SCH00NH0VEN5CHE COURANT SB jtrecht| ten Binnenland. FORMAN. BELEN Waag iu geven Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. Neusverkoudheid nstreken itraat 123 n i jfisi Persoonlijke hulp. XEMBER 18J1, «Ie JAAROANtt O uur en ’a av. Telef. 20. Tel.-adros: Vannooton. S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 20. Postrekening 13708. uur en ’e av. 6 K. vergunning tot een 1 (Wordt rorroljd.) i. INGEZONDEN MEDEDEELING. AUFORT UYTER Ons blad Is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. Gulden by verlies van een anderen vinger. 9.30 uur en ’s Los, van Gies- dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. van het Burgerlijk Armbestuur, heeft te gen 1 Januari als zoodanig eervol ont- gal- .ETTEN tadelijk voor irt en nieren ■SEL. V.m. 9.30 Ds. J. van der ?sw M nsle bestanddeelen n Togal den aanleg van een parkje nabij het te slag gevraagd. B. en W. bieden ter benoeming van een i’ J ERK. uur en av. GEM. 10 uur en ’s risnigt. MTEN. IJSSEL. V.m. ut, de heer P. V.m. 930 van Alblasser- H. van Heijst; van Heijst, In- en aan den hikt voor Ibligatiën 'met half ’s v. IOO 10 pur en 'b av. Ad vei gels/ By 3 0.10 tekst i Caftclultlng, Groot-Ammers. In de eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad zal in behandeling komen een voorstel van B. en W. om een verordening in het leven te roepen om Zondags de herbergen te sluiten. 4 Groot-Ammer». De heer L. Eijkelen- bpom, lid en secretaris-penningmeester sdag leta- per 8 )08t 1.50. «.its meer. ABONNÉ’8 vnn dit blad, in het bezit van ons Bericht van Inschrijving, zyn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd 2000oi>gM<lilktbold. 1000 o0;» 300 200 kan men niet altijd voorkomen, maar wel succesvol bestrijden met 1 uur en ’s av. Varmenlhoven. VILLIGE-LAN- 3 avonds 6 uur, ur en ’s avonda ndidaat te Am- HET MEISJE IN DE WILDERNIS. 13 Hij bleef even zwijgen en toen vroeg hij weer: Heb ik namen genoemd? Twee, zei ze, want ze zag geen re den om dat voor hem te verzwijgen. Eén keer heb je Rogers naam gezegd en een keer de naam van een meisje: Madeline. Er kwam in zijn oogen een blik van doodelijken' angst, een vreemde trek op zijn gezicht, toen ze die namen noemde. Wat heb ik gezegd? vroeg hij bruusk, terwijl’hij zich met een ruk op hief van zijn veldbed. Niets, zei ze. Alleen maar die namen. Toe, ga nu weer liggen, George, je moet heusch tiet zoo Hij viel terug op zijn bed, maar voor zijn oogen zich sloten had ze gezien hoe de angst daarin plaats gemaakt had voor diepe verlichting en ze vroeg zich af Waarom hij zoo ongerust was geweest over die namen, die hij in zijn ijlen ge noemd had. Maar ze kon het raadsel na tuurlijk niet oplossen. Een half uur voor zonsondergang viel hij in een lichte sluimering en Honor liet hem even alleen om' wat frissche lucht te scheppen. In het schuine licht van de snel' dalende zon was het woud in de verte een grimmig donker en er klonk geen enkel geluid. Maar terwijl ze daar stond op de waranda, zag ze plotseling, op misschien een kwart mijl afstapd, de gestalte van een man, die haastig in de richting van het bosch liep. Ze keek hem onverschillig na; waarschijnlijk was het een van de dragend, die op het spoor van een stuk wild ^as. De manjjep door in dezelfde richting, tot hij een kleinen onbegroelden heuvel bereikt had; daar bleef hij een poos on- adelijke urine* >srt alle infec- nde stoffen af O.iO bij Apo- n Drogisten. □f drogisterij r toezending 3' van f 0.80, con en f8.75 Groothandel n. 10 uur en ’s Smidt. 1 uur en 's av. n.-Predikant 'le aan, dat was een signaal geweest en de hoofdman had erop staan wachten. Dat heteekende dus dat de ontmoeting vap te voren afgesproken was, maar waarom was de ander niet naar het fort geko men? Ze kon gein antwoord op die vraag vinden. Ze kon alleen maar gissen naar wat de reden van die geheimzinni ge ontmoeting was geweest en die gis singen waren allesbehalve geruststel lend. Ze dacht eraan, hoe hun eigen dra gers hen in den steek hadden gelaten en de ontmoeting nam steeds meer de vorm van een onheilspellend voorteeken voor haar aan. Als de dragers eens ge bruik maakten van Jules Legrand*» af wezigheid en er vandoor gingen Een luiden kreet die uit het huis kwam onderbrak haar sombere gedachtefl en toen ze haastig naar binnen ging, vond ze Mannering recht overeind op zijn veldbed zitten met een koortsachtige glans in zijn oogen -en zijn handen voor zich uitgestrekt, alsof hij iets afweerde. Zij kalmeerde hem zoo goed mogelijk en het duurde niet lang of hij liet zich over halen om weer te gaan liggen. De zon was ondergegaan, het werd donker in de kamer en plotseling klonk weer door de duisternis het eentonige ge roffel van verre trommels. Dit gaf baar weer dezelfde huiveringwekkende ge waarwording, die het tevoren gedaan had. Ze stak een lamp aan, bereidde een eenvoudig maal voor zichzelf en dwong zich tot eten; toen ging ze «voor de twee de keer naar de warandj. De maan was nog niet opgekomen en ze stond daar in het vage licht van doesterren te luiste ren naar het verre geroffel. Ze had ér nog maar even gestaan, toen ze op de helling van den heuvel be neden zich een vaag geluid hoorde. Wat was hot, een mensch of een dier? Ze i.Y -jwb ryrib qo« >0(1 iG I.rj NOODKREET UIT LAND- EN TUINBOUW. Het Comité van Economisch Verweer uit de Land- en Tuinbouw-organisaties, waarin zijn vertegenwoordigd de Alge- meene Nederlandsche Zuivelbond, do Bond van Kaasproducenten, de Christe lijke Boeren- en Tuindersbond, de Ka tholieke Nederlandsohe Boeren- en Tuin- dersbond, het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité on de Nederlandsche Tuinbouwraad, tezamen omvattende alle georganiseerde land- en tuinbouwers in Nederland, heeft een noodkreet gericht tot den Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw naar aanleiding van de moeilijkheden, waarin land- en tuin bouw verkeeren. REGELING VAN DEN EXPORT. Uitvoercertificaten. De Regeering heeft in een nota aan de Tweede Kamer betreffende het wetsont werp tot het tijdelijk treffen van maar regelen ter regeling van den uitvoer van bepaalde goederen, een bevostigefid ant woord gegeven op de vraag, of in den ex- porthandel reeds de noodzakelijkheid is gebleken, dat de regeering zich in deze aangelegenheid mengt. Met belangheb bende kringen is overleg gepleegd van wage het departement van binnenland sche zaken en landbouw, daar de contin- genteering vooral landbouwproducten betrof. Dê nota t. van de afgifte doodstil staan luisteren. Weer klonk het geluid en toen zag ze een donkere ge stalte d« toegangspoort van het fort bin nensluipen. Ze twijfelde er geen oogen- blik aan of het was de hoofdman en een paar seconden later zag ze hem bij het vuur, waarom de dragers zaten. Maar als hij op de jacht geweest was, waar om droeg hij dan geen geweer? Ze kon dien nacht niet slapen, hoewel Mannering heel rustig was. Gejaagd lioV ze heen en weer tusschen haar eigen ka mer en de zijne. Het leek dat de zwojm lie; te dragers ook de slaap niet ha&j^B te kunnen vhtten, want van hun ka^MB* plaats drong een onderdrukt gemompe^Ri van stemmen met.van tijd tot tijd een zacht gelach tot haar door. En terwijl zo daar stond te kijken klonk door den nacht weer het doffe .bonsen van trommel. Maar dezen keer was het niel ver weg. Het had aan den voet van den heuvel of aan den anderen kant van het fort,'even bulten den steenen wal, kun nen zijn. Toen gebeurde er iet» vreemds Binnen de omheining doemde plotseling de ge stalte van een men uit het duister en die man begon in het licht van de maan oen wilden, woesten dans uit te voeren. Zij kon hem duidelijk zien. Het was een inboorling en zijn gladde huid glansde in het witte licht van de maan. Ze had hem de groep bij het vuur niet zien verlaten en het plotseling’verschijnen deed haar hart luid kloppen van angst. Luider klonk het geroffel van C eentoniger stapten de zi den grond. Toen begon her te huiveren en het was alsof - duister een eenzame vfam begon te »id- bewegelijk staan, alsof hij met zijn oogen de vlakte voor hem afzocht. Plotseling klonk een geweerschot, vaag en ver weg. Na een korten tusschenpoos viel nog een schot, daarop nog eenl Toen stak de man op den heuvel even zijn arm omhoog, alsof hij een teeken gaf en verdween haastig uit het gezicht. Het meisje zocht met haar oogen het land achter den heu vel af, zich afvragend wie^die signaal- schoten want ze was ervan overtuigd dat het signaalschoten waren geweest hq,d afgevuurd en wachtte tot de man, voor wien ze blykbaar bestemd waren, weer in het gezicht kwam. Het duurde lang en ze was op het punt het op te geven, toen ze hem weerzag, dicht bij een m*oep bbonjpn, die een soort van uit loopt van het woud vormden. Op hetzelfde oogenblik zag ze een an deren man uit het bosch te voorschijn komen en toeloöpen op den inboorling, die het eerst haar aandacht had getroz- ken. Nadat ze even samen hadden staan praten, draaiden ze zich beiden om en verdwenen tusschen de boomen. Er kwam een plotselinge gedachte bij haar op en ze liep snel naar de andere zijde van het gebouw, waar de dragers bozig waren hun avondmaal te bereiden. In haar gebroken Swahili vroeg ze naar den hdofdman. De inboorling, tot wien ze haar vraag richtte, antwoordde haar met een stortvloed van woorden, die haar niet veel wijzer maakte. Maar toen de man rfiet zijn hand in de richting van het bosch wees, ving ze een woord'op, dat ze kende en waaruit ze opmaakte, dat hij bezig was haar te vertellen dat de hoofdman aan het jagen was. Ze knikte dat ze het begrepen had en keerde terug naar de waranda. Haar vermoeden dat de man, dien ze op den heuvel had zien staan, de hoofdman Whs, was dus juist geweekt. Maar wie wa» de and^r gewee»t? Ze dacht weer aan de drie geweerschoten. Er wu geen twijfel dacht aan de SwahÜi-hoofdman en bleef Verschijnt Maandag, Woensdt en Vrijdag- Prns bij vooruitbe ling: voor Schoonhoven maanden 1.25; p. pos' Met verzekering 15 cent ^onor stond onbewegelijk naar hen te staren, ze zag het wit van hun oogen glanzen en hun dikke lippen zich bewe gen zonder eenig geluid voort te bren gen en ze vröeg zich af wat die vreemde dans beteekende. Plotseling bekroop haar de vrees dat de drie zwarten haar kon den zien, hoewel ze in de schaduw stond en ze draaide zich om en liep onhoor baar naar de open deur. Het maanlicht viel naar binnen en verlichtte een deel van den gang, waarop alle kamers uit liepen en haar hart scheen plotseling stil staan, want uit haar kamer zag ze een het wit gekleede gestalte komen. Ze -„.m zijn gezicht niet onderscheiden, maar ze zag iets glinsteren in het maan licht en ze herkende de vier ringen, die Legrand droeg aan een koord om zijn hals. Een doodelijke angst overviel haar. Waarom was Legrand terug gekomen? Waarom had hij niet gezegd dat hij te rugkwam? Wat deed hij in haar kamer? Even bleef ze oi^ewegelijk staan, toen vluchtte ze over de waranda naar den hoek van het fort en verder, tot ze plot seling voor een hindernis stond, die haar belette verder te gaan. Hot was de mpur van het kleine kerkr hof. Ze sprong er over heen en keek snol achter zich. Door een opening in den 'muur zag ze de fantastisch verlichte ge* stal ten van de inboorlingen en op de wa randa onderscheidde zij den ipan, die haar zoo plotseling had doen vluchten. Ze holde door den heuvel af en volgde, volkomen onbewust, de weg die den vo- rigen avond de twee grafsteenen geno men 'hadden. Ze kwam bij de struiken en viel toen opeens sever iets dat ónder het groen verbórgen lagHaar hoofd stootte op iets hards, even flitste er eon scherp licht voo? haar oogen, toen kwam volslagen duisternis. nieuw lid, den gemeenteraad een voordracht aan, waarop zijn geplaatst de heeren: 1. G. Lagendijk en 2. W. T. Dog- terom. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN BURGEMEESTER TH. H. KLINK HAMER. Welgeslaagd» herdenking. Zevenhuizen. Donderdag herdacht de burgemeester, de heer Th. H. Klinkha mer, den dag, waarop het 25 jaar gele den was, dat hij zijn ambt te Berken- woude aanvaardde.. Zooals in vorige nummers medegedeeld, had. zich een co mité gevormd, om den burgemeester te huldigen. Het 'had daartoe gelden inge zameld bij de ingezetenen, waardoor een opbrengst verkregen was van plan, f 200 Hoewel met het oog op het jaargetijde en mede met het oog op de slee ite tijdsom standigheden, het niet in de bedoeling lag om een groot feet te organiseert, wilde het huldigingscomite toch dezen dag voor den burgemeester tot een on- vergetelijken maken. Etalagewedstrijd. Aan de uitnoodlging tot do winkeliers om aan een etalagewedstrijd mede te doen, gaven sahier alle winkeliers ge hoor. Deze wedstrijd werd op den voor avond van den huldigingsdag gehouden. Tot leden van de jury waren aangewezen de heeren Mastenbroek, van Moercapel- le, Van Nielen, van Waddinxvoen, en De Jong., van Nieuwerkerk a.d. IJssel. Woensdagavond was het druk in do Dorpsstraat. Eerst door de jeugd, maar daarna waren het de ^frooteren, die de verschillende étalages gingen, bezichtigen. I Van de étalages was de eene al mooier dan de andere. Hieronder volgt de uit slag: Eereprijs N. H de Wit met 66 pun ten; le prijs Verweij.met 59 punten; 2de prijs B. Meijer met 56 punten; 3e prijs Benning met 55 punten; 4de prijs G. v. d. Bogaard met 54% punten; 5de prijs Ge broeders Van Row wijk met 54 punten; 6de prijs Eckhart 53% punten; 7e prijs Koppenol met 53 punten. Overigens behaalden: wed. Ooms 48 punten; J. D. Verhoef 46 punten; W, v. d. Akker 46 punten; J. M. Boode 38 pun ten: Ales 29^ punten; Venie 32 punten: Bouwmeester 30 punten; H. Donker 29% punten; Jongeneel 29 punten. De huldigingsdag. Op 10 December wapperden de vlaggen van de openbare gebouwen en van de woningen van vele ingezetenen. Dit le»- verde in de Dorpsstraat een aardig ge* zicht. Om half elf zou de officieele hul diging van den burgemeester plaats heb ben te zijnen huize. Reeds voor dien tijd waren verschillende collega’s van den ju bilaris gekomen, terwijl ook de gttoeen- te-ambtenaren bij do huldiging tegen woordig waren, alsmede de predikamt der Geref. Kerk en de raadsleden, de heeren L. C. Paul, J. van ï}orp, en A. van Rijs. In de kamer, waar de huldiging plaat» zoA hebben, bevonden zloh vele bloemen manden van de verschillende vereeniginr Inschakeling van de landbouworgani- satis zal worden overwogen in alle ge vallen, waarin daartop aanleiding be staat. Hetgeen de crisis-comité’a hier en el ders doen of zullen doen ten behoeve van hen. die den druk der tijden het awaarste gevoelen, is nuttig, noodig en prijzenswaard en natuurlijk willen we van harte de collectes voor geld, klee- dmg enz. aanbevelen. Die bijstand kan veel goed doen en leed of gebrek verzachten, maar toch zou er nog iets bij kunnen komen, waarin zoowel voor de hulpverleenders als de hulpverkrijgenden, een verbetering ligt. De wijze, waarop nu bijstand gegeven wordt aan werkloozen en anderen, heeft een onpersoonlijk karakter. Men geeft geld of materialen aan een comité en dit veideelt het onder hen, die daarvoor in aanmerking komen. Wanneer echter aan die gaven een persoonlijk karakter zou gegeven worden, wanneer dus zij, die ge ven, dat direct doen aan hen die ontvan gen, dan zou de verhouding heel anders, die zou inniger worden. Als nu A. aan het comité schenkt gold en kleeding, dan zal hij na die schen king dezo daad vergeten. Hij weet niet, waar zijn‘gaven terecht komen en kan zich dus niet voor iemand interesseeren. Maar nu is er een gezin, dat de aan dacht van A. trekt. Hij hoort van den nood, hij gaat er heen, zijn vrouw be zoekt hot eveneens, zij beiden begrijpen, wat daar gemist wordt, welke hulp in de eerste plaats noodig is en dan zal hun gemoedsgesteldheid heel anders worden. Zij zullen zich, niet, zooals bij de onpersoonlijke giften, bepalen tot dat wat zij mepnen te moeten doen, maar zij zullen van alles bedenken en opzoeken, om het gezin bij te staan. Het behoeft geen ver der betoogt, dat zoo’n individueele hulp een totaal ander karakter krijgt, dan die door een comté: Er groeit vertrouwen en begrijpen tussohen verzorger en verzorg de: de verzorger zal zelf Zien en ervaren^ wat noodig is, terwijl het voor een bomi- té nauwelijks mogelijk ia, dat te onder zoeken. De band, die op deze wijze tusschen de twee gezinnen ontstaat, is ook iejs van waarde en beteekenis voor hen allo twee en de wederzijdsche belangstelling zal voortduren, ook als de crisis voorbij is. Als op die wijze de bijstand aan hulp behoevenden kon geamendeerd worden, dan zou dat ook tengevolge hebben, dat de bijstand zonder verder aankloppen en naar gelang vaA de behoeften wordt vervolgd. Een bijzondere organisatie is daarvoor niet noodig. Met een samien-telling van het aantal gezinnen^ dat bijstand behoeft en een verzamelen van hen, die bijstand willen geven. Is men gereed. Elk der laat- sten krijgt of kiest dan een of meer ge zinnen, aan wie zij persoonlijke hulp wil len verleenen. Vooral in de dorpen en kleine plaatsen is dit systeem gemakkelijker door te voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van 10(1 Gulden by wilei AA IVV van een duim. VU spreekt van de mogelijkheid van uitvoercertificaten. Deze hebben niet de strekking van een vergunning tot uitvoer, dooh van een middel om den invoer van een met zulk een certificaat gedekte partij in het con- tingeerend land mogelijk te maken. jrtentiën: Van 1 tot 6 re- ƒ1.80; elke regel meer 0 20. y 3 maal plaatsing 8e maal per regel. Tusschen den drievoudige prys. voeren, dan in groote steden. In die klei- stellen voor de stichting van een tentoon- ne gemeenten kent men elaknder, of slellingsgebouw. Ook yerd beslopen lot is het gemakelijk om elkaar te leeren kennen en begrijpen, terwijl in groote steden de verzorger en verzorgde elkaar vreemd zouden zijn en blijven. .30 uur en 30 uur en ink. Onttrekking van vee aan een faillissement Bleskensgraaf. Tegen de gebroeders A. en K. K., veehouders alhier en tegen J. S., veekoopman te Nieuw-Lekkerland en J. v. d. B., veekoopman te Streefkerk, is proces-verbaal opgemaakt terzake het onttrekken van vee uit het faillissement van de Gebrs. K. A. K., J. 8. en J. v. d. B. bevinden zich voor deze feiten in voorarrest in het Huis van Bewaring te Dordrecht. De heer G. W. vaq Kooten, die be noemd was tot hoofd der School met den Bijbel te Vreeswijk, heeft voor deze be noeming bedankt. Gemeenteraad. Boskoop. De gemeenteraad heeft in zijn Donderdagavond gehouden raadsver gadering besloten f 10.000 beschikbaar te angst. de trommels en cware voeten op iierSbovenlichaam alsof^aar in het .m begon te sid deren in den nachtwind. Een tweede ge stalte kwam te voorschijn, een derde voegde zich bij hen en met hun driefin dansten zs een vrssmden dan» in hst maanlicht h..uwen station en tentoonstellingsge bouw. Dit werk zal in werkverschaffing worden uitgevoerd; het plantenmaleriaal hebben eenge boomkweekers ten geschen ke kegezegd Voor de vereeniging voor Boskoopsche culturen word een terrein beschikbaar ge stold voor aanleg van een proeftuin. Do raad verleende een crediet om de werkloozen gedurende drie maanden we kelijks te voorzien van 1 H.L. cokes en voor een Kerstgave de werkloozen. Voor het plaatselijk Wrisiscomitó werd een bijdrage van 10 cent per inwoner be schikbaar gesteld. Ziekenhulshulp. Glesssndam. De collebte voor de ver- eenging „Ziekenhuishulp” heeft opge bracht f 435,95, terwijl f 115 aan rente- looze aandeelen zijn geplaatst. In de controle-commissie, vacature de heer De Groot, werd gekozen de heer D. Noorder- meer. Het bestuur is van plan een bazaar te organiseereti. Enkele werkloozen zijn begonnen met het in orde brengen van den Bin- nendamschen weg, wat dringend noodig was. Wanneer zal de Damsche weg van af Giessen-Oudekerk naar Vuilsndam nu eens een beurt krijgen? De heer W. Ooms, wegwerker bij de Ned. Spoorwegen, is als ploegbaas overgeplaatst naar Krabbendijke (Z.). De meisjes vereeniging „Dorcas” heeft dit jaar vervaardigd 437 kleding stukken. In dezen tijd van malaise zal de uitdeeling ongetwijfeld nog meer op prijs worden gesteld dan anders. Verkoop oud raadhuis. Giessen-Nleuwkerk. Bij de openbare verkooping, ten overstaan van notaris Brouwer te Gorinchem, van het oude ge meentehuis, is kooper geworden de Ijoer G. Harrewijn voor f 4425. Gisssen-Neuwkerk. Doordatde wogen en vooral de graskanten, zeer zacht zijn d^s gevolg van hét natte weer der laat ste dagen, geraakten drie automobielen hier van den weg. De heer Van H. te Gorinchem zakte met zijn luxe wagen van den Kerkweg; zijn ,auto moest met een kraanwagen worden opgeheschen én kon daarna op eigen kracht virder. Evenzoo ging het met de luxe auto van dokter K. en de vrachtwagen van den heer Van Asperen. Deze konden echter beide zonder hulp weer op den weg ko men. Tenslotte reed van de heeren V. R. bij de Witte Brug de vrachtwagen, beladen met bieten, achteruit en bleef fee- lukkig tegen de brugleuning hangen, zoo- dat erger voorkomen werd. Glesssn-Oudek»rk. Onder groote be langstelling werd Zaterdagmiddag de nieuwe motorbrandspuit geprobeerd. De stralen kwamen tot aan den omloop van den toren. uur en ’s av. er, van Zand- Een koud bad. Hel- en Boeicop. De 18-jarige wiel rijder G. S. uit Boeicop geraakte Vrijdag de macht over zijn stuur kwijt, waar door hij in de diepe wetering tereeht kwam. Gelukkig passeerde juist een twee tal personen, die hem uit zijn koude bad wisten te bevrijden. In het gezin van de wed. Den H. komt een geval van Roodvonk voor. Se dert jaren kwam die besmettelijkfe ziekte in deze gemeente niet voor. Hersteld. Hel- en Boeicop. De chauffeur P. van Dijk, die bij het auto-ongeval op den straatweg te Hoog-Blokland ernstig werd verwond, is thans weer zoo goed als her steld. Hel- en Boeicop. De ouderling J. de Jong Dz. en de diaken G. de Jong Mz. zijn in de Vrijdag gehouden vergadering van het bestuur der Ned. Herv. Kerk, als zoodanig herkozen. Gemeenteraad. Langerak. De gemeenteraad zal een openbare vergadering houden op Dinsdag 15 December, v.m. 10.30 uur. De te be handelen onderwerpen zijn: 1. Mededee- lingen en ingekomen stukken. 2. Be roepsverordening Woningwet. 8. Veror dening heffing besmettelijke ziektengel den. 4. Verordening beheer woningbedrijf. 5. Rekening-courant Bank Nederl. Ge meenten. 6. Wijziging begrooting 1931. 7. Suppletoir kohier hondenbelasting. 8. Be noeming lid school-commissie. Ter vervulling der vacature, welke op 1 Januari zal ontstaan in de com missie van toezicht op het lager onder wijs, wegens periodieke aftreding van den heer G. de Haan, bieden B. en W. aan de heeren: 1. C. de Haan Sr. (aftr.) en 2. A. T. Blom. EEN BRANDJE. Moerpapelle. Gisternacht, ongeveer 12 uur, brak er brand uit in de timmer manswerkplaats van den heer G. Bak ker. Doortastend optreden van den eige naar en eenge helpers, die den brand met emmers water bluschten, maakte dat de brandspuit, die inmiddels ter plaatse verscheen, geen dienst behoefde te ver richten en dan ook onmiddellijk weer in rukte. Molenaarsgraaf. Naar wij vernemen zal de Zondagsschoolvereeniging te dezer plaatse op 2en Kerstdag, *s avonds in de kerk een Kerstfeest houden met de kin deren der Zondagsschool. Het'geheel zal staan onder leiding van den voorzitter der vereeniging. Lekkerkerk. Op de veiling der veiling- \ereeniging Lekkerkerk en Omstreken waren aangevoerd 1600 eieren, die tegen f 5j256,25 per 100 grage koopers von den. Appelen brachten op 68 ct. pér K.G.; boter 55 ct. per pond en kaas 33 35 ct. 1 No. 5977NIAANDAQ 14 DECEMBER 1OT1. NIEUWSBLAD VOORTUI HOLLAND EN UTRECHT nsj :99£fl i

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1