A. Bechstein Plano J.v P1EERKEBK FOTO NIESTADT Uitspraken van Autoriteiten over de Schoonhovensche Courant 'i Hl. L. DEEREIMG P Brillen ^>'6^ctr:ReparatieiRric^tir?g^ Voor Bruidsfoto's - Groepen Lijsten In- en Exterieurs m oliesoorten Schoonhoven in 2032 De Fa. Van Nooten en de Goud- en Zilver-Industrie De vredestaak der pers „Ingeburgerd" Honderd jaren. Over honderd jaar. De foto's Koop» daarom alles wat U noodig hebt bij ons. - Wij staan U ten dienste met twee groote zaken, waar U keus vindt. 6 Stoelen met leer bekleed I 12.50 6 rug en zitting met leer bekleed 16.50 4 Stoelen, 2 Fauteuils 17.50 4 Stoelen, 2 Fauteuils, rug en zitting met leer bekl. 20.00 4 Stoelen, 2 Fauteuils met moquet bekleed - 17.50 1 Schuiftafel, ijzersterk - 10.50 1 Salontafel, zeer fijn 9.50 I Naaimachinetafel, iets moois 4.75 f 22.50 f 32.50 I massief eiken Linnenkast f 32.50 1 Dressoir f 19.50 124.50 1 27.50 Zeer mooie Theekast, slechts Een eiken Legstoel met kussens Een mooi zwaar Kapok Bed, 2-persoons Mooie Glaslampen 1 3.50 f 40.00 45.00 9.50 9.50 27.50 5.75 I 35.00 1 4.75 Koopt bij GROENEN' 't Is de weg der voldoening Aangeboden Gedipl. Goudsmid Horloger - Opticien Haven 36, Schoonhoven Rook-Artikelen fKINA-basb Sf.HOFNFÏ I/VGA711N Auto-Vrachtdiensten |snel en., goedkoop! Snel en Goedkoopl bijechte Schoon hovensche Sprits met uitsluitendMnatuuriècterjqebaliker) vtons. Wij maken vergrootingen van elke foto, zelfs de meest verbleekte!! Oude Haven 1 -1 ode Waag - Schoonhoven Kunsthandel H.H. Amateurs Fotografen!! Schillerend werkendefoeslellen vanai f3.50 TWESDE blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. gctionntmwinchB Courant WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1831 HET DOELENPLEIN IN 1832 DE UOEJLJE te SCHOONHOVEN. Zoo zag het Doelenplein er uit toen de drukkerij Van Nooten werd opgericht. Het tegenwoordige gebouw van de Waarborg was destijds een kostschool. lera ingestelde centrale commissie, kon schrijven: „het strekt de oommisie tot een onuitsprekelijk genoegen, dat onder de Goddelijke zegen de zoo zeer gevreesde en binnen vele landen en rijken van Europa zoo heftig geheerscht. en zoo ve le slagtoffere geveld hebbende ziekte de cholera, in dit gewest heeft opgehouden te bestaan". Het door zijn krijgsbedrijven en ziekte- epidemie zoo veel bewogen jaar 1832, werd besloten door het uitschrijven van een algemeen en bededag op last van den Koning, teneinde in de zorgelijke om standigheden, waarin zich het vaderland bevond, deazelfs dierbaarste belangen den Allerhoogste op te dragen en Zijn zegen ai te smeken. De Roomech-Katho- lieke geestelijkheid hier ter stede werd door het stadsbestuur uitgenoodigd om in overeenstemming met de gebruiken en instellingen van haar kerk de openbare godsdisentoefeningen bepaaldelijk in te richten tot opwekking en versterking van eendrachtelijke en vaderlandsche gevoe lens en den Goddelijken zegen over het dierbaar vaderland af te smeeken, ter wijl het in het slot van den brief aan he\ Protestantsche kerkgenootschap heette: ,.wij vertrouwen, dat U Weleerwaarde doordrongen van 's Konings edele en godsdienstig© bedoeling, ook zonder onze opwekking dezelve gaarne zult helpen bevorderen en wij achten het alzoo bijna overbodig U Weleerwaarde aan te beve- lenom op (dezen dag, welke teene zoo ruime stoffe tot herinnering en tot de levendigste dankerkentenis aanbiedt, Uwe leerredenen in te rieten tot verster king van eensgezindheid, van ohristelijke vaderlandsliefde en van die maatschappe lijke deugden, welke als de eenige grond zuilen van het duurzaam gelijk eener na tie kunnen beschouwd worden." Deze bededag in het geheele land en ook te Schoonhoven op Zondag 2 Decem ber 1832 gehouden, gaf Tollens de vol gende regelen in de pen: „Waait uit, waait uit den vaan en vlag En blijv' o God, dees bededag Gezegend tot de laatste neven. En zegg' geslacht aan nageslacht Wat uitkomst weer Uw wonderkracht Aan 't biddend Neerland heeft ge- [geven." GEKS. J. LÜGABD Jr. Augustus 1932. DRA5mAvn.NVALKEIiBURQ'S-' fl 1 -iLEVERTR EUWARDEn Het is niet moeilijk, om uit het verle den te vertellen, want tallooze historie- boeken kunnen daaromtrent uitvoerig inlichten, maar het is nog gemakkelij ker te zeggen, hoe het in de toekomst -zal zijn Men behoeft daarvoor geen boe ken te raadplegen, doch slechts zijn fan tasie te laten werken en pen loopt geen gevaar, dat iemand a op een onjuistheid betrappen kan. Schoonhoven in 2002! De huizen wn geheel veranderd van bouworde en indeeling, want elke hon derd jaar wijzigt zich het aspect van een stad Vólkomen. In 1832 waren het trap en topgevels, nu zijn het de huizen, die we kennen en die in overgangsstadium verkeeren, dan zal het de bouwstijl zy'n, die zrich nog moet vormen. Rondom de oude stad van nu is opge komen de moderne stad met ruime plei nen, parken en met tuinen om elke wo ning. De straten zijn breed, en glad gepla veid." Paardenhoopen of ander vuil ligt er niet meer, want de paarden behooren tot de historie en ander vuil w,ordt onmid dellijk weggehaald. De straatlantaarns zijn afgeschaft, evenals de lampen in de woningen. De wanden zijn bestreken met een stof, die 't daglicht vasthoudt en op zamelt en die naarmate het donkerder wordt, meer licht afgeeft. Een totale duisternis kent men alleen op die plaat sen, waar men die verkiest te hebben. Ook kachels zijn er niet meer. Elke gemeente heeft een gemeentelijk» wmfcriJ» verwarming, waarop alle woningen zijn aangesloten. Naar verkiezing kan men in zijn huis meer of minder warmte toela ten. Des zomers voeren dezelfde buizen koude lucht toe en kan men zijn kamers verfrisschen en afkoelen. Misdaden komen nbg voor, maar voor diefstal is er veei minder aanleiding, om dat de maatschappelijke toestanden ver beterd zijn. Alleen arm zijn zij, die zulks verkiazen en die weigeren te wer ken. Maar de hartstochten van den mensc'h zijn onveranderd gebleven en dus kunnen straffen niet ontbeerd worden. De gevangenissen van nu zijn afgebroken, wie zich vergrepen heeft tegen wetten en voorschriften, gaat naar een afzonde ringskolonie voor onbepaalden tijd, waar hij onder toezicht zijn gewonen arbeid doet. Trein, auto, vliegmachine en stoomboo- ton behooren tofhet verleden. De mensch is er in geslaagd de zwaartekracht op te heffdh en de aantrekkingskracht van nabhrige hemellichamen te benutten. Zwaarte en gewicht is er niet meer, men stijgt naar verkiezing zoo hoog als men wil en daar zoomin voor den reiziger als voor het goederenvervoer zwaarte be staat, kunneh alle lichamen door eon klein electrisch apparaat worden voort bewogen. Voor hen, die zeer snel door de stratosfeer willen reizen, zijn er afzon derlijke reiscostuums met zuuratofkap- pen. Zij, dit dat willen, gaan hun week ond doorbrengen in Indië of Australië, en zijn des Maandags weer terug. De telefoon en de telegraaf kent men nog slechts bij naam. De radio is der mate volmaakt, dat men op elk ge- wenscht oogenblik en van elke willekeu rige plaats, draadloos kan spreken met de verst verwijderde steden. Wil men bo vendien den persoon, met wien men spreekt, ook aanschouwen, dan kan men thuis op de televisiedoek inschakelen. Het televisie-apparaat is dan zoo ge- perfectionneerd, dat men het kan instel len op elke gewenschte plaats van de wereld. De Sohoonhovenaar van dien tijd zal aan dat toestel gaan zitten en een tafereel krijgen uit £frika of een gezicht op New York, of volgen, hoe op den Oce aan de storm de golven zweept. Of wel, hij draait het knopje naar Zuid-Amerika, waar zijn zoon is, hij roept dien aan met zijn draadloozen telefoon en vader en zoon spreken en aanschouwen elkaar. De leelijke en onpractiache mannen- kleeding, welke zich zoo lang heeft ge handhaafd, is eindelijk vervangen door een natuurlijiker costuum. Met afschuw kijken de menschen van de 21e eeuw naar onze dracht en begrijpen niet, hoe wij meer dan een eeuw ons gestoken hebben in 'n kachelpijp-broek, een open zwaaiende vormlooze Jas en een dwaas vest. Zij kleeden irioh in korte, losse broek en een verbeterde Russische kiel. Ook ls den man niet meer gebonden aan de som bere kleuren van nu, maar evenals de vrouw, omhult hij zijn leden naar gelang van 't jaargetijde in warme donkere of lichte en kleurige kleeding. Het verschil tuschen hoofd- en hand arbeiders is verdwenen. Als de zoon van een minister geen aanleg heeft voor stu die, wordt hij arbeider op het land en als de zoon van een landarbeider meer lust heeft in studie, dan in handwerk, gaat hij studeeren. Ook het standsverschil be staat niet meer, enkele afstammelingen van- den adel pogen er aan vast te hou den, maar het is tevergeefs en de zoon van den minister, die boerenarbeider is, gaat met den studeerenden Zoon van den boerenknecht op bezoek bij gezamenlijke kennissen. Leger .en vloot kent men niet meer „oorlog"' is een woord geworden als nu „pijnbank". De staten van Europa heb ben zich vereenigd tot hen statenbond, elk met een eigen regeering en e®n cen trale regeering in Genève. Eveneens zijn afgeschaft de invoerrechten en de gren zen zijn practisch uitgewischt; men reist door de geheele wereld als nu in het eigen land. Dat is gemakkelijk gewor den, doordat iedereen de wereldtaal moet loeren. Belastingen worden nog geheven, maar zij zijn ontzaglijk veel lichter door het afschaffen van de weermiddelen leger en vloot en vooral ook, omdat men er ein delijk in geslaag is een zuinig beheer in fe voeren en het verkwisten van openba re middelen te voorkomen. Veel van het oud» is dan verdwenen maar nog steeds zal men getrouwelijk d» Schoonhovtmehi Courant Wanneer wij ons oog laten gaan over de verschillende bedrijven en takken van industrie in ons stadje Schoonhoven, dan zien wij hetzelfde verschijnsel, dat over al te bemerken is: hetzelfde beeld, dat het menschelijk leven in alles vertoont. Wij zien bedrijven opkomen, tot bloei ge raken en weer na korter of langer tjjd geheel verdwijnen; het is zelfs zoo sterk, dat een tak van handel en industrie na verloop van jaren geheel onbekend kan zijn geworden. Ook hier ter stede zijn voorbeelden hiervan te noemen. Een firma, die kan zeggen honderd jaar bestaan te hebben is dan ook „oud" te noemen. Maar ook hier geldt dikwijls het spreekwoord: „Met de ouderdom ko men de gebreken", hoeveel zaken zijn dan niet „oud" en „verouderd". Een dubbele gelukwensch daarom voor een zaak, die „oud" is geworden en toch „jong" is gebleven, die den polsslag van den tijd heeft gevoeld en die getracht heeft door telkens het kleed te vernieu wen er jeugdig en frisch uit' te blijven zien «n zoodoende in den strijd om het bestaan de plaats te behouden, die zij heeft ingenomen. Zulk een firm a is de drukkerij van S. W. N. van Nooten. lil «Jionderd jaar heeft zij nog haar volle lfWdit behouden en ieder, die haar Schoonhorensche Cou rant leest en beziet, zal erkennen, dat zij niet onderdoet voor provinciale bladen, die veel later zijn ontstaan, maar dat zij iedere vergelijking daartnede kan door staan. In den loop der jaren heeft de Schoon hovensche Courant steeds getrouwelijk weergegeven alles wat er voor belangrijks voorviel, ook alles wat betrekking had op de Schoonhovensche Goud- en Zilver industrie en wat daarmede samenhangt, waar het noodig en mogelijk was. heeft zij de belangen der Goud- en Zilver- industrie bepleit en behartigd. De Nijverheidsvereeniging voor Goud en Zilversmeden maakt dan ook gaarne van de geboden gelegenheid gebruik om haar gelukwenschen aan te bieden bij dit eeuwfeest, waarbij zij de hoop uitspreekt, dat de goede verstandhouding, welke tus- schen onze edelmetaahndustrie en de Firma S. W. N. van Nooten met haar Schoonhovensche Courant steeds heeft bestaan, zal bestendigd blijven. Mogen Pers en Industrie, de Schoon hovensche Courant en de Nijverheidsver eeniging Rijven samenwerken om met vereencfe krachten den goeden naam van Schoonhoven als plaats van nijverheid en kunst te doen behouden. W. HOOIJKAAS, Voorzitter der Nijverheids vereeniging voor Goud- en Zilversmeden. Schoonhoven, 27 Augustus 1932. Naast het gesproken woord, is sedert de uitvinding van de boekdrukkunst het geschreven woord, inzonderheid de druk pers, het groots middel geworden ter verbreiding der gedachten en idealen der mensohheid. Al moge het nieuwe middel voor ge dachten-overbrenging ons geboden door de radio-techniek, beeig zijn een goed deel van de taak der pers over te nemen, tooh zal de pers, met name de oourant, zijn plaats blijven behouden in ons cul tuurleven. Gelijk all* gaven, die den mensch door God geschonken zijn. door hem worden misbruikt, is dit ook het geval met de pers. Wij berinneren ons allen, welk een vreeeelijk aandeel de couranten hebben gehad aan den oorlog. Leugen en bedrog gaan onafscheidelijk samen met het be drijf der landsverdediging. De waarheid bedekken en door middel van leugenbe- richten de openbare meening in oor logs- stemming houden, behooren nu eenmaal tot het oorlogsbedrijf. Daartegenover staat, dat de pers voor al in onze dagen, ook een macht ten goede zijn kan voor het vredeswerk on der menschen en volken. Daar wij allen direct bij dit werk be trokken zijn, immers, van uur tot uur IN 1832 loopen wij allen gevaar opnieuw in een nieuwen, maar nog veel barbaareoheron woreldoorlog betrokken te worden la het van groot belang voor one en one getin te vroten. of de oourant, die onae woning Wnnonkomt, iljn taak in deson verstaat. Wie do Schoonhovensche Courant vodral in de laatste jaren aandachtig heeft gevolgd, zal hebben bemerkt, dat de Redactie zich beijvert hare lezers op de hoogte te houden, niet alleen door de wereldgebeurtenissen, maar ook bij hen het besef voor verantwoordelijkheid te wekken ten opzichte van het vredes vraagstuk en het werk van den Volken bond. Een courant, die zoo haar taak1" ver staat. heeft nog een roeping te vervullen in de toekomst en is zeker een geluk wensch waardig van allen, die den vrede liefhebben. e i Ds. J. B. TH. HjUGENHOLTZ. 'AmmerstoL De Schoonhovensche Courant is „inge burgerd" bij de boerenbevolking. Dit feit zal mede een gevolg zijn van de taak die dit blad zich heeft gesteld, n.l. om de landbouwers niet alleen op de hoogte te houden van droevige en gelukkige ge beurtenissen, maar door hen verder mede te deelen wat voor het bedrijf van belang is. Nieuws- en Marktberichten mogen gelden voor het heden, publicatie van de middelen die strekken tot verbetering van het bedrijf zijn van belang voor de toe komst. Een courant die deze opvattingen hul digt, wil ik daarmede gelukwenschen en als mijn meening kenbaar maken, dat zulk een verleden de meest gunstige waarborgen inhoudt voor de komende tijden. Ir. W. J. HUISMAN, Rijkszuivelconsulent. Een lange tijd, en dit teker ten op zichte van den levensduur van een be drijf. Daarbij een oogenblik stil te staan, zal U, mijne Heeren, Uitgevers van de Schoonhovensche Courant, zeker de moei te loonen. HERMANN A. SCHREÜDER. Want als zoodanig heeft de firma B. W. N. vap Nooten, zooal niet hare be langrijkste taak gevonden, dan toch ze* ker in dit district hare grootste bekend heid gekregen. En gaarne wil ik in dit oogenblik van mijn waardeering doen blijken voor de wijze, waarop de jubileerende firma, on der haar tegenwoordig bestuur, haar taak als vertegenwoordigster van de Ko ningin der Aarde begrijpt. De perB heeft een schoon© taak, doch ook een moeilijke taak. Moeilijk in dien zin, dat zij behoort karakter te toonen en een eerlijke, gned- gefundeerde meening, op waardige wijze moet weten te' publiceeren en heeft af te zien van alles, wat naar bloote sensatie en Hetze zweemt; dat zij voorlichting be hoort te kunnen geven en dit ook doet en er voor waakt af te dwalen, tot waar een courant wordt een afspiegeling van goedkoope en weinig opbouwende senti menten, welke in sommige en zeker niet de beste bevolkingsgroepen, opgeld doen. Zeker, uit oommeroiëel oogpuut, sol een oourant ook niet in hot uiterste kun nen vervallen on door st&rre Frinuplra- ruitere! hare lezerskring van zich mogen vervreemden, dooh grootor dan dit euvel wat tenslotte alleen tot Ünantueelu resultaten beporkt blijft is hot kwaad, waaraan dikwerf woi;dt mank gegaan, n.l. het jagen naar populariteit en het in gevlei komen bij de massa, met als ge volg vergiftiging van de volksziel. Dit groote kwaad, waarvan de maat schappij heden ten dage geenszins ver schoond "Hlijft, te hebben vermeden, is de eere van de tegenwoordige leiding der Schoonhovensche Courant en, hoezeer ge lukwenschen voor het jubileerendo be drijf op haar plaats zijn, is er veeleer re den om het district, wat door de Schoon hovensche Courant wordt bestreken, en in het bizonder Schoonhoven zelf, geluk te wenschen met de aanwezigheid van oen pers, waarvan de leiding, wars van de jacht naar populariteit, haar taak in de samenleving in het juiste licht ziet en op waardige wijze vervult. HERMANN A, SCHREÜDER, Voorzitter der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. Schoonhoven, 1 September 1932. De tijd verslindt de steden. Geen tronen blijven staan. „De Vlaamsche Leeuw". Vandaag aan den dag worden in de Schoonhovensche Courant nog goede din gen verkondigd en verdedigd op een wij ze, die, in wezen, maar heel weinig ver schilt van de manier, waarop inen reeds in 1832 tegen allerlei verkeerds te velde trok. De etrijd tegen vooroordeel en dom heid, bijgeloof en afgunst, nijd en leugen enz. enz., is nog altijd noodig en men krijgt vaak den indruk, dat die strijd pas begonnen is. Ontmoedigd? Mij dunkt: neenl Wat zouden de mannen van voor hon derd jaar zich de oogen uitwrijven, ala ze het zoo geheel veranderd aangezicht van de wereld zouden aanschouwen. En wat zouden ze zich steeds meer verbazen als ze in allerlei bijzonderheden door drongen. De vraag, of de mensch veel veranderd is, kunnen we onbesproken laten. On weerlegbaar is, (fat zich in die honderd jaar een volstrekt andere openbare mee ning gevormd heeft omtrent b.v. de drinkgewoonten, omtrent do waardeering. van den arbeidenden stand zooala 't vroeger zoo deftig luidde, omtrent de sla vernij, omtrent de internationale verhou ding der volkeren en omtrent nog zoo heel veei andere' dingen. Indien we een oogenblik aannemen, dat de Schoonhovensche over hon derd ja&r weer een feest als vandaag zal vieren, dan zal zonder eenigen twijfel weer precies hetzelfde kunnen worden geconstateerd, dan zuilen de menschen nog wel niet volmaakt zijn, maar dan zul len de verhoudingen toch ook weer ver anderd en verbeterd zijn en dan zal, naar wij vertrouwen 1en dat zij dan mijn bijdrage voor dit feestnummer de Volkenbond als volkomen vanzelf sprekend en natuurlijk door allen zijn aanvaard. ARIE WILLEMiSE, Redacteur „Voor Volkenbond en Vrede". Den Haag, 31 Augustus 1932. Voor de plaatjes in dit blad heelt de heer Niestadt vrijwel alle foto's genomen en hem komt daarvoor wel een compli mentje toe. Er waren bij deze opnamon allerlei technische moeilijkheden te over winnen, zooals bijvoorbeeld die van ong kantoor. Dit is, zooals men op het plaatje ziet, een langgestrekt lokaal, ongeveer 20 meter lang, met betrekkelijk weinig licht in het midden. Toch4 onderkent men alle figuren vooraan evengoed als geheel aan het achtereinde. Van die foto's is eerst een cliché ge maakt moeten worden, waarbij de foto grafie overgebracht wordt op zink en van die overbrenging wordt dan weer afdruk genomen op de pers. De foto's zelf zijn dus aanmerkelijk fraaier dan de afdruk in aan courant kan weergeven. En dan nog iets van belang: de foto graaf leverde alle foto's vlug en correct op tijd. Hf**»* Een boelhuis In 1832, NIEUWSBLAD VOOR ZUlO-HOLLAND :N UTRECHT. ScHtmhminKlH Oom-AM WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1932. M tweede blad Wl| leveren U alles franco In hul» wet onze Meubelwagen Op elk gebied ie onze keuze groot en onze prijzen laag Een schitterend onderhouden bij deskundige bekend als het beste uit het beste fabrikaat. Te bevragen: Kösstraat 70 - Schoonhoven. voor veraf en dichtbij. Ook -p voorschrift van H h. Doctoren, zeer concurrent and I Eigen electrische Brillensiijperlj. Elke Bril wordt voor de aflevering elec trisch opgemeten. Koopt Uw in 't Sigarenmagazijn „PEER" Ruime sorteering en prima kwaliteit Beleefd aanbevelend A. BAARS SCHOONHOVEN Voor Sigarenkokers, Tabakspotten, Luxe Sigarendoozen, Tabakszakken, Aschbakjes, RookstelletjesAanstekersSi- garenbekers, enz. enz. naar CUBAhet Magazijn van Rookartikelen, Lopikerstraat 3, Schoonhoven, omdat kwa liteit, sorteering en prijs U steeds doet slagen. Pracht, collectie Pijpen in aparte vitrine. De bekendste sigaren- merken in elke verpakking, o.a. Willem II, Abonné.Spanera, OoodwlUKarei Victor HugoDue Qeorge, Pan Europa. Erba enz enz. Bijzonder aanbevolen VERSC E CORONA 's van LA PAZ, in prijzen van 6,8 en 10 ct., buitengewoon lekkerl op ouden WIJN naar en aan A'dam, Dorureoht en Sliedreoht Vertrek van Amsterdam dagelljkech (behalve Zaterdags) 5.30 u. n.m. Vertrek van Dordrecht dagelljkach 9 uur v.m. Vertrek van Schoonhoven dagelljkech 2 uur n.m. De goederen, welke vóór 5.30 u. aan Binnen-Amstel 30, Amsterdam (C.) worden bezorgd, worden reede den volgenden morgen bij adressanten wonende langs Zuid- en Noorder Lekdijk afgeleverd. Bij eventueel* bestellingen geve men due op per „S n e I d I e n »t", Am stel 30 Kantoor te A'dam: Versohure A Co, Binnen-Amstel 30 (C), Telef. 36806. Kantoor te Dordrecht: N.V.D. v. Loon, Merwekade 28,Tel. 6441. Kantoor te Schoonhoven: J. Kortland, Lekdijk 2, Telef. 15. zijn wij het aangewezen adres voor Schoonhoven en Omstr. Het Foto-Atelier 1$ geopend van morgen* 8 tot avond* 9 uur, Zaterdags tot 10 uur. Heeft U zelf een goede opname gemaakt? Laat hem dan bij ons vergrootenl Wilt Uzelf gaan fotografeeren, koopt dpn bi] on* U"W toestel en film en-U krijgt gratl* advies tl Verder verkrijgbaar alle onderdeelen voor de Amateur Fotografie, zoodlst Papier, Platen, Drukiamen, Ontwikkelbakjes, Foto-Hoekjes, enz. enz. enz. -

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 4