van PIMPELMANS Gemengd Nieuws. De lotgevallen Predikbeurten. Rechtszaken. Afloop Verkoopingen, Burgerlijke Stand. Afloop Aanbestedingen TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant MAANDAu u NOVEf^SER 1M1 Dinsdag 10 November. Hilversum. A.V.R.O. 10 Graraoloon; 10—10,16 Morgenwijding; 10,15»—'10.30 Gramofoon; 10.3011 Mie-vr. I* M. Piereon over; „Wat ons Vrouwen aan gaat"; 11<12 Orgelconcert; en Zang; 12—2 Ensemble Nooteboom en Cello; 2.30—3 Gramofoon; 3—4 Knipcursus voor beginners; 4—4.80 Vioolconcert; 430—5 Radio Kinderkoorzang; 6-5.15 Gramofoon, 6.15—6.30 Omroep-Onkest; en Gramofoon; 6.307 Fransohe Ka mermuziek; 77.30 Kamermuziek; 7.30—8 Engelache les voor gevorder den; 86.30 Kamermuziek; 8.30-9.15 Opvoering van de vierde zitting van „De Strafzaak Vivienne Ware"; 9.15 10 Kovacs Lajos en zijn Orkest en het Tegernseer Konzert-Terzett; 1010.15 Persberichten; 10.1611 Kovacs La jos en zijn Orkest en het T< Konzertterzett; 1112 Gramofoen. Huizen. K.R.O. 8—9.16 Gramofoon; 10 il 1.30 K.R.O. Kunstensemble; 11.30 —12 Godsdienstig halfuurtje 12.15- 1.45 K.R.O.-Trio; 1.45—2 Gramofoon; 2—3 Vrouwenuurtje; 3—4.16 Or gelconcert; 4.30—6.20 Gramofoon; 6.20 6.45 Cursus Bedrijfsoontrole, 6.45— 7.10 Gumma Engelaoh; 7.10—7.30 Mevr. N. de Lappo Danileweki over: „La mentalité russe en rapport avec le bolchévisme"; 7.458 Verbonds- kwartiertje; 3—11 Concert door het Stedelijk Orkest van Maastricht; 11 12 Gramofoon. Woensdag 11 Hilversum. V.A.R.A. 6.457 en 7.30 7.45 Lichaamsoefeningen8 uur Gra mofoon, V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.A.R.A. 10.15 uur Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrij ven; 12 uur V.A.R.A.-Septet en Gram mofoon; 2.15 uur Onze Keuken; 8 uur Gramofoon; 3.30 uur Voor de Kinde ren; 480 uur Piano-stukjes; 4.46 uur Vraag-holfuurtje; 5.30 uur V.A.R.A.- Mandoline-ensemble; 6 uur Voordracht door Martien Beversluis, 6.45 uur Dr. J. Tinbergen over: „De proletarische en de kapitalistische klasse. Belangen tegenstelling en belangen-gemeen- schap; 7.15 uur Uitzending voor den Alg% Bond voor Arbeiders(sters) in 't Bakkers-, Chocolade- en Suikerwerk- bedrijf; 8.15 uur V.A.R.A.-Orkest; 9 uur Opvoering van „De Soldaten"; 9.30uur Concert (Vervolg); 10 uur Uitzending voor den Aig. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden; 10.15 uur Pers berichten; 10.25 uur Concert (Ver volg); 11—'12 Gramofoon. Huizen. N.C.R.V. 3-8.16 Sohriftlezing; 8.16—9.45 Concert; 1—12 Op last van den Minister afgestaan, 12.15—12.30 Gramofoon; 12.30—2 Concert (Viool, Fluit, Cello, Piano en Harmonium); 22.30 Gramofoon; 2.30—3 Lezen van Chr. lectuur; 3—4.30 Concert (Sopraan Clarinet en Piano); 4.30—4.45 Gramo foon, 5—6 Kinderuurtje; 67 Uurtje voor de Landbouwers; 77.30 Onder wijsfonds voor de Binnenvaart; 8 Persberichten; 8—10 Uitzending uit de Wilhelminakerk te Den Haag; 10— 10.10 Persberichten; 10.10—11.30 Gra mofoon. Scheepvaart. Hei- en Boeicop. De afgeloopen maand kenmerkte zich door een groot aantal schepen, dat in op- en afwaartsche rich ting de Zwaanskuikenbrug door het Ze- derikkanaal passeerde. Niet minder dan 3479 schepen worden genoteerd. In Sep tember was dit aantal 3333, wat al een hoog getal genoemd kan worden. Do oor- 1 zaak is wel gelegen in den blijvenden lagen waterstand der rivieren. Hel- en Boeicop. Donderdagavond hield de IJsolub „Volharding" hare al- gemeene vergadering in de zaal van den heer G. A. van Es. De opkomst was goed. Voorzitter was de heer A. J. Stravers. De secretaris, de heer G. Vink, las de notulen, die werden goedgekeurd en de penningmeester, de heer L. de Jong Dz., deed roksning en verantwoording. De in komsten waren f 218,75, uitgaven f 220,80, nadeelig saldo f 7,05. De kas bleek nog niet uitgeput, daar een spaar bankboekje nog een tegoed van f 880,96 vermeldt. Ook deze rekening werd goed gekeurd. Als bestuursleden traden perio diek af de heeren A. J. Stravers en J. Vink, die op voorstel van den heer A. C. den Hartog, bij acclamatie werden herbenoemd. Daarna volgde de verpach ting van de consumptietent. De voorzitter gaf gelegenheid tot inschrijving en las de voorwaarden voor. Ingeleverd werden 2 briefjes: 1. Johs. Burggraaff f 20,30; 2. Th. de Gans, f 16,25, beiden alhier. Besloten wordt de tent aan den hoogsten inschrijver te gunnen. Bij de uitloting van 2 rentelooze aandeelen, elk groot f 5, waarvan er nog 21 aanwezig zijn, werden uitgeloot de nummers 16 en 82, staande ten name van de heeren A. Ver kerk en T. Boerman. De leden beproef den daarna hun geluk in de grabbelton. Hieryan wordt zulk een druk ci-bruik gemaakt, dat het bestuur 1 anden tekort kwam en in een ommezien de ton was leeggegrabbeld. De bruto opbrengst is 27.30. De grootste attractie is steeds de verloting. Prijswinners waren de hee ren: Th. Verkerk, len prijs (vette konijn) M. Verkerk, 2en prijs (vette eend); D. v. d. Heuvel en C. Stravers, idem, mot een 3en en 4en prijs. A. C. den Hartog een haan. De volgende 4 prijzen beston den uit een speculaaspop, benevens een troostprijs. De voorzitter sprak in zijn slotwoord de hoop uit, dat het aantal le den, dat thans 118 bedraagt, steeds groo- ter mag worden. Been gebroken. Krimpen a.d. IJssel. De arbeider H. P. Voglezang de Jong, werkzaam op de machinefabriek, kreeg een ijzeren plaat tegen het lichaam, met het gevolg, dat hij met een gebroken been naar bet zie kenhuis te Rotterdam moest worden ver voerd. Aan de fa. Stam A Co is bouw vergunning verleend voor stiobting van een woonhuis met autobuag&rage. Krimpen a.d. IJ wel. Voor de oompe- titie van de sohaakvoreeniging „Krim- p ena.d. IJwel", werden Vrijdag de na volgende partijen gespeeld: J. A. Fritz—D. G. de Haan 1-0 J. K. v. Walsum—J. Battenberg 1--0 H. Mostert—C. A. P. Engel.su S--K A. F. TolhoekC. J. v. Walsum 0—1 J. Brandenburg—A. Schutte 1—0 C. A. P. EngelseA. C. Slappendel 1—0 W. JumeletJ. H. v. Denderen 10 H, TerweyA. C. Slappendel 01 H. A. v. d. LipD. P. Raét 01 T. v. d. HeidenL. W. Hartsuyker 10 A. Schutte—O. PuhJ 1—0 Moordrecht. De bode v. G alhier reed tengevolge van slippen van den lioogen IJseldijk. De inzittenden kwamen met den schrik vrij, maar er was voel rnate- neele schade. De Moordrechtscho Korfbalclub is wegens gebrek aan leden ontbonden Deze club had haar speelterrein up een gedeelte van het sportte rreiu, wat aan hun beschikbaar was gestold door bet sportcomité te dezer plaatse. Men heeft een aanvang genaakt met het leggen van den telefoonkabel RotterdamUtrecht. Even voorbij de sluiswerken is deze kabal door de IJseel gelegd. In het Oosteinde wordt voor deze kabel een steenen gebouwtje geplaatst. De heer J. H. Exalto, kantoorhou der aan het hulppostkantoor alhier, zal op 15 dezer 25 jaar bij den rjjkspost- dienst werkzaam zijn. De brievenbus, die bij den ingang van den Zuidplaspolder stond, is ver plaatst naar de Kerklaan, nabij de Coop, Graanmaalderij. De rekening over 1928 van het Bur gerlijk Armbestuur is in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 83.472. Machinaal onderhoud der' boezems. Nieuw-Lekkerland. De waterschappen „De Overwaard" 'en „De Nederwaard" geven jaarlijks hooge sommen uit voor bet schoonmaken van de feroote boe zems, wat nog steeds met de hand ge schiedt. Dezer dagen hebben de besturen van genoemde waterschappij bij Terborg een demonstratie met een waterplant- maaimachin^ bijgewoond. Do belangstel ling voor deze demonstratie was boven verwachting groot, want vele polders en waterschappen uit verschillende deelen des lands waren vertegenwoordigd. Al gemeen was men over de verrichtingen van het werktuig zeer tevreden. De prijs van zoo'n machine is 1585 Zwitsersche francs of pl.m. f 770, wat voor grootere waterschappen geen bezwaar behoeft te zijn. Zoo zien wij in de naaste toekomst wellicht de boezems en toevoerkanalen machinaal schoonmaken. Een korte vreugd. Nieuw-Lekkerland. De broodoorlog is alweer geëindigd. Slechts één weqjc heeft het publiek kunnen prof'rceron vun het goedkoope brood. Met "ngarig van heden is de prijs weer vastgesteld op 24 cents voor het tarwebrood er. 16 cents voor het wittebrood. Nieuw-Lskkerland. Donderdagmiddag is de 29-jarige P. de J., wonende op den watermolen no. 1 van het Waterschap „De Overwaard", op het bouwwerk van het nieuwe electriciteitsgeèouw aan de Galileistraat te Rotterdam, waar hij als monteur werkzaam was, van een 9 me ter hooge stelling gevallen. Hij brak den rechterarm en bekwam een schedelfrac tuur. Hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Aan mevrouw L. H. Smit- Rochus- sen te Kinderdijk is op haar verzouk eervol ontslag verleend als lid van den voogdijraad te Dordreont, onder dank betuiging voor de bewezen diensten. Tot notabelen van de Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de hoeren D. van Vliet en N. Wensveen, bjiden aftre dend. In de Gereformeerde Kerk alhiur is tijdens een dankstond voor het gowas voor de kerk gecollecteerd f 548,39 en voor de diaconie f 91. Rlngvsrgadering Jongellngsveresnigingen Nleuwpoort. De Ring Schoonhoven en Omstreken v.d. Bond van Ned. Herv. Jongelingsver. op Gerei. Grondslag, hield haar eerste Ringvergaderimg in dit seizoen. Een 60-tal leden der aangeslo ten afdeelingen bezocht deze vergade ring, die onder leiding stond vaja den voorzatter M. de Kruijk, uit Ajmeide. Er werden drie onderwerpen behandeld, n.L: „Mozes Roeping" door W. de Mik, uit Langerak; „Dansen" door A. P. Streefkerk, uit Ameide; en „Mussolini en het Fascisme" door A. Terlouw, uit Schoonhoven. Op deze onderwerpen volgde telkens een prettige bespreking. De vergadering werd gesloten door Ds. Van Ginkel, Ned. Herv. Predikant alhier. Nieuwpoort. De Ring Ameide en Om streken van Mieisjesvereenigingen op Ge- ref. Grondslag, hield haar jaarvergade ring in het Vereenigingsgebouw. Wegens ziekte van de ringpresidente, Mevr. van Ginkel, werd deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze geopend door mej. N. van der Hek, van Amiaide. Nadat de notulen en jaarverslagen wa ren gelezen, kwamep aan de beurt diver se onderwerpen en gedichten. In de pauze, waarin de -thee werd rondgediend, bracht een gehouden ool- lecte ruim f 5 op. Ter afwisseling bracht de plaatselijke vereeniging eenige zang nummers ten gdhoore, vaama deze goed geslaagde avond op de gebruikelijke wij ze werd gesloten. Nieuwpoort. Ter vervulling der vaca ture, welke op 1 Januari zal ontstaan an het Burgerlijk Armbestuur, wegens pa- riodieke aftreding van den heer K. van 't Hoog, hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. K. van *t Hoog (aftr.) en 2. H. J. van Riemsdijk. De Wijkverpleging. Schellulnen. De gemeenteraad heeft Donderdag het vereoek va» Het Groene Kruis, om subsidie voor de wijkverple ging afgewezen. Ook ie afgeweeon met 5 van de 7 stemmen een verzoek van 17 werklooten, om een steunregeling van ge meentewege in het leven to roepen, na dat de voorzitter had medegedeeld, dat de Herv. Diaconie door werkverschaffing op haar landerijen voldoende zal zorgen voor alle werklooze gezinshoofden. Stolwijk. Woensdagavond vergaderde de ijsclub Stolwijk ten huize van den heer Joh. Noomen. Er waren benevens het voltallig bestuur 12 leden aanwezig. De •voorzitter, de heer J. Kroon, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Het leden tal bedraagt 314. De boeken van den pen ningmeester, den heer Van Eek, werden door de heeren Verdoorn en Dogterom Verburg nagezien en in orde bevonden. In kas bleek aanwezig te zijn f 703,68. De vier aftredende bestuursleden, de heeren G. v. d. Heuvel, G. G. Graveland, Jac. Verburg en G. v. Eek, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Al len namep hun herbenoeming aan. De voorzitter deeelde vervolgens mede, dat de arbeiders op de ijsbaan tegen onge vallen zijn verzekerd en dat het bestuur aan de vergadering voorstelt, den heer F. Bats, die gedurende 35 jaren bestuurs lid is geweest, te benoemen tot eerelid. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag bracht de heer Verdoorn naar voren om in het vervolg weer een verloting te hou den, opdat meer leden ter vergadering zullen verschijnen. Dit zal in de eerst volgende bestuursvergadering worden besproken. De heer Bats, diajnmiddels ter vergadering was gekomenjfaknkte het bestuur en de vergadering vobr-^ijn be noeming tot eerelid. De heer P. Kroon slaagde te 's-Gra- venhage voor het examen Harmonium spel. SCHEEPSRAMP. Het Communistisch archlel. VERKLARINGEN VAN DEN HEER BAARS. Hel arriiief In ve.l g'.ielil. Zooals reeds gemeld, heeft de heer Baars, de leider der Nederiandsche fascisten, zijn woonplaats. Amster dam, verlaten, in verband met het ieit, oat tenige Duilsclie co.nmunisten^ een aans.ag op zijn leven zouden hebben voorbereid. uit wraak voor de publicatie van gegevens uit het archief van de Nederiandsche oommunislische partij, dat de heer Baars van vertrouwensmannen van de C.P.H, gekocht heelt. Hij ging naar den Haag en vandaar naar yders. Even oordat de heer Baars de residentie per auto, verliep had de Nieu\sabr >n nog ce.i onJenioud mei hem. De fascistische leider vertelde dal het geheele archief groote koffers op zulk een vei ige wijze is opgebor gen, dat er niet de minste vrees Behoeft te bestaan, dat hel wederom n communistische handen zal terug komen. Publlcall.» in boekvorm. De heer Baars verklaarde, dat hij werkt aan een boek, waarin hij aan de hand van het communistische archief, zal onthullen wat de com munistische partij in ons land feite lijk is. In dit boek zei hij, zal ik de documenten zelf laten ppreken Op dat de echtheid dier documenten niet in twijfel gelrokken zal kunnen wor den, heb ik van verschillende er van cliché's laten vervaardigen, waarvan afdrukken in het werk zullen voor komen In dit boek ging de heer Baars verder zullen onthullingen gedaan worden van een ongekenden .omvang. Hetgeen tot dusverre in de pers vermeltL is geworden, is nog slechts een kleine inleiding tot veel belangrijker feiten. U zult versteld staan van de zonder'inge toestanden, die in de Communistische Partij Hol land "heerschen.. De heer Baars liet op dit punt eenige voorbeelden volgen. Zoo vertelde hij o.m. net volgende Een last'g partijgenoot. „Uit Keulen werd de partijgenoot Aschenmacher gezonden, die ae op dracht had, toe te zien. dat de door Moskou verstrekte gelaen niet voor meer persoonlijke doeleinden ge bruikt werden floor de Hollandsche vertrouwensmannen. De heeren, die het nu minder prettig vonden, met Tijdens een stonn tusschen Stettin en Swine werd het Deensche motorzeilschip Havet" door de Duitsche stoomboot „Konsul Schulte" aangevaren. Hier boven de Havet" in zinkenden toestand (nabij Swinemunde). hun handen van het laadje te moeten afblijven verzonnen er ai spoedig iets op om Aschenmacher uit Holland te verwijderen. Zij zeil namelijk waar schuwden de vreemdelingen politie, dat Aschenmacher in Holland ver blijf hield op een ongeldigen pas. De politie greep in door Aschenmacher over de grens te zetten en daarmede was voor de hees-en een lastige „kijk- op-de-vingers'" op een fatsoenlijke Wijze weggewerkt. Het afbrekend werk."' Hij zou aanloonen, hoever het com munisme in ons land doorgedrongen is. „Geen enkele talc van dienst of bedrijf in ons iand zoo zei hij, Js vrij gebleven van de communistische invloeden. De meest juiste gegevens daaromtrent zijn mij door het archief in handen gekomen en in mijn boek zal ik die van A tot Z publiceeren Van eiken tak van dienst en van elk bedrijf zal ik een afbeelding bij voegen van de aanmeldingsformu lieren der cohimunistische personen, die hier hun propaganda voeren, tot ondermijning van het gezag Deze aanmeldingsformulieren zijn door de personen in kwestie van hun hand- teekening voorzien, zoodat loochenen der feiten niet mogelijk is Overal heeft het communisme zijn afbrekende sporen achtergelaten Groote schade is aangericht. Zoo heeft b.v. Philips in Eindhoven enor me schade geleden door sabotage door de communisten. Botsing in Amslcr Jam- Zondagavond heeft te Amsterdam ip de Marco Polostraat een botsing plaats gehad tusschen fascisten en communisten, bij welke laatslen ook Duitschers ais de belhamels optraden Bij dit gevecht werden aan beide zijden een aantal personen gewond, twee fascisten door messteken, zelfs van dien aard, dat zij in het zieken huis moesten worden opgenomen^ De toestand van een hunner is hoewel hij evenals de andere later naar huis vervoerd is van dien aard, dat herstel een kwestie van langdurigen aard zal zijn. GASVERGIFTIGING IN EEN KERK Dinsdagavond bij een dankstond in de Gereformeerde kerk te Stt Annaparochie voelden verscheidene kerkgangers zich onwel worden en enkelen geraakten zelfs buiten kennis De voorganger ds. Koster, zag zich genoodzaakt den dienst te onderbre ken en men bracht de bedwelmden naar buiten. Vermoedelijk is de be dwelming het gevolg geweest van het ontsnappen van gas uit de lichtleiding Geen der balrokkenen heeft na- deeüge gevolgen ondervonden van het gebeurde DE MOORD OP DEN CHINEES. Een wraakneming. De Amstc rdamsche po'itie heeft een rechercheur uit Rotterdam, die den Ghinees Ji Tjai kende, het portret, van den te Amsterdam vermoord den Ghinees getoond en dit klopte volkomen met een foto, die de recher cheur had medegenomen. Ook zijn er andere punten van overeenstem ming, zoodat aangenomen kan wor den, dat het slachtoffer Ji Tjai inder daad is. Deze woonde te Rotterdam en was met een Nederiandsche vrouw ge huwd .Dinsdagmiddag om vier uur nam hit den trein naar Amsterdam Om welke reden is niet bekend. Deze Ji Tjai was secretaris van het geheime genootschap „De drie vin- Srs Hij heelt in 1922 een anderen ïinees, behoorende tot een genoot schap, vijandig aan ,,De drie vingers,"' vermoord. De justilie veroordeelde hem daar voor tot 5 jaar gevangenisstraf Ji Tjai werd in 1927 op vrije voeten ge steld. Blijkbaar heeft men dus hier met een wraakneming te doen „want de geheime Chineesehe genootschap pen vergeten niet. KATTENMOORDEN TE DORDRECHT? Een opzienbarend adres is aan den Dordtschen raad gezonden door een zang-leerares en 170 andere burgers, waarin gevraagd'wordt, paal en perk te stellen aan de Dordtsche katten moorden die o.m zouden worden bedreven door een ambtenaar van het O.M. bij de Arrondissementsrecht bank aldaar en zijn echtgenoote. aan wier wreed optreden het aldus het adres te wijten zou zijn, dat thans vrijwel alle katten uit W'ijnstraat, Gravenstraat, Varkensmarkt en Tol- brugstraat zijn verdwenen. Het beschuldig|de echtpaar zou als motief aanvoeren, 'zijn liefde voor spreeuwen, die door legers van kat ten, soms 30 en 40 inaantal (op zichzelf een merkwaardigheid in de dierenwereld.) worden bedreigd en aangevallen. Behalve deze buurt moet de omgeving van het Beverwijcks- plein ongeveer op dezelfde manier onveilig gemaakt worden door een met name genoemd genees-? heer. terwijl de inwonenden van Cen traal Gebouw £isen een kattenver- volging schijnen uit te oefenen in den omtrek van dit pand. Menschelijkheid en beschaving zegt het adres gebieden een einde te maken aan deze gruwelen, die altijd in het diepste geheim geschie den, uit angst voor de volkswoede DIEFSTAL VAN BRIEVEN MET GEL Postambtenaar betrap Op het postkantoor te Roozendaal war den reeds eenigen tijd brieven vo r- namelijk afkomstig uit Engeland en be stemd voor studenten in het Missiehui te Roozendaal, geopend en het geld, d. ouders aan hun studeerewde zoons zon den, er uit ontvreemd. Deze brieven werden steeds in een poetbox gedepo neerd en wijl de box 's avonds nooit werd gelicht, bleven zij vaak des nachts lig gen. Van die gelegenheid werd dan door een der ambtenaren blijkbaar gebruik ge maakt om zich de brieven toe te eige nen. De politie werd in de zaak gemoeid en toen men eenige aanwijzing meende te hebben ten opzichte van den dader, werd in Aoverleg met den directeur van het Missiehuis een brief, welke op een mor gen was ontvangen, des avonds weer in de postbox gedeponeerd, nadat een En- gelsch bankbiljet in het couoert was ge sloten. De inspecteur van politie en een rechercheur stelden zioh verdekt op en wachtten den nachtdienst van den onder verdenking staanden ambtenaar af. Toen de verdachte zich alleen waande zag men hem de postbox inspecteeren. Hij nam den bewusten brief er uit en eigende zioh dien toe. Toen kwamen de politiemannen uit hun schuilhoek en volgde 's mans arrestatie. Gebleken is. dat dergelijke onregelma tigheden reeds sedert een jaar hebben plaats gehad. De verdachte, die gehuwd is en vader van eenige kinderen, is ter beschikking van de justitie gesteld. 47. Dol van pijn rende hij de smederij i zachtte de pijn wel niet, maar het was I gauw in. Nog een zacht gesiseen rond, terwijl uit z'n broek dikke rook- goed bedoeld. paar wolkjes en het brandje was ge- wolken opstegen. Hannes Mop holde I 48. 't Was een groot geluk, dat er in I bluscht. Meneer Pimpelmans slaakte een achter hem aan en probeerde met zijn de smederij een koelbak vol water stond. I zucht van verliokting en krabbelde weer klomp het brandje uit te slaan. Dit ver-Daar duwde Dorus den armen man maar 1 overeind, tweede blad NIEUWSBLAD VOOR'ZUID^HOLLAND EN UTRECHT, Schoon) Courant MAANDAQ 0 NOVEMBER 1081 BEGIN VAN BRAND OP DE „STATENDAM" Op een kade te New York onstond brand, in een groote hoeveelheid chemicaliën, welke op de kade waar aan het Nederiandsche s.s. „Staten dam"' was gemeerd, lag opgestapeld. Daardoor vlogen veertien wagons, geladen met automobielen in brand, yvaarbij zich een vonkenregen uit- ptortte over de „Statendanr". Het want vatte hierdoor vlam. De „Stalen dam werd naar het midden van de Hudson-rivier gesleept, waar men er zeer vlug in slaagde het vuur te blusschen. MASSA-ONTSLAGEN OP SUMATRA. 400 assistenten. JDe Planter'" hel orgaan van de bekende vakvereeniging der cultuur- beambten ter Oostkust van Sumatra becijfert het totaal der ontslagen assistenten ter Oostkust van Sumatra in Tapanoeli en in Atjeh op 400. Het beeld van den toestand wordt nog schriller wanneer men bedenkt dat voor deze ontslagen, zoowel op Java als op Sumatra, gezien den er- barmelijken stand der meeste groot- cultures, voorioopig geen werk te vinden zal zijn. AMERIKA'S WERKLOOZENFONDS Giften van de Rockefel lers. Een onlangs door Hoover door de radio gedane oproep heeft o.m. uit gewerkt, dat de Rockefellers, vader en zoon, elk ©en mil li oen dollar heb ben gestort in het fonds voor hulp- verleenïng aan werkloozen, terwijl de financier Edward Sharkness drie kwart millioen heeft gezonden. Het werkeloosheidsfonds, zal naar men verwacht een totaal van twaalf millioen dollar bereiken. De beide Rockefellers hebben verleden jaar een even groot bedrag in dit fonds ge stort TER DOOD VEROORDEELD. De moord te Oxford. Onlangs hebben we gemeld, dat mevr. Kern peon, een alleenwonende dame, in haar woning te Oxford vermoord gevon den was. Zij was met een zwaar metalen voorwerp op het hoofd geslagen en eeni ge sieraden en voorwerpen van waarde werden vermist. Het was dus zonder twijfel een roofmoord. Een jong rechercheur vond op de on derste plank van een kast in de eetkamer 'n visitekaartje van Henri Seymour, die in dienst van een wekkerfabriek Was ge weest, waar hij geld verduisterd had en sindsdien was verdwenen. Hij werd opgespoord. Hij zeide bij mevr. Kemp- son twee jaar geleden een wekker te heb ben verkocht. Toen had hij zijn visite kaartje afgegeven. Het gevonden kaartje zou dan twee jaar oud zijn. Dit weigerde men te gelooven en Seymour werd be schuldigd van den moord. Tijdens de behandeling van zijn zaak draaide alles oin de vraag, of het moge lijk was, dat mevrouw Kempson een vi sitekaartje twee jaar lang onopvallend op een plank in een kaat zou hebben la ten liggen. Deze vraag werd in voor den verdachte ongunatigen zin beslist en hij werd tot den strop veroordeeld, een von nis, dat in Engeland groot opzien heeft gebaard daar er geen overtuigende bewij zen waren en hij steeds is blijven ontken- nen. Na het voorlezen van het vonnis zeide de ter dood veroordeelde met bevende stem; Zeer zeker zal de waarheid van daag of morgen aan het licht komen; u, die mij vandaag tot den galg veroor deeld hebt, zult dan tot de overtuiging kunnen komen, dat ik met den dood van mevr. Kempson niets te maken heb. Vele vrouwen in de rechtzaal begon nen te snikken. RIJK fcONDER HET TE WETEN. Een inwoner van Sydney, Char les Hansen Ornerod werd in 1924 veroordeeld tot het betalen van weke lijks 50 gulden aan zijn gescheiden vrouw, doch de man gaf er de voor keur aan te verdwijnen en zijn vrouw liet Tiem djaarna failliet verklaren. Spoedig na zjjn verdwijning werd ter griffie bericht ontvangen, dat Ornerod een aardige erfenis in ont vangst moest nemen, de curator trad als gevolmachtigde op, incasseerde het geld, plaatste het bij een bank en hoewel de gewezen mevr Ornerod elke week de toegedachte vijftig gul den ontvangt, blijft er een aardig sommetje voor mijnheer over. Deze denkt echter, dat hij pog in staat van faillissement verkeert, hetgeen slechts in zooverre jüist is, {lat het faillis sement niet opgeheven kan worden, zonder de aanwezigheid van den ge failleerde. Elk jaar verschijnt zijn zaak dus weer op de rol, doch ge daagde verschijnt niet. Dit ia Hanni Kohier, een Duitsche mo- torfietarijdater, die pas is teruggekomen van een toohtje door A*ië, lang 22.000 K.M TIEN ANGSTIGE DAGEN. Een boot van de Amerikaansche kustwacht heeft nabij New York 2 «Asschers gered, die in een open boot naar zee waren afgedreven. Tien dagen lang hadden zij opjmt rondgedreven met alleen regerf als drinkwater fen niets te eten. De beide mannen verkeerden in erustigen toe stand en zijn naar het ziekenhuis overgebracht. DE ONLUSTEN TE WARCHAU. Ook Vrijdag hebben te Warschau de anti joodsche onlusten aan de universiteit voortgeduurd. Als gevolg van een gevecht tusschen Poolsche nationalisten en Joodsche studenten moesten dertien studenten naar het ziekenhuis worden gebracht. Voorts werd een aantal ruiten verbrijzeld en étalages vernield. De rector aan de universiteit heeft voor den duur van enkele dagen de colleges geschorst. DOOR EEN WORST GEWORGD, Dezer dagen moet te Gelsenkirchen aan de Roer een winkelier een grieze lige ontdekking hebben gedaan. Toen hij des ochtends zijn winkel binnentrad, ontwaarde hij tot zijn groote ontzetting het lichaam van een man, dat naast het valraampje van de buitendeur hing. De man had een worst pm zijn nek. Het onderzoek toonde aan, dat de doode een inbreker was, die door het valraampje naar binnen was gekomen zich te goed had gedaan aan worst en andere eetwaren, die in den winkel l^gen uitgestald en vervolgens al-» vorens te vluchten, zijn zakken vol stopte met worsten èu er ook een ora zijn hals had gehangen Bij' zijn po ging weer door het raampje te ont snappen is hij klaarblijkelijk uitge gleden en gevallen, waarbij de worst achter een uitsteeksel bleef haken en den man worgde. BANKROOF. Woensdagmorgen had te Maagden burg in het filiaal van de Rijksbank een bode van een andere bank een bedrag van 10H300 mark afgehaald. Nog in het gebouw werd hij door twee mannen aangesproken. Plot-< seling vielen zij hem aan en ontroof den hein het juist ontvangen bedrag. De daders vluchtten uit het gebouw gdvolgd doo/ personeel van de bank. Een van de daders kon gegrepen en aan de politie overgegeven worden. Volgens zijn pas is hij een Pool. In zijn bezit, bevond zich het geheele be drag, "dat gestolen was De tweede dader, vermoedelijk ook een buiten lander is nog voortvluchtig. GRUWELIJKE DADEN OP ZEE Een Finsche kustwachter is een reeks gruwelijke misdaden op het spoor gekomen, die ziin gepleegd door bemanningen van Finsche mo- tor booten. De laatste maanden trachtten werk loozen herhaaldelijk Rusland te be reiken, teneinde daar werk te vinden. Zij huurden een roeiboot en lieten zich door een motorboot over de Finsche Golf sleepen. Dezer dagen oritdekte een Finsche kustwaqhler eenj groote roeiboot, waarin zich een talaal uitgeputte familie bevond. Het is gebleken, dat de bemanning van de motorboot de sleeptouwen had doorgesneden, zoodra de boot op zee was Zelfs had men den uitgewekenen de riemen en het roer afgenomen en hun toegeroepen, dat zij maar zien moesten, hoe ze verder kwamen. Het schijnt, dat de Finnen deze gruwelijke 'daden bij herhaling heb ben gepleegd en dat op die manier reeds veel families zijn omgekomen. EEN AANGENAME GEVANGENIS. De directeur van de stedelijke ge vangenis te Winterthur werd onlangs ziek en liet zijn zoon, een jeugdig rechterlijk ambtenaar als plaatsver vanger fungeeren. Binnen een week bleken 12 der gevaarlijkste misdadigers uit de ge vangenis verdwenen te zijn. De jonge man bezocht, bleek later, des avonds de gevangenen, hiela drinkgelagen met hen en ging met hen uit toeren, waarbij vooral de vrouwelijke wederhelften van de ge vangenen met een bezoek werden verblijd. Het eind was, dat alle gevangenen stadsverlof kregen, dag in dag uit aan het passagieren sloegen, en zelfs hun oude inbrekerswerkzaamheden weer op zich namen., Door de twaalf man, die er geheel van door gingen kwam thans alles aan het licht NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Voor de Uitsetrede- nen uit de Ned. Herv. Kerk alhier 'hoopt Dinsdag 10 November, 's avonds 7 uur, voor tes gaan Ds. Boone, van St. Philips- land. Doopsbediemng. BENSCHOP. Woensdag 11 November, 's avonds 7 uut, Ds. W, Rijnaburger, van Polsbroek en Vliet. Dankuur voor het Gewas. BLESKENSGRAAF. Woensdag 11 No vember, 's avonds 6.30 uur, Ds. P. Zandt, van Delft. Dankstond voor het Gewas. BRANDWIJK. Donderdag 12 Novem ber, 's avonds 7 uur, de heecr J. Kaas. Zondag 1. CAPELLE a.d. IJSSEL. Woensdag 11 November, 's avonds 7.30 uur, D. Booy. Dankstond. STREEFKERK. Woensdag 11 Novem ber, 's avonds 7 uur, Ds. Th. Hettinga, Dankstond voor het Gewas. NIEUW-LEKKERLAND. Donderdag 12 November, 's avonds 7 uur, Ds. G. Alera, van Dordrecht. Dankstond voor het Gewas. NIEUWtPOORT. Dinsdag 10 Novem ber, 'a avonds 6.30 uur, D». B. van Gin- k§l. Dankstond voor het Gewas. BERE F. KERKEN. QAPELLE a.d. IJSSEL. IJeaebnond- eohe Laan. Dondardag 12 November, avonds 7.30 uur, Ds. J. Wijmego, wa Gharkds. BUD &EREF. BEM. NIEUW-LEKKERLAND. Woensdag 11 November, v.m. 10 uur, sjd. 2 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. L. Boone, van St. Philipsland. Dankdag voor het Ge was. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag 12 Nov., v.m. 9.30 uru en 's avonds 6.30 uur, Ds. L. S. ten Boer, van Leerdam. Dankdag voor het Gewas. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK DORDRECHT. Ruw opgetreden. Bij vonnis van 11 September was de schipper H. de B. te Hoornaar door don politierechter bij verstek veroordeeld tot een week gevangenisstraf, torzake, dat hij op 24 Juli, toen hij met zijn schip te Har- dinxveld in de Giessen lag, den 8-jari- gen H. Huizer, die naar het zwemmen van eenige jongens stond te kijken en met zijn eenen voet op den wal en met zijn anderen voet op verdaohte's schip stond, had vastgegrepen en in het water gewor pen. De jongen was geheel onder water gegaan. Verdachte kwam tegen dat von nis in verzet. Hij verklaarde, dat hij' des tijds last van jongens had ondervonden en in opgewonden toestand de daad gepleegd om schrik aan te jagen. Het 0. M. aiaohte bekrachtiging van het bij verstek Uitspraak aldus. Bileedlglng. A. de J. was op 14 September, toen een autobus op den Dam te Alblesaer- dam stopte, een praatje komen maken met den Chauffeur; hij stond op de tree plank en stond een beetje te dansen, waaraan de zich in de bus bevindende hoepelmaker G. B. V. zich ergerde. Na eenige woorden gewisseld te hebben, riep hij De J. toe: „je bent een vuilak". Voor die beleediging had V. zich Vrijdag te verantwoorden. De oude man lichtte in opgewonden toestand het voorgevalle ne toe en beweerde geen namen genoemd te hebben. Het 0. M. vroeg f 5 of 5. dar gen hechtenis. Uitspraak f 3 of 3 dagen hechtenis. Nog aen beleediging. C. J. N. B, te Alblaeserdam, had op 7 September J. Vogel uitgescholden TOor „idioot" en „halve gek". Hij liet verstek gaan. n">r- eenkometig den eisch werd hij v deeld tot f 6 of 6 dagen hechtenis. KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Uitspraken van 6 Novemiber 1931. G. H. en F. S., beiden te Ouderkerk a.d. IJssel, ieder f 5 subs, ieder 1 week tuchtschool; A. v d. H. te Ouderkerk a.d. IJssel en T. A. B. van O. te Benschop, ieder een berisping; A. T. van 0. te Ben schop f 0.50 subs. 1 week tuchtschool. Wegens overtreding der Visscherijwet: K. T. te Bergambacht, aangehouden tot 16 April 1932; G. de J. te Alblasserdam f 5 subs. 2 dagen, met verbeurd verkla ring der in beslag genomen hengel; A. B. te Lekkerkerk en B. B. te Kr. a.d. Lek, ieder f 25 subs, ieder 5 dagen; G. V. te Lekkerkerk f 8 subs. 4 dagen met ver beurd verklaring der in beslag genomen wargarens; W. R. te Gouda 2 geldboeten van f 3 subs. 1 dag voor elke boete, met verbeurd verklaring der in beslag geno men hengel. Wegens openbare dronkenschap: G. S. te Schoonhoven f 15 subs. 5 dagen. Wegens op den openbaren weg als .be stuurder van een motorrijtuig op zooda nige wijze rijden, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht: B. V. te Stolwijk f 60 subs. 12 dagen; A. K. te Lekkerkerk f 50 suhe. 5 dagen. Wegens overtreding van art. 425 Wet boek van Strafrecht: G. de R. te Hoen- koop f 5 eube. 2 dagem. Wegens overtreding van de Vleesch- keuringswet: G. T. te Ylist, f 10 subs. 2 dagen. Wegens overtreding van het Algemeene V issoherijreglementW. L. te Lekker kerk f 8 subs 4 dagen, met verbeurd ver klaring en bevel tot uitlevering der niet in beslag genomen wargarens of beta ling van f 25 subs. 5 dagen; G. K. en K. B., beiden te Krimpen a.d. IJssel, ieder f 2 subs, ieder 1 dag, met verbeurd ver klaring der in beslag genomen peur van ieder. Wegens overtreding van het Bijzonder Visscherijregelement: G. V. te Lekkerkerk f 8 subs. 4 dagen met verbeurd verkla ring der in beslag genomen wargarens. Wegens overtreding der Algemeene Po litieverordening te Haastrecht: T. J. H., J. D. V. en P. L., allen te Haastrecht, verplaatsing van de zitting naar Haas trecht is aangehouden tot Zaterdag 21 November 1931, v.m. 10 uur. Wegens overtreding van bet Rijnvaart Politiereglement: W. N. te Katwijk aan Zee f 5 subs. 1 dag; H. van IJ. te Rotter dam f 3 subs. 1 dag; D. J. B. te Dintel- oord f 5 subs. 2 dagen; A. A. D., zwer vende, f 6 suhs. 2 dagen; S. G. te Wist f 4 subs. 1 dag; J. L. K. te Antwerpen f 2 subs. 1 dag. Wegens overtreding der Jachtwet: M. 0. te jaarsveld f 50 sube. 10 dagen, met verbeurd verklaring van de in beslag ge nomen loop van het geweer; J. van D. te Jaarsveld f 50 subs. 10 dagen met ver- 'beurd verklaring van de in beslag geno men kolf van het geweer. Wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglemient: N. van 0. te Oudewa ter, A. de V. te Ouderkerk &.d. IJssel, ieder f 5 suhe. ieder 1 dag; A. G. van S. te Benschop, P. W. B. te Lekkerkerk, N. B. te Schoonhoven, iéder f 4 subs, ieder 1 dag; G. K. te Polsbroek f 3 aubs. 1 dag. Wegens overtreding yan het Reglt- uHint van Politie voor de Scheep- en Vlot vaart op de Mcrwede, Noord en Nieuwe Maas: B. B. te Dordreoht f 6 eube. 2 da gen; A. von Z. te Huissen f 4 subs. 1 dag; E. W. te Amsterdam I b subs. 1 dag. Wegens .overtreding ran art. 460 Wet boek van Strafrecht: M. L. de B. te Lo- pik f 2 aubs. 1 dag. Wegens overtreding van het Bijzonder Reglement van Politie voor de rivier de Hollandsche IJssel: F. de V., zwerven de, f 4 sube. 1 dag. Wegens overtreding van artikel 435 Wetboek van Strafrecht: A. V. te Haas trecht f 4 sube. 1 dag. Wegens overtreding der Motor- en Rij wiel wet: D. H. te Krimpen a.d. Lek f 12 sube. 2 dagen. Wegens overtreding van het Binnen- aanvaringsreglement: D. de V. te Bode graven f subs. 1 dag. Wegens overtreding der Algemeene Po litieveroxdening te Schoonhoven: G. v. d. H. te Schoonhoven, H. M. M. te Wtillige- Langerak, ieder f 10 subs, ieder 5 dagen; A. de j. te Bunschoten en L. van B. te Schoonhoven, ieder f 3 aubs. ieder 1 dag. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht: W. V. te Lopik f 5 aubs. 2 dagen. Wegens overtreding der IJkwet: A. K. te Krimpen a.d. Lek 3 geldboeten van elk f 0.50 sube. 1 dag voor elke boete, met verbeurd verklaring van de in be slag genomen drie gewichten; T. K. te Krimpen a.d. Lek f 1 subs. 1 dag, met \erbeurd verklaring van het gewiaht; G- de B. te Krimpen a.d. lek f 1 suhs. 1 dag, met verbeurd verklaring van de maat. Wegens overtreding van artikel 431 Wietboek van Strafrecht: A. J. J. te Haas treoht f 8 aubs. 2 dagen. KANTONGERECHT VAN G0RINCHEM Uitspraken 3 November. Overtreding Arbeidswet: E. D. D. te Gorinchem f 3 of 2 d. h. Overtreding IJkwet: N. T. te Gorln- ohem f 2 of 3 d. h.; G. J. 8. te Gorin chem f 2 oi 2 <L h. en verbeurd verkla ring; J. P. v. d. B. te Gorinchem f 4.50 af 9 d. h. en verbeurd verklaring; M. H. te Gorinchem f 0.50 subs. 1 dag met ver beurd verklaring; P. H. S. te Gorinchem f 0.50 of 1 d. h. en verbeurd verklaring. Overtreding Visscherijwet: G. K. te Hardinxveld f 5 of 3 d. h. en verbeurd verklaring; G. B. v. d. W. te W< f 1 of 1 d. h. Hartog, Qondriaan, I 152,50; J, H. de Kreij, Ottoland, f 137,80; H. IJzerman, Brandwijk, f 147. Perceel I «n II: F. en M. v. d. Berg, Molenaarsgraaf, f 10.875. Perceel II, IH en V: G. Boe, Gou- driaan, i 6258. Massa: J. C. van Kleef, Brandwijk, I 10.581; G. Prins, Bleskensgraaf, f 12.596; G. B Nijhof, Oud-Alblas, f 11.149; A. de Haan, Molenaarsgraaf, f 11.222; G. J. Moolenaar, Brandwijk, f 12.735; B. C .Ooms, Bleskensgraaf, f 11.200. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Benschop. Vrijdagmorgen had in het caIé Van Delft de afslag plaats van de hofstede „Westenburg", eigendom van mej. de wed. Joh. Lekkerkerker. Parceeil 1, staande op f 14.950, groot 8 H.A., 31 C.A., op f 500, afgemijnd door J. W. van Esseveldt alhier; perceel II groot 6.99.20 H.A., staande op f 12650 niet gemijnd; perceel III groot 3.55.88 H.A., staande op f 6800, niet gemijnd; combinatie II en III staande op f 19350, niet gemijnd; combinatie I, H en III» staande op f 34.800, op f 50 afgemijnd door A. SChep alhier, die alzoo kooper werd voor de som van f 34.850. licht: S. J. W. te Viama 1 M S 4 h. Antennedraad boven gemeente-grond hebben: Wu van B. te Garinohem f 1 of 1 d. h. Op straat voetballen: D. S. te Gorin chem f 1 of 1 d. h. Fietsen zonder stuur vasthouden: J- Z to Gorinchem f 1 of 1 d. b. Venten zonder vergunning: J. J. D. te Gouda f 5 of 3 d. b. Te snel rijden: W. van L. te Gorin- rthem f 3 of 2 d. h. Gesloten verklaarden weg berijden: A. R. te Gorinchem f 1 of 1 d. h.; J. P. te Gorinchem I 2 ol 1 d. h. Op linkerzijde van den weg fietsen: W. A. K. te Gorinchem f 2 of 1 d. h. Rijwiel berijden met verblindend licht uitstralende lantaarn: M. de R. te Leer dam, A. D. te Ameide en J. M. te Leer broek, ieder f 5 of 3 d. h. Overtreding Jachtwet: G. B. te Ameide 2 weken geschorst. Molenaarsgraaf. De architect W. van der Laan te Papendrecht heeft voor re kening van de firma P. van Essen Zn. alhier, onder genoodigden aanbe steed het bouwen van 3 woningen. In geschreven werd als volgt: Perceel I (grond-, metsel-, beton- en stucadoorswerk): W. Ouderkerk, Bles kensgraaf, f 5062; D. Karsdorp, Mole naarsgraaf, f 4521; A. de Haan, Mole naarsgraaf, f 5109. Perceel II (timmet- en smidswerk): B. G. Ooms, Bleskensgraaf, f 4740; G. J. Molenaar, Brandwijk, f 5174,50, T. Baan, Brandwijk, f 4924: Gebr. B. T. J. van Tiggelen, Molenaarsgraaf, f 4992; G. B. Nijhoff Johz., Oud-Alblas, f.5159; G. Prins, Bleskensgraaf, f 4935; F. M. v. d. Berg, Molenaarsgraaf, f 4795; J. G. van Kleef, Brandwijk, f 4706. Perceel III (lood- en zinkwerk, pomp- leiding en sanitair): G. Smit Zn., Bleskensgraaf, f 379; J. Seton, 0ud-Al- blas; f 384. Perceel IV (verf-, glas- en behang- werk): M. Ooms, Brandwijk, f 1155; Adr. Twigt, Alblasserdam, f 765; M. A. Ooms, Bleskensgraaf, f 955; H. van Ben- nekum, Giessendam, f 1087; Wed. L. C. Stuij, Ottoland, f 930. Perceel V (electriciteitswerk)A. den GIESSENDAM. November. Geboren: Geerit, a van J. Putters bh E, Huisman. HAASTRECHT. November. Geboren: August Karei, z. van A. Stee houwer en A. E. W. Wiemken, Cor nelia. z. van G. Steenbergen en M. van der Meer. Overleden: W. Reichard, 82 j. MOERCAPELLE. November. Getrouwd; J. P. Saarberg en G. A. MOORDRECHT. October. Gebaren: Pieter, z. van P. Arends en P. Ebes. Pieter, z. van J. Verburg en, W. BrussA Antje, d. van J. Fluit en A. de Jong.. Miaxia Pietemella, d. van I. Barendregt en, M. J. Lely. Annigje Anna, d. van J. J. Spek en N. Tober. Ondertrouwd.: M. Harreman en G. van der Kaa. Overleden: G. van Getderen, 27 j. REEUWIJ1L October. Gebaren: Jan, z. van E. Achterberg en W. van Leeuwen. Hendrika Johanna, Nalia, d. van A. Burghoorn en A. D. van den Berg. Qoroelia Evert, z. van E. Kok -en G. J. Guldemond. Ghristinua, z. van D. van Grieken en A. H. G. Kooi- stra. i Johan, z. van G. van der Heij den en D. Roos. Karei, z. van J. Re- horat en A. Bikker. Ataxia Grietje, d. van D. Verweij en G. A. Rijkaart. - The- resia Antonia, d. van H. P. van Stave ren en A. J. de Bruijn. Getrouwd: G. van Amsterdam, 34 j., en S. van Leeuwen, 27 j. Overleden: M, A. Dekker, 73 j., wedu we van J. Plak. M. den Rraberg, 28 j., echtgenoot» van G. Voskamp. A. van der Spiegel, 80 j., echtgenoot van W. J. J. Rotteveel. P. van der Neut, 38 j., echtgenoot van A. A. Bron (won. te Gouda). T. den Boer, 22 j. A. van der Heijden, 73 j., echtgenoote van G. Vente. STREEFKERK. October. Geboren: Hermina, d. van J. de Leeuw en J. den Braven. Maria, d. van G. A. de Baat en A. W. de Jong. Getrouwd: J. Vrij, 80 j. en A. G. Ooms, 25 j. STOLWIJK. October. Geboren: Pieter, z. van J. de Jong en C. Verhoef. Arie Jansae, z. van J. W. Sloof en A. H. Versluis. Leendert, z. van K. G. EGonkoop en J. P. Kappeteijn. Arie, z. van T. Markus en H. de Vrij. Johan Cornelius, z. van J. Zuidervliet en J. Blonk. 1 Jan Arie, z. van P. Ver waal en A. P. Verkerk. Getrouwd: A. van Erk, 23 j., en N. v. d. Heuvel, 24 j. Overleden: A. Kramer, 89 j., weduwe van D. Frederikze. F. van Dam, 73 j., echtgenoot van A. den Toom. M. Stoppelenburg, 56 j., echtgenoote van J. de Vos. H. van den Heuvel, 65 j., we duwe van H. van den Heuvel. WADDINXVEEN. November. Geboren: Arnold us W. en Leonard us P., zonen van J. M. Moons en A. M. v. Leeuwen Maaike, d. van J. Hoger- brugge en J. Metselaar. Ondertrouwd: A. Noteboom en J. M. van 't Slot. Overleden: J. van der Meer, 67 j. IJSSELSTEIN. November. Geboren: Elizabeth Catharina, d. van N. J. Lexmond en G. F. Faay. Overleden: G. van. Egdom, 74 j., echt genoot van J. van de Heus J. C. de Bruijn, 74 j., weduwe van J. de Ruijter. FRANSCHEN IN DUITSCHLAND. 'V Tijdens een vludht boven Duitsoh grorfcdgebied, moest een Fransch militair vlieg tuig een noodlanding maken. Het vliegtuig werd in beslag genomen en de vlie gers gearresteerd.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4