f4 Gemeenteraadsvergaderingen De lotgevallen van PIMPELMANS Koning Spar Rechtsvragen. Rechtszaken. Wat geeft de Radio? Gemengd Nieuws. Afloop Aanbestedingen Burgerlijke Stand. Schoonhoven - Schelluinen, TWFEDE BLAD NIEÜWSBLAD VOOB ZUID-HOLLAND :n UTRECHT. Schoonhovtntche Courant MAANDAG 21 DECEMBER 1881. BEGRAFENIS AARTSBISSCHOP. De aartebiaoohop ran Freiburg, Dr. Kari Fritz, ia overleden tn onder ontzaglijke deelneming ter tarda besteld. Onze foto geeft het oogenblik weer, waarop de op volger ran den overledene den baar negent. (Redhta op de foto). kant ia uitgemaakt. Daar hij het meiaje echter niet kon vergeten, had hij haar dien avond laat in de buurt van haar wo ning opgewacht. Beiden hebben toen ver moedelijk in heftige diaousaie gewikkeld, naast elkander voortgeloopen, tot op ge noemde plaat» de jongeman tot zijn daad overging ZONDERLINGE PAKKETTEN. Een neer zeker zeldzame uitnoodiging heeft een landbouwer te Witzkelden in Duitechlaad gericht tot den Volkenbond te Geneve en den Duiteohen R ijkt dag. Den Volkenbond rond hij 400, den Rijks dag 600 hennepen strikken, met de vriendelijke uitnoodiging, dat zoowel de Volkenbond ale de Rijkedag zich hierme de zöuden ophangen. De Rijkadag heeft het pakket zander meer teruggezonden, dooh het secretariaat van den Volkenbond bevestigde de ontvangst van de strikken. In dezen brief werden, zoo wordt gesneld, vriendelijke groeten aan den landbouwer gerioht en medegedeeld dat de strikken te ru«gezonden waren, daar de Volkenbond» afgevaardigden in de achoone afcad Genève absoluut geen lust hadden zich op te hangen. Men vermoedt, dat de man uit Wita- kelden lijdende ia aan een geestesstoornis. TWEE JAAR AAN EEN KETTING. De politie in een klein dorpje, in dd nabijheid van Palermo, heeft dezer da gen een veraohrifckelijke ontdekking ge daan. De 23-jarige boerenzoon Leonardo Li es ri, werd 2 jaar geleden uit een krank zinnigengesticht ontslagen. Sedert dien heeft hij in een kelder moeten leven, waarin hij, door middel van een ketting, Aan één zijner voeten aan een muur ge klonken was. De toestand in den kelder spotte met alle eischen der hygiëne. De ongelukkige werd uit zijn vreeaelijke po sitie bevrijd en in een ziekenhuis opgeno men. Zijn naaste familie^ moeder, broer en zwager, die verklaarden door armoede tot deze daad te zijn gekomen, werd ge arresteerd. Bij een eerechtelijk onderzoek bleek, dat Licari vrijwel geheel gezond is, doch dat hij aanspraken had op een nalaten schap. Hierom had men hem in dsn kel der opgesloten. Vraag: Ik heb iemand geld geleend te gen rente. Nu is die persoon failliet ge gaan, maar later ii het faillissement ver nietigd. Dat was in 4 weken afgeloopen •n ik heb er niet naar omgekeken om mij aan te melden. Nu is die persoon weer met zijn zaak doorgegaan. Kan ik nu dat geld nog opeischen dat ik van hem krijg of ben ik dat kwijt door mijn slordigheid? Antwoord: "Wanneer een faillissement is vernietigd (er zijn ook andere wijzen van beëindiging van den faillissements toestand), behouden de schuldeischers, die geen betaling ontvingen, het recht op hun vordering. Gij kunt Uw vordering dus nog geldend maken. Vraag: Van S. t» G.: Is het voldoends, om voor een bedrag van f 650, dat ge leend wordt, een schuldbekentenis te schrijven op een gezegeld papier van 30 cent, en kan het, om kosten te besparen, ook zelf worden geschreven? Moet het worden geregistreerd? Mag er op staan vermeld, wanneer rente en aflossing moet geschieden? Is het ten slotte voldoende, als er onder staat; „Goed voor zes han- derd en vijftig gulden, met renten en kos ten" en tevens de handteekening van den schuldenaar? Antwoord: Een schuldbekentenis, on dershands opgemaakt, moet geschreven zijn op een gezegeld papier van 30 cent, onverschillig het bedrag der schuld. De schuldeischer of de schuldenaar mogen het zelf schrijven. Wanneer de schuldenaar zelf schrijft, kan het goed- schrift achterwege blijven. Schrijft een ander dan de schuldenaar het stuk, dan moet de schuldenaar eigenhandig onder het stuk schrijven: „Goed voor. (bedrag in letter»)mst renten en kosten" In dit stuk mag iedere bepaling om trent rente en aflossing, worden opgeno men en het ia zelfh dringend aanbevolen, zulks te doen. Aan de rechtsgeldigheid van het stuk doet de registratie niets af of toe. Hel wordt meermalen gedaan om den datum van onderteefkening dor acte te doen vast staan. De registratie geschiedt kostel- loos. POLITIERECHTER DORDRECHT. Dtf Politierechter te Dordrecht heeft Vrijdag J. B. te Nieuwland, wien verduis tering ten laste was gelegd, vrijgesproken. P. J. van D. te Gorinchem werd we genis diefstal van vee uit de weide veroor deeld tot 0 maanden gevangenisstraf. Voorts stond terecht K. van H., los weriunan te Hardinxveld, die op 7 Octo ber het rijwiel van Henidrika van Driel zou hebben ontvreemd. De e'sch luidde 12 dagen hechtenis. Uitspraak 30 December. KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Uitspraken van 18 December 1931. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht. S .v. E. te Benschop, berisping. Wegens overtreding der Algem. Poli tieverordening te Schoonhoven; L. L. te Vreeswijk, f 1 subs. 1 week tuchtschool; C. W. V. te Rotterdam f 3 subs. 1 d. Wegens overtreding der Motor- en Rij wielwat: L. G. v. 0. te Ouderkerk a.d. IJssel, vrijspraak; C. J. v. V. te Gouda, f 3 subs. 1 d. Wegens overtreding der Visscherijwet: A. J. v. d. L. te Lekkerkerk, L. J. K. te Bergambacht, aangehouden tot 17 Junv 1932. Vee laten loopen op een land, waarvan een ander de rechthebbende is: J. S. te Haastrecht, f 15 subs. 3 dagen. Ie. wegens visschen zonder akte, 2e. wegens visschen zonder vergunning: A. V. te Krimpen a.d. IJssel, 2 geldboeten van elk f 5 subs. 2 dagen voor elke boete met bevel tot uitlevering van de niet in beslag genomen wargarens, bij niet uit levering daarvan betaling der waarde, zijnde f 13 subs. 2 dagen. Wegens overtr. van het Motor- en Rij wielreglement: H. v. D te Gouderak, f 3 Subs. 1 d.; J. M. H. te Gouda, f 4 subs. 1 dag; D. J. B. te Wilüge-Langerak, f 5 subs. 1 d.; H. v. D. te Schoonhoven, f 2 subs. 1 d. Wegens openbare dronkenschap: G. S. te Schoonhoven, 2 geldboeten van elk f 15 suba. 6 dagen voor elke boete; P. v. Dinsdag 22 December. Hllvsrsum. A.VJR.0. 8—10 Granwrfoon; 10—10.15 Mcrgenwijcling: 10.15<10.30 Gramofoon; 10.30ill Piano-oonoert; 11—<11.99 Wevrouw E. W. Wijnandte FrankenDijeerinok over: „Jeugd- en Vredeswerk in het Roede Kruis te Pa rijs11.30—12 Gramofoon; 12—8 Trio (Viool, Piano en Cello); in de pauae Gramofoon; 2.303 Gramofoon, 3 4.30 Kamermuziek; 4.30—5 Kinder- Koorzang; 56,30 Gramofoon; 5.30 6.30 Kovaco Lajos en zijn Orkest; 6.30 i7 Radio Volks Universiteit; 77.30 Moderne Franse he Kamermuziek; 7.30 —8 Prof. Ir. D. Ddresden over: „Me chanisatie en Welvaart"; 88.45 Om- roep-Orkeat; 8.46 uur Mevr. De Leeuw- Van Rees over den cursus; „Kinder- Jdeeding"; 9<11 Omroep-Orkest en Alex, de Haas met Liedje»; 1112 Gra_ ïnofoon. Huizen. K.R.O. 8-^9.15 Concert, 11.80— 12 Godsdienstig halfuurtje; 12.15—1.45 K.R.O.-Trio; 1.45-h2 Gramofoon; 2—3 Vrouwen/uurtje; 3Ö.30 Cursus Knip pen en Naaien voor beginnenden; 3.30- 3.46 Cursus Hoedenmaken, 8.464 Cursus Knippen en Naaien voor gevor derden; 4.15—6 Paedagogisöh Sonaten Cyclus; 56 Gramofoon; 66.90 On derwijsfonds voor de Binnenvaart; 6 90 6.45 Gramofoon; 6.45-7.10 Cursus Engelsoh; 7.10—790 Dr. Fr. Deflandre over: „Radium-emanatie en Emanothe- rapie"; 7.46—8 Verbondskwartiertje; 8—4.0.30 Kerstspal „Ais de ster bleef stille staan" van Felix Timmermans; 10.80—42 K.R.O. Kunstensemble. Woensdag 23 December. Hilversum. V.A.R.A. 6.45-7 en 7.30— 7.46 Lichaamsoefeningen; 8 uur Gra- qpofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.AJR.A. 10.15 uur V.A.R.A.- Septet en Gramofoon; 12 uur Amster- damaoh Solisten-Kwintet; 2.16 uur P. J. Kers over: „Onze Keuken"; 3 uur Gramofoon; 3.30 uur Kindertooneel; 4.20 uur De Speeldoos van Oome Kees je; 4.30 uur Vraaguurtje door Oom Henk; 5.30 uur VA.RA.-Septet; 6.45 uur J. v. d. Kieft over: „Het crediet- wezen in het groot-kapitalisme"; 7.06 uur Concert (Vervolg); 8 uur Vrijden kers Radio-Omroep; 9 uur Opvoering van „De nacht voor de terechtstelling", drama in 9 tafereelen; 10.15 uur V A. R.A.-Orkest; 11 uur Persberichten; 11.10 uur Concert (Vervolg). Hulzen. N.C.R.V. 8-6.16 uur Schriftle zing; 8.159.45 Gramofoon; 1010.30 N.C.RV.-Dameskoor; 10.3011 Zieken dienst; 11—12 Harmoniumbespeling; 12.15—12.30 Gramofoon; 12.30—2 Con cert (Viool, Fluit, Harmonium en Pia no); 22.30 Gramofoon; 2.3d3 Cbr. Lectuur; 84.30 Solistenoonoert; 490 4.45 Gramofoop; 5—6 Orgelconcert; 6 —7 F. V. Valstar over: „Het vernieti gen van groenten", daarna H. Pilon over: „Actueele .onderwerpen"; 77.30 A. J. Herwig over: „De bloemen met Kerstmis"; 7.458 D. J. Holstein over: „Hoe houden we de pluimveeteelt ren dabel?"; 8-10.15 Kerstoratorium door Kon. Chr. Oratorium-Vereeniging IQ. 15i0.25 Nieuwsberichten; 10.25 11.30 Gramofoon. Donderdag 24 December. Hilversum. A.V.R.O. 8'10 Gramofoon; 10—10.15 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramofoon; 10.3011.30 Concert (Vi- o61 en Orgel); 11.30—12 „ïoseph", een Kerstverhaal; 12—2 Omroep-Orkest en Gramofoon; 2.304 Trio (Viool, Piano en Cello) en Gramofoon; 46 Ziekenr uur; 5—6.30 Gramofoon; 6.30—7 Ko- vaca Lajos en Orkest en Gramofoon; 77.20 Sportpraatje door den heer H. Hollander; 7.2D—7.80 Gramofoon; 7.30 8 Kerstliederen (Knapenkoor en Mannenkoor); 86.90 Het Concertge bouw-Kamerorkest; 8.30-9 Kerstliede ren (Gemengd Koor en Kwartet); 9 9.46 Het Concertgebouw-Kamerorkest; 9.4510.16 Kerstklokken (Carillon te 's-Hertogenibosoh); 10.15-10.30 Nieuws berichten; 10.30—12 Gramofoon (Kerst muziek); V.A.R.A. 12-1 Begin der Kerstuitzendingen; 12 uur Zang/; 12.10 uur De. Horreus de Haas over: „Kerst feest en Socialisme"; 12.25 uur Zang; 12.35 uur Poëtische Paraphrase op Kerstverhaal (Martien Beversluis); 12.501 Zang. Hulzen. KH.O. 8—0.15 Concert, N.C.R.V. 1010.15 GrAmofoon; 10.15—10.45 Ziekendienst; 10.45—11 Gramofoon; K.R.O. 11—«11.30 Gramofoon; 11.30— 12 Godsdienstig halfuurtje; 12.15—2 K.R.O.-Orkest; N.C.R.V. 2-^2.46 Han denarbeid voor de Jeugd; 2.45815 Gramofoon, 3.153.45 Vrouwenhalf uurtje; 4—6 Ziekenuurtje; 66 Kin deruurtje; 6646 Pianoconcert; 6 45 '7.30 Vragenhalfuurtje; 7.468 Be richten Ned. Chr. Persbureau; 80 Haarlemsche Orkestvereniging; 910 Kerstklokkenbespeling Kon. Paleis te Amsterdam; 10—10.45 Vervolg Orkest concert; na afloop Persberichten en daarna tot 11.30 uur Gramofoon: K.R.O. 12—'12.15 De Kerstklokken van de St. Vituskerk te Russum. Gevaarlijks vondst. Hsl- an Boaicop. Vrijdagmorgen wer den vanwege de militaire autoriteiten van de vestingart. te Gorinchem twee gra naatkartetsen in den polder Boeicop tot ontploffing gebracht. Deze projectielen waren daar opgebaggerd en afkomstig van de in 1017 gehouden schietoefenin gen aan den Blauwbijl. Zij blekén na on derzoek, ondanks hun lahgduriff verblijf onder water, nog in prima staat te ver- keeren. Aan den koopman A. de Gans en, deD arbeider A. Bogerd heeft de commis saris der Koningin machtiging verleend tot het vangen en vervoeren van mollen. Otvonden: Een slagersmes met echsde. Terug te bekomen fcjj den hs.- veldwachter alhier. Vrijdag werd in een deaer polders gedemonstreerd met de greppelploeg, aan gespannen met twee paarden. Hoewel dit vlug ia »ija werk ging, oordeelt men van deskundige sijde, dat nog veel aan dit werktuig verbeterd moet worden, wil bet in alle oplichten voldoen. Jaarsveld. Oudergewoonte i&l binnen kort de Nieuwjaarscollecte weer worden gehouden. De oommissie voor dese collec te is thans samengesmolten met het plaatselijk crisis-comité. De collecte zal dientengevolge mede beoogen de leniging van den door crisis ontstanen nood en dus een ruimere strekking hebben dan voorheen. Verwacht mag worden dat het publiek bij het bepalen der bijdrage hier mede rekening zal willen houden en voor al nu met milde hand dit werk zal steu nen. Krimpen a.d. Lek. Dè heer N. Hoogen- dijk is geslaagd voor het theoretisch ge deelte, diploma G, machinist tar koop vaardij. Aan de Bolnes Motoren fabriek is aangekomen het m.a. „Friso" van den heer J. v. d. Veen te Huizem, om voor zien te worden van een 2 cyl. Bolnes Die selmotor van 70-90 P.K. ,vOran>t' Nassau". Lekkerkerk. De eerste feestavond ter herdenking van het 25-jarig be staan van de teestvereeniging „Oranje Nassau heeft Woensdag in de geheel gevulde "bovenzaal (die keurig ver sierd was) van „De Groote Boer" (.iaa,s gehad. De voorzitter, de heer A. C* de Grutter opende deze bijeenkomst. Hij verwelkomde in het bijzonder de afgevaardigden der plaatselijke vereemgingen en den heer en mevr. Roos. De heer P.C. Oskam herdacht de overleden oprichter». De ©erevoorzitter, burgcme.ser C. G. Roos. wilde voor- hij de feestrede uitsprak iejs persoonlijks zeggen. Er was verteld, 'dat hij ach zelf gaarne hoort spreken. Dat ge zegde heeft spr pijnlijk getroffen en zijn eergevoel gekrenkt. Als een ver eeniging spr. niet uilnoodigt. blijft hij gaarne thuis en van zulke praatjes wenscht hii verschoond te blijven. De heer Roos begon met een over zicht te gev©n van de oprichting. De gegevens daaromtrent had hij gevon den in het archief der vereeniging. upgeleekend door wijlen mr. G- J. J. de Mooij. Als extra geslaafde feesten noemde hij die van de jareh 1913. 1922 en 1930 Ons volk is niet nati onaal aangelegd. Bij opre naburen. Duitschland en Engeland, zien we de geheele bevolking bij nationale feest dagen in actie; in ons land echter, houdt zich een deel der bevolking afzjjdig. Den kinderen moet reeds het nationaliteitsgevoel en zin voor saam- hoorigheid worden bijgebracht; de na tionale liederen moeten hen geleerd worden en op de groote heldendaden onzer voorvaderen dient de aandacht gevestigd te wordea Spr wees er op, aat in 1933 en wel op 24 April, het 400 jaar geleden zal zijn. dat Prins Willem van Oranje geboren, werd. In het buitenland wordt op dit feit reeds de aandacht gevestigd. Kan ons vaderland dan achter blijven? Met de beste wenschen voor „Oranje «Nas sau" en haar bestuurders besluit spr. zijn rede Hij verzoekt staande het oude Wilhelmus te zingen, waaraan enthousiast werd voldaan. Een luid driewerf „Hoera" op de Koningin volgde. Namens de IJsclub „Recht aan Al len",, de voetbalvereenigiiig „L. F. C." de muziekvereeniging „Juliana", de ®rmnast»ekvereenmng, „Kracht door Oefening en de Pluim vee vereeniging „Lekkerkerk en Omstreken" boden afgevaardigden, met eenige toepasse lijke woorden bloemstukken aan De voorzitter deelde nog mede. dat geluks telegrammen waren ingekomen van de gem. zangvereeniging „Euphonia" en het kinderkoor en de tooneel-ver eeniging „Nieuw Leven". De beer J. C. den Oudsten voegde bij die vele wenschen die van de Rederijkerskamer Jnn Nieuwenhuij- zen. Deze heeft de klucht „De Spaan- sche Vlieg" ter eere van de iubileeren de vereeniging opgevoerd. Van deze opvoering heeft de geheele zaal ge noten. Het stuk werd meesterlijk ver tolkt de dames en heeren toonden zich uitstekend ingewerkt in hunne rollen. Een zeer hartelijk applaus was den ook' het loon. Toen volgde een tableau. Een elf tal meisjes, keurig in 't wit en met Oranje versierd zong keurig bet wel bekende „Mooi Hollandwaaraan een op „Oranje Nassau toepasselijk cou plet was toegevoegd. De schitterende belichting verhoogde zeer den indruk. DiÜ nummertje stond onder leiding van den heer H Schenk Hzn. De bper de Gruijtcr bracht dank aan de muzikanten, de hecren. Kroon van Stolwijk. W. de Gruijter en v. d. Heul. die belangeloos den avond op luisterden en den heer H. Schenk Hz- en aan allen die hadden meegewerkt Tot slot werd een tombola gehou den. waarbii dikwijls uitbundig ge lachen werd. Het bal hield velen nog eenigen tijd gezellig bijeen. Varnnlie-kolonle's Rmiwijk. Vanwege de afdeeling Reeuwijk. van de Zutd~Holl. Ver. „Het Groene Kruis' zijn. uitgaande van het centraal genootschap voor kinder- herstellings en VacanUckolonies film avonden gehouden ter propagan- deer ng van het werk van dit ge nootschap. De avondvoorstellingen z(jn voor afgegaan door de film. die'ook des middags vertoond werd op ds beide openbare Scholen De schooljeugd genoot, vooral die i in de afdeeling Sluipwijk, waar het grootste deel van de kinderen nog nooit een filmver- tooning had bijgewoond De hoer A. C. Bos, administrateur van het cen traal genootschap, heeft op zeer aan gename en bevattelijke manier de film toegelicht, en er op gewezen, hoe nuttig en noodig het is dat zwakke kinderen eenigen lijd worden opge nomen in zoo'n koloniehuis. waar het den kinderen aan niets ontbreekt en waar zij door licht en lucht de blos der gezondheid weer op de wangen krijgen Vertoond werden de film van „Jan- He" en die van de „Winterverpleging" De avondvertoouingen hadden plaats Maandagavond in het hotel Zomer- zorg aan de Reeuwijksche brug en Dinsdagavond in het Gymnastiekge- bouw op het Reeuwijksche dorp. Op beide avonden neeft ook ae heer Bos gesproken over de inrichting van en het leven der 'kinderen in de koloniehuizen en ook zette de heer Bos uiteen dat het verblijf jn een koloniehuis des winters even nuttig en noodig is, als in den zomer. Deze avonden, zullen ongetwijfeld een aanmoediging zijn voor vele moe ders om haar kinderen toe te vertrou wen aan de uitstekende leiding in deze koloniehuizen Namens de afdeeling van nHet Groene Kruis" bracht de voorzitter dokter J. Batelaan, den heer |Bos dank. DE HAAGSCHE POSTDIEFSTAL. Esn dsr dsdsrs nisi vsrvolgd. Onlangs is, sooals bekend, te 's-Gra- venhage een roofoverval gepleegd op een postauto bij de Witte Brug. Het gelukte de politie een der daders te arresteeren en dez# beeft een bekentenis afgelegd. Hij zei dat hij medeplichtig was en wees de plaats aan waar hij acht duizend gulden verborgen had. Later bleek dat de man ook vérdacht moet worden van eenige in braken, gepleegd te Delft. Nu heeft hij dezer dagen van den officier van justitie een officieels kennisgeving ontvangen, dat hij ter zake van dan postdiefstal niet verder vervolgd zal worden. De man xit echter nog in voorarrest in verband met de Delftsche zaken. De officier van jus titie wenschte zich niet uit te laten over hetzonderlinge feit dat hij, niettegen staande deze bekentenis, niet tot verdere vervolging zal overgaan. Blijkbaar ia het de bedoeling dat de gearresteerde als ge tuige zal geboord worden tegen zijn me de-verdachte in de zaak van den post diefstal, welke mede-verdachte tot nu toe niet bekend heeft. De Delftsche diefstal len zouden dan de gelegenheid bieden om hem, ondanks het feit, dat hij niet ver volgd wordt voor den postdiefstal, gerui- men tijd in te sluiten. STOPZETTING STEENINDUSTRIE. Duizenden arbeiders visr maanden werkloos. De productiebeperking in de steenin- dustrie zal tot gevolg hebben, dat bet meerendeel der fabrieken na 1 Januari wordt stilgelegd. De groep Noord-Bra bant heeft nog geen beslissing genomen, doch zal dit in een op 24 December a.a. te Tilburg te houden vergadering doen. Het is echter aan geen twijfel onderhe vig of ook Noord-Brabant zal zich bij de productie-beperking aansluiten. Alle rmgovenfabrieken zullen worden stilgelegd en de vlamovenfabrisken, voor zoover «ij metselsteenen produceeren. Door deze maatregelen worden eenige duizenden arbeiders tot 1 Mei getroffen. Bovendien zal na 1 Mei a.s. ongeveer 25 pCt. arbeiders minder te werk worden gesteld dan ia andere jaren het geval is. omdat er dan als gevolg van de stopzet ting der fabrieken een groote voorraad ongebakken steen aanwezig zal zijn. EEN LIEFDESDRAMA. Op zijn vroeger meisje en op zichzelf geschoten. Woensdagnacht omstreeks 12 uur heeft een 20-jarige jongeman te Amsterdam in de Van Woustraat, uit esn klein model revolver, een schot gelost op een 10-jarig meisje, waarna hij hst wapen tegen zich zelf keerde. Door den opgewonden toestand, waar in de pleger van den aanslag verkeerde, richtte hij de'revolver slecht, waardoor het meisje niet getroffen werd. De jonge man zelf kwam er slechter af, aangezien bij zich door een kogel in den hal» vrij ernstig verwondde. Per auto is hij naar het Wilhelminagasthuia overgebracht; zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De jongeman ia met het meisje ver loofd geweest, welke verloving van haar 83. De spullebzas straalde van trots, toen hij z'n mooie stoamoarroussel zag. Het mooiste was, dat de mensohen bijna om 'n plaatsje voohten. In één uur tijd» sntrisf kg mm, dzn zadtr» in dril dz- gen. „Ik loop binnen! De loop binnen I" 1 juichte hij. 84. Maar weldra kwaan er ten dikken diender opdzfea. Met z'n wJbeJ maakt» bij I ruim baan en met bulderende stem riep hij: „Meneer Pimpelmans, u brengt de openbare veiligheid in gevaar". En hoe meneer ook protesteerde bij mowt uitscheiden. TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. SchoonhovmcheCPUWif MAANDAG 21 DECEMBER 18H- H. ts Benschop, f 15 suhs. 6 dagen; W. A. S. te Benschop, f 8 subs. 4 dagen. Wegens overtr. Ie Algemeen® Folitto- verord. te Benschop, 2e. artikel 435 wet- rfk van Strafrecht: J. P. W. J. v. T. Utrecht, le. f 1 subs. 1 dag, 2e t 12 eube. 4 d. Wegens overtreding van het Bagger- reglement: H. J. Th. H. te Vreeswijk, f 5 subs. 1 d. Wegens overtreding van het Re glement van Politie voor Rivieren en Rijkskanalen: J. H. te Rotterdam, f 5 subs. 1 d. Wegens overtreding der Verordening Maximum-snelheid te Benschop: N. v. V. te Stolwijkersluia, f 8 subs. 2 d.; M: K., f 5 subs. 1 d. Wegens overtreding der IJkwet: J. B. te Rotterdam, f 2 subs. 1 d., met ver beurdverklaring van het gevficht. Wegens overtreding der Algemeene Po litieverordening te Haastrecht: F. J. H., J. D. 0., P. L., allen te Haastrecht, von nis 30 December 1931. Bleskensgraaf. De aanbesteding van het ontgraven en op diepte brengen van een gedoetlo uiterwaard voor den heer A. J. Slingerland te Bleskensgraaf, had den volgenden uitslag: Adr. Bras en Zn. te Dubbeldam f 598,50 B Blonk te Bleskensgraaf f 1600, G. van Eil te Langreai. f 586; J. Plieger te Lex- mond f 919,99; M. Zwijnenburg te Bles kensgraaf f 799; A. Buit te Giesaen- Nieuwkerk f 675; A. Mol te Hendrik-Ido- Amibaciht f 1147; A. Bakker te Oud-AI- blas f 847,50; J. Bor te Nieuwland f 1679; W de Groot te Langerak f 587,50; T. Rooendaal te Nieuw-Lekkerland f 664; J van Dijk te Oud-Beierland f 780; L. Wor te Sliedrecht f 1200. Schoolbouw ts Gouda. Goud». De door den architect P. D. Stuurman te Waddinxveen gehouden tanbesteding voor den bouw van een ze- venklassigs school in het stadsdeel Korts Akkeren alhier, had' den volgenden uit slag: Gebrs. Huisman, Stolwijk, I 55347; H. Bakker, Giéssendam, f 55353; K. Ooms, Bleskensgraaf, 55497; J. Valk, Gouda, f 55769; Gebrs. Kok, Gouda, f 55840; D. Koster, Waddinxveen, f 56600; Fr. Vink Zn., Moordrecht, f Ö6Ö3Q; J. Reijm, Waddinxveen f 68464; A. van der Lecq, Bergambacht, f 59890; J. v. d. Wal en J. Kloppenburg, Amsterdam en Utrecht, f 59923; Fa. Sanders en Go., Gouda, f 61573; H. Pellikaan, Gorinchem, f 61770; Gebrs. v. d. Heuvel, Vianen, f 62420; D. v. Mamoren, Geldermalsen, f 62500; Groen en Bregman, Benthuizen, f 62674, G. Middelkoop, Gouda, f 63660; v. WÜligen Zn.. Gouda, f 63881; Ges man en Zoetemeijer, Alphen a.d. Rijn, f 63990; W. v. d. Bregge A Boeree H. v. Wengerden, Nieuwveen, f 64000; W. Bokhoven Aannemersbedrijf, Gouda, f 64310; A. den Ouden, Gouda, f 64875; Gebrs. de -Vries, Purmerend en Scheve- ningen, f 68440; A. Fokkers, Gouda, f 69477; H. E. v. Deest, Gouda, f 70777; Fa. Dubbeldam Holswilder, Schevenin- gen, f 71980; G. de Korte, Vianen, f 72720 Fa. Oosterwoud qn v. Doorn, Utrecht, f 74918; J. Amesz, Gouda, f 79959; Fa. T. de Kleijn, Den Haag, f 70073. De gun ning is aangehouden. Gemeentehuls Glesssn-Nieuwkerk. Giessen-Nieuwkerk. Vrijdag werd in café Verheul aanbesteed den bouw van een nieuw gemeentehuis. Ingeschreven werd als volgt: Perceel I is metsel- en betonwerk; per ceel II is timmer-, ijzet-, zink- en lood- werk; perceel III is schilderwerk; perceel IV is massa. J. Korporaal te Sliedrecht III voor f 1075; Firma Heijbeek te Dordrecht TV voor f 14.249; Gaikhorst te Arkel IV voor f 12.868; W. de Groot te Nieuwland II voor f 5067, IV voor f 11.936; Jan en Bastiaan Muis te Giessen-Nieuwkerk I voor f 5899, IV voor f 12.767; T. Muis en Zonen te Giessen-Nieuwkerk I voor f 6126, IV voor f 13.885; G. van Dijk te „Toen hij weer bijkwam stond hij over eind, maar zijn handen waren stevig aan een boom achter hem vast gebonden". Het plaatje op den omslag toont een gebonden man. Voor hem staat een grijsaard die de vuist tegen den gebondene balt en op den achtergrond staat het bosch in brand. Verbrand en bedenk dat het jouw dochter was die het aanstak zegt de grijsaard. Men leert in dit boek toestanden kennen, waarvan men hier geen denkbeeld heeft, het spannend verhaal speelt namelijk in de enorme wouden van Canada, waar recht en wet, niet veel hebben in te brengen, waar macht en geweld baas zijn. De roman „KONINO SPAR", bevattende 219 bladzijden, is voor onzen abonnees verkrijgbaar tegen slechts 20 ot. afgehaald aan ons bureau of bezorgd door onze agenten. Per post kan het boek alleen worden toegezonden nm overmaking van 30 oent. „KONINO SPAR" is verkrijgbaar tot 31 Deoembar* Arkel I en II voor f 12.439, IV voor f 13.376; P. van Hcuwelingen te Slie drecht II f 7390; A. L. Kooijman te Slie drecht I f 7585; wed. M. de Vries te Giessen-Nieuwkerk III voor f 870; G. van den BouUte Hardinxveld III f 975; P. van den Berg te Sliedrecht I voor f 6119; wed. J. van der Meijden te Hardinxveld II voor f 6165; Firma Muilwijk en De Geus te Giessendara II voor f 6083; J. Verschoor te Hardinxveld lil voor f 892; J. P. Verheul te Giessendam I vqor f 7265. IV voor f 14.036; H. den Toom te Giesssn-Nieuwkerk III voor f 803; B. van der Plas te Hardinxveld II vOor J 5690; J. van Leeuwen te Sliedrecht III voor f 1487; K. Wervenbos te Hardinxveld II voor f 5888, IV voor f 13.B78; Joh. de Kok te Giessendam II voor f 6990; C. de Groot te Gorinchem I en II voor f 15116, IV voor f 15917; Firma Stout te Neder- Hardinxveld III voot f 840; Van Zwienen en Van Dam te Giessendam III voor f 929; wed. T. Voormolen te Nieuwpoort II voor f 5948; H. Bakker te Gieesendam I en II voor f 11.736; L. Baron te Hoor naar IV voor f 12.980. Het werk wordt niet gegund. BENSCHOP. DeemAmr. 4 Ondertrouwd: W. J. van Straaten, 39 J., (te Hekendorp), en M. M. Vergouw, 28 j. Getrouwd: J. Romijn (te Potebroek) «n M. Versiuij». HOENKOOP. December. Geboren: Petrus Gerardua^ z. van J. A. Schalkwijk en J. E. Sontrop. MOERCAPELLE. December. Geboren: Cornells, z. van J. Hertog »n P. Ardon. MONTFOORT. December. Geboren: Johannes, z. van A. Schalk en J. Schalk. Getrouwd: H. Heemskerk, 28 j. en J. A. van Kooten, 24 j. OUDEWATER. December. Geboren: Antonetta Maria, d. van A. A. Prinsen en A. van Schaik. Johan nes PetruB, z. van P, Streng en J. Oos- terlaken Theodora, d. van W. Engel hart en J. Michies Overleden: L. A. Hogenboom, 78 j. W. van Doorn, 94 j. POLSBROEK. December. Geobren: Maria Christina, d. von A. da Jong en E. M- van der Hee. IJSSELSTEIN. December. Geboren: Maria Gatharina,.» d. van 0. Vendrig en M. C. Mulder. Nioolaaa, a. van J. G. de Kxuijf en G. A. Kanne. 1 Hennanust m. van H. de Ruijter en H. van Essen. ZEVENHUIZEN. Van 8—15 Dec. Geboren: Adriana, d. van A. v. d. Wtel en A. Verschoor. Pieter, z. van L. Morbis en G. v. Elswijk. Getïouwd: H. Duiveeteijn en J. W. Ze venhuizen. Overleden: H. Stubbe, 4 j. A. Rooi, 56 j., echtgenoot van H. Stam. SCHOONHOVEN. (Vervolg en Slot van ons Nr. van Vrijdag.) Dat wel een post vermakelijkheidsbe- lasting noodig is, zal bij de A.-R. fractie geen bezwaar ontmoeten. Toch, het geheel overziende, in verband met de sombere perspectieven, vraagt men met bezorgd heid zich af, zal hqt verloop der dingen zoo zijn, als in deze begrooting is veron dersteld? Spr. bedoelt allerminst het col lege een verwijt te maken van kortzioh- tigheid, dooh wel, dat men zich eenigzins zal moeten instellen op een daling der in komsten. die blijvend pal zijn. In de eerste vergadering van dezen raad is reeds een dispuut gevogrd in ver band met de wethouderskeuze, welke kwestie ter verdere afdoening naar deze vergadering is verwezen. Hoewel er weinig practisch nut in schuilt, om het gepasseerde weer op te halen, zou een zwijgen onzerzijds de gedachte kunnen wekken, aldus spr,, dat wij met onze houding verlegen waren en dit is in bet minst niet het geval. Voor samenwerking tusschen A.-R. en C.-H. waz een meerderheid noodig en daartoe meenden de C.-H. door een fcc- ooord met den heer Van der Hek te gera ken. Deze wilde zich van een onderteeke nen van het A.-R. program onthouden en op zulk een wankele basis was geen sa menwerking mogelijk. En waar nu de C.-H als eerste ei&ch het handhaven van den C.-H. wethouder stelden, meende de A.-R. daarop niet te kunnen ingaan. Pië- teitsoverwegingen moge bij Monumenten zorg in toepasing worden gebraoht, als zoodanig wensohten de A.-R. de wethou derskeuze niet te besohouwen. Daarna richtte de keuze zioh op den vertegenwoordiger der V.-D., als zijnde de meest juiste vertegenwoordiger voor de linksche partijen, staande in politiek opzicht tuadhen de 8.D.A.P. en Vrijheids bond. Waar eohter de S.D.A.P. den eisch stelde, dat zij de linksche partijen diende te vertegenwoordigen, werd daardoor dit voornemen verijdeld. Toen bleek, dat de R.K. fractie prijs stelde als voorheen op een samenwerking met rechts, werd daarop met deze verder onderhandeld, waarbij door vergelijking der program ma's samenweking niet alleen mogelijk, doch zelfs gewenscht leek en werd daar toe ten «lotte unaniem besloten. Dat intuzschen de heer Kortland op trad als makelaar In wethouderszetels, was z.i. wellicht noodig tot redding van het democratisch beginsel, maar gaf toch den indruk, dat de democratie daar ook niet erg veilig is: een college als de heer Kortland zich daoht, geeft als een heel zonderling staaltje van evenredige ver tegenwoordiging. Toen het punt wethouderskeuze tus schen de A.-R. en R.-K. was afgehan deld, poogde men nog daarin verdeeld heid te brengen, door allerlei sensatio- neele veriiaaltjes inzake den inhoud van het werkprogram. Zelfs een somatie van den heer Kortland in de Schoonhoven- sche Courant moest daartoe dienen. Het werfiprogram der A.-R.. dat in- tu«8chen al 5 jaar oud ia, is geheel on gewijzigd gebleven (De heer Van H a r tn e 1 e n Ja, dit behoort bij Monumentenzorg en Meek in zakelijk opzicht heel wel met het R.-K. program vereenigbaar. De verantwoordelijkheid gevoelende, we ten de A.-R. dat samenwerking noodig is en dat man niet zonder no<s(dzaak de politieke tegenstellingen moet toespitsen, vooral niet in dezen tijd, waar d» ge meenschappelijke nood allereerst dringen moet, tot een gemeenschappelijk hande len. Ds Vermakelijkheidsbelasting. Wethouder Deer en berg zal, zioh nog niet begeven in beantwoording van de gemaakte opmerkingen. Als men het gerechtvaardigd acht, vereenigingen uit de algemeene kas te aubsidieeren, dan is ook «'cieze belasting verdedigbaar. Na tuurlijk moet niet het voortbestaan der vereenigingen in gevaar worden gebracht. Namens de R.-K. fractie wenscht spr. eenige algemeene beschouwingen te hou den. Spr.'s partij deelt niet het standpunt van den heer Kortland, dat de evenredi ge vertegenwoordiging zou moeten wor den doorgevoerd bij de vorming van het college van B. en W. Dat zou het colle ge veel zwakker maken en den raad tot een college van B. en W. in het groot. Men legt in het college in het alge meen het overwicht aan de zijde van den burgemeester. Voor de be zetting der wethouderszetels dienen par tijen te worden gevonden, die samen de meerderheid in den raad vormen. Andera peeft men een te grooten invloed aan hem, die niet uit de burgerij is afgevaar digd. Daarom heeft de R.-K. fractie samen werking met de C.-H. geweigerd. Dat samengaan met links niet mogelijk was, is gebleken bij de conferentie ten huize van den heer Kortland. Ds Belastingan. De Voorzitter beantwoordt eeni ge opmerkingen. De heer Kortland heeft gesproken in de toon, waarin hij reqfU enkele jaren sprak. De opbrengst der rijksmiddelen is thans hooger dan verleden jaar. Dat komt, omdat de terugslag eerst na een paar jaar tot uiting komt, Het vorige college van B. en W. heeft zelf» nog 10 opcenten minder op de ge meentefondsbelasting voorgesteld. Schoonhoven heeft al jarenlang den naam, dat het middelmatige belasting heft en de gemeente moet er naar stre ven, liever naar de gunstige dan naar de «Ongunstige zijde af te wijken. Wie keus heeft tusschen verschillende gemeenten waar hij zich kan vestigen, kijkt onwillekeurig naar de belastingen. Nu is Schoonhoven een plaats, die zich leent voor vestiging. Verschillende din gen willen hier niet lukken, als b.v. de industrie, de markten en®., dooh wat hier wel slaagt is het onderwijs. Dat kan een motief zijn, om zich hier te vestigen, als de raad dat perpectief niet door hooge belastingen gaat wegnemen. De praktijk heeft geleerd, dat men een belasting wel kan verhooeen, maar dat het moeilijk is om dan later met gerin ger inkomsten toe te komen. Men kan op het oogenblik geen Wik in de toekomst werpen. Als men nagaat, wat Schoonhoven op verschillend gebied voor de ingezetenen doet, dan kan men de lasten, hun opge legd, toch niet hoog vinden. Bij heel veel gemeenten heeft' Schoonhoven nog veel voot, Over de vermaikelijikiheidabelaating had- dsn B. en W. reeds vroeger een overleg gehad. B. en W. hebben het de laatste maan den ontzaglijk druk gehad, waarbij komt, dat twee nieuwe wethouder» zioh geheel in de zaak moesten inwijden. Daardoor hebben B. en W. geen gele genheid gehad om de raad vooraf een voorstel inzake de vermakelijkheidsbelas ting te doen. Verwerpt de raad dit voor stel, dan zal naar andere middelen moe ten uitgezien om het gat "te stoppen. Van de geboden ontspanningsgelegen heid is hier geregeld een vrij druk ge bruik gemaakt. Spr. gelooft niet, dat een kleine verhooging van het entree daar op veel invloed zal uitoefenen. In ieder geval behoeft niemand aan deze belasting mee te betalen, die daartoe niet bij mach te i», of het niet wil. Voor het financieele overzicht verwijst spr naar zijn brief aan den raad. De heer Kortland heeft zijn ziens wijze weergegeven, zonder bepaalde cri- tiek te hebben bedoeld, wind voorspelden. Spr. gelooft, dat hij met goed recht als „makelaar" is opgetreden. Hij meent, dat een college van B. en W., steunende op een evenredigheids overweging, te verkiezen is boven 4én, steunend op een meerderheid in de$ raad. De beeT Deerenberg zei, dat het college er niet alleen zit om critiek aan te hoo- ren. Spr. .gelopft, dat de heer Deeren berg dit beter niet had kunnen zeggen Wkt dj> belastingen betreft, zei spr. niet voor zijd genoegen, dat hij een hoogere belasting? wenzohelijk achtte. Dergelijke woorden! klinken niet aangenaam, maar spr.'s volle overtuiging noodzaakte hem aldus te| «preken. Hij hoopt, dat hij de zaak te duister inziet. Maar de vraag is: Wat is pillijker tegenover de burgerij? (De heer VadlHarmelen: Juistl) Spr. ijpeet, dat de begrooting niet is op te zetteb zonder eenige winst uit de be drijven, 'maar er elk jaar de laatste cent uit te halen, acht hij verwerpelijk. I De raming van B. en W. ten aanjflen van de vermakelijkheidsbelasting acht spT. te gunstig. De héér Van Harmeien heeft nim mer dett indruk gehad, dat de A.-R. alles wel hebben gewild, behalve samenwer king met de spciaal-democraton, zooals de heer Kok thans heeft verteld. Door het goedkeuren van den post op de begrooting gaat de raad, naar de voor zitter bedoelt, in principe accoord met de vermalkelijkheidsbelastmg. Spr.'s fractie heeft daartegen groot bezwaar. De belas ting treft hier voornamelijk de plaatse lijke vereenigingen en organisaties. Spr. heeft bemerkt, dat de voorzitter in deze de stof niet beheerscht. Anders zou hij weten, dat het steeds groote moeite kost om de1 onkosten van dergelijke avonden te dekken. Dat m-en niet verplicht is deze belas ting té betalen, stemt spr. toe, dooh dan moet men dus zijn steun aan de betrok ken vereenigingen onthouden. Openbare werken. Wat reserveert de voorzitter op hpt oogenlblik voor verschillende openbare werken? Hij spreekt integendeel de reser ves aan wat sur. ten zeerste moet afkeu ren. Belastingbetaling door middel van de bedrljfstarimn U alleen verdedig baar, al» de tarieven de laagste zijn, die geheven worden. Wethouder Deerenberg: Dat wor den ze. De heer Van Harmelen: Dat «ui len we eerst moeten zien. Rechtstreoksche belastingheffing door opcenten op de fondsbelasting is naar spr.'s oordeel te verkiezen boven de nu gevolgde omwegen. Ook die maken het onmogelijk met matige belastingen to pronken. De heer Kok komt terug op de wet houdersverkiezing en zegt, dat de A.-R. wilden samenwerken met de linker-frao- ties. De heer Peerbolte zegt, dat de beer Kok nooit verklaard heeft, den heer Kortland te willen steunen al» vertegen woordiger der linksche fracties. De heer Kok antwoordt, dat de »oc.- democraten van het standpunt uitgingen, dat een vertegenwoordiger der linksche fracties een soc.-democraat zou moeten zijn. De heer Peerbolte: Dat was geen reden om er niet over te praten. De heer Van den Bergh zegt, dat de heer Kortland de aanvraag vim de Chr. U.L.O.-School heeft aangehaald. Hij zegt geen tegenstander van het bijz. on derwijs te zijn, maar zijn woorden zullen toch dien indruk vestigen in de gemeen te. De voorzitter heeft gezegd, dat er in Schoonhoven niets wil bloeien dan het onderwijs. Laat men dan een school, die zoo bloeit onverschillig cff dat een openbare of een bijzondere school ia zoodanig verbeteren als noodig is. De Voorzitter zegt, dat de heer Van Harmeien er een zeker genoegen in schijnt te hebben, om in figuurlijken zin den houder der portefeuille van financiën in de Groote Gracht onder te dompelen (Gelach). Reserves voor openbare wer ken beschouwt de heer Van Harmelen blijkbaar als een vaate regel. Spr. vindt het hooge uitzonderingen. Spr. heeft nooit de vroegere bestuurders der ge meente verweten, dat zij geen reserves hebben gemaakt voor zulke werken; wel, dat zij het onderhoud verwaarloosd heb ben. De heer Bron had gehoopt, dat het verleden hier met rust zou zijn gelaten« Overal tracht men door samenwerking het hoofd te bieden aan de moeilijkheden van dezen tijd. Debatten, die de verdeeld heid in da hand werken, konden dus achterwege blijven. Nu dat niet is ge beurd, verdedigt ook spr. het standpunt zijner partij inzake de wethouderskwes- tie. Spr. gaat het verloop der besprekin gen na. Zijn partij heeft niet bepaald ge weigerd om met de r.-k. te overleggen, maar achtte het beter dat niet te doen, nadat reeds was gebleken, dat samenwer king met de r.-k. toch onmogelij"k wa». De heer K o r 11 a n zegt. dat hij Maan dag niet heeft verklaard, dat hij geen te genstander van het bijzonder onderwijs jxm zijn. Hij heeft gezegd. dat hij geen tegenstander was van de gelijkstelling Dat is heel iets anders. "Wiethouder Deerenberg leest het programma voor, waarop overeenstem ming is bereikt tusschen A.-R en R.-K inzake de wethoudersverkiezlng. Als ooit de R.K. niet meer zullen kunnen sa menwerken met andere groepen dan zul- Ten rif vrihvïlHg van hun wethoudersze tel afstand doen. In da commissie voor da bedrijven, heeft spr. niet den toon gehoord, dien de heer Van Harmeien hier heeft laten hoo- ren over de tarieven. De heer Van Har- molen vertegenwoordigt toch zijn fra©- tie in die oommissie. In Den HaOg is op voorstel van een aoc.-dem. wethouder een voorstel van 8 ton uit de bedrijven benut. Dat strookt dus niet met het standpunt van den beer Van Harmelen. Als men wel het nadeelig slot van het eene bedrijf uit de begrooting dekt, be hoeft men ook het voordeelig saldo van het andere niet geheel onbenut te laten. Schoonhoven heeft verschillende bron nen, die kunnen worden aangeboord, al» de tot nu toe gebruikte middelen niet meer voldoende Wijken om een sluitend budget te verkrijgen. Spr. bestrijdt d« meening, dat belastingverhooging wenr schelijk zou zijn. Moet ze plaats hebben, dan dient in elk geval een tariefsverlar- ging achterwege te blijven. Na het uitvoerig schrijven van den burgemeester aan den raad, had «pr. ver wacht, dat critiek op diens financieel be leid achterwege zou blijven. TUdverspiilInfl. De heer Van Beuzekom acht deze breedvoerige algemeene beschouwingen tijdverspilling. Vooral het debat over de wethoudersverkiozing kan gevoegelijk achterwege blijven. De dingen, die op dat punt worden besproken, konden desnoods oeter in owierlingen kring naar voren worden gebracht, dan in deze openbare vergadering, waar' aan een andere taak is opgelegd. De heer Peerbolte herinnert zioh het spreekwoord, dat, als de kok en de keukenmeid kijven, men niet weet, waax de boter blijft. Spr. kan in hoofdzaak de meening van den heer Van Beuzekom onderschrijven. Hij dient echter zijn verwijt te richten tot zijn fractiegenoot, 'den heer Kok, die de ze kwestie ter «prake heeft gebracht. Thans is ook spr. genoodzaakt daarover zijn meening te zeggen. Hij heeft van don heer Kok gehoord, dat de A.-R. reeds hadden, besloten, zoo mogelijk met den heer Kprtland samen te werken, voordat rij' met de soo-dem. gingen overleggen. Dat Overleg heeft du» toen al geen zin meer gehad. De heer Peerbolte vervolgt zijn ba toog: Volmondig wil spr. erkennen, dat het program, dat wethouder Deerenberg heeft voorgelezen, voor 100 pCt. meevalt Maar houden de heeren er misschien twee pro gramma's op na? Den heer Van der Hek is, naar deze zelf verklaart, een heel an der program ter teekening voorgelegd. De heer Kok zegt, dat het hem in ver band met de gevoerde campagne en de n-euite verwijten noodzakelijk leek', de wet houderskwestie ter sprake te brengen, teneinde deze zaak tenminste een eervol le begrafenis te bereiden. Men iz er dan rindelijk van af. De heer Van den Bergh zou van den heer Van der Hek wel eens willen hooren, welk program deze ter teekening hreft ontvangen. De heer VanderHek was van plan "eweest. over deze zaak te zwijgen, doch nn men hem noodzaakt te sproken, zal Mi het doen. Spr. kan niet begrijpen, hoe de heeT Van den Bergh zou willen ontkennon,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 4