Gemeenteraadsvergaderingen Aladdin en de Tooverfluit. k<fh. rW mÊÊW Wat geeft de Radio? Gemengd Nieuws. VEILIG THUIS Ingezonden Stukken Afloop Aanbestedingen Loop der Bevolking. v W f it ij? Burgerlijke Stand. Marktberichten Ameide - Benschop Hoornaar TWEEDE BLAD WIEUWIBLAD VOON ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Ithoonlicvinwh» Courant WOENIDAO 1» OCTOBER 19M Donderdag 18 Octets. Hilversum. AjVJELQ. 8—10 Cfatuoodoon; 10-40.16 Morgenwijding; 1016—10.30 Gramofoon; 10.30—11 Soiiaten-oanoeart (Piano en Zang); 1111.80 Kook- praatje; ÏIBCL-<12 Vervolg Solistenr concert; 13—3.16 Gonoert door het A.V.R .0 ,-Klein-Orkest en „The three Syacopators", 2.80—3 Hollandaoh HaU uur; 83,45 Naaicursus voor gevor derden; 8.46—4 Dansmuziek; 4—6 Zie- kenuur; 6—6.80 Gonoert door het A.VR.O,-Kamer-Orkest en Gxeumofoon; 6.807 Sport praatje door den heer H. Hollander; 7—7.30 Vervolg Oonoert; 7.808 Engelsohe lea voor gevorder den; 8—6.05 Nieuwaberichten8.06— 8.15 Granwfoon; 8.16-y-plJtn, 10.90 Ooncert door het Concertgebouworkest in de pauze Gramofoon; 10.80—11 Ko- vacs Lajoe en zijn Orkeet; 1111.05 Nieuwsberichten; 11.0512 Kovaca Lajoe en zijn Orkeet. Huizsh. KRO. 6-9.16 Concert; N.C.R. V. 10-10.16 Gramofoon; 10.16-10.46 Morgendienst door De. P. van Vliet; 10.4611 Gramofoon; KH.0. 11—41.80 Gramofoon; ililJSO—<12 Godsdienstig halfuurtje; 12.162 Concert door het K-R.O.-Sextet; NGJLV. 2-3 Cuxeua fraaie handwerken; 33ü0 Vrouwen- halfuurtje; 4»—6 Bijbellezing door Da. L. J. van Leeuwen; 56.46 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 6.46— 0.45 Concert (Viool, Cello en Piano); <0.46—7 Cursus knippen en stof versie ren; 77.30 Corn. A. Crayé over: „Wat er op de wereld gelbeurt"; 7.45 8 Nieuwaberichten; 80 Concert door het Chx. A Gappelle Koor „Eupho- nia" te Wassenaar; 9030 Ouderuur tje. L. W. J. van Hasselt over „Kin derondeugden"; 930—10.46 Concert door de Orkestvereeniging „Josef Haydn" te Amsterdam; pl.m. 10 uur Nieuwsberichten; 10.46—<1130 Gramo foon. Vrijdag 14 October. Hilversum. V.A.RA. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A. R.A. 10.16 uur Orgelconcert; 11 uur Gramofoon; 111.16 uur Onze Keuken dpor P. J. Kers Jr.; 11.46 uur Voor dracht door Janny van Oogen; A.V. R.O. 12—2 Concert door het A.V.R.O.- Klein-Orkest en Gramofoon; 2230 Gramofoon; 2.304 Concert door het A.V.R.O.-Kamerorkeat en Gramofoon; V.A.R.A. 4 uur Gramofoon; 4.40 uur Na Schooltijd; 5.20 uur Concert door het VA.R.A .-Klein-Orkeet; 6-16 uur Orgelconcert; 0.40 uur Dr. J. Tinbergen over: „In de Industrie"; 7 uur Orgel concert; 7.16 uur V.A.R»A.-Front en Ooncert door het V.AR.A.-Klein-Or- kest; VPJE1.0. 8 uur Cursus Catechi satie; nieuwe Kerkgeschiedenis. Spreekster: Mej. Dr. N. A. Bruining; 830 uur Concert; 9 uur Cursus. Spre ker: Dr. W. Banning; 9.30 uur Con cert; 10 uur Nieuwsberichtfen; 10.45 uur Gramofoon; V.AR.A. 1112 Gra mofoon. Huizen. N.C.R.V. 6—8.16 Schriftlezing; 8.160.30 Gramofoon; 10.3041 Mor gendienst door Ds. L. W. Weasels; 11—12 Harmoniumbespelrng; 12.16— 1.00 Concert (Viool, Cello en Piano); 1.302 Orgelconcert; 230—3.16 Ver volg Concert; 3.158.45 Vervolg Orgel concert; 3.46—4 Gramofoon; 44.30 Piano-recital; 4.30—6 Gramofoon; 51 5.30 Praatje voor de jeugdige postze gelverzamelaars; 5.30—6 Halfuurtje voor jeugdige amateur-fotografen; 6 6.30 H. J. Steinvoort over; „Een bor- denrek"; 8.30—Kol. O. J. Goovaards van het Leger des Heils over: „Herin neringen uit den eersten tijd van het Leger des Heils in Nederland: 77.30 A. J. Herwig over: ,jWelke vruohtboo- men in den kleinen tuin"; 7.45—6 Gra mofoon; 89 Concert door de Haar- lemsohe Orkestvereeniging; 6 uur Br. Philip J. Iedenburg over; „De toe komst van den hedendaagechen stu dent"; 9.30—10.80 Vervolg ooncert; pl.m. 10 uur Nieuwsberichten; 10.80 11.80 Gramofoon. MIJNENLEOOER „KRAKATAU" OMGESLAGEN. BEMANNING GERED. De Nederlandschen nüjnenlegger „Xxa- katau" is gistermiddag om half één in het Oostervaarwater te Soerabaja omge slagen, doordat het schip in ondiep wa ter kwam en een golf over het mijnen- dek sloeg. De „Krakat&u" werd opzij ge worpen, waarop tS.OjS.meeinen werden af gegeven. De mijnenveger „M 2" vond de „Kra- katau" op de flank liggen met de be manning, totaal 104 koppen bovenop. Zij bestaat uit 80 Europeanen en 74 inlan ders. Toen de „M 2" arriveerde, cirkelden twaalf vliegtuigen boven de „Krakatau", Drie dezer vliegtuigen streken op het wa ter neer. Later daalden ook de andere negen vliegtuigen. De commandant der marine te Soerabaja en diens adjudant werden door de vliegtuigen overgenomen, evenals de lichtgewonden. Verder bracht de „M 2" de geheele bemanning in vei ligheid. Vijf personen zijn licht gewond. HET GEHEUGEN VERLOREN. Te Rotterdam werd aan het bureau Nassaukade een 76-jarig man gebracht, die zijn geheugen krwijt was en zich niet kon herinneren, waar hij thuis behoor de. Tot laat in den avond is de politie bezig geweest het adres van den bejaar den heer op te sporen. Den volgenden ochtend wist de man te vertellen, dat hij uit Kloosterzande kwam. Bij informatie aldaar bleek, dat de man inderdaad uit Kloosterzande afkomstig was, doch thans te Rotterdam woonachtig moest zijn. Men vond eerst later op d«n dag rijn Juiste adres, BODEGRAVEN OP STELTEN. Door do ontruiming van soa woning. Bodegraven heeft Maandag een nuaoe- rigen dag beleefd. Onder toezicht van den burgemeester werd een gezin aan de Rijnkade wegens huurschuld ui( zijn woning gezet. Deze gerechtelijke uitzetting verliep niet ge makkelijk, omdat het hoofd van het gezin sijn woning had versperd. De deur was vastgespijkerd en bovendien was er huis raad achter opgestapeld. De man had zich op de bovenverdieping vereohanst en het aolderluik -dichtgespijkerd. De belegeraars setten een ladder tegen den gevel en sloegen een ruit van de bo venverdieping in, waarna eenige politie mannen met de revolver in de hand bin nendrongen. De bewoner heeft toen inge zien dat tegenstand niet baatte en ver zette zich verder niet. Voor de woning demonstreerden in middels talrijke leden der Onaih. Soc. Partij. 's Avonds begaf de man zich met zijn geheele gezin waarbij verscheidene kleine kinderen naar het gemeente huis, waar het college ran B. en W. ver gaderde. Ook de O.S.P.-ers waren weer present voor het gebouw. Een dezer de monstranten, die wat al te hardhandig optrad, werd verwijderd. Na afloop der vergadering van B. en W. vroeg de uit zijn woning gazette man den burgemeester om huisvesting Deze bood den politiepost aan, waarna uet ge zin, gevolgd door een menigte van eenige honderden, zich naar dsn post begaf De demonstranten drongen tenslotte zoo op, dat de politie moest optreden on de menschen uit elkaar joeg Een wilde vlucht volgde, waarbij verscheidene per sonen vielen en enkele klappen werden uitgedeeld. MISLUKTE POGING TOT ROOF. Te Amsterdam had Zaterdag een jeug dig kantoormeisje, dat in betrekking was bij een steenhouwerij aan den Ametel, een bedrag van f 1800 van* het girokan- toog gehaald en begaf zich daarmede naar het kantoor terug. Het geld was geborgen in «en vierkant geelkleurig handkoffertje. Bij de Nieuwe Prinsengracht kwam plotseling een onbekende man op haar toe, sloeg haar het tasohje uit de hand» zoodat het op den grond viel, raapte het op en sprong op een rijwiel, dat hij te gen een huis had gezet. Het meisje en eenige personen, die het geval hadden gezien, en anderen, die op het geroep van het meisje kwamen toeloopen, be gonnen een klopjacht, niet vrij van span ning en inspanning. De dader wierp op de Nieuwe Prinsengracht reeds het taochje weg. zoo dat het meisje weer in herbezit van haar eigendom kwam. Ten slotte wist een agent den vluchte ling te grijpen. De man is in atrreet ge steld. HET MIJNONGELUK TE LANCASHIRE Omtrent het ongeluk in de Blacklake- tnijn bij Leigh in Lancashire wordt nog vernomen, dat de ramp weid veroorzaakt door te zware belasting- van de lift. De liftkoói viel van een hoogte van 210 me ter en zonk na een ijzeren rasterwerk te hebben vernield, in een diepen waterput. Alle negentien slachtoffers zijn verdron ken. De twintigste inzittende wist zich door de afsluiting een weg te breken en bereikte aldus de oppervlakte van het water, waar hij een touw wist te grij pen. Hij werd spooedig daarop gered. Door dit ongeluk zijn veertig kinderen van hun vaders beroofd. De geheele plaats is in rouw gedompeld. Het werk in de mijn is den geheelen dag stop gezet EEN GRENSINCIDENT. Maandag heeft in de grens-provincie El Oro een gevecht plaa's gevonden tus- schen troepen van het leger ran Ecua dor en wel het garnizoen te Orieme en Peruaansche troepen. Er heerschte in de provincie groote op winding en een aantal vakbonden heeft reeds een beroep op de aangesloten ar beiders gedaan, om zich in geval ran oorlog bij het leger aan ie melden. De oorzaak van het incident ie tot nu toe ook bij de regeering van Eouador te Guayaquil nog onbekend. EEN SCHAT QEVONDENf Volgens een bericht uit Guayaquil in Eouador is op een hoeve, toebehoorende aan Lorenzo Tous een schat gevonden. Deze zou o.m. bestaan uit 140 goudklom pen, waaronder er zouden zijn ter groot te van citroenen. De schat werd gevon den in graven uit den Inca-tijd. Er zou den ook gouden wapenrustingstukken van onschatbare waarde zijn gevonden, o.a. schouderplaten en borstplaten. Een be vestiging varf het bericht is nog niet ver kregen. VOOR STRAF TOT DOODGRAVER BENOEMD. Het parlement van Peru heeft een wet aangenomen, betreffende den handel in onzedelijke boeken, platen en geschriften. Drukkers of uitgevers van een werk, dat als onzedelijk beschouwd wordt, moeten een boete betalen ter waarde van 1600 exemplaren van het bewuste boek of plaatwerk. Indien de uitgever deze boete niet kan betalen, moet hij voor straf vier maan den het beroep uieoefenen van doodgra ver. De wetgever van Peru lichtte het ont werp toe met de verklaring, dat dege nen, die de jeugd verpesten door hun slechte lectuur, in den waren zin des woord doodgravers zijn van hun volk- Bovendien is dit de meest geschikte gelegenheid om geldstraf in arbeidstraf te veranderen. VON GR0NAU IN VEILIGHEID. Het stoomschip „Garagola", dat de vliegboot van Vo Gronau na diens ge dwongen daling op sleeptouw had geno men, is gisterochtend te Rangoon aange komen. De vlieger» hebben geen letsel op- ge loop en en ook de machine verkeert in goeden staat. Ven Gronau hoopt spoedig lijn tocht is kunnen voortstiten. ZOUTZUUR IN PLAATS VAN WIJN. DoodelUkc dronk. Te Buederioh (Duitschland) zijn twee jonge mannen, respectievelijk 20 en 22 jaren oud, op tragische wijze om bet leven gekomen. Zij wilden heiden naar een kermis gaan en te voren nog een glaasje wijn drinken. In plaats van een wijnflesch, namen zij in het donker een fle8ch met zoutzuur, waarvan zij dron ken. Beiden zijn korten tijd later over leden. De hoofdkraan van het lientgas. Aan van uiyn uuuws woont in een dorp je ui uei Oosten van ons num. 4e is nog «vai ouuerweiacü en aai ia waarecuyu- üjx. we» ue reuen, waarom zy nog geen öiectriciLeit m mus neen. 4e vmut net eieuiriscn üent zoo ,proud' ikraar naar oocmer zou zoo gaarne elecLTiscü ucüt op naar kamertje nennen. „oe nebt tegenwoordig zuiae snoezige iawpexappen, zei zij nuj omangs, toen ik op een Herment door de Acuierhoe*. een nacntje inj nujn tante overhieel. ik geiool, dat zy om een neei andere reden eieutriscd iicnt wil hebben. loen ik eens baar gezellig kamertje zag, ontdekte ik een romannetje, dat Ma nege wei graag zou willen lezen, als *y haar moeder al „goeden nacht" gezegd heelt. Maar dat kan nu niet. Ik heb dat on dervonden, toen ik dien nacht daar lo geerde. t Ook ik had m'n gastvrouw „wel te rusten" gewenscht en was naar de lo geerkamer gegaan. Tante moest de boel nog wat opruimen, ik zat de krant nog te lezen, toen ik tante hoorde roepen: „Marietje, denk je er om? Ik draai de hoofdkraan dichtl" Marietje antwoordde: „Ja, moeder, ik sliep byna all" Maar ik hoorde haar uit bed gaan, snel heen en weer loopen en weer in bed stappen. Ik begreep dat zij nog had lig gen lezen en daarmede moest zy uitschei den, omdat tante meende veilig thuis te zijn, wanneer ze de hoofdkraan dicht- draaide. Den volgenden morgen vroeg ik tante waarom ze voor den nacht altijd de hoofdkraan van het gas afsloot. Natuur lijk meende ze zoo in het belang van de veiligheid te handelen en even natuurlijk was zij wel wat verbaasd, toen ik dat niet veilig vond. „Kijk eens, tante," zei ik, „stel nu eens dat Marietje nog wat in bed gaat lezen en „Dat doet ze niet," onderbrak mij tan te, eenigszms boos, terwijl Marietje toe vallig juist wat van den grond moest op rapen. „Natuurlijk niet," ging ik voort, „dat weet ik wel, maar ik lees nog wel eens als ik in bed lig. En ik denk dat Ma- netjes vriendin, die hier wel eens komt iogeeren, dat ook doet. Reken nu maar- dat Anme hier logeert en dat ze, nadat ze U goeden nacht gewenscht heeft, nog wat gaat liggen lezen. Opeens hoort ze U roepen, dat U de hoofdkraan dicht draait. Ze wil nog gauw even de zin uit lezen en als het kan het hoofdstuk. Maar daar gaat plotseling het licht uit. Annie springt het bed uit, draait in haar schrik het kraantje wat heen en weer en stapt weer in bed, natuurlijk in de veronder stelling, dat ze het kraantje heeft diont- gedaan. Intusschen staat het kraantje open." „Maar de hoofdkraan ia dicht, dus er gebeurt niets," merkte tante ter snede op. „Neen, dén gebeurt er nog niets,' ant woordde ik, „maar de ochtend daarop staat het dienstmeisje vroeg op en haar eerste werk is de hoofdkraan van het gas open te zetten. Uw logé draait zich dan nog eens om. Als het 9 uur of half tien is geworden, begint u zich te verwon deren dat ze nog niet is verschenen. Om tien uur of half elf begrijpt u er niets van. Maar u wacht tot 11 uur om hst dienstmeisje naar hoven te sturen. Die krijgt op haar kloppen op de logeerkamer geen gehoor. U gaat zelf naar boven. Maar evenmin verneemt u antwoord op uw herhaald geroep. Wel krijgt u een gaelucht in uw neus. En dan slaat u de schrik om het hart. De deur wordt met vereende krachten opengerukt of u haalt er den smid bij. En als eindelijk de deur open i s,vindt U Uw logé bewusteloos in bed liggen." Laten we dit verhaal, dat meer dan eens precies zoo in werkelijkheid is ge beurd, nu maar een blij einde geven. De dokter werd gehaald en deze bracht de logé weer bij. „Dus tante, draai des avonds nooit de hoofdkraan dichtl Alleen als u voor een paar dagen het huis sluit, dan is er wel wat voor te zeggen. Ir. R. A. G. (Nadruk verboden). Mevr. S. Volledige beantwoording van Uw vraag zal in gedeelten achtereenvol gens in deze rubriek behandeld wórden. Voorloopig raad ik U aan de inrichting van Uw nieuwe badkamer te bestellen onder beding, dat zij en door de Directie van de Gasfabriek en door die van de Electrictietiswerken wordt goedgekeurd. CRISIS-VARKENSWET, Geachte Redactie. „Toeschouwer" voor het laatst en thans minder graag beantwoordend, moe ten we allereerst opmerken, dat we geen antwoord vinden op de vraag „w i e" rechtshalve de zeker noodzakelijke steun aan de baconmesters bekostigen moet, doch dat „Toeschouwer" thans weer gaat praten over de vraag „of" deze steun wel door ons bekostigd wordt Een g<heel ander vraagstuk dus, waarop w# niet ingaan, ais andere vragen nog onbeant woord zijn. Nergens heeft „Toezchouwer" kunnen lezen, dat onderget. de lagere prijzen aan een verkeerde uitvoering der wet toe schrijft, alleen de opzet dor wet brachten we in 't geding. De hoogere winst der verkooperz (sla gers?) is zeer zeker een gevolg der hef fing, de kleinere omzet immers vergt een ruimere marge. Dat „Toeschouwer" een inkrimping niet kan rijmen met grootere marktaan- voer is begrijpelijk, als buitenstaander ondervindt hij niet de groote moeite om zijn varkens thuis op levering te verkoo- pen, dat toch noodzaakt tot markten. Dat België en Frankrijk niet meer koopen heeft „Toeschouwer" ook nergens in onze artikelen kunnen lezen; het spreekt echter wel vanzelf dat ze bij ge forceerde export minder betalen, temeer omdat ook deze afnemers zeer goed we ten, dat export naar andere landen slechts met veel lagere prijzen mogelijk ia. Dat Toeschouwer zijn „theewater"-uit- drukking, die door ons toch wel goed begrepen werd, ondanks de tegenoverge stelde feiten, nog hand.iaaft, maakt zijn persoonlijk excuus voor onder geteeken- de waardeloos. Het gaat hier niet om onderget. alleen, doch om de eer van on ze organisaties en voor ons inzonderheid om die van onzen altijd ridderlijk strij dende vertrouwensman. Dat „Toeschou wer" daarop een blaam blijft werpen, zonder zelf op de proppen te komen, maakt voor ons een verdere gedachten- wisseling onmogelijk. Zulk een strijdwijze, Mijnbeur de Pe- dacteur, werpt geen olie op ds golven, doch op het vuur! Dankend voor opname en hoogachtend verblijven wij inmiddels, Uw dw. Abonné a J. v. d. HEUVEL. Ouderkerk a.d. IJssel, 7 Oct. 1932. De polemiek is hiermede gesloten. Red. VERKORTE OPNAME. M. de R. Ik moet mij behelpen met mijn beschei den kennis om de aanvallen tot onzen nieuwen bond gerioht te weren. Daar ik maar zijdelings aan hst veehoudersbedrijf verbonden ben, vanwege mesterij, bleef ik vanzelf buiten elk organisatie-vorband. Ik heb mij dus in die paar dagen, dat ik lid ben van den nieuwen bond, moeten bepalen naar hetgeen ik hoorde. En het meeste wat mij trof was wel, dat ik uit verscheidene monden hoorde, dat geen enkele organisatie haar leden heeft ge kend. Ook viel mij op dat in het verslag in deze oourant van 17 Setpesnber de heer Van Wijnen zegt: „Geen enkele organisatie heeft zijn willen sterk verdedigd." Na uw opmerkingen, waarin gij aan toont, dat de B. v. K. wel wat gedaan heeft en gunstig afsteekt in vergelijk met de andere organisaties, neem ik torug, wat ik de bond te kort heb gedaan. Ik gevoel niet de minste haat tegen dien bond en heb het bewijs hiervooT gele verd, omdat ik op bestuursvergaderin gen en op huisbezoek steeds er op hub aangedrongen om lid te blijven van den B. en K. Ik waardeer al het goede van Uw bond, wat zij in deze gedaan heeft, maar volgens mij had zoo'n bond met zulke bekwame leiding veel meer kunnen doen. Het bewijs hiervan ligt bij mij in de actie te Stolwijk, die niet uitgegaan is van uw bond, hoewel door een groot deel uwer leden deze actie is opgezet en geslaagd en werkelijk het gevolg heeft gehad eenige resultaten, wat de uitvoe ring der wet betreft. Hadvjnen dan niet meer kunnen doen? Een manifest voor b.d. Provinciën, Meetings b.v. Wat denkt u wel van 'n demonstratie in Den Haag, van alle mesters-streken tegelijk?* G. RIETVEuD. Discussie gesloten. Red. Lekksrkerk. De uitslag van de aanbe steding van een burgerwoonhuis aan den Kerkweg, voor rekening van den heer J W. Breuklander, door den architect, den heer G. v. d. Voet Jr., in „Het Bonte Paard" gehouden, met uitzondering van het verf- en electriciteitewerk, is als volgt Metselwerk: R. H. Halewijn en Zonen f 1859; J. en A. Stoppelenburg f 1860; G. v. d. Voet en Zoon f 1944; K. J. Ver waal f 2090; G. en A. Kwakernaak i 2109. Timmerwerk: Firma J. Noordegraaf f 1477; P. S. „Verwaal f 1499; firma wed. J. Neven f 1525; T. Koudstaal f 1549; wed. A. Borsje f 1795. Lood- en Zinkwerk: T. v. d. Graaf f 100; J. H. Oskam eb Zoon f 109. Smidswerk: B. van Zoest f 30; T. v. d. Graaf f 30. Lzxmond. De uitslag der publieke aan besteding van den bouw van een Woon huis te Lexmond, gehouden ten kantore Tan den architect, den heer Frans de Jong, is als volgt: Massa: G. van Straaten te Hagestein f 1949,50; G. P. 't Lam, Zijdeveld, f 1893; Gebr. van Ooijen, Schoonrewoerd, f 1871; G. den Hartog, Hagestein, f 1767; G. Kas telein, Vianen, f 1750. Perceelsgewijze kwamen in 12 inschrij vingen voor metselwerk, 11 voor timmer werk, 7 voor verfwerk, 4 voor loodgie- terswerk en watervoorziening, 7 voor electr. installatie. Het werk is in perceelen gegund als volgt: Timmer- en ijzerwerk: G. J. Gro tendorst, Meerkerk, f 665; Metselwerk: 't Lam en Van Dalen, Leerdam, f 728. Verfwerk: M. Langerak, Ameide, l 119; Loodgieterswerk: G. J. v. d. Gijn, Moer kerk, f 123,90; Electr. werk: A. van Mou- rik, Nieuwland, f 35. Totaal f 1568,90. ALBLASSEROAM. Over da maand September. Ingekomen personen: A. Pot en gezin, B 950, van Gheribon, Java; M, G. Har- tenberg, B 242, van Delft; T. Wagenaar, E 122, van AmeTongen^A. W. Advocaat, F 136, van 's-Gravenhage; W. Szymko- wiak. A 63, van Oetwenner, Duitsoh- land; H. H. van der Horst en gezin, F 801, van Curasao; J. C. Schagen en ge zin, E 223, van Heinkenszand; P. Spruij- tenimrg—Terlouw en zoon, F 66, van Den Helder; H. van Zeist. F 35, van Arnhem; J. den Boef, 34, van Arnhem; P. Scha- delee en gezin, G 134, van Nieuw-Lek- kerland; W. Miog, B 209, van Werken dam; H. Borsje, E 392, van Nieuw-Lek- kerland; J. J. Blokland, E 292, van Nieuw-Lekkerland; J. de Jong. 163, van Werkendam; B. Ritmeester, C 98, van Hendrik-Ido-Amibacht. Vertrokken personen: J. Verweij, A 203, naar Kerkwijk; E. Vuijst, A 203, naar Kerkwijk; W. A. G. Herman, B 77, naar Malang, Ned. O.-I.; F. Lukasohen gezin, E 190, naar Dordreoht. D. C. van den Dool, A 271, naar Utreoht; W. Bot, B 135, naar Rotterdam; P. Broere. B 85, naar Goudriaan; P. A. Kloot, A 138, naar Papendrecht; N. van Dillen, F 31, naar Papendrecht. 6R00T-AMMER5. Over de maand September. Ingekomen pewwnen: W. Kroon, van 53. Aladdin ging naar het hol en vond daar oen fijn bed van droge varens Spoedig was hij in een diepen zlaap. Maar midden in den inaoht werd hij wakker. Bij zijn legerstede stond een klein meisje met een kroontje op het hoofd, en achter haar oen troepje fikeche kleine kereltjes. „Ik ben Hera, de doch ter van den koning der Meerkaboutere", •prak ze, „en wie ben jij, klein men- schsnkina, die zoo vermetel fijt, om onze holen binnen te dringen, Dn hoe komt 27 het, dat je net zoo klein bent als wij zijn. Ben je soms een spion?" Aladdin verontschuldigde zich en zei, dat hij niet geweten had, dat hij iets ongeoorloofds had gedaan. 54. „In ieder geval moet je mee naar vader." zei het meisje. Aladdin volgde gehoorzaam. Tot zijn schrik bemerkte hij dat de kabouters in zijn zlaap al zijn zakken leeggehaald hadden, zoodat ook rijn flesohje olie wm In rerkeerde hin den geraakt was. Hij was dus weer net zoo hulpeloos als bij de elfen en aan de genade wan de kabouters overgeleverd. Ze kwamen gauw bij eenige bootjes, in de kleinste nam de kabouterprinses plaats met haar gevangene, terwijl het gevolg in de andere booten stapte. Han dig pagaaiden ze in den maneschijn langs den oever, tot ze een grot bereikten, die ze binnenvoeren. Het was een druipsteèn grot en tevens de inging van het paleii ris de prins», eerste blad. NI EU Will. AO VOOR ZUI0-HÓU.AN0 EN UTRECHT, IdiHnhowiKh* Couranl W0EN10AQ 12 OCTOBER IBM IUIT VROECER TIJD. f I De Berlijnere zagen dezer dagen een reccooo-galarijtuig door de stad rijden met dame en koetsier in het bij dat tijdperk behoorende ooetuum. Het was een reclamerit voor een circus. Goudriaan; S. van der Wal, van Berg ambacht; J. W. van Harten, van Stol wijk; W. G. van der Graaf, van Streef kerk; J. J. Hol, van Willigo-Langerak; G. Bot en eohtgenoote, van Rotterdam; B. Bouter, van Streefkerk; W.. Roaendaal Pd., van Langerak. Vertrokken personen: C. Prins, naar Utrecht; A. van der Wal, naar Bergam bacht; J. A. van Werken naar Neder- hemert; W. Maat naar Gouda. NIEUWPOORT. Over de maand Sep tember. ingekomen personen: H. P. Dekkereen echtgenoote van De Bilt; G. van Herk en gezin, van Rotterdam. Vertrokken personen: H. Boohanen naax Rotterdam; A. van WHtzier en eoht genoote naar Vlaardingen; A. Kortlever naar Rhenen;.-M. van der Heiden naar Peuxsum. LANGERAK. Over de maand Sop tem- Ingekomen personen: A. Stigter, van Oud-Alhlas, J. Buys, van Brandwyk. Vertrokken personen: A. Terlouw naar Rotterdam; W. Kozendaai Pd. naar Groot-Ammers; wed. Jao. Verhoeven en dochter naar Rijswijk; D. Vuijk naar Rijswijk; P. den Hartog en gezin naar Loosduinen. STREEFKERK. Over de maand Sep tember. Ingekomen: S. Mieerkerk, wed. W. Boer. van Groot-Ammers, naar G 78; A. van 't Veer. van iJsseliflonde, naar G 76; W, de Vries, van Krimpen a.d. Lek, naar O 20; G. Terlouw, van Hoorn, naar A Vertrokken: W. van Gieesen, van B 18 naar Nieuwpoort; B. Bouter, echtgenoote van K. Hakkesteegt, van A 26 naar Groot-Ammers; P. van der Wal, van A 11 naar Bergambacht; W. G. van der Graaf, van A 20 naar Groot-Ammers; J. Roele,' van C 45 naar Nieuw-Lekkerland; T. van Haarlem, van G 76 naar Leer dam; A. de Jong, van B 65a naar Lek- kerkerk. GROOT-AMMERS. September. Geboren: Maaike Cornelia, d. vis G. Mourik en A. B. de Jong. HEKENDORP. October. Geboren; G oraelia Maigje, g, waa A. GelderWom «n F. van Wijngaarden. LANGERAK. September. Geboren: Aartje Adrians, d. van W de Groot en H. den Hartog- Trijntje, d. van B. Sterrenburg en A. Roest. Overleden: J. G. te Hennepe, 70 j„ echtegenoote van G. de Zeeuw. N. Roest, 78 j., eohtgonoot van G. Brouwer. MEERKERK. Ootober. Geboren: Adrianua, s. van A van der Vlies en A. van Kleij. Ondertrouwd: D. P. Versluis, 82 j., (te Kedichem), en G. J. M. Rietveld, 19 j. Overleden: J. Brouwer, 72 j.. echtge noot van M. de Kuiper. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Oct. Geboren: Heüjte, d. van H. Sterken- burg en M. G. de Bruijn. Getrouwd: W. P. den Hertog en A. L. van Driel. W. van den Berg en G. dan Hollander. Overleden: A. Rijm, 68 j., echtgenoot van C. G. den Hollander. M. Vente, 78 j., weduwnaar van M. Verbuig. OUDEWATER. October. Geboren: Mattheus, i. van J. J. Verlin de en A. Deee. Ondertrouwd: A. J- Vermeij en A M. Varmeij. Getrouwd: F. Steenbrink en M. A. Sluis. D. Loenen en C. J. Blonk.. Overleden: H. Derks, 64 j., echtgenoot van A. M. van Zuijlen. POLSBROEK. October. Getrouwd: G. Teeuw (te De Bilt) en A. de Jong. STREEFKERK. September. Geboren: Arie Jacob, t van J. P. van Vliet en N. de Haan. Klaas, a van J. Zwartbol en P. Versluis. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van M. Schoonderwoerd en J. van den Berg. D. Ooms, 67 j. ALBLASSERDAM. October. Geboren: Teuntje Simone en öimone Teuntje, dochter» van J. Speksnijders en G. de Groot Ondertrouwd: B. L. den Boei, 27 J., en S. van den Oever, 26 j. Ondertrouwd: A. L Zwart, 23 j„ en W. Verhoeven. 28 j. Getrouwd: A. van den Oever, 27 j., en E. den Boef, 24 j. Overleden: G. J. Groenendijk, 77 j., echtegnoote van F. Bezemer. BOSKOOP. Ootober. Geboren: Klaas, z. van G. van Eek en A. H. Vermeul. Adrianua Goruelia, z. van L. Hardus en J. Blom. Gorrie Martina, d. van E, M. Loef en J. H. jQ. de Groot. Ondertrouwd: W. van 't Wont en G. Zorg. Getrouwd: H. F. den Riet 28 j.. en M. A Slingerland, 22 j. BODEGRAVEN, ld Oct. Kaasmarkt Aangevoerd 813 partijen kaas. 12.880 at., wegende 116.900 K.G. Prijzen: Goudaohe kaas met rijksmerk le soort f 28—62, 2e soort f 24—27, zwaardere f 80 per 60 K.G. Handel matig. ROTTERDAM. 11 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 219 paarden, 24 veulens, 1772 magere runderen, 980 vette runderen, 806 vette kalveren, 480 nuchtere kalveren; 1017 graskalveren, 500 schapen of lammeren, 6 varkens, 11 bakken of geiten, 1 overlooper. Prijzen per half KXL: Koeien 1417, 24—26 en 30—<32 oent; ossen 16—18, 2224 en 26—09 cent; stieren 18—10, 1921, en 24 cent; kalveren 30—05, 40 45 en 52—66 cent; export kalveren 13 16 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien I 120—206, stieren f 60—<290, graskalveren I 20-4Q, paarden f 110-* 270, slachtpaarden f 100160. hitten 1 60—110, veulens i 40—70, iok nuchtere kalveren 1 8—16, slacht nuchtere kalve ren f 4-6, kalikoe ïen i 180—246, pin ken f 60—86, vaarzen i 80-Ü26. Overzicht: Runderen ruim aangevoerd, handel eenigezana stroef, prijzen moeilijk te bandhaven, stieren aanvoer zeer groot, handel stroef en lager in pryzen dan verleden week; vette kalveren le soort willig verkocht, andere soorten handel flauw en moeilijk te handhaven pryzen; melk- en kalfkoeien aanvoer niet groot, handel willig en prijshoudend; pinken en vaarzen handel kalm; graskalveren aan voer zeer groot, handel zeer lui, minder besteed dan verleden week; paarden alle soorten traag verkocht; slachtpaarden weinig export; nucthere kalveron vlug verkocht, goed pryehoudend; fokkalveren handel flauw. ROTTERDAM, 11 Oct. De Fededaüo- melkprys bedraagt van 11 tot en met 17 October met inbegrip van den regeenngs- toeslag f 6.60 per 100 L.. af boerderij voor le klasse melk. UTREGRT, 11 Oct. Ver. Eierveüing Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 3.6Q— 6 20, eieren bruin f 4.906.40, beiden per 100 stuks. Aanvoer 86.000 «tuks. GOUDA, 10 Oct. Goop. Tuiniersveree- niging Gouda en omstreken. Veiling van gisteren: Witlof le soort l 2021, 2e srt. f 1013, spinaade f 260—1.1.10, poste lein f 3.60—8.30, uien f '2.70—3.80 per 100 K.G.; peen f 1.00—3.50, selderie f 0.70—160, knoisalderie f 2.10—4.70 per 100 boe; kropsla f 12.70, andijvie f 0.90—2.60, hloemJtool le soort f 11 18, 2e soort f 4—<10, groene kool f 2.70 6.90 per 100 stuks; tomaten A f 2.70 —6.40, B f 2.00-6, G l 4-4.80 per 100 pond. GROOT-AMMERS, 10 Oct Eerste Al- hlasserwaardsahe Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 10 Oct. 1932. Aanvoer 0730 eieren. Prijzen: Kippen- en eendeieren f 3—6.96 per 100 stuks; 25 pond boter f 0.71—0.74 per pond; 149 pond kaas f 0.14—0.20 per pond; 7 kip pen f 0.70—1 per stuk. ROTTERDAM, 10 Oot. Buitenland- sche granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Stem ming kalm. Rogge: Canada no. 2 disp. f 4.05, Amerika no. 2 disp. f 8.96,' 7 K.G. Zuid-Russische aangekomen naar kwal f 3.85—3.90, 70 K.G. Bahia Blanca disp. f 4.25, 74-6 La Plata disp. f 4.06. Gerst. Amerik. no. 2 disp. f 81, 64-6 KG. Zuid-Russische disp. f 80, 02-3 K.G. Zuid-Russische aangekomen f 80— 79, idem stoornend f 79, 60-01 K.G. Do- nau disp. f 77, idem stoornend f 76, Cali- foroiache disp. f 92. 'Haver: Canada no. 8 aangekomen f 6.15, 61-2 K.G. Boheemsche aangeko men f 4.80, 47-8 KjG, La Plata disp. f 4.70, 88 K.G. white clipped disp. f 4.75. Mais per 2000 kilo's: La Plata disp. f 76.60, idem aangekomen f 77-7660, id. stoomend f 76-76.60, Donau-Galfox disp. f 77, id. stoomend I 76, Bessarabischs stoomend f 76, La Plata Cinquantine disp. I 82, No, 2 Rhodesian aangekomen f 83, no. 4 gele platte Z. Air. disp. f 80, Amsrik. Mrxed no. 8 16 Oot ladend i 79. Publieke veiling. De Tarwe Centrale veilde heden Zeeuwmhe A f 6.60, Noord- Hollandacbe A f 5.30, Noord-Holiandscne B f 4.75—4.72)4, Zuid-Hollaudsehe B f 4.87 X4.80, Zeeuwecbe B f 407)^1 4.92X, Geiderache B f 4.02H ROTTERDAM, 10 Oct Bümenlandsohe granen en peulvruchten. Gerst 1 6 tot 6.60. Haver f 6 tot f 6.76. Erwten kleine groene *1 86012, ex* tra partijtjes daarboven. Schokker-erw ten f 13.60 tqk f 1660, verder van f 8 tot t 1260. Bruine boonen t 10 tot l 10.76. alles per 100 KG. ROTTERDAM, 10 Oct. Voeder koeken. (Bericht van de makelaars gebr. H_ry- ger). N oord-Amerikaanse he lynkbeken loco f 0.40, Oct.-Deo. lvg. f 660, Oot.- Mrt. levg. f 0.00, SWG loco f 1.06, Oct.- Deo. levg. i 7.10, merk Maple Leaf loco f 7.10, dito dito merk SK looo f 660, La Plata lijnkoek looos toornend 0.40, Duitache lijnkoeken af Emmerik prompt f 0, Üct.-l>ec. levg. f 6JJ5, Lynzaadsohil- fers (Bombay) loco f 6, Oct.-Dec. levg. &£1 t 6.15. ürondnootsohilfera (Bombay) licht gekleurd iooo-stoornend f 0.40, ex tra licht stoomend f 0.66, extra licht merk HVO loco f 7.16. Manilla coooakoeken merk SK looo f 6.95, stoomend f 6.90, Amer. coooa lo co f 5.76. Amerik. oooosschilfers loco f 5, Bolted katoenizaadmeei (40 pCt Texas) Oct. afl. f 6,25, Nov.-Jan. afL-lev. f 6.25, geëxtraheerd lynzaadschroot loco f 6.06, geëxtraheerd grondnootschroot lo co f 040, geëxtraheerd paimpitsohroot looo f 5.80, Indische voorslag lynkoekqa loco f 5.90, Oct.-Jan. f 6.26, lui. lynkoek- sohilfers loco f 6.75, Nov. f 0.75, InL grondnootschroot loco f 0.40, Inl. oooos- koeken looo f 6.80, Nov. f 6.36, Inl. soyar schroot looo f 6.26, Nov^-Dec. f 0.40, InL palmpitkoeken looo f 5. Alles per 109 ki lo en gedeeltelijk tweede hands. UTREOHT, 10 Oct. Groenten- en Vruchtenveiling „Utreoht en Omstreken". Radijs f 1.102.40, wortels f 2—7 per 100 boe; kropsla f 1.20—660, andijvie f 0.402, knolselderij f 1—6, gele kom kommers f 2<10. bleekselderij f 10,* prei f 0.40—<1.20, bloemkool f 620, roode kool f 39, witte kool f 21, ea- voye kool f 4«vl0, groene kool f 8—7 per 100 stuks; aomerspinazie f 716, win- terspinazie f 6<14, witlof f 1280, pos- et elem f 616, snijboonen f 11—29, sui- kenboonen f 1444, pronkboonen f 6 13, knolrapen f 1.80—2.60, winterwortels t 1.009, uien f 2.80—7.20 per 100 K.G.; tomaten f 1.50760. blauwe drui ven f 9<23, witte druiven f 1809 per 100 pond; perziken f 6<17, meloenen f 7—21 per 100 stuks. s- Ameide. Openbare raadsvergadering op Dondeiv dag 0 October. Voorzitter de heer G. W. Luyendyk, burgemeester. Afwezig de heer Den Oudsten. is a opening der vergadering stelt de Voorzitter voor, de notulen te lezen m de volgende vergadering. Aan de orde zyn dan de ingekomen stukken. Alweer ds notulen. Weth. De Krujjk dacht dat de Voor zitter voorstelde de notulen te lezen van de vorige vergadering. De Voorzitter antwoordt ontken nend. Wegens het snel opeenvolgen de zer vergaderingen heeft spr. de notulen nog met kunnen inschryven. Hij deelt hierby tevens mede, dat de in de vorige vergadering vastgestelde gewijzigde sta tuten zyn opgezonden aan Ged. Staten en ter vermeugmg voorgedragen. Weth. v. d. Hek vraagt of het notu lenboek dus weg is. De Voorzitter: Een gedeelte vod de notulen is opgezonden. De heer La brie zegt, dat in elke vergadefing notulen behooren te worden gelezen. Hier gebeurt dat maar eens een enkele keer. Spr. stelt in deze den Voor zitter in gebreke. De Voorzitter herhaalt dat er nog geen tijd is geweest om de notulen te maken. Als de Raad meent nu niet te kunnen doorgaan, dan zal spr. de verga dering wei sluiten. Niemand maakt verder aanmerkingen, waarop de Voorzitter de ingekomen stukken aan de. orde stelt. (De heer Den Oudsten komt ter ver gadering). Ingekomen is een adres van den Alge- meenen besturenbond, waarin erop wordt gewezen, dat de georganiseerde werkloo- zen eerst in aanmerking komen voor huurtoeslag, nadat de weken, gedurende welke zij uitkeering uit de bondskas ge nieten, zijn verstreken. Daartegenover krijgen de ongeorganiseerden dadelijk uitkeering. Het komt adressant billijk voor, dat de wel- en niet-georganiseer- den in deze gelijk worden gesteld en der halve ook de laatsten eenige wachtweken zullen moeten doormaken. De Voorzitter zegt dat dit schrij ven op 4 Oct. is ingekomen en nog niet behandeld in de vergadering van B. en W. Spr. meent echter, dat er geen be zwaar tegen zal bestaan, dit verzoek thans ineens in te willigen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Van B. en W. van Berkenwoude is een verzoek ingekomen om adhaeeie te be tuigen aan het adres van den Raad dier gemeente aan den minister van econo mische zaken en landbouw, om zoodanige wijziging van de crisis-varkenswet, dat ook de zwaarmes ters daarvan zullen pro- fiteeren en voorts de moeilijkheden op te heffen, die thans voor velen de huis- slachtingen onmogelijk maken. De Voorzitter zegt dat ook dit adres nog niet in B. en W. is behan deld, doch, hoewel spr. in het algemeen niet houdt van adhaesiebetuigingen, meea^hij dat da raad in dit geval wel aan het verzoek kan voldoen, aangezien de boeren een zeer zorgelijken tijd door maken. Weth. De Kruijk meent, dat de be zwaren van de zwaarmesters inmiddels zijn opgeheven; spr. heeft te Gorcum één hunner hooren vertellen, dat ook zij thans voordeel van de wet hebben. Ook het vraagstuk der huisslachtingen is, naar spr. meent, opgelost. Hij vreest dus dat de adhaesiebetuiging als mosterd na den maaltijd zal komen. De Voorzitter zegt, dat hij met deze kwestie niet op de hoogte is. Hij stelt 'dan voor het verzoek voor kennis geving aan te nemen. Aldus wordt beelotlen Ds noodslachtplaats. Aan de orde komt dan een adres van het districtsbestuur van ,den Alg. Ned. Slagershond, waarin wordt verzocht in den vervolge de noodslachtplaats niet meer beschikbaar te stellen voor het slachten van gezond vee. Tevens is ingekomen een verzoek van J, Oostrom e.a. om van de noodslacht plaats te mogen blijven gebruik maken De Voorzitter zegt, dat B. en W. tezake nog geen prae-advies hebben uit gebracht. Hij vraagt of de zaak niette min nu zal woïden behandeld. Weth. v. d. Hek vindt dat er geen bezwaar tegen is de kwestie nu in behan deling te nemen. Weth. De Kruijk zegt dat de bedoe ling van B. en W. was, dat dit college de zaak eerst zou bespreken en dan met een voorstel bij den raad komen. Weth. Van der Hek beaamt dat. Nu de raad echter bijeen is, neeft spr. er geen bezwaar tegen om de zaak nu maar af te werken. De Voorzitter Traagt of de heer v. d. Hek het adres wenscht toe te lich ten. Weth. v. d. Hek antwoordt bevesti gend. Spr/ wijst er op dat men hier het onderscheid tusschen een abattoir en een noodslachtplaats over hef hoofd ziet. Er is geen enkel abattoir waar vleesch in den handsl wordt gebracht en de slacht plaat! hisr ia dan ook geen abattoir maar een noodslachtplaats. Daarom is het ge bouwtje trouwens ook nadrukkelijk ge huurd van het Burgerlijk Armbestuur. Het ligt derhalve op den weg van den Raad om te zorgen, dat het ook alleen voor dat doèl wordt gebruikt en niet als slachtplaats van gezond vee en verkoop- gelegenheid van het vieesch daarvan. De Voorzitter leest een gedeelte y&n een brief van den inspecteur voor, die o.m. schrijft, dat de slagers niet het monopolie hebben van het gebruik van de noodslachtplaats. Weth. De Kruik zegt dat de Raad aan de wettelijks regeling da hand moet houden. Een noodslachtplaats moet ook als noodslachtplaats worden gebruikt en niet voor gewone slachtingen. Spreker meent, dat, als de Voorzitter de brief van den inspecteur ook verder had voorgele zen, men daaruit zou hebben vernomen, dat als er vleesch van gezond vee in de noodslachtplaats aanwezig is op het moment dat deze voor een noodsiachting moet worden gebruikt, de slachtplaats dadelijk moet worden ontruimd. Waar blijft men daarmede dan zoo gauw? Het ligt naar spr.'s meening niet op den wug van de gemeente, vleesch te gaan rerkoo- pen. De heer Den Oudsten vraagt of het tot de bevoegdheid van den Raad be hoort, oneerlijks concurrentie aan te doen aan de slagers. Als aan de noodslachtplaats voor een zeer lage prijs vleesch wordt verkocht, dan kan dat aan de slagers schade berokkenen. De heeT Den Boer moot erop wijzen, dat de raadsleden hier zitten om het be lang van de gemeente te dienen en niet dat van enkele personen. Spr. herinnert eraan, dat de raad indertijd na lang be raad heeft besloten, de noodslachtplaats te bouwen, omdat dit nu eenmaal moest. Men meende echter toen reeds, dat deze uitgaaf nooit rendabel zou zijn te maken. Nu komt de inspecteur onz vertellen, dat in de noodslachtplaats ook gezond vee mag worden geslacht. Men moet nu niet spreken van oneerlijke concurrentie, doch van het rendabel maken van de nood slachtplaats, door de ontvangst dezer slachtgelden. Tegenover de gemeentena ren, die de kostfl^van de inrichtiag heb ben moeten opbrengen, is men verplicht daarvan te profiteeren. Vooral nu er zoo veel werkloozen zijn, die met een goed koop stukje spek of vleesch gebaat zijn, is spr. sterk togen -?en verbod. Hij heeft al gehoord, dat er een patroon in de ge meente is, die den euvulen moed heeft, zijn personeel voor f H per week te laten werken. Wat is daarvoor nu te koopen? In de hoop dat vooral de door dt oriiia getroffen inwoners er wat van zullen profiteeren stelt spr. voor, het verzoek van Oostrom in te willigen. De Voorzitter least net schrijven van den inspecteur voor en ook het ge heele adres van de slagursvoreeniging. Spr. meent dat van een oneerlijke con currentie geen sprake is. De heer Diepeu horst zegt dat de raad eigenlijk niet over deze kwestie heeft te beslissen, want dat liet burger lijk armbestuur het gebouwtje indertijd heeft verhuurd voor noodslach{plaats Wil do Raad zich n iet temuF over deze zaak uitspreken, omdat bet slachten van gezond vee nu eenmaal oogluikend plcegi te worden toegelaten, dan stelt spr. voor, dit nog gedurende 8 maanden zoo te lak ten, bij wijze van overgang. Weth. De Kruik zogt dat de woor den van den 'ueer Diepenhorst, die spreekt van „oogluikend" toegelaten, be vestigen, dat de slachtingen van gezond vee er niet behooron te geschieden. Spr. herhaalt zijn vraag, waar men met het vleesch moet blijven als de slachtplaats voor de noodsiachting ontruimd moet worden. De Voorzitter zegt, dat er hier bezwaren worden gezocht, die or niot zijn. Wat weth. De Kruik bedoelt is log nooit voorgekomen. Weth. D e Kruik zogt dat het zeker zal voorkomen als er wekelyks geslacht wordt. De Voorzitter leest het nuurcon- tract voor, waaruit z.i. niet blijkt, dat het gebouwtje niet voor noodslachtplaats mag worden gebruikt. De heer Diepenhorst is in begin sel van meening, dat een noodslachtplaats een noodslachtplaats moet blijven. Gezien echter de bijzondere zorgelijke tijdsom standigheden meent spr., dat zijn voor stel op zijn plaats is. In de 8 maanden kunnen Oqstrom en verdere belangheb benden zelf zorgen voor een pnmitiove slachtplaats, die weinig behoeft te kos ten. De heer Den Boer zegt, dat de in specteur met de hand op de wet zegt, dat er in het gebouw gewone slach tingen mogen plaats hebben. De raad moet niet meenen het beter te weten. Er wordt van de gelegenheid voor gewone slachtingen weinig gebruik gemaakt en men behoeft dus niet te vreezen, dat de slagers er groot nadeel van zullen onder vinden. De heer La brie is het ermede eens, dat de werkloozen liefst zoo goedkoop EEN REDDINGSTOESTEL. De voortbeweging door vuurpijlen, die voor auto's, vliegmachines en stratosfeer- projectielen wordt benut, is ook toegepast op het reddingaweze». Links: het vuurpijltoestel wordt afgeschoten over het in nood verkeerende schip. Rechts: door de lijn, welks aan dt vuurpijl verbonden wai, kan men de schipbreukelin- t» redden.

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 4