Gemeenteraadsvergaderingen De lotgevallen van PIMPELMANS Wat geeft de Radio? Gemengd Nieuws Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Brandwijk, Giessendam, Goudriaan, Haastrecht, Ottoland, V list Brandwijk. Giessendam. TWEEDE BUD, NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, SchoonhoTMiwh» Courant MAANDAG 11 JANUARI 1MB. Dinsdag 19 Januari. HJIvtrsum. A.V.R.O. 8—dD Grwaofooa; 10—10.16 Morgenwijding; 10.10—10.30 Gramofoon; 10.30—11 Soliaten-oonoert (Piano en Zang); 11—11.30 Knipcur sus Kinderkleeding; 11,90—12 Ver volg Concert; 12—12.16 Gramofoon; 12.16—2 Omiroep-Grkeet en Zang; 2.30 —3 Gramofoon; 3—4 Knipcursus voor beginners; 4—4.30 Cello-concert; 4.30 —6 Radio Kinderkoorzang; 6—5.30 Gramofoon; 6.30—7 Rovacs Lajos en rijn Orkest en Gramofoon; 7—7.30 Cy clus „Moderne Fransohe Kamermu- 95ie)c; 7.90—6 Engelsche les voor gevor derden; 88.15 Gramofoon; 8.15—-V. 15 Uitzending van „La Vita Nuova", Ora torium; 9.159.45 Orgeloonoert; 9.45 -—10 Het Ensemble Doeke Stuurop; 10 i—lO.lö Nieuwsberichten; 10.1511.30 Omroep-Ohkest en Enseipble Doeke Stuurop; 11.80—12 Gramofoon. Hulzen. K.R.O. 8—9.15 Concert; 10— 10.90 Gramofoon; H.I.R.0. 10.90 uur Uitz. Alg. Ned. Vrouwen-Vredebond; 10.50 uur W. L. van Warmelo: „Waar om wij voor den vTede werken"; 11.10' uur Concert; 11.20—11.30 Gramofoon; K.R.O. 11.30(12 Godsdienstig half uurtje; 12.15—1.45 K.R.0-Trio; 1.45— 2 Gramofoon; 0—3 Vrouwenuurtje; 6 6.90 Gramofoon; 4—4.90 Gramo|oon; 430—6.15 K.R'.O. Kunstensemble; H.I.R.O. 6.16 uur Prof. Dr. C. G. van Riel: „Europa op den tweesprong"; 6.85 uw Gramofoon; 6.40 uur Ds. J. M. Leenderts: „De stem van het ge weten in den strijd tegën den oorlog"; 6.60 uur Gramofoon; 5.65 uur Mevr. W. A. L. Ros—Vrijman; „Theosofie en Ontwapening"; K.R.0. 6.156.45 Uit sending van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 0.457.10 Cursus En- gelsch; 7.10760 Dr. A. Ruwalda: „De gesahiedenis der chemie"; 7.458 Ver- bondskwartiertje; 811 K.R.0.-Orkest en Zang; 9.15 uur Nieuwsberichten; 11 12 Gramofoon. Woensdag 20 Januari. Hilversum. V.A.R.A. 0.45—<7 en 760— 7.45 Lichaamsoefeningen; 8 uur Gram mofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.A.R.A. 10.15 uur Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven; 11 uur Praatje over „Huisinrichting" door Otto van Tussenbroek; 11.80 uur Vervolg Uitzending voor Arbeiders in de Gontinu-bedrijven; 12 uur V.A-R-A.- Septet en Gramofoon; 2.15 uur Onze Keuken door P. J. Kers Jt.: 8 uut Gra mofoon; 8.30 uur Voor de Kinderen; 4.90 uur Gramofoon; 4.45 uux'Vraag- halfuurtje voor Blinderen door Oom Henk; 5.30 uur V.AR.A.-Septet; 0.90 uur Radio Volks Universiteit; 7 uur V.A.RJt-Orfaest; 7.45 uur Opvoering van „Mercadet", blijspel in drie bedrij ven; 9 uur VJk.R.A.-Orkeet; 9.45 uur Opvoering van „De Wederwaardighe den van Wakker en Tropen duit" 10 unr Concert (Vervolg); 10.30 uur Pers berichten; 10.40 uur Optreden van Louis Contran; 11.15—12 Gramofoon. Hulzen. N.CH.V. 8—8.15 Sohrifüezang; 8.15—9.45 Concert; 10—10.30 Zang door het N.G.R.V .-Dameskoor10.30 11 Zi&kendieast; 11—12 Harmonium- bespeling; 12.15—12.90 Gramofoon; 12.30—2 Concert (Tenor, Viool, en Pïuit); 2—2.30 Gramofoon; 2.30—3 Ohr. lectuur; 8—4.30 Hollandsoh Harp Kwartet; 4.304.45 Gramofoon5—6 Kinderuurtje; 6—7 Uurtje voor de Landbouwers; 7—760 G. van Raven- zwaay: „Het organisatie-leven en het muziekleven in dien tijd"; 7.458 Pens berichten; 8—1060 Uitvoering van het Oratorium „Die Sohöpfung"; in de pauze Gramofoon en Persberichten; daarna tot 11.80 uur Gramofoon. goed gevolg te water gelaten de Dieael- electrisdbe cutterzuiger „Axios", ge bouwd voor buitenlandsohe rekening, on der toezicht van Bureau Veritas. De zui ger wordt voorzien van twee Dieselmo toren, welke bij J. en K. Smits machino-i fabrieken worden vervaardigd, terwtjr dynamo's en electromotor en worden ver vaardigd bij Smit Slikkerveer. Na afwerking wordt deze zuiger n&ar Griekenland gesleept Waddlnxveen. Woensdagavond verga derde de R.-K. Damclub „T. 0. G.". In de plaats van den heer B. A. van Roselaar, die als secretaris bedankt heeft, werd ge kozen de heer A. Th. Zoethoutmaar. De hoeren A. Janmaat H. van der Kroeg en M. Tan ge werden benoemd in de oom- missie tot voorbereiding van de feestelij ke viering van het tweede lustrum. Bij jiet opdraaien van den motor van een auto, sloeg de slinger terug, waardoor hij met kracht tegen den rech terarm van den heer E. aankwam. De arm word gekneusd, zoodot doktershulp noodzakelijk was. Op den Kerkweg reed de zoon van den heer v. d. G. per rijwiel achter een autobus aan. Zonder dat de jongen het vooraf bemerkte, stopte de autobus, waar door hij met zijn fiets tegen de bus op vloog. G. sloeg tegen den grond, doch kwam er met enkele schrammen af; zijn fiets was echter nog al beschadigd. Gevonden: Olie jas, konijn, porie- monnaie met inhoud, sleutel, een bont, fiets. Op de eierenveiling waren aange voerd 1288 kippeneieren en een partij tje eendaieren. De prijzen bedroegen voor kippeneieren f 3.56—f 5.25 en voor eend eieren f 4.06, alles per 100 stuks. Zevenhuizen. De ingezetenen hebben een verzoek tot den gemeenteraad ge richt om den prijs van den eloctrischen stroom en het tarief te verlagen. De heer Muilwijk, onderwijzer aan de bijz. lagere school op het durp, is :n gelijke betrekking benoemd te Rotterdam. Vrijdagavond trad in de Nod. Herv. Kerk op D«. Gravemnijej: uit Den Haag, die voor een talrijke schare sprak ever het onderwerp: „Waar het in den gods dienst ons gaat". Opgepast Zevenhuizen. De laatste weien hebben gemeente- en rijkspolitie verse ui llonde wielrijders, die zonder licht reden, aan gehouden, teneinde een waarschuwing uit te reiken. Ook zijn reeds «enige pro cessen-verbaal opgemaakt. Nauwkeurig wordt toegezien op het snelle rijden der automobilisten door de gemeente. De ma ximum-snelheid in de kom is 20 K.M. per uur. ONDERSCHEIDING VOOR DR: ECKENER. De internationale luchtvaartfederatie besloot .aan Br. Eokener, den comman dant van de „Graf Zeppelin" de groote gouden medaille toe te kennen. Ze zal hem in September bij gelegenheid van de volgende vergadering te Den Haag wor den uitgereikt. ERNSTIGE BOERDERIJ-BRANDEN. Zsventisn varkans om gekomen. In de boerderij van den heer J. Hin- riohs te Meedhuinen bij Delfzijl ontstond Vrijdag brand door het overslaan van den motor van een vrachtauto, die in 'n schuur was opgeborgen. Wteldra stond de geheele woning ia lichte laaie. De 'brandweer van Delfzijl moest rich beperken tot het nathouden der naastgelegen panden, die behouden konden blijven. De bewoner, zijn vrouw en xind, kon den ziöh slechts met moeite in veiligheid brengen. De woning brandde nagenoeg uit, inboedel en gereedschappen gingen verloren, Zeventien varkens kwamen in de vlam men om. Acht koslsn un twss paardtn verbrand. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de boerderij van den heer G. de Hoop te Beets. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dot de brandweer niets kon uitrichten, De geheele boerderij werd een prooi der rlamnMU. Zeven koeien, twee paaiden en een kalf kwamen in de vlammen om, terwijl de huieboedel verloren ging. De schade, die ongeveer f 10.000 be draagt, wordt door verzekering gedekt. NOODLANDING IN DE B00MEN. Vrijdagmiddag vloog de luitenant- vlieger jhr. R. W. C. G. A. Wittert van Hoogland boven Het vliegveld Soeeter- berg in een Fokker-jager D 10,# toen plotseling een deel van de rechter-even- wichtaklap in de lucht brak en een deel van den achterligger meenam. Hoewel het vliegtuig hierdoor vrijwel onbe stuurbaar werd, vloog luitenant Wittert zoo goed en zoo kwaad als het ging door en wist door gas te verminderen het toe stel op de boomen te landen achter hfct koloniehuis „De Stompert" te Soest. Door het breken van de vleugel bij de aanraking met de vrij hooge dennebóo- men, werd de schok gebroken en bleef de romp intact. De bestuurder kwam er af met een lichte peusverwonding. VERDUISTERINGEN TE ZUTPHEN. Omtrent de verduisteringen te Zut- phen wordt nader gemeld deyt de aange houden administrateur van de Nuts- spaarbank aldaar ongeveer 42.000 gul den ten nadeele van deze bank had ver duisterd en ten nadeele van de afdeeling Zutphen van den Volksbond tegen drank misbruik (waarvan hij penningmeester was) 2000 gulden. Bovendien wordt hij ervan verdacht, den beheerder van het Volkshuis te hhbben opgelicht voor 8000 gulden. Toen verdachte dit geld leende, zou hij voorgegeven hebben, het te moe ten gebruiken voor hypotheek. De ver duistering van de Nutsspaarbank loopt waarschijnlijk van 1927 af. L. moet schulden hebben gemaakt met specula ties. De betalingen der Spaarbank loopen geen gevaar, aangezien het reserve-kapi taal een bedrag van 960.000 gulden ver tegenwoordigt. RECHTSGELEERDE ALS VALSCHE MUNTER. Te Berlijn is in rijn Villa te Liohten- felde de 42-jarige Dr. C. Salaban, de uit gever van het handboek voor internatio naal recht en een bekend deskundige op juridisch gebied, met zijn echtgenoote gearresteerd wegens het maken en uitge ven van valsohe stukken van 2 mark, die prachtig nagemaakt waren. Dr. Salaban heeft bekend, sinds ongeveer 1929 30.000 zulke geldstukken te 'hebben nagemaakt, die rijn vrouw in winkels en op markten uitgaf. In den kelder van rijn lurueuse woning had hij een inrichting, waarvan hij alleen den sleutel bezat. DE BRAND BIJ SARRASANI. Ontslagen stalknecht gearres teerd. Na een langdurige ondervraging van de leden van het brandweercorps van het circus Sarrasani is een gewezen Duit se he stalknecht van het circus aangehou den. De man was reeds op 8 Januari ontslagen, doch kwam des nachts nog dikwijls het kamp binnen; de man be weert van niets te weten. Voorts vernam de politie Vrijdagmid dag, dat uit een café in de buurt een te lefoongesprek is onderschept, dat een Duitscher zou hebben gevoerd met een instelling te Brussel. Ook vroeger zou die man getelefoneerd hebben. Na bet onderzoek, dat de politie hfcjeft ingesteld, wordt het vrijwel uitgesloteï geacht, dat de brand door kortsluiting in de electrische geleiding is ontstaan. Om 2 uur des nachts is de stroom door den waker onderbroken, om het dames- perionwl, dat in if garderobe «n het cir cusgebouw nog sigaretten rookte, te no pen naar de slaapwagens te gaan. Men krijgt steeds meer de overtuiging dat u kwaadwilligheid in het spel was en wel van personen, die de enderne ming zwaar wilden treffen en die tevens op de hoogte waren van de gewoonten. Het is in dit verband veelbeteekenend, dat de plaats waar de brand is uitge broken, voor buitenstaanders niet toe gankelijk is en dat juist de garderobe ia gekozen, daar bij gebrek aan costumes de voorstelling in geen geval kan door gaan. DE DIEFSTAL TE STOCKHOLM. Het Gerechtshof te Stockholm heeft den inbreker Sjogren veroordeeld tot 3 jaar tuchthuisstraf. Sjogren had, «ooala gemeld, uit een belastingkantoor te Stock holm" ruim .50.000 Kronen gestolen. Ja renlang .had hij den diefstal voorbereid. Des nachts was 'hij de slaapkamer van den ontvanger binnengeslopen, had uit diens zak de sleutel van den brandkast gestolen en had deze sleutel, na het ple gen van den diefstal, nog in denzelfden nacht weer op zijn oude plaats terugge bracht. EEN LASTIG GEVAL Wegens een dubbel huwelijk stond Woensdag te Londen een 27-jarige chauffeur terecht. Bij de jeene vrouw, met wie hij in 1925 was gehuwd, heeft hij vier, bij de andere, die hij kort daar na had leeren kennen, drie kinderen. Als regel bracht hjj de eerste drie dagen van de week bij zijn eerste, de rest bij de an dere vrouw door. De vrouwen kennen el kaar en volgens de tweede wist de eerste sinds 1929, dat de man haar getrouwd had. De chauffeur zelf verklaarde, dat hij zijn eerste vrouw alles eerlijk had opge biecht. Zij was heelemaal niet ontdaan, en zorgde dat hij schoenen te repareprsa kreeg om wat extra's te verdienen. Nu hij zonder werk was, had zij mij aange- geklaagd. De rechter overwoog, dat, als hij den man naar de gevangenis stuurde, er nie mand zou zijn om voor de beide vrouwen en de kinderen te zorgen. Hij schortte" daarom zijn vonnis op. ALCOHOLSMOKKELARIJ IN HET GROOT. Te Chicago is een proces begonnen te gen 62 leden van een dranksmokkelaars- bende, die deel uitmaakte van het syn dicaat van Al Capone. Zij worden be schuldigd in de Staten Illinois en Iowa in de jaren 1927 tot 1931 een hoeveel heid alcohol ter waarde van 10 millioen dollar te hebben verkocht, terwijl zij twee millioen gallon alcohol zouden heb ben vervaardigd en verkocht via hun fi lialen. PRINS LEOPOLD EN PRINSES ASTflD OP DE „MARNIX". Op het Nederlandaohe stoomschip „MarpÉx van St. Aldegonde" hebben rich Vrijdag te Genua ingescheept Kroonprins Leopold van België en rijn gemalin Prin ses Astrid. Zij' werden bij aankomst san het station verwelkomd door Kroonprins Umberto van Italië en de Intaliaansohe Kroonprinses Marie José, de zuster van Kroonprins Leopold. Voorts was ter be groeting aanwezig de heer W. G. Schim mel, directeur van het agentschap der Stoomvaartmaatschappij „Nederland", die het hooge gezelschap naar boord bege leidde. De Italiaanache vorsten vertoefden ge ruime» tijd aan boord tot het vertrek van het schip. Ook tal van rijke Italiaanache autoriteiten onder wie de prefect der pro vincie en de burgemeester van Genua, waren bij bet vertrek van de „Mamix" aanwezig. DRAMA IN EEN FRANSCH DORP. Zijn vrouw «n zichzelf gedood. In de kleine gemeente Achiet-le-Petit in het Fransche kanton Bapaume beeft Zaterdagnacht een bouwkundige Cabot, 51 jaar oud, zijn 46-jarig» eohtgenoote Eugenie Lotti, gedood door een revolver schot in de linkerslaap, terwijl zij te bed lag. Daarna «tak de moordenaar rijn meu belfabriek in brand, begaf zióh weer naar zijn woning, legde rich naast het lijk zij ner vrouw en maakte een eind aan zijn leven door een revolverschot te lossen in de rechterslaap. Vooraf had -hij' alles wat waarde had in het huis vernield. Eugène Cabot had rich in den oorlog onderscheiden als sergeant-vlieger door zijn stoutmoedige vluchten .Hij werd ver schillende malen gewond en moest een schedelboring ondergaan. Wegens rijn heldhaftig gedrag werd hij op het slag veld gedecoreerd. Den laats ten tijd verkeerde hij in gel delijke moeilijkheden. Als gevolg daarvan leefde hij zeer teruggetrokken. Hun groo te woning noemde men „het geheimzinni ge huis", daar geen enkel bewoner be trekkingen onderhield met de buitenwe reld. Ia dea bewuste* aaeht wod de burge meester gewekt door eea verdacht geknet- ter, liep de straat op en bemerkte den felr lea braad ia de gebouwen vaa Chabot Toen hij bet huis binnendrong, void hij gelijkvloers «Ilee stuk geslagen en tol van papieren lagen tusschen de overblijf selen. Een petroleumlampje verliohtte dit tooneel van verwoesting. In de slaapka mer der echtgenooten lagen beiden ge kleed te bed. De hoofdkussens waren ge drenkt in bloed en man en vrouw had den reeds opgehouden te leven. Gendarmen vonden op de trapdeur de medailles van Cabot, met dit opsohrift in groote letters: „Halt! Groetl" In de fabriek, die geheel afbrandde, troffen de gendarmen nog enkele ledige benzine blikken aan, de inhoud had waar schijnlijk gediend om den brand te ver oorzaken. DE NOOD IN NEW YORK. Een comité uit de bestuursleden van vereenigungen voor maatschappelijk 'hulp betoon te New York heeft dezer dagen een brief gericht tot burgemeester Wal ker, waarin wordt aangedrongen op uit breiding der maatregelen tot ondersteu ning der noodlijdenden. De nood in de stad is zonder voor beeld. aldus do brief, en duizenden «uilen een prooi worden van den honger, indien niet spoedig wordt geholpen. De vorige week ia reeds voor meer dan honderdduizend dollar aan levensmidde len verstrekt, of in totaal sinds Novem ber, voor bijna vijfhonderdduizend dollar, waarbij nog komen groote hosvesèhsden kolen en klseran. Ten einde New Yoifc voorfoopif te hel pen uit de ergste moeilijkheden van den financieelen noodtoestand, heeft de staat New York de gemeente een bedrag van 15 millioen dollar voorgeschoten, totdat de leening op korten termijn van ft) mil lioen dollar, waarover met de banken wordt onderhandeld, definitief tot «tand zal rijn gekomen. EEN 2-JARI9 GEBOORTEN- MORATORIUM. In allen ernst publiceert mevr. Sanger in de New-Yorksohe pers het voorstel om de malaise op te loesen door een 2- jarig geboorten-moratorium .De redster van haar land rekent uit, dat in Ameri ka jaarlijks 2.250.000 kinderen geboren worden, dat gemiddeld 250 dollar uitga ven per kind geschieden, hetgeen in to taal een bedrag oplevert van 562.250.0(X) dollar en dat een moratorium van 2 jaar alzoo een besparing van i.124600.000 dollar bettekenen zou. Daar voegt mevr. Sanger dan nog een dan te besparen be drag van 87.500000 dollar toe aan be grafeniskosten van kinderen, die in de eerste 2 levensjaren sterven, alsmede de onderhoudskosten v&n alle kinderen ge durende 2 jaren. Samen becijfert zij 3 milliard 275 millioen dollar besparing. Dat in een land, waar het k&meraad- schapshuwelijk en het proefhuwelijk uit- gevonden werd en waar formeels eoht- scheidingsfabrieken bestaan, ook «nik Sen idee opkomen kon, is geen wonder. Op merkelijk is eehteT wel, dat het in ern stige bladen gepubliceerd werd en dus niet tot den onzin, die geen drukletter waard is, wordt gerekend. BRANDSTICHTING EN VER ZEKER INGSBEDROG. Te Bom brok in de Men Bijoustraat tegen den a/vond een brand uit. Een voor bijganger bemerkte, dat tusschen de jar lourieën van een woning rook te voor schijn kwam en meldde het geval bij de brandweer. Deze vond, in de woning gekomerg brandende tapijten en kussens. Omdat de brand uitbrak, terwijl er niemand thuis was, meende de politie, dat de oorzaak er van was toe te schrijven aan onvoor zichtigheid 's Avonds echter verscheen de bewoon ster van het huis bij de politie en gaf aan. dat niet alleen de k/ussena en tapij ten verbrand waren, maar dat zij ook geld en kostbaarheden in de kamer had opge borgen, die nu niet meer waren te vin den. Zij vermoedde, dat er wellicht ge durende haar afwezigheid iemand het huis was binnengedrongen, die het geld en de kostbaarheden had gestolen en daarop de kamer in brand had gesto- D"e schade werd op 5000 Zwitsensche franken geraamd. De politie constateerde spoedig, dat de feiten niet overeenkwamen met de aan giften van de dame. Men nam haar een verhoor af, waar- hij rij trachtte zich te verontschuldigen, met alle mogelijke tegenspraken, doch eindelijk gaf rij toe, dat zij den brand had gesticht om in het bezit van de ver- zekeringssom te komen. Het geld en de kostbaarheden had rij elders verstopt. MODERNE ROBINSON CRUSOE. Jarenlang ep onbewoond •Hand. Dertig jas» geleden vertrok een J<m*- menncth, Andrew Swan genaamd, als wa- troos met een zeilschip uit Greenock en1 sedert dien heeft men niets meer van hem gehoord, tot eenige dagen geleden, toen een oude afgewerkte man in de plaats te rugkeerde en rioh bekend maakte als de verloren gewaande, vertelt de Tel. Swan heeft in de afgeloopen dertig jaar heel wat meegemaakt. Het zeilschip vloog bij den Evenaar in brand en de beman ning moest het schip verlaten. Swan slaagde er in met nog vier leden der bemanning een onbewoond eiland te bereiken, waar zij eendge jaren als Ro binson Crusoë leefden. Eindelijk slaagden zij er in de aandacht van een voorbijva rend schip op zich te vestigen en de vijf mannen konden gered worden. Het zee mansleven had Swan nog niet afgeschrikt en hij maakte nog verscheiden reizen, tot hij rich aan land vestigde, d.w.z., hij bleef niet op den vasten bodem, maar werd duiker, zoodat hij regelmatig in rijn element vertoefde. Ondanks zijn vele avonturen, is de werkkracht van Swan nog steeds niet uitgeput. Hij houdt van gevaren en zoekt ze op. INGEZONDEN MEDEDEELING. Ilw 7pnnu/pn komen tot rusi,kal- meeren en worden da^r jj teven* gesterkt door het gebruik van Mijnhardt'a Zenuwtabletten Qlazen Buisje 75 ct. Bij Apoth en Drogist. HET PAARD IX DEZEN TIJD Bij een debat in het Hongaarsche parlement over de malaise, klaagde onlangs een afgevaardigde van de par tij van kleine boeren, dat men hem op de markt te Nagykanizsa voor zijn mooiste paard nog geen 60 pengo (pl.m. 26 gulden) had geboden, zoo schrijft men aan de NR- Crt. Een andere afgevaardigde merkte op, dat men reeds voor 10 pengo een paard kon krijgen, waarop de derde de droevige geschiedenis verhaalde van een landbouwer, die omdat hij zijn paard niet meer kon houden, hem zijn ransel omhing, waarin hij de veepaf deed met een briefje en het paard het land instuurde» In Uhet briefje beval hij het paard aaA de welwillendheid van den vinder, met de meedeeling, dat hij het niet over zich kon verkrijgen, het goede beest af te maken. Het ronddwalende paard is later door een veldwachter ge vonden, die het thans onderhoudt. ALS 1>E LIE*DE VERVLIEGT lie lilmster Pola Negri is een pro» ces tegen haren vroegeren echtgenoot Prins Serge Mdivani begonnen Zij verlangt van hem een bedrag van 80 000 dollar dit zij zooals Pola aangeeft aan den prins zou hebben geleend. Prins Serge van zijn kant verlangt echter van Pola een bedrag van 131.000 dollar. Hij leende haar clit geld. toen hij reeds getrouwd was met Mary Mc. Cormick. een opera-ster. De prins zegt, dooit een cent van Pola Negri geleend te hebben. Nog steeds draagt zij zijn naam, wat in strijd is inet de wet en van weinig kieschheid getüigt Daarentegen beweert Pola Negri, fiat het proces, dat haar gewezen echt genoot voert, belachelijk is, daar zij voor dit bedrag hard heeft moeten werken; zij wil terug hebben, wat haar toekomt. BRIEF MET RLTM f 5000 ZOEK. Een aangeteekende geldzending uit Amsterdam en bestemd voor Amers-i loort is zoek geraakt. De inhoud bestond uit: vijf biljetten van duizend gulden een van twee-» honderd gulden, een van twintig en een van tien gulden. De nummers der lal jetten zijn bekend DIEFSTAL VAN SCHILDERIJEN Uil een kerk. Het is gebleken, dat te Gent onbe kenden. die zich in de St. Niklaas« kerk lieten insluiten, drie schilderijen van oude meesters hebben ontvreemd. Op het oogenblik worden er in de kerk herstellingen uitgevoerd aan de ramen. De dieven konden zich dus bedienen Van de ladders welke door de werklieden in den loop van den dag waren gebruikt en ter plaatse waren achtergelaten.. Een doek werd uit de omlijsting gesneden, dat van 'een onbekenden meester is. en een zittende Onze Lieve Vrouw, met op haar Schoot het kindje Jezus voor- stelt..*Voor 'haar staat St. Antonius.. Verder werd het doek van >den Gentschen schilder Abraham Jans- 103. Den anderen morgen vroeg werd er gebeld. Het was Tinus, de knecht van boer Knekel, die Oen uur buiten het dorp woonde. In zijn pyjama en op rijn bloo ts voeten slofte meneer naar beneden. „Ol hij tu4m« Bin «m tal men, want één der koeien had een ge zwel op d'r rug". 104. Nu, dat beloofde meneer Pimpel mans. Toen viel rijn oog op boer Kne- kel'e bood, die door rils dor palingen «do lieveling" genoemd werd om. «n raohtv aardig karakter. „"Waar is het soete beestje dam?" rei meneer op suikersoeten toon en aaide den „lieveling" over rijn dikken kop. tweede blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND ZN UTRECHT. Schoonhoveneche Courant MAANDA0 1» JANUARI 1W sens, voorstellend den H.j Hierony- mus in meditatie gestolen./Het is een zittende figuur in rooden mantel gn huid. Uit een andere kapel werd een doek uit zijn omlijsting gesneden, dat voorstelt de H.» Maagd.. NIEUWE HIMALAYA BESTIJGING. De bekende, nog jonge Engelsche bergbeklimmer Frank SmyUie, die aan hel hoofd van een kleine expe, dille verleden jaar een der toppen van de Himalaya, de Mount Kamet bereikte, het hoogste punt van het Himalaya-gebergle. waar tot nog toe ooit inenschen zijn geweest, treft voorbereidingen voor een nieuwe Britsche expeditie, die. wanneet de toestemming van de politieke autori teiten wordt verkregen, dit jaar een poging zal doen opi de Nangaparbat tebekUmmen. dert hoogsten top van de Westelijke H'/ualay» die 26.629 voet, bijnf den zeespiegel ve. teing om dezen Iop te beklimmen is S7 jaar gefedeii gedaan door vier Fnaelsche bergbeUi miners. o w- Mummery enrBruce, die met ,een helper een hopgte bereikten van ongei veer 6000 meier. DE BEWAPENING VAN SOVJET- /RUSLAND- De Fransche Senaatscommissies van Builenïandschc zaken en Leger- zaken bespraken Vrijdag den mill- zich 8000 meter, boven 'heft. De laatste po-» tairen toestand in Sovjet-Rusland en het militaire karakter van het Vijf jarenplan.. De commissies stelden vaat. dat de sovjet-jregeering tol nu toe 'niet de inlichtingen over de bewapening heeft verstrekt, zooals door de andere sta ten is geschied, en in hun rapport verklaren zij, 3at Rusland de bewape ning van zijn nationaal leger voltooit door het Vijfjarenplan.. Het leger'is gelegen ten Oosten van den Oeral.. Het actieve leger telt thans bijna een millioen soldaten en drie millioen kunnen direct gemobi liseerd worden.. Het Vijfjarenplan blijkt in elk opzicht een plan te„zjjn tot bespoediging van de nationale"mi litaire bewapening. De voorzitters der commissies werden bijgevolg ermede belast den premier Laval te wijzen op het gewicht van de geconstateerde feiten en op de noodzakelijkheid, dat de Fransche delegatie van het begin der ontwapeningsconferentie af ge« bruik maakt van fieze feilen., ONSCHULDIG VEROORDEELD. In October 1929 werd een Bul« gaarsch bakker. Pohl genaamd, we gens moord tot tien jaar tuchthuis' straf veroordeeld. Eenigen tijd geleden werd het pro ces aan revisie onderworpen, die Vrijdag leidde tot vrijspraak van den veroordeelde'Gebleken is dat een ander den moord heeft gepleegd. EEN JEUGDIGE parachute-springster. NEGEN SLA CHTOFFEMS. VAN OVERSTBOOMING. De tornado in de Ver, Staten heeft in de stroomgebieden van de Missi- sippi en Tenessee groote overatroo. nungen veroorzaakt. Vijfduizend per sonen zijn op de daken en in de boomen gevlucht en wachten op ver, lossing.. Het staat vast, dal te Trenton dat evenens door den orkaan is ge teisterd, negen personen om het leven zijn gekomen en velen gewond wen den, onder de dooden bevinden zich een moeder met vijf kinderen. De boerderij waarin zij woonden is vol komen verwoest. KANTONGERECHT TE SLIEDRECHT. Uitspraken van IA Januari. J. V. d. H. te Giessen-NiauwJieri, over treding Motor- en Rbwielwet, 1 2 of 2 d. J. A. de H. te Langerak, stroopen), f 3 of 3 d. A. T. te Sliedrecht, dronkenschap, f 6 A. B. te Sliedrecht, dronkenschap, 3 d A M te Noordeloofl. overtreding Mo tor-en Rijwieiwet, f 0A0 of 1 week tucht- ""j00? te Rotterdam, straatschenderij, f 5 of 1 week tuchtschool. H de O te Goudriaan, vissollen zonder vergunning, f A of A w. tuchtschool, met verbeurd verklaring der in beslag geno- men doggers. J. L. te Sliedrecht. het werpen van vuil op den openbaren weg, f 3 of 1 w. tuohfc- '"iTc. K.. te Sliedreoht. arbeid laten ver richten buiten gestelde uren, f 2 of 2 d. A. M. te Giessendam, vissohen m ver boden water zonder vergunning, f 1 of 1 d., met verbeurd verklaring der in be- Mag leerplichtwet, f 3 ol 3 j] V. te Sliedrecht, Bikwet, vrijspraak, met teruggave der in beslag T. A. S. te Sliedrecht, «onder richtbo- re numgnarploat rijden, i 1 of 1 d. B. G., niet op eerate vordering rijbe wijs toonen, J 0.60 of 1 d. W. K. te Nieuwpoort, geen signaal ge ven, f 2 of 2 d. G. V. te Giessendam, rijden mot niet ingeechreven motorrijtuig, terwijl de la ding meer dan 2 Meter buiten de achter zijde eteeikt, f 3 of 3 d. H. M. te Sliedrecht, met voertuig in verboden weg bevinden, f 2 of 2 d. G. J. V. te Goudriaan, auto onbeheerd laten staan, f 2 of 2 d. M. J. van R. te Papemdrecht, «onder licht rijden, f 2 of 2 d. A. van W. te Sliedrecibt, vloeken, f 2 of 2 d. A. D. van G. te Giessendam', voetballen op openbaren weg, f 2 of 2 d. S. J. W. te Vianen, aohternummOT on verlicht, f 2 of 2 d. i G. te Goudriaan, ach tern ummer on verlicht, f 3 of 3 d. A. V. te Sliedrecht, tegen vensterkozijn rusten, f 3 of 1 w. tuchtschool. W. V. te Molenaarsgraaf, boomen niet behoorlijk opsnoeien, f 0 of 0 d. H. K., verkeer in gevaar brengen, f 3 of 3 d. Alcohol «n snelverkeer. S. K. R. te ^liedreoht was beschuldigd van het rijden mot een motorrijtuig, ter wijl hij verkeerde onder aoo'n invloed van alcoholhoudende drank, dat hij niet in staat moest worden geacht, het rijtuig naar behooren te besturen. Het 0. M. eisohte f 1000 boete met ont zegging van de bevoegdheid om motorrij tuigen to besturen gedurende den tijd van 1 jaar. Uitspraak over 8 dagen. J. Vliet en beneden, die den val op J. H. P. te Rotterdam, geen bekwasm stuurman aan het roer, f 8 of 3 d. L. B. te Sliedrecht, overtreding leer plichtwet, f ObO of 1 d, H. S., zonder bekende woon- of ver blijfplaats, met schip verkeerde helft der flVHT bevaren, f 3 of 3 d. il. J. te Giessendam, schreeuwen en vloeiken op den weg, f 2 of 2 d. T van der S. te Sliedrecht, met tweeën op een daarvoor niet ingerichte fiets rij den, f 3 Of 8 d. A. C. S. te Leerdam, a.: schreeuwen en luidruchtig gedragen f 1 of 1 d., b.: valschen naam opgeven f 3 of 3 d. C. V. te Dordrecht, ontslag van rechts vervolging. BOSKOOP. January Geboren; Johanna Anna, d. van P. Vermeulen en Joh. v Ree "Wilhelmi- na, d. van Jac. v. d. Plant en A. S. Slap pende! Jannigje, d. van E. van Veen en A. v. d. Weide Lambertus Krinus Adrianus, z. van W. G, Houdijk en E. J. Droog. Leendert, z. van L. van Dijk en G. Verboom Pieter, z. van B. W. Koomen en S. Kinkel. Ondertrouwd; F. J. G. Hooftman en A. G. v. d. Toorn N. Paling en K. Slingerland. Overleden; J. Domburg, 57 j. CAPELLE a.d. IJSSEL. Januari. Geboren: Arie, z. van F. D. van den Dool en M. van Nielen. Frederik Da vid, z. van J. Iedema en F. Gonlag. Arnold.ua Willem, z. van D. de Jong en A. A. van Herwijnen. Gerrit, z. van H. Bovekerk en A. Jongeneel. Arie, z. van G. Baas en W. Lems. Gijsbertha, d. van P. Snoeij en A. Vogelenzang de Jong. Johanna Maria, d. van J. v. d. Windt en T. Wl. van Weelde. Asie, a. van B. Vèrkaik en E. Schouten. Geor ge, van G. Mouril en L. de Wit. - Trijntje, d. van A, J. Boom en J. M. Vuijk. Abraham Willem, z. van A. W. den Houting en J. Oudahoorn. Adria nus, z. van A. Trouwborst en N. van de* Vlist. Ondertrouwd: W) de Gïoot, 22 j., en J. Verschoor, 18 j. Getrouwd: A. van Kooten, 24 j., en S. van Herk, 19 j. J. van den Berg, 22 j., en A. C. van Vuuren, 21 j. HAASTRECHT. Januari. Geboren: Dirk, z. van W. M. do Jong en M. G. Verstoep. Margaretha, d. van A. Griffioen en J. G. Kiel. Hen drik Marinus, z. van L. van Dijk en M. Kooij. Adrianus, z. van H. Dullemont en H. M. van Prooijen. Frederik, z. van J. van Holten en G. Blonk. Wil lem, z. van G. M. Eegdoman en G. E. Spruijtenburg. Jan Hendrik, van L. van Duivendijk en A. Brand. Pe trus Jozef, z. van A. van den Hoek en |W Heijneman Getrouwd: G. J. H. van der Hee en M. G Noofiander. J. G. Ueok en T. G. de Bruin. HEI- en B0EIC0P. Januari. Ondertrouwd: J. P. Kooijman, 22 j. en G. de Gans, 24 j. HEKENDORP. Jan. Geboren: Jan, i. 1 A. M. Kaateleiij. Getrouwï: J.» Th. Frackowiak. LAN GETUIGE WEIDE. Jan. Geboren: Geertruida Hendrika Alberta, d. van A. M. Overeem en G. L. van dan Broek. Ondertrouwd: A. Benschop en W. van der Stelt (wed. W. Boerefijn). M0NTF00RT. Januari. J Geboren: Hendrika Cornelia, dJpan G. Jongeling en M. A. Hoeboer. Mntonia Johanna, d. van B. Camu en Wee- seis. Paulus Gijebertue, z. van G. Snel en A. M. Kemp Anna Antonia, d. van W. Th. Stolker en H. Minfen. Ondertrouwd: P. van der Lindep, 54 j.f weduwnaar van A. M. Veenb^ink en G. Pardoel, 53 j. (te Benschop). ■f Overleden: (St. Anthonius gesticht) G. van Putten, 72 j., weduwe van G. Spruit. WADDINXVEEN. Januafi. Geboren: Johanna, d. van A. Burg en F. Boom. Geertruida, d. fran J. v. d. I xx) en A. A. Broer. Dirk, z. van R. Vuurens en F van Leeuwen. Marga retha Alberdiena Geertruida, d. van J van Nielen en P. G. Mooy. Gerrit, z. van K. van Ringelenstein en E. Hofstede. Overladen: G. Stak, 40 j., eohtgenoote van H. Graven. M. VooTdendag, 77 j., echtgenoote van A. G. Dronkert. WIJNGAARDEN. Januari. Ondertrouwd: L. Tukker, 27 j., en A. Baan, 24 j. de Veen en E. Gemeenteraadsvergadering op 22 Dec. Afwézig wegens riekte de burgemeester. D» "Voorzitter, de heer M. M our ik, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en na een kleine opmerking van den heer v. d. Giessen, welke in de volgende ^notu len z&l worden opgenomen, vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van de ge meente Wehl, om adhaesie te betuigen aan een verzoek tot instelling van een afzonderlijk ministerie van Landbouw, waartoe met algemeen® stemmen wordt besloten. Alvorens de raad Overgaat tot de be noeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur vraagt de heer Van der Giessen het woord. Als men vraagt of het Burg. Armbestuur beantwoordt aan zijn doel, zegt spr.: neen. Die menschen hebben geen begrip van wat een behoeftig gezin toekomt en zoeken ook niet bet minste contact daarvoor. De Voorzitter vraagt, wat de heer v. d. Giessen daarmee wil? Wil hij er andere menseden in? De heer v. d. Giessen zegt dat dit zijn bedoeling niet is. Maar spr. eischt, dat ze nauwkeuriger hun plioht doen. Hij weet een geval, dat een persoon f 10 on dersteuning ontving, maar omdat z'n vader de overtuiging had, dat hij met zijn gezin daarvan niet kan rondkomen, heeft die er f 5 bij gegeven, waarvoor hij dan werk moest doen. Nu houdt het B. A. de volle f 10 in en zegt dat hij een week loon bij zijn vader verdient. Na lang lo ven en bieden krijgt hij f 5 per week, zoodat zijn vader weer te hulp springt met f 5 per week, ofschoon 't boven zijn krachten gaat, omdat hij er ook voor moet werken. De heer Suiker zegt, dat wanneer dit zoo is, do Leer v. d. Giessen namen moet noemen. De hger v. d. Giessen noemt den naam, waarop een korte bespreking over den persoon volgt. De heer v. d. Giessen bóopt bij de rondvraag nog iets te mogen zeggen aangaande de bedeeling in de gemeente. De heer Suiker verschilt met den heer v. d. Giessen eenigszins van opvat ting betreffende het B. A. Dit behoeft niet altijd direct'klaar te staan als er iemand aanklopt. Er zijn menschen, die met al hun geschonken levensmiddelen raar omspringen. Spr. noemt daarvan 'n voorbeeld. Dt heer v. d. G i e s i e n zegt, dat men niet moet oordeelen naar de allorslecht- sten. Als maatstaf moet men zich een goed gezin stellen en men kan, ondanks gevallen als het hier genoemde, zijn me- demenscben niet laten omkomen. Toe- cht dat de bedeeling goed woruc uitge voerd, is noodig. De Voorzitter zegt, dat de raad ie toegekomen aan 't punt benoeming van een lid van het B. A. Op de voordracht staan de heeren A. D. Mourik (aitr.) en M. Korporaal. Hiervan verkrijgt de heer A. D. Mou rik 6 stemmen en 1 blanoo. Aldus is ge kozen de heer Mourik. Thans is aan de orde de benoeming van een lid der commissie van toezicht op 't lager onderwijs, aftr. de heer G. Korevaar Az. Op de aanbeveling staan de heeren C. Korevaar en A. Verhoef. De heer Korevaar verwerft 6 stemmen en de heer Verhoef 1. Gekozen wordt de heer Korevaar. Verordening Winkelsluiting. De Voorzitter licht de verorde ning in verband met de winkelwet 1932 toe. De winkels moeten gesloten zijn van 10 uur n.m. tot 6 uur v.m., met uitzon dering van de barbiers- en kapperswin kels, waar uitsluitend toilet-benoodigd- heden worden verkocht. B. en W. wor den genmchligd dit te regelen naar de plaatselijke toestanden Het college stelt voor deze zaken te sluiten van 10.30 n.m. tot 6 uur v.m. De heer Tukker vraagt, od daar de Zon- en Feestdagen onder begrepen zijn. De heer Van der Giessen zegt, dat de extra feestdagen tegenwoordig ge bruikt worden als al gemeen» uitgaans dagen. Spr. zou het overbodig vinden dan te sluiten. De verordenning wordt as. h. st. aan- Een suppletm;?' kohier der 'hondenbe lasting wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor aan de leden van de Vrijw. Brandweer een gratificatie toe te kennen van f 2.50 per werkend lid per jaar. De heer Oskam vraagt, hoeveel kee- ren per jaar de brandweer oefent. De Voorzitter Antwoordt, dat dit tot nu toe aan haar beoordeeling is over gelaten. De heer Oskam zou willen vaststel len. dat minstens 4 maal per jaar ge oefend wordt. De Voorzitter zegt toe. hierover met de brandweer te zullen beraadsla gen, Z. h. st. wordt de gratificatie daarna toegestaan. Rondvraag. De hee^ Suiker had gedacht, dat op de agenda zou staan de benoeming van een gemeente-opzichter, wegens overlij den van den heer Van den Berg. DeVoorzitter zegt, dat dit wegens ziekte van den voorzitter uitgesteld is tot een volgende vergadering. De heer Suiker vraagt, of er een voorschrift bestaat omtrent den stand van electrische lantaarns op fietsen. Er zijn lichten, <Ée zeer verblindend werken en een ander zelfs noodzaken af te stappen. De Voorzitter zegt, dat daar een bepaling bestaat en spr. de politie zal gelasten, daarop nauwlettend toezicht te houden. _r Bij de rondvraag vraagt de heer V a n der Giessen nogmaals- het woord, aangaande de bedeeling in de gemeente, en zegt in aansluiting op het voorgaan de, dat er namens het B. A. en de diaco nie zeer echeevie verhoudingen in de bedee ling zijn. De één krijgt overdadig, de an dere te weinig en weer anderen mets. Wanneer er een steunregeling was, dan zou er bedeeld worden naar den zuive ren maatstaf en de heeren in de gemeen te waren van de verantwoording onthe- Na eenige gevallen genoemd te hebben der scheeve bedeeling en daarvan er nog meer zijn te noemen, vraagt de Voor zit t e r, wat de heer Van deT Giessen nu De heer v. d. G i e s s e n De instelling van een steunregeling. De Voorzitter zegt, dat de heer v. d. Giessen daarvan «en voorstel ma ken moet voor de volgende vergadering. De heer v. d. Gi e s s e n zegt toe, dit üsoo spoedig mogelijk te «uilen indienen. Hierna sluiting. Gemeenteraadsvergadering op 23 De- Voorzitter de burgemeester, de heer W. A. Laurense. Afwezig met kennisgeving de heer G. de Jong. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed, waarna de notulen wor den aaogehoudefi tot de volgende verga dering. Een verzoek van het gemeentebestuur van Wehl om adhaesie te betuigen aan het adres van den raad dier gemeente aan de Kroon, voor het instellen van een ministerie van landbouw, wordt voor ken nisgeving aangenomen. Aon din heer M, yan Dijk wordt op rijn verzoek de pacht van t grond van f 11 op f 5.50 gebracht. De heer D e Ro o ij wü er bij bepalen, dat dan ook de beschoeiingen moeten worden onderhouden, waartoe wordt be sloten. Het polderbestuur van Giessen-Oude- benedenkerk heeft bericht, dat het de verlaging van den huurprijs der raads zaal niet voldoende vindt. Besloten*'wordt om voor f 25 per jaar de zaai te verhuren. De heer De R o o ij meent, dat er bij de wed. Dekker een zaal is gehuurd Daarna leest de Voorzitter een schrijven voor van den bedrijfsleider der waterleiding, den heer A. van 't Verlaat, om toeslag, in verband met het verminde ren van salaris van f 500 op f 200. Voor f 300 is hij bereid om de functie te blij ven veryullen, De heer V a n D a m wil eerst probee ren, of er andere personen zijn voor f 200. Do heeren Westerhout en Van Noordennen vinden, dat f 300 niet te veel is. De heer D e M i k is van meening, dat de heer Van 't Verlaat nog meer andere baantjes heeft van de gemeente, zoodat hij voor f 200 deze betrekking wel kan nen en Van de Het voorstel van B. „en W. om het sa laris van den bedrijfsleider der waterlei ding voor 1932 op f 300 vast te stellen, wordt in stemming gebracht, doch de stemmen staken. Voor stemmen de hee ren Leenman, Westerhout, Van Noorden- de wethouders. Van Harten en Uitbreiding. In verband met een schrijven van de firma S. van 't Verlaat te Dordrecht, om een weg te mogen aanleggen van 6 Me ter breed, stellen B. en W. voor dit ver zoek in te willigen. De heer Leenman heeft geen be zwaar, maar wil de voorwaarde stellen, dat de woningen minstens 2 Meter van den weg worden gebouwd. Spr, vindt 6 Meter breed genoeg. De heer De Mik zegt, dat de bouw verordening 8 Meter voorschrijft, en heeft bezwaar om voor 6 Meter vergunning te verleenen. De heer Van Dam vmdtde plaats voor de uitbreiding niet zoo geschikt, en zegt, dat het beter is aan den rivier kant. De Voorzitter is verheugd, dat er hier nog zooveel particulier initiatief is. Wethouder Van Harten zegt, dat er Mieter uit den weg wordt ge bouwd. De heer Boon vraagt, wie voor de gemeente toezicht houdt. De Voorzitter antwoordt, dat de gemeente-architect dit doet. De heer Boon zegt, dat als hij het zelf doet, het wel in orde komt. Het gemiddelde bedrag der kosten per leerling der openbare scholen over 1920 wordt vastgesteld op f 14.32. Ais gemeente-geneesheer voor het jaar 1932 wordt aangewezen de heer M. Schlemper. Aangenomen worden de voorstellen, om de politieverordening aan te vullen met de bepalingen, dat zonder vergunning in gevolge de Hinderwet, men niet meer dan 200 K.G. benzine en petroleum in voorraad mag hebben en een yerbod, dat wielrijders zich aan rijdende voertuigen of auto's vast te houden, terwijl eveneens een verbod wordt toegevoegd om op rij dende voertuigen of auto's te klimmen. De heer Boon zegt, er al meer op te hebben aangedrongen, om ook de gehee le verordening nog eens na te gaan en zoo noodig te wijzigen. DeVoorzitter raadt den heer Boon aan tijdens de Kerstvacantie eens na te gaan, wat naar zijn meening veranderd moot worden en dan met voorstellen te komen. Crisiscomité. De Voorzitter deelt mede, dat al leen die gemeenten in aanmerking ko men voor uitkeoring uit het «risisfonds, die eerst 10 cent per inwon#» aan het nationaal crisisoomité zenden. B. en W. stellen voor om dan f 420 beschikbaar te stellen, zoodat Jan ongeveer f 840 wordt terugontvangen, welk bedrag besteed moet worden voor toekenning van kleeding, schoeisel, beddengoed enz. aan behoefti ge gezinnen, welk bedrag wordt toege staan. 4 De Voorzitter wil een oorrdtê vor men, bestaande uit B. en W., de armen- oomtmassie en de werkgevers en werkne mers. Spr. wenscht geen giften aan de huizen op te halen. De heer Van Dam stelt er prijs op, dat er ook een vertegenwoordiger van den Gentr. Bond van Transportarbèiders in het comité is. De Voorzitter zegt, dat een der raadsleden bij hem geweest is, om aan de werkloozen een extra uitkeering van 25 pCt. met Kerstmis te verstrekken. Ais 25 pCt. van de uitkeering wordt ver strekt, zullen do kosten f 130 zijn. De heer Van Dam zegt. dat op vele plaatsen een extra uitkeering wordt ge- ^e'en. zoodat hij er met klem op aan dringt, daar de steunregeling hief aan den lagen kant ti.

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 4