Burgerlijke Stand. Loop der Bevolking. Rechtszaken. Binr 2000ÏÏÏÏ Geprext ho Oud-Alblas. TWEEDE BLAD. MAANDAG JUNI 1932. No. 9049. NIE1 l-ï'i ieder 1 dag. Ondertrouwd: W. Oskam, 23 j. en A. S. te A. te te T. te I Jat let Anthonie, C. tube. Ons bladisaange. Publiciteltswaard Adverteerders (1. adverteerders ziel kunnen verschaf/ DIT NUMM TWI het ge- U ad. ffiiofde- Mk die reF en krimpen ABONNÉ’B van d eieren van wild zoeken in ge- ,1: P- v. d. P. te Benschop, f auba. 1 d.; P. M. te Benschop f 8 subs. Getrouwd: G. Hofman en T. Schmidt G. A. de Kooter en G. v. Vliet J. P. A. van Reeuwijk en 8. P. A. Bon tenbal. P. Jongenelen en W. H. van Kralingen A. Voshol en M. Stofbergen Overleden: G. Oskam, 2 j. J. v. d. Linden, 4 j. N. M. van Marie, 2 d. Auto onbeheerd laten staan: J. O. van W. te Papekop; J. J. L. te Delft en W. V. te Löpik, ieder f 3 auba. 1 d. h. f—lJ rr I n wnrnmnl A T G neerkomt op een bedrag van f 816. De heer Verstoep gaat met voofstel van B. en W. accoord, Mevr. Rika Hopper is Vrijdag met het s.s. „Crynssen” met het gezelschap ,.D« Dietsohe spelers”, naar West-IndW vertrokken. Willem v. d. Veer en Rika Hop per wuiven »«n laatst vaarwel. STOLWIJK. Over de maand MpI. Ingekomen personen: Steven Slappen del, van Berkenwoude naar Wijk G 72; L. de Rijk ,van Zwammerdam naar Wijk G 76; Janna v. Schaik, van Papekop naar G 62; Johanna E. Jongeneel, van Gouda naar Wijk A 49. Vertrokken personen: Sophie W. Den ker, naar Bergambacht; Arie Markus, naar Berkenwoude A 69, Hester E. Kroon, naar Rijswijk, Vredenburgerweg 178; Leuntje Lobbenzoo, naar Krabben- dijke, Julianastraat 70; Arie Versluis, naar Berkenwoude, B 84; Pieter van Buuren, naar Benschop 136; J. G. Kruit, naar Zeist, Jagerlaan 45; Adria na Deelen, naar Zeist, Jagerlaan 45; Arie v. d. Ruit, naar Reeuwijk. STREEFKERK. Over de maand Mei. Ingekomen: Wed. A. den Hartog en gezin, van Noordeloos, naar B 11a; Jar cob Boele, van Nieuw-Lekkerland naar C 45; S. G. R. Haslacher, van Zutphen naar G 54; J. Molenaar en gezin, van Peursum naar A 56. Vertrokken: Merrigje Hoogendijk, van A 59 naar IJsselmonde, Ben. Oostdijk 88 G. Slingerland en gezin, van B Ha naar Lekkerkerk, Lekdijk 101; Elisabeth Wriede, van B 43a naar Arnhem, Bo venbrugstraat 6; Jan Slob en gezin, van A 94 naar Groot-Ammers, A 58; Karei Veuger, van B 97 naar Bergambacht, D 36; Adriana Schotman, van G 56 naar Ameide; Gijsbert Verhoeff, van B 8 naar Nieuwerkerk a.d. IJssel, D 24. ZEVENHUIZEN. Over de maand Mei. Gevestigde personen: Jhr. G. P. L. Na- huys, van ’e-Gravenhage; A. van Reeu wijk, van ’s-Gravenzande; W. J. Ver boom, van Capelle a.d. IJssel; W. Ver stoep, van Nieuwerkerk a.d. IJssel; G. Tamse, van Utrecht; G. de Jong, van Capelle a.d. IJssel; A. N, de Wit, van Nieuwerkerk a.d. IJssel; P. J. Bos, van Rotterdam; A. Blok, van Maasdam (met gezin); W. Baars, van Zwijndrecht (met gezin); M. Dogterom, van Krimpen a.d. Lek; J. Koolmees, met gezin, van Nieu werkerk a.d. IJssel; H. Verboom, van Nieuwerkerk a.d. IJssel. Vertrokken personen: T. Schmidt, naaf Waddinxveen; A. Dijkshoorn, naar Berg- NAAR DE WEST. eigendom van de N.V. Utrechtsche As phalt Fabriek te Utrecht en J. M. van der Ent alhier. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. •alarlskortlng. Daarna volgt de missive van Ged. Sta ten waarbij ’t gevoelen v. d. raad wordt gevraagd omtrent een tijdelijke korting van 3 pGt. op de wedden van den burge meester, secretaris, ontvanger en wet houders en op de vaste wedden van den ambtenaar van den burgerlijken stand. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen, accoord te gaan met het voorstel van Ged. Staten, wat hier ongeveer De Voorzitter antwoordt, hier door eerst de verordening te moeten la aien, De heer Van der Ent vindt, dat de raad er op moet letten, dat de veror dening wordt nageleefd en vermoedt, dat zulks thans niet het geval is. De Voorzitter geeft in overwe ging dergelijke vragen^in het vervolg bij B. en W. in te dienen, dan kunnen dezen daarop antwoord geven in den raad. De heer Van der Ent zegt, dat het een abnormale tijd is, die abnormale ver schijnselen geeft; de ongeschoolde krach ten drukken de andere op zij en de ma laise is daardoor niet op te lossen. De Voorzitter zegt een onder zoek toe. De heer Boon vraagt, of de schui ven VMi de rioleering'in de Tuinstraat schenhoek; 1. J. Kleihorat, met gezin, naar 's-Gravenhage; G. Tamerus, met ge zin, naar ’s-Gravenhage; Wed. G. Boe- kel, gebr. Griffioen, naar Ede; N. de Knecht, naar Nieuwerkerk a.d. IJssel, W. J. Vos, naar Bergen (N.-H.); Th. brands met gezin, naar Moordrecht; W. van Duuren, naar Hilversum, J. C. v. d. Heijden, naar Hazerswoude, G. Hooge- veen, geb. Tamse, naar Zegveld. GED. STATEN In de gisteren van de Provincii Holland is in de het bedanken var D.A.P.) met 53 stemmen gekozen de Staten de heei dam. Er waren gebracht. De ht zijn beslissing in Hij is wethouder DE STEUN A HO Eer In de Memorie Voorlooplg Versli ■nopens het ontwe idelijke maatregi In de melkveeho ro.m. op, dat itörprijzen, welk; verlXooginlpder i naar’zijne meenin zijn. ’In dit geval verhouding, waar! •n margarine tot staan, l geheel ven volg zou zijn, dat ter meer zou dak rins meer zou toe een exredent van waarvoor geen af: den. De aanbevolen ke gedurende de leening aan de m breiding der prod KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Uitspraken van 8 Juni 1982. Wegens overtreding dier Algemeens Politieverordening te Stolwijk: F. G. v. H. te Berkenwoude, f 2 subs. 1 week tuchtschool. Wegens overtr. der Algem. Politiever ordening te Ouderkerk a.d. IJssel: G. V. te Krimpen a.d. IJssel f 5 subs. 1 week tuchtschool. Wegens overtreding der Motor- en Rij wiel wet: H. H. te Ouderkerk a.d. IJssel, f 5 subs. 1 week tuchtschool. Wegens als bestuurder van een mo torrijtuig op zoodanige wijze op den weg rijden dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: A. H. V. te Rotterdam, vrijspraak; F. L. te Utrecht, C. B. te Capelle a.d. IJssel, respectieve lijk aangehouden tot 1 Juli en 17 Juni 1932; D. P. de K. te Hillegersberg en C. M. S. te Rotterdam, ieder f 5 subs, ieder 2 dagen; J. G. K. te Achterberg f 10 subs. 2 d. Wegens als bestuurder van een motor rijtuig niet uitwijken wanneer een ander motorrijtuig wenscht te passeeren. A. V. te Nieuwerkerk a.d. IJssel, f 25 subs. 5 d. Wegens overtr. der Ongevallenwet: J. A. K. te Lekkerkerk f 5 subs. 1 d. Wegens overtr. van artikel 424 Wet boek van Strafrecht: A. H. te Ouderkerk a.d. IJssel, f 7,50 subs. 1 dag. Wegens openbare dronkenschap: de M. te Ouderkerk a.d. IJssel 0 i 2 dagen. I Wsgoni looptn over verboden grond; en W. worden de verordeningen vastge- Overeenkomstig het voorstel van eteld. Zoo moet ook de verordening op grondbedrijf in overeenstemming bracht worden met de nieuwe bepalingen der Gemeentewet. B. en W. hebben een nieuw ontwerp opgemaakt, waarbij hetzelfde systeem van de bestaande verordening is ge handhaafd, alzoo geen rentebijschrijving en schatting om de 5 jaren. De nieuwe ver ordering zal gelden tot en met het jaar 1935. Verhoogd credlet van hst Rijk. De Voorzitter deelt mede, dat de gemeente reeds een kasvoorsohot heeft gehad van f 160.000, waar ze echter lang niet mee toekomt, door de reeds gedane kapitaalsuitgaven en de uitgaven, die nog te doen zijn. Aan de hand van de daartoe opgemaakte gegevens Is het al zoo noodzakelijk een verhoogd crediet aan te vragen tot een bedrag van f 150.000, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. Verschijnt Monm en Vrijdag. Prijs 1 lingvoor Schot maanden f 1.25; Met verzekering N. v. E. te Gouda, f 1,50. subs. 1 d. Wegens sloten tijd: tuba. 2 L, 2 d. Wegens overtreding van het Motor en Rijwielreglement: J. v. d. K. te Moor drecht, vrijspraak; H. C. H. te Schoon hoven, f 3 subs. 1 d. Wegens overtr. der Algemeene Poli tieverordening te Berkenwoude: M. B. v. R. te Gouda f 1 subs. 1 d. Wegens overtreding der Algem, Po litieverordening te Lekkerkerk: W, M, te Alblasserdaan f 4, sub. 1 dag. G. K. te Lekkerkerk f 1, sub. 1 dag. W. N. te Alblasserdam f 1, sub. 1 dag. Wegens overtreding der Algemeene Politieverordening te Jaarsveld: H. B. te Veendam, f 1 subs. 1 d. Wegens loopep over een hooiland, zonder toestemming: A. v. B. en L. v. V., beiden te Schoonhoven, ieder f 2 subs. BENSCHOP. Mei. Ondertrouwd: A. G. Straver, 23 j. eh G C. Faaij, 28 j. Getrouwd: A. Vink (te Polsbroek) en P. van Vliet. J. van Kats (te Willige- Langerak) en G. M. M. Oostrom. Overleden: H. G. Ie Noble, 21 j. BOSKOOP. Juni. Geboren: Christina Elisabeth, d. van A. van Haltenen en G. Bekers. Wil helmina, d. van G. Ramp en W. van Donk. Daniël, z. van J. van Klave ren en A. W. Brommer. Cornelia An na, d. van W. Brinkhorst en G. A. Gazn- meraat. CAPELLE a.d. IJSSEL. Mei. Geboren: Maria, d. van A. M. Ooms en J. C. Luijt Adrianus, z. van T. van Millingen en W. Hofman. Gewit, van A. v. d. El en G. Hol. Ondertrouwd: G. van Buuren, 24 j. en A. Spruit, 24 j. Getrouwd: A. G. ter Haar, 29 j. en W. J. Timmermans, 24 j. H0ENK00P. Mei. Geboren: Gerrit Marcelis, z. van P. G. van Bemmel en A. H. Borreman. Ondertrouwd: W. Oskam, 23 j. en A. Tomassen, 20 j. (te Woerden). MEERKERK. Mei. Geboren: Andries, z. van H. van Bru- chem en M. Kruijt Cornelia, z. van G. van Genderen en J. H. den Braven. Getrouwd: M. de Groot, 29 j. en A. den Besten, 25 j. C. van Wijk, 21 j. en A. Vuurens, 21 j. Overleden: J. Welbie, 75 j., weduwe van K. van den Heuvel A. Bos, 74 j., weduwnaar van P. Verdugt A. van Peet, 58 j., echtgenoot van G. van Hof NOORDELOOS. Mei. Geboren: Floris, z. van H. de Jong en J. van Meeteren Grietje, d. van H. de Bruijn en A. Vink. Getrouwd: G. D. de Leeuw, 81 J. en J. H. de Vos, 27 j. Overleden: A. Verhoef, 72 j., echtge- noote van Jasper Bikker. POLSBROEK. Mei. Overleden: G. van Schaik, 74 J., echt genoot van Joh. Nobel STOLWIJK. Mei. Geboren: Adri, z. van P Deelen en A Neven Leendert Fraus, z. van M. Ver waal en P. G. Meijer Jannigje An tonia, d. van K. Verwaal en M. M. £fa- delaar. Willem Fredetik, z. van A. F. Maaijen en J. Verdoold. Gerrit Johan, z. van C. v. d. Bijl en G. G. .Holscher. Getrouwd: P. P. Stuurman, 28 j. en A. J. de Vries, 24 j W. C. Mole naar, 25 j. en N. M. Bos, 22 j. D Renes, 20 j .en M. W. Verdoold, 18 j. het -doch heeft gemerkt, dat de veldwachter hier niet bij betrokken is, terwijl diens sala ris buitengewoon hoog is. Daarom spijt het spr. dat Ged. Staten ook daarvoor geen advies gevraagd hebben. Spr. vraagt of de Raad daarin zelf een beslissing kan nemen. De heer Van der Ent kan niet ac coord gaan met het voorstel van B. en W. en met het verzoek van Ged. Staten. Het gaat hier om een bedrag van f 815, dat is geen besparing, maar een voor beeld, dat men alles naar de laagte wil drukken. Dit grieft spreker en op deze wijze terug t egaan tot den tijd van voorheen is de reinste onzin. Regeeren is vooruitzien en wanneer men nu ziet dat het abnormaal is en men geeft daar aan toe, dan kijkt men niet ver. Boven dien wordt in dezen tijd meer werk ver langd en -zal alleen de ambtenaar van den burgerlijken stand iets minder te doen hebben, omdat de menschen wel tijd heb ben om te trouwen, maar geen geld. Met deze 3 pGt. verlaging kan spr. dan ook niet accoord gaan. En wat de heer Ver stoep zegt is heelemaal absurd. We moesten het juist op prijs stellen, dat de veldwachter het alleen af kan. Ook als we kijken naar andere gemeenten is het een ambtenaar die ten volle zijn plicht kent en men moet derhalve niet aan het salaris tornen. Spr. moet dit woord van protest laten hooren, omdat de regee- ring er ook aan meehelpt. De heer Van der Linden kan met het betoog van den heer Van der Ent accoord gaan, doch moet nog opmerken, dat toen de crisis al aan den gang was, het loon van den secretaria-penningmees- ter van het burgerlijk armbestuur ook verhoogd is; toen wildé de voorzitter den leden ook meer presentiegeld geven. Spr. begrijpt verder niet wat Ged. Staten wil len, juist deze druk naar loonsverlaging vindt spr. een foutieve instelling. De heer Vermeulen merkt op, dat hij het allicht gedaan heeft De heer Van der Linden heeft gelijk om de ver- hooging van het Burgerlijk Armbestuur te noemen, maar dan moet hij er ook bij voegen, dat voorheen om de 4 weken ver gaderd werd en sindsdien om de 2, ter wijl de vergaderingen nog veel later wa ren afgeloopen. Wat het voorzitterschap van het burgerlijk armbestuur betreft kunnen de leden van den raad een kijkje gaan nemen wat hij daar vroeger voor gedaan heeft. Wat den veldwachter betreft is dat zijdelings goedgekeurd, omdat hij altijd alleen was Nu er echter een tweedg bij komt, wordt het voor den tegenwoordi- gen gemakkelijker en dient men rekening te houden met 2 veldwachters. De Voorzitter merkt op, salaris van den veldwachter thans niet aan de orde is. Hij noemt op welke sala rissen Ged. Staten vaststellen. Thans gaat het alzoo niet over de ambtenaren en, de politie en moet voor den tweeden veldwachter nog een verordening komen. De ambtenaren vallen buiten deze circu laire. De heer Van der Linden merkt nog op, dat het personeel meer toekomt voor meer werk. Weth. Brouwer deelt mede, zich in de vergadering van B. en W. bij het voor stol te hebben neergelegd, doch nu er stemmen opgaan ook andere ambtenaren te treffen, kan spr. geen vrijheid vinden deze korting toe te staan. Thans was het voor betrokkenen niet zoo’n groot be zwaar, maar de anderen kan men niet korten en daarom zal spr. nu dan ook tegen stemmen. De heer Vermeulen deelt nog mede om een eventueel misverstand op te bol deren, dat rechts ook van oordeel is dat de ambtenaren in salaris niet te hoog staan, maar wel te laag. De heer Verstoep deelt nog mede, dat de burgemeester, secretaris on ont vanger bij hun benoeming op den gewo gen norm zijn geplaatst. Met den heer Dommisse is dit niet het geval geweest; die had al een hoog salaris en heeft dit behouden. Spr. en de zijnen zijn ook niet van plan de salarissen van de andere ambtenaren te gaan verlagen, deze staan zelfs zeer laag tegenover andere gemeen ten. De heer Dommisse staat echter steeds op een hoogen norm en spr. zal daar te gelegener tijd op terug komen. De heer VanderEnt merkt op, dat juist is wat de heer Brouwer gezegd beeft en de andere ambtenaren zitten ook op sleeptouw. Bovendien wil het er bij spr. niet in, dat men naar beneden moet. Het gevolg is alleen, dat de malai se wat langer gerekt wordt. Het gaat hier om het principe en niet om het be drag en dft is geen wijs beleid in het re geeren. Verder wijs spr. er op, dat de burgemeester en secretaris nog niet zoo veel dienstjaren hebben als de heer Dom misse en het is niet goed die dan maar naar beenden te trappen. De heor Dom misse heeft veel goed gemaakt wat vroe ger verpest was en daaromi moet spr. zich tegen verlaging verzetten. Ten slotte vraagt spr. waarom de loonen van de ambtenaren dan niet verhoogd zijn toen bekend was dst die te laag waren. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 7 tegen 4 itemmen. (Tegen Overtreding tarwewet: A. J. Gouda f 5 subs. 1 d. h. Overtreding arbeidswet: A. H. Gouda, 2 geldboeten van elk f 5, subs. 1 d. h. voor elke boete. Overtreding melkbesluit: D. de L. Bergambacht, f 8 subs. 1 d. h. Rijden op verboden weg: H. Waddinxveen f 4 subs. 1 d. h. Openbare dronkenschap: P. A. K., zon der bekende woonplaats, f 6 subs. 2 d. h. Te snel rijden: T. K. te Groot-Ammore f 10 subs. 2 d. h. KANTONGERECHT GOUDA. Uitspraken van 1 Juni. Straatschenderij: A. P. te Moordrecht f 8 subs. 1 d. h.; C. A. 0. te Gouda f 5 suhs. 2 d. h. Loopen op verboden grond: J. S. te Moordrecht f 5 subs. 1 w. tuchtschool; J. V. te Moordrecht, f 5 subs. 2 d. h. Rumoer verwekken, waardoor de nachtrust kan worden verstoord: D. J. K. te Hoenkoop, f 8 subs. 1 w. tuchtschool; J. L. te Gouda, f 3 subs. 1 d. h. Wegens het niet aan de lijn houden van een hond op den openbaren weg: A. v. T. te Waddinxveen, f 3 subs. 1 d. Schoolverzuim: J. M. te Nieuwerkerk a d. IJssel f 2 subs. 1 d. h.; J. S. te Reeuwijk f 3 subs. 1 d. h. De benzinepri men moei er o ueze uiuiangena eens herhaald hm ven ue prijz tueien aaien. De vernoogir het ieiL dai de lan^zamernand er aan huh sh De Russen he finaderijen met 57UUU ton per plan verwezen! er aan hei em< emoe met naüerijen zijn. sen was, om ck tische petroleu te concurreer en doening fcehad, een verlies van de Sinclair Uil lioen moesten Er was echte die voldoening, overwinning va uitriep: „Nog s ik ben verlorei genoemde maats een die Verlies dat was niet 1 kapitalistische n doen zyn de naten toen in hf handelen met 1 het resultaat is njenlijke concu eens zijn geworc best wat meer i Het is niet aai zine-verbruikers regeering niet heeft gegund en juicht Dij het be den de oliemarl door dumping bracht tot een eigenlijke waard lijk en ongezoi industrie leed e Nu is er kans tijden aanbrekei dat voor een zei zoekenden uitkc De Russische aan het onderh; komsten om de perken en de pi peil te standaar bloeiende onder volge van de on deneerde conci kwijnden, kunn en dat zal voor opleving beteek Er is nog iets de Russen heb: systeem heeft g anderen pogen zelf ook in lev opk afgeraaterd worden, waarop de voorzitter antwoordt, daarmede be- zi<g te zijn en komt het binnenkort ge heel klaar. De heer Van der Linden wil- er een muziektent overheen zetten. Spr. wijst er vervolgen» op, dat het midden gedeelte van de Krom zeer gevaarlijk vogr het rijdend publiek ie, Hij vraagt, of dat gedeelte ook bestraat zou kunne» worden. De Voorzitter zal dit ter kennis brengen van het hoogheemraadschap de’ Krimpenerwaard en ook om bestrating aldaar te verzoeken. De heer Verstoep vraagt, of over het maken van tegela bij wijze van werk verschaffing al is beslist, waarop de Voorzitter antwoordt, dat de eerst genomen proeven niet geheel geslaagd waren, doch later ging het beter. B. en W. kunnen thans echter niet verdër gaan omdat zij er geen kapitaal voor hebben. Zij zullen daarom met de proef voorloo- pig niet verder gaan. Hierna sluiting der vergadering. Madadaallngan. Naar aanleiding van het besprokene in de vorige vergadering, deelt de V o o r- itter nog mede: dat naar het oordeel van B. en W, de door Boora bewoonde woning niet voor onlwwooubaarverklaring in aanmerking komt; dat thana niet tot vullberging op het sportterrein kan worden overgegaan en dat in ieder geval de rietgronden langs de Sliksloot moeten voorgaan; dat het verzoek om plaatsing van een dreg aohter in Stormpolder aan het Groene Kruis is doorgegeven; en dat eveneens ia doorgegeven de klacht over de ongelijkmatige spanning op het electriaohe net. De h eer Van der Linden deelt mede, dat de bedrijfsleider beweert, dat de storing uit Dordrecht komt, omdat daar de zaak met de hand geregeld wordt en dit zal worden ondervangen als bij Elshout een transformatorgebouwtje wordt geplaatst. De Voorzitter deelt taede, dat dit punt ook nog in de commissievergade ring behandeld moet worden. Rondvraag. De heer Van der Ent vraagt hoe de erkenning van de installateurs door het electriciteitsbedrijf is geregeld en of de hand wordt gehouden aan die voor schriften. Is er nog meer aan verbon den dan een storting van f 50? De Voorzitter antwoordt, Overleden: L. Verdoold, 17 j. J de Groot, 92 j’., weduwnaar van G- Burger STREEFKERK. Mei. Geboren: Arie, z. van H. Vlot en T Ouwerkerk. Abraham, z. van D. van den Dool en K. Verkuil Matthijs, z. van J. Schoonderwoerd en F. Kwaker- naak. Willem, z. van A. A. van den Berg en G. Verwaal Trijntje Marga- retha, d. van L. M. de Mik en A. A. Ver sluis. Liedewij Egbertje, d. van J. W. Boote en L. Ejjkelenboom Anthonie, z. van W. den Hartog en A. den Butter. Overleden: A. de Leeuw, 4 j. ZEVENHUIZEN. Mei. Geboren: Martha, d. van P. de Vos en M. v. d. Ruit Lena Tona, d. van G. J. van Helden en J. M. v. d. Haak Jo hanna Maria, d. van P. Hoogerdijk en T. van Wilgenburg Helena, d. van A J. Keijzer en J. Groeneweg Marrigje, d. van J. v. d. Spek an D. de Vrij Nellie Marie, d. van J. van Marie en T, Verschoor Klaas Pieter, z. van K Verweij en P. Hunink. Willem, s. van W. Lindhout en E. v. d. Hoek. Ondertrouwd: W. Wijmenga, 27 j. en L. van Dijk, 27 j. P. Jongenellen, 24 j. en W. H. van Kralingen, 23 j. M. Hertog, 27 j. en G. van den Bos, 23 j. A. Voshol, 26 j. en M. Stofbergen, 22 j. K. Heijkoop, 24 j. en J. Heijkoop, 28 j. NFEUW8BLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHTrSchoonhovsnzchs Courant de heeren Brouwer, Van der Lint en Van der Ent) Het jaarverslag met balanrfjl verliesrekening van het gsnafl lijk Electriciteitsbedrijf pelle aan den IJssel over 1981, wordB^^O lijke stemming goedgekèurl^M van de waterleiding „Lek van den vleeachkeuringsdiensC* a.d. Lek. Op hun verzoek wordt aan 8 personen voor de helft ontheffing van hun aan slag in de hondenbelasting verleend. Een ander krijgt vermindering van den aanslag voor schoolgeld. In verband met een circulaire van Ged. Staten, waarin er op gewezen wordt, dat de voorschriften ten aanzien van we gen, voorkomende in de alg. politieveror dening, komen te vervallen door de in werkingtreding van het reglement op de provinciale wegen, wordt in dien zm ge wijzigd. Met een schrijven van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te ’s-Gra venhage, waarin wijziging verzocht wordt van het Raadsbesluit van 15 April, tot het aangaan eener rekening-courant- overeenkomst met deze bank, kunnen B. en W. accoord gaan. Er wordt dan ook aan voldaan. Volgt een verzoek van den heer Ws. M. den Ouden, waarin toestemming wordt gevraagd om op Zondagen met oon- sumptieijs te mogen venten. De Voorzitter deelt mede, datdit niet onder de winkelsluitingswet valt, maar wel onder de bepalingen van de algemeene politieverordening. Het ver zoek behoort dan ook bij B. en W., aan wie het dus ter afdoening in handen wordt gesteld. De Voorzitter brengt in herinne ring, dat ter verbetering van de Tiend- wegstoep van den heer W. C, Donker een strookje grond is aangekocht. Nu is bij de kadastrale uitmeting gebleken, dat de grenzen niet toeloopen zooals oorspron kelijk bedoeld. Dit is op ta lossen, door met Donker een stukje grond te ruilen, zoodanig, dat hij onderaan de stoep er wat bij krijgt. Met algsmesne stemmen wordt hiertoe besloten. Daar de nieuwe drankwet het noodxa- kelijk maakt, de desbetreffende verorde ningen te herzien, hebben B. en W. nieuwe verordeningen ontworpen, welke de Voorzitter nader toelicht. Hier bij wordt tevens ter sprake gebracht het verzoek van de Nationale commissie te gen het alcoholisme, gevestigd te Utrecht, waarin ’gevraagd wordt het maximum aantal verloven A vast te stellen bp het thans bestaande aantal. Dit is echter pas mogelijk in 1935, zoodat dit verzoek voor kennisgeving wordt aangenomen. B- Raadsvergadering op 21 Mei. Vioorzitter de heer W. Boudet van Dam, burgemeester. Aanwezig alle leden. Na afhandeling der ingekomen stuk ken, komt aan de orde het schrijven betreffende salariskorlmg gezonden door Ged. Staten en tegelijk een voor stel van B. en W. om de salarissen beneden de f 1000.- te korien met 3 procent en boven de f 1000 met 5 procent. Voorts stellen B. en W.. voor aan kleedinggeld te vergoeden aan den gemeeme-veklwachtqr f 100.- per jaar. Deze voorstellen worden met alge- meene stemmen aangenumen. Verder zegt de voorzitter, aan gaande het adres der werkloozen. dat m handen van B. en W, was gesteld om prea advies, dat dit is doorgezon den naar den minister. B. en W.. hebben geen geld meer en nu zyn zij wachtende, wat de minister antwoorden zal., Spr- zegt dat hi« voor zich wil weten, waar de centen vandaan moeien komen. Hij zal daarom op eigen gezag niets doen. De heer Heikoop zégt, dat dit de beste oplossing is. De heer J. Jongeneel vraagt, of zoolang de beslissing er niet is dezelfde steun uitgekeerd wordt. De voorzitter antwoordt beves tigend. Voorts stelt de Voorzitter voor de vermogensbelasting te brengen op 25 opcenten. Weth, de Haan wil wfjzen op de onbillijkheid dezer belasting; de daar door getroffen ingezetenen hebben steeds al meer betaald aan belasting, door de progessie. De Voor zit ter beaamt dit doch weet geen ander middel om aan de centen te komen. De heer J. Jongeneel Azn zegt, dat nu ook de menschen met ver mogen hoegenaamd geen inkomsten belasting meer betalen, pm de een voudig/; reden, dat er geen inkomsten meer zijn. De heer Van Hoven vestigt de aandacht er op, dat deze 25 procent ongeveer vergoedt, -de vermindering die er weer aan de andere kant is daar het vermogen vermindert, zoo dat de belasting hoegenaamd niet zal stijgen. Het voorstel wordt aangenomen. De instructie van den doodgraver wordt vastgesteld. Verder wordt benoemd een com missie die behulpzaam kan zijn b|j de steunverlening. Benoemd worden de heeren: J. Jon geneel Rzn., J,. C de Haan, terwijl de heer A. Heikoop als plaatsver vanger zal dienst doen. Bij de rondvraag informeert de heer Van Hoven of men al gevorderd is, met de pogingen tot het verkrijgen van een volontair, waarop de voor zitter zegt, dat hij niet verplicht is mededee'ingen te doen hierover, maar als er niemand is te vinden zal spr. wel zorgen dat men wat hoort. Hierna sluiting.

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 5