Landouw au (leeieeii. De lotgevallen van PIMPElzMANS Pa Gemengd Nieuws. 2QOOX%Ï Wat geeft de Radio F] Dinsdag 8 December. -pW-rfj WA •i. -- ffl No. W7B. FWFEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZU ID-H OU. AND EN UTI MA INDAG 7 DECEMBER 1931. NIEl DE BRENNABOR FABRIEKEN. Br mnabor F’ V’. VOOR HET NAGESLACHT. 72. „Juffrouw/' zei Ons blad is aan geste Publitlteitswaarde Adverteerders (I.B.. adverteerders zich g kunnen verschaffen jote klok ;rk. klein Fabrieken in Brandenburg, waar auto’s moeilijklhedep. Rechts de stichter der van Roebroeks sectie verricht. dit NUMMEF TWEE Een paria mo vtr van zijn g ABONNÏC'8 van dit jftl Schoonhovenacha Courant Uit Britach-Indië de paria’s gedreigc gang van 13 Decen delijk verzet te be| gere Hindoekasten voorgeschreven bad sen, waar zij dat Voor onze oorer tamelijk vreemd er cratische opvatting, pen, dat in Engeli van inwoners aan bieden om te gaar verkiezen. Maar d het ergst; de paria dere inwoners beh pest lijden. Zoo mag een pa behoorenden Hinde op een afstand van drachten en een paar nummers muziek, de laatste door de heeren J. J. de Vries (orgel) en Alb. den Boer (viool). Na de pauze werd de vergadering ge leid door mej. N. de Jong, presidente van de M.V. Weer werden eenige inleidingen en voordrachten gehouden en een num mer muziek gegeven. Het verdere van den avond werd in gezellig samenzijn doorgo- hraaht In het slotwoord, gesproken door den heer H^ Arends, hoofd der bijz. school, wees deze op den nood der tijden, en met den armen dpi baren tijd zeker wel mogen verwachten, dat maatregelen zullen worden genomen als hierboven weergegeven, met alle ern- stlge gevolgen voor ons daaraan verban den. Wij willen de Hollandsöhe exporteurs niet met de volle schuld in dezen belas ten, maar dat zij voor een zeer groot deel schuldig zijn, staat vast. De hierover uit gebrachte rapporten hebben hieromtrent voldoende licht verschaft Vast staat, dat door de in Londen gevoerde dollemans- concurrentie, het terrein geeffend is voor het invoeren van bepalingen als we nu te wachten zijn. De vernielers kunnen tevreden zijn over hun werk. WEEST ZUINIG OP UW MEST. Het weidebedrijf en het gemengde be drijf produoeeren 'heel veel mest. Het ia thans, meer dan ooit noodiig, om deze mest zoo economisch mogelijk aan te wenden. Dat laat hier en daar nog maar al te veel te wenschee over. Nog lang niet alle vee- en gemengde 71. Het volgende oogenbhk kwam het i hoedje precies op het hoofd van Flippie’s baas terecht. „Ziezoo, nu ben je precies je I eigen aap!" zei juffrouw Knollemans. I „En nou betalenl” Mmt meneer Pimjwl- Het oude Frankfurt wordt meer en meer verdrongen door zeer moderne, groote gebouwen. Om het nageslacht te kunnen doen zien hoe het was, worden nu van dat oude deel modellen gemaakt. Hier boven het model van den dom, en fietsen worden gemaakt, verkeert in financieel© fabriek K. Reiohstein. - - - -- om nog een gedeelte van de in de „Egypt" liggende schatten aan de oppervlakte van de zee te halen. Het bergingswerk zal m het voorjaar van 1932 weer worden opge nomen. Zooals men weet, zonk de „Egypt" met f 13.000.000 goud aan boord in 1922 na een botsing met het Fran- sche s.s. „Seine". VERDWIJNINGEN TE PARIJS. In één jaar 27.000. Uit publicatie’s van het Parijsche bu reau voor de statistiek blijkt, dat in 1930 niet minder dan 27.000 mannen, vrouwen en kinderen spoorloos zijn verdwenen. Het cijfer vormt een hoogterecord; in 1929 verdwenen nog „maar” 20.000 per sonen uit den gezichtskring van den bur gerlijken stand Natuurlijk behoeft men bij deze ver dwijningen niet omniddellijk aan tien duizendtallen ijselijke moorden en roman tische schakingen te denken. In het al gemeen heeft men hierbij namelijk te doen met personen, die verhuisd z jn zon der aan hun verplichting tot af- en over schrijving in de registers van den bur gerlijken stand te hebben voldaan. Vaak gebeurt dit uit nalatigheid. Nog vaker 'echter en vooral in dezen tijd heeft de ver dwijning ten doel de al te lastige »ri uld- eischers het spoor bijster ie doen raken. VERWIJT AAN ONZE ZUIVEL- EXPOBTEURS. Dolleman* concurrentie In En geland. Het verzoek van den Nationalen En- gelschen Boerenbond, om den invoer van gecondenseerde ondermetk te verbieden, en de kaas te belasten per 100 K.G. mot f 26.50, boter met f 44, melkpoeder met f 18, volle condens met f 18 en melk met 5 cents per lieter, geeft den secretaris van den Bond van Melkveehouders, den heer C. Wolmerstett, aanleiding om in zijn or gaan het volgende te schrijven: „Men behoeft niet een bij uitstek des kundige te zijn om te concludeeren, dat onze export op Engeland vrijwel vernie tigd zal worden, wanneer de boeren daar hun zin krijgen, wat onder de tegenwoor dige regeering in ’t geheel niet ónmoge lijk behoeft te worden geacht. Wij hebben al ettelijke jaren gewezen op de kreten van onze Engelsche collega’s, die riepen, om verbod van invoer van de Holland sche gecondenseerde melk, die voor prij zen werd aangeboden, die hen het bestaan onmogelijk maakte, waarbij wij nimmer hebben nagelaten te wijzen op de praktij ken van onze Hollandsche exporteurs, doch thans zullen het ook daar de eco- nomische omstandigheden zijn, die den GROOTE BRAND TE RAAMSDOKS- 1 doorslag geven, zoodat we binnen afzien- VEER. Vrijdagavond omstreeks zes uur brak door tot nu toe onopgehelderde oorzaak brand uit in de woning van 1 den heer P. Lodevicus. tegelfabnkant te Raamsdonsvèer. Door den sterken wind viel aan blusschen niet te denken. De vonken sloegen tot over de haven en het duurde niet lang of een drietal naast het brandende huis gelegen peimeelen vatten eveneens vlam, nameffk de woningen va nde heeren C. Kieboom J van Gils en van de weduwe De Jong. De brandweren uit Geertruidenberg Raamsdonksdorp en Oosterhout wer den gewaarschuwd, die korten tijd later ter assistentie verschenen Riet acht stralen op de Waterleiding werd het vuur bestreden. Acht huizen, wel ke gevaar liepen werden ontruimd De woning van den heer Lodivicus en. de erbij behoorende schuur zijn tot Hilversum. A.VJLO, 8>10 Gramofoon; 1010.15 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramofoon; 10.30—11 Mevr. C. M. Bit ter—Landré over: „Welke boeken kie zen wij voor onze kinderen?"; 11 11.80 Radio Volksuniversiteit; 11.30 12.15 Piano en Zang; 12.15—1.30 Ko vacs Lajos en Orkest en Gramofoon; 2—3 Muziek-trio; 34 Knipcursus voor beginners; 44.30 Gramofoon; 4.305 Kinderkoorzang; 56 H.LR.O. Bond voot Staats perusionneering. 1. Dis. D. A. van Krevelen over: „Hoe lang nog.2. Ds. D. A. Hoekstra over: „Niet voor ons, maar voor hen”, mot Zang; 66.30 Draaiorgelmuziek; 6.30'7 Radio Volksuniversiteit; 7 7.30 Moderne Franache Kamermuziek; 7.308 Engelsdhe les voor gevorder den; 8>10 Qmnoep-Orkest met Louis Noiret en Pierre Palla; 1010.15 Nieuwsberichten; 10.1511 Omroep orkest; 1112 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—9.15 Concert; 10— 10.30 Gramofoon; 10.3011.30 Voor dracht; 11.30—12 Godsdienstig half uurtje; 12.15—1.45 K.R.0.-Trio, 1.46 2 Gramofoon; 2—3 Vrouwenuurtje; 313.30 Naai- en Knipcursus voor be- ginpenden; 3.30-3.45 Cursus in Hoeden maken; 3.454 Naai- en Knipcursus voor gevorderden; 4.154.45 Gramo- foon; 4.456.20 K.R.0. Kunstensem- Me; 6.206.45 Cursus Bedrijfsoontro- le; 6.45.7.10 Cursus Engelsah; 7.10 7.30 Prof. Baader over: „Ervaringen bij het dialectonderzoek"; 7.458 Teo de Witte over: „Van broeder Udo"; 8 11 K.R.O.-Orkest; in de pauze Pers berichten; 11—42 Gramofoon. Woensdag 9 December. Hilversum. V.A.R.A. 6.45—7 en 7.30- 7.45 Lichaamsoefeningen; 8 uur Gram mofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.A.R.A. 10.15 uur Uitzending Continubedrijven; 12 uur V.AJLA.-Gep- tet en Gramofoon; 2.15 uur P. J. Kers Jr.: „Onze Keuken"; 3 uur Gramofoon; 3.30 uur Kindertooneel; 4.30 uur Pia- no-stukjes voor kinderen; 4.45 uur Vraaghalfuuri.jp, 5.45 uur Gramofoon; 6.45 uur A. Swierstra over: „Wat er gebeurt, als het proletariaat zich niet georganiseerd tegen de werking van ’t kapitalisme verzet”; 7.05 uur Joodsch uurtje; 8 uur „De Val”, Hoorspel; 8.45 uur Miuziek van dezen tijd; 9.30 uur Persberichten; 9.45 uur V.AB.A.-Or- kest; 10.30 uur Opvoering van „De we derwaardigheden van Wakker an Tro- penduit” door V.A.R.A.-tooneei; 10.45 uur Concert (Vervolg); 11.15 uur Gra mofoon. Huizen. N.C.R.V. Zeeuwaohe Radiodag. 88.15 Bijbellezing; 8.159 Garillon- bespeling te Middelburg; 99.30 Or gelbespeling; 9.3010.30 Wikhngs- dienst en Meisjeskoor; 10.3011 Gra mofoon; 11>11.30 W. J. van Schelven over: „Schouwen en Duiveland *als be langrijk deel van Zeeland”; 11.30—12 Orgelbespeling; 12.151.30 Meisjeskoor uit Middelburg en Gramofoon; 1.302 H. Dronkers over: „Veereen de restauratie van het Stadhuis”; 22.30 Dr. W. L. Pel over: „De geneeskunde en hare beoefening in oude tijden”; 2.30 3 Hannoniegezelschap „Apollo”; 3 330 Meisjeskoor; 3.30—4 Dr. K. Hui zinga over: „Zeeland in de geschiede nis”; 45 Ziekenuurtje; 55.30 Har- moniegezelschap „Apollo”; 5.306 J. A. Dominicas over: „Iets over onzen Zeeuwschen land- en tuinbouw”; 6 6.30 Hannoniegezelschap „Apollo”; 6.30— 7 M A. van Varik over: „De coöperatie in Zeeland; 7750 Onder wijsfonds vooj- de Binnenvaart; 7.45 8 Ned. Chr. Persbureau; 810.30 Sa menkomst te Middelburg; 10.3010.40 Nieuwsberichten; 10.401150 Gramo- foon. Een paria iets wil verkoopen, weg neerleggen en wachten. De lande: in de buurt van de velden komen en wi gen, hun uit de vt te schreeuwen. Hf zelfs onder elkaar s gewonen toon meei paria’s werkten in aan den weg geleg daar takken neerlet kasten te waarschu ontrelniging. En tc tusschen de Engels een verbitterde stri recht van de kinde schoolonderwijs, on de paria’s met het en dergelijke dingen len zijn zoo diep in voor het regeeringa hooggeplaatst amb zien toonen aan ee: livrei, die toevallig geboren is. Gandhi heeft tien paria’s gezegd: „W schouwen als onze hun het erfdeel ten ontnomen hebben". Onder d^n invlos ontwikkeling zijn di gaan vragen: „Zijl der Hindoe's? En En zij zijn zelfs in juiste antwoord te i tot een ander volk d Verschijnt Mnandn en Vrijdag. Prijs bij ling: voor Schoon maanden f 1.25; u Met verzekering 1£ wekte allon op tot gvtmiwheid in het jeugdwerk. Nadat Psalm 99 1 was gwnngwn, sloot do hoer Arends d«B«n goedgeslaag den en drukbe®och‘on avond met dank gebed. Geref. Jongelingsvsresniglng. Ouderkerk a.d. IJssel. Donderdag avond hield de Geref. Jongelingsvereeni- ging „Eben Haëzer” in de Consistorie kamer der Geref. Kerk onder leiding van Ds. J. van der Sluis, haar 39ste jaarver gadering. Deze werd geopend met het zingen van Psalm 19 5, het lezen van Prediker 12, openingswoord en gebed. Uit het jaarverslag bleek, dat onder het bestuur eenige verwisseling had plaats gevondpn. De heer A. Hoogendijk J.Mz., die elf jaar voorzitter is geweest, moest in het afgeloopen jaar wegens hu welijk en vertrek deze functie neerleggen en werd vervangen door T. van Duijven- djjk. Uit het financieel verslag bleek, dat er was ingekomen f 111.35, uitgegeven f 104.47, aldus sloot de rekening met een batig saldo van f 6.88. Er werden vele nieuwe boeken voor de bibliotheek aangekocht. Verder werd het programma, dat be halve de vele voordrachten in poëzie en proza, ook een drietal onderwerpen be vatte, getiteld: Kerkgeschiedenis: „Voor- loopers der Hervorming in ons vader land”; Politiek: „Partijbeleid”; Maat schappelijk: „Kapitaalvorming en Grond bezit”, op uitstekende wijze ten gehoor® gebracht. Aan het slot dor vergadering werd aan Ds. Van der Sluis met een toepasselijk woord overhandigd een boekwerk met in schrift, als aandenken aan ds vereeni- ging, welker vergadering hij wegens aan gevraagd emeritaat, voor het laatst leid de. De predikant sloot den avond met dank gebed, nadat te voren gezongen was Ps. 72 11. Daarna bracht de penningmeester, de heer K. de Graaf, verslag uit van zijn behoor. Blijkens dit verslag hadden de ontvangsten bedragen f 689,63, de uitga- ven f 101.68, zoodat het saldo was f 587,96. De voorziter verzocht de heeren Van Gangelen en Heij, om de rekening en be scheiden na te zien, aangezien de in de vorige vergadering daartoe aangewezen leden niet ter vergadering waren. Alles bleek keurig in orde te zijn. NI volgde de verkiezing van bestuursle den. Aftredend waren de heeren A. van Leepwen, J. Bontenbal, en J. van Reeu- wijk, terwijl de heer A. Bos ontslag had genomen. Bij eerste stemming werden de drie af tredendon herkozen en namen, die de her benoeming aan. In de vacature A. Bos verkreeg de hoer N. de Groot de meer derheid, doch deze verklaarde voor zijn benoeming te moeten bedanken. Na een stemming en herstemming werd de heer J. Abbekerk gekozen. Toen de voorzitter den heer Abbekerk vroeg, of ihij zich zijn benoeming liet wel gevallen, antwoorde deze, dat hij deze functie niet kon aanvaarden ,daar hij ge durende den winter voor vrouw en kin deren moet zorgen, welke grap veel vroo- lijkiheid veroorzaakte. Daarop werd de heer M. Hol gekozen, die de benoeming aannam. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Vis eer om bij ijs een wedstrijd in hardrij den te houden op de lange baan. De voorzitter zegde toe, dit in gedach te te zullen houden. De heer Van Tol stelde voor, om de werkloozen, in 't bezit van een werkloo- zenkaart. zoowel gehuwd als ongehuwd, bij ijs voor niets op de baan toe te laten. De voorzitter zei, dat het bestuur hier over zal spreken, maar verwachtte, dat het bestuur, dat nimmer aan armen den toegang tot de baan weigert, wel niet met het voorstel'Van Tol zal instemmen. De heer P. Sohellingerhout wil de kas eens aanspreken voor een feest, of zoo ge meend wordt, dat het daarvoor de tijd niet is, dan een uitkeering te geven aan een vereeniging. De voorzitter was het hiermede niet eens. Wij moeten, aldus spr., voor ons zelf zorgen. Nooit hebben we medeleven van andere vereenigingen ondervonden en als we ijs krijgen, kunnen we het saldo goed gebruiken, daar dan soms in weken f 300 a f 400 wordt uitbetaald voor week loon. Bij de verloting won de heer IJ. Keij- zer een' paar schaatsen. T. van Vliet 100 sigaren, W. Visser en P. Keijzer 50 siga ren, Meijer en Gorissen 25 sigaren. VIERDE SLACHTOFFER BIJ ECHT GEVONDEN. Het lijk van Roebroeks opgegraven. Zooals gemeld, zocht men te Put- broek de laatste dagen druk de bos- schen af omdat na het vinden van de lijken der drie vermoorde jonge mannen het vermoeden was gerezen dat eenzelfde lot zou zijn overkomen aan den 23-jarigen, Roebroeks. uit een Duitsch grensplaatsje. Zaterdag gingen twee mannen, uit Diergaarde, weder de Annendaalsche bosschen afzoeken. Niet ver van de plek» waar de lijken der andere slacht offers zijn gevonden, kwamen zij op een open plek. Hier zakte een der mannen met een schoen in den grond weg en daar deze plek bedekt was. met geel zand- kwam hun dit ver dacht voor, zoodat zij hesloten daar te gaan graven. Al spoedig bemerkten zij aan den onaangenamen reuk, dat zij op het goede spoor waren. Een van de beide mannen ging daarop een jachtopziener waarschuwen, die ook een groot aandeel heeft gehad in het vinden der drie andere lijken en deze gaf last de plek verder onaangeroerd te laten en de marechaussee te waar schuwen. De marechaussee uit Echt zette daarop het bosch af in afwach ting van het parket uil Roermond, dat ook van het feit op de hoogte was gesteld en korl na den middag arri veerde. De kuil werd vervolgens ver der uitgegraven, waarna hel lijk van - - Roebroeas voor den dag kwam. Het n rtl.g ^sieren weer de haven van lichaam lag met ópgetrokken knieën ^rest binnengeloopen. Dit is de laatste en voorovergebogen hooid op den rug P°^ln8 van “it jaar geweest, om nog een in den kuilHet verkeerde reeds in een verregaande staat van ontbinding. Het paraet gat last het lijk in den kuil te laten liggen zooals het was gevonden totdat de deskundigen ter plaatse een onderzoek zouden hebben ingesleld. Er werd een wacht bij de kuil geplaatst, zoodat niemand meer de plek kon naderen. Dr Hulst uit Leiden heeft gister morgen op de plek, waar het lijk gevoncien wei-d. de Achter het linkeroor van den verslagene werd een schot wonde aangelroffen. De schedel was geheel gespleten, zoodat het schot zeker op korten afstand moet '.zijn gelost. In de hals werden hagelkor rels en ook de prop en de schijf van een patroon gevonden. De ouders van het slachtoffer her kenden hun zoon aan de kleeding en schoenen. Ook het meisje van Roe broeks herkkende het lijk aan een gesp van den riem, dien hij om had Het slachtoffer was verder geheel onherkenbaar. Hoe Roebroeks verdween. Roebroeks moet een goede jongen zijn geweest, die wel veel stroopte, echter steeds met strikken. Maandag 21 Augustus is hi> uit Diergaarde (hr verbleel toen bij zijn ouders) tegen )den middag op een bijna nieuw rij wiel weggereden in de richting van Annenuaai Hij had toen verscheidene strikken bij zich en bij zijn vertrek vertelde hij nog, dat hij een haas ging vangen. Daar de afstand van Diergaarde najir het bosch te Put- broek. waar hij waarschijnlijk zijn strikken heeft willen zetten, niet groot is, moet verondersteld worden, dat dit misdrijf op klaarlichten dag is ge pleegd. Waar de daders het nog nieuwe rijwiel hebben gelaten, is nog een raadsel. Het is ook mogelijk, dat Roebroeks, toen hij bij het bosch aankwam, zijn fiets heeft verborgen en Oaarop het bosch is ingeloopen naar de plek, waar hij wilde strikken. In het laatste geval moet dan hel rijwiel in de omgeving te vinden zijn. Afschuw en ontzetLng. Met ontzetting en afschuw vragen de bewoners van Putbroek zich af wat de daders bezield heeft om deze vier jonge menschen als beesten neer tc schieten. Dal de moorden in ver band staan met den strijd tegen het stroopen staat bij de bevolking vast. Roebroeks had voor zijn verdwij ning verklaard, door den jachtopzie ner v. d. E. te zijn bedreigd met den dood. Die verklaring heeft nu uit den aard der zaak groote beteekenis ge kregen. Internationaal. Reeuwijk. Ons dorp wordt hoog-inter- nationaal! We eten hier Hollandsche ha ring, Engelsche bokking, Duitsche forel len. Een Fransche vlieger zat hier met den kop van zijn vliegtuig in de Reeu- wijksche modder, Bélgen in grooten getale vischten langs de Breevaart, een Itali- aansche vliegenier streek met zijn water vliegtuig op de Reeuwijksche plassen neer. Veertig werkloozen werden naar Spanje gezonden om Sinterklaas te ha len, oen Amerikaansche hoepla passeer de nog dezer dagen de Reeuwijksche brug en, lest best, in de Reeuwijksche plas werd een Ghineesche krab gevangen. Naar aanleiding van een rede, ge houden door den heer R. A. den Ouden te 's-Gravenhage, is alhier een anti-re- volutionaire propaganda-club opgericht. Waddinxveen. Hoewel de Hooge Wad- dinxvoeneohe Brug over enkele jaren, in verband met de Gouweverbreeding, zal moeten worden afgebroken, blijkt het thana toch nog noodig, een nieuw wind werk en remmingswerk aan te brengen. Met het afbreken van de woonhui zen en schuren van den heer Hoogen- doorn, staande aan het Jaagpad, heeft thans de provincie een aan vang gemaakt. In verband met de Gouweverbreeding is die opruiming noodzakelijk. Donderdagavond gaf de Muziekver- eeniging ,$onoordia” in de zaal van bo te l„Kwaak” een uitvoering voor leden en donateurs. Een achttal muzieknummers werden afgewisseld door een tweetal too- neelstukjes, op keurige wijze ten gehoo- re gebracht. Na afloop hield een bal de aanwezigen nog langen tijd gezellig bijeen. De zaal was matig bezet. Verkooplng lïsselsteln. Woensdagmorgen veilde in het Wapen Van IJsselstein Notaris A. G. Cool, de bouwmanswoning 21a met schuren en griendland. Koop 1. De woning met schuren tuin, boomgaard eb grool ongeveer 1.04 HnA... ingezet op f 18)0.- door H. Spruijt, te IJsselstein, niet afge- mijnd.. Koop II. Griendland en bouwland, groot ongeveer 286.40 H.A.; ingezet up f 2000.- door Th. de Rijk Utrecht aflgemijnd top f 100.- door H. Hoes, te IJsselstein. Koop I en II op 6900 - staande in massa geveild, werd niet afgemijnd en ook afzonderlijk niet gegund. Torenklokken. IJssdsteiii. De nieuwe klokken bestemd voor den gerestaureerden gemeentetoren, welke in 1911 is afgebrand, zijn aan gekomen. Het vervoer dezer klokken heeft plaats gehad per vrachtauto mettrac tor van Heiligerlee, die 's morgens om 3 uur van daar was vertrokken en ongeveer 12 uur alhier arriveerde De klokken zien er keurig uit en zijn prima afgewerkt. Zij dragen de volgende opschriften. De groc‘ „Ik roep steeds tot Godes Kei en groot, door mijn geluid, roep ik uit den wissen dood’”; de tweede klok „Zoo menigmaal gij hoort deez hel- dren kloeken slag, Gedachtelijk aan Uwen jongsten dag’”; de derde „Beidt uw tijd, duur uw uur”’. Op alle drie de klokken staat ver meld: „In 1931 aan de stad IJsselstein geschonken door de leden der Neder- duitsche Hervormde Kerk. Ijsclub „Zevenhuizen”. Zevenhuizen. Do IJsclub Zevenhuizen hj-Bld een ledenvergadering, in het „Hof van Holland”. Tegenwoordig met het be stuur 94 leden. De voorzitter, de heer J. B. Meijer, opende de vergadering en sprak zijn groo te vreugde uit over het feit, dat zooveel leden waren gekomen. Hierop gaf hij het woord aan den secretaris, den heer Gehot te, die de notulen der vorige ledenverga dering laa, welke zonder op- of aanmer kingen werden goedgekeurd. mans kreeg medelijden met den armen zal uw hoedje betalen.” Zuchtend telde hij man. „Stop even!” riep hijX I acht gulden in juffrouw Knollemans' hand. De juffrouw lachte in haar vuistje, hijf „ik kan het I want het hoedje had niet meer dan ze« geld zelf ook best gebruiken. Maar ik 1 gulden gekoat den grond toe afgebfand. De tegel fabriek, die op 20 Meter afstand is gelegen liep geen gevaar. DE SCHATTEN VAN DE „EGYPT". Door het ruwe weer verdreven is de

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 5