X Dienstbode Dienstbode M, Kerk en School. Stadsnieuws. PLAATSELIJK CRISIS-COMITÉ WEERBERICHT. VOOR ST. NICOLAAS-CADEAU z|jn Rijwielen en Onderdeden zeergeschikt GOEDKOOPST ADRES: J. K. SNOEI ■ID Stadhuisstraat 7-9, Schoonhoven UIT HET ADRESBOEK VAN ST. NICOLAAS. Telegrammen. Gemengd Nieuws. *S£t »*Iokt' van waarult be" Rechtsvragen. Predikbeurten. Sportnieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten Advertentiën. W. RIETVELD MARIA MOPMAN. D. MINKEMA Gz., A. A. BOESBERG Hd. ke^krk(Zeeland){1 Dec- '3«-, Adriaannis de lines Bz., Gevraagd fERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND tN UTRECHT. 8choonhov«n»chi Courant WOENBPAO 2 PCtEfcHSn 163". INGEZONDEN MEDEDEELINQ. Waarcm 'n ffCatvJam" Suvpmn? Ie. Is 't voor U succes 2e. Is t practisch en artistiek. 3e. Is 't beneden Uw begrooting 4e. Is 't Nederlandsch Fabrikaat firma J* Decsliucg SCHOONHOVEN Vraagt catalogus tonder verplichting. tingswet een verordening iheeft vastge steld, waarhij o.m. is bepaald, dat de koffiehuizen en dergelijke inrichtingen gedurende den Zondag gesloten moeten zijn. Dat voorts deze verordening met 4 tegen 3 stemmen is aangenomen. Doch uit het oogpunt van verstoring der open bare orde of drankmisbruik geenerlei aanleiding tot het maken van zulk een verordening bestaat. Gemakkelijk kan dan ook worden begrepen, welke de drijf veren voor het vaststellen dezer veror dening zijn en adressante is van oordeel, dat krachtens de Winkelsluitingswet zulk een verordening niet kan worden vastge steld. Zij verzoekt daarom God, Staten beleefd him goedkeuring aan deae veror dening te willen onthouden, althans te willen bevorderen, dat deze goedkeuring door hoogere autoriteiten er aan wordt onthouden. GEREF. KERKEN. Beroepen te Alphen a.d. Rijn (tweede predikantsplaatsDe. G. Mulder te Slik kerveer. REDENAAR BEDREIGD. De Chr. Oranjevereeuiging te Utrecht hield Maandagavond ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan in de Jacobikerk een feestelijke herdenkingsdienst, waar bij Prof. Dr. G. Wisse, van Apeldoorn, een tijdrede heeft uitgesproken over: Gods bemoeienissen met Nederland, een roepstem in de oordeelen. Deze rede was een getuigenis van warme liefde voor 'het Huis van Oranje en van geestdrift voor de geliefkoosde ge dachte, dajt Nederland, naar Da Costa's woord, het Israël van het Westen is, waarbij de spreker niet verzuimde te ge wagen van den hoogen ernst van onzen tijd. Prof. Wisse zal Vrijdag nog een tijdrede houden en wel in de Chr. Geref. Kerk over: „Van Moscou naar Bethle hem". Hij deelde mede, dat hij in ver band daarmede een dreigbrief had ont vangen van communistische zijde, verge zeld van een uiterst krenkend couranten- knipsel over Jezus Christus. In Prof. Wisse's tijdrede werd gewe zen op de mogelijke komst van bange wereldweeën. JUBILEUM P. STREEFKERK. Bwchaideiïheid «i«rt den menjoh. De heer P. Streefkerk, die gieteren tljn 25- jarig jubileum herdsoht als kuntonnler bij den rijkeiraierataat, reu dien dag liefat maar hebben laten pasoeeren ala eiken anderen. Maar het feit was niet ontgaan aan de aandaoht van eijn eu- perieuren. Toen zijn onmiddellijke ohef de teohnieoh ambtenaar, dezer dagen Streefkerk wees op 't naderend jubileum, antwoordde hi) dmrogjee: „ja, dat weet ik," maar uit zijn mond zou niemand het hebben vernomen. De mededeeling, dat de inspecteur van den waterstaat te Utrecht den jubilaris zou komen bezoeken, was ten slotte nog noodig, om hem er toe te bewegen een verlofdag te nemen. Inmiddels werd op het laatste oogen- blik de inspecteur verhinderd, zijn voor namen uit te voeren, dooh een bloemstuk heeft zijn belangstelling vertolkt. Ook de technisch ambtenaar van den water staat, de beer P. W. Woudenberg, het noh niftt onbetuigd. Den heer Streefkerk kent elk Schoon- hovenaar, al is niet iedereen bekend met zijn werk. Zijn eigenlijke taak is het dagelijksch toezicht bij de uitvoering van het onderhoudswerk aan de rivier, voor al het in goeden stand houden van de .kribben en het ie duidelijk, dat voor de veiligheid van de gebruikers van dit vaarwaiter, dat werk van veel waarde is. Sinds ongeveer 12 jaar is de heer Streef kerk bovendien liohtwachter. Dat wil zeggen, dat hij is belast met de zorg voor de lantaarns, die vroeger door een veree- niririg van particulieren langs de Lek zim geplaatst en -die begin 1920 door den rijkswaterstaat zijn overgenomen. Streefkerk iheeft dan ook een drukke ren werkkring, dan menig oningewijde zou vermoeden en bijzondere werken en omstandigheden (zooals dit na 1910 et 1926) en strenge vorst (bijv. in 1917, toen de torpedisten hier hei ijs lieten sprin gen) brengen vaak voel extra werk mee. Bdhailve van rijn ohefs, heeft de heer Streefkerk van tal van particulieren bloe men, bezoeken en schriftelijk» bewijzen ven belangstelling ontvangen. Installatie ten Stadhuixs. Een twintigtal ingeizetenen, dames en leeren uit verschillenden rang en stand, èn van uiteenloopende politieke richting,, heeft zich gisteravond op uitnoodiging van den burgemeester, vereenigd in de raadszaal voor de oprichting van een plaatselijk crisis-oomité. Burgemeester Rambonnet uitte zijn voldoening, dat, behalve de heer J. Kortland, die wegens een andere verga dering verhinderd was, doch zich tot medewerking bereid had verklaard, alle genoodigden aanwezig waren. De tijdsomstandigheden, die langza merhand zoo slecht zijn geworden, als ze misschien in bonderden jaren niet zijn geweest, maken het noodig, de handen ineen te slaan om zooveel mogelijk te voorzien in de nooden* die zijn of zullen ontstaan. Prinses Juliana heeft den Nederlan ders het goede voorbeeld gegeven door de oprichting van een nationaal crisis comité en spr. had gemeend, dit voor beeld te moeten opvolgen door het initia tief te nemen tot de oprichting van een plaatselijk comité, welks taak hoofdza kelijk zal zijn tegemoet te komen in den plaatselijken nood. In de meest dringende behoeften voor zien de organisaties, de steunoommissie, het burgerlijk armbestuur en da kerke lijke diaconieën, maar hun steqp zal be trekkelijk gering moeten blijven en nog veel nood te lenigen laten. Dat rij het werk van dit oomdté. De heer Rambonnet opperde daarop eenige ideeën omtrent den arbeid van het oomité. Een der thans aanwezigen had spr. voorgesteld een centrale van kleeren en dekens op te richten, die het hen, die wat te missen hebben, gemakkelijk zal maken, dat te juister plaatse te doen aankomen. Voorts zal hulp op het gebied van brandstoffen wel noodig blijken. De steuncommdasie kan daarvoor slechts f 1 per week verleenen, wat natuurlijk niet voldoende is. Vooris bad apr. gedacht aan voorziening in de behoefte aan schoeisel. Het comité zal natuurlijk over een ze ker bedrag in geld moeten beschikken. Van de moeilijkheden, die het zal ont moeten, is" nog niets bekend, wel edhter, dat het zal voorzien in een bemoefte. Met dank voor de opkomst sprak de burgemeester de hoop uit, dat het co mité een uitgebreid en goed werk zou mogen doen en dat daarop een groote ze gen zou mogen ruateft. Ds werkwijze. Hierna heeft de heer Rambonnet de circulaire voorgelezen van den Minister van Binnenlandsche Zaken omtrent d» oprichting van het nationaal oomité. Om trent de wijze, waarop daarmede kan worden samengewerkt hoopt spr. uit een nog te verwachten rondschrijven iets te vernemen. Spr. had de commissie vrij groot ge maakt, omdat het noodig zou zijn, dat ze zich splitste in onder-commissies. In grove trekken had spr. rioh daarvan een denkbeeld gevormd, dat hij de vergade ring vooriogde. De heer De Visser, voliont. ter secreta rie, (die ter vergadering aanwezig was), had zich bereid verklaard het secretari aat waar te nemen. Dat waarborgde een gemakkelijk contact met d» gemeente-se cretarie, wat van te meer belang was, omdat spr. wellicht niet het voorzitter schap zou blijven waarnemen. Deze laatste woorden deden den heer Van Leeuwen van Duiven- bode wijzen op het groot» belang, dat aan de bezetting van het voorzitteraahap door den burgameeater verbonden was, waarmede de heer Peerbolte en la ter ook de heer Groenen instemden. De Burgemeester wees op de ve le pliohten, die hij reeds heeft te vervul len, waarbij dezer dagen nog het voorzit ter ach a p van een provinciale oommiesle is gekomen. Een oplossing zou rijn ds benoeming van een voorzitter, die epr. zou kunnen bijstaan en too noodig ver vangen. De heer Peerbolte «temde In mot het betoog van den voorzitter omtrent taak en werkwijze van het oomité. Spr. legde er den nadruk op, dat het bedoeld is ter aanvulling van het werk dor be staande organisaties op dit gebied. Uit- keeringen aan georganiseerden «ou spr. dan ook gaarne zien gedaan door be middeling van de vakorganisaties, waar mede hij een goed contact bewaard wil de zien. j Den Voorzitter leek daartoe de beste weg, dat de vakvereenigingen aan het crisis-oomdté mededeelden, welke be hoeften er onder hare leden rijn, zoo zou ook het contact met da kertaWkfl armbesturen kunnen plaats hebben. De heer Peerbolte stemde daar mede in. «De heer Groenen gaf in overwe ging, ook een onder-commissie te be noemen, die contact zou onderhouden met patroons en een bijslag verleenen op de loonen van arbeiders, die niet op hun volle weekloon gehandhaafd kunnen worden. Dit denkbeeld vond bij niemand in- De heer Peerbolte merkte op, dat daartoe wel een reuzen-beurs noodig zou zijn en men op deze wijze de deur zou openzetten voor het laten verrichten van veel werk vodr weinig geld. Ook den Voorzitter leek het al te gevaarlijk om een premde te stellen op loonsverlagingen. De 'heer Van Leeuwen van Dui ven bode heeft daarop de samenwer king met 't Nat. Comité ter sprake ge bracht, waaromtrent nog niets bekend ia. Naar aanleiding van een veronderatei- llBg tu im tair«n*MtN, dut h«t plwt- 1NQEZ0NDEN MEDEDEELING selijk /comBé misschien iets van haar ontvamstea aan het landelijke zal die nen aï te dragen, wees eerstgenoemde spr. opt den remmen/den invloed, die dat bezwaaA zou uitoefenen op de giften van De tmXr^Pee rbolte merkte op, dat het oomité weinig zou kunnen uitrichten al beschikte het over nog zooveel geld zonder hulp van plaat selijke comité'a. Spr. kan niet inzien, waartoe (in het algemeen) gelden van het plaatselijk coarnté naar het landelijk ziouden moeten overvloeien. Straks zullen alle ingezetenen vermoedelijk hun bijdra ge voor Schoonhoven bestemmen. De Voorzitter stemde met die meening in. Het was z.i. echter mogelijk dat het landelijk comité een of meerma len een beroep zou moeten doen op de plaatselijke comité'a. Mevr. Kerremane informeerde of samenwerking met de te verwachten werkverschaffing en uitbreiding daarvan mogelijk zou zijn, waarop de Voor zitter antwoordde, dat dit terrein voor het steuncomité onbegaanbaar zou zijn. Het werkverachaffingaplan is geheel ge reed en zal zoo spoedig mogelijk wor den uitgevoerd. De werkloozen zullen daarbij ongeveer f 15 per week verdie nen, van welk bedrag verschillende ge zinnen echter niet kunnen toekomen, zoodat ook hier het aanvullend werk van het comité wolkom zal rijn. 0 fdercommlssie*. Hierop kwam de indeeling in onder- commissies aan de orde. Op advies van den heer Van Beuze- kom werden eerst deze oammisaies ge kozen; omdat de burgemeester uit haar voorzitters het dagelukfloh bestuur van het geheele oomité wilde vormen. Het oomité beeft zich na eenig over leg gesplitst in de volgende onder-com missies: X. Commissie voor de inzameling van kleeding, dekens en schoeisel, en de sor- teenng en opebrging daarvan, bestaan de uit mevr. RambonnetSpeet, mevr. HooykaasKamphuis!, mevr. Roogaart Krüse, en de heeren Mr. G. van Leeu wen van Duivembode (voorzitter) en L. D. Pensioen. II Commissie tot het verkrijgen van geldelijke bijdragen, samengesteld uit: Mej. M. P. Breedveld, mevr. Kerramana —Janssen, en de heeren J. C. de Jon» N. M. van Diest en G. Peerbolte (voor in?'Commissie voor de uitdeeling. Le den mevr. TeyinokIvee, mevr. Adriaans—AMemhoven en de heeren J. Kortland (voorzitter), C. van Willens- waard C.Ix. en J. Verkerk. IV Commissie van onderzoek, heroes en brandstoffen: Mevr. Gunning-Plaat, mevr. Valk—Van Eijk, en de heeren P. J. Groenen (voorzitter), P. van Reuze- kam en D. Sirach. De vier voorriters vormen samen een centrale oommissie ala dagelijksch be stuur, waaraan als algemeen P«™img- uxeesteresse werd toegevoegd mej M. F. Breedveld en als algemeen secretaris de heer W„ C de Viseer. Tweede -rooriitter "Werd de C- „an Leeuwen Tan Duivenbode. De centrale coram iaaio zal Maandag haar «rate vergadering hemden. WOORDEN EN DADENT Wie volgtf Het bericht in oni vorig nummer, dat hel ueraoonedl van ana blad wekelijka een bedrag zal afzonderen tot ondersteuning van hen. die hulp behoeven, heeft reed» toeden weerklank gevonden. De heer Joh. Bezemer, bakker alMer, deelt in een advertentie ln dit nummer mede. dat hij gedurende drie maanden gratie 260 broodan per maand UaoMfc- baar itelt voor werkloozen en hulpbe- h°Wanneer er meer zijn, die dit goed» voorbeeld volgen, «al het de giiteren ge vormde plaateelijke oommleete minder moeilijk vallen tegemoet te komen aan de vele aanvragen, die te verwachten aam- DE WERKLOOSHEID. De steeds groeiende lijet varjjW»ötoe- venen bij de openbare arbeidsbemiddeling vermeldt thans reeds 102 aanbiedingen van werkzoekenden, namelijk: 3 goud smeden, 21 zilversmeden, 3 metaalbewer ker», 7 plateelschilders, 11 losse werklie den, 6 schilders, 6 timmerlieden, 3 met selaars, 3 opperlieden, 4 grondwerkers, 2 heiera, 9 fabrieksarbeiders, 3 sigaren makers, 1 sigarensorteerder, 2 lompen- sorteerders, 1 boerenarbeider, 1 bakker, 1 mandenmaker, 1 stoker, 1 pakhuis knecht, 1 oonducteur, 1 ddkknecht, 1 ovenist, 1 schipper, 1 gasstokerlvoer- man, 1 tuinderskneoht, 1 asa. boothoud- eter, 1 melkventer, 1 chauffeur (halfwas monteur). BENOEMD. De heer K. van der Zouwen, tijdelijk onderwijzer (tot 1 Januari) aan de Ohx. U.L.O. School, ia eveneens voor vnjtMc, benoemd tot onderwijzer aan een zelfde school te Gorinohem. CONSULTATIE-BUREAU VOOR ZUIGELINGEN. Het Consultatiebureau voor Zuigelin gen heeft deze week de 53e baby inge schreven, waarvoor van het gratis con sult gebruik wordt gemaakt. De geetadi- ge groei van het aantal inschrijvingen stemt hoopvol voor de toekomst van de ze nuttige instelling. Bovendien doet elke ineohnjving de provinciale subsidie met f 2 «tijgen. Ze bedraagt due au f 100 per Ju*. voor Schoonhoven. Sint Nicolaa» gaat met rijn tijd mee. Hij heeft zooveel cadeaux te koopen, dat hij tegenwoordig voor elke stad ©en kaartenstelsel heeft ingevoerd, waarop vermeld ataat, in welken winkel hij de verschillende inkoop en zal doen. Wij hebben van dat kaartenstelael in zage gehad en drukken het hieronder af: (Vervolg.) FIRMA H. A. VAN BAAREN, Haven: Haarden, Kachels, Galanterieën, Speel goed enz. JOH. BEZEMER* Haven: Brood- en Banket. Wed. H. BOUTER, Lopikeretraat: Siga ren, Gigaretten, Tabak, Pijpen enz. J. BROUWER, Haren: Radio, Behang sel. MAGAZIJN „CUBA", Lopikeretraat: Sigarenaansteker*, Pijpen Sigaren, Cigaretten enz. FIRMA J. DOESBURG, Lopikerartaat: Specialiteit in Leerdameah Glaswerk en Bloemist. FR. DRIESEN, Lopikeretraat: Gebak, Boterletters, Speculaas, Sohoonhoven- sohe Sprits. S. Sc w. N. VAN NOOOTEN, Haven: Alle soorten van Drukwerken. G. PLOMP, KoestraatErres Radiotoe stellen, Electr, Teohnieoh-InstaHatie- Bureau J. K. SNOEI, Stadlhuiestraat: Rijwielen, Handbeaohermers, Zaklampen, Elec- rometors, Thermometers. H. M. DEN UIJL, Dam: Horloges, Bo- trisohe Lampen. Onder de Advertentiën in dit num mer vindt men omtrent de zaken uit het kaartsysteem van St. Ni co laas meer uitvoerige bijzonderheden. Ook over de cadeaux en kortingen, welke men geniet. AUTO VAN DEN LEKDIJK. Terwijl Maandagavond omairedxa hail zeven de neer li. Mahngre met zijn luxe t orü-auto op den Lekdijk reed in de ncnung Schoonhoven, overkwam n«m net vierde ongeluk in dit jaar waarvan twee per motor). Onder Berg&inbacnt, juist voor de bocht Westelijk van. de dijksohool, is zijn auto door met beken de oorzaak aan de buitenxude van den hoogen dijk geslagen en na een buite ling in het riet terechtgekomen. De bestuurder kyam er af met «en lichte verwonding boven één zijner oogen, tengevolge van het breken van zijn bail. Gistermiddag heeft de heer Viveen de auto gelicht. De caroeeene en de spat borden waren vrij «waar beschadigd. Botermarkt De aanroer op de he denmorgen gehouden Botermarkt bedroeg 5U K.G. Prijzen: Goêbotex i 0.76, Wei- boter f 0.65, beiden per half KG. Eierenveiling. Op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg de aanvoer 0455 stuks. Prijzen: f 6.86—f 7.26, hen- eieren f 3.75—f 6,25, eendeieren f 4 f 4.50, alles per 100 sutks. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie. Een paar motos-broekspijpen; een bank- hamertje. Kara waarneming ln den morgen 2 Deoember De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vongen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwake tot matige, Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind; nevelig tot zwaar be wolkt; weinig of geen neerslag; iets zachter. Waterstand van heden: Schoonhoven hg. water 10.15 uur 0.90 M. Vreeswijk hoog water 1-45 uur, 1.20 M. Keulen en stand 1.38 M., val 0.02 M. Maastredht 1 Dec. 41.60 M., was 0.03 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 40 graden Fahrenheit. Woensdag 2 Deoember, Laatste Kwartier. Op 1136, onder 0.55. Woensdag 9 December Nieuwe Maan. HET CONFLICT IN TWENTE. De staking bij Willink en Meierink. WINTERSWIJK, 2 Deo. De personee- ien van de fa. H. Willink en Co. en van ae N.V. Stoomweverij v.h. J. H. Meijé- rink en Zoon, sijn hedenmorgen weder om niet aan het werk gegaan. Wel heb ben su bericht gekregen, zich hedenmor gen om 10 uur aan de fabrieken te mel den, waar hun loon zou worden uitbe taald en mededeelingen gedaan. Voorzoo ver zij hieraan voldeden, werd hen bij het loon de mededeeling ver strekt, dat als zij Donderdagmorgen het werk met hervatten, zij zich ontslagen moeten achten. Communisten aangekomen. ENSCHEDE, 2 Deo. Er is weinig ver andering in den toestand en het aantal stakers is gelijk aan dat van gisteren. Er wordt nu gestaakt aan de volgende fa brieken: G. Jannink Sc Zonen, J. F. Schouten Zonen, Blydenstein Sc Co., N. ter Kuile, Schuttersveld, Landshoeve, Twentsche Textiel Maatschappij, Ooster- veld, Tubantia, N. J. Menko en gedeelte lijk bij Van Heek Sc Co. De stemming onder de stakers is ge spannen. Er zijn vannacht uit Amster dam een aantal communisten aangeko men, onder wie het Tweede Kamerlid L. de Visser. Aantal stakers neemt toe. ENSCHEDE, 2 Dec. Het gisteren door de hoofdbesturen van de moderne R.-K. en Chr. Textiel-arbeidersbonden genomen besluit om eerst tegen 14 December de staking af te kondigen, als de werkge vers de 2e loonsverlaging niet intrekken, is door de stakers met weinig instem ing ontvangen. De arbeiders, die tegen het advies van hun organisatie in sta king zijn gegakn, zijn er vooral over ver bitterd dat de réglementaire uitkeering aan hen ni«t jMchiadt. H«t (tut vut (Ut mb «mot untal arbeiders het advies van de 8 hoofdbe sturen niet zal opvolgen. Het aantal stakers is heden nog groo- ter dan gisteren; het bedraagt zeker 5000. Ook bij de fa. Van Heek Sc Co heeft thans een zeer groot aantal arbeiders het werk neergelegd. Hoewel er een gespan nen toestand heerscht, hebben zich nog geen incidenten van eenige beteekenis voorgedaan. LEVEND VERBRAND. Vreeselljk ongeluk te Rotter dam. ROTTERDAM, 2 December. Vanmorgen is in een pand aan de Nieuwe Markt op de 2e verdieping het grootendeels verkoolde lijk gevonden van den 67-jari- gen H. M. J. Strancker. Deze woonde in dit pand op een klein zolderkamertje al leen. Vannacht omstreeks 1 uur moet hjj zijn thuis gekomen. Waarschijnlijk ver keerde de man onder den invloed van sterken drank. Onder den arm droeg een fleech petroleum, terwijl hij tevens een brandende kaars bij zich had om den ,weg te kunnen vinden. Bij het opgatu» van de trap is hij gevallen en is de in houd yan de flesch hem over het lichaam geloopen. De man is vervolgens in brand geraakt met het gemelde gevolg. Een ge deelte van den vloer waarop de man lar is doorgebrand. De buren hebben van Y ongeval niets bemerkt. GESTRAND. DEN HAAG, 2 Decemebr. De V motorbotter U.K. 41, met schippe- Hoefnagel, is hedenochtend ten geve van den dichten mist den koers kwijt ge raakt en op een strekdam ten Noorden van den Scheveningschen Boulevar^ ge loopen. Het houten vaartuigje *er<? zwaar beschadigd en liep vol water. Voordat de U.K. 41 echter zonk, kon de bemanning, uit 8 perionen bestaande, overgenomen worden en aan wal gezet worden. DE TOESTAND IN MANDSJ0ERIJE. Chieneesche opmarsch. LONDEN, 2 Dec. Japaneche berichten uit Moekden melden, dat een groote troe- penafdeeling bevel heeft gekregen zich te begeven naar Tajitajin. De toestand aldaar gaf aanleiding tot ongerustheid, aangezien pl.m. 8000 Chineesche soldaten de stad tot pl.m. 40 K.M. zouden zijn gc naderd. naderd. De Japansche bezetting der stad bestaat uit 8000 man. Andere Japansche berichten deelen mede, dat de Chineesche opmarsch, zoowel naar Tsjitsjin als naar Moekden, voortgang maakt. De Chineezen zouden zich reeds op 57 K.M. afstand van Moekden bevin den. Geen onmiddellijke terugtrek king der Japansche troepen. TOKIO, 2 Dec. De minister van oor log heeft verklaard, dat van een onmid dellijke terugtrekking der Japansche troepen geen sprake kan zijn, omdat ge bleken is, dat de Chineesche opperbevel hebber, generaal Ma, tot een nieuw of fensief wil overgaan. Neemt generaal Honjo ontslag? MOSKOU, 2 Dec. Uit Moekden wordt gemeld dat de opperbevelhebber der Ja pansche troepen in China, generaal Honjo, ontslag uit den krijgsdienst heeft gevraagd. Hij verklaart zich bij de com promis-politiek der Japansche regeering niet in staat nog langer de verant woordelijkheid te blijven dragen van de militaire operaties in Mandsjoerije. het drama bij écht. Een spoor gevonden? Eeni ge bijzonderheden. Omtrent het nachtelijk drama, dat zich in de bosschen bij Echt heeft afge speeld, zijn bij 't nader onderzoek bel; rijke bijzonderheden aan den dag BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Sehoonhovensehe Courant WOKNVDAB f DIBEMBER TBTI De meening, dat hier sprake kan rijn „n gevecht tusschen twee stroopers- benden ik 8eheel losgelaten, ru drie slaohtoffers waren ongewapend «n bet vermoeden bestaat, dat zij bij het Itroooen betrapt werden of in een hin- Jchotin werden. Niet lang na het ver trek van de joiigens uit hun woningen, hebben de bewoners sohoten gehoord, maar daarvan is niet veel notitie geno men omdat dit wel meer voorkomt. Vrijwel staat vast, dat niet één dader aan het werk is geweest, daar men hul- zen van verschillende grootte heeft ge vonden, zoowel van geweer- als van re volverkogels. Bovendien is er met hagel geschoten. Een der lijken had 19 schot wonden. Bij een onderzoek werden voetsporen, een zakmes een een zaklantaarn gevon den. Later werd onder een bos hout een schop gevonden, waarmee waarschijnlijk de kuil is gegraven. Het onderzoek heeft aanwijzingen op geleverd, zoodat er thans in een zekere richting gezocht wókdt. f Het is wel komen vast te staan, dat de daders van tevoren alles goed hebben overlegd. Waarschijnlijk hebben zij dan ook het vermoeden gehad dat de stroo pera, wier strikken des nachts gezet wa ren, tegen den nacht wel bij het bosch zouden verschijnen. Een sfreng jachtopziener. De politie heeft nog Zondagmiddag een huiszoeking gedaan bij den jachtopziener van graaf van Aefferden. Deze woont te H. v. d. E., den jachtopziener van de jachtgoederen van graaf van Aefferden. Deze woont te Posterholt. Bij hem werden eenige wa pens in beslag genomen, o.a. vurwape- nen. Deze v. d. E. moet ook betrokken zijn geweest bij de 'schietpartij van en kele jaren geleden op de gebroeders v. H. De man staat bij de bewoners bekend als buitengewoon streng en treedt steeds krachtig op tegen de stroopers, die hier in grooten getale wonen. Vrijwel alle ar beiders in de omgeving van het gehucht Putbroek maken zich van tijd tot tijd schuldig aan het stroopen van konijnen. Nadat de maréchaussee driemaal een boodschap had gezonden aan v. d. E., die ook een grooten zoon heeft, welke hem vaak assisteert, om zich bij de maré chaussee aan te melden en hij hieraan geen gehoor gaf, is hij tenslotte door de maréchaussee gehaald. Na verhoor heeft men hem weer op vrije voeten gesteld. Bij hem werden eenige wapens, schoenen en kleeren in beslag genomen. Twee arrestaties. Inmiddels heeft echter een scheikun dige uit Maastricht, in tegenwoordigheid van het parket uit Roermond, een des kundig onderzoek ingesteld naar de bij den jachtopziener in beslag genomen ar tikelen. Ook is op de plaats van het mis drijf nog eens nauwkeurig naar sporen gezocht, waarbij nog eenige revolverpa tronen werdeh gevonden. Het resultaat van het deskundig on derzoek was van dien aard, dat de offi cier van justitie last gaf genoemden on geveer 55-jarigen jachtopziener H. v. d. E. en diens ongeveer 22-jarigen zoon M. v. d. E. te arresteeren. De vader is te vens onbezoldigd rijksveldwachter, ter wijl de zoon dienaar van politie is in de gemeente Posterholt. De oudste verdachte werd gisteravond in zijn woning door de maréchaussee ge arresteerd, terwijl de zoon juist thuis kwam. Deze werd toen meteen aangehou den. Beiden werden per tram naar Roer mond getransporteerd. Te Posterholt, evenals bij de aankomst te Roermond, had rich een groote menigte menschen verzameld, die de verdachten uitjouwden. Bij de arrestatie ontkende een der ver dachten, ofschoon hem niets gevraagd werd, iets met het drama uitstaande te hebben. Beide mannen waren zeer kalm en maakten een eenigszins onverschilli gen indruk. Men vertelt, dat als het gold het wild in de bosschen te beschermen, v. d. E. geen moeite te veel was. Ondanks felle koude en sneeuw bleef hij nachten ach ter elkaar in de bosschen op de loer lig gen om de stroopers te verschalken, die hun strikken gingen nazien. VERGETEN TE BEGRAVEN. Ergerlijke slordigheid In de Residentie. Vrijdag voor veertien dagen is de nacht portier van een paviljoen op Schevenin- gen, de 50-jarige heer A. van der Akker, overleden. Van der Akker, die geen fa milie had, woonde in een pension en de dokter verzocht in het belang van de overige pensiongasten aan den ontsmet- tingedienst om het stoffelijk overschot te aten weghalen. Deze bracht het lijk naa bet lijkenhuisje op de algemeene begraaf- plaats, doch verzuimde de verschillende instanties, die met de begrafenis te ma ken hadden, van een en ander in kennis te stellen. Eerst dertien dagen later (Donderdag) ontdekte personeel van de begraafplaats, dat er in het lijkenhuisje een lijk lag. En men wist toen niet meer van wien.... Het onderzoek bracht echter aan het licht, dat de ontsmettingsdienst het lijk daar had gebracht. De politie heeft den dokter, die de doodsverklaring had afgegeven, bene- vens een beambte van het paviljoen, met het Ink geconfronteerd en nadat dit was herkend, is de begrafenis in tegenwoor- digheid van den directeur van de alge meene begraafplaats er op gevolgd. In de kringen, die den heer Van der Akker hebben gekend, is men zeer ver ontwaardigd over dit grove verzuim van den ontsmettingsdienst. DE VERSTOORDE ONTWAPENINGS CONFERENTIE TE PARIJS. In ons nummer van Maandag hebben wij melding gemaakt van de verstoring der zitting van de ontwapeningsconferen tie te Parijs, Kit Yvmn Pinbumu «oad om om trent die bijeenkomst, die op 26 October begon, een breedvoerig verslag, waaraan wij het volgende ontleenen: Bij de opening van de eerste studie conferentie bevonden zich in de tot de laatste plaats bezette zaal een veertig-tal gedelegeerden uit Nederland, onder wie Ds. J. B. Th. Hugenholtz uit Anuners- tol, van de Nooit-Meer-Oorlog-Federatie. Uit alle redevoeringen bleek het ver langen der volken naar ontwapening. De Nederlandsche spreker, staatsraad mr. J. Limburg, sprekende namens de Union van Volkenbondsvereenigingen, be sprak de vraag: „Wanneer ontwape ning?" en beantwoordde die met „On middellijk I" Hij herinnerde aan de resoluties, die op het congres van de Volkenbondsver eenigingen te Boedapest dezen zomer zijn aangenomen. Met de vermindering van de bewape ning van elk land zal de algemeene voi- 'ligheid toenemen. De heer Limburg acht te de moreele ontwapening da voorwaar de voor het slagen van de nunerieele ont wapening. De regeeringenyunoeten daar om weten dat de volken «nter hen slaan. Hij besloot met de verklaring, dal do ontwapening den volken uieuwen hoop moet geven. Niet als officieele spreker, doch tij dens het debat, kwam Painlevé aan het woord, die in een vrij heftige rede het recht van Frankrijk op militaire verde diging bepleitte, welke rede aanleiding wera tot een incident. Van verschillende kanten werd Painlevé geïnterrumpeerd, er werd zelfs gefloten. De directeur van de Fransche (linksche) school voor den vrede er zijn er twee in Parijs: een rechtsche en een linksche betoogde, dat Painlevé hier niet zoo mocht spre ken. Henri de Jouvenel maande tot kalmte aan, waarna de Belgische Sena tor Rollin in een krachtig betoog Pain levé bestreed en voor spoedige ontwape ning pleitte. Vrijdagmiddag om 4 uur werd de derde zitting van het ontwapeningscon gres geopend onder voorzitterschap van Paul Boncour. Tijdens deze middagzitting werd van Fransch-nationalistische zijde fel opposi tie gevoerd door een oud-strijder, die wees op de militaristische beweging in Duitschland. Het Fransche leger was volgens hem een sterker factor voor den vrede dan alle verdragen. Deze rede werd door herhaalde protesten onderbroken. Des avond had de groote ontwapenings- betooging plaats in het Trocadéro, de grootste zaal van Parijs, die 6 a 6 dui zend bezoekers bevatte. Herriot opende of trachtte de verga dering te openen, want al dadelijk be gonnen de aanwezige nationalisten en communisten van de galerijen af de ver gadering met hun interrupties en ge schreeuw van „vive ia France" te sabo- litarlsten de groeiende ontwapeningsbe weging vreezen en anderzijds dat de pa- icfisitische bewe^pfc nog een taaien strijd voor den boeg heeft. Overigens had een en ander bij een behoorlijker voorbereiding vermeden kun nen zijn. Het comité van actie voor den vrede heeft besloten op 9 December een betooging te houden tegen de ver storing van het ontwapenings-congres in het Trocadéro te Parijs. EEN DUISTERE DAG. Ook in dezen tijd van het jaar zal niet veel voorkomen wat zich Zater dag te Parijs heeft voorgedaan. Om twaali uur op den middag is het er zóó donker geworden dat niet slechts in de huizen maar ook op straat hel kunstlicht ontstoken moest worden Alle vervoermiddelen reden met de lantarens aan. Nadat er enkele regen buien waren gevallen is het tegen twee uui weer licht geworden. WRAAK. De eerste Het was doordoor niet mogelijk de ver schillende redevoeringen te volgen. Daar de Fransche organisatoren, naar van de zijde der Engelsche leiding werd medege deeld, geen voldoende politiemaatregelen hadden genomen en niet hadden gezorgd voor een tactische bezetting der plaatsen en zelfs de geluidversterker na een uur pas begon te werken (en dan nog zeer onregelmatig) stond men machteloos te genover de rustverstoorders. De sprekers Verdier (aartsbisschop te Parijs), Joos (Duitschland), Jeanne Weiss (Frankrijk), Scialoja (Italië) wa ren onverstaanbaar. Toen Lord Cecil aan het woord kwam werden pas twee geluid versterkers (op het podium alleen 1) aan gezet. Daardoor werd het wat stiller in de zaal. Als Painlevé het woord neemt, begroeten zijn vrienden op de galerij hem met de Marseillaise. De radiotoespraak van Borah uit Amerika kwam helaas slecht door. Toen Houghton (Amerika) sprak totde microfoon, stormde het geloei van voor- en tegenstanders door de zaal. Ook Madariaga (Spanje) was niet te volgen. Tumult en politieoptreden wisselden elkaar af. Tenslotte bestormden enkele oppositie-leden het podium om het woord te verkrijgen. Een tiental gendarmen greep nu in en beschermde het bestuur, waarop de Jou venel de vergadering ophief. Deze gebeurtenis wekte groote veront waardiging en verslagenheid bij de Fransche en buitenlandsche pacifisten, maar bewees tekens eenerzijds dat de mi- gemeente-secretaris van Duisburg, Heinrich Grosse-Scheper werd Maandag door een kapper in de nabijheid van zijn woning met drie revolverschoten zwaar gewond. De dader is gearresteerd liet bleek dat de man tot zijn daad gekomen was doordat een aanvraag tot ondersteu ning, die hii had ingediend, omdat zijn zaak niet meer in zijn onderhoud ^kon voorzien was afgewezen. GEHEIMZINNIGE BRANDSTICHTER. In de buurt van Hobro bij Aarhus in Jutland heeft een brandstichter schrik en ontzetting onder de bevol king verspreid. In een kort tijdsver loop is in zeven boerenhofsteden brand, gesticht en Maandagavond brandde de achtste boerenwoning af hoewel men reeds weken lang voor zooiets op zijn hoede was. De brand stichter had n.l. op een telefoonpaal een plakkaat bevestigd, waarop hii dag en uur van de brandstichting had medegedeeld Ook de andere slacht offers waren op deze wijze gewaar schuwd, dat hun behuizing zou af branden. Na den brand is een boeren knecht gearresteerd, in wien men meent, den geheimzinnigen brandstich ter gevonden te hebben. DE BANDIETEN VAN CORSICA. De bandieten, die tot dusver tijdens de expeditie op Corsika zijn gevangen genomen, zullen voor het Assizenhol van de Rhone te Lyon terecht staan De kamer van inbeschuldigingstel ling van het hof te Bastia nad de bandieten Bartoli Jr. Sanloni. Ga- brielli en een groot aantal medeplich tigen onder beschuldiging van moord naar het Assizenhof van Corsika ver wezen De procureur-generaal te Bastia was tegen deze uitspraak in beroep gegaan bij het Opperste Hof Hii acht dit hof niet bevoegd en be riep er zich hierbij op, dat de jurj en de getuigen te slerk onder den invloed staan van het gebeurde om onbevangen te oordeelen. Het Opperste Hof heeft in dit stand punt gedeeld en de zaak aan het Assizenhof te Bastia ont'r ikken. waai om zi' nu, voor het Ass.zenho te La on zal voorkomen. JEUGDIG BANDIETEN-TRIO. Drie gewapende jongens- zijn Vrijdag het huis van een juwelier in Fifth Ave nue te New York binnengedrongen. Of schoon de overval gepleegd werd in een drukke straat in het centrum van de winkelwijk, bleef hij onopgemerkt. De jongens hielden vijf bedienden in be dwang en ontkwamen met een buit van diamanten ter waarde van bijna 500.000 gulden. Toen de politie arriveerde, het gebouw omsingelde en nauwkeurig door aocht, was. er van de jonge bandieten niets meeT te bekennen. NOODWEER IN ITALIË. Tijdens een hevig noodweer is ln de nijbijheid van Napels een huis ingestort, waardoor vier personen werden bedolven Een kind werd hierbij gedood. Te Cal- tragirone werden door het instorten van een kerk twee kinderen gedood en gph derde gewond. Door den voortdurenden regenval zijn verscheidene rivieren bui ten de oevers getreden. Vraag: Ik heb «en huis mat hypo theek; elk jaar kw ik 100 gulden al «n ook de rente. Dat la au al «enig» koe*' op een en heitxelfde zegel van 30 oent daan. Ia dat voldoend» ci lont de zulks niet toe. Zoo niet, wat ben ik dan verplidht te doen? Antwoord: Aan een vast zegelrecht van ti9n cent zijn onderworpen de stuk ken vermeldende de ontvangst of over running van gelden. Voorts is bepaald, dat geen afzonder lijk zegelrecht verschuldigd is voor kwi- tantiën wegens ontvangen sommen, wel ke voorkomen op heC&elfde papier, waar op reeds een gezegelde kwitantie voor een in mindering van dezelfde schuld vordering ontvangen som voorkomt, mits uit de inhoud der latere kwitantie blijkt, dart, de betaling betrekking heeft op de zelfde vordering. Elke termijn van huren en renten wordt als een afzonderlijke vordering TEGEN HET SLIPPEN. racr-.-rrf- Het asfalt levert bij regen een groot gevaar voor de auto's en men zoek', naar middelen om dat te ve minderen. Links boven de proeven in Parijs met een soort van rubber tapijten over de straat; boven rechts in Londen proeven met ijzeren platen onder links, in Berlijn perst een wals wafelfiguren in het asfalt: oxder rechts: proeven met houtblokjes in Londen. Hieruit volgt, dat wel de aflossingen op een schuld op één papier vermeid kun nen worden, wanneer dit bij de eerste betaling maar werd voorzien van een ze gel van minstens 10 cent. In uw geval is dit dus goed. Edhter voor iedere betaling van rente of huur moet een afzonderlijke kwitantie gegeven worden, welke met 10 cent ge zegeld moet zijn, wanneer de rente- of huurtermijn grooter dan f 10 was. NED. HERV. KERK. NOORDELOOS. Donderdag 3 Decem ber, 's avond» 6.30 uur, D». J. van Am- stel, van Groot-Ammers. Collecte Zenr dingsbond. GEREF. GEMEENTE. STOLWIJK. Vrijdag 4 December, 's avonds 7 uur, De. Van Neerboe, van Ter- neuzen. Moercapelle. „Moeroapelle II" speel de Zondag tegen „Bosk. Boys V". De uit slag was 10—2 in het voordeel van „Moercapelle II". ALBLASSERDAM. Nove. Geboren: Elizabeth, d. van J. Kapoen en G. Versluijs. Overleden: J. H. Sela, 43 j., echtgenoot van A. van Dijk. C. de Keijzer, 77 j., echtgenoote van A. Bone. HAASTRECHT. November. Geboren: Cornelia* d. van G. 0. ten Brummeler en A. J. Scheer. MOERCAPELLE. November. Getrouwd: P. Hertog Alb.z. <ux E. de Knegt Dd. E.G. knollen; oent; 80 K.G. peren 217 cent, 30 K.G. aordappelesi 1 cent, 9 K.G. noten 60 et, alles per K.G.; 28 pond boter 6670 cent 77 pond kaas 2634 cent, belden per pond; 3 «enden f 1 per «tuk; 2 konij nen 60 cent per «tuk; 14 et. kool 16 cent per stuk; 30 et. andijvie K cent pear stuk; 7 ganeeieren 7 oent per stuk. ROTTERDAM, 30 Nov. Binnenlandsche granen. Gerst f 6.256.7Ö. Haver f 5.756.50. Kleine groene erwten f 1112 a f 12.50, overigens van f 7.5010. Schokker-erwten belangrijk lager. Bruine boonen naar kwaliteit van f 8 9.50, soms iets meer, alles per 100 ROTTERDAM, 30 Nov. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek Sc v. d. Schalk). Stemming prijs houdend. Rogge 72-3 Russische disp. f 5.10, Canada no. 3 disp. f 5.75. Gerst. Canada no. 3 disp. f 116, idem aangekomen f 113, idem stoomend f 113, 62-3 Zuid-Rjissische disp. f 112, 62-3 Donau disp. f 112. Hover. Canada no. 3 disp. f 6.70, id. aangekomen f 6.50, idem stoomend f 0.40, 52-3 Russisch» disp. f 6.06, 51 Zuid- Russische disp. f 6.55. Mals per 2000 K.G. Gele La Plata aan gekomen f 74 tot f 75, «toornend f 75— 76, Donau-Galfox disp. f 73, aangekomon f 72, stoomend f 72* La Plata Cinquan- tins f 82. ROTTERDAM, 30 Nov. Voederkoeken. (Bericht van de mak. Gehr. Krijger). Noord-Amerikaaneohe loco f 7.35, atoomid f 7.40, Jan.-Maart lev. f 7.65, Juli-Aug. lev. f 7, dito dito van N.-Am. zaad loco f 8.20, dito merk SWC looo f 8.30, dito merk Maple Leaf looo f 8.50, dito dito merk SK looo f 7.40, Nov .-Maart lev. f 7.70, dito merk SK N.-A. zaad looo f 8.75* Duitache lijnkoeken af Emmerik looo f 7.15, dito Jan.-April f 7.30, Grond- nootkoek prompt of Speyok-Cleve f 7.80, I ijnzaadadhilfers (Bombay) stoomend f 7.40, Deo. afl. f 7.20, dito merk HVO looo en stoom, f 7.60, Grondootsohilfers (Bombay) light Nov.-Dec. afl. f 7.50, ex tra light Dec. f 7.90, extra light HVO lo oo f 8.20, Manilla GoooskoeKem merk S K looo f 6.70, stoomend f 0.70, Amerik. ooooekoek Deo.-Jan. afl. f 0.75, Amerik. Sesamikoek looo f 7.80 Palmpitkoek merk SK stoom, f 6.35, Katoenzaadmeel (49 pCt. Texas) stoom, f 7.30, Dec.-Jan. "hfl. f 7, Inlandische voorslag lijnkoeken looo f 7, Dec. lev. f 7, Jan.-Maart lev. f 7.40, dito Lijnkoeksahilfers looo f 7.75, Dec. lev. f 7.90, Jan.-Maant lev. f 8, dito Soyaschroot looo f 7, Dec. lev. f 7, Jan.- Maart lev. f 10, dito Palmpittenkoekem looo f 6,25. Alles per 100 K.G. en "ge deeltelijk tweede hands. AMSTERDAM, 2 Deo. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 297 vette kalveren, le kwal. 7480( 2e kwal. 64—72, 3e kwal. 50—62 per K.G. levendgewioht; 32 nuchtere kalveren f 6 11 per stuk; 560 varkens, vleeschvar- kens wegende van 90>110 KXL, 4445, zware varkens 4344, vette varkens 41 42 per K.G. sloohtgewacht, WOERDEN, 2 Dec. (Draadloos). Kaasmarkt van heden. Aanvoer 313 par tijen kaas. Prijzen: Metrijksmerk le kw. f 3335, idem 2e kwal f 2932. Han del traag. BODEGRAVEN, 1 Dec. Kaas. Aanvoer 287 wagens, tezamen 11.228 stuk®, we gende 101.052 K.G. Prijzen: le soort Gouda met rijksmerk f 3836, idem min dere f 2930. Handel flauw. ROTTERDAM, 1 Deo. Tor veemarkt waren Dinsdag aangevoerd 241 paarden, 3 veulens, 1169 magere runderen, 736 vette runderen, 211 vette kalveren, 431 nuchtere kalveren, 400 graskalveren, 390 schapen of lammeren, 110 biggen, 18 bokken of geiten* 8 overloopera. Prijzen per half K.G.: Koeien 1924 cent, 3133 cent, 3739 cent; ossen 23 26 oent, 3032 X cent, 34—36 cent; stieren 23—25 cent, 2830 cent. 3234 cent; kalveren 40—45 cent, 62H—67 X cent, 6567M cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 195320, kalfkoeian f 190800, stieren f 110—450, pinken f 110—160, mgaskalveren f 40—85, vaarzen f 140 ^0, paarden f 200300, slachtpaarden f 100—210, hitten f 75—150, veulens f 5085, fok nuchtere kalveren 121 18, slacht nuchtere kalveren f 710, biggen f 59, idem per week f 0.901.50 Overzicht: Handel in koeien en ossen kalm, prijzen als Maandag; stieren han del en prijzen als vorige week vette kal veren tamelijke handel, prijzen als Maan dag; melk- en kalfkoeien stil, prijzen ge drukt jong vee traag, prijzen lager; gras- kalveren geen handel* 2125 en 20 cent per pond; nuchtere kalveren flauw, prij zen lager; paarden stil, prijzen lager; biggen traag,, prijzen onveranderd. UTRECHT, 1 Dec. Ver. Eierveiling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 4.10— 8, eieren bruin f 5—8, eendeieren f 3.40 4.50, alles per 100 stuks, n Aanvoer 31.000 stuks. GORINCHEM, 30 Nov. Eierveiling. Aanvoer 12899 kipeieren en *104 eenri- eieren. Prijzen: kipeieren 47-55 K.G. van f 4,10—5, 55-00 K.G. van f 5,10-0,60, 60 K.G. en zwaarder van f 6,30-7,20 Eendeieren f 4,80, alles per 100 stuks GROOT-AMMERS, 30 Nov. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 30 Nov. 1931. Aanvoer 8627 eieren. Prijzen: 7349 kip- psneierta 4—7.00, 1271 eendeieren Ondertrouwd en Lopik, 254. fQnM Utrecht, Holksbeekstr. 63 bis j v Huwelijksvoltrekking te Utrecht op 16 December 1931. Algemeene Kennisgeving. ÜNDERTRODWD Weduwn van P. v. d. OORD, Nieuwi Lekkerkerk Huwelijksvoltrekking Donderdag 24 December a.s. Heden overleed, in de hope I des eeuwigen levens, onze geliefde Zoon in den ouderdom van 34 jaar. Uit aller naam, BASTIA AN DE VRIES. QEERTJE DE VR S— van der Neut. Kinderen, Behuwd- kinderen Stolwijk, 30 Nov. 1931. Beijersche Een flinke O.O. of P.O. C. O. v. d. B E R OMr. Bakker, Plein A 44, Stolwijk. Voor 't mooiate koper, 't beste zilver en nikkel, neem SI-SO de goede koperpoeta. Probeer eens een tube van een dubbeltje. H. BODE, Kerkplein, Stolwijk. Tegen Kerstmis GEVRAAGD Een niet beneden de 18 jaar. H VLOT - Bakker Streefkerk. Als wij U SI-SO de goede koperpoets aanraden, raden wjj het beate aan. Probeer ze eena. Het koper blyft langer mooi. C. JSCHEER, Beneden Ke?k- a traat,. Stolwijk,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2