Een goed woord op tijd Doe het nuIII Zend ons uwe Nieuwjaarsadvertentie NU Kerk en School Stadsnieuws. Telegrammen. WEERBERICHT. Gemengd Nieuws Nieuws in een paar regels. Sportnieuws. Ingezonden Stukken. Predikbeurten. Marktberichten EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schöonhovsnsohs Courant Zoo toe onze familie en kennissen al nle* metterdaad kunnen helpen, dan kunnen lua hun toch toonen, dat uie hun alle goeds toeuienschen. Doe dat op de meest practische wijze dooreen Nieuwjaarswensch In ons blad. Qij zijt er zeker uan dat het onder de oogen komt uan hen,'die gij wilt bereiken. Stel het niet uit, gij maakt het werk daardoor uoor U niet gemakkelijker, maar uoor ons wel ueel lastiger. De prijs is slechts uoor de eerste 5 regels 60 cent, elke uolgende regel 10 cent. Lekkerkerk. Op de veiling der veilings veréeniging „Lekkerkerk en Omstreken" waren aangevoerd ruim 3000 eieren, die voor f 4,507-5,50 van de hand gingen De veiling der groenten was als volgt: witte en savoye kool 3 cent per stuk; uien 4 cent per K.G. en peen 2K ct., id. Voor kaas werd besteed 2830 ct. pbr pond en voor boter 65 cent per pond. Kterstboomen 50 ct. per stuk. f—Bij den rijksveldwachter rijn In lichtingen te bekomen over een gevonden rijwielbelastingplaatje in etui. De leden van den gemeenteraad rijn tegen Woensdagmiddag 2 uur ter open bare vergadering bijeengeroepen. Tot hoofd der School met den Bij bel is benoemd de heer A. Monfroi, van Gorinchém. De gemeente-veldwachter, de heer M. van Bemmel, is te Monster benoemd als hoofdagent. Hij heeft deze benoeming aangenomen en zal met 1 Febr. zijn nieuwe functie aanvaarden. Het verslag van den tweeden feest avond van „Oranje Nassau" kan kort zijn. Ook ditmaal was de zaal zeer goed bezet. Het blijspel „De Spaansche Vlieg" werd weer everf goed weergegeven als Dinsdagavond en het tableau met de mooie opstelling en de keurige verlich ting viel zeer in den smaak. De muzi kanten, de heeren Kroon, De Gruijter en v. d. Heul hebben den geheelen avond voor vroolijke afwisseling gezorgd. Ook de tweede avond is het voor Oranje Nas sau zeer goed geslaagd. Ouderavond. Nieuw-Lekkerland. In de bijzondere school te Kinderdijk gem. N.-L., hoofd de heer S. Boschma, is een goed bezochte ouderavond gehouden. De heer Boschma hield een beschouwing over de opvoeding der rijpere jeugd. Mej. Hartenberg gaf een inleiding over het onderwijs van den handenarbeid op school. De heer Lapon der schetste den heer Jan Ligthart als opvoedkundige en de heer Scherpenzeel sprak over de beteekenis van de vader- landsche geschiedenis. In de pauze werd het schriftelijk werk der leerlingen be zichtigd. In de vergadering van de afdeeling Alblasserdam e.o. van den Bond van Ned. Onderwijzers werden tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering, welke dit jaar op 29 en 30 December te Rotterdam wordt gehouden, gekozen de heeren A. Baas, H. Brouwer en Z. de Jong. De be schrijvingsbrief passeerde vlot de revue. Medegedeeld werd, dat een nieuw lid bij de afdeeling was ingeschreven, gewonnen door huisbezoek van een der jonge leden. Aan het einde richtte de voorzitter eenige hartelijke woorden van afscheid tot den heer Poota, die naar Amsterdam ver trekt. Noordeloos. Het bestuur der vereeni- ging tot stichting en instandhouding Een school met den Bijbel heeft het bijbouwen van een schoollokaal opgedragen aan P. van Dalen, metselwerk; F. Buizer en B. de Groot, timmerwerk; E. Vink, schilder werk. Ouderkerk a.d. IJssel. Bij B. en W. is een request ingediend, onderteekend door 85 gezinshoofden, waarin wordt verzocht een steunregeling in te voeren voor de werkloozen. Tot dusverre bestaat hier al leen het Burgerlijk Armbestuur. Zevenhuizen. De muziekvereeniging „De Kleine Trompetter" hield Donder dagavond in hotel Vos haar tweede uit voering met hetzelfde program als Dins dagavond. De belangstelling was Don derdagavond buitengewoon groot. Beide avonden zijn zeer goed geslaagd. De heer G. Kosten, nieuw benoemd gemeente-veldwahcter, ia heden in func tie getreden. Bij de arbeidsbemiddeling alhier ataan ongeveer 40 werkloozen ingeschre ven. Het meerendeel van deze werkloozen zijn jonge mannen, ongehuwd en geen kostwinner. i Voor de pluimveetentoonstelling te houden in hotel Vos op 23 en 24 dezer, wordt reeds thans alles al in orde ge bracht. De voorbereidingen en inschrij vingen beloven veel. De opening zal plaats hebben op Woensdag 23 dezer, des morgens om 10 uur, door den burgs meeat er. NED. HERV. KERK. Drietallen te 'a-Gravenhage (19de pre dikantsplaats): Br. G. P. van Itterson te Alblasserdam, De. J. J. G. Karrss ts Apeldoorn, en Ds. J. G. L Brouwer te Alphen v*. Rijn. Beroepen te Kampen Ds. Ph, J. Vreug- den'hil te Gorinchém. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Soeatdijk Ds. P. Zwier te Alphen a.d. Rijn. ZENDINGSNIEUWS VAN 00ST- NIEUW-GUINEE. Op Oost Nieuw-Guinee staat het vraag stuk van het dansen in het midden der belangstelling. De chistenen zelf voelen daarin sterk het oude heidensche ele ment, dat behoort tot dat, wat zij bij het afleggen van hun belijdenis vóór den Doop hebben „weggeworpen", zooals het in die belijdenis heet. Maar van bestuurs zijde wordt er dikwijls op aangedrongen het dansen niet af te schaffen en daann zien de Papoea's en vooral hun korano's dorpshoofden gemakkelijk een be vel. Zoo komen deze korano's, als rij christenen zijn, in een moeilijk parket en de tegenstelling van geestelijke en wereld lijke overheid speelt al spoedig een rol in deze jonge christengemeenten. Er is nu evenwel besloten bij gemeen overleg, dal in de christengemeenten niet gedanst zal worden, maar dat daar de fluit- en zang koren tot meerdere ontwikkeling zullen worden gebracht. Nadat in het vobrjaar in deze Sentani- dorpen duizend menschen gedoopt rijn, zijn er in October nog zeshonderd ge volgd, zoodat ook de uitwendinge groei der gemeente voortgaat. VAN DEN BIJBEL. De bekende Württembergische Bibel- anstalt te Stuttgart verkocht in het afge- loopen werkjaar 151.000 bijbels, 208.000 nieuwe testamenten en 146.000 bijbelge deelten. Een ander bericht over den bijbel, u.l. van het Amerikaansche bijbelgenootschap constateert, dat thans de bijbel vertaald is in 919 talen en dialecten en derhalve zonder eenigen twijfel het meest ver breide boek van de wereld is. TWEE UITSPRAKEN. De aartsbisschop en de bisschoppen van de Engelsahe kerk in Australië heb ben zich met een „Herderlijken brief" tot de Christenheid in Australië gewend. Uit dezen brief lichten wij twee in het oog vallende uitspraken. De eerste betreft de instelling van staatsloterijen in Austra lië. De hoofden der kerk verzetten zich hiertegen en verklaren, dat het „betreu renswaardig is, indien de eervoile sa menwerking in den staat voor het ge meenschappelijk welzijn ontaardt tot een slechten wedijver om private of georga niseerde winst, gelijk geschiedt wanneer de regeeringen door de instelling van staatsloterijen een direct beroep doen op het motief deT begeerigiheid". De andere uitspraak betreft de ontwapening. De aartsbisschop en de bissohoppen verkla- .ren ter zake: „Wij kunnen niet langer gelooven. dat, indien men den vrede wÜ, men zich ten oorlog bereiden moet; veel eer is waar, dat indien men zich lang genoeg en ijverig genoeg voor den oor log toebereidt, men dien op de zekerste manier ook verkrijgt." BI BBNKIM BOOLHO». Veer de Melsjovvcreezigisar op Oord. Grondslag „In Liefde Woelende", trad Vrijdagavond in de saai van den heer Van Asperen op de beer H. W. Aalders, hoofd eener tob ooi te 'a-Gravenhage, met eon lening over bovenstaand onderwerp. Spr. beschreef eerst het Egyptiaoh la byrinth en toonde aan, dat er verband iz tusschen dezen doolhof en de wereldbe schouwing van velen. Sinds de zonde in de wereld is gekomen, is de harmonie, door God in de schepping gelegd, er uit weggenomen en het is dan ook de erva ring van talloos velen, dat deze aarde meer op een doolhof dan Op een paradijs gelijkt. Spt. wees er op, dat de Heilige Schrift niet nalaat de donkere zijde van het leven te schetsen, en noemde als voorbeeld daarvan het droef refrein uit Genesis 5 „en hij stierf". Met uitspraken van denkers en dich ters uit verschillende periodes, toonde spr. aan, hun ervaring, die het bewijst, dat èn de wetenschap èn de kunst niet vermogen de oplossing van de wereld raadselen te geven. Ook het huidige wereldbeeld, waarop conferentie na conferentie de onmacht der staatslieden en deskundigen blijkt, om de moeilijkheden, die de volkeren drukken, op te lossen, geeft reden om te wijzen op den doolhof, waarin de machti gen radeloos, de millioenen redeloos en de wereld reddeloos schijnen te zijn. Daartegenover staat nu de prediking, die op het komende Kerstfeest weer zal uitgaan, dat Christus in de wereld geko men is, om het licht der wereld te zijn, en dat Hij in den donkeren doolhof van net leven' den weg wijst, die den menach vrede en blijvend geluk schenkt. Spr. vond gelegenheid dit thema verder uit te werken en daarbij voor te dragen en kele fraaie gediohten, waarin de blijd schap van het christelijk geloof sprak. Ten opzichte van de Meisjesverseni- ging, wier doel het is kennis aan te bren gen van en inzicht te geven in de leer der Heilige Schrift, wees spr. op de be langrijkheid van dezen arbeid, waardoor een zooveel helderder licht op de wereld raadselen valt, dan andere stelsels bie den. Spr. eindigde met een oude Griekscht mythe, waarin hij verhaalde van den draak Minotaurua, die den doolhof op Kreta bewoonde, en voor wien elk jaar zeven Grïeksohe jongelingen den doolhof ingezonden moesten worden, die daar verdwaalden en een prooi van den draak werden. Theeeus nam op zich den draak te dooden en h'ij kreeg van Ariadne, dochter van koning Minos, een zijden draad, dien hij aan den ingang van den doolhof bevesitgdt, terwijl hij zorgds, het andere eind# niet los te laten. Nadat hij den draak had gedood, redde deze draad hem het leven, zoodat hij den uit gang van den doolhof vond. Met dezen reddenden draad vergeleek spr het evaiyelie en wekte in een boei end slotwooro tof Sen beslist partijkiezen op. De presidente, mej. J. Valk, bradhtden spreker een woord van dank, waarna de ze den avond met dankgebed besloot. VREDE EN OORLOG. Op Tweeden Kerstdag zal het Instituut voor Arbeiddereontwikkeling de bekende film vertoonen „lm Westen niohts Neuea" fV^n het Westelijk front geen nieuws), naar het vermaarde werk van Remar que. Zooals mien weet, geeft de film een zeer realistische uitbeelding van hetgeen aan de fronten in oorlogstijd is geleden. Een advertentie bevat nadere inlichtin gen. Men meldt ons nog, dat de kaarten voor de avondvoorstelling reeds zoo goed als uitverkocht zijn. GEPEN3I0NNEERD, In verband met het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, dus pensioengerech tigden leeftijd, hebben B. en W. met in gang van 1 April 1932 eervol ontslag ver leend aan de plaatswerkers van de gas fabriek, de heeren A. ds Bruin en J. Vink. GESLAAGD. Op het Vrijdag en Zaterdag te Rotter dam gehouden examen slaagde onze stadgenoot# mej. H. Heijneman voor cou peuse. Gevonden Voorwerpen, Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn In lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie. Ring met sleutels; accumulator; busje met suiker; een paar handschoenen; cein tuur met geep; Lipssleutel; eohoolétui; twee kinderhandsohosnen; geldstuk; kin- dertaschje. NATIONAAL BOEREN CRISIS- COMITE. DE tlOODTOESTAND IN DEN LAND BOUW. GOUDA, 21 Dec. Hedenmorgen werd in de zaal „Kunstmin" te Gouda een ver gadering gehouden door het Nationaal Boeren Crisis-Comité, om te spreken over den noodtoestand in de landbouwbedrij ven. De vergadering werd gepresideerd door den heer Fikse, die opende en in het bij zonder welkom heette het Kamerlid, den heer Braat, en Dr. Hofman, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland. De 'voor zitter hield een uitvoerige inleiding, waar in hij wees op den noodtoestand, waarte genover staan de zwakke maatregelen, welke de regeering neemt. De heer Braat hield een vurig pleidooi voor de vertegenwoordiging van meer boeren in de Kamer. Tal van «prekers voerden nog het woord. Tenslotte werd dt volgende mo tif oengtonmtn: „Ds vssfodsrlzf van boste*, ts toad* Wssoa, «siirn 4m nsoétesfltaad i* 4sn lo»4- a tuinbouw; kennende ds ssbsvs wgswrinpwaatfa- gelen ter bestrijding ran dsn toestand, «Ischt van ds rsgesring ds volgends middelen: 1. Ontheffing van eooiale belasting voor land- en tuinbouw; 2. af «chaffing von aooijne op binnen- landsch vleesoh; 3 tariefahefting op invoer van buiten- landsch vleesch tot 50 pCt.; 4. tariefsheffing op boter, kaas, verde re landbouw- sn tuinbouwartikelen en voortbrengselen, welke in Nederland ge produceerd worden; 5. opheffing grondbelasting op onbe bouwde eigendommen; 6. verlaging tarieven van onze spoor wegen voor landbouw-, tuinbouw en vee teeltartikelen." Deze motie zal ter kennis worden ge bracht van de Staten-Generaal en de Pers. (Uitvoerig ve!rslag volgt in ons num mer van a.s. Donderdag). HET TEXTIELCONFUCT IN TWENTE. ALGEMEENE STAKINB BIJ JANNINK. ENSCHEDE, 21 Dec. De arbeider» van de textielfabriek der firma Gerh. Jannink Zn., zijn hedenmorgen allen in staking gegaan. Thans wordt op alle fabrieken, aangesloten bij de Fabrikantenrereeni- ging te Enschede, gestaakt. Het is hier zeer rustig. VAN DE KOUDE OMGEKOMEN. Drama bij Oldebroek. OLDEBROEK, 21 Dec. Sedert Donder dag werd alhier de 76-jarige alleenwo nende mej. J. v. Loo vermist. Zij was uien middag van huis gegaan om hout ie sproxxeien in ds bosschsn in ds buurtsonap Stuivexand. Een onderzoek leverde geen resultaat op. Zondag is de vermiste in de heide van het schiettsr- rein van de Legerplaats bij Oldebroek gevonden, waar zij m de duisternis ver dwaald was. De vrouw was vermoedelijk door de koude bevangen (daar het in den nacnt van Donderdag op Vrijdag sterk heeft gevroren) en als gevolg daarvan overleden. v DOODSLAG TE BARNEVELD. DARN E VELD, 21 Dec. Zondagavond heeft de 18-jarige boerenzoon J. W. Dar velaar de 19-jarige J. v. d. Broek met een mes in het hoofd gestoken, tenge volge waarvan het slachtoffer heden morgen is overleden. De dader is aange houden en heeft bekend. HET RAPPORT VAN BAZEL. Dultschland heelt gsen geld. LONDEN, 21 December. De B&zelsche correspondent van de „limes" weet om trent 't rapport van de Bijzondere Com missie het volgende mede te deeien. net rapport zal waarschijnlijk op grond van het cijfermateriaal aan toonen uat Duitsuhi&nd net beschermde gedeelte der herstelbetalingen met kan opbren gen. Alles schijnt er op te wijzen dat het zelfde ook voor het niet-beschermde ge deelte geldt. Roewei men van sommige zijden in de commissie heeft ingezien, dat een volledige schrapping der herstel en ooriogsschuiden w inecheiijk is, moet men toegeven, dat zulks in verband met de Amerikaansche eischen met mogelijk zal zijn. De commissie zal aangeven wel ke stappen moeten worden gedaan, doch de uitvoering daarvan zal zp aan ds re geeringen moeten overlaten. LAVAL AAN 'T WOORD. PARIJS, 21 Dec. Op een feestmaaltijd heeft minister Laval een rede gehouden over irankryk's houding ten aanzien van het herstelvraagstuk. Op het oogsn- biik, zeide hy, zijn alle staten wel ge dwongen een politiek van nationale be scherming te voeren. Het is thans niet meer voldoends ds douanetarieven ts verhoogen, dooh Frankrijk ziet zioh ge noodzaakt den Invoer te beperken. Na het rapport van de oommissie te Bazel zou spoedig een conferentie noodig zijn van verechillende regeeringen. Gezien de houding der Ver. Staten zullen de betrokken regeeringen thane vermoedelijk wel minder gesteld zijn op opheffing der herstelbetalingen. De i' ransche vertegenwoordigers zullen daari ntrouwens nooit toestemmen. Men heeft Frankrijk ervan beschul digd, dat het zijn eigen moeilijkheden ten aanzien van de ontwapening wil ont zeilen, door die conferentie uit te stellen. Laval verklaarde, dat de Fransche vertegenwoordigers op de openingsdag te Génève zullen verschijnen. Laval wees de beschuldiging, als zou Frankrijk ont wapening tegenwerken, af. Maar het ver leden maant tot voorzichtigheid, Frank rijk wil zijn eigen veiligheid niet in ge vaar brengen. VALSCHE BESCHULDIGINGEN TEGEN CHINA. MOEKDEN, 21 Dec. De Engelsche, Fransche en Amerikaansche militaire attaché's, die verscheidene weken in het gebied van Tsjintsjau als waarnemers hebben vertoefd, zijn Zaterdag te Moek- den teruggekeerd. Bij een pers-onderhoud verklaarde de Britsche militaire attaché, dat de Japan- sche beweringen omtrent Chineesche troepenbewegignen in het gebied rondom Tsjintsjau blijkens zijn grondige waar neming, geheel uit de lucht zijn gegre- en. Hij verklaarde nadrukkelijk dat de Chineesche troepen rondom Tjintsjau op geen enkele wijze zijn versterkt en dat de Chineesche stellingen in de laatste laatste maanden geen veranderingen hebben ondergaan. MAANDAG 21 DECEMBER 1991. Naai waamemimg Is des metgs* van 91 Decsaobsi. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Meeat zwakke wind uit Oostelijke riohtin- gen; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk droog weer; lichte vorst des nachts, over dag temperatuur om het vriespunt. Waterstand van heden: Schoonhoven hg. water 2.55 uur, 0.83 M. Vreeswijk hoog water 4 uur, 1.09 M. Keulen «tand 1.67 M., val 0.18 M. Maastricht, 19 Dec, 41.82 M., was O.Ol M. Luchttemperatuur, hedenmiddag 12 uur In de schaduw Da temperatuur van de lucht bedroeg 84 graden Fahrenheit. Maandag 21 December, Eerste 3 Kwartier. Op 1.8, onder 4.36. Don derdag 24 December Volle Maan. AAN DE VLAMMEN ONTKOMEN. Zondagmiddag te drie uur is een felle uitslaande brand uitgebroken in den kruidenierswinkel van den heer J. Kuyt aan de Bestevaerstraat te Katwijk aan Zee. Het perceel, welks waarde op f 18.000 wordt geschat, brandde geheel uit, terwijl de inventaris, 103.000 klom pen, geheel verloren ging. Een belendend perceel, dat eveneens in brand was ge raakt, kon door krachtig optreden van de brandweer worden behouden. De winkelier sliep in een vertrek bo ven den winkel met zijn dochtertje. De man werd opgeschrikt door het geknet ter der vlammen en kon niet meer naar beneden vluchten, daar de trap in brand stond. Hij is toen met zijn dochtertje naar den zolder gegaan en heeft daar een luik geopend. Door dat luik wierp hij zijn dochtertje naar beneden, waar het door buren werd opgevangen. De man sprong vervolgens zelf uit het luik en kwam, evenals het kind, zonder letsel •>o den betranen grond. FELLE BRkND TE VENLO. Venlo werd gisteravond half zeven wakker geschrikt door een grooten brand, in het pakhuis der Batterijenfabriek Rhe- nania, van den heer Huising, aan- den St. Urbanusweg. In den brandbaren voorraad vonden de vlammen gretig voedsel en weldra stond het geheele pakhuis in lichte laaie. Reeds spoedig vatte ook de aangren zende auto-garage van de Hitland Gon- servenfabriek vlam; drie aldaar gestalde autos werden een prooi der vlammen De* brandweer was spoedig met de nieuwe motorspuit ter plaatse en het blus schingswerk werd zeer vergemakkelijkt, aangezien de gebouwen vlak bij de Maas zijn gelegen. De aangrenzende batterijf&briek bleef gespaard, doch kreeg belangrijke water schade. Ook de metaalgieterij van den heer v. d. Venne, welke in hetzelfde ge bouwencomplex is ondergebracht, kon behouden blijven. Het pakhuis der batte rijenfabriek, hetwelk tot in de nok was gevuld, brandde echter tot den grond toe af. evenals de garage, en het met mate rialen gevulde pakhuis der vennootschap Hitland's Coneervenfabrlek van den heer Peerenboom. HET CONFLICT IN TWENTE. Hsdsn staking bij Jsnnlnk. De «taking in het textielbedrijf te En- KI echede was nog niet algemeen. Het con flict bij de firma Gebr. Jannink en Zn. was door de besturen der vakorganisaties gescheiden gehouden van het andere con flict, ontstaan tengevolge van de tweede 5 pCt. loonsverlaging, in verband met de rationalisatie. Thans hebben de besturen van „Uni- tas", „St. Lambertua" en „De Een dracht" met hun leden, werkzaam in de drie fabrieken van genoemde firma, ver gaderd en is besloten, dat heden voor de ze fabrieken de staking eveneens zou in gaan. Daardoor komen er ongeveer 800 tot 1000 stakers meer op straat. HET DREIGEND CONFLICT TE TILBURG. .Te Tilburg zijn Zondag op vier punten van de stad vergaderingen gehouden, uitgeschreven door de R- K. Textielarbeiders-vereeniging Lamberius" in verband met de door de werkgeversorganisatie ingediende loonsverlagings voorstellen. On gren dezrr vergaderingen kwam men tol ©en resultaat. Het was er vrii rumoerig. Het b'eek, dat er groote grieven be- s'oiden tegen het I°it dat men de vergaderingen op vier verschillende n'na's n hield. De arbeiders hadden 'r er op een groote meeting 'hun men uitgebracht. ~'o werkgevers handhaven vrijwel •lie loonsverlagingseischen en het is Wo rsrthtinlijk, dal de werknemers ftf- wü7cnd s'aan tegenover elke loons verlaging in Veiken vorm en hoe grnot dan ook. r SNEEUW IN BERLIJN. In Noord- en Midden-Duitachl&nd is zeer veel sneeuw gevallen. Ons plaatje gssft een gericht op dtr ondergesneeuwde Berlijnich» «traten. EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovenwhe Couren! MAANDAG 21 DECEMBER 1M1. GEHEIMZINNIG STERFGEVAL. Eefittfinoot gearresteerd. Vrijdagochtend hoordtn te '«-Gra venpolder (Z) buren van A. de D- omsireeks 9 uur in i(jn woning het 2-jarig kind schreien. De vensters waren gesloten, zoodat men onraad vermoedde. Toen de politie een on derzool* instelde vond zij in de woning het lijk van de 21-jurige vrouw de D. Het bleek, jiat de man een paar uur van te voren naar zijn werk was gegaan.. Een geneesheer kon de doods oorzaak niet dadelijk vaststellen Er waren geen sporen van geweld op het lichaam te vinden. De echtgenoot werd verhoord, doch aanvankelijk niet gearresteerd, maar op last van de justitie is men Zaterdagavond toch tot zijn arrestatie overgegaan Bij het nader onderzoek waren de ernstige vermoedens tegen hein n.l. zeer ver sterkt. Het lijk is in beslag genomen en naar het ziekenhuis te Goes overge bracht waar heden een nadere sectie zal plaats vinden. EEN SPORTIEF TWEETAL. Miss Betty Thompson en Mr. Gole, twee Kngeleohen, beiden 22 jaar oud, hebben in een 14 voet lange raceboot een tocht van Londen naar Amsterdam gemaakt. Vrijdag kwamen zij in de hoofdstad aan. WOONWAGENBEWONERS EN MI LITAIREN. Gevecht Ie Deventer. Toen te Deventer Zaterdagavond te ongeveer kwart voor elf enkele daar in garnizoen liggende militairen de bi oscoop op den Brink verlieten, wer den zij op straat door eenige bewo ners van een keet nabij het Woon wagenkamp lastig gevallen, die onder den invloed van sterken drank waren Na een kor e woordenwisseling trok ken deze de messen en wilden de mi litairen daarmede te lijf. De militai ren trokken eveneens een mes. Tijdens de vechtpartij werd een der militairen ernstig aan den pols ver wond. Toen de militaire politie was verschenen is hij door dr. Bauer ver bonden. De woestelingen gingen daarop naar het woonwagenkamp terug, en kwamen in de Roggestraat een Korporaal van de huzaren tegen, dien zij aanvielen en een messteek in de zijde toebrachten. De verwonding was niet van ernstigen aard. Daarop sloegen de aanranders op de vlucht. De militaire politie meent te weten, wie zij zijn. NEDERLANDSCH SCHIP IN AAN VARING. Geen porsoonlijke ongelukken. Zondagnacht kwam op do Bened©n--Elbe het naar Afrika uitgaande stoomschip „Klipfontein" van de HollandAfrika- lijn te Amsterdam, bij Schevenkuhlen (bij (Brunshuettel) met het eveneens uitgaan de en voor een Oostzeehaven bestemde stoomschip „Goeteborg", dat te Hamburg thuis behoort in botsing. Het Hollandache «chip vernielde van de „Goeteborg" de stuurinrichting, zoodat dit schip niet meer te sturen was en voor anker moest gaan. Ook de „Klipfontein" kreeg bij de bot sing ernstige schade boven en beneden da waterlijn en werd lek. Beide schepen moesten aleepboot-assistentie verzoeken. Zij zijn naar Hamburg teruggekeerd, waar zij gedokt zullen worden. Er heeft niemand letsel bekomen. OPLICHTERS GEARRESTEERD. D% Rotterdamsche politie heeft Zater dagavond in een café bij de Rotte drie mannen aangehouden, die er eerat van verdacht werden cocaine te smokkelen. Later bleek, dat zij zich eigenlijk aan op lichting hadden schuldig gemaakt. Hier mee heeft men de hand gelegd op een complot, dat onder voorspiegeling van de levering van cocaine, probeerde slachtof fers te maken, die voor de financiering van een transactie, die reeds zoo goed ale geheel in kannen en kruiken was, moes ten zorg dragen. Zooals men weet, be hoort cocaine tot de verdoovende midde len, die bij de wet verboden zijn. BETER TE VROEG OAN TE LAAT. Een transport onderneming te Utrecht heeft bij Ged. Staten van Noord-Holland reeds thans een aanvrage ingediend om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst AlkmaarLeeu warden over Wieringen en den vermoede lijk het volgend jaar te sluiten afsluit dijk. TREILER VERNIELD. Vijftien dooden? Vrijdag is de Engelsche treiler „Birdle- nes' nabij Thorshavn op de Faroer ten gevolg van een ontploffing geheel vernield Men vreest, dat de geheele bemanning bestaande uit vijftien koppen, om het le ven Is gekomen. De oorzaak van de ramp is onbekend, doch men vermoedt, dat een der ketels is ontpluoft. De stoomtreiler was op 6 December uit Huil vertrokken. GEHEIMZINNIGE INSPUITING. Een meisje, dat Woensdagmiddag voor een winkel in Holborn te Londen stond te kijken, hoorde zich aangesproken door 'fl ImIkUmJ* rtouw. <tii Üur urn mui- raakte, en zelde, dat er «en speld ln haar mantel had gezeten.i De vrouw deed aleof rij iets weggooide, ging heen, doch kwant enkele oogenblikken later tenig en «prak bet meisje opnieuw a&n. Zij herinnerde san het voorval van eooevsn, eetde, dat zijridh onwel gevoelde en vroeg, of het meisje haar muur boa* auto wilde bege leiden. Het meiajo voelde rich niet op haar gemak en snelde naar het kantoor in de buurt, waar zij werkzaam was, en waar zij in elkaar zakte. Een dokter consta teerde, dat haar een verdoovend middel was toegediend, blijkbaar met een naald voor onderhuidsche inspuitingen. Na eenige uren kwam het meisje weer bij. Alle meisjes van het kantoor werden door den dokter gewaarschuwd, tegen wat er gebeurd was. BRIEVEN MET KOGELS. De laatste dagen hebben eenige fabri kanten te Solingen dreigbrieven ontvan gen, die behalve den eisoh om 20.000 mark te betalen, eon dum-dum-kogel be vatten. Alle brieven zijn onderteekend met „De roode wraak". De dum-dum-kogel is ver moedelijk een aanwijzing, hoe de fabri kanten om het leven gebracht zullen wor den. wanneer zij het verlangde bedrag niet betalen. EEN VASTBERADEN KNAAP In de jachtopziem rswoni g bij Mut- scheid JJui.schland) is Zater- agavond een gemaskerde man binnengedron gen, toen slechts twee kinderen, een 13-jar.<vmeisje en een 11-jarige jongen thuis waren' De gemaskerde man eischte van de kinderen, dat zij hem geld zouden geven Het meisje bood aan het geld te halen en begaf zich naar de bovenverdieping van het huis. waarheen de indringer het meisje volgde. Hij kreeg 303 Mark van haar Toen de man de trap afkwam stond beneden het jongetje met het geweer in de hand Hij schoot, zonder een woord te zoggen, den man neer. Het bleek later, aat de indringer een vroe- fere boscharbeider was die nauw- eurig op de hoogte was van de toe standen in de omgeving. WEER EEN TREINAANSLAG „Leve GandhJ". Voor de tweedé maal in een week is een trein in Britsch-Indië op het laatste oogenblik aan een ernstig ge vaar ontsnapt. Zondagnacht, is nj. de sneltrein naar Dinapore ont spoord, ten gevolge van het wegne men van eenige dwarsliggers. De trein reed met een snelheid van on geveer 70 K M. per uur en bevond zich op circa 100 KM, afstand-van Calcutta, toen de locomotief en eeni ge wagons uit de rails liepen. Er werd echter niemand gewond, door dat de Indische machinist nog op tijd bemerkte, dat er iets niet in orde was Hii kon nog juist remmen. Was de tpein nog een paar meter door gereden, dan zou hij in een twintig meter diepen afgrond gestort zijn. Toen de door een paniek aange grepen reizigers den trein waren uit gesneld hoorden zij in de duisternis roepen „Lang leve GandhH". PETR0LEUM-TANKB00T IN DE LUCHT GEVLOGEN. In de petroleumhaven van Rouaan is een tankboot, die juist 600.000 liter pe troleum bad ingenomen, in de lucht ge vlogen. Een matroos werd gedood. De vlammen bereikten een hoogte van 150 Meter. De havenbrandweer stond door de ontzaglijke hitte machteloos tegenover de vuurzee. Een reddingsboot werd door de vlammen aangetast, zoodat de bemanning over boord moest springen. De schade wordt begroot op anderhalf millioen francs. DE KINDERMOORD TE LONDEN. Van allerlei zijden komen bij de Lon- densche politie aanwijzingen binnen, in verband met den moord op de 11-jarige Vera Page, wier lijk in den voortuin van een huis in het Westen der stad gevon den werd. Er wordt eenig gewicht ge hecht aan mededoelingen, van verschil lende kanten, omtrent een auto, door een vrouw bestuurd, die kinderen heeft mee genomen om uit rijden te gaan. Uit wat familieleden van bet vermoorde meisje verteld hebben, is al wel gebleken, dat zij zeker niet met een vreemde man zal zijn meegegaan. Uit de lijkschouwing ia gebleken, dat het meisje zich krachtig te weer moet hebben gesteld tegen haar belager. Vermoed wordt, dat de moord ge pleegd is in een leegstaand gebouw. On langs werd naAr men zich herinnert, ook een jonge vrouw vermoord gevondon in een leegataanden winkel fn Soho. ZIJN LAATSTE WIL. Bij het proces tqgen Salomon Stein, beschuldigd van moord op Ann Ryley te Manchester, was den 21-jarigen beschul digde de eerste vraag door den rechter gesteld, of hij riep uit: „Ik ben schuldig". Daarbij bleef hij, in weerwil van de po gingen door zijn advocaten aangewend, om hem tot andere gedachten le brengen. De jongeman herhaalde slechts schuldig te zijn. De uitspraak luidde, zooals te verwachten was: de doodstraf. Den avond vóór de terechtstelling trachtte Stein's vader zijn zoon nog eens te zien, maar de veroordeelde weigerde hardnekkig hem te ontVangen. De eenige wènsch, welk© hij te kennen gaf, was, voor het voltrekken, van hot vonnis een bad te mogen nemen en zich te scheren, hetgeen hem werd toegestaan, behoudens de vereischte bewaking. Goed gekleed en geschoren, besteeg hu den volgenden ochtend in volkomen kalm te het schavot, om den dood door den SCHIETPARTIJ IN EEN CAFE Te Frankfort a d. Ma'n on's'ond in een café oneeruflheid tusschen een kellner en drie bezoekers, die hun vertering niet wilden betalen Tijdens de woordenwisseling trok een der bezoekers een revolver, waarmede hij blindelings om zich heen begon te schieten Een 20- jarig jongmensch kreeg een schot in hei hart en viel doon neer, een kellner liep een levens gevaarlijk achot in de longen op, ter wijl nog een bezoeker licht werd ge wond. De dader kon ontkomen, zon der dat men weet wie hij is. HEVIGE KOUDE IN ZUID-EURO- PA. Blijkens berichten uit Frankrijk en Spanje heerscht daar een ongewone koude. Te Bordeaux daalde de ther mometer tot vier graden onder nul de zijkanaien van ae Rhone zijn toe- vroren en aan de Riviera is sneeuw gevallen. In eenige Spaansche plaatsen daalde de temperatuur tol 16 graden onder hel vriespunt. Volgens een bericht uit Athene heerscht ook in Griekenland een he vige koude, terwijl ook van sneeuw stormen melding wordt gemaakt. In somm.ge streken is 10 graden vorst geregistreerd. In de omgeving van Athene is veel sneeuw gevallen. EEN JEUGDIG MOORDENAAR. Voor de jury-recbthank te Winchester (Eng.) is een aanvang gemaakt met de zaak tegen den 18-jarigen William Keil, verdacht van moord op de 15-jarige Mad ge Cleife. Het lijk van het meisje werd op een morgen op een weiland gevon den. Den avond te voren was het meisje met Keil een wandeling gaan maken. Toen zij niet terugkeerde ging haar oom eens informeeren bij Keil, die hem ver telde, dat zij hem om kwart over 9 des avonds bij de White Stone brug verlaten had, omdat zij beloofd had iemand an ders te zullen ontmoeten. Na het vinden van het lijk stelde de politie een uitgebreid onderzoek in. Uiter aard rees er ernstige verdenking tegen Keil en nadat eenige belangrijke aanwij zingen gevonden werden, werd de jon geman gearresteerd. Op het lijk werden n.l. graszaadjes gevonden en in den om slag van Kell'e pantalon trof men der gelijke zaadjes aan. Verder had hij een met bloed bevlekten zakdoek in zijn be zit en het bleek dat dit bloed tot dezelfde groep behoorde als dat van het meisje. Verder vond men op de plaats van de misdaad een ledig lucifersdoosje met hetzelfde merk, als door de moeder van den verdachte aan hem gegeven was. Een groot aantal getuigen zal in deze zaak gehoordworden. MOTORSCHOENF.R VERGAAN Zes slachtoffers. De Zweedsche moturscho ner „Six- ten" uit Vilten in Zuid-Zweden is op weg van Alborg naar Gdingen ver gaan. Woensdag is het schip in de nabijheid van Dantzlig met de kiel naar boven drijvend gezien. Thans is het met afgebroken masten en de kiel naar boven op het strand gespoeld De bemanning bestond uit zes per sonen, die ongetwijfeld bij den storm van de afgeloopen dagen om het leven zijn gekomen Behalve het lijk van dén 19-jar'gen koksmaat is hog een tweede lijk geborgen, dat niet herkend s. doch vermoedelijk ook van een lid der bemanning van de Sixten is. DOOR BANDIETEN ONTVOERD. en teruggebracht. Te Kansas City in de Ver Staten is de rijke eigenar s van een modemaga zijn Mrs. Donnelly door bandietei ontvoerd, ter wip zi], met haar auto een tochtje maakte. Ook de negerchauffeur van de auto werd gevangen genomen. De bandie ten eischten eert losgeld van 75 000 dollar en schreven den heer, Donel- ly een dreigbrief, dat de chauffeur zou worden gedood eh zijn vrouw blind gemaakt, wanneer het losgeld niet tijdig werd gedeponeerd of wan neer getracht zou worden den on - voerders een val te zetten De heer Donnelly verklaarde geen inmenging der politie te wenschen en het geld tc zullen deponeren, om zijn vrouw 7.00 spoed a moge'ijk in veiligheid tf brengen. Maar raadse'achtig genoeg hebben de ontvoerders, zonder hc.t tijdstip, waar*» zij het losgeld zou den krijgen, af te wachten, de vrouw en haaf chauffeur per auto tot dicht bij haar woning gebracht en onge deerd in vrijheid gesteld PLAGIAAT IN DE KAMER. In de Pe'g'sche kamer snrak Woens dag 25 November de volks vertegen- woordig?r Ward Hermans een groote redevoering uit in het debat over de economische crisis. Uit de (Belgische „Standaard" van Zaterdag blijkt nu dat groote brokstukken van die rede woordelijk waren overgenom n uit de redevoeringen van het sociaal-demo- crktisch lid der Nederlandsche Twee de Kamer Albarda. van den R K democrat'schen leider mr Korten- horst en van den sociaal-democraat Van den Tempel. De „Standaard" ge^ft drie kolom men woordelijk t overgenomen tekst In Belg'sche parlementaire kringen heeft deze onthulling veel opzien ge baard. ZONDERLING TOONEEL IN DE LUCHT. Mathies, een dierentemmer. was Vrijdag met een tijger per vliegtuig op wrg van Os'ende naar Croydon De tijger was opgesloten in een groote houten kooi, maar toen het vliegtuig ver'rok. begon het dier le grommen en trachtte net hout stuk te scheuren Mathies besloot in de kooi te kruiren en Shango, zoo heette de tijger, voor de verdere reis gezel schap te houden, maar toen de deur geopend werd sprong het dier uit de kooi. gooide een paar stoelen om en begon dadelijk te worstelen met den temmer 'een van zijn gewone antipann:ngen Er oxrivlond een kor- ie worsteling waarbij de broek van den temmer gescheurd werd en hij een kleine verwonding aan een zijner handen kreeg. Er bestond gevaar dal Shango Jhcl toestel zou beschadigen. maar Mathies had de tegenwoordig heid van geest om mot den tijger, die aan hem bleef hangen, de kooi in te springen. Zoodra hij binnen was werd de deur vlug dichtgegooid en voor de rest van de reis hield de temmer het dier gezelschap, dat verder geen dwaasheden meer uithaalde. Tenslot te kwamen zij toch niet te Croydon aan, daar het vliegtuig wegens den mist le Penhurst moest daTen. DE MOORD TE ANTWERPEN. Bekentenis van een der daders. De beide Roemenen, die verdacht wor den van den moord op de Nederlandsche weduwe, DerksVan Ulft te Antwerpen, M. en D., zijn gearresteerd, de eerste te Brussel, de tweede te Rouaan. Volgens de bekentenis van D., beeft M. den moord begaan. Zij waren des avonds laat naar het hotel gegaan, waar M. den Zaterdagnacht van tevoren had gelo geerd. De weduwe deed zelf opon. Zij dronk met de Roemenen nog eenige gla zen limonade. Onder voorwendsel iets uit zijn koffer te moeten hebben, is M. mot de vrouw naar boven gegaan, terwijl D beneden bleef. M. worgde toen de vrouw. Van den buit kreeg D. 600 franci. Beide verdachten staan bij de politie slecht aangeschreven. M. ia 29 on D. 22 jaar oud INGEZONDEN MEDEfrEELING. Ruwe Huid jPUROL Ruwe Handen Doos 30 ccnl Ri) Ruwe Lippen Apoth. en Drogist Volgens telegrammen uit Tönsberg (Noorwegen) is het te Delfzijl thuisbe- hoorende motorschip „Eland" Vrijdag avond bij de Noorache kust gezonken. De" bemanning werd gered. De toestand van kolonel Brinsmead, die bij het vliegongeval op 6 December te Bangkok ernstig gewond werd, is lang zaam vooruitgaande. Als gevolg van overstroomingen in verschillende landstreken van Tunis zijn tot dusver 30 menschen om het leven ge komen. Een veertienjarige achoorsteenve- gersleerling te Bergholz (Duitschland), kwam in aanraking met een hoogspan ningsleiding en werd door den stroom gedood, waarna hij van het dak stortte. In geheel Zwitserland heerscht bui tengewone koude bij helder weer. Te Solisburyplain in Hampshire (Engeland) is een militair vliegtuig neer gestort. Twee vliegers zijn gedood. Een groote overstrooming teistert de staten Perak en Pahang op Malakka. Het water heeft een stand van 10 meter bereikt. Een groot aantal steden en dor pen is overstroomd. Gemiddeld stijgen de rivieren nog één decimeter per uur. Groot© hoeveelheden rijst zijn verwoest. Ameide. „Rohda I", dis Zondagmid dag thuis speelde tegen „Wijk bij Duur stede I", heeft de bezoekers na een span- nenden strijd met 10 naar huis ge zonden. Lekkerkerk. De uitslag van den te Krimpen a.d. IJssel gespeelden voetbal wedstrijd tusschen L.F.G. (Lekkerkerk) en Crooswijk (Rotterdam) is geëindigd met 24 voor Crooswijk. Moordrecht. „Moordrecht I" speelde Zondag tegen „K.D.V. I" van Den Haag. De uitslag was 31 in het voordeel van laatstgenoemde club. Door dezen uitslag heeft Moordrecht haar kampioenskansen erspeeld. Schoonhoven. De uitslagen van do gis- teron gespeelde voetbalwedstrijden zijn als volgt: „S. V. W. I"„Sportclub I" 10; „Sportclub II"„Gouda III" 03; de wedstrijd „Sportclub III"—„O. N. A. 'V" is wegens afkeuring van het terrein niet doorgegaan. SCHOONHOVENSCHE GIFTEN NAAR ROTTERDAM. Geachte Redactie. Door de meeste vereenigingen, liefdadi ge instellingen en scholen, worden tegen woordig voor versterking hunner kaa, verlotingen, bazars en fancy-fairs ge houden, giften Worden ingezameld voor verschillende doeleinden bij de medebur gers. maar vooral bij de winkeliers. Zij worden vooral niet vergeten en over 't algemeen dragen rij ook gaarne bij. Pijnlijk doet het echter aan, als zij met die ingezamelde giften naar Rotterdam, of andere plaatsen gaan, om daar kleine snuisterijen, die hier volop te krijgen rijn, te gaan koopen. Men zal mij misschien toevoegen: wij koopen in Rotterdam zooveel goedkooper, maar heeft men het 'hier wel eens gepro beerd; ik betwijfel hel» Als men hier bij een winkelier eens gaat praten en men zegt, voor welk doel het is, dan stel ik me voor dat de winkelier met een zeer klei ne. soms zonder winst, tevreden is. Dat bij geven de bedoeling niet voor m-oet zitteni, om weer wat terug te ontvan gen; ga ik volkomen aqooord. De bedoe ling van mij ia alleen: laat het verzamel de geld loo mogelijk in Sohoon- h ovsn b 1 ij vsn. Ds winkeliers doe* hisr gsen zaken voor hun gezondheid, hebben zij geen verdienste, dan most va* zelf h«t geven ook opbonden. Hopende, dat h©t goed tot dis corpo raties door mag dringen en de redactie vriendelijk dankend voor ds plaatsing. Hoogachtend: EEN SCHOONHOVENSGH WIN KELIER. Schoonhoven, 21 December 1981. GELDVERSPILLING. Ouderkerk a.d. IJssel, 19 Deo. 1931. Geaohte Redactie. Ons land wordt door de crisis hevig ge troffen. Staat en Gemeenten hebben moei te hunne begrooting sluitend te maken. De Regeering stelt salariskorting voor, werkloosheid 'heerscht alom, ook in onze R Bij helder lichte maan branden alle straatlantaarns alsof zulks geen geldver spilling is. U dankend voor de verleende plaats ruimte. EEN RAADSLID. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Woensdag 23 Dec., *8 avonds 7 uur, hoopt Ds. B. Toes voor de uitgetredenen voor te gaan. BLESKENSGRAAF. Dinsdag 22 De cember, 's avonds 6.30 uur, de heer A. Redelijkheid, van Ouderkerk a.d. IJssel. MOERCAPELLE. Woensdag 23 De cember, 's avonds 6.30 uur, Ds. K. J. v. d. Berg van Amersfoort. Voor de Jonge- lingsvereenigmg. BELG IE EN DUITSCHLAND. Op een automobieltentoonstelling in Brus sel toonde Koning Albert veel belangstel ling voor een Duitsche auto. AMSTERDAM, 21 Dec. (Draadloos). Ter veemarkt waren hden aangevoerd: 644 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kwal. 70—80, 2e kwal. 60-68, 3e kw. 50—60, mindere soorten 4050, per K.G. slachtgewicht; 70 melk- en kalf- koeien f 210—815 p. st.; 295 vette kalve ren le kwal. 7884, 2e kwal. 06—76, 3e kwal. 5462 per K.G. levend gewicht; 52 nuchtere kalveren f 7—14 per stuk; 34 schapen f 19—26 per stuk; 1300 varkens vleeschvarkena, wegende van W110 K.G., 40—41, zware varkens 39—40, vette varkens 3739 per K.G. slaohtgewioht; 94 paarden f 80<190 per stuk. GORINCHÉM, 21 Dec. Veemarkt van heden. Aangevoerd 87 runderen, 8 nuch tere kalveren, 4 varkens, 337 biggen, 130 overloopera. Prijzen: Zware kalfkoeien f 225—800, melkkoeien f 175250, kalfkoeien f 175 —225, guiate vaarzen f 80—140, pinken f 60—110, stieren f 80—200, nuchtere fokkalveren f 1415, dito export f 0—8, drachtige varkens f 4045, natte zeugen f 2530, overloopers f 814, biggen f 4 7. Heneieren f 3—3.50, kippeneieren f 44,50, beiden per 100 stuks. Handel traag. Weinig aanvoer. OUDEWATER, 21 Dec. (Telefonisch). Kaasmarkt van heden. Aanvoer 57 par tijen, 2565 atuks, wegende 12825 K.G. Prijs le aoort met rijksmerk f 2527, 2e soort f 2224, zonder rijksmerk geen aanvoer. Handel traag. ROTTERDAM. 21 Dec. (Draadloos). Ter veemarkt waren hed«ó aangevoerd: 557 vette runderen, 330 vette kalveren, 635 schapen of lammeren, 917 varkens. Prijzen per* half K.G.: Koeien 3538, 80—32, 18—23 cent; kalveren 62'A—65, 50—55, 4045 cent; achapen 24, 18 ct.; lammeren 10, 10 cent, varkens 18, 17 H cent. Overzicht: Koeien iets williger handel, pr. vrijw. gelijk; stieren geen noteering; vette kalveren iets beter, zelfde prijzen; varkena ieta beter, iets hoogere prijzen; schapen iets minder, prijzen gelijk vorige week ROTTERDAM. 21 Dec. (Draadloos). Heden waren de prijzen der aardappelen .als volgt: Brielsche eigenheimers f 3.30 3.80, Zeeuwsche blauwe f 4.104.40, Zeeuwsche eigenheimers f 3—3.30, Zeeuwsche bonte f 4.10440, Zeeuwsche bravo's f'3.70—4.60, Westlandsche ronde 68 cent, Friese he eigenheimers f 8— 3.40, Industrie f 2.25—2.80, Eerstelingen f 3—8,25; Drielingen f 22,60, Blauwe eigenheimers f 3.153.40. GR00T-AMMER8. 19 Dec. Aan de Kaasmarkt alhier waren Zaterdag aan gevoerd 29 partijen met te zamen 873 st. kaken, wegende 6111 K.G. Prijzen: Met rijksmerk le soort f 25—29, idem 2d,e soort f 2224. Handel flauw. UTRECHT, 19 Der. Veemarkt. Aan voer 1878 stuks vee. Prijzen: Stieren 26 32 cent, slachtkoeien 86—42, 3235 en 28 31 cent. alles per pond; kalfvaarzen f 160240. pinken f 80140. melkkoeien f 200260, kalfkoeien f 220—280, vare koeien f 130—290, magere kalveren f 13 —27. schairmroen f 6'12, biggen f 30, maeere schapen f 18—22, lammeren f 12 —18, allea psr «tuk.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2