c Drie Kwajongens Wat geeft de Radio? Kerk en School. Stadsnieuws. T elegrammen. Gemengd Nieuws. Uit ons Regeeringshuis Gemeenteraden. Hautracht. Nieuws in een paar regels. Wetenschap en Techniek. Sportnieuws. Ingezonden Stukken Predikbeurten Marktberichten. EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schnonhovenaeha Courant WOENSDAG 7 DECEMBER 11» Hllwraum. A.V.R.O. 8—10 Gramofwm 1010.16 Morgenwijding; 10.1»—10,30 Grunofoon; 10.30-11 Solletenooncert; Kook- en Bakpraatje; 11.30 —IS Voortzetting Solielenconcert; 12 2 Concert en Harmonicamusiek; 2 2.80 Halfuur voor de Vrouw; 2.808 Gramofloon; 88.46 Naaicursus; 3.45" A Gramofoon; 4—6 Ziekenuur; 5— 8.30 Avxo-Klein-Orkeat6.30—7 Sport- praatje door H. Hollander; 77 30 Avro-Kiein-Orkesi; 7.30-8 Engelache lea; 88.06 Nieuwsberichten; 8.05— 8,15 Gramofoon; 8.15—10.15 Aanslui- ung met het Concertgebouw te Amster- 7^°?; .„d8 pauze: Avro-Radiotooneel; 10.1610.30 Avro-Radiotooneel; 10 30 —10.45 Gramofoon; 10.45—11 Kovaca Ujos en zijn Orkest; 11—11.05 Nieuws berichten; 11.05—12 Kovaca Laijos en zijn Orkest. K.R.O. 89.15 Morgenconcert; N.C.R.V. 1010.15 Gramofoon; 10.15 •—10.45 Morgendienst door Ds. N Brandama; 10.45—11 Gramofoon; K.R. O» 11 11.30 Twaalf Marialiederen en Declamatie; 11.30 Godsdienstig Half uurtje; 12.15—2 K.R.O. Orkest; N.C.R. V. 23 Cursus Fraaie Handwerken; 83.30 Vrouwenhalfluurtje; 45 Bij bellezing; 5—5.45- Zang en Piano; 5.45 6.15 H. J. Stein voort over: „Voor de Kersttafel"; 6.15—&45 N. Schenkman over: „Het Stand beeld van Juliana van Stolberg"; 6.45 7 Cursus Knippen en Stofversieren; 7 —7.80 „Wat er op de wereld gebeurt" door Corn. A. Crayé; 7.45—8 Persbe richten van het Ned. Chr. Persbureau; 89 „Diemer Harmonie"; 9—9.80 A. J. Drewes over: „De slaap van onze kinderen"; 9.80—10.80 „Het uurtje dat ge niet moogt overslaan"; 10.30—40.40 Persberichten; 10.40—11.30 N.05LV.- orgel. Vrijdag 9 December. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A.R. A. 10.15 Onze Keuken; 11.45 Voor dracht; A.V.R.O. 122 Concert en Gra mofoon; 22.30 Gramofoon; 2.304 Het Avro-Kamerorkest en Gramofoon; V.A.R.A. 4 uur Gramofoon; 4.50 Na Schooltijd; 5.30 „De Notenkrakers"; 6.15 Orgelspel; 6.40 Dr. G. G. v. Dillen over: „Het oorlogscommunisme"; 7 uur Orgelspel; 7.15 „De Notenkrakers"; V.P.R.O. 8 u. Cursus; 8.30 Concert; 9 u. Cursus; 9.30, Concert; 10 uur Persbe richten van het Vrijz. Godsd. Persbu reau; 10.05 Persberichten; 10.15 Voor dracht; 10.45 Gramofoon; V.A.R.A. 11 uur Gramofoon. Huizen. N.C.R.V. 8-8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.159.80 Gramofoon; 10.80—11 Morgendienst; 1111.30 Le zen van Chr. Lectuur; 11.801.15 Da meskoor en een Kwartet; 12.151.15 London Trio (viool, fluit en cello); 1.15 2 Cello- en Pianomuziek; 28 Zant Viool en Piano; 33.30 Mej. T. Hagen beek over: ,/t Verzorgen en versieren der tafel bij feestelijke gelegenheden"; 3.804.30 Vervolg Concert; 55.80 P. A. Kleekamp over: „Wat leert ons het verzamelen van postzegels van Ne derland en Koloniën"; 5.306 C. A. Deul over: „Praatje over geelfilters"; 66.80 Landbouwhalfuur; 6.807 A. J. Herwig over: „Wintergroen in den tuin"; 77.30 Ds. J. C. v. Dijk over: „Offers"; 7.458 Max K. W. Gerisch: „Gaat een wintefre;sje maken?"; 8 9 Orgelconcert; 99.30 Prof. Dr. H. B. Dorgelo: „„Corpusculaire en golf- eigenschappen van licht en materie"; 9.80—11 De Haarlemsche Orkestver- eeniging; 10 uur Persberichten; 11— 11.80 Gramofoon. Ie weken kan de besteding van een melk- salon worden verwaoht. De gemeente heeft daar een flink stuk bouwterrein be- echikbaar, zoodat ook voor arbeiders woningbouw deze plaats in aanmerking komt. Hsi faillissement der Mlddenstandsbank. Alblasssrdam. De curator in hst fail lissement van ds N.V. Middenetands- Crediet-Spaarbani, heeft het plan inde maand Januari 1988 wederom een uit- keering te doen van 10 pCt, zoodat dan reeds tezamen 30 pCt. zal zijn uitga- i jteera. Alblasssrdam. De heer A. Talmon slaagde te 'a-Gravenhage voor hst machi nisten-diploma. „Ds boersn sn ds rastering". Bieskensgraaf. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in ons num mer van heden, vestigen wij de aandacht op de politieke lezing, die de heer Braat Zaterdagavond in de zaal van den heer G. van Vuuren zal houden over boven staand onderwerp. Mij. tot Nut van 't Algemean. Nieuw-Lekkerland. Donderdagavond hield het Dept. N.-L. der Mij. tot Nut van van 't Algemeen een vergadering in het Spaarbankgebouw te Kinderdijk. Er werden acht nieuwe leden aangenomen, waardoor het aantal is geklommen tot 75. De verslagen van de verschillende instel lingen werden goedgekeurd. Tot commis sarissen van de spaarbank werden her kozen de heeren C. Smit, H. de Vries en L. P. Kleijburg. Gekozen werd de heer T. C. Pas, in de plaats van den heer A. D. Scholten, die de gemeente heeft verlaten. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen, t.w. de heeren A. J. Prins Visser, voorzitter; M. G. den Oudsten, secretaris; H. de Vries, penningmeester; W. v. d. Gaag en Joh. Pot, commissa rissen. Als leden van de commissie van toezicht voor de bewaarscholen werden benoemd mevr. L. J. SmitVroege, mevr. G. GolverdingenEvers en de heer M. G. den Oudsten. Tot bibliothecarissen werden herkozen de heet en P, 0. Btrief- land, voor de bibliotheek op het dorp m T L de Vries, voor die te Kinderdijk. - «lot werd de begrootiag voor 1933 vastgesteld. Aanbeetedlftf. Lex mond. Bij de aanbesteding voor het bouwen van een heerenhuis te Vianen Zaterdag gehouden ten kantore van den architect, den heer Frana de Jong alhier, werd voor de massa ingeschreven als volgt: A. van den Berg te Vianen f 5370; C. G. Kooiman te Vreeswijk f 5499,99; ge broeders Verboom te Vianen f 6232; Gebr. Poot te Vianen f 4711; P van Vliet te Ameide f 4515; C. A. Middelkoop te Zij- derveld f 4480; G. Fortuijn te Hagestein f 4408; P. den Uyl te Vianen f 4393. Nieuwpoorl. Zaterdag voormiddag heeft op initiatief van het onderwijzend personeel St. Nicolaas, vergezeld van Zwarte Piet, een bezoek gebracht aan de openbare school. Daar zulks tevoren nimmer gebeurde, was dit feit voor de kleinen een echte verrassing. Des mor gens omstreeks te half tien arriveerde de hooge gast per auto in onze gemeen te en reed naar de school, waar men met ongeduld zijn komst verwachtte. Mej. Snijders, onderwijzeres, deed een St. Nicolaas vertelling, waarna Zwarte Piet de kleinen tracteerde. St. Nicolaas met gevolg, die ongeveer 1.30 uur temid den van de kinderen verbleef, had veel moois voor hen meegebracht. Deze ca- deau's werden nadien door het onder wijzend personeel uitgereikt. Het perso neel had een surprise Van hem in ont- ontvangst te nemen, waarom de kleinen onbedaarlijk hebben gelachen, want een der pakjes bleek bij opening een yo-yo te bevaten. Vele ouders deden van hunne belangstelling blijken en het college van B. en W. was eveneens aanwezig. Het hoofd en verder personeel hebben de kleinen een prettig feest bezorgd. IJsclub Langsrak Nieuw poort Nieuw poort De ijsclub „Langerak- Nieuwpoort" hield Donderdag een alge meens ledenvergadering in de zaal van café Baron alhier. De voorzitter, de heer G. Vuqk, opende deze door een honderd tal leden bezochte vergadering met een hartelijk welkom, waarna de secretaris, de heer G. Deelen, voorlezing deed van de notulen van de vorige vergadering, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Uit het door dezen uitge brachte jaarverslag bleek, dat de ver- eemging thans 201 leden telt, wat een teruggang be teekent van 33 leden. Onder de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van de zwemvereenigmg „Nieuw- poortLangerak" om een jaarlijksche subsidie. Daar het bestuur geen voorstel dienaangaande deed en zulks liever aan de ledenvergadering overliet, werd na een bespreking daaromtrent besloten een subsidie te verleenen, voorioopig voor het jaar 1938 en het bestuur te machti gen, het bedrag daarvoor te bepalen. Uit de rekening van den penningmeester, den heer Jac. Baron, bleek dat bij de Coop. Boerenleenbank te Langerak is belegd een bedrag van f 363,28 en dat naast de in komsten en uitgaven een bedrag in kas ia van f 71.18 X. Nadat een daartoe aan gewezen comrrussie boeken en bescheiden in orde had bevonden en geadviseerd tot vaststelling daarvan, werd dien overeen komstig besloten en den penningmeester dank gebracht voor diens accuraat be heer. Bij de verkiezing van een bestuurs lid voor Nieuwpoort werd de aftredende, de heer Jac. Baron, met bijna algemeene stemmen herkozen. Hierna had de uitloting plaats van vier aandeelen in de ijstent, waarbij bleek dat twee zich in portefeuille bevonden. Als afgevaardigden naar de IJsbond- vergadering in 1938 werden bij aocl&ma- tie dezelfde heeren van het vorige jaar aangewezen. De baancommissarissen, zoo wel voor Nieuwpoort ale voor Langerak, werden herkozen. De heer J. van den Dool. voor Nieuwpoort, nam eohter zijh herbenoeming niet aan. In diens plaats werd gekozen de heer A. G. Slob. Na dj gehouden gratlz verloting ging een ze vental gelukkigen met een prijije huis waarts. A. R. J. A. Noordeloos. Vrijdag li ln ds Bijzonde re zohool een vergadering gehouden van de A. R. J. A. Alblaseerwaard, De op- komet wa» groot Spreker voor dezen avond was Mr. J. A. de Wilde van a'-Gravenhage en het geheel atond onder leiding van Dr. Severijn, voorzitter van de waardclub. De vergadering werd geopend met het zingen van Ps. 83 7 en gebed, waarna Mr. de Wilde sprak over het onderwerp „Van links en rechts bedreigd". Van de gelegenheid tot vragen stellen en debat maakte een 4-tal personen gebruik, die door den spreker werden beantwoord. Nadat den begaafden spreker dank was gebracht voor zijn rede, werd de vergadering met dankgebed door Dr. Se verijn gesloten. De collecte tot dekking der kosten bracht f 24.30 op. Bij den correspondent der arbeids bemiddeling staan als werkloos inge schreven 18 personen. Peursum. Bij de Gereformeerde Kerk zijn tot ouderling en diaken gekozen de heeren P. van Engen en J. Eijsinga. Bei den hebben hun benoeming aangenomen. BrandwMr. Reeuwijk. De vrijwillige brandweer hield Vrijdagavond met de motorspuit op het Reeuwijksche dorp haar zesde en laatste oefening in dit jaar, onder lei ding van den opperbrandmeester den heer M. Nieborg. Als brandmeester fun geerde de heer KI. van der Lecq. Door deze oefening bleek, dat de motorspuit en het bijbehoorend materiaal in orde waren. Alleen de verlichting liet veel te wenschen over. De veehouder K. van Zoest had een koe, die uit nood geslacht moest worden. Deze koe werd dan ook in de noodslaohtplaata van den heer E. Meun opgahft&ge&t ea bat Tlneoh werd door den keuringsdienst goedgekeurd voor de consumptie. Op een verzoek van eenige werkloozen, gedaan aan het gemeente bestuur, werd van deze koe aan een 160- tal hoofden van gezinnen door de ge meente gratie 1 K'.G. vleeech verstrekt. Het overige vleeech werd tegen f 0.26 per pond verkocht. Reeuwijk. De visscher T. van Roon had dezer dagen het geluk toen hij met een vischzegen een trek deed in de plas Elfhoeven, dat hij daarbij ruim 100 pond edelkarpers ving. De werklooss B. v. D., die met schakels viachte op de Vrijenhoefschen plas, ving daar twee snoeken, die samen 16 pond wogen. Reeuwijk. De uitslag van de pluimvee- en konijnenten toonstelling van JNut en Genoegen" luidt als volgt: Witte leghorns: hen jong: le en ©ere prijs N. Wilschut; hen oud: z.e.v., 3e en üe prijs li. van «Vliet; Lno oud: 2e pnja met e.v. W. van der Werf. Barnevelders: hen jong: le prijs en eerepnja Joh. van der Star Johz.; 2e prijs F. Verheul; 3e prijs G. van Span gen; haan jong: 2e pnjs J. Stoppelen burg te ZwammercUun; le prijs W. Mast- op. Wyamdotten: hen oud: le prijs en eere- prijs G. van Spongen; zilver hen jong: 2e prijs Van Zanten. Rode Island Reds, hen oud: le prijs, eereprqs en 3e pnjs H. van Dijk. Moderne Engelache vechtkrieien, black red: haan oud: 2 maal een le prijs, hen oud le en 2e prijs met specialen eerepnjs L Dool te Boskoop. Patrijs krielen: trio oud: J. L. de Vos. Java krielen: hen oud: le prijs met eereprijs H. Verheul; trio jong: le prijs J. Smit. Sabel poot krielen, trio oud: le prijs sn eereprijs Jac. Smjt. Goudfaaanten, paar oud: ls prijs met s.v. C. G. Asrts te Haastrecht, 2e prijs P. van Es. Eieren, wit dozijn: le prijs P. Verweij, 2e prijs P. Verheul, 3e prijs Joh. van der Star; bruin dozijn: le prijs en eero prijs G. van Spongen; 2e prijs Joh. van der Star; 3e pnja P. Verheul. Konijnen, VI. reus, wit: Voedster jong: le pnja L. den Hartog te Gouda; 2e pr. E. van der Ban; 3e prijs G. D. Michie- len; ram jong: le prijs W. Boom, 2e pr. E. van der Ban; 3e yrija C. Heerkena; voedster oud; le prijs E. van der Ban, le prijs G. Heerkena, 2e prijs G. Heer kena. VL reus, haaskleur: voedster, jong, geen prijs; ram jong: le prijs W. Boom; voedster oud: le prijs M. Boom te Gou da. Groot chinchilla: voedster jong, geen prijs. Lotharinger blauw: ram jong. 2e prijs E. Rietveld te Gouda. Weener blauw: ram oud: le prijs C. Hoogervorst te Gouda. Belgian Hares: voedster oud: le .pr A. Ramp te Boskoop. Fran ache langoor: ram oud: le prijs B. Remeijer; voedster jong: la prijs B. Remeijer. Engelache langoor: ram jong: la prijs G. de Jong. Klein chinchilla: voedster jong: ls prijs en eereprijs A. Verboom; voedster oud: 2e prijs A. Verboom. Brandneus: voedster jong en ram jong: geen prijs. Holl. zwart: voedster jong: geen prijs; ram jong: 2e pnjs A. Verboom- Havanna: voedster jong: le prijs en voedster jong 2e prijs M. Blankere. Blaak und tan: voedster jong: le prijs en eere pnjs E. van der Ban; ram jong le prijs E. van der Ban; voedster oud: 2e prijs E. van dar Ban. Fooitjes: voedster jong: 2e prijs P v. Es; voedster oud: le prijs N. Wilschut; ram oud: 2e prijs P. van Es; ram oud la prijs H. Stouthart te Bodegraven; ram oud: 2a prijs A. Ramp te Boskoop. Cavia's met jongen: le prijs A. Ver doold; ds prijs P. van Es; beertje: la prijs A. Verdoold. Khaki oamphall eenden: trio jong: ls prijs M. Sohouten; paar jong: ls prijs sn eereprijs I. Dool te Boskoop; trio oud: la prijs sn eereprijs W. Meijer. Witte Ind. loopssndsn: trio jong: ls prijs sn serapnjs C. van Maanen; 2e prijs A. Varboom. Hoereneenden: trio oud: la prijs en eerepriji: P. Verweij; la prijs H. Vsr- Sohietgrauwen: trio Jong: la prijs en eereprijs H. Verwaal; trio oud: ls prijs O. van Es; paar oud: le prijs Joh. van der Star. Kwakertjes wit: paar oud: le prija en eereprijs P. Blok Gz. Kaapaohe zwartbond: paar: ls prijs en eereprijs I. Dool te Boekoop. Ganzen: paar jong: le prija en eere prijs H. Groenen; 2e prija C. J. Baars. Zwanen: paar oud: le prija en eere prijs C. A. Kerkvliet. Duiven: twee le prijzen I. Dool te Boakoop; zes le prijzen en drie 2e prij zen A. Ramp te Boskoop; drie le prij zen en 3e prija Koning en Van Zoest te Boekoop; 3e prija A. J. Pijjiera; le en 2e prijs J. Verheul; vijf le prijzen, drie 2e prijzen en twee 8e prijzen J. Verton te Halfweg. De speiciale eereprijzen voor het hoogst aantal punten in één ras, één kleur en één type (f 5) en voor 't hoogst aantal punten in de afdeeling krielen (f 2.50) vielen ten deel aan I. Dool te Boakoop. Voor het hoogst aantal pun ten in de afdeeling hoenders viel een ontamettingaspuit ten deel aan Joh. van der Star. Voor het hoogst aantal pun ten in de afdeeling konijnen werd een electrisohe fietslantaarn toegewezen aan E. van der Ban, evenals een boterletter voor het hoogste aantal punten op één na in de afdeeling eenden. Voor het hoogst aantal punten in de afdeeling duiven werd een theeservies gewonnen door A. Ramp te Boekoop. Waar gesn naam ia vermeld, wonen atn de ineenden te Reeuwijk. Teraardebestelling J. van dsn Dool. Schelluinen. Dinsdag had hier de be grafenis plaats van den 67-jarigen hear J. va* den Dool, hot slachtoffer va* de aanrijding door oen auto op den Dord/t- ochen dijk. Tien personen, in dienst vaa dsn rei nigingsdienst to Gorkum, bobben hun overleden makker naar fijn laatste rust plaats gedragen. Do baar was gedekt door drie kransen ,w.o. een van de afdee ling van den Bond van Overheidsperso neel en een van „de kameraden van den reinigingsdienst te Gorkum". Er was veel belangstelling op het kerk hof. Ook burgemeester J. G. Diepenhorst woonde de plechtigheid bij. Omtrent de aanrijding op den Dordt- schen dijk, waarvan de heer Den Dqol het slachtoffer is geworden, kunnen we nog melden dat de sectie op het lijk heeft uitgemaakt dat de man is overleden' ten gevolge van de aanrijding, terwijl voorts belangrijke getuigenverklaringen zijn af gelegd, waaruit is gebleken, dat de auto bestuurder roekeloos hard heeft gereden. Tegen denzelfden persoon is ook op 12 November alhier proces-verbaal opge maakt wegens het rijden op zoodanige wijze, dat de vrijheid en veiligheid van 't verkeer in gevaar werd gebracht. Streefkerk. Tot penningmeester van „Het Groene Kruis" is benoemd de heer M. Mourik. Tot kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk zijn in de vacaturen van de heeren K. A. de Baat en P. Boel Azn., die we gens hoogen leeftijd niet voor herbenoe ming in aanmerking wensohten te komen, benoemd de heeren M. Bouman en H. Timmer. Maandagmidag bracht St. Nicolaas, vergezeld van zijn knecht, een bezoek aan de O. L. School I. De kinderen van de eerste klas waren in een lokaal aanwe zig en ook kie ne, nog niét schoolgaande kinderen, kregen gelegenheid Sinterklaas te zien. Nadat deze zich eenigen tijd met de kinderen had bezig gehouden en die hun Vriend hartelijk hadden toegezongen, werd Piet gelast hen van lekkers te voor zien. Op de vermanende stem van de Sint beloofden allen, die hun geweten niet zuiver achtten, beterschap. Been gebroken. Waddlnxveen. Het zoontje van den koopman C. F. viel in de keuken van een trap die naar den kelder leidt. De dokter constateerde dat het kind een beentje gebroken had, waarom het naar het ziekenhuis te Leiden werd overge bracht. Waddlnxveen. Aan de eierveiling wer den aangevoerd: 542 kip- en eenige par tijtjes eendeieren. Prijzen kipeieren f 6 f 6.80, kleine f 4.15f 5.55 en eend eieren f 4.50, alles per 100 stuks. Waddinxvasn. Gevonden: een kinder- muta. WEERBERICHT. Na** waarneming i* den merge* va* 7 December. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Jaarsveld Da J. Hoviua te 'e-Qraveland (N.-H.). Bedankt voor Ouderkerk ad. Ussel Da. B. van Ginkel te Nieuwpoort GEREF. KERKEN. Bedankt: voor Oudshoorn (Alphen a.d. Rijn) ds. M. P. Feringa te Moerdijk. INTREDE CAND. J. SPELT. Cand. J. Spelt te Stoutenburg bij Amersfoort is voornemens Zondag 8 Ja nuari intrede te doen bij de Ned. Herv. Kerk te Molenaarsgraaf. Als beveatigsr hoopt op te treden zijn ambtsvoorganger Ds. J. Leklerkerker, van Oldebroek. JUBILEUM DS. WIELENGA. Heden, 7 December, herdenkt Ds. J. J. Wielenga, Geref. predikant te Alblasser- dam, den dag, dat hij voor 80 jaar in sijn eerste gemeente, Zuidbroek, zijn in trede deed, welke gemeente hij in 1907 verwisselde met die van Waddlnxveen. Op 31 Augustus 1924 deed de Jubilaris sijn intrede te Alblasssrdam. Zondagmorgen, na den dienst, riohtte geheel onverwacht ouderling G. Wilschut sioh tot den lseraar, er op wijzende, wslk een groot voorrecht het is, 80 jaar lang het Evangelie te mogen verkondigen. Spr. uitte den wensch, dat de predikant nog lang met zijn gaven en talenten, van God hem geschonken, deze gemeente mocht dienen. Aan het einde van de toespraak ver zocht spr. aan de gemeente haar heTder en leeraar toe te zingen* do zegenbede uit Psalm 184, vers 3. Zichtbaar ont roerd verliet de predikant den kansel. Do wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: MJatige, aan de kust tijdelijk krachtige, Noordelijke tot Noord-Oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; wellicht eenige sneeuw; lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Waterstand van heden: Schoonhoven hg. water 1.10 uur, 1.33 M. Vreeswijk hoog water 2.25 uur, 1.65 M. Keulen stand 2.32 M., was 0.01 M. Maastricht 6 Dec. 42.32 M, ral 0.10 M. Luchttemperatuur: Ds temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 37 graden Fahrenheit. Woensdag 7 December: Op 1.2, onder 157. Volle Maan Dinsdag 13 Deoember. NIEUWE ONDERWIJS-AANVRAAfi. Het R.-K kerkbestuur van de parochie van den H. BairthokMneus heeft overeen komstig art. 72 der 1. o. wet een aan vraag bij het gemeentebestuur ingediend ter bekoming van gelden voor verbete ring van de inrioèting der privaten aan de R.-K. school. SINT NICOLAAS OP DE KLEUTER SCHOOL Hebben we dit jaar Sint Nioolaas niet op de gebruikelijk geworden wijze zijn intocht zien doen in de Sohoonhovonscne Kleuterschool, toch heeft hij ook thans die school op zijn groote rondreis niet vergeten. De bisschop, ditmaal op minder opvallende wijze gearriveerd, heeft Maandag groot en klein in deze fröbel school een pTettigen middag bezorgd Hij onderhield zich eenigen tijd met de kin deren, en dezen zongen hem toe eu de den in het epeellokaal eenige spelletjes, waarbij Plet vroolijk meedeed. In de beide leerlokalen lagen iumid- dea op tafels de geschenken uitgestald, die de bisschop daarop aan de kinderen heeft uitgedeeld. De school zag er ter eere van dit hoo ge bezoek feestelijk uit, want ze was ver sierd met slingers enz., die de kleinen zelf hadden gemaakt. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een kinderhandechoen. VERLAGING SPOORWEGTARIEVEN. UTRECHT, 7 Deo. De minister van wa terstaat heeft met ingang van een nader te bepalen datum de volgende verlagin gen in de reizigerstarieven der Ned. Spoorwegen goedgekeurd: Enkele reis le kl. tot 150 K.M. 4.26 ct. per K.M., 150—800 K.M. 8.18 ct., boven 800 K.M. 1,59 ct. Enkele reis 2e kl.: tot 150 K.M. 8.25 ctj per K.M., 150-800 K.M. 2.48 ct., boven 800 K.M. 1.21 ot. Enkele reis 8e kl.: tot 150 K.M. 2.25 ct. per K.M., 150-800 K.M. 1.68 ct., boven 800 K.M. 0.84 ct. De prijzen voor buurtverkeer zijn als volgt samengesteld: le kl. 6.18 ct. per K.M.; 2e kl. 4.69 ct., 8e kl. 8.25 ct. Op de gezelschapsbiljetten enkele reis wordt een reductie op den gewonen en kele reis-prijs ingevoerd. De prijzen van bagage en die der rij- wielkaarten blijven ongewijzigd. 6. Vervolgens zette Hans het weer net jes achter Kaatje neer."Die was zóó druk in gesprek, dat ze er niets van bemerkte. Maar toen het gesprek uit was en Kaatje haar emmertje oppakte, gaf ze een schreeuw van «ohrik en nu staarden de twee draw vol onttetüng la lut glinite- ruii w«t«, 6. „Dat heeft me die melkboer gelapt!" zei Kaatje. „Maar hij moet niet denken dat hü met mij die flauwe grappen uit kan halen. Ik zal 'm morea leerenl" En met groote etappen liep ze naar den melkboer, eerste BLAO. NIEUWSBLAD VOOR EUtP-HOLLANO EN UTRECHT. Schoonhovtnzche Couranl WOENSDAG 7 DECEMBER 1932 NA DE BOTSING. Het treinongeluk te Vught. De ruïne der wagens, waarin de remmer v. d. Heuvel den dood vond. D00DELIJK VERKEERSRONGEVAL MAASTRICHT, 7 Deo. Dinsdagavond is de 27-jarige mej. Ebbings, terwijl zij per fiets op de Nieuwe Maasbrug reed, door het licht van een uit de tegenover gestelde richting komende auto verblind en gevallen. Zij bekwam een hersen schudding en is even later overleden. KAPITEIN VAN DE „EUROPA" OVERLEDEN. BERLIJN, 7 Deo. De gezagvoerder van de „Europa" van de Nonddeutsdie Lloyd, Johnsen, die tijdens den overtocht naar New York aan een blindedarmont steking moest worden geopereerd, is na aankomst te New York in een ziezon nuia aldaar overleden. GANDHI GAAT WEER VASTEN. LONDEN, 7 Dec. Gandhi heeft een proclamatie gepubliceerd, waarin hy ge heel Indië oAroept om den dag van 18 December te wijden aan de actie voor de opheffing der onaanraakbaarheid, opdat er een eind zou komen aan de onder drukking der paria's. I* tegenstelling met zijn vorige besluit om te wachten wat het resultaat zou zijn van een stemming, heeft Gandhi thans besloten een maand in hongerstaking te gaan, ten einde te bewerkstelligen, dat de tempel van Malabar voor de paria's zal worden opengesteld TUNNEL IN DE LUCHT GEVLOGEN. Wartn sr troepen ln? LONDEN, 7 Dec. Volgens een bericht uit Charbin is een tunnel van den Ghi- neeschen Ooster-Spoorweg in het Sjin- gan-gebergte gisteren opgeblazen. Er zou zich op dat oogenblik een Japansche troepenafdeeling in den tunnel hebben bevonden, die niet is teruggekeerd. Een bevestiging van dit laatste is nog niet verkregen. DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN SPANJE. MADRID, 7 Dec. Een vergadering van syndicalistische spoorwegarbeiders heeft besloten, de regeering een termijn te stellen van 20 dagen, waar binnen eischen tot verbetering van de loonen moeten worden ingewilligd. Nadien zou de syndicalistische spoorwegbond de al gemeene staking afkondigen. terton metende motorschip „Moldanger" van de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam naar het gebied van de Amaterdamsche Droog dok Maatschappij versleept. Het ver- sleepen geschiedde, terwijl het ichip zich in het dok bevond en voltrok zich in twee uur tijd*. Zooals men weet, is de „Moldanger", een nog niet voltooid schip, dat voor re kening van een Noorsche reederij ge bouwd werd, door de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij, eenige maanden geleden door een zwaren brand gedeeltelijk verwoest. Het schip is daar op bij de Am8terdam8che Droogdok Maatschappij en de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij gerepa reerd. ONZICHTBARE AANVALLERS. Een Spaansche uitvinding. Een Spaansch ingenieur Dr. Osme- des, heeft een uitvinding gedaan, om troepen en kanonnen onzichtbaar te ma ken Het betreft hier een soort spiegel- pantser, die op een dusdanige manier wordt opgesteld, dat de daarvoor gele gen vlakte weerspiegeld wordt, terwijl alles wat zich daarachter bevindt, ten gevolge van de ondoorzichtigheid van dit spiegelpantser gemaskeerd wordt. Iedere soldaat kan van deze uitvin ding voordeel hebben en een stuk ge schut, dat achter een spiegelpantser staat opgesteld, is op minstens 250 me ter onzichtbaar. TORPEDOJAGER GEZONKEN. Ruim 100 vermisten. De Japansche torpedojager „Sawara- bi" is ten Noorden van het eiland For mosa tijdens een storm vergaan. _Het aantal opvarenden bedroeg 146. De te hulp gesnelde torpedojaders, die de „Sawarabi' vergezelden, slaagden er in 10 schipbreukelingen te redden, zoo dat het aantal vermisten niet minder dan 106 bedraagt. Aangezien men tot dusver van geen enkele andere boot heeft vernomen, dat zij opvarenden van den torpedojager heeft gered, is het vrij wel zeker, dat alle vermisten den dood in de golven hebben gevonden^ Volgens de laatste berichten drijft de tropedojager nog met de kiel naar bo- MOEDER EN 2 KINDEREN GEDOOD. Slachtoffert van gatverstikking. Gisteravond kwam te Amsterdam de krantenlooper Fransen in zijn woning aan de Louis Bothastraat in de Trans- vaalbuurt. In het keukentje gekomen sloeg hem een hevige gaslucht tegemoet en deed hij de ontzettende ontdekking, dat sijn vrouw en beide kinderen roer loos op den vloer lagen. Het gas stroom de uit een aansluiting waaraan de slang van het comfoor had gezeten. Dit laatste lag op den grond. De vrouw, die ongeveer dertig jaren is en de beide kinderen, een meisje van nog geen jaar en een knaapje van onge veer twee jaar werden naar de buren gedragen. Met zuurstofkoffers werd ge tracht de levensgeesten weer op te wek ken, doch het bleek, dat deze hoop ijdel was. Na geruimen tijd werd de door ge constateerd. De oorzaak van deze gebeurtenis valt niet met zekerheid vast te stellen. EEN OPLICHTER. De politie te Leiden heeft op 25 No vember als verdacht van oplichting ge arresteerd en sindsdien aan het bureau aldaar in arrest gehouden den koopman Alexander Joseph Ranzenhofer, geboren te Weenen 14 Mei 1881 en wonende te Wiener Neustajdt. Hermanmgasse 110. 15. Hij maakt er zijn werk van Neder landsche firma's offerten te vragen voor groote leveringen aan Albanië of Italië en leveranties in het vooruitzicht te stel len, waarbij hij bedragen van ongeveer 150 van reflectanten weet los te krij gen, z.g. als vergoeding voor reiskosten Van de leveringen komt niets terecht. Zijn signalement luidt: kleine gestalte, ^y,z.e?^, kaar (dun), donkere oogen, Is raëlitisch type. DE „MOLDANGER" VERSLEEPT. n. t Met dok en al. Gisterenmorgen ie op buitengewoon «otte wijze het olroa 10.000 bruto regie- Tweede Kamer. Eerst heeft de Kamer gisteren de contingenteering van rund- en kalfs- vleesch zonder stemming goedgekeurd, waarbij de heer Braat (pl.) aandrong op een totaal verbod van vleeschinvoer. Er was, zeide hij, een Belg op de Rotter- damsche markt geweest om 800 zware varkens te koopen, maar omdat de re geering den uitvoer weinig bevordert, moest die onverrichter zake vertrekken. Daarna werd een wijziging behandeld tot verhooging van den steun aan mobi lisatie slachtoffers, hoewel sinds 1930 het bedrag van dien steun verviervou digd is. Ongetwijfeld zijn er gevallen van waarbij zulke slachtoffers minder krij gen dan men hun zóu gunnen, maar er staat tegenover dat er zooveel misbruik wordt gemaakt van dien steun, dat be hoedzaamheid daarbij geboden is. De heer Schaepman (r.-k.) noem de als voorbeeld het geval dat iemand die lang na de mobilisatie rheumathiek gekregen had en nu steun eischte als mobilisatie slachtoffer. De wijziging werd na het verwerpen van eenige moties aangenomen. Gisterenavond is de postbegrooting tean de orde gekomen, waarbij verschei dene sprekers geklaagd hebben over de inkrimping van de bestellingen. De na- ieelen daarvan in de groote steden zei prof. v. d. Bilt (L.) zijn te groot en zijn naamgenoot de heer v. d. Bilt (R.-K.) voegde er bij, dat de inkrimping een groote last is voor het publiek, de bestellers op het platteland worden er te zwaar door belast en tal van handel- drijvenden krijgen hun post veel te laat De heer v. Braambeek (S.-D.) zeide dat men op alle manieren bezig is om het postbedrijf in te schrompelen tot onherstelbare schade van het bedrijf zelf en hij zette uiteen, welke schade door die inschrompeling geleden wordt. Op den duur zal het postmonopolie zoo niet te h&ndhayen zijn, meende hij, Over de radio-uitzendingen heeft de minister ook weer heel wat moeten hoo- ren en scherp was de klacht over de politiek gekleurde uitzendingen, welke worden toegelaten. Zitting aan heden. De begroeting van posterijen en trio- grafie wordt aangenomen met 69 tegen 18 stemmen. De heer Yan Braambeek (s.d.) «egt, dat de s.d.a.p. nu nog voor zal stam men, maar dat zij zich krachtig zal ver netten tegen pogingen van den minister, om geen jiolitiek toe te laten in de radio- uitzendingen. Voortgezet wordt de begrooting van binnenlandsche zaken. De Minister zegt, dat de toestand, waann jaarlijks ruim een millioen gul den wordt uitgegeven aan werkloozou- sLeun, schrikbarend is. Overleg met de gemeenten zal de regeering bevorderen. Als de landbouw in het stelsel van loon- toeelag wordt opgenomen, moet dit ook voor de industrie gesohieden. Spr. voelt de bezwaren tegen de centralisatie van werkverschaffing en alles wordt be proefd, om dat gemeentelijk te doen. Groote voorziohtigheid moet betracot worden bij de uitvoering van groote wer ken en uit leeningsgelden mogen die niet worden bekostigd. Naar aanleiding van het werk zaam zijn van vreemde arbeiders hier te lande, zegt spr., dat er in België en Duitschland tienduizenden Nederlanders werkzaam zijn. Of maatregelen noodig zijn, moet nog blijken uit de alviezuu hierover. Aan de ondersteunden «al met Kerst mis een toeslag van 25 pCt. worden ver leend. Verschillende mildere bepalingen in de steunverleening zijn ingevoerd of worden overwogen. Bij de werkverschaf fing wordt nagegaan of een ktndertooslag verleend kan worden. Gemeenteraad te Haastrecht op Vrij dag 11 Nov. v.m. 10 uur. Aanwezig alle leden. De voorzitter, burgemeester ba ron v. Hemert tot Dingshof, opende deze vergadering, waarna de secretaris de notulen leest, welke worden goedge keurd. Ingekomen zijn o.m. berichten van Ged. Staten, omtrent goedkeuring van raadsbesluiten. Voorts het verzoek van Berkenwoude om adhesie betuiging aan het bekende adres inzake de crisis-varkenswet. Aangezien dit adres door de feiten achtervolgd is, wordt besloten geen ad hesie te betuigen. In de vorige vergadering ia geen defi nitieve beslissing genomen ten aanzien van het verzoek van den heer K»- van Duuren, om bouwvergunning. B. en W. handhaven den eisch, dat voor den aan leg van een straat f 311 moet worden begroot. Aldus wordt besloten. Aan de orde zijn dan de rekening en begrooting van het burgerlijk armbe stuur. De ontvangsten waren f 3806.60, de uitgaven f 4205.27% nadeelig slot f 398.67 De begrooting sluit in ont vangsten en uitgaven op f 4517. Op de rekening van het armbestuur van Rozendaal beloopen de ontvangsten f 8089.99, de uitgaven f 5146.84, saldo f 2943.15. De begrooting beloopt in ont vangsten en uitgaven f 7003.84. De rekening van de „Knegtsbosae" sluit in ontvangsten met f 1486.09, ip uitgaven met f 797.19, voordeelig slot f 688.90. Ze worden alle goedgekeurd. Dan volgt de overdracht van de Lize- weg en een strook grond door de Stich ting Bisdom van Vliet. De voorzitter ia bij de regenten geweest en dezen bleken genegen den Lizeweg in zijn geheel af te staan, gratis of tegen een zeer lage vergoeding. He' wordt dan een openbare weg. Ook ia de Stichting bereid de grond voor de nieuwe atraatweg aan da ge meente over te dragen. De heer Soheer meent dat er ook een atraat geprojecteerd ia van achter de kerk tot den Lizeweg. De vooraitter zegt dat dit van later zorg ia. De heer Hooft vraagt openatelling ala rijweg, dit vindt apr. van groot be lang. De vooraitter zegt dat B. en W. daarover nog niet geaproken hebben. De heer Scheer vindt het voorate! van B. en W. wel sympathiek. Maar «pr heeft ook gevraagd, of alle grond waar op een atraat geprojecteerd ia overge dragen kan worden. De voorzitter zegt dat er geen andere straat komt dan de straat Lize wegMarktveld en de Lizeweg. B. en W. willen voorstellen, het per ceel grond, thans bij den heer Hol in huur, ais bouwgrond beschikbaar te stellen tegen f 3.50 per vierk. M. Het voorstel wordt aangenomen. Aan de orde is dan de benoeming van leden der bedrijvencominissie. Herbe noemd worden de heeren Scheer en Hooft. Als voorzitter hebben B. en W aangewezen den heer v. d. Berg., wet houder. Dan komen aan de orde de gemeente-begrooting en begrootingen der takken van diens' voor 1933. De heer Hooft opent de algemeenp beschouwingen. Wanneer we de begrooting aan een aandachtige beschouwing onderwerpen, zegt spr., dan zouden we haast tot de conclusie komen, dat er in onze ge meente, zooiets als een crisis niet be staat. Wel staan er enkele stevige pos- I ten voor armbestuur en werkloozen-uit- keering, maar zij schijnen slechts wei nig invloed op de belastingen ta hebban Het mag, nu in naburige gemeenten de belastingen ten top gevoerd worden, als een bijzonderheid gelden, dat met een 10 opcenten op de fondsbelasting en enkele opcenten mèèr op de personeele belas ting, de begrooting ia sluitend gemaakt Een en ander hebben we aeker te dan ken aan de wet op de financieele ver houding, welke ons een hooge uitkeering toekent. Spr. kan zich wel eenigszina voorstellen, dat B. en W., gezien dezen toestand, huiverig geweest zijn een voor stel tot salaris-verlaging te doen, maar men moet mee met den grooten stroom, waar in het particuliere bedrijfsleven de loonen reeds lang naar beneden gegaan zijn, terwijl spr. over de inkomsten-ver mindering van de industrieelen, de boe ren en neringdoenden maar niet zal spreken. Die inkomsten zijn bij velen tot nul gereduceerd, of zoo gering, dat van een behoorlijk bestaan niet meer ge sproken mag worden. Velen lijden stille armoede. Nu lijkt het spr. schrijnend, voor hen, die ondanks hard werken, geen cent Verdienen, terwijl hen, die in gemeentedienst zijn, geen haar gekrenkt wordt. B. en W. hadden in hun memorie toelichting althans moeten motiveeren, waarom aan de salarissen niet getornd wordt. Men heeft sterk bezuinigd op het on derhoud van de gemeente-gebouwen en op de straten. Verkeert alles in zoo'n goeden staat, dat er niets te doen is? Een dergelijke zujnigheid moge voor dit jaar een gunstige uitwerking op het budget hebben, men moet in de toekomst zien en wie kan zeggen, hoe lang de crisis-zal duren? Laat men een jaar de gemeente-ge bouwen niet behoorlijk onderhouden, dan moet de volgende jaren het dubbelo gevraagd worden. Dergelijke posten zijn schijnbezuinigingen. Over de afzonderlijke posten zal spr., mede namens zijn mede-commissielid, den heer Van Dijk, rapporteeren. De heer Scheer zegt, dat de heer Hooft begonnen is, alsof hij sprekers co- pie gevonden had. Met het begin daarvan kan spr. zich volkomen aansluiten. Spr. heeft naar andere gemeenten gekeken en gedacht, hoe zal het er bij ons uitzien? Deze gemeente verkeert in een gunsti ge positie. Wanneer spr. post voor post naziet, dan lijkt het hem toe, dat de be grooting veilig is samengesteld. Er is een belangrijke post voor onvoorzien en spr. ziet er in, dat zoo'n post weer aan de volgende begrooting ten goede zal ko men. Ook spr. heeft aan de salarissen van de ambtenaren gedacht. Toen in een vorige vergadering over de salarissen is gesproken, heeft de raad zich uitgesproken voor 10 pCt. ver laging. Spr. heeft toen gezegd, dat hij er in mee zou gaan, maar als de om standigheden zich zouden wijzigen, dan zou spr. zijn zienswijze ook veranderen. Aan de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger betaalt het rijk 75 pCt. tot een maximum van f 3000. daarop wil spr. allereerst wijzen. Er is in den lande een groote beweging over de salarissen in het algemeen. Als men die lijn volgt, dan zal er geen ophouden zijn. (Slot volgt.) Te Hilversum is een kind van elf maanden met den hals in een voor zijn w eg hangend tulen gordijntje verward geraakt en gestikt. Te 's-Gravenbage wordt sedert 25 October vermist de 18-jarige Ciciiia de Zoete, een dienstbode. Te IJmuiden maakt men zich onge rust over den stoomtrailer „Magpit IJ. 55". Dit schip een kleine kusttreilor, vertrok 21 November j.l. ter visscherij en meestal blijft een dergelijk schip uiet langer dan tien dagen uit. Te Budel is Maandagavond op den zevsntienjarigen Van Deurzen bij het smokkelen van een klejne partij suiker door kommiezen gevuurd. Hij werd ern stig getroffen en tijdens zijn vervoer naar het ziekenhuis te Eindhoven is de jonge man overleden. Nabij Kowel in Wolhynië is een boer door een troep wolven overvallen en verscheurd. Ook twee in de nabijheid grazende paarden werden door de wolven GEEN SCHOONHEIDSKONINGIN: In Mal na is uit honderden meisjes het hier boven afgebeelde gekozen, om haar portret te geven voor den omslag van een nieuw lied „Komm, triak und ladh am Rhedn". aangevallen. Dé bevolking, die in voort durende angst leelt, bereidt uitgebreide maatregelen voor. Ia de mijn Frisooecksing«ar bij Oedenburg werden rijf arbeiders, die «en pompinstallatie schoon maakten, welke door een benzinemotor werd gedreven, door benzinedampen gedood. Bij een plotseling opgekomen hefti- gen storm heeft een Noorsche kotter bij Trom8Ö schipbreuk geleden. Vijf leden der bemanlnng zijn om het leven geko men. In de bergen in Spanje valt zooveel sneeuw, dat het verkeer er hinder van ondervindt. Wqlven komen in de buurt van de menschelijke bewoning. Men vreest, dat dezer dagen een priester hun prooi geworden is. DE TWEELINGZUSTERS. Eva en Liesje sijn tweelingzusters, maar verschillen even veel van elkaar ala de twee helften van bet omslag van dit boek. De bekende eohrijfster Willy Petition heeft van die twee jonge meis jes een aantrekkelijk en aannemelijk ver haal geschreven, dat de aandadht en de belangstelling tot het einde toe blijft trekken. We zullen van den inhoud zelf niet* meer zeggen, omdat de spanning voor vele lezeressen van dit meisjesboek zou verminderen en het is zeker, dat ve len het zullen lezen. Het is namelijk gra tis verkrijgbaar, men krijgt het, om zoo te zeggen, cadeau bij een kop koffie. Het boek, in een frissohe, kleurige band, is beschikbaar gesteld door de Er ven de wed. J. van Nelie, tegen inleve ring van 40 achter-etiketten van haar half pondspakjes koffie. WIJN UIT BOERENKOOL Belangrijke proeven. Reeds sinds eenigen tijd werden in het Tuinbouwkundig Laboratorium te Wa- geningen proeven genomen met het ver- worijen van tuinbouwproducten* feooafe appelen, Westlandsohe druiven enz. tot wijn of sappen. Thans is professor Sprangers er ook in geslaagd wijn te ver vaardigen uit boerenkool. De vervaardi ging hiervan geschiedt in hoofdzaak uit medicinaal oogpunt; immers ia de ge nezende werking van bepaalde groenten, noemen we als voorbeeld selderij en ra barber, reeds bekend. Hierop voortbouwend, ia men thans overgegaan tot het nemen van proeven voor het samenstellen van dranken ten behoeve van de natuurgeneeswijze. In Wageningen zijn thans reeds dertig ver schillende wijnsoorten in flesschen ge botteld of m kuipen bewaard, teneinde de verdere resultaten te onderzoeken. Moecapelle. Zondag speelde Moecapel- le I tegen Boskoopsche Bos I. De uitslag was 60 in het voordeel van Moeroa- pelle. REPLIEK. Geachte Redactie. Mag ik van u een kleine plaatsruimte vragen aangaande dat ingezonden stuk je, voorkomende in uw blad van 5 De- cember betreffende dat onjuiste be richt over burentwist tusechen vr. De Kr. en vr T. Ik zou van die wel eens willen vernemen, wat de onjuistheden in dat bericht zijn geweeet. Wanneer de hoer De Kr. eerst goed dat bericht had ge lezen, zou hij tot de conclusie zijn geko men, dat ik noch van deschuldigen noch van de onsohuldigen eenig woord heb gerept, hetgeen ook mij niet interes seerde. Ik zou den heer De Kr. dan ook in overweging willen» geven, lees dat onjuiste bericht nog eens goed, des noods twee keer, en u zal de juist heid er van alras opmerken. Hopende, deze onjuistheid van mij' te hebben afgeworpen, toeken ik mij als correspondent: HERM. STREEFKERK, Prinsegraoht A 66, Ameide. De aangelegenheid is thans voldoende besproken. Rod. NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM. Op 7 Dec., *s av. 7.30 uur, zal in het Vereenigingsgebouw optreden Zendeling P. M. Legène, van de Broedergemeente te Zeist. ALBLASSERDAM. Voor de Christ. Jongehngsvereeniging „Onderzoekt de Schriftenzal op 9 Dec. a.s. optreden in de Ned. Herv. Kerk ds. F. J. Broeijen, van Woerden, met het onderwerp: „De 'toekomst des Heeren". ALBLASSERDAM. Vrijdag 9 Dec., n.m 7 uur, Ds. Barth, van Borsele. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Donderdag 8 Dec., 's avonds 7 uur, Ds. I. Voorsteegh te VGravenhage. Gedachtenisrede Patri monium. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Donder dag 8 December, n m. 6.30 uur, de heer K, Asmus, Godsdienstonderwijzer. Wijïgebouw: Donderdag 8 December n.m.' 6.30 uur, de heer A. de Redelijk heid (na den d anst financieel orerzioht van het afgeloopan boekjaar). AMSTERDAM, 7 Deo. Ter veemarkt war» Jtedtn aangerowd 283 rttta kal-

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 2