Stadsnieuws. UIT HET ADRESBOEK VAN ST. NICOLAAS WEERBERICHT. Neusverkoudheid FORMAN. Telegrammen: Gemengd Nieuws. DRIEVOUDIGE MOORD BIJ ECHT. UITBREIDING VAN HET TEXTIEL-CONFLICT. Briefwisseling. Sportnieuws. Predikbeurten. Loop der Bevolking Burgerlijke Stand. Marktberichten EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND :N UTRECHT. Schoonhovtnttht Courant MAANDAG 3u N0VEK3ER 1831. Tot ledm van bet bestuur van de A.R. Kieavereeniging werden in de plaats ven de heeren H. Boek en A. erna Nieten, die verplicht aftredend wa ven, gokoasa de heaiea J. fiwflN *a Möhle. Bi} het achteruit rijden reed de bestuurder van een vraohtauto, M., uit Berkenwoude, aan den Breedeweg in de naast het erf van den landbouwer T. loo- pende sloot. De bestuurder wist »ioh, door van den wagen te epringenL in vei ligheid te stellen; de uit voerbieten be staande lading kwam grootendeels in het water terecht. Nadat de auto met een kraanwagen gelicht was, is men met het opvisschen van de bieten begonnen. Door slippen reed de heer W. uit Delft met zijn luxe auto met groote snel heid tegen een boom. De aanrijding was zoo hevig dat de auto totaal in elkaar werd gedrukt. De bestuurder vloog door den schok uit de auto en kwam in een droge sloot terecht. Hij liep daarbij ver schillende kwetsuren op, welke een spoedig aanwezige dokter heeft verbon den. De auto is met een kraanwagen weggesleept. Raadsvacaturs. Ussslstsin. Aangezien de heer P. Ot- ten zijn benoeming ais lid van den ge meenteraad niet heeft aangenomen, heeft de voorzitter yan het centraal stembu reau benoemd verklaard den heer B. van Doorn. Een zoontje van den landbouwer Van Sch. werd zoodanig door een hond in zijn wang gebeten, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Van Sch. had nog maar kort den hond in eigendom. Op eed der groote fabrieken waren twee arbeiders bezig eenige boomen te vervoeren op een lorrie. Daarbij liep de lorrie uit de rails en kantelde. De beide arbeiders zochten hunheenkomen in het langs de fabriek gelegen water. De beide arbeiders waren evenwel buiten het be reik der gevaarten en bekwamen zoo doende geen letsel. Oris jubilea. Ussslstsin. De heeren H. A. Groene- veld, J. H. Nieuwenhuijs en G. G. Pompe herdachten het feit, dat zij 26 jaar lid zijn van het kerkkoor der parochiekerk van don H. Nicolaaa. De tooneelvereeniging „Onderling Genoegen" gaf een uitvoering in „Con cordia". Opgevoerd werd een sociaal spel: „Als Moskou roept". Dit stuk in 3 bedrijven vond eep goede vertolking en gaf een beeld van de communistische propaganda, het gebruiken van betaalde krachten, het visschen in troebel water bij werkloosheid enz. Jubllsum-uitYOtring „Zanglust". Ussslstsin. De Chr. Gem. Zangvereen. „Zanglust", die zeer binnenkort haar 16- jarig bestaan hoopt te vieren, heeft dit feit reeds vooraf herdacht, door een uit voering gedurende 2 avonden in de con certzaal van De Strik. Beide avonden was de zaal geheel bezet. De eerste uitvoering woonden ook de burgemeester en zijne echtgenoote, als ook mevr. de wed. Tuijtjes, echtgenoote van den vroegeren dingen», bij. De voor zitter, de heer H. van Eek, dankte de burgerij voor da belangstelling d o „Zang lust" steeds heeft mogen ondervinden. Onder de goede leiding van den beer J. van Beek uit Woerden, werden" enknlo nummers voor gemengd koor a capella uitgevoerd, die een goede vertolking go- noten. in een betrekkelijk korten tijd van voorbereiding had de directeur het weten klaar te spelen een paar koornununers uit te voeren met begeleiding van ftryk- orkeat. Ze voldeed uitstekend. Ook als dirigent van het Utrechtsch Symphonie-orkest „Amicitia", dat beide avonden zijn medewerking verleende, toonde de beer Van Beek zich zeer be djeven. Het corps gaf goede en goed uit gevoerde muziek, te hooren. Na het zang- en muziekprogramma volgde een symboliek spel met zang in 8 tafreelen, gugoven onder regie van den samensteller, den heer J. Hardenbol te Utreoht «n opgevoerd door enkele leden van „Zanglust". Achter de ooulissen verzorgde een ander gedeelte van het gemengd koor den vaak moerstorumigen zang, aan het orgel begeleid door direc teur Van Beek. Door eenvoudige toonwlensoomwring en kleurenverlichting w.-rd in <kze op voering het juiste effect bereikt. De speelsters en spelers hebben veel voldoe ning kunnen boeken voor hun werk. Den eersten avond werd den directeur een groote bloemenmand aangeboden als blijk van hulde; den 2en avond werden bloemen geschonken door het muziekgo- zelschap „Euterpe". Amside. Hoe gevaarlijk het is om aan een rijdende auto te gaan hapgen onder vond Vrijdagavond de 14-jarige zoon van den heer T. v. d. Wal, die in* de Fran schef (raat aan een vrachtauto ging han gen. Bij het loslaten viel hij en bleef lig gen. Bij kapper Rijnhout werd hij bin nengedragen en naar huis vervoerd, waar dr. Donker geen ernstige gevolgen van dezen val kon vinden, maar hem toch eenige dagen rust voorschreef. Zaterdag hakte de zoon van den heer H Versluis, die in de griend aan het houthakken was, met een snqeimes in een zijner vingers, waarbij hij een pees afsneed. Op advies van den geneesheer moest bij zich naar het ziekenhuis te Gorinchem begeven. Hij zal wellicht het topje van den vinger moeten missen. In het café van den heer A. v. d. Grijn werd Woensdag een schutjas-avond gehouden, waaraan 34 personen deelna men De prijzen werden als volgt be haald: W. Bouter, W. de Groot Tz., G. d. Kruik Adrz., Adr. d. Kruik en H. Roodhorst, ieder 2 eenden; J. Roodhorst, «n L. P. v. Staverep, leder een eend; D. Bouwmeester te Tienhovta, 2- eenden. Bergambacht. De damclub *D. I. D." speelde een wedstrijd met „T.O.G.M te Waddinxveen, waarbij JD.1.D." winnaar werd met ld—7. Dr. L. J. Zietetra heeft de benoe ming tot directeur yan Academiech Zie kenhuis te Groningen aangenomen. De muxiekvereeniging „Excelsior" gaf in de bovenzaal van hotel ,,'t Gen trum" een muziekuitvoeding, met mede werking van een tooneeldub te Berken woude, welke het tooneelstuk „Zwerver" opvoerde De groote zaal was vrij goed bezet. „IJsclub „Ds Tslsgraaf". Groot-Am mars. Vrijdag hield, in het café van den heer G. van As de ijsclub „De ieiegraaf" haar jaarlijxsche leden vergadering. Aanwezig waren 120 leden. De voorzitter opende met een woord van welkom en drukte z«jn voldoening er over uit, dat zooveel leden waren opgekomen. Dit het verslag van den penningmeester bleek, dat de kas een saldo heeft van ruim f 800. By de verkiezing van be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren P. Gelderbiom en J. G. v. d. Hee, werden deze met meerderheid van stemmen herkozen. In de plaats van den heer G. Voorspuij, penningmeester, die bedankt bad, werd gekozen de heer G. de Vos. Daarna werd de gratis verloting ge houden, waarvan de uitslag was als volgt: L. Gelderblom, een konijn; A. Nat zijl, idem; J. Rietveld, een eend; J. van As, idem; A. Oskam, een rollade; A. v. d. Hoven, idem; H. Stout, een zak-por- tefeuille; D. Ooms Pz., een portemonnaie; H. van Houwelmg, boterletter T; J, Schep, een pot sigaren; N. Terlouw, een kist sigaren; K. v. Wijk, verrassing. De afd. Sliedrecht van den Algem. Nederlandschen Politiebond heeft als af gevaardigden naar de Algemeene Verga dering op 8 en 9 December te Amster dam gekozen de heeren L. den Boer, chef-veldwachter te Nieuw-Lekkerland en de Heer, veldwachter te Ottoland. Als plaatsvervanger den heer E. Hoop, veld- Lskkerkerk. De uitslag der Veiling is als volgt: aangevoerd werden 1600 eieren, die van f 6 tot f 7,60 per 100 grage koo- pers vonden. Roode en witte kool brach ten 36 cent per kist op. Boter 66 cent enkaas 32 38 cent per pond. Handel vlug. De heer W. E. Verhoog heeft te Arnhem als calculator het diploma be haald van het officieel erkend oplei dingsinstituut der Nederl. Vereemging van chefs m het Grafische bedrijf. Bij de stemming voor drie notabelen dar Ned. Herv. Gsm., die aan de beurt van aftreding waren, zijn de aftredenden de heeren J. Stoppelenburg, D. van Zwienen en P. Gouwens met algemeene stemmen herkozen. De collecte, die bij de uitgangen der Ned. Herv. Gem. voor noodlijdende ker ken en personen is gehouden, heeft opge bracht f 21. Ter voorziening in de vacatures, ontstaan door periodieke aftreding in het Burgerlijk Armbestuur, zijn de Vol gende dubbeltallen opgemaakt: Vacature G. de Groot Wz.: 1. cature P. v. d. Graaf Jz.: 1. P. v. d. Graaf Jacz., 2. P. G. Broere. Vacature J. Ber ger: 1. J. Berger; 2. W. den Ouden Dz. Nlsuwe-ifafrjpmolsn. Nieuw-Lekkerland. De gebroeders De Langen hebben een nieuw systeem maal- werktuig aangeschaft, een z.g. Miracle- molen. Vrijdagmiddag zijn er proeven ge nomen, welke uitstekend slaagden en waarbij veel belangstellenden waren. Bij dit werktuig wordt bet graan in den mo len gedaan, waarna hét door hamers wordt fijngeklopt op een zeef. Dit ge klopte graan wordt vervolgens door een ventilator in de cycloon gebracht en ver volgens in den maalbak. Het meel komt dan aan twee zijden van den maalbak te voorschijn. Dat het werktuig een groo te verbetering is, blijkt uit het resultaat. In een uur tijd kunnen 40 zakken of on geveer 8000 K.G. graan worden gema len. In de Albiasserwaard is dit het eer ste werktuig van dien aard. De firma De Langs heeft met de aanschaffing sr van gstoond, dat zij het publiek op de vlugste wijze met de nieuwste maohine's wil be dienen. Leveranoier van het werktuig is ds hter Ottsvangsr te Moercapelle. Nieuw-Lekkerland. De Gereformeerde Meisjesvereeniging „Mirjam" hield in het lokaal achter de Gereformeerde Kerk haar derde jaarvergadering. Na lezing van de notulen en het jaarverslag, werd het programma, waarop voordrachten en onderwerpen uit Bijbelsche en vaderlandsche geschiedenis voorkwamen, vlot afgewerkt. De heer H. Arends, hoofd der bijzondere school, sprak een toepas selijk slotwoord. Een collecte ten bate der vereeniging bracht ruim f 19 op Vanwege het Nutsdepartement N.-L. is weer een aanvang gemaakt met het verschaffen van warme melk aan die kinderen der openbare scholen, die in het middaguur niet naar huis kunnen gaan. De enkele werklieden, die nog in dienst waren bij de „Maatschappij vooif" scheepsbouw" alhier, zijn de vorige week ook ontslagen, zoodat het bedrijf is stil gelegd. In de consistorie van de Ned. Herv. Kerk beeft Donderdagavond de verhuring plaats gehad voor den tijd van vier jaar, van 12 perceeltjes bouwland, be- hoorende aan de Diaconie dier Kerk. De totale opbrengst bedroeg f 120 per jaar. Stolwijk. De Rederijkerskamer „Ex celsior" gaf deze week een uitvoering ia der zaal van den heer Joh. Noomen. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Opgevoerd werd „Mottige Janus", een tooneelspel uit het Hollandsche Matro- zenleven in 6 bedrijven, door M Spree, Zooals wij van „Excelsior" gewoon zijn, werd het stuk zeer verdienstelijk ge spoeld. Da altroering werd met bal be sloten. Diudaf 1 Dtwnbw, 4« *to«4i 7 uur, aal in de Zondagsschool in bet Beijerache een godsdienstoefening gehou den worden door den heer H. Brink, godsdienstonderwijzer te Vrieaeveen. Haastrecht Het berioht omtrent de uitvoering van de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" in ons blad van Vrijdag, vermeldde dat de baten van dia uitvoering ten goede zouden komen aan het „Lighalfonds". Deze medeedeeüng ia gebleken onjuiat te lijn. Gouden huwelijksfeest. Hsksndorp. Op 1 Deo. hopen de heer Johannes Boer en mej. Wijntje Peulen hun gouden huwelijksfeest te vieren. Brandweer. Hekendorp. In de plaats van den heer G. A. Mulder, die bedankt heeft, is tot hoofd-brandweermeester benoemd de heer A. van der Grift. Tot brandmeester werd benoemd de heer Jan Vermeer. Staking opgeheven. Moordrecht De staking aan de Kon. Ver. Tapytf abrieken is opgeheven. Met ingang van Woensdag zal de staking aan bovengenoemde tapytf abrieken alhier tot het verleden behooren. De arbeidersorga- nisatie's hebben de nieuwe voorstellen van de directie goedgekeurd. Er zal nu in plaats van een 10 pGt. loonsverlaging een 6 pCt. loonsverlaging plaats vinden. Moordrecht De Moordrechtsche IJs club hield in het Posthuis haar jaarver gadering. Aanwezig 44 leden. De voor zitter, de heer W. J. Vis, opende met een hartelijk woord van welkom de vergade- rin. Het jaarverslag werd door den se cretaris voorgelezen en gaf blijk van een opgewekt vereenigingsleven. Het aantal leden is wel iets teruggeloopen en be draagt momenteel 112. De penningmees ter gaf een overzicht van den financi- eelen toestand der vereeniging. De ont vangsten waren f 269,40 en de uitgaven f 88,80. Batig saldo f 140,60. Deze reke ning, door twee leden nagezien, werd goedgekeurd. Bij de verkiezing van drie bestuursleden werden de aftredende be stuursleden herkozen. De heeren d. Gaag, Hoogendoorn en Vis namen hunne herbenoeming aan. Uitgeloot werden 26 aandeelen van de rentelooze aandeelen van de leening, noodig voor de aan schaffing van een nieuw bestuurslokaal. Eveneens werd f 26 afgelost van de leening, gesloten voor hetzelfde doel. Bij de algemeene besprekingen kwamen eeni ge huishoudelijke zaken aan de orde, waarna de verloting aan vijf aanwezigen een eend verschafte. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Moordrecht. Wegens afkeuring van het terrein is de voor Zondag vastgestelde voetbalwedstrijd van de voetbalvereeni- ging „Moordrecht" niet doorgegaan. Esn vreemds gast Rssuwljk. Bij de noodbruggetjes aan den Blindeweg, de vroegere dooi braak van den polder Vettenbroek, hee t l do vis- scher Burger alhiw; een Cbmooscle kreeft gevangen. Dif dior is tol dusver niet in Nede:lend gevonden, doch kouit wel veel in Duitse (dand voor, waar het veel schade aan don viSchstand doet Esn natte vlschpartij. VI 1st Een dokter uit Rotterdam had gisteren met een kennis en drie zoons een goeden vangst gemaakt in de Vlist. Geheel voldaan wilde het gezelschap om streeks 2 uur huiswaarts keeren. Bij het wegrijden slipte de auto echter, waar schijnlijk tengevolge van den glibberigen weg en gleed in de sloot. De wagen lag geheel opzij. De vijf inzittenden konden eruit klauteren. Zij voorzagen zich bij den landbouwer Van Diemen van droge kleeren, terwijl de heer P. G. van Di» uit Schoonhoven gehaald werd om met zijn kraanwagen de auto op het droge te hij- schen. Zoo trok een wonderlijke stoet eenigen tijd later Schoonhoven binnen: voorop een luxe wagen van Van Dis met vijf „boeren" van wie er één verwondingen had aan zijn hand. tengevolge van de glasscherven. Daaraohter een kraanwa gen, die een luxe auto trok, dik onder den modder van boven tot onder. Ongeveer half zes kon het gezelschap ds thuisrsis naar Rotterdam ondernemen. voor Schoonhovon. Sint Nioolaa* gaat met zijn tijd mee. Hij heeft zooveel cadeaux te koopen, dat hij tegenwoordig voor elke stad een kaartenstelsel heeft ingevoerd, waarop vermeld staat, in welken winkel hij de verschillende inkoopen «ail doen. Wij hebben van dat kaartenstelsel inaar ge gehad en drukken het hieronder ai: (Vervolg.) FIRMA H. A. VAN BAAREN, Haven Haarden, Kodhels, Galanterieën, Speel goed enz. A. BAARS, Haven:, Sigaren, Cigaret ten enz. C BIK, Lopikerstraat: Stoffeerderij en alle soorten Meubelen. H. G. BRANDS, Lopikerstraat: Fijrig La derwaren. MAGAZIJN „CUBA", Lopikerstraat: Si- gurenaansfteksr*. Pijpen, Sigaren, Ciga- retten. FIRMA J. DOESBURG, Lopikerstraat: Specialiteit in Leerdamsoh Glaswerk en Bloemist. G. A. VAN ENGELEN, Nieuwe Singel 1 79; Alarm-appaxaten. JOH. A. HOEFNAGEL, Haven: Heeren en Dameskapper, Otfeurs enz. J. A. VAN SGHAIK, Lopikerstraat: Bo terletters. Spritalettera, Pepernoten. WED. t). SMIT, Haven: Bobinson-schoe- nen. Pantoffels. A. N. VAN ZESSEN, Veerstraat: Droge rijen, Toiletartikelen, Vee-gsneesmid delen. Onder de Advertantifa ln dit num mer vind» men omtrent de mktn uit het kaartsysteem van St. Ni ooi aas mees uitvoerige bijzonderheden. Ook ovar de cadeaux «2 kortingen, we&e man geniet CRI8I8-CQMITE. Oprichting van ets Plaat selijk Comité. De burgemeester beeft morgenavond een aantal ingezetenen opgeroepen om op het Stadhuis hijeen te komen ter bespre king van plannen tot het verieenen van steun en het oprichten van een plaatse lijk steuncomité. In de circulaire, die aan de genood ig- den is gezonden, zegt de burgemeester o.a.: Nu ook in de gemeente Schoonhoven het aantal werkloozen toenemende is, ve le steuntrekkende arbeiders uitgetrokken geraken, wooden steeds meer gezinnen aangewezen op de hulp van Steunoom- miftsio en Armbesturen. Uit den aard der zaak zijn de door deze instellingen uit te Keeren bedragen met hoog en alleen ge schikt om in de allereerste levensbehoef ten te voorzien. Tot nu toe was het weder zacht, maar het jaargetijde is dat van koude en vorst. Wanneer deze laatste itnreedit, zal onge twijfeld in zeer vele gezinnen nood ont staan. Vooral zal er gebrek heerschen aan warme kleeding, dekking en brand stoffen. Ook zal zeker in vele stille en teruggetrokken gezinnen, die zich niet bij de openbare instellingen om steun durven aanmelden, heimelijk ernstig ge brek worden, geleden. Ik ben er van overtuigd, dat bij vele beter gesitueerden in onze stad nog ve le artikelen op het gebied van kleeding en dekking beschikbaar zijn, welke de eigenaars ongetwijfeld gaarne ter be schikking der noodlijdenden zullen stel len. En ook geloof ik vast, dat er onder hen velen zijn, die gaarne nog op eeni- gerlei andere wijze hun minder bedeelde stadgenooten vrijwillig met geldel ijken of anderen steiun door deze noodlottige tijdsomstandigheden heen willen helpen. Dit alles zal alleen niet of hoogstens zeer gebrekkig geschieden, omdat het or gaan ontbreekt, waarbij ©enerzijds de versohillende bijdragen kunnen inkomen, en waardoor anderzijds een rechtvaardige uitdeeling kan plaats hebben. Opgewekt door het Koninklijk voor beeld van H.K.H. Prinses Juliana, die het initiatief nam tot de oprichting van een crisis-steuncomité voor het geheele land, heb ik de eer u uit te noodigen zit ting te nemen in een voor deze stad op te richten Steuncomité met bovenom schreven doeleinden. WOORDEN EN DADEN. Ter navolging. Ons blad heeft het bericht gebracht van de installatie van het Nationale Cri sis-comité door Prinses Juliana; we heb ben gemeld welke giften reeds geschon ken. zijn en in dit nummer vindt men de mededeeüngen van verdere schenkingen en ook hoe reeds bij verschillende instel lingen het personeel zioh verbonden heeft voor wekelyksche of maandelyk- sche bijdragen. Dit laatste is natuurlijk voor het comité zeer welkom, omdat liet op die wijzende beschikking over een vast bedrag aanwekelyksche of maandelyk- sche inkomsten krygt. Het goede en opwekkende voorbeeld heeft navolging gevonden bij het porso- neel van ons biad, dat uit eigen beweging zich verbonden heeft tot het afdragen van een gedeelte van hun inkomsten. De Schoonhovensche Courant zal aan het Crisiscomitó vanwege dit blad maan delijks overmaken een bedrag van f 13. De publicatie hiervan bedoelt natuur lijk niet verheffing op deze bescheiden milddadigheid, maar alleen om tut navol ging te wekken. Wie nog het geluk beeft om <*en vast inkomen te genieten, kan daarvan in (lk geval een klein deeltje afzondorön, om hen te steunen, die geen inkomen meer hebben. Het plaatselijke comité dat in wording is, zal daartoe keker een gemakkelijke gelegenheid openen. ZILVEREN JUBILEUM. Morgen, 1 December, «al dé heer P. Streefkerk, zijn 26-jarig jubileum her denken ate kantonaier bij den Rijks Wsr terstaat. NIEUWE BELASTING. B. en W. litellen voor over te gaan tot invoering van een vermakelijkheidsbe lasting. De opbrengst daarvan wordt ge raamd op f 2000 per jaar. Voor 1082 wordt gerekend op 8/4 of f 1600, aange zien bij aanneming van het voorstel de verordening eerst goedgekeurd moet wor den, waarmede nog wel enk'éle maanden na 1 Januari zullen zijn gemoeid. BRANDWEEROEFEN ING. Door slechts weinigen opgemerkt, ruk te Zaterdagmiddag om 3 uur de brand weer uit voor een oefening buiten" te Veerpoort. In deze rustige omgeving en buiten het bereik van de jeugd (de po litie hield een oogje op heb, die zich buiten de pqort wilden begsven) werd het ditmaal niet een vermakelijkheid zoo als anders. Dat kwam overigens san eht doel ten goede, want de opper brand meester, de heer Visser, had hier een rustige oefening op het oog, niet in den geest van een onverwaoht alarm. Men benutte de rivier als waterwinplaats, omdat de lage waterstand een goede ge ledenheid gaf tof beproeving van de ver lengde zuigalong. Het bleek, dat die zelfs bij den laagsten rivierstand zou voldoen. Het slangenanateriaal, vooraoover ge bruikt (er werd sleohts met twee stralen gespoten), voldeed goed. Verder" had er een oefening plaats met den brandladder. Om ook bij een onvol tallig korps zioh te kunnen redden, war den manschappen van de ladder ook met de spuit op de hoogte gesteld en andert- om. j Tot «lot had een oefening mtt het iprinjrwil plaste, waarin ftp een paar De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke, veranderlijke wind; nevelig tot licht of half bewolkt; waarschijnlijk droog weer; temperatuur om het vries punt tot lichte vorst in het Oosten; in het Westen weinig verandering in tem peratuur. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 38 graden Fahrenheit. Maandag 30 November, Volle Maan. Op 8.44 onder 0.24. Laatste vE? Kwartier Woensdag 2 December, op llidO. Waterstand van heden: Schoonhoven hg. water 820 uur, 0.90 M. Vreeswijk hoog water 9.20 uur, 1.11 M. Keulen stand 1.37 M., was 0.00 M. Maastricht 28 Nov. 41.65 M., was 0.05 M. INGEZONDEN MEDEDEELING. kan men niet altijd voorkomen, maar wel auccesvol bestrijden met mannen, die van den muur van de Veer poort sprongen, veilig opving. Ook de jeugd, die ditmaal toch al veel moestt missen (geen enkel nat pak is er ge haald) kreeg even de gelegenheid tot den gevaarloozen sprong, waarvoor natuur lijk veel animo was. WINKELSLUITING. Voor belangstellenden ligt op ons bu reau ter inzage de regeling van den ar beid in winkels in verband met St. Ni co laas, Kerstmis en Oudejaar. FAILLISSEMENT. De voormalige eigenaar van het Hee- rèn-Logement, de heer J. Buys, thans wonende te Hillegersberg, is in staat van faillissement verklaard. BRANDJE. Pen leerling van de Vakschool, verblij vende bij den heer Varlegh, aan de Al- brecht Beylinggraoht, had gisteren eer nog brandende sigaret in zijn jaszak g - stoken, had do jas opgehangen en vry> daarna heengegaan. De jas begon branden en de buren alarmeerden de - woners. De brandende kleedingstukk en een vloermat werden naar buiten gt, bracht en het vuur geblusoht. ACHTERWAARTSCHE SALTO. Genietend van het schoone herfstweer zette de heer R. zich Zaterdagmorgen neer op een blijkbaar zwakke leuning van een brug over de Havensloot. Hoe wel eenigen tijd dezen last torsende, be zweek op een oogenblik de leuning onder het gewicht, met het ongelukkig doch voor, de toeschouwers humoristisch ge volg dat R. een achterwaartsche salto- mortale maakte en in de Havensloot te recht kwam. R. kon zich weer naar den kant werken en hulpvaardige handen hielpen hem op het droge. EEN ONGEVAL. De 20-jarige H. V., die Zaterdagavond in dienst van den heer S.,e bezig was een "«teel in een hamer te maken, sneed zioh daarbij in één der vingers van de linker hand. De geneesheer constateerde, dat een pees was afgesneden, waarom op zijn advies V. zioh naar Gouda heeft bege ven, om de hand in het Van It arson Zie kenhuis te laten 'behandelen. HET TEXTIEL-CONFLICT IN TWENTE. Stakers ontslagen. ALMELO, 80 Nov. De directie van de Stoomspinnerij „Twente heeft hare dreige ment van de vorige week gehandhaafd en de arbeiders die Vrijdag het werk niet hebhben £ervat. van morgen medegedeeld dat z\) zjjn ontslagen Staking te Oldenzaal. OLDENZAAL, 30 Nov. De ongeveer 60 wevers, werkzaam bij de N.V, Textelfa- briek W. Kan te Oldenzaal, welke firyaa is aangesloten bij de Twentsch-Geldersche F abrikanten veseienging, zijn hedenmor gen in staking gegaan. ENSCHEDE, 30 Nov. Hedenmiddag ie de staking aanzienlijk uitgebreid. Op ver schillende fabrieken, waar vanmorgen niet werd gestaakt, is een -deel der ar beiders om half twee niet naar binnen gegaan. Bij Van Heek en Go. staakt de helft der arbeiders. SALARISVERLAGING BIJ PHILIPS. EINDHOVEN, 30 Nov. De directie van de Philips Gloeilampenfabriek deel mede, dat zij besloten heeft, met ingang vat». 1 Januari een algemeene salarisverla ging met progreeeief karakter in te ren. ggRSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovenscha Courant MAANDAG NOVEMBER 1991 HET DRAMA TE ECHT. Eaalge bljiondtrheds*. ROERMOND, 80 Nov. Omtrent btr strooperadrama te Eeht wordt nader ge meld, dat een ln bet bosch gevonden broekriem, die bloedsporen vertoonde, leidde tot de ontdekUng van de plaats waar de drie slachtoffers begraven waren. Ze was met takken zooveel mogelijk ver borgen. Omtrent de daders valt nog niets met zekerheid te zeggen. Dt-n persoon, op wien men verdenking had en die Zondagavond aan een verhoor is onderworpen, is daarn weer op vrije voeten gesteld, omdat er niet voldoende aanieidin was Üèin ih arrest te houden. Het is «og een vraag „f de misdaad door een of meer personen ja bedreven Een der drie jongemannen had, toen zij het bosch ingingen, een knuppel bij zich. Overigens waren z\\ on ewapend de heer floris vos uit de MIDDENPARTIJ VOOR STAD EN LAND. AMSTERDAM, 80 Nov. Het bestu^ nn de Middenpartij voor Stad en Land beeft een schrijven gericht tot de Tweede Ier Staten Generaal waarin wordt mede- deeld, dat dn heer Floris Vos, geen deel meer uitmaakt van deze paitij. 0 DE JAPANSCHE TERUGTOCHT. LONDEN, 30 Nov. De „Morning Post" meldt, dat reeds ongeveer 200 wagons met troepen en materiaal van het terug trekkende Japansche leger van het Tsjintsjau-front te Moekden zijn aange komen. Van de overige troepen is reeds het grootste deel tot de omgeving van Tsin-minsoen teruggetrokken. Ook uit Tsitsitar zijn troepen te Moekden aange komen. DICHTE MIST BOVEN ENGELAND. LONDEN, 80 Nov. Een dichte mist heeft gisteren boven geheel Engeland, van de Zuidkust tot aan de grens van Schotland gehangen, zoodat het verkeer in hei ge heele land zoo goed als geheel moes. worden stilgelegd. Het spoor wegverkeer moest gebed worden stopgezet en van eenige scheepvaart was geen sprake. GROOTE JUWEELENDIEFSTAL Voor 90.000 dollar buitgemaakt NEW YORK, 30 Nov. Zaterdag hebben inbrekers ten huize van den rljkt-n onder nemer Herbert Straus, aan de Parkavenue te New York voor 90 000 dollai aan ju- weelen en kosttare edelgesteenten ont vreemd. He politie onderzoek wees uit, dat de diefstal overdag moet zim gepleegd, ter- wyl een aantal leden van het gezin en 10 le en van het personeel aanwezig waren. De politie heeft nog geen spoor van de d.ideis gevonden. DRIE JONGEMANNEN VERMOORD. Hun lljksn In het bosch be graven. Vrijdagavond hadden te Putbroek bij Echt, de 27-jartge F. Werens. de 19-jarige M. Kersten en diens 27-1 jarige oroeder W. Kersten allen al daar, ten huize van de familie Kers ten zitten kaartspelen. Tegen twaalf uur verlieten zij de woning, om er nimmer meer terug te keeren. Om wonenden hebben even na hun ver trek wel e^n groot aantal schoten gehoord, doch hieraan weinig waarde geschonken, omdat daar in de om geving wel meer door stroopers wordt geschoten.. Ook de vermoorden waren vermoedelijk uitgetrokken om wild strikken na te kijken. Zij bleven wel meer een nacht weg, zoodat de familie niet dadeljjk onge rust werd, doch toen zij den volgen den nacht nog niet waren terugge keerd hebben de ouders aangiftebij de politie gedaan- Een vreesalljki vondet Zondagmorgen nu werd onder lei ding der marechaussee te Echt de bosschen onder Putbroek grondig al- gezocht. Een groot aantal personen uit Echt ham hieraan deel. Een hun ner kwam op een plek, waar,ntos en bladeren waren weggehaald. Hij stelde de anderen hiermee in kermis waarop men nog nauwkeuriger ging zoeken. Even verder zag de jachtop ziener Hintzen, versch gras en mos "fjgen.. Toen men op die plaats ging graven werd op een diepte van ruim éen meter een pet gevonden. Even dieper lagen de lichamen der drie vermisten. Zij waren door verschei den revolverkogels getroffen. oJ?e! beyindt «eh op ongeveer 300 Tneter afstand der nabijgelegen huizen. De lijken zijn in beslag genomen en het parket uit Roermond is nog gistermiddag ter plaatse geweest en het is waarschijnlijk, dat dr. Hulst uit Leiden de secties zal verrichten en daartoe heden te Roermond zal aan komen. De lijken zijn voorloopig naar het'Kloostertje in jiet St. Anthonius- gasthuis te Echt overgebracht. Esn spoor van de dadersf De politie laat zich omtrent het onderzoek in deze zaak niet uit. Het schijnt, dat men verdenking op iemana heeft., Ook is reeds een per soon in verband met het misdrijf door de justitie gehoord. Waarschijnlijk zijn de slachtoffers op den weg doodgeschoten en daarna het Tx>sch ïngesleept. Bloedsporen wezen hier tenminste op. Een der slachtoffers werd -door verscheidene schoten getroffen. Reeds vroeger lemtnd ver- mlit Hot hoeft thani weer de aandacht getrokken, dat in het nabii gelegen Posterhoit sedert eenige maanden'een jonge man, Roebroeka. wordt vermist. Deze jongeman ia het laatst gezien toen hij zich per fiets begaf m de richting van de bosschen van de Ann ad aal.. De bevolking te Posterhoit vermoedt, dat ook deze verdwijning in verband staat met een misdrijf. Naar de familie verklaarde is zelf moord uitgesloten.. Waarschijnlijk zal ook naar deze vermissing thans wel een hernieuwd onderzoek plaats hebben. EEN NIEUWE LOONSVERLAGING AFGEKONDIGD. De groote strijd onvermijdelijk? Het te wel zoo goed al* zekér, dat bet conflict in de textielindustrie van Twen te, dat tot nu toe tot 2 fabrieken be perkt bleef, zioh zal uitbreiden tot een strijd, die alle 31 fabrieken met ongeveer 18.000 arbeiders, zal omvatten. We willen de ontwikkeling van dit conflict nog even nagaan. Het conflict bij Jannlnk. In begin October «telde een aantal we vers bij de firma Gerh. Jannink en Zo nen te Enachede een ultimatum tot loons verhooging. Deze eiaah ging hoofdzakelijk uit van wevers, wier werkzaamheden ainda kort gerationaliseerd waren. Bij de firma Jannink ie die rationalisatie het verst en volledigst doorgevoerd. Deze wevers hadden gemiddelde loonen van f 27.89, f 29 en f 33.64. De verhoogingen van 18, 17 en 7 pCt. waren dan ook hoofdzakelijk bedoeld als afweermiddel tegen rationalisatie, waarvan zij toe nemende werkloosheid vreeeden. Yóór dien hadden de fabrikanten-be sturen in een bespreking met de arbei dersbonden betoogd, dat in verband met de moeilijkheden, waarmede de industrie te kampen had, een loonsverlaging bin nenkort noodzakelijk zou zijn. Loonsverlaging van 8 pCt Twee der Twentsohe werkgeverabon- den, de Ensahedeache en Twentsoh-Gel de rsohe Fabrikantenjvereeniging hadden 5 dagen voor de staking bij Jannink uit zou breken, een onderhoud met de tex- tielarbedderabohden, en vroeg hun mede werking voor een met het oog op den winter gematigde verlaging van 6 pCt. Toen die medewerking geweigerd werd, hebben zij de loonsverlagingen afgekon digd. Zij zou 14 dagen later ingaan. Inmiddels had de Rijksbemiddelaar Lr. H. A. van IJsselsteyn, partijen opgeroe pen en in verband daarmede stelden de organisaties haar ultimatum een week uit. De bemiddelingspogingen bleven «on der resultaat, doch tegen den dag, waar op de loonsverlaging van 6 pCt. in zou gaan, besloten de arbeidersbonden om de loonsverlaging niet te gaan staken. Dat besluit betrof echter niet de we vers, die bij de rationanlisatie van da firma Jannink betrokken waren. De pa troons verklaarden zich bereid deze we vers buiten de loonsverlaging te houden, maar zij wilden hun geen loons verhoo ging geven, die de arbeiders bleven eischen. Terwijl dus de arbeidersbonden tegen de loonsverlaging niet lieten staken, lie ten zij de staking voor loonsverlaging bij Jannink op 16 November toch doorgaan, omdat het hier een strijd tegen de nieu we werkmethodes betrof. Staking bij „Twsnths". Tegen het advies van de arbeidersbon den in, brak denzelfden dag een tweede staking uit tengevolge va» de 5 pGt. loonsverlaging in de Stoomspinnerij „Twenthe" te Almelo. Deze onderneming had pl.m. 280 arbeiders in haar dienst, waarvan de helft niet was aangesloten bij de vier organisaties, die besloten had den niet te gaan staken. Toen de rijksbemiddelaar partijen op Maandag 23 November weer bij elkaar riep, bleek, dat de samenwerkende Fo- brikantenvereeniging zich van te voren tegenover elkander verbonden hadden, om, wanneer er toch conflicten «ouden ontstaan, het niet bij een loonsverlaging van 6 pCt. te laten, en dat zij 14 dagen na het uitbreken der twee'stakingen een tweede loonsverlaging van 5 pGt. «ouden afkondigen; die dan weer 14 dagen later zou ingaan. Deze verklaring wekte groote verontwaardiging bij de arbei dersbonden. Zij vonden ongehoord, dat de fabrikanten tijdens een conflict mét een tweede verlaging kwamen. Uitslui ting zouden zij als des werkgevers goed recht hebben beschouwd. Het groote ver schil ie hier, dat een tweede loonsverla ging van 5 pOf. beslist tot staking moest leiden en dus een beroep op de atrijd- kasoen doen. Uitsluiting daarentegen gaf den arbeiders kans op steun van ge meentewege. 1 Opnieuw loonsverlaging. De fabrikanten hebben hun dreigement ten uitvoer gebracht, tenminste in «on verre, dat Zaterdagmorgen in alle fabrie ken, aangesloten bi/ de fabrikanterweree- niging te Enschede en de Twentsdh-Gel- deTSche fabrikanten vereeniging, «en pu blicatie ia aangeplakt, waarin den arbei ders werd medegedeeld, dat met ingang van >1 aan dag 14 December de loonen op- apnieuw met 16 pGt. zuQen worden ver laagd. Nog 14 dagen Dat beteekentf zooals we reeds «eiden, vrijwel zeker 'een groote strijd. Reeds hébben Zaterdag op enkele fabrieken de arbeiders dadelijk na de aanplakking van het partoonabesluit him werk veria ten. Daartoe was echter het parool niet door de besturen der v|kboTiden gegeven^ Van de zijtfe van de organisatiebesburen zou alles worden gedaan om heden in die fabrieken overal weer het wetk her vat te krijgen. Er ie dan nog een tijd perk van twee weken voor nader beraad. Inmiddels te dt «teamlnf 1a Tweathe «eer gedrukt Tot nu toe moeten do Sin terklaasomeletten der winkels slechts 26 pOt van die van verleden jasa in ihetr «etöfe tijdperk hefcben bedraggen. Bij de stoomspinnerij Twenthe heUhaa slechte 3D van do 280 man «ioh voor werk aangemeld, Zoodat die onderneming heden wel gesloten zal zijn. Bij de firma Jannink, waar 460 man staken, wordt Ühans door 40 a 50 uit Duitschland gekomen en op het fabrieks terrein gehuisveste wevers op 4 a 600 ge touwen gewerkt. Deze werkwilligen blij ven in dienst bij do firma Jannink. Za terdag jjijn do stakende wevers opgezegd aJa ze niet morgen weer aan den arbeid gaan. TWEE DGO. N BIJ EEN AAN RIJDING. Kap van vrachtauto al- gerukt. Zateruagiijjdda^ was hel Sio< raschip „De Maasstroom'", der Stoomboot- onderneming H. Janssen, dat een snel- dienst Amsterdam Roermond on derhoudt in Roermond aangekomen. Het personeel bestaande uit den 49- jarigen kapitein \V. Strik, den 40- jarigen P. Maas en den 20-jarigen Ph. v n fler Putten, alien wonende te Venlo, werd dien avond door een vrachtauto der stopmbootonderne- ming daarheen gebracht. Nabii Reuver ontmoette deze vracht auto een der zware vrachtwagens der firma Sm uit Roermond. Deze reed rakelings langs den auto der slóombootonderneming, waardoor de huifvormige overkapping met ge weld werd afgerukt. Van der Putten kreee hierbij een hevigen slag met een der hoekijzers en werd van den auto geslingerd, terwijl Maas even eens een ernstigen klap van een ge deelte der overkapping opliep, doch op den auto bleef liggen. De jeugdige Hawinkels bleef ongedeerd, evenals de chauffeur Selder. Kapitein Strik liep een niet ernstige hoofdwonde op. Enkele minuten later paaseerde dr. G. T.. M. van Hellemonat, uit Venlo die kapitein Strik Hawinkels en Selder in zijn auto opnam en naar het St.-Josephjziekenhuis vervoerde" De beide zwaar gewonde slachtoffers werden eveneens per particulieren autb naar genoemde ziekeninrichting overgebracht en onmiddellijk eg aan komst van de laatste H H. Sacrame- zien. kort daarop trad de dood in. Beiden rijn gehuwd Van der Putten heeft één kind, terwijl Maas geen kinderen heeft. Kapitein Strik kon, na verbonden te rijn. naar zijn woning terugkeeren Hij heeft zijn leven te danken aan de omstandigheid, dat hij in de stuur- c&bine had plaats genomen. Volgens verklaring van den chauf feur Selder moet de auto der firma Sm. onvoldoende hebben uitgeweken waardoor de breede laadbak de over kapping heeft geraakt. OVERVAL TE LEUSDEN. Om de Cominimtelisdie archiefstukken. Onder Leusden hebben Zondag avond tusschen half zes en hall zeven een paar personen een overval ge daan in Jluize „De Wigwam te Ba- voort, fcat bewoond wordt door de familie van Zijst. Zii hebben zich toegang verschaft door een achterdeur en nebben de vrouw des huizes, die op dat oogen blik alleen 'thuis was, bewusteloos geslagen, waarna zij haar bonden en in een der kamers neerlegden. Z(i hebben vervolgens het geheele huis doorzocht, waarbij vooral het schrijfbureau van den heer van Z. het heeft moeten ontgelden. Het. ver- - moeden bestaat, dat de overval is ge pleegd door communisten die in de meening verkeerd schijnen te hebben dat de vermiste «tukken uit het ar chief van de communistische Par tb Holland ten huize ven den heer "Van Zijat verborgen waren. De heer Van Zijat had nog onlangs een artikel gepubliceerd in de „Bev zem"\ Vermoedelijk hebben de da ders op den loer gelegen en gewacht op het moment, öat de heer «Van Zijst uit ging. De heer van Zijst vond bij zijn thuiskomst, zijn vrouw, die intusschen bijgekomen was gillende op den grond. Zij was niet gewond. DOÖDELIJK MIJNONGELUK. Giftemacht zijn in het ondergrond- sche werk van de staatsmijn Hen drik"' de machinist S. en de op zichter C. beiden uit Rumpen af komstig. gedood tengevolge van het epringen van een luchtdrukinatallatie Beide slachtoffers zijn gehuwd, gehuwd. DIEFSTAL IN EEN KERK. Vrijdag zijn voor de Dordtache recht bank verschenen I. V. en A. a. W., fa brieksarbeiders te Hendrik-Ido-Ambacht, wegens inbraak .in de kerk aldaar en diefstal van geld uit een kerkbus. Zij werden veroordeeld tot zee maanden ge vangenisstraf, met aftrek der voorloopige hechtenis. NIEUWE TREINAANSLAG VER IJDELD. Té Boedapest vernam men Zater dag, dat weder een poging is gedaan om een exprestrein, n 1. oie van Pa rijs daar Boedapest te doen ontsporen Deze aanslag werd gepleegd nabif Gyoma. Een van de speciale spoor- wegwachten ontdekle nabii den spoor wegbrug Jwee personen, die bezig waren de grond onder een paar dwarsliggers weg te graven. Onmid dellijk waarschuwde hij per telefoon de peditie. Bil aankomst der gendar mes wisten de misdadigers echter ih de duisternis te ontsnappen. De schoten welke hun werden nage zonden troffen geen doel. Er bleek dat de onverlaten een kuil hadden gegraven onder de dwarsliggers, ken nelijk met de bedoeling hier een bom te deponeeren. Men ia er in geslaagd de aangerichte schade te herstellen alvorens de expres voorbijkwam. DREIGENDE CRISIS IN DE BRIT- SCHE KATOEN-INDUSTRIE. Het bestuur van de werkgeversor ganisatie in de katoenindustrie te Man Chester heeft besloten het arbeiders- personeel in kennis te stellen van het afloopen op 31 December van de over eenkomst in zakt de 48-urige werk week. Het bestuur heeft tegelijkertijd alle organisaties, die de nu verval lende overeenkomst hebben ondertee kend tot een bespreking uitgenoodigd ten einde de vervallende overeenkomst zoo mogelijk door minnelijke schik king door een ander afceoord te ver vangen waarin een overeenkomstige verhooging van het loonpeil wordt vastgesteld. Men vreest, aat boven genoemde beslissing van de werk gevers-organisatie ,een crisis in de katoenindustrie van Lancaster teweeg zal brengen. VERSTOORD MIDDAGMAAL. Dezer dagen was een radio-monteur te Zwanenburg bezig met het herstel len van een antennemast op het dak van zijn woning. Daarbij verloor hij zijn evenwicht en kwam terecht op de serreruiten zijner benedenbifrpn. De ruiten bleken hiertegen niet bestand en braken, waardoor de man met een Smak op tafel terecht kwam, waaraan het gezin voor het middagmaal was gezeten De ontsteltenis was begrij pelijk -zeer groot. De man bekwam inwendige kneu zingen en werd met een auto naar een ziekenhuis overgebracht. Ook een kind, dat aan tafel zat is door «en glasscherf gewond. KRANIGE VLUCHT. De Australische vlieger Hinkler kwam Vrijdag te St. Louis in Fransch West- Afrika aan, na in den nacht van Woens dag op Donderdag te Port NataJl in Bra zilië te zijn opgestegen. Dit is de eerste maal, dat een vlieger den Zuidelijken Atlantteohen Oceaan in deze richting zonder tusschenlanding oversteekt. Onbekends te Wlllige-Langsrak. Wij ontvingen uw bericht over het betrappen van een visahetrooper, maar we kunnen geen berichten opnemen als ds inzen der ons zijn naam verzwijgt. EEN S-^» ZEBE TE PARIJ». Een fraaie wedstrijd. Mat de rust 14. In een geestdriftig gespeelden wedstrijd waarin bovendien veel uitstekend tech nisch spel te aien is gegeven, heeft de Nederiandsohe ploeg gisteren het Fran- sohe elftal te Parijs met 3—4 geslagen. Het begin was niet best. Van der Meu- len verloor de toss, zoodat Lagendaal af trapte. De Nederlanders schenen eertig overwicht uit te oefenen op hun tegen standers, maar reeds na 5 rhinuten bracht een onverwachte aanval den gast- heeren dezen het eerste doelpunt. Op dit punt volgde dadelijk van beide zijden een vlug en verrassend spel, waar in ai spoedig d® Oranje-ploeg ver de meerderq werd, door haar goed combi natiewerk. Nadat Van Nellen een bal fraai had opgebracht, nam Mol hem over en legde het leder aan Lagendaal voor de voeten,, die met een hard schot de partijen op gelijken voet bracht (11). Na een oorner op het Hollandsche doel wisten de onzen den bal snel te ver plaatsen en een ren van Van Nellen, ge volgd door een center van Mol, gal ons de leiding (2—1). Onmiddellijk daarop volgde een derde doorboring van het Fransohe doel door Lagendaal, die van ongeveer 25 Meter een ongelooflijk hard schot loste, d%t over den Fransohen doel man heen in het net belandde (31). Toen was de Fransohe achterhoede ge heel overbluft en oen oogenblik later kreeg Lagendaal een gemakkelijke kans, om mot een kopbal er 4—1 van te ma ken. - Na de rust. Na de rust bleek het Fransohe team zich degelijk te hebben hersteld en zijn keurig spel heelt den voorstand der Ne derlanders niet weinig doen slinken. Reeds na een kwartier wist Veinante langs den uitgeloopen Hollapdschen do el verdediger te scoren en dezelfde spe ler slkagde kort daarna erin, een slecht wegge werkten bal van Me rei er in te loo- pen. Toen hoopten de tienduizenden Fran- sche toeschouwers op den gelijkmaker en de Hollanders vreesden, dat die werke lijk zou komen. Maar het buitengewone tempo, waarin de Franeohen speelden, was niet in staat de Hollanders te doen achterblijven. Het werd een ongekend felle strijd, waarin de beide doelen ge vaarlijke oogenfblikken doorleefden, maar die in'den stand van 34 geen wijziging moer bracht. Amelda. De wedstrijd „Rohda II" „De Raven" (Utrecht) eindigde in een 3—0 overwinning vyor de „Raven II", zoodat „Rohda II" zich met de tweede plaats óp de ranglijst tevreden moet, stel len. Lekkerkark. De uitslag van den giste ren gehouden voetbalwedstrijd: L.F.C. I O.S.S. I (Dordrecht) had tot uitslag 71. De wedstrijden voor L. F. C. II en L.F.C. III zijn wegens ongeschikt terrein afge last. Schoonhoven. De gteteren voor den Goudse hen Voetbal Bond vastgestelde wedstrijden „Sportclub II—„O.N.A. III" en „Woerden III"—„Sportclub III", zijn beiden wegen» afkeuring der terrein sa niet doorgegaan. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Dinsdag 1 Dum ber, 's avonds 7 uur, hoopt voor de Ui- ge tredenen uit d» Ned. Bterv. Kerk alhier voor te gaan Ds. Boone, van St. Phaiipa- land. B LESKE NSGRAF. Woensdag 2 Deo, 'a avonds 6.30 uur, de heer Van Leeuwen, van Schoonrewoerd. Rede voor de Jonr gelingsvereeniging. LEKKERKERK. Evangelisatie. Woena dag 2 December, avonds 7 uur, da heer C. Kramp. MOERCAPELLE. Woensdag 2 Decem ber, 's avonds 6.30 uur, Ds. Bout, van Leerbroek. Rede voor den QereL Zen- dinggbond. OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM, Dinsdag 1 Decem ber, 's avonds 7 uur, Da Toes, van Ua- selmonde. CHR. GEREF. KERK. A ME IDE. Donderdag 3 December, avonds 6.30 uur, Ds. K. Groen, van Rot terdam. NIEUWPOÖRT. Woensdag 2 Decem ber, 's avonds uur, Ds. H. Janssen, van Den Haag, Leger- en Ylootpredikant Rede voor de Jongolings^reeniging NOORDELOOS. Woensdag 2 Decem ber, 's avonds 6.30 uur, Ds. J. RiekeL van Sliedrecht Rede voor de Jangalinga- Vereeniging. PAPENDREGHT. Donderdag 3 Decem ber, 's avonds 7 uur, Do. R. E. Sluiter, van 's-GravendeeL Zendingsrede. ZEVENHUIZEN. November. Gevestigde personen: C. Sohotte, van Bleiswijk; A. v. d. Steenhopen, ven Gar pelie axL IJssel; S. C. van Lexmond, van Haastrecht; P. van Dieren, met ge zin, van Barendreoht. BERGAMBACHT. Van 20-27 Nov. Geboren: Arie, z. van H. de Pater en E. van Eek. Arie, z. van A. Kouwen- hoven en E. G. Kroone. Ondertrouwd: V. de Vos, 26 j. on M. van der Velden, 21 j. HEI- EN BOEICOP. Nov. Geboren: Maria, d. van G. Spronk sn T. den Hertog. IJSSELSTEIN. luvember. Geboren: Marinua Humanus, a van M. Mulder en C. Veldhuizen Zwaantje, d. van J. van Os en G. Ch. van der Lin- dan. AMSTERDAM, 30 Nor. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd 433 vette koereen, waarvan de prijzen war ren: le kwaL 72-80, 2e kwal. 60—70, 3e kwal 60—60, mindere soorten 42—- 48 per K.G. slaohtgewioht; 70 melk- en kalhboeiaa f 210820 per stuk; 140 vet te kalveren 2e kwaL 6472, 3e kwaL 60 —82 per K.G. leveled gewicht; 66 nuchte re kalveren f 611 per stuk; 36 schapen f 1822 per stuk; 930 varkens, vloesoh- varkens, wegende 90110 ^rXi., 4446, zware varkens 4244, vette varkens 40 42 per K.G slaohtgewioht; 34 paarden f 70'130 per stuk. GORINGHEM, 30 Nov. Veemarkt ran heden. Aangevoerd 1223 runderen, 9 nuchtere kaivefen, 1 varken, 607 biggen, 1CX) overioopexs. Prijzen: Melkkoeien f *230275, kaif- v aarzen f 275320, kalfkoeien jf 175— 250, guiste vaarzen f 110<180, pinken f 80140, vaarkoeien f 160SWO, «tieren f 100—200, graskalveren f 40—70, ossen f 120—220, nuothere fokkalveren f 17— 19, dito export I 810, drachtige var kens f 60—70, natte zeugen f 40—60; overloopers f 1422, biggen f 7—13. Eieren f 7^60-8.60 per 100 stuks. Han del matig. OUDEWIATER, 30 Nov. (Telefonisch). Kaasmarkt van beden. Aangevoerd 60 partijen. 2700 «tuks, wegende 13.500 K.G. Pr ijzenle'soort met rijksmerk f 33—36, 2e soort idem f 30—32, «onder njksmark geen aanvoer. Handel traag. ROTTERDAM, 30 Nov. Draadloos). Heden waren de prijzen der aardappe len als volgt: Bnelsohe eigenheimer* f 3.303.80, Zeeuwééhe blauwe f 4 4.50, idem eigenheimers f 33.40, idem bonte f 44.60, Getideraohe eigenhei mers f 3ÜS3.50, Eerstalingen f 23-26, Friesche eigenheimers f 3—3.40, West- landeohe ronde 68 cent; Eigenheimers (driel.) f 2.202.60. ROTTERDAM, 30 Nov. Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 460 vette runderen, 244 vette kalveren, 1207 schapen of lammeren, 925 varkens. Prijzen per half K.G.: Koeien 373^, 32—33, 19-24 cent, kalveren 65#-67^, 52.457 K40—46 cent; varkens 10, 18, 17 cent. Overzicht: Koeien trage handel, prij zen iets lager; vette kalveren lui, prijzen met moeite gehandhaafd; varkens seer gedrukt, prijzen lager. E GROOT-AMMERS, 28 Nov. Aan de Kaasmarkt alhier waren Zaterdag aan gevoerd 16 partijen, met te zamen 437 atuks kazen, wegende 3059 K.G. Prijaen: Met rijksmerk le soort f 3234, idem 2e soort f 30—31. Handel matig. UTRECHT, 28 Nov. Veemarkt. Aange voerd 2652 stuks vee. Prijzen: Stieren 2634 cent; slachtkoeien le soort 37— 42 cent, 2e soort 3336 cent, 3e soort 28—32 cent per pond, kalfvaarzen f 100 —240; pinken f 80—140, melkkoeien f 200 280, kalfkoeien f 220—300, v&rekoeien f 140—240, magere kalveren f 40 nuchtere kalveren f 610, magere var kens f 16—31, schrammen f 015, big gen l 6—3, schapen i 18—36, lammeren f 14-90.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2