Geneesmiddelen Wel-, Hooi-. Boutulanfl De Luchtreis van de Pegasus AFBRAAK - PUI - EH2! HOOILANDEN ANTON C00PS Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Advertentiën. Notaris R. GALLAS Openbare Vrijwillige - Verkooping. Notaris P. A. van Buuren onder Brandwijk Ds JaarillksctiB uerpachiing Prachtige, nieuwe Pui VIERKANTE BESCHUIT Drogist II Gouda TWKKOK BLAD NIIUWSBLAO VOOR ZUID-HOLLA ND ZN UTRECHT, Schoonhovsnichs Courant VRIJDAG 17 MCI M „Haanjpahira" In are an wal op ét ma atraat ten WWtan ran de Oricney-eilan- dan, daar aar een Noard-Ooster mat aen wdadaterkte van 8 virus opgaetoken, die aen gevaarlijke branding aan da OoaV- "We der roteaohtige eilanden veroor- «aakta. Aan da Westeijde wu het betrek kelijk rustig. In «ooverre waa da route dua goed gekoeen. Maar, juist op de tbana gevolgde route was drie dagen te voren een klein stoombootje van de En- gelsohe vloot op een mijn geloopen, die daar door de Duitsche duikboot ,U 76" was gelegd, en geaonken. Een belang rijk bericht, al is het mogelijk, dat het volgens de verontschuldigingen der En gelsche regeering onopgemerkt is geble ven, omdat men slechts aandacht had voor de vele berichten omtrent de toen gehouden slag bij het Skagerak. Hoe het ook tij, de „Hampshire" nam dezelfde koers als het drie dagen te voren gezon ken bootje. Twee uur na de afreis werden de twee torpedobooten, die den kruiser met Lord Kitchener aan boord begeleiden, teruggezonden, of neen, tij „moesten" teruggezonden worden, omdat de storm heviger geworden en naar het N.-W. om geslagen was en omdat zij niet meer zoo snel konden varen als de „Haxngwhire". Misschien ook, omdat men too min mo gelijk getuigen wilde hebben bij datgene, wat er sou gebeuren. Want al spoedig daarna, omstreeks half negen, toen de „Hampshire" aioh ter hoogte van Mar- wiek Head bevond en 2600 Mieter van de Westkust der eilanden verwijderd was, weerklonken kort na elkaar drie rreeee- lijke ontploffingen. Enkele visschera van de Orkney-eilanden waren hiervan getui ge en zagen, hoe de „Hampshire" bin nen enkele minuten zonk met den boeg naar beneden, terwijl de achtersteven hoog in de luoht stak. Lord Kitchener, al zijn medwerkers, alle officieren en bij na alle matrozen van het sohip verdwe nen in de diepte. Op deze hooge breedte was het toen nog volop dag. Er werd hulp ingeroepen van het naastbijzijnde kuststation. doch. eerst vijf uur later stak de daar aanwezige reddingsboot in zee en begaf zich naar de plaats van het ongeluk, doch toen zij een paar kilome ter had afgelegd, kreeg zij draadloos be vel, om terug te keeren. Van de mansohappen der .Hampshi re", die zich in veiligheid konden bren gen; overleefden er slechts elf de doode- lijke uitputting en de wonden, die «j in de branding tusschen de klippen hadden op geloop en. Dit elftal werd door de via- schare liefderijk verpleegd, doch kreeg na eenige dagen bevel, om zich naar Londen te begerven voor het verstrekken van inlichtingen aam de admiraliteit. Zij werden echter niet gehoord door de ad miraliteit, maar door de „intelligence service" en sindsdien heerschte er weer hetzelfde twijgen als indertijd met die 14 stokers. Alle vragen, informaties, klach ten en bedreigingen, waren vruchteloos; de heftigste aanvallen en verdachtmakin gen, het sterkste bewijsmateriaal, werd. uitgesproken als tegen een ondoordring- baren muur van zwijgen. De veertien en de elf hebben nog altijd niet gesproken. En er bestaat geen macht ter wereld, die ooit de „intelligence service" tot spre ken zou kunnen dwingen. Toen alle reddingspogingen gegaran deerd te laat zouden komen, werden zij natuurlijk gedaan. Vele lijken van de „Hampshire" spoelden op de Orkney- eilanden aan. Doch die van Lord Kitche ner en zijn offcieren waren er niet bij. Nog steeds ligt de „Hampshire" als een wrak 60 meter onder den waterspiegel. Voor de moderne bergingstechniek is het onderzoeken en zelis het omhoog 1 brengen vaa dit wrak kinderepel Doch geen enkele Engeleahe regeering heeft er ooit over gedacht, daartoe bevel te ge ven en geen aal er ooit over denken, want de machtige „intelligence service" laat ook MacDonald, Baldwin en Lloyd George niet vrij in hun doen en laten. De zustere van Lord Kitchener, die tot de hoogste Engelsche aristocratie öahooren. spreken deze schandelijke feiten steeds duidelijker uit. Maar de beste en verstandigste ver dediging tegen deze aanvallen is nog steeds het absolute, door niets te verbre ken stilzwijgen. In de kwestie-Kitchener „stonk het zoo naar lijken", dat een te Dublin ver schijnend blad der Sinn-Feiners in den vroegen namiddag van 5 Juni, dus vele uren voor h'et „ongeluk", met vette kop pen kon aankondigen: „Kitchener vaart ter belle!" het bericht was slechts iets te vroeg verschenen; dat Kitchener zijn ondergang tegemoet was gegaan, kwam eenige uren later maar al te duidelijk uit. En de beeren van de „intelligence service" zwijgen, fvenals de veertien sto kers en de elf matrozen, evenals allen, die hun graf in de golven hebben gevon den. Bergambacht Als directeur van de al hier opgerichte vioolclub zal fungeeren de heer Kroon, van Stolwijk. Op de eierenveiling van de pluim- veevereeniging V.Z.O.D. waren aange voerd 1850 kippeneieren. Besteed werd van f 2,152,45 per 100 stuks. Mej. de wed. W. Kuijl heeft het aanbouwen aan haar woning opgedragen aan den heer S. van den Oever, tim merman alhier. Op den spoorlijn aan den Kerkweg werd een hond van den heer Stalenburg door een trein overreden en gedood. Gevonden voorwerpen: Een bruine dameaportemonnaie met geld. Inlichtin gen bij de gemeentepolitie. Bsrksnwouds. Dinsdagmiddag gaf een klein „circus" een openluchtvoorstelling voor de leerlingen der 0. L. School. Dat die veel plezier hadden, is te begrijpen, vooral in de dressuur van het hitje en den ezel, waarop ook vele kinderen een ritje maakten. ONZE PATRONEN Bestellingen worden het snelst uit gevoerd na overschrijving van het bij ieder patroon vermelde bedrag op postrekening 191919 ten name van den „Knippalronendienst" te 's-Gra- venhage, onder duidelijke vermel ding van gewenscht nummer en juiste maat. Aanvragen kunnen ook blad,4 Muzenstraat 5 B, te Den Haag. HUISJAPON VOOR GEZETTE FI GUREN (Nr. 7436) Deze zeer eenvoudige en practische apon is zeer geschikt voor huisjapon voor gezette figuren, van een of an dere wsschbare gewerkte of effen stof. Bij de eerste is de bies langs hals en voorpand en langs de manchet van effen stof., terwijl in het laatste geval de bies van een afstekende kleur genomen wordt en met knoop jes gegarneerd. Vlisco. katoenen mouseline en cre tonne zijn als gewerkte stoffen het meest aan te bevelen, terwijl kleur echt linnen voor huisjaponnen heel goed kleedt Waschsloffen zijn het meest geschikt voor japonnen, waar in men de huiselijke bezigheden ver richt. Het rechte lijfje heeft op den schouder een paar opgeslikt© postuur- plooien en wordt aan een rok gezel met aan de voorbaan een stolpplooi Lange, zoowel als korte mouwen kunnen bii deze japon gedragen wor den terwijl de ceintuur op taillehoogte komt. Benoodigde stof ongeveer 4 M en 30 c.M.. van afstekenae kleur of effen voor de garneering Patronen verkrijgbaar in de maten 44. 46, 48. 50. 52 voor f 58. JURK VOOR KLEINE KLEUTERS VAN 1-4 JAAR. (Nr. 6733) Bjjgaand lief kinderjurkje met lang of kort ragianmouwtje noodigt de moeders a.s Let ware vanzelf uit om voor haar kleine pop aan het werk le gaan. Het model is gemakkelijk en zeer ongemeen. Het kleine voor stuk is een weinig puntig geknipt, terwijl het rugstuk, waar tevens de sluiting in hel midden achter valt, recht is. Het beste is om voof- en achterstuk dubbel te knippen en tus schen beide deelen de ruimte van het jurkje te naaien; de achterkant is dan levena afgewerkt en de jurk ia •terifler. Hm! lief lijn d«ie jurkje» ru er*- tonne, gebloemd batist, voile. To- bralco, enz., terwijl er maar zeer weinig stof voor moodig is: 2 x de hoogte en voor lange mouwen komt er dan nog een mouwhoogte bij, in dien de stof pl.minus 75 c,.M. breed is. Patronen verkrijgbaar voor den prijs vaïi f 0,48. GEKLEURDE MEISJESJURK (Nr. 7446) Deze lieve zomerjurk kan van ge werkte zijae maar eveneens van ge bloemde voile gemaakt worden en heeft efl'en strookjes op hel rokje, die het aardigst slaan van een tint, die bij de hoofdkleur komt Bjj wit gewerkte voLe kan men ook witte strookjea maken. De ronde hals heeft een eben strik op den linker schouder, terwijl de ruime ceintuur op de rechterheup eenigszins naar achteren in een losae viugge strik wordt geknoopt. Het moderne pof mouwtje is met efien slof afgebiesd. De gemakkelijkste afwerking der effen vo.ands, als de jurk tenminste van dunne stof gemaakt wordt, is wel om het machinaal te laten ajou- ren. Noodig voor de middelmaat 2 M. stof en drie kwart M. effen gameering en 45 c.M.. voor de ceintuur. Patronen verkrijgbaar in de maten 40 en 42 voor den prijs van f 0.48 JAPON VOOR JONGE DAMES. (Nr. 7409) Deze aardige zomerjapon is zeer modern, van een effen fond met groole of kleine balletjes; de gebloem de sloffen moeten grootendee.s plaals maken voor stippen of balletjes, hoe men deze ook noemen wil. De japon bestaat uit bovenstuk en rok met een ceintuurtje op taillehoog te. terwijl de rok aan de voorzijde een paar plooien heeft, om de noodige onderwijate te krijgen. Het shawl kraagje en de kapjes op de manchet ten hebben een smal geplisseerd strookje van de stof der japon, ter wijl de sluiting een weinig naar links is, met knoopen en knoopsgaten. Benoodigde stof voor middelmaat 4 M. en een halve M.. garneerstof Patronen verkrijgbaar in de maten 42. 44,46 voor den prijs van f 0,58. BOLERO'S EN SPORTMANTELS Nr. 9-11081, Nr. 911032. {Nr. 9110S1.) Chique crepe de chine japon met effen zwart fond en groene motieven de kltine boxero is van zwarte crepe de chine en sluit in de taille aan; de voorpanden worden in een knoop ge legd -waardoor de bolero in plooien vaxt. De klokrok heeft ingezette stuk ken, die glad om de heupen vallen, en ruimuitloopen. (Nr. 911089.) Jspon van helbruine jersey met kleine bolero, die met drie Jcnoopen sluit; de vrij breede revers worden eveneens opgeknoopt en uit den drie kwart langen mouw komt de ge- streepje ondermouw der blouse te zien. Nr. 911083. Nr. 911084. (Nr. 911033.) Marineblauwe wollen mantel met breede platte kraak en manchetten, in de taille aangesloten en met een dubbele rij knoopen. Garneering van dikke machinale rijen stiksteken. (Nr. 911034.) Tailleurmantel met shawlkraag en geometrisch ingezette stukken, die de taille een zeer slanke lijn geven. In het midden voor en op de mouwen zijn rijen van vjjf metalen knoopen aangebracht Nr. 911086. I Nr. 91036. (Nr. 911035.) Beige japon van zijden gabardine, waarop de kleipe bolero met groote witte revers zeer elegant kleedt; de mouwen hebben breeue opgeknoopte kappen; de rok omsluit de heupen en krijgt op kniehoogte plooien, die de noodige ruimte aanbrengen. <Nr. 911006.) Korenblauw crepe de chine japon met roode stippen. Bolero met korte mouwen; de voorpanden zijn lang aangeknipt en worden kruiselings over elkander geslagên en op den rug gestrikt; de klokrok heeft voor en achter een puntig ingezet stuk. Nr. 911087. Nr. 911088. {Nr. 911087.) Sportmantel van een zeer populair en modern model, gemaakt vangrije- bleuwe wollen «tof, De mantel (laat boven de taille ver over «Ikatr; van lands mtn rswrt sr kleine shawl. De ingezette zakken en de smalle* ceintuur met gesp maken het geheel af. (Nr. 911038.) Sportmantel van groen-witte fanta siewol met een kleinen kraag, breede revers en zakken in de opgezette zij- banen. die door gestikte naden wor den geaccentueerd. De zwart verlakte ceintuur voltooit het kleurenschema, dat zich in hoed, shawl en tasch her haalt. EEN NIEUWE VROUWENBEWEGING IN DENEMARKEN. Bedlmlging van het huwelijk, door Dr. J, W. FRANS, Kopenhagen, de vrooiyke, levens lustige nooiusiad van Denemarken is reeus Hernamen jaren hei nranupunt oer vruuwenneweging, waaraan de naam van ue bekenue schrjjla.er Kar rin ivxiciiaens ten nauwste is verbon den. iieiaas gaat een deel dezer strijd sters voor, de rechien der vrouw on der leiuing Van Alevr. Lis Jacobson een verneerue richting uit en gaan veien met haar, meuegesieept door de vurige propaganda, ue meest bui tensporige exscneu stenen. Mevrouw Jaeonson eischt voor alle vrouwen het nxoeu er recht, omdat, naar zy beweert, eerst dan aiie vrou wen naar lichaam en ziel normaal en hygiënisch zuuen kunnen leven. Zr vindt, dat het huwelijk m zijn tegenwooruigen slaat onevenwichtig ia en uaardoor het moederschap be- ureigt. Voorts wil zjj iedere vrouw recht op het moederschap geven en stelt zy ais eisch, dat aile kinderen den naam der moeder dragen. Om dit matriarchaat te vtrwei-emyken, vindt zij het nooaig. dat de Vrouwen geen beroep meer uitoefenen, maar van staaiswege een toelage ontvangen van naar twintigste tol haar veertigste jaar, de jaren, waarin zy geacht kun nen woruen kmueren ter wereld te orengen. Ais toelage noemt zij een bedrag van 2400 kronen plus kindertoeslag en staatspensioen na het veertigste jaar. In korte trekken hebben wy bier willen aantoonen, tot welke onmoge lijke eischen een gedeelte der strijd sters voor de rechten der vrouw is gekomen. Hoe weinig practisch Uit voerbaar de eisch eener toelage van staatswege is, moge wei blijken uit de berekening, die een tegenstandster - heeft gemaakt, waarbij deze tot de - conclusie is gekomen, dat de totale uitkeering niet minder dan drie en een hall milliard kronen zou bedragen terwijl de inkomsten van het geheele Deensche volk nog onder deze som blijven. Na dit gelezen te hebben, zou men misschien meenen, dat mevrouw Lis Jacobson,.door de leidende rol die zij in deze beweging vervult, min of meer als een outsider in het Deenaahe leven zou worden beschouwd; maar neen, verre van datl Talrijke echtscheidingen zijn het gevolg van de verspreiding dezer denkbeelden, en over het land van melk en honing, dat na het prachtig gegeven voorbeeld van de afschaffing van zyn oorlogsvloot geen materieel© zorgen meer heeft, pakken zich don kere wolken samen. Het is dan ook zeer te betreuren, dat de vrouwenbeweging in dit land ertoe gekomen is. dergelijke onmo gelijke eischen te stellen, die in een goed geordende maatschappij een voudig niet uitvoerbaar zijn. Temeer is het te betreuren, om- daLde vrouwenbeweging in Denemar ken steeds op een hoog plan heeft geslaan en de Deensche vrouw pio- nierster is geweest voor de belangen en rechien der vrouw,. Gaat men de gevolgen van deze nieuwe eischen der vrouwenbeweging verder na, dan komt men tot de conclusie, dat als gevolg van deze nieuwe moraal in Kopenhagen het grootste aantal buitenechtelijke kin deren geboren wordt, en wel tot nog toe zonder moederrecht. Haftteis gemakkelijk een nieuwe mo^V te propageeren voor de on gehorde vrouw als moeder, maar vergeten wordt, dat het onverant woordelijk is. mede te werken aan het maken van slachtoffer!, die be doeld beginsel al vast in de practjjk brengen, terwijl het juist in de prak tijk onuitvoerbaar ie, tweede blad. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovenachs Courant VRIJDAG 17 MCI AUTO-RENNEN. Eén der nieuwste modellen van auto- renwagena, die aan da internationale wedstrijden zal deelnemen. Hang niet achtsr auto's! Hardlnxvsld. Hoe gevaarlijk het is om echter een auto te gaan hangen, onder vond dezer dagen het zoontje van den heer R. op den Nieuweweg. De kleine had zich vastgegrepen aan een benzine auto, welke zich in beweging zette. Hij durfde niet loslaten en sleepte met zijn beenen over den grond. Bij het nemen van een bocht naar den Parallelweg moest de jongen loslaten en smakte op den grond. Gelukkig bleken zijn verwon dingen niet van ernstigen aard te zijn. De chaufeur had van dit alles niets ge merkt. Voor de vacante betrekking van on derwijzer aan school II te Boven-Har- dinxveld (hoofd de heer Köhler) hebben zich 9 sollicitanten aangemeld. De z.g. „Mattenaohuur" te Boven- Hardinxveld met terreinen, zijn aange kocht door den heer J. A. van Mill al hier. Deze is voornemens op dit terrein een werkplaats in te richten voor het herstellen en leveren van motoren. Hardlnxvsld. Zondag zal de voetbal club „Hard. Boys I" op het terrein op de Putten een promotie-wedstrijd spelen te gen „Duheldam II". Aanvang 2 uur. Slechte vangst Hardlnxvsld. Aan de visscherij op finten, welke voornamelijk op het Hol- landsch Diep wordt uitgeoefend, nemen uit deze gemeente een dertigtal beroeps- visschers deel. De resultaten zijn bedroe vend. In geen jaren is de opbrengst zoo slecht geweest. Het gevolg is, dat velen hun vaartuig maar weer hebben opge legd in de hoop, dat straks de zalmvis- scherij goed zal maken, wat in het voor jaar is tegengevallen. EEN AVONTUURLIJKE NACHT. Inbraak in ssn villa. In. het nachtelijk Hilletgereberg het was omstreeks half drie zagen twee agenten van politie lioht in de woning van de familie D., aan den Straatwog. Daar hun bekend was, dat de familie uit- stedig was, dachten zij dadelijk, aan on raad. Toen de agenten den tuin ingin gen, zagen z», dat er eenige ramen open stonden. Opeens ging 'het licht uit. Nu was sr geen twijfel meer. De politiemannen besloten even te wachten. Misschien zouden de indringers Bich door een der open ramen uit de voeten maken. Toen stopte een auto voor de villa. Er kwamen vier groote kerels uit met revolvers. De politieagenten achtten toen 'hun tijd gekomen, om handelend op te treden. Politie, riep een hunner. Geef je over, handen omhoog. Van den anderen kant Honk: Poli tie Rotterdam, handen omhoog. Daar stond men in het donker voor een raadsel. Maar een wapenstilstand bracht weldra opheldering. De vier mannen, die met den auto ge komen waren, bleken inderdasd politie agenten uit Rotterdam te zijn. Ze hadden telefonisch bericht ontvangen, dat er in brekers in het huis waren. En nu was men met z'n zessen, zoo dat de boeven weinig kans op ontsnap pen meer hadden. Het huis werd omsingeld en er werd flink gebéid. Opeens ging een zolderraampje open en een beverig stemmetje vroeg: Bent u het, politie? Ep dat bracht de on vervrachte ont knoop ing. Het nog geheel van streek zijnde meisje vertelde aan de vereende politie macht, dat zij des avonds had vergeten, de ramen te sluiten. Mudden in den nacht was ze daarom opgestaan. Zij was naar beneden gegaan en had het licht aange draaid. Even daarna had zij twee man nen in den tuin zien loopen (de Hille- geraibergsche politieagenten). In haar angst, denkend dat het inbrekers waren, had zij toen de Rotterdamsohe politie op gebeld. Van inbraak was geen sprake. HET AMERIKAANSCHE PRESIDENT SCHAP. Etn neger cendidaat. De communistische partij van Amerika heeft haar eerste congres te Chicago ge opend. De leider der communistische ver kiezingscampagne, C. A. Hathaway, deelde mede, dat de communistische par tij met een eigen candidaat aan de pre sidentsverkiezingen zou deelnemen. De neger W. Z. Foster zal candidaat worden gesteld. Foster is afkomstig uit Alabama, waar zijn grootvader indertijd bij een botsing door de blanks bevolking ia ge lyncht. NEW YORK'S BURGEMEESTER VERHOORD. De door gouverneur Roosevelt inge stelde commissie van onderzoek naar de financiën van de stad New York, heeft Woensdag na voorbereidende werkzaam heden, welke maanden in beslag hebben genomen, een begin gemaakt met het verhoor van burgemeester Walker, over diens particuliere fünancieele aangelegen' heden. Ongeveer 5000 personen beleger den als het ware het gerechtsgebouw om een plaatsje op de publieke tribune. Er werden slechts 850 personen toegelaten. De politie handhaaft een zeer strenge af zetting. Waarschijnlijk zal het verhoor drie dagen duren. Het doel van den procureur Seabury, die het onderzoek leidt, is, den burge meester van zijn functie te ontheffen. INSTORTING IN OUD KASTEEL. Te Brussel is in het oude slot La- Lamg-Ec&ussines de vloer van een zaal op de eerste verdieping ingestort, juist toen een groep schoolkinderen de bezocht. Er zijn 80 a 40 kinderen wond; 29 kwamen in de onder de gelegen keuken terecht De kinderen wa ren leerlingen van een kostschool te Ixellee bij Brussel. TEGEN DE FASCISTISCHE JEUGD. Het Praagsche ministerie van binnen- landsche zaken heeft aan alle politie autoriteiten opdracht gegeven onmiddel lijk alle onwettige benden der Tsjeohischa fascistische jeugd te ontbinden. Deze verordening is Woensdag in geheel Tsjeohoslowakije ten uitvoer gebracht. In verband hiermede zijn talrijke huiszoe kingen verricht bij de leiders van ds Tsjechische fascistischs beweging en in 63. Daar aangekomen, omhelsde de koning het geheele gezelschap, dol van blijdschap, dat hij er zoo goed afgekomen was. Hij gaf meneer Van Emtmen zijn Heeren terug en noodigde zijn gasten ten eten. Om hun dat aan 't verstand te brengen, wees hij eerst op z'n mond en vervolgens op z'n maag. Er werd een groote pot vol gebraden kippen gebracht en ze bewezen het koningsmaal weldra alle eer. Na dit versterkend diner bracht •sn nfger-disnaar hen naar hun slaap plaat*. 64. Het was maar 'n doodgewone hoop st*po, maar dank zij de emotie'a van dien dag, sliepen «ij er als roosjes. Den volgenden ochtend liet de koning zijn olifant „Tommy" komen. De pooten van de „Pegasus" werden aan z'n staart ge bonden en de vier luchtreizigers klom men op z'n rug, terwijl de koning op Kalveer, zijn geliefden struisvogel, plaats nam. Zoo gingen ze, gevolgd door ds leeuwin, op soek naar ds „Pegasus" secretariaten, waarbij ssn ontzaglijke hoeveelheid documenten in beslag is ge nomen. Ook hooggeplaatste ambtenaren schijnen voor Tsjechische fascistische bonden gewerkt te hebben Tegen de le den der ontbonden organisaties zal ge- rechterlijk wouden opgetreden op grond van de wet tot bescherming der repu bliek, wegens het vereenigd zijn in ge heime bonden en wegens het verborgen houden van wapens. ENDRESZ EN BITTAY. De Italiaansdhe regeering heeft be sloten aan Hongarije in plaats van het te Rome verongelukte vliegtuig „Gerech tigheid voor Hongarije" een soortgelijk vliegtuig aan te bieden. Voorts zal «ij aan de weduwe van Endresz 100.000 lire en afin de moeder van Bittay, die met Endresz omkwam; 60.000 lire ten ge schenke geven. Óp de plaats, waar het toestel verongelukt is, zal zij een mar meren gedenkteeken laten plaatsen. POSTVLIEGTUIG VERMIST. En weer terecht Woensdag zond het oatapult-postvlieg tuig van de „Europa", dat dien middag om 3 uur van de (rEuropa" was opge stegen, draadloos noodseinen uit, welke door het radiostation op Castle Island .werden opgevangen- Het Vliegtuig be vond zich bij het uiteenden der seinen op ongeveer 160 K.M. van de Europa" en op ruim 1000 K.M. afstand van Boston. De „Europa" zette koers naar de plaats, waar het vliegtuig ooh moest be vinden, en da Amerikaaneahe kustwacht zond een duikboot, twee wachtschepen en een watervliegtuig tot hulpverlening. Men zocht tevergeefs naar het post vliegtuig, tot na een paar uur het bericht kwam, dat dit te Boston na aangeko en. RECORDS. Am wrik a's voorbeeld in het opstullon van exentrieke reoords schijnt in Italië navolging te vinden. Na de Amerikaan- •che record-bananen-eter hebben we don Italiaanschen record-macaroni-eter ge had en een andere Italiaan consumeert ten aanzien van een talrijk variétó-pu- bliek dagelijks ettelijke dozijnen eieren t acht biefstukjes met toebehooren. Thans is weer een nieuw wereldrecord opgesteld, n.l. in het snelscheren. De hou der is een Italiaan en de tijd bedraagt 1 minuut en 30 seconden. de overstroomingen in ENGELAND. Sir Hilton Young, de Engelsche minis ter van volksgezondheid, heeft in bet Lagerhuis medegedeeld, dat tengevolge van de overstroamingen te Bentley in Yorkshire ongeveer 2600 mensChen Woensdag hun huizen hebben moeten ontruimen. Verscbeidenen zouden door kennissen worden opgenomen en er war en voldoende maatregelen getroffen om de overigen onderdak te brengen. Verschillende deskundigen op water bouwkundig gebied overwegen maatre gelen, om soortgelijke overstroomingen in den vervolge te voorkomen. Onze correspondent schrijft naar aan leiding van het bovenstaande: Groot-Atomen, 26 Mei 1932. Naar aanleiding van Uw schrijven d.d. 26 Mei j.l. en het daarbij mij ter inzage gezonden, ingezonden stuk, deel ik U be leefd mede, dat het 16 a 17-jarig zusje van het bewuste ventje aan mijn woning de mededeeling deed zooals door mij op gegeven. Inzender's gedachten zijn in strijd met de werkelijkheid, daar art. 63 der alge- meene politieverordeningvoor de ge meente Groot-Ammers luidt als volgt: Onverminderd het bepaalde bij de wet ten op de hondsdolheid en de jacht en visscherij, zijn Burgemeester en Wet houders ten allen tijde bevoegd, te gelas ten dat alle honden of wel die door hen speciaal aan te wijzen, van de wegen verwijderd, vastgelegd en vastgehouden moeten worden of niet mogen losloopen, rinn voorzien van 'n voldoenden muilkorf. Art. 64 luidt: De last in het vorig artikel bedoeld, wordt op de gebruikelijke wijze tyl af kondiging verstrekt, wanneer de maat regel alle honden geldt en bij mondelin ge aanzegging door Burgemeester en Wethouders of door den veldwachter, namens hen te doen, wanneer deze op bepaalde honden betrekking heeft. In beide gevallen moet daaraan onmiddel lijk worden voldaan. Beleefd merk ik U op, dat er hier zoo wel als elders menschen rondloopen, wel ke denken de wijsheid ia pacht te heb ben. Hoogachtend, UW CORRESPONDENT. CAPELLE a.d. IJSSEL. Mei Geboren: Dirk, z. van Tr. de Boer en J. E. Stam. Emmetje, d. van H. Op- scboor en L. P. van der Laan. —j Cor nells, z. van C. van Vianen en B. Ter louw! Teunia, z. ran L. Stolk en A. Lagerwaard. Ondertrouwd: J.' Qvervoorde, 23 j., en A. D. de Braber, 23 j. J. Leentvaart, 28 j., en M. J. van den Berg, 25 j. I. Marei is, 20 j„ on G. van Méijeren, 23 j. Getrouwd: A. Spruit, 22 j., en M. Jon- geneel, 18 j. P. Verbaas, 22 j., en Q. W. van Zetten, 21 j. SCHOONHOVEN. Md. Geboren: Wïllie, d. van F. M. Broers e» A. N. Verkerk. Getrouwd: G. van aDm, 27 j., en J. J Lamoree, 22 j. Overleden: 8. ds Groot, 88 J. OPMERKING EN REPLIEK. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u mij toe te staan, eenige opmerkingen in Uw blad te ma ken, naar aanleiding van een bericht, voorkomende in het nummer van Maan dag j.l., van Uw courant, onder Groot- Ammers geplaatst sn hetwelk vermeldt, dat het zoontje van den heer E. „aange vallen" en vervolgens gebeten werd door de hond van den heer E. van As, „waar door een bloedende wonde ontstond". Ongetwijfeld geldt 't hier niet een be langrijke kwestie, nog minder ssn we reldschokkende gebeurtenis^ ai gevoelt ieder, die een dergelijk berichtje leest, even medelijden in zich opkomen met 't ventje, dat zooiets overkwam. Gezien echter het feit, dat bedoeld be richtje door U belangrijk genoeg werd geacht om in uw blad opgenomen te wor den ,zult U mij zonder twijfel in de ge legenheid stellen mijn, ietwat andere be schrijving van het geval, dat mij van na bij bekend is, te geven. Het gaat n.l. hierom, dat ik gaarne de simpele feiten, die aan de zaak ten grondslag liggen, zou willen meedeelen, daar todh Uw cor respondent zich heeft veroorloofd, die simpele feiten als motieven te gebruiken voor en te verwerken in een sensationeel, naturalistisch, overdreven en onwaar (en misschien voor sommigen ook „span nend") bericht. In waarheid is het jongetje wel ge beten, hetgeen slechts een klein „blauw plekje" tengevolge had. Zeer zeker is naar de vader van 't ventje, alsmede een bij 't gebeurde aanwezige, duidelijk ver klaren bij het geval geen druppel bloed gevloeidDit ter geruststelling van de in deernis en heilige verontwaar diging ontstoken lezers van des corres pondenten fantastische berichtje. Tenslotte meen ik U volledigheids halve nog opmerkzaam te kunnen ma ken op een fout (zoo U wilt: vergissing) van Uw correspondent: ik dacht n.l. dat in dergelijke gevallen géén aanzegging van B. en W. volgde, maar dat zooieta hoogstens tot de taak van den burge meester als „hoofd der politie" kan behooren. Wellicht is het boven medegedeelde niet onnuttig, in zooverre het den corres pondent van Gr.-A. tot zuiverder bericht geving kan prikkelen, waardoor even- tueele herhalingen van misleidende be richtgeving worden voorkomen, hetgeen, in 't bijzonder wanneer het belangrijker zaken betreft, niet anders dan Uw blad ten goede kan komen. Met beleefde dank voor de plaatsing, B. VAN AS, Med. 8tud. Groot-Ammers, 94-6-'89. te Zevenhu'zen (Z.-H.) zal op Wosntdag I Juni I032v voorm. half elf uur (Zomertijd) t* Zevenhuizen, aan den Oroeneweg, bij het huls bewoond geweest door I. C. Kl*mf om contant geld, openbaar verkoopem Benig Huisraad, Timmermans gereedschappen en Werktuigen waarblfi Benzlnc-Hotor, Zaag- en Schaafbank. Te zien 'smorgens vóór den verkoop te Alblasserdam, is voornemens op Woensdagen 1 en 8 Juni 1932 telkens d%s v.m. 11 uur (Zomertijd) in het Café „BOEREN KLAAS" te Oijbeland (Brandwijk) voor de Erven van Mej Wed E. M. ALBLAS- BLOM, publiek te verkoopen: 0.85.24 Heotaren «n Watering in den Polder Oijbeland, Inlichtingen en notities verkrijg baar bij den Notaris. Wijngaarden. van voor de DIACONIE ARMEN van Wijngaarden zal gehouden worden op Woensdag 8 Juni 1932, dea avonds 7j" uur (Zomertijd), ten huize van C. VAN E1JL te WI1N6AAR0EN, ten overslaan van Notaris J. W. VAN BOCHEL te Sliedrecht, TE KOOPs met zeer mooi glas in lood, br. 4 40 M., zijkanten 1.50 br. en 2 85 M. hoog glas, totale hoogte 3.35 M., glazen Puischuifdeuren, ramen glas in lood, planken, palen, enz SPOTPRIJZEN IJzeren Binten 2Vj ct per Kilo, Wfderverkoopers rabat Zoomstr. 57, Rotterdam 'Briefadres: J W. KALKMAN. Banierstraat 98, Rotterdam. Het Gilt- en Typhusvrye UNIVERSAL ONSCHBOltIJK voor menschen en huisdieren lARflNTIE iedei stukje lokaas doodt oen rut AANVANG ZOMERDIENST STOOMBOOTEN Zondag Juni 19S3. Vanaf Maandag 30 Mei a.s. Dienst regeling voor de Stoombootdiensten gratis verkrijgbaar bij H.H. Agenten Conducteurs, Chauffeurs der Auto busdiensten en aan alle rejsbureaux. (N*d. Octrooi aangevraagd) Tlan In aan pakl Starao Beschuit Is van superieur# kwaliteit. Bovendien geven Ste reo bons recht op een Stereoscoop met zeld zaam mooie series rlaten. Buitengewoon nteressant. Stereo Beschuit TIEN VOOR 11 CENT. Vraagt Uw winkelier STIRIO SISCHUIT- IN KOIKPAIR. N.V. Rotterdam BANKSCHROEVEN Draaibaar en vast te gebruiken met speciale bekken om als pijpklem dienst te doen. I# bekbreedte 82.m/m ƒ3.25 bekbreedtel00m/mf 5.26 SCHMEINK macmnerleln airndicmppi. ROTTERDAM H»o«et. 147, Onverschillig weer U woont, U kunt op gas koken. De KHohenkook brandt op pigen gas, zonder eenlgen aanlag. Overal te plaatsan. Kookt sneller, bakt beter en verbruikt minder dan eenla ander kooktoestal Geen Pook, geaa roet, geen walm, Vraagt prospectus met attestenboek van tevreden gebruikers en adressen weder» MEYERS. Co,-Ingroa-AMERSFOORT

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 4