Gemeenteraadsvergaderingen - von 'i i Ottoland Alblasserdam en I Het gr Ottoland. TWEEDE BLAP. No. B1M WOENSDAG 21 DECEMBER It NIEI AUTORENNER. EEN HOTEL VOOR »(L-. begrooting staan. B. Dat mag Boeiima zooals men met sen van den crisisdienst en een van den gewonen dienst. De bouw van van ting, rullen worden. Maar, deze poet direct op. scher. Wethouder niet. bet niet krijgt van 1 kinderen er nog aan He Kurhotel te Henkengage de Oostzee moest wegens schuld verkocht wor den. De gemeente heeft het geheels hotel tenslotte voor 50 Mark gekocht. ROTTERDAM, 10 Deo. Buitenlandeohe granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek en Van der Schalk)., Stemming prijshoudend. Rogge 72-73 K.G. Zuid- Russiche diep, f 3.50, 77 K.G. Noord- Russische disp. f 8.80, Amerik. no. 2 ABONNÉ'8 vnu di 9 AAA Gulden V W ongeach De heer Jonker zegt, dat, als men hst rijk, onze kimb- i petal en moeten, ten minste als ze nog betalen kunnen. De crisislasten behooren tot een apar te huishouding. De heer Smit: Het huishouden van Jan Steen. De heer Jonkort De geWen behoo- ren a fonds perdu gegeven te worden. Spr. acht het een schandaal, zooveel op centen als hier betaald moeten worden. Zou het dan niet billijk zijn, met onze gemeente te handelen, zooals men met Maassluis gedaan heeft? Spr, wil een aparte rekening indianen De Engeleohe autorenner Syston wordt in zijn renwagen gesloten, om op die wij ze de luohtweeretand te verminderen. van 6 pCt. Dit beteekent een schuld per hoofd van f 237. Getracht zal worden hot bedrag, waarvoor 6 pCt. moet worden gegeven, om te zetten tegen een leaning van 5 pCt., wat voor de gemeente zou schelen f 4000 per jaar. De rente van de kasgeldleening is onbekend. Dat zal hoogstens 5 pCt. worden. Er is nog geen uitzicht voor vergoeding van het rijk voor de' volle 100 pCt. Zou dit geschieden dan moeten ook andere gemeenten daar in deden. Voor da werkvessohaïflaf aai wellicht 'i soepeler maatregel worden getroffen. Bjj do loonsverlaging komen de ambtenaren achteraan; bij particuliere bedrijven ia se reeds lang toegepast. Hot aantal werkloosen was in Juni van dit jaar 524, in Juli 618. In Septem ber was bet gedaald tot 471, doch op 14 November stonden weer 401 werkloosen ingeschreven. Wat het grondbedrijf aangaat, vindt apr. het jammer, dat op andere plaatsen gebouwd wordt dan op de beide plannen, die er in de gemeente zijn, misschien was er wat op te vinden met een wijziging van do bouw- en woningverordening om dit te verhinderen. De regoering heeft 20 miUioen ter be schikking gesteld voor woningbouw, waar deze gemeente misschien ook wel wat van krijgen kah. Over den eindposl op do bogrooting van f 186.000 moet ge confereerd worden met de regoering. De Voorzitter rioht zich nogmaals tot den heer Vermeulen inzake het uit leven van beginsel. Spr. moot rekening houden mot do gehoste bevolking. Hij zegt niet, dat de heer Vermeulen niot zou mogen vragen, dal hij gevraagd heeft, dat zal hom niemand kwalijk nomen, maar wat do heer Vermeulen doet ia geen vra gen, maar ia meer oen terechtwijzing. Spr. hoeft niot geoogd, dat do beslis sing anders gevallen zou zijn, indien hij destijds do breven eerder gekregen had van don kerkerend in verband met de sport op Zondag. Wel hooft spr. gezegd, dat hij liovor oordor overleg gezien had, dan was do mogelijkheid er geweest, om daar rekening mee te houden, want spr. wil graag rekening houden mot allo atroomjngon. Hierna stalt do Voorzitter de posl- gowijze behandeling ven do bofrooting aan do orde. AlblitMrdim, Vergadering van den gemeenteraad op 17 November, 'a avonds 7 uur. Voorzitter de heer J. van Scheers, bur gemeester, Aanwezig allo loden. Do hoer Smit voert in do tweede in stantie hot woord bij do algemeens be schouwingen over de bogrooting. Spre ker merkt op, naar aanleiding vaa wat do hoer Jonker geoogd hooft, dat, als mi nister Ruys do kook maakt, hot dan toch zeker voor de arbeiders niot de boste kook is. Spr. denkt aan het militairisme, waar aan de centen worden zoek gemaakt Voor de arbeiders is or in hot alge meen heel wat zoek ,de arbeid is weg en derhalve ook het loon. Met Amerika zou apr. niet graag ruilen, hij erkent dit, maar als men in Amerika ook eenige so ciale wetgeving gehad had, zou het er daar anders uitzien. Er zijn in Nederland nog inkomens van f 100.000 en daarom meent spr., dat, Indien er 1 procent geheven wordt van 't vermogen, er een aardig bedrag zou ko men voor crisis-doeleindon. Er is gevraagd, of de gemeente ver plicht Is om subsidie te geven aan de werklozenkassen. Spr. meent, dat er geen direote verplichting bestaat, maar wel een moreele. Het grondbedrijf, al te het een finan cieel© strop, acht spr. een heilzame in stelling. De gemeente kan zich uithrel- den. Maar er moet aangedrongen worden op een lager rente-type. Spr. wijst er op, hoe de s.-d. gevoch ten hebben om Plan—Dam op en te krij gen, was dit niet gebeurd, dan had het de gemeente nog meer gekost. De wo ningen, die daar gebouwd zijn, kosten de gemeente geen cent De werkverschaffing te voor apr. ook geen troetelkind, maar men moet zich daarbij aan passen. Te zeggen: Ik ben er voor, als het rijk 100 pCt. vergoedt, is de tactiek van de gemeente Nieuw-Lokker- land, maar dat beteekent, dat men te te gen te. De kwestie van loon en arbeidsvoor waarden bij den bouw van oon hieuw raadhuis moet apart bekeken worden. Overigens kan spr. het idee van wet houder Visser van harte steunen; het plan-Dam, waardoor dit een betere kans voor bebouwing krijgt. Het beginsel van den heer Vermeulen en dat van spr. zijn twee polen. Spr, en zijn partijgenooten bemoeien aidh niet met godsdienstige vraasgtukken (leder moet maar zien, hoe men daar mee om springt), maar zij laten een ander vrij. Daarom zeggen zij: blijf van ons af, als we naar Den Haag willen gaan oen te de- monstreeren. Als de heer Vermeulen kon, sou hij den arbeiders hinderen, om daarheen te gaan. Maar er is gestempeld, dus de heer Vermeulen kan tevree zijn. Toen mem wog ging naar de demon stratie, zei een geestverwant van den heer Jonker: Ik mag lijden, dat het den ge- heelen dag regent; die man heeft zijn zin gehad, want de atoom vloog er al en we 'hebben toch gedemonstreerd, zegt spr. In de Op verschillende Ooorte van Jezus feit, dat over het dit feit herdacht K reeds zooveel eeu’ grooie waarde mei J boor te van aden M r groote mannen het die eeuwen voortg weldoenners, stae wjjsgeeren enz. Ai wordt de gebooru jaar weer met vr •n met toewijding Dit feit aheen g denken. Tot denkt de reden ‘kan wez een aantrekkingen uitgeoefend heeft, dag. Die kracht ligt i die naar Zijn i schijningsvorm gedaante of heerlijl eigen woord ni op neer te leggen, de paleizen der x kleedde als de rijl toch opgezien wore te, die, in de’ werel ven de wereld ston de’ wereld, diezelfc heeft. De grooten u vaderland uit die d vonden naam te da ze in Zijn geschiet hebben. Kerstmis blijft f boodschap. Hoe me: Voor veel menschel lijke waarden afge een goede boodschi van haren arbeid o heid en rust brenj huiselijke gezelligiu gelijkheid over de slechts een gevolg, dezer gedenkwaard vanzelf Maar ook t genaam en men zo missen. Er gaat stemmin; ons hart van Kersl voudige tooneel in eerbiedig voor de herders, de zang d den van Efrata, stn Oostersche wijzen, van Kerstmis treki aan en hoe geperfe» der de menschënwi te meer zal dit all Hier zien we twi tegenover elkander van de armoede de van den rijkdom de: over elkander steil den, maar toch ze nende in den schoo af den Kerstnacht i over de wereld te 1 in de hoogste hemel en in de menschen Intuïtief voelt he verzoening. Het k beredeneeren, .omda ten vallen buiten neembare. Maar het heid, wat het als nu weet het de gre welke God en mensc De Allerhoogste kws hst raadhuis zal moeilijk in werkverschaffing gaan, want man zal het gewone loon moeten be telen. Het bouwen te nu goedkoop, maar wie zegt, dat het over 5 jaar niet goed- kooper zal zijn. Men heeft hier altijd ge speculeerd met „nu te het goedkoop.' en wij zijn altijd met de kous op den kop thuis gekomen. Het N.V.V. heeft aan het criste-oomdté geen halve oent gegeven. Wij doen wat onze hand vindt om te doen, zezt apr zorgen voor eigen armen. Maar de aoc.- dam. zeggen: de staat moet het doen, die te het zeïte verplicht. Terugkomende op het raadhuis, meent .spr., in het voorstel van B. en W. geen moed te zien, maar overmoed. Als het raadhuis topzwaar wordt, we gens het groote personeel, dan kan men ruimte maken, door elders een gedeelte onder te brengen. De heer Vermeulen had, wat de Zondagsrust aangaat, steun verwacht van den heer Stout; de verkiezingsblaad- jes van de Christ- Hist, zeggen ook dat die Zondagsrust bevorderd moet worden. Dat ts Nieuw-Lekkerland een S.G.P.-or zijn voorstel tot Zondagherbergsluiting heeft teruggetrokken betreurt spr., maar dat heeft de partij niet gedaan. De man is nu geen raadslid meer en waarschijn lijk geen SG.P.-er. Voorts heeft spr. gevraagd of de voor zitter wou zorgen, dat op Zondag geen sport beoefend werd en meer dingen die nu plaats hebben. Spr. meent dat er geen wet is, die ook maar oenigermato oplegt, dat daarvoor toestemming gege ven moet worden. Ook spr. wil de 8. D. in hun vrijheid niet beknotten, doch dat wil niet seggen, dat de regoering een be- tooging zou moeten bevorderen. Dat spr.’s fractie plannen heeft om af trek van steun voor te stellen voor hen, dio radio of muziek in huis hebben, is spr. niote van bekend. Er bestaat geen voornemen in dien sin. De hoer N. Stout zegt, dat de hoor Vermeulen hot hooft doen voorkomen, alsof msn op Chist. Hist, niot aan kan. Maar dozen zijn do eersten geweest die do stoot gaven te verzoeken hot voetbal len op Zondag te verbieden. Wat Nteuw- Lekkerland betreft, gezien do verdere le zing over deze zaak, noemt spr. do be schuldiging terug. t De hoer v. d. K o o g h zegt, dat het moeilijk zal gaan don gewonen dienst van de bogrooting sluitend te krijgen. Do belastingdruk is al tot hot uiterste onge voerd. Spr. denkt aan het groote tekort van hot grondbedrijf; daarbij komt nu ook het raadhuis on do opbooging van dit terrein. Maar wat moet de exploita tie vad zulk oen raadhuis niot kosten? De vraag is ook: Hoe komen we aan het gold. Verder vraagt spr. hoe do verbouw van het oude raadhuis-is gedacht. De heer Do Jager wijst op hot budget van do gemeente in de komende jaron. Voor nieuw raadhuis f 6000; dobetsal- di Ned. Bank f 9600; aflossing bestaande schulden f 18.700; tekort grondbedrijf f 83.000; armenzorg gewone jaron f 80.000; onkosten algemeen beheer f 86.500. Tezamen f 128.000, te 1H maal de belastingopbrengst van Alblasserdam. Spr. vraagt zich af, gaan we veilig met ons gewoon budget. Dit wil hij weten eer hij stemt voor de plannen. Weth. Visser zegt, dat het niet de bedoeling te van B. en W. om den bouw van een nieuw raadhuis door dik en dun te verdedigen. Zij geven het in overwe- gng en apr. wil er voor gewaarborgd zijn dat men later niet zal zeggen, kijk daar had je toon wel eens aan kunnen denken. Zeker kan het over 5 jaar nog goedkoo- per zijn? Maar juist omdat we niet in de toekomst kunnen kijken, te het plan nu voorgesteld. Hoe B. en W. het bedrag er voor leenen zullen en waar, dat weten zij nog niet. Zij hebben het voorgesteld en meent de raad dat hij het doen moet dan komt dat pao aan de orde. Weth. Boersma geeft een beeld van de bestaande schulden der gemeente (dat reeds in een apart bericht vermeld werd) De totale schuld was f 1.465.550.68, waarvan, f 897.289.08 logon oon rente (Wordt vervolgd.) Raadsvergadering op Vrijdag 25 No vember. Allo leden zijn aanwezig. Do voorzitter opent de vergade ring mot do voorlezing van hot gebod, waarna do notulen wordon voorgelezen on onveranderd goedgekeurd. Do voorzitter doolt mode, dat do rekening dienst 1981 en do begrooting dienst 1988, beide goedgekeurd van God. Staten zijn terugontvangen, Het contract mot do N.V. Nod. Thor- mo-chemtecho Fabrieken, dat in do vo rige vergadering besproken was, zal men voorloopig niet in behandeling nemen, wegens de onzekerheid, die ten opzichte van de oprichting van een destructor te Woerden bestaat on in afwachting van Verschijnt Maant en VrijJng. Prtf» l ling: voor Schoc maanden f 1.25; Met verzekering I Bruine boonen f 8 tot f 9; uitgezóchte partijtjes erboven betaald. AJles per 1O0 K.G. UTRECHT, 19 Deo. Aan do paarden markt alhier waren heden aangevoord 415 paarden en veulens. Do prijzen wa ren; Weeldepaarden f 250825, werk paarden f 175-—225, oude paarden f 80— 140, IK-jarige veulens f 100—190, jonge veulens f 70—100, hitten f 80—175, alles per stuk. Handel matig. Aan de vette veemarkt waren aange voerd 29 varkens. De prijs bedroeg 13— 14 ot, per pond slaohtgewicht, met één k.g. doorslag. Handel matig. UTRECHT, 19 Dec. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Wortels f 3—>7 per 100 boe; kropsla f 1.10—4, andijvie f 0.50—<3.80/ knol selderij f 1—6, prei f 0.401.20, bloem kool f 615, roode, savoye- en groene kool f 1—<5, boerenkool f 0.80—3 per 100 stuks; «omerspinaaie f 28, witlof f 13— 26, spruiten f 4—<11, breekpeen f 2—6, knolrapen f 120—<2.40, winterwortels f 1 —1.80, uien f 2.20-6.10 per 100 K.G blauwe druiven f 12—36 per 100 pond. I bouwvereniging zitten partijgenooten van den heer Ver meulen; dat zijn echter communisten, die pikken de heele boel in en royeeren den secretaris en den penningmeester, wat ge tuigt van een mentaliteit, waarover wij ons verbazen, zegt spr. Spr. heeft gehoord, dat de hoeren van plan zijn, bij werkloozen, die radio in huis hebben of ander muziek, dit in ver band te brengen met den steun. Die hee- ren zeggen: radio in huis is de duivel in huis. Spr. herhaalt, dat hij zooiete ge hoord ‘heeft, al» het niet waar te, kan men dit nu tegenspreken. Nu heeft de heer Jonker gevraagd, waarom de vakbonden niet helpen. De kerk had vroeger, toen spr. klein was. 8 zakj.ee, naar hij altijd daoht, was er één voor de kerk, één voor den dominee, en het andere voor de armen. Het gebruik was toen twee halfjes voor de eerste twee en voor het derde zakje één cent. Hoe dan ook, ze kunnen toch ook niet geheel toekomen, al erkent spr., dat de Geref. Kerk bovenaan staat. De vakbon den hebben fondsen, maar dde zijn er niet de beslissing van de Staten-Generaal omtrent de subsidie aan die N.V. De voorzitter deelt verder mede, dat Ged. Staten noodig achten eenige v ga_ ge- ---w van kinderen uit Ottoland op de openbare - ie school in Goudriaan. art. 6 dient te worden opgenomen, tueele stichting»- of verbouwingskostea van openbare lagere scholen in Goadxi- aan. Verder moet in art. 9, 2e lid, de wij ze van verandering of opheffing in den loop van «en 15-jarig tijdvak gewijzigd worden en o.a. opgenomen, dat goed keuring van Ged. Staten noodig te. De raad gaat met algemoone stemmen met de voorgeatelde wijziging accoord, en de regeling wordt aldus opnieuw vastgesteld. Van de oudercormnissie der openbare lagere school in Ottoland is een adres ingekomen, waarin verzocht wordt gel den toe te staan voor een SL Nicolaas- feestje voor de kinderen der school en wel f 1 per kind. Daar er op de school 87 kinderen gaan zou dit f 87 worden. B. en W. adviseeren den raad deze gelden niet toe te staan, daar een derge lijk feest huns inziens in geen enkel op zicht iets te maken heeft met de bevor dering van het onderwijs en de gemeente in de tegenwoordige tijdsomstandigheden niet onnoodig geld mag uitgeven. Iets anders zou het worden wanneer later eens geld wordt aangevraagd bijv, voor een schoodreisje. Do raad kan zich met de zienswijze van B. en W. geheel ver- eenigen en besluit geen gelden voor esn St. Nicolaasfeestje toe te staan. Inzake het tijdstip van het ingaan van het pensloenverhaal van don schoolarts is tot nu toe geen overeenstemming ver kregen tusschen de verschillende betrok ken gemeenten. De meeste dezer ge meenten hebben nu dit tijdstip gesteld op 1 Juli 1988. B. en W. stellen daarom den raad voor hier het verhaal ook te doen ingaan op dien datum. Aldus wordt besloten, Daarna wordt met algemeene stemmen de heer W. Timmer herbenoemd tot lid van de commissie van toezeht op het la ger onderwijs. Tot agent der arbeidsbemiddeling wordt op voorstel van B. en W. benoemd den heer E. C. Achterberg, volontair ter secretarie, op een jaarwedde van f 20. Vervolgens te aan de orde de heffing opcenten op de gemeentefondsbelae- B. en W, achten het bedrag, dat op de begrooting dienst 1988 voor armnn- zorg te uitgetrokken, ntet voldoende. Zij stellen daarom voor 26 opcenten op de gemeentefondsbelasting te beffen, het geen naar raming zal opbrengen f 910, Twee derde hiervan komt op den dienst 1988. Hiermede zou de post subsidie aan het burgerlijk arnweetuur" ver hoogd kunnen worden. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangeno men, Enkele wijzigingen der begrooting dienst 1982 worden goedgekeurd. Daar voor de rondvraag geen der le den het woord meer verlangt, sluit de voorzitter de vergadering. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant dtap. t 8,50, Canada no. 2 f 8.75, U K.G. Pooiacba t 8.80, 74-78 K.G. La Plata naar kwal, f 8.60-8.76. Gerst Amerik. disp. f 77.50, 62-63 K.G. Rusaiche disp. f 76, 60-61 KG. Donau diep, .f 74, 64-65 K.G. Russische disp. f 81. Haver, Canada no. 8 disp. f 4.80, Ca-' nada feed no. 1 disp. f 4.75, 88 p. W|hi- te dipped disp. f 4.20, 47-48 K.G. La Plata disp. f 4, Donau diep, f 8.80, 51-62 K,.G. Boheenwhe aangekomen f 4.10. Mais per 2000 K.G. La Plata aange komen f 66—66.50, ld. «toornend f 66.50 67, Donau-Galfox aangekomen f 63, id. «toornend f 64, La Plata Ginquantine aangekomen f 84, Am. Mixed no. 2' aan gekomen f 67, Gele Russische aangeko men f 63, Witte id. id. f 64. ROTTERDAM, 19 Deo. Blnnenland- sche Granen en Peulvruchten. Gerst f 5 tot f 5.50. Haver f 4.50 tot f 5. Erwten kleine groene f 8—<12.50, ex tra kwaliteit tot f 18.50. Schokker-enr- ten f 13.50 tot f 15, Verder van f 8 tot f 1260. om er da armen mea te helpen, maar om de leden uit du armoede te houden. - brengen een reglementai'ie oonlrtbutie op van 80, 90 cent tot een gulden, ook in onze beweging, zegt spr., te er opoffe ringsgezindheid genoeg en. kan als voorbeeld dienen. Men kan dat geld niet gaan verdeelen: het aoo wei «ene noodig kunnen zijn, als er strijd kwam «n het Loon op te halen. Het geval van da lootte verlaging bij do arboictenspeni te genoog uitgebuit, maar met de arbeidsvoorwaarden staat hot er daar best voor. De verlaagde loonen zijn vastgeiegd in een oollectief contract, waraaan dus ook de arbeiderspers heeft voldaan.. Maar Oudegeeat en Wibaut widen geen loons verlaging. Spr. zegt, laten we gezamenlijk opbou wend werk doen voor de gemeente. We zullen één lijn moeten trekken om het geld binnen te halen van net rijk. Spr. kan de opvattingen van hel college van B. en W. steunen. Er heerooht daar voor de werkloozen een tamelijk goede geesl. In het erteisoomite zit nu een partijge noot van apr., vroeger‘ging dit niet, en boen heeft spr. zich bont en blauw ge schreven. Als men toen een zootje vtech gevangen had, moest het van den steun af; we hadden toen een college, zoo hard als een granietblak. De heer P. G. Jonker begint met te zeggen, dat hij de laatste zal zijn, om te tarnen aan den steun; maar het te spr. er om te doen geweest, de keerzijde van de medaille te laten zien. Holland doet hst meeat, wat Steun aan werkloosen be treft. Men roept: weg methet kapitalisme, maar ziet eens naar Rusland, zegt apr., daar heb je de harde werkelijkheid. Het eenlg verschil tusschen 'de bolsjewisten en de socialisten is, dat de eersten meer consequent zijn. De bétooging noamde Wijnkoop „de stille omgang” maar weet men wel, dat de leiding verzocht had te zorgen voor voldoende politie? Toen hadden de heeren da maoht van militairen en politie noo- De leiders aan de massa beloven boter- letleia en »ün niet in slaat sen auiker- beestje te geven. De regiering heeft ver klaard, dat de betoogijig niet den min sten invloed gehad heeft op den gang van zaken, sooote zij aioh dien had voorge- ateld. De steun zou toch niet verlaagd zijn. Ieder was vrij te gaan, maar er moest gestempeld worden. De heer Smit kan tooh niet «lachen, dat de regeering mtehelpt aan deze demonstratie, die te* gen haar gericht was? Dat er zooveel geld opgestapeld ligt, te jutet een bewijs van den slechten gang van zaken. Dsheer Knuletlngh Ne ven: Ze kunnen het wel hder brengen. De heer Jonker. Maar te het pro ductief? Aaangaande het grondbedrijf heeft de heer Smit zeker al» cterde wethouder ge antwoord. Spr. vraag|, welke beslissende stappen B. en W. hébben gevonden om van de strop af te komen. Altijd ie ge zegd: dat grondbedrijf koet de gemeen te niets. Met den bouw van het raadhuis wordt het plan-Dam [productiever, maar wil de heer Smit zoo graag naast een raadhuis zitten? Spr| is niet tegen alle plaxmen van werkverschaffing, die op de begrooting staan. B. en W. denken, dat de f 185.000 tekort, door hot rijk gedekt wgt apr., zet er dan Dat acht ik logi- stoomend f 5,46, dito Deo. afl. f 6,40, Bol ted Katoenzaadmeel (49 pct. Texas) «too rnend f 6,86, Deo. f 6,70; Amerik. Cocos- schilters loco t 6,65; Fransohe Grond- nootkoek gris blanc loco i 7; Indische mooie blanke ooooskoek merk Mexico (toornend f 6,20; Geëxtraheerd lijnzaad- whroot loco f 6; Palmpitkoek merk SK loco f 4,85; Amerik. Palmpfteohroot loco f 5,80. Inlandsohe voorslag lijnkoeken loco f 5,90, Jan. f 5,Ö5, Jan.-Maart f 6,10, Inl. lijnkoekschilfers loco en Jan. f 6,85, Jan.-Maart f 6,50, Inl. sesamkoeken loco f 6,60, Inl. soyaschroot loco f 6, Jan.- Maart f 5,90, Inl. cocoskoeken loco f 6,15, Jan.-Maart f 6.10, Inlandaahe grond- nootkoeken loco f 6,85; Jan.-Maart f 6,30; Inl. pahnpittenkoeken loco en Jan.- Maart f 4.90, alles per 100 kilo en ge deeltelijk tweede hands. wijzigingen aan te brengen in de meemchappelijke regeling met de meente Goudriaan inzake toelating dat Ottoland ook mee zal betalen in even-

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 5