De lotgevallen van PIMPELMANS Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws 200C Gebr No. n» VIERDE BLAD VRIJDAB 8 JANUARI 1932. NI DIT NEDERLj ver- wel „maar hoar’ er In Dultschland. In het Meuhlenberger Loch bij Ham burg ia een van de beneden-Elbe komen- GEHEIME JENEVERSTOKERIJ. Door brand ontdekt. Te Beemster ontstond Woensdagmid dag brand in de boerderij van den al- :n. hem mees- Ons blad l Publiciteit Adverteer adverteert kunnen ve L. een ABOHMS' jpenhorst, L. Wou- NIEUWSBLAD VOO» ZUID-HOLLAND :n UTRECHT, Schoonhovenache Courant 96. Daar viel hem plotseling lets in: „De zaag,” mompelde hij. Hij wachtte tot het donker wa» «n hö niets utn hw- Vrijdag: de nota, n de neger gezonden, Wiashingti hebben, o, landsche I eep afsch: China en genheid overwoger echter noi Het is •chijnlijk, rich met beden in standpunt heden ten nemen. DE UIT’ In verbi tot regelin rijk heeft N. commi.' den uitvoï en melkpr ren, eierer men. De i uitgifte va melkprodu minister v Handel, v dan heer eel te Nijn ir. J. G. 1 lent te Bt KINDERVERLAMMING. Twaalf gevallen la Vsnray, twee mat doodelljken afloop. Van tijd tot tijd rijn te Ven ra? gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Nu zijn er plotseling vier patiëntje» en in het naburig» Gastenray zijn tot heden zelf» acht gevallen in verschillende ge zinnen geconstateerd. De riekte komt uit sluitend voor onder kinderen van vier jaar en jonger. De eerste verschijnselen ing van het rugge- der spiergroepen 95. Weldra zat meneer Pimpelmans nu in een griezelig hok, vol apinnekoppen en oorwurmen. Hij kreeg 'n kruik water de motorzeilboot door den zwarsn golf- hij zich en 'n brood, zóó hard, dat er 'n •lag vergaat. De bemanning, bestaande I zaag bij wu bij wijst van mee. „Ik moet Hoewel nog maar in reeds in Limb van Euro geen gebr dere lan hebben 1 lander 1 slechtere binnenben een stee: oegenblik daarvan i een groc 40.000, moeten w Duitsch toe en h< want het •chot. Vei alaagd o Westfaate te houden lukt w dan zullei len, als g die Duits* In Eng en hoewel heele Enj de metho dat land Fr<inkr: zoo sterk overblijft, overal is productie pen, blijft In and< niet de z> de Nederl geven aai daar won nenllandsc mede moe men. Hoer allerbeste land alga gelsche.J tenlandsol voorkeur den, is de Wij en overvloed, overvloed, kolen heb al, we 7fC maar om' dat niet S Zooals met vele door dat de produ< door de v nog toene ken den i ben, daari uitvoer ve van scher meer werl Door ov zonderling derlingen duiden op een aandoenii merg; een verlamming treedt eerst later in. Tot heden zijn twee kinderen aan de ziekte overleden. Hoewel men in genees kundige kringen meent, dat het gevaar voor uitbreiding dar kinderverlamming vrijwel als geweken kAn worden be schouwd, blijven als voorzorgsmaatregel de bewaarscholen voorloopig nog een maand gesloten en hebben de geneeshe ren alle maatregelen genomen om be smetting zooveel mogelijk te voorkomen. lenwonenden veehouder Oudejan», aan den WHtdijk. De vrijwillig» brandweer van Midden- beemater, die met twee motorapuiten uit rukte, kon niet beletten dat het achter gedeelte van de boerderij geheel uit brandde, doch bet woongedeelte bleef geepaard. Tijden» het blueiohlngcwerk vond de politie in do boerderij een complete ge heime installatie voor het «token van je never. Een en ander 1» in beslag geno men. de. „Nu kan ik het wagen, dacht hij. Hij duwde de zaag door ’n reet in de deur en begon voorzichtig en zoo geluid loos mogelijk te zagen. De Zuidkust van Engeland geteisterd. In het buitenland was het vooral En geland’» Zuidkust, die van het storm weer te lijden had. De scheepvaartdien sten in het Kanaal werden ernstig be lemmerd, texyijl talrijke ongevallen wer den gemeld. De reddingboot te Southend heeft de bemanning opgepikt van een motorbark, die even later in de monding van de Theems op den kant liep. De bemanning was uitgeput. In de Medwey is een sloep, welke aan de onderzeeboot Whillin was vastge maakt, omgeslagen. Een zeeman dronk. Vijf anderen werden gered. De stoomboot Jersey City (6322 tons) werd met defecte machines drijvende aangetroffen bij de Scilly eilanden. In het Westen en het Noorden des lands zijn vele rivieren buiten de oevers getreden, zoodat tal van dorpen en uit gestrekte landerijenonderliepen. Op Shetland verdronken vele schapen. In Zuid-Wal es werden de spoorwegverbin dingen voor een deel verbroken. Toen' gisternacht de storm zich legde, was, op enkele overstroomingén na, het leed spoedig geleden. Aan de Fransche Noordkust Meer dan 24 uur lang is de Fransche Noordkust dopr een orkaan geteisterd, waardoor de scheepvaart ernstige scha de ondervond. Het groote stoomschip „Paris”, dat uit Le Havre zou vertrek ken, moest wegens het noodweer zijn vertrek uitstellen. De kustvaart werd ge heel stopgezet. Ook te Brest woedde de storm met groote klacht, verschillopde schepen zon den S.O.S.-signalen uit. DE AANSLAG OP DE DIENSTBODE. Dader toont geen berouw. Omtrent den aanslag op do dienstbode te Rijswijk, wordt nader gemeld, dat do dader, haar 24-jarige voormalige ver loofde, als verdacht van poging tot dood slag subs, zware mishandeling, is voorgeleid voor den officier van justitie te Den Haag en daarna ingesloten in het huis van bewaring aldaar. Het meisje wordt nog steeds verpleegd in het gemeentelijke ziekenhuis in Den Haag. Haar toestand is redelijk, doch het is nog niet bekend of het meisje het volle gebruik van haar handen zal her krijgen, daar eenige pezen zijn dborge- sneden. Verder is haar gericht deerlijk gehavend, zoodat zij voor „haar leven go- teekend zal zijn. De rechterwang en de neus zijn geheel doorgesneden. Was niet direct na den aanslag hulp verleend, dan, zou het meisje zeker zijn doodgebloed. Het scheermes, waarmede de aanslag werd gepleegd, is in stukken terugge vonden en zin beslag genomen. De dader toonde zich vrij onverschil lig. Hij blijkt geen berouw te hebben van zijn daad. OFFERBLOKKEN GELICHT. Te Steenderen betrapte men Dinsdag middag twee jeugdige inwoners uit Doe- tinchem op heeterdaad, terwijl zij bezig waren de offerblokken in de R.-K. kerk te Steenderen te lichten. Zij zijn ter be schikking van de Justitie te Zutphen ge steld en hebben een volledige bekentenis afgelegd. Tevens hebben zij bekend de daders te zijn van de verbreking van de offerblokken onlangs in de R.-K. Kerk te Acbterwebl gepleegd. STORM EN HOOG WATER. IN BINNEN- EN BUITENLAND. Vrachtschip vergaan op de Zuiderzee. De hevige storm, die Woensdagavond en gedurende een deel van den daaropvol- genden nacht heeft gewoed, heeft op tal van punten in ons land vele angstige uren doen beleven. Zonder ongelukken is het trouwens niet afgeloopen. Het ergste gevolg heeft de storm gehad op de Zuiderzee. VRACHTBOOT VERGAAN. Vier personen aan boord. Dinsdagavond vertrok de vracht boot „Stanfries IV” van den stoom- booldiensl Amsterdam Leeuwarden om acht uur uit Amsterdam, met be stemming naar Harlingen, waar het schip Woensdagochtend tugschen vijf en zes uur moest aankomen. Woensdagavond te zes uur. dus twaalt uur later, bad men niels meer van het schip vernomen en bij onderzoek b|eek. dat het ook niet de sluis van het Kornwerderzand in den afsluit dijk van de Zuiderzee was gepasseerd Alle nasporlngen langs de kust en Informaties op Marken. Urk en Schokland waren tevergeefsch. Hei schip, dat 117 ton groot Is en ongeveer 25 jaren geleden werd ge bouwd. had ongeveer 110 ton Beurt- goederen als lading in DE RAMP VAN DE „OOIEVAAR" Proeven op Schiphol. Woensdag, en ook reeds voordien, zijn, in verband met het ongeluk met de 'Ooivaar bij .Bangkok op Schiphol proeven genomen met een K.L.M. vliegtuig van hetzelfde type als de „Ooivaar”, en even zwaar belast ter wijl he* veelbesproken noodluikje open stond. Geprobeerd werd door de piloten Smirnoff en FrHns om op te stijgen, doch dit gelukte niet. Ir. Maas van den Rijksstudiedienst voor .de luchtvaart en de heer Aler van den vliegtechnischen dienst der K.L,M. woonden de proeven bij.. Woensdagmiddag te vijf uur te te Harlingen aangekomen de „Dokkum I’ eveneens van de Holland-Friesland- lijn. De kapitein van dit schip rap porteerde, dat hij ter hoogte van Workum, goederen,, afkomstig van den deklast van de „Stanfries IV” had rien drijven Vier msMohen omgekomen. Aan boord van de „Stanfries IV" bevinden zich vier personen, n.l. de kapitein C. Veenslra, afkomstig uit Leeuwarden, de machinist Talslra uit Wyns, de stuurman P. de Vries mi Leeuwarden en de matroos Jasper, eveneens afkomstig van Leeuwarden. Alle opvarenden zijn gehuwd. Gisteren nu, te (het wrak nabij Breezand door de reddingboot den Tex uit Harlin gen gevonden. Het betonningsvaartuig Vliestroom. van het rijksloodswezen te efheen vertrokken om een waarschuwing» baken te plaatsen. Het sohip lag nabij de vaargeul, van Stavoren naar Boontjes. 10 mijn 'zuid-west-west van Kornwerder zand. De Vlieetroom te echter onverrich- terzake teruggekeerd; men heeft niets kunnen vinden. Vanochtend vroeg zou de Vliestroom opnieuw naar de opgegeven plaats uitvaren, •Van de opvarenden te nog niets gevon den, Voorts hebben vele andere schepen soo- wel op de Zuiderzee als lange de Noord zeekust in gevaar verkeerd. Enkele rijn zwaar gehavend, doch persoonlijke onge lukken hadden verder niet plaats. In Groningen. In hot Noorden des land» te gelukkig do storm de reed» soozeer geteisterde streken goedgunstig geweest, want de richting was niet zoodanig, dat de kri tieke plaatsen ernstig gevaar liepen. In den Noord-Oosthoek van de provin cie te gisternacht het water nog gestegen, maar overstroomlngen of doorbraken zijn er niet gebeurd. De grootste watertee staat op het oogen blik nog steeds aan den Westkant van de »tad. Van het Eelderdiepje tot het Loek- stermeer te het 44n aaneensluitende wa tervloed over een afstand va* eogeveer twee en wn half uur gaans. Naar het rich laat aanzien, te het grootste gevaar voorloopig achter den rug. Wel te de waterstand nog weinig ver anderd, maar men kan nu rustig door werken aan den dijk, zonder steeds op zwakke plekken te moeten letten. Was van de groote rivieren. Inmiddels te de waterstand in de groo ts rivieren bedenkelijk gestegen. De Waal voor Nijmegen, die sinds eenige maanden een buitengewoon lage stand had, te de laatste dagen zeer sterk gewassen en aan gezien van den Midden-Rijn nog aanzien lijke was gemeld wordt, moet vq,or de eer ste dagen met een verdere stijging van de Waal rekening gehouden worden. De uiterwaarden aan beide oevers van de rivier zijn reeds geheel ingeloopen en het water staat nagenoeg van dijk tot dijk. Ook het lage gedeelte van de Waal- kade voor Nijmegen begint onder te loo- pen. Het laat zich onder de huidige om standigheden aanzien, dat vandaag de kade geheel onder water komt te staan en het verkeer zal zijn gestremd. OverstroomIng In Limburg. In het Noorden van Limburg zijn door den snellen was van Maas en Wiers reeds uitgestrekta landerijen langs de oevers van de rivieren overstroomd. De Nier», in gewone omstandigheden een vrij on- beteekend stroompje, gelijkt thans een binnenzee en heeft verschillende verbin dingswegen overstroomd. D» groote weg van Ottersum naar Goch is nog watervrij, doch indien de was aanhoudt, zal spoe dig een gedeelte van dezen weg blank ko men te staan. En nog wordt uit België nieuw» wa» geseind, Vteé meldde 52 o.M. was. Ook in het Poolgebied begint men reed» groe ten overlast te krijgen van het water. Groote complexen weide en bouwland staan reed» blank en verschillend» binnen wegen rijn overstroomd, J. van Leeuwen, f Alphsn a.d, Rijn, Op 63-jarlgtn leeftijd te alhier overleden de heer J. van Leeu wen. Hij had reeds 28 jaar onafgebroken sitting in don gemeenteraad. Sinds 11 jaar was hij wethouder en den laatsten tijd ook plaatsvervangend burgemeester en ambtenaar van den burgerlijken stand. De overledene was presldent-oommte- sarte van de N.V. Dakpannenfabriek fir ma H. van Leeuwen en voorzitter van de Ooop. Boerenleenbank. Amelds. De gemeente-veldwaohter heeft prooes-verbaal opgemaakt tegen G. W., wegens mishandeling van P. W. d. B., beiden wonende alhier. Op de pluimveetentoonstelling van de V.P.Z.H. te Gouda, behaalden inwo ners uit deze gemeente de volgende prij zen: P. M. Boogert met Hollanders Zw. B. twee le en twee eereprijzen; H. Streefkerk Az., met Havana, le prijs; H. Streefkerk Gz., met Gr. Chinchilla, le Aangenomen wordt, dat r minister Stimson dezen stap heeft gedaan na de overige mogendheden, welke het verdrag onderteekenden, geraadpleegd te hebben. Men meent voorts, dat er nog ’n nieuwe actie van groote draagwijdte is onderno men, doch men beschikt thans nog niet over bijzonderheden dienaangaande. GEHEIMZINNIGE KINDERMOORD Ëëh zonderlinge brief.. Zooals indertijd gemeld werd de 11-jarige Vera Page op 15 Deccceml be rgeworgd gevonden in den voor tuin van een huls te Londen. Deze misdaad is nog steeds niet opgehel- derd. De moeder van het meisje had de zer dógen een stuk geschreven in een courant, waarin zij een beroep deed „op iemand die Zich stil hield’’ om voor den dag te komen en haar bezorgdheid te verlichten. Thans heeft het blad een brief ontvangen, aan de moeder gericht' en onuer- teekend „een broeder”. De schrijver verklaart dat zijn broeder de dader is en dat deze nog steeds lijdt onder een erfenis van den oorlog.. Maar er wordt good op hem gelet en het is thans, zoo verklaart de briefschrijver, ónmogelijk, dat hij eenig vrouwelijk wezen leed berok kent. Wane zijn broeder gezond van geest dan zou hij hem dadelijk .aangeven, maar voor zijn geval is meer noodig dan de wraak der wet. Gij zoudt, al dus de broeder tot de moeder van het vermoorde meisje, zeker de eerste z(jn om dit te erkennen als gil alle feiten kendet. Ik zou. zoo besluit hl], mijn rechterarm geven om uw kleine Vera weer bij u te zien. De „Daily Herald” heeft den brief aan de politie ter hand gesteld. Het blad vraagt zich af of alt een echt antwoord Is op het beroep der moe der of een zeer ongepaste „grap" JUWEELENDIEFSTAL. Maandag had de chef van een ju- welierszaak in Maddox-Street. te Lon den, juist van een bank in de buurt een aantal luweelen gehaald, welke daar gedurende het weekend waren opgeborgen. Plotseling naderden per auto eenige bandieten, die bij hem stopten, uit den wagen sprongen, hem den hoed over de oogen sloeger - legen den grond wierpen, zich ter maakten van de cassette, met een inhoud ter waarde van 20.000 pond sterling en per auto weer verdwenen Het geheele geval speelde zich in enkele seconden af en de bandieten verdwenen dan ook, zonder herkend te zijn. Kórt daarna werd in New Bond Streel een winkelruit ingeworpen door een man, die uit de etalage voor 500 pond sterling juweelen stal dn eveneens per auto wist te ont komen. prija met twee eereprijzen. -* Voor rekening van. den heer Oranje te Rotterdam zal wederom dubbel woonhuis worden gebouwd in de Broeksteeg. Het timmerwerk te opge dragen aan den heer G. H. Diej het metselwerk aan den heer denberg. De storm, dis Woensdagavond hier woedde, heeft van de gemeente-woningen aan den Broeksteeg nog al wat pannen afgerukt. Verder te hier geen schade aangerioht. HET SCHOT OP DEN POLITIE- IN8PECTEUR. Capsite a.d. IJssel. Nog altijd zet de Rotterdamsche politie het onderzoek voort inzake het gebeurde op 15 Decem ber, toen een schot werd gelost op in specteur Van der Wilt der bereden bri gade. Thans te in verband met deze zaak een bewoner van Gapelle aan den IJssel aangehouden. Hij zal echter weer op vrije voeten worden gesteld, daar de ver kregen aanwijringea geta veldeead lie- wijsmaterlaal opleverdea. De wijkverpleegster. Oroot-Ammers. De wijkverpleegster, mej. G. van Meerkerk, is Woensdag te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen kinderhygiëne. Groot-Ammers. Aan den aannemer Bunschoten alhier is het metselwerk op gedragen van de te bouwen burgemees- terswoning te Willige-Langerak. Krimpen a.d. Lek. Het pa» opgerichte crisis-comité is reeds druk in de weer met geld inzameten. Ook giften in jiattfra ontvangt men gaarne. Het comiti wenscht in het bijzopder gaarne kinder kleding, die door velen som» wordt weg gelegd, en niet meer gebruikt, te ont vangen. Daar het aantal leerlingen aan de openbare lagere school I op 16 Dec. niet grooter was dan 5, zullen de vacatures, ontstaan door het vertrek van de heeren Emeis en Poots, niet worden aangevuld Aan de heeren L. H. van Wijnen en P. H. van Wijnen heeft de commissa ris der Koningin vergunning verleend tot einde Februari 1932 voor het vangen van mollen enz. De afd. der Ned. ,Ver. tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken, wel ke elk jriar een subsidie van f 25 kreeg, zal over 1932 die subsidie niet ontvan gen. Ouderkerk a.d. IJssel. Donderdagavond hebben de patroons in de bouwvakken in in een vergadering in het café van den heer Van Reeuwijk, met algemeene «tem men besloten het uurloon van 60 op 55 cent te brengen. Zevenhuizen. Tengevolge van den storm wind in den nacht van Woensdag op Donderdag zijn in deze gemeente eenige boom en omivergewaald. Dit had tot ge volg, dat er storing onteond in de elec- trlclt^ltevoorriening in de omgeving van de Rotte. Op het dorp rijn van vele woningen dakpannen afigewaaid, terwijl een gebouw met riet gedekt, een groot gat in het dak kreeg. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Voor den dienstplicht, lichtting 1983 zijn 29 personen ingeschreven. uit eehlpper scheepsjongen, te door een voorbijgaand motorechip gered. In het Zuiden van Duitechland te het grootste gevaar voor verdere overstroo- mingen wel geweken. Ook in het overstromingsgebied bij Kehl zakt het water. Uit Dessau wordt gemeld, dat het water van de Mulde eveneens is gezakt. Op ds plaats waar de dijk is doorge broken, hebben vrijwillige helper» een nieuwen, voorloopigen dijk gelegd. Ovsrstroomlng In hst Elbs- geblsd. Minder gunstig is de toestand in het Elbe-gebied. De Desse te buiten haar oevers getreden en heeft tusschen Neu stadt en Wusterhausen groote gebieden blank gezet. Ook de Jeetzel, een linker- zijrivier van de Elbe, heeft in het gebied bij Hannover een groote overstroming veroorzaakt. Tusschen Salzwedol en Dannenberg heeft zich een uitgestrekto watervlakte gevormd. De spoorlijn tus schen Salzwedel en Oebisfelde wordt aan beide zijden door het water ingesloten. De gehuchten Kricheldorf en Lübow zijn geheel ingesloten. Bij Augustfehn in Oldenburg zijn de groote waterwerken van Holtgast door de watermassa’s vernield. De schade is nog niet te overzien. Maandenlang zal de streek door een watervlakte omringd zijn. Ds Maas wast stark. De sware regenval heeft de Maas en haar Bijrivieren sterk doen stijgen. Men is thans druk bezig met het herstellen van den dijk te Grand» Malanne», waar in lekken voorkomen. Te Jambe» is de Maas 1M M. gestegen. Te Namen is de rivier buiten haar oevers getreden; tal rijke kelders staan onder water. Ook de Sambre heeft hier en daar haar oevers overstroomd. De jaagpaden zijn niet meer begaanbaar en talrijke weiden staan blank, AANSLAG OP KONING EMANUEL EN MUSSOLINI? Verdachte pakketten. De Amerikaansche regeering heeft een radiogram gezonden aan den kapitein van het Amerikaansohe stoomschip „Excali- bur”, waarin wordt gezegd, dat zich aan boerd van het schip twee pakketten be vinden, gericht aan den koning van Ita lië en aan Museolini, welke paletten wel licht heteche machines bevatten. Deze ver denking ia gerezen in verband met de jongste aanslagen op fascisten in Ameri ka. Het schip te 28 December uit New York vertrokken en zou heden te Marseil le aankomen. VIER KINDERLIJKJES. In een handkoffer- Een kamerverhuurster te Belfast (Ierland) vond onder een bed. een handkoffer. Tot haar groote onstel- benis bleek deze vier kinderlijkjes te bevatten, gewikkeld in kranten en kledingstukken. Ze verkeerden nog niet in staat van ontbinding De handkoffer moet toebehoord hebben aan een huurster, die eenigen tijd géleden vertrokken is. Da politie heeft een 33-jarlge, pas gehuwde vrouw aangehouden. BLOEDIGE WRAAK Een landbouwer te Baja bij Lissa* bon, Antonio Mattos, was wegens diefstal -tot gevangenisstraf veroor deeld. Toen hij terugkeerde had zün vrouw zich van het leven beroofd. Uit wraak zocht Mattos den land bouwer, die hem aangegeven had. op zijn hoeve op en schoot hem, eri ook zijn moeder en broer dood. Vervol gens keerde hij naar huis terug, waar hij door de politie wei;d omsingeld. Hij stuurde zijn kinderen weg ver sperde alle deuren en vensters ten bóod de politie tegenstand. Het kwam tdt een vuurgevecht, in den loop STAKING BIJ WERKVERSCHAFFING. Ongsvssr 3000 arbeiders leg gen hst werk neer. Na de aankondiging, dat het vooreohot van tien gulden, hetwelk de tewertgeetel- den in de centrale werkverschaffing te Westerwolde voor de feestdagen hebben ontvangen, dese weak van het loon sou worden ingehouden, heeft een groot aantal tewerkgeetelden gisteren het werk neergelegd. Te Jipsinghuteen staakten alle tewerk- gestelden en in het Rhederveld alle 600 werkzame arbeiders. Te Laudermarke, waar de Groningers werken, zijn van de 600 personen honderd aan het werk ge bleven, zoodat in totaal nagenoeg 3000 ar beider» het werk hebben neergriegd. DREIGENDE LAWINES EN OVER STROMINGEN. In de Noord-Tirolsche Alpen wordt door een krachtige wind, net over- •troomings- en lawinegevaar belang rijk vergroot Aan den Patscherkogel bij Inns bruck brak een lawineketen door, waardoor een vierhonderd meter lan ge lawine in beweging kwam.. Vijf personen werden mee omlaag ge sleurd en bedolven. Vier hunner kon den zichzelf bevrijden, doch de vijfde een bankbediende uit Innsbruck werd z¥aar gejond. Uit verschillende doelen van Tirol wordt hoog water en overslrcomingsgevaar gemeld., FRANKRIJKS INVOER BEPERKING Nieuwe tarieft.erhocg'ng te wachten. In een rede., welke hij Woensdag voor de Kamer van Koophandel te Parijs hield, heeft de Fransche minis ter van Handel, Rolllin. nieuwe ta- nefverhoogjngen aangekondigd- De tol nu toe genomen maatregelen, aldus de minister, vormen slechts een klein deel van het program, dat de regeering thans in studie heeft. De voordeelen der invoerbeperking zul len ook tot andere takken van nijver heid worden ui (gestrekt. Rollin noemde het vraagstuk der bescherming buitengewoon moeilijk.. Frankrijk moest zijn toevlucht nemen tot invoerbeperkingen, waarbij overi gens geen onderscheidingen zijn ge maakt ten opzichte van de impor- teerende landen en welk stelsel zoo breedunogelijk is opgevat... opdat de normale handel de minst mogelyke stoornis ondervindt. De regeering poogt de beperkingen langs vriend- schappelljken weg tot stand te bren gen. De maatregelen zullen de Fransche handelsbalans vergeleken met Juni aanzienlijk verbeteren. Ten slotte drong de mintater er bij industrleelen en Kooplieden op aan zich te beijveren om de kosten van levensonderhoud in Frankrijk te doen dalen. BELANGRIJKE 8TAP IN HET MAND- SJ0ERIJ8CHE GESCHIL. Een beroep op het nsgen-mo- gendheden verdrag. De regeering der Vereenigde Staten heeft met betrekking tot Mandejoerije een beroep gedaan op het negen-mogendhe- den-verdrag. Dit beteekent, dat de recht matigheid van het optreden van Japan in Mandejoerije wordt getrokken, het geen door de andere onderteeken^ars zal worden onderzocht. Het verdrag be paalt, dat geen der onderteekenaare voorrechten of speciale rechten in Mand ejoerije zal verwerven ten nadeele van een of meer der andere onderteekenaars I

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 4