DROSTE» Boelhuls Benschop. nolle louse uisrhsier 15 Melkkoeien, ERFHUIS. 4 KOEIEN VERPLEEGSTER CACAO Stadsnieuws. Telegrammen. DE MOORD TE G0RINCHEM. Gemengd Nieuws. NIEUWE ROOFOVERVAL. Nieuws in een paar regels. Predikbeurten. Spprtnieuws. Marktberichten Advertentiën. Alex Adriana Elizabeth van Kesteren, Lijntje Maria van den Berg, jongsten lieveling 50-jarige Echtvereeniging Gevraagd f 30000.— Wordt gevraagd: Een Boerenknecht en -Dienstbode, Verpachting Vischwater Notaris Schouten publiek verpachten: Notaris H. C. Kooi Zuivelgereedschap Notaris B. J. Te ij i gek Bergambacht verkoopen: Bouw- en Melkgereadschap 697416 120000 72000 60000 48000 36000." Jilles Stuurman. Couranten (misdruk) EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoqnhovensche Courant MAANDAG 4 NOVEKSSR 1931 Langarak. In tegeniroordig'heid ran den burgwmiee8t«r werd Vrijdagavond in «en der lokalen van de Openbare Lagere School de Tuinbouwwintercursueuit- gaande van de Tuinbouwveroendg-ing Groot-Amimera en Omstreken" geopend tanet aanvankelijk 16 loden. Verwacht wordt, dat nog meer leden «uilen toetre den. Nleuwerkerk a.d. IJssel. Ten huize van den heer Severijn is een geval van diphterie geconstateerd. De collecte voor het Roode Kruis heeft f 13,14 opgebracht. Bevolking. Nleuwerkerk a.d. IJssel. Gedurende de maand October zijn in het bevolkings register ingeschreven 6 mannelijke en 7 vrouwelijke personen, afgeschreven 20 mannelijke en 14 vrouwelijk, alzoo een vermindering van 21 personen. De burgemeester heeft voor het jachtseizoen 1931—'32 afgegeven 5 groo- te jachtakten. De prijs van deze akten is met inbegrip van leges vastgesteld op f 30. De af deeling Nieuwerkerk van de V.A.R.A. is voornemens op Dinsdag 10 Nov., des nam. 7 uur, in de zaal van den heer Honkoop, een demonstratie te geven met het Varadijne Radio-toestel. Ouderkerk a.d. IJssel. Bij de Vrijdag te Amersfoort gehouden aanbesteding van 20 woonhuizen voor rekening van de stad Amersfoort, was de laagste inschrij ver de firma W. Dekker Zn. alhier, voor ruim f 53.000. Schelluinen. Vrijdagmorgen beeft schipper L. met de mast van zijn vaar tuig den draad der electrische leiding, die over den Schelluinschen Vliot ge spannen is, stuk gevaren. Hierdoor wa ren eenige gezinnen tot 's middags ver stoken van electriciteit. Streefkerk. Gevonden voorwerpen: 1 auto-buitenband met velg; 1 statief voor fototoestel. Streefkerk. Tot watermolenaar van den polder Streefkerk is met ingang van 1 Januari benoemd de heer W. van Wijk Stolwijk. Zondagmiddag reed een mo torrijder uit Bergambacht over den Goud se hen Weg onder deze gemeente. Achter op de duo zat B. K., eveneens uit Berg ambacht. Het achterwiel slipte, waar door beiden vielen. Juist passeerde een luxe auto, welke over 'het been van den duorijder heenging. Het bleek na genees kundig onderzoek ernstig gewond te zijn. De motorrijder had slechts een wondje in het gezicht en kon op zijn motorfiets te rug rijden. Hoepelfabrieken stilgelegd. Vianen. In de afgeloopen week zijn hier twee hoepelfabrieken stopgezet. Het aantal werkloozen is daardoor aanmer kelijk verhoogd. Gemeenteraad. Waddinxveen. De gemeenteraad be sloot Woensdagmiddag den bouw van een kluis voor archiefberging, in ver band met de ongunstige tijdsomstandig heden enkele maanden uit te stellen. Er zal een gedeelte van de Kleine Putte en van de Botersloot en de Vaart worden gedempt met grond, afkomstig van den spoordijk GoudaAlphen a.d. Rijn, waarvoor wordt vergoed f 0,20 per vierk. meter gedempt water De raad liet zich vertegenwoordigen in het steuncomité door de heeren A. Vis, A .P. Bakker en J. Th. van Ardenne. Wethouder Herfst zal als voorzitter fun- geeren. Blijkens het resultaat van een telling van het verkeer over de brug over de Gouwe, passeeren op werkdagen gemid deld 2000 voetgangers de brug, verder ongeveer 3000 wielrijders, 50 motorfiet sen, 80 personenauto's, 130 vrachtauto's, 120 handkarren en kinderwagens en 80 wagens bespannen met paarden. Door een drijfriem geraakt. Waddinxveen. Terwijl de werkman N G. een in beweging zijnde machine lag te smeren, kwam hij te dicht onder de drijfriem, waardoor hij van een ios ver bindingstuk een klap tegen het voqr- hoofd kreeg. 0. werd met een diepe, bloedende wonde opgenomen, welke door een dokter met twee krammen gehecht moest worden. Auto te water. Waddinxveen. Bij het uitwijken voor -"een tegemoet komende auto haalde de bestuurder van een vrachtauto aan het Noordeinde te ver naar rechts uit, waar door zijn wagen in den zachten berm van den weg verzakt raakte, om vervol gens met het voor- en achterwiel in de Noordeindervaart terecht te komen, waardoor de auto kantelde en geheel in het water terecht kwam. De bestuurder wist zich, door tijdig uit de cabine te springen, in veiligheid te brengen. Met be hulp van een kraan wagen is de vracht auto op het dro^e gebracht. Bij het afrijden van de helling aan de Zuidkade kon de landbouwersknecht De Z. den disselboom met zijn met bie ten beladen wagen niet voldoende met zijn voet besturen. Terwijl hij trachtte oen andere wagen mis te rijden, botste hij tegen den auto van den heer Van E. op. Het rechterspatbord werd totaal vernield. Z. zal de kosten vergoeden. Op de gehouden eierenveiling wa ren aangevoerd: 693 kipeieren en een klein partijtje eendeieren. Prijzen voor kipeieren: groot f 8,408,60, klein f 4,756,10, eendeieren f 4,20—5. Al les per 100 s'tuks. Waddinxveen. Bij het stappen uit een auto struikelde mej. B. over het trottoir aan den Kerkweg. Zij viel en schoot voorover in de Kerkwegvaart, waar zij kopje onder ging. Aan eenige juist paa- seerende personen gelukte het, haar op het droge te brengen. Gevonden: Een dameshandschoen; een damesfiets en een oliekan, De burgemeester ie benoemd tot hoofdbeetuurslid der vereeniging „Het Groene Kruie". IJsielsteln. Het aantal werklooaen ie tot circa 100 gestegen. De groote fabrie ken hebben den werktijd verkort en werkt men van half 9 tot 5 uur. De heer B. van Woerden heeft zijn fabriek zelfs geheel stilgelegd. Slechts 8 arbeiders heeft hij aan het werk gehouden. In den nacht van Vrijdag op Za terdag heeft een jachtopziener drie per sonen bekeurd, die zich met een geweer in het jachtveld bevonden. Zij waren uit Lopikerkapel afkomstig en genaamd D. R., C. H. en De B. Krimpen a.d. Lek. De oudste ingezete ne dezer gemeente, de heer A. Staal, ie Zaterdag op 94-jarigen leeftijd overleden. Tot voor kort was de man nog flink. Mej. W. de B. viel en bezeerde daarbij haar arm zoodanig, dat zij zich direct onder behandeling van Dr. Van Es moest stellen. BEROEPEN. Ds. W. Deur, predikant bij de Ned. Herv. Kerk, heeft een beroep ontvangen naar Papendrecht, GESLAAGD. Geslaagd te Utrecht voor het examen apothekers-assistente, mej. B. J. van de Bunt alhier. JUBILEUM T. WENDELS. Het was in korten tijd dat Zaterdag voor de derde maal kantoor- en tech nisch personeel der Schoonhovensohe Courant op het bureau bijeenkwam voor de huldiging van een jubilaris. Het was, zooals reeds gemeld is, de heer T. Wen- dels, die 25 jaar aan déze zaak ver bonden if. Per auto was de feesteling met zijn echtgenoote van zijn woning gehaald en op het kantoor sprak de heer W. Kem- mans hem toe, prees den trouwen, ma tigen en gemoedelijken aard van den heer Wendels en zijn toewijding aan de zaak. Met een hartelijke gelukwensch en de gebruikelijke enveloppe met inhoud be sloot de spreker. Daarna bood de chef van (le zetterij, de heer Visser, namens het geiieele per soneel den jubilaris een divan aan, die op het kantoor was opgesteld en deed in een hartelijke toespraak uitkomen hoe Wendels door allen wordt gewaardeerd. Daarna werdenververschingen rond gediend en bleef men nog oenigon tijd bijeen. VREDES-AVOND. Woensdag as., op den Wapenstil standsdag, 's avonds 8 uur* zal in do Re- monstrantsche Kerk een Vpedes-avond worden gehouden, ter overdenking van de beleekenis van Vrede en Volkenbond, in verband met de dezen winter te Kouden Ontwapeningsconferentie te Genève. Een koor zal enkele Vredesliederen ten gehoo- re brengen. Verder zullen stuken wor den voorgedragen van bekende schrijvers, die betrekking hebben op het vraagstuk; van oorlog en vrede. „DE WITTE RAAF". Toen wij ,,De Witte Raaf" het vorige jaar zagen en hoorden, waren wij ver rast over de orginaliteit der gegevens en tableaux, de keurige verzorging der dé cors, de snaaksohe en geestige invallen van zijn leider-oonférencier, den heer Piet Holman. Dit cabaret-revue van vier menschen leverde dusdanig werk, dat men hoopte van een tweede optreden van „De Witte Raaf" te mogen genieten. Men was verheugd te vernemen, dat het Nut als eersten avond weer „De Wit te Raaf" op zijn programma had staan. En toen men las, dat de troep zich in- tuaschen verdubbeld had, ging men met goede verwachting Nutwaarts. Mis schien waren onze verwachtingen te hoog gespannen, want het viel tegen. De dóoors waren veel minder verzorgd, de ideëen misten het ongemeen©, waarom „De Witte Raaf" juist zoo gewaardeerd werd, de grappen waren minder fijn dan verleden jaar en de oostuums slordig. Tot de nieuwe krachten van de troep behoorde John Gollin, wiens «tem wel te waardee- ren was, maar hij acteerde slecht en was onverstaanbaar. Als de inzet van een ta bleau goed was, zooals b.v. van „Monste ren", misten de artisten de gave dien op zet uit te werken. Het eerste tooneel, de inleiding tot het verdere programma, waarin twee com pagnons, de eene met zijn hoofd, de an der m«t 'zijn hart, een oourantenbedrijf trachten te exploiteeren en „Het Levende Nieuwsblad" uitvonden, was, afgezien van het onverzorgde décor, beter dan de rest. Ook het „Modern Tooneel" kwam boven het niveau van den avond uit. De voorstelling is ditmaal niet mee vallen. Jammer, dat het Nut dit als eer sten avond gaf. Ook voor het bal was minder animo dan gewoonlijk, ondanks de goede mu ziek. EEN OPRUIMING. B. en W. hebben besloten het perceel grond, gelegen onder aan den Lekdijk t het begin van den Ouden Singel, en waarop thans de directiekeet van ge meentewerken staat, terwijl het verder als bewaarplaats voor materiaal dient, uit te geven als bouwgrond.. De keet wordt eldeTs geplaatst. UITVOERING „KUNST NA ARBEID". De Mondacoordeonvereeniging „Kunst na Arbeid" heeft nauiwelijk haar eerste winter-uitvoering achter den rug, of net actieve bestuur heeft alweer een twee den concert-avond vastgesteld. Het doel dezer tweede uitvoering is atijving van de kas van het aanstaande ooneours, en er zal dien avond Don derdag 26 November dus alleen te gen betaling toegang zijn te verkrijgen. Het welgeslaagde oonoert van de vori ge week kan als een aanbeveling disnen Sohoonhovan, Malaiaet^d. Aan da Sohoonhovensoha Huismoeder Waarde Juffrouw, Hierbij nend ik U een prftiljjtt van Rijwielen en Onderdeelen, met beleefd verzoek deze ook eens met Uw Haagsohe prezen te willen verge leken. Berioht van Uw bevindingen zie ik gaarne van U tegemoet. J. K. SNOEI. Sohoonhoven, 9 Nov. 1931. Den Heer J. K. SNOEI, alhier. Manheer Overeenkomstig Uw verzoek heb ik Uw prijzen vergeleken met de Haagsohe prijzen. U schynt een uitzondering te z:tfn op de Schoonhoven- sohe Winkeliers want al Uw prezen z^n niet hooger, maar z\jn allen .beneden de Haagsohe prijzen. U kunt mü dan ook vanaf heden tot uw klanten rekenen. Groetend, „De Huismoeder". voor dien, tweeden avond, waarvoor het bestuur zich reeds heeft verzekerd van de medewerking van den humorist Bart Elfrink, die ongetwijfeld zal zorgen, dat de bezoekers geen spijt van hun avond hebben. RONDMARSCH T.A.V.E.N.U. Het fanfarecorps T.A.V.E.N.U. heeft Zaterdagavond voor de tweede maal een muzikale rondgang door de stad ge maakt. Het weer hield zich goed en het ontbrak natuurlijk niet aan belangstel ling. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een zilveren penning met ketting; een schroevendraaier. ERNSTIGE VERDENKING TEGEN DEN GEARRESTEERDE. Bezwarende bijzonderheden. GORINCHEM, 9 Nov. Omtrent de ar restatie van den boerenarbeider te Woerden in verband met den moord op notaris Gourrech Staal te Gorinohem, worden eenige bijzonderheden gemeld, die voor dezen verdachte zeer bezwarend zijn. Bij de bestudeering der stukken op het kantoor van den notaris is gebleken, dat er eenige aanwijzingen bestonden tegen G. S„ die voor kort te Gorinohem woonr de en nu in Woerden was gevestigd Ean vroeger» cliint S., die 38 jaar oud is, moet vroeger al eens zaken hebben gedaan met den no taris en sindsdien nog schuld bij hem hebben gehad. Het bleek, dat S. in den naoht van Donderdag op Vrijdag om half één is thuisgekomen. Hij heeft een wond aan den linkerwijsvinger. Dat strookt dus met de mededeeling van de politie, dat de dader moet hebben gebloed. S. verklaart, dat hij Donderdag op de fiets naar Rotterdam is geweest en op den terugweg naar Woerden bij Bode graven peöh met zijn fiets gehad heef. De ketting was er afgeloopen en bij het weer omleggen zou hij zijn vinger bezeeïd hebben. S. zou in Rotterdam een melk zaak overnemen, waarvoor hij de volgen de week f 1500 noodig had. Hij heeft niemand kunnen aanwijzen, noch te Rotterdam, nooh elders, die hem Donderdag heeft gezien. Bovendien heeft hij verschillende tegenstrijdige verkla ringen afgelegd. Een en ander vormde voldoende aan leiding voor zijn overbrenging naar Go rinohem. Tegenspraak van geruchten. De commissaris van politie verklaart, dat alle verhalen, die de ronde doen in zake mededeelingen van den chef van den nachtveiligheidsdienst volkomen uit de lucht zijn gegrepen. S. zal vermoedelijk vandaag nog tear beschikking worden gesteld van de jus titie. 4 Bij de sectie op het lijk is komen vast te staan, dat de vermoorde zware ver wondingen aan het hoofd heeft, die met een -zwaar voorwerp moeten zijn toege- DE OVERVAL TE SCHIPLUIDEN. Een arrestatie. i DELFT, 9 Nor. In verband met den roofoverval op den kassier van' de Boe renleenbank te Schipluiden, is te De Lier een persoon aangehouden, die aan het signalement beantwoordt, en óch zeer zenuwachtig gedroeg. De getuigen, die de daders hebben ge zien, 'hebben den aangehoudene echter niet met zekerheid herkend. De toestand van den kassier was he den bevredigend. SCHEPEN VERGAAN AAN DE NOORSCHE KUST. STOCKHOLM, 9 Nov. In de Scheren van HudviksvaJl strandde gisteren een Zweedsche stoomschip, dat tot nog toe niet vlot kon komen. Eenige kleine sche pen zijn vargaan, doch alle bemanningen zijn gered. M0EKDEN ONAFHANKELIJK VER KLAARD. LONDEN, 9 Nov. De regeering te Moekden ,die bestaat uit eed regeerings- comité onder leiding van generaal Yoeang Kai, heeft een proclamatie uit gevaardigd, waarin zij Moekden onaf hankelijk van de Nanking-regeering ver klaart. Het comité neemt voorloopig het be wind over de provincie Moekden waar. Tegelijkertijd heeft een Ghineesche prins, Koeng genaamd, zich tot kroon pretendent voor Mandsjoerije opgewor pen. tl Als vermoedelijke doodsoorzaak werd echter hartverlamming aangenomen als gevolg van den schrik. ONTPLOFFING OP EEN VUURWERK FABRIEK. LEIDEN, 9 Nov. Hedenmorgen is in een van de gebouwtjes van de vuurwerk fabriek van de firma Kat een ontplof fing ontstaan. De 38-jarige J. A. van W. was bezig met het vullen van kardoezen. Bij het vastspijkeren daarvan ontplofte er één, met het gevolg, dat 20 kardoezen mede de lucht invlogen. Door den luchtdruk werd het houten dak afgerukt en een deur en een tusschensohot vernield. Van W. bekwam slechts lichte verwondingen aan den bovenarm. Een begin van brand kon worden ge- bluscht. De oorzaak is waarschijnlijk,Mat Van W. inplaats van met een koperen, met een ijzeren hamer werkte. BOOT OMGESLAGEN. Vijf visschers verdronken. MADRID, 9 Nov. Nabij Vigo is door 't omslaan van een viaschereboot de ge- heele bemanning, bestaande uit 5 man, verdronken. De eigenaar van de boot was met zijn bedde zoons en twee arbeiders met de boot in zee gegaan. Bij het in halen van de netten gebeurde het onge val. De lijken der vijf inzittenden zijn nog niet geborgen. Kassier van esn boerenleen bank neergeslagen en de brandkast geplunderd. In het dorp Schipluiden, nabij Delft, is van een woonhuis aan de Tramkade een gedeelte ingericht tot kantoor van de Boerenleenbank. Daar hield Zaterdag avond van 7 tot 9 uur de directeur, de 66-jarige heer H. G. van Velzen, zitting. In het voorste gedeelte van het huis wo nen de Gebr. van Adrichem met hun moeder. Een geslaagde truc. Nadat één van deze twee broers om streeks kwart voor negen het kantoor had verlaten, stapte even later een on bekend man binnen. Deze had, naar Van Adrichem wist mede te deelen, met twee andere personen in de wachtkamer ge zeten, toen r. A. deze verliet. De man stelde den heer Van Velzen de vraag, of hij bij de bank geld kon beleggen. De di recteur, die niet de minste argwaan koesterde, schreef, een spaarbankboekje en stelde dit aan den bezoeker ter hand. Deze zei toen ,dat hij eigenlijk maar eens wilde weten, of de mogelijkheid voor hem bestond om te sparen. Hij ging, naar hij zeide, even een broer ha len en verscheen kort daarop inderdaad met een ander persoon. De overval. De eerste bezoeker, die blijkbaar goed poolshoogte had genomen, trad op den kassier toe en sloeg hem met een zwaar voorwerp op het hoofd. De directeur viol neer, waarop de tweede persoon een re volver trok en op hem afvuurde Het schot trof den heer v. Velzen in den duim van de linkerhand en veroorzaakte verder een schaafwonde aan het hoofd. Daarop riep de eerste bezoeker: „Je geld of je leven". Op aanwijzing van den kassier haalden de mannen een porte feuille uit de brandkast en namen daar uit een bedrag van f 10.800. Hierbij wa ren 40 nieuwe bankbiljetten van f 100. Onder het weggaan hebben zij nog eenig voor de hand liggend zilvergeld, voor namelijk kwartjes, buitgemaakt. Toen de bandieten vertrokken, bleek er nog een derde persoon bij te zijn. Deze heeft waarschijnlijk op den uitkijk go- staan. De kassier was, nadat de lanvallers de vlucht hadden genomen, in staat om op te staan. Hij heeft toen hard op een deur gebonsd, hetgeen door de gebr. v. Adrichem werd gehoord. Deze snelden toe en zagen tot hun groote ontstelte nis wat er gebeurd was. Zij zag an levens drie mannen in de richting Delft de vlucht nemen. Zij hebben toen een ge neesheer en de politie gewaarschuwd. De verwondingen van den heer Van Velzen bleken diet.van ernstigen aard ie zijn. Na geneeskundige hulp kon hij naar zijn woning te Delft worden ver voerd. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen 1 9 November. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige wellicht toenemende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken; tijdelijk regen; aanvankelijk weinig verandering in temperatuur; la ter iets kouder. Waterstand van heden: Schoonhoven hg. w., 4.45 uur; 1.33 M. Vreeswijk hoog water 6uur; 1.56 M Keulen stand 1.72 M.; val 0.08 M. Maastricht, 7 Nov., 41.85; was 0.57 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 52 graden Fahrenheit, ft. Maandag 0 November, Nieuwe y Maan. Eerste Kwartier Dinsdag 17 November.' Vaag signalement. De politie beschikt slechte over weinig gegevens. Per radio is een vaag signale ment van de daders doorgegeven, waar bij aanhouding 'wordt verzocht van 3 of 4 als heer gekleede personen. Wel heeft men voetsporen aangetrof fen en werden §r een jas en een pet ge vonden. In de woning van den kassier is geen telefoon aanwezig, terwijl de blinden voor de ramen waren, zoodat er van buiten niet kon worden opgemerkt, wat zich in het kantoor afspeelde. De heer Van Vel zen heeft nog verklaard, dat hij de man nen nooit eerder had gezien. Het moet wel vaststaan, dat zij uit een stad, waarschijnlijk in de omgeving, zijn gekomen. Ongeveer tien jaar geleden is in het zelfde kantoor een inbraak gepleegd, waarvan men de daders nimmer heeft kunnen opsporen. Ook toen werd een vrij groote buit gemaakt. MISLUKTE ROOFOVERVAL De 29-jarige post besteller H. was Vrijdag tegen het middaguur kwitan ties aan het innen, bij den Genne permolen te Gestel toen hi» door een tot nu toe onbekend gebleven per soon werd aangevallen en van zijn fiets gelrokken. Juist op dat oogen- blik floot een ander persoon, die op den hoek op den uitkijk stond, waar op' die aanrander Hf in den steek liet en verdween. H.' had een gele1 tasch bij zich, die hem waarschijnli ontnomen zou zijn, indien de uitla geen onraad bespeurd had Hij o dekte naderhand een messnede in r.< cape, doch was niet gewond. AANSLAG OP CHINEESCHEN EX-KEIZER. Zaterdag is te Tientsin op den gew zen ex-keizer van China een bomaanslag gepleegd. Een Chinees vervoegde zich aan de door den keizer bewoonde villa en overhandigde een bediende een mand met vruchten, als geschenk voor cJLn ex-keizer. Toen deze later den mand opende, vond hij er een bom in verbor gen, die echter niet ontplofte. Toen do politie verscheen, was de brenger van het onwelkome geschenk reeds verdwe nen. STOKEN MET KOFFIE. Het heet dat de Braziliaansche i«- gfernig voornemens is om op de jspocrwegen a's stookmiddel tot bri ketten geperste koffieboonen te tfje- bniken teneinde aldus de overtollige 'koffie, dlc tot dusverre in zee gestort werd te gebruiken. Tevens heeft zij bpdracht gegeven pogingen te doen om uit de koffieboonen alcohol, ajie en cellulose te winnen. ghandi op audiëntie. Hindoo Gandhi, die reeds gerutaten tijd in Londen is voor hel bijwonen van de Ronde Tafelconferentie, blijft bij alle ■plechtigheid in rijn volksdracht gekleed. Zooals men hem hierboven ziet afgebeeld is hij op weg naar een audiëntie bij den Koning van .Engeland. eerste blad. ARBEIDSOVEREENKOMSTEN OPGEZEGD. 200.000 personen erbij be trokken. In ds textielfabrieken van Gladbach Rheidt en omgeving hebben de werkge vers Vrijdag alle arbeidsovereenkomsten welke op 10 October waren gesloten, op gezegd. Voor het afloopen van den op zeggingstermijn zal na de bekendmaking den arbeiders een aanbod worden gehou den tot voortzetting de* werkverhoudin gen. Overeenkomstige maatregelen zijn in bijna alle Rijnland-Westphaalsche dis tricten door de werkgevers in de textiel industrie genomen, voor zoover de tot nu toe loopende loonovereenkomst niet meer geldend zijn. Door deze opzegging worden rond 200.000 arbeiders en arbeidsters getrof fen. EEN MOEDIG MEISJE. De Britsché*~vliegster Peggy Sala- ïtaan, is er met den piloot Gordon Store in geslaagd het record Londen —Kaapstad te verbeteren, met meer dan een dag verschil op de prestatie van wijlen capt. Glen Kidston. Miss Salaman vertrok Vrijdagavond 30 Oct. om 11 uur van het vliegveld Lympne bij Londen en bereikte Don derdag haar einddoel. NIEUWSBLAD VOOR BRANDSTICHTING. T« Heke onder Nijega (dicht bij Drachten) brak Donderdagmiddag om )streeks 4 uur brand uit m het boe- renplaatsje, bewoond door R. Hed- dema. De Drachtater brandweer was fealarmeerd, doch toen deze een wartier later was aangekomen bleek Slles te zijn afgebrand. De inboedel was nog tijdig gered. De politie vernam bij het onderzoek naar die oorzaak, dat de 10-jarige zoon omstreeks een uur zijn pijp op dien hooizolder had laten vallen en dat de brand hierdoor moest zijn veroorzaakt. Later vond ze echter aanleiding den jongen in verhoor te nemen, waarbij de knaap bekende het huis op drie plaatsen, onder en boven in brand te hebben gestoken Hel huis stond onder publieken verkoop en wu verzekerd voor f 2000.- DIEFSTAL VAN DYNAMIET. Uit de dyuamietkamer van de steen groeve Johannisberg, bij \Vitzenhau sen. '(nabij Kassei) is Vrijdag 68 pond gelatine dynamiet, die daar se- dlert enkele dagen was opgeslagen, gestolen. De dieven hebben om bij het ge vaarlijke goed je te komen, twee zwa re deuren moeten openen, één blijk baar met een valschen sleutel, de andere met een breekijzer. Men ver moedt, dat de daders leden van een der uiterste politieke partijen Zijn? ONSTELLEND AVONTUUR BIJ BEGRAFENIS. Het „l(Jk"' stapt uit de kist. Een koopman te Boekarest, Vasile Schiller, is tijdens zijn begrafenis ontwaakt. De priester was net mid den in zijn preek, toen de kist opeens ppen werd gesmeten en de doode er bedaard uitstapte. De aanwezigen schrokken natuurlijk zeer en de meesten vluchtten uit de kerk. Toen de gemoederen al een beetje bedaard waren, vroeg de ex-doode kleeren en ging per taxi naar huis. Den volgenden morgen verscheen die begrafenisondernemer en vroeg om zijn geld. Schiller weigerde te :UID-H0LLAND IN UTRECHT, Schoonho betalen, aangezien hij immers nog leefde en dus geen geld voor zijn begrafenis kon betalen. De onder nemer beloofde den koopman hem gratis te begraven, als hij eens echt zou sterven, mits hij nu alvast .de, rekening betaalde. Schiller weigerde dit' echter ook, zoodat de heele zaak nu voor het gerecht komt. In de omgeving van Susa in Tunis is door het slechte weer het verkeer verstoord. Zeven inlanders werden gedood; er is groote schade aangericht. Te Rio Preto in Sao Pauloizijn 36 misdadigers, waarvan de meesten moordenaars zijn, uit de gevangenis ontsnapt. Te Berlijn loste de 22-jarige chauffeur Saalfeld bij een familie twist leen sdhot op zijn moeder, waar door deze gedood werd. Zijn 18- jarige zuster werd door eenige scho ten zwaar gewond en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht De moordenaar is gearresteerd. Te Braila in Roemenië is een typhus- en cholera epidemie uitge* broken. Tot nu toe werden 124 ge vallen gemeld, waarvan vele mat doodelijken afloop. De Amerikaansche vlieger Rit chie is bij het maken van een proef vlucht naar beneden gestort en ge dood. De vlieger Lambert is bij't vlieg veld van Michigan verongelukt, door dat bij een sprong uit het vliegtuig zijn parachute zich ni^t ontplooide. Bij de oefeningen van de Pacific vloot bij San. Pedro (Californië) is luitenant Erickson in zee gestort en gedood. Op 'n fascistische vergadering te Londen hebben gisteravond botsingen pllaats gehad tusschen zwarthemaen en communisten. Er werden ver scheidene personen verwond. Courant NED. HERV. KERK. GROOT-AMMERS. Woensdag li No vember, 'e avond» 6.30 uur, De. J. van Amstel. Bijbellezing. Ameide. De wedstrijd „Rohda I"W. D.O. I" (Utrecht) is niet gespeeld wegens terrein-afkeuring. Gouderak. De uitslag van den gisteren göspeelden wedstrijd voor de le klasse van den G.V.B. luidt: Gouderak IO.N.A. Hl (Gouda) 41. Krimpen a.d. Lek. Zondag speelde hier „Gouda IV" een wedstrijd tegen „Dilettant". De strijd eindigde met een gelijk spel 1-4. Schoonhoven. De uitslagen van de gis teren gespeelde wedstrijden zijn: „Sport club I"„Merwede I" (Dordrecht) 11; „Moercapelle I"„Sportclub II" 53; „Gouda Vi"„Sportclub III" 1—4. AMSTERDAM, 9 Nov.(Draadloos). Tot veemarkt waren heden aangevoerd: 420 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le JowaJ. 71—74, 2e kwal. 02— 70, 3e kwal. 52—60 per K.G. slacht ge wicht; 90 melk- en kalfkoeien f 230- 310 per stuk; 110 vette kalveren 2e kwal. 60-64, 3e kwal. 52—60 per K.G. levend gewicht; 54 nuchtere kalveren f 0'12 per stuk; 980 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G., 46—-49, zwa re varkens 47—48, vette varkens 4647, per K.G. slaohtgewicht; 24 paarden f 90 120 per stuk. GORINCHEM, 9 Nov. Veemarkt van heden. Aangevoerd 259 runderen, 4 nuch tere kalveren, 4 varkens, 902 biggen, 177 overloopers. Prijzen: Zware kalfkoeien f 290350, melkkoeien f 230300( kalfvaaraen f 175 240, guiste vaarzep f 120180, pinken MAANDAG 8 NOVEMBER 1931 f 00—140. vaarkoeien f 140-240, stieren f 100200, gras kal veren f 4070, nuch tere fokkalveren f 1620, dito export f 8.10, drachtige varkens f 7000, na/t- te zeugen f 5060, overloopers f 1524, biggen f 814. Eieren f 7.50860, joiv- ge heneieren f 5.506, beiden p«r 100 stuks. Handel tamelijk. OUDEWATER, 9 Nov. (Telefonisch). Kaasmarkt. Aangevoerd 82 partijen, 3690 stuks, 18450 K.G. Prijzen.: le soort met rijksmerk f 3336, 2e soort met ryksnierk f 3032, zonder rijkamerk geen aan voer. Handel matig. ROTTERDAM, 9 Nov. (Draadloos). Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsohe kralen f 3604, Zeeuwsche blauwe f 3.604, id. eigen heimers f 3.303.70, idem bonte f 3.60 4, Blauwe eigenheimers f 3.253.50, eigenheimer» drielingen f 2.£fc)2.50, Westlandsche ronde 68 cent; eerstelin gen f 3-3.25. ROTTERDAM, 9 Nov. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 392 vette runderen, 253 vette kalveren, 1212 schapen of lammeren. Prijzen per half K.G.: Koeien 3739, 8032%, 1924 cen;t kalveren 62H— 65, 5055, 37%42H oent; schapen 23—31 cent, f 15—20 per stuk. varkens 21 Vi, 21 en 20 cent. Overzicht: Koeien gedrukte handel, la gere prijzen; vette kalveren vlugge han del, le soort prijshoudend, mindere soor ten lagere prijzen; schapen en lammeren willige handel, met hoogere prijzen; varkens tamelijke handel, prijzen onver anderd. GROOT-AMMERS, 7 Nov. Aan de Kaasmarkt alhier waren Zaterdag aan gevoerd 24 paxtijen met te zomen 657 st kazen, wegende 4599 K.G. Prijzen: Met rijksmerk le soort f 3336, idem 2e art. f 30—32. Handel matig. UTRECHT, 7 Nov. Aangevoerd 3448 stuks. De prijaen waren: Stieren 2664 cent; kalf vaarzen f 160240, pinken f 80 130, melkkoeien f 20)280, kalfkoeien f 220—300, varekoeien f 130-220, slacht koeien 36—41, 31—35 en 27—30 cent; magere kalveren f 4080, nuchtere kal veren f 60, magere varkens f 1533, schrammen f 914, biggen f 48.5^ magere schapen f 18—28, lammeren f 18 —21. De Heer en Mevrouw J. A. lilOUDEABERG-IIAn BUTZELAAR geven met genoegen kennis van de geboorte van hun Zoon Schoonhoven, 8 November 1931. Langerakkerweg 4. Getrouwd F. Lekkerkerker en G. Ryneveld die, mede namens wederzijds,che Familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Snelrewaard, November 1931. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Oroot- en Overgrootmoeder Mej. Wed. van G. van Dieren, in den gezegenden ouderdom van ruim 80 jaar. Uit aller naam, M. C. VAN DIEREN. J. SPELTvan Dieren. A. SPELT. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Qroot-Ammers, 7 Nov. 1981. Heden behaagde het den Heere van ons weg te nemen, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder in den ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam, A. FEIJNENBUIK. Lekkerkerk, 6 November 1931 Voor de vele blijken van deel neming bij het olerlijden van onzen onzen harteltlken dank. P. VERSLUIS en Echtgenoote Schoonhoven, 9 Nov. 1931. Bij dezen betuigen wij, mede na mens de Kinderen, onzen hartelij- ken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij onze J DE VOS. B. DE VOS— Voorspuy. Streefkerk, Nov. 1931. 4 3Va als le Hypotheek op eerste klasse BOERDERIJ. Ruime overwaarde. Brieven, fr letter B, aan de RAAF's Kantoorboekhandel - Den Haag. Voor slechte spijs vertering en ver stopping zijn Fos ter's Maagpillen een ideaal middel. Houdt een flacon in I 0.65 per flacon. FOSTERS MAAGP/llTM AAN KOMEN LOOPENi Een bruine Herderahond tegen advertentie kosten terug te bekomen bij Wed. T. Nieuwpoort, Streefkerk. beiden goed kunnende melken. Dienstbode kan direct geplaatst worden, anders met Kerstmis. J. BOER, Haastrechtschs Dijk, Haastrecht. te Culemborg, zal op Dinsdag 17 November 1931, des v.m. 11.30 uur, in de Zaal „EENDRACHT MAAKT MACHT" aan de Markt te CULEMBORG voor den Heer A. M. J. Dresselhuus, te Scheveningen De GROOTE (zalm) en de KLEINE VISSCHERIJ In de rlvter de Lek, voor de ge meenten Culemborg en Ever- dingen, strekkende van de limietscheiding der gemeen te BeusJcbem en Culemborg tot aan die der gemeenten Everdlngen en Hagestein. De pachter heeft vrij gebruik van twee ijzeren vischschuiten, 2 zalm zegens, etc., waaromtrent Inlichtin gen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. te Lopik, zal op Vrijdag 20 November 1931, des v,m, 9^ uur, te BENSCHOP, Noordzijde, Boveneind, op de hof stede „Westenburg", no. 422, ten verzoeke van Mej. de Wed. JOHS. LEKKERKERKER, om contant geld, publiek verkoopen: 2 Vaarkoeien, 5 Klamvaarzen, 6 Kuiskalveren, 1 vos-Paard (merrie), 3 Fokschapen, 1 drachtige Zengen, 2 jonge Zengen, 8 Landvarkens. Utrechtsch Wagentje, zoo goed als' nieuw, Kaaswagen, 2 Blokwagens, Oierbak, één-span houten Eggen en een Qrubber, Tuigen, Hand werk, Schouw, enz. 70.000 K.G. Hooi en Bladriet, ongev. 3000 schoven Haver, als: Karn met Slee en toebehooren, ijzeren Paardenkarnmolen (zoogoed als nieuw), Kuipen, Staren, W ring- tob, Kaasvaten, Kaasplanken en Standers, enz. Eenige Meubelen en Huisraad als: Antiek eiken Kabinet, eiken Olazekast, eiken Hoekkast, enz Eén uur vóór de verkooping te bezichtigen.^ Qeen gelegenheid tot uitspanning, wel berging voor fietien. te Schoonhoven zal op Woensdag 18 November J931 des voormiddags om 9% uur aan de bouwmanswoning van nwwijlen den Heer Q. EEG DEM AN aan den Lekdijk, onder» in het openbaar om contant geld 1 Graskalf 1 drachtige Zeug Schouw. Bascu'e, Ladders, par tij Bieten en Knolrapen ene enz. Alle» des morgens vóór den verkoop te bezichtigen. Biedt zich aam Br. onder no. 5450 bur. v.d. blad lóNov.a.s. Trekking I leel I IZv^l vo°r geheel |i] Nederland w 1 wettelijk U geoorloofde Panama- Kanaalloten Hoofdpr. in Ouldvn GEEN NIETEN I Geheels loten I Moondell|ktch» storting slechts 3 Gulden. ■SF" Uitvoerig Prospect op oatWr. gratis-franco. Adv. Bur. O. STROITZIl, Hiermede betuigen wij U onzen hartelijken dank voor Uwe deel neming, ons betoond bij het over lijden Van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer Namens de Familie, Wed. L. STUURMAN—Ooms Ammerstol, November 1931. Bivh 23 Schoonhoven Enbinton Prachtig* soepel* bon voor 't bovenwerk. Primo kernleer voor de zolen. - En wat een ferm modeL Zoo echt mannelijk hèf - Een degelijke tchoen hoor. Werkelijk. En m4» rubberhak? - Mèt rubberhak. En élke teen z'n plaat»je hoor| •Maar dat la geen geld zegl Ik moet óók zoo'n paar hebben. •Moet vragen naar Roblmon» en kijken dat o ze krijgt. Ut op het zoolmerkl N.V. ROBINSON SCHOENFABRIEK - NIJMEGEN Kit ©dl leertje Meneertje I

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2