Gemeenteraadsvergaderingen van - Bergambacht Meerkerk Stolwijk. Zou er 1 ko 2000X'.™ MMrkwk. Btrgambacht. No. «11« TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUIO-HOLLAND EN UTRECHT. Sohoonhovonochi Courant WOENSDAG 9 NOVEMBER 1932 NIEI EEN PLEIDOOI een op de begrooting bezuinigd Stolwijk. GLAZEN TORENS. DAVID LL Gewezen Minister 5.75, 6.15, 5.95, ABUNME’8 vnn dil Weth. Blanken: Dan hadden wij de stukken er weer in gekregen. Sluiting. «toornend naar aankopiat t 7170, La Plata Cuiquantine diep. f 82, Amer. Mi xed «toornend f 72, Gele platte Zuid-Afr. N. 4 diep, f 74. Publieke veiling. De Tarwe-Centrale veilde heden Noord-Hollandsohe B f 4.42 H, Zuid-Hollandsohe f 4.47 H, Zeeuwsohe B 1 4.55, De Groninger B op gehouden. ROTTERDAM, 7 Nor. Binnenlandeohe Granen en Peulvruchten. Gerat f 4.25 tot f 5.25. Haver f 4.50 tot f 5.25. Erwten kleine groene f 8.50 tot f 15L5O, extra partijtjes er boven betaald; eohok- ker-erwten f 18.50—15. Verder van f 8 tot f 12. Bruine boonen f 9.25 tot f 9.75, some iets meer, alles per 100 K.G. nadeeiig «lot zit in de leeningen aan het G.E.B. Wethouder De Graaf heeft een post in de G.E.B.ibegrooting gevonden van £200 voor huisleidingen. Spr. merkt op, dat die huisleidingen vervallen zijn. De Voorzitter beaamt dit en de begrooting wordt met f 200 verminderd. Dan volgt de uitloting van een aandeel der leening schoolbouw. Uitgeloot wordt no. 18. ROTTERDAM, 7 Nov. Voederkoeken. (Bericht van de makelaars Gebr. Krij ger). Noord-Amerikaansche lijnkoeken lo co f 6, atoom, f 6, Nov.-Dec. levg. f 6.10, Nov.-Mrt. levg. f 6.25, id. id. van N. Amer, zaad loco f 6.40, Deo. levg. afl. f 8.40, merk S.WC. looo f 6.80, merk Maple Leaf loco f 6.75, merk S.K. Deo. afl.-levg. f 6.86, id. id. merk S.K. looo f 6.20, Zuid-Rusaisohe lijnkoek loco f 5.80, Plata lijnkoek looo f 6, Duitache lijnkoeken af Emmerik prompt Nov.-Deo. f 5.90, Jan.-April levg. Lijnzaadaohilfera (Bombay) loco Nov.-Dec. afl. f 5.76, Nov.-Maart afl. levg. f 5.75, Calcutta lijnzaadschilfers looo f 5.65, Grondnootschilfers (Bombay) licht gekleurd loco f 6.40, Nov.-Febr. afl.- levg. f 6, extra lioht looo f 6.60, extra licht merk H.V.0. looo f 6.90, Manilla cocoakoeken merk SJK. looo f 6.75, Amer. cocoaachilfera looo f 5.80, Amerik. palm- piteohilfers loco f 5.80, Bolted katoen- zaadmeel (49 pCt. Texas) «toornend f 6, Nov.-Jan. afl.-levg. f 5.70, Franaohe grondnootkoek gros hlanc looo f 8.60, Lijnaohroot geëxtraheerd loco f 5.85, blanke Java cocoskoek «toornend f 6.85, Inlandache voorslag lijnkoeken looo f 5.80, Nov.-Deo. levg. f 6.90, Jan.-Mrt. levg. f 8.20, id. lijnkoekecbilfer* loco f 8.25, Nov.-Deo. levg. f 6.85, Jan.-Mrt. levg. f 6.65, id. grondnootkoeken loco f 6.40, Nov.-Dec. levg. f 6.40, ld. grond- nootschroot looo f 6.80, Nov.-Deo. levg. f 8.30, id. soyaschroot loco f 5.90, Nov.- Dec. levg. f 5.90, id. cocoakoeken loco f 820, Nov.-Deo. levg. f 6.20, id. palm- Versohijnt Maand en Vrjjdng. Prijs I» ling: voor Schooi maanden 1.25; Met verzekering 1 Op de tentoonstelling te Chicago zullen twee glazen torens van 200 Meter hoogte worden gebouwd, die sterke zoeklichten over het terrein zullen werpen. Tusschen de torens zullen op groote hoogte zweef wagens heen en weer rijden, die elk 80 personen kunnen bevatten. „Niemand wil c wil niet zeggen, d komen. Ik herinnt lijk en levendig ui geen enkele Euro: oorlog. U kunt d. eigenaardige verkl heb nog kort gt over gelezen, welke de kanselarijen en gewisseld voor der vuldig lezen daan sliste conclusie gek regeerlng toen den was geen regeerinj genbeek Van der Schalk.) Stemming prijshoudend. Rogge 712-3 k, Zuid-Russi- sche diep. f 8.65, Canada no. 2 disp. f 3.85, Amer. no. 2 disp. f 3.80, 74-5 k. Laplata dis. f 3.80, 75-6 k. Bahia Blan ca diep, f 3.85-4 8.95, 72-8 k. Duiteoh- Poolsch diep, f 8.80. Gerst. Amerik. no. 2 diep, f 79; 62-3 k. Zuid-Russieche disp. f 77, 68-4 k. Zuid Russische diep, f 79; 6O-1 k. Donau'diap. f 75, Californieche di«p. f 88. Haver. Canada no. 8 disp. f 4.95, Ca nada feed no. 1 disp. f 4.80, 88 k. White Clipped diep, f 4.45, 51-2 k. Boheemsche aangekomen f 4.50, 45-6 k. Donau disp. f 4.20, 46-7 k. Laplata disp. f 4.40, Mais per 2000 kilo’s, La Plata disp. f 73, idem aangekomen f 71.50, id. Bloe mend f 72, Donau-Galfox disp. f 74, id. pittenkoeken loco f 4.90, Nov.-Deo. levg. f 4.90, allee per 100 kilo en gedeeltelijk tweede hands. UTRECHT, 7 Nov. Groenten- en Vruch tenveiling Utrecht en omstreken. Wortels f 27 per 100 bos; kropsla f 0.80—4.70, andijvie f 0.50—820, knolselderij f 16, gele komkommers f 6—18, bleekselderij f 1—6, prei f 0.40—1.30, bloemkool f 4 16, roode kool f 8—9, savoye kool f 3— 7, groene kool f 8—7, boerenkool f 1.20— 4 per 100 stuks; somerspinazle f 7—22, winterspinazie f 6—il2, witlof f 11—22, spruiten f 6—15, snijboonen f 2143, suikerboonen f 38—60, pronkboonen f 7 13, knolrapen f 1.70—2.60, winterwois tels f 1.503, uien f 2.806.70, per 100 K.G.; tomaten f 1.50—9.90, blauwe drui ven f 10—31 per 100 pond. derde bij de gedac ellende. Er waren die een klein oor: goedkoop oorlogje, brengt zonder te v< Nu hebben wij de klaard; hebben wij Wij herinneren o den vrede en oensj Zes en vijftig lande cument geteekend, verklaard, dat er zijn. Sindsdien zijn op den oorlog vooi van jaar tot jaar De Fransche pr< gekomen, om met derhandelen. Ik kaï zeggen: het is een warde kwestie. Not stelt d« Franache surplus van de wei ligheid te brengen in verschillende str bsscherme de plaa raden in veiligheid Ik zou meenen opslagplaatsen te 1 tollige wapens mo wil geen Kellog-pa van Locarno meer' het geheel geen bel dragen; het is void acht genomen wor drag van Versaillt ik ben een van de en ik ben bereid als de gelegenheid Het Verdrag van 1 geheel in acht wt hebben Duitaohlanc - ven dat, als het zoover de bepaling^ vereisohten, wij volgen. Wij hebbe: daan. Dat is een stuk geteekend wer der onderteekenaa de daarin neergelei Voordat, de inkt maakten zij reeds gercorpsen in te hun plannen ook u ben zij geld geleend te bewapenen. Ik h van Carlyle: „All op gebroken schedt Dat is het gevai blik Europa bedrei terecht van meen: zijn, verraden. Er voor den wereldvr •en volk, dat terecl behandeling, die h Ik ben de laatste o pleiten, want dit een ontzaglijke rar het zeer duur te a waar wij eenmaz hebben, toen Duits< vernederd was, eie ons, dat wij trouw op «en edelmoedig De wereld bevlm den toestand en ik gebeuren. Het is z gezond hei ds toestam geweest, verliest si, vreesachtig, «et «Üi Aanwezig alle leden. De Voorzitter, burgemeester Ba ron van Hemert tot Dlngahof, opent de vergadering, waarna de notulen gelezen worden, welke worden goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raads besluiten. Een wijziging der begrooting 1932 wordt goedgekeurd. Daarna komen ter tafel de begroot In- gen G.E.B. en de gemeentebegrooting 1933. Opgemerkl wordt, dat de post be graafplaats met f 500 verhoogd wordt, wegens noodige herstelling van het haar buisje. De opcenten op da personeels belas ting van biljarts kunnen niet voor 1984 veranderd worden, aangeslen eon derge lijk besluit voor 1 September moet ge nomen zijn. Beslaten wordt die opcenten met in gang van 1934 op te heffen. De heer Dogterom merkt op, dat hij van plan was, een voorstel te doen, tot verlaging van de traktementen van gemeente-ambtenaren. Spr. heeft echter vernomen, dat deze aftrek meer dan 8 pCt. zal zijn en wil dus het voorstel van Ged. Staten af wachten. De begrooting wordt vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f 99336,89; de kapitaaldlenst ontvang f 9577,99, de uit gaven f 37.500, nad. slot f 27922,32, welk naast de trottoirs aangelegd is Toen is gezegd: wanneer er veretraat word’, dan moet de gemeente dit laten doen. Hel bleek dat de kabel verder in dan trottoir band lag, zoodat er meer werk aan was, dan de aannemer had kunnen meten. Toen hebben spr. en weth. Blanken ge vraagd welke de kosten moesten zijn om een en ander in orde te maken. Dit zou f 80 zijn, waarvan de gemeente f 40 be taald heeft en de aannemer ook f 40. Het werk had toch moeten gebeuren. Een bij slag is dus niet gegeven. De heer Van Buuren gelooft dat dit werk aan de gemeente niets had be hoeven te kosten, als het maar in het bestek had gestaan. De Voorzitter zegt dat ds toe stand anders bleek te zijn dan oorspron kelijk was voorgesteld. De heer S tig ter meent, dat men toch wist waar de kabel lag. Weth. Blanken zegt dat dit juist het cardinale punt is. De opzichter in Gouda heeft de zaak opgenomen. Deze heeft gezegd dat de kabel vlak bij den trottoirband lag. Het bleek niet zoo te zijn en men wilde de stukken en brokken laten liggen. Spr. heeft de lichtfabrieken verantwoordelijk gesteld voor het abuis. Er is toen een en ander besproken en men is ten slotte tot overeenkomst ge komen dat Gouda 50 pCt. zou betalen. De heer S t o 1 k e r meent, dat de licht fabrieken hadden moeten zorgen dat (de toestand in den vroegeren staat was op geleverd. Vergadering van den Gemeenteraad op 21 October. Voorzitter de heer Q. Sloh, burgemees ter. Aanwezig allo leden. Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een schrijven van den minister van binnenlandeohe zaken en landbouw, waarbij wordt medegedeeld, dat oyer het tijdvak 80 October 1982 to* en met 1 April 1983 aan ondersteunde gehuwde en ongehuwde kostwinner* een brandstoffenbijslag van ten hoogste f 1.- per gezin en per week kan worden ver strekt. De Voorzitter zegt, dat B. en W. niet met sen voorstel zijn gekomen, daar het plaatselijk crisis comité onlangs reeds 15 ton eierkolen heeft uitgedeeld, en dat thans hetzelfde oomite zich weder heeft gewend tot het Nationaal Crisis Comitó, om 20 ton te mogen ontvangen. De heer Hoeijenbos vindt het mooi van het P.G.C. en N.G.C., doch zegt: h®t is spoedig 80 October en ais het PI. Gri ste! Comité dan geen kolen heeft ontvan gen, dan kan het geen bezwaar zijn, dat de gemeente f 1 toeslag per week geeft. 8pr. maakt hiervan een voorstel. Na nog eenige discussie wordt met al- gemeene stemmen besloten aan de boven genoemde werkloozen f 1 per week ko- len-toeslag te geven, indien het PI. Gri- «is Comité geen kolen mooht ontvangen. Volgt een verzoek van P. LakeWeld, om verlenging van de pacht van het gras gewas met 3 jaren van den gemeente- boomgaard, gelegen achter het gemeente huis, terwijl hij ook genegen is het gras gewas met fruit te pachten voor de som van f 35 per jaar. B. en W. stellen voor aan Lakerveld het grasgewas voor 3 jaren, ingaande 1 November 1932, onderhands te verhu ren voor f 10 per jaar, welk voorstel met algemeen® stemmen wordt aangenomen. Voorte is ontvangen een verzoek van S. Versluis om ontheffing van ds beta ling van schoolgeld over 1982. Het wordt z. h. st. ingewilligd, evenals een dergeïijk verzoek van J. G. Meerkerk, aafigezien zijn dochtertje sinds de zomer- vacantie wegens ziekte de school niet heeft bezocht en ook dit jaar niet meer naar school zal gaan. Het verzoek van B. en W. van Ber- kenwoude om adhesie te betuigen aan het door den raad dier gemeente gezonden adres aan den minister van economische zaken en arbeid, inzake crisis varken* wet, wordt op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Een veAoek van het Burg. Armbestuur om een extra subsidie over 1932 van f 750, wordt met algemeens stemmen in gewilligd. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 1933 wordt goedgekeurd. Dan volgt een voorstel van B. en W. om aan P. Lakerveld, rijksveldwachter, we gens zijn 25-jarig ambtsjubileum een b* drag van f 15 aan te bieden. Rondvraag, De heer Ooms vraagt wat voor on billijks het thans bestaande comité doet. De Voorzitter zegt dat het hier niet om gaat, doch een bestaande groep wil er invloed op uitoefenen. De heer Stigter zegt, dat straks voor de deur staat het teen- en rietsmj- den. De meeste pachters zijn genegen het riet te laten staan, omdat het snijden de kosten niet kan opbrengen. Anderzijds moet het riet weg. Er kan niet meer ge geven worden dan f 12. Spr. vraagt hoe hierin gehandeld moet worden en of zul ke menschen toeslag kunnen krijgen van de gemeente, want ze staan achter bij hen, die geen arbeid verrichten en steun ontvangen. De V o o r z i 11 e r wil deze zaak bren gen bij het „orgaan" waar zij thuis be hoort, i.c. B. en W. Aan den minister zou gevraagd kunnen worden of een toe slag gegeven mag worden. De heer Van Buuren vraagt of de gemeente een bijslag gegeven heeft aan den aannemer van de kabel. Is hij tege moet gekomen voor de bestrating? De Voorzitter zegt, dat de kabel Dit voorstel wordt niet ondersteund. De heer S t o 1 k e r kan het niet onder steunen, aangezien de verhouding tegen over de gehuwden te scheef zou worden. Voorgestold wordt, dat 2/8 van de ver diensten der vrouw bij de berekening van de steun in mindering wordt gebracht. De heer S tolk er stelt voor deze in komsten buiten beschouwing te laten. Weth. Blanken stelt voor 1/3 bui ten beschouwing te laten, dan is er meer succes bij den minister te verwachten. De heer Stigter vraagt of er commissie van toezicht ia. De Voorsitter bevestigt dit. Het vooratel-Blanksn wordt aangeno men. (Do hoor A. Oskam Di. verlaat do ver gadering). Bovengenoemde uitkeer in gen golden voor georganiseerden. Voor ongeorgani seerden zijn de uitkeeringen f 8 per week plus f 1 per week voor ten hoog ste 6 personen en toeslag voor de huur. De heer Van Dam vraagt of het ver- aohll niet te veel ie. Spr. wil een verschil van een halve gulden, dus f 8,50 uitkee- ring. De heer VanBuureniser niet tegen dit bedrag naar boven te brengen, doch waarvoor is het bedrag voor georgani- seerden hooger? Ongeorganiseerden, noch de gemeente, hebben ooit iets bijgedragen voor werkloozenuitkeering en dat betalen ze ook tijdens zij steun ontvangen. De eer ste acht weken trekken de georganiseer- den uit hun kas. Weth. v. d. Dool lioht dit ook nader toe. De heer Van Dam trekt zijn voorstel na deze toelichting terug. De steunregeling, zooala thans voorge steld, wordt vastgesteld. Ds stsuncommlssls. De heer Van Buuren vraagt in het in te stellen „orgaan" ook op te nemen belanghebbenden. Wanneer de zaak weer overgegeven wordt aan het B. A., dan krijgen we weer slechts één werkgever en één werknemer, plus het armbestuur. Spr. wil een reorganisatie op dit punt. De commissie moet niet eenzijdig inge licht worden. De Voorsitter zegt, dat de werk zaamheden niet moeten worden tegenge houden. Wanneer B. en W. rekening wil len houden met hetgeen de heer Van Buuren naar voren heeft gebracht; bij vacatures, dan vraagt spr. de uitspraak van den raad. De heer Van Buuren is er tegen. Spr. wil absoluut reorganisatie. Weth. v. d. Dool vraagt of de com missie niet uitgebreid kan worden. De heer Stigter zegt dat de vroe gere commissie samengesteld was zooala de heer Van Buuren wil. De Voorzitter wil in stemming brengen om over te gaan tot reorgani satie. De heer VanBuuren meent te kun nen constateeren, dat de raad zijn be weringen niet in den wind «laat. Weth. Blanken vindt geen onbil lijkheid in de thans bestaande commis sie. De Voorzitter zegt, dat de samen stelling van het „orgaan" in elke verga dering in behandeling genomen wordt. Spr. stelt zich voor de vraag van den heer Van Buuren om te werken voor een punt in de volgende vergadering. De steunregeling wordt aangenomen met de stemmen van da heeren v. Buu ren, Stolker en Stigter tegen. Aan den minister zal worden mede gedeeld dat het „brgaan” is het thans bestaande comité. (Vervolg sn «lot van No. 6118). De Voorzitter stelt naar aanlei ding hiervan voor om de rljksregellno voor steun aan te nemen. Wanneer men met het Rijk in contact komt, dan is altijd de eerste vraag of er een goedgekeurde steunrege ling is. Zelfs het Nat. Grisis-Gomité vraagt dit. Heeft men geen goedgekeurde steunregeling, dan krijgt men niets. In de vorige vergadering zijn er reeds voorstellen in dezen geest geweest. De bedragen, die uitgekeerd zullen worden, moeten worden ingevuld door den raad. Spr. vraagt of de raad in beginsel bereid is de rijksregeling ip te voeren. De heer Ooms zegt, dat *de rijkarege- ling heel wat anders voorschrijft dan de thans hier geldende. Spr. kan het dus nog niet overzien. Hij vraagt zich af of daardoor f 4000 gespaard kan worden? Er is veel gelijkheid op het oogenblik, maar door de rijksregeling zal een groote on gelijkheid komen, men is dan aangewe zen op huurtoeslagen, daarnaast komt ’n commissie van crisis-stoun enz. Daar bij moet bijgedragen worden aan het cri- sis-comité, n.l. 10 cent per inwoner. De Voorzitter zegt dat dit geld niet verloren is, want het zou toch in bijzondere gevallen, b.v. voor Weeding, uitgekeerd moeten worden door het arm bestuur. De heer Ooms begrijpt er uit, dat dit een verlichting voor het armbestuur zal zijn. Het is spr. niet te doen om tegen de rijksregeling te strijden, doch hij ziet er ‘geen voordeel van f 4000 in.’ De Voorzitter gelooft, dat er nog wel meer uit kan komen, b.v. voor werk verschaffing. Weth. Blanken wijst er op dat de rijksregeling niet verbonden is aan het Nat-Grisis Comité. Dit laatste zou hier nog opgericht kunnen worden. Men zit mot een tekort op de begrooting en dit kan de 20 pCt. zijn van den rijkstoeslag. De heer Stigter vraagt of er geen kleinere uitkeering zal plaats hebben. De Voorzitter zegt dat de uitkee ring niet njeer bedraagt dan 65 pCt» van het loon dat de arbeider normaal verdienen zou bij 48 uren werkweek. De rijksrogeling wordt op verzoek van den Voorzitter nader onder het oog gezien. In art. 6 wordt voorgesteld een uitkee ring voor gehuwden en ongehuwde kost gangers f 9 per week plus f 1 per week boven de 2 personen tot een maximum van 8 kinderen en huurtoealag tot oen max. van f 1,50 boven het huurbedrag van f 2,50. De heer Stigter vraagt of de huur zich bepaalt tot het huis. Er zijn wonin gen die b.v. een grooten tuin hebben, waarvan getrokken wordt. De Voorzitter zegt, dat dit ovsr- gelaten wordt aan* de commissie. De heer Van Buuren zegt, dat ver leden jaar de steun was f 11, later is hij teruggebraoht op f 10, met de toezegging dat de uitkeering gewijzigd zou worden tegen den winter. Nu wordt er, inplaats van verhooging, weer f 1 afgeknepen. Waarom moet het minste loon aangehou den worden? Spr. wil het bedrag op f 11 terugbrengen. De Voorzitter zegt, dat er bijge teld moet worden, dat er voor alle kin deren toeslag gegeven wordt, nu begint men bij het 3de kind. Spr. wijst nog op de kolentoeslag van f 1. Men moet niet vergeten dat het de eerste maal in de ge schiedenis is, dat er niemand gebrek be hoeft te lijden door de crisis; dat was vroeger anders. De steun is er om de menschen door de moeilijkheden heen te helpen. Het is ook een feit dat meh thans voor f 1 tweemaal zooveel kan krij gen als twee jaren geleden. De bedragen, die nu zijn voorgesteld vinden B. en W. hoog genoeg. Weth. v. d. Dool zegt dat de loonen in de boerenbedrijven onder de oogen zijn gezien, doch B. en W. hebben deze loonen niet als normaal aangemerkt. Het loon in het landbouwbedrijf bedraagt ge middeld f 16 (de zomer ook in aanmer king genomen). De heer Stolker merkt op, dat nog het minste getrokken wordt, aan de loo nen van vijf tot f 10.000 en daarom is spr .tegen de voorgestelde bedragen. Spr. stelt voor een uitkeering van fi 12 te stel len. Dit wordt verworpen met de heeren Van Buuren, Stolker, Stigter en A. D. Oskam vóór. Het voorstel van B. en W. (uitkeering f 9 )is hiermede aangenomen. Het voorstel van B en W., om f 6 aan kostgangers te verleenen, vindt de heer Van Buuren te gering. Spr. wil dit brengen op t 8. Men kan voor f 8 geen kosthuis krijgen. Na eenige discussie wordt met 5 tegen 2 stemmen besloten hem een cadeau aan te bieden van f 15 (tegen de heeren Van Ijzeren en Hoeijenbos). B. en W. stellen voor, om met ingang van 1 Mei 1938 te heffen 30 opcenten op de hoofdeom der vermogensbelasting. De Voorzitter lioht dit voorstel nader toe. De heer Van IJzeren verklaart zich tegen de verhooging der vermogens belasting. Hij wensoht de fondabelasting te verhoogen. De Voorzitter: Dat kan niet. De heer Van IJzeren: Dan moet het maar op de begrooting bezuinigd worden. Ds Voorzitter: Gevaarlijke poli tiek. Wij zitten in de crisis ea het kapi taal moet ons redden. De heer Schakel is het met den heer Van IJzeren sens, doch de begroo ting moet sluitend gemaakt worden. De heer Hoeijenbos juicht het voorstel toe. De Voorzitter: Er zijn groote boeren, die geen fondsbelasting betalen, terwijl er verschillende personen zijn met een groot vermogen, die weinig of geen land bezitten. Na nog eenige discussies wordt het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen aangenomen (tegen de heeren Verhoef, Van Uzeren en De Ruijter). Dan komt de gemeentebegrooting dienst 1933 aan de orde. Na langdurige en soms zeer heftige discussie wordt deze vastgesteld: in ont vang env uitgaaf gewone dienst op f 62547,70 H met een post van onvoor ziene uitgaven van. f 4470,30i. In ontvang kapi taaldienst op f 27580, in uitgaaf op f 27500, alzoo het batig saldo op f 80. Een wijziging der begrooting 1932 wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Hierna sluiting. Rondvraag. Wethouder Verdoold vraagt, of de losse arbeiders bij het G.EB.. tegen on gevallen verzekerd zijn. De Voorzitter zegt, dat zij vallen onder de Ongevallenwet. De noodige for mulieren zullen er voor ingevuld wor den. Ds heer B o t is niet tevreden over de uitkeering aan werkloozen. De Voorzitter zegt, dat hier geen steunregeling door den raad ingevoerd is dus de opmerking van den heer Bot be hoort bij hot Burgerlijk Armbestuur. De heer Muis zegt, dat de gemeente- arohiteot bij hem geweest is, en hem heeft aangeioond op welke wijze een ketel voor de centrale verwarming gekocht wordt. Spr. te overtuigd, dat de architect geheel het gemeentebelang gediend heeft en trekt dus gaarne, hetgeen hij over deze kwes tie in de vorige vergadering heeft ge zegd, in. De Voorzitter constateert met vreugde, dat de heer Muis overtuigd ge worden is, dat op den gemeente-arohitect niet de minste blaam rust. De heer Ja o. Verdoold vraagt, of de Goudsohe Weg geen straatverlichting krijgt. Wethouder V e r d o o ld zegt, dat eerst nagezien zal worden, hoeveel armaturen voor den Goudschen Weg moeten be steld worden. De weg wordt wel verlicht, ook al komt hij het laatst aan de beurt. De heer Bot merkt op, dat de heer Berkouwer, uit Stolwijkeraluis, hem ge zegd heeft, dat hij geld van de gemeente te vorderen heeft, hetwelk hij, naar hij. zegt, niet kan krijgen. De Voorzitter zegt, dat deze zaak bij den kantonrechter berust. Uit alles blijkt, dat het bedrag uitbetaald is. Over 14 dagen zal uitspraak worden gedaan. De heer Muis vraagt, of het de be doeling van B. en W. is, de steunrege ling wesr in werking te «tellen. De Voorzitter zegt, dat daarover nog niet gesproken is. B. en W. achten het echter niet in het belang van de steun trekkenden, aangezien dan de vissohera er buiten vallen. Waaneer het over het armbestuur gaat, dan Is het voor de inen- schen voordeeliger. temeer, waar het B. A. in staat Is uitkeering te doen. Bij oen steunregeling mag absoluut niets meer uitgekoord worden, dan de minister be paald heeft. D» heer Muis heeft niet het oog op een rijkssteunregeling, maar op de rege ling van vorig jaar. De Voorzitter merkt op, dat bij een steunregeling subsidie aangevraagd moet worden -en dan stelt de minister de normen vast. De heer Muis verzoekt ernstig te over wegen aan het armbestuur een commissie toe te voegen. De Voorzitter zal er met de wet houders over spreken. Hierna sluiting.

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 5