LandDouu en Meen. Aladdin en de Tooverfluit. Gemengd Nieuws. Sportnieuws. Rechtszaken. Varia. Wenken Pluimveehouders. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. BLA» NICUWtBLAD VOOR EUID-HOU.AND EN BTHECHT. Bcheenlmveinehe Coureirt WOlNtOAB I OCTOBER im Donderdag g October. Hilvwium. A.VJt.0. 8—10 Cimmafoon; 10—10.16 Morgenwbding; 10.18—dü.3Q Gramofoon, 1OU011 .~^'i (Piano «n Viool;, U—11.80 Mevr. R. Lotgering—HiUetoand ovar: „Varia ties m soepen"; 11.30—12 Varrota So- listenoonoerti 13—2.16 Concert door het A.V.iiO.-Kamer-Orkest en öramo- fooni 2.30—3 Ml. Ph. G. La ChapeUe draagt voor: 8—4 Concert door het En semble Maro^lo Lanlredi;' A6 Zie- k»uur: 6^ Radio Kinderkoonang: 6.30-8.30 Concert door het OUroep-Or- fï": W*»P»d»t|e door den heer H. Hollander; 7—730 Vervolg Concert en Mevr. Ida de Leeutr van Reea over de aa. Raai- en Knipcur- eua; 7.30-m Dr. C. H. Sluiter „bi ieuwate ontdekkingen in 't Heelal; 88.06 Nieuwaberichten; 8.058.16 Gramofoon en Fred Fry over de a.s. Engelsche leasen; 8.16—8.16 Üoncert door het Ooncertgabouw-Orkest; 8.16— pl.nj. 10 uur Uitzending van het twpe- de bedrijf van de Opera „II SeraglioV; 10 uur Vervolg Concertgebouw-Orkest; pl.m. 10.90Hl Kovacs Lajo® en zijn Orkest; 1111.06 Nieuwaberichten; 11.0612 Kovacs Lajos en «ijn Orkest Huizen. K.R.O. 8—0.16 Concert; N.CiL V. 1010.15 Gramofoon; 10.1610.46 Morgendienst door Ds. G. W. ran Deth; 10.46>11 Gxamofoon; KJLO. 1111.30 Gxamofoon; 11.8012 Godsdienstig halfuurtje; 12.162 Gonoert door het K.iR.O.-Orkest; N.C.R.V, 2-a3 Cursus fraaie handwerken; 33.30 Vrouwen- halfuurtje; 46 Zeemansuurtje; 6— 6.46 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5.46—6.46 Orgelconcert; 6.46—7 Cursus Knippen en Stofversieren; 7— 7.30 J. XL Hommers over: „Zendings liefde"; 7.468 Nieuwsberichten; 8 uur Uitzending van de Openbare Ver gadering uitgaande van de Contact commissie der drie Geref. Jeugdbonden na afloop Nieuwsberichten; daarna Tot 11.80 uur Gramofoon. Vrijdag 7 October. Hilversum. V.AJR.A. 8 uur Gxamofoon, V.P.R.O. 10 uux Morgenwijding; V.A. R.A. 10.15 uur Gramoioon; 11.16 uur „Onze Keuken" door P. J. Kers Jr.; 11.45 uur Voordracht door Hetty Beck; A.VJR.O. 122 Concert door het A.V. R.O.-Klein-Orkest en Gramofoon; 2 2-30 Gramofoon; 2.304 Concert door het A.V.XLO.-Kamerorkest en Gramo foon; V.A.R.A. 4 uur Gramofoon; 4.40 uur Na Schooltijd; 6.20 uur Gonoert door het V.A.RA. Klein-Qrkeet; 6.40 uur J. W. Matthijsen over: „In den landbouw"; 7 uur Orgelconcert; 7.16 uur Concert door het VA.JUA Klein- Orkest; VJPJl.O. 8 uur Cursus» Cate chisatie Nieuwere Kerkgeschiedenis. Spreekster: Mej. Dr. N. A. Rruining; 8.30 uur Concert; 9 uur Cursus. Enkele vraagstukken "uit het maatschappelijk arbeidsleven. Spreker: Br. A. Gcroene- veld; 9.30 uur Concert; 10 uur Nieuwa berichten; 10.16 uur Lezing over: Niéu we Zakelijkheid. Spreker: B. Blinxma; 10.45 uur Gramofoon; VAJLA. 1112 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—8-16 Concert; 10— 11.30 Gramofoon; 113012 Halfuur tje voor zieken en ouden van dagen; 12.161.45 Concert door het K.R.O.- Sextet; 23 Solisten-Concert (Zang en Hano); 34.30 Concert door de Hol- landsche Kamermuziekvereeniging 4.30 6.30 Concert door het KJLO.-Orkeet; 6.306.15 Gramofoon; 0.16—6.45 Al- bert Vogel over: „Welsprekendheid"; 6.45—7.10 Piano-reoital; ,7.10—7.30 Ir. A. S. Fransen v. d. Putte over: „Rusland en Siberië"; 7.45—8 P.T.T.- kwartjertje; 8—0.15 Concert door het KR.O.-Orkeat; 9.16—8.30 Nieuwsbe richten; 9.30—11 Gonoert door het „The K.R.O. Boys" en Gramofoon; 11 12 Gramofoon. Benschop. Be heer A. Rietveld Czn. la Vrijdag voor de Arrondissementa-Recht bank te Rotterdam beëedigd als make laar in onroerende goederen. Benschop. Do heer Adr. Verdouw, hui ze „Geertje", is benoemd tot vaakvoerder van de Ned. V&rkensoentr&le voor da ga- meenten Benschop en Polsbroek. Gemeenteraad. Gouderak. Do gemeenteraad vergadert Woensdag 5 October, n.m. 7 uur, (er vaststelling van de gemeente-begroeting 1933. Laagst» Inschrijver. Haastrecht Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft aanbesteed bet verbroeden van het weglichaam, het aan brengen van klei- en tegelbestratingen en het verrichten van bijbehoorehde en bijkomende werken op verschillende ge deelten van den verkeersweg Hilljgers- bergKruisweg, een en ander in de ge meenten Hillegersherg, Bergschenhoek en Bleiswijk. Laagste inschrijfster was de heer N. van Leeuwen alhier, met f 64,678. Raadsvergadering. Hei- en Boeicop. De gemeenteraad komt Donderdagmorgen 6 Ooiober in openbare vergadering bijeen, tor behan deling van onderstaande onderwerpen. Mededeelingen. Vaststelling geiueentebe- grooting 1933. Benoeming arinmeoster. Benoeming lil schoolcommissie. Beroe ming lid waterleidingcpminissie. Rond- vraag. W) Voor het exameif'wiskunde L. 0. slaagde het hoofd der Openb. Lag. School de heer H. J. van Strien. Gestorven vee. Hei- en Boeicop. Het afgeloopen kwar taal bedroog het aantal aangiften van ge storven vW in deze gemeente slechts 17 stuks, verdeeld als volgt: 8 koeien, 4 var kens en 10 kalveren. Door een der oontroleuri van de crieie-zuiveloentrale ia tegen den veehou der K. alhier prooee-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de crieiasuivel- wet 1932. De aardappeloogst Jaarsveld. De aardappeloogst ie hier in vollen gang. Kwaliteit en opbrengst zijn goed, doch de prijs laat zeer veel te wenschen over; deze varieert van f 1 tot f 1,50 per H.L., zoodat de teelt van aard appelen dit jaar wel weinig loonend zal zijn. Vele menschen, die alleen aardap pelen voor eigen verbruik verbouwen, hebben door de goede opbrengst nog aar dig wat verkoopen. Het ia te hopen dat de prijzen epoedig wat stijgen, want vóór 1 November, den datum'tot het be talen der landpaoht, zullen, bij de gerin ge verdiensten, de meeste menechen zich wel genoodzaakt zien, hun aardappelen te verkoopen, om aan hunne verplichtin gen te kunnen voldoen. De werkloosheid. Jaarsveld. De werkloosheid ie op 't oogenhlik in deze gemeente iets vermin derd, doordat verschillende menschen nu werk hebben met het rooien van aard appelen. Vele arbeiders hebben nu of eigen werk, of kunnen hiervoor bij an deren terecht. Ook zijn er enkele geluk kigen, die weder kabelwerk hebben ge vonden. De crisis-varksnswei Loplk. Aanvankelijk bestonden 'hier te gen de uitvoering van de crieis-rarkena- wet nogal bezwaren. Men meende niet te moeten overgaan tot het merken der dieren maar allengs hebben bijna alle varkenshouders zich bij de uitvoering neergelegd en de daarvoor in aanmer king komende dieren laten merken. Moordrecht In den nacht van Zater dag op Zondag is een winkelruit van het sigarenmagazijn van mej. H. door een steen verbrijzeld. De heer W. P. Rijneveld slaagde dezer dagen te Utrecht voor het examen anylist. Uit de gemeentekas zal een bedrag van f 300 worden beschikbaar gesteld voor het verstrekken van kleeding en schoeisel aan ondersteunde werkloózen. Moercepelle. De rijksveldwachter heeft proces-verhaal opgemaakt tegen K. uit lierkei, wegens het jagen zonder vergun ning. i Nieuwer kerk a.d. IJ «tel. Het gemeen tebestuur heeft aan den minister van binnenlandschë zaken verzocht de rijks steunregeling ook geldig te verklaren voor de werkloozen, afkomstig van de baanverzakking, de binnenscheepvaart, de sigarenmakers en de arbeiders afkom stig van de steenfabriek. Ten kantore van de arbeidsbemid deling staan &ls werkzoekenden inge schreven 10 metselaars, 8 chauffeurs, 86 losse arbeiders, 11 landarbeiders, 11 grondwerkers, 8 timmerlieden. Totaal 91 personen. De minister van defensie heeft aan den dienstplichtige E. van den Berg van de lichting 1931 voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kost winnerschap. Ottoland. Aan de rereeniging „Het Hoogeland" te Arnhem hebben B. en W. vergunning verleend tot het houden van een openbare collecte in November. Gemeenteraad. Reeuwijk. De gemeenteraad vergadert Vrijdag 7 Ootober, n.m. 2 uur, ter behan deling van de volgende agenda: 1. Opening; notulen, mededeel ingen» 2. Voorloopig» vaststelling dar reke ningen 1931. 3. Voorstel B. en W. tot vaststelling van een belooning voor plaatsvervangen de hooiden van scholen. Ingevolge een missive van Ged. Staten moet de beloo ning bij raadsbesluit worden vastgesteld. 4. Aanbieding van bet beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting ia ver richt 5. Voorstel van B. en W. afwijzend te beschikken op het verzoek van de R.-K. Vereeniging „Moederzorg" om f 25 sub sidie. 6. Adres van kweekers inzake steun- verleemng. Betreffende dit adrea doen B. en W. geen voorstel. Aan hulpbehoeven de kweekers steun te geven, zooals aan werkloozen, kunnen B. en W. niet aan raden. De kweekers zouden dan ook moe ten komen stempelen. 7. Eenige verzoeken om vrijstelling van hondenbelasting, 8. Nu aan de Korte Groene Bree wordt gebouwd, moet de rooilijn vastgesteld worden. B. en W. stellen voor die te be palen op 7 meter uit het hart van den weg. 9. B. en W. stellen den raad voor het vischrecht in Plas Elfhoeven openbaar te verpachten voor 6 jaar. Er wordt in die plas veel door hengelaars gevisoht. De tegenwoordige pachter liet dit toe, doch om onaangenaamheden te voorkomen, ware het gewenscht, den nieuwen pach ter het recht te geven van iederen hen gelaar f 0.60 per seizoen te vragen. 10. B. en W. hebben geconfereerd met den pachter van het land (nog niet in gebruik genomen grond bouwterrein, ge legen aan den straatweg), die vroeg,'*)in vermindering van huur. Het bleek ge wenscht. den heer P. de Vos voor 1932 en 1933 inplaats van f 121 f 75 per jaar te laten betalen. 11. Voorstel van B. en W. betreffende diverse verpachtingen. 12. Besprekingen betreffende plas Klein Elfhoeven. 13. De verordening op de winkelslui ting, genomen op 16 Augustus, betref fende de winkels aan den Wieth. Vente- weg, moet worden ingetrokken. Een Za terdagavondsluiting van elf uur wordt niet toegestaan. 14. Aanbieding begrootingen 1093. 15. Voorkomende zaken; rondvraag en sluiting. Vrijheidsbond. RssuwIJk. Zaterdagavond heeft de afd. Reeuwijk der Liberale Staatspartij Do Vrijheidsbond eon ledenvergadering ge- NIEUWE BRUG. De boog van de nieuwe hefbrug te B&rendrecht heeft Maandag de grootste hoog te, n.l. 61 Meter, bereikt. Bij gereedkoming zal deze brug de grootste in haar soort in Europa zijn. 1 houden in het café van den heer N. J. v%n Dam, onder voorzitterschap van den heer J. Rear. De heer G. van Spongen, penningmeester, deed rekening en ver antwoording van zijn beheer. De reke ning werd nagezien en volkomen accoord bevonden door de heeren J. van der Heu vel en P. Verwaal. Aan do beurt van afp treding waren als bestuurslid de heeren G. van der Laan, G. Breedijk en Joh. van der Star, die met groote meerderheid werden herkozen. Op de aanbeveling voor de candidaatstelling voor het lid maatschap der Tweede Kamer werden geplaatst: 1. G. Roos, 2. S. E. Bierse- ma, 3. Mr. H. J. Knottenbelt, 4. Dr. I. H. Vos, 6. Mej. Westerman, 6. Prof. Dr. W. D. Erdmans, 7. Prof. Ingr. C. L. r. de Bilt, 8. Mr. G. A. Boon. Daarna kwam de vraag ter tafel of de vergadering voor werkverschaffing was. Men had voornamelijk het oog op het dichten van den Blindeweg. Eenige leden waren wel bang dat het werk te duur zou uitkomen, doch de meesten vonden werkverschaffing veel beter dan steun- uitkeering. Dit was nu een mooie gels- genheid voor^de gemeente om zonder veel kosten een nuttig werk door werkloozèn te laten verrichten. Wegens het late uur kon de agenda niet worden afgehandeld en werd beslo ten aanstaanden Zaterdag wederom een ledenvergadering te houden. Waddinxvssn. Tot reservemerker van de varkenscentrale is benoemd de heer G. Zwanenburg. Gevonden: Een ceintuur en een por- temonnaie met inhoud. BRAND IN HET KON. NED. METE OROLOGISCH INSTITUUT. Ver bode» lasch methode. Gistermorgen even voor negen uur brak op den zolder van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut in de Bilt brand uit. Het vuur greep snel om zich heen en de toestand liet zich ernstig aanzien. Gelukkig was er voldoende hulp om alles, wat van waarde is, uit het gebouw te halen. De brandweer, die asaitentie had ge kregen van die te Utrecht, was spoedig den brand meester. Tegen 10 uur was het vuur bedwongen en het gevaar voor uit breiding geweken. De zolderverdieping is grootendeels uitgebrand. Het registratiegebouw van het instituut heeft zeer veel geleden aan waterschade. Voorloopig is dit totaal onbruikbaar. De administratie zal worden ondergebracht in het oude Gemeentehuis aan den Utrechtschen weg. Het militaire vliegveld te Soesterberg 47. Nog maar net op tijd. De elfen hadden al gehoord, van Aladdin's ont snapping en ze waren met him moeder en de kabouters naar Sheik's woning ge gaan, om, wanneer Aladdin nog niet te ruggekeerd was, den kleinen kluizenaar uaar hun woning te sleepen. Eerst had de fee hem in een Marabout veranderd, dan hadden ze een geleerde vogel in huis, zei ze lachend. De twee zwartjes hadden hem al half door het luik gfts eleurd en de elfen trokken joelend en schaterend mee. Aladdin's komst joeg *e •ohter op de vluoht en holdeboldex vlof» heeft voorloopig den draadloozen dienst van de Bilt overgenomen. Begrijpelijkerwijs ondervond gisteren de dienst eenige stagnatie. Wat de oorzaak betreft, kan nog wor den medegedeeld, dat eenige monteurs bezig waren met het lasschen van buizen, waarbij een steekvlam wordt gebruikt. Dit geschiedde tegen het nadrukkelijk verbod in, daar in Rijksgebouwen nimmer op dergelijke wijze laschwerk mag ge schieden. HARING UIT DE MARKT. De regeering heeft zich bereid ver klaard een credietregeling te bevorde ren, waardoor het Visscherijbedxijf voor eigen risico in etata gesteld wordt, tij delijk haring uit de markt te nemen. Het bestuur der Reedersvereeniging voor de Ned. Haringvisscherij is met de uitvoe ring van deze regeling belast. INBRAAK IN EEN STATION. Brandkast wsggshaald sn geopend. Gisternacht is een inbraak gepleegd in het station der Staatsspoorwegen te Aals meer. Er wordt een bedrag van ongeveer f 2000 vermist. De stationschef en zijn gezin wonen boven in het station, doch zij hebben niets gehoord. De inbrekers zijn aan den kant van het perron binnengekomen, waarna zij een zeer groote ruit in het kantoor uitgesneden hebben. Deze ruit werd later onbeschadigd teruggevonden. Zij klommen naar binnen; maakten de deur aan de binnenzijde open en namen uit de loods naast het station een krui wagen. Daarmee hebben zij een kleine brandkast naar buiten gereden. De kast is aan het einde van het langste per ron bij de rails teruggevonden. Er was een gat in geslagen, waardoor de daders er in slaagden zich den inhoud toe te eigenen. DE LOONEN IN HET BOUWBEDRIJF. Accoord aanvaard. Het resultaat van het referendum in gesteld onder de leden van den Neder- l&ndschen Bouwarbeidersbond over het al dan niet aanvaarden van het accoord inzake loonsverlaging is beiend gema. Het aantal door den bond verzon.' stembiljetten bedraagt 81.227, ingekomen zijn 24.925 biljetten. Voor de tuaschm- tijdsche contractswijziging zijn 14.819 stemmen uitgebracht, tegen 9847 stem men, blanco 788. Eenige stemmen waren van onwaarde. De voorstellen van het bestuur zijn du» met groote meerderheid en thans doftni- tief aangenomen. algemeene amnestie. Het heet, dat de Italiaansche regee ring het plan overweegt tot het afkon digen van een algemeene amnestie ter gelegenheid van den tienden herden kingsdag van den opmarsch naar Rome. Dom dag aal don S8stsa Ootober worden geTierd. Er lijn tijdens het fascistisch regime wel reeds eer amnesties afgekon digd, doch «ij blijven tot dusver beperkt tot gewone gevangenen. Bij deze gelegen heid zullen naar men gelooft, ook de po- ltieke, d.wjü. anti-fascistische veroordeel den onder den maatregel vallen. Duizen den ondergaan thans straffen voor lei ten, zooals het lidmaatschap van een verboden vereeniging of het verspreiden van anti-fascistische literatuur. Ook zou de maatregel de naar de eilanden gede porteerden omvatten. Tot dusver had Mussolini weinig zin in een dergelijke amnestatie. Men sohijnt echter thans van oordeel te zijn dat ze een zeer guasttgen Invloed zou hebben op het vertrouwen van het buitenland in den f&scistiscnen staat. i OMGEKEERDE WERELD. Frauduleuze Invoer van boter. Tengevolge van de crisis-zuivelwet zijn de boterprijzen in ons land dermate gestegen,, dat het loonend schijnt te zijn boter uit Duitschland in ons land binnen te smokkelen. Het prijsverschil bedraagt ongeveer 25 cents per pond, zoodat er slechts bij grootere partijen wat te ver dienen valt. Degenen, die deze Duitsche boter in ons land binnensmokkelen, zijn tot nu toe meestal arme Duitsche grensbewo ners, die op den terugweg koffie, thee of tabak van Nederland naar Duitschland invoeren, aldus de „Msb.". Zoo wordt de smokkeltocht dubbel productief gemaakt. Zaterdagavond werd te Tegelen een Dultscher aangehouden, die van K&lden- kirchen kwam en een groote hoeveelheid boter bij zich droeg. Ds wegwedstrijd van T.H.O.R. Goudsrak. Zooals reeds in het kort ge- meid hield de gymnastiek- en atuletiex- vereemging T.H.U.R. een wegwedstrijd over 8 H K.M. waartoe de goedkeuring was verkregen van B. en W. en den Goudschen Athietiekkring. Dr. Beekenkamp, lid der Prov. Staten van Zuid-Moiland, die voornemens was het startschot te lossen, was tot zijn spijt verhinderd. Daarom verzamelde de voor zitter van T.H.O.R., de heer P. M. Begen, klokke vijf de 22 deelnemers aan de start. Acht van de 30 ingeschreven loo- pers waren dus niet verschenen, van wie enkele# zonder kennisgeving of geldige redenen. Met groote voldoening consta teerden we, dat er vooral onder de jonge athleten veel animo komt voor deze uit muntende wintersport. Het traject was zwaar. Na de start bij den heer M. d. Laan ging het in straf tempo over het Gouderaksche dorp, waar een groot aantal toeschouwers de loo- pers gadesloeg. Het was dan ook een prachtig gezicht zoo'n twintigtal frisscne gezonde kerels te zien strijden, alion ge stoken in hun keurig verzorgd veieeni- gingscostuum. Het keerpunt was ter hoogte van den heer Van Lange. Tot zoover was het ge durende 2000 meter goed gegaan, van wind af, doch nu moesten de deelnemers terug tegen een sterken wind in. Dat werd een zware 1500 meterstrijd, hetgeen ook wel blijkt uit den reeds vermeldon stand, die bij het keerpunt en aan do finish bij het gemeentehuis, nog al wat verschilde. Vooral in de acnterate gele deren, waar de jonge loopers elkaar fel bekampten, omdat ze nog niet zoo goüeel zeker zijn van hun afstand, werd vaak van plaats verwisseld. Aan den kop werd er tegen wind zolfe nog een schepje opgedaan en de strijd om de eerste plaats werd geweldig span nend. De beide nieuwelingen, De Ruiter van de Boskoopsche Boys en Vrie-jekoop van Alphia, die elkaar op de 1500 M. tijdens de Lok-bekerwedstrijden zoo be- kampt hadden, wat toen met oen succes voor den Aphiaan eindigde, gavrn el kaar weer geducht partij, met als resul taat dat De Ruyter ditmaal als eerste de finish passeerde. Helaas bleven we ver stoken van de grote spanning over ds laatste 10 meter aan de finish, doordat de chauffeur van een autobus zeer on tactisch met de bus de weg versperde, hetgeen groote ontstemming verwekte bij de deelnemers. Ook het publiek, dat zich in dichte drommen bij de finish verza meld had en door de keurige medewer king der politie op voldoenden afstand stond opgesteld, toonde zich over dat storend optreden zeer ontevreden. Hoe snel er geloopen is, trots den sterken tegenwind, moge uit de tijden ze in hun hol terug. Sheik, in zijn ver momming, lag buiten adem voor de ope ning. 48. Aladdin gaf hem een droppel te drinken, en gelukkig, zijn oude vriend stond weer levensgroot voor- hem. Maar hij bleef een vogel, en hij zag er zonder ling uit in zijn nieuwe gedaante. Toch was hij blij, dat Aladdin hem weer tot zijn vroegere grootte terugbracht. Ook had hij een kwaden tijd achter den rug. De elfen hadden, geholpen door da ka bouter», dan boel danig bij hm opga- schept en zelfs hadden ze gedreigd, hem mee te nemen, wat ze nu ook bijna ge daan baddert. „De wist niet," zei hij, „dat ik zulke gevaarlijke buren had. En ik zal maar hopen, dat die betooveriqg niet blijvend is. Ik zal al dat kleine goed voortaan uit mijn nabijheid verjagen." „Och, je hebt er kwade en goede on der, net als bij ons," zei Aladdin, en hij daoht aan zijn vriendinnetje Aya met haar moeder, die niemand ooit kwaad zouden kunnen doen. tweede blad NIEUW»BLAD VOOR EUID-HOLLAND EN UTWK(|MXi Ichoenhovtnschi Counrrt WOENSDAG 8 OCTOBER 19»» hliiken De drie eeret aankomenden lie- JÏÏTden afstond binnen 12 minuten, dot XTgen snelheid van 17 a 18 K.M. per nur; dus een flink tempo per flets. Zeventien van de 22 loopers hebben het traject geheel volbrecht. De auto tan den beer A. Oskam, die de race volgde, pikte de rijf uitvallers op Aan het slot reikte de neor P. M. Beijen met een toepasselijk woord de prijzen aan de acht eerst aankomenden uit. Hij bracht dank aan Uien, die tot bet- wolslagen hadden.meegewerkt en in het bijzonder aan dr. Beekankamp vior den prachtigen beker en'aan de heeren 8. Ooms, caféhouder, voor de 'tu vertak en M. v. d. Laan, voor een prijs aaa bet eerst-aankomende T.H.O.R.-lid. Door het slechte weer kon de propa- ganda-avond van T.H.O.R., in samenwer king met de muziekvereeniging „Caeci- lia", de zangvereeniging „Euphoma' en de keurploeg van den Goudschen Turn kring, niet doorgaan. Ook zonder dat, kan T.H.OR. echter op een goede sportmiddag terugzien. Moercapelle. Zondag speelde de voet balclub „Moercapelle I" tegen „Boskoop sche Boys I". De uitslag was 3—0 in het voordeel van „Moercapelle". Moordrecht. Moordrecht I speelde Zondag voor de 4e klasse der K.N V.B. te Rotterdam tegen S.M.V. aldaar en won den strijd met 6—1. EEN BOEIENDE ALARMEERINGS- BEL In alle steden, waar hrandapparaten zijn opgesteld, wordt daarvan misbwük ge mankt door het opbellen van de brand weer „uit de grap". In Amerika is nu zoo'n alarmtoestel gemaakt, dat degene, die het gebruikt, vasthoudt tot de brand weer er is. IN DEN DOOD GEJAAGD. BIJ vergissing Voor de Rechtbank te Maastricht stonden terecht J. H. V., L. S. en J. H. van R., ter zake van geweldpleging op den Belg P. J. H. Preser. Op 29 Juni was Preser tijdens de star king aan de weTken van het Julianaka- naal te Born gekomen cm geld, wat hij te goed had, te halen Denkend, dat hij een wtrkwillige was, is hij door een groot aantal stakers uitgejouwd, met stokken geslagen en in de richting van de Maas gejaagd. De eerste verdachte wilde hem den pas afsnijden, wat hem niet gelukte. Preser liep de Maas in en werd door de beide laatste verdachten met steenen gegooid, terwijl hij in de diepte verdween en verdronk. Het 0. M., eischte tegen den eereten verdachte 2 jaar en tegen den tweeden en derden verdachte elk 4 jaar gevange nisstraf. het ongeluk te ouderkerk. De Rotterdarpsche Rechtbank deed uit spraak tegen den 39-jarigen W. 8. te Ouderkerk a.d. IJsael, die terechtgestaan had, omdat het aan zijn onvoorzichtig heid, te wijlen zou zijn, dat een zware kogel, die hij gebruikte voor het schóón- maken van een schoorsteen, van het dak van zijn woping was gerold en terecht gekomen op een 4-jarig kind, dat in een voetpad langs de woning aan het spelen was, waardoor dit kind ernstig aan het hoofd was verwond. S. werd ontslagen van rechtsvervolging. EEN DRONKEN INBREKER. Als verdacht van diefstal verscheen voor de Rechtbank te Rotterdam de 60- jarige groentenhandelaar Wi.. R„ die op 11 Mei uit den winkel van D. B. Lank- horst te Gouda 18 horloges zou hebben weggenomen. Hij bekende, dat hij er zeer veel spijt van had, dat hij Laak horst, die een vriend van hem is, zoo behandeld had. Maar de president merkte op, dat ver dachte stomdronken den winkel van zijn vriend was binnengedrongen en het geld om ziqh te bedrinken had gekregen door zijn trouwring te beleenen. Verd. had bij zijn daad leven genoeg gemaakt en zelfs languit achter de toonbank gelegen, maar de benadeelde bleek wat doof te zijn. Verdachte was in het derde jaar van zijn proeftijd voor een voorwaardelijke veroordeeling. Het 0. M. eischte daarom 4 maanden gevangenisstraf. DIEFSTAL. Voor de Dordtsche Arrondissements- Rechtbank stond terecht mej. Van der I., geb. S.r te Heukelum, beschuldigd, dat zij op 11 November ten nadeele van den heer G. van Wijnen en diens echtgenoot» «en portemonnais met lenig kleingeld ent vreemd had, Ds sohtgenooto van dsn heer Van Wijnen had da portemonnais gelegd op een kast in de keuken; ae had ver dachte de keuken »en gaan en toen verdachte was vertrokken, «eek de part* monnaie verdwenen. Door deze en nog enkele getuigenver klaringen .achtte de officier het feit be wezen én vroeg f 26 boete subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak 14 Ootober. KANTONGERECHT GOUDA. Uitspraken ven 28 September. Veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: P. V. te Rotterdam f 16 sub». 3 Ui H. J. A. te Borculo f 5 suba. 2 Verkeer belemmeren: S. J. S. te Delft f 6 subs. 2 d. h. Overtreding AfteidsweL J. de G. te Waddinxveen f 10 subs. 2 d. h.; C. E. G. 0. te Waddinxveen maal f 0.50 subs. 1 d. h. voor elke boete. donder -teeken van richting verande ren met een motorrijtuig: K G. Th. te Gouda f 3 subs. 1 d. h. Venten zonder vergunnirfg: J. W. 8., zonder bekende woonplaats, f 2 subs. 1 Zonder vergunning muziek maken: R. H. te Rotterdam f 2 subs. 1 d. h., met verbeurdverklaring van de mondharmo- niRijden op verboden weg: F. A. B. V. te Gouda f 2 subs. 1 d. h.; N. van D. te Nieuwkoop en G. J. S. van S. te Amster dam, ieder f 3 subs. ld. h, Voetballen op openharen weg: A. H. den R. te Gouda f 2.50 subs. 1 d. h. met verbeurdverklaring van den voetbal. Overtreding Boterwet: J. M. van D. te Waddinr^en, bij verast, f 10 subs. 2 Overtreding Motor- en Rijwielregle ment: G. A. v. d. W. te Rotterdam f 3 subs. 1 d. h. EEN OUD MIDDEL IN EEN NIEUW GEWAAD. Er bestaat wel geen produot, dat zich over de geheele wereld een zoo groote populariteit verworven heeft, als het huismiddel Aspirin. Om het publiek ook in de gelegenheid te stellen, bij aankoop van minder dan e»n buisje het origineele Bayer-product te ontvangen, heeft de Bayer-fabriek een nieuwe verpakking in den handel ge bracht, waarvan zij ons een exemplaar stuurde. Het is een gesloten zakje met oranje-band, inhoudende twee origineele tabletten met Bayer-kruia. hetwelk bij apotheker» en drogisten voor 10 ct. ver krijgbaar ia. Ook deze nieuwe zakjes worden op ds meest hygiënische wijze verpakt, zonder ook maar met een vin ger aangeraakt te worden. Verder deelde de fabriek ons mede, dat de prijs van de buisjes met 20 tabletten van 75 cent tot 70 cent verlaagd ia. naam afgaand», oorspronkelijk ln Stier marken thuishoort. Dit ia ook wel aan nemelijk, want de dieren rijn buitenge woon goed bestand tegen regen en koude. Hoe slecht het weer ook is, altijd verlan gen ze er vurig naar, in de buitenlucht te komen en als men 's morgens de deur tjes van het hok openzet, laten zij zelfs het voor hen klaargezette voer in den steek om zelf/ijverig, op zoek te «aan naar voedsel. /Men vindt ze nooit werke loos in een hoek samenschuilen en het is werkelijk een genoegen om hun vroolij- ken, bezigen aard te zien; tot diep in den winter zitten ze nog met voorliefde in de takken der boomen. Als er sneeuw ligt, behoeft men deze slechts oppervlakkig weg te ruimen en dadelijk zetten de kip pen met ijver het werk voort en halen de groene en halfverdorde grassprietjes onder de sneeuw vandaan, welke juist in den winter zoo goed voor hen zijn. Het voornaamste, wat wij in het belang van dit ras kunnen zeggen, is echter wel, dat het door zijn goed bestand zijn tegen de koude ook in den winter zeer be trouwbaar is in het leggen. WINTERVERLICHTINQ. X. Het kunstmatig verlichten van ds nachtverblijven van onze hoenders neemt meer en meer toe, omdat de pluimvee houders daardoor in slaat zyn om van de hoogere eierprijzen in den winter te profiteeren. De opzet er van is, om door het kunstmatig verlengen van de dag, de periode, waaarin de dieren eten kunnen, ongeveer gelijk te maken aan een voor jaarsdag, dus zoowat 12 uur. Of men de ze verlenging nu bereikt door in de vroe ge morgenuren, dan wel des avonds de lampen te laten branden, ia onverschil lig- Van veel belang is, dat de verlenging van den dag langzaam geschiedt, dus niet ineens de dieren een uur lang belichten, iryuxr iederen dag een minuut of tien langer, totdat het maximnm van 12 uur is bereikt. Worden de groote lampen gedoofd, dan moeten er gedurende een kwartier nog één of twee zwakke lampen blijven branden, de zoogenaamde achemerver- lichting, opdat de dieren gelegenheid hebben de zitatokken wser op te zoeken. Dooft men ze te snel, dan loopt men groote kans, dat de dieren op den grond hlijven des nachts, waardoor ze gemak kelijk kou vatten en vatbaar worden voor verschillende ziekten. Beschikt men over electrisch licht, dan is het beste om een tijdklok te ge bruiken, waardoor het in- en uitschake len van de lampen automatisch ge schiedt. Dr. W. VAN R. i(Nadruk verboden.) EEN HOENDERRAS VOOR EEN KOUD KLIMAAT. Het is van belang om een ras te hou. den, dat niet alleen goed legt, doch bo vendien voldoet aan de eiscóen, welke aan slachtkippen worden gesteld. Wit vleesch is daarvan wel de voornaamste; deze dieren hebben gewoonlijk ook witte pooten. Verder worden niet de zware, doch integendeel de middelmatige rassen het best verkocht. Een ras, DE lEPENSlEKTE. Iepen, dis sr nist door wor den aangetast Nu wij eenmaal da oorzaak van da ïapenoiekbe kennen, ia het gemakkelijk uit te ""«kan, oi een bOpaaUie iep vatr is voor ziekte of met. Laartoe wordt hg ingespoten met sporen van de zwam. Grap mum ulmi, die de ziekte ver oorzaakt. is de boom vatbaar, dan ver toont hij eenogen tijd na de inspiutiug tgewoonlgk 10—21 dagen) ds verBChgn- aeien van da ïepenziakta. Vanwege het lepenziekta-oomitó wor den dargalgka ^evoeügheidsproevan" op groote schaal genomen, ln Den Haag. Utrecht en Baarn heeft het Comité da beschikking over proeftuinen, waar tot dit doel meer dan 100 soorten en varië teiten iepen worden gekweekt. Nu is ge bleken, dat in het algemeen da Europee- sche en vooral de Amerikaaneche iepen- soorten zeer gevoelig zgn voor de ziekte, terwijl veraobillende van de Aziatische soorten een groote mate van onvatbaar heid vertoonen. Deze Aziatische soorten zgn waarschijnlijk zeer goed te gebruiken voor park- en straatbeplanting. Door hun wuivenden groei en kleine bladaren zgn za voor wegbeplanting echter niet ge schikt. Voor onze polderwegen hebben wij dus behoefte aan een anderen iep. Aan deze behoefte tracht het comité op da volgende wgze tegemoet te komen. Het is gebleken, dat met alle individuen van onze Europeesche soorten even vat baar zgn. Uit groote hoeveelheden zaai lingen van Europeeaohe iepen worden nu de minst vatbare uitgezocht. Hieruit wor den wederom die gekozen, welke door 'n goeden, reohtopgaanaen groei en Hink ontwikkelde bladeren de verwachting wettigen, dat zij voor wegbeplanting in aanmerking komen. Dit onderzoek vor dert jaren. Toch zijn er reeds thans en kele individuen gevonden, die minder ge voelig zijn voor de ziekte dan ony gewo ne „Hollandsche" iepen en die waar schijnlijk andere eigenschappen bezitten. In samenwerking met de praktijk zal dan moeten worden uitgemaakt, welke typen op den duur het meest geschikt zijn voor bepaling langs de wegen van onze winde rige lage landen. Er is geen boom be kend, die hier den iep èn in economisch èn in aesthetisch opzicht kan vervangen. Vandaar, dat het lepenziekte-oomité het zoeken naar iepen, die niet door de iepenziekte worden aangetast, als een der voornaamste punten op zijn programma heeft geplaatst. gen van andere vergaderingen, terwijl lk toch ook wel de veronderstelling mag uitspreken dat U, als iemand, die rich soo voor da saak interesseert, ook wal die vergaderingen persoonlijk aal heb ben meegemaakt.. Ik wil hier nog wel even een en ander releveeren. De B. v. Kaaspr. heeft, in uitzondering van de Centrale Orgaoisa- iies, die het al veel eerder wisten, niet vóór de aankondiging van de wei, in de courant er kennis van genomen. De voor zitter heeft 2 dagen daarna door bijzon dere bmatandigheden een vergadering meegemaakt, waar de centrale organisa ties waren uitgenoodigd en waar hem bleek dat dezen reeds van ta voren hadden kennis genomen van wat sou gaan gebeuren. Tevens is hem toen ge bleken dat de bestuurafuuoiiea al ver deeld waren, alvorens do kamera het wetsontwerp in behandaling kregen. Er was in dien tussuhentijd onmoge lijk een algemeene ledenvergadering bij een te krijgen, en ook al wa» dit mogen- lijk geweest, ook dan nog was do kans op eenig nuttig effect er zeker niet ge weest, omdat toen niet, zooalo nu, tot de menigte was doorgedrongen, wat de gevolgen van de wet waren, terwijl tevens alle kans van slagen afwozig was, om dat de Centrale Org. me lewerkten aan de wet en dus tegen een actie wa ren en dit nog zijn. Ook waren zeker 8 provincies vóór de wet. Toen heeft de voorzitter van dsn B. v. K. het uiterste geprobeerd om andere gedachten hg te brengen bij de betrokke nen; hg heeft gewaarschuwd dat hwt zou gaan zooais het is gegaan met de hef- ling, gewezen op het socialisatiegovaor aan de wet verhonden, er zgn adressen verzonden naar de Eerste'en i woede Ha mer, maar net éen noch het ander urncht heiyen. „De Froducent" en andere cou ranten hebben voldoende de houding van uen Bond weergegeven, maar niemand neeft toen zgn stem mede laten hooren. Zegt dit allee den heer R. met genoeg? Ais u wertelgk zoo kort van memorie zijt dat u dit alles zgt vergeten, dan hoop dat bovenstaande er toe zal hebben bijgedragen om een en ander weer wat te frisschen. ik ben overtuigd, dat u dit alles werkelijk vergeten zgt, want an ders had u zeker uw verwgten naar een andere zijde gericht, n.l. tot de Cen trale organisatie, die in dezen niet van schuld zijn vrij te praten, doordat heb hen meegewerkt aan de totstand koming van de wet en welken die wet tot op heden nog verdedigen en zoudt u er zich zeker wel voor gewacht hebben deze te richten tot degene, die al zgn krachten tot in het uiterste heeft aan gewend om te vechten voor de zwaar- mesters. Ik reken er dan ook op dat u de schul digen in dezen ter verantwoording zult roepen. En nu nog iets over het bedanken van leden. Ook in dezen is u, zij dit gedeelte dan ook buiten uwe schuld, mis. Wat dit bedanken betreft, dit is van veel vroege re datum, op het oogenhlik is 't tegen deel waar. Vooral ook tijdens de groots protestvergadering inzake de noodtoe stand in zijn geheel, hebben zioh verschil lende nieuwe leden aangemeld als lid van den Bond van Kaasproducenten. Ik zal verder niet op uw schrijven in gaan, ook is dit niet bedoeld als een ageeren tegen de nieuwe vereeniging van varkenshouders, integendeel; maar dit schrijven is bedoeld als een ageeren tegen de wijze waarop u' den Bond en de lei ding ervan in H geding brengt, een lei ding onder welke tot op heden onder- geteekende zich nog volmaakt veilig en rustig gevoelt. A. STUURMAN. Vlist. dis eischen roldoet, li de Alteteirer, die van oudeher la Centraal-Europa op het platteland li aaaietroUm m op 4n ANTWOORD. M. de Red. Zou ondergeteekeuie beleefd om eeui- ge plaatsruimte in Uw veelgelezen blad mogen verzoeken? Bij voorbaat dank* Het is naar aanleiding van een inge zonden stuk in de Schoonh. Coucant van 30 Sept. van den heer G. Rietveld, dat ik me gedrongen gevoel deze regelen te schrijven. Niet dat ik het wil opnemen voor den heer J., tegen wien dit stuk is gericht, maar tegen een paar opmerkin gen, in algemeenen zin gebezigd door den heer Rietveld en welke niet zonder meer onbesproken mogen blijven. U schrgft dan: het kan zijn dat wij slecnt van ge heugen zijn, maar waar bleef de bond toen een varkenswet zou komen enz. Nu kan ik toch niet anders zeggen dan dat u waarlijk slecht van geheugen zijl en verwijs u naar het verslag in de Schoonh. Ct. van 12 Sept. van d» gehou den y»rgad»ring ta Stolwijk «n de vtrela- fnenties rijn gehouden over ds varkens- wet. Dat adressen rijn gezonden aan da Kamerleden en dat zelfs de Kamerfrac ties zijn bezocht. Dat alles was het werk van den B. v. K., al vóór de wet in be handeling kwam en waarvan de leden steeds door middel van De Produoent op de hoogte zijn gehouden. Vanaf 17 Juni is er bijna geen week voorbij gegaan, of er kwamen ln het bondsorgaan uitvoerige stukken, stukken waaruit bleek, dat alles werd gedaan wat in het belang van de varkenshouders mo gelijk was en waaruit tevens bleek, dat de Bond deze materie begreep. Van geen andere organisatie dan de B. v. K. kan en moet gezegd worden, dat zij de belangen, ook van de zwaarmes- terij, op waardige wijze heeft bevochten. De heer R. spreekt van die eerste gToo- te vergadering te Stolwijk. Ja, deze bijeen komst was door uw voormannen belegd. Daar was niets tegen, maar wanneer ge eerlijk bent, moet ge erkennen dat er niets van terecht was gekomen, als de voorzitter van den B. v. K. ten slotte niet bereid was bevonden die vergade ring te leiden. Het eenig juiste van den heer R. is: dat vele varkenshouders zich niet kun nen scharen onder den B. v. K. Stel u gerust mijnheer R. Indien alle varkens houders, welke zich daar wel onder kun nen scharen, zulks doen, dan zijn wij er zeker van, dat het kleine percentage, dat daarbij niet kan aansluiten, voor 100 meer kans heeft in veilige haven te lan den dan dat zij de nu aangeprezen weg op gaan. Bovendien, mijnheer R., is het hoogst eigenaardig, dat 'deze beWeging dan juist moet uitgaan van die streek en van die menschen, welke allen wel lid van den B. v. K. kunnen zijn. Zóó solidair zijn toch de boeren over 't algemeen niet. Ten slotte: hoe zit het nu met uw voor mannen? Nu de heer Van Wijnen zijn standpunt heeft verklaard, blijkt dat de bewering, als zou de B. v. K. hun aan zetten, ja, zelfs bereid zijn tot samon- vloeien, totaal o n j u 1 t is. Is het u, mijnheer R., n u duidelijk dat uw beweging versnippering sal brengen? Vakgenooten, sluit U aden aan bij den B. K., de Bond onzen stand waardig. Namens vele belanghebbenden, J. VERSNIPPERING. (Verkort opgenomen). Mijnheer de Redacteur. R. beweert dat de uitdrukking: „een paar gemeentenidemeerend is. ioen we uet vorige stuk inzonden waren er nog twee verslagen (Ouderkerk a.a. dissel en Derkenwoudebekend. We waren due geneel juist, 'llians zgn er treurig genoeg al verscheidene. We nadoen verwacht dat ons eerste stuk R. en de zgnen tot nadenken zou brengen en dat zg luseohen de regels door zouuen negrgpen en beamen dat aheen wat xs te bereiken, wanneer een actie uitgaat van menscben of organisatie's, weike hun sporen op het gebied der or ganisatie hebben verdiend en van wie benend is dat in hoogere kringen naar nen geluisterd wordt. We bedoelden de lozers tot nadenken aan te sporen, opdat onze vangenooten zich maar met voet stoots in handen zouden begeven van nen, die gebruik maken van bet oogen- biJt. Het is immers thans geen kunst, de gemoederen verhit zijn, om hon derden en zelfs duizenden menschen om maar niet kleineerend te spreken acüter zich te krggen. Maar de kunst is om die menschen achter zich te hou den, want bg onze boerenstand is maar eveel gebleken, dat zulks bij de ver trouwdste en kundigste leiding zelfs nog niet mogelijk is. We vragen thans in gemoede, bezitten de voormannen van deze nieuwe organi satie wel de ^oodige kennis en talenten om zulk eenï'.Veel-eischend werk op zich te nemen? Aan ieder, die hooren wil, roepen we toe, deze beweging zal en moet op niets uitloopen, met als erfenis, verbrok keling in het vereenigingsleven. R. vraagt: waar bleef de B. v. K. toen er sprake was, dat er een varkenswet zou komen? Dit is wel het meest ontstellende van zijn geheele schrijven. Hij begaat hier door de eene enormiteit na de andere. Deze vraag getuigt van totale onkunde. Is hij dan heelemaal niet bekend met wat door den F. v. K. is gedaan om deze wet te voorkomen of althans gewijzigd te krijgen? Leest hij het orgaan van den Bond? Zoo ja, dan moest hij toch weten dut tr tisntalisn vergadering» o! con- BESCHOUWING. M. de R. Naar lading van het ingezonden stuk, waarin mijnheer Van Wijnen zgn houding aangeeit tegenover den bond van zwaarmesters, zgn mg eenige opmerkin gen gegund, lk kan mij met goed begrij pen, waarom men het den heer Van W. zoo lastig maak tl ieder, die de eerste vergadering te Stolwijk heeft meegemaakt waar de heer Van W. de situatie zeer duidelijk heeft uiteengezet, heeft gezien, dat Van W. geheel een onzijdige houding Ik heb geen oogenhlik gedacht, dat Van Wijnen zich voor den nieuwen bond zou geven. En bij aldien er ook le den van dan nieuwen bond zijn, die blij ven «"«kan zou ik willen zeggen: houd op met je tijd te verprutsen en besteed die liever aan den opbouw van uw org* boet mogelijk, Van W-, «ooala u ragt, dat wanneer alle organisaties »an begin af de noodige aandacht er aan ge schonken hadden, het zoo ver niet geko men zou zijn. Maar dit is napleiten en daar koopen we mets voor. Het kan mis schien geen kwaad, om de leiders van den meuwen bond op te wekken voor be zonkenheid. Wanneer zij onbezonnen te werk zou den gaan, zou dat zich spoedig wreken. Bovendien vertrouw ik ex op. dat, wan neer de nieuwe varkenshoudersbond er in komt, er dan ook wei elementen ko men, die over tact beschikken. Hiermede is vrijwel beantwoord, dat U het met aangenaam zou vinden, indien de nieuwe bond zioh zou bepalen tot de* zen kring allen, want dan zou men niet over voldoende kracht beschikken om weerstand te bieden. Men staat nog maar ln de kinder schoenen, wat het vereenigingsleven be treft tot deze bedrijven. Nog maar een klein beetje leven vertoont de nieuwe bond of behalve de gewone moeilijkheden komen aanvallen al los. Ik zou alle varkenshouders aan willen raden: wordt lid van onzen bond, maar bij aldien gij overtuigd zijt van het nut van den kaaaproduoent. blijft dan voor uw eigen belangen ook daar lid van. Bovenal doet het mij groot genoegen, dat, al blijft de heer Van W. buiten on zen varkenshoudersbond, hij ons toch succes toewenscht. Hij levert voor mij hiermee het bewijs, veel te voelen voor de organisatie. U, M. de R., dankend voor opneming. C. RIETVELD, Bergambacht. AMEIDE. September. Geboren: Johanna, d. van M. Plieger en A. van den Hoven. Getrouwd: R. Rietveld, 24 j., en A. J. van Veen, 21 j. J. A. Beckerman, 25 j., en J. Versluis, 25 j. A. van Gent, 27 j., en N. van der Hek, 28 j. ARKEL. September. Geboren: Jieles, z. van P. van Daalen en P. Smits. Johannes Quirinus, z. van J. Q. Buiteman en S. van Honk. Ondertrouwd: W. J. C. Baas en W. Sack. BERGAMBACHT. Van 23—30 Sept. Geboren: Chila, d. van J. Schep en M. van Dam. Marrigje, d. van J. P. Ha gendoorn en L. Heijkoop. Getrouwd: A. J. Schep, 25 j.. en D. van ^OverMeru k Sloof, 90 i-, ™L ran A. Bat. GIESSEN-NIETTWtKERK. October Geboren: Gijebert Jan, ran H, Rob ben «n A. Vont.

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 4