een bmmm Cotip. Boerenteenhaflii Een nel Kosihuls TlmmerinaDszaaii MMM Dienstbode c ELECTRISCHE RIJWIELLAMP voor f 7.50 Gele tanden bij rookers Kerk en School. Stadsnieuws. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Uit ons Regeeringshuis Afloop Verhuringen. Afloop Aanbestedingen Marktberichten Predikbeurten. Ingezonden Stukken. Advertentiën. ÖSESStsïSJIsSSIISSlsS Maarten Jan, Aart Bos 35-jarige Fxhtvereeniging Meisje een flinke Dienstbode inwin. aangeboden: Wed. of jonge Dochter Broodbakkerij. Wippert Touring, nieuw BRQUUIER'S. QUTOHArDEL, EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Sehoonhovensch* Courant WOEN8PAP 28 NOVEMBER lift. Brandwijk opgedr en het Brandwijk alhier, 'kundige G. van Tuijl van de oude mwen van een nieu- de Ned. Herv. K*>rk ig van hefChr. Onder- Amstel van Groot-Am- irbij gehouden collecte voor 1)1 bracht f 43,08 op. I en Kantongerecht. Haastrecht. 6 November diende voor het kantongerecht te Schoonhoven een zaak tusschen de gemeente Haastrecht en het college van Kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk alhier, inzake ver- keersbelemmering op het Kerkplein, aan gebracht door boomen pooten. Het gemeentebestuur was in genoemde zitting niet vertegenwoordigd. De Kerk voogdij was wel aanwezig en werd ge hoord. De zaak werd verwezen naar een zitting van het kantongerecht op 21 No vember te Haastrecht. De kantonrechter was van meening, alvorens uitspraak te doen, persoonlijk de situatie eerst in oogenschouw te moeten nemen. Deze ingewikkelde kwestie is ook in de zitting van Zaterdag niet tot een. einde gekomen. Geen der beide partijen is in het bezit van rechtstreeksche eigendoms bewijzen. De Ned. Herv. Kerk kan ze verloren hebben bij den Kerkebrand in 1896. Zaterdag waren op het Kerkplein voor den aanvang der zitting aanwezig met den kantonrechter, de griffier, een tenaar en de deurwaarder uit Schoon hoven en de burgemeester van Haas trecht, de Kerkvoogden en de heer H van Zanen Muller uit Gouda. Laatstge noemde in verband met de vele in zijn bezit zijnde stukken van oud-Haastrecht- sche aangelegenheden. Nadat de verhooren waren afgenomen heeft de kantonrechter opnieuw de zaak uitgesteld voor den tijd van 4 weken. De burgemeester lichtte de aangele genheid voor de gemeente toe. Voor de Kerkvoogdij voerde het woord de presi dent-kerkvoogd dr. F. J. Hakkenberg. Hoenkoop. De gem.-veldwachter P. L. Vos is met ingang van 1 December in ge lijke betrekking benoemd te Melissant. IJsclub „Thialf". Krimpen a.d. Lek. Maandagavond hield de IJsclub „Thialf" in het Siciëteitsge- bouw haar jaarvergadering. Er waren 50 leden aanwezig. De voorzitter, de heer W. Mijnlieff, opende de vergadering en herdacht in gevoelvolle woorden de hoe ren B. Boogaerdt en G .A. Klip, die het afgeloopen jaar aan „Thialf" door den dood als bestuursleden zijn ontvallen. De penningmeester bracht verslag uit. Er bleek een batig saldo van f 439,17 te zijn. De heeren J. Mudde, A. den Boer en J. Bezemer worden aangewezen om de rekening na te zien. Daarna ging men over tot de bestuursverkiezing. De hee ren M. A. G. Staat, J. G. M. v. d. Linde en L .G. Groeneveld L.Gz. werden met overgroote meerderheid van stemmen ge kozen. In de vacatures, ontstaan door het overlijden van de heeren B. Boo- gaerdt en G. A. Klip, werden gekozen de heeren J. K. Smit en Jac. Mudde. De contributie voor het komende boekjaar werd vastgesteld op f 1,50. Na eenige gedachtewisseling over in terne belangen der ijsclub, ging men over tot verloting van eendvogels. De gelukki ge winnaars waren de heeren J. de Jong Rz., C. Zwijnenburg, J. M. Nobel, J. Gouwens, W. de Hon en A. den Boer. Hierna werd de vergadering gesloten. Tot bestuurslid der oudercommissie van de openbare school no. 1 is geko zen de heer L. Schutter. Krimpen a.d. Lek. De voetbalvereen. „Dilettant I" speelde een wedstrijd tegen „De Zwervers" alhier. De eindstand was 4—4. Langerak. Wegens slapte in het be drijf heeft de enkele maanden geleden in werking gestelde betonbuizenfabriek de „Valk" de fabricage stopgezet. Het personeel is ontslagen. Moercapelie. Maandag gaf de IJs club in de zaal van den heer Versloot een feestavond, welke werd opgeluisterd door muziek en een paar tooneelstukken, die zeer in den smaak van het publick vielen. De zaal was goed gevuld. Ambtsjubileum van Notaris Treumiel. MoomiredhL Maandagmorgen was onze gemeente reeds vroeg in feesttooi gehula. Vroolijk wapperde de drie kleur uit de woningen van zoo talrijke ingezetenen, die op deze wijze uiting wilden geven van medeleven in den ^'grooten dag, die hun notaris heden vierde. Vroeg in den morgen werden de eerste oloemstukken aan de notaris woning bezorgd en niet lang duurde het of de ruime kamer was in een bloemenhof herschapen. Het was een voorrecht te vernemen, dat de no taris benoemd was tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Den geheelen dag was het een ko men en gaan van collega's, vrienden en belangstellenden (die van de ge legenheid gebruik maakten om aei notaris persoonlijk hunne gelukwen- sichen over te brengen. Maar nog grooter was het aantal telegrafische en verdere schriftelijke gelukwen- schen O.m. waren telegrammen bin nengekomen van de Kamer van Toe zicht op de notarissen; ambtenaren der Registratie en Hypotheekbanken. Wethouder de Jong heeft den no taris in hartelijke en welgekozen be woordingen namens het gemeente bestuur toegesproken. Dank bracht hij den jubilaris voor al hetgeen hij in de afgeloopen jaren vaak geheel belangeloos voor de ingezetenen had gedaan, en eindigde, ae hoop uit sprekende dat het den jubilaris ge geven moge zijn, zijn ambt in deze gemeente nog langen tijd uit te oefe nen. Tot slQt bracht de Kon. erkende muziekvereniging „Kunst na Arbeid'" onder groote belangstelling van het publiek den notaris een serenade. Met een „Lang zal hij leven'" werd deze besloten. Dit was het einde van het officieele gedeelte van het feest. Ongetwijfeld heeft notaris Treurniet den indruk gekregen, dat de inwoners van Moordrecht waar hii veertig jaren gearbeid heeft- zijn werk waardeei en hem hoog achten. Nog zij vermeld, dat wij onder de talrijke bloemstukken, er aantroffen van de Sociteit; 1de Kon. erkende mu ziekvereniging „Kunst na Arbeid"' de gemengde zangvereeniging A.D», V.EfN.D.O. en de Moordrechteche ijs- club. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De vcreeni- ging Ziekenhuisverpleging heeft een le denvergadering gehouden, die door 29 le den werd bijgewoond. De aftredende be stuursleden, de heeren A. v. Leeuwen, J. A. Steenbergen en L. Stolk, zijn herko zen. De contributie voor 1932 is op de zelfde bedragen gehandhaafd. De be stuursvoorstellen zijn aangenomen. B. en W. hebben den heer D van Weelde vergunning verleend tot het beu- wen van drie woonhuizen aan den Hoofdweg. Bij de intercommunale arbeidsbe middeling staan thans 22 werkzoekenden ingeschreven. Aanvragen van werkgevers kwamen niet in. Nieuwpoort. De bij den Dankstond voor het gewas in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte, heeft f 10,10 opge bracht. Toen de landbouwer T. R. zijn koeien op stal wilde zetten, maakte een kalf zich bang en sprong in de breede gracht, die om de gemeente is gelegen. Het dier zwom de gracht over de geheele breedte over en kon aan de overzijde door zijn baas worden gegrepen. Nieuwpoort. Toen de landbouwer J. van Vliet bezig was met het melken der koeien op den stal, kreeg hij van de koe, die daar naast stond, een trap tegen den rug. Van V. kwam achter de koeien terecht en was bewusteloos. De dokter, die te hulp werd geroepen, constateerde een kneuzing van het schouderblad. Noordeloos. De politie heeft Zaterdag tegen enkele werkgevers proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Ar beidswet. Noordeloos. Donderdag hebben de Meisjesvereeniging „Strijd om in te gaan" en de Jongelingsvereeniging „Ti- motheus" op Gereformeerden grondslag, hun jaarvergadering gehouden. In ver band met het feit, dat de M. V. tevens haar 12 K-jarig bestaan herdacht was van dezen avond een feestavond gemaakt. Van twaalf zusterverenigingen waren afgevaardigden vertegenwoordigd, die in de pauze gelegenheid kregen om de jubi- leerende vereeniging te gelukwenschen. Een lid der Meisjesvereeniging hield een inleiding over: „Jezus en de Samaritaan- sche vrouw". Hierna hield een lid der J. V. een rede met onderwerp: „De Fran- sche Revolutie". Na deze besprekingen volgde een zang stukje door de M. V., waarna de pauze werd aangekondigd. Na de pauze kwamen achtereenvolgens twee voordrachten, waarna een lid der J.V. een inleiding gaf over: A. R. Begin selen, getiteld: „Naam, karakter en doel der A. R. Partij". Een vijftal dames zon gen het Vlaggelied, dat, zooals het dave rend applaus wel bewees, zeer in den smaak viel. Na het zingen van het 9e vers van de Tien Geboden, sloot een ouderling der gemeente de vergadering. Ottoland. De gehouden Uniecollecte voor de School met den Bijbel heeft dit jaar f 189,90 opgebracht. Polsbroek. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering werd de begrooting van het Algemeen Armbestuur over 1932 den raad aangeboden en goedgekeurd met ontvangst en uitgaaf op f 8194 en een post voor onvoorziene uitgaven ad f 1059. De gemeentebegrooting voor het ko mende jaar werd voorloopig vastgesteld met de volgende eindbedragen: ontvangst en uitgaaf f 22.647, terwijl een post voor onvoorziene uitgaven beschikbaar blijft ad f 1345. Polsbroek en Vlist. De collecte voor dc plaatselijke schoolvereenigingen op Donderdag, bij de spreekbeurt van Ds. Van den Berg, J^eeft opgebracht f 51. Reeuwijk. Dat er nog visch in de Reeu- wijksche en Sluipwijksche plassen is, ge tuige de vangst van een edelkarper, we gende 24 pond. De heer Nic. Koster ving het dier met den zegen in de afdeeliug Sluipwijk. Stolwijk. Zaterdagavond is plotseling overleden de heer Jan Cornelia Kroon. De heer Kroon was in deze gemeente een zeer bekend figuur. Hij is jaren voorzitter der Wilhelminavereeniging ge weest en werd na zijn aftréden tot eere lid benoemd. Ook was hij den laatsten tijd voorzitter der IJsclub. In het ver- eenigingsleven was hij een gaarne gezien persoon en men zal hem noode missen. Tot notabelen in de Ned. Herv. Kerk zijn herbenoemd de heeren G. van der Graaf en P. van der Wal. Beiden hebben hun benoeming aangenomen. Streefkerk. Voor de op 9 December te houden stemming in deze gemeente van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht, voor het district 15, omvattende de gemeenten Streefkerk, Groot-Ammers, Nieuwpoort en Langerak, zijn als leden van het stembureau be noemd de heeren W. L. Schippers, voor zitter; M. Mourik, plaatsvervangend voor zitter, J. den Toom, T. P. Terlouw en W. de Jong Kzn., leden, H. Stuurman, E Hilgeman en J. Verkerk Jr., plaatsver vangende leden. Na gt hou den verkiezing van nota belen der Ned. Herv. Kerk is herbenoemd INGEZONDEN MEDEOEELINO. SELEGENHEIDSAANBIEDING E*n werkelijk bruikbare J. K. SNOEI - STADHUISSTRAAT 7—9 SCHOONHOVEN. de heer F. Oskam en benoemd, in de plaats van den heer P. Boel Wzn., die ontslag had genomen, de heer M. J. Spek. Amelde. De heeren Herm. Streefkark Az. eh P. M. Boogert, behaalden met hun inzendingen konijnen op de Nat. Tentoon stelling te Amersfoort met Havana een 2en prijs; Hollanders (z.-bont) een 2en en 3en prijs. Maandag hielden op den Broek- schen nolder vier jagers en acht drijvers een drijfjacht. Het resultaat was: 81 ha zen, 12 fazanten en 2 patrijzen. Ouderkerk a.d. IJssel. In ons vorig Woeosdagnummer hebben wij vermeld, dat bij de achtervolging van een sohool- jongen door den heer Den D., deze een been had gebroken. Men maakt er ons op attent, dat hier een vergissing in het spel is. Niet de heer Den D., doch de knaap (een zoontje van mevr. de wed. V.) heeft dat ongeluk gehad. Enkele jongens hadden zijn pet in den tuin van den heer S. gegooid (die tuin ligt naast dien van den heer Den D.). Toen het ventje zijn pet .haalde, dacht de 'heer Den D.s dat hij in zijn tuin geweest was en zette daarom den jongen na. INGEZONDEN MEDEDEELING. „Na lang zoeken eindelek datgene, wat ik voor mijn tanden n >odig hebl Nadat ik het drie maai gebruikt had, waren mijn tanden hel ter wit, hoewel zjj er door het vele ron ken bruin en leelijk hadden uitgezien. Ik zal geen ander merk meer gebruiken dan Chloro- dont." B., Horst Berg. Verlangt alleen de echte Ohlorodont-tandpasta met rood-wit- blau we garan tiestrook, tube 86 cent en 60 cent! WERKLOOZENSTEUN IN GEVAAR. Ammerstol. In de gisteravond gehou den raadsvergadering, waarin alle leden tegenwoordig waren, kwam ter tafel een verzoek van het Burgerlijk Armbestuur om een aanvullend subsidie over 1931 van f 2500, ter voldoening aan de steun regeling. De voorzitter deelde mede., dat B. en W. van meendng zijn, dat de subsidie moert worden verleend, doch dat zij niet weten, vanwaar het geld moet komen. Uit de begrooting is het niet te halen; ook de post onvoorzien ia uitgeput. Het batig saldo van 1900, groot f 28W, moet wor den teruggestort aan rijk en provincie, ingevolge de voorwaarden, waarop dezen Ammerstol als noodlijdende gemeente te gemoet komen. Na breedvoerige beraadslagingen nam de raad, ondanks ernstige waarschuwing van den voorzitter, burgemeester J. A. A. Uilkens, met algemeene stemmen een voorstel van den heer De Leeuw den Bou- ter aan, om Ged. Staten te verzoeken het overschot van den dienst 1930 voor de noodzakelijke steunuitkeeringen te mogen gebruiken en ihet uit den dienst 1032 te moven terugstorten. De voorzitter beloofde op een spoedi ge beslissing van Ged. Staten te sullen aandringen, docfh verklaarde vóór dien geen enkel mandaat voor uitbetalingen van het burgerlijk armbestuur te kunnen teekenen, aangezien B. en W. daarvoor persoonlijk verantwoordelijk zouden zijn. De gemeento-begToo ting voor 1932 werd goedgekeurd. De gewone dienst sluit in ontvangst met f 54.773,27 de kapitaadienst met f 25.383,78. Voor de ondersteuning van werklooron werd een omtwerp-regeling goedgekeurd, na schrapping van de bepaling, dat de stenntrekkemden geen verlofalooaliteiten mogen bezoeken. Op zijn verzoek werd den heer Uilkens met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend onder dankbetuiging als ge meente-secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand. De 14. burgamawters- vacafure. Op voorstel van wethouder De Jong besloot de raad met algemeene stemmen een verzoek te richten aan den Commis saris der Koningin, om te willen bevor deren, dat Ammerstol afzonderlijk een burgemeester zal krijgen. Met 52 stemmen werd besloten bij dezelfde adressen aan te dringen op de benoeming van een socdaal-democratisch burgemeester, gezien de meerderheid der sociaal-democraten in den raad. Groot-Ammers. De heer M. van As ia benoemd tot bouwkundig oprichter der gemeente Ede. Nog nimmer is het aantal huis- slachtingen van varkens zoo groot ge weest als dit jaar. Ds Ambtswoning. Wlltlge-Langerak. De gemeenteraad heeft gisteren met 5 tegen 2 stemmen be sloten den bouw van de ambtswoning van den burgemeester op te dragen aan den heer Sikma, architect te Amers foort. GEREF. KERKEN. Beroepen te Stadskanaal Ds. G. W. Keur te Oudewater. Dr. A. Scheijgrond. Gouda. De heer A.Scheijgrond is te Utrecht op proefschrift „Het planten- dek vaii de Krimpenerwaard IV" en stel lingen bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkuada. WERKLQQZEN IN DRANKGELEGEN HEDEN. Woensdag hebben we gemeld, dat de Steun commissie had overwogen, dat er werkloozen zijn, die steun genieten en misbruik maken van sterken drank en dat zij had besloten aan steuntrekkenden het bezoeken van drankgelegenheden te verbieden. Gisteren hebben we het bericht ge plaatst van den Besturenbond, dat daar een motie was aangenomen om tegen de zen maatregel te protesteeren, die de bond beschouwt als een belangrijke vrij heidsbeperking. Hier hebben we twee geheel tegenstrij dige uitspraken,"die beide juist zijn. Het is natuurlijk verkeerd, als iemand mis bruik maakt van sterken drank en zeker wanneer dat geschiedt door iemand, die niet zijn eigen verdiend loon daar voor aanwendt, maar de bedragen, die anderen hem schenken voor levensonder houd van hem en zijn gerin. Doch evenzeer is het verkeerd, om zij die bedoelden steun genieten, te verbie den dmnkgelegenlheden te bezoeken. We willen nog ndet eens er op wijzen, dat b.v. werkloozen niet zouden mogen bij wonen een vergadering, een spreekbeurt of iets van dien aard, wanneer die in een „drankgelegenheid" worden gehouden, we willen alleen er van zeggen, dat ook een werklooze rijn volledige vrijheid moet behouden binnen1 de perken der wet en dat op zijn openbaar gedrag niet de voogdij van een commissie past. De werklooze, die riah zelf respecteert, zal er wel voor waken, dat zijn gedrag geen aanleiding geeft tot ergernis en voor hen, die rich zelf niet respecteeren, baten geen verbodsbepalingen. HET GROENE KRUIS. Ds. J. Hoekstra heeft de benoeming tot penningmeester van de afdeeling van „Het Groene Kruis" aangenomen. VRIJWILLIGE LANDSTORM. Voor het examen voor-geoefendheid zijn alhier geslaagd de heeren: H. van Doorn, R. van der Ree, J. de Jong, J. Oudshoorn, allen alhier, H. Renswoude te Bergambacht, A. Boer en J. Stuurman, beiden te Vlist HUWELIJKSVOLTREKKING AAN HUIS. Op een weinig voorkomende wijze is hier hedenmorgen een huwelijk voltrok ken. Het was dat tussohen H. Hogen- doom te Polsbroek en mej. G. Oudshoom alhier. De heer Bogendoora heeft zoo- als bekend, onlangs bij een motor-onge luk onder Vlist een been gebroken. We gens de verbouwing van zijn aanstaande woning, verbleef hij sinds dien ten hui ze van zijn aanstaande eohtgenoote. Aan gezien hij nog niet voldoende hersteld ia, heeft in de woning van rijn bruid in de Korte Weistraat de huwelijksvoltrekking plaats gehad. VOOR PLUIMVEEHOUDERS. Het bestuur der pluimveevereeniging Schoonhoven en Omstreken heeft den heer Pleit te Rotterdam bereid bevonden om in een openbare vergadering, die mor genavond in de zaal van café a la Station wordt gehouden en om 7 uur aanvangt, een lezing te houden met een demonstra tie van verschillende pluimvee- en ko- nijnenrassen. Wij verwijzen belangstel lenden naar de desbetreffende advertentie in dit blad. ARBEIDSBEMIDDELING. Aan bet correspondentschap der open bare arbeidsbemiddeling zijn ingeschre ven 91 werkzoekenden, namelijk: 2 goud smeden, 21 zilversmeden, 3 metaalbe werkers, 3 plateelschilders, 6 fabrieksar beiders, 4 schilders, 4 timmerlieden, 1 meubelmaker, 4 metselaars, 9 opperlie den, 3 grondwerkers, 11 losse werklie den, 3 sigarenmakers, 1 sigarensorteer der, 2 lompensorteerders, 1 schipper, 1 gas-stoker, 1 voerman, 1 stoker, 1 pak huisknecht, 1 mandenmaker, 1 molenaars kneaht, 1 conducteur, 1 bakker, 1 dek- knecht, 1 ass. boekhoudster, 1 verpleeg ster, 1 melkventer, 1 chauffeur (halfwas monteur). Botermarkt De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt bedroeg 50 K.G. Prijzen: Goêboter f 0.75, Wei- boter f 0.70, beiden per half K.G. Elsrenvslllng. Op de hedenmorgen gehouden Veiling werden de volgende prijzen besteed: Kippeneieren f 7—f 7.70, heneieren f 3.80—f 5.90, eendeieren f 4 f 4.75, alles per 100 stuks. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen rijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Ben kinderportemonnaie. DE NOOD VAN DEN LANDBOUW. LEEUWARDEN, 25 Nov. De Friesche maatschappij van landbouw, in haar vergadering bijeen te Leeuwarden, heeft aan den minister van arbeid een motie gezonden, waarin er op wordt aange drongen om ten spoedigste door een noodwet den landbouw tijdelijk vrij te stellen van den druk, die sociale wetten op het bedrijf leggen. SCHEEPSBRAND TE PERNIS. ROTTERDAM, 25 Nov. In den afge loopen nacht heeft aan boord van het 8000 ton metende oorspronkelijk Fran- WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 25 November. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Matige, tijdelijk wellicht toenemende Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken, later waar schijnlijk regen; aanvankelijk zachter. Waterstand van heden: Schoonhoven hg. water 5.40 uur, 1.15 M. Vreeswijk, hoog water 6.50 uur, 1.39 M. Keulen stand 1.37 M., val 0.03M. Maastricht 24 Nov. 41.42 M., val 0.03 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 44 graden Fahrenheit. Woensdag 25 November. Volle Maan. Op 3.25, onder 8.11. Laatste Kwartier Woensdag 2 December. sche stoomschip „Volubitus", dat thans wordt gesloopt en ligplaats heeft bij de slooperij van de fa. Simon, onder de ge meente Pernis, een felle brand gewoed. De brandweer van Pernis, die met haar materiaal niet bij het schip kon komen, riep de hulp in van de Rotterdamsche brandweer. Deze is daarop met de drij vende stoomspuit naar Pernis gevaren. v De brand bleek te zijn ontstaan in het kaelruim, waar men juist gisteren be gonnen was de kurklagen af te breken. Aanvankelijk woedde het vuur zeer fel, doch na eenigen tijd namen de vlammen langzaam af. De schade is vrij aanzien lijk. Een groote voorraad kurk en hout is verloren gegaan. Er was niets verze kerd. Er bevonden zich aan boord van het schip 120 cylinders zuurstof, die door nat houden voor springen zijn bewaard. DE VERDUISTERINGEN TE OOSTER ZEE. Boekhouder veroordeeld. LEEUWARDEN, 25 Nov. De recht bank te Leeuwarden deed heden uit spraak in de zaak tegen den 52-jarigen boekhouder bij de Boerenleenbank te Oosterzee, die terecht heeft gestaan als verdacht van verduistering van onder scheidene bedragen, tot een totaal van ruim f 60.000. De eisch luidde 1# jaar gevangenisstraf. Heden veroordeelde de rechtbank bekl. tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. MAJOOR FRANCO WEER VER DWENEN. MADRID, 2!) Nov. Uit Barcelona w>,rij gemeld, dat de vroegere majoor-rite Franco uit de kliniek te Barcelona, w hij werd verpleegd, zou zijn verdwei Men vermoedt, dat hij zioh in stL heeft ingescheept naar Amerika HET BEGROOTINGSTEKORT IN AMERIKA. WASHINGTON, 25 Nov. Van officieel», zijde wordt medegedeeld, dat het 'tekor op de begrooting der Ver. Staten dezer dagen de 805 millioen dollar heeft over schreden. IS CHINA STRIJDLUSTIG? Gesn medewerking te Parijs. PARIJS, 25 Nov. De houding van de Chineesche regeering en de laatste be- richten over de afwijzing van het gefor muleerde ontwerp, wordt in de Parijsche pers en in Volkenbondskringen druk be sproken. Algemeen verwijt men de Chi neesche regeering, dat zij de pogingen van den Volkenbondsraad, om tot oplos sing van het conflict te komen, tegen werkt. Aangezien de Japansche regee ring zich nooit zal vereenigen met de laatste Chineesche eischen, die o.a. het onmiddellijk terugtrekken van alle Ja pansche troepen uit Mandsjoerije inhou den, is men in Volkenbondskringen ta melijk pessimistisch gestemd over het re sultaat der onderhandelingen. Actis van 9 mogendheden? Men schrijft aan de Amerikaansche regeering het plan toe om, indien de Volkenbond niet in zijn taak zou slagen, een conferentie van de 9 mogendheden te Washington bijeen te roepen, die in 1922 het negen-mogendheden - verdrag hebben onderteekend. Deze mogendheden hebben zich bij dit verdrag verbonden om in dringende gevallen maatregelen te ne men, die in verband met de buitengewo nen toestand noodig mochten blijken. EEN ULTIMATUM. TOKIO, 25 Nov. Uit Moeteden wordt gemeld, dat het Japansche opperbevel heden een ultimatum heeft gericht aan den Chineeschen maarschalk Sjang Su Jan, ^waarin binnen 24 uur ontruiming verlangd wordt van Kingsjau. DE VERDUISTERING DOOR DEN CURATOR. In het Huis van Bewaring te 's-Her- togenhosch wordt een onderzoek inge steld naar de geestvermogens van T., cu rator bij de Hanzebank aldaar, gedeti neerd wegens verduistering van ruim f 100.000, in rijn kwaliteit van curator gtpltffd. eerste blad. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND £N UTRECHT, Schoonhovenschs Courant WOENSDAG 25 NOVEMBER 1931. SCHEEPSRAMP OP SUMATRA. Ia Djambi op Sumatra is gister het gewestelijk vaartuig „Ophelia" na een aanvaring met oen kabelveerpont omge slagen en gezonken. Vermoedelijk zijn zestien personen, passagiers, drie gestraf ten en vijf leden van de bemanning ver dronken, totaal dus 24 personen. X)e „Ophelia" is een hekwieler (een schip dat gebruikt wordt voor de vaart op de rivieren en zeer weinig diepgang heeft) van 25 meter lengte en 4.85 M. breedte. Het schip werd gebouwd in 1918. DOODSTRAF VOOR JONG MEISJE. op Bermuda is de 18-jarig© Beatrice Robinson ter dood veroordeeld wegens moord op haar verloofde, met wien ze getwist had. omdat hij van meening was dat zij te veel aandacht aan andere man nen schonk. Zij werd veroordeeld tot de doodstraf door ophanging. Dit is de eer ste maal, dat op Bermuda door een vrouw een moord werd gepleegd. ONTSTELLENDE CIJFERS. Twee millioen Chineezen ver moord. In 6 Chineesche provincies moet bij de bestrijding van de communistische bewe ging zijn gebleken, dat in de laatste ja ren in totaal twee millioen menschen zijn vermoord en dat voor twee milliard Me- xicaansche dollars schade is aangericht. Men moet voornemens zijn in deze pro vincies militaire maatregelen te nemen. GROOTE BANKIERS BEDREIGD. Pierpont Morgan en andere kopstuk ken der financieele wereld te New York hebben den laatsten tijd dreigbrieven ontvangen met de onderteekening „com munist". De politie heeft naar aaölei- ding hiervan de omgeving van Wall Street onder speciale bewaking geplaatst en op bepaalde punten groepen gestatio neerd, die voorzien zijn van traangas. De brieven waren door de ontvangers aan den minister van justitie overgelegd, die, in herinnering aan de ontploffing van Morgans' bank in 1920, waarbij 34 per sonen zijn omgekomen, de bovenbedoelde fnaatregel der politie bevolen heeft. ZIJN VADER VERMOORD. De 21-jarige Michael Bartkoviak te Recklinghausen (Duitschland), die gear resteerd was onder verdenking op 14 de zer zijn vader doodgeschoten te hebben, is na aanvankelijke hardkekkige ontken ningen moeten zwichten voor de getui genverklaringen. Zijn broeder, de 18- jarige Franz Bartkoviak is verdacht van medeplichtigheid gearresteerd. TOM MIX STERVENDE Naar uit Hollywood gemeld wordt is de bekende filmacteur Tom Mix stervende. Hij heeft een zware blinde darm-operatie ondergaan. DRIE ROBINSONS. steJdheid der chauffeurs en het plan van den heer Braat (platteland) om werkloosheid te bestrijden door snelle wegenverbetering. De minister deelde o.a. mede dat in voorbereiding is een koninklijk besluit om den diensttijd van auto buschauffeurs te regelen Over den duren vliegdienst op Indie antwoordde de minister dat van de daarvoor beschikbaar gestelde sub sidie slechts"' 9 ton zal worden ver bruikt. Zilllng van heden. Besloten werd, na de conclusies be-' treffende de Kon. Hall. Lloyd te be handelen het wetsontwerp tot be perking van den invoer Bij de voortgezette behandeling van de waterstaatsl/egrooting werd met 46 tegen 33 stemmen verworpen de motie de Visser (comm.,i om geen uitstel toe te laten bij de uitvoering van open bare werken. Art. 182 (subsidie K.L.M.) werd aan genomen met 79— s steramen De minister Reijmer vervolg de zijn rede over de afd. spoorwegen. Het slationsvraagstuk van 's-Graven hage acht spr. niet dringend. Ongelukken gebeuren ook op de wei-bewaakte overwegen. De meeste ongelukken zijn te wijten aan eigen onvoorzichtigheid. Vervoer op Zondag is verplichtend volgens de wet Met de A.T O. is het publiek gebaat. Klach ten uit het publiek zijn niet ver nomen. Wanneer opheffing van tramwegen noodzakelijk is moet het publiek daarin berusten. Drie Amerikanen hadden met een kleine zeilboot een tocht door de Zuidzee on dernomen; zij leden schipbreuk en brach ten 6 maanden door op een onbewoond eiland, levq^d van visch en kokosnoten. Toen werden ze pas gezien door een Amerikaansch schip. Eerste Kamer. Drank wet. De Eerste Kamer heeft in behande ling genomen het ontwerp .Drankwet nat eigenlijk een geheel nieuwe wet Vormt, waarbij de heer H er mans ts.d.) erkende 'dat er lang niet zooveel Oieer gedronken wordt als vroeger en dat de drankellende veel verminderd is. Het wetsontwerp wil voor de alco holhoudende miet-sterke dranken maxima toepassen voor de verlof zaken, terwijl ook het toezicht van den {staat op het drankgebruik verscherpt wordt. Er was, nogal verzet tegen het ont werp, vooral op technische gronden daar de taaj van het ontwerp zelfs voor juristen bijna niet te begrijpen W TwVedie Kamer.. Water staat. Vele sprekers en een kort verslag. Over 8e begrooting van waterstaat hebben ruim 30 sprekers het woord gevoerd. Het gaat daarbij nog altijd als vroegen toen de Kamérleden voor een bepaald district zitting hadden en dan bij Waterstaat de belangen van dat district behandelden. Zoo ook nu: allerlei plaatselijke belangen kwamen aan de orde. maar we gelooven goed te doen, met daarvan niet verder melding te maken Alleen in ogen ge noemd worden de eischen van scher per controle op tie lichamelijke ge- DE MISHANDELING TE CABAUW. De dader veroordeeld. Gisteren heeft de Rotterdamsche Rechtbank uitspraak gedaan in de zaak tegen den 22-jarigen P. V. te Lopik, be schuldigd van de zware mishandeling van zijn kameraad, G. de With, dien hij in den laten Avond van 20 Sept. onder Cabauw met een mes in de borst had ge stoken, tengevolge waarvan De With le vensgevaarlijk was gewond. V. werd ver oordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De eisch luidde 10 maanden gevangenisstraf. KOEIEN GESTOLEN. Voor de Rotterdamsche Rechtbank ver scheen gisteren de veehouder W. J. d. W. te Reeuwijk, 52 jaar oud. Hij was verdacht van diefstal van een zwarte koe met een blaarkop uit een wei aan den Ringdijk in den polder Vettebroek onder Zwammerdam, gevolgd door diefstal van een roodbonte koe uit dezelfde wei eeni ge dagen later. Verdachte bekende deze feiten. Met zijn gezin met 10 kinderen verkeerde hij in moeilijke financieele omstandigheden. De koeien heeft hij 's nachts per auto naar Rotterdam laten brengen en daar voor de slacht verkocht. Er is nog goed f 100 op hem in beslag genomen. Een der koeien heeft hij voor f 182,50 ver kocht. De benadeelde, getuige J. W. van Dijk, schatte de beide gestolen koeien op f 525, wat verdachte deed opmerken, dat hij er geen f 400 voor geven zou. Het O.M. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte 8 maanden gevange nisstraf, met aftrek van den tijd in voor loopige hechtenis doorgebracht. De verdedigster, mej. mr. J. Zeelen- berg, vroeg aanhouding van de zaak tot een reclasseeringsrapport zal zijn inge komen. Het 0. M. verzette zich niet tegen dat verzoek en de rechtbank besliste daarop dat de zaak nog 14 dagen zal worden aangehouden, waaruit niet de conclusie mag worden getrokken, dat er een voor waardelijke veroordeeling zal volgen. steed aan feestjes of wedstrijden. U mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte; i. M. KOOIMAN. Peursum, 21 November 1931. Verhuring Hooi- en Weiland. Langerak. Maandagavond had in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk plaats de verhuring bij inschrijving van 6 peroeelen hooiland en 1 perceel weiland toebehoorende aan de diaconie dier ge meente voor den tijd van 3 jaren. Voor perceel I, hooiland, groot 2 H.A., 54 A., 60 C.A., was de 'hoogste inschrij ver D. Kasteleijn alhier voor f 115 (f241) Perceel II. hooiland, groot 2 H.A., 50 A., 24 c.A., A. Terlouw alhier voor f 132 (f 258). Perceel III, (hooiland, groot 2 H.A., 97 A., 16 c.A., B. wan Wijk te Nieuwpoort voor f 110 (f 331). Perceel IV, (hooiland, groot 2 ELA., 18 A., 96 c.A., A. Aamen alhier voor f 60 (1 181). Perceel V, (hooiland, groot 1 H.A., 40 A., 46 "C.A., A. Rietveld Sr. alhier voor f 91 (f 103). Perceel VI, hooiland, groot 1 H.A., 25 A., 12 c.A., W. Roosendaal alhier voor f 105 (f 175). Perceel VII, weiland, groot 1 H.A., 11 A., 70 c.A., H. Roest alhier voor f 127 100). De cijfers tusschen (haakjes geven aan de -opbrengst der verhuring nu 8 jaar go- leden. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zaterdag be steedde G. Fijan voor den heer Fl. Ver hoef aan het verbouwen van een woon huis. De uitslag was: Timmerwerk: J. Hordijk"f 1296, G. van Leeuwen f 1228, F. van Vliet f 1171, Val kenburg f 1143, W. van Vianen f 1120, T. Terlouw f 1048. Metselwerk: J. C. de Wit f 1313; H. P. de Wit f 1293, T van Vliet f 1103. SchilderwerkGehr. Van Erkel f 376, L. Stolk f 354, Gebr. Visser f 338, P. van Reeuwijk f 321. H. Boele f 292. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Vrijdag 27 Nov., 's avonds 0.30 uur, de heer Verheul, van Brakel. BRANDWIJK. Donderdag 26 Novem ber, 's avonds 7 uur, de 'heer J. Kars, Zondag 2. GIESSEN-NIEUWKERK. Donderdag 26 November, 's avonds 6.30 uur, Ds. L. Nugteren. Dankstond voor (het Gewas. IX>PIK. Donderdag 20 November, 's avonds 6.30 uur, Ds. Goslinga, van Utredht. Rede voor de Jonge lings-Veree niging. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Wijkgs- bouw. Donderdag 26 November, 's av. 7 uur, de heer A. de Redelijkheid. VERBETERING. Mijnheer de Redacteur; Het is naar aanleiding van het verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Peursum, in uw courant van 16 November, dat ik eenige plaatsruimte van u vraag. In dat verslag staat vermeld, dat na eenige discussie het voorstel van mij, om geen subsidie te geven aan de Gewestelijke Landstormoommissie. in stemming gebracht en verworpen wordt. Een dergelijk voorstel is door mij niet gedaan, en is ook in den Raad niet m behandeling geweest» alleen toen het voorstel van B. en W. ter tafel kwam, om een subsidie te geven van f 10..- en een der leden voorstelde om die subsidie te verhoogen tot f/25.- heb ik gezegd, dat ik f 10.-* vol-, doende vond eji dat naar mijn mee ning, van het geld der landstorm- comraissie wel een» te veel werd be- AMSTERDAM, 25 Nov. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 286 vette kalveren, le kwaL 7280, 2e kwal. 0270, 3e kwal. 50-60 per K.G. levendgewioht; 37 nuchtere kalveren f 7 14 per stuk; 550 mrkens, vleesohvarkens, wegende van 90110 K.G., 4546, zwa re varkens 4446, vette varkens 4244, per K.G. slaahtgewiohL WOERDEN, 25 Nov. (Draadloos). Kaasmarkt. Aanvoer 291 partijen kaas. Prijzen: Met rijksmerk le kwal. f 34 36, idem 2e kwal. f 3133. Handel traag. UTRECHT, 24 Nov. Ver. Eier-vedling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 4.10— 7.75, eieren bruin f 08, eendeieren f 3 4.80, alles per 100 stuks. Aanvoer 31.000 stuks. GORINGHEM, 23 Nov. Eierveiling te Gorinohean. Aanvoer 15.901 kippeneieren en 157 eendeieren. Prijzen: Kippeneieren 45-50 K.G. van f 4.20-4.60, 50-55 K.G. f 5—6.20, 56-60 K.G. f 0.30—7.40, 60 K.G. en zwaarder f 7.70, eendeieren f 5.20, alles per 100 stuks. GROOT-AMMERS, 23 Nov. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingpvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 23 Nov. 1931. Aanvoer 7575 eieren. Prijzen: 7135 kip peneieren f 4.357.50, 640 eendeier en f 3.90—6.10, beiden per 100 stuks; 230 K.G. knollen lHoent, 970 K.G. appelen 315 cent, 296 K.G. pereh-4<14 cent, 116 K.G. aardappelen 23 ct., alles per K.G.; 34 pond boter 65—73 cent, 107 pond kaas 2632 cent, beiden per pond; 3 konijnen 30 cent per stuk; 380 stuks kool lH—4 cent per stuik. ROTTERDAM, 24 Nov. Ter veemarkt waren Dinsdag aangevoerd 182 paaiden, 10 veulens, 1436 magere runderen, 785 vette runderen, 243 vette kalveren, 539 nuchtere kalveren, 500 graskalveren, 538 schapen of lammeren, 119 biggen, 21 bokken of geiten, 24 overloopers. Prijzen per half K.G.: Koeien 1924, 3234 en 37—39 cent; ossen 2325, 30 32X en 3406 cent; stieren 22H24, 2830 en 3234 cent; kalveren 4045, 52 H—blVi en 65—67 H cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 190310, stieren f 100 440, graskalveren f 40—90, paarden f 190 290, slachtpaarden f 100—205, hitten f 80 150. veulens f 5090, fok nuchtere kal veren f 1520, slaoht nuchtere kalve ren f 9'13, kalfkoeien f 185300, pin ken f 125—170, vaarzen f 150—190, big gen f 610, f 1.201.50 per week. Overzicht: Koeien en ossen slepende handel, le kwal. lagere prijzen, overige prijshoudend; vet vee stille handel, prij zen als vorige week; stieren willig, prij zen als vorige week; vette kalveren ta melijke handel; schapen en lammeren re delijke handel, prijzen als Maandag; jong vee tamelijke handel, graskalveren stugge handel, prijzen per pond 19, 22, 24; nuch tere kalveren vlugge (handel, duurdere prijzen. BODEGRAVEN, 24 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 248 partijen, waarvan 244 met rijksmerk, 9682 stuks, 88038 K.G. Pi ijzen le kwal. met rijksmerk I 35 37, 2e kwal. met rijksmerk f 3134. Han del matig. ROTTERDAM, 23 Nov. Binnenlandache granen en peulvruchten. Gerst f 6.25—7. Haver f 5 75—6.50. Erwten kleine groene f 11.7513.50. Overigens f 8.60—<11. Schokker-erwten f 19—23. Verder van f 10>17. Bruine boonen naar (kwaliteit van f 8 —10.50, soms iets meer. Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 28 Nor. Buitenlandsohe granen. (Beridht ran de mak. Hagen beek Sc Vanj der Schalk). Stemming prijs houdend. «logge Zuid-Russische alhier disponibel) f 5.60, Noord-Russische al hier disp. f 5.66, Canada no. 3 alhier diap. f 5.901 ad. no. 2 etoomend f 6.05. Gerst. Canada no. 3 alhier aangek, f 116, 62-0 vn. Zuid-Russische alhier disp. f 114, 61-2 vn. Donou alhier aan gek. f 114, 62-3 vn. La Plata stoom, f 116, Amerikaansche November16 De cember afl. f 115. Haver. Noord-Russische aJh ier diap. f 6.90, 51-2-53 vn. Zuid-Russische alhier disp. f 0.70, 54-5 vn. Zuid-Russische stoom, f 7, Canada no. 3 alhier aangek, f 0.75. Mais per 2000 ko. Gele La Plata alhier disp. f 84, id. alhier aangek, f 81-2, Do- nau-Galfox alhier aangekomen f 80. ROTTERDAM. 23 Nov. Voederkoeken. (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). Noord-Amerikaansohe loco en st. f 7.50, Nov.-Febr. f 7.70, Jan.-Maaxt f 7.80, id. van N.-Amenik. zaad loco f 8.40, dito merk SWC looo I 8.45, dito merk Maplq Leaf looo f 8j65, id. merk SK looo en sL f 7.60, Jam-Maart f 7.85, dtito v. Nar zaad merk SK loco f 8.80, Duitsche lijn koek af Emmerik prompt f 7.60, Jan.- April f 7.65, Duitsohe grondnootkoeken af Spycte (Goah) prompt f 7.801 Gleve Dec. f 8, Lijnzaadsohiliers (Bombay) lo co en st. f 7.65, merit HVO looo f 7.80, Grondnootschilfers Bombay light st. f 7.60, extra light Dec. f 8.10, dito dito merk HVO loco f 8.40, Manilla oocoskoe- kén merk SK loco en st. f 6.75, Amerik, cocoa Dec.-Jan. afl. f 0.75, Amerik. Se sam loco en st. f 7.80, Katoenzaadmee! 49 pCt. Texas Nov. afl. f 7.30, Deo. afl f 7.25, Inlkndsche Voorslag Lijnkoeken loco f 7.30, Dec. f 7.40, Jan.-Maart f 7.75, id. Lijrikoeksohilfers loco Dec. f 8, Jam- Maart f 8.25, Soyasohroot loco en Dec. f 7, Jan.-Fehr. f 7.10, idem eocoskoeken looo en Dec. f 7, Jan.-Febr. f 7.10, Palm- pitkoeken looo f 6.25, alles per 100 K.G. en gedeeltelijk tweede hands. l Zoo de Heere wil en zij I leven, hopen onze geliefde Ouders Cornells Ooms en j Adrians Speksnijder den 26sten Nov. a.s. den dag te herdenken, dat zij voor 40 jaren in den Echt zijn verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van i Hunne dankbare Kinderen I ehuwd en Kleinkinderen. j Streefkerk, 25 Nov. 1931. j Heden behaagde het den Heere van leven en dood, tot onze diepe droefheid, na een st^artelijk lijden in het Wilhelflyna Kinderziekenhuis te Utrecht, van onze zijde weg te nemen ons innig ge liefd Zoontji en Broertje in den leeftijd van ruim 6 maanden. Ue Heere, wiens doel enkel wijsheid is, trooste ons in dit zoo smartelijk verlies. A DfcN BESTEN. M. DEN BESTEN— de Bruin. TEIJNTjE. TEUN1S Benschop, 23 November 1931 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, door een noodlottig ongeval, onze trouwe Vriend, Zijn nagedachtenis zal steeds bij on» in dierbare herinnering blijven. ZIJN VRIENDEN. Ouderkerk a/d IJssel, 25 November 1931 Voor de vele blijken van belang stelling ontvangen van Familie, Vrienden en Bekenden, bij de betuigen ondergeteekenden hun hartelijken dank. j. VERSLUIS. T. VERSLUIS—Bot. Willige Langerak, 24 Nov. 1931, Mevr. PIETERSE, Wilheiminalaan 4, Park de Kieviet, Wassenaar, VRAAGT voor terstond een flink net P O., goed kunnende werken en koken. Qoed loon en reisgeld. GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoordige bij: J. Dfc KROES, Overschie, Bovjpndijk 19 GEVRAAGD tegen 1 jan. a.s. t Een flinke P.O. of 0 0,, bij Oebrs. Blanken, Bakkerij, Bergambacht. GEVRAAGD met 1 Jan. a.s. en een goed kunnende melken. Adres: C. VAN V LI ET, B 94, Oouderak. Openbare Vergadering van de Pluimveevereenitjtng „Schoonhoven en Omstreken" op Donderdag 28 Nov., n.m. 7 uur, in de Zaal van den Heer OSKAM (Opweg). Spreker de Heer PLEIT van Rotterdam. Lezinq mei Demonstralie van verschillende Pluimvee- en Konijnenrassen. - Wat leerzaam». Komt hooren en zien. Toegang vrij. HET BESTUUR. HFT BESTUUR maakt bekend.dat gedurende de Wintermaanden dt zitting op DINSDAG-AVOND IS VERVALLEN, en wordt VERVANGEN door een zitting eiken W0ENS0A8- MORIJj-N van 9 tot 12 uur. De zitting op ZATERDAGMORGEN blijft ONVERANDERD. 1 Tevens wordt herinnerd, dat de rente voor dadelijk opvraagbar* gelden bedraagt 3S procent, en voor gelden, een jaar vast, 4 prooent. Wed. R. STEEHOUWER, Hoofd- Btraat, Haastrecht, beveelt de SI-SO koperpoets aan boven alle andere soorten terwille der uitnemende kwa liteit. Probeer se eens. Tegen 1 Dec. of 1 Jan. as. beschikking der kamers naar ver kiezing, tegen nader over een te- komen conditiën Br., onder no. 5590, bur v.d. blad Weduwman P O. ruim 30 Jaar met een Zoon, van beroep Werk man, wenscht langs dezen weg in- kennis te komen met van gelijke leeftijd. Brieven, met portret worden ingewacht aan het bureau v d. blad, onder no. 5600. Geheimhouding verzekerd. Voor 't mooiit* koper, 't beste silver en nikkel, neem SI-SO de goede koperpoets Probeer eens een tube van een dubbeltje. H. KREUK, Kerkweg, Ouderkerk a/d IJBSel. Ta koop aangeboden i Reeds lang bestaande' in een dorp bij Gouda op goede stand, gelegen aan hoofdweg en water. Brieven, onder no 5610, aan het bureau van dit blad. Ta koop aangebodeni Goed beklante Omzet ongeveer 10 zakjes. Het pand, waarin de zaak wordt gedre ven is te huur. Te bevragen J. C. ZIJDERLAAN, Stolwijk C 113. SI-SO de goede koperpoets in tuben wordt door ons aan al onze afnemers aanbevolen als zijnde de beste. Probeer eens een tube van een dubbeltje bij P. UIT TEN BOOGAARD, Marktveld, Haastrecht. Aangeboden Een Chevrolel Bestelwagentje geschikt voor Slager, Bakker óf Kruidenier, in goeden staat, prijs 400 gulden. Een 29 30, ook geschikt voor ombouw prijs 900 gulden. OUD-ALBLAS. Tel.: KANTOOR. Waarom zou U niet Het beste nemen 7 Neem toch SI-SO de koperp>>ets van een dubbeltje. Deze is beter dan ander* omdat het koper er mee gepoetst langer mooi blijft. GEZ. DE LANGE, Voor- •traat, Haaitrecht.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2