Lucht-i r tui 2000C.' Mo. «OW. P’.-T.jlE BLAD. NIH Werkverschaffing. OCTOBERFEESTEN IN BEIEREN. B. D( D. van Gcnderei Vos, P. Vonk. HET HUIS (Nad heffii den ABUxNMIS’8 vuil il W. voor voor regeling van de verordening op de Huurtoeslag. Van den minister is een schrijven ont vangen. houdende eenige wijzigingen in de werkloozen-steunregeling. Daarbij wordt tevens een huurtoeslag van noog- stens f 1 toegestaan voor huren boven f 2,25. De regeling kon blijkens dit schrij ven op 17 Mei ingaan, zöodaf de Voor zitter en ook de steuncomimssie. advisee- ren haar tot dien datum terugwerkende kracht te geven. De wethouders hebben daartegen bezwaar' De heer D e n B natuurlijk vóór is. i Verschijnt Maan en Vrijdag. Prijs ling: voor Öchoi maanden 1.25; Met verzekering De minister heeft bericht gezonden, dat hij accoord gaat met de voorgestelde werkverschaiiiingsplannen en *n subsidie van 75 pGt. toestaat. Die objecten zijn het uitdiepen van de Haven en het vergroo-' ten van den loswal (raming f 4000), het dempen van een gedeelte van een gracht (raming f 600) en het dempen en nolee- ren van een sloot (raming f 170) en het resteerende werk aan den to'fen. Verder deelt de Voorzitter mede, dat hij laatstgenoemd werk onlangs heeft stopgezet. Hij kreeg namehjk klachten over het werk en de gem.-opzichter voel- de zich gepasseerd, omdat men zich niet aan zijn opzicht wilde onderwerpen. Spr. heeft zich toen gewend tot Ged. Staten, die antwoordden, dat als de gemeente de rijkssubsidie wil behouden, het werk on der de leiding van den gem.-opzichter moet geschieden. Spr. zal dan ook niet dulden dat een ander met dat 'opzicht wordt belast. De heer Labrie vraagt of het wel juist is, wat In de krant stond, dat de wethouders twee personen voor het op zicht hadden benoemd en dat daarom het werk is stopgezet, is het, vraagt spr., wel goed 'te praten, dat drie maanden na de stopzetting daarvan nog geen mede- deeling aap den raad was gedaan. Dat is in strijd met het algemeen belang en in het bijzonder met dat der werkloozen. Spr. acht dan ook de houding van den Voorzitter zeer te laken. Weth. De Kruik meent, dat het be richt in de krant, dat de wethouders de twee personen hidden benoemd, van de secretarie afkomstig moet zijn. Spr. wijst erop, dat de Raad (spr. was er toen niet) heeft besloten de regeling op te dragen aan de steuncommissie. Deze nu besloot 2 heeren te belasten met het opzicht. Had indertijd de Voorzitter den Raad voorgesteld, dat op to dragen aan den ge-a meente-opzichter, dan zou daartegen waarschijnlijk geen bezwaar zijn geweest. De toestand van nu is echter niet in net belang der werkloozen. De heer Den Boer heeft er weinig aan om in deze de schuldvraag te stel len. Hij zou zich dan ongetwijfeld naar 2 zijden moeten wedden. (Spr. herinnert aan het onverstandige besluit der com missie om f 1 van den steun in te hou den). Liever wil hij thans zaken doen, zoo vlug mogelijk. Als de Voorzitter, de Wethouders en de Raad willen vergeven en vergeten, dan valt er nog wat te doen; hot is nog niet te laat. het is nog niet te laat om de handen in een te slaan. Weth. De Kruik «egt, dat dit van begin af aan zijn standpunt is geweest. De raad kan het besluit, om aan de com missie de regeling op te dragen, intrek ken. De heer Diepenhorst vraagt of er alleen klachten van den opzichter waren ingekomen. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer Diepenhorst: De com missie heeft geredeneerd: de arbeiders verdienen bij de werkverschaffing weinig en de opzichter moet ook weinig verdie nen. Ze was bang dat de opzichter 5 pGt. moest hebben; nu kostte het opzicht niets. Inmiddels is de opzichter niet geheel ge passeerd, hij kon steeds spreken als hij wilde. De heer Den Boer wil zoo spoedig mogelijk aanvangen met werkverschaf fing. Hij wijst op het moreele voordeel daarvan en ook op het finanoieele voor deel; men moet bedenken dat de minis ter 75 pGt. subsidie geeft op het loon van arbeiders, die nu voor 100 pGt. voor re kening der gemeente zijn. Als de crisis voorbij is en de gelegenheid is niet be nut om den loswal te laten verbeteren, dan moet het later toch geschieden en dan kost het veel meer. Weth. De Kruik is het daarmee in hoofdzaak eens. Alleen heeft hij bezwaar tegen het materiaal. De werkverschaf fing wil hij doorvoeren, al kost ze 4 a 5.000 gulden. De Voorzitter wilt eerst het voor stel van weth. De Kruik afhandelen, die een raadsbesluit om de regeling der werkverschaffing op te dragen aan de steuncommilssie, wil, intrekken. Spreker merkt echter op, dat zoo’n besluit hem niet bekend is. Weth. De Kruik: Er is juist met algemeens stemmen besloten het in de notulen op te nemen. De Voorzitter heeft daar niets mee te maken; spr. houdt zich aan de oude notulen. Weth. De Kruik antwoordt, dat de raad bepaalt of de notulen al dan niet goed zijn. De heer Den Boer vindt, dat alle formaliteiten ondergeschikt zijn aan het belang der werkloozen. Spr. wil liever over den loswal praten. De Voorzitter vindt dat goed. Hij brengt eenige teekeningen ter tafel en stelt voor den rijkswaterstaat en de Al- blasserwaard om goedkeuring daarvan te vragen en een leening van f 6500 aan te gaan. De heer Labrie is sterk voor werk verschaffing, doch hoort dat er veel geld noödig is vöor buizen en betonpalen bij het werk aan de gracht. Hij vraagt of dat noodig is. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. Men heeft hier met particulier eigendom te doen. De heer Diepenhorst ziet er kans toe, de begrooting sterk te drukken. Weth. v. d. H e k is niet voor het dem pen van de sloot bij de school. Besloten wordt, dit werk voorloopig te latten rusten. Wel zullen vordon schoon gemaakt de Prinsegracht, de gracht aan de Molenstraat, die dchter de begraaf plaats en de rest van de gracht, bij den heer Den Oudsten. Ook het werk aan den toren gaat door. Joqr zegt dat hij er --Als de raad toen had vergaderd, zou het voorstel toen ook stel lig aangenomen zijn. Dat de raad eerst nu vergadert, mogen de werkloozen niet lijden. Weth. De Kruik zegt dat de wet houders niet kunnen helpen dat de toe slag niet eerder is ingegaan. Spr. acht het zeer gevaarlijk tot 17 Mei terug te gaan; de minister zou dat niet goedkeu ren. Wel wil spr. de verlaging bijv, op 1 Sept, in laten gaan. De heer Den Boer zegt dat de mi nister er geen bezwaar tegen zal maken; de werkloozen moeten niet de dupe wor den. Weth. De Kruik zegt dat de wethou ders meermalen om een vergadering heb ben gevraagd, maar de Voorzitter schreef die niet uit. De heer Diepenhorst doet een tusschenvoorstel, n.l. om den toeslag <per 1 Augustus te doen ingaan. Tenslotte wordt echter het voorstel van den Voorzitter met algemeene stemmen aangenomen. (Als het op de tribune wat onrustig wordtk waarschuwt de Voorzitter het pu bliek; er zijn klachten geweest en spr. zou genoodzaakt kunnen zijn de tribune te ontruimen). Aan de orde is dan een voorstel van B. en W. tot vaststelling van bepalin gen tot Tegen October worden in Beieren feesten gegeven op verschillende plaatsen. Het bovenste plaatje geeft een optocht weer van de schutterskoningen; het onder ste een intocht van de kellnerinneren 1 Goudrlaan. Raadsvergadering op Woensdag 14 September. Tegenwoordig zijn de voorzitter, de heer R. D. G. M. van Slijpe, de wethou ders P. Pierhagen en D. van Genderen, en de leden G. J. de Vos, P. Vonk, J. De Crislsvarksnswet en W. stellen voor den Minister van Economische Zaken en Arbeid te verzoeken, art. 6 der Grisis-varkenswct zoodanig te wijzigen dat huisslachtingen ook voor houders van meer dan twee varkens voortaan vrij «uilen Zijn van de "“Ing van 9 cent per K.G., en verder Minister er op te wijzen, dat de zoogenaamde zwaarmesters woinig of niets van de voordooien der wet prorltee- ren, met verzoek in dezen toestand wij ziging te brengen. Zij stollen voor, alls instemming aan dit adres te betuigen. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. De Voorsitter heeft vernomen, dat er bij de regeering plannen aanhan gig zijn, om gemeenten met lage opcen ten op de fondsbelasting zwaar te gaan belasten ten behoeve van het gemeente fonds voor de uitkeering ingevolge de fi- nancieele verhouding tusschen rijk en ge meenten. Spr. zou dit droevig vinden, en een ramp voor de gemeenten, bij de behandeling van de begrooting 1933 zal hij deze zaak nader aan de orde stel len. Ged. Staten berichten, dat de Kroon goedkeuring verleende aan de verorde ning op de heffing van besmettelijke ziek tengel den. B. en W. stellen voor inzake de toe treding tot het destructiebedrijf een af wachtende houding aan te nemen De Schooolartsendienst Lek en IJssel biedt aan de rekening 1931 en da be- Rondvraag. De heer J. de Groot Jacz. wijst er op, dat men, wanneer men van de Noordzijde binnen konit, een groote rom mel ontwaart op de plaats, waar in het vorige jaar een werkverschaffing is uit gevoerd. Spr. zegt, dat de lijden zwaar en moét lijk zijn en hij zou gaarne zien, dat B. en W. in een vergadering, te beleggen op korten termijn, de kwestie van werkverschaffing aan de orde stelden. De Voorzitter antwoordt, dat hier gelukkig geen of zoo goed als geen werkloosheid voorkomt, en dat het B. A. dit voorjaar de te werk gestelden huiswaarts heeft gezonden, omdat er ’n prikkel voor deze menschen moet blijven bestaan, om zelf werk te zoeken. Het blijkt, dat het armbestuur goed heeft ge zien, want eenige dagen later hadden al len werk gevonden. Eén ding vindt spr. jammer en wel, dat het diaconie armbe stuur het B. A. ter tegemoetkoming in de kosten van werkverschaffing met slechts f 90 steunden. Spr. noemt dit een Jodenfooi. Hij wil over deze zaak nog meer zeggen, doch wenscht dit niet te doen in een openbare vergadering. Verschillende leden voeren daarna nog het woord. Het blijkt, dal niemand er iets voor gevoelt, thans reeds de gele genheid van te werk stellen bij de werk verschaffing te openen. De heer De Groot krijgt den indruk, dat zijn stem is die eens roependen in de woestijn. De raad gaat over in geheime vergade ring. Na heropening der vergadering wordt deze dadelijk gesloten, aangezien er niets meer aan de orde is. verbod van voetbalwedstrijden op Zondag. De Voorzitter herinnert eraan dat dit onderwerp reeds lang geleden in be handeling is geweest, doch niet afgedaan. Spr. geeft het woord hierover aan den wethouder, die het meest voor dit verbod heeft gewerkt. Weth. De Kruik zegt, dat het hier een voorstel van het college van B en W. in haar geheel betreft. Ons land is een christelijk land en de regeering re geert bij de gratie Gods. De overheid heeft daarom de roeping en plicht om de ge legenheid tot Zondagsheiliging zooveel mogelijk te bevorderen. De heer Den Boer zegt dat Neder land een democratisch land is. Wie naar de kerk wil, heeft daartoe het volste recht en wie wat anders wil, moet dat ook mogen. Spr. voelt «elf niets voor voetballen, maar hij heeft er niets togen dat anderen niet denzelfden smaak heb ben als hij. Terwijl de werkloozen lang zaam verpoperen, ontneemt men hen ook log dit beetje ontspanning. De heer Labris zegt dat niet-voet- ballen nog niet wil zeggen verpoperen. Spr. is als ohr. arbeider de meaning van weth. De Kruik tpegedaan. De heer Diepenhorst zegt dat de christelijke leden van de Tweede Kamer er niet tegen opzien samen te werken met Rome. Als zij de meerderheid heb ben, willen zij op de overigen dwang toe passen. Is dat christelijk? Weth. v. d. H e k merkt op, dat niet het voetballen, doch de wedstrijden wor den'verboden. Weth. De Kruik vraagt wat er van de heiliging van den dag des Heeren te recht zou komen als men iedereen vol komen vrijheid liet. Spr. herinnert aan het ongeluk, hier onlangs bij het voet ballen gebeurd. Twee drie e* land een der een ze schepen be vervaard togen onbekende strekt de golven”. Dat was toen Engeland met heerscht over de afgunstig en tra geheim onze zee1 Nog steeds bel langrijkste zeevi nog altijd pk zeeën, maar En; jaloersch te zijn als zeemogendiie Nu echter is een ander punt baas geworden, vaart en dat dienst op Indië doom in 't vlees lucntdienst het I un geweeèt e moeite, dat te t leen, omdat zij 1 op luchtvaartgel den is, dat Gro nog met gelooft, achter geraakt ken. Dat nu da landje met evei den alleen telt, hinderlijk. Het zal nu gaan worden, al uen gemaakt w< ontwerp, voor ei op Indië. Daartc tuig worden i snelheid, zoodat pes kunnen woi waardoor teven weken zullen w> den weg wil leg gebruik te make velden. We lazen in richt uit een Fm de Engelscnen, vijandig, maar t gedragen tegen oorzaak daarvai Engelschen het kunnen verdrag lende opzichten gen de Holland ook genoemd de der koloniën. De Engelschei tastend en da eigenschap, well sen, echter al t hun nationalitei geland deed, wi gelschman blijft en kolomen een die trotsch, hei zooveel willen 1 zijn geweest e; achter geraken Als wij dan e hetgeen onze n toch wel nu hi de eersten wai diensten, maar lijkste tijden, v heeft doorgem kracht en ondi 3 Eenige dagei van meneer ru den zou zomer Toen het en George’s bezoi jriendelijke ste: „ik zou wel hij mopperend, reis van Glasg kan?” „Dat was in weesc; ik heb te komen.” „En wat wc chards norsch van George’s a „Ik wilde bijl vader weten ei voor geheimzin steeds buiten weien in welk» moeder en mij u zich in zakei ben, wensch ik heldering.” „Die ik je n kortaf. „Waarom be barstte George goed, waarom wilde hebben; kelijke weigerii „Waarom vn je weten wilt?' „Ik wil mijn door vragen t< heel pijnlijk vot dat neemt niet te weten wat ei heid steekt. En NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLANP EN UTRECHT, Schoonhovenzchs CourantMAANDAG 28 SEPTEMBER 1932. evenals de gezondheids- I Vonk Tz., J. Boele en M. N. Drinkwaard. 1 lu- j)© Voorzitter opent de vergade ring met de voorlezing van het gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Naar aanleiding van de notulen, deelt de Voorzitter mede, dat van den Rijksdienst nog steeds geen bericht was ingokomen betreffende de benoeming van een agent der arbeidsbemiddeling.' Bij informatie heeft spr. vernomen, dat man verschillende aanvragen van gemeente besturen heeft laten liggen in afwachting van een wijziging der wet. Bij de aanbesteding voor de tweéde schouw voor het burgerlijk armbestuur had de heer A. de Bie ingescheven voor f 57 en de heer G. Bos voor f 75. De schouw is aan den laagsten inschrijver gegund, al gereed en reeds in gebruik. Verder deelt de Voorzitter mede, dat de begrooting 1933 ter inzage heeft gelegen. Daar de inspectpur der direc te belastingen nog geen nauwkeu rige belastincijfers heeft opgegeven, is in het eindcijfer een kleine verandering ge komen en bedraagt -dit nu in gew. dienst in ontvang en uitgaaf f 21.788,28, waann begrepen een 'bedrag voor onvoorziene uitgaven van f 1675,87. De begrooting wordt hierna voorloopig vastgesteld. Een gevraagde ontheffing van school geld in verband met het verlaten van een kind van de O. L. School wordt ingewil ligd. Van de afdeeling Goudriaan van den Bijz, Vrijw. Landstorm is het verzoek in gekomen om de ruimte onder den toren te mogen gebruiken tot het houden van schietoefeningen. De heer Boel.e informeert, wie de kosten der verlichting zal betalen, daar er dezen winter des avonds zal geoefend worden. De Voorzitter zegt, dat de ver lichting buiten de gemeente omgaat, zoo dat dit geen bezwaar is. Het verzoek wordt daarna ingewilligd. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim wordt herbenoemd de heer F. Slob. Aan de orde komt nu het onderhoud van het dak van den toren. De Voorzitter wijst er op, dat de begrooting van dit jaar reparatie van het dak, die dringend noodzakelijk ia, nog toelaat, terwijl bij de begrooting 1933 voor groote reparaties niet genoeg be schikbaar is. Na eenige bespreking wordt besloten het dak 'te laten bedekken met asbest- platen, zoodat de kosten pl.m. f 170 zul len zijn. Tenslotte deelt de Voorzitter nog mede, dat het burgerlijk armbestuur dit jaar nog ongeveer f 800 zal noodig heb ben voor armen- en werkloozenzorg. Met algemeene stemmen wordt het cre- diet aan het burgerlijk armbestuur met f 800 verhoogd. Verder worden nog eenige discussies gevoerd over steun aan werkloozen, in verband met een regeling, die het bur gerlijk armbestuur met iemand heeft ge troffen. Besloten wordt, met algemeene stem men, dat het burgerlijk armbestuur al leen mag betalen aan jMjkloozen loon voor arbeid en geen sfomf zonder meer. Verder wordt nog besloten de demping van het z.g. „gat” in den boezem van den Overwaard voorloopig aan te houden daar er bij de werkverschaffing nog werk genoeg is, dat eerst afgemaakt moet wor den. Aan het eind van de vergadering deelt de Voorzitter nog mede, dat de ambtenaar ter secretarie. H. de Heer, zijn ontslag heeft gevraagd wegens be noeming als tijdelijk ambtenaar ter se cretarie van Westbrook en Achttienho- ven. De Voorzitter wenscht de heer De Heer, in de vergadering aanwezig, geluk met zijn benoeming, dankt*1 hem voor zijn arbeid alhier, en hoopt, dat het hem in zijn nieuwe -werkkring goed mag gaan. De ambtenaar dankt den voorzitter voor zijn gelnkwensch. Hierna sluiting. Btrkenwoude. Raadsvergadering van 14 September. Aanwezig alle raadsleden. Voorzitter, de heer M. Gautier, burgemeester. De Voorzitter opent te 10 uur vun. de vergadering, waarna de notulen worden voorgelezen en goedgekeurd. De heer J. de Groot Jacz. vraagt, naar aanleiding van de notulen, hoe het zit met de huizen van den heer Z. Vink. De Voorzitter antwoordt, dat hij blij is. dat de heer De Groot naar aan leiding van een ingezonden stukje in de bclioonhovensche Grt. naar deze zaak vraagt. De raad kan onmogelijk den heer Vink aanschrijven de huizen te verbete ren, want wanneer de gezondheidscom missie er op gestaan had, de huizen on bewoonbaar te verklaren, er van de af wijzende houding van den raad en B. en W.. in beroep was gegaan bij Ged. Stap ten en dezen hadden de gezondheidscom missie in het gelijk gesteld, dan zouden de huizen zijn afgekeurd, nadat de heer Vink deze zou hebben verbeterd; de gel den daarvoor'besteed, zouden dan in het water geworpen zijn. De heer Vink is er dus met zijn ingezonden stukje absoluut naast geweest. Eenige mededeelingen worden aange nomen voor kennisgeving. De Voorzitter deelt mede, dat aan den meteropnemer P. Berkouwer twee makhden verlof is verleend met inhou ding van zijn salaris. Voorts, dat spr. klachten heeft ingé bracht tegen den slechten postdienst op Zondag, alsmede tegen de veelvuldige storingen van de telefoon. Verder deelt de Voorzitter mede, ,dat de rente, welke de N.V. Bank voor "Ned. Gemeenten betaalt voor belegd kas geld. thans slechts 1 pGt. bedraagt. B. en W. zullen al het mogelijke in ’t werk stellen goedkeuring te krijgen op een rekening-couranGovereenkomst met de Boerenleenbank. B. en W. worden gemachtigd tot de noodige wijzigingen, en af- en overschij- vingen op de begroetingen 1931 en 1932. Aan den waarnemend secretaris, den heer G. W. Molenaar, wordt f 25 grati ficatie verleend voor vervanging van den secretaris gedurende de maand Juni 1932. Aangeboden worden de balans en winst- en verliesrekening van het G. E. B. 1931. alsmede de gemeente-rekening over 1931, welke in handen van een com missie van onderzoek zal worden ge steld. B. en W:. bieden den raad aan de be grooting 1933 van de gemeente en het G. E. B. grooting 1933, (h«u<h« uc commissie te Schoonhoven. B. en W. adviseeren niet over te gaan tot het weder invoeren van leien op de Openbare Lagere School, omdat de com missie van toezicht, de inspecteur van het lager onderwijs, en het hoofd dier school, allen wederinvoering van leien ontraden. De Voorzitter wijst er op, dat er trouwens ook geen finanoieele voordeelen aan verbonden zouden zijn. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. B. en W. stellen voor f 25 uit te trek ken voor een cursus van den veldwach ter. De heer G. Oudenes is er tegen. Do Voorzitter betreurt zulks, en merkt op, dat de raad toch niet zal zijn tegen betere ontwikkeling der gemeente politie. Met 5 stemmen voor en 2 tegen, wordt daarop het voorstel van B. en W» aan genomen. Ged. Staten berichten, dat de Kroon goedkeuring verleende aan de verorde ning op de heffing van vergunnings- en verlófsrechten ingevolge de drankwet. Hetzelfde college heeft de verordening, regelende het verleenen van drankver- gunningen en verloven a met enkele klei ne opmerkingen teruggezonden. B. en W. stellen voor, aan de opmer kingen tegemoet te komen. Hefeelfde stellen B. en de gemeenschappelijke 1 schoolgelden en - winkelsluiting. Aldus wordt besloten. B. en W. stellen voor het spuitbeproe- ven, evenals zulks de laatste jaren ge bruikelijk was. te blijven verrichten met vrijwilligers, doch alle aangestelden bij de brandspuit ieder jaar een kennisgeving te zenden, dat zij bij het brandweerper soneel behooren. Aldus wordt besloten. De heer Den Boer zegt dat de hee ren wel weten wat zij jagen. Door de wedstrijden te verbieden, willen zij het voetballen nekken. Als Kersten in de Kamer voorstelt, de treinen niet te laten loopen op Zondag, dan krijgt hij geen steun, omdat dat geld opbrengt, maar een voetbalwedstrijd wil men verbieden. Weth. v. d. H e k komt terug op de sa menwerking met Rome. Te Bleiswijk heeft de dominé gedaan gekregen, dat de r.-k. voetbalvereeniging op Zondag geen wedstrijden houdt. De Voorzitter wijst op de moge lijkheid dat Ged. Staten het besluit niet goedkeuren. De heer Den Boer vraagt of men ’s Zondags wel met een kinderwagen mag loopen. Weth. De Kruik had verwacht, dat de heer Den Boer waardeert ng zou heb ben voor een andermans denkbeelden. De heer Den Boer: Volkomen, zoo- dra er sprake is van een christelijk stand punt. De heer Diepenhorst vraagt of het van waardeering voor andere denk beelden getuigt als men een voetbal ver bod uitvaardigt. De Voorzitter brengt het voorstel in stemming. Hij stelt voor, in hét ge val dat Ged. Staten het niet mochten goedkeuren, het verbod uit te vaardigen op grond van de Zondagswet Spr. stelt dat voor, omdat er vóór 100 jaar nog niet gevoetbald werd- Het voorstel werd aangenomen met 52 stemmen. Tegen de heeren Den Boer en Diepenhorst. Daarop volgt de rondvraag, waarbij weth. Van der Hek de reeds in ons vorig nummer vermelde motie van af keuring indient. Dadelijk na de indiening sluit de Voorzitter de vergadering, zoodat de motie nog niet is behandeld. der« zijn tegen het voorstel; zij meenen dat de werkzaamheden niet zoodanig zijn toegenomen, dat een ambtenaar noodig is. Spr. heeft steeds veel werk gehad en nam veel mee naar huis, maar nu wordt het al te druk. Twee maanden heeft spr. noodig gehad om de klachten te beant woorden, die tegen hem zijn ingediend, om zelf klachten in te dienen en voor de dienstreizen naar Den Haag, uls gevolg van deze kwestie. Niet alleen daarom en om het nieuwe reglement van orde is ech ter de ambtenaar noodig; het een met het ander doet de maat overloopen. De heer Van Kekem steunthet voorstel van den Voorzitter. a De heer Labrie steunt de wethou ders. Spr. ziet den Voorzitter dikwijls uitgaan en dikwijls over tijd op de secre tarie komen. Als hij zijn tijd zooveel mo gelijk besteedde in dienst der gemeente, dan zou het werk vermoedelijk wel vlot ter loopen. VJ£at die drachten betreft, de wethouders hebben herhaaldelijk gezegd: laten we goed samenwerken. Als de Voorzitter dat had gewild, dan had hij geen twee maanden noodig gehad voor rapporten en klachten. Weth. De Kruik zegt dat het ook in het belang van een burgemeoster-se- cretaris is, als er elke week een korte ver gadering van B. en W. is. Als de burge meester 2 maanden lang grieven tegen de wethouders heeft ingezonden, dan kan er in Dpn Haag een heele stapel liggen. Spr. noemt voorts 8 vergaderingan bui ten Ameide, waar de wethouders de ge- meente hebben vertegenwoordigd. Waar om de burgemeester verhinderd was, weet spr. niet, doch ’t was in de eerste plaats zijn werk. De heer Den Oudsten vraagt of er niet een of twee volontairs te krijgen zou den zijn. De heer Den Boer beschouwt de kwestie van den ambtenaar als oen deel van het conflict tusschen B. en W. De Voorzitter heeft al gezegd, dat hij de ambtenaar aan Ged. Staten zal vragen, als de raad de gelden niet voteerde. Der halve laat spr. aan dat college de beslis sing en blijft buiten stemming. De Voorzitter constateert, dat zijn voorstel niet voldoende wordt gesteund en beschouwt het derhalve als verworpen. Hoewel het reeds ongeveer half zes is wil spr. nog wel evpn doorgaan met verga deren, teneinde voortgang te maken.

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 5