ffitirt I Rechtszaken. Gemengd Nieuws Duitse! Sportnieuws. Loop der Bevolking 1 Nieuws in een paar regels. Gemeente 2000X'.“i' 4 pen dier gemeent 2e. des nam voor eventuee gaties van ge van f 151500 De door de Oe a s. verschuldigde obligatiên zal tev Bergambacht, 23 WOENSDAB JI OCTOHR 1W1 TWEBDB BLAD. No. WM NIEUWtBLAO VOOW«nn>vHOt.LAWt> EN UTRECHT, SohnonhmnoohrOouMirt NIEl één De S3fl Onze plaatsgenooten 3V Ons blad is aangesb Publiciteitswaarde Adverteerders (I.b. adverteerders zich j kunnen verschafte! 0 2 O 1 1 1 1 12 8 6 5 5 9 1 DIT NUMMEI VIER 6 6 6 6 7 O 1 8 2 4 3 4 een ex- ABONNlï’8 vnn dit hierdoor de brand ontstaan is, kon nii Uwer wurdeu uügemaukt, maar ue gelijkheid is geenszins uitgesloten. en i no. 2. De stand is thans: L.F.C. II Woerden II G.S.V. III Waddinxveen II Haastrecht II Boskoopsche Boys II 5 Olympia IV Verschijnt Mmindn en Vry<lag. Pnj* bij ling: voor bcbooti maanden 1.25; j Met verzekering 1. Gsvaarlljk rijden. Eveneens voor een overtreding der Motor- en Rijwielwet kwam de 26-jarige chauffeur N de K te Moercapelle in ap pel van een vonnis van don kantonreen- ter te Rotterdam. Hij had de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht door op den Straatweg te Hillegersberg bij t inhalen van een handwagen, met zijn zeswieligen auto te vroeg naar rechts te sturen. Daardoor had hij dezen hand- wag en aangered an, die op zijn beurt een fietser aanreed Bekl. was deswege veroordeeld tot f 10 boete subs 2 dagen hechtenis, met ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 8 maanden en toewij zing van een schadevergoeding van f 10 aan een benadeelde. Het OM. vroeg ver nietiging van het vonnis op formeele gronden, dochveroordeeling van ver dachte tot dezelfde straf. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE DORDRECHT. Mishandeling. Bij het verlaten van een café te Streef kerk op Zondagavond 9 Augustus kre gen eenige jongelui ongenoegen en ten slotte bracht de schippersknecht D. A. den arbeider A. Richel eenige slagen tegen het hoofd toe. Hij stond Vrij dag voor die mishandeling terecht. Het O.M. vroeg f 20 of 20 dagen hechtenis. Uitspraak f 1 bof lö dagen hechtenis. Buurman’» kos gemolken. Toen op 17 Augustus de landbouwer B. Pellikaan te Goudriaan des morgens te 5 uur zijn koeien ging melken, ontdek te hij, dat een der koeien reeds was uit gemolken. Een paar weken vroeger had zyn knecht hetzelfde geconstateerd. Het betrof een koe, die gewoonlijk minstens 10 liter melk gaf. Voor dit feit verscheen de koopman G. D., die bekende op den bewusten morgen zeer vroeg de koe te hebben gemolken. Eisch en vonnis luidden f 25 of 25 dagen hechtenis. en het loslaten van intensieve cultuur in den Nederl. Landbouw zal leiden tot een nationale ramp. Bij de regeering wordt er met klem op aangedrongen, haar standpunt inaake het verleenen van steun ten behoeve van het landbouwbedrijf te herzien door meer stelselmatig en meer afdoende maatregelen tot stand te bren gen met het uitgesproken doel. BURGEMEE3T1 der gtiqeetite Bti bekend dat zittinj ten Oemrentehuil op Zaterdag le. des voorn voor omwlsse der geldleen oorspronkeiljl 1151500 en voor de ties van de n D ROTTERDAMSCHK RECHTBANK. Motor- sr Rijwlslwst. Voor bovengenoemde rechtbank ver scheen gisteren de 22-jarige motorhan- delaar W. G. v. I. te Schoonhoven, als appellant van een vonnis van den kan tonrechter aldaar, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwialwet was veroordeeld tot f 5 boete subs. 1 dag hechtenis. Bekl. had n.l. zonder licht ge reden. De rechtbank heeft het vonnis vernietigd en ds oproeping nietig ver klaard. Bsleedlglng. Voorts stond o.m. terecht M. J. v. A. te Alblasserdam. Daar waren onlangs op den Hoogendijk v. A. en A. G- Veth, elkaar per fiets passeerend, bij welke ge legenheid v. A. aan Veth had toegeroe pen „leelijke vuile eendendief”. Van de ze beleediging diende laatstgenoemde *n klacht in. Eisch en uitspraak f 5 of 5 dagen hechtenis. Leerplichtwet Als appellant van een vonnis van den Goudschen kantonrechter verscheen M. J. H., een 49-jarige tuinder te Nieuwer- kerk a.d, IJssel, Hij was wegens over treding van de Leerplichtwet veroordeeld tot f 85 boete subs. 7 dagen hechtenis. De rechtbank heeft dit vonnis bevestigd. Vsrksersvoorsehrlfton. Van een vonnis van denzelfden kan tonrechter kwam in hooger beroep de bedrijfsleider W. J. d. H. Ook deze zaak betrof overtreding van de Motor- en Rij wielwet. Bekl. zou n.l. als bestuurder van een auto op de Karnemelksloot de veiligheid van het verkeer in gevaar hebben gebracht door niet den voorrang te laten aan een van rechts komenden fietser. Hij was veroordeeld tot f 10 boe te subs. 2 dagen hechtenis. De rechtbank heeft dit vonnis vernietigd en, opnieuw rechtdoende, verdachte vrijgesproken. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL Oct Ingekomen personen: Van Gouda J. ds Bruin- van Rotterdam G. Verbeek; van Gapelle axl. IJssel W. Kapteijn; van Gapelle J. de Heer en gezin; van Rot terdam K. van Vianen en gezin; van Langeruigeweide W. Boele; van Wad- dinxveen W. de Ruiter; van Bleekens- graaf A .A. de Haan; van Moercapelle D. de Vrij; van Hillegersberg G. de Graaff. Vertrokken personen: Neer Weetstel- lingwerf G. Opperama; naar Hillegers- berg J. G. Schuurman en gezin; naar Gapelle a.d. IJssel J. Verwaal en*gezin, naar Gapelle a.d.. IJssel J. van Loon en gezin; naar Gapelle ad. IJssel H. de Bruin en gezin; naar Moordrecht A. Schilders en gezin; naar Rotterdam M. Brandhorst; naar Krimpen a.d. IJssel C. de Jong: naar Ouddorp C. van Kop pen: naar Moordrecht D. van Meeteren. ZEVENHUIZEN October. Ingekomen; I. C. de Bruin, uit Nieu- werkerk a.d. IJssel; L. Vogelezang, uit Overachie. Vertrokken: H. J. Schoo, na*r Em- msfti A. Hol, ou-r Gouds. KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Uitspraken van 16 October 1931. Wegens straatschenderij: J. J. de B. en J. C. O., beiden te Gouda, ieder een be risping; A. van K. te Krimpen a.d. Us- sel f 7.50 subs. 2 weken tuchtschool; L. van der L. te Krimpen a.d. IJssel f 4 subs. 2 weken tuchtschool; L. A. D., P. vaai L. en B. S., allen te Krimpen a d. IJssel, ieder 1 maand tuchtschool ieder voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar; T. L. te Krimpen a.d. IJssel f 7.50 subs. 2 weken tuchtschool; G. H. te Krim pen ad. IJssel f 5 subs. 1 week tucht school; G. P. te Ouderkerk’Vd. IJssel f 3 subs. 1 week tuchtschool. Wegen® overtreding der V.isscherijwet: S. B. en W. B., beiden te Ouderkerk a.d. IJssel. ieder f 3 subs, ieder 1 week tucht school met verbeurd verklaring der in be slag genomen hengel van ieder; J. N. te Montfoort f 6 subs. 3 dagen, met ver beurd verklaring der in beslag genomen stekken. Wegens overtreding der Alg. Politie verordening te Lekkerkerk; A. B. te Lek- kerkerk f 2 subs, t week tuchtschool. Wegtns overtreding vaa art. 314 en 460 Wstbosk vin Strafrecht: H. 8, en dagen en nachten Verborgen hield. Hij werd ontdekt en bij aankomst in de Vcreenigde Staten ter hand ge steld aan de ambtenaren op Ellis-- dland. Toen de Berengaria terugkeer de, werd Jones weer aan boord ge bracht. Dinsdagavond, bij het naderen van Cherbourg, was de jongen zoek, maar Woensdagochtend, br het aan breken van den dag, zag men hem zwemmen op omstreeks vijftig meter afstands van het schip Men zette een boot uit. maar voor deze den jongen bereikt had. was hij door een Fran- schen loodskotter opgepikt. Hij werd aan boord t eruggebracht en in de ziekenboeg gelegd, daar hij bewuste loos was toen hij uit het water werd gehaald. Toen hij bijkwam deelde hij mee van den achtersteven van het schip gesprongen te zijn, een hoogte van 10 d 12 meter, met de bedoeling naar land te zwemmen. Hij js nu weer veilig in Engeland terug. Brazilië genoodzaakt de rentebetaling op de buitenlandsche schulden op te schor ten. Er zulten 8-jarige uitgestelde 5 pCt. scrips worden uitgegeven, aangezien het thans onmogelijk is gelden in het bui tenland op te nemen. ELF AMERIKAANSCHE BANKEN GESLOTEN. Elf bankinstellingen in verschillende deeien van de Vereenigde Staten met in totaal ongeveer 12 millioen dollar aan deposito’s hebben haar loketten gesloten. CANADA VERBIEDT DEN GOUD- UITVOER. De regeering van Canada heeft besluit uitgevaardigd, waarbij de port van gemunt en ongemunt goud van heden af wordt verboden. De oorzaak van dit verbod moet ge zocht worden in den wensch van do Ga- nadeesche regeering om de handhaving van den gouden standaard in Canada te waarborgen. De maatregel zal gelden tot 1 Maart 1932. De Canadeesche goudondernemingen hebben hun productie opgevoerd tot on geveer 1 millioen dollar per week. FRANKRIJK VRAAGT HOOGERE RENTE. De Bank van Frankrijk heeft aan de Federal Reserve Bank te New York me degedeeld, dat zij de rente van Ik pCt., welke nu vergoed wordt op de deposi to's der buitenlandsche centrale ban ken, niet voldoende acht en dat zij voor haar 600 millioen dollar saldi op korten termijn, welke zij thans te New York be zit, een andere belegging zal zoeken, als geen hoogere rente betaald wordt. Naar verluidt, zijn de Fransche verte genwoordigers bereid gebleken, 300 mil lioen dollar der totale Fransche saldi in Amerika te laten staan, doch daarvoor hebben de Franschen vérstrekkende voor waarden gesteld. BRUTAAL EN WREED. Amerlkaaniche bandleton- o ver val. Te Menomomee in Wisconsin (Ameri ka) hebben vier gewapende bandieten op klaarlichten dag een bijzonder brutale overval gepleegd op de Kraft State Bank. Met de revolver in de hand dwongen zij de bankbedienden en klanten, 16 in ge tal, op den grond te gaan liggen. Een der zoons van den directeur, die aan dit be vel niet onmiddellijk gehoor gaf, werd door een schot zwaar gewond. Vervol gens maakten zij zich meester van tien- duizijd dollars. Bij hun aftocht namen zij een tweeden zoon van den bankdirecteur mede in hun auto. Hun achtervolgers beschoten den wagen, waarbij zij een der bandieten doodden. De „gangsters” wierpen het lijk van hun collega uit den wagen op den weg, tegelijkertijd met dat van den zoon, dien zij klaarblijkelijk uit wraak, in den auto vermoord hadden. PASSAGIERSSCHIP OVERVALLEN. Een Venezulaansch schip iheeft het Mexicaansche stoomschip „Superior" in ontredderden toestand aangetroffen en naar het meer van Maraoailbo in Vene zuela gesleept. De „Superiogr”, die U10 passagiers aan boord had, zou in volle zee door Venezolaansche opstandelingen zijn aangevallen. AARDBEVING EISCHT 30 DOOD EN. In Bntsch-Indië zijn 30 personen op slag gedood tengevolge van een grond verschuiving in de buurt van Jaypore. SALTARINO OVER SARRASANI. De Duitsche schrijver H. W. Otto (Saltarino), een autoriteit op het gebied der circuskunst en circusleven, zendt ons eenige interessante mededeelingen over den circusdirecteur Hans StoschSafrra- sani, die hij het eerst in het jaar 1892 als clown en dresseur in een klein Dnssel- dorfer variété-theater ontmoette. De man, die nu eigenaar is van het grootste circus, bezat toen oen kleine troep gedresseerde beesten; ganzen, apen, katten, een varken, een ezel, een beer en een aantal witte ratten. Tien jaar later vormde de dresseur met zuur bespaard geld een eigenlijke kleine troep en begon met negen paar den en eenige artisten in Aunsberg in Sacksen. De geniale en ongeloofelijk vlij tige man werd door het geluk begunstigd en was na een tiental jaren de eigenaar van het grootste circus in Duitschland, nadat de oude circus dynastieën Renz, Herzog. Carré, Krembsee, Wulff, enz., verdwenen waren. De oorlog bracht ook dezen circus directeur groote schade. In 1923 verliet hij op twee: stoombooten van Stiunus Duitschland, bereisde Argentinië, Brazi lië en Uraguay, en keerde in 1925 naar Europa terug. Aan Hugo Stinnes was hij 50.000 pond sterling schuldigvoor de booten, die Sarrasani in één jaar terug betaalde. Merkwaardig is, dat Sarrasani niet uit een circ.us-mjleu stamt. Zijn vader was glasfabrikant in Silezië. De tegen woordige circusdirecteur kwam, nadat hij de school had verlaten, bij een koop man in de leer. De liefde tot dieren zat hem echter zoo in het bloed, dat hij van thuis weg ging en met een klein circus als stal knecht meereisde tegen vrije kost en 10 Mark loon per maand. Merkwaardig is. hoe hij aan dpn naam „Sarrasani” kwam. Hij heet Hans Stosch en zag het woord eens in een droom staan boven een groote circustent. Nu staat het er werkelijk boven. EEN ONVERSCHROKKEN.. JONGEN. Een 15-jarige zoon van den suiker bakker Jones le Birstall bij Leeds had in zijn eigen land tevergeefs naar werk gezocht. Drie weken geleden kwam hij te Southampton met de bedoeling zich te v’erstoppen aan boord van een schip, dat naar Amerika ging. Hij klom langs een van de meertouwen aan boord van de Berengaria. waar hij zich in een van de ruimen twee Nog een mishandeling. Da bouwman N. v. V. te Bleskene- graaf waa ervan beschuldigd dat hij na vooraf beraamd plan en na zich verdekt te hebben opgesteld in den nacht van 23/ 24 Augustus P- de Haan had opge wacht, toen deze van zijn meisje per fiets huiswaarts keerde en hem bij het passeeren eenige slagen tegen het hoofd had toegebr&cht. Als motief voor zijn daad voerde v. V. aan, dat hij herh&al- delijk door De Haan werd uitgelachen als hij hem tegen kwam. De eisch luidde f 30 of 30 dagen hech tenis, het vonnis f 20 of 20 dagen hech tenis. de J., beiden te Ouderkerk a.d. IJssel, ieder 1 maand tuchtschool met voorwaar delijk een proeftijd ran 1 jaar voor ieder. Wegwee loopen over verboden wei- of hooiland: G. de R. te Jaarsveld 1 3 subs. 1 week tuchtschool. A. L., F T. D. en G. D., «Hen te Ouderkerk a.d. IJseel, ieder een beria- Ping. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht: A. van R. te Krimpen a.d. IJssel f 2 subs. 1 week tuchtschool; A. van P. te Schoonhoven f 9 subs. 1 dag; A. O. te Lekkerkerk f 1.50 subs. 1 dag. Wegens overtreding der Motor- enl Rij- wielverordening te Krimpen a.d. lek: M. B te Lekkerkerk f 15 subs. 8 dagen. Wegens als bestuurder van een motor rijtuig op den openbaren weg niet vol doende uitw. naar waar *t verkeer eischt: p A D te Ouderkerk a.d. IJssel f 5 subs. 2 dagen; C. K. N. te lekkerkerk vrijspraak en. met ontzegging der civiele vordering; J. K. te Hageetein f 5 subs. 2 dagen; L. A. van Z. te Krimpen ad IJssel f 5 suhs. 2 dagen; W. T. J. B. tw Schoonrewoerd f 10 subs. 2 dagen met toewijzing der civiele vordering; J. G. L. te Woerden f 15 subs. 3 dagen met toe wijzing der civiele vordering; D. P. te Schoonhoven f 10 subs. 2 dagen. Wegens overtreding der Arbeidswet: P. J. I.. te Capelle a.d. IJssel 22 geld boeten van f 1 suha 1 dag voor elke boete. Wegens overtreding der Alg. Politie verordening te Schoonhoven: J. 0. en I V. , beiden te Schoonhoven, ieder f 7.50 subs, ieder 3 dagen; H. M. M. te Willi- ge-Langerak, L. van T. en J. S., bedden te Schoonhoven, ieder l 6 suhe ieder 2 dagen. Wegens overtreding van art. 4fi5 W. van S.: B. S. te Krimpen ad. IJssel f 7.50 subs. 1 dag. Wegens (2) overtreding der Motor- en Rijwielwet, (2) overtreding Motor- en Rijwielreglement: J. D. te Haastrecht (2) van f lö subs. 3 dagen met toewijzing der civiele vordering, (1) vrijspraak. Wegens overtreding van art. 814 Wetr boek van Strafrecht: P. G. K. te Vlist f 5 subs. 1 dag. Wegens overtreding van art. 427 Wwtr boek van Strafrecht: H. W. T. te Pols broek f 3 subs. 1 dag. Wegens viaschen zonder vergunning: G. de R. te Lekkerkerk f 2 subs'. 1 dag; G. de J. te Alblasserdam, aangehouden tot 6 November 1931. Wegens openbare dronkenschap: B. M. te Lekkerkerk f 15 «ubs. 5 dagen; A. M. te Lekkerkerk 2 maal 2 dagen hechtenis; A. van B. te Benschop en W. L. de J. te Ammerstol, ieder f 10 subs, ieder 2 da gen. G. 8. te Schoonhoven, aangehouden tot 6 November 1931. Wegens overtreding der Motor- en Rij wielwet: D. S. te Ouderkerk a.d. IJssel en D. S te Benechop, ieder f 15 subs, ieder 3 dagen; J. 0. B. te Hillegersgerg en W. L. van der N. van G. te 's-Graven- bage, ieder f 4 subs, ieder 1 dag; M. N. G. te Rotterdam f 3 subs. 1 dag; P. D- te Hekendorp f 6 subs. 2 dagen; 0. van der W. te Lekkerkerk f 8 subs. 1 dag met verbeurd verklaring van het in beslag genomen nummerbewijaJ. van B. te Krimpen a.d. Lek f 1 subs. 1 dag. Wegens het niet voldoen van het Melk- besluit; J. Th. D. te Lopik, twee geld boeten van elk f 400 auba 40 dagen voor elke boete. Wegens overtreding van het Algemeen Visscherjjreglement voor de Binnenvaart i W. W. te Krimpen ad. IJssel f 5 subs. 1 dag. met verbeurd verklaring van het in beslag genomen blieknet. Wegens overtreding van het Tramweg- reglement: J. K. te Utrecht f 4 subs. 1 dag. Wegens overtredingg van het Motor en Rijwielreglement: J. de V. te Gouda en E. L. te Bergambacht f 8 subs, ieder 1 dag. Wegens ovartr. der Vleesohkeunng»- wet: J. W. V. te Hoenkoop f 100 subs. 10 dagen. Wegens overtreding der Alg. Politie verordening te Stolwijk: J. V. te Stolwijk f 4 subs. 1 dag. Wegens overtreding van het Rijnvaart Poli tiereglement: J. J., Bwervende, f 4 subs. 1 dag. Wegens overtreding van het reglement van politie voor de Scheep- en Vlotvaart op de Merwede, Noord en Nieuwe Maas: S. G. te Rotterdam f 3 subs. 1 dag. Wegens overtreding van het Binnen- aanvaringsreglement: G. L., zwervende, f 5 subs. 1 dag. Wegens overtreding van art. 427 Wet boek van Strafrecht: J. G. te Oegstgeeat f 4 subs 1 dag. Wegens overtreding der IJkwet: A v. R te Ixypik, zeven geldboeten van f 0.50 subs. 1 dag voor elke boete met verbeurd verklaring der in beslag genomen gewich ten. NOODLOTTIGE BOTSING. Eén persoon gedood, zwaar gewond. Gisteravond reed op den Bredasohen Straatweg de militair Brous, uit Eind hoven op een motorfiets met zijn vriend, den milicien Eendweg op de duo in de richting Tilburg, toen hij in het dorpje Hulten bij de kerk met vrij groote snel heid achter op een met paarden bespan nen melkwagen reed. Door den schok kwamen de beide motorijders op den straatweg terecht. Ook de drie menschen die op den bok van den melkwagen ge zeten waren, werden van hun zitplaatsen geslingerd. De duorijder Eerdweg kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij op slag werd gedood, terwijl een van den wagen geslingerde boerenvrouw, de 7D-jarigo Van Riel, zoodanig werd gewond, dat zij nog ter plaatse van de Sacramenten der Stervenden moest worden voorzien, daar men het ergste voor haar vreesde. De overige bij dit ongeluk betrokken perso nen, kwamen er met lichte verwondin gen af. ASSURANTIE-FIRMA IN MOEILIJK HEDEN. De firma N. E. Kroller Co., in assu rantiën, gevestigd aan de Wijnhaven te Rotterdam, verkeert in financieele moei lijkheden, naar het „Dgbld. van R’dam” verneemt, door verliezen van een van de leden van deze firma, den heer Bentherp v. d. Bergh. Naar het blad verzekert, betreft het hier zeer groote kapitalen; er wordt zelfs gespróken van verliezen van 5 ton, door den heer B. v. d. B. geleden. De aasurantiemaatschappij, waarbij de firma is aangesloten, hebben besloten de verliezen, welke de firma Kroller Co. hierdoor indirect heeft geleden, te vergoe den, doch voor de schulden van den heer B. v. d. B. komt de maatschappij niet op. Eenige betalingen zouden door deze kwes tie niet hebben kunnen plaats vinden. EEN VERZONNEN AANRANDING. Het vnderzook naar do aanranding van een 22-jarig meisje verleden week te Hen gelo gepleegd, waarvoor twee jongens uit Doetinchem waren gearresteerd, heeft uitgewezen, dat het geheele verhaal ver moedelijk door het meisje gefantaseerd is. De politie heeft nu ook de twee aan gehoudenen in vrijheid gesteld, die een week in arrest hebben gezeten. Zij hebben een aanklacht tegen het meisje inge diend, wegens valsche aangifte. DE BRAND TE VINCENNES. Wat een speciaal onderzoek uitwees. Toch kortsluiting? Het bijzondere onderzoek, ingesteld naar de oorzaak van den brand in het Nederlandsche paviljoen te Vincennes zou, naar het Handelsbl. ter oore kwam, het volgende hebben opgeleverd: De leege benzinebussen, op het terrein van den ramp aangetroffen, die men in dertijd als een aanwijzing had be schouwd dat er opzettelijke brandstich ting had plaats gevonden, zijn vanwege het comité zelf geleverd (de bonnetjes daarvoor waren nog voorhanden) in verband met nadere zorg aan het schil derwerk, om indrogen daarvan tegen te gaan. Hoewel beweerd was, dat van kort sluiting geen sprake kon wezen, aange zien de kruk, waarmee het heele net zou zijn afgesloten, op geslbten stond, is ge bleken dat deze handle het geheele net geenszins kon afsluiten. Een deel van het net werd n.l. door deze kruk niet be- heerscht. Toen het electrische net was aange bracht, heeft een onderzoek van de dra den enz. in den kap van het gebouw door den controleerenden ingenieur, niet plaats gevonden. Afdoende controle was dus hier achterwege gebleven. De electricians, die het net aanlegden, hadden bemerkt, dat nadat meer licht punten waren aangebracht, dan waarop het net berekend was, de leiding warm liep. Zij hebben toen gewaarschuwd, waarop tot versterking van het net werd overgegaan. Doch ook daarna (aldus de getuigenverklaringen), bleek de leiding nog warm te loopen, zoodat er toen van de zijde der electriciens opnieuw ge waarschuwd werd, nu echter zonder verder resultaat. Als deze verklaringen juist zijn, moet men dus wel dégelijk aannemen dat men met een overbelast net te doen had. GJt hierdoor de brand ontstaan is, kon ni« meer worden uitgemaakt, maar de mo gelijkheid is geenszins uitgesloten. En zoo zou het ook wel te verklaren zijn dat zich het vuur zoo snel over het ge heele gebouw verspreid had. HET CONFLICT BIJ DE K. N. S. M. In ons vorig nummer maakten wij melding van het onder een gedeelte van het civiele personeel der Kon. Ned. Stoomhootmij. uitgebroken conflict naar aanleiding van een aangekondigde gage- verlaging, waarbij zich, door eveneens niet te monsteren, een gedeelte van de stokers en matrozen aansloot. Het con flict ia thans geheel geëindigd. Gisteren is voor het mailschip Simon Bolivar op de oude voorwaarden gemonsterd, even als voor de booten, waarvoor Maandag gemonsterd had moeten worden. Aan de moeilijkheden, ontstaan doordat voor verschillende weigeraars reeds ander personeel was aangenomen, kon door omruiling worden tegemoet gekomen. BRAZILIË SCHORT DE RENTEBETA LING OP. Blijkens verdeeling van den coneul- ItnerMl v«i BruiHH to New York ie Krimpen a.rf. Lek. Zondag spoelde „O.N.A. III” uit Gouda een wedstrijd te gen „Dilettant I”. Onze plaatsgenooten wonnen met 54. Moercapelle. Zondag «peelde „Moeroa^- pelle I” tegen „Gouda III”. De uitslag was 2il in het voordeel van „Gouda”. „Moercapelle II” speelde tegen „Moor drecht III”. De eerste won met 62. Gouderak. Voetbaluitslagen v.v. Gou- derak van Zondag: Gouderak IGouda IV 2—0, voor de le klasse van den G.V.B.; Gouderak III Gouda V 05, voor de 3e klasse A van den G.V.B. Lekkerkerk. De voetbalclub „L. F. C. II” heeft reeds de helft van het in dit seizoen te spelen wedstrijden voor de 2e klasse A van den G.V.B. achter den rug heeft een voorsprong van 4 punten op 6 3 3 2 2 1 0 TOCH NAAR LOS ANGELES? De K.N.V.B. schenkt f 10.000. Het bestuur van den K.N.V.B. heeft in zijn Zaterdag j.l. gehouden vergadering met algemeene stemmen besloten om aan het Nederl. Olympisch Comité te verzoeken, alsnog te trachten een be drag bijeen te brengen voor deelneming op beperkte schaal van Nederland aan de Olympische Spelen 1932, en zich be reid verklaard in dit bedrag deel te ne men voor f 1D.000. Bij een op Zondag gehouden bespre king heeft de voorzitter van het N.0.G zich bereid verklaard op korten termijn een buitengewone algemeene vergadering van het N.O.C. bijeen te roepen om over dit voorstel te beslissen. Bij de Olympische Spelen 1932 wordt geen voetbaltournooi gehouden; het be stuur van den K.N.V.B. heeft bovenbe doelde beslissing ébhter genomen op grond van een algeméén fportief en n<- tiona&l belang. Het -jarig dochtertje van de fa milie Dalhuisen te 'Wapenveld viel in ’n waschketel met lauw zeepsop en ver dronk. De motorbotter SL 44, schipper H. Brinkman, is te Stellendam bipnengeko- nien met de hulp van een motorblazer. Bij de ton Gestreepte Ezel was de bot ter door een hooge zee beloopen, waar bij hij het roer heeft verloren. Ook had hij averij aan het want gekregen. Op eigen kracht was de botter nog tot de Kwade Hoek gekomen. Te Winschoten zijn de landbouwer H. K., uit Borgercompagnie, en diens zoon, wier boerderij nwt oogst in de vlammen opging, voor cte justitie geleid en na verhoor in voorloopige hechtenis gesteld. De 45-jarige W J. W. H., directeur van de N V. Exploitatie Mij. Neptunus, aan de Laan van Meerdervoort in Den Haag, is als verdacht van verduistering van twee obligaties van f 2000 opge sloten. Op het Bodenmeer ia bij dichten mist een stoómboot op een visschersboot geloopen. Déze laatste werd door mid den gereten. De beide inzittenden, vader en dochter, zijn verdronken. Tusscfjen Delbrück en Boke in Duitschland is een auto, waarmede een voetbalelftal huiswaarts keerde, in een greppel gehaakt en over d^n kop gesla gen. De 30 inzittenden geraakten onder den wagen. Twee kond«n slechts als lij ken wordefn geborgen, vijf andere zijn ernstig gejvond naar het ziekenhuis ge bracht. T^ee hunner verkeeren in levens gevaar. De rechtbank te Hamburg heeft den oceaanvlieger Rodi veroordeeld tot be taling van 2000 mark aan zijn tochtge noot Johanssen. Gebleken is, dat Rodi in het geheel 8400 mark heeft ontvan gen en voor den tocht slechst 4400 mark heeft uitgegeven. Gistermorgen is de Graf Zeppelin opnieuw te Pernambuco in Brazilië ge land. De tocht van Friedrichshafen werd in c a. 70 uur afgelegd. Op den weg van Parijs naar Sen- lis zijn een particuliere auto en een auto bus, welke met bezoekers van de kolo niale tentoonstelling terugkeerde, tegen elkaar gebotst. De drie inzittenden van den particulieren auto zijn gedood en zes passagiers van de autobus zwaar gewond. Elk jaar wordt ona land uitgebrei de regeering eenif in een zittingsji genomen wetten n Vele dier wette uitgevoerd, zond< groot of klein geta noemd, en omdat zuinigheid kent, anderen betreft, i ambtenaren, dat i en zelden klein. Gedachtig aan zich aan een ande zacht”, lijkt het o: naar onzen Duitschland, waai evenals bij ons, gevoerd. De bevolkingei Frankrijk en En als 146 91 10 van het aantal an is als volgt: 200 land zijn dus veel ren dan in Fr&nl uitgaven voor h Duitschland dan begrooting. Die Duitsche allen voor de ten controle op de wi werkzaam in de en dat zelfde vi hier te lande. Vr slechts zeer enkel trokken, maar in ze het Duitsche meer steken in lx ten haar terrein enkel der bedrijvi ding van de ovei gevend heeft wett culiere ondernenu ben. Wie gelezen vorig nummer g gemeentelijke ‘rai zich eens afvrap drijf in particulie een tekort zou zij Bij die vele oi nog een ander be: particuliere kapit tergrond wordt g land hadden voor lieren voor 8 a 1 drijven, nu is d liard. En ten slotte voorbeeld uit Dui sel. dat onze ovei Duitschland, zio hoofd moet prentt ten komen reeds zien, dat in bedrij tijd aflegt tegen gaat ze pogen om ts begonnen, weei Maar ze ervaart, koopbaar zijn. De kosten van tuïïrlijk enorm want de geduldig im-mprs goed voo heel lam I e d riat beseffei is om won’n-’en

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4