Ze raken niet uitgepraat! Het oordeel van autoriteiten over ons blad „Een blad bij uitnemendheid' Veelzijdige arbeid De Koningin Binnenland. Plaatselijk Nieuws. TWEEDE BLAB NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovenschg Courant WOENSDAG 31 AUOUf "Iff j932. 'f I Ze raken niet uitgepraat, die vader en zoon. Niet uitgepraat over hun Robinsons. „Eindelijk vader, hebt U dan toch ook zoon paar van die mooie Robinsons gekochf! Ja Jongen'en ik ben er echt tevreden mee. Moet je dat boven leer eens voelen. Zoo soepel en zacht. Ze sluiten als een hand schoen'. Nu begrijp ik pas goed, dat jij laatst zoo blij was met je Robinsons. En wat een flirike zolenl Het lijkt wel, of ze nooit kapot te krijgen zijn. Sterk zijn ze. Dat hebben we trouwens reeds met jouw schoe nen ondervonden. Maar wat me bijzonder opvalt: ze zitten zoo heerlijk. Je voelt gewoon niet. dat je nieuwe schoenen aan hebt, Ik zou zoo achter elkaar wel de Vierdaagsche kunnen loopen. Ze hebben toch wel gelijk, hè véder, als ze van de Robinsons Zeggen, dat er plaats is voor 5 teenen. Ja, en Moeder zal ook schik hebben* als ze het hoort. Maar f 4.52 hebben ze gekóst, deZe goeie Robinsons! Met zoon mooie rubberhak! Zelfs vóór d?n oorlog waren deschoenen nog duurder. Voortaan krijgen we dus alleen maar Robinson-schoenen. Dan doen we iheteen, wat ons op school altijd wordt voorgehou den: Nederlandsch fabrikaat koopen! Daarmee'jagen we de werkloosheid» uit het land, zegt" onze onderwijzer altijd. Die goeie Robinson voor Vader en Zoonl K V. ROWNSON SCHOENFABRIEK - NIJMEGEN Robinsons zijn degelijke schoenen van Neder landsch fabrikaat. Uw eigen winkelier heeft ze wel! Let op het merk ROBINSON op de zool. ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhov.mch. Courant WpENSDAQ 81 AU0U8TU8 1932. Gouderak. den 30. Aug. 1932. WelEdelGestrenge Heeren, Hoe het gekomen ie. weet ik niet, maar een feit ia het, dat ik mij met bandon van aanhankelijkheid verbonden ge oei aan de Schoonhovensche Courant. Oi ik dan nooit iets heb togen datgene, wat dat blad geeft? Dit gebeurt wol eens een en kele maal, maar als U mij «ou vragen, wat het ia, dan kam ik het U momenteel niet zeggen, want ik heb het met opge- teekond. Daarbij komt, dat men zijn vrienden hun feilen heel gauw vergeeft en vergeet. Allerminst mag ik dan ook maar eenigermate Uwe feestvreugde ver storen in deze dagen 't ia toch over bodig U te zeggen, dat hiervoor geen en kele reden bestaat? Mijn hartelijke feli citatie met Uw jubileuml Ongetwijfeld zal de algemeene indruk, welke Uw blad geeft, er het zijne hebben toe bijgedragen, dat er eene verbintema van intimiteit ia ontstaan. De betrouw baarheid, die uit schier al Uwe berichten spreekt, de gemoedelijke toon, die in 't gemeen Uw blad siert, de aangename vorm, die ook uiterlijk Uwe courant „de Schoonhover" dctet zijn, zij zijn on ble ven aantrekkelijk voor den kring van hen, die U als abonmé hebt gewonnen en weet te behouden. Verder de diverse raadsverslagen, die een groot traject be slaan, en waardoor men „de vroede va deren" ziet gaan op het zoo dikwijls glib berig pad der politiek met meer ob jectieve beschouwingen en zakelijke be handeling der verschillende gemeontelijke belangen ware veel te verbeteren. Aan den anderen kant zal ik niet ontkennen ook wel getrouwe lezers van Uw blad te kennen, die zich verkneuteren van pret, als zij bemerken, dat „slagvaardige ole- menten met elkander hunne krachten meten", hetwelk dikwijls zelfs leidt lot incidenten, die beter niet konden hebben plaats gegrepen. En dan die berichten, meer speciaal van betoekenis voor Uw streek, die worden aangetroffen reeds dan, ais radio of de groote dagbladpers nog niet hebben gewaagd van de gebeur tenissen of benoemingen, hetwelk doet vragen naar het geheim van dezen „snel- dienst". Het komt mij voor, dat de Schoonhovensche Courant een blad bij uitnemendheid ia voor de menschen uit (Nagekomen). hare omgeving, die voornamelijk hunne belang enhebben bij hetgeen voorvalt bin nen terrein van eigen waarneming. Dat uw blad zich steeds meer moge ver heugen in de belangstelling van duizen den lezers en het hoofd moge blijven bie den aan hare steeds toenemende concur- rentiel Hoogachtend, Uw Abonné: H. BERGMAN. Burgemeester van der Hoeven Molenaarsgraaf, 90 Aug. 1032. Arabië gevlogen motten worden, waarbij zich de moeilijkheid voordoet, dat alle vliegvelden daar nog niet geheel gereed zijn. DE BOTERUITVOER. Tegemoetkoming van Dultsch- land? Volgens het „Berliner Tageblatt" zijn de onderhandelingen omtrent den uitvoer van Nederlandaoüe boter naar Duitsch- land in een nieuw stadium gekomen. Het blad schrijft dat gedurende de onderhan delingen met Nederland gebleken schijnt te zijn, dat dit de min of meer als onver mijdelijk te beschouwen vaststelling tan contingenten van den Duitschen boter- ïnvoer n.et meer principieel van de hand wijst, indien het verlies van den voor sprong, dien Nederland verkregen had, doordat het tot nu toe geen vaiutatoeslag bij den uitvoer van boter naar Duitsch- land betalen moest, op de een of andere wijze wordt opgeheven. Daarom wordt voorgesteld dat Duitsch- land een minimum hoeveelheid boter in voeren zal. DE DOORVOER VAN ZEEVISCH. Stopgezet. Op de reeds vermelde vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Drop, betreffende het nemen van maatregelen m verband met de verzending van ver- sche zeevisch uit Engeland in vracht vervoer via Hoekvan Holland naar Frankrijk, heeft de minister van Econo mische zaken en arbeid geantwoord, daf net hem bekend geworden was, dat ver- sche zeevisch in beperkte hoeveelheid uit Engeland via Hoek van Holland werd ingevoerd en daarna werd doorgezonden naar Frankrijk, zoodat die H leveringen en nadeele kwamen van het voor Neder land door Frankrijk vastgestelde contin gent voor versche zeevisch. In overleg met en met medewerking van de desbetrefmde Nederlandache iïnporteurs-visohhandelaren is bedoelde verzending van Engelsche zeevisch even wel stopgezet, zoodat te dien opzichte ?een verdere maatregelen behoeven te vorden genomen. Koningin Wilhelmlna der Nederlanden die heden 52 jaar oud wordt. M. H., Ik heb waardeering voor Uwen veel- zijdigen arbeid, waarom ik U dan ook bij dezen gaarne van harte wil gelukwen- schen met Uw eeuwfeest en de hoop uit spreken. dat het Uwe Firma ook voor de toekomst in alle opzichten naar wensch moge gaan. f Hoogachtend, Uw Dw., H. A. VAN DER HOEVEN, Burgemeester. ONGEFRANKEERDE POSTPAKKET TEN. Franksering bij voor gsdrukte Met ingang van 1 September kan het port voor binnenlandsche pakketten, met uitzondering van die met aangegeven waarde, de verrekenpakketten, alsmede de pakketten, waarvan door de afzenders expresse bestelling wordt verzocht, voor rekening van de geadresseerden worden gelaten. De afzendora zijn echter ver plicht het port nader te voldoen, indien de pakkettên niet aan do geadresseerden kunnen worden uitgereikt. Vanaf donzelfden datum kunnen ge drukte stukken, welke op vooruit vast gestelde tijdstippon worden ter post be zorgd, bij abonnement gefrankeerd wor den verzonden, indien zij bij tenminste BOO met elkander overeenstemmende exem plaren gelijktijdig ten kantore der pos terijen worden aangeboden. NEDERLAND EN BELG IE. Hat handelsvirdrag. In de komende maand zullen te Lu xemburg vertegenwoordigers der Neder landache. Belgische en Luxemburgse lfe rogeeringen besprekingen houden over het to sluiten handelsverdrag tussohen Nederland en België. Het verdrag vorderde veel voorbereidend werk, omdat het in de bedoeling lag be paalde artikelen aan te wijzen, waarvoor de invoerrechten woderzijds verlaagd zou den worden'. Een lijst van die artikelen HET PERSONEEL zou over en weer vastgesteld en aan de goedkeuring van de andere partij onder worpen worden. De Nederlandache regeering heeft de adviezen ingewonnen van de werkgevers en de landbouworganisaties. Ook over de overeenkomst van Ouchy en de uitvoering hiervan zal van gedach ten gewisseld worden. MOEILIJKHEDEN VOOR DE P08T- VLUCHTEN NAAR I ND IE. Niet meer ovsr PsrzllT Voor haar postvluchten naar Indië, moet de K.L.M. over Perzië vliegen. Zij had daarvoor aanvankelijk vergunning der Perzische regeering tot 31 December, welke werd verlengd tot 30 September. Het is op het oogenblik nog lang niet ze ker, dat deze vergunning opnieuw ver lengd zal worden. Politieke moeilijkheden tusschen Engeland en Perzië hebben er toe geleid, dat Perzië van plan is met in gang van 1 October de aan de Imperial Airways gegeven toestemming om over Perzisch gebied te vliegen, in te trekken, in welk geval ook de aan andere landen verloende vergunningen zouden vervallen Op deze wijze zouden ook Frankrijk en Nederland hoogst onaangename gevolgen ondervinden van een oonflict. waarbij zij overigens niet betrokken zijn. Diplomatieke onderhandelingen zijn op het oogenblik gaande. Mien hoopt nog, dat Perzië, dat lid van den Volkenbond en vari de «internationale luchtvaarorga- nilatio ia, tenslotte toch het internatio naal luchtvaartverkeer niet op zoo ern stige wijze zal tegenwerken. Mocht Perzië de vergunning niet wil len verlengen, dan zal langs de kust van Voor de drukkerij opgesteld het personeel, zittend van links naar rechtsA. J. I. Visserchef ter drukkerij; Mej. H. C Voorspulj, ass. boekhoudster; f Tritten, redacteur; W. Kerrcmans. uitgever; Hij. Adrlaens, boekhouder; Mej. C. Sterk correctrice en typiste; ML Slobadministrateur Staande2e rij: J van Oostrom, letterzetter f. van Oelderen, letterzetter; P van Oostrom. drukker; L Lankhorst. machlnezetter; T. Wendels, letterzetter; P. Kouveld, letterzetter; C. P. Krlns, drukker; B. Neuman, machlnezetter; J Sprong acquisiteur, $taande, achterste rijB. van As. leerling-zetter; A van der Werken leerling drukker; O. Steehouwer, chaujfeur; A. Kapoen, leerling- zetter, E. C. Schrlek, leerling-zetter. y Alblasserdam. De duivenvereeniging „De Postduif" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde, afstand 105 K.M. Los 12.30 uur, W. wind. De uitslag was als volgt: A. den Hartog 1, 14, 1B en 18; A. Eik huizen 2, 11 en 12; J. Wolters 3, 0 en 7; G. Stout 4; L. Zwartboi 5 en 8; P. de Jong 9 en 10; W. de Zwart 13; A. Rik- kers 10 en Bosman de Zwart 17. Aan komst le duif 2.19.34 uur, laatste duif 2.35.27 uur. Een goads dag. Berkenwoude. I Zondag had de hier bekende flotter- lamsche visscher, de haer Michielse, van wien men gewoon is dat bij veel en jroote baars vangt, een bijzonder goede /angst. Niet alleen had hij meer dan vijftig baarzen, maar één rvan had een engte van 43 c.M. De lieor Michielse erklaarde wel veel groote hoarsen te lebben gevangen, maar zoo groot waren te nog nooit geweest. Berksnwouda. Zaterdagmiddag is de johtgenoote van den veehouder M. de Jong Gz. in de weide door "en koe aan bevallen en daardoor aan gelaat en armen .ewond. Een zoon, die in de nabljboJd mn het melken was, hoeft haar uit haar ïetelige positie gered. 8eren«iJs. Glesssndam. Het Christelijk mannen-* koor „Halleluja" heeft Zaterdag een se- ronade gebracht aan zijn bosohermheer, len heer Pluister, die op dien dag 2B laar getrouwd was Bij mondf van den loer Leenman werd het bruidlpaar toe- esproken, waarna allen hartelijk ont haald werden. Glesssn-Nleuwerk. De voetbalclub Je lezlg een eigen terrein te huren. Er zal lus wellicht spoedig niet moor in de ge meente Peursum gespeeld worden. In den loop der volgende mannd zal en aanvang worden gemaakt met den lanleg van den ondergrmdschon kabel voor de telefoon en tebgraaf. Voor onkele werkloozen vermoedelijk weer ten uit komst. Elders bsnosmd. Jaarsvsld. De heer A. 0. Sohiperoort, hoofd der Christelijke School, ia be noemd tot hoofd der Chr. Hohool te Doornspijk. Concert. Krimpen a.d. Lek. De muziekvereni ging „Crescendo", directeur do heor G. Horsman, gaf in samenwerking mot Wil ton's Harmonie in den tuin van café Schippers een welgeslaagd concert De belangstelling in den tuin was buitenge woon groot. Vooraf werd oen muzikale wandeling door het dorp gemaakt. De nummers, die in den tuin werden gege ven, werden goed uitgevoerd. De verwach tingen, wat Wilton's Harmonie betreft, waren hooger gespannen, vandaar ook de grootere belangstelling. Doch ter eere van „Crescendo" moet gezegd worden dat haar muziek zeker niet voor die der gas ten onderdeed. Men mag in deze echter niet uit het oog verliezen, dat da malaise veel echade doet aan het ledental van deze Rotterdamsche vereeniging. Krimpen a.d. IJsssl. De onderwijze ressen mej. N. Kortenoever en mej. P. J. de Jong slaagden voor de akte handen arbeid. Kraamvrouwsnverpleglng sn zuigelingen- verzorging. Ouderkerk a.d. IJsssl. Maandagavond werd in de bovenzaal van „De Harmo nie" vanwege „Het Groene Kruis" een door mej. Hattink uit Rotterdam gehou den cursus geopend in kraamvrouwen- verpleging en zutgelingsnverzorging, met ongeveer 40 deelnemers. In zijn openings woord sohetste de burgemeester als eero- voorzitter het gFoote belang.van cursus sen als deze, die het welzijn beoogou van het toekomstige geslacht. Onder de be kwame en aangename leidiug van mej. Hattink en de welkome assistentie van Zr. de Booij, zal de nieuwe cursus on getwijfeld weer goede resultaten afwer pen. In een boeiende inleiding zette hierna mej. Hattink de leerstof uiteen, die be handeld zal worden. Gratis boottocht. Ouderkerk a.d. IJssel. Morgen, Don derdag 1 September, zal aan de werkloo zen en hun gezinnen alhier een gratis boottocht naar Hoek van Holland worden aangeboden met de motorboot „Verwis seling". Deze zal vertrekken van het veer Evegroen des morgens om 7 uur, van het Midden veer om 7 uur IB en van het ge- meenteveer om 7 uur 80. Ouderkerk a.d. IJssel. Op de nieuwe algemeene begraafplaats wordt een hoe veelheid zand aangebracht, welk werk onder opzicht van den gemeente-archi tect door eenige werkloozen wordt uitge voerd. Op den verjaardag van de Konin gin zullen d$ muziekvereniging „Excel sior" en de zangvereeniging „Zang en Vriendschap", onder leiding van naren directeur, een concert geven op een ter rein aan den Kerkweg, voorafgegaan door een marsch door het dorp Ouderkerk a.d. IJssel. In het land van den heor A. de Jong vond men een En- gelschen ballon. Men heeft een aange hecht kaartje opgestuurd aan het daar op vermelde adres. In de buurtschap „De Nesse" wordt het bovengrondsche telefoonnet vervangen door oen ondergrondschen kabel. Maan dag J.l. is men aan hot werk begonnen. Gsmssnteraad. Stolwijk. De gemeenteraad vergadort Donderdag 1 September, n.m. 2 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen,stukken. 3. Wijziging begrooting G.E.B. ov-ir 1081. r 4. Aanvraag van het bestuur der ver eeniging Schoof met den Bijbel tot be- schikbaarstell.ng van f 180 voor aankoop van een kachel. B. Voorstel van B. en W. tot overname van 1000 M. weg. 0. Benoeming lid van het Burgerlijk Armbestuur. 7. Wijziging gemeente-begrooting, dienstjaar 1082. 8. Bespreking aanleg straatverlichting. 9. Voorstel van B. en W. tot opheffing van de huurleidingen van het G.E.B. 10. Voorstel van B. en W. om de sub sidie aan den heer II. Bongers e.a., voer de openstelling van een brug, te verino gen tot f 20 per jaar. 11. Aanvraag van het Burgerlijk Arm bestuur om f 8500 extra subsidie oier 1932. 12. Voorloopige vaststelling rekeung van hej G.E.B. over 1931. Voorloopige vaststelling gemeonte- rekeniid over 1931. 14. «mdvraag. EEN OPLICHTER. IJsselstein. Er vervoegde zich bij don. smid B. een onbekend persoon, die een defect rijwiel bij zich had en voorgaf, dat hij onderweg was aangereden. Hij vroeg aan B., of deze een ander rijwiel voor hem te huur had, dat hem werd medegegeven. Het defecte rijwiel moest gerepareerd wordenf en de eigenaar zou het dan des middags terughalen. Daar deze niet terugkwam, dus ook het ge huurde rijwiel niet, wordt vermoed dat de man dit heeft verduisterd. De politie te Barneveld heofit bericht gezonden, dat zij daar een rijwiel in beslag heeft ge nomen, geheel overeenkomende met het signalement van de gehuurde fiets. De burgemeester verzoekt opsporing van den man, op vermoeden van verduis tering. In dit verband wijzen wij op de vol gende waarschuwing. De burgemeester van Montfoort waar schuwt tegen de praktijken vati oen p»r- soon die zich noemt Herman Hulsman, Herman Smith, Boot, Philipsen, Herman Jansen $n Hendriken. Deze persoon heeft zich vermoedelijk aan verschillende oplichterijen en verduisteringen schuldig gemaakt. Hij is in het bezit van oen hee renrijwiel, komt daRrnjpe bij een parti culier of rijwielhandelaar en geeft voor een aanrijding te bobben gehad, waarom bij dat rijwiel tor reparatie aanbiedt en vaak een botor rijwiel wuot mede te krij gen. Ontslagen. IJsselstein. De werkloosheid wordt ook in deze gomoente steeds grooter. Niet minder dan 22 werklieden hebben Zater dag op de fabriek van de fa. Schllte ont slag gekregen, terwijl op de fabriek van de fa. Van Rooijen weer 7 personen zijn ontslagen. t Gevonden: een kosteloos rijwielbe- lastingmerk. Inlichtingen op het i tehuis. HET KANTOOR Het Kantoor aan de Haven 25, waar ook eens de oprichter S. E. van Noot en heeft gewerkt. roto Nltstadt. NIEUWSBLAD VOOR

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 5