Aladdin en de Toöverfluit. juli1 v Wat geeft de Radio? Kerk en School. Stadsnieuws. HgPf Ijp sbPv in SaSMIKL r ff Telegrammen. Gemengd Nieuws. Vijftien dorpen verwoest I?» W brtwd wstdni im Rechtszaken. ^SndST d Sportnieuws. Burgerlijke Stand. EERSTE BLAD. Donderdag 29 September, Hilversum. A.VH.O. 810 Gramofoon; 10'10.16 Morgenwijding; 10.15-410.» Gramofoon; 10.30—41 Solieten-ooncert {Piano en Viool); 11—1130 Kook- praatje; 11.30—12 Vervolg Solisten- oonoert; 12—2.16 Concert door het Omroep-Orkeet en Gramofoon; 2—8 Zangduetten; 3—4 Gramofoon; 4—5 Ziekenuur; 5—6.30 Causerie door Max Tak; 6.30—6.301 Concert door het Omroep-Kleinorkeet; 6.30—7 Sport- praatje door den heer H. Hollander; 7—7.40 Vervolg Gonoert; 7.40—6 Me vrouw I<^i de Leeuw van Rees over: ,Het nieuwe A.V.R.O.-knippatroon"; 6—8.16 Gramofoon en Fred Fry over de a.s. Engelsche lessen; 8.15—10.30 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Ketelbey-Concert; 10.80— 1(1 Concert door het Ensemble Liemon- de; 11—42 Concert door het Russisch Boj aren-Ensemble, Hulzen. K.R.O. 6—0.16 Concert; N.C.R. V. 10—10.16 Gramofoon; 10.15—10.46 Morgendienst; 10.46—11 Gramofoon; K.R.O. 11—41.80 Gramofoon; 11.30— 12 Godsdienstig halfuurtje; 12.16—2 Concert door het K.R.O.-Orkest; N C. iR.V. 23 Cursus fraaie' handwerken; 88.30 Vrouwenhajfuurtje; 46 Bij bellezing; 56.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 6.466.46 Liederen- recital; 6.467 Cursus, knjppen en stofversieren; 77.30 Declamatie door Jo Nobel; 7.466 Nieuwsberichten; 69 Concert door het 8chiedamsch Chr. Mannenkoor; .9—6.30 Ouderuur tje; 9.90«10.15 Orgelconcert10.16 11 Vervolg Concert Chr. Mannenkoor; 10.3010.40 Nieuwsberichten; 11— 11.30 Gramofoon. Vrijdag 30 September, Hilversum. V.A.R.A. 6.46—7 en 7.30- 7.45 Lichaameoefeningen; 8 uur Gra mofoon; 9 uur Concert door het Trio "Willem Drukker; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Voordracht door Carel Rijken; 10.30 uur Concert door het Trio "Willem Drukker; 11 uur Mevr. Pothuis—Smit over: „Pelgrimstocht"; 11.15 uur Ver volg Concert; A.V.R.O. 12—2 Concert door het A.V.R.O.-Kleinorkeet en Gra mofoon; 2—2.30 Gramofoon; 2304 Concert door het A.V.R.0I.-Kameror kest en Gramofoon; V.A.R.A. 4 uur Gramofoon; 5 uur Gonoert door het V.AJR.A.-Orkest; 6.46 uur Gramofoon 6 uur Orgeloonoert; 0.40 uur Mevrouw A. Heuff over: „Edw. Bellamy's nieu we Wereld-orde"; 7 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest; VJP.R.Ö. 8 uur Catechisatie. Spreekster: Mej. Dr. N. A. Bruining; 830 uur Gonoert; 9 uur Cursus. Spreker: Mr. J. B erena de Haan; 9.30 uur Concert; 10 uur Nieuwsberichten; 10.16 uur Fragmen ten en Verhalen. Spreker: Ds. E. D. Spelberg; 10.45 uur Gramofoon; YA. R.A. 1112 Gramofoon. Hulzen. N.C.R.V. 8-6.16 Schriftlezing; 8.156.30 Concert; 10.30—11 Morgen wijding; 11—4 Concert (Sopraan, Ba riton, Hobo en Piano); 1—2 Concert (Viool, Cello en Piano); 230—3.30 Vervolg Gonoert; 8304.30 Piano-re cital; 4.30—6 Gramofoon; 6—630 Bo tanisch halfuurtje; 6.90—0 Halfuurtje Voor jeugdige amateur-fotografen; f 6.80 H. J, Steinvoort over: „Een kran tenhanger"; 030—7 Bezoek van den Radiodokter; 7—730 A. J. Herwg over: „Mooie Dahlia's, zooals die nu bloeien"; 7.46—8 Gramofoon; 6—9 Concert door de Haarlemeohe Orkest vereniging; 6—230 Dr. A. van Deur een over: „Een reis langs Spitsber gen"; 9.00—10.30 Vervolg Concert; pl.m. 9.60 uur Nieuwsberichten; 1030 11.30 Gramofoon. wond, i* zoodanig verbeterd, dat hij uit het ziekenhuis naar zijn woning is terug gekeerd. VrIJw. Brandweer. Benschop. Maandagavond hield de Vrijw, Brandweervereniging een alge mene ledenvergadering ia de ual den heer J. van Delft. Bij de bestuursverkiezing wegens pe riodieks aftreding van ds heeren J. tan Os sn W. O. Tsrberg, werd eerstgenoem de herkozen en in de plaats van den heer Terberg gekozen de heer A. Per- doel. Vervolgens werd besloten, dat in het ae. winterseizoen wederom regelmatig eal worden geoefend en wel één maal in de drie weken. Hiertoe werden de ver schillende manschappen bij loting inge deeld in twee ploegen. De voorzitter deelde mede, dat het ge meentebestuur het advies ocm tot aan koop van eenig materieel over te gaan, heeft opgevolgd. Aangekooht wordt o.m. •en rookmasker, waarvan epr. een be knopte beschrijving gaf. T. z. t. sullen hiermede verschillende oefeningen wor den gehouden. Ook zullen de fluitsignalen ruimer worden toegepast, om zoodoende allengs alle mondelinge commando's te laten ver vallen. Bij de rondvraag vroegen verschillen de leden inlichtingen, welke de voorzitter heeft verstrekt Lekkerkerk. De melkprijs la gebracht op 8 cent per liter. Schietwedstrijd. Benschop. De schietvereeniging „Paul Kruger", gevormd uit leden van de bur gerwacht, hield haar jaarlijkschen wed strijd. De uitslag is als volgt: Personeele baan: klasse A: le prijs B. Haaksman Tzn., 115 punten; 2e prijs H. Vermaat, 118 p.; 3e pr. E. Haaksman Tzn. 113 p.; 4e pr. J. W. van der Hei den 112 p.; 5e pr. D. Boer 111 p.; 0e pr. B. Stigter liO p.; 7e pr. J. van Delft 100 p. Klasse B: le pr. D. G. Kastelein 114 p.; 2e pr. D. Rietveld 113 p.; 8e pr. G. Sluis 112 p.; 4c pr. C. F. Roodcahurg NIEUWSBLAD VOOR HHP-HOLLAND EN UTRECHT. Sehoonhovtnsehe Oounmt WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1931 109 p.; 6« pr. W. van Roeaum 108 p.{ 0e pr. F. de With 108 p.; 7e pr. T. Ver hoef 107 p. Klasse C: le pr. L Verweij 111 p.; 2e pr. J. van Os 110 p.; 3e pr. G. Brouwer 108 p.; 4e pr. C. van Delft 107 p.; 5e pr. F. Verweij 106 p.; 0e pr. J. van Eek 104 p.; 7e pr. T. Haaksman Tzn. 104 p. De prijzen hiervoor bestonden uit kunstvoorwerpen naar keuze. Vaste baan: Klasse A: le pr. B. Haaksman Tzn. 59 p.; 2e pr. E. Haaks man Tzn. 58 p.; 8e pr. P. Koopa 68 p.; 4e pr. J. W. van der Heiden 58 p.; öe pr. C. A. Roeleveld 68 p.; 0e pr. G. J. van Stralen 58 p.; 7e pr. J. Haaksman Tzn. 08 p. Klasse B: le pr. T. Verhoef 59 p.; 2e ifr. G. Sluis 58 p.; 3e pr. L. Boer 58 p.; 4e pr. G. Roodenburg 57 p.; Be pr. T. Schep 57 p.; 0e pr. C. P. Roodenburg 50 p.; 7e pr. B. Haaksman Azn. 50 p.; 8e pr. C. Boon 50 p. Klasse C: le pr. C. van Delft 57 p.; 2e pr. D. M. van Valkenburg 50 p.; 8e pr. L. Verweij 55 p.; 4e pr. Jao. Stigter 55 p.; 5e pr. F. Verweij 55 p.; 0e pr. J. van Eek 55 p.; 7e pr. P. Verhoef 55 p. Hiervoor werden geldprijzen beschik baar gesteld. Koningschutter voor het jaar 1932 1933 werd de heer B. Haaksman Tzn. met 568 punten, met een gemiddelde van 11 9/25 per schot. Crls's Varkcnswsi Berktnwoude. Ook in deze gemeente is men thans begonnen met varkens merken. Evenals in andere plaatsen, heb ben vele boeren dit geweigerd. Van gemeentewege zijn de werkloo- zen aan het werk gezet. o.a. ook met het schoonmaken van de alooten. Lekkerkerk. De heer J. W. van Zoest slaagde te 's-Gravenhage voor het politie- dipioma. Nfeuw-Lekkerland. In het gezin van den heer J. Simons, wijk B no. 90, doet zioh een geval voor van besmettelijke ziekte, roodvonk. Uit de ter visie liggende lijst van het dijkleger blijkt, dat het aantal man schappen voor deze gemeente 00 be draagt. Ala hoofdlieden zijn aangewezen de heeren J. Boele, T. Rozendaal sn Jr. den Ouden R». De 18-jarige dienstbode J. Br. viel Maandagmiddag, toen zij op de water- stoep aan het werk was, in de diepe sloot. Een paar buren wisten haar *uit haar netelige positie te redden. Verpachtingen, Nieuw-Lekkerland. Zaterdag had in 't Gemeenelandahuia te Kinderdijk de ver pachting plaats van het rietgewas, staande in den boogen boezem van het waterschap „De Overwaard". De verpachting geschiedde in twee per- ceelen. Perceel I werd gemijnd door H. Boele voor f 170. Perceel II werd niet gemijnd. Het vorig jaar werd perceel I verpacht voor f 400 en perceel II voor f 100, gaven f 37.C Nieuw-Lskkerland. In de gemeente raadsvergadering van Maandag was o.m. ingekomen een dankbetuiging van das adjudant van de Koningin voor de ge- luJfweneehen van het gemeentebestuur, aan H.M .op Haak verjaardag aangebo den. Besloten werd, dat bij de Bank van Nedierlandsche Gemeenten een gddlee» ning cal worden aangegaan van f 33.575 tegen een rente van 6i pCt., jd te lossen in 25 jaar. De gemeenterekening over het jaar 1931 werd voorloopig vastgesteld met de le eindcijfers: gewone dienst: ont- in f 201.292,50. uitg. I 190.704,20, batig} saldo f 4568,21. Kapitaal dienst: ontv. i 82.660,80, uit- ven f 66.732,194, nadeelig slot '.081,39#. De begrooting voor 1938 kon nog niet worden vastgesteld, aangezien de oom missie, belast met het nazien, nog niet met haar werk gereed was gekomen. Voor de vaststelling van het reglement van orde voor de vergaderingen van den gemeenteraad, werd een commissie aan gewezen, bestaands uit ds heeren J. O. L. Smit. G. Stam en J. M. Stam. Waddlnxveen. De postduivenvereeni- ging „Ds* Sperwer" heeft sea wedvlucht Sehouden vanuit „Sóignies, afstand 167 L.M. Ds prijzen werden als volgt be haald: W. van Ringelensteijn 1, 11, 14 en 22; W. van Berkensteijn 2 en 19; A. Versluis 8, B. Bas tink 4 en 8, A. Ver weij 5, 6 en 15; A. Schreude r 13; 8. Smit 7, N. la Grand 9, 12 en 10; P. van Gelooven 17; A. Pijpers 18 en 21, M. van Nellensteijn 20, J. Geers 10. De aan komst van de eerste en laatste duif war ren resp. 10.57.56 en 11.48.50 uur. Gevonden: Eenig geld en een rozen krans. Diefstallen. IJsselsteln. In den nacht van Zondag op Maandag zijn bij den werkman T. B., wonende in de buurtschap Achthoven, eenige jonge hennen ontvreemd. Voorts werd proces-verbaal opgemaakt tegen den landbouwersknecht K., wegens dief stal van fruit ten nadeele Tan zijn pa troon. Hardloopsn. IJsselsteln. Zaterdagmiddag werd een wedstrijd in hardloopen gehouden, waar aan deelnamen 33 personen van ♦er- schillende vereenigingen. Het betrof de loop om IJsselstein (afstand 4000 M.). Als eerste prijswinner kwam aan de heer Mulder, uit Vianen, die den afstand had geloopen in 12 H minuut; eeTête prijswinner van IJsselstein was de heer W. van Eist. De burgemeester, mr. J. J. Abbink- Spaink, loate het startschot. Voorts hadden Zondag op het voetbal veld van V.V.IJ. gymnaetiek- en athle- tiekw&lstrijden plaats. Ook hieraan heb ben verschillende vereenigingen deelge nomen. De uitslag hitrvan is nog niét bekend. Bergambacht Tot tijdelijk directeur van de zangvereeniging „Nut en Genoe gen" is benoemd de heer H. Zanen. Volksbibliotheek. Bergambacht. De vereeniging „Volks bibliotheek" hield in hotel 't Gentrum nu algemeene vergadering. Wegens vertrek van den voorzitter, den heer J. A. A. Uilkena, werd als tijdelijk voorzitter benoemd de heer P. van Balen en wegens het overlijden van den secre taris, wijlen den heer J. P. Mahlstede, werd als zoodanig benoemd de heer A. Prins. Daarna deed de penningmeester reke ning en verantwoording van zijn beheer, Het bleek dat de ontvangsten hadden be dragen f 125,01 H en de uitgaven f 118,87#, batig saldo f 7,24. De reke ning werd door een commissie onder zocht en in orde bevonden. Verder werd medegedeeld dat er 80 nieuwe boeken waren gekocht, zoodat de bibliotheek thans bestaat uit meer dan 100 boeken en dat er het vorige leesseizoen 1032 boeken ter lezing werden uitgereikt. De oudste ingezetene dezer ge meente, mej. G. Sloof, wed. A. Bak, is in den ouderdom van 90 jaar en 10 maan den qvfcrleden. De! muziek vereeniging „Excelsior" te Alblasserdam heeft Zaterdagavond een concert gegeven in jde muziektent. De vele belangstellenden hebben genoten van een goede uitvoering. Rasuwijk. Zaterdagavond nam een ambtenaar van de crisia-zuivelwet een vaatje weiboter in bealag van den jeug digen botèrhandelaar H. V. De boter werd vervoerd in zijn driewieligen bak fiets, terwijl hij op weg naar huis waa. Hij was in overtreding, doordat het ver boden is boter te vervoeren aan een kluit, zwaarder dan 2 K.G., zonder het ver- eischte merk daarop. Er ia proces-ver- baal ongemaakt. Vrijdagavond 80 September zal de vrijwillige brandweer een oefening hou den met de motor-brandspuit. De gemeente-politie heeft tegen vijf auto-bestuurdert proces-verbaal opge maakt wegens het rijden on den Lalxdijk, <Ue voor dat verkeer gesloten was ver klaard Over die overtredingen waren bij Ged. Staten klachten ingekomen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: voor Gouda ds. R. Kok te Veenendaal. EMERITAAT DS. B. ZOETE. Het Provinciaal Kerkbestuur van Over ijssel heeft na 41K-jarigen dienst, met ingang van 17 October a.a. eervol emeri taat verleend aan Ba. B. Zoete te Ava reest, die van 1867 tot 1906 als predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente te Lo- pik werkzaam waa. De. Zoete werd in 1605 geboren en werd in 1990 csndidaat tot den H. Dienst Hij diende achtereenvolgens de gemeen ten Grijpekerke 1891, Auguatinuega 1893, Lopik 1897 en stond sedert 20 September 1000 op zijn tegenwoordige standplaats. Ds. Zoete is voornemens Zondag 10 October zijn aiecheidsprediking te hou den. SCHOONHOVENSCH ZIEKENFONDS Hoe groot ook de belangstelling is voor het Schoonhovensch Ziekenfonds en hoezeer van alle zijden de leden zijn toe gestroomd, op de gisteravond in het Nutsgebouw gehouden vergadering bleef de opkomst tot ongeveer 100 personen beperkt. De voorzitter, da heer G. Peerbolte, sprak daarover zijn teleurstelling uit, al troostte het bestuur zioh met de conolu- •ie dat men blijkbaar tevreden is met den gang van zaken. Toch was aan het bestuur ter oore gekomen, dat eenige le den oritiek hadden geoefend op de wijze, waarop dat waa gekozen. 8pr. meende dat de verkiesing geheel reglementair was geschied, maar de bestuursleden, voor zoover door de ledenvergadering be noemd, waren alsnog bereid, hun funoties ter beschikking te stellen. Er rezen ech ter uit de vergadering geen op- of aan merkingen. Den drie doktoren in de etad, die aan ©en uiteenzetting gegeven van de wijze, waarop het fonds ie opgericht en in wer king gesteld. Hij bracht dank aan zijn medebestuursleden, voor het enorme werk, dat er ie verricht voor de orga nisatie, die in korten tijd geschiedde en waarvoor wel eena van 8 tot 5 uur werd vergaderd. De drie doktoren in de stad, die aan het fonds Terbonden sijn, bracht epr. dank voor hun medewerking. Hij wees erop, dat het onmogelijk was, een genees heer van buiten de gemeente in het fond» te betrekken. De leden hebben vrije dok- terskenze en mogen op dat punt zelfs om de acht dagen veranderen, tegen be taling van 10 cent administratiekosten. Tot 1 Jan. blijven de doktersfondsen nog bestaan, omdat tegen directe opheffing eenige bezwaren bestonden, doch na 31 Dec. zal er op dit gebied niet anders zijn dan het Schoonhovensch Ziekenfonds. Voorts vertelde spr. een en ander om trent de overeenkomst met den apothe- kèr voor medicijnen, verband enz. en van die met den tandarts. De leden hebben namelijk ook recht op gratis advies, het verwijderen van tandsteen en het trek ken van tanden of kiezen; de ledenkaart geeft aanspraak op 14 dagen behande ling per halfjaar. Voor plombeeren en het inzetten van nieuwe tanden of kie zen krijgen de leden reductie en boven dien bestaat de mogelijkheid, dat den le den van de kosten daarvan aan het eind van het jaar nog iets wordt terugbe taald. Maandkaarten van specialistische hulp in Gouda of Utrecht worden terug betaald. Op doktere voorschrift krijgt man één maal gratis een bril met stevig nikkelen montuur. Voor luxe monteering moet men bijbetalen. Voorts worden nog tal van andere ar tikelen verstrekt, als buik- en breukban den (voor de eerste krijgt men f 0 van den gereduceerden prijs vergoed, steunzo len, elastieken kousen enz. Specialité'e en verpakte geneesmiddelen zijn niet voor rekening van het fonds, behalve een mid del tegen suikerziekte. Nadrukkelijk wees spr. erop, dat de leden, wanneer zij in spoedgevallen hun dokter niet thuis mochten vinden, zich tot één der beide andere bij het fonds betrokken geneesheeren moeien wenden, dus niet tot één buiten de gemeente. Omtrent den toestand van het fonds vertelde de heer Peerbolte, dat deze week het aantal de 2200s zal bereiken. Te oor- deelen naar de ondervinding, ïrij fond sen in andere plaatsen opgedaan, staat het Schoonhovensche fonds er financieel goed voor, doch uit den aard der zaak moeten op dit punt de resultaten worden afgewacht; bovendien moet de eerste ja ren een reserve worden gekweekt voor mogelijke tegenslagen. Voorloopig werden aan het fonds de boden van alle drie de ziekenfondsen verbonden, doch op den duur zal er slechts één bode blijven. Voor de toelating van leden geldt als weistandsgrens een inkomen van f 2000 voor gehuwden en kostwinners en f 1500 voor ongehuwden, behalve voor hen, die reeds in een doktersfonds waren. Tenslotte vertelde spr. een en ander omtrent het kantoor en verzocht den le den eraan te denken dat slechts daar (des Maandags en Vrijdagsavonds van 89 uur) het bestuur te spreken is. Mede door de duidelijke uiteenzetting van den voorzitter werd er van de gele genheid tot het stellen van vragen slechts een matig gebruik gemaakt. Het mocht den voorzitter gelukken ook deze vragen naar genoegen te beantwoorden. Daarna kwam als punt 8 der agenda aan de orde de verhouding tot „Het Gfoene Kruis" De voorz bracht het nut van die ver eeniging naar voren «n hoopte dat het ziekenfonds, inplaats van deze vereeni ging af te breken, ermede tot goede sa menwerking zou komen. Het gaat niet aan, zei epr., om, nu men lid van het ziekenfonds is, te bedanken als lid van „Het Groene Kruis", omdat men nu ver schillende hulpmiddelen van het fonde kan krijgen. Hij had gehoord dat som mige leden met plannen dienaangaande rondloopen. Hij hoopte, dat met „Het Groene Krnle" een regeling zou zijn te treffen, waarbij deze vereeniging alsook het fonds beide gebaat zijn. All voor beeld noemde hij een verlaagde contri butie voor de leden van het ziekenfonds Hij zag daarin een groeiend ledental voor „Het Groene Kruis". Tonelotte vroeg de voorzitter de machtiging der vergadering, om in die richting bespre kingen te voeren, waarmede de vergade ring accoord ging. Toen volgde de benoeming der con trole-commissie tot het nazien der jaar rekening. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 28 September. De wjjzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen'; helder tot licht of half be wolkt; droog weer, behoudens dauw; kans op lichte nyhtvoret; overdag waar schijnlijk weinig verandering in tempe ratuur. Waterstand van heden: Gorinchem«tand 1.10 M., was 0.04 M. Schoonhoven hg. water 5.15 uur, 1.10 M. Vreeswijk, hoog water 0.20 uur, 1.35 M. Keulen stand 1.40 M-, was 004 M. Maastricht 27 Sept. 41.00 M.. val 0.35 M. Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw; 59 graden Fahrenheit. Woensdag 28 September: Op 3.14. onder 6.0. Nieuwe Maan Vrijdag 30 September: Op 6*12. Tijdens het opnemen der stemmen stel de de voorzitter de rondvraag aan de orde, waarvan nog enkele leden gebruik maakten, Tot leden van controle werden gekozen de heeren J. P. Faaij, H. de lüdder en G. Franesen, terwijl als plaatevervanger werd aangezocht de beer E. Peerbolte. De heeren Faaij, De Ridder en Peer bolte namen hun benoeming aan, terwijl de heer Franaeen, die inmiddels de ver gadering verlaten had, alsnog daartoe zal worden aangezocht. Voor het sluiten der vergadering wek te de voorzitter de leden op, vorgaderm- gen van het fonde altijd trouw te bezoe ken en hij hoopte ook, dal de leden ge hoor zouden geven aan de oproep voor de vergadering van Het Groene Kruis, die morgenavond zal worden gehouden in Hotel Belvédère van den lieer Van Aeperen, omdat de belangen dezer beide vereenigingen nauw verwant zijn. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Dat het aanbod van eenig» stadge- nooten om voor de ouden van dagen uit het Oudeliedenhuis een autotocht te or- ganiaeeren. bij de genoodigde oudjes in goede aarde waa gevallen, Week wel uit het feit, dat dezen zioh Maandagmorgen volstrekt nipt uit het veld lieten slaan door de dreigende lucht en er niets voor voelden, om daarvoor de reis uit te stel len. Achteraf beschouwd, is dat ook niet noodig geweest, want het weer bleef zich den geheelen dag goed houden. Dat heeft er veel toe bijgedragen, dat de bejaarde passagiers zich allen uitste kend hebben vermaakt. Alleen een hun ner, de wed. S., beviel het rijden min der goed. Reeds bij Jaarsveld werd zij ongesteld, zoodat men besloot, haar te Vreeswijk bij goede kennissen achter te laten. Zij is vandaar per auto naar de Lekboot gebracht (er was geen eerdere .gelegenheid dan 8 uur 40) en te Schoon hoven ook weer per auto afgehaald. Het overige gendsohap had een zeer genoeglijken dag. Na om kwart over 9 van hier te zijn vertrokken met 9 auto's, alle gratis be schikbaar geeteld, ging de tocht over Utrecht naar Zeist en Doorn (waar men koffie dronk) en vervolgens langs de Leusder Heide naar Soesterberg. Daar werd een uitstekende maaltijd gebruikt, waarna men de reis vervolgde over Amersfoort, Baarn, Soest en Soeetdijk en Bllthoven, naar Utrecht. Nadat in de Stichtache hoofdstad thee met gebak was genuttigd, reed men over Montfoort en Oudewater terug, om te half zeven weer in Schoonhoven te arriveeren. Allen waren vol lof over den prettigen dag en de goede zorgen aan hen besteed. De commissie, die zich met de voorberei ding en de regeling van het uitstapje had 41. „Och, cm hier weg te komen, is zoo moeilijk niet. Kijk, daar onder dien hoop stroo komt een hol uit van een veldmuis, die 's nachts voer komt «te len. Zoo klein als je nu bent, kun je daar makkelijk door. Maar je hebt gelijk, ze zouden je direct weer te pakken heb ben." Den volgenden morgen eohter, toen Aladdin weer druk aan het redderen vu, vond hij bij toeval onder wat rom- 21 mei zijn tooverfleechje terug. De elf, een slordig kind, had vergeten het bij zich te steken. Te laat bemerkte ze het. Net, boen ze terugkeerde, om het te halen, zag ze Aladdin wegsnellen. 42. Ze begreep, dat hij het gevonden had. en dat, als hij eenmaal buiten was, hij niet meer in han macht sou zijn. Vlug Wies m op haar fluitje en beval de toeenellende kabouters, Aladdin te rug te brengen. Juist zagen ze hem den muizenstal inrennen. Woedend vlogen ze hèm na en bemerkten, hoe hij in het muizenhol verdween. Dat werd een vlucht. Aladdin waa niet gewoon door zoo n nauwen, donkeren gang te kruipen en de kleine zwartjes zaten hem vlak op de hielen. Hij dacht, dat hij spoedig bul ten zou zijn, maar dat was mis. Het mui zenhol kwam bij toeval uit in «en mol- ltngaag sa dis lisp tin4*te9f YW d02T: RSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, I WOENSDAG M SEPTEMBER 1MB HET ONGELUK BIJ LAREN. 'v- 1 vaag, dien d« ramp in Chalddice had aangenomen, werden reddingsbrigades en geneesmiddelen, zoomede tenten naar de plaatsen gezonden, waar de nood het hoogst is, ook Qonatas. de gouverneur van Macedonië, heeft aieh naar Chakidi- ce begeven. In Saloniki heeft aieh een paniek van de bevolking meester gemaakt hoewel hier haast geen schade werd aangericht en zooals gezegd, geen $tkele doode te betreuren ie. Tot één uur in den middag werden nog eohokken gevpeld, hetgeen de bezorgdheid dor bevolking volkomen verklaart Het verkeersongeluk dat Maandagmiddag op het kruispunt Hilveraumsohe Weg en het kruispunt Rijksweg te Uren, is gebeurd, doordat een Duitsohe autobus met 8ö passagiers in botsing kwam met den tram. belast, heeft dan ook haar werk door vele blijde gezichten beloond gezien. HET ONWILLIGE PAARD. 't Gebeurde Maandagmiddag in de - Lange Weietraat. Het voor een wagen van den heer Heijnem&n gespannen paard, dat den ganschen dag gewillig zijn krachten aangewend had bij het ver voeren van tallooee vaten van de melk fabriek, weigerde plotseling zijn dien eten. Het «taakte midden op straat, zon der aanleiding bleef het dier stokstijf staan en geen vermaningen van den voer man, geen bedreigingen ol aansporingen vermochten het dier een stap vooruit te doen gaan. Tien, twintig handen duwden den wagen voort, noodgedwongen liet het beest zich ook voortduwen, maar op gang liet hij zich niet brengen. Wanneer het voortduwen ophield, stonden paard en wagen weer onbeweeglijk midden op den rijweg. Het Verkeer dreigde er door be lemmerd te worden, want het aantal kijklustigen groeide geregeld aan en aan aanwijzingen ontbrak het al evenmin als aan het gissen naar de vermoedelijke oorzaak. De voerman zat echter met het geval, tot hij tenslotte er toe overging het paard uit te spannen. Toen bleek de waarheid van het spreekwoord, dat als het paard z'n stal ruikt, het dier wel loopen wil en wu het spoedig thuis. E«n ander paard werd voor den wagen gespannen door de omstanders als on derkruiper gescholden waarna de vracht spoedig op de plaats van bestem ming was en de rust in de Weistraat te rugkeerde. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Twee portemonnaie's met inhoud; een plank van een auto; twee sleuteltjes. Botermarkt. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt be droeg 75 K.G. Prijzen: Goëboter f 0.80, Weiboter f 0.75, beiden per half K.G. Handel vlug. E erenvaillng. Op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg de aanvoer 11.882 stuks. Prijzen: f 4.25f 4.70, heneieren f 2.95f 3.25, beiden per 100 stuks. Da tyfoon op Portorloo. TWEEHONDERD DOODEN. NEW YORK, 28 S«pt. üit Sim Juan wordt gemeld, dat de stormramp, waar dóór Portorioo is getroffen, van reua- achtigen omvang is. De tyfoon heeft meer dan 200 dooden geëiacht en duizenden personen zijn gewond. Tallooze huizen zijn volledig vernield. Het Amerikaansche Roede Kruis heeft een hulpexpeditie, voorzien van levens middelen en Verband, naar het geteister de gebied gezonden. De cycloon kwam van de Noord-Ooe- telijke zijde van het eiland en passeer de de geheele Noordelijke kust, met een snelheid van 180 K.M. per uur. Tot op een afstand van 8 a 10 K.M. het land in is vrijwel alles vernield. De schade kon nog niet bij benadering wor den geschat. Zij is echter veel grooter dan die in 1928. Uit Afajardo wordt gemeld, dat ge«n huis in de geheele etad is blijven staan. De autoriteiten doen alle pogingen om comité's tot hulpverleening op te rich ten en zoo snel mogelijk te doen functio- Zij worden hierbij gehandicapt door het feit. dat bijna alle verbindingen ver broken zijn. Duizenden personen zijn dakloos. STAKING BIJ PIET SMIT OPGEHEVEN. ROTTERDAM, 28 Sept. De directie van de scheepswerf Piet Smit en de arbeidere organisaties, zijn tot overeenstemming ge komen over de voorwaarden tot ophef fing van de staking, die in Februari is uitgebroken. Besloten werd dat het werk op 3 Oc tober zal worden hervat. Er zal een loon- korting worden ingevoerd van 5 pCt. Alle •takers zullen weer tewerk worden ge- itild, dwfe vMfteopif wwlt slfflhts tea werkweek op 2 zoogen. wandalweken in gevoerd. Dit laatste geldt ook voor de ar beiders, die tijdens de staking aan het werk zijn gebleven. GODDELIJK MOTORONGELUK. NIJMEGEN, 28 Dept. Te Malden moet gisteravond de motorrijder H. Gennsen, uit Mil, die op weg was naar Venlo, uitwijken voor een met paard bespannen wagen. Daardoor vloog de motorfiets in groote vaart tegen een boom. De bestuur der en sijn broer, werden over den weg geslingerd en bleven bewusteloos liggen. Zij werden per auto naar een zieken huis te Nijmegen overgebracht, waar Gennsen korten tijd later ie overleden. Zijn broer ie aan een schouder ge wond en kon. na verbonden te zijn, huis waarts koeren. DRIE ENGELSCHE MINISTERS AFGETREDEN. LONDEN, 28 Sept. ZooaJe werd ver wacht, is het resultaat van de heden gehouden kabinetszitting geweest, dat de drie ministers Snowden. Samuel en Sinctai (minister voor Schotland) hun functies hebben neergelegd. PAN-EUROPA CONGRES. BAZEL. 28 Sept. Het derde Pen- Europa Gongree zal van 1 tot 4 October te Bazel worden gehouden. Drie en twin tig Europeesche landen nemen er i deel. Maandag zullen de Europeesche eco nomische vraagstukken worden bespro ken. Ze zullen worden ingeleid met een rede van den Fr&nschen minister Le Troquez over de Europeesche tolunie. Tusschen de voltallige zittingen, zul len verschillende ooamieeieeittingen plaats hebben. JAPANSCHE GEZANT BEDREIGD. SJANGHAI, 28 Sept. De nieuwe Jar pansohe gezant in China, Ariyoski, heeft zich aan boord van een oorlogsschip van Sjanghai naar Nanking begeven om daar zijn geloofsbrieven te overhandigen. Hij zag van zijn voornemen om per trein naar Nanking te reizen af, nadat hij een brief had ontvangen van een Ghineesehe terroristische organisatie, die den gezant dreigde te vermoorden. BEZETTING VAN PEKING EN TSlENTSJIN? TOKIO, 28 Sopt. In een perBgeaprek verklaarde de Japanecho minister van oorlog, dat Indien de Ghineesehe gene raal Tsjan su Liang Mandsjoerije bin nendringt, Japan zoo noodig Peking en Tsientsjin zou bezetten. Sleohta op deze wijze zou men de actie van Tejang su Liang tegen de nieuwe M&ndejoerijeohe regeering kunnen onderdrukken. HEVIGE AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. Honderdvijftig faxten m 280 gewonden. In Griekenland zijn eergisteren drie hevige aardschokken gevoeld. Het cen trum van de aardbeving bleek het schier eiland Ohalcidioe, ten Zuid-Ooetan van Saloniki te zijn. Hoewel spoedig eenige berichten ge waagden van vrij groots verwoestingen, kreeg men eerst hedenny>rgen een indruk van den geweldigen omvang, die de ramp heeft gehad. Het hevige! waren de schokken op bet schiereiland Ghalddioe; de schokken volgden elkander met een tusschenpoos van ongeveer twee minuten op. Te Sa loniki is niemand gedood, doch in Chal ddice zijn vijftien dorpen volkomen ver woest. De bewoners van deze dorpen wer den in hun slaap verrast en zijn voor 'n deel onder hun ineenstortende buizen verpletterd. Alleen in het dorp Stratoni- kion kwamen 60 personen om het leven, terwjjl 100 inwoners werden gewond. Ook in het naburig dorp Jerissoa zijn tal van huizen ingestort. Men neemt am, dat hier 100 personen den dood hebben gevonden of gewond zijn. Ook Nea Po- ia werd hevig getroffen. Tn totaal hebben naar raming 250 personen min of meat trnstiie vsrwondingm opgtloogsn, Orkaan VELE SLACHTOFFER* San Juan vrijwel vernield. Een ongemeen hevige orkaan, die zich naar eohatting met een snelheid van 200 K.M. voortbewoog, heeft gister boven San Juan op Portorioo gewoed. Volgens de eerste berichten heeft deze storm aan ten minste dertig personen het leven gekoet. Vele honderden personen zouden gewond zijn, terwijl er van do 1030 woonhuizen, die te San Juan aan do kust van den Oceaan staan, minstens 800 zijn vernield of zwaar beschadigd. Men neemt aan, dat deze orkaan grooter verwoestingen heeft aangericht dan do orkaan van vier jaar geleden. Ook ttt. Thomaa ia door den orkaan ge teisterd. Versoheiden huizen zijn ver nield, terwijl twee mannen in een sloep worden vermist en andere booten gezon ken zij" De omvang der schade ia niet bekend. Do verkiezingèn voor de wetge vende lichamen zijn in verband met de ramp uitgesteld. HET ONGELUK BIJ LAREN. Toestand dar gewonden boter. In verband met het ernstig autobua- ongeluk bij Laren, heeft do politie den chauffeur van de autoboa, den 26-jarigen M. Eiachenhuth, uit überhausen, aange houden. Hij zou heden voor den officier val justitie worden geleid. Zijn verzoek, om de patiënten in het ziekenhuia te morgen bezoeken, werd ingewilligd. Eiaanhuth was zeer onder den indruk. De toestand der gewonden ia in het al gemeen vooruitgaande. De 21-jarige A. Beinlich, uit Bottrop, die een oöbedel- fractuur en hoofdwonden heeft, ie er het ergst aan toe, en de 88-jarige Frau Ni ckel, uit Hamburg, ia van de H. Sacra menten voorzien, doch het gevaar voor haar leven ia nu geweken. De overigen hebben het ziekenhuis ver laten. Eerst gistermiddag ia gebleken, wie de 50-jarige vrouw waa, die bij het onge luk gedood werd. Zij bleek te zijn mej. Leweck, uit Buer-Scholven (Weetfaleni en had haar dochter, die, in Amsterdam werkzaam ia, bezocht. Haar lijk ie naar het Wdlhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd voor de sectie. DE LOONSVERLAGING IN DE BOUW VAKKEN. Gisteravond heeft te Amsterdam de Ned. R.K. Bond van Bouwvakpatroons een buitengewone algemeene vergadering gehouden over het accoord in de bouw vakken, De vergadering heeft het aange nomen met 113 tegen 6 «temmen. Het aocoord ia thans door alle instanties aanvaard, behalve nog door den Alg. Nederlandechen Bouwvakarbeiderabond, welke nog een referendum zal houden. NIEUWE VERLAGING BIJ DE SPOOR WEGEN. Voorstel van da directie te wachten. In de gisteren gehouden oonferentie tusschen da directie van de Nederiand- sche Spoorwegen en den personeelraad. deelde de directie mee tot haar leedwe zen verplicht te zijn, in verband met de steeds slechter wordende ontvangsten, binnenkort een voorstel ,te moeten doen tot verdere loonsverlaging. Hierover aal de personeelraad zoo spoedig mogelijk nadere schriftelijke mededeelingen ont vangen. De directie deelde mede, dat ie drijfs resultaten nog veel slechter zijn d%n zij sich in Juni had voorgesteld. NA HET CONFLICT IN LANCASHIRE. Heden werkhervatting. De algemeene raad van wavers heeft de overeenkomst, welke dezer dagen in ,de katoenindustrie is getroffen, goedge keurd. De overeenkomst ia reeds onder teekend, zoodat heden de spinnerijen zou den worden heropend. kale maahdan geleden, dat da poatloopaf van de naburige koifiaonderneming doos een koningstijger werd aangevallen, doch dank aij zijn tegenwoordigheid van geest er met een lichten baal over zijn linkerarm afkwam, terwijl de tijger door den man met zijn kapmes een al&g over zijn snuit kreeg, wat vooa bet beest aan leiding waa, er vandoor te gaan. On danks het gevaar, blijkt een der werken de mannen de schuilplaats te hebben ver laten om de «wijnen te verjagen. Plotse ling opgeschrikt door hulpgeschreeuw en gekreun, liet de tweede zioh naar be neden afglijden, teneinde hulp te verlee- nen. De derde, die achteraan kwam, kon nog juist opmerken, dat een koningstij ger er met zijn tweeden kameraad van doorging. Hij achtte het geraden hulp uit de naburige kampong te halen. De com mandant der veldpolitie heeft dadelijk na aankomst maatregelen genomen om de lijken der beide slachtoffers te bergen en den tijger neer te leggen, wat hem 'a avonds gelukte. Het bleek een bijzonder groot exemplaar, van het mannelijk ge slacht, een zoogenaamde solitair. Hij mat van neuspunt tot staart 2.30 meter. Het dier had over den enuit een litteeken van een kapmessnee en is dus dezelfde ko ningstijger, die den pontlooper had aan gevallen. ONTPLOFFING OP DUIKBOOT. Aan boord van de Fr&neche duikboot Persée" heeft, toen het vaartuig zich tusschen de Briteche Kanaal-eilanden en het vasteland bevond, een ontploffing van de accumulatoren plaats gehad. Een tiental opvarenden werd gewond. Een sleepboot brengt de duikboot naar Cher bourg. ds getuigen was een zoon van verdachte. Hij verklaarde, dat hij zijn va der gewaarschuwd had, omdat de honden achter de eendenkuikens aanzaten. Zijn vader had toen het geweer genomen en had twee honden doodgeschoten. In een maag van een der honden had men ros ten gevonden van een eendenkuiken. Volgens het O.M. had verdachte eerst recht van schieten gehad ale de honden zich op verdachte'e erf hadden bevonden. Hij had wel tot zeer krasse maatregelen zijn toevlucht genomen. <Spr. eischte l 40 boete subs. 10 dagen hechtenis. De verdediger, mr. Jonker uit Gouda, bepleitte ontslag van rechtsvervolging. HET DRAMA TE PUTBROEK. De Hooge Raad zal Maandag 24 Octo ber het cassatieberoep be aandelen van den Vader en zoon Van den E.. uit Put- broek, die in hoogw beroep door het Ge- ■rechtahof te 's-Hertogenbosch zijn ver oordeeld in verband met het bekende drama te Puthroek en wel de vader tot 16 jaar gevangenisstraf wegens het voort- gezetmisdrijf van doodslag en de zoon tot 0 jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag. OMGEKOMEN. De runner E. Sperling nit Maassluis, «en der twee slachtoffers van de scheeps ramp met den baggermolen „Gamile Ma- silon", in de Golf van Biscaye. GEVECHT MET KONINGSTIJGER. Twee slachtoffers. In het Banjoew&ngieche in Oost-Java sliepen drie landbouwers in een nacht in een huisje op palen, dat ze in hun tuin hadden opgeslagen, teneinde hun djagoeng-aanplant te bewaken tegen de vele wilde zwijnen, die daar voorkomen. Bekend was het, dat «f ia die etmk k<s aiafitüftr» sijn. 98 htt iw Wf pw HONDENBELASTING. De politierechter te Utrecht veroor deelde terzake overtreding dar verorde ning op oe hondenixaasung den werk man 1. v, ki. te iJseetetem tot f 10 bjoete ot o dagen hecuterne, terwijl de kanton rechter te Utreoht terzake openbare dronkenschap sn het verwekken van nocntelijk burengerucht den werkman A. U., eveneens te XJseeietem, f 16 10 boe^e of 2 x 6 dagen hechtenis op legde, DC GOUDSCHE SCHOOLKWESTIE. Voor den Hoogte Road. De Hooge Raad heeft een cassatiebe roep benanaeld van den heer C. van der kj. te Gouda, de bakende schoolkwestie. Be heer Van der b. had zujn zoontje doen inschrijven op de openbare ecüoul co. 6. noch B. en W. hanuen dezeu leer ling geplaatst op een andere openbare ecuooi. i>e vader weigerde het kind naar dien schooi te zenden, waarop H en VV. net kind ambtsnaive deden ïnscbryvun op de o. L school no. 1. Van der E. is toen vervolgd wegens overiroaong der leerplichtwet, doen de kantonrechter te Gouda aprak hem vrij, Be rechtbank te Rotterdam vernietigde dit voms en veroordeelde verdachte tot f 6 boete, waartegen cassatie werd aan ga teekend. Voor requirant trad op M!r. G. Ter Laan, uit Utrecht, die betoogde, dat som- moge gemeenten den loateten tijd, ia ver band met de crisis, wülen aikomen van de boventallige onderwijzers en daartoe een verechmvingssyeteem ten aanzien van de leerlingen toepaseen, waartoe uj met bevoegd zijn. Er is verzet hiertegen ge rezen, zoowel bij de oudere ale by de or ganisaties van onderwijzers. Pleiter lichtte een 6-tal cassatiemid delen toe, waarin hij o.m. vast stelde, dat de rechtbank geen recht heeft gedaan op requirant's verweef, dat de ambtshalve inschrijving wettelijksn grondslag mist en onverbindend ia. Pleiter betoogde dat B. en W. geen bevoegdheid voor zulk een overschrijving hebben, en zag in den onderhavigen maatregel hetzij „schorsing van het on derwijs", hetzy „vermindering van het onderwijs" ,tot welks maatregelen niet B. en W„ doch de gemeenteraad, dient te besluiten. De procureur-generaal aal over 14 da gen conclusie trokken. HUN KIND GEDOOD EN BEGRAVEN. Het gebeurde te Moordrecht Gisteren heeft de Utreohteche Rechte bank uitspraak gedaan in het straJpro- oes tegen de 26-jarige koopvrouw en den 35-jarig an schipper, verdacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, althans zware mishandeling, den dood tengevolge hebbende, op een ongeveer 6- jarig meisje, wier lijkje zij later onder de gemeente Moordrecht hadden begra ven. 1b eerste instantie had de officier te gen den man 4# jaar gevangenisstraf geëischt en tegen de vrouw, de moeder van het kind, twee jaar en acht maan den. De rechtbank verwees de zaak eohter terug naar den rechtercommissaris, ten einde een nader onderzoek in te «tellen. Toen veertien dagen geleden de zaak opnieuw door de rechtbank in behande ling werd gepomen, eischte de officieT tegen den man vier jaar gevangenisstraf en tegen de vrouw één «jaar gevangenis straf. De rechtbank heeft nu den man tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld en de vrouw vrijgesproken, daar zij het haar ten laste gelegde niet bewezen achtte. BUURMANS HONDEN GEDOOD. Voor de Rotterdamsche rechtbank had de 59-jarige veehouder A. B. te Moor drecht zich gisteren te verantwoorden te gen de beschuldiging dat hij op 28 Mei twee honden van zijn buurman zou heb ben doodgeschoten. Verdachte bekende. Be honden hadden een aanval gedaan op eenige eendenkui kens, in een echeidingeeloot tusschen het land van verdachts en dat van lijn buur- nu M VI, Ji Bm, Athletiak sa Wialrsnnsn. Goudsrak. Het T.H.0.R.-lid F. de Jong heelt m üe Zondag langs de Gouwe te Uouda gehouden wielerwedstrijden, uit geschreven üuor de rennneraclub „Ex celsior" keurige (fuccessen behaald. In bet eprintnummer over 300 M. won hij den eereten prijs en in de iange-afstand- race Goudar—Waddmxveen werd hij derde. Beze sportman, die 's zomers athletiek beoefent, is voornemens het wintersei zoen voor de wielersport te benutten. Baar dit zijn eerste wielerwedstrijd was, waarop ook geoefende rijders uitkwamen, opent het resultaat goede verwachtingen voor de toekomst! Ongetwijfeld valt bet voor een deel toe te schrijven aan onzen dorpsgenoot, den heer üjef Cfaixe, die zien vroeger reeds in de wielersport be kwaamde en die thans op de door hem zelf gemaakte home-trainers verschillen de he&nehbers tot rasechte wielrenners opleidt. Propagenda-aVond van T.H.O.R. Gouderak. De gymnastiek- en athletiek vereeniging T.H.U.it. geeft Zaterdagavond 1 Octoner op het terrein by de gymnas tiekzaal een propaganda-avond. Om uur zal een wegwedstrijd over 3X K.M. gehouden worden. Be start niervan is voor de woning van den heer M. v. d. Laan, terwijl het keerpunt zal zyn ter hoogte van de steenfabriek van uen heer Van Vliet en de finish op het dorp by het gemeentehuis. Br. Beekenkamp alhier, lid der Pro vinciale Staten van Zuid-Holland, die keurige pryzen ter beschikking stelde, zal om vyl uur het startschot lossen. Om 6 uur zal de gymnaatiekvereeni- ging T.H.O.R. een optocht door het dorp maken, voorafgegaan door de muziekver- eeniging „Caecüia", die zich tevens zal doen hooren by de t urndemons tra tie. Daaraan zal de keurploeg van den Goud- schen Turnkring medewerking verieeaen. Tenslotte zal ook de plaatselijke zang vereeniging „Euphinia" eenige nummers ten beste geven. Door de samenwerking der vereenigingen ia due een grootachen propaganda-avond georganiseerd. Moercapelle. Zondag speelde de voet balclub „Blauw Wit I" tegen „Haast recht I". De uitslag was 42 in het voordeel van Haastrecht. „Hlauw-Wit II" speelde tegen „Boe- koopsohe Boys V" en won met 13—-2. MEVR. PHILIPSENBRAUN. Zwemster Gif De heer Philipsen heeft, naar da Tel. verneemt, van mevrouw Braun een schijven ontvangen, waarin zij mede deelt, dat haar dochter nimmer meer aan wedstrijden zal mogen deelnomen. Do Amerikaansche doctoren, die mevr. Phi- iipaenBraun te Los Angelos hebben behandeld, hebben haar dit ten zeerste afgeraden. Zelfs staat het nog te bemen at de beroemde zwemster ooit weer zal mogen zwemmen. Mevrouw Philipsen is door de hooge koortsen, die zy door de insectenbeet heeft gekregen, zeer afgevallen en het kan nog langen tijd duren, voordat zij geheel hersteld zal zijn. Mevrouw Braun is met haar dochter met de „Damstardijk" op weg naar Ne derland. Op 11 October zal de boot te Liverpool aankomen. SCHMELING SLAAT WALKER. Te New York is voor ongeveer 30.000 toeschouwers ds met spanning tegemoet geziene match tusschen den Duitschen zwaargewicht, ex-wereldkampioen, Mak Sc h meling en den Amerikaan Mickey Walker gebokst Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de wereldkampioen Sharkey ena de oud-titelhouders Tunny en Dempsey. In de achtste ronde werd Walker drie maal gevloerd; toen hij voor de derde maal overeind kwam, was zijn toestand zoo, dat zijn menager, MacKearna, de handdoek in den ring wierp, waardoor Schmeling in de achtste ronde overwin naar werd. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Sept. Getrouwd: T. Stout en H. van Waas- bergen L. Haak en E. Petrusma J. C. Knopperts en J. Heuvelman. Overleden: M. den Outer, 70 j., *cht- genoote van J. Visser. OUDEWATER. Van 15—21 Sept Geboren: Albertus, x. van J. de Borst •n A, Blosmheuvel Jansje, d van M. Achttrbwi «a A- 0- Pwï JHtit M».|-

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 2