C wsm* Gemeenteraadsvergaderingen' De lotgevallen van PIMPELMANS Wat geeft de Radio? Gemengd Nieuws. Wetenschap en Techniek. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Arkel Goudriaan - Jaarsveld - ReeuwijkVlisl is' TWEEDE BLAD 'NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoontiovgnicha Courant W0ENSDA3 1 BMEfftfR tMI Donderdag I Deotmbor. Hilversum. A.V.R.O, d—40 Grasnoloor 10—10. lö Morgenwijding; 10.16—10.30 Gramofoon; 10.3QML1 Voordracht door Julia de Gruyter; lil'11.45 Qon- oert (Piano en Zang); 11.4512 Gr*- mofoon; 13—1.45 Trio (Viool, Piano en Cello); in de pause Gramofoon; 1.452 Gramofoon; 22.30 Halfuur voor de Vrouw; 33.45 Knipcursus voor gevorderden; 3.454 Gramofoon; 45 Ziakenuur; 6.30 Omroep-Gr- keet; in de pauze Gramofoon, 6.30 7 Sportpraatje door den heer H. Hol lander; 77.30 Omroep-Orkest; 7.30— 8 Engelsohe les voor beginners; 8— 8.15 Gramofoon; 8.15—10.15 Het Re sidentie-Orkest; plm. 9 uur Prof. Dr. J. de Louter over: „De Volkenbond in dezen tijd"; 10.16—10.30 Nieuwsbe- riohten; 10.3012 Kovacs Lajos en zijn Orkest; in de pauze Gramofoon. Huizen. K.R.O. 89.15 Concert, N.C.R.V. 1010.15 Gramofoon; 10. lö10.45 Ziekendienst; 10.4511 Gramofoon; K.R.O. U—11.30 Gramofoon; 11.30- 12 Godsdienstig halfuurtje; 12.15-2 K.R.O.-Orkest; N.C.R.V. 2—3 Oursus fraaie handwerken; 83.45 Vrouwen- halfuurtje; 45 Ziekenuurtje, 56.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 6.456.45 Piano-oonoert; 6.457 Cur sus Knippen en Stofversieren; 77.30 Vragenlhalfuurtje; 7.458 Persberich ten; 810.15 Ghr. Politie Muziekver- eenaging; 99.30 Ouderuurtje; 9.30 10.15 Vervolg Gonoert; pl m. 9.45 uur Persberichten; 10.15-11.30 Gramo foon. Vrijdag 4 December. Hilversum. V.A.R.A. 6.45'7 en 7.80 7.45 Lichaamsoefeningen; 8 uur Gramo foon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding V.AiLA. 10.15 uur Voordracht door Mirany Erfmann; 10.30 uur V.A.R.A.- Septet; 11.15 uur Voordracht door MHnny Erfmann, 11.30 uur Concert -(Vervolg); A.V.R.O. 122 Omroep-Or- kest; in de pauze Gramofoon; 2 -2.30 Dr. P. Klinkenberg over: ,St. Nico- laas- en Kerstgebruiken"; 2.303 Gra mofoon; 3—4 Het Corner-Orkest. V.A.R.A. 4 uur Gramofoon; 4.80 uur Knutselwerkjes voor kinderen; 5 uur V.A.R.A.-Orkest; 0.|5 uur Prof. R. Kuyper over: „Het groot-kapitalisme", 7.15 uur Concert (Vervolg); V.P.R.O. 8 uur Kerkgeschiedenis; 8.30 uur Con cert; 9 uur Dr. G. H. v$n Senden over: ,De Germaansohe achtergronden van onze hedendaagsche cultuur"; 9.30 uur Concert; 10 uur Persberichten; 10.15 uur Ruusbroeökherdenking, 10.45 uur Gramofoon; V.A.R.A. 11'12 Gramo foon. Huizen. KJRD. 89.15 Gramofoon; 10 —11.30 K.R.0. Kunstensymble, 11.30 12 Halfuurtje voor zieken; 12.15 1.45 K.R.O.-Kwintet, 1.453 Gramo foon; 3.154 Concert; 45 Gramo foon; 5-7 Vrijw. Muziekkorps le Reg. Huzaren te Amersfoort; 77.30 Th. Arts: Land- en Tuihbouwhalfuurtje; 7.468 Willy d'Ablaing: Toelichting Avond-programma, 811 Symphonio- oonoert door het KR.O.-Orkest; plm. 9.15 uur Nieuwsberichten; 1112 Gra mofoon. lijk meer, cursussen te organiseeren, waar op den landbouwer op eenvoudige en dui delijke wijze geleerd zal worden de boek houding van zijn bedrijf in te richten en bij te houden. Zooals uit een advertentie in ons vo rig nummer reeds is gebleken, zal de eerste cursus aanvangen Vrijdag 11 De cember, des avonds 6.15 uur. De kosten voor den geheelen cursus bedragen f 4. Men kan zich aanmelden bij den heer H. van der Wqerd te Lopik. Ouderavond. Meerkerk. In de openbare echool werd een ouder-avond gehouden, welke door een 50-tal oudere werd bijgewoond en goed slaagde. Vóór den aanvang waa er gelegenheid tot het bezichtigen van schriftelijk werk en teekeningen der leerlingen en van bandwerkjes der meisjes. Na de gewone huishoudelijke werk zaamheden, zongen de leerlingen der hoogste klassen eenige twee- en drie stemmige liederen, die zeer correct wer den uitgevoerd. Gedurende de pauze werden versnaperingen rondgediend. Daarna gaf het hoofd der school, de heer J. van Arkel, een aardrijkskundige les, welke bij de toehoorders zeor in den smaak viel. In de plaats van de heeren H. Beems Jz. en J. van Iperen, werden tot bestuursleden gekozen de heerpn Joh. Boon en A. J. v. d. Berg Met een woord van opwekking, er op wijzende, dat de ouderavond een schakel vormt tusschen school en huisgezin, sloot de voorzitter deze gezellige samenkomst. Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren P. G. van den Dool en H. van Iperen. In de plaats van den heer F. de With, die tot kerkvoogd werd benoemd, is gekozen de heer D. Brukman. Meerkerk. Donderdagavond gaf de mu ziekvereniging „Euphonia" haar eerste uitvoering in dit seizoen voor donateurs en genoodigden, in de concertzaal van „Hof van Holland". Het programma be vatte een achttal uitgelezen nummers, waarnaast ter afwisseling optraden de humoristen Klaare en Flora, van Rotter dam. Bij het aanhooten der verschillende muzieknummers kregen we weer den in druk van een corps, dat op zeer hoog peil staat, vooral wat betreft muzikale opvatting, techniek en voordracht. Op elk nummer volgde een welverdiend har telijk applaus. Zeer in den smaak viel ook het samen spel der humoristen. Ze wisten de vele aanwezigen zeer te boeien en hebben hen meermalen hartelijk laten lachen. Een geanimeerd bal sloot dit in alle oprich tten goed geslaagd concert. Zaterdag geraakte het achtjarig dochtertje van den smid K. alhier in het boezemwater, de Oude Zederik. Op het hulpgeroep sprong de moeder te water, maar kon haar kind niet redden. Geluk kig waren de heeren Versluis en Bijl spoedig ter plaatse en wisten met een roeibootje moeder en kind weer op het droge te brengen. NACHTELIJKE BRAND TE MOER- CAPELLE. Gezin ternauwernood ont komen. Moercapelle. In den nacht van Zater dag op Zondag, ongeveer half vier, word het gezin van den heer J. de Knegt op geschrikt door het geschreeuw van liet 2-jarig zoontje. De ouders zagen tot hun grooten schrik, dat het bovenvertrek, waar zij sliepen, vol rook stond. Zij heb ben zich toen kruipend naar het zolder luik begeven en zijn half gekleed de straat opgevlucht. Van hun inboedel is niets gered kunnen Worden. Men denkt aan kwaadwilligheid. Nieuwpoort. Bij de Maandag in de Ned. Herv. Kerk gehouden verkiezing van twee notabelen, werden de aftreden- den, de heeren J. van Vliet en P. Bocha- nen, herkozen. Ouderkerk a.d. IJssel. Tot ouderling der Geref. Kerk alhier is gekozen de heer G. van Duijvendijk en tot diaken de heer #C. Visser. Vlist. Een jachtgezelschap had dezer dagen hier hét genoegen 19 hazen te schieten, terwijl er nog zeer vele het dco- delijk lood zijn ontloopen. Een bewijs, dat deze polder zeer wildrijk is. SLAPTE IN DE MEUBEL-INDUSTRIE. Waddinxveen. De malaise doet zich hier den laatsten tij<J in de meubeifabrie- ken sterk gevoelen. In de laatste maan den waren reeds op, verschillende fabrie ken wekelijks eenige werklieden ontsla gen en thans is aan;W geheele machine- personeel van de njphhelfabriek Matse aan de Noordkade, tegen de volgende week ontslag aangezegd. Hierdoor wordt een veertigtal personen werkloos. De werkweek is op het meerendeel der fabrieken verkort, slechts op twee fabrie ken wordt nog de 48-urige werkweek ge handhaafd. Het personeel moet daartoe echter met een loonsverlaging van onge veer 10 procent accoord gaan. De hoofdbesturen der verschillende vakvereenigingen hadden Vrijdagavond daarover in hotel Kwaak een vergade ring belegd. De werknemers zullen ver moedelijk de verlaging aanvaarden. Willige-Langerak. In den nacht van Donderdag op Vrijdag verraste de rijks- en gemeentepolitie P. B., A. V. en G. v. 0., terwijl zij aan het schakelen waren. Visch en vischwant werd in beslag ge- TOLBESTORMING TE MAARTENS DIJK. Esn paard voor de auto. Bij do Kei te Hilversum verzamelden zich Maandagmiddag ongeveer honderd auto's, die onder leiding van den heer P. van den Hoek, en den juridischen raadsman Mr. P. J. J. Westrik, beiden te Hilversum, naar den tol bij Maar tensdijk trokken. Onderweg sloten zich steeds meer wagens bij dén stoet aan, zoodat bij Maartensdijk weldra een kleine 200 wagens voor den tol standen. Nadat Mr. Westrik de aanwezigen tot rust had aangemaand, werd de motor van den voorsten auto stilgezet. Vervol gons werd een paard voor het voertuig gespannen en zoo wilde men voor 7M cent (het tarief voor een met een paard bespannen wagen) den tol passeeren. Maar de tolgaarder eisohte 20 cent, daar het hier een auto betrof. Aangezien üx het tarief alleen gesproken wordt van „mechanisch voortbewogen voertuigen", vond de heer Van den Hoek, die met de leidsels in de hand op de radiateur zat, als een voerman op de bok, dat zijn voer tuig onder dat 20 oents tarief niet thuis- behoorde. Ook de tolgaarder bleek niet van plan van meening te veranderen, en toen be sloot men den aanwezigen veldwachter te verzoeken tegen den tolgaarder proces verbaal op te maken, wegens het geslo ten houden van de boomen. Terwijl hier echter over gedebatteerd werd, maakte de veldwachter van Maartensdijk zich uit de voeten, terwijl de marechaussee Mr. Westrik gelastte zich van den weg te verwijderen. De burgemeester, de heer C. van der Voort van Zijp, bleek eerst na veel heen en weer geloop de heeren Van den Hoek en Westrik te woord te staan. Ook hij weigerde procesverbaal te laten opma ken. Toen de burgemeester zich meer en meer opwond, vonden de demonstranten het beter een einde te maken aan de dis cussie en verder te beraadslagen wat nu verder te doen. Het geheele verkeer van Hilversum naar Utrecht was stopgezet, doch de pasagiers van de bussen kon den bij Maartensdijk ovenstappent Te gen vijf uur werd men het wachten moe de en kwamen de briefjes van honderd voor den dag Aan wisselgeld was ech ter geen gebrek. Een deel der demon stranten trok in optocht naar Utrecht, achter den auto van de heeren Van den Hoek en Westrik aan, die te Utrecht hun beklag bij den officier van justitie wil den doen. Daar de officier echter afwe zig was, zal thans schriftelijk een klacht ingediend worden tegen den burgemees ter van Maartensdijk, wegens het niet opmaken van procesverbaal. Tevens zal de heer Floris Vos eenige schriftelijke vragen tot de Ministers van Waterstaat en Justitie richten omtrent het B. M W. voor ophifflng van do lol. Ged. Staten van Utrecht hebben aan de Prov. Staten voorgesteld, den UtrechtHilvemnn op hei pawvdndaJo wiegen plan te schrappen In verbond mot dat voorstel hebben B. en W. van Maartensdijk een schrij ven gericht aan den Minister van Water staat, waarin zij betoogen, dat uit aan neming van dat voorstel nou volgen (wat B. en W. zouden betreuren), dat de tol len nog een zes- of zevental jaren zou den moeten blijven. Het ooilege verzoekt daarom den Minister, het gemeentebe stuur ten spoedigste een bespreking over deze zaak te willen toestaan. ROOFOVERVAL TE WOUDRICHEM. Een geringe buit Maandagmorgen omstreeks half tien is te Oudendijk, onder de gemeente Wou- drichem, ten huize van den heer H. Pe likaan, gepenisionneerd brugwachter, wo nende aan de Zandsteeg. tijdens zijn af- v ezigheid een onbekend persoon het huis binnengedrongen. Van mevr Kamerman, die met haar echtgenoot bij de familie P. inwoont, en op dat oogenblik alleen thuis was, eischte hij inlichting, waar het geld geborgen was. 'Toen zij aan bet verzoek niet voldeed, heeft de man haar vastgepakt en het hoofdhaar van de vrouw afgesneden. Zij volhardde echter in haar weigering De man heeft haar toen bij de keel gegrepen en haar aldus gedwongen de plaats van het geld aan te wijzen. Nadat hij het geldkistje gevon den had, heeft de man nog een kast opengebroken, dooh geen geld meer ge vonden. In het kistje bevond zich slechts een bedrag van f 25. De vrouw wiet in middels te ontkomen en is naar haar vader geloopen, die op geruimen afstand woont, waarna de politie van het geval in kennis is gesteld. De man wist te ontkomen en tot dusver ontbreekt elk spoor van hem. BEROOVING EN GEWELDPLEGING. Overval In fabrlekikantoor Directeur gekneveld. f ÖOJO gestolen. Maandag, in den laten avond, is in het kantoor van de Vereenigde Bakkerijen der Haagsche Broodfabrieken en „De Oude Vette Hen" aan de Bilderdijkstrait, een berooving gepleegd onder ometandig- heden, die aan een sensatie-roman doen denken. Te ongeveer kwart over tien zag de di recteur, de heer H. Z. Zondag de deur opengaan, waarna een gemaskerd man het directiekantoor binnentrad met een revolver in de hand, welke de indringer op den heer Z. richtte met de bedrei ging: „Geen woord of ik schiet je dood." Onmiddellijk daarop gelastte de indrin ger: „Handen omhoog". De heer Z. was wel genoodzaakt dit bevel op te volgen. Intusschen nam de bandiet de situatie in het kantoor op, daarbij steeds de revol ver op den heer Z. gericht houdend. De zen werd nu gelast den indringer te vel gen. Nadat de heer Z. dit eveneens had gedaan, werd hem een doek over het hoofd geworpen en vervolgens werd hij door den indringer, die inmiddels ge zelschap van een anderen bandiet scheen te hebben gekregen, gekneveld. Toen is den heer Z de mond dicht gebonden, waarop hij buiten bewustzijn is geraakt, liggende in een kamertje naast het direc tiekantoor. Tot 12 uur middernacht heeft de heer Z. daar gelegen, toen de nacht wacht, die iedere 2 uur de ronde pleegt te doen, hem vond en hij het bewustzijn herkreeg. De heer Z. is daarna bij een tafel gaan zitten, terwijl de meester-bak- ker de politie alarmeerde. Het bleek dat de brandkast was ge opend en daaruit een bedrag van onge veer f 9000 aan bankpapier was gesto len. DE VERMISTE FINANCIER. Ta Deventer gezien? De Belgische politie heeft bij haar on derzoek naar den reeds sedert geruimen tijd verdwenen Antwerpschen financier Robert Kreglinger tot dusver geen resul taten bereikt. Onder de vele aanwijzingen die aan de reoherche gegeven werden, is thans ook een mededeeling van de Ne- derlandsche politie. Kreglinger zou op 18, 19 en 20 No vember in een bekend hotel te Deventer gezien zijn en daar de maaltijden hebben gebruikt, zonder er evenwel te overnach ten. De Belgische politie houdt zich tbane ook met dit nieuwe spoor bezig. Inmid dels zij opgemerkt, dat personen ver klaard hebben Kreglinger gezien te heb ben o.a. te Nieuwpoort, Boom, Osteude en ook in Zuid-Frankrijk. AANRANDER GEARRESTEERD. Te Erica (Dr.) heeft de gemeentepolitie den 31-jarigen arbeider M. aangehouden, die zich heeft schuldig gemaakt aan ver schillende zedendelicten. Men kwam hem op het spoor, doordat hij een 12-jarig meisje, dat op weg was naar school, aanrandde. Hevig verschrikt kwam het meisje bij de school aam; ge durfde niet alleen naar huis terug. Doordat een nauwkeurig signalement kon worden verstrekt, wist de politie den dader te vatten. Toen mem-hem aan een streng verhoor onderwierp, verklaarde hij ook sohuldig te lijn aan drie reeds eer der gepleegde en tot dusver onopgehel derde aanrandingen. M. ia gehuwd en vader van vier kin deren. H. werd op transport naar Assen gesteld, waar hij in het huis van bewa ring is opgesloten. BOTSING MET DOODELIJK GEVOLG. Twee gewonden. Viijdagavond reed op den Rijksstraat weg ApeldoornZutphen, ter hoogte van hotel „De Eikeboom", te Voorst de café houder B. Scholte uit laatstgenoemde ge meente met zijn auto. Hij raakte ver blind door de lichten van een hem tege moetkomende auto en kwam daardoor in botsing met een drietal wielrijders uit Voorst. Een hunner, de 15-jarige Schoenr maker, werd zeer zwaar gewond en over leed bijna onmiddellijk. De 16-jarige Bos kamp liep ernstige en Waanders lichte verwondingen op. MAARSCHALK TSJIANG KAI SJEK. De president van de Chineesche na tionale regeering die zich «aar Mand- sjoerije heeft begeven om ter plaatse zich van den toestand te overtuigen. EEN PRACTISCH ST. NICOLAAS- GESCHENK. De bekende Douvre Egberts Tabaksfa brieken zond ons ter beoordeeling een half pond Douwe Egberts E^ute Frie- sche Heer en-B aai, verpjikt in een imita tie oud-zilveren tabakstrommel. De fraaie trommel, welke een half pond tabak kan bevatten, heeft een good geslaagde raliefvereiering en zal onge twijfeld voor lederen rooker een ge waardeerd bezit vormen. De tabak van deze, meer dan 175 jaar bestaande fabrieken, ia te bekend, dan dat wij er hier nog over zouden be hoeven te sohrijven. De trommels mot inhoud worden in den St. Nicolaaa- en Kersttijd verkrijg baar gesteld togen den prijs, welke men anders voor een half pond Douwe Eg berts Eohte Friesohe Heeren-Baai be taalt. De imitatie oud-zilveren trommel waarin het half pond tabak ia ver pakt krijgt men dus gratis. Ongetwijfeld zullen in deze dagen de trommels met hun geurigen inhoud een grooten aftrek vinden. Een afbeelding van de tabaks trommel heeft men reeds gevonden in de adver tentie in ona blad. CONTACT TUSSCHEN VLIEGERS EN DE AARDE. Het Ameriiaaneohe ministerie van luchtvaart heeft een nieuw apparaat aan gekocht, hetwelk een vlieger in |aat atelt op een groote hoogte met ieraand op den beganen grond te spreken. De pracusche bruikbaarheid most nog worden aangetoond door prosven. VERZET TEGEN POLITIE. Voor de A mmdi&sements -Reoh thank te Dordrecht heeft tereoht gestaan de ijzer- werker G. A. R. ta Alblasserdam. Toen op 10 Ootober de veldwachter dier ge meente, een onbezoldigd en een buiten gewoon veldwachter iemand wegens dronkenschap opbrachten, had R. ge tracht die handeling te belemmeren. Overeenkomstig den eisch van het 0. M., werd verdachte veroordeeld tot f 26 boete subs. 25 dagen hechtenis. VALSCHE FUSTMERKEN. Zooals gameid, heelt voor de Recht bank te Rottendam tereoht gestaan J. 0. K., 28 jaar, koopman, terzake van ver- val sdhing van stempeimerlsn. Verdach te had een aantal kinten gemerkt met een vervalscht stempelmerit van de Coop. Tuinbouwvereeniging Gouda en Omstreken en deze kisten aan de veiling ingeleverd tegen terugbetaling van 't ge bruikelijke statiegeld De Rechtbank heeft gisteren K. vrijgesproken. „GEBEUGELDE DADEN". De Hoagische Rechtbank beeft gisteren op verzoek van den procureur van den Staat, de verdere behandeling van de ci viele procedure tussahen de V.A.R.A. eu den Staat, inzake het verbod van opvoe ring van het hoorspel „Gevleugelde Da den", weer vijf weken aangehouden. OVERTREDING VEILIGHEIDS WET. Voor de Rotterdamsohe Reolvtbank kwam de 23-jari&e L. P., bouwonderne mer te Krimpen a.d. IJssel, gisteren in appèl van een vonnis van den kanton rechter aldaar. Hij zou niet hebben ge zorgd, dat om een steiger van een bouw werk te Hillegersberg een gording aan wezig was geweest, dat er een privaat was en dat er op een hoogte van 4 me ter een söhriksteiger was aangebracht er was voor deze overtreding dor Veilig heidswet veroordeeld tot drie boeten van elk f 15 subs, driemaal 3 dagen jxèchte- nis. De Rechtbank heeft dit vonnis vernie tigd en opnieuw rechtdoende, verdachte veroordeeld tot f 15 boete subs. 3 dagen h eohte nis. TREKHONDENWET. Voorts verscheen voor dezelfde Recht bank de 37-jarige koopman A. van D. te 1-ekkerkerk als appèllant van een von nis van den kantonrechter te Schoonho ven wegens overtreding van de Trek hond en wet D. had laten rijden met een hondenwagen, waarop noch naam, noch woonplaats van den houder voorkwamen en de lading van den wagen was zoo ge plaatst, dat de wagen niet in evenwicht wast zoodat de zwaarte op het trekdier rustte, waarvoor hij was veroordeeld tot resp. f 6 boete subs. 1 dag hechtenis en f 10 boete suhs. 2 dagen hechtenis. De Rechtbank vernietigde het vonis en op nieuw rechtdoende, heeft ze verdachte veroordeeld tot resp. f 1 boete subs, i dag hechtenis en f 250 boete subs. 1 dag hechtenis. Streefkeft, Nov. 1931. CAFE-SLUITING TE STREEFKERK. Mijnheer de Redacteur. G^rne een plaatsje in uw veel gele zen blad, en bij voorbaat mijn dank. Wij leven wel in een tijd van verras-, aingen, dat hebben ook de caféhouders van Streefkerk ondervonden, toen de ma re tot hen doordrong, dat de Raad be sloten had, de café'a op Zondag dicht te doen. Temeer nog als u weet, dat de raad altijd dezelfde verhouding gehad heeft en toen eenige jaren geleden een nieuw lid het ibet een enkel woord over een der gelijk voorstel had, hij fcoo'n antwoo'<' kreeg, dat hij er nooit meer op terug gekomen. Is die partij soms aan kc.> onderhevig? Of is het soms, omdat voorsteller van een nieuwe partü waar ze voor de verkiezing bang waren? Hoe schoon is toch de politiek. 2^ zoo'n besluit voor de verkiezing niet eer lijker geweest zijn? Ondergeteekende, die zelf caféhouder is, weet bij ondervinding, dat het café bezoek door de week niets ia, vooral in 'n buurt, en zoo zijn er meer, die het van den Zondag hebben moeten. Zijn die menschen straks aangewezen op het armbestuur? Ze kunnen toch allemaal geen zandachipper worden. Hoe zou de voorsteller het vinden, wanneer zijn schuit eens aan de ketting gelegd werd? Het is toch precies hetzelfde. Wanneer nu straks de sluiting komt en de een na den ander moet het opge ven, en u, die het besluit genomen hebt, rijdt met uw auto door de gemeente, dan kan u wel met voldoening op uw werk terugzien. U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals mijn dank. «-m» C. HOFFLAND. SCHOONHOVEN. November. Geboren: Johanna, d. van J. Hoogen- doorn en M. Bochanen Gerardus Wil helmus, z. van W. van Baaren en M. G. Venhof Evert Jakob Johannes, t. van M. Suur en M. A. van Geelen. Getrouwd- H. de Roo, 23 j. en A. Ouweneel, 19 j. 67. De aap ving het hoedje behendig I op en klom er mee in een lantaarnpaal. I Daar voelde hij zich voorloopig veilig; i hij zette het hoofddeksel op zijn eigen apmkop en keek vol trot# op de om- i hij zeggen wilde: standers neer, alsof „Staat-ie me niet fijn?" 08. Juffrouw Knollemani was woe dend. Ze duwde de meneohen opzij, bal de de vuist tegen Flipje en begon te keet te gaan: „Leelijke aap, geef je mi?" hoedje terug? Je zal het me tot den ls ;-; sten cent betalen, als je dat maar ww'! tweede blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND fcN UTRECHT, SWttnnTtevsntefn Courant W0EN9BA0 f PEQgMBgR t9M -van- ARKEL Gemeenteraadsvergadering op 10 Nov. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer F.-J. Folkerts, burgemeester. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen zyn een bericht van den Keuringsdienst van Waren te Dordrecht, dat de gemeente voor 1931 moet bijdra gen f 142,27 en het verslag van den Keu ringsdienst over het 3e kwartaal. Ze wor den voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel tot wijziging der bouw verordening wordt goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de kosten van het waterleidingplan, welke voor rekening van de 4 gemeenten komen, bedragen f 811,25. Hiervan moet Arkel f 202,81 bijdragen. Voor werkverschaffing wordt t 100 uitgetrokken. Electriciteitsvoorziening Para- lalweg. Het electriciteitsbedrijf te Dordrecht vraagt thans een vergoeding van f 950 voor '600 Meter. De vorige prijsopgave bedroeg f 1400. Dordrecht kan geen d# tum opgeven van gereedmaken. B. en W. meenen, gezien den toestand, dat het beter is te wachten. De heer Den Besten heeft een be rekening gemaakt en komt tot de con clusie, dat de opgave ongeveer f 600 te boog is. De heer V e r w e ij is dezelfde meening toegedaan. De heer Van Lent is van meening, dat het duurder zal worden inplaats van goedkooper. De heer v. 't Lam xegt dat er wordt geschermd met den financieelen toe stand, maar dat pas een aandeel is aan gekocht in de Bank van Ned. Gemeenten. Volgens, hem hebben deze menschen de zelfde réchten als andere inwoners. De Voorzitter zegt, dat wanneer de gemeente eenmaal achterop is geraakt, dit niet meer in te halen is en dat ze dan door de regeering aan Banden wordt gelegd. De f 1000 in de Bank van Ned. Gemeenten zijn geen geldbelegging als zoodanig, doch hebben tweeërlei doel: le. meer rente, 2e. meer geld onder de ge meenten. De heer Van 't Lam is niet bevre digd, omdat de gemeente altijd nog voor later heeft gezorgd. Voorzitter zegt, dat het de kunst is zich te kunnen redden; de be lasting behoeft nog niet te worden ver hoogd. De heer Den Besten heeft onder zocht of alle inwoners zich zullen aan sluiten. De heer Van IJ z e r en heeft ge hoord dat de menschen dezen winter nog geen licht zullen hebben. Hij wil dan het werken liever uitstellen tot volgend jaar. De heer v. 't L a m is er voor dat alle aansluiten, doch is er tegen dat de wed. Resoort zelf de paal bekostigen moet. Het voorstel-v. Lent, in stemming ge bracht, wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen Voor de heeren v. Lent en v. 't Lam, tegen de heeren v. d. Leeden, v. Iperen, Ver way en v. IJzeren. De Voorzitter deelt mede, dat bij den brand bij den heer J. Versluis een ongeluk is overkomen aan den heer G. Boote. Wanneer dat iemand anders was geweest, had hij geen andere middelen van bestaan gehad. Daarom stelt hij voor tot verzekering der brandweerlieden te willen overgaan. Spr. heeft gesproken met de directie van de N.V. „Betondak" en vernomen dat haar arbeiders verze kerd zijn tegen ongevallen, invaliditeit en ziekte. Maar anders staat het met de menschen die daar niet werken. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Volgt de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur, wegens pe riodieke aftreding op 1 Januari van den heer L. B. Pellikaan. De heer v. 't Lam had wel een aan beveling verwacht. De Voorzitter zegt dat dit nooit is gedaan. De heer v. 't Lam zou het wensche- lijk vinden wanneer het bestuur met een lid werd uitgebreid. Hij zegt dat de heer Pellikaan ongeschikt is voor z'n taak en niet die eigenschappen bezit die een armmeester moet hebben. De Voorzitter zegt, dat men ver schillend kan oordeelen, doch dat iemand ongeschikt is voor zijn taak, is te veel gezegd. De heer v. 't Lam meent, dat de ge meente met verandering gebaat zou zijn. De heer Van IJzeren begrijpt niet waarom men dezen man op een derge lijke wijze aanvalt. De Voorzitter vraagt of de heer v. t Lam weet wel hoe die behandeling „Zeg Ohristiaan, het poesje sdhijnt ziah vanmiddag erg te ver velen; ga met ihaar naar de bios coop, don kan ze Mickey Mouse ritn," is geweest bij den armmeester. Hij be ticht hier een goed man. Wanneer hij wil onderzoeken moet hij hen zelf raad plegen. Den heer v. t. Lam is het bekend dat over dit geval de heeren v. Lent en v. d. Leeden bij B. en W. zijn geweest. De Voorzitter zegt dat de heer Pellikaan de man is die uitgaat en on derzoekt en wanneer de heer v. 't Lam armmeester moest wezen, zou hij raar opkijken. De heer V e r w e ij heeft gehoord dat dat weduwe, die uitkeering kreeg van het armbestuur, twee maanden te voren was gekort, zoodat de heer Den Besten hier voor niet goed op de hoogte was. De heer Den Besten zou deze fout willen herstellen. De heer Van Lent begrijpt niet waarom de heer Van IJzeren er nooit iets van gehoord heeft. De burgemeester hpeft immers \rapporten laten opmaken. Daarom heeft hij zijn woorden niet terug willen nemen. Bij de stemming verkrijgt de heor Pel likaan 3 stemmen, blanco 3 stejnmen en wordt 1 stem van onwaarde uitgebracht Bij een nieuwe stemming verkrijgt de heer Pellikaan wederom 3 stemman, ter wijl 4 stemmenblanco worden uitge bracht. J De Voorzitter vraagt watdie blan co stemmen voor hebben. De heer Vgn 't Lam: Wij nemen de verantwoording niet op ons zoo'n per soon te stemmen. De stemming wordt verdaagd tot de volgende vergadering. Dan is aan de orde de benoeming van een lid van de Schoolcommissie, wegens periodieke aftreding van den heer S. van Iperen. Bij de stemming verkrijgt de heer v. Iperen 3 stemmen, de heer P. v. Steijn 2 stemmen en worden 2 blanco stemmen uitgebracht. Bij de herstemming verkrijgt de heer v. Iperen 5 stemmen en de heer P. v. Steijn 2 stemmen. De heer Van Iperen neemt de benoeming aan. Steunregeling. De Voorzitter zegt dat destijds van den minister een schrijven is ontvangen, dat de regeering aan de gemeente van 2 Mei '31—2 Jan. '32 25 pCt. steun zal bijdragen, doch de gemeente mag zelf een regeling invoeren zonder toestem ming van den minister. Op 2 Nov. is een brief ontvangen dat de werkverschaffing zal worden stopge zet. B. en W. hebben dienaanganade over wogen om voorloopig voor 14 dagen een steunregeling toe te passen, buiten den wensch van den minister om, omdat in den nood moet worden voorzien. De beer v. Lent stelt voor deze lan ger dan 14 dagen te doen duren, indien er nog geen bericht van den minister zal zijn ingekomen. De steungelden kunnen bij den penningmeester afgehaald worden en eiken dag kan men stempelen. De Voorzitter vraagt of de men schen wel weten wat de werkverschaf fing aan de gemeente kost? De heer v. Lent: JAwel, f 21 per week. De Voorzitter zegt, dat de arbei ders liever werken en hun eigen kost verdienen. De heer v. Lent vraagt den Voor zitter of hier in de gemeente werkver schaffing kan plaats vinden. De heer Van IJzeren zegt dat de raad op 't oogenblik nog niet de mach tiging heeft om steun uit te keeren. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hier geen werk weten. De steunregeling wordt daarna vast gesteld. De Voorzitter vraagt of de men schen weer naar de werkverschaffing moeten als deze open is. De heer v. Lent zegt dat Sliedrecht geen menschen naar de werkverschaffing stuurt. Volgens zijn meening is de steun verlening voordeeliger. De heer V e r w e ij zegt tot den heer 't Lam: „Spruitjes plukken bij van IJzeren" (hilariteit). De heer Den Besten is voor steun regeling. De Voorzitter zegt, dat er f 500 beschikbaar is voor steun. Rondvraag. De heer v. L e n t zag gaarne, dat ver lichting werd aangebracht bij de Blok- landsche Paal. De heer Den Besten zegt, dat vol doende verlichting aanwezig is voor de N.V. „Betondak", wat de heer v. d. Lee den bevestigt. De Voorzitter vraagt of de Raad het noodig oordeelt een commissie te be noemen voor werkloozensteun. De heer Van IJzeren: „Als de burgemeester hier zich zelf mee belasten wil, gaarne." De heer Van 't Lam wil de uitbeta ling van steun overlaten aan den pen ningmeester van den Bond, voor de ge- organiseerden. De Voorzitter zegt, dat dat niet kan. De heer v. Lent zou de aftrek voor verdienste van 2/3 op 1/3 willen brengen. De heer v. d. Leeden meent, dat de kinderen verplicht zijn voor de ouders te werken. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de heeren v. Lent en v. t Lam: tegen de heeren v. d. Leeden, Den Besten, v. Iperen, Verweij en v. IJzeren. De heer Den Besten vraagt hoe het met de waterleiding staat, De Voorzitter zegt dat hij in Den Haag is geweest en er met een hoofd ambtenaar over heeft gesproken. Hij heeft vernomen dat zoo gauw mogelijk de regeling Arkel met Heukelum tot stand komt. Hierna sluiting. GOUDRIAAN. Gemeenteraadsvergadering op 16 No vember. Tegenwoordig de voorzitter, de heer R. D. G. M. van Slijpe en alle deden. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. In de eerste plaats wordt aan den heer F. Slob voor 20 weken ontheffing van school verleend, aangezien hij geen kin deren meer op school heeft. De Voorzitter deelt vervolgens mede dat het bestuur der afdeeling Al- blasserwaard van den Cbr. Boeren- en Tuindersbond heeft verzocht te mogen beschikken over een verlicht en ver warmd lakaal der 0. L. School voor het geven van een cursus in landbouwboek- houden. Spr. zegt, dat hij voorloopig een lokaal "beschikbaar heeft gesteld, onder mededeeling aan het béstuur, dat de raad de kosten ervan bepalen zal. De Raad gaat hiermede .accoord en be paalt de vergoeding voori het gebruik van dit verlichte en verwarmde lokaal gedu rende 12 weken op f 0/ Van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw i» een schrijven in gekomen, waarin ter kennis van het ge meentebestuur wordt gebracht, dat het aanbeveling verdient de noodige <>opalin- gen inzake het benzinevervoer iu. de po litieverordening op te nemeh, daar onge vallen met tankauto's, die niet aan be paalde eischen van veiligheid voldoen, ernstige gevolgen kunnen hebben. Met algemeene stemmen wordt terstond een verordening betreffende het vervoe ren van benzine per ketelwagen over openbare wegen in de gemeente vastge steld, overeenkomstig het door den Voor zitter voorgelezen ontwerp. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat vóór 19 November 1931 do voorschriften van de plaatselijke veror dening, regelende het beroep op den raad van beslissingen inzake de bouwverorde ning aan Gedeputeerde Staten ter goed keuring moeten worden aangeboden. De Voorzitter leest een ontwerp verordening voor. Met algemeene stem men wordt dit goedgekeurd. Verder deelt de Voorzitter*mede, dat van den Commissaris der Koningin bericht is ontvangen, dat, wanneer er alleen sprake is van rente-verlaging der 2 geldleenningen, waarop de raadsbeslui ten van 28 Augustus betrekking hebben, de inzending ter goedkeuring van raads besluiten niet noodig is, omdat in de oorspronkelijke raadsbesluiten een maxi mum rente-percentage is geregeld. De raadsbesluiten van 28 Augustus zouden dan kunnen worden ingetrokken. Daar hier inderdaad van rente-verla ging sprake is, wordt met algemeene stemmen besloten de desbetreffende raadsbesluiten in te trekken. Thans deelt de Voorzitter mede, dat de heer A. den Haan met ingang van 1 Januari 1932 zijn ontslag neemt als grafmaker en opwinder van het toren uurwerk. Er zijn 3 sollicitanten naar deze betrekkingen, n.l. de heeren J, van den Hoek, B. G. de Wüdt en T. dén Dikken. Voor tot een benoeming wordt overge gaan doet de heer Boele het voorstel om aan deze betrekking een vaste jaar wedde te verbinden, in totaal f 100. Dit voorstel (wordt echter niet ondersteund en komt dut niet in stemming. Thans wordt tot de benoeming overge gaan. Uitgebracht worden op den heer J. van den Hoek 4 stemmen, op den heer T. den Dikken 2 stemmen en op den heer B. G. de Wildt 1 stem, zoodat tot graf maker en opwinder van het uurwerk met ingang van 1 Januari is benoemd de beer J. van den Hoek. Ook wordt op voorstel van den Voor zitter besloten het houten raam, dat gebruikt wordt bij het maken van graven, zoodanig te doen inrichten, dat het de wanden van een graf tot onderin bedekt. Vogrts zal den nieuwen functionnaris worden opgedragen er voor te zorgen, dat de vuilnis die achter den toren verzameld wordt, behoorlijk gedeponeerd wqrdt in den cementen bak, die daarvoor gemaakt De Voorzitter deelt thans mede, dat de heer. Van Dijk, hoofd der O. L. School, hem hedenmiddag bezocht en er over geklaagd heeft dat zijn gezin reeds eenigen tijd van regenwater verstoken is, Daar het geen ander water te zijner be schikking heeft, is dit erg lastig. Nu zijn er twee mogelijkheden: le. een tweede put naast de regenput leggen, opdat er meer water kan worden opgevangen, daar de dak-oppervlakte groot genoeg is; en 2e. de oude leiding naar de „Goudri aan" weer in orde maken en in de keu ken een pomp daarop plaatsen. De raad voelt het meeste voor de eerste oplossing en draagt den Voorzitter op, dit met den metselaar te bespreken en zoo mogelijk af te handelen. De heer Van Genderen vraagt thans naar de losplaats, waar het water ondiep wordt, zoodat het lastig is om er schepen te lossen. De Voorzitter zegt, dat dit geen gemeente-eigendom is, soodat de Raad daaraan niets doen kan. Verder vraagt de heer Van Gende ren naar de waarschuwingsborden, die geplaatst zouden worden, waarop de Voorzitter zegt, dat deze geverfd worden. De heer Vos vraagt of de magneet van de spuit niet in orde is en of hierop ga rantie is. Op de laatste vraag antwoordt de Voorzitter ontkennend, over het eerste geeft hij eenige inlichtingen. Daar de fa. Kronenburg de magneet sedert kort versterkt heeft, zal de Voorzitter aan die firma schrijven, dat het nog niet in orde is. r Hierna sluiting. JAARSVELD. Gemeenteraadsvergadering op 18 No vember. Voorzitter de heer H. M. Oldenhof, burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met gpbed. Daarna heeft de voorle zing der notulen plaats, die zonder op- of aanmerkingen worden vastgesteld. Ingekomen is een berioht van Ged. Sta ten betreffende het raadsbesluit,van 1 September, om de jaarwedden der wet houders te brengen van f 150 op f 10Ü, waaraan zij hunne goedkeuring onthou den. Een schrijven van mej. Dogterom, uit Schoonhoven, aan den Voorzitter, waarin zij haar dank betuigt voor de wijziging van den datum van haar ontslag als hamdwerkonderwijzeres aan de Openbare Lagere Sohool, met het verzoek dezen dank f£*m den raad over te brengen. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Een schrijven ontvangen 25 Septem ber van de heeren De Gier en Wolters, om ontslagen te worden van de biljartbe lasting. 1 De Voorzitter zegt, dat wijziging in de personeele belasting, waaroóder ook de biljartbelasting valt, vóór 1 Sep tember 1931 had moeten geschieden. B. en W. willen dit verzoek gaarne on der het oog zien, omdat het de bedoeling is de personeele belasting te herzien, welke herziening vóór 1 September 1932 in den raad komt en waaronder vanzelf nok valt de biljartbelasting. Een brief van de heeren J.,J£. Boon on G. Verweij, leden van de oudercommissie te Lopikerkapel, waarin wordt medege deeld, dat in de 0. L. Sohool te Lopiker kapel, onder leiding van het hoofd dier school, den heer Emók, een cursus wordt gegeven in houtsnijwerk. Dezen oursus Reeft de heer Emók geheel belangloos, ook aan Jaarsveldsohe kinderen, redenen waarom zij den raad verzoeken aan deze nuttige instelling een subsidie te willen verleonen. De Voorzitter zegt, dat B en W van Lopik voorstellen een verlicht en verwarmd lokaal gratis ter beschikking te stellen. Naar aanleiding dezer mededeeling stellen B. en W. voor hier denzelfden steun te verleenen. Dit wordt goedgekeurd. Vervolgens is ingekomen een circulaire van de Prov. Utr. Ver. „Het Groene Kruis betreffende den Schoolartsendienst Ged. Staten hebben een voorBtel ge daan om de provincie in vijf districten te verdeelen, zoodat ook de klume ge meenten in de provincie van den dienst kunnen profiteeren. De bedoeling is uit sluitend een schoolarts aan te stellen, zonder praktijk. Deze arts behandelt de kinderen niet, doch geeft alleen advies. Dit voorstel wordt aan het oordeed der gemeentebesturen ondeworpen. B. en W. meenen dat dit voorstel nog al kosten met zich zal brengen; zij ach ten het gewensoht, hier op niet in te gaan. De provincie zal den dienst wel steunen, maar de gemeenten zullen toch ook in de kosten bij moeten dragen. De Voorzitter zegt, dat de zorg voor de gezondheid der kinderen berust bdj de ouders en dat de sohool is voor de verstandedijke ontwikkeling. Op financi- eele en principieels gronden zijn B. en W. er tegen. De heer S tig ter vraagt of er al plaatsen zijn, waar deze instelling werkt. De Voorzitter antwoordt dat in verschillende groote plaatsen de dienst reeds bestaat. De heer Benschop zegt, dat dezelf de brief ook behandeld is op do Groene Kruis-vergadering. De bezwaren daar naar voren gebracht, waren zeer ver schillend. Over het algemeen waren de voorstanders van het bijzonder onderwijs er voor. Het is spr. gebleken, dat op de vergadering van Prov. Staten alle par tijen er voor hebben gestemd; hij geeft toe, dat er bezwaren zijn. De heer Berrevoets vraagt naar de kosten van dezen dienst. De Voorzitter antwoondt, dat B. en W. daarnaar niet hebben geïnfor meerd wegens hun principieel© bezwa ren. De heer Berrevoets zegt: Ruim 20 jaar geleden heb ik in de gezondheids- oommissie voorgesteld iets dergelijks in te stellen, omdat juist het onderzoek bij kinderen goede resultaten afwerpt. Ik gzou het daarom van groot belang achten, als een dergelijke dienst werd ingevoerd, maar dan zóó( dat de oontrole kan ge schieden door dien dorpsgeneesheer. Als zoo iets in Jaarsveld kon ingevoerd wor den, zou het van veel nut zijn, aange zien er hier verschillende kwaadaardige ziekten bij de kinderen voorkomen, die dan eerder en beter ontdekt zouden wor den. De Voorzitter zegt, dat B. en W. niet uitgaan van het standpunt, dat deze instelling niet goed zai werken, maar het moet buiten de school staan; geheel anders zou het zijn, als het uitging van een particuliere vereen*ging. 't Gaat steeds verder; de school zou ten slotte overal voor moeten dienen. Haf! voorstel van B. en W. wordt met algemeene stommen aangenomen. Drinkwaterleiding. B. en W. hebban overleg gepleegd met Ir. Keiler, uit Overijsel, om rapport uit te brengen, of het mogelijk zal zijn een drinkwatervoorziening te krijgen voor deze drie gemeenten. Dit rapport met teekening ia nu ontvangen. De Voorzitter geeft eenige inlich tingen betreffende plannen en zal he* rapport enz. onder de raadsleden doen eirculeeren. Gelijktijdig is een brief ran Ged. Staten, roet het verzoek, om het rapport van Prof. Vies er te bespreken, omtrent de drinkwatervoorziening in Zuid-West Utrecht. Prof. Visser heeft daar een inleiding gehouden over de plannen voor deze drie gemeenten, met Benschop en Polsbroek. Dit plan heeft echter niet bevredigd. Daarna hebben Ged. Staten aangedrongen op een grooteï plan met Lopik, Jaarsveld en Polo- broek, IJsselstein, Vreeswijk en Jut- phaas. Ged. Staten hebben besloten, voor elk plan, dat de gemeenten hebben, een adviseur aan te wijzen en die kosten te doen dragen door de prpvinci®, wanneer het plan niet slaagt. B. en W. stellen voor, aan het plan Keller vast te houden, te meer, daar het voorloopig de gemeente geen geld kost. De heer Berrevoets merkt op, dat het rapport uit zeer vertrouwde handen komt. Wanneer de provincie deze zaak moet oplossen, wordt zij op de lange baan geschoven. Wij heblfen nu een rapport en moeten spijkers met koppen slaan, zegt spr. Volgen® dit rapport heb ben wij met andere gemeenten niet te ma ken. De Voorzitter zegt toe, het rap port te laten eirculeeren en in de volgend- de vergadering hierop terug te komen. Begrooting 1932. De commissie heeft rapport uitgebracht met de volgende aanmerking: le. de koe ten van den keuringsarts (veoarts) te verlagen; 2e. de dorpspomp op te heffen; 3e. een post op de begrooting uit te trek ken voor uitzending van kinderen naaa? gezondheids- en vacantiekolonies. B. en W. zullen me* den keuringsveaM arts onderhandelen. De pomp zal wor den opgeheven, daar deze toch reeds een half jaar geen water meer geeft. B. en W. kunnen er zich mee vereenigen f 50 uit te tiekken voor uitzending van kin deren; de gemeente krijgt hiervoor i 25 van de provincie. De heer Benschop zegt, dat hij de begrooting zelf mee heeft nagezien en toen is hem gebleken, dat er onder de commissieleden verschil van meening be staat .over de salarissen van burgemees ter, secretaris en gemeente-ontvanger en aangezien het rijk reeds tweemaal is voor gegaan in salarisverlaging en bovendien nog 3 pCt. in houdt op de uitkeering aan de gemeenten, stelt spr. voor Ged. Staten te verzoeken, die salarissen met 7 pót. te verlagen. De tijdaamstandigljp- den nopen hiertoe over te gaan. Spr. kan zich niet voorstellen, dat, indien Ged. Staten hier niet mee accoord gaan, do Kroon het zou verwerpen. De heer Sti gter zou willen voor stellen, het salaris van den veldwachter met 3 pCt. te verlagen. Hij kan niet zeg gen, hoeveel hij van den gemeente-ont vanger af zou willen doen. De Voorzitter merkt op, dat de voorgestelde 3 pCt. korting op de gemeen ten geen wet zal worden, althans niet voor een gemeente als Jaarsveld; dat de raad voor salariaregeling niet bij' de Kroon behoeft te komen, omdat de jaarwedde-regeling berust bij Ged. Sto ten. De heer Berrevoets wil de salar- risregeling laten rusten; het is allemaal vergeefsoh werk, deze verzoeken in te dienen; zoo is het ook gebleken bij de wethouderssalarissen. "Hij vindt de sala rissen niet te hoog, als eeh wethouder b.v. geen f 150 belooning mag hébben, laat men dan Jaarsveld maar opvouwen. Het voorstelBenschop wordt in stemmng gebraoht en verworpen met 5 2 ste. Tegen de heeren A. H. S. Ben schop en P. Stlgter. De heer Berr evoets vindt den kin dertoeslag iets schrijnends voor een groot deel der inwoners, omdat die opgebracht moet worden voor kinderen van behoor lijk g-esalarieerden, door inwoners, dia minder verdienen en ook kinderen hebben die vaak veel tekort komen. Spr. stelt daarom den raad voor dat deze aan bur gemeester, secretaris en gemeente-ontvan ger zal verzoeken, dat ze zelf om intrek king van dien kindertoeslag zullen vra gen ter hevoegder plaatse. Dit voorstel wordt aangenomen met 3 tegen 2 stemmen en 2 stemmen blanco. De Voorzitter zegt toe, Ged. Stap ten met dit besluit in kennis te stellen. Verder wordt de begrooting in haar geheel vastgesteld. De Voorzitter betuigt namens den heer Sti gter en mej Bouwmeester dank aan den raad voor hun salarisregeling. Sluiting café's op Zondag. Aan de orde is thans het advies van B. en WL inzake het voorstelBrokking, belreffgpde het sluiten der oafé's op Zonr da*.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4