Gemeenteraadsvergaderingen De lotgevallen van PIMPELMANS Wat geeft de Radio? Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Loop der Bevolking Burgerlijke Stand. Bergambacht Hoornaar Beeuwijk Willige-Langerak. Tienhoven TWEEDE BLAO. NIEUWSBLAD VOOB ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant WOENSDAU II NQVLKDLr? 1921 Donderdag 12 November. Hilversum. A.V.R.O. 810 Graimofoon; 1010. 16 Morgenwijding; 10.1610.30 Gramofoon; 10.3011 Solisten-concert (Piano en Zang); 11—11.30 Mode praatje; 11.301.30 Concert door het Winkels' Trio en Gramofoon; 1.30—11 Gramofoon; 2.30—3 Viool en Piano; 3 3.45 Knipcursus voor Gevorderden; 3.454 Gramofoon; 45 Zieikenuur; 56 JU(an Lloesas en zijn Orkest; 0 6.30 Gramofoon; 6.307 Sportpraatje door den heer H. Hollander; 7—J.30 Omroep-Orkest; 7.303 EngelscheMee voor Beginners; 89.30 Omroep-Or kest en Voordracht door Nono; 9.30 10 Zang; 10'10.15 Nieuwsberichten;1 10.15-li.10 Kovacs'Lajos en zijn Or kest; 11.10'12 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—9.15 Concert; N.C.R. V. 10>10.lö Gramofoon; 10.1510.45 Korte Ziekenidienst; 10.4511 Gramo foon; K.R.O. 11'11.30 Gramofoon; r "11.30'12 Godsdienstig halfuurtje;, 12.152 K.R.O.-Orkest; N.C.R.V. 2—3 Cursus fraaie handwerken; 3—3.45 Vrouwerihalfuurtje; 45 Ziekenuurtje; 55.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5.456.45 Piano-duetten; 6.45 7 Cursus Knippen en Stof versieren; 7 '7/.30 Vragenlhalfuurtje7.458 Pers berichten; 8 uur Uitzon davond uit de Evang. Luth. Kerk te Deventer; na ai- loop Persberichten en Gramofoon. Vrijdag 13 November. Hilversum. V.A.R.A 6.457 en 7.8G— 7.45 Lichaamsoefeningen; 8 uur Gram mofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.A.R.A. Voordracht door Janny van Oogen; 10.30 V.A.R.A.-Septet en Voordracht; A.V.R.O. 12—2 Omroep- Orkest en Gramofoon; 2—2.30 Uitzen ding voor Scholen; 2.30—3 Gramofoon; 84 Ensemble onder leiding yan Ferry Gyallay; V.A.R.A. 4 uur Piano-concert; 4.30 uur Na Schooltijd; 5.15 uur V.A. R.A.-Orkeat en Gramofoon; 6.45 Dr. Fahrenfort over: „Primitieve maat schappij vormen economisch beschouwd 7.15 uur Concert (Vervolg); 7.36 uur Actueel Allerlei uit de Arbeidersbewe ging; 7.50 uur Concert (Vervolg); V.P. R.O. 8 uur Catechisatie; 8.30 uur Con cert; 9 uur Dr. J. lindeboom over: „Het klassicisme* en humanisme als achtergrond van onze hedendaagsohe cultuur"; 9.30 uur Concert; 10 uur Persberichten; 10.15 uur Dr. J. A. de Koningover: „De taak der openbare meening ten aanzien van de komende ontwapeningsconferentie"; 10.45 uur Gramofoon, V.A.R.A. 11—12 Gramo foon. Huizen. N.C.R.V. 8-6.16 Schriftlezing; 8.15—9.45 Concert; 10.30—11 Korte Ziokendiemst; 11—12,30 Gramofoon; 12.30—2 Concert (Viool, Cello en Pio- no)23 Gramofoon; 84.30 Concert (Alt-Mezzo, Fluit en Piano), 4.30—4.46 Gramofoon; 56 Orgelconcert; 06.30 De heer H. J. Steinvoort over; „Een krantenhanger"; 0.307 Bezoek van den Radiodokter; 7—7.30 De heer A. J. Herwig over: „Aanleg en beplanting van den fruittuin"; 7.45—8 P.T.T.- Kwartiertje; 810.30 Concert door bet Amsterdamsoh A Gapella Koor „Bel Canto"; 9—9.30 Prof. Dr. E. C. van Leersum over: „Over Voeding"; 9.90 10.30 Vervolg Concert; 9 60*uur Pers berichten; 10.30—11.30 Gramofoon. Het vierjarig kindje in het gezin is in het ziekenhuis bij haar vader onder gebracht. DIEVENBENDE IN DE VAL. Meer dan 20 diefstallen. In Oud-Gastel en verschillende andere Noord-Brabantsche gemeenten hebben den laatsten tijd herhaaldelijk diefstallen plaats gehad. Sinds meer dan een half jaar moest deze streek het arbeidster rein uitmaken van een misdadigersben- de, doch het bleek buitengewoon moeilijk de daders te pakken te k/ijgen. In hoofd zaak betroffen het kippendiefstallen, doch eigenlijk was alles van hun ga ding. De laatste dagen had opperwachtmees ter Hermans te Oudenbosch vermoedens gekregen tegen enkele personen. Hij b-j- sprak de zaak met de maréchaussee te .Roosendaal en de gemeente-politie te Oud-Gastel, die overeenkwamen op de zelfde tijd en hetzelfde uur de verdach ten te arresteeren en onmiddellijk daar na huiszoekingen bij dezen te verrichten. Het betrof hier de personen P. v. E., J. V .en A. T. Men bleek wel degelijk de schuldigen te pakken te hebben. Bij de huiszoekin gen kwamen kleedingstukken, landbouw werktuigen, paardentuig,1 timmergereed schappen, meel, aardappelen, kunstmest, rijwielbelastingmerken énz. voor den dag alles gestolen goed. De aangehoudenen hebben bekend. In totaal hadden zij meer dan twintig dief stallen gepleegd, meestal van kippen. Ook een heler, W. de J., is te Ouden bosch gearresteerd en heeft bekend. Maandag is het viertal ter beschik king gesteld van den officier van justitie te Breda. PRETTIGE BRUIDSDAGEN. Hardhandigs bruigom gear- GETRACHT HAAR MAN TE VERGIF TIGEN. Arrestatie ts Bergen. Te Bergen is op last van den officier van justitie te Alkmaar, de echtgenoote van een rentenierenden arbeider gear resteerd, onder verdenking van pogingen tot vergiftiging op haar mam- De man was reeds geruimen tijd ziek. De behandelende Alkmaarsche genees heer vond de ziekteverschijnselen ten slotte zoo eigenaardig, dat hij de justitie met het geval in kennis stelde en den pa tiënt naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar liet overbrengen. Zijn toestand levert thans geen ernstig gevaar meer op. De politie heeft verschillende voorwer pen in beslag genomen. De arrestatie is geschied om te voorkomen, dat eventu- eele sporen zouden worden uitgewischt. De vrouw leefde in onmin met haar man. Te Etten en Leur deed op 29 April een jeugdig paartje aan den ambtenaar van den burgerlijken stand aangifte, dat hot voornemens was -een huwelyt aan te gaan. De bruidsdagen duurden wat lang, want de vader van 25-jarigen bruid"gum weigerde toestemming te verleunen, duur hij niet alleen zijn zoon, doch ook diens aanstaande vrouw volkomen ongeschikt achtte voor het huwelijk. Het jonge paar besloot toen na de voorgeschreven drie maanden voor den kantonrechter ie trouwen. Maar in dien tijd ging de brui gom nadenken en toen, reeds lang na af loop van den wachttijd, de bruid den juisten dag van het huwelijk wenschte te bepalen, vernam zij, dat hij heelemaal geen lust meer had. Er volgden hittere verwijten en ten slotte joeg de bruigom zijn a.s. echtge noote met schoppen en slagen op de vlucht. Toen ze enkele uren later een hernieuwde poging deed, leek het of de man berouw had van zijn hadhandig op treden. Hij noodigde haar zelfs uit tot een wandeling buiten het dorp.. Maar daar greep hij het niets vermoedende meisje met één hand beet en maakte met de ander hand, waarin hij een open mes had, stekende bewegingen in de richting van haar keel. De bruid wist te vluchten en de politie heeft den bruigom wegens poging tot doodslag ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Breda AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Gistermorgen is op de machinefabriek „De Etna" te Breda het deksel van een luchtdichten ketel gesprongen en door het raam gevlogen. Het zeilde door de lucht en vloog over den Tramsingel heen naar de overzijde. Daar ging bet projec tiel door een ruit, waarachter een man zat te lezen. Het deksel ging rakelings over diens.hoofd en kwam daarna tegen een muur terecht, waarin nog een flink gat geslagen werd. „AANSLAG" MET EEN KINDER PISTOOL. Maandagavond heeft de politie gear resteerd een juffrouw, die in de Trans- vaalhuurt te Amsterdam een „aanslag" op haar vroegeren verloofde had ge pleegd. Laatstgenoemde, een dokter, hield mot zijn auto voor zijn huis stil. Op dat moment heeft uit een andere auto de vrouw een schot op hem gelost. Zij reed weg, doch werd later in haar woning ge arresteerd en naar het politiebureau over gebracht. De aanslag schijnt te zijn ge pleegd, omdat de man eenigen tijd ge leden de verloving heeft afgemaakt. Bij nader onderzoek blijkt de jongo- dame geen bepaald moorddadige plan- WAPENSTJLSTANDSDAG. In Italië wordt de Wapenstilstandadqg niet gevierd op 11 November, maar op (ten 4©n, den dar. waarop het Oostenrijkse he front in elkaar zakte. Ons plaatje bot utan. hoe ook (Ut jaar wederom tienduizenden zioh verzamelden voor het na tionale gedenkteekea van den oorlog te Rome. nen te hebben gehad, aangezien bet wa pen, waarmede zij geschoten heeft, een doodgewoon alarmpistool is geweest. BEDROG MET VULPENNEN. De commissaris van politie te Rotter dam, maakt hekend, dat verschillende personen en combinaties van personen onder veranderde namen, vrijwel waar- delooze vulpenhouders in den handel brengen. Door middel van advertenties en strooibiljetten wordt het publiek in den waan gebracht dat 't gaat om 'n nieuw merk, dat men bij wijze van re clame voor slechts een deel van de wer kelijke waarde snel zou willen invoeren Alle loffelijke eigenschappen, die men aan een goede vulpen kan stellen, wor den daarbij opgesomd. Bij onderzoek is gebleken, dat het hier steeds gaat om een minderwaardig product, dat slechts en kele dubbeltjes waarde heeft, zoodat men daarvoor, ondanks den schijnbaar lagen prijs, nog veel te veel betaalt. Van hen, die zoo onverstandig waren op deze aanbiedingen in te gaan, kwamen reeds vele klachten bij de politie binnen. NOG STEEDS DE CULEMBORG- SCHE MOORDZAAK. De heer Blok, oud-commissaris van politie be Cuiemborg heelt een aanklacht wegens beieediging inge diend tegen den heer Blittcrswijk, thans wonende te Dordrecht, die des tijds als particulier detective met mr. Roobol heeft samengewerkt om te trachten de onschuld van Swens en Vroege te bewijzen. De aanklacht 'geldt een artikel, dat de heer Blitterswijk anderhalf jaar geleden in „De Leerdammer' geschreven heeft in verband met de Culemborgsche moordzaak. De rechtercommissaris bij de recht bank te Tiel heeft naar aanleiding varf deze klacht een onderzoek inge steld en aan Blitterswijk is dezer dagen beleekend, dat het voor-onder zoek is gesloten. Mr. Roobol'en mr. den Hollander zullen Blitterswijk verdedigen en de eerste heeft verklaard, dal hij gaar ne ook deze gelegenheid aangrijpt om indien Blitterswijk voor de Tiel- sche rethtbank zal moeten ver* schijnen, te brachten meer' licht in de Culemborgsche moordzaak te brengen. FRANSCH LUCHTSCHIP VER NIELD. Een Fransch marineluchtschip is Zaterdagavond in de nabijheid van Rochel'ort-sur-Mer in ©en storm geraakt ten gevolge waarvi het een motordefect kreeg en moest dalen. De commandant had alle voor zorgsmaatregelen genomen om een vlotte landingmogelijk te maken. Of schoon hij het oinhulael liet scheuren werd het luchtschip echter door den krachtigen storm nog 3 tot 4 K.M. over den bodem gesleurd, waarbij de boomen, die in den weg stonden* omgeworpen „werden, - terwijl het luchtschip zelf volkomen werd ver nield. Ala door een wonder is het grootste ge 'eelte van de bemanning ongedeerd gebleven. Slechts de com mandant -«n een ingenieur hebben lichte verwondingen opgeloopen. WINKELS ZONDER VERKOOPERS Om een einde te maken aan het euvel van de lange rijen van koopers. die zich voor de Russische staats winkels plegen te vormen, heeft het stadsbestuur van Rostof aan den Don een nieuwe methode bedacht Er is daar namelijk een magazijn van huis houdelijke artikelen geopend waarbij de verkoopers zijn uitgeschakeld. Men kan thans na het vertoonen yan een kassabon, waarop de prijs en het nummer van het te koopen voorwerp zijn aangegeven, zelf de artikelen gaan uitkiezen 'en meenemen. De feheele voorraad, die op een bepaal en dag in het magazijn aanwezig is, is dan uitgestald in vitrines langs de muren, waarbij elk artikel van een nummer is voorzien, zoodat de kooper dat gemakkelijk kan vinden Volgens de Moskousche bladen heeft dit systeem, althans in genoemd mag&zijn voor huishoudelijke artike len, goede resultaten) opgeleverd. EEN KINDERDIEF Te Medan drong eejn dezer nachten een individu een Europeesche woning binnen en tilde een negenjarig doch tertje uit het bed om het te ontvoeren. Het meisje riep om hulp, waardoor de ouders ontwaakten en de dader vljuchtte. Vrijdagnacht ontmoette een Chinees een Voor-Indiër met I een Chineesch meisje op den arm, dat den Chinees aanriep Deze "herkende zijn doch tertje. De dader sloeg op de vlucht. DE DOODENDE STROOM. Btf reparatie-werkzaamheden aan een $lectrische controle te Molinges in het Franache departement Jura kwam een arbeider in aanraking met een draad van het hoogspanningsnet waarbij ihi| door den stroom werd ge dood. Zijn broer en twee andejre arbeiders die "hem helpen wilden,* werden, toen zij den ongelukkige aan raakten eveneens door den stroom gedood. 9PBH op doch werd door de politie gevat Men schijnt met een gevaarlijken kinder dief te doen te hebbt DE STEEKPARTIJ TE CABAUW. Tegen P. V. 10 maanden gs- lischL De ernstige mishandeling te Cabauw, waar in den laten avond van 20 Sep tember de 22-jarige P. V. te Lopik, zijn kameraad G. de With met een mes twee steken in de borst en een in de buik toe bracht, ligt onzen lezers ongetwijfeld nog versch in'bet geheugen. Gisteren is deze zaak behandeld voor de Rotterdamsche rechtbank. Verklaring van vsrdachts. Op een desbetreffende vraag van den president verklaarde verdachte, dat hij dien bewusten Zaterdagavond met De With saaien een danszaal te Schoonho ven had bezocht. Hoe de ruzie met dezen was ontstaan wist verdachte niet pre cies meer. Een „meidenkwestie" was het niet. Het was goed afgeloopen tot de kerk van Cabauw. Daar stonden De With en een andere kameraad verdachte op te wachten, de een achter een telefoon paal, de ander achter een' boom. Ver dachte was toen afgestapt en toen hij in de handen van De With een ploerten- dooder zag, had hij dezen een stomp met zijq dichte mes gegeven en hom daarna een steek in de borst toegebracht. Op de opmerking van den president, dat De With twee steken had opgeloopen, antwoordde verd. ontwijkend door te verhalen, dat de With een ploertendoo- der had, wat de president de vraag ont lokte, of het de gewoonte was, zoo'n ding mee te nemen naar de danszaal*. De getuigen. Als getuige verscheen dokter G. Blan- kesteyn te Lopik. Hij had De With zeer ernstig gewond-" gevonden, dezen ergens in de buurt laten binnendragen en des nachts nog per ziekenauto naar de kli nieken te Utrecht laten overbrengen. De hpviöpni wonden waren levensgevaarlijk en get. vaarvam "aclltte 1101 aie^mtgesloten, dat De With tijdens het transport sterven zou. De With verklaarde dat de ruzie in de danszaal ontstaan was over een rond je. Daarover was al getwist in Schoon hoven. Toen verdachte Cabauw naderde, waren hij, De With, en zijn vriend in derdaad afgestapt om V. daarover te on derhouden. Deze kwam onmiddellijk op getuige af en trok zijn mes. Getuige had toen zijn ploertendooder nog niet te voor schijn gehaald. De drie'waren al jaren kameraden. Op de vraag van den president, waar voor getuige eigenlijk dien ploertendoo der bij zich dyoeg, gaf De With het zon derlinge antwoord, dat dat was omdat hij een eigen zaakje was begonnen De president .vroeg, wat dat dan voor een zaakje wasjwaar je een ploertendoo der bij noodig hebt? Getuige: „In fijne vleeschwaren". Hij ging met voel geld om en had voor zijn eigen veiligheid dat wapen. Na zijn ver wonding is getuige nog op de fiets ge stapt en naar de boerderij gereden. Daar is hij in elkaar gezakt. De kameraad, De Vroege, kon als ge tuige van het eigenlijke treffen niet veel zeggen. Hij had .achter een dikken boom gestaan. Op verzoek van De With had hij den ploertendooder weggeworpen. Ook deze getuige zei, dat de ruzie ont staan was over een rondje in de dans zaal. Ds eisch. Daarna was het woord aan het O. M., waargenomen door mr. H. A. J. Reu- mer. Spr. achtte het best mogelijk, dat V. en De With onder den invloed van het bier, dat ze op hadden, ruzie heb ben gekregen. Hij nam het verhaal van den getroffene als de waarheid aan. Dat de twee het plan hadden V. aan te val len, is niet gebleken. De drie jonge man nen waren kameraden, waarom kan het niet, dat De With en De Vroege het ge val wilden afpraten. Verdachte heeft zich lafhartig tegen De Wtih laten aan vallen en had toen het geopende mes al in de hand. De verwonding is zeer ern stig geweest, in een plaatselijk blad had reeds gestaan, dat De With overleden was. (Als deze woorden op ons blad slaan,- wat waarschijnlijk lijkt, vergist de officier zich. In ons blad is dat niet gemeld. Red.). De eisch luidde 10 maanden gevange nisstraf. Pleidooi mr. Arnold. Ais verdediger trad op mr. G. G. Ar nold. Van een opzet by V. om De With te dooden, was naar zijn meaning niets gebleken. Zelfs niet om De With te mis handelen. V. heeft geen enkel opzet go-, had. Niémand weet wat er bij de Ca- bauwsche brug is gebeurd. Een sterke aanwijzing voor de lezing van V., dat hij een klap heeft gekregen vóór hij gestoken heeft, is, dat De With zelfs het riempje van den ploertendooder om den pols had, toen hij dit wapen aan De Vroege gaf om het weg te werpen. Pleiter meen de dat het hier noodweer gold. Subs, vroeg pl. een lichtere straf, waarbij hij erop wees, dat verdachte zich reeds 2 maanden in voorloopige hechtenis be vindt. Meer subs, vraagt mr. Arnold aanhouding tot een aangevraagd rapport omtrent verdachte is ingekomen. Op de vraag, of verd. nog iets te zeg gen had, zeide deze eerst een poosje naai) huis te willen. Zijn oude moeder zou" ongerust worden. De president meende, dat de moeder wel zou weten, waar verd. was. Hg' had een beetje ger om haar moetén denken. SCHOOLBOUW TE BRANDWIJK- MOLENAARSGRAAF. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij nog een weinig plaats ruimte. Bij voorbaat dank. Volgens uwen plaatselijken berichtge ver, zal "men te Brandwijk omtrent de echoolhouw tot overeenstemming ko men. Het bestuur van de bestaande bij zondere school aan den Vuidendam en die van de landhouwaohool, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk, schijnen elkaar te hebben gevonden, op zioh zelf een ge lukkig verschijnsel. Het is in vele geval len in het leven zoo, dat het m o e i 1 ij - k e r is een offer te brengen dan naar het geldend spraakgebruik „te zegevieren". Gezien in 't algemoen „de kleinheid van den menoch", getuigt het van groote visie wanneer men het terrein van de weder- zijndsche waardeering en de onderlinge samenwerking gaat bewandelen. Dut de toenadering tot overeenstem ming leidel Daarbij geef ik den raad, die samen werking zoo op te vatton, dat Mole naarsgraaf er bij betrokken wordt. De oplossing kan alleen blijvend gevon den worden door de onderwijszaak van Brandwijk en Molenaarsgraaf ais één ge heel te zien. Dat twee gelijksoortige .eenheden door fictieve grenzen zijn ge scheiden, kan todh geen belemmering zijn over die grenzen heen. de geographisohe eenheid te zien. Het is altijd verstandig tijdig de bakens te verzetten, opdat met do tijd komt, dat de omstandigheden ar toe zullen noodzaken. DONK. Oegstgeest, 9 November 1931. EEN VRAAG. (Door de Redactie verkort.) Ik zou graag weten, waar Bernstein en Kautsky gezegd hebben, dat de on derscheiding van de klassen in de klas senstrijd niet duidelijk genoegd is aange geven met de gebruikelijke uitdrukkin gen. Ik weet het niet en ik geloof, dat zelf hèt ook niet zult weten. 7 Wat dit laatste betreft, moeten we geachten inzender teleurstellen, we k nen het hem wel en precies sera»*. Bij Bernstein kunt u het lezen in ziale Monatsheften (1906), deel 2, bla zijde 859; bij Kautsky in zijn boek „L Klassengegensatze" op bladzijde 7. Redactie. ALBLASSERDAM. Or«r de maand October. Ingekomen: J. Visser en echtgenoote, van Papendrecht; P. J. de Jong en gezin, van Papendrecht; P. den Boef en doch ter, vap. Papendrecht; K. J. Zwijnenburg» Van Lekkerkerk; J. M. Labrijn en gezin, van Barendreöht; J. H. Saverberg, van Valkenburg; M. S. Dorsman, van Baren dreöht; F. van den Burger, en gezin, van Nieuw-Lekkerland; C. G. Evers, van Rijs wijk; W. Gelderblom, van Langerak; E. van Dijk, van Nieuwveen; P. Holst ra, van Slochteren; J. der.Heer, van Nieuw- Lekkerland; J. Ouderkerk, van Bleskens- graaf en Hofwegen; M. Kooiman, van Barendreöht; J. H. de Jong, van N eu*- Lekkerland; M. Both, van Oud-Alblas; D. Kroon en gezin, van Oud-Alblas. Vertrokkenn: W. Breedveld, naar Dor drecht; K. M. Koudstaal, haar Hillegera- berg; M. Herlaar naar Rotterdam; A. Zwartbol naar Nieuw-Lekkerland; G. J. van Dam naar Zeist; Gr den Boef naar I^euwarderadeel; W. van der Rhee naar Enkhuizen; G. van der Horst naar Haar- lemmerliede en Spaamwoude; E. J. Nieuwenhuis naar Haarlem; P. van d<g naar huis. 49. Toen strompelde) hij „Zulke gebakken biefstuk niets," daoht hij. Maar Bet je zei: „Me- zitten immers allemaal knoopen? We zet ten er eenvoudig nog wat knoopen bij!" 50. Mevrouw en Betje scharrelden alle vrouw, ik weet een manlier, vom die auto j knoopen, die ze in hui« vinden konden, wnr fijn op ts knappen! Óp ds kussens I bij elkaar tn naaiden op elk brandgast je I zag. I netjes een knoop. Vergulde knoopen» zwarte, groene en blauwe knoopen. t I Was epn geschitter als van juweelen! Meneer vond het prachtig, toen hij t TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR20ID-H0LLAND ZN UTRECHT, SChoonhovtnscfta Courant WOENSDAG 11 NOVEMBER 1981 Lear naar Rotterdam; P. Rijkaart naar Schoonhoven; E. Bas naar Gouderai; 0- vam Dijk naar Dordrecht; A. G. Vmnen- l«n naar Geldermalsen. BERGAMBACHT. Over ds maand Oo- Ingekomen: A. Kappetijn, ran Slie- drecht; D. Potuijt en gezin, van Schoon hoven; W. Jongeborg, vpn Brandwijk; M. Eikelenboom., van Ottoland; J. Ver veer en H. Verveer, van Willige-Lange- rak; J. Verveer, van Nieuwpoort; L. Ter- louw, van Langerak; A. van der Kuil, van Berkenwoude; J. A. Temmer, van Groot-Ammera; A. de Groot, van Lokker- kerk; G. Timmer, van Streefkerk; J. Riet veld en gezin, van Vlist; A. Riekel, van Streefkerk. Vertrokken: B. Noorlander en gezin, naar Zevenhuizen; N. G. Verzijden en W. K. M. Verzijden, naar Rotterdam! N. W. Bouman en gezin naar Wassenaar; G. van Riet en gezin naar Hilversum; H. den Outer, naar Wassenaar; J. Graaf land, naar Schoonhoven; H. Barleus, Stolwijk; J. W. Renes, naar Leiden; M. G. Muilwijk, K. Muilwijk en D. W. Rozen- daal, naar Lekkerkerk; B. Borsje en go- zin, naar Stolwijk; G. Rietveld an gezin, naar Delft STOLWIJK. Over de maand October. Ingekomen: Else Wilkena, van Duitsch land naar Wijk G 112; B. Borsje, van Bergambacht naar Wijk H 3; J. Ooster ling, van Gouda naar'Wijk G 36; H. Bar- leans. van Bergambacht naar Wijk D 38; M. B. van der Wal, van Lekkerkerk naar Wijk C 52; H. G. Stickfort, van Rotter dam naar Wijk G 130; G. Zwijnenburg, van Lekkerkerk naar Wijk A 118; L. Gra veland, van Utrecht naar Wijk A; G. An ker, van Boékoop naar Wijk D 17. Vertrokken personen: A. Gruijs, naar Haarlem, Olmenstraat 32; H. Baumamj naar Duitechiand; A. W. de Graaf naar Almkerk; E. W. Risseeruw naar Slie- drecht, Nic. Beetsstraat. STREEFKERK. Over de maand Oct. Ingekomen: Antje Zuidema, van Dan- tumadeel, naar C 33, Annigje Oywer- kerk, van Molenaarsgraaf naar A 13; Baartje den Boef, van Nieuw-Lekker- land naar C 57; Dirk Kortleve, van Ca- pelle a.d. IJssel naar A 51; Maria J. de With, echtgenoote van A. de Bruin, van Lopik naar B 18. Vertrokken: JiHa van Holten en echt genoote, van A 60 naar Haastrecht D 9; Adriane C. Ooms, echtgenoote van J. Vrij, van G 15a naar Vianen, Buiten- stad 44; Cornelia Zwijnenburg, van A 64 naar Ameidq, A 208; Burg je Booy, van CJ38 naar Zeist, Jufferstr. 32; Lijntje Nieuwpoort, van B 82 naar Gorinchem, Gasthuisstraat 37; Cornelis Temmer, van A 33 naar Bergambacht, Dijklaan; Jan Verschoor en gezin, van B 4 naar Nieuw-Lekkerland, B 222. BENSCHOP. October. Geboren: Hendrika Suzanna, d. van J. Rietveld en G. van Os. Ondertrouwd: J. A. de Wit, 25 j., (te Snelrewaard)en C. M. van Vliet, 23 j. Overleden: J. A. Rodermans, 71 j., echtgenoote van G. Jansen. BOSKOOP. November. Geboren: Aartje, d. van G. A. van Tol en A. H. Bunschoten. Alida Theresia, d. van P. G. Spruit en W„ de Rooij. 1 Martinus, z. van A. Verlaan en M. J. Starre veld. Frederikus Petrus, M. ran Th. G. do Jong en A. M. van Riet. Getrouwd: J. v. d. Beerik, 24 j., «n L. M. Rademaker, 20 j. Overleden: A. 0. t. d. WiDik, 46 j. KRIMPEN a.d. IJSSEL. October. Geboren: Karei, z. van H. Lier en M. de Kok Hendrik Adriaan, z. van A. F, Tolhoek en J. J. Herrebout Jan Hendrik, z. van G. van Kooten en A. Buijs. Willem, z. van St. Buijs an J. Broeren. Johannes, z. "van J. West broek en A. Schorer. Adriaantje on Gerrit, z. en d. van A. van Vliet en J Kasius. Cqrnelia Margaretha, d. van A. van der Graaff en K. Visser Rink, z. van J. de Haan en K .van der Molen Adrianus, z. ypn J. Westbroek en A Schouten. Johannes, z. van C. van Duin en W, J. de Groot Maria Hen drika, z. van G. van Herk en A. Gou- wens. Pieter, z. van G. Boutesteijn en J. Ligthart. Jacob, z. vau J. van Tuijl en L. Westbroek. Getrouwd: P. A. van den Bosch, 24 j. (te Bergambacht) en G. de Hon, 22 j. B. de Groot, 26 J. (té Capelle a.d IJssel) es B. Koolmees, 22 j-, Overleden: L. Verheij, 75 jweduwe van G. Muilwijk. M. A. van Vliet, 60 j., echtgenoot van P. Terlouw. J. ds Kreij, 79 j., weduwnaar van A. Duijs. MONTFOORT. November. Geboren: Frederiik Willem, a. van G. van Leeuwen en W. H van der Zouw. Ondertrouwd: H. Pellegrom, 20 j., en A. J. van der Wulp, 20 j. (te 'sGrawen- deel). OUDEWATER. November. Geboren: Maria Benvenuta, d. van W. Boere en A. M.. van Rossum. Corne lia, d. van W. van Stuijvenberg en R. van Tries t.— Cornelia Maria Theresia, d. van J. A. Verheid en J. M. van de poel. Helena Marin, d. van J. H. Wie- zer en C. M. Reufings. Willem Adri aan, z. van M. Öeurloo en J. W. J. Emeis. Overleden: G. M, Simonides, 86 j. POLSBROEK. October. Overleden (te Utrecht): M. Schouten, 24 j. BERGAMBACHT. Raadsvergadering Woensdag 28 October. Afwezig met kennisgeving de heeren Ooms on J. Boer. De Voorzitter, burgemeester J. A. A. Uilkens, opent de vergadering, waarna, de Secretaris de notulen leest, welke worden goedgekeurd. De heer G. Burger beeft berloht, dat hij de benoeming als klokkenist heeft aangenomen. Medegedeeld wordt, dat in de vergade ring van gemeentebesturen, vormende de combinatie voor den aanleg van water leiding, de heer P. D. Stuurman'te Wad- dinxvegn is benoemd om rapport uit te brengen over het plan van watervoorzie ning van Prof. Visser, en dat het var- grooten van de begraafplaats aanbesteed is. Laagste inschrijver wat de heer P- Stigter te Amimersbol voor f 6466, aan wien het werk is gegund. De afdeeling Bergamhaoht van de ver- eeniging Volksonderwijs heeft verzocht aan de gemeente, dat deze zioh aanslui ten zou bij den SchoolartssndlsnsL kring Lak •n IJssel. Tevens spreekt de afdeeling den wsnsoh uit, dat op alle scholen centrale verwar ming wordt ingevoerd De Voorzitter stelt voor, deze adressen te stellen in handen van B. en W., die bet oordeel zullen vragen van de commissie van toezioht op bet L. 0. De heer A .Oskam Dz. meent, dat de van den Schoolartsendienst voldoen de besproken is, zoodat daarvoor geen ad vies noodig is. Iets anders is het met do centrale ver warming, daarover is nog niet gespro ken. De Voorzitter antwoordt daarop, dat hij het van belang acht, dat de oom missie van toezicht haar oordeel over do- ze aanngelegenheid geeft. De heer Van Buren ondersteunt de woorden van den beer Oskam. Spr. stelt voor het adres van den Söhoolartsen- dienst te behandelen. Wethouder v. d. Dool heeft als wethou der geen kennis kunnen nemen van het adres. Hij kan nu van de gelegenheid, nu de rechterzijde aleoht vertegenwoordigd is, gebruik maken om deze zaak er door te halen, doch spr. is er tegen, omdat het niet op- de agenda staat. )Pe heer Van Dam heeft als nieuwe ling in den raad van deze zaak nog geen kennis kunnen nemen en ondersteunt het voorstel van den voorzitter. De Voorzitter zegt, dat, aange zien het adres tot den raad gericht was, r, aanleiding was het eerst in B. en te brengen. De heer v. d. Dool heeft blijkbaar de neuzen geteld. Daaraan heeft spr. niet gedaoht. Het ie hier nooit de gewoonte geweest bij verrassing een of ander voorstel er door te halen. Dat zal ook nu bij de heerèn Van Buren en Oskam niet het geval zijn- De heer A. 0 e k a m D z. zegt, dat het punt hier vaak genoeg besproken werd en men op de hoogte van deze zaak is. De heer VaU Dam blijft er bij, dat deze zaak hem onbekend is. De heer S t i g t e r is het met den heer Van Buren een». De heer Van Buren wil gaarne na dere toelichtingen geven, als de voorzit ter dat toestaat. De Voorzitter staat er op, dat het adres eerst bij B. en W. komt en dé com missi e van toezicht gehoord wordt. Spr. zegt, dat art. 22 van het Regle ment van orde niet toestaat, het adres thans te behandelen, omdat het niet op de agenda staat en de raad niet voltallig is. De 'heer VanBuren vindt *t vreemd, dat het niet op de agenda staat. De Voorzitter zegt, dat de stuk ken ter visie hebben gelegen, zoodat hij toch van het adres kennis had kunnen nemen. Dö heer A. Oskam zegt, dat het in de lijn ligt, dat ingekomen stukken wol behandeld kunnen worden. Dit adres ressorteert toch onder punt 1 van de agendk, n.l. mededeelingen en ingekomen stukken. De Voorzitter geeft toe, dat het hier geldt een onderwerp, dat bekend is, maar de raad is sindsdien gewijzigd en voor de heeren, die vroeger geep zitting hadden, kan het noodig zijn, dat zij zioh mwi Mm in zaak inwerken. De heer Van Buren moet zioh op grond van het reglement van orde bij de meening van den voorziter neerleggen. Het voorstel van den voorzitter om het adres in handen van B. en W. te stellen wiordt zonder stemming aangenomen. Ingekomen is een adres van het voor- loopitf bestuur van de vereeniging tot stichting van esn zwembad. De kosten van een zwembad zijn i 5000 De vereeniging vraagt nu den grond, be- noodigd voor het ziwembad, gratis in eigendom te mogen krijgen. De gemeente beschikt over groote stuk ken rietland aan de Lek. De vereeniging heeft het oog gevestigd op een stuk gele gen achter 'het eigendom van de kinde ren Oom» aan den Lekdijk. ♦In het adres wordt nog gewezen op het nut van zwammen. B. en W. meenen aan den raad te moe ten vragen een beginsel-uitspraak om uitgifte van grond voor een zwembad. Een definitief besluit kan nader aan de orde komen. De bedoeling van B. en W. is, dat het zwembad niet op Zondag zou openge steld worden en niet den grond achter de kinderen Ooms, maar een stuk grond ten Oosten van het veer aan te wijzen. De heer T. Boer vindt een zwembad voor Bergambacht overbodig. Er is hier water genoeg om te zwemmen. Spreker vindt, dat een kleine gemeente als Berg ambacht zich niet de weelde van een zwembad kan peimitteeren. Er gebeuren ontzettend veel ongeluk ken met zwemmen. De heer A. Oskam: Omdat men niet zwemmen kan. De heer T. Boer wijst op de groote kosten. De heer S t o 1 k e r vindt, dat Berg ambacht tot dusver te kort geschoten is, door geen zwembad op te richten. Het geen de heer Boer zegt, heeft geen zin. Hier komt een zwemmeester, die toezicht houdt. Spr. kan zich niet vereenigen, dat het zwembad op Zondag gesloten zal zijn. Het is beter, dat men Zondags in een zwembad zit, dan in een café. De een gaat -hier heen, de andere daar. Het ge meentebestuur van Bergambacht kan daar niets aan doen. De heer Van Damt vindt het een plicht van de overheid, den Zondag te eerbiedigen. De Schrift verbdedt het uit drukkelijk, dat men den Zondag onthei ligt. De heer Van Buren gaat acooord met het gesprokene van den heer Stol- ker. Echter niet met de gedachten van B. en W. ten aanzien van het terrein. Spr vindt den grond aohter Ooms zeer ge schikt. Het kan nog wel jaren duren, eer het daar volgebouwd is. Dat stuk grond ligt daar zeer mooi; de onkosten zijn veel minder dan wanneer men het bad Oostelijker brengt. Spr. is het met „den heer Stolker eens, 'over het niet sluiten op Zondag. De heer Van Dam beroept zich op de Schrift, maar de Schrift zegt zooveel. Een ieder moet wat vrijer oog hebben voor degelij ke dingen. De 'heer Stigter sluit zioh aan bjj hetgeen de heer Van Buren zegt, voorna melijk ten aanzien van den,grond. De heer Van P a m kan er zich niet mee vereenigen, vrijheid te verleenen het zwembad op Zondag open te stellen, op grond, dat het een ontheiliging van den Zondag is, hetgeen de Schrift verbiedt. De Voorzitter zegt, dat de heer Van Dam niet in herhalingen moet ver vallen. De heer A. OskamD». i« in princi pe voor een zwembad, omdat men thans zonder toezicht zwemt.^ Ook uit moreel oogpunt vindt spr. een zwembad beter dan het zwemmen op openhaar terrein. Spr. gelooft, dat de grond, die B. en W. aanwijzen, niet geschikt is. De Oost kant van de fabriek vindt spr. niet goed, wel de Westkant. Voorzitter heeft hél getroffen, dat de neiging tot 'he^ oprichten van een zwembad althani aanwezig is. Wethoudetr Blanken fegt, dat het besohikbaarstellen van grond achter Ooms onmogelijk is; daarvoor bestaan re denen, doch spr. kan deze niet mededee- len. De Voorzitter zegt, dat hij ver moedt, dat ook de heer Boer later wel geen tegenstander meer zal lijn. Dé kwestie loopt hier over, of hft |»- wenscht is aan den Westkant een zwem bad op te richten. Wlanneer de provincie overgaat, tot het maken van een parallelweg) dan is er voor een veerstoep aan den Westkant een groote breedte grond noodig en dan zou het zwembad in den weg liaran voor den nieuwen weg. B, en W, meenen, dat het ongewensoht is, aan het land achter Ooms eenjge be stemming te geven. Daartegenover staat, dat het gors aan den Oostkant geen bezwaren oplevert voor het aldaar stichten van een zwembad. Aan den Oostkant zal de stichting be ter zijn. Jon aan den Westkant, ook in verband met den golfslag van voorbij gaande schepen. De heer Stigter gelooft niet, dat het 'water aan den Oostkant beter is dan aan den Westkant. De aangewezen, plaats Vindt spr. beneden het veer, op'den Oudendijk aan. - De heer A. Oskam Dz, stelt voor, deze aangelegenheid verder aan B. en W. over te laten. Ze weten thans de meening van den Raad. Het voorstel <xm in principe medewer king te verleenen tot het stichten van 'n zwembad, wordt aangenomen. De heer T. B o e f wil geacht worden tegengestemd te hebben. Subsidis E.H.B.O. Volgt een verzoek van de plaatselijke vereeniging voor Eerste Hulp bij Onge lukken, om subsidie. De Voorzitter zegt, dat in da Groene Kruis-vergadering aangenomen is dat aangeeohaft zouden worden twee hulpkisten, te plaatsen,, één in het raad huis te Bergambacht en één in het raad huis te Ammera tol. Het Groene Kruis wenscht thans nog drie kisten aan te schaffen te plaatsen resp. in Bergstoep, Bovenberg en Bene- denberg en deze ter beschikking te stellen aan de vereeniging E.HJ3.0. B. en W\ stellen voor een subsidie te verleenen. De kosten per kist bedragen pijn. f 20. Voorgesteld wordt dus f 75 te geven. De vereeniging E.H.B.O. krijgt nu de beschikking over, de kisten, eveneens over de draagbaar van- het Groene Kruis. De heer Van Buren is er mede in genomen, dat in daze zoo royaal door de gemeente hulp verleend wordt. De leden van E.H.B.O. hebben zich altijd de kos ten getroost vooy lossen enz. De kosten van deaae lessen zijn echter zeer hoog. Spr. vindt f 5 vejor het uur, dat de dok ter les geeft te vèel. Zoo'n cursus is zeer nuttig en dient nltet zooveel te kosten. Spr. hoopt, dat de dokter wat min der zal gaan rekènen. De Voorzitter zegt, dat dit laatste buiten den raad. omgaat. De heer Van Buren meent van niet, want de gemeente moet nu financieel bij springen. De Voorzitter zegt, dat Dr. Ziel- stra er niet speciaal is om het algemeen belang te dienen. Het onderricht wordt bekostigd door het Groene Kruis. Het betreft hier het beschikbaar stellen van de kisten. De heer S to 1 k r meent, dat op den Hoogen Dijk een kist moet staan. De Voorzitter zegt, dat de be doeling is zoo'n kist te stellen onder be heer van een lid van E.H.B.O. Zoolang op den Hoogen Dijk geen lid van E.H.B.O. Woont, kan er geen kist geplaatst wor den. De heer Stigter wil aan de Openba re School op den dijk een kist plaatsen. De Voorzitter zegt, dat de heer Stigter dan moet zorgen, dat op den Hoo gen Dijk leden van E.H.B.O. komen. Het voorstel van B. en W. om subsi die te verleenen wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen:. Subsidis Kleuterschool. Hierop Jramt aarf de orde een verzoek van de Schoonhovensche Kleuterschool om een subsidie van f 5 per kind per jaar omdat ook kinderen uit Bergambacht de school bezoeken. Dit bedrag komt overeen met dat wat Schoonhoven geeft. B. en W. stellen voor aan dit verzoek gevolg te geven voor één jaar, omdat het gemeentebestvfur Van Bergambacht ook een open qog moet hebben voor de belan gen van die ouders, die dicht bij Schoon hoven Wonen. De heer T. Boer vraagt, hoeveel kin deren deze eahool bezoeken, De Voorzitter: Vier a vijf. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Ben wijziging der bouwverordening be helzende, dat er ook een beroep ingesteld kan worden op de verdaging van een be slissing, door B. en W. genomen, wordt aangenomen. Overgegaan wordt dan tot de benoe ming van een lid der oommissie tot we ring van schoolverzuim, vacature J. G. Voorsluijs. B. en W. bevelen aan de heeren: A. Doelen Da en Jac. Oskam. Benoemd wordt de heer A. Deelen Dip, Begrooting 1932 Armbestuur. De Voorzitter licht deze begroo ting toe. Deze begrooting, zegt spr., heeft rekening gehouden met de crisisomstan digheden. Hierop is voor steun aan werkloozen gebracht een bedrag van f 2500. De subsidie der gemeente zal be dragen f 7350. - Da heer Van Buren vindt de uitga ven wel hoog. Men heeft de kosten en onderhoud van huizen van f 76 op f 25 gebracht .omdat die huizen in goede or de zijn, volgens de memorie van toelioh- ting. Spr. wil echter opmerken, dat er een woning is, waar nog een tegelvloer ligt. Spr. vraagt, in welk huis men thans op een tegelvloer woont? De gezondheid van de bewoonster is niet te onderschat ten. Spr. stalt voor, die woning te voor zien van een plankenvloer, wat geen over dreven eisch is. De vrouw, die tn dat huisje woont, hoort feitelijk in een ge sticht thuis. De heqp A. Oskam meent, da4 die zaak daar al in orde gebracht was. Spr. is het met den heer Van Buren eens, dat niemand meer op een tegelvloer woont. Al lag er maar een vlonder. De Voorzitter wist ook niet beter, dan dat deze zaak in orde was gekomen. Er zal een schrijven tot het armbestuur gericht worden, dat de raad de wensche- lijkhedd uitgesproken heeft, dat in het buis een vlonder gelegd moet worden. De heer Stolker wijst op den slech ten toestand van een andere armenwo- ning. Spr. kan zich ook niet begrijpen, dat men zegt, dat alles in orde is en dus de post onderhoud verlaagt. DeVoorzitt er zal ook van deze op merking nota nemen. De begrooting wordt vastgesteld. Gemeentebegrootlng en Begroo ting Electr. Bedrijf. De Voorzitter zegt, dat de begroo ting van het electr. bedrijf sluit mat een winstcijfer van f 7825. In de lichtoommissie is deze begroo- ting uitvoerig besproken en ook de mo gelijkheid van verlaging van stroomprijs. Evenwel kan dit niet geschieden, omdat de schuld van f 20.000 nu verminderd kan worden met f 7826. Er bestaat een strijd tusschen G^d. Staten eenerzijds en de lichtcoammissie en B. en W. ander zijds, welke laatsten méfenen, dat een ge deelte van de winst wel kan worden aan gewend voor verlaging van stroomprijs. Spr. voegt daaraan toe, dat de directeur \'an het yerifioatiebureau aan den kant van B. en 'W. staat. Deze kwestie zal zich echter bij een volgende begrooting voordoen. De heer Van Buren heeft altijd 'aan gehaald, dat, wanneer de lichtprija ver laagd wordt, het verbruik verhoogt. Er zijn verschillende menechen, die wachten" op liohtprijsverlaging, alvorens meer lichtpunten enz. aan te schaffen. De heer A. Oskam zegt, dal de sohüld ontstaan is door verlaging van lichtprijs, toen destijds de prijs van 70 op 60 cent is gebracht en nu zeggen Ged. Staten, dat eerst die schuld, afgelost moet wor den, alVorens weer van verlaging sprake kan zijn- De heer Van Buren zal zioh na de toelichting van den voorzitter en van den beer Oskam bij de voorgestelde cijfers wordt Spr. stelt nog voor over te gaan tot verlichting van den Kerkweg. Waarom moeten die menschen daar blijven wachten op eventueel© annexatie? vraagt spr. De Voorzitter zegt, dat bij even- tueele annexatie van Schoonhoven geen cent van de onkosten, die er gemaakt zouden moeten worden, terug komt. Spr. wil er nog wel eens naar infor- meeren, al» hij daartoe de gelegenheid krijgt. De gemeentebegrootlng 11932 aangeboden en ter vigie gelegd. De begrooting wrirdt vastgesteld. Rondvraag. De heer Stij/ter vraagt, of de iicfat- commissie de verlichting aan Den Hem onder het oog genomen heeft. Ook vraagt spr. of de teruggegeven bestekken en da teekening van aanbeste de werken aanl de raadsleden verstrekt kunnen worden. De Voorzitker antwoordt ten aan zien van de verlichting aan Den Hem, dat daarnaar een énderzook is ingesteld. Getracht zal wordefc een en ander te on dervangen. Ten aanzien van/den lantaarn aan den Hemstoep zal de rfad een uitspraak v ten doen. De heer Stigler wijst nogmaals op den hoogst gevaarlijken teostand daar ter plaatse. De heer Van I^jiren onderstreept dit betoog. De Voorzitter zégt, dat doj moet vrij staan tegenover de andere bui tenwijken. Zooals de heer Stigter den toestand schildert, is er in dit geval wel waf voor te zeggen, daar een lichtpunt aan te brengen. De lichtoommissie zal eens een reis bij donkeren maan naar het bewuste punt maken. De heer VanBuren steunt het voor stel van den heer Stigter, om de te ruggegeven bestekken aAn de raadsleden te verstrekken. De heer A. Oskam: Dan kunnen de raadsleden toeziende voogd over B. en W. spelen. De Voorzitter vindt dit ook, maar spr. hoopt, dat de raadsleden, als zij wat op te merken hehben, zich tot B. en W. zullen wenden. De heer Van Buren Wijst er op, dat de raadsleden ook verantwoording dragen over wat er gebeurt en men kan alleen oordeelen, als men het bestek en teekening in handeh heeft Hierna sluiting. HOORNAAR Gemeenteraadsvergadering op 27 October. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter, -burgemeester G. B. Wisboom. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen worden gelezen en vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een aanbeveling van B. en W. yoor de benoeming van een lid van het bur gerlijk armbestuur (vacature B. Slob) öp deze aanbeveling komen voor de .heeren A. Bongers en J. W. de Klerk. Met algemeene stemmen wordt eerstgenoemde gekozèn. Aangezien i"n de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt, over het, al of niet verleenen van subsidie aan de gewestelijke Landstormcom- missie, wordt thans opnieuw gestemd en met 4 tegen 3 stemmen besloten een subsidie van f 25.- te verleenen. In verband met de ingevoerde nieuwe woningwet, wordt besloten een gewijzigde nieuwe verordening vast te stellen. Besloten wordt hef (raadsbesluit be treffende den verkoop yan een stuk grond aan den heer van' Houwelingfen in te trekken, aangezien genoemde heer deze Jcoop niet aanvaardt. Beslaten wordt aan de vereeniging ,KHet Hoogelana'" toestemming te verleenen, tot het houden eener col lecte langs de huizen. De heer van IJzeren, deelt hierbij mede, dat wat betreft het aantal ver pleegden, de voorzitter in de vorige vergadering zidh vergist heeft het aantal bedraagt 327. De gemeentebegrootlng 1932 wordt goedgekeurd, na enkele opmerkingen door de Commissie belast met het nazien der gemeente-begrooting. Ze sluit in «ontvangst en uitgaaf op t 25000 13, Imet een post van onvoor ziene uitgaven van f 3728 19. Goedgekeurd wordt een wijziging der begrooting 1931. Eveneens wordt goedkeuring «ge hecht aan de vast te stellen pensi oensgrondslag van den secretaris op f 1260 en aan den lantaarnopsteker op f MO.- Bij tie rondvraag geeft de heer Slob kennis, dat bij tfe aanlegplaat*, even

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4