1 Boemuis-Blokland 30 stuks Hoornvee Hiokkekkiapzijo J. A. HINKE Grootste te Gouda HBBBElSBBUHBIFRKi SULFODERM Aanbesteding. Boelhuis 25 Koeien, ieder Bedrijf Heden ontvangen een^ prachtcollectie moderne— LETTERS ARTIKELEN Alleen voor Vrouwen Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. T Burgerlijke Stand. Advertentiën. te Groot-Ammers, worden aanbesteed: Het Bouwtn van aan Landbouwarawonlng. J. VAN KRANENBURG Donderdagen 17 Maart '32 24 Maart d.a.v„ Publiek Verkoopen: Een in goeden staat ver- keerendq| B 0 UWMANSWSNIN G WEI- EN HOOILAND, 20H.A., 17 Aran, 39 e.A. R n e u w k-S I u I p w Ij k te Hekendorp. Notaris J. KOEMAN Notaris H. C. Kooi puDllek verkoopen. om coniam geld: VAN DRIEL Een Overall voor vindt U in „De Kleine Winst Bestelt ze vooruit! Honderd Kuikens sUchts j£\f Gulden „LANDZICHT" AMEIDE Markt 70 RAVENSwAAy s Duizenden zijn overtuigd! N.V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN te G0RINCHEM. De specialist voor bandages tw.n.mnooTin.imonnovEii TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhoventch» Courant VRIJDAG 11 MAART 1081 lieve kind behandelend. Ze zag me met haar donkere oogen peinzend haast aan. Even vroeg ze, verward stamelend: Waar gaan we naar toe, moedertje? Ik zegde niets, kon niet antwoorden. Ik nam haar op mijn arm en droeg het kind i nde auto. Roelof kwam naast mij\ zitten, greep mijn hand en .sprak fluisterend met me. Mientje zat zwijgend over mij en keek ons verbaasd aan. Voor zichtig liet onze sohat zich van de bank afglijden en ging tegen mijn knieën staan. Met haar kleine handjes pakte ze mijn arm en vroeg dringend: Moedertje, waarom huilt u tooh zoo? Het neerdrukkend leed en het vinnig, pijnend zelfverwijt; dat bij het verlaten van het huis in mij is gekomen dat is nooit geheel geweken, 't Zal ook wel niet verdwijnen en ik verlang er ook niet naar, want als ik van mijn daad geen verdriet en geen verwijt meer zou heb ben, dan zou ik mezelf nog slechter moe ten vinden dan nu. 't Zal jou hebben geleken of ik koel en blij je verlatten had en na mijn vertrek ternauwernood meer aan je ge dacht had aan jou en je leed. t' Was niet zoo, hoor Adri. Aldoor was ik met je bezig en 't was zoo vreeselijk, dat ik jou niet kon zeggen hoe ik om je ween de hoe ik sidderde van deernis met jou, dien ik zoo laag mishandeld had. Als een steen bonkte die gedachtte me door het hoo^d, dat je mij je moest voorstel len als iemand, die nu weer wuft en vroolijk leefde, in zwijmel genot met haar minnaar. En in werkelijkheid be rouwde mijn gemeene daad me na den eersten dag. Alleen met mijn kind had ik iets wat blijheid geleek, maar 't was een moedervreugde "als van een weduwe. Daar kwam de brief van je advocaat je eischte Mientje op. Dat was zoo erg, zoo verschrikkelijk erg. Dadelijk na de angstige lezing van dien brief begreep ik dat ik niets daartegen zou kun nen doen? dat jij ons kind zoudt kunnen weghalen, 't Was mijn stïaf, mijn zeker verdiendè straf. Nog verglaast en ver bleekt mijn gezicht als ik denk aan dat uur, toen ik zag hoe nu mijn leven wor den zou, somberder en droever nog dan 't jouwe. Even heb ik om wraak gedacht, heel kort maar geloofd dat jij dat bevel zondt om je op mij te wreken, maar dat was alleen in de eerste smart-verwarring, want onmiddellijk wist ik weer hoe jij waart en dat je zoo niet zou kunnen doen. Daarvoor was jij veel te goed, te edelmoedig en te groot. Je eischte je kind terug omdat je denken moest dat een yrouw, die haar man verlaat met een rijken minnaar, geen goede moeder kon zijn. Ach ja, je moet wel zoo over mij denken, hard en bitter over mij oordee- len. Iemand, die zoo ruw, zoo helsch slecht gehandeld had, die kon je je ver rukkelijk kind niet laten houden. - Mientje zou voor mij verloren zijn, dat wist ik. Direct al. De Loutere ried me te weigeren het kind af te staan. Dat heb ik niet gewild. Ik weet niet' of 't me zou gebaat hebben, maar ik heb 't niet willen beproeven. Mijn lief engeltje ging en mijn gehavend geluk nam ze mee. Gesmeekt heb ik je mij toe te staan om "heel enkele keeren mijn heerlijk kindje te mogen zien. Een paar dagen heb ik geleefd in angstig-blijde hoop, ik hield me voor hoe zacht' en lief je was, hoe je me nooit iets kon weigeren, hoe jij alles voor mij offerde, alles voor mij deed of liet en ik wachtte met stellig heid een blij bericht, het'eenige wat ik mocht wenschen. Tien, twintig maal op een dag vroeg ik de meiden of er dan geen brief uit Weststad gekomen was en als 's avonds de laatste postbestelling mij niets gebracht had, liet ik nog vragen op 't' kantoor. Vier dagen nadat Mientje uit mijn leven was gegaan kreeg, ik wat mij toe kwam een korten, zakelijken brief van je advocaat: „dat mijn verzoek lerwille van het kind moest worden afgewezen." Nu zou de echtscheiding komen, dat wist ik en ik zou jou en ons „roze-kindje" niet meer zien. Ik was verwonderd over mijn akelige kalmte toen ik den brief had gelezen. Ik zat zoo maar met droge oogen en een strak gezicht te kijken en beraamde slinksche plannen om jullie te zien. Plannen draaiden duizelend snel door mijn gedaohten. Ik wou me ver- kleeden als arme vrouw, als man, dan bij jullie bellen of anders in Weststad me in een huis verschuilen om jullie voorbij te zien gaan of te informeeren of Mientje naar de fröbelschool ging en haar dan daar gaan halen. Veel van zulke voornemens had ik, ik bedacht' ze niet, ze schoten geheel gereed door mijn hoofd. Toch heb ik ze geen van alle vol voerd. Eens op een morgen, toen ik wak ker werd, drong plotseling, alsof 't door iemand was uitgesproken, het besef in me, dat ik door aoo Mientje te besluipen, jou weer opnieuw leed sou doen. Zoo dra ik me biervan bewust was, heb ik geen poging meer willen doen om mijn lieveling te zien. Eerder offerde ik dit snakkend zielsverlangen dan jou weer leed te brengen. Zij zal toch wel naar mij gevraagd hebben, Adri? Ze deed 't ook zoo dik wijls naar jou in den tijd dat ze nog bij mij was. Van die onschuldig-martelende kindervragen, die me snerpend striem den. Midden in haar spelen of in een verhaaltje dat ik deed vroeg ze plotse ling of vadertje niet meer kwam of waarom ze warenweggegaan van vader. Mientje zal haar vader kennen als een goeden, lieven man, ze zal hooren dat haar moeder hem verlaten heeft om met een ander te gaan leven en in haar hart je zal voor eenige liefde tot die moeder geen plaats zijn. Ze zal mij veroordeeleu, zooals ik verdien. Ik weet wel dat jij haar toiet in haat tegen mij zult opvoe den, maar je kunt haar ook niet leeren haar moeder te blijven liefhebben. Nadat Mientje weg was gegaan heb ik gelaten gewacht op je eisch tot fcht- scheiding. Als iets onontkoombaars ver wachtte ik dien. Dan zou alles voorbij zijn. Bang keek ik als een enkele maal mij een brief gebracht werd. Je waart nog edeler dan ik denkên durfde, je ver langde geen scheiding, die jij toch zoo gemakkelijk had kunnen verkrijgen. Je hebt mijn zware straf niet' harder ge maakt, alsof je er iets van vermoedde, hoe droef mijn bestaan was. Het geluk dat ik verwachte en waar- yan De Loutere mij gesproken had, heb ik nooit gekend hier. Hij is heel good voor mij, maar toch is 't een slechte ruil geweest. Jij waart anders dan Do Lou tere liever, zachter. Je liefde was niet 'als die van De Loutere, zoo opbruisend wild, exotisch-onstuimig, doch ze was van veel zuiverder gehalte, |flooi-)r, stand vastiger en onveranderlijk. Hier heb ik nooit die weldadig aamfcende onuitge sproken blijdschap gehad, die altijd in mij neuriede toen ik nog bij jou kon zijn. Zoo is 't, ja, neuriën, bij jou was 't oen tevreden glimlachend neuriën uit gezil- lige huiselijke pret, hier is 't een luid ge zang geweest van een druk feest zoo'n feest is gauw geëindigd; het vermoeit te zeer en na afloop zijn de deelnemers sla perig en slecht gehumeurd. De liefde van De Loutere voor mij moet wel heel anders zijn dan dia van jou. De stevige kern van de achting ont breekt. Hij kon mij niet achten en niet vertrouwen. Een vrouw, die haar besten man verlaat, haar kind afstaat en met iemand wegloopt, die zij maar eenige maanden kent, zoo'n vrouw is niet best te vertrouwen. Zijn liefde moet wel veel wankeler zijn dam die van jou, die saam- gegroeid was met vereering en eerbied. Ik beklaag me niet, maar kon ik on gedaan maken wat gebeurd is, of kon ik alleen maar jou je geluk en rust terug geven, zonder zelf er bij gebaat te zijn, ik zou daarvoor willen geven alles wal je noemen of) denken kunt. 't Kan niet, ik weet 't; wat ik gedaan heb is onherstelbaar en onvergeeflijk en tot het einde zal ik moeten dragen va ik vrijwillig op mij heb genomen. Vior maanden ben ik nu van je weg en vier maanden ook heb ik mijn zonde beweend Al die lange dagen heb ik het verlangen gehad je te schrijven, om je te zeggen hoe ik schrei van berouw en je te vragen, of 't mogelijk zou zijn dat je me ooit vergiffenis schonk. Niets anders wilde ik je bidden, alleen maar of ooit, na jaren misschien, je mij zoudt kunnen ver geven. Als ik daarop hopen kon, zooals een veroordeelde naar zijn vrijheid kan verlangen, als ik maar mocht weten dat in de verre toekomst de dag zou komen, waarop je mij vergaf, 't Zou mij nu al veel minder ongelukkig maken. Als voor oen misdrijf, zooals ik pleegde, genadi kan worden verleend, dan is die alleen van jou te wachten. Geen andere man zou zoo'n daad vergeven, alleen van jou, mijn innig goeden man, kan ik daarop hopen. Ik heb je op de laaghartigste wijze bedrogen, je kind en je geluk heb ik gestolen, en toch.jij zult misschien mij eens willen vergeven. Vier maanden heb ik gepeinsd of ik het zou mogen vragen, maar ik durfde niet. Thans, dezen zelfden dag, is als een openbaring een nieuwe gedachte in mij opgegaan, en die heeft me den geluk kigen moed gegeven om je te schrijven. Straks lichtte 't plotseling in me of 't jou niet gelukkiger zou maken als ik je smeekte om vergiffenis, of 't jouw zwa- ren druk niet zou verminderen als je LAATSTE INSPANNING. Voor de groote roeiwedstrijden tusschen de universiteiten van Cambridge en Ox ford worden inspannende trainingen gehouden. Het plaatje geeft het oogenblik weer, waarop de Cambridge-ploeg aan bet eind van baar tocht en van haar krachten ie, ■Uj vergaf. Van «en verheven goed mensch als jij kon ik dat denken en daarom heb ik je geschreven. Ik heb je geschreven, terwijl snikken mij schokten, maar ik kon nu ni«t lan ger wachten, 't Is een smeekschrift, dat ik je zend, een droeve bede om vergeving van iemand, die wel brutaal tegen je ge zondigd heeft, die je bestolen heeft van meer dan je leven, van je geluk, die je in een bestaan van kommor on leed hoeft gezonden, maar die ook zelf heel zwaar doorvoor is gestraft. Antwoord me, Adri, ik bid je erom, antwoord me zelf met hoe woinig woor den ook, maar als je mijn bede niot wilt toestaan, schrijf me dan niet .dad* lijk, wacht dan nog eenigo dagen, dau zal je sterke goedheid 't winnen op je rechtmatigen toorn. Ik kan 't haast niet gelooven, dat je me zult vergeven, maar jij bent inderdaad edeler, dan ik kan be vatten. Je zult mijn brief lezen, hé Adri? Dik wijls is onder het schrijven de angst op mij gekomen dat je mijn brief niet zult willen lezen, dat je d.en ongelezon zult vernietigen, doch dan zag ik je weer zooals je altijd geweest bent en nog zult zijn: zoo nobel, goed en vol liefde. Ik geloof nu, dat je dit alles zult lezen en ook mij zult antwoorden. Ik kus schreiend dit papjer, dat in jouw zachte handen zal komen, wanneer je lieve oogen mijn woorden nollen lezen. MIEN Mien! Rondtastend in mijn donker leed vond ik, vóór ik je brief kreeg, soms één kreunenden troost, dat was het geloof, dat jij gelukkig zoudt zijn. Nu ia dit vertrouwen ook weggekrompen en ik móet de zekerheid betreuren, dat jij lijdt. Kan mijn vergiffenis je daarin tot op beuring zijn, ik wil je die met g&nsoh mijn hart geven.' Je hebt wel veel tegen je zelf, tegen ons kind en tegen mij misdreven, maar je hebt mij, vóór je heenging, ook heel veel gegeven, veel geluk. Daarom kan ik ver geven dat je me zooveel hebt ontnomen. Ik wil je moer geven dan louter ver giffenis. Ik zal je Mientje afstaan. Zij zal jou nu weder brengen, wat ze mij in deze vier maanden mot lachende weelde heeft ge schonken: liefde en troost. Ik blijf hier met mijn herinneringen aan vroeger ge luk, waar geen schaduw van gebleven is. Ik heb rond mij al die vele dingen, die mij zoo treurig herinneren aan de mooie jaren, die afgesloten zijn voor altijd. Zaterdag zal mevrouw De Waal je Mientje brengen. ADRI. NIEUWE KNIPPATRONEN. Wij geven dit maal een ruime keuze plaatjes..enkee aardige middagjapon nen, jongemeisjesjurken en een twee tal allerliefste pakjes voor kleinere kinderen. Het doet ons plezier, dat alle pa tronen zoo in den smaak vallen 1 Bij het bestellen wordt nog te dik wijls verzuimd de juiste maat of het verlangde nummer op te geven. Dat geeft steeds aanleiding tot onnoodige orrespofidenliegen natuurlijk vertra ging. Wij verzoeken onze lezeressen laarom vriendelijk, op Jiet giro-of postwisselstrookje steeds de j u i st e naat en het verlangde nummer te willen zetten. De snelste wijze van bestellen is per giro. Hebt u zelf een rekening, lan kost u dit niets. Het gironummer is 191919. Knlppa- tronendienst, Den Haag. Het bestellen van patronen. Patronen in de maten 42—50 wor- len geleverd na overschrijving van een bedrag van 58 cent op pos trek e- ling 191919 van den „Knippatronen- lienst" te 's Gravenhage. Aanvragen iensf' te 's Gravenhage. .Vanvragen kunnen ook per postwissel gezonden worden aan de Redactrice van den Knippalronendienst. Muzenstraat 5 B. ie Den Haag. Brieven met bijgesloten postzegels worden ook in behandeling genomen, doch duren langer. De maten 40 en 52 worden uitslui tend geleverd tegen een vergoeding van 88 cent. Aan verzoeken om omgaande toe zending van patronen zullen wij zoo veel mogelijk trachten te voldoen. Ge woonlijk zal men echter 3 k 6 dagen geduld moeten .hebben. allerlei mooie tinten rood. Heeft men iever een meisjesmantel zonder pele rine, dan is dit geen bezwaar, wanl het model leent er zich voor om het ook zonder deze te dragen.. Bil het bestellen van een patroon geve men slechts de vereischte leng temaat op -voor mantels wordt in den regel gerekend. 55 c.M. voor meisjes van drie jaar. 5 c..M. meer voor elk jaar ouaer dus 60 c.M. 4 jaar 65 c.M. 5 iaar, enz., terwijl de mantels te verkrijgen zijn voor meis jes van 3 tot 7 jaar. AARDIGE JAPON. 7316 Middagjapon van wollen afghalaine of crepe 'de chine met afstekende lange shawlkraag tot in de taille, de rok "neeft aan de voorbaan eenige plooien en is verder glad; gladde mouw met manchet. Een aardige combinatie voor deze japon is b.v. donkerbruin met kraag en manchetten van terra cotta, verder zwart met wit, groen met ecru; ook kan men kraag en manchetten van gebloemd crepe de chine nemen, al lerlei combinaties zijn mogelijk, mits men bij het kiezen der kleuren zorg draagt, dat zij met elkander harmo nieeren. MIDDAGJAPON. 7314 Deze tweede middagjapon is van gewerkte stof of zijde met effen, aan de rechterzijde afhangende kraag en effen manchetten. Het heupstuk heeft een aardige lijn. recht van voren en rondgeknipt over de heupen en rug. terwijl de voorbaan een groep plooien heeft, die tot op kjpehoogte worden opgestikt: van achteren is ook deze rok glad. hetgeen voor een japon, die men veel draagt, zeer practisch is. Houdt de stof de plooien niet zoó bijzonder in of kreukelt zij gauw. dan 6B73\ BIJ DE MODEPLAAT Mdsjcsmanlellje (no. 6873) Een alleraardigst manteltje voor kleine zoowel als voor grootére meis jes; het pelerientje geeft iets zeer aparts aan dit overigens zeer een voudige model, dat voor blondjes van licht en donkerblauw bijzonder flat teus is. voor donkere meisjes zien we kan men wel aan den gang blijven met oppersen.. JAPON VOOR JONGE MEISJE.S 7321 Dit bijzonder aahdige bakvischja- ponnetje kan van gewerkte stof met groote effen revers gemaakt worden, dan wel van effen stof met geheel conlrasteerende kleur, b..v, donker blauw, de modekleur voor het a.a." voorjaarsaeizoen met tangó of roóde revers, is zeer nieuw; verder is een effen groen wollen stof met revers van namaak Brcitschwanz nog altijd zeer in trek. De voorjaarsjaponnen worden met de meest gewaagde helle tinten gegarneerd en deze geven Aan de donkere stoffen iets fleurigs.. Het rokje heeft geen heupstuk. alleen een puntig stuk aan de voorbaan, dat er op gestikt wordt en gegarneerd met twee maal twee knoopen. GEKLEED JURKJE. 7101 Dit jurkje is voor meisjes van 7 tot 10 jaar en zeer eenvoudig te maken. Het «enigszins lange lijfje loopt voor en achter met een vrij diepen boog door. hetgeen met het klokkende rokje een vlug geheel geeft. Het ronde kraagje is op zijde uit- gepunt, terwijl er een gladde mouw met een manchet bij gedragen wordt. Bijzonder aardig staat op deze meis jesjurken een gehaakt kraagje en manchetjes, liefst van mooie pluizige angorawol, diè ook heel goed gewas- scnen kan worden en in wit zoowel als in zachte tinten te verkrijgen is. JURK VOOR ONZE KLEINTJES VAN 3-5 JAAR. 7333 Dit eenvoudige jurkje heeft een glad stuk met klein plat kraagje en lange mouw met smal boordje. Het voor- en achlerbaaulje hebben beiae twee groepen plooien, die gedeeltelijk opgeslikt kunnen worden, terwijl het voorstuk met een puntje op het voor- i aan.je ,usg hen Let.fi plooi-ngroepen valt. Allerlei materiaal leent zich voor deze eenvoudige modellen, vyella, fla nel. waschzijde, cretonne. Peter Pan. met zijn aardige gewerkte motieven., enz... terw(jl het kraagje van effen waschbare stof gemaakt kan worden5 op de gewerkte jurkjes tenminste. EENVOUDIGE SCHOOLJURK 7331 Deze eenvoudige schooljurk b.v. van een donkere wollen stof, met aT- slekend kraagje, ceintuur en manchet ien. is geschikt voor meisjes ,yan 8 tot tien jaar. Een donkerblauw jurkje met róód gegarneerd maakt het geheel veel vrooliiker. het is een patroon, dat er zich toe leent om van een groote japon gemaakt te worden, doordat het rokje klokkend is en aan een vrij g.ad lijfje gezet wordt, waaroverheen een paar patten loopen, aan vóór- zoowel als achterzijde. Bij het opslik ken hiervan moet men er rekening mee houden een kleine opening te ialen, waardoor de gekleurde of lak ceintuur wordt gehaald CARAMEL PUDDING. 250 gr. suiker, 8 eieren, 8 blaadjes •vitte gelatine. De eieren zijn op het oogenblik heel goedkocfp, zoodat wij nu niet op een aar meer of minder zien om eens een fijne caramel-pudding te maken» De eierdooiers kloppen met een klein deel. ongeveer twee drie eet lepels, suiker, tot ze geheel en al schuimig zijn en de suiker zich met de eieren vermengd heeft, daarna worden de witten geklopt en door -le eieren heen geroerd- De overige suiker, ongeveer 200 gr. doen wij in een klein ijzeren panne tje en laten wij staan, tot ze lichtbruin van kleur is. vooral zullen wij op passen. dat zij niet te donker worat want dan krijgt onze pudding een onaangename bittere smaak, is d« caramel klaar, dan wordt ze ver dund met een scheut water en lepel voor lepel bij de geklopte eieren ge voegd, ouder voortdurendu roeren; daarna wordt de in koud water ge weekte gelatine bijgevoegd, die in een klein half kopje heet water is opge lost en blijven we verder kloppen totdat de pudding al ©enigszins dik begint te worden en in den vorm kan worden overgebracht, waarin zij verder geheel stijf kan worden. Wij presenteeren bij deze pudding een va nille of een Roomsaus. UKEURVLEKKEN. Likeurvlekken verwijdert men het, best door ze met verdunde spiritus in te wrijven en met Lauw water na te wasschen- ONDERHOUD DER PIANO. Iedere huisvrouw weet, dat het boenen der piano met was op een grooten kamerdag een heel werk is. vooral om alle strepen weg te wrij ven. Probeert U eens de piano met een doek met petroleum af te wrijven en met een schoonen doek na en U zult verrast zijn over het resultaat dat U met minder werk in staat stelt Uw piano een keurig aahzièn te geven „BEROEPSMISDADIGER- Voor den rechter te Croydon bij Londen verscheen een 12-jarige jon* gen. beklaagd van diefstal van ju- weelen ter waarde van 328 pond van mevrouw Austin aldaar, bij wie hij een paar uur per dag werkte als knechtje voor poetswerk. Toen de iongen gearresteerd werd, zei hij, dat hij zijn buil, bij verschillende gelegen heden verzameld, verborgen had in een naburigen spoordijk. Op de aan gegeven plek vond men een zak met het meerendeel der sieraden en een kaart met den naam van den jongen en de toevoeging „beroepsmisdadiger" De overige juweelen vond men bij hem thuis en bij een vriendje. Toen de iongen aangehouden werd, was hij in het bezi' van een klappertjes pistool, tweede BLAD. NfiUWiBMO TOOriPlPAHDOamir IR UTMCHTrBihgofffiqnimhg Courant VRTJ0HB n MAART 1881 De jongen» kroeg Ml pfooftijd Ark l**r- OM EEN ERFENIS. De W-jarige landman Barecki te Mezzo-Bereny, in Hongarije heeft bil «en strijd om een erfeniskwestie vijf familieleden. n..l. een 70-jarige, een 40-jarige en een 24-jarige vrouw, als mede twee kinderen van resp. drie jaar en vijf maanden met een bijl doodgeslagen. De moordenaar sprong daarna in een put. doch werd er weer uitgetrokken en gearresteerd. STUDENTEN-STAKING IN FRANK RIJK. Aian d« juridische faculteit van de Pa- rijsche Sorbonne, ia Dinsdagmorgen een Btudentenataiking begonnen. Voor do deu ren van de Sorbonne «n van de afzon derlijke collegezalen werd door stakende studenten gepoat. De professoren, die ooilege wilden geven, stonden voor leege aaien. Nog denaelfden dag ia de staking aan alle universiteiten in het land uitgebro ken. Er hadden geen incidenten plaats. BENOEMING- Geachte redactie. U zoudt mij zeer verplichten, door het onderstaande in uw blad op te nemen. Met eenige verbazing heb ik uw onderschrift op het ingezonden stuk van „Criticusin de krant van Maan dag j.L gelezen. •- Verbazing over uw weienschap dat de beide volontairs ter secretarie van Schoonhoven geen voldoende prac- tische ervaring hebben. Wanneer u bedenkt, dat. om aan het examen ge- meentc-adrainislratie te kunnen deel- ftemen. een verklaring moet worden overgelegd, waaruit van een 2-jarige praktische werkzaamheid op een gemeen e-secre.arie of ontvangerskan toor blijkt, en dat examen in de maand April wordt afgenomen, kun nen die volontairs dus minstens reeds pl.m. 3 iaar in de administratie werk zaam zijn. Zou dat niet voldoende zijn voor jongste ambtenaar op de secre tarie van een gemeente met pl.m. 4500 inwoners, al laat zulk een ge meente zich dan voorstaan op een ©enigszins stedelijk karakter? Voorts betoogt u, dat in de eerste plaats in aanmerking kwamen zij. die hel diploma gemeente-administra tie hadden verworven, omdat de eisch gesteld moest worden dat de benoem de zelfstandig zou kunnen werken. Rfid actie, waarom Idle eisch daa tók Biel tot uiting laten komen ia de op roeping voor sollicitanten? Dat li fle- kruikaïijkOm U hiervan la over tuigen. behoeft U slechts een andere oproep, geplaatst natst die ven B- en W. van Schoonhoven, te lezen. In de laatste staat evanwel, dat het diploma „tot aanbeveling strekt", ter wijl van praktische ervaring of zelf standig kunnen werken niet gerept wordt. Voor de Secretarie van Schoon hoven hecht men blijkbaar nog al waaj-de aan het gezegde: „Wat men verhaalt, enz." Ik mag geen andere reden veron derstellen. Met dank voor de plaatsing en de meeste Hoogachting. F. C. BIK Adj. Comm. Ie kl. L B. van Schiedam. Op het bovenstaande artikel heb ben wij de volgende inlichtingen ver kregen. Ons onderschrift bil het ingezonden stuk van „Criticus" moet in zooverre worden gewijzigd, dat de beide volon tairs ter secretarie van Schoonhoven niet In hel bezit van het diploma A. gemeente-administratie, zijn. Overigens weet de heer Bik ook wel. dat iemand die aan het examen deelneemt in zeer vele gevallen inder daad geen practische ervaring heeft opgedaan. Rijp en groen neemt soms aan 't examen deel. ook al wordt een verklaring van 2-jarige werkzaamheid ïverge.egd. Het aantal dergenen die „zakken" als zijnde te licht Devonden In de gemeente-administratie, is legio Tusschen volontair en volontair zijn ou een secretarie is een groot verschil. De een zit er vaak voor tijdverdrijf; een ander maakt ernstig werk van de gemeente-administratie. Over de werkzaamheden ter secre tarie met een stedelijk karakter, kan de heer Bik. die voor Schoonhoven overigens geen onbekende is. niet oordeelen. Er is altijd nog een groot verschil tusschen een kleine platte- landsche gemeente, waar de heer Bik ook heeft gewerkt en een gemeente als Schoonhoven. Wij «wijzen alleen maar op de vlottende bevolking in de steden, ook in de kleine. Waar de heer Bik thans werkzaam is. heeft hij een beperkte gezichtskring op de gemeente-administratie, hetgeen ook niet anders kan* En als men nu pl.m. 75 sollicitanten heeft, waaronder 3 gediplomeerden en van die 3 alleszins goede inlich tingen krijgt., moet men als handel en- Afi in tal belang éer genfifintfi. Am niet «en van hen nemen, mede enróat zij Aelfstandig werkzaam iij«? Nog vestigen wij er Ae aandacht en Aat er keel wat *kaf' onder Ae sol- lidtanben zit, ook al was dat langer dan 1 janos op «en secretarie werk- EEN TRAAG EN EEN WAAIU SCHUWING. Niet wetende tot welk college, be stuur. of toezichthebbende ik mij heb te wenden, verzoek ik U beleefd op name van dit schrijven. Het betreft den toestand van den weg, in de gemeente Ottoland en wel de Kort zijde, gelegen in den polder Laag Blokland, voornamelijk het ge deelte voor en ten Oosten van perc. 1961 nader aangeduid tusschen de palen van het electriciteitsnet ge nummerd vier, vijf en zes. De Zuidzijde van genoemd gedeelte is zoodanig afgeloopen en afgebrok keld, dat er van talud geen sprake ineer is.. Het vormt een steilen af grond in het klein, en het gevaar voor ernstige ongelukken lijkt lang niet denkbeeldig, vooral met het oog op de |diepe en breede wetering die er onmiddellijk aangrenst Nu mijn vraag. Heeft tot nu toe nog niemand van bovengenoemde instel lingen wat daar te zien is in oogen- schouw genomen? (Het is werkelijk de moeite waardl En mag ik dan ook de aandacht vestigen op de wen- schelijkheid, om als de zaak wordt bevonden zooals hier weergegeven, zoolang het gevaar bestendigd blijft des avonds en des nachts de plaats met lantaarns aan te duiden?.. Mijn waarschuwing is voorname lijk gericht tot de automobilisten, die ter plaatse in het geheel niet. of niet goed bekend zijn. daar het voor hen dubbel gevaarlijk is. genoemden weg te passeeren... Hopende, dat deze regelen ook hen mogen bereiken, die hun medewer king kunnen verleenen tot verbetering van den toestand, en dat hier met het bekende spreekwoord van het kalf en de put, in toepassing gebracht zal kunnen worden. J. H.. KOK. Korlzijde. Laag-Blokland. EEN VREDESMAN. Minister Briand op zijn doodsbed. 50, Ottoland. STICHTING ZWEMBAD „SCHUAGT". Geachte redactie. Als U mij toestaat een enkele op merking in uw blad te plaatsen, zeg ik daarvoor bij voorbaat dank. Het bestuur der Stichting Zwembad „Schuagt" heeft gemeend een feest avond te moeten beleggen, omdat het „meeleeft in de dagen van sombere stemming." Natuurlijk is het een goed recht van de heeren, die tot het be stuur behooren. dat zij £en feest organiseeren, maar waaraan ontleenen zij het recht om den naam van het- zwembad „Schuagt" daaraan te ver binden? Misschien ligt het aan mijn on wetendheid. als niet door mij wordt begrepen, wat een dergelijke onder neming met de bevordering der edele kunst van het zwemmen heeft te maken. Daarom zou ik gaarne beter ingelicht willen worden. Zou het aan den bloei der stichting geen schade kunnen doen. als een deel van haar geld aan zulke dingen, die toch buiten haar terrein schijnen te liggen, besteed wordt? Als de heeren of dames, leden van het bestuur het zelf willen betalen, deden zij wellicht toch beter dit niet van „Zwembad Schuagt" te laten uit gaan Het schijnt mij in het algemeen wenschelijk tóe. dat een vereeniging zich aan haar doel houdt en gaarm wil ik overtuigd worden, dat in het genoemde geval de grenzen niet wor- <ien overschreden. Hoogachtend; Uw dw. dnr. K. ALBLASSERDAM. Maart. Geboren: Rokas Adrianus, z. van A. van Herk an J. H. de Jong Willem, z. van J. Koudstaal en A. Vermeulen. Getrouwd: J. W. Bothof, 27 j. en W. de Groot, 25 j. T. Bambagt, 24 j. en P, van Veen, 25 j. Overleden: A. van Vuuran, 66 j., echt- genoote van J. Karsdorp D. van Vuu- ren, 80 j., weduwnaar van B. Zwijnen- burg. BOSKOOP. Maart. Ondertrouwd: M. W. Jongsma en A. Oosthoek. P. Nieweta an G. M. Rijland. Getrouwd: W. E. Hage, 44 j. en R. v. d. Ent, 46 J. HEKENDORP. Maart. Ondertrouwd: J. Jansen en G. G. Slap- pendel (te Reeuwijk). Overleden: A. W. Brouwer, 20 j. Levenloos aangegeven kind van H. Kos ter en J. M. Kwint. MONTFOORT. Maart. Overleden: (St. Anthoniusgesticht) P. Westland, 78 j. Geboren: Gerardus Wilhelmus Corne lia, z. van H. W. Wensing en A. M. van Wijk. ZEVENHUIZEN. Maart Ondertrouwd: H. van den Dool, 25 j. en Gh. Esveld, 28 j. Op Vrijdag 18 Maart 1932, v.m. 10.80 uur, «1 voor rekening van Mej. de Wed. A. VAN BUREN Lekdijk A 62, In heer woning, In Maten an In Parcaalan, Bestek "en Teekening k f 4.-, resti tutie 2.-, vanaf 8 Maart verkrijg baar bij Ondergeteekenden, die te vens inlioh tingen verse haf fan. C. P. P. KOK, Architecten - Ammerstol Notarle ta Gouda aal op (bil Iniat) an (bij Afslag en Combinatie), telkens des morgens elf uur, in Hotel „DE ZALM" aan de Markt te G o u d a. ten verzoeke van Erven den Heer L. VERKERK, wegens sterfgeval. MET HOOIBERG, GROOTE SCHUUR (ingericht voor Koeien, Varkens enz.) en verdere aanhoo- righeden, een en ander'Stalling bie dende voor 40 stuks Vee, zoomede eenige perceelan best groot alles gelegen aan den Oudekoop- nchen Weg bij (gemeente Hekendorp). Te Veilen in 5 perceel en, combi naties en massa. Verhuurd tot 1 Mei 1933 voor 2000.- per jaar. Betaaldag 2 Mei a.t. Alle werkdagen te bezichtigen. Breeder bij Notities, welke gTatia bij den Notaris verkrijgbaar zijn, «vtnala verdere inlichtingen. te haastrecht, zal verkoopen om contant geld, op Woensdag 23 Maart 1932, des morgt-ns half tien, aan de Bouwmanswoning „VREDELUST'' in Oukoop te Hekendorp: 6 Pinken, Stier, Paard (mak bij den weg), 4 Zoggen, Brik, Tentwagen, Boe renwagen, Hooimaohine Sohouw, Bouw en Melkgereedschappen benevens een eikenhouten Kabinet. Voor de verkooping genummerd te zien. te Lopik, zal op Donderdag 24 Maart 1932 voorm. 9j uur, te BLOKLAND, No. 6 op de hofstede „Kooiluat", voor den Heer J. A. VAN DAM 2 Paarden (ruins), als 19 Koeien, 11 Vaarzen, vekalfd of met kalf, 6 Kuispinken, 2 Stieren, eenige Kalveren. Verder 4 Schapen, 4 Zeugen, 15 Mestvarkens, groote partij Kippen, Tentwagen, Kaasbrik. 3 Boerenwagens, Maaimaohine, Hooihark, H. oischudder, Roer machine, Kuipen, Kaas- en Melkgereedschap, Landbouwwerktuigen, enz. enz. '8 Morgens vóór de verkooping te bezichtigen. Qeen gelegenheid tot uitspanning. B\'dam, Goudache Rijweg 91c. (Over de Veemarkt) adviseert en behandelt alle Advocaat-, Notaris- en Deurwaarderizaken, geene uit gezonderd Katntaor van 10 tot 9 Advies f 1.— lV?$en U verhinderd is zelf te komen, komt v D'HhL IJ voor dringende zaken, persoonlijk bezoeken. KORTE TIENOEWEO SS GOUDA Dan koilin U Elite toornen fl. 25.00 per honderd. Oroote kwantums per auto franco huis. Het eierverbruik stijgt enorm en de komende winter zal hooge eierprljzen brengen. Zorgt tijdig voor minstens honderd Kuikens van onze witte Leg horns. Deze leggen meer en grooter eieren. Wij hebben langjarige ervaring in het broeden. Onze moderne PETER- S1ME Electric Broedinstallatle's geven U grooter, zwaarder en levenskrachtiger Kuikens dan anderen. Plulmvaebedrl|f tegen onzuivere teint, schubben, vetpuistjes Sulfoderm-poederf 1.25 per doos Sulfoderm-compact f 0.96 en f 1.50 Verkrijgbaar bij ANTON C00PS Drogist Wijditrnt 31 Gouda BRENGEN U GELUK Ja, Inderdaad! Duizenden verbruikers van onze Letters-Artikelen zijn er nu van overtuigd, dat LETTERS-KOFFIE GROEN hen nog meer voordeel brengt. Bij elk half pond Letters-Koffie GROEN ontvangt men immers TWEE EXTRA-CADEAUX BONNEN! Letters-Koffie GROEN geeft daardoor DUBBELE VOORDEELEN! Denkt U er aan om zoo spoedig mogelijk een volledige serie kleurplaten aan te vragen? Laat Uw kinderen aan onze leerzame kleurwedstrijd meedoen 1 Zij kunnen er een fraai rijwieb mee verdienen. Peilnummer Serie C No. 2334 (W. VAN WIJK, Neder-Hemert). voor*. NWKrul IS, Man* O. B. ARBNDS WOO«MTIKO 36, ROTTERDAM DRUKKERIJ

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 4