Buitenland. Een kind als een wolk Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. 8choonhw,m,h«_Ci>ur«nl WOENSDAS 11 MEI pamtjl Wilt U daar ook van profltae- Iran? Gaat dan naar C&AI Eén blik In pnza etalages zal voldoende zijn, om U Ie overtuigen I U ontvangt beter kwall- lelt, aparter garneering, degelijker afwer king en een chiquer model met beteren pasvorm, voor veel en veel lager prijs II Tennisjurk van prima Natté mat aardig afitakand kraagje an calntuur. Rok mat gar- naarlng van dlapa ploolan. In da or\ matan 40-48 1 voor ilaohti Aardige Imprlmé Da- maijapon voor thuis In moola tintan an dasslns m. dubbal Crêpa Maroo vast an strik. Rok mat dlapa ploolan - vooren achter» Fleurige Zomar-Japon mat Ünl vast In afsta- kanda tint an Imprlmé bolaro an volant. Lauka eorsaga an lakcalntuur In Banaan, Rosa cn Blau, Nil, Wil voor slaohts PrachtIga, sfank-afklaadanda Thaatar-japon van prima Crêpa Gaorgatta, wf arbij zijden onder- Jurk, afgazat mat kant Lat op da aparta palarlnakraag an rul- ma klokkanda rok 7f- (42-52). Spotkoopja 1 A voor slachta Snoazlga Zomar-Japon v. prima Zwitsarscha Vol Volla Impr. In groota bloamandasslns m. los latje; vast gagarnaard mat kantan rOches. rokgarnaaring van volant* an leuk. pof- A e a mouwtja. In Nil, Blau, Rood voor slachts w a Elaganta Crftpa Gaorgatta Impr. Taagown In mod. bloamandasslns, m. zijdan ondarjurk. Lat op da gaj drapaarda palarlnaan rug- aarn. van klok- ,ve Chlqua, zijdan Flaminga Namiddag-Japon, boler» FlaMeuse Zomarjapon -van prima Crêpa Maroc lm- prlméa in da nlauwsta bloamandasslns, mot snoa zlga garnaarlng v. volants In de tallla. In mmcr\ llchta tintan voor 73U dar^rll^jilachts/^^ Keurige, Zijdon Flaminga Vlsitajapon, mat vast an mouwgarn. v.Crêpa Maroc Impr., rok m. godats rond Zulvar wollen Afgalalna Wandoljapon zaar apart on snoazig gegarn. modal, m. dubbal zijdan Unl kraag an laulta nlkkalknoppan In Zwart, Marina, a-tc Parzlsch Rood, modal, m. Gaorgatta vost gagarn. mat plissê- an bolaro m. opangawarkt om. Aardiga lakcalntuur. borduursel. Heel mm en aparta klokrok. 1 7 Spotkoopja v. I a In Zwart, rir m A PA rln., Grl. P.rl. 19 50 Koranblauw I Mm kende volants 24Ï5 (40-50) Koranblauw voor fpl ■ai*'* tweede BLAD. Albert Lebrun gekozen tot pre sident der Fransche republiek Mlllioenengegoochel In den Dultschen rijksdag. De nazi's verwekken een tumult. Morgen eeret wordt Doumer begraven* doch Frankrijk heeft alweer een nieu wen president. De vereenigde zitting van •Kamer en Senaat heeft gisteren haren voorzitter, Eebrun, als opvolger van Dou mer gekozen. Dat dit gebeuren zou, stond reeds vast, aangezien Painlevó, de repu- blikeinsch-socialistische leider, die de eenige tegencandidaat was, zijn candi- datuur had ingetrokken terwille van de eenheid. Vele afgevaardigden hadden namelijk den wensch te kennen gegeven, dat onder de huidige omstandigheden een politieke strijd om dit hoogste ambt achterwege zou blijven en dat geen twee spalt zou ontstaan tusschen den nieu- ,wen president (te kiezen door de oude Kamer) en de straks optredende nieu we Kamer. Lebrun werd gekozen met 633 stem men. Op den socialist Paul Faure wer den 114 stemmen uitgebracht, Painlevé kreeg 12 stemmen, de communist Marcel Cachin 8; 49 stemmen waren blanco en 10 stemmen verdeeld. Lebrun behoort tot de republikeinsch- democratische unie en is ruim 60 jaar. Hij werd namelijk op 29 Augustus 1871 te Mercy-le-Haut bij Metz geboren, waar rijn vader boer was. Hij deed in 1892 met lof eind-examen aan de poli-tech nische school en studeerde toen verder aan de mijnacademie, die hij in 1896 als mijn-Ingenieur verliet, als hoedanig hij in staatsdienst trad. Hij behaalde al spoedig een prijs van de Academie van Wetenschappen en maakte zich ook ver der naam door publicaties op het gebied van mijn en spoorwegen. Later werd hij hoogleeraar aan de handelshoogeschool. In 1900, dus reeds op 29-jarigen leef tijd, deed Lebrun zijn intrede in de Ka mer, die hem in 1913 tot vice-voorzitter koos. Hij was toen al minister van kolo niën geweest. In de ministeries werd hij later ook met andere portefeuilles be last. In Januari 1920 werd Lebrun tot se nator gekozen voor het departement van de Meurthe en de Moezel en op 11 Juni van verleden jaar als Doumer's opvolger als voorzitter van den Senaat. Na een rust van 10 weken is Maandag middag de Duitsche Rijksdag weer bij eengekomen, een gebeurtenis, die men steeds met zekere spanning tegemoet ziet, omdat het bij die gelegenheden nog al eens warm kan toegaan. In die rich ting wezen ook thans eenige moties van wantrouwen, ingediend door de na- tionaal-socialisten tegen het kablaet- Brüning en tegen de ministers Diet rich, Groener en Stegerwald en door de Duitach-nationalen tegen het kabinet, minister Dietrich en minister Steger wald. We willen hier eerst eenige aan dacht schenken aan uet millloenonge- goochel, waarop de minister van finan ciën, Dietrioh, den Rijksdag beeft ont haald. Het gold hier oen uiteenzetting van de sohulddelgingswet, die crediot- maohtigingen en de kwestie vin de del ging der loopende schulden bevat. Op 81 Maart 1930 bedroeg de vlottende schuld van het rijk 1988 millioen en op 31 Maart 1931 1591 millioen, due 347 millioen minder. Hierbij is ln aanmer king genomen dat een deel der vlotten de schuld is omgezet in een gedekte schuld door de Kreuger-leening en wel tot een bedrag van 293 millioen. Het rijk is dus niet dieper in ongedekte schuld gekomen en ook de gedekte schuld is gedaald met 800 millioen en wel tot 10.208 millioen op 81 December 1931. Ondanks den enormen omvang der bedragen was er dus nog geen reden voor de woorden, waarmede de communisten minister Dietrich ontvingen, naAelijk FEUILLETON. EEN SCHIJN-HUWELIJK. „Waarom niet?" vroeg hij volkomen bedaard. „Omdat begon zij. Toen hield zij op en vestigde, voorover geleund, haar donkere oogen op hem. „Omdat ik lord Fane ontmoet heb. En het meisje, dat hij liefheeft, Lela Tem- plel" „Zoo?" klonk het kalm. „Ik weet wat je voor mij verborgen hebt, wat je voor mij geheim gehouden hebt." „Wat weet je dan?" vroeg hij, zijn oogen strak op haar gevestigd. „Ik weet dat zij getrouwd zijn," zei zij op minachtenden toon. „Zij zijn getrouwd en jij wist dat. Je bedroog mij.... en jezelfl Waar blijf je nu met je groot spraak en gebluf? Je hebt geen kans markies te worden of erfgenaam van den markies I" Hij was bleek tot aan zijn lippen. Haar minachtende manier van doen sneed hem door de ziel, want hoe laag ge zonken hij ook was, hij hield hartstoch telijk veel van haar. „Nu?" vroeg zij. „Wat heb je te zeg gen? Niets? Bevrijd me dan van je te genwoordigheid. Waarom blijf je daar staan?" „Lord Fane en Lela Temple zijn niet getrouwd!" klonk het opeens. Er was iets in zijn toon, méér nog dan in zijn woorden, dat haar verschrikte. Zij ging rechtop zitten en keek hem aan. «Nietgetrouwd!" herhaalde zij. „Neen," fluisterde hij. „Zij zijn niet getrouwd. Er zijn wettige huwelijken en onwettige. Dit huwelijk tusschen lord Fans en Lel» Temple vood op lijn eigen NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schonnhovensche Courant als „den curator in het faillissement". Zeer druk heeft de rijksdag zich over deze millioenenkwesties niet gemaakt Hij heeft den cijferstroom in een vrij ge moedelijke machteloosheid langs zich heen laten gaan. In tegenstelling met de verwachtin gen, was het Maandag buitengewoon rustig in den rijksdag. Men kon haast niet meïken dat de nazi's aanwezig wa ren. Maar Dinsdag werd het zooveel ru moeriger. Toen heeft de nat. soo. afge vaardigde Göring een feilen aanval op de regeering ondernomen, hoofdzakelijk we gens het verbod der stormtroepen. Toen kwam het lawaai los en nog veel erger werd dit, toen minister Gröner aan het woord kwam om het regeeringsbeleid in deze te verdedigen. Gröner, wiens betoog niet zeer krachtig was en bovendien vrij wel onverstaanbaar door het geschreeuw, trachtte met verschillende voorbeelden het gevaar aan te toonen, dat voor Duitschland was gelegen in de aanwe zigheid van een zoo groote gewapende macht, in handen van één persoon, Hit- Ier. Gröner voegde eraan toe, dat Duitschland reeds jarenlang rust en or de zou hebben genoten als de stormtroe pen er niet waren geweest. Het liep op een oorverdoovend lawaai uit, toen de nat. soc. afgevaardigde Straiser spottend voorstelde, dat deze rede van Gröner op gramofoonplaten in Duitschland zou worden verspreid en dat het Kabinet gelegenheid zou worden ge geven om te beslissen, of deze man ver der de openbare veiligheid en het leger in Duitschland in handen kan hebben. Deze woorden van Str&iser werden door de nat.-soci&listen met luid gelaoh en geklap ontvangen. Vice-president Esser wees hierna Strasser uit de zaal, doch met een helsch kabaal hielden de Nazi's Strasser bin nen. Toen verliet de vioe-voorzitter zijn zetel en schorste daardoor de zitting. Na een korte hervatting der debatten zijn deze tot heden verdaagd. Donderdag worde» de stemmingen gehouden. EEN LAATSTE QROET. Groote plechtigheid .te Pnrlje. Maandagochtend ie het etoffelijk over schot van president Doumer ln een der zalen van het Elysée op een katafalk ge plaatst, die bekleed is met zwarte dra perieën, met zilver versierd, en de Fran sche kleuren. Vier hooge officieren van het militaire kabinet van den overledene hielden de wacht. Om 2 uur des middags werd gelegen heid gegeven een laatsten groet aan den overleden president te brengen. Eerst verschenen de voorzitters van Kamer en Senaat, Bouisson en Lebrun, met de le den dor regeering, ^vervolgens eenige bloedverwanten van Doumer en journa listen. Toen begon het défilé van het pu bliek, dat urenlang ln den regen had staan wachten, om toegang tot het Ely sée te verkrijgen. Onafgebroken trokken delagatles uit Elzae en Lotharingen, sol daten, priesters en kinderen langs de baar. Om kwart voor zes bracht de zoon van den Britschen premier, Malcolm Mao-Donald, een laatsten groet aan Dou mer. Rouw In Belgll. Koning Albert van België zal met den premier Renkin bij de begrafenisplech tigheid aanwezig eijn. De ministerraad heeft besloten, dat Donderdag van alle openbare gebouwen in België de vlag INGEZONDEN MEDEDEELINO. wordt ook Uw beby, als hij zijn slaapje maar ongestoord kan genieten. En slapen doet het, wanneer U de roode, gesmette en stukke plekken vnn zijn huidje verzacht en geneest door ze ln te wrijven met Mljiihsrdt's Klnderzslf. Doos 25,1 ube40ct. Bij Apoth. en Drogisten. kamers plaats en alle formaliteiten wer den aan mij te regelen overgelaten. Je begrijpt het?" want zij was doodsbleek geworden en huiverend in haar stoel te ruggezonken. „Ik regelde de huwelijksplechtigheid, vond den geestelijke en maakte zoodoen de de heels gebeurtenis tot een uitste kend geslaagde klucht! Neen, er ie geen lady Fanel Lord Fane en Lela Temple zijn niet getrouwd I" Een poosje bleef zij stil. Zij leunde zwijgend in haar stoel aohterover; toen zuchtte zij diep en het woord „afschu welijk" kwam over haar bleeke lippen. Hij glimlachte. „Afschuwelijk? Ja, het zou afsohuwe- lijk voor mij geweest zijn, als er een echt huwelijk plaats had gevonden. Dat zou afschuwelijk zijn geweest. Want het zou mijn heele leven verwoest hebben, mijn ©«nige kans op geluk in deze wereld ver nietigd hebbent" „Zwijg!" hijgde ze. „Ben je een mensoh of een duivel?" „Wat jij van me verkiest te maken!" gaf hij meedoogenloos ten antwoord. „Ik zei je al, dat niets me zou tegen houden, dat er niets tusschen jou en mij zou komen. Er bestaat geen misdaad, die lk niet zou begaan om jou tot vrouw te krijgen. Ik zou het voor je verborgen gehouden hebben tot de tijd aanbrak, dat je het zou moeten weten; maar je hebt mij gedwongen te spreken. Je weet nu de waarheid. Toe, Edith, kijk me aan! Keer je niet van mij! Terwille van jou heb ik dit gedaan; bedenk eens, of er één man is, die meer zou doen, die meer ge daan heeft voor jou dan ikl" In zijn hevige ontroering knielde hij aan haar voeten neer. Met een diepen zucht stak zij haar hand uit. „Het ie zoo," sprak ze. „Je hebt je liefde bewezen. Dus zij zijn niet getrouwd?" WOENSDAG 11 MEI 1832. halfstok zal waaien en de zittingen van Kamer en Senaat werden gisteren ten teeken van rouw verdaagd. DE MOORD OP DOUMER. Wie zal Gorgoelov verdedigen? Men vreest dat het moeilijk zal zijn ©en advocaat te vinden die Gorgoelov, den dader van den aanslag op den Fran- schen president, Doumer, wil verdedigen. De advocaat Geraud, die daartoe ambtshalve was aangewezen, heeft deze opdracht geweigerd met een beroep op de vriendschapsbetrekkingen van zijn familie met de familie Doumer. Een opzienbarende verklaring. In tegenstelling met de meening, die omtrent den moord over het algemeen heerscht, namelijk, dat deze niets met po litiek te maken heeft en dat de dader als krankzinnig moet worden beschouwd, verklaart het Fransche blad „Matin" met groote beslistheid, dat steeds duide lijker blijkt, dat de misdaad van Gorgoe lov door de bolsjewieken ia opgestookt en dat hij een geheime agent was van de G.P.Oe. Hij was heelemaal niet gek, schrijft het blad, doch hield zich maar zoo, betgeen blijken zou uit de verkla ring van zijn vrouw, dat hij haar altijd volkomen normaal was voorgekomen. 4 De reden waarom Doumer als slacht offer werd uitgekozen zou geweest zijn, dat men daar Moskou nooit achter zoe ken zou en terwijl het odium dan zou worden geworpen op de witte Russen in Parijs, die er misschien moeilijkheden van zouden ondervinden, zou de moge lijkheid bestaan dat deze aanslag, mid den ln de verkiezingen, in het gehate Frankrijk «matige onlusten veroorzaken zou. BETALING VAN OORLOGSSCHULDEN IN ZILVER. Na een bezoek aan het Witte Huis deelde de demooratisohe senator Hayden te Washington mede, dat Hoover er in had toegestemd een door hem, Hayden, opgestelde resolutie door de verschillen de regeeringadepartementen te laten on derzoeken. De motie houdt in, dat de Ver. Staten de betaling der oorlogseohulden in baren silver tot 1936 aanvaarden. Volgens de later gewijaigde resolutie zou een ons zilver worden aangenomen voor 2/8 dollar in plaats van voor 1 dollar. Alblasssrdam. De vereeniging „De Postduif" hield een wedvlucht uit Roo sendaal, afstand 42 K.M. De uitslag was: H. v. d. Markt 1 en 2, 0. Tuijtel 8, J. Eikhuizen 4, A. Wolters 5, Bosman en De Zwart 6, A. H. Recoert 7 en 9, W. de Zwart 8. Losgelaten 1.80 uur. Aankomst eerste duif 2.16.9, laatste prijsduif 2.24.33 Als onderwijzer aan de Chr. School Kerkstraat is benoemd de heer K. Over- gaaud, van Haarlem. Twee werkwilligen,' werkzaam ln de bouwvakken te Sliedrecht, waar een sta king is, werden hier opgewacht en van den Dam af naar huis gebracht, on^er het geroep van „onderkruipers". Bij een der inwoners vluchtten zij tenslotte bin nen, waarna de politie werd gewaar schuwd, die hen verder vergezelde. Glssssn-Nlsuwktrk. Bij het ooncours te Soesterberg behaalde het mannenkoor „Zang en Vriendschap" een 3«n prijs in de 2e afdeeling en de dameszangvereeni- ging „Giessenkoor" een 2en prijs ln de 3e afdeeling, beide een groote zilveren medaille. Directeur der beide vereenigin- gen is de heer A. Sobakel te Peursum. Na Parijs ook Porill. Haaitncht. De fa. Gebr. Bakker Zonen te Haastrecht ontving dezer da gen een order op kaasvormen en andere zulvelgereedschappen, te zenden naar Iraq in Perzië. Reeds eenigen tijd ia een Perzieër in Holland om de Hollandsche methode van kaasmaken te bestudeerenen na voldoen de ervaring te trachten ln Perzië, van „Neen," zei hij op beslisten toon. „Ik zeg je toch dat de plechtigheid louter esn nabootsing vu. Ds geestelijke was een door mij gehuurd werktuig. Er staat op hst oogenblik niets anders tusschen Jou en je geluk dan lord Fane en hij be rijdt Assasin op de Badmors-rsnnen." HOOFDSTUK XXVI. Lord Fane en Lela zaten in de ontbijt kamer van de Albany en keken de mor- genpost door. Frisch en mooi zag het jonge vrouwtje er uit, een glans van ge luk in haar oogen. „Waar gaat die brief over, liefste?" vroeg lord Fane. „Ik zie, dat hij van den Professor komt." „Ja, die lieve grootvader! HIJ is zoo gelukkig. Het werk is erg naar zijn zin en hij zendt mij zijn beste wenichen voor jou, Edgar en.Maar hier heb je den brief. Lees zelf maart" „Neen, jij moet het me vertellen," zei hij. „Beste ouwe manl Hij is vreeselijk goed en ik zal hem bewijzen, dat ik nog niet zoo'n slechte kerel benl" „En wat heb jij ontvangen?" vroeg zij, om de koffiekan heenglurend. „Rekenin gen en o ja, een brief van den markies." „Ach!" Zij werd plotseling ernstig. „Ja, hij stuurt een chéque, maar er staat geen een vriendelijk woord in. Hé, wat is dat?" Hij wierp een blik op een postscriptum, 'dat op de laatste bladzijde geschreven was. „Zal ik het voorlezen?" „Ik wensch een onderwerp aan te raken, dat, zooals ik hoopte, nooit meer door een van ons beiden aan- gèroerd zou worden. Hoewel ik in lichtingen ingewonnen heb, ben ik er niet in geslaagd de verblijfplaats van mijn vorige bibliothecaris en zijn kleindochter te ontdekken. Heb jij soms nog iets naders van hen fihoord, dan sal hst mij aangenaam buffelmelk, een goede kaas te vervaardi gen. O.m. heeft hij enkele landbouwers te Haastrecht bezoeht. Nadat deze Perzieër enkele andere fabrikaten had bestudeerd, ontving de fa. Gebrs. Bakker Zonen bovengenoemde opdracht. De melkventers. Lopik. Het bericht in ons nummer van Maandag over het niet verleenen vanventvergunningen aan nief-ingeze- tenen heeft, naar ons nader blijkt, slechts op één bepaald geval betrekking gehad en gaat dus in zijn algemeenheid te ver, Nieuwerksrk a.d. IJssel. Voor de le o. 1. school zijn 12 leerlingen ingeschre ven, voor de 2e o. 1. school 25. Aan de bijzondere school aan den Onderweg 21 en aan de chr. school aan 'sGravenweg 19. Als commies der rijks directe be lastingen is aangesteld de heer L. J. F. van Leeuwen te Rotterdam. Mooie, order. Waddinxveen. De N.V- Betonfabriek „Cornic" heeft een zeer belangrijke op dracht van de directie der Zuiderzee- fabrieken ontvangen tot het leveren van ,Gornic"-veesWalconstructies voor land- bouwschuren in den Wieringermeerpol- der. .Een welkom succes in dezen tijd van slapte en werkloosheid. Polders Putte en Achterof. Waddinxveen.. Bij de verkiezing van een heemraad voor den polder Putte wer den 53 stemmen uitgebracht. Van on waarde waren 4 briefjes, tellende 11 stemmen, dus geldig 42 stemmen. Hier van verkregen de heer K. van der Torren 40 en de heer J. Oudijk 2 stemmen. Ge kozen dus de heer K. van der Torren. Tevens had de verkiezing plaats van een heemraad voor den polder Aohterof. Uitgebraohte stemmen 80, waarvan van onwaarde 2 briefjes, tellende 9 stemmen. Van de geldende 71 stemmen kreeg de heer J. van Tol 69 en de heer J. Odijk 2. Hierdoor werd de heer J. van Tol tot heemraad gekosen. Waddinxveen. Drie meisjes, N., B. sn N„ hebben met toestemming van den burgemeester eenig geld bij verschillende meisjes ingezameld ten bate van het plaatselijk crisis-oomité. Zij brachten f 74,50 voor dit goede doel bijeen. Voor dit geld kochten zij verschillende onder- kleeren en manufacturen in, waarvan zij ook weer kleedingstukken vervaardigden. De leidster, mej. N„ heeft een dezer da gen een kostbaar pakket, inhoudende niet minder dan 102 kleedingstukken, bij den voorzitter der subcommissie A be zorgd, welke stukken aan tal van gezin nen uitgereikt zullen worden. Waddinxveen. Terwijl de autobestuur der, de heer J. S. uit Boskoop, hier met zijn vrachtauto de brug in den Zesden Tochtweg wilde overrijden, zakte de zware wagen door het bruggedek. De schade aan het dek en de auto was zeer belangrijk. De eigenaar van den auto zal de schade aan de brug vergoeden, Wijngaardsn. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk werd benoemd de heer J. Vink, die deze benoeming heeft aange nomen. ONVOORZICHTIG. Patronen in de kacheilade. Te Rotterdam was Zondagmiddag de 76-jarige bewoonster van een woning aan de Mauritsstraal alleen thuis. Reeds geruimen tijd bad zij in haar woning in een kartonnen doosje twoe metalen hou wers, één met 4 en één met 5 losse ge weerpatronen. Niet vermoedende, dat zij iets gevaarlijks ondernam, besloot zij zich van de patronen te ontdoen, door dtze in de aschlade te stoppen van de vrij fel brandende kachel. Door de hitte het kruit in de patronen ontpbft mot het gevolg, dat de mantels ervan uit elkaar sprongen. De juffrouw, die voo.'over bij de kachel stond, werd door -ten stuk me taal aan het gelaat getroffen, dat in haar linkerwang een groote wond ver oorzaakte. Op den hevigen knal scholen omwonenden te hulp en de vrouw werd met een auto naar het ziekenhuis ge bracht. Zij is er goed afgekomen. De ka chel is niet beschadigd, terwijl ook in de kamer geen aohade werd toegehraoht. DRAMA TE DORDRECHT. Echtpaar door gas varglftigd. Te Dordreoht belde Maandagmiddag een beambte van de gasfabriek aan de woning van den heer K. W. in de Mer- wedestraat aan om don gasmeter op te nemen. Hij kreeg geen gehoor en be speurde een gasluoht. De man waar schuwde de buren en gezamenlijk brak men de deur open. Men vond het echt paar dood in de keuken liggen. Vermoe delijk heeft de man, daar zijn vrouw ern stig ziek was, in een vlaag van vertwij feling de gaskraan opengezet. VOOR 100 JAAR. Een iohllderlj, voorstellende Bismarck i n zijn studietijd ln 1882 te Göttingen. Bismarck is de d orde van rechts. zijn, als je me wilt laten weten ln welke omstandigheden zij verkeeren. Ik wensch niet, dat ondergeschiktenl van mij in armoedige omstandighe den verkeeren en ik zal blij zijn, wanneer lk overtuigd ben dat met ben dat niet het geval is." „Dat is alles," besloot Edgar. „Wat beteekent dat?" vroeg Lela. „Dat weet ik niet, Ik heb er geen flauw idee van." Er was ©en oogenblik stilte, toen vroeg zij met zachte stem: „Wat antwoordt je?" „Wat ik antwoord? Wel, ik zeg dat ik weet waar je bent en dat je geen ge brek hebt." „Ik wou dat hij het maar mocht we ten, EdgarI" fluisterde zij. Hij fronste zijn wenkbrauwen en beet zich op de lippen. „Hij moet het weten en al heel gauw. Als...." hij zweeg plotseling, want hij was van plan te zeggen: „Als Assasin de wedren wint, zal ik ln staat zijn deze chéque terug te sturen en geld genoog hebben om mijn vader te vertellen dat ik het recht verloren heb, geld uit zijn handen aan te nemen." Maar hij hield bijtijds op. Hij had haar juist gezegd dat hij geen geheimen voor haar zou hebben, maar hij was van plan deze wedren te rijden, zonder het haar te zeggen. „Als een kleine gebeurtenis, waar ik op wacht, naar genoegen afloopt, Lela, zal ik het hem vertellen en een eind ma ken aan deze bedriegerij. Kom, praat er niet langer over!" Hij kuste haar en nam het ochtendblad op Gelukkig dacht Lela er nooit aan de krant te lezen, anders zou ze ongetwij feld zijn naam zien in de sportkolom, die vol stond over den aanstaanden wed ren. Ongeduldig vouwde hij de krant sa men en haaide zijn sigarettendoos. „Wat zal het vandaag zijn?" vroeg hij. „De heerlijkheden van T onden zijn nog niet half uitgeput. Nog te winkelen?" Lela schudde het hoofd. „Neen, er valt niets meer voor mij te koopenl" ant woordde zij. „Bovendien, denk je dat ik heelemaal goen medelijden heb met jou, arme Jongen? 0, Edgar, dat vergat ik je nog te vertellen. Wie denk je dat ik gis teren zag?" „Ik kan het niet raden. Wie was het?" „Nu," en zij bloosde hevig, „menper Browne, de geestelijke, die ons getrouwd heeftl Ik zat in de auto buiten voor je club op je to wachten, toen ik hend voor bij zag gaan met zoo'n zonderling uit ziende man. Hij zag mij ook en nam zijn hoed af." „Ik wou dat je hem gesproken had. Ik zal aan Clifford vragen waar ik hem vinden ktin. Het trof mij bij de bruJluit dat hij nogal exentriek was, maar ik voelde me erg tot hem aangetrokken." „Ik ook," zei Lela zacht. „Hij zag er zoo bleek en ongelukkig uit, net cf hij een groot verdriet in zich omdroeg." „Arme kerel. Misschien is hij arm. Had ik Clifford maar gevraagd hooveel hij hem gegeven heeft." „Het is nog niet te laat," zei Ida Hef. „Maar ik ben nog niet uitgepraat, Edgar. Vanmiddag, toen ik hier bij het venster stond, zag ik denzelfden zondor- lingen man aan den anderen kant van de straat staan wachten. Toen hij mij zag, deed hij of hij iets uit zijn oog pro- boerde te krijgen en ging daarna verder. Ik ben benieuwd wie hij is." „Och, wat doet het er toe? De vraag li nu, wat ga jij doen? Zullen we een ritje maken?" Terwijl hij spFak, klopte Lovel en kon digde Clifford Revel aan. Zorgvuldig ge kleed als altijd, met een orchidee in zijn knoopsgat en een glimlach op zijn ge zicht, liep Clifford Revel met uitgestoken hand op Lela toe. (Wordt vsrvolgd.)

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 3