De Luchtreis van de Pegasus lbb*Amm Stadsnieuws. WEERBERICHT. Telegrammen. m< Uit ons Regeeringshuis Gemengd Nieuws. Rechtsvragen. Marktberichten Advertentiën. Een all. Merriepaard EERSTE BLAO. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovenschs Courant WOENSDAG 28 ME» 1832. Donderdag 28 Mol. Hllvirtum. A.VH.Q. 8—10 Gwunofoon 10—10.16 Moxgenwjjding; 10.1610.80 Gramofoon; 10.80—11 tiolistenoonceri (M«®o-Sopraaa «u Cello); 11—11.80 Cursus knippen en kindarkleedinf; 11.30-42 Vervolg Solietenoonoert, 12— 8.16 A.V.R.O.-Kameroxkest en Gramo foon; 2.1518.45 Dra. P. Dijkemaover: „De weerde van het kinderspel"; .3-— 3.45 Knipcursus voor gevorderden; 3.45 —4 Gramofoon, 46 Ziekenuur; 6— 6.30 Hollandsch halfuur; 6.30—6.30 A.VjR.O.-Klein Onkeet'; 6.30-.7 Sport- praatje door H. Hollander; 7—7.30 A.VR.O.-Klem Orkest, 7.30—11 Op voering van „Les Contes D'Hoffmann" Opera, in de eerste pauze: Max Tak over: „Jacques Offenbach"; in de tweede pauze: Nieuwsberichten; na af loop pl.m. 11 uur tot 12 uur Gramo foon. Huizen. K.R.0. 88.15 Concert; N.C.R. V. 10'10.15 Gramofoon; 10.15—4045 Korte Ziekendienst; 10.4511 Gramo foon, K'.ll.O. 11-41.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig halfuurtje; 12.16—2 K.R.O.-Orlest, N.C.R.V. 2— 3 Cursus fraaie handwerken, 33.30 Vrouwen'halfuurtje; 46 Ziekenuurtje; 65.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 6 456.45 Concert (Viool, Cello en Piano), 6.467 Cursus knippenen •tofversieren; 77.30 Dr. F. J. Krop over: ,De Lappobeweging"; 7.458 Persberichten; 88.15 Mondaccordeon muziek; 8.15-8.45 NC.R.V-Klein Or kest; 8.459 Mondaccordeoiimuriek 90,36 Dr. G. B. Wurth over: „Het wondere boek"; 93510 45 N.C.R.V.- Klein Orkest; 10 uur Nieuwsberich ten; 10.45-14.80 Gramofoon. Vrijdag 27 M»J. Hilversum. V.a.i\.a. ö.4o—.7 en 7.30— i.Mi Juionaauisoeiemngen, 8 uur urar rnoioon, V.P.i\AJ. iw >uur Morgen wq- umg, V.A.Ü A. iO.lo uur Vooruraoat aoor Auoii bouwmeester, iO.oo uur V.A.K.A.-öeptet, 11 uur Mevrouw r. iiegt van beider over; „Uw eigen biad uw eigen zaai 11.16 uur V.AlbA.- öeptet, A.VÜ 122 Omroep-Or- kest en Gramoloon, 22.3o Uitzen ding voor bcüolen, 2.303 Omroep- Uraest, 3—4 kranz üsenegg en zijn Orkest, V.A-R.A. 4 uur Orgelspel, 4.30 uur Na Schooltijd; 5 uur V.A.K.A.-Or- ikest, 6 uur Gramofoon; 0-15 uur VA. K.A.-Orkest, 0.40 uur Gramofoon; 7 uur V.A.R.A.-Orkest en Orgelspel; V.P.R.O. 8 uur Cursus, 3.30 uur Con cert, 0 uur Cursus, 9.30 uur Con cert; 10 uur Persberichten; 10.15 uur Declamatie; 10.45 uur Gramofoon; V.A.R.A. 11—<12 Gramofoon. Huizen. N.C.R.V. 8—8.15 Schriftlezing; 8.159.30 Gramofoon; 10.3011 Kor te Ziekendienst; 1112 Gramofoon; 12.158 Concert (Viool, Cello en Pia no); 2.304.30 Indisoh programma (Zang, Piano en Voordracht); 4.306 Gramofoon; 55.30 P. A. Kleekamp over; „Jubileumzegels"; 5.806 C. A. Deul over: „Het vergrooten"; 6—6 30 H. J. Steinvoort over: „De afwerking van de pianolamp"; 0.30—6.40 Gramo foon; 0.40—7.10 A. J. Herwig over: „De behandeling van uitgebloeide Hor tensia's en Azalea's; 7.107.30 W. F. Bloemendaal over: „Over de fabricatie en het gebruik in Nederland van gort en havermout"; 7.458 Max K. W. Gerisch over: „De Wezer", 840.30 Concert door de Haarlemeche örkeet- vereeniging; 99.30 Da J. I. van Schalk over: „In de Eempolder"; 8.30 10.80 Vervolg Concert; pl.m. 10 uur Nieuwsberichten; 10.30—11.30 Gro- mofoon. INGEZONDEN MEDEDEIL1N0. SPOED-reparaties aan: Luidsprekers, Toestellen enz. Om bouw oude Toeetellen, of nieuw naar elk schema! Alle Radlo-onderdeelsn Nieuwste Gramofoonplatin en alle benoodlgd heden. JAN BROUWER - SCHOONHOVEN GRIEND- EN RIETLANPPACHTERS. Dezer dagen ia te Dordreoht een ver gadering gehouden van griend- en riet- landpaohters der Staatsdomeinen onder leiding van den heer C. H. Bogers te Werkendam. Algemeen was men ontstemd, schrijft de N'. R. Ct., over de houding van de Staatsdomeinen, dat op een adres tot verlaging van de pachtprijzen met 26 pCt. met geen enkel woord antwoordde, terwijl het Kroondomein en de meeste particuliere verpachters eigener bewe ging 26—35 pOt. reductie op de pacht prijzen over 1931 verleenden. Ten einde meer orgaóisatie onder de pachters te verkrijgen, bepleitte de heer Jac. G. van Oord, vAn Werkendam, aan sluiting bij de algemeene vereeniging van griendhout- en teenbedrijvenj waartoe met algemeene stemmen besloten werd. De actie tot p&chtverlaging zal nu ver der door deze landelijke vereeniging wor den voortgezet. Gezien den zeer Biechten toestand in dit bedrijf zal over 1932 een pachtverlagmg worden gevraagd van 50—70 pCt. Men hoopt, dat de staat alsnog zelf een goed voorbeeld zal geven inzake de oplossihg van de moeilijkheden tusechen verpachters en pachters. Sportvsrscnlglng. Aiftmerstol. In het café van den heer M. Brand hield de pas opgerichte voet- balvereeniging een ledenvergadering met als doel vaststelling van het reglement en bestuursverkiezing. Aanwezig waren 31 leden. Nadat het reglement was goed gekeurd, ging men over tot bestuursver kiezing. De vijf voorloopige bestuursleden werden zonder stemming herkozen. Het zijn de heeren C. de Vos, voorzitter; C. Ooms, penningmeester; W. Stigter, se cretaris; W. T, d. Wsrken »n Joh. Stig ter. Verder werden nog twee leden bij- gekozen, n.J. de heeren P. Ouweneel en L. v. d. Werken. --v Als naam der vereeniging werü ge kozen „A. V. V.". Het clubooetuum zal bestaan uit roods broek, wit shirt met roods kraag en roode manchetten Vervolgens werd nog een oontroleoom- mlesie benoemd tot het nazien der boe ken van den penningmeester, bestaande uit de heeren M. Ooms, A. Looren de Jong en W. den Hoed. Het bleek, dat zich 00 leden voor de vereeniging hadden aangemeld. Autobusdienst. A mei de. Met ingang van 1 Mei is een nieuwe dienstregeling van den autobus dienst Gorinchem—SchoonhovenDor- dracht ingegaan, die men onder het ad- vertentiegedeelte van dit blad aantreft, Voor het eerst geven enkele diensten aan sluiting in de richting Noordeloos Giessendam. Bergambacht. De collecte,' gehouden in de Ned. Herv. Kerk voor den Geref Zendingsbond, heeft opgebracht f 08,044. Twee der daders van de mishande ling van J. L. van djen Heuvel zijn op last van den officier van justitie, over gebracht naar het Huis van Bewaring te Rotterdam Berksnwouds. Dinsdagmiddag werden de leerlingen van de openbare school verrast door een langs komenden kertnis reiziger, die een ezel en een ponnie bij zich had. De beide beesten vertoonden al lerlei staaltjes van goede dressuur, waarin de kinderen en ook vele groote ren veel plezier hadden. i Lichtstorlng. Groot-Emmers. Dinsdagavond was dé ze gemeente eenigen tijd van electrisoh licht verstoken. De stoornis bleek bij de centrale té Dordrecht te echuilen. Om streeks 1045 uur brandde het liaht weer. Door ihet in brand geraken van een benzinelamb, welke gebruikt wordt voor het voorwarmen van den ruw-oliemotor, ontstond 1 Dinsdagmorgen omstreeks kwart voorjzeven brand in de machine kamer van tie graanm&alderij van den heer Oskam.lDe brand welke zich in den beginne enistig liet aanzien (de zolder brandde reeos) werd door het krachtig optreden van met personeel en toegescho ten hulp met pandbluaachers spoedig ge- bluscht. De motorsptait, welke was uitgerukt, behoefde geen Idienst te doeu. Gevonden! een ring met sleuteltjes, waaronder fcwtee contactsleuteltjes van een auto. Inliofyingen bij den gemeente veldwachter. i— Ingevolge de goedgekeurde verorde ning op de winkelsluitingswet, mogen de winkels gedurende den zomertijd 's avonds tot 9 uur geopend zijn. A. v. d. Gissssn Czn. t Krimpen a.d. IJsssl. Gisteren is over leden de heer A. van der Giossen Czn., in leven president-commissaris van de N.V. C. v. d. Giessen Zonen's Scheeps werven, van welke werken bij ««en der op richter» was. Krimpen a.d. Lek. De postduivenver- eeniging „De Reisduif' heeft een wed vlucht vanaf Lehtre gehouden. De af stand bedroeg 872 K.M. Er waren 48 duiven in concours. Prijzen werden als volgt behaald: 1 en 8 C. Roodenburg, 2 P. Neef, 8 W. Graafland, 4, 7 en 12 Prins en Herlaar, 5 en 11 F. de Jong, 0 K. Kooijman, 9 J. Betemer en 10 D. Luyten. De melkslijters van deze gemeente, Krifnpen a.d. IJssel en Lekkerkerk heb ben een vereeniging gesticht. Tot heemraden van den polder Krimpen a.d. Lek zijn gekozen de heeren G. Huijzer en A. Dogterom. Lekkerkerk. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Eerste Openbare Lagere School is benoemd mej. M. C. W. P. Fluijt, van Woerden. De uitslag van de wedvlucht, ge houden door de vereeniging „De Poet duif", vanuit Lehrte, over een afstand van 872 KM., ie als volgt: le prijs T Zwartbol, 2 en 8 J. den Boon, 4 A. van Boudeateijn, 5 P. Slingerland, 6 Mole naar en Ligthart. Er vlogen 20 duiven in concours. Aankomst le duif 12.55.27 uur laatate 2.50.05 uur. Bij de door B. en W. gehouden aan besteding voor het buiten verven der 10 gemeente-woningen, waren de volgende biljetten ingeleverd: D. P. de Groot f 124: M Nobel f 197,50; Jac. Stürm f 208: B J. Verkijk f 400. De begrooting was 1! 895. Langerak, De politie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen C. C. S. te Gorin chem, terzake verduistering in dienstbe trekking. Na voorgeleiding voor den bur gemeester is S. na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Gemeenteraad. Nieuwpoori De gemeenteraad verga dert op Donderdag 20 Mei des n.m. 3 uur Punten van behandeling zijn: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 2. Wijziging politie-verordening. -.8. Vaststellen verordening regelpnde de bezoldiging en eischen van benoem baarheid van den veldwachter. 4. Vaststelling verordening op de hef fing van vergunningsrecht ingevolge de Drankwet. 5. Korting wedden Burgemeester, se cretaris, wethouders, ontvanger en amb tenaar van den burgerlijken etand. 0. Verzoek Kerkeraad Ned. Herv.V.Gem. stichting Bijz. school met omzetting der 0. L. School 7. Extra subsidie Burgerlijk Armbe stuur over 1932. 8. Wijziging begrooting dienst 1881. Nleuwerkerk a.d. IJsssl. Bij de aanbe steding voor het Verrichten van schilder werk aan de wopihgen van de bouwver- eeniging „One Huis" is als volgt inge schreven: H. Boele f 585, Gebr. van Er- kel f 680, Gebr. Visser f 520, M. Kers bergen f 504 en P. van Reeuwijk f 474. Ten kantore van de intercommunale arbeidsbemiddeling staan ale werkeoe- kenden ingeschreven: 1 electricien, 2 ijzerwerkera, 8 metselaars, 2 chauffeurs, 1 hakker, 25 los arbeiders, 8 landarbei ders, 10 grondwerkera, 2 timmerlieden, 2 betonwerkers, 1 textielarbeider, 1 vlotter, 2 huldeniouters, 1 opzichter en 1 siga renmaker. Totaal 58 personen. De rekening 1981 van het G. E. B. sluit in ontvangst met f 25.927,08 en in uitgaaf met f 25.321,31. Batig saldo f 005,72. Waterleidingbedrijf: ontvang sten f 27.852,70, uitgaven f 25.822,07, ba tig saldo f 2530,03. Vleeschkeurings- dienst: ontvangsten f 1835,82, uitgaven f 1740,73, batig saldo f 89,09. Aanrijding. Stolwijk. Dinsdagmiddag reed de heer B. G. uit Schoonhoven met een personen auto over den openbaren weg In Bene denkerk onder deze gemeente. Plotseling stak het vierjarig zoontje van den vee houder J .d. J. voor diens woning dwars den weg over, terwijl de auto tot vlak hij het kind genaderd was Een aanrijding was dan ook onvermijdelijk. Daarbij brak het jongetje zijn arin. De heer G. heeft het ventje naar de woning van dr. Adam gebracht, die overbrenging naar het zie kenhuis te Gouda noodzakelijk atrhtte, waarop de heer G. het kind zelf daarheen overbracht. Loot alarm. IJsselstein. Maandagavond werd de gemeente in opschudding gebracht door het roepen van brand in den Achtersloot alhier, nabij de bekende Vischkorf. Hon derden menschen begaven zich in die richting. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat er van brand abso luut geen sprak® was, zoodat msn met een loos alarm te doen had. De rijkspolitie heeft tegen een In woner dezer gemeente proces-verbaal op gemaakt terzake wederspannigheid en 't verwekken van nachtelijk burengerucht. VERKEERDE ZUINIGHEID. Maandag a.s. zal op het postkantoor weer een nieuwe bezuiniging worden in gevoerd, waarvan de laat veel grooter zal zijn dan het voordeel. Na dien datum zal het post- en telegraafkantoor eiken dag gesloten zijn van 's middags half één tot 2 uur; van half 5 tot 6 uur en na half acht. Na het vervallen van de derde bestel ling en het sluiten op een vroeger uur dea Zaterdags, komt nu weer de sluiting van het kantoor op uren; die voor velen de meest geschikte of eenige rijn om za ken op het postkantoor te doen, zooals bijvoorbeeld het inbrengen van spaargeld voor de rijkspostspaarbank. „De maatregel wordt door de tijdsom standigheden noodzakelijk geacht", zegt het hoofdbestuur, maar wat zou men zeggen van de handeldrijvende, die, vanwege de tijdsomstandigheden zijn om zet ging verminderen door het veelvul dig sluiten van zijn zaak. Schoonhoven zelf heeft tot nn toe rioh niet veel verzet tegen de willekeurige maatregelen van de posterijen en het protest overgelaten aan Burg. en Weth. en aan de Kamer van Koop handel in Gouda. Misschien dat nu de Winkeliersvereeniging en de Nijver heids vereeniging hier een onderwerp van behandeling in vinden. VERNIETIGD BESLUIT. We hebben onlangs gemeld dat Ged. Staten het raadsbesluit van den gemeen teraad niet hebben goedgekeurd om het salaris voor de gemeente-artsen te ver lagen van i 450 op f 250. We hebben nu de overwegingen ont vangen van Gedeputeerden op die afwij zing. Daarin wordt o.m. gezegd, dat beide geneesheeren in 1907 rijn aangesteld op een salaris van f 400 en dat niet geble ken ie dat nu de werkzaamheden minder zouden rijn. De beide artsen moeten rioh o.a. steeds beschikbaar houden voor het verrichten van koatelooze inentingen en dat die vaccinaties in de laatste jaren wel wat zijn teruggeloopen, wettigt nog geen jaarwedde, die f 150 lager ligt dan net peil van 25 jaren geleden. Er ie ook geen sprake van een algemeene salaris verlaging, maar alleen voor de beide ge neeskundigen. Op genoemde gronden besloten gede puteerden om het raadsbesluit te vernie tigen. AFSCHEID J. KORVER. Hedenmorgen heeft de heer J. Korver, depotóhef aan den spoorlijn Gouda Schoonhoven, wegens vertrek uit den dienst afscheid genomen van het perso neel. Dit had zich om half elf voltallig vereenigd in het station. De waarnemend depot-chef, de heer Verbuijs, sprak den heer Korver harte lijk toe. Hij zei, dat den heer Korver op zijn eigen verzoek een herkeuring was toegestaan, waarbij hij was afgokourd en dat de directie der Ned. Spoorwegen in verband met dit resultaat dan heer Kor ver met ingang van heden ,25 Mei, van zijn functie als depotchef had ontheven. Deze ontheffing was gean oneervolle, want Donderdag 20 Mei zou de hoer Korver de maatschappij 41 jaren heb' en gediend. Bijna 14 jaren was hij hier als depotchef gestationeerd. In dien tijd heeft hij vele leden van het personeel zien komen en gaan. Onder liet hier ge- is tatiohneer de personeel zijn mg slechts enkelen, die hier reeds in functie waren, voor de heer Korver kwam. Dat geldt zoowel het personeel van de afd. trac tie als van de exploitatie. Al dit perso neel van beide diensten heeft den heer Korver leeren kennen als een good en rechtvaardig chef en de ouderen xitm hem dan ook noode gaan. Inmiddels, aldus epr., komt den hier Korver na zoo'n longen diensttijd wel een rustperiode toe en die wordt hem don ooi van ihorte gegund. Het personeel schonk daarom den heer Korver een gem&kkelijke sto»l, die de heer Verbuijs aanbood met den wensch, dat de heer Korver, daarin rit tende, nog vaak aan (Schoonhoven sou denken. De heer Korver dankte geroerd voor de hartelijke woardeering. DE TREKVOGELS. Evenals vorig jaar zal de Rotterdam- ache roei- en zeilvereeniging ook nu weer een week-end-tocht naar hier maken en wel op 18 en 19 Juni. Het vorige jaar konden alle hotels de gasten niet bergen Er moest' toen logeergelegenheid gezocht worden bij particulieren. MOTORRIJDEN MET HINDER. NISSEN. Va» een hoop oud-roest in het pakhuis van den heer Schenk hadden gisteren avond eenige jongens iets gehaald, wat vroeger een motorrijtuig was geweest Een ging er op zitten en een aantal an deren trokken aan een touw het rijwiel voort. Onder luid gejuich en geschreeuw ging het zoo de geheele stad door, ter wijl de berijder nu en dan t tegen den grond viel of tegen een ,boom stoof. Het einde kwam, toen'vde stoet op de Oude Haven gekomen was, waar de motor het water ingleed. De berijder sprong er tij dig al De grap werd nog voltooid door esn boodschap aan den heer Van Dis, dat er een motorfiets te water was gereden, waarop deze met een oude auto kwam, om het stuk oud roest op te visschen. „SCHOONHOVENSCHE SPORTCLUB". Gisteravond waren de leden van de „Schoonhovensohe Sportclub" ter verga dering opgeroepen door het bestuur, om aan hen uiteen te zetten, in welken toe stand de vereeniging op het oogeablü verkeert. Door den voorzitter, denheer A. J. de Haas, werd daarvan een zeer duidelijk en overzichtelijk beeld gegeven, waarbij hij in het slot deed uitkomen, dat, als er geen oplossing waste vin den, om de contributie voldoende bin nen te krijgen, het bestuur verder de ver antwoordelijkheid niet meer op zich kon nemen, en haar taak aan de veree niging moest overdragen. Het voornaamste punt der agenda was dan ook: „De vereeniging kent geen wenkdoozencontributie moer". Dit voor stel heeft het bestuur moeten doen, aangezien de helft der leden bovenge noemde contributie betaalde, waardoor de inkomsten der vereeniging zoo sterk daalden, dat ingegrepen moest worden. Het slot van de bespreking was, dat het bestuur haar voorstel terugnam, en daar voor een voorstel uit de vergadering in stemming bracht, n.l, dat de werklooeen 20 cent contributie moeten betalen en de overige leden 40 cent. Dit voorstel werd dan ook met een groote meerderheid kangenomen, waardoor het dus mogelijk is geworden, dat de inkomsten der ver eeniging op peil worden gebracht. Verder werd nog besloten, dat het be stuur wijziging zal brengen in de con tributie van de donateurs, terwijl mede met het oog om de uitgaven der veree niging zoo klein mogelijk te houden, door de leden in den vervolge de werk zaamheden op het terrein zelve zullen moeten worden uitgevoerd, waardoor een flinke bezuiniging verkregen wordt. Als laatste punt deelde de voorzitter mede, dat het bestuur rich in verbin ding heeft gesteld met een trainer, den heer Heger, uit Utrecht, om de speler» voor het a.s. seizoen te oefenen. Het be stuur heeft de voorwaarde er aan ver bonden, dat voor de speler» de training verplicht wordt geeteld en hij niet-deel- neming, daaraan, rij niet zullen wor den ingedeeld in welk elftal ook. Nadat ook hieraan de vergadering haar goed keuring had gehecht, wees de voorzitter er nog op, dat nu ia gebleken, dat de leden geheel aan de rijde van het beetuur etaan, rij zullen medewerken om da vereeniging op dat peil te brengen, waar op rij recht heeft. Het was reeds half elf, toen de voor zitter met een woord van dank aan de zeeT veel opfekamenen, de vergadering sloot. Elersnvslllng. De aanvoer op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg 20.285 stuks Prijzen: Kippeneieren f 2,10 f 8. eendeieren f 2.05—f 2.20, beiden per 100 stuks. Handel vlug. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige meest Noordelijk» wind, zwaar bewolkt tot betrokken, met tijdelijke opklaring; nog kans op enkele regenbuien; weinig verandering in tem peratuur. Waterstand van hedan: Schoonhoven hg. water 10.90 uur 1.68 M Vreeswijk hoog water 11 uur, 1.82 M. Keulen stand 3.71 M., val 0.01 M. Maastricht 24 Mei 41.25 M., val 0.12 M. Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmidadg 12 uur in de aohaduw: 56 graden Fahrenheit. Woensdag 25 Mei: Op 0.42, onder 9.50. Laatste Kwartier Vrijdag 27 Mei: Op 1.10. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een paar dameshandachoenen. Een dameaportemonnaie. Een streng wol. Botermarkt Op de hedenmorgen gehouden Botermarkt bedroeg de aan voer 100 K G. Prijzen: Goéboier f 0.50, Weiboter f 0.45, beiden per half K.G. STEUN AAN DE MELKVEEHOUDERIJ Beswaren van een margarine- fabriek. NIJMEGEN, 25 Mei. De „Batava"- margarinefabri eken te Nijmegen hebben het volgende telegram aan den Minister van Economische Zaken en Landbouw en aan de Tweede Kamerfractie gezonden: „Wetsontwerp hulpverleening melk veehouderij in gewijzigden vorm betee- kent een last per hoofd voor boter- verbruikers van c.a. 15 oent per week, voor margarineverbruikers ruim 10 cent per hoofd, Derhalve per gezin een alge- meene loonsverlaging van f 0.50 tot f 1 per week met sterkste loonsverlaging bij grootste gezinnen. Achten daarom wetsontwerp ook mo reel niet toelaatbaar. EIGEN SPOORWEGEN VOOR DE MIJNEN? AMSTERDAM. 26 Mei. De Ned R.-K. Mijnwerkerabond heeft een schrijven gericht tot den Minister van Waterstaat, waarin de bond de medewerking der re geering verzoekt voor den aanleg van eisen spoorwegen. De bond meent, dat aan de Nederlandsche mijnen niet de ge legenheid moet worden ontnomen om een van de Nederlandsche epoorwegen onafhankelijke verbinding tot stand te brengen met het Julianakanaal, waar door de ooncurrentie-mogelijkheid ver groot zou worden. De bond wijst op de belangen van ongeveer 86.000 arbei ders. FAILLISSEMENTEN AANGEVRAAGD. AMSTERDAM, 25 Mei. Mr. Stokvie, op tredende namens de Hollandsche Schouw burg te Amsterdam, heeft heden het fail lissement aangevraagd van de tooneel- directeuren Saalborn, Verbeek en Ver kade. OORLOGSSCHULDEN. WASHINGTON, 25 Mei. Het Ameri- kaansche departement van financiën deelt mede dat alle 10 mogendheden rich 61. Intussohen had meneer Van Em- men Piet gevonden. De arme jongen zat in 'n hoekje door middel van 'n dikken ketting met 'n groot hangslot aan een paaltje vastgemaakt. Gelukkig hing de sleutel van het hangslot vlakbij aan den muur en meneer Van Eunmen bevrijdde zijn kleinen vriend zonder dralen. De arme jongen was totaal uitgeput en meer dood dan levend en kon bijna geen woord uitbrengen. En Lippilappit? Wkt was er ran htm geworden? 62. Zonder twijfel was hij in dien tus- schentijd door de leeuwen verslonden? Zeker nietl Herr Untermeier was 'n veel te humaan man om een dergelijk bloed bad te kunnen dulden. Hjj commandeerde de leeuwen, die hem reeds in alles ge hoorzaamden, hun prooi los te laten. Toen duwde hij, als teeken van vergif fenis, het uiteinde van zijn gitaar met kracht op,den doorluchtigen neus van Lippilappie en de heele troep keerde weer naar de hoofdstad Krakibotje tt- eerste blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND :N UTRECHT. Sehoonhovensche Courant WOENSDAG 28 MEI 1832. hOTid hebben tmHmjG <m Mw>«n dagen officieel een overeenkomt tei tee- Jïen om de ncbter.talUge betalingen dar oorlogsschulden s- Amriia teru8 te betalen met een vergoeding van jnjv -etc. Dese beloften hebben practisch weinig te beteekenen, omdat sij ven da veronderstelling uitgnnn dat der hersteUchuldnn eveneens «1 worden hervat. HEVIGE ONTPLOFFING. PAWTTfi 25 Mei. In een ohenuoohe fJiS te I.yon die meeotnl film, en ^ffetomSmd verwaardigt, <mU Ztd gistermiddag een hevige ontptof- waardoor het gebouw geheel werd TOTield. Twee arbeider» werden gedood en 5 zwaar gewond. HET CONGRES VAN OCEAAN VLIEGERS. ROME, 25 Mei. Het eerste congres van Oceaan-vliegers te Rome heeft gisteren een commissie ingesteld teneinde ver schillende voorstellen te onderzoeken en de mogelijkheid te bestudeeren van de instelling van geregelde luchtpostdiensten op de transatlantische route's, zoowel tusschen Europa en Amerika als over den Stillen Oceaan. EEN GROOT WERK fN RUSLAND. MOSKOU, 25 Mei. Thans worden ok ficiëel nadere mededeelingen gedaan omtrent het besluit van de Sovjet-regee ring, om over te gaan tot den bouw van een grooten stuwdam met kracht-centra le in den benedenloop van de Wolga, n^- bij de stad Kamijsjft Het nieuwe kracht- werk zal ongeveer tweemaal zoo groot worden als het zoo Juist gereed gekomen Dnjeprostoi-werk en wel per jaar 10 mil liard K.W.U. produceeren, terwijl het bovendien ten behoeve van den landbouw van dienst is voor de besproeiing van een groot gebied. De nieuwe stuwdam wordt ongeveer 3 K.M. lang. De kosten van het geheele werk, de irrigatiewerken inbe grepen, worden geraamd op 5 milliard roebel. DE MOORD OP INUKAI. TOKIO, 25 Mei. Op 8 Juni zal voor den krijgsraad te Tokio het proces be ginnen tegen de moordenaar» van minis ter-president Inukai. VALSCHE BESCHULDIGING. TOKIO, 25 Mei. De commissie, die een onderzoek heeft ingesteld inzake de be schuldiging van hoogverraad tegen Wiang-Sing-Wei, heeft medgedeeld, dat de beschuldiging onjuist is, aangezién de wapenstilstand-overeenkomst tusschen Japan en Ohina, die Wang-Sing-Wel had aangegaan, inderdaad was goedge keurd door den oentralen politieken raad der Nanking-regeering. Hiermede vervalt de beschuldiging te gen Warag-Siing-'Wei en de tegen hem getroffen maatregelen rijn ingetrokken. IN MANDSJOERIJE. MÜEKDEN, 25 Mei. Het Japansche oppercommando heeft besloten in ver band met den gespannen toestand in Mandsjoerije het hoofdkwartier te ver- plaataeti van Moekden naar Gharbfn. UITBREIDING POSTSTAKING. PEKING, 25 Mei. De poststaking te Sjanghai begint zioh thans uit te brei den tot Tientsin en tal van andere ste den in de provincie Koeper, zoodat het postverkeer in geheel Noord-China dreigt te worden stilgelegd. Steun aan melkveehouders. "We mogen veronderstellen, dat onze lezers bekend zijn met het wetsontwerp .tot steun aan de melkveehouder», waar van de behandeling gisteren in de Twee de Kamer is begonnen. Er hadden rich al dadelijk 17 sprekers aangemeld en daarom werd de spreektijd gecontingen- teerd tot een half uur per spreker. De heer Braat (plattel.) betoogt, dat de melk op het oogenblik waardeloos is en in de rivier gegooid wordt. Er dreigt oproer onder de boeren. De Minister heeft geklaagd, over den toon van Dr. Poethuma, maar men moet weten, dat Dr. Posthuma 100 pCt. van de boeren achter zich heeft. Posthuma en Zimmer- mann kunnen Nederland misschien nog redden en dat kunnen de zoogenaamde intellectueelen in de Kamer niet. Over eeaigen tijd zal het melkvee afgeslacht moeten worden en de Minister kan daar nu om glimlachen, maar als het gebeurt, dan komt het, omdat de Minister niets heeft gedaan. De regeering zegt, dat de nood der boeren haar volle aandacht heeft, maar ze doet niets. De verschillen de landen sluiten ons uit van den invoer en de regeering kijkt toe. De beruchte 5 cents per liter melk beteekenen het dood vonnis voor alle veehouders. Spr. stelt een motie voor om dien prijs te ver hoogden. De heer v. d. Sluis (s.d.) verwijt ook de regeering, dat zij veel te laksch is en wijst op het groote .gevaar, dat onze boterreputatie in het buitenland loopt, als wij dit mengsel gaan maken. Waar om niet wat krachtiger opgetreden tegen Duitschland? Inkrimping van de vee varkensstapel is noodig. Dat de prijs van de boter en de kaas aal stijgen, keurt spr. niet af, maar wel, dat de prijs van de margarine zal stijgen tot f 1.10 per kilo. De heer Bierimz (lib.) wijet er op. dat wij vroeger 35.000 ton boter naar Duitschland uitvoerden en dat nu maar 5000ton wordt'toegelaten. Volgens mede deelingen van den Duitschen minister van landbouw, rijn nog meer belemme ringen t® wachten voor landbouwprodu centen. Met het wetsontwerp moeten wij •wel medegaan. omdat anders de veehou derij zou worden stopgezet. De boter kunnen wij zelf opgebruiken, maar niet de kaas en het kaasvraagstuk is veel moeilijker dan het botervraagstuk. De prijs van 5 cent vindt epr. tamelijk laag. De beet Ltviik (e.b.) Tol belanr •telling op 'hetgeen de minister zal ant woorden op de vragen, wat hij doen zal tegen de poging van Pudtsobland, om ons van de markt te houden, maar veel vertrouwen in de export naar dat land heeft epr. vooreerst niet. Spr. raadt te beproeven, om Engeland terug te win nen voor onze boterexport. Hij «al voor het menggebod stemmen, omdat de vee houder» geholpen moeten worden. De heer Bakker (o.h.) vraagt rioh eJ. of de nieuwe botereoort, die na het menggebod zal ontstaan, niet zoo popu lair zal worden, dat de zuivere boter er onder lijden z&l. De heer Ament (r.-k.) wil groote hoeveelheden boter opslaan in koelhui zen om ze bij afnemende productie op de markt te brengen. De richtprijs van 6 cent vindt hij te laag. De heer v. d. Poll (r.-k.) weet, dat de nood bij de melkveehouders ten top gestegen is en de Kamer moet nu wel dit ontwerp aannemen om althans eenige hulp te geven. Bezwaar heeft spr. tegen de lasten, die nu opgelegd worden aan de margarineverbruikers, welke meer moeten gaan, gebruiken. De heer Kersten (st. geref.) verwijt de regeering, dat zij veel te lang doof go- bleven is voor het hulpgeroep der boeren en dat rij die nu met een jodenfooi wil afschepen. Hij wil, evenals andere lan den, de grenzen sluiten voor invoer. De heer v. d. H e u> e 1 (a.r.) gelooft ook wel, dat de richtprijs niet te hoog mag zijn, maar hij sou die todh liever op 0 cent zien gebracht. De heer Kortenhoret (r.-k.) sou gaarne zien, dat pogingen werden ge daan om de export te vergrooten en hij wijst op het plan Posthuma inzake goe- derenruil. Hoewel epr. bezwaren heeft teben het ontwerp, zal het er voor stem men. De heer H i e m e t r a (s.d.) acht de verdeelfng van de lasten in hef ontwerp onbillijk en vooral vindt hjj het verkeerd, dat de Tnargarinenrita zoo verhoogd wordt Fr is een amendement ingekomen om niet-vermengde margarine ter be- s^hMin-g te houden van de mrfnetdraag- kraHhfitren. De heer Van Ranpard 01b.) drinvt aan op een onderzoek naar de motreUlk- Voi-d tot verhooging van den uitvoer naar Fn «eland. De hpwr v d Heide Cs dvraaigt of de minister margarine wil toelaten die onrast is ten behoeve van de steun- trekfcenden. Zitting van hedan. De Miniater van Economi schs Zakon bericht, dat maatregelen in onderzoek rijn voor bijstand aan de zandboeren M Wat de melk-productie betreft, zegt de Minister, -hierbij ia natuurlijk de afzet een belangrijke factor, maar de remedie voor de tegenwoordige moeilijkheden aai men tooh in het binnenland moeten zoe ken. Een deel van de kaas-productie zal moeten worden omgezet in bot er-pro ductie. Door de groote hoeveelheden bo ter is de invoering van een menggebod, zooals het wetsontwerp voorschrijft, on vermijdelijk. Een boterprija von f i.50 per K.G. als door dit ontwerp is te ver wachten, is in vergelijking met prijzen van vorige jaren, niet onbillijk. Ook een prijs van f 1.10 voor de beste margarine, vermengd met 26 pCt. boter, is niet te hoog. Getracht aal worden om 2 mil- lioen K.G. onvermengde margarine be schikbaar te houden voor de allerarmsten Voorloopig wil de Minister nog niet ge biedend vooTsohrijven om melk in brood te gebruiken. DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE Stuk dam waggaslagsn. Bij de dichting van „De Vlieter" heeft men Maandag tegenspoed ondervonden. Het laatste gat in den afsluitdijk, dat Zaterdag reeds tot op 850 meter was ge dicht, is tengevolge van den krachtigen Noord-Westen wind, weer aanzienlijk vergroot, door dat de keileemdam aan de Wieringerzijde over een flinke lengte werd weggeslagen. Meh heeft dadelijk energiek aangepakt om de sohade te her stellen, zoodat ze van geen invloed op den sluitingsdatum zal zijn. DE NOOD IN DE BINNENSCHIP- PERU. Wettelijk» regeling der b vr achting. In antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid, don heer L. F. Duy- maer van Twist, betreffende de van re- geeringswege te nemen maatregelen ter voorziening in den noodtoestand, waar in de binnensohipperij verkeert, heeft de Minister van Economische Zaken, de heer Verschuur, «hans medegedeeld, dat hij overleg heeft gepleegd met handel en scheepvaart inzake bevrachting. Naar aanleiding van dit overleg heeft de regeering besloten een wettelijke rege ling te bevorderen voor de bevrachting van binnenschepen. Andere maatregelen zullen voorshands niet worden genomen. JACHT OP SMOKKELAUTO. Duitsche douanebeambten hadden be merkt, dat een Nederlandsche smokkel auto Vrijdagavond Duitschland was bin nengesmokkeld en dat Dusseldorf het einddoel van den smokkeltocht was. To»n de smokkelauto Zaterdagnacht Dussel dorf genaderd was, werd deze dan ook achtervolgd door een wagen van de douanebeambten, die wilden weten, wie bij de smokkelbende betrokken was. In den smokkelauto had men echter spoe- die de achtervolgers bemerkt en nu begon een wilde jacht door de straten van Dusseldorf. De smokkelauto reed met een sr.elheid van meer dan 80 K.M. door de nachtelijk-stille straten »n de wagen van de beambten volgde op enkele tientallen meters. Meermalen werden op den wa- I pn Khotor plo«t, **>*14 nn l*tw vaststelde. Toch Makten de douanen eeret na een uur het spoor wan den smokkel wagon kwijt. In samen weiking roet de Nederlandsche marechaussee stelde men vast, dat de auto toebehoorde aan den Nederiandschen smokkelbende- leider Kremers uit Beugen (N.-Br.) en diens compagnon, den bekenden schroot- smokkelaar Derdksen uit Goch (D.). De Duitsche douane heeft toen In het geheele grensgebied de bewaking verscherpt, want men wilde tot eiken prijs den emok- kelwagen op zijn terugtocht naar Neder land in beslag nemen. Hierin is men echter niet kunnen slagen. Maar wel heeft men de beide bende leiders door overrompeling in de buurt Meererbusoh kunnen arresteeren. Kremers bleek inderdaad de eigenaar van den gezoohten smokkelauto te rijn. DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. Maandag is te Zaandam majoor Hen- ning met Mme. Sylvia voor een kort be zoek aan burgemeester Ter Laan op het stadhuis geweest. Het schijnt nu vast te staan, dat er de volgende week met gra ven begonnen wordt, zoo mogelijk Maan dag. Het gezelschap, waarid zich ook nog drie andere personen bevonden, heeft een bezoek gebrachtaan het oude kerkhof, waar zich de schat moet bevinden. Mme. Sylvia zal te Zaandag verblijven gedu rende de graverij, die naar het schijnt dezen keer door speciale vaklieden ver richt zal worden. SLACHTOFFERS VAN MILTVUUR. Mssr dan 200 msnschsn over leden. Te Kendari op den Z.O. arm van Gele bes, heeft tot nu toe, voor zoover bekend, het miltvuur reeds 214 menachelijke slachtoffers geëischt. Het juiste aantal moet hooger zijn, doch de rapporten van de deels uit de kampongs gevluchte be volking komen slecht binnen. Zooals bekend, komt het miltvuur over het algemeen meer bij vee dan bij men schen voor, doch het ontstaat bij de laat- sten door de smetstof van aan miltvuur lijdend vee of den steek van insecten, die met de zieke dieren in aanraking zijn geweest. KREUGER A TOLL FAILLIET. Gisteren is te Stockholm over de maat schappijen Kreuger St Toll, Sefor en Usa, het faillissement uitgesproken. De eerste crediteurenvergadering zal op 10 September worden gehouden vóór dien datum zal een rapport omtrent het faiflissement verschijnen. GENEVE MAAKT GEEN VORDERIN GEN. Als een verzachtende omfltandifiheid wenl aangemerkt, dat de dochter..toen de dood niet dadelijk intrad' een ziekenauto h*d laten komen om haar moeder naar htet ziekenhuis te laten brengen, waar deze overleed. Een tweede verzachtende omstandigheid was volgens den rechter dat de doch ter zich uit eigen bewegjng bit de po litie had aangemeld en volledig be kend had. De dochter was in obser vatie geweest in een inrichting voor geesteszieken doch toerekening)svat- baar verklaard. Voor wolnlg geld Veel Drukwerk S. W. N. VAN NOOTEN SCHOONHOVEN Vraag; Een oud-soldaat uit Neder- landsch-Indie v&rt 1899, ontving een pensioen van f 265 per jaar en bij nadere pensioenregeling f 455, Heeft die persoon nu ook recht, op ouder domspensioen. Hij heeft niet geplakt en is 68 jaar. Zoo ja, hoe moet hij dat bewerkstelligen.? Antwoohd; Voor pensioengerechtig de militairen wordt niet geplakt, zoo dat u geen recht op ouderdomspen sioen zou kunnen hebben dan door een vrijwillige oüderdomsverzekering. Aangezien U ouder is dan 65 jaar is echter ook dat uitgesloten. D» volksn mostan zslf ont- wapsnsn. Namens d« Vereenigde Vredes Raad (Joint Peace Council) waarbij 7 interna tionale radicaal-pacifistische organisaties zijn aangesloten (I.F.O.R., W.R.I., I.A.M. I B. ,Int. Vrouwenliga voor Vrede en Vrij heid, Intern. Unie van Antimil. Predi kanten, Quakergenootschap, Int. Coop. Vrouwen Gilde) hebben Lord Ponsonby en Prof. Albert Einstein aan een pers conferentie te Genóve op Maandag 23 Mei de volgende resolutie aangeboden: „Daar het duidelijk blijkt, dat de be sprekingen te Genéve niet vordoren en niet tot een pakkend ontwapeningspro gram, dat de wereld intijds van de ramp van een nieuwe oorlog redden zal, zullen voeren, gelooven wij, dat voor de volken de tijd is gekomen, de zaken in eigen handen te nemen en aan te dringen op algeheele ontwapening in den Mjd van 5 jaren en onmiddellijke prijsgeving van het oorlogsgebruik in welke omstandig heid ook. Dit moet insluiten: Afschaffing van den dienstplicht. Onmiddellijke stop zetting van de recruteering. Onmiddellijk staken van de fabricage van munitie on oorlogswapenen. De volken der wereld moeten bereid zijn deze doeleinden „te be reiken zoowel door persoonlijke en ge meenschappelijke weigering van ratiniilr- fabricage en transport van oorlogsmate riaal als door woigenng van den mili tairen dienst!" MALARIA-EPIDEMIE In de aigeloopen maand heeft in Natal, (Z.-Airika) vecn maiar»a-epide mie gewoed, waaraan 1200 inboor lingen ten offer zijn gevallen. De epidemie breidt zich thans uit over Swaziland, waar auto's de zieke inboorlingen, die op weg naar hel ziekenhuis langs de wegen zijn neergevallen, weghalen. In het ziekenhuis van Mbabane, dat over slechta twintig bedden beschikte zijn al 207 personen opgenomen. NEDERLANDER GEARRESTEERD. Te Brasschaet in België werd een inwoner van Brecht door een auto, welke bestuurd werd door een Ne derlander uit Sliedrecht» overreden en gedood. De chauffeur werd door het parket, dat ter plaatse een onder zoek instelde, m de gevangenis opge sloten. MOORD UIT MEDELIJDEN Een zachte straf. Wij hebben melding gemaakt van het droevig geval in Denemarken van een dochter, die op uitdrukkelijk ver zoek haar moeder van het leven had beroofd door haar vergift toe te die nen. Moeder en dochter hielden zeer veel van eikaar, doch de moeder was ziek en levensmoe. De rechter heeft nu de dochter ver oordeeld tol drie maanden gevange nisstraf (hel maximum bedraagt zes maanden.) Zij krijgt eenvoudige ge vangenisstraf waarbij de veroordeelde niet gedwongen is in de gevangenis te werken, zeli kan zorgen vóórhaar maaltijden, lees- en schrijfmateriaal kan krijgen en andere voorrechten geniet. AMSTERDAM, 25 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 395 vette kal veren, le kw. 44—62, 2 ek.w 34—40, 3e kw. 20—32 per K.G. levend gewicht, 52 nuchtere kalveren 250per stuk; 000 lammeren. Vleesch var kens, wegende van 90110 K.G. 2027, zware varkens 25 20, vette varkens 2123, per K.G. slachtgewicht. ROTTERDAM, 24 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 214 paarden, 6 veulen», 846 magere runderen, 1030 vet te runderen, 470 vette kalveren, 1111 nuöhtere kalveren, 83 schapen of lamme ren, 60 biggen, 17 bakken af geiten, 3 overloopers. Prijzen per half K.G.: Koeien 17.22 cent, 28—61 cent en 35—36 cent; ossen 17—21 cent, 2629 cent en 32)434 cent; stieren 14—16H cent, 1921 cent en 24 cent; kalveren 22H>27 X cent, 35 37 H oent en 47 Si60 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 130230, stieren f 50300, paarden f 125270, slochtpaarden f 86 130. hitten f 60—100, veulens f 20— j 40, fok nuchtere kalveren f 8—15, slacht nuchtere kalveren f 25, kalfkoeien f 135—230, pinken f 45—60, vaarzen f 100—100, biggen f 2—4, per week 30 40 cent. Overzicht: Handel runderen zeer kalm, minder besteed; stieren aan-voer zeer groot, handel traag, veel lagere prijzen; vette kalveren aanvoer ruim, minder kooplust, prijzen lager; melk- en kaif- koeien kalm verkocht, prijshoudend, pin ken en vaarzen zeer weinig verkocht; paarden handel kalm. aanvoer niet groot prijzen gehandhaafd; nuchtere kalveren zeer weinig vraag en nog lagere prij- UTRÊCHT, 24 Mei. Var. EieomtdUng Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 2-310, eieren bruin f 2.303.80, ganeeneieren f 8, alles per 100 stuks. Aanvoer 126.000 stuks, GRO0T-AMMER8, 28 Mei. Eerste Al- blaseerwaardsche Veilingsvereeniging to Groot-Aanmera. Aanvoer 47.420 eieren. 47.420 kippen- en eendeieren f 190 2 96 per 100 stuks; 61 pond boter 38 45 cent per pond; 28 pond kaas 14 10 cent per pond, 10 hanen 8 cent per stuk; 22 bossen radijs 2 cent per boe; 7 bossen rabarber 4 oent per bos. ROTTERDAM, 23 Mei. Voederkoeken. (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). Noord-Axnerik. lijnkoeken loco f 0.15, stoom, f 8.15, Mei-Aug. lev. f 0.20, Sept.-Deo. lev. f 0.66; i<L id. van N.- Amerik. aaad merk SWC looo f 7.25, id. id. mark SK looo f 630, stoom, f 6.30, I>a Plata lijnkoek looo f 5.85, Duitsche grondnootkoek looo f 0.60, Duitsche lijn koeken ai Emmerik prompt f 5.10; id. Juni-Aug. lev. f 0.10, Bombay lijnaaad- schilfers looo f 0, Mei-Aug. levg. f 0.10, Sept.-Dec. lev. f 0.35, dito merk HVO loco f 0.10, i.d id. Juöi-Juli afl. f 6.20, Bombay grondnootaohilfers light looo- stoom f 0.15,id. Juni-Juii all. f 0.26, id. extra light loco f 635, id. id. Mei-Aug. lev. f 0.50, Manilla ooooskoeken extra light merk HVO looo f 6.99, id. id. Mek- Juni afl. f 0.80, id. merk Gomo looo en Mei-Juni f 0.00. merk SK loco en st. f 5.90, Amerik. ooooskoeken Mei-Juni afl. f 5.45, Palmpittenkoek merk SK looo f 6.50, Amerik. Sesamkoek looo f 5.26, Amerik. Sesaunmeel looo f 560, Inlandscho Voorslag lijnkoeken looo f 6, Mei-Aug. lev. f 0.10, Sept.-Dec. levg. f 830, lijnkoekschilfera f 0.50, Mei-Aug. lev. f 0.00, Sept.-Dec. levg. f 7, grond nootkoek f 0.75e grondnootsohroot f 6 25, Mei-Aug. f 6.25, ooooskoeken 1 0.25, Mei- Aug. f 0.25, soyaschroot f 0.25, Mei- Aug. f 0-25, loco f 0.10, Juni-Aug. f 0.10, palmpittenkoeken loco f 5.50, Mei-Aug. f 5 50. Alles per 100 kilo en gedeelte lijk tweede hands. ROTTERDAM, 23 Mei. Binnenl. gra nen. Gerst f 0 1/4 tot f 0 3/4, Haver van f 0n tot f 7. Erwten van f 0 tot f 14 schokkers f 8 tot f 15, bruine boonen van f 8)4 tot f 7, blanke qual. tot f 8.76. ROTTERDAM, 23 Mei. Buitenlandsöhe granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek en Van der Schalk). Stemming kalm. Rogge 73-4 K.G. Zuid-Russische disp. f 5.50. Canada no. 2 disp. f 6, Amerika no. 2 f 4.95, 75-6 K.G. Bahia Blanqa f 5.20, 74-0 K.G. Laplata f 6.10 Gerst. Canada no. 3 aangekomen f 149 idem stoomende f 111, 62-3 K.G. Zuid- Russische disp. f 111, 64-5 K.G. lAplata aangekomen f 144, Amerika no. 2 gulf aangekomen f 114. Haver. Canada feed no. 1 extra disp. f 6.70, idem no. 3 stoomend f 0.50, 14. feed no. 1 extra st. f 0.40, idem feed no. 1 «t. f 020, Zuid-Russiche naar kwali teit disp. f 6.70-6.50, 48-7 La Plata aangekomen f 4.05. Mais per 2000 K.G. Laplata oude oogst aangekomen f 70, idem stoomend f 70, idem nieuw» oogst aangekomen en stoomend f 77, Laplata Cinquantin oude oogst disp. f 81. idem nieuiw» oogst disp. f 91, Gal f on disp. f 77, gemengde Russische f 78. TE KOOPI breed model en beslist mak. P. H A K Mz., Krimpen a.d. Lek. sv«f l 0(1» o®, Itfv ,00*- M poV- - ,s „e\V\V®' M •»\a ,„n m »oe9® e®® .Vol* - Eli

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 2