V lucas Elcclrolamu LaiMDouiu en veeteelt. Aladdin en de Tooverfluit. Wat geeft de Radio? Stadsnieuws. Gemengd Nieuws. Oud# vrouw vermoord. Telegrammen. Sportnieuws. Predikbeurten. Marktberichten Burgerlijke Stand. Rechtszaken. EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Scheonhorsnsahs Beureitl MAANDAB 10 OCTOBER 1SS1 Dinsdag 11 October. Hilversum. A.VJLO. 8—10 Gramofoon; 10—<10.10 Morgenwijding; 10.1510.80 Gramofoon, 10. W)11 Soliaten-oanoeart (Zang en Viool), 1111.80 Gramofoon; 11.30—<12 Vervolg Solisten-concert; 12 12.46 Concert door het Ensemble Rentmeester; 12.451.15 Gramofoon; 1.15—2 Vervolg Concert; 2.168 Gra mofoon; 34 Knipcursus voor begin ners; 4—4.30 Piano-recital; 4.806 Radio Kinderkoorzang, 5—0 Max Tak over: „Het leven en werken van Char les Gounod"; 03.30 Gramofoon; 6.80 17 Radio Volks Universiteit. Tweede leting in samenwerking met de Veree- niging voor Volkenbond en Vrede, 7 7.80 Kovacs Lajos en zijn Orkest; 7.80 8 Engelsohe les voor beginners; 8 8.05 Nieuwsberichten; 8.050 Kovacs Lajos en zijn Orkest met medewerking van „The Rhythm Brothers"; 90.20 Optreden van Wouter Loeb; 9.2011 Concert door hét Omroep-Orkest en Gramofoon, 11—11.06 Nieuwsberich ten; 11.05-42 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—0.15 Concert; 10— 11.30 Concert door het KJl.O.-Orkest; 11.80—12 Godsdienstig halfuurtje; 12.15-1.45 Concert; 1.45-2 Gramoioon; 2—3 Vrouwenuurtje; 34 Modecursus; 4—5 Viool-recital; 5—6.80 Gramofoon; 6.306.50 Cursus in Esperanto, 0.50 7.10 Grumofoon; 7.10'7.80 Br. Ernst Claes over: „De heiligen vazv Si- chem"; 7.45—8 Verboudakwar-tiertje; 8Concert door het K.R.O.-0-rkeat; 90.15 Nieuwsberichten; 9.169.85 P. E. Peaux over: „Regels van den weg"; 9.3511 Concert door „De KH.0.-Boya"; 11—12 Gramofoon. Woensdag 12 October. Hilversum. V.ARA. 8 uur Gramofoon; ■V.PH.0. 10 uur Morgenwijding; V.A. RA. 10.15 uur Uitzending voor de ar beiders in de Continubedrijven; 12 uur Concert door het V.A.R.A. Klein- Orkest; 2 uur Vrouwenuurtje; 3 uur Voor de Kinderen; 4.30 uur Vraaguur- tje door Oom Henk; 5.80 uur Concert 1TV_ 7 I1I1T Toft- liter verhoogd en gebracht op 8 oent, aan huis bezorgd. Groat-Amman Ba gemeente-veld wachter heeft proces-verbaai opgemaakt tegen den heer G. Versteeg te 'e-Gravea- hage, wegens het niet aansluiten aan de waterleiding van een hem in eigendom toebehoorend perceel, in huur bij den landbouwer K. E egdeman. De heer B. van As alhier slaagde te Utrecht voor het candid&ate-examen geneeskunde. De heer Van As is nog slechts 20 jaar oud. Hoornaar. Zaterdagavond gaf het openluchtcircus „Olympia" hier een voor stelling. Men begon om 8 uur met een proeve van rijkunst door een dame, die veel succes oogstte bij het publiek. Voorts liet directeur Winter mooie staaltjes van dressuur van zijn paarden zien en Frans je en August zorgden dat de lachspieren bij het publiek inv beweging bleven. Het koorddansen (door een dame) was ook zienswaardig. Hedenavond speelt het circus hier voor het laatst. Het zal de volgende week te Noordeloos een voor stelling geven. IJsssl m mat groots moaits wist hij bat diar asm dan wal ta brengen. Aan da ambachtslieden A. P. da Kerek an F. van Wingerden is -onder hands opgedragen het bouwen van van landhuis aan dan straatweg, voor reke ning van dan tuinder H. Poorteman. Lopik. Burgemeester Oldenhof heeft een crisis-comité geïnstalleerd. Leden zijn de heeren H. C. Kooi, H. van der Weerd, E. Benschop, J. den Hartog en J. Klomp. Een verzoek zal aan het ge meentebestuur gericht worden om een bijdrage van 10 oent per inwoner te mo gen ontvangen. Aan enkele meisjes zal gevraagd wor den om langs de woningen te collectee ren. door „De Notenkrakers'; «ui - MeurS; 7.20 uur 7juur Toe spraak door F. van Concert door het V.A JLA.-Orkest; pl.m. 7.56 uur V.A.R.A.-Fiont; 8 uur J. Rattó over: .,In het Transportwe zen"; 8.20 uur Concert door „De Flie refluiter»"; 860 uur Opvoering van ,De affaire Dreyfus"; 1020 uur Nieuwsberichten; 10.30 uur Concert; 11 uur Orgelconcert; ILaOuur Gramofoon. Huizen. N.CJtV. 8-6.16 Schriftlezing; 8.15—9.30 Concert; 10—<10.30 Zang door het N.C.R.V.4>ameakoor; 10.30— 11 Morgendienst door Ds. I. Groenen- berK; 11—<11.30 Liederen-recital; 11.30 —1.80 Concert door het Hendriks- Trio" 1.30=2 Liederen-recital; 2.30— 4.30 Ooncen(Hobo, Fluit, Klannet en Piano); 4.90—5 Gramofoon.; 56 Kin deruurtje; 6-6.30 L. de Ruiter over; „Een krijgsman met de pen 0-30—<7 Cursus Engelech; 77.30 Gnderwys- fonda voor de Binnenvaart; 7 45— Nieuwsberichten8920 Evangelisa tie-samenkomst in de Baptiate Kerk te Groningen; 9.80—10.45 Gramofoon; pl.m. 10 uur Nieuwsberichten; 10.46 11.30 Orgelconcert. A maids. Zaterdagavond gaf de mu- ziekvereeniging „Unie", onder leiding van den heer G. J. de Jong, het laatste concert van dit seizoen. Ondanks de re genbuien was nog een groot aantal be langstellenden opgekomen, om van dit concert te genieten. Na afloop volgde de verloting van bïoememanden en eenige verrassingen. De bloempjesverkoop bracht f 39,25 op. Bergambacht. In den aanstaanden winter wordt hier weder een cursus ge houden in eerste hulp bij ongelukken. De cursus zal staan onder leiding van Dr. Muller. Bergambacht Tot hoofdleider van het dijkleger van de Krimpenerwaard zijn voor deze gemeente benoemd dshwwn a Boer, W. Kok Web. en T. Kok Ws. Ts water. Bergambacht Toen de hou*™1**; van W. met een met kaas beladen brik naar Gouda reed. schrok op den Opweg het paard van een motor, waardoor het een zijsprong maakte en met het rijtuig te water ging. Met vereende krachten kon alles behouden op het droge worden gebracht en ook al de kazen konden wor den opgevisoht Goudriaan, De in deze gemeente ge houden Unie-collecte heeft f 72,54 opge bracht Auto van den dijk. Groot-Ammers. Op den Lekdijk had hedenmorgen omstreeks 10 uur een vrij ernstig auto-ongeluk plaats. De heer Van 't Loo uit Kinderdijk kwam met een personenauto van daar in de richting Groot-Ammers rijden, toen hij aan den Schoordijk, even voor het bootenhoofd, moest uitwijken voor een plotseling ter zijde springende koe. Hij verloor daarbij het beheer over het stuur, met het gevolg, dat de auto aan de bui tenzijde van den hoogen dijk reed en in de Lek terecht kwam. Met een gebroken been wist de heer v .d. L. zich op het droge te helpen. Een mede-inzittende was gewond aan het hoofd. Na verbonden te zijn, werden de ge wonden naar hun woningen vervoerd. De heer P. C. van Dis uit Schoonho ven heeft met een kraanwagen de auto uit de Lek gehaald. Crisis-varksnswst. Groot-Ammers. Vele landbouwers Wij ven hier weigeren om hunne varkens te laten merken en de merker» tot de hok ken toe te laten. Groot-Ammeri. De prijs der melk is met ingang van heden met één oent per waarvan de vrouw de herkomst niet wist te vertellen. Vermoedelijk ie dese ketting afkomstig van den dader. Vermoed wordt dat roof de reden van deaen overval is Lakksrksrk. De uitslag van dé veiling gehouden door de veilingvereeniging Lekkerkerk en omstreken is als volgt: Aangevoerd 1684 eieren, die tegen f 4.75—5.70 per 100 boe vlot van de hand gingen. Peen 2 oent per kilo. stok- princessen 1416 cent per kilo; anijboo- nen 1618 oent per kilo; spekboonen 10 cent per kilo; trosperen 9 cent per kilo; St. Nicolaasperen 7 cent per kilo, Leo- poldsperen le soort 2401 oent per kilo; idem 2e soori 18 cent per kilo; roode kool 6 cent per stuk; witte kool 4—6 oent per stuk; uien 4 oent per kilo en druiven 1215 oent per pond. Ds. J. Rsssink zlsk. Noordsloos. Ds. J. Reesink, predikant der Chr. Geref. Kerk, is vrij ernstig on gesteld. Hij heeft op Maandag 20 Sept. nog catechisatie gehouden, voelde zich daarna onwel, en gaf bloed op. Tot heden is het verloop der ziekte gunstig. De collectanten van „De Macht van het Kleine" hebben voor de lijders aan vallende ziekte voor het gesticht HaarlemHeemstede opgezonden f 34,50 Noordeloos. Gevonden: Een rijwielbe- lastingmerk; terug te bekomen bij den gemeente-veldwachter. Oud-Alblas. Bij den aanvang der ge meenteraadsvergadering richtte de voor zitter een woord van welkom tot dan heer Jongeneel Rzn., die voor de eerste maal na zijn terugkeer uit het ziekenhuis weer aanwezig was. Onder de ingekomen stukken was een adres van den heer A. de Jong, die ver zocht, gezien de lage prijzen van de schapen, het keurloon te verlagen van f op i 0,50. Op voorstel van den heer Van Hoven werd besloten het te brengen op f 1. Op een adres der caféhouders alhier, om de belasting op hun biljarts te laten vervallen, werd besloten ook deze met de helft te verminderen. Voorts deelde de secretaris mede, dat het onderhoud van den Alblasdijk komt ten laste van de Nederwaard, wat voor de gemeente f 1000 voordeel is. Besloten werd de kasgeldloening, groot f 3000 te verlengen, daar de gemeente anders zonder financiën komt, doordat het Rijk dit jaar nog steeds geen cent heeft gestort van de 60 procent subsidie. Als lid van het crisiscomité werd ge kozen de heer C. Kwakernaak. De ge meente-begrooting werd zonder eenige bespreking aangenomen. Alleen ontspon zich een debat over het heffen van een straatbelasting, om te ontkomen aan de verhooging van opcenten der onbebouwde eigendommen. De secretaris merkte even wel op. dat, indien men de 75 procent vergoeding van het Rijk op de steunbe dragen wil krijgen, zeker aan deze belas ting niet te pntkomen zal zijn. Oud-Alblas. Bij genoegzame deelname zal het Hoofd der Sohool dezen winter eenige lessen geven in het berekenen van voederrantsoenen. Mej. De Kraaij ie benoemd als schoolschoonmaakster in de plaats van de wed. Van der ZiboeDe jong. Omgeslagen. Ouderkerk a.d .IJteel. Vrijdag zou een zwaar met pakken stroo beladen vracht auto, bestuurd door een ounulfcur uit Gouderak, hier bij den landbouwer W. Oosterom, naast de oude algew. begraaf plaats van de stoep voor zyn woning rij den. Halverwege gekomen r< «d de auto waarschijnlijk wat kort aan den kant, waardoor de grond onder de wielen weg zakte en het voertuig omsloeg. De chauf feur kwam met den schrik vrij. De auto werd licht beschadigd. Hit langs de stoep staande hek werd vermeld. Met vereende krachten gelukte Hot tenslotte met takels den wagen weer op de stoop te krijgen. Nawesln van ds ksrmls. Reeuwljk. De arbeider G. de J., wo nende in de afd. Stein, die met de Haast- rechtsche kermis door de politie in het arrestantenlokaal werd opgesloten en daar toen de boel stuk sloeg, is door den politierechter te Rotterdam veroordeeld tot f 15 boete subs. 5 dagen hechtenis. Frisch bad. Reeuwljk. Toen Vrijdagavond de boot „Veetransport" aan de Haastrechtsche brug, afd. Stein, aan den wal lag om varkens te laden, was er een koppige krulstaart, die niet mee wilde en in den IJssel liep. De kapitein «prong gekleed in den GEMEENTERAAD. Waarschijnlijk zal tegen Maandag 17 October een vergadering van den. ge meenteraad. worden uitgeschreven, waar in o.m. de aanbieding van de gemeente- begrooting zal plaats hebben. WERKLOOZENSTEUN. De Minster van Binnenlandsche Zaken heeft de steunregeling voor werkloozen verlengd tot 22 October. GESLAAGD. De heer F. van den Bogerd is te Utrecht geslaagd voor de akte pluim veeteelt. DIEFSTAL? De bejaarde mej. de wed. C., wonende rati Han Kortendjjk, pleegt des Zondags, als zij ter kerke gaat, eenige gouden en zilveren sieraden te dragen. Niet beter wetende of zij had deze den vorigen Zon dag in een kast opgeborgen, wilde zij ze gisteren daar weer uithalen en kwam tot de ontdekking, dat ze verdwenen wa ren. Mej. C. meent, dat de voorwerpen gestolen moeten zijn en heeft aangifte gedaan bij de politie, wier onderzoek tot nu toe geen resultaat heeft opgeleverd. Mej. C. brengt de avond vaak door bij haar zoon. Mogelijk heeft iemand van die gelegen heid gebruik gemaakt om zich toegang tot haar woning te verschaffen, wat be trekkelijk gemakkelijk was. IN DE SLOOT. De heer S., die Zondagochtend in zijn auto van Utrecht naar huis terugkeerde reed, tengevolge van een defect aan het stuur, nabij PolBbroekerdam in de sloot. De heer S. kon zichzelf In veiligheid brengen en werd door een landbouwer in diens auto naar Schoonhoven gebracht. De heer P. C. van Dis haalde met zijn kraanwagen de auto op het droge. Gevonden Voorwerpin. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een portefeuille met naamkaartjes, een heerenportemonnaie met inhoud, een kin- derportemonnaie met inhoud, een knot katoen, een jongensjas en een hamer. Het was algemeen bekend, dat eenige weken geleden de oudjes een koe ver kocht hadden en daarvoor een bedrag van ongeveer f 100 haddwn geïnd. De dader gearresteerd? Gistermorgen troffen in de bosechen onder Ambt Delden twee veldwachters Mn m»n aan, die bij het zien der politie mannen op de vlucht sloeg. Hij werd na gezet en met behulp van burgers gevat. Het bleek te zijn de 33-jarige G. R., zon der vaste woonplaats, een recidivist, die wegens inbraak te Hengelo nog acht moan Hon te goed had. Hij werd naar Zenderen en vervolgens naar het politie bureau te Almelo gebracht en op beide plaatsen aan een scherp verhoor onder worpen. Ook werd hij op de plaats van het misdrijf geconfronteerd met Dina Pol en eenige buren, die kort voor den over val een verdacht uitziend persoon in de omgeving waargenomen hadden. Een de finitief resultaat leverde dit onderzoek nog niet op. De man ontkent hardnekkig en beweert, dat hij op het uur van de misdaad ergens in het hooi geslapen heeft. Er bestaan echter zeer ernstige aanwijzingen tegen hem. De reohter-com- missaris heeft zijn verdere gevangen houding bevolen. WEERBERICHT. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest matige, tijdelijk wellicht toenemen de Zuidelijke tot Westelijke wind; gedeel telijk bewolkt; waarsohijnlijk eenige re genbuien; weinig verandering in tempe ratuur. Waterstand van hsdan: Schoonhoven hg. water 2.80 uur, 1.81 M. Vreeswijk hoog water 3.50 uur, 1.50 M. Keulen stand 1.12 M., val 0.03 M. Maastricht 8 Oct., 40.91 M., rol 0.01 M. INBRAKEN TE NIJMEGEN EN OMQEVING. Vlar In één nacht Za ter nacht zijn te Nijmegen en omge ving op vier plaatsen inmaken gwpieagd, vermoedelijk door kermisgasten, inge broken werd in een viba te Hees, een villa op den Berg en Daaischen weg en in een villa in de Voorstadiaan. Hier werden de dieven verrast en konden dj geen buit maken. Ook werd ingebroken in de villa van den heer Jurgene, aan den Kwakken weg, waar een partij tafel zilver werd meegenomen. Toen de dief wilds vertrekken, werd hij verrast door een controleur van den naohtveiiigheida- dienst. De man nam de vluoht en wierp het tafelzilver weg. EEN SNELLE VLUCHT. Batavis—Amterdaei In 1Ü Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 61 graden Fahrenheit yjmndAg 10 October: Op 4.6, on der 1.19. Volle Maan Vrijdag 14 October. de Koning van den weg Thane 11. «O bij J. K. SNOEI Stadhul.ftraat 7-9 Schoonhoven LAFFE overval te zenderen. Laffe roofoverval ts Zeadarea Te Zenderen onder Bome heeft Zater dagavond omstreeks negen uur een on bekende een overval gepleegd op twee oude vrouwen, wonende m een boeren- uoere aan den grindweg naar Albergen. Zij zyn 80 en 86 jaar oud. Blijken* het vrij verward verhaal van de oudste der vrouwen, is de indringer de slaapkamer, waar de beide zusters sliepen, binnengekomen en heeft van de jongste, Anna Pol, die 82 jaar was, ver langd hem te zeggen, waar het geld ver borgen was. Toen zij weigerde, heeft hij haar aangevallen en, ontstond een wor steling, welke in de zeuken werd voort gezet, waarbij eenige stoelen omvielen en de vrouw den man een horlogeketting af gerukt heeft Hij braoht haar met een groot mes een diepen steek toe in den linkerslaap en een in de borst Voorts sloeg hij haar met een klomp van een der vrouwen op het hoofd. Vrij epoedig is het slachtoffer overleden. Doordat de zuster om hulp riep en dreigde de buren te gaan waar schuwen, nam de roover de vlucht. Omwonended waarschuwden de politie, en het parket uit Almelo was vrij spoe dig ter plaatse. In de boerenhoeve werd het dolkmes gevonden, alsmede de horlogeketting, Het postvliegtuig „Ibis", dat op Vrij dag 30 September vertrok van Batavia naar Amsterdam, kreeg den volgenden dag boven Siam zulk een «ware storm schade, dat het Kohl&k moest aanloo- pen, om de averij aan evenwiohtaroaren en vleugel te herstellen. Derhalve besloot de K.L.M. om de „Duif" uit Batavia te laten vertrekken, om de reis in plaats van de „Ibis" uit te voeren. Zondagmorgen 2 October ver trok de „Duif", gezagvoerder Pannen- tier. In het besef, dat de poet volgens dienstregeling moest worden overge bracht, heeft Parmentier het vliegtuig achterstand van twee dagen laten inha len en is op Zondag 9 October te 1 mm volgens schema op Schiphol geland. De overtocht had dus plaats in en-een-halven dag, WINDHOOS BIJ DEVENTER. Vesl schade aangericht Diepenveen, bij Deventer, ia gisteren morgen geiroiien door een windhoos. Omstreeks elf uur bemerkten vele be woners, alsmede een aantal voetballers hockey-spelers, die by bet familie hotel „De Platvoet", op de speelvelden aanwezig waren, een groote zwarte zu.1, die uit Z.W. richting naderde. Onder een eigenaardig geloei. De windhoos ont wortelde op den Platvoet eenige hoornen en een daarvan werd een eind mede de iuoht ingenomen. Talrijke takkon wer den van andere hoornen afgescheurd, terwijl vogels tegen den grond werden gesmakt. Van een 40 M. lange serre werd het «nkjm dak een 20-tal meiers ver weggeslingerd. Aan de overzijde van dan weg werd een kruin van een boom afgerukt en overal werd belangrijke schade toege bracht aan het houtgewas. Verder heeft de hoos van de boerderij van den heer De Graaf een dak vernield en een appelboom ontworteld. Van Ma andere woning werd een schoorsteen ver brijzeld, terwijl verschillende voorwerpen, o.a. een hok met konijnen, de lucht wor den ingeslingerd. Ook aan de andere zijde van den IJs sel is veel vernield. Op een kweekerij aan den Twelloschedijk zijn tal van broeiramen verbrijzeld en in den boom gaard werden verschillende vruchtboo- men ontworteld. Blijkbaar heeft op het buitengoed „Het Schol" van de familie Van Marle de windhoos zich gevormd. Over een breed te van ongeveer 30 M. zijn daar de hoo rnen vernield. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gemeld. GETRACHT ZIJN VROUW TE VER GIFTIGEN. Meubelmaker gearresteerd. In bet gezin van den 28-jarigen meu belmaker B. K. en zyn 21-jange vrouw te Almelo, die nog slechts enkele maan den gehuwd zijn, ging het van begin af aan treurig toe. Reeds kort na den hu welijksdag moet K. hebben geprobeerd zyn vrouw om het leven te brengen door een gaskraan open te zetten. Hij stak het niet onder stoelen of banken, dat de huwelijksband hem hinderde en de laat ste tijd bleef het voor de buren niet ver borgen, dat dikwijls heftige scènes voor kwamen in het huishouden van den meu belmaker. De vrouw ging wantrouwen tegen haar man koesteren toen zij eenige malen een vreemden aan de thee proefde en na het gebruik er van ziek werd. Later is gebleken, dat K. rattenkruit door de thee hééft gedaan- Toen dat zioh eenige malen herhaalde, en ook vergif in het eten gedaan werd, achtte de vrouw haar leven niet meer veilig en sprak met an deren over hetgeen zij ondervonden had. Zoo kwam de politie op het spoor van de vergiftigingspogingen en Vrijdagnacht heeft zij den meubelmaker van zijn bed gelicht en in verzekerde bewaring ge steld. In het eten zijn stoffen gevonden, die hoogst gevaarlijk voor het leven waren, doch de vrouw heeft niets van het eten genuttigd. ERNSTIGE VERGISSING. Bejaard echtpaar drinkt crsoline. Vrijdag was de dochter van de familie Gerrite te Collendoorn ondertrouwd ten gemeentehuize te Ambt-Hardenberg. Toen het bruid paar 'e avonds om ze ven uur nog niet in de ouderlijke woning van het meinsje te Hardenberg was te ruggekeerd. besloten de bejaarde ouders maar niet langer te wachten en reeds een dronk te nemen. De vrouw is zeer slechts van gezicht en heeft een verkeerde fleech genomen. Zonder iets te merken, heeft het echt paar creoUne gedronken ln plaats van brandewijn. Het gevolg was, dat de be jaards menschen spoedig ziek werden. Zij riepen de hulp van buren in en verzoch ten een dokter te roepen, doch daar d« buren niet veel omgang met de familie hadden, had men weinig lust terstond aan het verzoek ts voldoen. Ten slotte fietste iemand naar Ambt-Hardenberg en riep de hulp van Dr. Boom in. Deze zag den toestand zeer ernstig in. In zijn eigen auto vervoerde hij het echtpaar naar de Ropcke Zweer Stichting te Ambt-Hardenberg. Beider toestand is zeer ernstig. 51. Aladdin nam hartelijk afscheid van Sheik. „Tot weerziens, beste jongen," zei Sheik, „ik zal goed op je kameel pas een." Aladdin dronk vlug een druppel olie (Sheik ging angstig achteruit, hij had genoeg van dat goedje), klom op den rug van den arend en daar ging het steil de lucht ia. Heel in de diepte rag hij Sheik nog wuiven, maar hu, wat was dat m(, hij kroop gsuw tussohm d« verwarmde yeeren vw rijn nieuwen Ur 26 meraad en keek niet meer naar bene den. 52. Tegen den avond streken ze neer op een hoogen boom in het oerwoud en deden hun maal met vruchten. Aladdin sliep fijn in de dikke vedervacht van zijn vriend. En morgens ging het weer ver der tot 's avonds laat. Nu daalden ie neer aan den oever ven ten groot meer. „Aan den onderen kont ran ddt water rnorten we lijn." «i d® Arend, „mssidst is minstens een dag vliegen. Ga jij nu maar in da» hol slapen, ik ga op bezoek bij mijn neef, die hier niet ver vandaan woont. Hij heeft een hekel aan vreemden, dus je kunt niet mee, maar je behoeft niet'bang te zijn,-niemand zal het wagen een vriend van mij ook maar iets te doen." gen Nkuw-Lekkerland 8. OrootrAmmers won met 30. Wegens de slechte weersgesteldheid zijn gisteren de aangekondigde voetbal wedstrijden niet doorgaan.' fERSTE blab ZES EN TWINTIG VISSCHERS VERDRONKEN. Portugeeache viaschers, die van de kust van Groenland zijn teruggekeerd, hebben medegedeeld, dat 26 viaschers tij dens een hevigen storm bij Groenland ■ijn verdronken. Het ongeluk moet ge beurd zijn kort voor de visschersschepen de thuisreis weer zouden aanvaarden. YO-YO VERBODEN. In het Frsnsche leger. Hoe het nieuwste modespel, y°-y°. d« wereld heeft veroverd, blijkt wel uit bet feit dat het noodig is gebleken, het spelletje in het Franaohe leger officieel te verbieden. De militaire autoriteiten hebben scherpe verbodsbepalingen uitgevaardigd voor de beoefening van dit spel. Bij een der re gimenten artillerie is zelfs een order be kend gemaakt, waarbij elke kanonnier, die betrapt wordt op het spelen met yo-yo, zondei pardon met drie dagen kamerarrest wordt gestraft. HET BURGEMEESTERSCHAP VAN NEW YORK. Welker «telt zich niet her kiesbaar. Nu het hof van appèl het arrest heeft bevestigd, volgens hetwelk op 8 November a.s. de verkiezing most plaats hebben voor een nieuwen burgemeester in de plaats van Walker, heeft laatstgenoemde, die zich op een stoomschip met bestemming naar New York bevindt, medegedeeld, dat hU geen pogingen zal doen om herkozen te worden. Hij stelt de belangen der democratieche partij boven zijn persoon lijke wenschen en wil den strijd der democraten in het land niet vertroebelen. Als gevolg van deze mededeeling Is op de democratische conventie van New-York met algemeene stemmen besloten,O'Brien candidaat te stellen voor de functie van burgemeester voor de rest van den duur van Walkers mandaat, dat het volgend jaar afloopt. NEQENTIEN MIJNWERKERS SEDOOD. Lift neergestort LONDEN, 10 Oct. In de Plank Lane mijn bij Leigh in Lancashire is een lift naar beneden gestort, waardoor 19 mijn werkers werden gedood. HET CONFLICT OP DE MEUBEL FABRIEK TE IJSSELSTEIN. 'S-GRAVENHAGE, 10 Oot. De rijksbe middelaar in het derde district Prof. Mx. A. G. Joeephus Jitta, heeft de par tijen. betrokken by het conflict bij de N.V. Stoommeubelfabriak v.h. Gebr. Van Rooijen, te Ueseletain opgeroepen tot een bespreking. DE GEHEIME ZENDER TE ALMELO. ALMELO. 10 Oct. De kantonrechter te Almelo deed hedenmorgen uitspraak in zake den geheimen zender. De verdachte G. D. werd wegens overtreding van het radio-reglement en clandestiene radio veroqrdeeld tot een boete van f 50 eubs. 25 dagen hechtenis, met verbeurd ver klaring van de radio-installatie. Geëischt was een principieels hechte nis van 1 maand. HAAR STIEFKIND VERMOORD. MAASTRICHT, 10 Oct Voor de recht bank alhier stond terecht een 56-jarige vrouw uit Kerkrade, M. Klobasa, die haar stiefdochter, een meisje van 16 jaar, had vermoord. Op 20 Juni hoorden de buren uit de keuken van verdachte kre ten en slagen. Zij hoorden da vrouw o.a. roepen: „Ik maak je kapot". Daarna een val en toen werd het stil. Zij zagen verdachte vervolgens waschgoed ophan gen en toen haar man waarschuwen. De dokter werd geroepen, die den dood van het kind constateerde, veroorzaakt door worging. VeYdachte ontkende. Het O.M. eischte 12 jaar gevangenis straf. TREEDT STALIN Af? LONDEN, 10 Oot. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat volgens daar ontvan gen berichten Stalin voor het einde dezer maand zal aftreden. Hij zou worden benoemd tot rector aan de Aziatische universiteit en wordsn op gevolgd door Worosjilof. SLACHTOFFERS VAN DE BERGEN. MUNGHEN, 10 Oct. In het Wilde Kaiaer-gebergte zijn gisteren twee toe risten, eén 22-jarige student uit Salz burg en een 82-jarige leeraar uit Affen- burg, verongelukt Het ongeval geschied de op de beruchte Oostelijke helling van de Fleischbank en werd veroorzaakt door het breken van de lijn. De lijken zijn ge borgen. VON GRONAU DAALT OP ZEE. BERLIJN, 10 Oct Naar de Duitache vlieger Von Gronau in een radio-tele gram mededeelt, is hij op zijn wereld vlucht ,na een volgens het plan uitge voerde daling te Swettenham opgeste gen naar de Mergury-eilanden groep. Op korten afstand van Mergury werd hij door een defect aan een der motoren gedwongen op het water te dalen. Het herstel van het defect zal gerui sen tijd duren. Het kan nauwelijks op zee geschieden. Daarom zal Von Gronau trachten op één motor varend Mergury te bereiken. Daar dit echter wegens de tropische hitte in deze streek ook gevaar moet op leveren voor den tweeden motor, is de kans groot, dat Von Gronau de hulp van een stoomschip zal moeten inroepen. Hulp onderweg. Het draadloos station te Manilla heeft een radiobericht ontvangen van Von Gronau, waarin wordt gemeld, dat bet ss. „Garagale" met hem in draadlooze verbinding staat en van koers i« reran- derd om de noodil» hulp te lerleeaettr Hel ie Biet bekend, ol Von Groom rijn .lucht Toigene het vltegptae «el kun- nsn voortiet ten. BOMAANSLAG OF EEN KERK IN AANBOUW. ASSCHAFFENBURG, 10 Oot. In de efgeloopen week ie bij den bouw .en een proteetanteche kerk de toren, die reede tot een hoogte .an 20 Meter was opge trokken, ingestort. Daarbij werd ooi de kerk ernstig beschadigd. Daar het onge luk huiten werktijd gebeurde, werd me- mand gewond. Hedenochtend heeft men bij het oprui- mingswerk een dynamietpatroon en een gedeelte van een lont gevonden. Blijkbaar ie due de inatorting het ge volg van een- aanalag. SCHEEPSSTAKING TE MARSEILLE. PARIJS 10 Oct. Vrijdag is aan boord van hei Oriënt-echip „Angcor" van de Meseaeerie Maratime in de haven van Marnoiilft afin staking uitgebroken over «n ^trelël blaffende de uitbetahng dor cages De staking sloeg over naar SS «hip, dat Woendag uit moet Taren en ook Zaterdag en gisteren heb- bmMoh «olieden bij de staking .moge- .Sen, o.a. van de tweede groote schepen „ChampolUon" en „LamarUnedie Dinsdag moeten vertrekken. Ais gevolg derer etaking ia besloten dat de gewraakte maatregel voorlooptg «1 worden uitgesteld tot 1 Jan. Inmid.- dels is de bemanning van de „Angcor door een andere vervahgenen is het achlp gieteren vertrokken, DE GROOTE CENTRALE AAN DE ONJEPR GEOPEND. MOSKOU, 10 Oct. Heden wordt de groote electrieche centrale een de Dniepr geopend. Dit feit wordt gebruikt als een gelegenheid voor een groot» propaganda- actie voor het vijfjarenplan In een toespraak braoht Worosjilof als voonitler van de revolutionaire oor- logscentrals hulde aan da helden van den arbeid, die sich geplaatst hebben naast ds halden van het roode leger. VOETBAL. DE WEDSSTRIJDEN VAN GISTEREN. „Sportclub'*" vierde echteresn- volgtndt overwinning. Schoonhoven. Het geleek er eerrt «iet naar, dat de wedstrijd „Sportc ub Crooawijk" door zou gaan. want xori voor den aanvang van den ar nog een flinke rogenbui. Het dat de regen van den morgen goed had verwerkt, werd hierdoor niet beter, eoo- dat, toen eoheidsrechter G. den Boon, van Gouda, liet beginnen, het en moeilijk te bespelen wae. De spelen hebben er van gemaakt,, waterjran konden maken en de wedstrijd senten de omstandigheden van het veld. nog het aankijken waard geweest. Onzejtad- genooten hebben den wedstrijd verdiend gewonnen. Zij speelden meer een be- heerscht spel dan de Ovor den wedstrijd kunnen we nog mel- dS"cTOoewijk" won den opgooi, waardoor Soortclub" het eerst tegen wind en re gen moest opspelen. De Rotterdanmiers trachtten direct m stAdgenooten te overrompelen, en het «ag er naar uit, dat de „Sportclub"-verdediging door de snel le aanvallen een weinig in de war weru gebracht. Toen de Rotterdammers even wel geen succes konden boeken, mede door het goede werk van den Sportolub- doelverdediger, oakte hun spel gdeideiij j af, en nam „Sportclub hel initiatief tot den aanval over, waarbij sich vooral de linksbinnen en middenvoor op den voor grond traden. Het was dan ook jammer, dat de middenvoor van „Sportclub moest uitvallen wegens een oude blesau- re. Het verband werd daardoor uit de voorhoede gehaald. De linksbinnen ver huisde naar de midden voorplaats, terwijl de invaller de linksbinnenpaats innam. Ondanks den tegenwind was „Sportcub' het meeat ln den aanval, en de verdedi ging van „Crooswijk", waarin de doel- verdediger een uitstekende partij speelde, kreeg het zwaar te verantwoorden. Ver schillende schoten wist hij onschadelijk te maken. Na een hal! uur spelen* gaf de middenvoor van „Sportclub", na zioh keurig vrijgespeeld te hebben, met een goed geplaatst schot de leiding aan zijn vereertiging. Zoo bleef de stand tot aan de rust. Na de rust werd het spelpeil er niet beter op. Mede geholpen door de wind, was „Sportclub" sterker. „Croos wijk" trachtte met snelle uitvallen het spel wat te verplaatsen, en het meeste gevaar kwam van rechts, daar de rechts buiten de hem toegespeelde ballen steeds goed voor het doel plaatste. Onverwachts kwam echter de gelijkmaker. Toen de linksbuiten vanaf de zijlijn een hoogen voorzet gaf, kwam de bal juist aan den binnenkant van de paal terecht, en sprong zoo het doel in. Door dit succes aangemoedigd pakte „Crooewijk" wat ste viger aan en de wedstrijd ging daarna gelijk op. De aanvallen van „Sportclub" waren het meeet gevaarlijk. Do verdedi ging van „Crooswijk" wint echter goed eland te houden. Toch waa het te lien, dat doelpunten niet konden uitblijven. Wederom was het de middenvoor van „Sportclub", die aan alle oniekerheid een einde maakte, want met een hard schot passeerde hij voor den tweeden maal de doelverdediger. Ieder dacht, dat .Sportclub" de voorsprong nog nou ver- grooten, toen de reohtririnnen juist over- kopte. Met den «tand van 2—1 kwam het einde. De wedstrijden van het tweede en der de elftal rijn wegens afkeuring van de terreinen niet doorgegaan. Amelde. De door beide Rohda-elftal- len gespeelde uitwedstrijden hadden de volgende uitslag: D.U.G. I (Den Dolder)—Rohda I 4r-2. O.D.S. II (De Meern)—Rohda II 2-8. GreoVAntmert. Zaterdag speelde op •portterrein alhier Gwot-Aiomeri 5 «en vriendschappelijke» voetbalwedstrijd te- beiden wonende te Ouderkerk a.d. Us- ael. "Wagens straatschenderij: fl. F- te Schoonhoven f 3 subs. 1 week tucht school; G. C. te Bergambacht f 10 subs. 2 dagen. Wegens overtreding der Miotor- en Rij wiel wet: B. H. te Bergambacht f 3 subs, 1 week tuchtschool; J. van D. te Rotter-» dam f 5 subs. 1 dag. Wegens als bestuurder van een motor rijtuig ander rij- of voertuig daarmede over een weg rijden op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht L. J. A. te Stolwijk f 2 subs. 1 week tuchtschool; H. F. A. te Aerdenhout f 3 subs. 1 dag. Wegens overtreding van het Rmems- echeryreglemenit: B. M. te Lekkerkerk f 4 subs. 1 week tuchtschool, met ver nietiging van het in beslag genomen vischtuig; A. M. te Lekkerkerk f 4 subs. 1 dag. met verbeurd verklaring der iD beslag genomen peur. Wegens visschen zonder vergunning: J. A. van W. te Rotterdam. J. S. te Rot terdam. G. M. te Scheveningen, H. P en G. V.. beiden te Krimpen a.d. Leik, alle deze zaken aangehouden tot 21 October 1932; J van R. en J. van Z., beiden te Rotterdam, ieder f 3 subs, ieder 1 dag, met verbeurd verklaring der in beslag genomen hengel van ieder; H. V. te Krimpen ft-d. IJssel, vrijspraak. Wegens overtreding van art. 459 Wet boek van Strafrecht: D. van den B. te Ouderkerk a.d. IJssel, ontslag van rechtsvervolging. Wegens het rijden met een rijwiel zon der licht: H. de J. te Oudewater en J. W. K. te Schoonhoven, ieder f 3 subs, ieder 1 dag. Wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement: W. V. f 8 subs. 1 dag, p. L. te Krimpen a.d. Lek f 4 suhs. 1 dag; C. van V. te Krimpen a.d. IJssel f 5 sub® 2 dagen; S. O. te Utrecht f 10 subs. 2 dagen, S. J. de J. te Polsbroek f 6 subs. 2 dagen; C. van der H. te Schoonr hoven f 3 suhs. 1 dag. Wegens overtreding van de Algemee ne Politieverordening te Krimpen ad. Lek: B. B. te Rotterdam f 1 subs. 1 dag. Wegens openbare dronkenschap: W. A. ran V. te Polsbroek f 3 subs. 1 dag; J. B. te Haastrecht f 5 subs. 1 dag; J. P. te Alkmaar f 5 sube. 1 dag. Wegens peren rapen op een anders grond, althans, waarvan hij geen recht hebbende is: W. N., J. van E. en G. B., allen te Lekkerkerk, ieder f 7.60 subs, ieder 1 dag; A.. Z. te Lekkerkerk f 5 subs. 1 dag. Wegen* overtreding der Winkelslui tingswet: J. H. te Ouderkerk a.d. IJssel f 2 subs. 1 dag. DE GEHEIME ZENDER TE ALMELO. Hachtanliitraf sriHichL Voor den kantonreoMer te Almelo heeft terechtgestaan de electricien G. D., die betrokken is in de zaak van den ge heimen zender aldaar. Eenige maanden geleden is zijn radio-installatie in beslag genomen bij een inval door de politie en ambtenaren der P.T.T., waarna proces verbaal werd opgemaakt tegen D., die er van verdacht wordt de omroeper te zijn. Daar het 0. M. meende, dat Sen boete toch zal worden betaald door D.'s aan hang. welke leden telt, onder een groot deel van de Almelosche burgerij, werd 4 Tfreken onvoorwaardelijke hechtenis ge ëischt. UitspTaak 10 October. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Donderdag 18 October, 's avonds 7 uur, Ds. Pot, van R m^NDTVUK. Donderdag 13 October, 's avonda 7 uur, de heer J. Kars. Dank stond voor het Gevras. Extra-oollecte. STOLWIJK. Ned. Herv. Evangelisatie. Donderdag 13 Oct., 'e avonds 630 unr, Ds. E. Japchen, van Waarder. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Dinsdag 11 October, 's av. 7 uur, Ds. L. S. den Boer, van Leerdam. NIEUWPOOHT. Dinsdag 11 October, 's avonds 7.30 uur, Ds, J. A. Riekel, ran Sliedrecht. AMEIDE. Benedenzaal Lekzicht. Woensdag 12 October, 's avonds 7 uur, Bijbellezing. AMSTERDAM, 10» Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 347 vette koeien waarvan de prijzen waren: le kwal. 64 —70, 2e kwal. 54—02, 3e kwal. 48—52, mindere soorten 52 per K.G. slachtge- wicht; 100 melk- en kalfkoeien f 116 per stuk; 18 vette kalveren 9e kwal. 66 per K.G. levendgewioht; 16 graskalveren f 5 —8 per stuk; 25 nuchtere kalveren f 10 —-14'14 per stuk; 11 schapen f "58 per stuk; vleeschvarkens, wegende van 90 110 K.G., 33—84, zware varkens 31—82, vette varkens 29—31 per K.G. slachtge- ■wicht; 19 paarden f 75—120 per stuk. Krinvpsn a.d. Lsk. .Zondag speelde hier Haastrecht I een voetbalwedstrijd tegen Dilettant I trit deze gemeente. De eindstand wa* 2-^2 Het spel der gasten was beter en zij hadden dan ook verdiend te winnen. Haastrecht 3 speelde tegen Dilettant 3. De jongens uit deze gemeente hielden zich beter en wonnen welverdiend met 3-4. KORFBAL Schoonhoven. De Korfbalclub van de Rijkskweekschool speelde Zaterdagmid dag een wedstrijd tegen een twaalftal van „D.O.S.". De uitslag^ was 2-4 in het voordeel van ,J).0.S.". door boerenbril. In het artikel, dat onder dit hoofd voorkomt in one nummer van Woensdag, was een woordje weggevallen, waardoor de betreffende rin een verkeerde strek- king krijgt. Er staat omtrent ds bespreking, die de Minister Maandag met de verechillen- de deskundigen bad gehad: „deze (be spreking) wordt nu dus afgehandeld zon- der ds betrokksnen er verder ln ts ken- nsn" ens... wat most sljnr „dess woedt nu dus n it afgehandeld" ens. BOTER OPGEKOCHT DOOR DE REGEERING. Van regeeringswege sijn van produ centen te Goes ongeveer 700 KG. boter die rij aan den handel niet kwtit kon den. opgekocht voor velschillende pr£ sen. Voor de beste kwaliteit werd f l.« per K.G. betaald. VERBOD VAN ONGEMERKTE VARKENS. Het merken der varkens moet 1» Oo- tober beëindigd rijn. Mitsdien sal wor den afgekondigd, dat met ingang van a.s. Zaterdag het in voorraad houden, afleveren, vervoeren of doen vervoeren van varkens, swaarder dan een nader door den Miniater te bepalen levend ge wicht, slechts is toegestaan, indien rij ge- merkt zijn. ONGEVALLEN BIJ HET MERKEN. Bij den veehouder D, Beusekom te Gou driaan atierf Vrijdag tengevolge van het merken, een rijner varkens. De merker en secretaris stelden rich in verbinding met de Gewestelijke Varkenscentrale te 's-Gravenhage. Dese gaf opdr«ht de waarde van het dier in gesondën toe stand aan den veehouder uit te betalen hetgeen onmiddellijk plaats vond. De veehouders behoeven rich dus met onge rust te maken wanneer tengevolge van bet merken een hunner dieren een on- geluk overkomt. Na door den keuringsveearts voor de consumptié te zijn afgekeurd is het dier vernietigd. LANGERüIQEWEIDE. October. Ondertrouwd: P. den Boer en M. Hoo- gendijk (te Bodegraven). W. Kastelein en F. M. Sohwettmann. Getrouwd: J. P. Kastelein en M. Vroeg» (te Bodegraven). KANTONGERECHT GOUDA. Uitspraken van 8 October. Strooperij: C. H. te Gouderak f 8 subs. 1 maand tuchtschool voorwaarde lijk met een proeftijd van 1 jaar. Overtreding Motor- en Rpwielregle- ment: W. J. K. te Wnddinxveen f 8 sube. 1 d. 'h. I I 11II Verkeer belemmeren: Ld. N. te Gou da f 2 sube. 1 d. h. Overtreding Ongevallenwet: D. de R. te Zevenhuizen f 0.50 subs. 1 d. h. Rijden op verboden weg (le nerna- ling)S. H. te Kethel 2 maal f 6 sube. 2 maal 2 d. h. Hijden sender rijbewijs: J: H. E. B. if Amsterdam f 0.60 subs. 1 d. h.; D. U- te Rotterdam 1 4 sul». 1 d. h. Visschen in verboden water: P. L. en C A., beiden te Rotterdam, ieder f 3 «nbe. 1' d. h„ met verbeurd verklaring b<!Orertreding Wapenwet: J. B„ nonder bekende woonplaats, f 780 sube. 2d. h. en verbeurd verklaring wapen; G. M. u. te Waddinxveen f 16 aube. 3 d. h. Openbare dronkenschap: A P., ronder bekende woonplaats, f 10 subs. H C V idem en W. J. B. K. te Gouda, ieder f 8 subs, ieder 1 d. h. Venten ronder vergunning: H. J. B., sender bekende woonplaats, en J. U V., idem, ieder f 1.80 subs, lyd h. Overtreding Arbeidswet D K. ta Lan- geruigeweide 1 d. n. Rijwiel ronder licht: J. van M. te Boekoop 1 maal f 0 sube. 3 d. h. en 1 maal f 1 sube. 1 d. h. Overtreding Veiligheidswet: T. B. te Gouda f 3 subs. 1 d. h. Rijwiel sonder licht «n vatoohen naasn opgeven: J. den E. te Gouda 1 maal f 1 BU'bs. 1 d. h. en 1 maal f 7.80 subs. V d. h. Zonder teeken van riehüng verande ren: C. N. van der P. te Gouda, vn>- spraak. Veiligheid verkeer in gevaar brengen: T. B. te Rotterdam, vrijspraak. KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Uitsnraken van Vrijdag 7 October. Wegens overtreding der verordening op de openbare orde en veiligheid te Ouderkerk a.d. IJssel: H. R. H. f 2 eubs. 1 week tuchtschool; J, de X„ echnldig ▼erklarin* toepeeeiaf ton etm; In Mexioo wordt sinds jaren de katholieke kerk door den staat op allerlei wijzen ^rvoW Do rogLricg hU uu besloten om <dl. 1«".tad M^&W te nemen. Daartoe behoort ook de prachtige kathedraal in de etad Mexico, waar van hierboven een afbeelding wordt gegeven. DE BRUG BIJ BOMMEL langzaam maar zeker komt de oeververbinding, de nieuwe rerkeersbrug over de Waal nabij Zalt-Bommel tot stand. Wanneer het gevaarte geheel gereed ie, «al de totale lengte ongeveer duizend meter bedragen.

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 2