Ledenvergadering C Aladdin en de Tooverfluit. Wat geeft de Radio? Plaatselijk Nieuws. Stadsnieuws. WEERBERICHT. „Zij" Crème Telegrammen. Predikbeurten Gemengd Nieuws. Vier personen verdronken. Kerk en School. Sportnieuws. Advertentiën. Getrouwd Ir. H. M. BRAAM M. C. GAUTIER Neeltje van Iperen, Cornelia Holdermans FOSTER'! MMGPIUEN TEUNIS KARS, Afdeeling Schoonhoven „HET GROENE KRUIS" Marktberichten. ROTTERDAM KORTE HOOGSTRAAT 5 e AMSTERDAM e DEN HAAG e ARNHEM e EERSTE BLAD Dinsdag 1 November. Hllvsrstim. A.V.R.O. 8—0 Gnumofoon; 010 Ooooert door hot A.V.RjO.-K»- merorkest, 10—10.15 Morgenwijding; 10.15—10.30 Gramofoon, 10.30—11 Or gelconcert en Zang; 11—11.80 Dra. P. Dijkema over: „Moeilijke kinderen"; 11.80—12 Vervolg Orgelconcert; 12— 2.15 Concert door het A. V. R. 0. Kleinorkeet en Gramofoon; 2.308 Gramofoon; 34 Knipcursus; 4—4.80 Zangvoordracht; 4.30—6.80 Kinder uur; V.P.R.O. 5.806 Jeugdhalfuur: Menschen in den bijbel Spreker: Da B. J. Aria; A.V.R.O. 06.80 Gmmo foon, 6.30—Radio Volks Universiteit. Otto van Tussenbroek over: „Karakte- rieeering van bet wezen en werk van den kunstenaar als schilder en als beeldhouwer in diens beheersching van kleur en vorm'"; 77.25 Kovacs Lajos en rijn Orkest; 730—8 Engelse he les voor beginners; 8—8.05 Nieuwsberich ten; 8.059.15 Kovacs Lajos en zijn Orkest en The 4 Kaeth, 9.15—9.80 öra- mofoon; 9.30—10 Concert door het Om roeporkest en Viool; 1010.30 Gramo foon; 10.30—<11 Vervolg Concert; 11 11.05 Nieuwsberichten; 11.06—'11.80 Vervolg Concert; 118012 Gmmo foon. Huizsn. KA.O. 8—9.15 Concert; 10— 10-30 Gramofoon, 10.8011.40 Uiteen- ding van de Plechtige Hoogmis uit de Parochiekerk van den H. Willibrordus Loven) te Tilburg; 11.4012 Gramo foon, 12.161.45 Concert door het K-R.O.-Sextet; 2.30—6.30 Concert door Heyplaat'e- en Zeven huizen's Dames koor, 8-30—4 Concert door ds Stafmu- riek van het le Reg. Inf. te Assen; 4— 4-80 Opvoering van ;)De Verforen Zoon"; 4.30—5 Vervolg Concert; 6— 6.56 Concert door het KR.O.-Kwartet; 5.557.30 Gramofoon; 7.107.80 Dr. F. de Boer over: „Turkije"; 7.468 Verbondskwartiertje; 811 Concert door het KJR.O.-Orkeet; pl.m. 9.10 uur Nieuwsberichten; li—<12 Gramofoon. Woensdag 2 November. Hilversum. VAR.A. 8 uur Gramofoon; V.PB.O. 10 uur Morgenwijding; V.A. JR.A. 10.15 uur Uitzending voor arbei ders in de Gontinu-bedrijven; 12 uur Concert «oor het V.AB.A.-Kleinork©st en Granf>foon; 2 uur Vrouwenuurtje; 3 uur Voor de Kinderen; 6 80 uur Con cert door „De Notenkrakers"; 6-30 uur Concert door „De Flierefluiter»"; 7 uur &D.AS.P.-kwartÜertje. Ovaredoht van de afgeloopen week door Jan Oudegeest; 7.20 uur Concert door de Flierefluiters"; 766 uur S.OB.-berich ten; 8 uur Dr. J. Tinbergen over: „Door protectie"; 8.20 uur Concert door „De Stem des Volks" te Rotterdam; 10.30 uur Uitzending voor den Centr. Bond van Transportarbeider»; 11—12 <5ttr mofoon. Hulzen. N.G.R.V. 8-6.16 Schriftlezing; 8.16—9.20 Concert; 20—9.60 Zang door het N.G.R.V.-Dameskoor; 960 uur Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Vriezenveen. Voorganger: Ds. O. Groe- newoud; pl.m. 1180—*12 Gramofoon; 12.16—9 Concert (Zang, Viool, Geilden Piano); 2.30—480 Oonoert door hst .Delftsche Trio": 4.30-6 Gramofoon; 66 Kiftderuurtje; 8—6.16 Gramofoon; 6.156.30 Spreaet: A. Stapelkamp; 680—7 Cursus EngeJsch voor begin ners; 7—7 80 Onderwijsfonds voor da Binnenvaart; 7.46—6 Nieuwsberichten; 8—9.30 Kerkdienst uit de Chr. Ge- ref. Kerft te Leeuwarden. Voorganger: Da. W. Kremer; 9.80-9.40 Gramo foon; 9.40—9.50 Nieuwsberichten; 0.60 —.1180 Opvoering van het Oratorium „Elias". (Gramofoon). INDISCHE BELASTING VOOR QEPENSIONNEERDEN. Mjet ingang van 1 Januari 1988 mllen de Indische gepenaionneerden worden aangeslagen in de Indieohe inkomstenbe lasting. De invordering van den aaaalag ge schiedt door inhouding van een evenre dig deel der belasting bij elke uitbetaling yan het pensioen of gagement Groot-Ammers. De priji der melk ia thans weer verhoogd en gebracht van 8 op 9 cent per liter. Op gevaarlijk terrein. Haastrecht Op vele plaatsen in den polder Stein nabij Haaatreoht wordt ijverig gestroopt. In den nacht van 20 op 21 Oct. werden de fuiken gelicht bij den heer H. Boele, waarvoor diens eigen bootje in gebruik werd genomen. De heer B. overliep den strooper, die de vlucht nam, waarop B. een schot uit zijn geweer loste, echter zonder verdere gevolgen. Haastrecht In het Weeteinde van het dorp schrok een paard, dat voor een wa gen was gespannen, van een auto. Het verschrikte dier liep tegen een hek bij den heer Kroes, waar het gegrepen werd. Toen men het gebroken tuig wilde afha len, sloeg het plotseling op hol, het dorp in tot aan het Oosteinde. Het angstige dier sprong met een poot tusschen een lantaarn en den radateur Tan een auto, en geraakte zoodanig bekneld, dat toege schoten personen het dier moesten bevrij den. Het dier richtte, ondanks den don keren avond, geen schade of letsel aan, maar werd aan zijn poot deerlijk gebles seerd. De heer P. van Leeuwen stelde zijn stal beschikbaar, daar de voerman naar Langeruigeweide moest, waartoe het dier niet in staat was. Auto-brandspuit IJssslstelrr. De nieuwe auto-brand spuit is Vrijdag gearriveerd. De over dracht had plaats in tegenwoordigheid van de heeren mr. J. J. Abbink Spaink, burgsmtestsr; C. Voorend, wethouder NIEUWSBLAD VOOR ZUIP-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhoveneche Courant MAANDAG SI OCTOBER 1982 (wethouder J. Lokhorst was verhinderd), J. Mondria, gemeente-secretarisB. G. Pompe, opper-brandmeeater; ds com mandanten en vele leden van het vrij willig brandweercorps, J. B. ten Hout, directeur der gsm een te-bedrijven; D. J. J. A. de Leur, en baron 0. van Wasse naar, voorzitter en secretaris van den Provincialen Utrechtschen Brandweer- bond en anderen. Na de inspectie der materialen dezer bond volgde onder groote belangstelling de beproeving der spuit, die een uitste kend resultaat had. Amsida. Vanwege den velen regen der laatste weken hebben verschillende vee houders reeds een aantal koeien naar de stal gehaald. Wanneer deze regenval nog eenige dagen aanhoudt, zullen spoedig ook de nog buiten loopende beesten moe ten volgen, aangezien het eten begint op te raken en de dieren geen droog plaats je meer kunnen vinden om te liggen. ZWERVER VERDRONKEN. IJsselsteln. Langs een landweg, nabij de boerderij van v. VI. op Achthoven is in een sloot een lijk gevonden. Het is door de gemeente-politie herkend als dat van den zwerver Th. v. G., ongeveer 55 jaar oud. Vermoedelijk tengevolge van diepe duisternis is de man het spoor bijs ter geraakt en in de sloot geloopen. Het lijk is tijdelijk naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats overgebracht. VLIEGEND RESTAURANT. JUBILEUM DOKTER J. JL P, Dl BRUIJN. Het feit, dat het in deze maand 25 jaar geleden waa. dat de heer J. A. P. de Bruijn zich als arts te Schoonhoven ves tigde, is aanleiding geweest, tot een hartelijke huldiging. Zooals bekend, had- zicb daartoe uit de patiënten een co mité gevormd, bestaande uit de heeren: A. J. I. Visser, voorzitter; C. M. Mn- lingré, secretaris; B. J. Teijinck, penning meester; D. Bezem er en Gov. van Os van den Aheelen, bestuursleden; en de heeren Paetoor W. C. C. Aibera, A. C. Boogaart, G. den Butter, A. C. A. Deerenberg, CL de Goeij, Ger. van O» van den Aheelen, J. Ponsioen, J. F. van Sierenberg de Boer, J. Sprong, A. Stuurman, Vliet, Fred. A. Tepe en P. Versluis. Het bestuur had Zaterdag de gezellige zaal van hotel Belvédère, die zich voor dit doel voortreffelijk leent, een feestelijk aanzien gegeven door palmen en bloemen en eenige bloemstukken, die daarbij nog waren gezonden, droegen tot dat doel bij. Behalve vrijwel alle leden van het co mité hadden zich hier dien middag tegen half drie verschillende patiënten en an dere belangstellenden, onder wie het vol ledig college van B. eh W., vereenigd, toen de heer De Bruijn met zijn echtge noot», zijn drie kinderen en rijn zuster, door eenige commissieleden met auto's van zijn woning afgehaald, de zaal be traden. Toen het gezelschap had plaats genomen, nam de voorzitter van het hul- digingsoomité het woord. Toespraak van dan voorzitter. Do neer Visser begon met te oonatatee- ren, dat de patiënten in den regel met eenogen schroom het bezoek van den dokter tegemoet zien of op zijn spreek uur verschijnen. Bij die ontmoetingen pleegt het eerste en het laatste woord aan den geneesheer 4e zijn en ds patiënt heeft slechts te luisteren en des dokters adviezen op te volgen. Thans waren de rollen verwisseld: dokter De Bruijn kwam nu eens op het spreekuur van zijn pa tiënten en hij mooht nu eens toeluisteren naar wat zij te zeggen hadden. Spr. vertelde, dat ds leden van het huldigingsoomité zich allen spontaan aan hun taak hadden gegeven en dat £1 thans met vreugde de bekroning sagen op hun werk ven enkele weken. Het comité gaf in zijn samenstelling een beeld van patiënten, waarin personen van uiteen loopendien aard en positie waren veree nigd. De eenstemmigheid onder hen over het denkbeeld, om deeen dag voor den ju bilaris tot een feestdag te maken, bewees, dat dokter De Bruijn tijdens zijn 16-jar rigen arbeid in Schoonhoven vale vrien den had verworven. Spr. schetste vervolgens de bijeondere plaats, die de geneesheer in ons leven inneemt en de belangrijke en eohoone taak, die hem is opgelegd. God moet ds middelen zegenen, die den zieke genezing kunnen brengen, maar de keuze dier mid delen is aan den geneesheer De patiën ten waren van de zorg, waarmede dokter De Bruijn de keuze pleegt te doen, over tuigd; zij dankten hem daarvoor harte lijk en hoopten, dat hij nog vele jaren met dezelfde zorg zijn patiënten zou mo gen behandelen. In de jaargang 1907 van de Schoonho- vensche Courant vond spr. op 14 Sep tember ds advertentie, waarin de heer De Bruijn kennis gaf van het feit, dat hij zich in Schoonhoven had gevestigd en wat later het raadsbesluit van 26 Octo ber, waarbij hij tot gemeente-geneesheer word benoemd. Aan dat besluit was een interessante discussie voorafgegaan, waar bij verschillende leden van meening wa ren, dat er voor drie doktoren en een vroedvrouw in Schoonhoven geen brood zou zijn en waarbij de voorzitter de mee ning uitsprak, dat, sinds er een water toren was, ds gezondheidstoestand veel was verbeterd! Ds commissie had het niet bij woor den gelaten, doch ook een stoffelijk blijk van waardeering niet misplaatst geacht. De bijdragen daarvoor waren zoo royaal geweest, dat spr. namens de patiënten den jubilaris een microscoop kon aan bieden. Bij dat geschenk overhandigde de heer Visser den jubilaris een album* dat de namen der schenkers bevatte en dat door de zorgen van de heeren Fred. A. Tepe en P. van den Bergh iets mooi» was geworden. Ten slotte wendde spr. Moh tot me vrouw Ds Bruijn. die haren echtgenoot steeds in zijn omvangrijken arbeid had (Mtausd, dis dl hoofteson-insiallatis m* Het K.L.M.-vldegtuig „De Ekster" is als restauratie-vliegtuig ingericht. de bediende en die van haar belangstel ling in het lot der zieken en zwakken ook in Gharitas deed blijken. Ook haar met de kinderen wenschte spr. hartelijk geluk. Hij bood mevr. De Bruijn en mej Da Bruijn hloemen aan. Een onverwachts gast Ds heer Visser had nauwelijks uitge sproken, toen we werden verrast door het binnentreden van een man in 17e eeuweche kleederdracht. Hij maakte sioh bekend als Vader Cats, vertelde een en ander omtrent zijn reis naar hier en las vervolgen» een geschrift voor, dat in dichtvorm en in ouderwetse hen stijl was opgesteld. Op humoristische wijze las de heer Gov. van Os van den Aheelen want hij was het, naar wien het gezel schap met verwonderde blikken opzag, voor, hoe de commissie den datum van het jubileum had ontdekt. Zijn optreden viel zeer in den smaak. Rodi van don burgemeester. Daarop was het woord aan den burge meester, den heer A. M. Nieuwenhuisen, die namens het gemeentebestuur den ju bilaris van harte geluk wenschte. Hij schetste de voor- en nadeelen van het beroep van den geneesheer, tegenover wiens verheven taak vele bezwaren en moeilijkheden staan en van wiens con stitutie doorgaans veel wordt geëischt. On danks de 25 jaren, gedurende welke de heer De Bruijn dat beroep reeds op lof waardige wijze had uitgeoefend, was hij friach en krachtig gebleven. Al dien tijd had hij ook de burgerlijke gemeente ge diend als gemeentegeneesheer, belast met de vaccinatie, doodsohouw en armen prao- tijk. Het laatste was waarschijnlijk niet het lichtste deel van zijn taak geweest, maar misschien wel het mooiste. Spr. gaf den dokter de verzekering, dat zijn werk voor de gemeente ten zeerste op prijs wordt gesteld. Den jubilaris nog een reeks van jaren boewenschende mot denaelfden arbeida- lust en met zijn eohtgenoote en kinderen om zich, bood de burgemeester namens het gemeentebestuur een bloemstuk aan. Voordracht van dan haar A. Stuurman. Vervolgens trad naar voren dé heer A. Stuurman, die in het oomité de buiten patiënten vertegenwoordigde. Ook hij bracht zijn gelukwenschen in den vorm van een gedicht over. Hij bracht daarin een en ander omtrent de komst van den geneesheer in herinnering, vertelde en kele staaltjes, die hij kende uit dok ters praktijk, schetste droevige en Wijde ervaringen daaruit en dankte den arts namens tal van personen, die hij door zijn toegewijde zongen aan zich had ver plicht. Antwoord van Dr. D» Bruijn. De Jubilaris heeft daarop de sprekers beantwoord. Hij richtte zich in de eerste plataa tot den voorzitter van het comité,, wiens woorden spr.'s hart hadden goed- gedaan. De schets, gegeven van het dok- teraleven, was voor apr. een Wijk geweest van waardeering voor zijn werk, wat hem een groot# voldoening so honk. Zooals alk ander vak, heeft ook dat van genees heer zijn vreugde en zijn moeiten en na- deelen Mogen de la&tsten wel eens wat zwaar wegen, een dag als deze maakte voor spr. zeel veel goed. Ook met het gesohenk was de heer De Bruijn zeer verblijd. De miorosooop, dien hij tot dusver gebruikte, dateerde nog uit zijn studententijd, zoodat dit uitnemende instrument hem ten zeerste van pas kwam. Spr. bracht den schenkers harte lijk dank. Hij betuigde ook aan de overi ge sprekers zijn erkentelijkheid voor hun vriendelijke woorden en bracht den dank van zijn eohtgenoote over. Aan de tot haar gerichte woorden voegde spr. zijn betuiging van waardee ring toe voor de wijze, waarop zij hem steeds in zijn taak had bijgestaan. Ten slotte noodigde de jubilaris allen uit tot een bezoek, dien avond, in spr.'s woning. Een strijkje, onder leiding van den heer P Versluis, liet het „Lang aal hij leven" hooren, en besloot de bijeenkomst met een vroolijk nummer. Ten huize van dokter De Bruijn kwa men 'a avonds tal van personen en ver- eenigingen hun gelukwenschen aanbie den. Onder hen wam o.m. de heeren W. Bosman en J. van Oostrom, die namens het Schoonhovenach Ziekenfonds een boekwerk aanboden. Er waren vele bloemstukken en onder groote belangstelling ondanks het on gunstige weder brachten achtereenvol gens de muziekgezelschappen „T.A.V.E. N.U." en „T.O.A.G.E.N.O. den juWlsris een serenade. ONGEVAL MET FILMAPPARAAT. Gisteravond had een zoontje van den heer G. Plomp aan de Koestraat in de woonkamer een film-projectie-apparaat in werking, toen plotseling door een de fect aan het toestel de film in brand vloog. De groote vlammen dreigden brand te veroorzaken en de h eer G. Plomp, die zioh in de kamer bevond, greep dan ook het apparaat en droeg dit naar den winkel om het op straat te werpen. Daartoe moest echter rijn echtgenoot#, die inmiddels kwam toeschieten, eerst de winkeldeur, die op slot was, openen en in dien tijd hadden de vlammen zioh reeds medegedeeld aan de kleeren van den heer Plomp. Hij beliep daardoor ernstige brand wonden aan zijn rechterarm. Met de hulp van den heer Koppenol, heeft hij zich naar dr. Van Ebbenhorst Tengbergen be geven, die hem, samen met den heer K., na een eerste behandeling thuis bracht. Hij zal'geruimen tijd rust moeten hon den. SUCCES VAN HET DAMESKOOR. Op het zangooncours te Overschie be haalde Zaterdag Sohoonhovens Dames koor «en len prijs in ds tweede afdee- ling met 868 punten. HÉT GROENE KRUIS. De afdeehng van Het Groene Kruis houdt, blijkens een advertentie in dit nummer, Donderdagavond weer een le denvergadering in hotel Belvédère". Aan de orde komen o.a. de verkiezing van 8 bestuursleden en de behandeling van de begrootingen. „T.O.A.Q.E.N.O.". „T.O.AU.E.N.O.", de R.-K. Harmonie- vereeniging onder leiding van den heer A. C. Lensen, heeft gieteravond het win terseizoen geopend met een uitvoering in het parochiaal vereen!gingegebouw. Er was veel belangstelling, waarover de geestelijke adviseur der vereeniging, ka pelaan L. van Teylingen, zijn tevreden heid uitsprak. Hij opende namelijk den avond, omdat de voorzitter der vereeni ging, de heer Deerenberg, door familie omstandigheden verhinderd was. Spr. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest matige, later afnemende wind uit Westelijke richtingen; aanvankelijk deels bewolkt; later weer toenemende bewol king; weinig of geen regen; aanvankelijk iets kouder. Watarstand van hedan: Schoonhoven hg. water 6.56 uur, 2.16 M. Vreeswijk hoog water 8.16 uur, 2.63 M. Gorinchem stand 2.04 M.. was 0.08 M. Keulen stand 466 1L, val 087 M. Maastricht 29 Oct. 44.76 M., was 0.02 M. Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de sohaduw: 40 graden Fahrenheit xsx Maandag 91 October: Op 069, on- f9 der 467. Eerste Kwartier Zater dag 5 November. schreef de goede opkomst voor een deel toe aan de goede reputatie van „Jack en Johnnie", die dezen avond met muziek en humor zouden opluisteren, doch in hoofd zaak aan het vertrouwen, dat „T.O.A. G.E.N.O." zich had verworven, en dat het korps, naar spr. verwachtte, ook dit maal niet zou teleurstellen. Inderdaad heeft de jonge vereeniging zich gisteravond weer van een goede zij de doen kennen. Ia de bezetting wel een sterker geweest, „T.O.A.G.E.N.O." schijlnt onder de goede leiding van den heer Lensen de moeilijkheden, waarmede zij zooals vrijwel elke vereeniging in dezen tijd te kampen heeft gehad, weer grootendeels te boven zijn. Met den vlotgespeelden marsoh „Ceci lia", van Ant. M. van Leest, werd het programma geopend. Zoowel van dit als de overige vijf nummers viel de uitvoe ring te loven. Een mooi nummer wal no. 2, Franohe Amitié, van Miartin. dat, bij een muzikale voordracht, een goede vertolking genoot, al blijft er vanzelfspre kend nog meer te bereiken op het punt van zuiverheid, intonatie enz. Het concert gaf weer blijk van de goe de vorderingen, die dit gezelschap maakt. „Jack en Johnnie vielen bij hun auditorium blijkbaar goed ia den smaak. D» verdienste in hun optdeden was. dit him repertoire nog al afwisseling bood. Jack bleek namelijk, behalve op de pia no, goed thuis op accordeon en soylo- phoon. Aan het eind van den avond heeft de kapelaan „T.O.A.G.E.N.O." en zijn direo- teur, zoowel als genoemd tweetal, defi dank van de toehoorders overbracht. DE GROOTE GRACHT AFGEVISCHT. De Hengelaarsclub „Het Baarsje" heeft Donderdag en Vrijdag de Groote Gracht met den zegen doen aivissohen. De vangst was gering, namelijk 122 pond snoek, 80 pond brasem, 173 pond bliek en 146 pond voorn. Bij opbrengsten van vorigs jaren steken deze cijfers zeer ongunstig ai. wat wel hoofdzakelijk te wijten zal zijn aan de geringe diepte van hst wtUr. Van den buit ia 300 pond viaoh ver- deeld onder de leden en donateurs der vsresndging m wij vernamen, dat ook de bewoners van het Oudeliedanhuia dit jaar een viaoh je «muilen. BIOSCOOP. „Toonfilm" geeft morgenavond in het Nutagebouw de film „De strafzaak Mary Dugan". In dit spannend en romantisch filmwerk vervult de voortreffelijke actri ce Nora Gregor de rol van het koormeis je Mary Dugan of Mona Tree, zooals zij bij het tooneel heet. Zij wordt beschul digd van moord op een rijken vriend en hoewel zij daaraan onschuldig is, get ui- 69. Zoo ging het een paar dagen maar verder langs den Meeroever, totdat ze eindelijk langs een bijenwoning kwamen, waar de roovers alles hadden wegge haald. D» vijand kon niet ver meer weg zijn en onmiddellijk gingen twee verspie ders er op uit. Na een poosje kwamen ze hals over kop teruggerend met een beele bende zwarte kabouters vlak achter zioh aan. Onmiddellijk steeg het troepje van Aladdin op an In maend» vaart vluchtten Maar Aladdan was ongelukkig. Hij was nog geen goed ruiter «n bij een Sprong over een boomstam, wipte hij uit het za del. tyP- Zijn vrienden konden hem niet hel- RRi, de zwarten waren te dicht bij en voor hij er erg in had, grepen ze hem al en werd hij voor den hoofdman gebracht, De anderen waren gelukkig ontsnapt. „Wel heb lk van mijn lev an," risp da atavwda*, „tan mtnaohjt". *Hoa kon jij bij het Kaboutervolk verzeild, jonge man? Ben je een gevangene of een vriend van den koning en zijn dochter?" .Aüebei, hoofdman," antwoordde Alad din. „Zoo, dat is vreemd," vond de hoofd man. „Maar onze vorstin moet uitmaken wat we met je zullen doen. Ga maar gauw mee naar de booten. Want nu ze ons ont dekt hebben, is het niet erg veilig meer voor ona. Dat troepje soldaten was stellig de voorpost van een groot lager." eerste blad. WRyMiEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovanscha Courant MAANDAG 81 OCTOBER 1982 OVER DE ZUIDPOOL. In Los Angeles wordt naar het ontwerp van Northrop (zittende op de vliegma chine) een vliegtuig gebouwd, waarmede Ellsworth (inzet) over de Zuidpool wil gaan vliegen. gen alle omstandigheden zoo sterk tegen haar, dat haar veroordeeling zeker blijkt. Dan verschijnt haar broer Jimmy, (Egon van Jordan). Hij neemt de taak van Ma ry's verdediging over, onderzoekt de zaak nauwkeurig tijdens een verdaging van de zitting en bewijst Mary's onschuld De film is vervaardigd naar het tooneel- stuk van Buyard Veiller en opder de be proefde regie van Arthur Robison. werkt zacht en weldadig; Uw huid ont waakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 2030 45 en 75 cent. DE BERGENSCHE VERGIFTIGINGS ZAAK. AMSTERDAM, 31 Oct. De beide ver dachten in de Bergeneche vergifti gingszaak hebben in de hen door het Hof te Amsterdam opgelegde straf berust. De vrouw werd. wegens poging tot doodslag op haar echtgenoot veroordeeld tot een gevangenisstraf van 5 jaar en de Alkmaarsche koopman, die bevriend was met deze vrouw, werd wegens medeplich tigheid tot dezelfde straf veroordeeld. AANSLAG OP JACHTOPZIENER. LEMMER, 81 Oct. Toen gisteravond de jachtopziener W. Otten te Ossen»ijl het jachtveld inspecteerde, werd hij on verwacht door twee stroopera, B. en W aangevallen. Zij sloegen den jachtoprie- ne met de kolf van hun geweer zoodanig op het hoofd, dat hij zwaar gewond werd. Hevig bloedend is hij per auto naar Oldenzaa! overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. De daders zijn gearresteerd. DE ECONOMISCHE WERELD CONFERENTIE. Mr. Trip voorzitter vsn do voorbereidende commissie. GENEVE, 31 Oct. De oomissie tot voor bereiding van de Eoonomische Wereld conferentie, kwam hedenmorgen bijeen. Zij heeft tot haar voorzitter gekozen den heer Mr. L. J. A. Trip, president van de Nederlandsohe Bank, die als vertegen woordiger van de Bank voor Internatio nale Betalingen aan de besprekingen deel neemt. ROOFOVERVAL TE ERFURT. Banklooper vermoord. ERFURT. 81 Oct. Toen vanmorgen twee kasloopers een geldtransport van het filiaal van de Rijksbank te Erfurt naar de Duitsohe Disoontobank verricht ten, sprongen twee mannen uit een voor het gebouw staande auto. Zij begonnen in het wilde weg op de bankloopers te schieten. Een dezer werd op slag gedood en de andere «waar gewond. De bandie ten zagen kans met hun buit, vermoede lijk 50.000 mark, in hun auto te ontko men. Gaan bult ERFURT, 31 Oct. Nader wordt gesneld dat de bandieten, in tegenstelling met de eerste berichten geen buit hebben ge maakt. DUITSCH POSTVLIEGTUIG VER MIST. LONDEN, 31 Oct. Bij met ministerie van luchtvaart is nog geen bericht ont vangen omtrent het Duitsche postvlieg tuig D 2017, dat vermist wordt. Het ministerie van luchtvaart ver klaarde. dat het vliegtuig waarschijnlijk in het Kanaal is verdwenen. In een storm, zooals in den nacht van Zaterdag op Zondag in het Kanaal heeft gewoed, kan geen vliegtuig zioh lang drij vende houden. Inmiddels is het zoeken naar het ver dwenen toestel gisteren den geheelen dag voortgezet. NIEUWE STAKING. LONDEN. 31 Oct. Tengevolge van de verwerping der loonsvoorstellen door de arbeiders is heden een nieuwe staking uitgebroken in de katoenspinnerijen van Lancashire. Ongeveer 60 pCt. der spin nerijen ie stopgezet. HERRI0T BEZOEKT MADRID. Communiftischa actls. MADRID, 81 Oct. Zondag zijn de com munisten een campagne begonnen, die gericht was tegen het bezoek van den Franschen munster-president Herriot. Verscheidene personen zijn in verband hiermede gearresteerd. Ean triomftocht PARIJS, 81 Oot. Herriot'a rei» naar Madrid is van de FranschSpaansche grens af een ware triomftocht voor den Fr&nachan ajiniater-priiidaat gawordan, Toen de trein aan het Spaanaohe grens station Irun stopte, werd hij door een duizendkoppige menigte met den kreet: „Leve Herriot" begroet. Het stationsge bouw en de trein waren versierd met Fransche en Spaansche vlaggen. Eenige Spaansche meisjes boden Herriot bloe men aan en deze verdeelde een aantal pijpen .onder de aanwezige mannen. Na een kort oponthoud zette de trein zich on der luid gejuich van het publiek weer in beweging. DE VERZWEGEN TREINRAMP. Stationschef ter dood veroor deeld. MOSKOU, 81 Oct. Het opperste ge rechtshof van de Sovjet Unie heeft den staionschef Kutakof in verband met het spoorwegongeluk bij het station Ljablio (in de onmiddellijke nabijheid van Mos kou) op 10 Ootober, wegens nalatigheid, veroordeeld tot den dood door den kogel. Vier andere spoorwegbeambten kregen gevangenisstraffen van vier tot zes jaar. Tot dusver hebben de Sovjet-autoritei ten nog geen officieele mededeelingen ge daan over het aantal slachtoffers van het ongeluk. Men neemt echter aan, dat daarbij meer dan 40 personen zijn ge dood en ongeveer 100 gewond. WEER EEN POLITIEKE MOORD. WASHINGTON, 31 Oct. De Cubaan- ache staatsman Hermandez werd gisteren door verscheidene kogels getroffen, dood in zijn woning te Guayabal gevonden. de gistermiddag omstreeks >ijf uur een hevigen slag. Toen hij naar buiten en over den weg naar den wallekant liep, zag hij een over den kop geslagen auto langzaam wegzinken in het Noord-Hol- landach kanaal. Vreeselijke kreten kwa men uit den wagen, die weldra geheel verdwenen was. De nog steeds branden de koplampen en een sterk borrelen van het water gaven toen de plaats aan, waar hij lag. Het kanaal ia ter plaatse 8K M. diep. Moallijk reddingswerk. De doodelijk verschrikte man was eerst niet in staat iets te doen. Toen hij tot bezinning gekomen waa, snelde hij naar huis en naar de buren om hulp te halen. Men was weldra met materiaal ter plaat se, doch bij de eerste pogingen om den auto te lichten, braken de aangebrachte touwen. Inmiddels waren eenige passee- rende automobilisten naar Purmerend en Upendam doorgereden, om politie en autoriteiten te waarschuwen en weldra kwam, zoowel uit Purmerend als uit 11- pendam, hulp opdagen. Met een kraan wagen werden pogingen in het werk ge steld om den auto te lichten, doch het duurde geruimen tijd voordat men daar in slaagde. Toen de wagen halverwege was opgetrokken, bleek, dat een der inzit tenden half uit het portier hing. Men trachtte hem er verder uit te trekken, doch dit gelukte niet. De slachtoffer*. Eerst na anderhalf uur was de wagen gelicht. Men haalde het eerst een onge veer 14-jarige jongen uit het voertuig. Daarna twee mannen en ten slotte een vrouw. Zij bleken allen reeds overleden te zijn. De lijken werden in den gereed- staanden ziekenauto gelegd en naar het Gemeentelijk Ziekenhuis te Purmerend overgebracht. De slachtoffers bleken te zijn de fami lie Jan Smit (man, ttouw en 14-jarig zoontje) uit Hillegersberg en de heer G. Hellingman uit Rotterdam. De wagen moet in de bocht geslipt zijn, waarop de bestuurder krachtig heeft ge remd. Met een der zijkanten de lin kerzijkant was geheel ingedrukt is de auto toen tegen een boom geraakt, daar omheen gedraaid en vervolgens over den kop geslagen en het water in geschoten. De plaats is bij alle automobilisten, di9 dezen weg kennen, berucht. In betrekke lijk korten tijd ia'dit reeds het vijftiende ongeval dat hier gebeurd ia. VREESEUJK AUTO-ONGELUK BIJ PURMEREND. Auto In Noord-Hollandach Kanaal. De landbouwer J. de Ruiter, wonende bij een bocht in den provincialen weg tusschen Purmerend en Ilpendam, hoor- NED. HERV. KERK. Bwoepfln te Driesem Da. J. D. Kloij- ne to WHligo-LMisra'ai; to IJ»stmui<ton D«. P. de Loom to. Waddtnivoen. Schoonhoven. De gisteren voor de 2e klasse van den Goudeohen Voetbalbond vastgestelde wedstrijd „Sportclub II" Dilettant II" van Krimpen a.d. Lek, ia wegens afkeuring vsn het terrein niet doorgegaan, en die, mede namens wederzijdsche Familie dank zeggen voor de har telijke belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. Den Haag, 31 Oct. 1932. heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze zeer geliefde Moe der. Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante, Mejuffrouw Wed. van den Heer G. Kok Bz.. in den leeftijd van ruim 53 jaren. Uit aller naam, BART KOK. TEUNTJE O KOK. Meerkerk, 29 October 1932. Tot onze diepe droefheid, overleed heden, plotseling, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Qroot- vader, de Heer In den ouderdom van 75 jaar Uit aller naam, A. HOLDERMANS- Krijosman. Ouderkerk a/d IJssei, 29 Oct. 1932. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag a s. tusschen 11—12 uur. Indien gij voortdurend lnat hebt van hoofdpijn als gevolg eener slechte spijsvertering, gebruik dan een poosje Foster's Maagplllen. het betrouwbare laxeermiddel. 0,65 per flacon. Heden overleed, tot onze droefheid, na een korte dn gesteldheid, onze beste Oom ln den ouderdom van ruim 86 jaar. Uit aller naam, J. R OROOT, Ex-Test. Lopikerkapel. 29 Oct. 1932 Juffr. zoekt plaatsing voor haar Dochtart|e 14 jaar, goed op de hoogte wat 'tw. rk aangaat, afkomstig gegoede familie. Op goede behandeling ge let. Ook voor opleiding winkel, direct of later. Bur „DeQorcumer", Langendijk 69, Oorinchem. van op Donderdag 3 November e.k.t 'i avonds te half negen uur in Hotel VAN ASPEREN. AOEN'DA 1. Notulen 2. Ingekomen stukken 3. Verkiezing van 3 bestuursleden. 4. Behandeling begrootiugen over 1933. HET BESTUUR. Waardeert ga uw klanten en uw zaken?... Laat dan Drukkerij Van Nooten uw drukwerk maken I NED. HERV. KERK. AMEIDlE. Donderdag 8 November 'a avonds 7 uur. D». Schimmel. Dank stond voor het Gewas,. BRANDWIJK. Donderdag 8 Noremt- ber, a avond» 7 uur, de heer J. Kam. Zondag 9. GLESSENDAjM. Woenadag 2 Novem ber, v.m. 9.30 uur en 'a avonda 0 uur, Db. J. Haring. Dankstond voor het Ge- was. GIESSEN -OUDEKFRKWoenadag 2 November, 'a avonda 6.30 uur, Ds. W. H. A. Nelck, van IJsselmonde. Dankstond voor het Gewas. Extraroollecte voor de kerk. GROOT-AMMERS. Woensdag 2 Nov., 's avonds 0.30 uur, Ds. J. van Amstel, Dankstond voor het Gewas. JAARSVELD. Woensdag 2 November, 's avonds 0.30 uur, Ds. Dekking, van Houten. Dankzegging voor het Gewas. LANGERAX. Woensdag 2 November, 's avonds 7 uur, Db. E. Schimmel, van Ameide. Dankstond voor het Gewas. N IE UWtPOORT. Woensdag 2 Novem ber. 's avonds 7 uur, Ds. B. van Ginkel. Dankstond voor het Gewas. NOORDELOOS. Woensdag 2 Novem ber. 's avonds 0.30 uur, Ds. Rijs, van Via- non. Dankzegging voor het Gewas. GEREF. KERKEN. OTTOLAND. Woensdag 2 November, v.m. 980 uur, Ds. J. H. Mulder, vaa Gieesen-iNieuwkerk; 'a avonds 0 uur. Da. A. van de Weg, van Oudewater. Dank stond voor het Gewas. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN- GERAK. Woensdag 2 November, 'a av. 7 uur, Ds. J. Hoekstra. Dankstond voor het Gewas. LANGEIRAK. Dankdag. Woensdag 2 November, v.m. 9.30 uur an 'a avonda 6.30 uu& Da. Jansens. CHR. GEREF. KERK. NEEUWPOORT. Dondag 2 November, 'a avonds 0.30 uur, Da. P. de Groot, van Amersfoort. PAPENDREGHT. Donderdag 8 No vember, 's avonds 7.30 uur, Ds. J. W. van Ree, van Baremdreoht. Dankstond voor het Gewas. AMELDE. Café Lekzioht. Woensdag 2 November, 'a avonds 7 uur, Bijbellezing. Varkens voor varkenscentrale gekocht tegen 16 cent per pond eivendgewioht OUDEWATER, 31 OcL (Telefonisch). Kaasmarkt. Aanvoer 66 partijen, tezamen 2970 stuks, wegende 14650 K-G. Prijeen: le soort met rijksmerk f 33—85, idem 2e soort f 80—32, zonder rijksmerk geen aanvoer. Handel vlug. ROTTERDAM. 31 Oot. Heden warm de prijzen der aardappelen als volgt: Brial- sche eigenheimers f 0.90>1.60, Zeeuw se he blauwe f 160—1.90, idem eigenhei mers f 0.75d, Bonte eigenheimers f 160 1.90, Blauwe eigenheimers f 0.90 1.20, Westlandsche ronde 34 cent, idem Duke of Yorka f 1.002, Bravo's f 0.00 —1.10. ROTTERDAM, 31 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 669 koeien en ossen. 5 vette runderen, 267 vette kalïp- ren, 680 schapen of lammeren, 1910 var kens en overloopers. Prijzen per half K.G.: Koeien 12Jr 16, 2426, 30-812 cent; ossen 16-^17, 20—23, 26—<28 cent; vette kalveren 80— 35, 40—45. 6660 cent, lammeren f 9 11 per stuk; varkens 14, 14H, 15 cent. Overzicht: Koeien en ossen aanvoer grooter dan vorigen Maandag, handel re delijk, prijzen vooral fn de 2» Jfwal. iets stijver; wolvee was minder ter markt, handel vlotter met een tikje stijvere prij zen, er was ook nog al kooplust voor het buitenland; aanvoer varkens «eer ruim, van handel bijna geen sprake, daar de regeermg vooral de zware varken» kocht voor 15 cent, er waren ook nog eenige moeilijkheden, doordat ongestempelde varkens waren aangevoerd, deze werden door de regeering niet gekocht, en moch ten ook niet worden verkocht, prijzen wa ren gelijk aan die van vorigen Maandag, AiMSTERDAM, 31 Oei Ter veemarkt waren heden aangevoerd 813 vette koeien waarvan de prijzen waren le kwal. 0Q— 64 2e kwal. 48—60, 3e kwal. 88—40, mindere soorten 28—34 per K.G. slacht- gewicht; 104 niblk- en kalfkoeien f 140 —200 per stuk; 128 vette kalveren le kwal. 00-60, 2e kwal. 54-68, 3e kwal. 40 per K.G. lervendgewioht; 30 nuchtere kalveren f 3—8 per stuk; 185 achapen en lammeren, schapen f 15—18 per stuk; jammeren f 1014 per stuk; vleeechvar kens. wegende van 90110 K.G., 3234 zware varkens 3132, vette varken» 26 30 per K.G. slachtgewioht; 38 paarden f 60—<100 per stuk. zouters niet aangevoerd. GROOT-AMMERS, 29 Oot. Aan de kaasmarkt alhier waren Zaterdag aange voerd 17 partijen met te zomen 454 stuk» kozen, wegende 3178 K.G. Prijzen: Zware f 30, met rijksmerk le soort f 82—», id. 2e soort f 28—30. Handel matig. •UTRECHT, 29 Oct. Vee en paarden. Aangevoerd 3458 stuks vee. De prijzen waren ala volgt: Stieren 17—23 cent, slachtkoeien le soort 26—30 oent, 2e ari 23—25 cent, 3e soort 20—22 cent, alle» per pond; kolfvoorzen f 80160, pinken f 50—80. melkkoeien f 110—210, kalf koeien f 120-220, varekoeien f 80—140, magere kalveren f 20—45, magere vor ken» f 1223, schrammen f 712, big gen f 8—0.50, magere schapen f 10—14* lammeren f 610, allee per stuk. UTRECHT, 28 Oct. Vereen. Groenten- en Vruohtenveiling Utrecht en omstre ken. Wortels f 26 per 100 boa; krop sla f 1.20-7.70, andijvie f 0.40—1.70, knolselderie f 1—6, komkommers, geel, f 314, bleekselderie f 27, prei f 0.40 —160. bloemkool f 420, roode kool f 3—8, savoye kool f 3—8, groene kool f 3'7. boerenkool f 0.401.70, per 100 stuks; zomerspinazie f 8—27, wintarspi- nozie f 7—19, witlof f 10—24, spruiten f 4—17, postelein f 817, snijboonen f 1040, suikerboonen f 19—68, pronk- boonen f 615, knolrapen f 1.20—2.70, winterwortels f 2.102.00, uien f 1.80 4.90, per 100 K.G. Tomaten f 1.60—11.80, druiven blauw f 9—33 per 100 pond; me loenen f 8—34 per 100 stuks. or Valour* doubla. K Modorn Boucl4 diagonaal. Rijk* n ad al Ian" O/L50 Opouum ihawl- S. op zljda fl.XO kraaa gahaal op QQ prima zljda fl. A Ta fa nraiiairor, a i a g o n a a i. kraag van acht| »75 Rljka bluo-fox»Q75 bont fl. 11 lamkraags fl. IT K1 J SLAAG' DIJ^ U zleti In lederen prijs kan oök VOSS U Iets aanbiedenl Maar dan altijd IETS beterl En IETS chiekerl En IETS mooier afgewerktI En niet duurderl En met een rustig hart zult ge steeds bij VOSS Uw aankoop doen, omdat ge weet, dat die extra lage prijs niet verkregen werd ten koste van een goedkooper materiaal of mindere afwerking, maar uitsluitend door den grooten omzet en. scher pen inkoop.

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 2