B mm Onze Dameszaak Rotterdam Hoogstraat hoek K. Hoogstr. Buitenland. FEUILLETON EEN SCHIJN-HUWELIJK. Plaatselijk Nieuws. EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, SchoonHovtnwl» Coumnl W0EN8PAD 80 MAART 18M DAMESJ Misschien heeft U zich er wel ee..s over ver wonderd, dat anderen zooveel Japonnen had den -en daardoor zoo'n prettige afwisseling in haar kleeding konden brengen. U kunt 'f ookl 't Heele geheim ervan is C 4 Al Doet toch ook Uw voordeel met de ongeëvenaard-lage C 4 A prijzen en U kunt zich 't nieuwste snufje van de Japon in bolero-model of met losse bolero even eens zeer gemakkelijk veroorloven I Keurige Sole Artlflam Japon met Crêpe Maroquette Impr Moderne, zijden Flamlngs Je- on, overgooler-model, met blouse en breede, gedrapeer de ceintuur v. Sole Art. Impr. in blouse In de nieuwste noppen- dessins. Losse bolero m. kraag nieuwe mille fleurs dessins Chl- losse bolero en mouw-Inzet v. dezelfde zijde als de blouse. Apart rokje. In Gris Perle, Q' Bleu Encre Marron que, losse ooiero. Klokkende rok. In j Zwart, Marine, enz. Aparte Japon v. zijden ArmOre Impr. In prachtige mille fleurs dessins, boleromodel, blouse en ondermouw v. zijden Cr, Georgette gegarn. m.dentelle. Blouse gevoerd m. -77 c Japon-zijde j rok m. 13 Ingezette banen Elegante Japon v. zijden Geon» gette Impr. In aparte dessin# m. zijden onderjurk, chique corsage en fraaie ruggarn.v? oploopende volants. Losse ba* lero m. flatteusa, in t cr. de taille te dra-. V A50 peeren shawl. Ook een bescheiden beurs kant zich zoo'n nieuwe Japon ver oorloven I Aardige Rips Pope- llne Jongedames Japon, bolero model, m. Sole Art. Impr. blou se, In frlssche streep* A nr. jaoot en mancnet, ge- A7r deuln$. Rok m. laag- /f'O flirn> m, dentelle. Lak- Ingezette plooien, ceintuur. In dlv. tinten Snoezige, zuiver wollen Mous^ saline Impr. Japon in moderne mozatek-dessins, bolero-model m. blouse In afstekende tint en zijden maroquette kraag, vest, jabot en manchet, ge- Flatteus, zuiver wollen Frisetta Wandeltoilet m. de moderne Mieder-rok en Cr. de China Impr. blouse, met leuke pof mouw, In de nieuwste blokjes dessins. Geiallleer- cri de, losse bolero m. 1 aparte mouw. Prijs is alléén gevestigd •n h—ft dut géén flllalnn TTERDAM OEN M/X/VO HAARLEM LEIDEN UTRECHT - ARNHEM GRONINGEN NETEK ZWOLLE - ENSCHEDE DORDRECHT NIJMEGEN EINDHOVEN TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovenschz Courant Waar aan voorlooplg accooró t« Sjanghai. In Mmndsjoe- rlja duran da vijandelijkheden voort Japan dreigt op nieuw met uittreden uit dan Volkenbond. Sombere vooruitzichten In Britsch-ln- dll. Nog altijd duurt In het Verre Ooeten de toestand van onzekerheid voort. Na wat tegenstrijdige berichten omtrent het al dan niet vorderen der onderhandelin gen te Sjanghai, tuasohen China en Ja pan, bereikt ons thans de tijding, dat die besprekingen thana zijn geschorst. Ze hebben tot dusver een goed verloop ge had en leidden zelfs reeds tot een voor- loopig accoord omtrent de staking der vijandelijkheden. Dat dit aoooord nog slechts een voorloopig is, komt, omdat een der belangrijkste punten van overleg; n.l .de terugtrekking der Japansche troe pen, nog niet is geregeld. Dat punt heeft bij ongeveer alle besprekingen reeds moeilijkbeden opgeleverd en om tq, voor komen, dat de onderhandelingen er op vast zouden loopen, heeft men het thans naar de laatste plaats der agenda ver schoven. Het struikelblok ligt ook thans nog in den weg. Inmiddels is er reden voor de hoop, dat nu Japan en China het verder eens zijn geworden, de terugtrekking der troepen geen onoverkomelijks moeilijkheden meer cal opleveren an dat men er althans in dit stadium der onderhandelingen de zaak niet meer op spaak sal laten loo pen. Donderdag sal nu de conferentie wor den hervat Gaat het dus te Sjanghai naar wensch, in Maadajoerije duren de gevechten voort. Het centrum van de Japansche militaire operaties tegen de Ghineesdhe troepen ligt daar bij Fuyu, dooh hst grootste gevaar voor vijandelijkheden op groots schaal ligt ten Oosten van Ghar- bln nabij de Ruseisahe grens. In het Fuyu-district hebben ds Japan sche cavalerie, artillerie en infanterie, 1600 man guertlla-troepen verspreid. Ve le Chineeeen werden gedood. Intussohen wordt gemeld, dat onder de troepen van den pro-Japanaohen gene raal Ma, den gouverneur van de provin cie Heilung Kiang, ds muiterij toeneemt. Ook in hst Oostelijk deel van Mandsjoe- rije neemt do apti-Japansche actie toe Er dreigt een ernstige botsing lange de Russische grens en het heet, dat in de provincie Kirin ds Japansohe troepen ernstig bedreigd worden. Maandag hebben Japansche militaire vliegtuigen een luchtaanval gedaan op Ningoeda bij den Ghineesohen Ooster spoorweg, in ds provincie Kirin, en een 20-tal bommen op ds stad geworpen. De opperbevelhebebn van het Mandsjoerij- sobe leger, generaal Honjo, heeft aange kondigd, dat Nirfgoeta door de Japan sche troepen sal worden bezet. Men eist, in Mandajoerije is bet con flict nog lang niet opgelost en de vor ming van de nieuwe republiek heeft den toestand niet beter gemaakt Ook voor Genève levert de Mandajoe- rijsahe kwestie veel grootere moelijkhe- den op dsn die van Sjanghai, en selfs dreigt ze opnieuw tot Japans uittreden uit den Volkenbond te leiden. Aan den Japamachen minister van buitenlandsche zaken Josjlsawa wordt de verklaring toe geschreven, dat Japan er over sou den ken den Volkenbond te verlaten als de Mandsjoerijsohe kweetie in de &.s. Bonds vergadering aan de orde zou worden ge steld. Die verklaring wordt nog niet als officieel erkend, maar men gelooft wel, dat de zaak too staat. Men oordeelt te Tokio, dat Japon er veel bij zou winnen, als hst zich uit den Bcmd terugtrok, zonder dat het er iets bij «on verliezen; immers, zoo men, de geechillen met den Vol" naar Japoneohe opvatting den we reldvrede verstoren, zouden -ophouden, aan de „onnutte inmenging" tjw den Bond in het Ghineesoh-Japansoh geschil zou een eind komen, en China zou ge noopt zijn de dwingende noodzakelijkheid te erkennen van directe onderhandelin gen met Japan op grondslag van den fei- tel ijken toestand. 10 „Lela wat een aardigs naam Templel Ik geloof niet, dat ik ja, nu weet ik het. Zij was bij mij op achool. Een klein, alledaagach, maar alleraar digst meisje." „Nee, nee," zei hij. „Dan verwart u haar met een ander meisje. Ze is tamelijk groot en heel knapP' „Ja, u hebt gelijk," mompelde ze. „Nu herinner ik me haar. We waren op school heel goede vrienden. Het doet me plezier, dat ze me niet vergeten is. Is ze ook in Londen?" „Nee ik heb haar buiten, in Berks hire, ontmoet." „In Berkshire! We mogen het wel op prijs stellen, dat u na zoo'n lange reis nog hier gekomen bent." „Een paar uurtje». Het is niet ver naar Fane Abbey." Nu wist ze alles wat ze verlangde en er blonk een vreemd lioht in haar oogen toen ze.opstond om naar haar moeder te gaan. „U bent zoo vriendelijk, lord Fane," zei ze aarzelend, „dat ik bijna zoo onbe- schefden zou zijn „Wat bedoelt u? Kan ik iets voor u doen?" vroeg hij, terwijl hij haar open hartig aankeek. „De kwestie is, dat ik een paard ge kocht heb en dat mijn moeder eigenlijk bang is dat het een gevaarlijk dier is. Zou u er misschien morgen eens naar willen kiften?" „Natuurlijk, met genoegen," riep hij uit Toen betrok zijn gelaat. Hij had mor gen bij Lela willen zijn. „Weet u zeker dat het niet te lastig ft," fluisterde ze. „Hot Hl me een groot genoegen zijn," De dichteres, mevrouw Sarojini Nai- doe, die op het oogenblik leidster der Congrespartij is, heeft een belangrijke verklaring afgelegd over den toestand in Britaeh-Indië. Die verklaring klonk alles behalve optimistisch, want mevr. Naïdoe verwachtte 'n langen qn bitteren strijd tus zei, dat een lange en bittere strijd tua- schen de Gongreepartij en de Britach-In- disdhe regeering en deze strijd kan alleen tot een einde warden gebracht, wanneer de ordonnanties worden ingetrokken. Ik zie geen enkele kans op vrede, zei me vrouw Nai'doe. Het heette dezer dagen, dat er onder handelingen zijn gevoerd over het slui ten van een overeenkomst. De Gongree- leidster heeft dat bericht ten stelligste tegengesproken. Alleen Gandhi heeft hef recht ten behoeve van de Congrespartij met de regeering te onderhandelen, zoo verklaarde zij en met hem fijn geenerlei besprekingen gevoerd. Zoo als op het oogenblik de zaken er voor staan, is dus het einde van het conflict in Britsoh-Indië nog ver te soe- ktn. ENGELAND EN IERLAND. Ds Valera's verklaring door Isrsch kabinet goedgekeurd. Na verscheidene uien te hebben be raadslaagd, heeft het Iersohe kabinet, naar men gelooft, het antwoord van De Valera aan de Britaohe regeering inzake den eed van trouw en de betaling der an nuïteiten goedgekeurd. Het is bijna zeker, dat op het Iersohe antwoord een nieuwe nota van de Brit- sche regeoring zal volgen en dat de ge- heele nota-wisseling pas, wanneer zij be ëindigd ia. zal worden gepubliceerd. De Valera schijnt besloten te zijn, om zoodra het parlement bijeenkomt, eau wetsontwerp tot afschaffing van den eed in te dienen. Wat de annuïteiten betreft, zal hij zijn standpunt handhaven, dat teel buiten de bedoeling van het vallen. deze geh< verdrag t KIND VERDRONKEN. Arkei. Een 2ft-Jaxig koontje van den heer Raven, wonende in de voormalige paetqrie, speelde Donderdag met een paar kameraadjes in den grooten tuin achter 't huis. Het kind ia daarbij in een moddersloot gevallen, op vrij grooten af stand van de woning, waar men dan ook van het ongeval niet» bemerkte, voordat even later de andere kinderen het kwa men vertellen. Helaas was het toen reeds te laat. De kleine waa in den modder gestikt. Ontslagen. Arkal. Vrijdag ie aan de N.V. Beton- dak aan ié arebiders ontslag aangezegd, wegens vermindering van werkzaamhe den. k— Wegens overtreding der politiever ordening n.l. het ledigen van beerputten tueschen 9 uur v.m. en 6 uur n.m., ia pro cesverbaal opgemaakt tegen L. O. van D. Een personenauto uit Huizen moest op den Rietveldeoheoodijk uitwijken voor een anderen auto. Doordat het wiel van een der auto's in een grienthoop geraak te, reed hij vooruit den dijk af. Met eeni- ge materieele schade liep dit ongeluk af. Amilda. De Postduivenvereniging „De Snelvluoht" hield Tweeden Paaaohdag een wedvlucht om Paaaoheieren uit Dor drecht. De prijzen werd als volgt behaald le en 6e prijs J. van Gelderen (80 en 12 eieren); 2e en 18e prija M. van Leer (22 en 6 eieren); 8e en 14e prijs Adr. Tuk- herhaalde hij. „Waar kan ik het paard zien?" Ze aarzelde. „Misschien zou u hem in het park willen zien. Ik rijd altijd twee keer per dag, voor het ontbijt en na de lunch." „Dan zal ik na „Wilt u morgen komen lunchen?" viel ze hem in de rede. „Heel graag," antwoordde hij, Ze knikte hem dankbaar toe en begaf zich naar haar moeder. Clifford Revel voegde zich weer bij zijn neef. „Verveel je je niet vreeselijk, Edgèr?" „Volstrekt nietl Wat een allerliefst» jongedame! Ik bedoel juffrouw Draytonl" „0, juffrouw Drayton. Zeker, die wordt algemeen bewonderd!" „Bewonderd! Je spreekt over haar, alsof ze een standbeeld of een schilderij waal" riep Edgar- verontwaardigd uit. Clifford Revel keek zijn neef met een lueteloozen glimlach aan. „Je spreekt over haar, alsof je verliefd op haar bent. Nu, dat komt meer voor. Ze i» de schoon ste vrouw van Londen." Toen voegde hij er aan toe: „Kom, we moeten gaan, het wordt laat." Ze namen afscheid van hun gastvrouw en begaven zich haastig naar Clifford's kamers. HOOFDSTUK X. .Gezellige kamers heb je hier," merkte lord Fane op. „Ja, niet onaardig hè?" beaamde Clif ford, terwijl hij een wolkje rook uit blies. „Begint het je in Londen al weer be ter te bevallen?" Edgar knikte. „Ja, dat heb ik aan jou te danken. Ik heb een heerlijken avond gehad. Edith Drayton* is werkelijk een schoonheid." „Ja, ie zult haar nog aardiger vinden, aio je haar beter kent: n «uilen je on- ker (17 en 4 eieren); 4e, 9e en 10e prijs H. Streefkerk (16, 9 en 8 eieTen); 5e prijs G. Middelkoop (14 ewren), 7e prijs Fr. Verheij (11 eieren); 6e en 11e prijs G. Roodhorst (10 en 7 eieren); 12e prijs A. van der Wal (6 eieren). Er namen 44 duiven aan deze vlucht deel. Zaterdagmiddag werd het 12-jarig zoontje van den heer And. van Br. door een zoon van L. P. van L., naar hij ver klaarde, bij vergilsing, met een steen op het hoofd gegooid en wel zoodanig, dat een groote wond ontstond en het ventje zich onder behandeling moest stellen van Dr. L. A. Donker, die de wond heeft ver bonden. Glessen-Nleuwkerk. Bij den heer W. Muilwijk prijkt een clivia met negen en twintig bloemlkielken. Bij den veJcwedatrijd van de Veree- niging van Bakkerszonen in Nederland, afdeeling Gorinohem behaalde de heer A Hamerpagt alhier een len prija voor het maken van luxe broodjes, en een eersten prijs voor vlechtwerk, zijnde een bloe menmand, respectievelijk uitgeloofd door de firma „Zeelandia" en den heer heer B. H. Kwant te Gorinohem. Gi essen-Nieuwkerk. In eafé „Verheul" alhier werd de jaarlijksche algemeene le denvergadering gehouden der afdeeling Giessen-Nieuwkerk, Peursum en Schel- luinen van Het Groene Knus. Na ope ning door den voorzitter, welke de opge komen leden met een woord van harte lijk welkom begroette, las de secretaris de notulen, welke behoudens een opmer king door den beer Stoutjesdijk waar op enkele bespreking volgde werden goedgekeurd en vastgesteld. Uit het ver slag van den sebretaria memoreeren we 't navolgende: Door de wijkzuster zijn in deze drie gemeenten afgelegd 1112 be zoeken. Het consultatiebureau werd be zocht door 28 zuigelingen, terwijl een 10-tal personen gebruik moesten maken van de hoogtezon. Ook moest nog, omdat de zuster het alleen niet af. kon, een bij zondere hulp aanwezig zijn, waafvan de uitgaven echter niet groot geweest zijn. De voorzitter dankt den seoretaris voor zijn uitgebreid verslag en stelt de gele genheid open, of mogelijk hieromtrent nog iets op te merkan valt, waarvan bur gmeester Diepenhorst gebruik maakt. )e*e zou gaarne willen weten, hoe groot die uitgaven geweest zijn voor „die bij zondere hulp", waarvan gesproken is, want die „bijzondere" hulp ia enkel te wijten aan voorheen dr. Klein, daar de tegenwoordige dokter absoluut geen bij zondere hulp zal noodig hebben. Boven dien kon de zuster op sommige plaatsen wel eens wat minder praatjes maken, om zoodoende vlugger te kunnen doorwerken Dit bestrijden de voorzitter en het lid Van Iperen ten sterkste; de schuld be rust bij de reeds genoemde persoon, de heer dr. Klein. Die extra uitgaven heb ben bedragen f 80,90. Hierna wordt het verslag goedgekeurd. De heer J&c. Kooij- man brengt vervolgens zijn rapport uit over het onderzoek der rekening en ver antwoording over 1981. Deze geheel in orde bevonden te. hebben, stelt de verga dering voor deze goed te keuren en den penningmeester te déchargeeren voor dit werk,'t welk geschiedt onder dankzegging door den voorzitter. Woorden van lo: werden gebracht over het nauwkeurige beheer der finanoiën. De ontvangsten hebben bedragen f 1277,43, de uitgaven f 1405,95, nadeelig saldo f 188,52. Het aantal leden der vereeniging bedraagt thans 421. In de vacature B. Leendertse te Schel- luinen werd gekosen als bestuurslid de heer Prins aldaar, welke, niet tegen woordig zijnde, hiermede in kennis zal worden gesteld. Als lid van de commis sie voor wijkverpleging, vacature Leen dertse, werd gekozen de heer Adr. Scha kel alhier, welke deze benoeming aan nam. Als naziende commissie der reke ning van de wijkverpleging werden aan gewezen de heeren Stoutjesdijk te Schel- luinen, H. Muis en A. D. de Vroomen te Gieesen-Nieuwkerk. Vervolgens werden artikel 8 en 17 van het huiahoudslljk reglement gewijzigd, na een opmerking door den heer burge meester. Dit zal dus voortaan luiden, dat ieder lid moet betalen jaarlijks voor het Groene Kruis 2 gulden diet een vrijwil lige bijdrage voor de wijkverpleging. Bij toetreding als lid, bij nood of zoo iets dergelijks, zal de gestelde boete worden gehandhaafd. Een ieder lid zal thans een exemplaar van het Reglement ont vangen. De opzeggingstermijn aangaande de zuster voor de wijkverpleging werd vastgesteld op minimum 6 maanden. Bij de rondvraag informeert de burgemees ter, hoeveel de vrijwillige bijdragen der leden heeft opgebracht. Dit zal zijn onge veer 630 gulden. Nadat het lid Van Ipe- ren nog gevraagd heeft om bloempjes verkoop te houden op een feestdag, of bij een concert, 't welk afwijzend wordt beschikt, sluit de voorzitter de vergade ring. Ambachtsschool Gorlncham. Gorinchem. Aan het einde van het cursusjaar van de ambachtsschool te Go rinchem werden getuigschriften uitge reikt aan 74 machinebankwerkers, 18 timmerlieden, 4 electriciens en 5 schil ders, die de school hebben doorloopen. In de afdeeling bankwerkers zijn be vorderd van de eerste klasse A naar de tweede klas 27 leerlingen; van de eerste klasse B naar de tweede klas 24; van de eerste klasse C naar de tweede klas 22; van de 2e klas A naar de 3e klas 22 leerlingen; van de 2e klas B naar de 3e klas 18; van de 2e klas C naar de 3de klas 19. Van de timmerlieden werden 27 leer lingen van de le naar de 2e klas bevor derd; van de 2e naar de 8e klaa 16. In de afdeeling electriciens werden 8 leerlingen van de le naar de 2e klas be vorderd en 10 van de 2e naar de 3e klas; in de afdeeling söhilderen 10 leerlingen van de le naar de 2e klas en 6 van de 2de naar de 3de klas. Aan de avondschool voor ambachts lieden werden getuigschriften verleend aan 33 leerlingen. Aanrijding. Groot-Ammsra. Zaterdagmiddag om streeks 10.30 uur, liep bet 6-jarig meisje S. M. van der Wal op den Lekdijk. Uit de richting Groot-Ammer» kwam een lu xe auto, bestuurd door den kaashande laar J. van der V. te Gouda. Het meisje kwam plotseling van achter een stilstaan- den auto te voorschijn en stak den weg over, met het gevolg, dat het werd aan gereden, waardoor 'het kind ernstig aan het hoofd werd verwond. Omstanders na men het kind op en legden het aan den kant van den weg, om te wachten op ge neeskundige hulp. Spoedig was mejuffr. Meerkerk, wijkzuster, aanwezig, en werd het meisje de ouderlijke woning ver voerd. Dr. Flohil, die inmiddels was ge waarschuwd, verleende geneeskundige hulp. Uit het onderzoek, door de politie in gesteld, bleek, dat den bestuurder van den auto geen schuld treft. De remmen van den auto waren in goeden toestand. -H Maandagmiddag speelde het «even jarig dochtertje van den bakker J. van As met vriendinnetjes in de buurt Gel- kenes. Plotseling duwde een der meisjes haar van den hoogen Lekdijk, waardoor het kind met haar hoofdje tegen een huis vlei, met het gevolg, dat zij een bloedende wond aan haar voorhoofd bekwam. Eeni- ge oogenblikken later werd het kind be wusteloos en begon te braken. Per auto werd het kind naar huis ge bracht en werd bij afwezigheid van Dr. Flohil de hulp van Dr. Roelink te Streef kerk ingeroepen, die hst noodig oordeel de, dat het patiëntje naar het Diaoones- senhuis te Rotterdam werd vervoerd, daar hij vreesde, dat de schedel bescha digd was. Goed afgsloopen. Hel- en Boeicop. Zaterdag viel ds echtgenoot* van den veehouder Den H. van een ladder. Zij bleef bewusteloos liggen. Haar eohtgenoot, die het ongeval bemerkt had, droeg haar in huis. Ge lukkig bleek later, dat ds vrouw weinig of geen letsel had bekomen. WOENSDAG 80 MAART 1982 JOSEPH HAYDN. Morgen is het 200 jaar geleden, dat de bekende componist Joseph Haydn werd geboren. Hierboven zijn portret. getwijfeld een kaart voor hun volgende partij sturen.' „Ze hebben me gevraagd ptn morgen te komen lunchen," antwoordde Edgar. Clifford's gelaat verried niets van wat er in hem omging. „Ga je erheen?" vroeg hij. „Ja, hoewel ik een andere afspraak tot mijn spijt heb moeten laten schieten. Juffrouw Drayton heeft me gevraagd om naar een paard te komen zien, dat ze gekocht heeft; dus ik kon moeilijk weigeren." De dunne lippen werden op elkaar ge klemd, terwijl Clifford's oogen begonnen te glinsteren. „Dat is dus haar bedoe ling," dacht hij bij zichzelf en bij zei op vriendelijken toon. „Natuurlijk niet. Ik kan je alleen benijden om zoo'n buiten kansje." „OnzinI Het is toch héél gewoon ik bedoel, ze had het iedereen kunnen vra gen." „Jawel," stemde Clifford Joe, „maar pas op, mijn jongen, pas op." „Wat bedoel je? 0, ik begrijp je, wat een onzin!" „Het is geen onzin. Het is tooh heol goed mogelijk, dat ze graag markiezin van Farintosh zou willen worden en dat is voor een vrouw als zij reden om niets na te laten, waardoor ze jouw liefde kan verkrijgen." Edgar bloosde. „Je schildert haar af als een hartelooze coquette!" riep hij ver ontwaardigd. Clifford haalde zijn schouders op. „Zoo oordeelt iedereen over haar," zei hij. „Maar natuurlijk doen zo haar on recht. In ieder geval een gewaar schuwd man telt voor twoe. Wees op Je hoede, waarde neef, voor haar donkere oogen en haar betooverende glimlach, die betere" mannen dan jou hun verstand hebben doen verllesen." ..Clifford," riep Edgar uit, Jouw Raadsvacature. Langtrak. Wegens het bedanken vsn den heer M. Verhoeven als lid van don Raad heeft de voorzitter van het Cen traal Stembureau tot zijn opvolger be noemd de heer D. Kastelijn, die deze be noeming heeft aangenomen. De heer A. Goedhart heeft wegens het bereiken van een hoogen leeftijd be dankt als hootfd-ingeland van de „Over waard". Lskkerksrk. Zaterdag vergaderde het bestuur en de gecommitteerde ingelan den van den polder De Hoek en Sohuagt. De rekening 1931 werd vastgesteld in ont vangsten op f 24.902,80, en in uitgaven op f 23.376,69. Batig saldo f 1526,21. De begrooting 1932 beloopt in ontvangsten en uitgaven f 17388,63. De polderlasten werden vastgesteld op f 6 per H.A_ het welk f 2 per HJL minder is dan het vo rige jaar. Het was de laatste vergadering, waar in de heer C. van der Wouden zijn func tie als secretaris-penningmeester ver vulde, daar hij wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd ontslag had gevraagd. Hij ia ruim 84 jaar aan den polder verbonden geweest, n.l. van 1 Januari 1898 tot 1 Januari 1905 als bode; van 1 Januari 1917 tot 1 April 1932 als penningmeester, en van lö De cember 1924 tot 1 April 1932 ook als se cretaris. De heer B. Streefland, voorzit ter van den polder, bracht hem dank voor al hetgeen hij voor den polder heeft gedaan. Daarna werd tot secretarie-penning meester benoemd de heer H. de uroot Ca. De heer Van der Wouden houdt hierme de ook op bestuurslid te zijn van den Zuid-Hollandschen Waterechapebond. De uitslag van den vriendsohappe- lijken voetbalwedstrijd UL. F. C. II"„D. V. V. I" van Krimpen a.d. IJssel was 2-8. Veilingvoreeniging Lekkerfkeric en omstreken. Aanvoer 5600 eieren. Prijs f 2.90-3.25 per 100 stuks; kaas 21—27 cent, boter 45—55 oent, belden P*r pond; spinazie 18 oent per K.G. Montfoort. Het 8-Jarlg zoontje van den veehouder A. A. Stigter in Cattenbroek is bij het spelen te water geraakt en ver dronken. Hoofd 0. L 8. NIsuwpoorL B. en W. hebben met in gang van 1 April benoemd tot vijdelijk hoofd der 0. L. School den hear C. G. van Liere te 's-Gravenhage. woorden hebben me doen besluiten je in vertrouwen te nemen." „Werkelijk? Nu, vertel me dan maar, wat je op 't hart hebt," zei zijn nesf glimlachend. „Je waarschuwde me voor juffrouw Drayton. Nu, dat was niet noodig, ik zal niet verliefd op haar wordtin, want ik. ik ben al op een ander meisje verliefd." „Werkelijk? Nu, ik wensch je van harte geiuk." „Dank je, Clifford." „En wie is de gelukkige? Of moet het voorloopig geheim blijven?" „Nee, het is geen geheim," antwoordde lord Fane, terwijl hij het vertrek ip en neer liep. „Ik heb het mijn vad«r nog niet verteld omdat nu, omdat Lij oen hevige aanval van jioht had, toen ik weering en dan wil hij liever niet ge stoord worden." Clifford Revel lachte. „Ik heb wel eens gehoord, dat de markies niet bui tengewoon vriendelijk is, als de jioht hem plaagt." „Nee, en daarom vond ik het beter den naam van mijn verloofde nog niet te ver tellen. Het is de kleindochter van onzen bibliothecaris, professor Temple." Clifford Revel keek hem verbaasd aan. „De kleindochter vanriep hij ver baasd uit. „Ja. Ik zal je niet verreien, door over al haar deugden te spreken, maar als je zelf wel eens verliefd bent geweest, weet Je, hoe ik me voel." Clifford Revel zat in gepeins verzon ken. Wat kon hij doen om de twee gelie ven te scheiden, zoodat deze roekelooze idioot niet ging trouwen? Hij lachte. „En te haar grootvader op de hoogte van deze romance?" vroeg hij. „Je moet er niet mee spotten, Gif ford," zei Edgar blozend. „Nee, Ik had geen tijd om met hem te spreken. Maar ik ga morgen naar hem toe. Het ia een ■onderling en fctt «al me heel wat moeite koaten om hem de zaak aan bat veratand te brengen. Hij zou er nieta van begrij pen, ala ik naar hem toe ging en zei: „Meneer Temple, ik heb uw kleindochter liefi en ik zou graag met haar willen trouwen." „Wil je met haar trouwen?" riep Clif ford verbaaad uit. „Ik wou, dat je haar kende, Clifford, dan zou je wel andere spreken." „Nu, jij hebt haar tooh ook paa twee of drie dagen geleden ontmoet." „Maar ik heb een gevoel alaof ik haar al jaren ken," antwoordde hij hartstoch telijk. „Ik ben niet waardig de zoom van haar kleed aan te raken." „Zoo," hernam Clifford peinzend, „dus niemand wee' iets van jeverloving, de markies, nooh meneer Temple?" „Niemand," herhaalde Edgar. „Ik ga er morgenmiddag heen om de zaak in orde te brengen, met de trein van vijf minuten over vijf. Ik zal eerst de toe stemming van mijn vader vragen en dan naar meneer Temple toegaan." Hierna verlieten de beide neven Clif ford's kamers en begaven zich op weg naar Edgar's woning. Na een kwartier namen ze afscheid en Clifford stond op het punt een taxi aan te roepen, toen de beide mannen tot hun verbazing Clifford Revel's naam hoorden noemen. Edgar keerde zich het eerst om en zag een jon ge man naast hem staan. Hij zag er sjofel uit en het leek wel, alsof hij in geen weken warm 'eten had gehad. Ed gar voelde onmiddellijk medelijden met den man. „Revel," zei de man, „ben jij het?" Clifford Revel wendde zloh op zijn kalme, zelfverzekerde manier om en zag hem koel a&n. „Zeker, mijn naam is Revel," zei hij, terwijl hij de gestalte op nam. „Dat daoht ik al. Ken je me niet meer?" „Ik heb niet de eerklonk het koel en minachtend. (Wordt vervolgd).

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 3