A 4 Hei miolste si. mcoiaasDeschenh is 'n Fototoestel veel geld besGhlKDaar Ctieuroei, Sedan 1930 AVEZO te Schipluiden f. KAMPMAN INSCHRIJVING Coöp. Boerenleenbank A.M.P0NSI0EN Hout!! Hout!! Grenen Planken Wat geeft de Radio? Stadsnieuws. Telegrammen. Kerk en School. Rechtszaken. Sportnieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten c. A. KOK. C. Vermeij Dankbetuiging. Marinus Schouten. Arit 25-jarig Jubileum Gavraagd mat I Jan. a.a.i boerendIenstbode, Huwelijk. Piano te koop 24 jonga Hannan mat Haan, J 0. VFRSPUIJ, ORGEL LEZING MET LICHTBEELDEN bij L. VAN LOON, te Groot-Ammers. GEMEENTE MOTOR-VEERBEDRIJP SCHOONHOVEN-GEEKENES LAAGSTE TARIEVEG IIAII DEZE GEHEELE OfflOEUIGG Prima Schoenwerk Lijsten Kunsthandel Films ontwikkelen f 0.20 afdrukken f 0.05 EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovansche Courant VRIJDAG 13 NCVEMSSR IWt. Zaterdag 14 Novtmbar. Hllvtrium. V.A.H.A. 6.4B-—7 «a 7.8D— 7.45 Liohaamfloefeningen8 uur Gram mofoon; VJPJR.O. 10 uur Morgen wij ding, V.A.R.A. 10.15 uur Uitzending voor Arbeiders in de Gontinu-bedrij ven; 4,2 uur V.A.R.A.-Setpet en Gramo- foon, 2.15 uur De heer A. H. Gerhard over: „Kennis en Beschaving"; 2.30 uur Gramofoon; 2.50 uur Ds. D. Bakker over: „De geestelijke ommekeer en de nieuwe taak van 'het socialisme", 3.10 uur Kamermuziek; 4.30 uur Do heer A. D. Seemann over: „De positie der Han delsbedienden in Ned. Oost-Indië"; 4.50 uur Beoefening der huismuziek; 5.40 uur „De ontwikkeling en de beteeke- nis van de moderne biologie"; 0.10 uur Gramofoon, 0.20 uur S.D.A.P.-Kwar- tiertje; 0.35 uur Gramofoon; 0.45 uur Literair halfuurtje door A. M. de Jong; 7.15 uur Volksliederen; 7.45 uur Be- fituursmededeelingen; 7.55 uur V.A. R.A.-Varia; 8 uur V.A.R.A.-Orkest en Teun de Klepperman; 10 uur Persbe richten; 10.10 uur Vervolg Concert; 11.30—-12 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 80.15 Gramofoon; 10 11.30 K.R.O.-Trio; 11.30—12 Gods dienstig halfuurtje; 12.151.45 K.R.O. Sextet; 1.452.15 Gramofoon; 2.804 Kinderuurtje; 44.30 Gramofoon; 4.30 6.40 K.R.O.-Kunstensemble; 0.45 7.10 Cursus Esperanto; 7.10—7.30 De heer Piet Kasteel over: „Beschouwin gen bij bevolkingscijfers"; 7.468 Ac- oordeon-numek; 811 K.R.O. Salon- Orkest; 11—<12 Concert uit Café „De Waag" te Groningen. Zondag 15 September. Hilversum. V.A.R.A. 8.15 uur Lichaams oefeningen; 8.30 uur Eeperantooursus; 8.65 uur Voetbalmededeelingen; 9 uur Tuinbouwhalfuurtje; 9.30 uur Gramo foon; V.P.R.O. 40 uur Orgelconcert; 10.30 uur Kerkdienst Remonstrantsche Kerk te Amsterdam. Spreker: Dr. G. J. Sirks; A.V.R.O. 12—1 A.V.R.O. Kamer orkest; 11.80 „Film en Filmkunst"; 1.30—12 Kamerorkest; 2—5.30 Boeken halfuur; 2.304 Concertgebouw; 4 4.30 D. Hans over: „Parlementaire an- necdotes en incidenten"; 4.305 Gra mofoon en Sportuitslagen; V.A.R.A. 5 uur Kinderuurtje; 0 uur V.A.R.A.-Or kest; 0.45 uur „Smokkelaars", hoor spel van Werner Illing; 7.15 uur Con cert (Vervolg); A.V.R.O. 8—8.15 Nieuws- en Sportberichten: 8.158.45 Omroep-Orkest; 8.459 Quintet; 9 9.30 Omroep-Orkest; 9.309.45 Quin tet; 9.45'10 Omroep-Orkest, 1010.35 Jubileum-oonoert Utrechtsch Mannen koor „Euterpo"; 10.3511 Omroep- Orkest; 1112 Gramofoon. Huizen. N.C.R.V. 8.30-^-9.30 Morgenwij ding; K.R.O. 9.3010 Concert; 1012 Pontificale Hoogmis uit de Kerk van den H. Hyppolytus te Delft, opgedra gen door Mgr. J. D. J, Aengenent, Bis schop van Haarlem; 12—,1.90 K.R.O.- Sextet; 1.30—1.55 Godaienst-on der- richt; 1.552.05 Gramofoon; 2.05— 2.30 Literair halfuurtje; 2.304.30 Concert in Amsterdam; 4.30-5 Zieken- halfuurtje; N.C.R.V. 55,50 Gewijde Muziek; 5.50 uur Kerkdienst Ned. Herv. Kerk te KJoetinge. Voorganger: Ds. Joh. A. Raams, daarna tot 7.45 uur Gewijde Muziek; K.R.O. 7.45-8.10 Prof. P. J. M. Heskes over: „De rol of beteeken is van de sociaaJ-economlsche organisatie, ten aanzien van het maat schappelijk vraagstuk"; 8.108.15 Voetbaluitslagen; 8.159.15 K.R.O.- Orkest: 9.15 uur Nieuwsberichten: 9.30 uur K.R.O.-Orkest; 10.40-11 Klein Koor. Maandag 16 November. Hilversum. V.A.R.A. 0.45—7 en 7.30- 7.45 Lichaamsoefeningen8 uur Gra mofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.A.R.A, 10.15 uur Voordracht door Kees Bakker; „De Propagandist", (P. J. Troelstra); 10.30 uur Gramo foon; 11 uur Voordraoht: „Slnterklaaa- Jdaoht"; 1115 uur Piano-oonoort; 11.45 uur Voordraoht: „Jaarbeurs", F. de Sinclair; 12 uur V.A.R.A.-Septet en Gramofoon; 2.15 uur Gramofoon; 2.30 uurHerman Poort leest uit eigen werk; 8.15 uur Viool en Piano; 3,45 uur Gra mofoon; 4.30 uur Na Schooltijd; 5.80 uur Amsterdamsoh Solisten-Kwintet; 0.40 uur Prof. H. J. Jordan over: „De grondgedachte van het Monteesorl-on- derwijs"; 7 uur Concert; 8 uur Her verstaan 7an Poëzie; 8.20 uur V.A.R.A. Orkest; 9 uur Voordracht door Adolf Bouwmeester „De eerlijke dief"; 9.30 uur Concert (Vervolg); 10 uur Lezing: „Economisohe crisis en loonsverla ging" door Dr. J. v. d. Tempel; 10.20 uur Piano-concert; 10.40 uur Persbe richten; 10.50—12 Gramofoon. Huizen. N.C.R.V. 8—8.15 Sohriftlezing; 8.159.45 Conbert, 10.3011 Zieken- dienst; 1111.30 öhr. Lectuur; 11.30- 12.30 Gramofoon; 12.30-1.45 Orgelcon cert; 1.452 Gramofoon; 22 35 Uit zending voor scholen; 2.353.15 A. J. Herwig over: „De kamerplanten in de ze maand". 3.15—345 Gramofoon; 4—5 ZiekenuurtjO; 55.30 Gramofoon; 6.300 30 Ghr. Liederen uurtje; 0.30 7 Verteluurtjo voor jongeren; 77.80 Cursus Engelsch voor gevorderden; 7.468 Persberichten; 8—6.30 De. A. Klinkenberg J.Az. over: „De wensche- lijkheid eener nieuwe Bijbelvertaling"; 8 309.30 Ghr Gem. Zangvereeniging .Sursum Gorda" te Amsterdam: 9.30— 10 Prof. Dr. F. W. Grosheide over ..De nieuwe vertaling van het Nieuwe Testament"; 10—10.85 Vervolg'Con cert. 10.35—10 45 Persberichten; 10.45 11.30 Gramofoon. Ouderkerk a.d. IJssel. Donderdagmid dag is een 4-jaslg zoontje van den sla ger 0. door een luxe auto overroden en brak een been Den bestuurder, den her H. uit Stolwijkersluis, die in zeer mati gen gang reed, treft geen aohuld. Lopikerkapel. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk ie herkozen do heer W. M Oskam. Meerkerk. Door een onbekende ooi- •aak geraakte een luxe auto, bestuurd door mej. de J. uit Graafland, gam. Groot-Ammers, in Meerkerksbroek van den weg in een diepe sloot. De iwue in zittende dames konden gered worden en kwamen met een nat pak en wat schrik vrij. De auto is later door den garage houder De Ruijter op 't droge gebracht. In de Zonwendijk tuimelde door het te ver uitwijken een vrachtauto van de zuivelfabriek „De Lingo" van den dijk. De auto, beladen met 6000 pond kaas, was QP weg naar Gouda. De gara gehouder Bouter van Ameide heeft net gevaarte weer in het goede spoor ge bracht. Tegen twee personen is proces-ver baal opgemaakt wegens het berijden van een fiets met verblindende verlichting. De handel in kaas was deze week matig. Men besteedde voor le kw. met rijksmerk f 3436, voor 2e soort f 29 33 en voor ongestempelde tot f 28 de 50 K.G. Vette varkens gelden 19 tot 21 cent per half K.G. levend gewicht, naar ge lang kwaliteit en bestemming. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Woensdag avond kwam J. v. W. mst een wagen be spannen met een paard uit de rio «ting Rotterdam, toen bij het overs "eken van den Hoofdweg er uit dezelfde richting een vrachtauto kwam, bestuurd door W d. H. Het gevolg was, dat de auto in het water terecht kwam en zwuar be schadigd op het droge werd goln-acht Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WAPENSTILSTANDSDAG. De 11e November, de dag waarop vóór 18 jaren de wapenstilstand werd ge- teekend, is ook in Schoonhoven niet zon der herdenking gepasseerd. Het bestuur der Rem. Geraf. Gemeente had tegen Woensdagavond een herdenkingseamen- komst uitgeschreven in het Kerkgebouw aan de Kruispoortstraat. De opkomst was goed, maar toch min der dan wij voor een avond als dezen hadden verwacht. De predikante van de gemeente, mej. Ds. A. A. van Royen, opende de bijeenkomst met een inleiding over de beteekenis van den wapenstil stand en de komende ontwapeningscon ferentie. Spr. schetste hoe na 4 jaren van vreeae lijken strijd en damoraliseerende gedach ten de wapenstilstand even herademing schonk.'Maar ook slechts even, want de oorlog had de maatschappij ontwricht en de verwildering, die hij naliet, zijn we nog niet te boven. Toen de diplomaten een oud plan, de Volkenbond, tot verwezen lijking brachten, hoopte de wereld., dat do oorlogen tot het verleden zouden be- hooren. Ze wachtte en wachtte, maar de Volkenbond aarzelde en intusschen ging de bewapening voort en rezen de tol muren ai hooger op De oorzaak van de machteloosheid van den Volkenbond is, dat de ^plken de diplomaten niet vol doende steunen. In Februari zal nu de ontwapenings conferentie plaats hebben. Als ze mislukt, aldus spr., is de toestand hopeloos; een nieuwe oorlog zal de ondergang van Europa beteekenen en voor onze cultuur zal er niet veel hoop meer zijn. Daarom moeten de enkele maanden, die ons nog resten vóór de conferentie, goed worden benut. De volkeren moeten ortrouwen op Genève en eischen, dat de conferentie tot tastbare resultaten zal leiden. Spr. wekte op tot werkzaamheid. Tee kent zoo sprak zij elk petitionne ment. lees vredeslectuur en geef ze ande ren ter lezing, sta achter de vredesbewe ging ook mot uw gebed en steun elke poging om den oorlog uit te bannen. Bid en wil den vrede. Na deze inleiding heeft Ds. Van Royen eenige togpattelijke lectuur voor gelezen, namelijk fragmenten uit; „Pie- ter Halkert" van Olof Sohreindr, „De Pastorie van Poggsee" van Gustav Frenssen, uit .Mijnheer Bredling door ziet het" van Wells, en uit „Idealen" van Albert Schweitzer. Het Schoonhoveniohe Dameskoor song tsr afwisseling eenige liederen en mej. N. Vogel liet een eolo hooren. De., heer J, C. Seton heeft deze liederen begeleid op het orgel, dat zich ook een maal afzonderlijk liet hooren. In de vestibule was vredeslectuur geë taleerd.. VANDALISME DER JEUGD. Over het $Jgemeen wordt de Scboon- hovensche jeugd geprezen om haar wei nig vernielzuchtige neigingen, maar van morgen ervoeren we, dat onze jeugd te hoog geroemd was. We hebben de ver woesting gezien aangericht in het lo kaal boven de Veerpoort. Vanbuiten ziet de poort er gaaf uit en men kan zich niet voorstellen, dat de jeugd de mooie kleine in lood gevatte ruitjes opzettelijk gaat stukgooien. Vrijwel alle ruitjes in den Westmuur zijn vernield. Voor het lokaal ligt de grond bezaaid met steenen en stukken glas. Sommige stee- nen waren zelfs zoo hard geworpen, dat zij door de ruiten aan de anderen zijde waren gevlogen. Ook van dit raam was weinig meer heel. Gelukkig was het lo kaal bijna geheel leeg. Alleen enkele vaandels van de goud- en zilversmeden, welke de tentoonstelling der industrie eenige jaren geleden opluisterden, en een oude klok'waren er nog. De klok is van morgen weggehaald. Ze stond juist in de vuurlijn der beide ramen en is wonder baarlijk onbeschadigd gebleven. De kleine ruitjes van oud glas zullen door nieuwe worden vervangen. De vernielingen aan het mooi oud ge bouwtje, waarop Schoonhoven altijd trotsch geweest is en waaraan zooveel gsschisdenis van Schoonhoven verbonden izijn vermoedelijk niet veroorzaakt in n baldadige bui, maar de jeugd moet er meermalen werpoefeningen hebben gehouden. Als de ruiten vernieuwd zijn, hopen we op erbarmen bij de jeugd en op streng toezicht door politie en burgerij. VOLKSONDERWIJS. Eiken Winter pleögt de afdeeling van „Volksonderwijs" een propaganda-avond te houden en zoo vereenigde zich ook teravond een groot aantal leden, intro ducés en oudera van leerlihgen der Openbare Lagere School in de Nutszaal. De heer J. Kortland, die den avond opende, was over de opkomst zeer tevre den. Na een korte toespraak, waarin hij om. zei, dat nog 80 ouders van leerlin gen der Openbare School met bij „Volks onderwijs" zijn aangesloten, introduceer de hij by het puhliek den heer G. J. Pe ters te Kerk Avezaath. De spreker hield een propaganda^rede over het onderwerp „Waarom alléén openbaar onderwijs". Hij begon met zich at te vragen, of er in Nederland nog wel sprake is van opvoeding en onderwijs en of deze begrippen niet verward zijn ge raakt in de politiek. Opvoedkunde, adua spr., stelt zioh geen bepaald maatschap pelijk doel voor oogen, doch past zioh aan bij de maatschappelijke omstandigheden. Het onderwijs is in Nederland voor het grootste deel in handen van de kerk ge komen, die naar spr.'s meening meer en meer de Openbare School verdringt, hoe wel deze de school der gemeenschap is en opvoedt voor die gemeenschap. Ze streek, waar hij fhuiabehoort, de Betuwe, Ling van het kind, brengt het humanisti sche denkbeelden bij en leert het waar deering voor ieders denkbeelden en naastenliefde. Spr. prees zioh gelukkig, dat in de srteek, waar hij thuisbehoort, de Beuwe, overal nog sleohts één school is te vin den; in alle dorpen vindt ipen er Open bare Scholen Zij zyn niet godsdienstloos (Ligthai-t's boekje „Twee kinderen, die den Hemel zochten", was daarvan voor spr. een voorbeeld) maar ze zijn kerk- leerlooa. Spreker eindigde met een opwekking tot het lidmaatschap van Volksonderwijs, Daarna heeft de heer Peters een paar voordrachten gegeven van echt Betuw- schen humor Jan-óm zoowel als De Av- vevaet vielen zeer in den smaak. Het waren schtsjes uit de praktijk. Na de pauze volgden nog drie van deze stukjes, waarvan vooral het laatste: „Angsten", het publiek hartelijk heeft doen lachen. De heer A. Baars vulde de tussohen- poozen met pianomüziek en een bal be sloot den avond. WAARSCHUWING. De burgemeester van Hillegom geeft den raad, om alvorens in relatie te tre den met de bloembollenhandeilaxen Pe trus en Leonardus Straathof, wonende Beekkade 7 te Hillegom, inlichtingen bij hem in te winnen. Beide personen han delen ook onder de namen „Blumenhof" en „La Reine'f. WINKELIERSVEREENIGING. De heer C. Peerbolte heeft met ingang van 1 December ontslag genomen als se cretaris van de vereeniging „Schoonho ven Vooruit". De heer W. Kerremans heeft bericht gezonden, dat hij bereid is het voorzitterschap der vereeniging te aanvaarden. WINTERLEZINQ. Blijkens een advertentie in dit blad, hoopt Donderdag in het OhT. Vereni gingsgebouw aan de Oranjestraat voor het Comité van Chr. Winterlazingen de heer F Kampman, oud-zendeling in Chi na, een lezing met lichtbeelden te houden. Hij zal vertellen van zijn rijke ervarin gen over het zendingswerk in China, als mede over de toestanden aldaar. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn In lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie. Een damestaschje met portemonnaie. DE AANSLAG OR DEN NOTARIS. Ateh-ondirtoek. GORINCHEM, 18 Nov. Gisteren heeft de Gorinchemsohe politie de asohreeten uit het fornuis en uit de kachel uit de woning van S. to Woerden, overgebraoht naar het laboratorium van den deikun- dige Van Ledden Huliebos te Amster dam, die de asoh aan eon onderzoek on derwierp, om na te gaan, of do verkla ring van de vrouw van S., dat zij de bankbiljetten zou hebben verbrand, juist kon zijn. Het resultaat van dit onderzoek moet, naar verluidt, hebben aangetoond, dat goen resten van verbrand waardepapier in die aach ^voorkomen. MISLUKTE OVERVAL Een snelle fletser. ARNHEM, 18 Nov. Hedenmorgen half twaalf kwam een bediende van de Hevea fabrieken te Doorwerth per fiets terug van Arnhem, waar hij bij het agentschap van de Nederlandsche Bank geld had ge haald voor de uitbetaling van loonen. Ter hoogte van de Fontein-allee te Oosterbeek werd hij ingehaald door een auto, waarvan de bestuurder hom aan sprak. De bediende, die een flink bedrag aan geld bij zich had, reed echter door De auto-bestuurder stapte toon uit zijn wagen en beproefde den bediende bij zijn jas te pakken; deze wist evenwel te ontsnappen en fietste weg. De automo bilist stapte weer in en trachtte den be diende in te halen, wat hem niet lukte. Hij is toen in de richting van Wagenin- gen verdwenen. TWIST MET SARASSANI. ROTTERDAM, 13 Nov. Bij het ge meentebestuur van Rotterdam waren ver moedens gerezen dat circus Sarassmi niet aan zijn verplichtingen zou vol doen. Het gemeentebestuur heeft by den voorverkoop van kaarten in Den Haag voor f 7000 beelag laten leggen. Sarassani heeft hierop het gemeente bestuur gedagvaard, welke zaak heden in kort geding voor de Haagsche rechtbank wordt behandeld. Woensdag j.l. heeft 'itt gemeentebestuur opnieüw beslag lal en leggen op wagenmateriaal, tot een be drag van f 2500.. VERDRONKEN. NIEUWE PEKELA, 11 Nov. Te Vlagt- wedde ie een 60-jarig landbouwer, die gisteravond naar een notaris was ge weest, niet in zijn woning teruggekomen. Men vond zijn fiets en zijn pet in het wa ter. Blijkbaar is de man in de duisternis te water gereden en verdronken. AAN DEN GROND GEVAREN". iVLISSINGEN, 13 Nov. Het Groninger kofschip „Tromp" ia 'bij Nieuwersluis aan den grond gevaren. Sleepbooten zijn ter assistentie uitgevaren. JAPAN'S GOUDÉN STANDAARD IN GEVAAR. MOSKOU, 13 Nov. Volgens Russische berichten uit Tokio heerscht in financi- ëele kringen in de Japansche hoofdstad groote ongerustheid over de voortduren de goudonttrekking door Amerika uit Japan. Men vreest dat onder den druk daarvan Japan zou kunnen worden ge dwongen om den gouden standaard prijs te geven. Een der grootste banken te Yokohama heeft reeds op 10 November verkoop van deviezen gestaakt, met de mededeeling, dat haar voorraden waren uitgeput, TERUGTOCHT DER JAPANSCHE TROEPEN? TOKIO, 13 Nov. Volgens Japansche berichten zijn de herstelwerkzaamheden aan de brug over de Nonni-rivier be ëindigd. De Japansche troepen zouden een radio-program van hst Ohineesche leger hebben opgevangen, waarin sprake is van een opmarsch van een sterke Ohi neesche strijdmacht. Het Japansche op perbevel zou in verband hiermede een terugtocht van zijn troepen overwegen. NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep naar Ouder kerk a.d. IJssel Ds. J. H. Koster te Montfoort. VIER PERSONEN Esn dsr daders bsksnt. Hst geld gedeeltelijk terecht. Het onderzoek van de Deiitache an de Rotterdameohe politie in verband met den brutalen bankroof te Schipluiden heeft tot gelukkige resultaten geleid. Men beschikte over eenige, zij bet met volledige, signalementen en vooral het vinden van de pet en de jas, waarvan wij melding hebben gemaakt, heeft het onderzoek vergemakkelijkt. Geleidelijk kwamen er meer aanwij zingen binnen, welke wezen in de richting, die het onderzoek zou moeten volgen. Het was gebleken dat de pet in een winkel te Schiedam was gokocht en dat dit soort petten nog niet lang in den handel was. Het was de politie verder ter oore gekomen, dat L,. een 27-jarige machinebankwerker uit de Wiekstraat te Rotterdam, die in Juni pas uit de ge vangenis was ontslagen, waar hij negen maanden had doorgebracht wegens dief stal, sinds eenige dagen niet op zijn werk geweest sn nergens te vinden was. Het signalement, waarover de politie beschikte, klopte wel met dat van L. Verdere aanwijzingen kreeg de politie, doordat D., een goede bekende van de politie, met mej. B., een bekende figuur van den Schiedamsohen dijk te Rotter-> dam, een vroolljken avond had doorge- bracht en in sijn dronkenschap een en ander had loegelaten. Hij vertelde, waar de „bout" verborgen was: in een café in de binnenstad. De politie ging aan het zoeken en Inderdaad werd in het café, dat hij had genoemd, een bedrag van f 6600 aangetroffen. Ds urste «rristatli. Een-rechercheur van de Rotterdam- sche politie heeft L., de bankwerker uit de Wiekstraat, Dinsdagmiddag op den Schiedamschen Dijk aangehouden. Hij ontkende aanvankelijk iets met de zaak uitstaande te hebben en ook, toen men hem het gevonden geld, bestaande uit 29 bankbiljetten van f 100 en 9 van f 300, voorhield, hield hij zijn ontkentenis vol. Wel gaf hij toe, dat hij met een paar kameraden een bedrag aan geld had verdeeld, maar dat was slechts f 4400 groot en daar waren geen biljetten van f 300 bij. Terwijl L. dit' alles vertelde be greep hij, dat zijn kameraden hem er tussrhen genomen hadden en er meer geld bij den roof was buit gemaakt, dan zij hem hadden laten weten. Toen is hij aan het vertellen gegaan. Hst plsn tot dsn roof. L. vertelde, door D., den hoofdman van het complot, te zijn uitgenoodipd, deel te nemen aan een Overval op een bank te Schipluiden. L. voelde daar voor en met zijn tweeën zijn zij op 27 October naar het dorp getrokkep, om do zaak te verkennen. De uitvoomg van het plan werd vastgesteld op Woensdag 4 Novem ber. Toen zij voor de bank verschenen, leek er geen licht te branden, zoodat tij veronderstelden, dat er niemand aan wezig was. De uitvoering werd dus ver daagd tot Zaterdag 7 November. Intusschen had D. een derden man uitgenoodigd, het zaakje te helpen op knappen; S., uit Rotterdam, die even eens tosilosg. WEERBERICHT. Naar waarneming ia den morgen van 13 November. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Zaterdagavond: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelij ke, later wellicht toenemende, verder krimpende wind; nevelig tot half be wolkt; later weer toenemende bewolking- aanvankelijk weinig of geen regen; later toenemende kans op regen; weinig ver andering in temperatuur. Waterstand van heden: Schoonhoven hg. water 7.35 uur, 1.43 M. Vreeswijk hoog water 8.20 uur, 1.82 M. Keulen stand 1.81 M.; was 0.13 M. Maastricht 12 Nov. 42.40 M., was 0.55 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 50 graden Fahrenheit. Vrijdag 18 November, Nieuwe Maan, Eerste Kwartier Dinsdag 17 November HET DRAMA OP DEN KERKTOREN. Hooger beroep. Gisteren is de leidekker M, in hooger beroep gegaan van het vonnis van de rechtbank, waarbij hij wegens moord op zijn compagnon tot levenslange gevange nisstraf was veroordeeld. Heden nou de termijn van hooger beroep zijn verstre ken. GEARRESTEERD. Ds uitvosrlng van hst plan. 'Zaterdag dan zijn de heeren D., L. en naar Schipluiden gegaan. D. was ver gezeld van mej. B., zyn vriendin. L. ging per fiets en de anderen per trein. De Heta zette L. na aankomst ter plaatse voor het bankgebouw pn hij merkte, dat er nog een onder rywiel stond. Er moest dus nog een klant binnen zijn. De roo- vers wachtten, tot deze verdwenen was en traden vervolgens het gebouw binnen, zonder te vermoeden, dat de heer Van Adrichem zioh nog binpen bevond. Na dat deze zich verwijderd had, stapte T gewapend met een browning-revolv.A. net kantoor binnen en vroeg om boekje. Toen haalde hij ook L., gews pend met een gummistok, naar binnen gevolgd door S. De twee gewapend? mannen besprongen den heer Van Vel zen en L. gaf hem eenige klappen m« den gummistok, terwijl D. een-schot uit zijn revolver loste. Terwijl de kassier op den grond lag, snelde S. naar de brand kast en maakte zich van de tasch mees ter Vervolgens kozen de bandieten het hazenpad. L. sprong op de fiets en ped delde naar Den Hoorn, waar hij S. op wachtte, die inmicTdalg het geld had over gegeven aan D. Met hun tweeën begaven zij zich naar het station, om vandaar verder naar Rotterdam te reizen. D. wandelde eveneens weg en ontmoette, volgens afspraak, mej. B. op den weg, die intussoben door L. al gewaarschuwd was ,dat de zaak in orde was. D. en mej. B. wandelden, vermoedelijk via een wei land, verder en zijn op de een of andere wijze, hoe weet men niet preoies, naar Rotterdam gekomen. Din bult vardssld. In een café werd de buit 's nachts om half twee verdeeld. Er was f 4400 buit gemaakt, zei D. Aan L. werd als aan deel een bedrag van 1200 a 1300 gulden overhandigd. Het geld werd bij den café houder verstopt. Aanhouding van D. De politie vond weldra uit, dat D. met zijn vriendin naar Amsterdam was ge reisd. Eenige Rotterdamsche recher cheurs begaven zich naar de hoofdstad en daar werden, in samenwerking met de Amsterdamsche politie, alle gelegen heden afgezocht. Tenslotte werd D. in gezelschap van zijn dame in een par ticulier huis aangetroffen en ingerekend. Ook de vrouw werd in bewaring gesteld. D. had nog een paar honderd gulden op zak, mej. B. enkele guldens. Ze werden op transport gesteld naar Rotterdam. L- bevindt zich te Delft in arrest en naar S. wordt nog gezocht. Nog sen aanhouding. Bij het verder onderzoek is gebleken, dat er nog een vijfde medeplichtige is. Gistermorgen werd deze te Vlaardinger Ambacht gearresteerd. Het is de 27-ja- rige boerenarbeider A. van U. aldaar. Hij onderhield relaties met den hoofd persoon uit den overval. Vermoedelijk is hij degene geweest, die het plan vooj- den overval heeft geopperdin ieder geval ist hij D., den hoofddader, verschillen en inlichtingen te verstrekken omtrent de inrichting van het gebouw der Cen- trale Boerenleenbank te Schipluiden. A. van U. was een getrouw bezoeker van dan Schitdamaohan Dijk ta Rotterdam. EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUIOT-HOLUAND EN UTRECHT. Schoonhovenacha Courant VRIJDAG IS NOVEMBER 1931. DE SCHIETPARTIJ TE ZUNDERT. Vordering der weduwe afga- wezen. Het Haagwoho Gerechtshof heeft het vonnis dor rechtbank bevestigd, waarbij aan de weduwe van den caféhouder te Zundert, wier man in Januari 1927 door de marechaussee nou zijn doodgeschoten en die, zooale men weet, deswege een vordering van f 50.000 tegen den Staat had ingesteld, deze vordering werd onb- DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Twee thuiswedstrijden Zondag. Schoonhoven. Voor de le klasse van den G. V. B. speelt om 2 ur het tweede elftal van „Sportclub" tegen „Gouda IV Dit belooft" zeer zeker een goeden wed- gtrijd te worden en wij verwachten dan ook wel, dat „Sportclub" een puntje uit dezen wedstrijd zal halen. Het derde elftal ontvangt om 12 uur de a.s. kampioenen van de 3e klasse A, nl. „Groeneweg" van Nieuwerkerk a.d. I jsseJ. Ook in dezen wedstrijd zal het niet aan spanning ontbreken en hoewel da Nieuwerkerkers wel zullen winnen, zal de uitslag zeker niet zoo groot worden als te Nieuwerkerk. Het eerste elftal ren „Sportclub" Ié Zondag vrij. Aemida. Indien bet weer meewerkt, zal „Rohda I" Zondag te Jutphaas moe ten spelen tegen „Jutphaas I" en het zal voor Rohda wel weer een nederlaag worden. Rohda II is vrij. Gouderak. Zondagmidadg 2 mrf: „Gou- derak II"Dilettant II" voor de 2de kl. van den G. V. B. Lekkerkerk. Het programma voor de voetbalclubs in onze gemeente voor Zon dag is als volgt: L.F.G. II—Woerden II en L.F.G. III— Woerden III. De laatste club 12 uur. liet le elftal is vrij. Met belangstelling wordt de wedstrijd van L.F.G. II tegemoet gezien. Wint ze dezen, dan is ze na 9 gespeelde wedstrij den reeds kampioen 2e klasse A van deu Goudschen Voetbalbond. Nisuwarkark a.d. Uttel. Voetboipro- gramma voor Zondag: Waddinxveen IIINieuwerkerk I. Schoonhoven IIIG.V.V. I Nieuwerkerk IIO.N.A. V. G.V.V. II—Nieuwerkerk ?II CAPELLE a.d. IJSSEL. Nov. Geboren: Adriana, d. van L. G. Khd- ters en A. W. Riem. Geerluida, d. van A. Lagerwaard en J. G. Kwaker- naak. Bertus, z. van J. v. Mourik en W. H. van Laren Janna Elizabeth, d. van T. Haag en E. Lagerwaard Maria, d. van A. den Bes'on en J. H. van Vuuren. Ondertrouwd: J. W. v. Dam, 81 j en L. Kreuk, 27 j. H. de Groot, 24 j. en H. Jongkind, 21 j. Getrouwd: L. Anema, 25 j. en G. Ooms, 23 j. Overleden: DP. Rijkse, 10 mnd GOUDA, 12 Nov. Veemarkt. Aange voerd 2640 stuks, waarvan 193 slachtvar- kens. Vette 20—21 cent, Londemsche 12— 13 cent, Zouten 18—14 cent, alles per pond levend nuet 2 pCt. korting; 949 ma gere varkena f 1525, 1401 biggen f 61 10, 0 runderen f 175—250, 10 nuchtere kalveren f 5—0, 3 graskalveren f 5060, 40 schapen i 12—18. Handel stug. Algemeone markt. 354 partijen kaas Prijzen le kwal. met rijksmerk f 36—39, zware tot f 39, idem 2e kwal. f 3134, alles per 50 K.G. Handel matig. 39 000 eieren. Kippeneieren f 7.25—8, kleine f 5-6, eendeieren f 4.50—5, alles per 100 stu'ka. Handel matig. 870 ponden boter. Gpêboter 70—75 ct., wieiboter 05—70 cent, beiden per pond. Handel vlug. GOUDA, 12 Nov. Ooop. Zuid-Holland- sche Eierveiling (G.A. C.Z.H.E.) te Gou da. Veilingsbericht van 12 November. Aanvoer 29700 kippeneieren. ^Prijzen: 60-62 K.G. f 760'7.70, 02-64 K G f 7.70 —7.80, bruine 54-08 K.G. f 6.40-8.10, kleine eieren f 4—6.60, alles per 100 st. Aanvoer 450 eendeieren. Prijzen f 56.00 per WO stuks. SCHOONHOVEN, 12 Nov. Veilingsver- eeniging „N. 0. S." te Schoonhoven. Vei ling op 12 November. Goudreinetten le 1330, 2e d—40; armgaard le 710, 2e 35, dubbele bellefleur le 8—-11, belle fleur le 6—9, 2e 3—5; campagnera le .69, gr. kroon le 8—20, 2e 4—6; jas- appelen le 5'7; geelzoet le 70;. win- tor jannen le 8—10, 2e 3—5; bergamot ten le 7—40, 2e 3—5, Zwijndr. wijnperen ie 1520, 2e 10—14; jodeperen le 57, beurre van cleef 8«10; dr. groenen le 40; ijsbonten le 08. UTRECHT, 11 Nov. Ver. Groenten- en VruohtenveUiing Utrecht en Omstreken. Wortels f 25 per 100 bos; kropsla f 1-20 9.10, andijvie f 0.402.40, prei f 0.40 1.10, bloemkool f 210, roode kool f 1 —5, savoye kool f 14, groene kool f 1 5, boerenkool f 1 202.80 per 100; zo- merspinazie f 4—12, winterspinazie f 4 9, witlof f 928, spruiten f 28, snij- boonen f 31—64, suikerboonen f 4062, knolrapen f 2.10—2.50, winterwortels f 2.404, uien f 25 per 100 K.G.; to maten f 3—12, druiven blauw -f 14—31 per 100 pond. ZEVENHUIZEN, 11 Nov. Veilingsver- eeniging Zevenhuizen Z.-H. Aanvoer: 8340 eieren. Kippeneieren f 6.50—-7.80, henneneieren f 4—5.70, 327 eendeieren f 45,25, allea per 100 stuks. Getrouwd c. W. LUIJENDIJK, Burgemeester v. Ameide en Tlenho en, en die hiermede hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Hilversum, 12 Nov. 1931. Heden ontsliep, na een lang durige ongesteldheid, in den ouderdom van 80 jaar, onze innig geliefde Man, Vaderen Orodtvader, de Heer i Uit aller naam, Wed. H. VI-RMEII- de Zeeuw. Schoonhoven, 13 Nov. 1931. Voor de vela bewijzen van deel neming, ons betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van on zen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader ARIE DE GRAAF, betuigen wij, inzonderheid aan de WelEd. Zr. Oei. Heeren Dt. N. W. BOUMAN en G. HUYSMAN, onzen hart el ijken dank. Uit aUer naam: Wied. M. DE GRAAF— DE RIDDER. Bergambacht, November 1931. Hiermede betuigen wij onzen hai telijken,dank aan Familie en Vrien den, in Ijet bijzonder aan de Buren voor de vele blijken van belang stelling betoond bij het overlijden van onzen Zoon Uit aller naam, JAC. SCHOUTEN. Polibroek, 13 Nov. 1931. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van ons geliefd Zoontje en Broertje betuigen wij U onzen oprechte dank Inzonderheid aan den Zeer Oei. Heer Dr. FROWkIN, Zustei WOUTMAN en de Eerwaard' ZUSTfcRS van Schoonhoven, voor hun zo'gvuldige behandeling en trouwe hulp, ons betoond. H. DE BRUIN. C. DE BRUIN—Broere Vlist, 13 November 1931. Voor do vole blijken van belang stelling. ontvangen van Familie, Vrienden en Bekenden, tor gele genheid van hun 50-jarige Echtvereeniglng, betuigen Ondergetekenden hun hartelijken dank. K. DEN BRAVEN. M. DEN BRAVEN— VAN LEEUWEN. Stolwijk, 13 November 1981. Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank aan allen, voor de ve le blijken van deelneming, ontvan gen bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, Brpeder, Zwager en Oom, den Heer ARIE KLAAS ANKER. Uit aller naam: P. ANKER. G. M. ANKER DEN HOED. Berkenwoudo, 13 November 1931. ERVAREN CHAUFFEUR, vertrouwd mot iederen wagen, ge negen zoowel met vracht- als met luxe auto te rijden, zo«kt betrekking. Leeftijd 20 jaar Brieven, Letter H, ADV-BUREAU D. SIRACH, 01. van Noortplein, Schoonhoven. Een Friesöhs boerenzoon, oud 20 jaar, door familieomstandigheden buiten arbeid, zoekt In Noord- of Zuid-Holland als inwonend Knecht arbeid op Boerderij. Men gelieve zioh te adreseeeren aan de Wed. D. H. BOLMAN te Nes, bij Dokkum. Nette jonge Man, niet onbemiddeld, vraagt opleiding In Plattelandigraanhnndel, om binnen afzienbaren tijd de Zaak te kumnenj overnemen. Brieven, onder No. 5490, aan het Bureau van dit Blad. Nog enkels uren beschikbaar voor het geven van Les In BOUWKUNDIG- EN PROJECTIE-TEEKENEN. Ook voor Beglnnsnden. Aanmelden: Maandagavond 10 Nov., van 79.33 uur, bij: C. STOMPS, Olivier van Noortatr. 46, Schoonhoven. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij de herdenking van mijn In 't bijzonder aan mijn geachten Patroon, den WelEd Heer W KER REMANS en Mevrouw, de Dames en Heeren van het Kantoor en het Drukkerij-Personeel, voor hun stof felijke bewijzen van waardeering en sympathie, waardoor deze dag voor ons een onvergetelijke is geworden. T. WENDELS. Schoonhoven, 13 November 1931 goed kunnende melken en mst het boerenwerk bekend. Adres: H. VERDOOLD. Lageweg A 199, Ouderkerk a/d IJssel. Voor schoolgaande jon gen of meisje bestaat gele enheid'tot opname in klein leschaafd gezin te Schoonhoven desgew<?nscht toezicht op huiswerk. Br. onder no. 5430, aan het bur. v.d. blad Nette Man, 45 jarr, ZOEKT KEN NISMAKING met eenvoudige nette vrouw Brieven, onder no 5480, aan het bureau van dit blad. Gavondan i EEN ZILVEREN HORLOQE Tegen advertentiek os ten terug te halen bij A. SCHEP, Landbouwer, Polsbroek. Kennisgeving Verloting K. N. A. moet nog word- n grhaald No. 140 - 147 en 158, 20 Nov niet gehaald lijn eb vervallen HET BESTUUR Snoed gewenscht Prijs f 00.-. S. B. GOMPERS, Wijdstraat 17 Oouda. TE KOOP AANGEBODEN: Roode Islands, 0 maanden oud. Te bevragen: De GRUIJTER'S BOEK HANDEL, Schoonhoven. Personan, dia hun Si willen beleggen In ta bouwen Arbeidere woningen, in een plaats In Zuid-Holland, worden beleefd verzocht om nade re inliohtingen te vragen onder No. 5500, Bureau van dit Blad. Broole ilnancleele Instelling heeft voor Ie en 2e Hypotheek tegen 70 der waarde en voor financi- B-ring op Vee op zeer gemakkelijke voorwaarden. Inllchiingvn veritrekt J. HEI JM J.z Kanaalstraat 35D, Nieuwerkerk a/d IJssel. SI-SO de goede koperpoets in tuhen wordt door ons aan «1 onze afnemeis aanbevolen als zijnde de beste. Probeer eens een tube van een dubbeltje bu Gez. DE LANGE Voorstraat Haastrecht Suoce.-Bieten.nijdei- met VLlEUWIEL, snijdt c.a. 1500 Ko, per uur.-Tijdelijk Old. 20.—. VAN BEMMEL, Oudenrijn (U kl. rood bruin, m. dumper als nieuw f I280. Tel. 223, Gorinoham Een gebruikt \w uit de beroemde Mason Bt Hainlinfabiiek Amerika, m. Harp. Fluit, Subbas enz. met 228 koperen tongen en een modern Orgel voor f 100.- vmdt U heden aangeboden b'iJ.&A.GROENEVELD SCHOONHOVhN Solide garantie Termijnbet Donderdag 19 Nov. 7.30 uur Bewaarschool Oranjestraat Spreker: Weleerw. Heer Oud Zendeling Onderwerp Het Evangelie ia China. Toegang k 35 cent. Het Comité v Chr. Winterlezinen INSTELLING TEM UITDEELING VAN WARME SPIJS EN BRANDSTOfle SCHOONHOVEN voor de levering van 10 balen puikkokende Groene Erwten. 150 Kilogram prima vereoh spekvleesch. 20000 Korte Turven of Drentsche Baggerblokken. Te leveren 8 dagen na de gunning. Inschrijvingsbiljetten worden met bijvoeging van monsters der erwten van I Kilogram ingewacht vóór Dinsdag 24 November 1931 des middags om 12 uur ten huize van din Secretaris, Nlniens de Instelling:* H. J. SCHRIJVER, Voorzitter. B. J. TEIJINCK, Secretaris MAKELAARSKANTOOR van 0. VAN DER HORST Beëedlgd Makelaar In Onroerende Ooederen, - Hypotheken tot elk bedrag op Huizen en Landerijen tegen -lage rentr. Koop, verkoop huur en verhuur Huizen en Landerijen Haven 0. Z. 9 - Schoonhoven Tel. 100. oaern AU wij U SI-SO de goede koperpoetn aanrnden raden wij U het beste aan, Probeer ze eens. Het koper blyft langer mooi. H. KREUK, Kerkweg, Ouder kerk a. d. IJssel. Te koop 1 eiken Schouw, grool 2000 p. Vraagt prijs van Schouwen, Roelboolen, Kippenhokken en Schuren mei ol zonder Beton* voet.nogattegBvenBroeiramen SCHOONHOVENSCHE VEER Tel. Nieuwpoort 24. WAT ANDEREN ZEGGEN. Het bewijs ia 'Vooral deze week weer geleverd, dat het adver- teeren in de Schoonhovensche Cou rant voor ons onmisbaar is. Wij stellen het ons tot plicht U bekend te maken, dat de steeds gTooter wordende omzet, door ons verkregen is door in de Schoonhovensche Courant zooveel mogelijk te adver- teeren. Manufacturen handel BAHLMANN Co Markt 9 Gouda Op DINSDAG 17 NOVEMBER 1931, s ivonds half acht zal de Heer G. DE KRUYFF uit BUREN, over bovenstaand onderwerp spreken in de Zaaj «DIEPENHORST» te Ameide. Toegang voos* Fruitbolanghebbondon vrij. Heeft U iete noodig voor Bruiloften of andere gelegenheden vraagt dan gratis een verhuur-nota aan bij P. VAN REES „Onze Winkel", Bleskenagraaf. Het oudste en voordeeligste adres. Een kind kan begrijpen dat een geitoomd voer beter moet zjjn dan rauw. Het is ook Uw belang: neem in plaats van maïsmeel Natuurlijk, het is duurder, maar het einde geeft vast en zeker voor U een beter resultaat. «DE PLOEG», MAASSLUIS. voorm. 0—12 en nam. 2—4 uur. Vanaf Maandag IB November 1931 zijn de zittinga- uren aldus vastgesteld Maandag Woensdag Vrijdag Zaterdag voorm. 10—12 uur HET BESTUUR. Gewoon Tarief voor Auto's Personen-auto met 2 zitplaatsen en bestuurder n J v li ii Vrachtauto, eigen gewicht tot 1100 Kilo 2500 Kilo X Couponboekjes voor 24 overtochten 15 pCt. korting. RUIMTE VOOR 12 AUTO'S - OVERTOCHT 2 MINUTEN Zeer gemakkelijke op en afrit. Doorloopende nachtdienst. DE VEERCOMMISSARIS. f 0.49 f 0.59 f 0.40 f 0.90 {Tegenover het Zusterhuis) WAL 30 - SCHOONHOVEN. LOOD- EN ZINKWERKEN MASTIEK DAKBEDEKKING GAS- EN WATERLEIDING ALLE VOORKOMENDE POMPWERKEN Beleefd aanbevelend Te koop aangeboden: Zware 2 dma. Eiken Palen enz. enz. Adres: O. R. NIJHOF, Oud Alblas. is Uw voordeel I Laat vooral Uw Schoenwerk tijdig en vakkundig herstellen. Aanbevelend, J. IN 'T VELD Haastrecht, C No. 75 GROOTE GLASKRATTEN 1.50 per stuk, afgehaald. KAMPEN'S GLASBLANDEL, Rooiapooratraat 39, R'dam. ten Keurcolle'ctie Luxe Artikelen vindt U bij H. A. VAN BAAREN SCHOONHOVEN Plateel. Tin, Koper- en Nik kel wei k, PoiCeleint-n Eet-en Theeserviezen, Glaswerk, n. nieuwste medellen. Gok voor Spelgoed UW adres. VOOR DRUKWERK BIJ.... VAN NOOTENI FOTO Nil J I» II AMATFIIDQt Koopt bij ons Uw Fotobenoodigd- DAGLICHT ATELIER allö^SOOnen II. II. AlTIrt 1 LIJKO. heden en U ontvangt GRATIS Oude Haven I -- SCHOONHOVEN -- t.o. de Waag Geopend, Van 9 tot 9. Zaterdags tot II uur Zondags tot 7 uur. mr Wegens het groot# succes, geven wij tot en met St. ioolaaa bij bestelling van 6 driefkaart-Foto'a nog een schitterend afg#w#rkte Kabinet Foto CAUEAU. Heeft U Foto's na t# maken van personen die overleden zijn, vraagt dan bi| ons even prijsopgaaf. De naam NIESTADT op Uw Foto geeft U d# vsrzekerlng dat U go.d wei k omvangt. darten f 1.90. 6 Schets- of Buste-Foto's f 2.25 Onze prijzen j 6 zwarte Kaarten S bruine 1.75. Pas-Foto's, 6 stuks 0.75 vakkundig advies. Bij ons verkrijgbaar vanaf f 6.50 en gratis onderricht

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2