOORWEG CADEAU. Esn Buitenvakman. We kunnen geen stukken plaatsen, waarvan de inzender ons rijn naam niet noemt. Die naam be hoeft niet in de courant te worden ver meld, maar de redactie moet hem weten. NED. HERV. KERK. BRANDWIJK. Donderdag 22 October, 's avonds 7 uur, de heer J. Ksirs. Dank stond. KRIMPEN a.d. LEK. Donderdag 22 October, 's avonds 7 uur, t)s. Vermaas, van Ter Aa. SCHOONHOVEN. Woensdag 21 Octo ber, 's avonds 7.30 uur, Ds. Remme, van Amsterdam. WIJNGAARDEN. Vrijdag 23 October, 's avonds 7 uur, Ds. Koolhaas, van D8lfs- haiven. Rede voor de Jongelingsvereeni- ging. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Vader, Be- huwdvader en Broeder, den Heer Weduwnaai van Jansje Kool, in den ouderdom van ruim 64 jaar. Uit aller naam, A. KOOL. Oouderak, S. KOOL - Oosterom. C. J. KOOL. j. KOOL. Oouderak, 17 October 1931. HEKENDORP. October. Ondertrouwd: J. Verkade en W. van der Ende (te 's-Gravenzande). De spoorweg RupoldingR«it san Aa Ooetenrijksohe erena kan mén cadeau krijgen, met nog 100.000 maak er bij. Hot lijntje kan rijn kosten niet dekken, hoe wel d» prifcan driemaal zoo hooi rijn «Ss o® andere lijnen. Desenev die lift dri*naai 300 hoog rijn c*Va op s«dere lijnen. ®oet tPGNgp* wk «ww#g in to AMSTERDAM, 21 Oct. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden «aangevoerd 294 vette kalveren, le kwal. 7280, 2e kwal. 6470, 3e kwal. 56—62 per K.G. levendgewicht; 30 nuchtere kalveren f 7 -—13 per stuk; 700 varkens, vleeschvar- kens, wegende van 90«110 K.G, 48 49, zware varkens 4748, vette varkens 45 —40 per K.G. slachtgewiaht. BODEGRAVEN, 20 Oct. Kaasmarkt. Aangevoerd 463 partijen kaas, 18.478 stuks, wegende 166.302 K.G. Prijs Goud- sche kaas met rijksmerk le soort f 35 37, 2e soort f 31—34, zwaardere tot f 38 peer 50 K.G. Handel flauw. ROTTERDAM, 20 Oct. Ter veemarkt waren Dinsdag aangevoerd 224 paarden, 7 veulens, 1407 magere runderen, 915 vette runderen, 226 vette kalveren, 567 nuchtere kalveren, 650 graskalveiren, 636 schapen of lammeren, 1-45 biggen, 17 bokken of geiten en 10 overloopere. De prijzen waren: Koeien 20—25, 32 Vt 36 en 37M—40 oent; ossen 26, 32— 34 en 3740 cent; stieren 23, 30—32 en 3536 cent; kalveren 37!4—42* cent, 50—55 en 00-62X cent, alle» per half KG. Melkkoeien f 195—310, stieren f 120— 405, gradk&Iveren f 35—85, paarden f 203—310, slachtp aarden f 100-320, hitten f 75—'150, veulens f 50—00, fok nuchtere kalveren f 1015, slacht nuchtere kalveren f 5—8, kalfkoeien f 190—295, pinken f 90-140, vaarzen f 16CM9a Htftn t *8* P*Ï Heden overleed, door een noodlottig ongeval, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Man, Zoon, Broeder en Be- huwdbroeder In den leeftijd van 38 jaai. Uit aller naam, Wed. A, A, Van dfr Neut- Broer. Oouda, 19 Oct. 1931. Klejweg 80. ry» «e<-a»rdebe«te!ling zal plaats hebben a.i. Vrijdag te 11 uur. Heden behaagde het den Heere, tot onze diepe droef heid, «van onze zijde weg te nemen na een kortstondig, doch geduldig gedragen lij den, ons innig geliefd Zoontje en Broertje in den jeugdigen leeftijd van 11 jaar en 9 maanden. H. DE BRUIN. C. Dtf* BRUIN—Broere en Kinderen. Vlist, 20 October 1931. Waarom wordt de urine zoo nauwkeurig onderzocht bij elk ge neeskundig onderzoek? Omdat het water aangeeft, In hoeverre uw nieren al dan niet gezond zijn. En de nieren behooren tot de gewich tigste levensorganen. Al» gij een brandend, pijnlijk go- voel hebt bij de loozing, of als uw water dik is, bewolkt met bezink sel of zanderig, kan dit een gevolg zijn van nier- of blaaszwakte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal niermiddel, dat rechtstreeks op de nieren en blaas werkt, deze organon versterkt en opwekt tot hernieuwde werkzaam heid. En als de nieren weder goed wierken en de onzuiverheden uit het bloed behoorlijk filtreeren, wordt ook de urineioozing vanzelf weder normaal. Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze ge liefde Dochter en Zuster betuigen wij U onzen harteliikcn dank; in 't bijzonder a an haar Vriendinnen. B. DE OROOT. M. DE QROOT— Slinoerland. A DE OROOT, Weduwn M. KORPORAAL- de Oroot. P. KORPOR VAL. H. VERHOEFF-oe Oroot. A. VERHOKFF. W HE OROOT. S DE OROOT. B DE OROOT. BlcsVenigriif, 21 Oct, 1931. Bij alle drogiBten enz. ƒ1.75 p.flacon Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank aan allen, die ons tij dens de riekte en bij het overlijden van onzen Echtgenoot hun hulp en deelneming betoond hebben. Inzonderheid aan den Z-eerGel. Heer Dr. ZIELoHU en Zuster E-ZINGA, /r htLi accurate be handeling en trouwe huift ons be toond. Tevens bericht ik hierbij aan mijn geachte Cbéntéte, dat mijn voorno men is, «om de waarvoor ik mij in Uwe gunst aan- Bergambacht, 21 October 1931. Flinke 17 jaar, P Q. v.g.g.v. Brieven aan J BOOOERT, W. de Vries Robbéweg 104, Oorinchem. Een en een Beiden goed kunnende melken. O. E. KOOL, Koolwijk, Stolwijk. Adre»J. A. DE JONO, Rijwielhandel Sovfberg Bergambacht.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2