Burgeruioonhais <D Hahboul en leenen OPRUIMING OVALINE Weiland Een Gebouw, Eerst kijken „VEL0 WASCHMACHINE" Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. NOODLOTTIGE BRAND. Prijsraadsels. DE JAKHALS EN DE WOLF. Wetenschap en Techniek. Van alles wat. Burgerlijke Stand. Advertentiën. te Langerak Hooiland Welland Openbare Vrijwillige Verkooping* Notaris Nic. Treurniet Moordrecht Bergplaats Giessen-Nieuwkerk. Notaris A. M. Brouwer Donderfligen a en 10 December 1931. Notaris A. G. Cool jaarlijksche Verkooping Ie IJsselstein Vrijwillige OpenbareVerkooping Notaris R. Gallas Ie Zevenhuizen, Kanarie vogels DE ELECTRISCHE VOOR DEMONSTRATIE WARE WOORDEN Lezens- en behartigingswaardig TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR EUIp.HOU.ANP EN UTRECHT. Schonnhovtmtchi Courtnl Gemeenteraadsvergadering. Alphen a.d. Rijn, Bij da behandeling der gemeeniebegrooting in da raadsver gadering van Dinsdag besloot men het aantal opcenten op de gemeentefondsbe lasting te brengen van 40 op 60 en die op de personeele belasting van 60 op 80. Een voorstel van den heer Van Kleef (v.d.) om onder het hoofdstuk algemeen beheer een memoriepost te plaatsen voor den bouw van een nieuw raadihuis en de- een post naar den kapitaaldienst over te brengen, werd aangenomen, evenals een voorstel van den heer Boeren (r.k.) om de subsidie voor de tuberculosebestrijding te verhoogen en deze voor de uitzending van patiënten te brengen op een bedrag van f 75 per patiënt per zes maanden tot een maximum van f 1500. Tenslotte besloot de raad met 87 stemmen den heer J. N. Engelsman (s.d.) die sinds 1 September lid van den raad is, te schorsen, wegens overtreding van art. 26 der Gemeentewet (levering aan de gemeente). Giessendam. Bij den .correspondent der arbeidsbemiddeling staan thans 57 werkloozen ingeschreven. Raadsvacaturs. Hardinxveld. In de plaats van den heer J. van 't Verlaat Pzn., die als raadslid had bedankt, heeft de voorzitter van het centraal stembureau benoemd den heer J. W. Sterrenburg. We verne men dat deze de benoeming zal aanvaar den Openstelling café's op Zondag. Hardinxveld. Op 17 November is af gekondigd de wijziging der algemeeue politieverordening inzake openstelling der tapperijen op Zondagen. De inwer kingtreding dezer wijziging is bepaald op den 14en dag na den datum der af kondiging. De caféhouders zullen dus 6 December voor het eerst weer van de openstelling kunnen profiteeren. Deze week werd bouwvergunning verleend aan den heer G. de Ruiter, vot den bouw van een woonhuis met ;brug aan den Nieuweweg; aan Gebr. T C. en G. T. de Jong tot het bouwen vajp een woonhuis en aan den heer G. v(pn der Pijl, eveneens tot den bouw van een Gevonden: Een reservewiel van een auto. Inlichtingen ter secretarie. De subsidie, die op grond van bet werkloosheidsbesluit 1917, over het l9te kwartaal 1931» ten lasto dor gemeente komt, is door den rijksdienst der werk loosheidsverzekering vastgesteld op f 702,67. In dit bedrag is niet begrepen de «om, die de gemeente in verband met den voor het jaar 1931 getroffen crisis- regel verschuldigd is. Jubileum. Hardinxveld. De heer J. van Muyl- wijk alhier herdacht op 15 dezer den dag, waarop hij voöt W jaren Tn dienst trad als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan school II. De heer Muyl- wijk, die eerstdaags ontslag uit zijne be trekking zal vragen, is te Hardinxveld en omgeving een goede bekende; zijn werk als onderwijzer wordt zeer gewaar deerd. Hij is voorts voorzitter van de afdeeling Hardinxveld van „Schutte- vaêr", van het departement van het „Nut", commissaris van de spaarbank, bestuurslid van Het Groene Kruis, secre taris van de bewaarschoolcommissie, bi bliothecaris van de Nutshibliotheek enz. Na zijn ontslag zal de heer Van Muyl- wijk zich nog meer gaan toeleggen op de etudie in zijn lievelingsvakken: let terkunde en geschiedenis. Zijn uitge breide kennis in deze vakken ia ii de Alblaaeerwaard en omgeviag bekend. De heer Van Muylwijk stelde op hul diging geen prijs, wat echter niet ver hindert, dat vele grootouders, ouders en kinderen van tegenwoordig, dankbaar zijn voor hetgeen ze van „meester Muyl wijk" hebben geleerd. Ook dankbaar zijn ze voor de vele „tikken", welke ze zon der uitzondering van meester, steeds welverdiend, kregen. De heer C. Groenewoud, ambtenaar van politie, is aangesteld tot onbezoldigd rijksveldwachter. Trekhondenkeuring. Hei- en Boeicop. Woensdag zijn hier de honden met tuigen en karren door den veearts te Vianen aan een keuring onderworpen. Een tiental houders van honden brachten deze ter keuring. Slechts een kleine' aanmerking op de tui gen werd gemaakt. Alle honden ver keerden in uitstekende staat en konden het minimum aantal punten (60) ruim halen. Aan drie honden werden 84 pun ten toegekend. Het gemeentebestuur heeft aan den heer Van der Hagen ontslag gegeven als lantaarnopsteker, daar de nieuwe ver lichting door den gemeente-veldwachter wordt ontstoken. Overheid on werkloosheid. Oud-Alblas. In een vergadering van de A. R. J. A. club „Colijn" heeft het hoofd der school, de heer A. J. Bouw man een inleiding gehouden over het onderwerp: Gemeentelijke overheid eu Werkloosheid. Alhoewel dit onderwerp niet aan de orde was, is Wegens den nood, waarin vooral de werkloozen op het p^t- teland verkeeren, een uitzondering ge maakt. De spreker kwam na zijn betoog tot de volgende wenschen: De gemeentelijke overheid bescherme de sociaal zwakke ren (voor zoover dit nog niet is ge schied); zij trede toe tot het werkloozen- besluit 1917; ga een wachtgeldregeling aan met betrokken werkgevers; stelle po gingen in het werk om voor haar werk loozen de rijkssubsidie te verkrijgen, voortvloeiende uit de regeling van den minister tot steunverleening; men richte op een tijdelijke crisiscommissie tot steunregeling en werkverschaffing en bevordere de oprichting van een plaat selijke afdeeling van het nationaal steun comité; voorts doe men moeite dat de landarbeiders direct en de landbouwers indirect, genieten van de zegeningen der landarbeiderswet; men peinze op midde len tot werkverruiming en om den klei nen middenstander en pachtboer door deze hangen tijd heen te helpen; men steune en onderneme alle pogingen die aangewend dienen te worden om den neerdrukkenden invloed der werkloosheid tegen te gaan. Een uitgebreide bespreking volgde op deze lezing. Uitdrukkelijk werd vastge steld dat in deze vergadering alleen een oppervlakkige beschouwing over de din gen kon worden gegeven. Het betrof hier alleen een voorlichting van geestverwan ten. Ouderavond. Ouderkerk a.d. IJssel. Dinsdagavond werd in de o. 1. school I een ouder-avond gehouden, die buitengewoon druk be zocht was en onder leiding stond van het waarn. hoofd der school, den heer C. J. de Geus. Na in een openings woord allen namens de Ouder-commis- sie welkom te hebben geheeten, in 't bij zonder burgemeester Van Waning, zette de heer De Geus nog eene het doel uit een der instelling, die thans tien Jaren oud ia Vervolgani herinnerde de hurgemeee ter aan de dubbele schaduw, waarin deze ouder-avond stond: de eerste door de on gesteldheid van het hoofd der school, den heer C. L. Hack, welke een rustkuur noodig maakte en de tweede door de ziekte van den voorzitter der commissie, den heer Adr. Dekker Johz., die zoo groote en voorname plaats in het ver een igingsleven inneemt. Spr. wenschte beiden een voorspoedig en volkomen her stel toe. Nadat de schooljeugd, in drie afdee- lingen verdeeld, eenige liederen ten ge- hoore had gebracht en ook een aardig zangspel ten beste was gegeven, kwam het glanspunt van den avond, namelijk de school-bioscoop, die ook elders met succes was vertoond. Ze ving aan met de weergave van de plechtige opening der Staten-Generaal door de Koningin, die algemeen toejuiching vond; daarna kwa men verschillende films aan de orde, waaronder die, welke de geschiedenis weergaf van Klein Duimpje, boeiend van 't begin tot 't einde. De burgemeester bracht tenslotte na mens alle aanwezigen dank aan allen, die voor dezen avond hun medewerking vérleenden. In de pauze werden de aftredende le den der commissie herkozen en werd In olaats van den heer J .van den Berg, die vervangen moest worden, gekozen de heer P. de Vries, die zijn benoeming aan nam. DRIE KINDEREN 0M0EK0MEN. De weduwe Kruithof, te Anna Pau- Iowna, die verleden jaar haar man door een electriciteitsongeval moest missen en met zeven kinder?n achter bleef, had Woensdagavond tegen acht uur even ,haar woning verlaten Een ikitid van haar was uit logeeren: de twee oudste kinderen waren in het huis bezig hun huiswerk te maken, terwijl dé vier jongste kinderen boven sliepen.. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is brand ontstaan in het bovengedeelte van het huis. waar de kinderen sliepen. Een jongen van negen jaar, die het vuur bemerkte heeft de openslaande deuren nog VRIJDAG NöVCÏSra VOLK EN BONDSRAAD. De zaal in 'het Franeche Ministerie van Buitenlandsche Zaken, waar de Volken bondsraad bijeen is, om naar een oplossing te zoeken voor het geschil tuseohen China en Japan. Men ziet den voorzitter Briand, die zich bij deze lastige zaak achter het oor krabt. weten open te gooien en is daarop van bene- het plat van een uitbouw naar den gesprongen, waarna hij de andere kinderen gewaarschuwd he ft die niets hadden bemerkt. Zij zijn daarop met zijn drieën naar builen gehola en hebben hun moeder, die even bij de buren wès van het onheil op de hoogte gebracht. De moeder'vond de woning als een riiurzec terug. Omwonenden hebben nog geprobeerd het huis binnen te dringen, doch moesten in vérband met den verstikkkenden rook en de geweldige hitte hun pogingen opgeven. De knaap, die zichzelf had weten te redden heeft nog getracht een der andere kinderen mede te nemen, doch hij kon toen reeds niets meer ontdek ken. De arme kleinen IX, 5 en 7 jaar oud. kwamen in de vlammen om. VREEMDE GESCHIEDENIS. Met een gestolen cfièque. Een maand geleden, den 15en Oc tober verzond de administratie van „Werkspoor" te Amsterdam een cjhèque Van f 29.000 aan de fabriek te Zuilen naby Utrecht, wat geregeld gebeurde. De brief, waarin de chèque gedaan was, werd als expresse ver stuurd en de chèque zelf was op naam gesteld van een der hoogere ambtenaren van Werkspoor. Dit waardevolle papier is niet te Zuilen aangekomen en vele onder zoekingen bleven zonder resultaat: de brief was en bleef zoek. De banken werden gewaarschuwd Voor 't geval iemand de chèque onder valsche handteekening zou presen- teeren. doch niemand meldde zich aan.. Maar dezer dagen ontving werk spoor een telegram uit een plaalsie in België bij Antwerpen, waar de cheque gevonden was op den vloer van een bagagerijtuig. Een enveloppe was er niet omheen. De cheque werd overgezonden en opnieuw werd een ondtrzoek ingesteld, eveneens zonder resultaat. Waarschijnlijk heeft een onbevoeg de den brief in handen gekregen. Toen hij zag, dat de cheque op naam gesteld was, heeft hij haar vermoe delijk weggeworpen. Waar dat ia ge beurd, kon natuurlijk niet vastgesteld worden. BOSCHWACHTEH VERMOORD Aan den zoom van het bosch «bij Luzarches (Frankrijk), is het lijk van den bosch wachter Léon Dujardin ge vonden. Het gelaat van den ongelukkige vertoonde gen vreeaelijke gapende wonde. Een schot grove hagel, op zeer korten afstand gelost, had een eind aan zijn leven gemaakt. De kin en de kaken waren .letterlijk gebroken en al het vleesch in .den omtrek van den mond was verbrijzeld. Het gebit van het slachtoffer lag aan ue \iKien De 'linkerhand was om de revolver geklemd. Dujardin was 's morgens tegen 6 uur, alleen het bosch in gegaan en had te tien uur thuis moeten .komen. Toen hij avonds nog steeds .afwezig was, werd de politie gewaarschuwd. Den gcheelen nacht werd het bosch afgezocht, maar eerst Woensdagmor gen werd de misdaad ontdekt. Verscheidene bekende siroopers zijn verhoord, maar tot dusver heeft het onderzoek nog geen resultaat opge leverd. Vermoed wordt, dat de ongelukkige het slachtoffer van een wraakneming .s geworden. ONVERSl HXOXKEN BURGER VADER. Te Isselburg, bij Wesel. (Duitsch- land) kwam tijdens een vergadering van den flemeenieraad een jongeman binnen. De politie zette hem buiten de deur. maar kort daarna kwam hij weer binnen en siortte een vloed van beleedigjngen en zware vtr wijien over den burgemeester uit, die door de builen ue zaal wachtende menigte met luid applaus begroet werden. Dit ging den burgervader te ver. Hij leende even een gummiknuppel van een po litieagent en zorgde er eigenhandig voor dat de schreeuwleelijk heel gauw de zaal uitwas. ZIJN VADER VERMOORD. De 21-jarige Michael Bartkowiak. die Vrijdagnacht zijn vader, hooid- w achlmeesier bij de politie te Reek" .inghausen in Duitsehland, voor de ouderlijke woning door revolver schoten om het leven bracht, heeft zich bij de politie aangemeld. Hij verklaarde te begrijpen, dat het hem, door de voorzorgsmaatregelen der po- »itie, onmogelijk zou zijn, te vluchten Hij beweert de daau in een vlaag van verstandsverbijstering te hebben begaan. RIJKDOM EN ARMOEDE. E*n zondirl.ng kunstenaar. Het is gebleken, dat de onlangs ovcr.e^en berlynsche schhder Lesse* Ury gedurende de laatste jaren h e\en van een zonderung be«.ft geh Hij woonde in een groot ale ier iv ie Nodendoriplatz en is daar o- overleden. Men vond er zoo goed als geen ge. uoewel de schilderijen van Ury zee- gezocht zijn geweest en de mai Nu zit ik ditmaal voor «en moeilijk go- ral met het Prijsraadsel, Er was een fout in de opgave. In de woorden, waaruit de dierennamen ge maakt moesten worden, was er één weg gevallen en daardoor waren er 62 namen letters op het bord, terwijl er voor de dierennamen 67 noodig waren. Dus konden ook de oplossingen niet goed zijn. Maar dat was niet jullie schuld, doöh die van den Raadselredac teur. Als straf voor de begane fout heeft hij zelf er een prijs bij moeten geven, zoo dat er ditmaal niet minder dan vier prij zen worden toegekend inpla&ts van twee. Zooals jullie weten, was er al een extra prijs beloofd ter gelegenheid van het na- derende St Nioolaasfeest en daarbij komt er nu nog een van den gestraften raadselr ed acteur. De oplossing van het raadsel is aldus: Aap, schol, schar, ree, slang, kikker, beer, kangeroe, haas, kalf, ezel, paard, brasem, meeuw. De prijzen zijn ditmaal toegekend aan: NEELTJE DE WILDT te Lekkerkerk een Halssnoer van groote gra- naatsteenen. KRIJN DUN BOER te Alblasserdam een metalen Ve r f d o o s met 40 tabletten verf. BEP VAN DEN BERGH te Schoonhoven een Dambord met Damateenen. A. R0ZENDAAL te Langerak een Schoolétui met penhouder, 8 pot- looden, liniaal, vlak gom en tafel van werkzaamheden. De priisen rijn heden aan de winnaars verzonden. En hier 1« het nieuwe Raadsel: Iemand had een gulden en moest daarvoor koopen postzegels van X cent, 9 cent en 10 cent. Dat ia niet moeilijk maar nu komt het: hij moest in totaal 100 postzegels mee brengen. Hoeveel postzegels van iede re soort moest hij koopen? Als prijzen kennen we toe: EEN VOETBAL. EEN SPAARPOT MET MECHANIEK. EEN AQUARIUMSPEL. Wacht met het inzenden van de oplos singen niet tot het laatste oogeniblik. Er komen wel eens oplossingen te laat bin nen. De oplossingen liefst op briefkaarten, dat ia voor jullie en voor den redacteur het gemakkelijkst. Op zekeren dag was de jakhals erg hongerig, want twee dagen lang had hij niet te eten gehad. Toen hij aldus honge rig door het veld liep, zag hij de wolf hard komen aanloopen. De wolf zag er dorstig uit, zijn roode tong hing uit zijn bek. Op zijn rug droeg hij een groote zak, die er tamelijk zwaar uitzag. Die zak maakte de jakhals zeer nieuwsgierig. „Wolf, wolf!" reip hij, „waar ga je naar toe en wat heb je in die zak rit ten?" De wolf haalde de zak met een zucht van zijn rug af. „In deze zak zitten drie vette gan zen en een vette kip, die ik bij een boer gestolen heb. Ik ga nou eerst water bij de rivier drinken, wamt ik heb erg veel honger en dorst, erg veel dorst. Daarna ga ik met het lekkere eten naar mijn fa milie, imnt rij heeft den geheelen da« van honger gehuild. Wij zullen lekker eten, geloof mij," Met deze woorden stapte hij naar de rivier toe. „Waoht eventjee op mij, maat," «ei de jakhals, „ik heb ook veel dorst en zal samen met jou naar de rivier toegaan," en liep hard achter de wolf aan. Toen se zoo samen liepen, keek de jak hals Veer naar de zak van den wolf; om deze zak met voedsel in handen te krijgen, moet ik een plan maken, daoht hij. Hij begon dadelijk met het maken van plannen. „Wolf," zei bij eindelijk, „heb Jij wel eens een krab gezien?" „Neen," antwoordde de wolf, „wat is dat voor een beest? Ik heb er nog nooit van gehoord." „Wat," zei de jakhals, en hij deed of hij zeer verbaasd was. „Heb Jij nog nooit een krab gezien? Ik dacht, dat iedereen zoo'n ding kende. Hoe komt 't, dat ik deze dingen al millioenen malen heb gezien?" „Nou ja," zei de wolf, „als jij me zegt, waar hij woont, kan ik hem ook gaan zien." „Nu, als je het wilt weten, dan zal ik het zeggen De krab woont in de ri vier en als je hem wilt zien, moet je in de rivier springen," zei de jakhals. Toen de wolf naar de rivier keek, werd hij bang, want hij wist, dat hij niet goed kon zwemmen. De jakhals zag, dat hij bang was. en hij lachte boosaardig: „0, nu zie ik, dat je even bang als dom bent Ik kan geen domme en lafhartige dieren, zooals Jij bent, verdragen." En hij ver- verwijderde zich van den wolf. Maar de wolf schreeuwde hem ach terna: „Ik ben beelemaa! niet bang en je behoeft niet te denken, dat jij de eeni ge bent, die 'n krab heeft gezien. Toen wilde hij met zak en al in het water apringen. De jakhals zag dit en kwam gauw naar het water terugloopen: „Wacht, wolf! Weet jij niet, dat een krab niet lief is tegen ganzen en kippen? Als jij met je zak in het water springt, zal de krab dit zeker van je afnemen. Je kunt 't veel beter aan den kant laten staan." De wolf zette de zak neer en sprong 1 in de rivier. Het water wae diep en toen de kop van den wolf onder water Zing en verdween, greep de jakhals df zak met ganzen en kippen en liep hard als hij kon er mee weg. Toen de wolf eindelijk naar den wal kant was gesukkeld, ontdekte hij een klein gaatje in den modder. „Dit moet zeker het huis van de fa milie Krab zijn", dacht hij. Toen stak hij zijn poot in het ga&tjo; maar hij had hem er gauw weer uitgetrokken en van pijn geschreeuwd. De krab had hem nar tuurlijk geknepen. Toen hij uit de rivier gekropen was, was de jakhals en de zak nergens te rien.. DE K0KKEKAAN. Op der hoogste bergen transen, Waar 's nachts de kabouters dansen In de held're maan; Waar de wolken kolken, draaien, ZOEKPLAATJE. Marietje had een lammetje met mooié witte voetjes. Dat lammetje bracht haar lederen morgen naar school. De koe knik- t« haar altijd vriendelijk toe. Op eekeren dag hadden vier schoolkameraadjes van haar zich verscholen. Kunnen jullie ze vinden? Ze zijn op het plaatje verborgen. Waar de guurste winden waaien, Woont de oude kokiokaan. Let op hoe ik hem beschrijf: Hij heeft schubben op zijn lijf. 0, zeggen durf ik 't bijna niet, Want dat moet je nu maar weten! Hij kan stoute kind'ren eten Tot der ouders groot verdrietl 't Is juist 't stoute kindje dat, Hij graag tusschen zijn kiezen had, De zoete kind'ren laat hij staan, Want die kunnen hem niet smaken, Doen hem pijn aan bei zijn kaken, Neen, die staan hem minder aan. „Zoete kinders lust 'k niet graag 'k Krijg er ook pijn van in mijn maag. 'k Laat ze liever staan". Kind'ren, die' dus zoet willen wezen, Hebben daarom niets te vreezen Voor die oude kokkehaan (Je riet hem op het plaatje gaaal). tweede blad. NIEUWSBLAD VOOR ZUIP-HOLLANO EN UTRECHT, Schoonhövenuhe Courant VRUDA8 NOVEMBER «1. yeel geld móet hebben verdiend en sis met de Joodsche gemeente hem een eerebegrafenis had gegeven, had hij van de armen moeten wonden be graven. Nu meeat het atelier opgeruimd worden. Het was gerechtelijk verze geld en de procureur verscheen, om den inventaris op te nemen, want de tailooze schilderijen, teekeningen, et sen enz. enz. moesten nog een aan zienlijke waarde hebben.. En nu vond men plotseling tusschen een bttndel oude gasrekeningen eerst stapels in flatiepapier. een enorm bedrag, waar van ae schilder zich indertijd huizen en luxe auto's had kunnen koopen doch men vond ook een geheel nieuw geldig biljet van duizend mark. Ury was dus niet .arm gestorven. Maar er was meer Onder zijn matras, schilderijen, tusschen etsen vond men groote en kleit o hankLLjetten. Weldra lag 40 00ü mark aan nieuwe en echte bankbiljetten bijeen. 2000 dollar lagen in een lade, onder een hoop rommel kwam een echt paarlencollier ter waarde van 15.000 mark te voorschijn effecten tot een nominaal bedrag van meer dan 100.000 mark en nu nog 25 000 mark waard. De man. die haast menschenschuw was en bij zijn kleine inkoopen in de buurt zich Lehman noemae, omdat hij zich niet bij zijn beroemden naam noemen wilde, die in afgedragen uitgerafelde kleeren rondliep, had een vermogen in zijn atelier verstopt, en men vond er een reeks nieuwe pakken en stapels lin nengoed, dat hij niet had gedragen. Iiij had zelf schamele dingen ge kocht bij kruidenier of bakker, maar zijn oude werkvrouw, die dertig jaar lang zijn atelier had verzorgd, had hem de fijnste versnaperingen uit het restaurant Hahnen op het plein moeten halen. Alleen anderen moch ten tiet niet weten. Als een oude vrek had Ury zijn schatten verstopt, terwijl hij vroeger eens een rijkaard, die juist een dikke chèque had ingevuld, toen deze hem een onaangenaam woord toevoegde de trap afgegooid en hem zijn ver scheurde chèque achterna geworpen had met de woorden „Je vuile geld wil ik niet hebben 1'". KOGELVRIJ GLAS. Te Amsterdam is in het gebouw van de burgerwacht een demonstratie gehouden met het kogelvrije ng. Kinon-pantserglas. Het heeft zijn heetaaa te danken aan op drachten aan de Gla*- uad flpiegelmanu- factur N. Kjbob te Akee, om glas, dat tegen geweld bestand is, te vetvaaidigen. Zij is bb vele proelaemiagta er ha «e- ala*d een product te nakea, dat Akant in het buitenland reeds wendt toegepast voor baak-loketten en in Duitsohland voor politie-automobieien. Het pantser glas bestaat uit drie platen elk ter dikte van 8 m.M., met tusachenplaten van 1 m.M. dikte, die met een ohemieoh bind middel hydraulisch geperst zijn. Het ia helder als normaal spiegelglas, zelfs wanneer het met bijl- en hamerslagen bewerkt wordt, barst het, zonder dat het uit elkaar valt. Men loste op ruik een Kinon-glaapiaat uit een pistool 7 echoten de kogels hadden een stalen ommanto- ling. Zij drongen rich vast in de voorsta plaat, terwijl de achterkant op eenige barsten na onbeschadigd bleef. Wat snel valt „Wat valt sneller dan hout?" „Een steen." „En wat valt sneller dan een steen?" „Lood." „En wat valt sneller dan lood?" „Aandeelen!" Wraak. Zijn Trouw bad bun bedrogen. Hij wilde nick wreken. Hij woest xicb wra ken, bet beetle wnt bet wou. Iedere vrouw, die bij vanaf dit eogen- blik sou ontmoeten, zou hij kwellen en pijnigen. Dus ging hij heen. En werd verkooper in een damee schoenenwinkel. Verstrooid. De professor reed met zijn auto voor een garage. Hij stapte uit, deed de deur van de garage open, sloeg de han den ineen en stapte toen weer in zijn wagen. Hij reed met de grootste snel heid naar het politiebureau. „Meneer de commissaris," riep hij uit. „Mijn garage is leeg, mijn auto is gestolen." Afrikaansche humor. Moeder: „Jou stout kind, ek stuur jou net nou die bed toe sonder enige kosl" Stout Jannie: „En wat van die me- disyne wat ek elke maaltijd moet drink, mammie?" Afnemer: „Hier, die is 'n portret van u seun." Vader: „Presies soos hij is." Afnemer: „Hij het nog nie daarvoor betaal niet." Vader: „Preeiei soos hij is.* Piet: „Maar waaro* wil je dan jou baadjie bij Willemen ea jou broek bij Janse laat maak?" Karei (wat maar een awak betaler is): „Omdat ek dit nie oor my hart kan krf, dat een van hulls al die skade moe* If, nie." GIESSENDAM. November. Ondertrouwd: H. Nederveen, 28 j. en J. Huizer, 24 j. Overleden: J. M. Kooij, 54 j.f eebtge- noote van G. Verschoor. HARDINXVELD. November. Geboren: Cornelia Gijsberta, d.' van P. Boeren en F. Golverdingen Gornn- lia Adriana Metta Geertruida, d. van P. L. de Jong en J. E. van der Kooy. Ondertrouwd: W. de Jong en N. Hol leman. Overleden: T. J. Romijn, 62 j., echt genoot van A de Groot SCHOONHOVEN. November. Ondertrouwd: H. de Roo, 23 j. en A. Ouweneel, 19 j. ZEVENHUIZEN. November. m Getrouwd: G. J. Jansen en C. v. Erk. Overleden: M. M. Tamerus, 6 mnd. De Diaconie der Ned. H rv. Kerk 'zal bij inschrijving - verhuren perceelen an I percaal joor den ti)d van 3 jaar. Inschrij vingsbiljetten kunnen worden in grdit-nd bij de Diakenen of uiieilijk op 23 November vsn 7—8 uur in de constitoriekamer De te Moordrecht zal aldaar te zijnen kantore aan de Dorpsstraat K 62, tp Woensdag 25 Nov. 1931, 's-morg. te half elf uren, bij veiling, afslag en combinaties, in één zitting puoliek verkoopen I. Een Remerkt O 15. bevattende 3 «rocte AmeiS, Opkamer, Keuken, Ktlder, Voor- en Achteizoldcr, vooita Erf en uitpad te op het Dorp, aan de Kerklaan, groot ongeveer 165 Centiaren. II. Een steenen ongenommerd. bevattende Stalling en Zolder .(achter en annex perceel 1) voorts Tuin, Erf en uitpad, te Moordrecht, op het Dorp, aan de Kerklaan, groot ongeveer 495 Cen tiaren. De perceelen worden tenslotte gecombineerd. Vrij van huur. Aanvaarding en betjding 23 December 1931. De koopers moeten twee bekende en solide borgen stellen. Bezichtiging 2 dagen vóór en op den dag der verkooping. te Oorinchem, is voornemens op telkens des avonds te 7 uur, in het Café van J. O. VERHEUL te Giessen Nieuwkerk, bij inzet en afslag, in het openbaar te verkoopen thans dienende tot Gemeentehuis met Erf, staande in de Gemeente Giessen Nieuwkerk kad. Sectie B No. 1491, groot 1.22 Aren. Aanvaa'ding bij de betaling der kooppenningen op l April 1932. Nadere inlichtingen te bekomen ter Secretarie en ten kantore van voornoemden Notaris, Arkelstr. 56. INWIKKELPtPIER (Misdruk) 1 K.G. 1 0.10 1*1 K G. 0.18 3 K.G. 0.24 5—10 K.G. f 0.0« per K.G. 10—20 K.G. 0.05 per K.Q. bovan de 20 K.G. 0.04 per K.G. S. W. N. VAN N00TEN Havin 25 Schoonhoven Oordeelt zelf over de genees- krocht von Richter'» Anker „PAIN-EXPEllER" tegen pijnen tengevolge van Rheumatiek, Jicht, Spit, enz. U houdt voortoan zeker 'n ftesch van 95 cent In hul». Goede drogisten verkoopen 't. Poets Haard, Fornuis en Kachel mtt voor warme en koude Kachels. Zorg toch dat ge de echte OVALINE knjgt Vraag Uw winkelier een doosje OVALINE; een Doosja OVALINE bevat den dubbelen inhoud van een tube Kachelglans en is dus veel f >ordeeliger. Ooosjes OVALINE bestand tegen 't felste vuur Prq» per dooale 35 cent bg Apothekers en Drogisten. Imp H teo Herkei. Hilversum te IJsselstein, bericht dat de van zal gehouden worden op Dinsdag I Deo. 1931» 10 uur voorm in HET WAPEN VAN IjSSELSlEIN" Veilingboekjes zijn op aanvraag gratis verkrijgbaar. te Zevenhuizen (Z. H.j zal op Donderdagen 10 en 17 December I93l| telkens voorm elf uur, te Gouda, in „HET SCHAAKBORD", aan den Kleiweg, inzet en afslag openbaar verkoopen: in drn Zuidplaspoider, aan den Bieihoogtweg en strekkende tot de Derde-Tocht (langs den Knibbel- Wvg), belend het eigendom van C. Ooms eenerzijds en K. Roos anderzijds, groot 15 Hectaren, 45 Aren, 50 c.A. In 10 perceelen, ondermassa's en geheele massa. Vrij van huur te aanvaarden Kerstmis 1931. Betaling 1 Februari 1932 Breeder bij notities met kaart, in'ijda verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris te Zevenhuizen en ten kantore van de Notarissen IALINK en DE MOS-te 's Onven- hage, De Ruyterstrsat 59. Steeds groote voorraad prima ZANGERS met garantie. Zing. Sijejes 1; Robijntjes 0.75; Vinken f 0 40; Puttere 2; Kardi nalen 3.50; Grasparkieten S per paar an*. VOGELKOOIEN voor alle soorten Vogels In koper va 3-70; witlak 3; vertind 1.65; hout vsu 1.30 Vogelkooietondaords, Tsfeia, Han gers en Ketting». Aquarium» voor koudwater an tropische via- achen Vlschvoeder, Wswll, Daphnia Watsrplsnten Hevels Rotsen enz. lOEF's Voqel- ca 4qu arlumhandel KLEIWEG GOUD* Dutwij gaan oprvimm. Onz. No- jaancollnctihe*ft alles geslagens nog is echter de topprestatie niet geleverd. Onze magazijnen moeten geruimd wor deni de rakken geledigd. Thans is het de gelegenheid om Uw garderobe aan te rullen. En omdat iedereen weel dat het „géén geld" is, zult U or voor moeten zorgen er vlug bij te zijn. Het wachtwoord is dus: No. 108 rottirdam HoocstTMt 347 AMSTERDAM imuècHT LEEUWARDEN OwdeCrMfctlS Orm dm KMmn IS-i DEN HAAG Medskoit Hofw.fS NIJMEGEN E- MdsBUrtsl 74 O. J. SCHEER, Beneden Kerkstraat, Stolwijk, beveelt de SI-SO koperpoeta aan boven alle andere «oorten terwille der uitnemende kwaliteit. Probeer se Q00R neoeRlandsche arbeioers ISóóKYOOBCVERVAAKDIODINOSOVERTOrFEN KWALITEIT die door de groote be»p*riog op linnen »l(jtage en waachrekening óch self betaalt. en *lle gewenschte inlichtingen óch te wenden tot on*e eigen Filialen Rotterdam, Leuvehaven 61. Groene Hilledgk 231, Tel. -52310. Matnene*serweg 215-217, Tel. 36426. Jon kerfrunsstraat 24. Tes 55654. Den Haag, P*vi!joen»gr*cht 44-48, Tel. 116658. Goud*, Lange Tiendeweg 58. s S- hoonhoven, LopikeMraat 52 Dordrecht, Groenmarkt 49, T 1. 5188. Goriitchem. Gasthuisstraat 29. Sliedrecbt, Kerkbuurt B. 921. pp» UITERST GEMAKKELIJKE BETALIXG8COXDITIE8 PRIJZEN VANAF t 99.-. Da Limburger Koerier, die onlangs een jubileum vierde, schreef bij die gelegenheid: „De gewestelijke pers kan zjch geheel gjm een streek wijden; zij zal belangrijke binnen- en buitenlandsche ge beurtenissen niet aan hare aandacht laten ontgaan, maar zij kan het hoofdgewicht leggen op de directe belangen van haar compacte lezersgroep. Voor de algemeene Ned. pers is dit onmogelijk, wijl zij gebonden is aan het geheel der elf provinciën, zich daardoor tot een mirt of meer summiere vermelding van het voornaamste van heinde en ver moet bepalen en nooit zoodanig op de belangen van één bepaalde streek kan ingaan, dat de eenen zich bevredigd en de anderen zich daardoor niet achtergesteld zullen voelen. Dit is o.i. het heele geheim van het waarneembare feit, dat in de laatste jaren reeds meer dan één Hollandsch blad, dat tot de groote pers gerekend werd, den strijd om het bestaan heeft moeten opgeven, terwijl er onder de sterkere organen in de provincie een geregelde bloei en groei valt op te merken. Het geheim, dat hierin bestaat: dat in onzen tijd van specialisatie en differentiatie ook de psyche des dagbladlezers onbewust die strooming onder gaat, en dat, naarmate de gewestelijke pers zich omhoog- dringt, de belangstelling voor de eigen woordvoerders en pleitbezorgers, als de streekbladen zijn, toeneemt, vooral in een £oo weinig centralistisch aangelegd land, als door onze Dietsche bevolking bewoond wordt".

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4