Voor alle Drukwerken HOOGSTE BERGPASSEN HOOGSTE PRESTATIES jfmftrk III DE FORD V-8 Donderdag 18 Augustus Wieringen en Omstreken I 4.' retour per persoon. JONGENEEL Tel. 6 Esn Boerenknecht DOOFT Oude SpicoblitraatJ, Amsterdam Deekundlge voorlichting. volbrengt de zwaarste wedstrijd, beklimt de steilste wegen, passeert de hoogste passen,neemt de moei lijkste bochten, trotseert de gevaar lijkste hellingen, zonder strafpunten in de inter nationale 6-daagsche Alpenrit 1 Dat is de Ford V-8: veilig snel betrouwbaar De Ford die deze rit volbrengt kan alles wat U wenscht. 4-cylinder vanaf f 1970. 8-cylinder vanaf f 2220. Scheren en Haarsnijden JOH. A. HOEFNAGEL DAMIft- IN HIIRINKAPPBR Hoek Loplkerstr. - Tol. 3S SCHOONHOVIN Fordsorv VLOIRGLANS BETER DAN WAS DRUKKERIJ VAN N00TEN SCHOONHOVEN Prima Bouwmaterialen N.V. V. d. POL-VINK Co's Handel in Bouwmaterialen ■KHR9HHB utrecht - t.i. 10491 tweede blad Buitenland. Plaatselijk Nieuws. Versch gekarnd met 25% allerfijnste Roomboter- onder RIJkecontröle. FEUILLETON. HET RAADSEL VAR TANBUOK HALL NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAN» EN UTRECHT. Schoonhovenichi Courant naar 'da Ondernemer: Oud-Alblis. Biedt xloh aam goed kunnende melken. Brieven, oader no. 7530, aan hel Bureau van dit Blad. Bij beschikking van den Voorzitter van de Kamer van Toezicht op de Notarissen en Candidaat Notarissen te Rotterdam van den 13 Augustus 1932 ia de waarneming van bet Kantoor - van den te Bergambacht standplaats hebbenden Notaris J. P. MAHLSTEDE, opgedragen aan den Notaris B. J. TEIJ1NCK te Schoonhoven. BEININA trno pp 5,1 3117 Vrtigt d.n de brochure „Beter Hooren" ven GEERVLIET f Da Internationale Alpenrit U voor autorl|ders de zwaar ste en moelll|k»te betrouw- baarheldsrlt van de geheels wedstrljdkalender Er bestaat geen rit, waarbij de machines meer op de proef gesteld worden dan bl| deze zes- daagsche wedstrijd door de hoogste gebergten In Europa. 2598 Km. moet wor den afgelegd. De route loopt door Dultschland, Ooiren- rf|k, Italië, Zwitserland, Frank rijk. Talrl|ke hooge passen, «tllglngen tot 30°/<v waarbij de Stelvlo 12757 M.I, metzl|n 52 haarspeldbochten, de hoogste bergpas In Europa en tevens de hoogste auto- moblelweg ter wereld moe ten overwonnen worden. Dit alles werd gedaan door een Ford V-8 Roadster, waarvan de prijs slechts bedraagt f 2220.— Bezoekt onze Salon voor Vlugge en accurate bediening Beleefd aanbgv LINCOLN A. Schakel, Schoonhouen, Official Ford Dealer; N.V. Tresion Co's Automobielbedrijf, Rotterdam, Official Ford 8. Lincoln Dealer. •t.ad. salt voorraad lavarba.r franco hula of wark - Lage prijzen Vlaggen - Guirlandes Lampions Vuurwerk Bazar „DEPOTTEMAN" Eind Qorcum Pakkliten Ie koop. Sinds 1832 en toch modorn NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND-EN UTRECHT, 8choonhllveincheCcur.nl MAANQAQ 15 AUGUSTUS 1933 Hitler elfcht het volle pond. HIJ wenscht niet» minder dan het rijkskansel ierechap en de geheels rtoetrlngs- machtGeen overeenstem ming mot Hindenburg. Wat nuf Er rijn Zaterdag te Berlijn hoogst be langrijke besprekingen gevoerd over de hervorming der rijksregeering in verbond met den uitslag der rijksdag-verkiezin gen, die den na$<maai-teoriaJMten "wd gen volstrekte meerderheid hebben be zorgd, hen tooh tot de sterkste par tij in den Rijkedag maakten. Die uitslag maakte het onmogelijk, de nazi's langer uit de regeering te weren en rijks president Von Hindenburg heeft 'dan ook met het rerioopen van het getij de bakens verzet. Reeds vroeg in den morgen kwam Hitler Zaterdag per vliegmachine te Berlijn aan 'en bracht eerst een bezoek aan den rijkaweerminiatar Van Schlei- echer. Dene conferentie duurde lang, maar leverde geen gunstig resultaat op. Uit een officieel oommunique bleek, dat Von Schleicher en Hitier er niet in war ren geelaagd, de moeilijkheden uit den weg te rulman. Zo komen in hoofdzaak hierop neer, dat Hitler voor rijn partij de geheels regeeringamaoht en voor rioh het rijkskanaeliemobap opdacht an dat de regeering hem een aoo groot# macht niet durft toevertrouwen. Toen Hitier het met generaal Von Schleicher niet eens was geworden, heeft hij een bezoek gedbaoht aan rijkskanse lier Von Papen. Ook deze bespreking nam ge-ruimen tijd in beslag en het resultaat waa hetzelfde. Naar verluidt, heeft Von Papen aan Hitier het ambt Van vioe-rijkskanaelier en Pruische minister-president aangebo den! Daarnaast zouden den nazi's dan nog een paar zetels in het rijkskabinet worden ingeruimd. Hitier heeft dat aan bod geweigerd en eigenlijk waa daarme de reeda uitgemaakt, dat ook zijn reeds aangekondigde bezoek aan president Von Hindenburg geen' oplossing zou kunnen brengen. Dat ia dan ook uitgekomen. Hindenburg stelde aan Hitier de offlod- eele vraag, of hij bereid waa toe te tre den tot het kabinet Von Papen en of hij er in toestemde, dat nog «enige leden van rijn partij portefeuilles zouden aan vaarden. Hitler had rijn antwoord gereed hij verklaarde, dat hfi tot geen enkel* s kabinet zou toetreden, en dat hij yoor zijn beweging, die geen partij, maar een volksbeweging ie, de geheele regeeringa maoht móest opeiechen. Hindenburg heeft daarentegen uiteen gezet, dat hij 't evenmin voor rijn eigen geweten als voor het Duitsche volk zou kunnen verantwoorden, indien hij aan 'n enkelen partijleider de geheele regee ringamaoht zou uitleveren, te meer, daar hij moest onderstdien, dat de nationaalr socialisten daarvan een eenzijdig gebruik zouden maken. Hindenburg verweet Hit- Ier onomwonden, dat hij een gegeven be lofte niet waa nagekomen. Bij de vor ming van het kabinet—Von Papen had Hitleflr namelijk de verzekering gegeven. dat hij de regeeïing, die door het ver trouwen van den rijkapresident werd ge dragen, zou ondersteunen. Daartoe was hij thans niet bereid. Ten slotte richtte Von Hindenburg tot Hitier een ernstige vermaning. Hij be zwoer hem, -dat hij bij zijn aangekondig de oppositie tegen de regeering de be langen van het vaderland voor oogen zou houden en verklaarden den wil te heb ben en In staat te rijn iedere poging, om op gewelddadige» wijze de rsgeering omver te werpen, den kop in te drukken. Hitier verklaarde daarop, dat rijh op positie een legaal karakter zou dragen. Daarmede was dit historisch gesprek, dat niet langer dan een kwartier had ge duurd, ten eind#. "Wat er nu zal gebeuren, staat nog niet vast. Misschien aal het kabinetVon Par pen ongewijzigd voor den Rijksdag ver schijnen en een nederlaag riakeeren. Maar daarna? Een nieuwe verkiezing moge in een geval als dit theoretisch de aangegeven weg rijn, in werkelijkheid ml Duitsoh- lanti er geen baat bij hebben, om de een voudige reden, <£at er niets door sou ver anderen. Het meest aannemelijke is nog wel, dat Hitier, misschien met den steun van het Centrum, een machtig» oppositie zal vor men. Maar hij heeft verklaard, dat hij dat lang» legal en weg zal doen. HET VERDRAG VAN OUCHY. Treedt Polen toef Naar het Poolsoh Telegraaf Agent schap meldt, heeft de Poolsche regeering geantwoord op de uitnoodiging van Bel gië, Luxemburg en Nederland, toe te tre den tot de oonventie van 18 Juli, ter be reiking van een geleidelijke verlaging der tarieven en het uit den weg ruimen van de tolmuren. De Poolsche regeering geeft in haar antwoord te kennen, dat zij de mogelijkheid harer toetreding óverweegt, terwijl rij tevens wijst op de noodzake lijkheid, gezamenlijk do voorwaar- derf voor deze toetreding te bestudeer en, met het oog op het feit, dat binnenkort jnieuwt douanerechten in Polen zullen worden vastgesteld. TEGEN DE VERWILDERING DER ZEDEN. Dr. Bracht kondigt maatrsgi- lan aan. De Duitache Rijkarageering heeft rich in haar regeeringsverklaring voor ver dediging der christelijke grondbeginselen en handhaving der zedelijkheid uitge sproken. In overeenstemming hiermede heeft da pla&tsv. rijkscommissaris voor Pruisen, Dr .Bracht, besloten binnen de grenzen van het mogelijke krachtige maatregelen te nemen tegen de verwildering der ze den, vooral in de groote steden. In een desbetreffend offcieel com muniqué komt Dr. Bracht speciaal op te gen de acha&mtelooze verlaging van de eer en de waardigheid der vrouw, welke moet worden beschouwd als een ver schijnsel, dat medewerkt tot de vernieti ging van de christelijke beschaving, de nationale zeden en de zedelijkheid, en als zoodanig moet worden bestreden. Hij wijst met name op de naaktvoorstellin- gen in schouwburgen ena, wélke moe ten worden verboden, evenals de bediening in café's door vrouwen, die onvoldoende rijn gekleed en daardoor een gevaar voor de zedelijkheid vormen. Gesn schoonheidskoninginnen me sr. Verder oefent Bracht scherpe oritiek op het verschijnsel, dat vrouwen slechts in een lioht oostuum gekleed, door een Jury en een talrijk^ publiek haar lichame lijke bekoorlijkheden laten taxeeren, met het doel, als schoonheidskoninginnen te woerden gekroond. Een dergelijk bedrijf is een teeken van achteruitgang in bescha^ ving, en het moet in de toekomst met de scherpste middelen worden tegengegaan. Het leven in onze badplaatsen, zoo wordt in het stuk verder gezegd, heeft vormen aangenomen, welke voor het grootste gedeelte niet meer vereenigbaar zijn met den eisch: lucht, lioht. zon. Of schoon dergelijke toestanden grootendeels uit het buitenland afkomstig rijn, moeten, zij Duitschlands aanzien in het buiten land ten slotte ernstig benadeelen. Alblasserdant. Naar we vernemen zal de njuziekvereeniging „Excelsior" alhier geen medewerking kunnen vorleenen aan de feestelijkheden, die gehouden wordun op 81 Augustus a.s., daar deze ver- eeniging uitgenoodigd is geworden de feestelijkheden te Bergambacht op te luisteren. Naar de geruchten gaan, heeft nu deze vereeniging het plan opgevat dos avonds voor het feest gratis een concert te geven op het terrein. VARKENS8TEUN. Benschop. Op initiatief der afd. Ben schop van den Ghr. Boeren- en Tuinders- bond heeft de heer G. van den Heuvel, lid der Tweede Kamer, een lezing gehou den in de Ghr. School over v&rkensateun en varkenshouders. De voorzitter, de heer Jao. Verhoef opende deze bijeenkomst met gebed en heette vervolgens de talrijke aanwezigen, inzonderheid den heer Van den Heuvel, welkom. Laatstgenoemde gaf eerst een alge meen» beschouwing over den crisistoe stand, die met zeer groote moeilijkheden gepaard gaat. Als oorzaak hiervan noe men velen den wereldoorlog. Niemand weet dit echter dan alleen Hij, die het lot van allen in handen heeft. Vervolgens kwam epp. tot de taak der overheid om, ten opzichte van deze moeilijkheden hulp aan de verschillende bedrijven te rerlee- nen. Voorop dient echter gesteld te wor den dat de regeering zonder hulp van an deren niets kon doen en er bovendien zeer bijzondere omstandigheden aanwe zig moeten zijn om "voor steunverleening in aanmerking te komen. Deze zeer bij zondere omstandigheden dan rijn er in het landbouwbedrijf aanwezig, o.a. het groote algemeene belang wat aan de wel vaart van dit bedrijf gelegen is. Men stelle zich daarom tot taak te trachten met alle geoorloofde middelen het wankel gestelde landbouwbedrijf door deze moeilijkheden heen te helpen. Na deze inleiding bepaalde spr. rich tot de punten Varkenawet en Crisiszui- velwet. De varkenawet heeft vele tegen standers en wel in hoofdzaak diegenen, die het varkensbedrijf als een conjuc- tuur-bedrijf beschouwen en de meening zijn toegedaan, dat de slechte toestand hierin wel weer terecht zal komen. Dat dit terechtkomen echter wel langdurig kan rijn, zette spr. uiteen. Als tegenstel ling noemde spr. de oostelijke provin ciën, meer in het bijsonder de zandpro- vinciën, waar het varkensbedrijf van groote beteekenis en een onmisbaar on derdeel Voor den landbouw is. Een voort durende daling of een voortdurend aan houden der lage prijzen zou voor deze streken vérstrekkende gevolgen hebben. Uit hoofde hiervan is steun aan de var kenshouderij noodzakelijk. De opzet der wet is, dat de consument betaalt de kost prijs, vermeerderd met hetgeen toege legd zal worden op de varkens die voor export bestemd zijn. Bij de huidige var kens- en voederprijzen wordt gestreefd naar een richtprijs van 10 a 17 ct. per pond, waardoor het mogelijk zal ge maakt worden het varkensbedrijf slee- pende te houden. Met de^ daling 'of stij ging van varkens- en voederprijzen wordt met den toeslag rekening gehouden. Voor de uitrdering dezer wet ia ingesteld de varkenscentrale, terwijl er voorts een verdeeling in districten zal plaats hebben, en de plaatselijke organisaties een be langrijke taak in deze te Wachten staat. Spr. had een goed vertrouwen in de uit voering dezer wet, die op dezelfde basis als de tarwewet is opgebouwd, van welke laatste de toepassing een goed verloop heeft. Toen kwam spr. aan de crisie-zuivel- wet. Deze wet heeft aanvankelijk een niet zoo gunstig verloop als de zooeven ge noemde Tarwewet. Er dient evenwel niet uit het oog te worden verloren, dat dit een buitengewoon moeilijke materie is, aangezien aan de melk zooveel verschil lende bestemmingen worden gegeven. Het doel is evenwel zoo spoedig mogelijk voor, onder normale omstandigheden af geleverde melk, een prijs te verkrijgen van 5X cent per Liter, waardoor ook dit bedrijf sleepende zal kunnen worden ge houden. De melkprijs is zeer afwisselend Betaalt men in Limburg en Friesland B ct. per liter, in deze omgeving is de prijs belangrijk lager. Dit is in hoofdzaak te wijten doordat in eerstgenoemde streken alle ffllelk coöperatief wordt verwerkt en er dus zooveel mogelijk aan den produ cent wordt uitgekeerd, terwijl hier de producenten aan fabrieken of handelaren op contract levéren en daardoor min of meer aan de willekeur van fabrikant of handelaar zijn overgeleverd. In 't kort noemde spr. ook nog de bo-, ter. Ziet men nu niet direct een belang rijke prijsverhooging, het dool is den prijs gelijdelijk op te voeren tot f 1,80 'per K.G. Tenslotte wees, spr. nogmaals op de moeilijke tijdsomstandigheden in de ver schillende bedrijven en in verband daar mede op het nut van organisatie om ge zamenlijk de belangen te bepleiten bij volksvertegenwoordiging en regeering. Hoofdzaak is evenwel, zioh aan te slui ten bij een organisatie, die rekening houdt met de omstandigheden, zooals deze zich ontwikkelen. Als een dezen: or ganisatie'» kan spr. da Ghr. organisatie ten zeerste aanbevelen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een rutin gebruik gemaakt en hoe wel enkele debaters somtijds niet in do lijn bleven van de ter sprake gebrkebte onderwerpen, heeft de spr. ben Allen beantwoord. i De Voorzitter .dankte hierna den heer Van den Heuvel voor diens leerdame uiteenzetting en vervolgens alle aanwezi gen voor hun betoonde belangstelling, waarna de bijeenkomst met dankgebed werd gesloten. Berkenwoude. B. en W. hebben laan den heer C. Korevaar vergunning ver leend voor het bouwen van een burger- woonhuis. Het werk is opgedragen aan den heer K. Markus en Zonen. BLIKSEM IN BOERDERIJ1 GESLAGEN Giesssn-Oudekark. Tijdens het onWeer, dat Vrijdagmorgen omstreeks B uur bo ven deze gemeente woedde, sloeg de blik sem in de kapitale boerderij, bewciond door den veehouder IJ. Beuzekom. In een oogenblik stond de geheele schuur, die geheel met hooi gevuld was, in vlam men. Spoedig begon men om den'inboe del van het woonhuis, dat aan de achunr- voet staat, leeg te halen. Men slaagde er in alles daar uit te redden. Naar ónze meening is het voor een groot deel j te danken aan den brandgeveï, die tusscjhen het huis en de schuur in staat, dati de vlammen van de schuur, wat intusschen een vuurzee was geworden, belemmerd werden om het woonhuis aan te taston, zoodat de inmiddels verschenen brand weer met de motorspuit van Giessendhm, niet veel moeite had, om het woonhuis te sparen. Ook was er een slang op de waterleiding geplaatst en verscheen de brandspuit van Gieasen-Oudekerk, on|der leiding van den 83-jarigen M. Schrjeu- ders, op de plaats des onheils. Geza menlijk werd nu het vuur bestreden, maar men mocht er niet in slagen, om het vuur meester te worden, zoodat de geheele schuur ia afgebrand es er ©en smeulende hooimassa overbleef.Hoewel er eerst heel wat wind was, werd het ge lukkig langzamerhand stiller en was het gevaar voor de belendende perceelen ge weken, toen de wind uit den Noord-West hoek kwam. Beuzekom en zijn gezin, die reeda óp- gestaan wpxen, konden gemakkelijk het brandende perceel verlaten, tefevijl in tie schuur geen ree aanwezig was. Behalve de beide wethouders, de opperbrandmees- tes en het overige brandweerpersoneel, waren zeer veel nieuwsgierigen opgeko men om het schouwspel gade te slaan. De boerderij ié eenige jaren geleden nieuw gebouwd. Naar we vernemen dekt verzekering tie schade. De vier, eerste winnaars van ©en prijs op de vrije baan van de gehouden schietwedstrijden zijh: A. Eikelenboom, J. v. d. Brand, F. v. d. Berg en A. Bennekom. ff 31 „Alsals het u schikt," antwoordde Lancelot een beetje verward; hij voelde rich tegenover zijn ouden vijand niet zoo zeker als hij gedaoht had dat het geval zou zijn en dat ergerde hem buitenge woon. En hij vervolgde; „Op uw kan toor. „Ik kom niet vóór laat in den middag weer op kantoor, meneer Asthon. Als het een dringende zaak betreft, kan ik u op de HaU te woord staan of hier, ala u dat liever wilt." Hij hield het hek open en zijn blik scheen Ashton uit te noodigen binnen te komen. Lancelot ging het hek door, dat onmiddellijk achter hem gesloten werd en liep met den eigenaar van het kasteel rwijgend de oprijlaan af. Ashton voelde rich nog steeds ver ward; hij was onder den indruk van deze welbekende omgeving, waarmee vroolijke en droevige herinneringen uit zijn kinder jaren zoo nauw verbonden waren. Het trof hem, dat alles er zoo uitstekend on derhouden uitzag de oprijlaan, de bloembedden, terrassen, broeikassen, al les was even keurig en goed verzorgd. Morgan keek van terzijde naar zijn be zoeker en glimlachte., „Ja," zei hij ernstig, „het landgoed is er niet op achteruitgegaan, zooals n riet." Lancelot schrok op. Laten we niet over het landgoed praten," verzocht hij zoo rustig als hem mogelijk was, „u bent zakenman, dus het spreekt vanzelf, dat u het bezit in goeden staat houdt." Morgan zei niets meer. „Wilt u desa dehr ingaan, meneer Ashton?" vroeg hij, toen rij da treden van het terras opgingen. „Er ia nieta ver anderd, alles ia nog net ala in den tijd, toen de generaal hier woonde." Lancelot wilde een bruusk antwoord geven; deze laatste opmerking waa hem te veel. Hij wist rioh eohter te beheer- schen en glimlachte stijfjes. ,„U hebt er alle eer van," zei hij koel. „Bent u hier gekomen om mij dat te vertellen?" vroeg Piokering. „Neen. Ik kom om verschillende rede nen. U bent zeker wel verbaasd mii hier te zien?" „Integendeel, ik heb n lederen dag verwacht," klank het abrupt. „Hoezoo?" vroeg Lancelot verschrikt. wik heb u geholpen en hoewel u mij vijandig gezind waa, verwachtte ik van een man van opvoeding zooala u, dat u mij zoudt komen bedanken." Ashton kreeg een kLeur. „Dat was niet de reden van mijn komst meneer Pickering," stamelde hij, „maar nu ik toch hier ben," het viel hem moeilijk de woorden van dank uit ta spreken, maax ze kwamen toch over zijn lippen ,riank ik u, dat n mij de ver dediging hebt opgedragen. Ik ben blij, dat de zaak zoo goed geloopen ia." „Dank u,meneer Ashton, dat ia mooi gezegd," De atem klonk een beetje «pot tend. „U gelooft dus niet, dat ik schuldig ben?" ,;Neen. In de eerste plaats heeft de dader bekend en in de tweede plaats kan ik niet aannemen, dat iemand van uw intelligentie op zoo'n onhandige manier een misdaad in elkaar zou zetten. Dat heb ik in mijn pleidooi al uiteengezet." „Dank u," zei Pickering weer. „Dat ik onschuldig ben, staat vast; maar dat Simon Darley de dader is, niet." „Maar hij heeft bekend." „Ik merk aan uw twijfelenden toon wel," verklaarde Morgan bitter, „dat u ook dt geruchten gehoord héb, dat ft Darley sou hebben overgehaald, om de sohuld op zioh te nemen op voorwaarde, dat ik voor het kind zou zorgen." „Ik heb dat inderdaad hooren vertel len, maar ik geloof het niet. Ik heb im mers zooeven gezegd, dat ik u voor on schuldig houd. Maar het ia mij bekend, dat u voor het kind sorgt" „Hoe weet u dat?" „Judith Verily heeft mij gisteravond meegenomen naar het bedje van het sla pende meisje en mij verteld, wat u voor het kind gedaan hebt". „Hml" gromde de geldschieter terwijl hij achterover in-zijn stoel leunde en de armen over elkaar sloeg. En op spotten- den toon ging hij voort; „Misschien zijn de geruchten toch wel waar. Waarom zou ik andera voor het meisje zorgen?" „Ja seker, waarom?" herhaalde Lan celot droog. „Maar het feit, dat u dit zoo zegt, is voor mij een nieuw bewijs voor uw onschuld. Overigens ben ik hier ge komen om over enkele andere dingen te praten." „Begint u dan maar. „Welnu. Juffrouw Caahell la bij mij geweest en vertelde mij, dat zij met u overeengekomen was den werkelijken da der te zullen opsporen, als n haar het voorkeurrecht gaf, ingeval u de Hall ver kocht. Nu zij haar deel van de overeenkomst is nagekomen, is het uw plicht om u aan uw woord te houden." „Vindt u dat heusch?" vroeg Picke ring beleefd. „Ik heb immers den naam van een hard en gewetenloos man te zijn?" „Volgens Verily is die naam niet hee- lemaal verdiend, maar een belofte is een belofte." „Het eenige, wat In zaken geldt, is een schriftelijk bewijsstuk en dat heeft juf frouw Cashell niet. Maar ik laat graag de beslissing aan u over. U bent een knap en verstandig man, daar heb ik het bewijs van gshad. Vindt V, dat ik mijn belofte moet houden?" „Zeker," verklaarde Lancelot. Juf frouw Cashell ia haar belofte nagfekomen, u moet als eerlijk man de uwe houden." „ijk geloof niet, dat ik de naam heb van een eerlijk man te zijn, meneer Ash ton," antwoordde Morgan cynisch; „maar ik zal trachten mij te verbeteren. Juf frouw Cashell zal een sohriftelijke ver klaring van mij krijgen. Dan zal lady Dov© zonder twijfel haar zoon aanmoedi gen om met haar te trouwen. Mhar of ze daarmee voorloopig veel succes zal heb ben, betwijfel ik." „Over dat punt wilde ik n ook spre ken, meneer Pickering, Toen ik gister avond op de hofstede was, hoorde ik. „Ik weet wat u gehoord hebt," visi Morgan hem in de rede. „Alleen de angst Judith te verliezen, heelt u er toe kun nen brengen om een voet In mijn buis te zetten of juister gezegd lin het huis, dat ik voor iemand anders ln be heer heb." „Maar wat bedoelt n lp vredesnaam?" „Precies wat ik zeg. Men meent dat dit huis v&n mij is, maar ik woon hier niet; lk ben alleen de beheerder." „Voor vrien?" Lancelot had een oogen blik de vage hoop, dat hij zijn eigen naam te hooren zon krijgen, hoewel hij het dwaze van die gedachte inzag. „Dat komt er niet op aan," klonk'het kalm. „Misschien trouw ik nog wel eens en laat het beheer over het landgoed aan mijn kinderen n&. Daartoe is mij ook het recht gegeven." „Enfin, het gaat mij ook niets aan," verklaarde Ashton Ijzig. „Maar wat mij wel aangaat ia waarom n Phlneas Verily hefet verzochft Sir Reginalds attenties te genover Judith aan te moedigen." Kijkt u etoa, menwr Ashton," ant- rdde Morgan, niet in net minst van stuk gebracht. „Ik heb Judith's ers gekend en ik bep het g'vreest, die haar bij Verily heeft g'liracht. Haar be. langen gaan mij ter harte en ik stel prijs op, dat zij een goed huwelijk doei. Sir Reginald heeft geld, u«n titel, een positie." Lancelot staarde den man voor rich aan en kwam tot het beklemmende beset dat die hartelooze woekeraar zijn levens geluk in een ijzeren greep had. „Maar ik houd van haar," kwam hei ontsteld over rijn lippen. „Dat pleit voor uw gooden smaak!" „Zij.houdt ook van mij," hakkeld© cfe jongeman, die zich tegenover Mor gan's rustige zekerheid in de minderheid voelde. „Zoo?" Morgan ging rechtop ritten. ,J)at maakt de zaak ernstiger. Ik zou niet graag willen, dat Judith ongelukkig werd." „Dat zal ze zeker, als ze tot een huwe lijk met Sir Reginald gedwongen wordt." Het antwoord werd vlot gegeven; Lan celot begon iets v&n zijn zelfbeheersching terug te krijgen. „Ik zou Judith nooit tot iets dwingen," zei'Morgan érnstig, „al ben ik haar toe ziende voogd, rij is toch min of meer vrij. Als zij zich tegen mijn wensch ver zet, kan ze met u trouwen, zoo gauw ze maar wil. Dt heb geen macht over het jneisje." „Als u dat wel. had, zou u haar dan dwingen met Sir Reginald te- trouwen?" „In ieder geval zou een huwelijk van Judith met hem, mij zeer wenschelijk voorkomen," was het bedaarde antwoord. „Wilt u mij zeggen waarom?" „Ik meen, dat ik dat zooeven al ln het kort duidelijk heb gemaakt, maar ove rigens begeeft u zich met deze vraag op mijn terrein en daarop hebt u, eerlijk ge zegd, niets te maken, waarde heer." „Neemt u mij niet kwalijk, maar alles, wat Judith aangaat, gaat mij ook aan. Volgens Verily'Staat u er op dat Judith Lady Dots wordt," (Wordt vervolgd.)

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 3