De lotgevallen van PIMPELMANS i'&feJ00 I Wat geeft de Radio Kerk en School 'RlOTiLr m F, Stadsnieuws. Telegrammen. Sportnieuws. Predikbeurten. Marktberichten Gemengd Nieuws EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovsnssh* Csursnt WOENSDAG 34 FEBRUARI 1SSL Dsndsrdsg 28 Februari. Hllvsrtum. A.V.RO. 8—10 Grvno|foon 10—10.15 Morgenwijding; 10.15--»0.30 Gramofoon; 10.3011 Soliaten-Colncert (Viool en Zang); 11—11.30 Knip-.üreiu Kinderkleeding; 11.3012 Voortzet ting Solisten-concert; 122 A.V.R O. Klein-Orkeat en Gramofoon; 2-^2.30 Halfuur voor de Vrouw; 33.45 Knip cursus voor gevorderden; 3.454 jGra- mofoon; 4—5 Ziekenuur; 56.30 Om- roep-Orkeat en Zang; 6.307 Sjbort- praatje door H. Hollander; 77.30 Om roep-Orkest; 7.308 Engelschei les voor beginners; 88.15 Gramofloon, 8.1510.30 Symphonio-Ooncert; in de pauze Gramofoon; 10.30-10.45 Nieuws berichten; 10.4512 Kovaos Lajoe en rijn Orkest en Gramofoon. 1 Huizen. KR.O. 8—0.15 Concert; N CR V. 10—10.15 Gramofoon; 10.13—10.45 Korte Ziekendienst; 10.4511 Graimo- foon; K.R.O. 1111.30 Gramofoon; ll.&>—12 Godsdienstig halfuurtje; 12.15—2 K.R.O.-Orkeet; N.C.R.V. [2— 3 Cursus fraaie handwerken; 33.30 Vtouwenhalfuurtje45 Ziekenuurtje 55.45 Cursus Handenarbeid voor de Jeugd; 6.456.45 „The Colunkbia Three"; 6.457 Cursus Knippen en Stof versderen; 7—7.30 Vragenhalhjur- tje; 7.45-8 Persberichten; 8-0.30 Evan gelisatie samenkomst uit de Kerktaal der Baptiste Gemeente te Den Haag. Voorganger: Ds. J. Jeronünus; 9.30 10.30 Trio (Piano, Viool en Cello); CTO.30—10.40 Persberichten; 10.40— 11.80 Gramofoon. Vrijdag 26 Februari. Hilversum. V.AJt.A. 6.457 en 7.8Ö 7.45 Lichaamsoefeningen8 uur Glra- mofoon; 9 uur V.A.R.A.-Septet; V.P. R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A.R.A. i0.15 uur Voordracht door Kees Bak ker; 10.30 uur Concert (Vervolg); 111 uur Voordraoht door Kees Bakker 11.20 uur Concert (Slot); A.V.R.O. 112 iil Gramofoon en Zang; 12 Omriep Orkest; 2—2.30 Uitzending voor Scho len; 2.30—4 Omroep-Orkest en Gi foon; V.A.R.A. 4 uur Pianooo 4.30 uur Na Schooltijd; 5 uur V.A.RjA. Orkest; 6.45 uur Dr. H. B. Wiardi „Inleiding over de beteekenis van beginselprogram voor de politieke par tijen"; 7.15 nur Concert (Slot); V.jP. R.O. 8 uur Catechisatie Kerkgeschie denis 17o—20e eeuw; 8.30 uur Haydn- cyclus; 9 nur Ds. E. J. v. d. Brugh ovpr „Twijfel"; 9.30 uur Trio no. 9, Haydj 10 uur Persberichten; 10.15 uur Ds. 1 Cramer orver: „Gevaren bij het, vertel len. Wenken voor den verteller. Samei vatting"; 10.45 uur Gramofoon; V. R.A. 1112 Gramofoon. Hulzen. KR.O. 8-4). 15 Concert; 11 11.30 Gramofoon; 11.33"12 Halfuurtje voor zdeken en ouden van dagen; 12.1(5 I—1.45 K.R.O. Kwintet; 1.45—2.30 G: mofoon; 36.30 Solistenooncert (Vi< Piano en Orgel);5.30—7.10 K.R.< Kunstensemble; 7.107.30 Ir. A. R< broek over: „Mobiele of veranderl; pacht"; 7.45—11 K.R.O.-Orkest Zang; pl.m. 9 uur Nieuwsberichte: II12 Gramofoon. veel ton-rondte heeft, terwijl voorts bij ft Kralingsche Veer een scehrpe 'bocht is gelegen, waarbij het wegdek in de buj- tenfcijde van de bocht te laag ligt. Hetzelfde euvel bezitten alle bochten i zekere mate, vooral bij het café Toepad is de digging van het wegdek in de bocht gevaarlijk. T3e B.B.N. sou het met het oog op d i veiligheid van het verkeer op den wei: op prijs stellen, indien aan de genoem de bezwaren op eenigerlei wijze tegemoe gekomen zou kunnen worden, hetzij door vermindering van de ton-rondte of door dn de bochten althans het wegdek aan dfe buitenzijde van ds bocht hoogar 4e leg gen. Auto fs water. Haastrecht. Maandagmorgen half drie uur ie een luxe tweepereoone-auto, ko-j mende uit Utrecht en op doorreie naarj Rotterdam en Rozendaal onder deze ge meente bij het Ooievaaraneet van den hoogen dijk gereden en in een diepe wa terput terecht gekomen. De auto was zoo diep gezonken, dat slechts een der wielen half zichtbaar was. De bestuurder was bijtijds uit het voertuig gesprongen, daar door zich reddende van een wissen dood. Een kraanwagen heeft den auto later, daerlijk beschadigd, opgehaald. D000ELIJK ONGEVAL Hardinxvsld. Maandag stond de 55- jarige arbeider A. van Loon uit Giessen- dam op een met ijzer geladen vrachtauto die de stoep afreed naar de fabriek van de N.V. H. Versteeg en Zonen. L., die met de handen in den zak tegen de ca bine geleund stond, viel bij het remmen door den schok voorover op eenige ijze ren staven. Hij was onmiddellijk dood. Kinderdijk. De afd. Alblasserdam Nieuw-Lekkerland der Ned. Ver. van Christ. Kantoor- en Handelsbedienden, hield in de Chr. School haar 14e jaar vergadering. Na opening door den voor zitter volgden verslagen van secretaris en penningmeester. De heer Fuijkschot van Amsterdam hield een rede over „De geldzorgen der mogendheden". Tot be stuursleden werden herkozen de heer en M. Ridder en J. de Vries. Krimpen a.d. IJssel In 1931. Krimpen s.d. IJssel. He( jaarverslag over 1931 van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Rotterdam bevai ten aanzien van Krimpen a.d I.Jssel de vol gende mededeelingen: „De inzinking van den scheepsbouw heeft zich in het bijzonder in deze ge meente sterk doen gevoelen. Moest in het vorige verslagjaar reede worden ver meld, dat het aantal arbeiders, werkzaam bij de hier gevestigde scheepsbouwonder- neming, van gemiddeld 000 tot gemid deld 600 was gedaald, thane is op 'n tien tal bazen na dit geheele personeel ont slagen, zoodat deze onderneming is ko men stil te liggen. Het aantal wtrkloo- zen is dientengevolge zeer toegenomen. Bij de arbeidsbeurs waren aan het einde van het verslagjaar 660 arbeidzoekenden ingeschreven tegen 111 aan het einde van het voorafgaande jaar, het geen op een gemeente van 5100 zielen oen be langrijk aantal is. Een aantal werkloozen werd te werk gesteld in Wittovoen, Giet hoorn en Lehbroek. Ook door werkver schaffing binnen de gemeente tracht men zooveel mogelijk in den nood te voorzien. Voor de jeugdige werkloozen werd een cursus geopend. Bij den huidifeèn toe stand in den scheepsbouw komt meer dan ooit de zeer eenzijdige economische oriënteering van deze gememio tot uiting en men blijft er op bedacht, door de vos- tiging van andere industrieele onder nemingen daarin te voorzien, doch daar voor word overbrugging van den Hol- landschen IJssel als een eerste voor waarde beschouwd. De andere in deze gemeente gevestigde nijverheidsondernemingen, te weten een koolteerfabriek, een werktuigenfabriek, een schroefboutenfabriek en de hier ge vestigde f)abriek van een Rotterdamsche betononderneming, hebben ook in meer dere of mindere mate van de gevolgen van de economische crisis te lijden. Voorts dienen nog te worden vermeld twee rietmattenfabrieken, twee graanma- lerijen en drie kleine reparatiewerven voor de binnenvaart, waarvan één geheel en één bijna geheel stilligt. De gevolgen van de crisis komen ook tot uiting in den woningbouw. Werden in het vorige jaar nog 65 woningen bij gebouwd, in het verslagjaar werd dit aantal beperkt tot 6. Het vee en de melk, voér zoover deze niet voor plaatselijk verbruik worden opgenomen, worden te Rotterdam ver handeld; de kaas daarentegen te Gouda. De eieren- en pluimveeveiling heeft al leen plaatselijke beteekenis. De landbouw wordt slechts in een klein deel van de van de gemeente uitgeoefend en is van weinig belang. De tuinbouw zou alleen tot ontwikkeling kunnen komen bij een overbrugging van den Holiandschen IJs sel. Lekksrksrk. In de Maandagavond ge houden jaarvergadering van de afdeeling van de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond", zijn de bestuursleden, de heeren C. Broere Jz., G. van der Voel Sr., Joh. van Limborgh Pz. en D. van der Wouden Cz. herkozen. Lekkarkerk. Ter voorziening in de va cature van een lid van het burgerlijk armbestuur door het niet aannemen der benoeming door den heer Joost de Vries, heeft het burgerlijk armbestuur het vol gende dubbeltal opgemaakt, dat door B. en W.- is overgenomen «n waaruit den gemeenteraad dus een keuze wordt aan bevolen; 1. C. de Groot Wz. (aftredend) en 2. J. van derQWouden Dz. De heer D. van der Graaf Gz. heeft bedankt als penningmeester der tooneel- vereeniging „Nieuw Leven". Lexmond. Vrijdagavond hield de Herv. Meisjesvereeniging „Martha" haar 60ste jaarfeest. De voorzitter, de heer Haaf- kens, opende de vergadering door te la ten zingen psalm 138 en ging voor in gebed. Daarna las hij voor uit Lukas 6 en zotte uiteen wat het beteekent lief do voor rijn naaste te hebben. De secre'areBae, nipj. Chr. Plieger, bracht een duidelijk vereisg uit over het afgeloopen jaar. De afgevaardigden van Geref. Meisjes- en Jongelingsver. kregen gelegenheid om hun felicitaties over te brengen en ver der werd de avond gevuld met het zingen van mooie liederen en gezellige samen' spraken en voordrachten. Van :ijd tot tijd werd chocolademelk «n gebak rond gediend. De voorzitter sloot den avond met dankzegging. F. H. QUIK. Nieuw poort. H et was een droef ge rucht dat zich in den vroegen morgen van 19 dezer in onze gemeente verspreid de: de heer Quik, hoofd der openbare lagere school alhier, is gisteravond plot seling overleden. En het droeve gerucht bleek maar al te waar: de heer Quik, die Donderdag, den dag van zijn overlijden, nog den ganschen dag voor zijn klassen had gestaan en zijn dagelijkachen arbeid op de gewone wijze had verricht, was 's avonds op een vergadering in Langer&k en voelde zich daar onwel; op zijn ver zoek verzocht één der aanwezigen aan dr. Van Straten uit Nieuwpoort, den heer Quik per auto te komen halen, waar aan deze voldeed; thuis gekomen begaf de heer Quik zich te bed en niets deed toen nog vermoeden dat de toestand zoo ernstig was; kort daarna trad echter plotseling de dood in. Frederik Heimen Quik, die te Hedel werd geboren op 30 Sept. 1876, en dus ruim 55 jaren oud werd, kwam als hoofd der openbare lagere school in onze ge meente met ingang van 1 Mei 1914. Be halve als hoofd der school en in eenige daarmede verband houdende betrekkin gen (hij was gedurende een lange reeks van jaren o.a. voorzitter van de commia- sie tot wering van schoolverzuim Sn van die van toezicht op het lager onderwijs) nam hij in het openbare leven een voor aanstaande plaats in. Hij was één der pionniers van Volksonderwijs alhier en in eenige aangrenzende gemeenten; van de vereeniging „Het Groene Kruis" Lan- gerakNieuwpoort was hij een gewaar deerd bestuurslid en een ijverig secreta ris; hij maakte voorts o.a. deel uit van het bestuur van den Leeskring Schoon hoven. Alles, wat ging in de richting van zijn hoofdbetrekking, vond bij hem steun, en hij was daarbij steeds een ijverig me dewerker. Zijn heengaan wordt in broe den kring betreurd en hij zal in véle ge vallen een ledige plaats achterlaten, die niet zoo heel gemakkelijk zal kannen Worden T«rruld. De teraardebestelling. Gistermiddag twee nur werd het stof felijk overschot van den heer F. H. Quik aan den schoot der aarde toevertrouwd. Een groot aantal familieleden, vrienden en kennissen, eollega's en oud-collega's bestuursleden van verschillende corpora ties, waarin de overledene een functie had vervuld, waren aanwezig om de laatste eer te bewijzen. Onder leiding van het personeel schaarden zich óók de klassen van den overledene aan de ge opende groeve, terwijl de belangstelling van de zijde der bevolking enorm was. Allereerst sprak de burgemeester, de heer G. B. Fortuijn, die den overledene schetste als mensch, als schoolhoofd en als bestuurslid van Het Groene Kruis. Spr. bracht een woord van dank voor hetgeen de overledene in het belang der jeugd had gedaan, voor wat hij als be stuurslid van Het Groene Kruis heeft verricht. Tot de weduwe richtte spr. woor den van troost. Achtereenvolgens spraken nu de heer B. H. van Brenk, oud-schoolhoofd te Langerak, als oud-collega, die dankte voor alles wat de heer Quik in verband met verschillende onderwijs-belangen had gedaan, vervolgens Ds. B. van Ginkel, daarna een familielid van den overledene en tenslotte de heer Verdoold, onderwij zer, namens personeel en leerlingen. De schoonvader van den overledene, de heer H. Schenk te Lekkerkerk, dankte voor de ondervonden liefde en belang stelling, waarbij hij zich nog bijzonder tot de leerlingen richtte. Diep onder den indruk verlieten hier na de aanwezigen en de groote schare belangstellenden de begraafplaats. Nieuwpoort. Op de op 28 dezer vast gestelde kiezerslijst komen voor: 306 kiezers voor de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, 895 voor de Provinciale Staten en 385 voor den gemeenteraad. Zisksnhulsvsrplsglng. Nieuw-Lekkerland. Maandagavond hield de vereeniging voor ziekenhuuver- pieging haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer G. C. Voorsluijs De opkomst was niet groot. Uit het jaar verslag van den secretarie bleek, dat op 1 Januari het aantal contribueerende le den 1539 bedroeg, en het aantal verze kerden 1689. Het aantal gezinnen en al leen wonende personen bedroeg 452. De rekening over het afgeloopen jaar wees aan ontvangsten aan f 2436,24H en aan uitgaven f 1868,79, batig saldo du* f 787,45 H. Het reservekapitaal was opi 1 Januari f 4167,62. Voor het nagaata der rekening werden aangewezen de hee ren C. J. Kroon, A. Verkerk en Wl de oBde. De vaststelling uitieering per lid per verpleegdag werd gehandhaafd op f3. De vaststelling lidmaatschap#zone bleef bepaald voor de burgerlijke ge meente van Nieuw-Lekkerland. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. de Jong Gz., H. de Vriee en Joh. den Boer. In het Raadhuis ie een vergadering gehouden van de leden van de vrijwillige brandweer. I* die vergadering heèft de burgemeester den heer T. 0. Pae al* brandmeester geïnstalleerd. In het verde re van den avond werd aan de leden een tfceorielee gegeven over de brandspuit en haar onderdeelen, «n de werking er van. In de pauze werden ververschingep rond gediend. „Nederland en Oranje". Ouderkerk a.d. IJssel. Maandagavond trad voor de A.-R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" in de Chr. School I op de heer J. A. de Wilde, van 's-Gra- venhage, lid der Tweede Kamer. De voorzitter opende de vergadering met het zingen van psalm 119 17, het lezen van Rom. 13, gebed en openinge woord. Daarna verkreeg mr. De Wilde het woord. Hij had van zijn oorepronke- lijk gekozen onderwerp afgezien en sprak op verzoek der vereeniging over oorzaken en gevolgen van de crisis. Spr. ging de geschiedenis der economie na. Hij begon bjj de huishouding van den mensch der eerste eeuwen, de ontwikkeling en uit breiding daarvan tot algemeen handels verkeer, de vondst van het goud als ruil middel, de munt, het ontstaan van het bankwezen enz. Al deze dingen zouden zich in schoone harmonie ter eere Gods ontwikkeld hgbben, zoo niet de zonde tusschenbeidè gekomen ware. Daarna ging spreker over tot de beschouwing van de crisis. De geleerdste man is niet bij machte om precies te zeggen hoe die ontstaan is. Daarin zien wij dat God re geert en de mensch daar machteloos te genover staat. Spr. ging na de inflatie en hare gevolgen, de herstel- en oorlogs schuld-betalingen en de verschillende plannen tot regeling daarvan. Hoe bang en wanhopig de tijden ook zijn, alduz spreker wij als Anti-Revolutionairen, als Christenen, weten dat de menschen plannen maken en dat moeten ze ook maar dat tenslotte de Raad Gods be slist. Na deze rede wisselden twee personen met den spreker van gedachten, waarna mr. De Wilde de vergadering sloot met dankgebed, nadat was gezongen Fe. 42 6 Ouderkerk s.d. IJteel. De opnieuw vastgestelde kiezerslijst bevat 1817 kie zers voor de Tweede Kamer, 1806 voor de Provinciale Staten en 1756 voor den gemeenteraad. Het vorig jaar bedroegen deze cijfers 1780, 1772 en 1728. Voor de Tweede Kamer zijn 923 man nelijke en 899 vrouwelijke kiezers, voor de Prov. Staten zijn deze cijfers 923 en 883 en voor den gemeenteraad 899 en 857. Voor de tegen 1 April a.s. open ko mende betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school II (Nesse) hebben zich 60 sollicitanten aangemeld. Peursum. Bij inschrijving zijn de berg plaatsen, voorkomende op het terrein, dat onlangs door het polderbestuur is aangekocht, ten deel gevallen aan den heer P. Bouwmeester, voor f 81. Pluimvestsntoonttelllng. Resuwijk. De pluimveevereeniging Nut en Genoegen heeft besloten in het najaar een tentoonstelling te houden van pluim vee en konijnen. De tentoonstellingscom missie bestaat uit de heeren E. v. d. Ban, N. Wilschut en P. Verheul. De gemeenteraad is in openbar* zitting bijeengeroepen op Donderdag 25 Februari n.m. half twee. Reeuwljk. Bij het sa&lconcoura, uitge schreven door een muciekvereeniging te Hekelingen, heeft het fanfarecorps al hier Zaterdag de volgende prijzen be haald: A. Hoogeveen, saxaphoon (alt) 3e afd. 141 punten, 2en prijs; G. J. Edel man, bugel, Se afd., 153 punten len prijs; W. van Egmond, bariton, 3e afd., 187 punten, len prijs met lof van de jury; J. Slegt, es-bas, 3e afd., 158 punten, len pdijs, J. Slegt, alto. 3e afd., 146 punten 2en prijs; J. van Os, Es-bugel, 141 pun ten, 2en prijs; Octet, 2e afd., onder lei ding van den heer J. Konijn, 162 p.. len prijs; Duo, 2e afd., J. Konijn bugel en P. Edelman trombone, 184 punten, len Prijs met lof der jury; J. Konijn, afd. Uitmuntendheid, bugel, 186 punten, len prijs met lof der jury. De heer J. G. Romeijn heeft voor de benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim bedankt. Badinrichting. Reeuwljk. Vrijdag zal de openstelling plaats hehben van de badinrichting, wel ke in den watertoren ie ondergebracht De gevaarlijke stroom. Wsddlnxveen. Een zoontje van den heer Van D., kwam met aijn reohterhand in aanraking met de electrieche geleiding van een stofzuiger Op zijn geschreeuw echoten de huiegenooten toe, die den stroom uitschakelde. Het bleek, dat het kind ernstige brandwonden had opgei oo- pen. Inroeping van doktere hulp was dan ook noodzakelijk. A De landbouwer L. A. van de Burg is benoemd tot bedrijfsleider in den Wie- ringermeerpolder. De heer K. van der Torre ia kooper geworden voor den prijs van f 86.400 van de boerderij, villa, stallen en bergplaat sen, staand* aan het Noordeinde, voor been toebehoorend* aan de wed. Dort Kroon. Het is gebleken, dat enkele ateun- tTekkenden hun invullingsformulieren niet naar de juiste waarheid hadden ingevuld. Op deze wijze kregen zij meer steun dan hun toekwam. Deze eprsonen zijn voop- loopig van de steun uitgesloten. Op den Kerkweg wilde de motorrij der G. met rijn motor draaien. Door dat hij daarbij ga* gaf, echoot hij in den Kerkwegvaart Toegeschoten helpers wis ten den bestuurder op den wal te halen Het motorrijwiel ia daarna opgeviecht, doch waa niet meer berijdbaar. Wijngaarden. Maandagavond hield de Ring Bleskensgraaf en Omatreken van Herv. Jongelingsvereenlgingen een alge meens ledenvergadering in de Christelij ke School. De plaatsvervangende voorzitter, de heer L. v. d. Hesrik, opende de vergade ring met het laten ringen van Psalm 89 vers 18, waarna hij voorging in gebed. Hierna kreeg de eeeretaris gelegenheid de notulen der vorige vergadering te le zen, welke onveranderd werden goedge keurd. Vervolgens kwam aan de orde een In leiding over 2 Kon. 5 „Nasman, de Sy riër" door De Vaal te Oud-Al bias. Op dit onderwerp volgde een drukke bespreking. In de pauze werd gezongen Psalm 134 vers 1 en 2. Een collecte bracht f 3 op. Daarna werd door Joh. Bonman in geleid „Zelfstudie op de J.-V.", waar over zich een breed* gedaohien/wieeeling ontspon.- Ten slotte werd nog gezongen Psalm 19 vers 4, waarop de heer T. Koorevaar As. de vergadering met dankgebed sloot. Ze was slechts matig bezooht. WEERBERICHT. Naai waarneming in des morgea vaa 24 Februari. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noorde lijke wind; nevelig tot betrokken, later opklarend; weinig of geen neerslag; lich te vorst dea nachet; temperatuur om het vriespunt. Waterstand van heden: Vreeswijk hoog water 8 20 uur, 1.44 M. Keulen stand 080 M., val 0.04M. Schoonhoven, hg. water 7.25 uur 1.19 M. Maastricht 23 Febr 41.20 M.. val 0.00 M. Luchttemperatuur. De temperatuur Van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 43 graden Fahrenheit. Woensdag 24 Februari. Op 9.8. on der 7.50. Laatste Kwartier Zondag 28 Februari. IJsselsteln. De heer M. L. Stoel alhier is bevorderd lot eemd-arts. t Zevenhulzen. Er bestaat in deze ge meente vrij veel animo voor het betrek ken van goedkoops kunstmest van 't Nat. Crisis-Comité, door bemiddeling van den burgemeester. Vrijdagavond houdt de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging „Obadja", onder leiding van haar eerelid, den heer D. A. Wolfskeel, hoofd der Bijz. School, een propaganda-avond in die school. Op 8 Maart hoopt het echtepaar A. van TolHuisman zijn 60-jarig huwe lijksfeest te herdenken. Er circuleert in de gemeente een lijflt om gelden in te zamelen, teneinde deze oudjes een geluk kigen dag te bereiden. Dbnderdagavond geeft het mannen koor in de zaal van den heer Voe een uitvoering. Van den landbouwer A. V. zijn dezer dagen eenige kippen ontvreemd. Jaarsveld. In de vacature, ontstaan door het niet aannemen der benoeming van den heer T. v. Beusekim te Lopi- kerkapel, draagt het bestuur van het Groene Kruis voor Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak voor de heeren G. van Beusekom en J. B. Vos, beiden te Jaars veld. DE SCHOLENBOUW. Alphen a.d. Rijn. Zooals destijds ge meld, rees in het najaar een conflict bij de School met den Bijbel te Oudshoorn. De Ned. Herv. ea Chr. Geref. bestuurs leden der schoolifereeniging gingen niet accoord met het besluit, een gerefor meerd schoolhoofd te benoemen. Dit be sluit is inmiddels uitgevoerd, doch daar mede is de oppóeitie niet tot zwijgen ge bracht. Onder de Ned. Herv. en Chr. Geref. Ouders worden nu handteekenin- gen verzameld om te komen tot de op richting van een eigen schooL NED. HERV. 6EM. TE BOSKOOP. Boskoop. Na het vertrek ran dr. P. Glas ale predikant van de Ned. Herv. Gem., zal de rechtzinnig* kerkeraad een rechtzinnigen predikant beroepen. Dr. J. P. Qannegieter, Ned Herv. predikant te Oüdshoorn, heeft zich nu bereid ver klaard te Boskoop te komen catechisee- ren. De afd. Boskoop van de Ver. van Vrijz. Hervormden heeft voorts1 besloten voorloopig voor een keer per maand de Remonstrantsche kerk te Boskoop aan te vragen om er godsdienstoefening te kunnen doen. De. J. Dekker Hz. f Lexmond. Maandag ie in den ouder dom van ruim 69 jaar overleden Dt. J- Dekker Hz., sinds 1 Mei 1931 emeritus predikant der gereformeerde kerk alhier, welke kerk hij vanaf Augustus 1920 als predikant heeft gediend. Vooraf diende hij de gemeenten Wezep. Nieuw-Vennep, en Ambt-Vollenhove. De begrafenis is be paald op Donderdagmorgen 11 uur. 135. Van het Kerkplein liep een straat steil omhoog naar den dijk. Toen ons gezelschap passeerde, waren twee man- I nen met een woonwagen aan het tobben, m uur bma t» tam. Ui mm few de aan de wielen, terwijl de baas op het arme beest loe ranselde. 189. Mieneer Piopehmaa* stopte. „H«ud op!" riep hij, „of ik mak prooerrevkaal op, dierewbeull" „Waet O dan, ho, wa daar bo»«n moet» komsnf" tto,, d, baai. ..Jaw.l," Mi swnwr, „haal MA «»- rig Mo* m >P>> h«t paard olt." te «lab. NreuWtBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, ithoonhov.n.ch. Cour.nl WOENSOAQ 14 PEBNUANI 1M1. BEMEENTERAAO. Een apoedrischende openbare vergade ring van den Gemeenteraad is uitgeschre ven tegen Donderdag 25 Februari, 12 uur. De te behandelen punten zijn; le. Aangaan kaageldleening, 2e. Aanwijzing gemachtigden ter be handeling van beroepen bij Ged. Staten iczaJce salarissen gemeen te-gen ©es heeren en verleende medewerking speelplaats Christelijk Volksonderwijs. GEMEENTE-SECRETARIE. Tot ambtenaar ter gemeente-secretarie is benoemd de heer D. Onderweegs, thans tijdelijk adjunctoonuniee ter secretarie van Gouda. BEZWAREN TEGEN RAADS BESLUITEN. De Inspecteur van de Volksgezondheid heeft bezwaren ingediend tegen het be sluit van den Gemeenteraad alhier van 17-21 Deowriber, tot verlaging van de jaarwedden der gemeente-geneesheeren. Ged. Staten «tellen nu de gemeente in de gelegenheid dat besluit voor hun col lege nader toe te liohten. Daartoe adviaeeren B. en W. den Raad den burgemeester aan t« wijzen. Voorts heeft het raadslid, de heer J Kortland, bij Ged. Staten bezwaar inge diend tegen het raadsbesluit van 11 Ja nuari, waarbij besloten is, medewerking te verleenen tot het beschikbaar stellen van gelden uit de gemeentekas voor een speelterrein ten behoeve van de Sohool voor Chr. Volksonderwijs. Als gemachtigde om dit raadsbesluit t.z.t. nader toe te lichten, stejlen B. en W. voor aan te wijzen den heer 8. van den Oever, wethouder. KASGELDLEENINQ. Bij besluit van 17 December ging de Gemeenteraad met den Staat een kae- geldleening aan van f 47Ö.QD0, tsnde 48/4 pOt. voor den tijd van twee maanden. Thans stellen B. en W. den Raad voor, onder dezelfde voorwaarden opnieuw een kasgeldleening, thans groot f 445 000 met het Rijk aan te gaan, eveneens roor den tijd van twee maan den, alroo tot 1 Mei 1982. DE NIEUWE ZIEKENAUTO. Nosokomos' nieuwe ziekenauto is Maandag aangekomen. Sindsdien ia i Schoonhoven in het bezit van een ambu- 1 lance-auto, die voldoet aan de hoogste tchen, die op het oogenblik aan zoo'n •voermiddel zijn te stellen en zooals *3fs de meeste veel grootere plaatsen no* niet bezitten. net is een 8-cylinder Studebaker, spe ciaal Yoor dat doel gebouwd. De wagen zet zich zonder stootje in beweging en heek een geruiachloozen gang Er is een installatie voor centrale verwarming in aangibrachff en ook verder is de inrich ting Tan het interieur voortreffelijk. Er rijn tsee zitplaatsen behalve het bran- «sferd. Lit laatste heeft een bijzondere vee- renconimctie, zooals tot nu toe alleen in gebnik is bij den gemeentelijken ge neeskundigen Mienst te Rotterdam en die schitterend blijkt te voldoen. NEDERlANDSCHE BLINDENBOND. Er was gisteravond in het gebouw der Remonstrantsche Kerk veel belangstelling voor den propaganda kunstavond van den Nederlandsrhra Blindenbond Namens «et comité van stadgenoot en, dat dezen avond had voorbereid, sprak de burgemaeeter, de heer F. L. J. E. Randbonnet, tei Openingswoord. Hij voor spelde daarin een toehoorders, dat zij de zen avond veal schoons te hooren zou den krijgen, naar daarnaast ook veel interessants «ntrent het werk van den Nsd. Blindembmi. In de eerste plaats be oogde de avond, voor dat werk belang stelling en «impathie op te wekken, voorts ook om ten bond financieel meer draagkrachtig t4 maken, maar ten slotte ook om in onze heele bevolking het be sef wakker te rOpen, dat ook een blin de gaarne rijn dwl wil hebben aan het nuttige werk in ie maatschappij. De bond streeft er nair, den blinden de op leiding te verschaffen, die zij noodig heb- gen om de gaven oi bekwaamheden, waar over zij beechikken kunnen, te ontwikke len. Spr. hoopte, dit ook hier na deeen avond het besef Pu doordringen, hoe buitengewoon belaigrijk en nuttig dit bondswerk is. T De propagandist van den Bond, de b^T Joh. van den "lerg, te Oosterbeek, heeft omtrent een en inder wat meer ver teld. Hij weee erop, dat de blinde in het altremeen verkeerd wordt beoordeeld^ Inderdaad mist hij veel, doch het contrast met den ziende is niet aw groot, als men dankt. Zijn verder waarnemingsvermo- ben doet ook hem een hdruk krijgen van wat hij medemaakt. Spi had eena iemand hooren mgen: „De mgen der blinden zijn naar binnen geridt" en die woor den doelen terecht op hit rijke innerlijke leven van de blinden ir. het algemeen. Maar van zeer grot belang is de maatschappelijke kant rai het vraagstuk. Nederland telt ongeveer 1000 blinden.dat is naar verhoud :ng nritier dan vele an dere landen. Duitschlffid heeft er bijv. 40 000, onder wie 10 OW oorlogshonden, Fneelsnd 92000. Egvpti bijv. 1225 per 100 000 inwoners! Beziet men de «aak uit een oogpunt van internationaal belang, dan gaat het dus over enige millioenen- In het bijzonder wm de spreker op bet belang van het blindenvraavstuk in verimnd met dat der onvolwaardige ar- bei drie rach ten. De bond ril. dat de Win den van den beginne af worden ongeleid tot een of ander vak: dit moet dus be ginnen met goed ondervjje. dus: leer plicht ook voor het blints kind. Op dit punt staat Nederland tri achter. Spr. noemde tal van treffende voor beelden tot staving vat rijn bewering, dat de blinden tot veel neer productie vin arbeid kunnen wordw opgeleid, dan ■Ij tkias doorgaan ventekte*. Dit maat de aorf dar overheid sijn: de blinden dis- nen in de eociak wetgeving te worden betrokken en naast alle waardeering voor het groote werft der particulieren, moet epr. oonstateeren, dat behalve de steden Amsterdam en 's-Gravertbage de overheid nog nieta in deze richting doet. Voorts heeft de heer Van den Berg een en ander verteld over 't practieche werk van den Blindenbond, o.a. over het braille-echrift enz. Voor het overige was de avond vol af wisseling en kunstgenot en dat ons dait door blinden werd verschaft, pleitte voor de juistheid van wat we dezen avond om trent hen vernamen. De heer Piet Meijer, organist te Am sterdam, speelde op het kerkorgel een fantasie en fuga in C kl. t, van Bach; Same Pastoriale van A. W. Rijp, en een fantasie op Gezang 180. Bovendien viel zijn voortreffelijk spel te bewonderen in de gevoelvolle orgelbegeleiding van den banton-zanger Herman Bressen te Am- lerdam, die als eerste nummer de ontroe rend schoone aria „Es ist genug!" uit Mendelssohn'n Oratorium „Bliaa" voor droeg. Ook in enkele kleinere liederen na de pauze bracht zijn zang het publiek on der bekoring. Verder he»ft de heer Henry v. d. Heu vel, uit Utrecht, zijn gehoor geboeid met eenige voortreffelijke declamaties, gedich ten en proza van verschillend# auteurs Ook dit deel van het programma voldeed zeer goed. Mej. De. A. A. van Royen sprak een slotwoord, waarin zij namens het audito rium dank bracht voor het gebodene. Botermarkt De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt bedroeg 100 KG. Prijzen: Goéboter f 0.00, Wei- boter f 0.55, beiden per half K.G. Veel vraag. GOED AFGELOOPEN. Terwijl een met paard bespannen wa gen van den heer C. Koudsta&l heden middag uit de Kerkstraat den Dam over stak naar de Lopikerstraat, brak op den hoek bij den heer Hoefnagel een der bei de boomen, waardoor het paard viel. Het dier, dat blijkbaar hevig was ge schrokken, sloeg zoodanig, dat men het aanvankelijk niet kon naderen. De heer P. van der Hek, die toevallig passeerde, wist eekter behoedzaam tuig en strengen los te maken en hst dier orereind te hel pen. Het geval liep zonder verdere on gevallen of schade af. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn In lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie. Een kinderportemonnaie. TWEEDE KAMER. •S-GBAVENHAGE, 24 Dec. Tot lid der Tweede Kamer in de vacature ds. Ling- beek ia thans benoemd verklaard ds. A. C. G. den Hertog te Rotterdam. DE GEHEIME RADIOZENDER TE GOUDA. Ean milds itraf. GOUDA, 24 Febr. De kantonrechter heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen P. R. alhier, die terecht heeft ge staan wegens overtreding van het radio reglement. Het betreft hier het bekende geval van den geheimen radio-zender, die des Zaterdagsnachta in werking werd ge bracht. Bekl. werd veroordeeld tot f 20 boete subs. 5 dagen hechtenis, met bevel tot te ruggave van de in beslag genomen voor werpen. In het vonnis werd o.m. overwogen dafl overtreding van het radio-reglement streng gestraft dient te worden, doch in aanmerking genomen de tijd van de uit zending en de onschuldige aard ervan, achtte de Kantonrechter een matigs straf gerechtvaardigd. LANDBOUWER OVERVALLEN. De daders gearresteerd. COEVORDEN, 24 Febr. Toen gister avond omstreeks 11 uur op den weg van Coevorden naar Emlioheim de landbou wer J. van Tarel zich in de nabijheid van zijn woning tusschen het douane kantoor en de grens bevond, werd hij plotseling door twee jonge mannen over vallen. Hij kreeg met een zwaar voor werp een slag op het hoofd, waardoor bij tegen den grond viel. Hij wiet zich echter te herstellen en zich te verzetten, waarna de beide aanvallers op de vlucht gingen. De heer Van Tarel waa aan het hoofd gewond. De maréchaussee heeft een der jongemannen, den 20-jarigen W. G., vannacht in zijn woning te Coevorden gearresteerd. De andere aanvaller, de 26-jarige H. V. ia hedenmorgen te Dalf- sen gearresteerd. Beiden zullen ter be schikking van de justitie worden gesteld. KOLENDAMPVERGIFTIGING. SAPPEMEER, 24 Febr.' Hedenmorgen is de 27-jarige nachtstoker J. Sookman, tónende te Slochteren, op de kweskerij van den heer 8. te Sappemeer dood ge vonden in een der atookhutten, dienende voor de centrale verwarming der kwee- kerij. Een geneesheer constateerde kolen dampvergiftiging. DOOR EEN TREIN GEDOOD. ROERMOND, 24 Febr. In de afgeloo pen nacht heeft op het rangeerterrein te Susteren een doodelijk ongeval plaats ge had. Den remmer 8. uit Venlo heeft men na aankomsi/ van den goederentrein uit Venlo bij den overweg zwaar gewond op de rails gevonden. Vermoedelijk is hij bij het rangeeren gevallen en onder den passeerenden goederentrein gevallen. De man laat een vrouw en 5 kinderen na. Neg «en slachtoffer. LEEUWARDEN, 24 Febr. Op bet spoorwegemplacement ii hedenochtend de 40-jarige rangeerder F. de Boer onder een rangeerenden goederentrein geraakt en gedood. Het slachtoffer laat i en twee kinderen tehtc*. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL '8-GRAVENHAGE, 24 Febr. De 20-ja rige wielrijder G. G., hulpbeateller der posterijen, wonend* in de Markensche straat, is hedenochtend 6 uur, op dea hoek van de Willem de Zwijgerlaan *n Van Boetselaerlaan, door een vrachtauto overreden en gedood. GETRACHT HAAR MAN TE VER GIFTIGEN. ALKMAAR, 24 Febr. Voor de Recht bank te Alkmaar is gisteren behandeld de zaak tegen de 47-jarige mej J. B. te Bergen en de fabrikant H. E. te Alk maar. De vrouw had in November ge tracht, haar man, J. B., een rentenier- landbouwer door het toedienen van ar senicum uit den weg te ruimen, waarbij de fabrikant, H. E., een vriend van de vrouw, als medeplichtige werd beschouwd Hedenochtend heeft- de ambtenaar van het 0. M. requisitoir genomen en tegen beiden wegens poging tot moord en me deplichtigheid daaraan een gevangenis straf van 6 jaar geëiacht. DE STRIJD HERVAT. Nieuwe aanval der Japanner». SJANGHAI, 24 Febr. Ondanks den slroomenden regen hebben de Japanners hedenmorgen een nieuwen aanval onder nomen op de Ghineesche stellingen bij Krangwan, om te trachten de Chineeeche bezetting van haar hoofdmacht af te snijden. De Japanners werden echter met krachtig mitrailleurvuur afgeslagen. Daarna deden de Chineezen een tegen- eanval, die de beide vleugele der Japan ners ernstig in gevaar brengt. De Chineezen hebben in den loop van den nacht het bombardement! geopend op de Ja^ansche stellingen bij Tajapei en te gen den morgen nam de activiteit van de ChinSesche troepen iteede toe. Vernielingen op den Oozt- Chineeschan spoorweg. LONDEN, 24 Febr. Uit Charbin wordt gemeld dat de toestand langs den Oost- Chineesche spoorweg zeer ernstig is, aan gezien ds daar gelegerde Kyrin-troepon op sommige plaatsen den spoorweg met bommen hebben vernield. Op ongeveer 8 K.M. afstand van Charbin hebben ge vechten plaats. Klangwan genomen? LONDEN, 24 Febr. Alhier is bericht ontvangen dat de Japanners er heden morgen in geslaagd zouden zijn Kiang- wan te bezetten en dat zij op Tatsang aanrukken. TOKIO, 24 Febr. Het Jaipaneche kabi net heeft gisteren zijn goedkeuring ver leend aan het zenden van nieuwe ver sterkingen naar Sjanghai. In dezelfde kabinetszitting werd de Japansche antwoord-nota, waarvan de inhoud reeds in groote trekken bekend was, definitief vastgesteld. De verliezen der laatsfe dagen. SJANGHAI, 24 Febr. De Japanners deel en officieel mede, gisteren 60 dooden en in de afgeloopen 3 dagen in totaal 300 man te hebben verloren. Gisteren kwamen 340 gevonden van de 88e Ghi neesche divisie in de internationale ne derzetting aan. MINISTERCRISIS TE TOKIO. TOKIO, 24 Febr. De minister van fi nanciën Takamashi zal behooren tot eenige ministers, die, ondanks de groote overwinning der regeering bij de verkie zingen, hun portefeuille neer zullen leg gen. Takamashi kan zich niet vereenigen met de voortdurende troepenzendingen naar Mandsjoerije. WERKLOOZEN-ONLUSTEN, In Engeland. LONDEN, 24 Febr. Bij een groote werkloozendemonstratie te Bristol, waar aan 6000 personen deelnamen, ontstond een ernstige botsing met de politie. Het kwam tot een heftig gevecht om de roode vlaggen, die de demonstranten met zich voerden. Dertig personen werden ge wond. Te Liverpool arresteerde de politie bij een werkloozen-demonstratie 40 perso nen. Ook te Londen kwam het tot onlusten na een groote betooging in Hyde Park. Een delegatie vanr 8 werkloozen werd tot het Lagerhuis toegelaten, waar zij een bespreking had met den leider der op positie en van haar arbeidersafgevaar digden. AARDVERSCHUIVING EISCHT VIJF SLACHTOFFERS. Een zwaar gewonde. PARIJS, 24 Febr. Bij het verbeteren van een weg nabij Nize kwam gisteren, nadat de arbeiders een gedeelts van een rots hadden laten springen, de gr) i plotseling in beweging en werden 6 ar beiders door een aardverschuiving be dolven. Vijf hunner werden gedood, een zwaar gewond. BOMAANSLAG EN VECHTPARTIJ. OPPENHEIM, 24 Febr. In den afge loopen nacht is een tuinhuis in den tuin van den leider der rijksbanier, het eoc.- dem. rijksdaglid Steffan, door een dyna- mietaanalag geheel vernield. De politie heeft eenige verdachten gearresteerd, waarbij het tct een vechtpartij kwam tus schen nationaal-socialiaten en politieke tegenstanders. Een nationaal-socialist werd door een messteek levensgevaarlijk gewond. ligheid wiet te brengen door te vluchten door een luik. Allen werden in nachtge waad ondergebracht bij bureh. De heer Oud zelf werkte eas de spoorlijn te Alk maar. Ofschoon de brandweer spoedig ter plaatse was, braadde het Café tot den grond toe af. Plotseling ratte ook het woónhuis van den hoer Stipriaan Luiaciua, dat op on geveer 30 Meter afstand is gelegen, door het overwaaien, van vonken, ylam. De familie was afwezig. Ook dit perceel werd een prooi der vlammen. Van beide inboedels kon niets worden geréd. VERDUISTERING DOOR GEMEENTE AMBTENAAR. Te Zupthen is in het huis t*11 bswa^ ring ingesloten een 29-jarig adjunct- oomimies ter secretarie der gemeente Apeldoorn, verdacht van verduistering in dienstbetrekking van een bedrag van on geveer vijftienhonderd gulden, ten na deel© dier gemeente. KORTING OP LOONEN GEMEENTE- PERSONEEL. De Rotterdamsche gemeenterjwid heeft gisteren een voorstel van B. exji W., om met ingang van 1 Maart, 3 pCt. op de loonen van het gemeentepersoneél te kor ten, aangenomen met 25 tegen 15 stem men. Tegen waren de sociaal-democraten voor zoover aanwezig, ds twee leden der R.S.P. en de officieele commuijist. sche autoriteiten blijkbaar, dat in geval van een nederlaag der Chineezen, hun troepen uit ds'band zullen springen, ds internationals nsdsnetting zullen bin nendringen sn aan het plunderen slaan. GOUD IN ZEE GEVALLEN. Voor 8 millosn francs. Te Ghertxmrg zijn gisteren bij het los sen van een goudtransport ter waarde van 600 millioen francs, vier baren in zee gevallen. Ze hebben een waarde van ongeveer 8 millioen francs totaal. De duikers van het havenbestuur kregen op dracht het goud te zoeken, waarbij zij echter op groote moeilijkheden stuitten. Het is den duikers hen eerst na uren lange pogingen gelukt de goudstaven te lichten. Moercapells. Moercapells I speelde Zondag een wedstrijd tegen O.N.A. III van Gouda. De uitslag was 53 in het voordeel van Moercapelle. Moercapelle II speelde tegen Boskoop- ache Boys IV en won met 4<1. NACHTELIJK DRAMA IN DE HOOFD STAD. Omstreeks 2 uur gisternacht bracht de chauffeur van een huurauto te Amster dam twee Engelschen, van wie er een in ernstig beschonken toestand verkeerde, naar hst Engelschs stoomschip „Hsls- nus". Toen bij het afrekenen de beschonks- ne zeer lastig was en aanmerking maak te op den prijs, ons tonden onaangenaam heden tusschen hem en den taxi-chauf feur. De andere Engelschman begaf zich inmiddels naar boord. Kort daarna meld de de chauffeur aan de poort, qat zijn passagier dood op den grond lag. Inder daad bleek de beschonkene, een 49-jari- ?e ongehuwde architect, overleden te zijn. Het lijk is naar het Binnengasthuis ver voerd. De politie nam den chauffeur voor loopig in hechtenis. Hij verklaart, dat de Engelschman handtastelijk was gewor den. Om hem op een afstand te hooiden, gaf de chauffeur hem een stomp in het gelaat Hierop viel de man achterover neer. DE NEDERLANDERS TE SJANGHAI. Ongerustheid. De laatste dagen bestormen d«| Neder landers als het ware bet consulaat en vragen bezorgd naar ds mogelijks ont wikkeling van den tosstand. Eerst sla ds torpedojager hier zal zijn aangekomen zullen zij zich weer veilig voelen. Ook de Nsdsrlandache consulairs amb tenaren maken zich blijkbaar» bezorgd Men doet uitkomen, dat geen dadelijk dreigend gevaar bestaat maar mi vreest voor een onvootzien noodieval. Waarschijnlijk zal de torpedojager 29 Februari te Sjanghai aankomen. Vier Ne- derlandsche families, .die ten Noorden van de Kreek van Soetsjau wonfen, heb ben van het consulaat den raad ont vangen naar veiliger plaatsen te verhui zen. Tot nu toe heeft slechts één familie, bestaande uit man, vrouw en twee kinde ren, dien raad opgevolgd. De (mderen ren blijkbaar de noodzakelijkheid van dadelijk verhuizen niet in. Omstreeks vijftig Nederlandscjie on derdanen, meest studenten, hebben Sjang hai reeds verlaten. Het eenige gevaar dat momenteel dreigt, vloeit voort uit slecht gerichte granaten, maar omdat tot nu toe onder de buitenlanders nog geen ongelukken met doodelijken afloop zijn voorgekomen, lijkt dit gevaar zeer ge ring. Inmiddels vreezsn ds Nedérland- NED. HERV. KERK. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Don derdag 25 Februari, 't avonds 7 uur, Ds. W. Rijnsburger, van Polsbroek en Vliet. Onderwerp: „Schuldbelijdenis en Schuld vergiffenis". OUDERKERK a.d. IJSSEL. Wijkge- bouw. Donderdag 25 Februari, 's avonds 7 uur, de heer D. Verheul, Godsdienst onderwijzer te Brakel. POLSBROEK en VLIST. Vrijdag 26 Februari, n.m. 2 uur, Da. W. Rijnsbur ger. Huwelijksinzegening. AMSTERDAM, 24 Fsbr. (Draadloos). Ter voemarkt waren heden aangevoerd: 263 vette ossen, le kwal. 6468, 2e kw. 54—62, 3e kwal. 40-^52 per K.G. levend gewicht, 78 nuchtere kalveren f 36 per stuk^680 varkens, vleeschvarkens, we gende van 90110 K.G., 3032, zware Varkens 27—29, vette varkens 25—27, per 1J..G. slachtgewicht. L BODEGRAVEN, 23 Febr. Aangevoerd 82 partijen kaas, 3108 stuks, wegend* 28.512 K.G. Prijs Goudsche kaas met rijksmerk le soort f 2831, 2e soort f 25 —27 per 50 K.G. Handel matig. ROTTERDAM, 23 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd: 163 paarden, 1246 magere runderen, 936 vette runderen, 264 vette kalveren, 1822 nuchtere kalve ren, 120 graskalveren, 166 schapen of lammeren, 41 biggen, 7 bokken of geiten, 7 overloopera. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 180—2W, stieren f 80—350, graskalveren f 40'70, paarden f 180 280, slachtpaarden f 100—190, hitten f 70 125, fok nuchtere kalveren f 814, slacht nuchtere kalveren f 4—7, kalf- koeien f 165280, pinken f 100—150, vaarzen f 100190, biggen f 2.50—5, di to per weak f 0.450.80. Overzicht: Runderen zeer traag, de la ge prijzen nauwelijks gehandhaafd; stie ren handel slecht en lager in prijs; kal veren prijzen gelijk, handel zeer traag; pinken en graskalveren handel zeer lui, vaarzen gingen vlugger weg tegen goede prijzen; melk- en, kalfkoeien handel kalm; paarden zeer kalm verkocht, handel niet beter; nuchtere en fokkalveren zeer kalm verkocht; biggen handel slecht. GORINCHEM. 22 Febr. Eierveiling. Aanvoer 35 123 kippen- en 819 eend eieren. Prijzen. Kippeneieren 61-65 K.G. DE GEERTEKERK. NACHTELIJKE BRAND TE KOEDIJK. Mosdsr mst negen kinderen gevlucht Gisternacht heeft een hevige brand gewoed in het café van den heer J. Oud, bij de spoorweghalte St. Pancras te Koe dijk. Het 9-jarig ïoontje, dat den brand het eerst ontdekte, waarschuwde zijn moeder, dis haar nsfsg kinder» i» rei- D, St. Gfftrudi.- e! 0«#rt.k.rk der K«d. Herv. CmMnte t« VtMCht al W- resuururd «rordm. Hi.rroor i. d, nwdewerkinj der rees, daar d, k«krm*dij maokt» 1». daarroor middel» bMCjuk few rt taUa».

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 2