w OtHMwaimige Keel Eeneouwnsiaoning Dienstbode OPROEPING. Boerenknecht Oproeping. Dienstbode, JUE, Makelaar Een Boerderij, HOENDERPARK Kettingeggen OPRUIMING MISKLEUR BONTE BLAADJES DER GENTA SIGAREN Wat geeft de Radio? JAN BROUWER'S RADIO levert Ui Stadsnieuws. Telegrammen. Htvfga aardbeving In Japan. WEERBERICHT. Gemengd Nieuws. de gevangenhouding van den Sportnieuws. Marktberichten. Advertentiën. Adriaantje Verwolff A. van der Leun* van 't Hoof, NELLIGJE BOS, geboren VAN Eijk. Waarom verdar sukkelen? J. VERSLUIS, FAILLISSEMENT van ARIE VAN DER DOSSEN, Een Boerenknecht AANTJE POLS. feb. DEN OUDEN, 40-jarige Echtvereeniging CORNELIS DE JONG, Jacobus Lijklema, Ss leds pjrsoaen oevraagd direct qevraagd: Schoonhoven gevraagd met 1 Mei een Het is voor U een kleine moeite Te koop gevraagd: Bakkerswagen Te koop aangeboden Terstond gevraagd: Gevraagd voor terstond: MAKELAARSKANTOOR van G. VAN DER HORST Aanbesteding dubbel Woonhuis f «eooo.— Zeemen en Sponsen Bezems en Boenders l Uit de hand te huur: groot 12 H.A. Am. Orgel Te huur of te koop: Een makeiaarskaniaor l von BIQKUDD Fa. J. A. P. VAN VLIET Laatste weekII Petten 39 cent Hoeden Frans van Camp MOTORRIJWIEL gevraagd Couranten (misdruk) den pril» van e oent Kwaliteit van «O oent voor Joh. Ponsioen, Lopikerslr. 5, Schoonhoven ÊERSTt BLAB NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, gehawilMveneilu Beuren! VRTJDAB I MAART 1MB Zatsrdag 4 Maart Hilvsrsum. V.A.K.A. 8 uux Gramofooit; V.P.R.O. 10 uur Morgunwijding; V.A R.A. 10.15 Uitzending voOr de arbei- deri in de continubedrijven; 12 uur V.A.R.A.-Klein-Orkest; 2.15 Grnmo-' foon; 2.50 j,De Notenkrakers"; 4.30 A. K. Klaren over; „Het goede voor beeld"; 4.45 Gramofoon; 5.40 Letter kundig overwicht; 6 uur Volksliederen; 0.30 Overijsselach halfuurtje; 7 uur V. R. 0. V.A.R.A. 8 uur Toonfilmprije-' vraag; 8.20 De Dorpsbarb.er; 8.35 Chansons; 8.50 Gramofoon; 9.20 Toe spraak door A, de Vries; 9.30 Chan sons; 9.45 Nieuwsberichten; 10 uur Muzikale non-stop-vlucht. Huizen. K.R.O. 89.15 Morgenconcert; 1011.30 Gramofoon; 11.80—12 Gods dienstig halfuurtje; 12.151,45 Het K.R.O.-Sextet; 22.30 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.304 Kinderuurtjo H.I.R.O. 4 uur Uitzending voor het Nederlandsch Agentschap van de Star-Publishing Trust. 4.10 A. F. Fol- kersma over: lkHet Sterkamp 1933 en de Boodschap van Krishnamurti"; 4.30 Uitzending voor Nederlandsche Vak centrale;' 4.40 H. B. Berghuys over: „De Ned. Vakcentrale; haar werk op socialistisch economisch terrein"; K. R.O. 55.10 Mondaccordéon-Septet, 5.105.25 Sportpraatje door dan neer S. P. J. Borsten; 5.25—6.50 K.R.O.- Orkest; 5.500 Mondaccordéon-Septet 6—0.20 K.R.O.-Orkeet; 0.20—0.40 Journalistiek Weekoverzicht; 0.40 7.10 K.R.O.-Orkeat; 7.10—7.30 Mr. Dr. P. J. Witteman over: „De radio in het recht"; 7.45—8 Sportpraatje van de R.K.F.; 8—8.30 De K.R.O.-Boys; 8.30— 8.35 Nieuwsberichten; 8.859.15 De K.R.O.-Boys; 9.159.30 Microfoonvcr- telsel door Ed. Hoornik; 9.3010 K. R.O.-Boya; 10—12 Gramofoon. Zondag B Maart. Hllvarsum. V.A.R.A. 8.80 Tuinbouwhalf- uurtje, 9 uur Doe het veilig; 9.10 Vei lig vorkeer; 9.15 Voetbalmededelingen; 9.17 Uraihofoon; 9.40 Orgiltpel; 1010 Toespraak door G. J. Zwerft roek, 10.30 Gramofoon; 10.45 Orgelspel, 10.16 Uitzending van een gedeeltj van S.D. A.P.-congres te Nijmegen; 11.45 Orgel spel; A.V.R.O. 121.45 Concert en Gramofoon; 1.452.15 Boekenhalfuur; 2.154 NederlandHongarije door H. Hollander; 45 Gramofoon; V.A.R.A. uur Kinderuurtje; V.P.R.O. 0 uur Boekenhalfuurtje; 0.45 Wijdingsdiensi 7.45 Het Amsterdamach Vocaal Kwar tet; 8—8.15 Nieuws- en Spoitbericb- ten; 8.159 Het Omroeporkest; l« 9.20 Clinge Doorenbos; 9.20—10 Het Omroeporkest; 1010.20 Alex de Haas 10.2011 Kovacs L&jos; 1112 Gra mofoon. Huizen. K.R.O. 8.309.30 Morgan wij ding; N.C.R.V. 9.809.50 Orgelspel, 9.50 Kerkdienst uit de Ned. üerv. Kerk (Oranjekerk) te Utrecht. Voor ganger Ds. B. C. Koolhaas; K.R.O. 12.15—2.05 K.R.O.-Sextst; 2.05—2.30 Dr. J. Witlox - over: „Wat hebben wij in het verleden gedaan?"; 2.804 Stof- muziek van het le Reg. Inf. te Assen; 4—5 Ziekenlof; N.C.R.V. 5—0.25 Kerk dienst uit de Geref. Kerk te Voorscho ten. Voorganger: De. J. C. Houtzagers; 0.250.45 Gramofoon; 0.457.45 Kor te Erangelisatiedienst;. Spreker: L Manintveld; K.R.O. 7.45—8.10 Prof. Dr. A. Pompen O.F.M. uvor: „Ier land"; 8.10—8.15 Voetbaluitslagen van de R.K.F.; 8.15—9 K.R.O. Orkest; 9— 9.06 Nieuwsberichten; 9.059.80 Viool- soll; 9.80—10 Landbouwcrisis an Cri- sissteun; 10—10.15 K.R.O. Orkest; 10.15—10.80 Nieuwsberichtan; 10 20— 10.40 K.R.O. Orkest; 10.40-11 Epiloog door het Klein Koor. Maandag 6 Maart Hllvarsum. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A. R.A. 10.15 Voordracht; 10.80 De No- tenkrakers; 12 uur V.A.R.A.-Klaln- Orkeat; 2.80 Piano-recital; 2.45 Gra mofoon; 2.50 Piano-reoltal; 8 uur Voqrdraoht; 8.80 Gramofoont 4.40 Na echooltijd; 5.10 Da Notankrakara; 7 uur Brahma-concart; 9 uur Muaikale bab beltjes; 10 uur Nieuwsberichtan: 10.10 De Flierefluiters; 11.10—12 Gramo foon. Huizen. N.C.R.V. 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.15—9.30 Gramofoon; 10.30—11 Morgendienst; 11—11.30 Voorlezing; 11.30—12 Gramofoon; 12.15 12.30 Gramofoon; 12.30—2 Orgelcon cert; 2.2.35 Uitzending voor scholen; 2.35—3.15 Over Kamerplanten: 3.15— 3.30 Cursus knippen en naaien, 3.80 3.45 Cursus stofversieren en modevak opleiding; 45 Bijbellezing 5—6.3* Piano-concert; 6.30—0 «30 Concert 0.307.30 Vragenuur! jo; 7.45—8 Persberichten van het Ned. Cbr Pers bureau; 8—9 NCRV. Dameskoor. 9—9.30 Ds. J. C. Koningsbergen over; „Onzekerheid en de Jeugd", 9.30—10 Orgelspel; 10—10.10 Nieuwabericnton, 10.10—11.10 Utrechtach Strijkkwartet; 11.10—1130 Gramofoon. MODERN 3 KRINGS 1 KNOPSTOESTEL Voedlngstransf. 2X 240 V., 2X4 V., 4; Smoorspoel 3; Cond. 6,4, 4X1 M.F. 3; Plaatstr. lamp 4 (Philips materiaal); 3 moderne Wisselstroomlampen 16. Alle Onderdooien toestel, waaronder 3 Spoelstellen (schaaper) 3X500 c.M. Cond. enz. 38; Elec. Dyn. Luidspr. 14 (Permanent); dito mot bekrachtiging 18 Reparatie - Ombouwen van alle marken Honderden referentie». Jarenlange predljk. dit gebouw en aan de arbeiders en aan nemers voor het geleverde werk. Hierna opraken nog voor verschillen de vereenigingen «n bedrijven de hoeren C. H. W. Meijer, D. A. .Oekta, J. Mol Jr., R. Streefland, dit allen de inrichting roemden. Door velt vereenigingen en personen wanen bloemen gezonden. Dtf heer B. A. Xamhoot dankte allen hartelijk voot de goede wenochen en ver zocht een kijkje te neanen van het ge bouw, waarvan eep dankbaar gebruik werd gemaakt. Lekkerkerk Is een mooie inrichting rijker geworden. GEMEENTERAAD. Een openbare vergadering van den ge meenteraad is belegd tegen Maandag 6 Maart, n.m. 2 ure. De punten van be- handelign zijn: 1. Ingekomen stukken. 2. Aangaan kasgeldleening. 3. Begrotingswijzigingen, dienst 1932 en 1933. 4. Rekening, dienst 1931, van de Steuncomissie 1931. 5. Wijziging van de verordening tot regeling van het georganiseerd overleg voor het personeel der gemeente. 0. Benoeming van een voorzitter en leden van stembureaux en hoofdstem bureau. 7. Aanvrage om een crediet voor ont spanning van werkloozen. 8. Vaststelling van een gemeenschap pelijke regel ng ingevolge art. 19 der L. O. Wet 1920. 9. Schrijven van Ged. Staten inzake pensionneering van wethouders. 10. Eventueel verder voorkomende zaken. DE WETHOUDERSPENSIOENEN. Het vraagstuk van de pensionneering der wethouders, dat nog altijd op zijn oplossing wacht, cal Maandag weer in dsn Raad aan ds ords komsn. Zooals beksnd zijn in 1981 terzake twee verordeningen vastgesteld, één ter regeling van het pensioen der oude wet houders sn een van,de nieuwe. Deze ver ordeningen zijn nog niet goedgekeurd. Ged. Staten hebben medegedeeld, dat zij zich ermede kunnen vereenigen, dat aan de op 1 September 1931 afgetreden wethouders pensioen wordt verleend. Ten aanzien echter van de daarna opgetre den of nog op te treden functionarissen achten Ged. Staten het gewenscht, dat de Raad de noodzakelijkheid van hun pensioneering in nadere overweging ne me. Immers zijn hun wedden inmiddels verlaagd van f 900 tot f 500, tengevolge waarvan de te zijner tijd te verleenen pensioenen betrekkelijk gering zullen zijn. „We hebben ons afgevraagd," aldus Ged. Staten, „of met het oog hierop pen sionneering thans nog wel zin heeft. Wij noodigen U (B. sn W.) mitsdien uit oen nader besluit van den Raad te dezen aanzien uit te lokken en verzoeken U ons te zijner tijd de zienswijze van dat col lege kenbaar te maken. Kan de Raad zich met «nze opvatting vereenigen en wenscht zijne vergadering alsdan de in 1931 afgetreden wethouder te pension neering naar de sinds 1920 geldende verordening, dan zal daarin een bepa- l'ng moeten worden opgenomen, volgens welke de werking van de verordening blijft beperkt tot de pensionneering van die (oude) wethouders." Ter voldoenning aan dit verzoek van Ged. Staten stellen B. en W. deze aan gelegenheid aan de orde. Zij dosn ter zake geen voorstel of prae-advies. Als de Raad blijft bij zijn besluit om de oude wethouders f 000 pensioen toe te kennen (Ged. Staten laten dat in het hierboven aangehaalde schrijven nog in het midden) dan zal daartoe voor 4 maanden van 1981 en de jaren 1932 en 1988. due f 2800 moeten worden gevon den. Er is namelijk voor deze uitgaaf geen begrootingspoet uitgetrokken. KASQELDLEENINQ. B. en W. bieden den raad ter rast- stelling aan een ontwerp-raadebeeluit tot bet aangaan van een kasgeldleening groot f 125.000 per 15 Maart 1988 ren tende 8H pCt. voor drie maanden met de gemeente Bueium. STEMBUREAUX. Het hoofdstembureau, tevena centraal- •tembureau ia tüans als volgt samenge- ■teld: Voorzitter de burgemeester; leden: de heeren H. A. Schreuder, G. J. Nie- kerk, C. L. van Willenswaard en J. Kortland; plaatsvervangende leden:de heeren A. I. J. Tin Baaren, J. F. van Sierenberg de Boer en S. van den Oever. Zooale gemeld, wenscht de heer Nie le erk ontslag als lid. B. en W. stellen den raad voor, hem dit ontslag eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. In zijn plaats bevelen zij aan ter benoeming den heer S. van den Oever, wethouder en in de plaats van den heer Van den Oever als plaats vervangend lid den heer A. G. A. Dee renberg, wethouder. De stembureaux zijn als volgt samen gesteld: Stembureau I: Voorzitter de burge meester, leden: de heeren R. Bron en P. J. van Harmeien; plaatsvervangende leden: de heeren H. J. Schrijver en H. J. Adriaens. Stembureau II: Voorzitter de heer H. A. Schreuder; leden: de heeren C. Peer- bolt» en H. J. Bijmolt; plaatsvervangende leden de heeren: S. van den Oever en J. Th. Nienhuis. Stembureau III: Voorzitter de heer G. J. Niekerk; leden de heeren: J. Kortland en A. C. A. Deerenberg. Plaatsvervan gende leden de heeren J. F. van Sieron- berg de Boer en G. Bouwmeester. Ook als voorzitter van stembureau III vraagt de heer Niekerk ontslag. In zijn plaats bevelen B. en W. ter benoe ming aan den heer A. C. A. Deerenberg, wethouder, thans lid van het stembu reau, terwijl 1b dieni plaats ter benoe ming wordt aanbevolen de heer H. J. Bijmolt, onder eervol ontslag als lid van stembureau II. In de vacature van dsn heer Bijmolt beveelt Het ooilege ter be noeming aan als lid van stembureau II den beer 8. van den Oever, thans plaats vervangend lid, terwijl sij weer in diens plaats Toordragen den heer P. J. van den Bergh, lid van den gemeenteraad. LICHT. In de vergadering van a.s. Maandag zal vermoedelijk inlichting worden ge vraagd over het volgend®. Voor de gere formeerde en voor de katholieke kerk zijn lichtpunten aangebracht waarvan de aanlegkoeten zouden bedragen f 360 en het jaarlijksche stroomverbruik bij elke kerk, naar men opgeeft, f 60. Het schijnt dat dit werk is gedaan zonder dat de be trokken kerkbesturen daarom gevraagd hebben en nu in dezen tijd ook op vele kleine posten tot het uiterste wordt be zuinigd, acht men deze uitgaven niet overeenkomstig die zuinigheidsbeginse len. Van andere zijde vernemen we dat wat de katholieke kerk betreft, er reeds lang gevraagd is om een verlichting van het kerkplein, waar men geen hand voor de oogen kon zien. Dit lichtpunt brandt al leen bij avonddienst in de kerk en kan dus op verre na geen f 00 per jaar ver branden. De lantaarn bij de gereformeerde kerk ia er minder gesteld ten behoeve van de kerkgangers, maar In de eerste plaats voor de niet-kerkgangers en wel met het oog op de openbare zedelijkheid. DE KAMERVERKIEZING. De kiezerslijst, welke geldt van 1 April 19331 April 1934, bevat 2469 namen van personen, die gerechtigd zijn om aan de op 26 April te houden stemming voor de Tweede Kamer deel te nemen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat de mogelijk heid bestaat om in een andere gemeente dan die, Waar men op de kiezerslijst voorkomt, aan de stemming deel te ne men, mits men van het voornemen daartoe persoonlijk ter secretarie eener gemeente mededeeling doet en wel uiter lijk tot veertien dagen voor 26 April. ONTWIKKELING en ontspanning VAN WERKLOOZEN. In de raadsvergadering van 9 Januari werd een crediet toegestaan van f 500 voor ontwikkeling van jeugdige werk loozen. Blijkens een schrijven van den minister van binnenlandsche zaken d.d. 7 Februari, zal het Rijk in dezen post een subsidie toestaan van ten hoogste 75 pCt. Onder verwijzing naar dat schrij ven stellen B. en W. den Raad voor, hot crediet van f 500 le verhoogen tot f 511, zijnde f 3,50 per gemiddelde werklooze. In verband met den opzet meenen zij te mogen aannemen, dat een bedrag van .f 383,25 zal worden terugontvangen. Daar de commissie zich ook bezig houdt met de ontspanning van werkloo zen, verzoeken B. en W., voor dit doel een subsidie toe te staan van ten hoog ste f 800. GEORGANISEERD OVERLEG. Om het georganiseerd overleg beter tot zijn recht te doen komen en om nmb- tenaren en werklieden niet van vertegen woordiging in die commissie uit te slui ten, stellen B. en W. voor, dat voortaan een algemeens bond of organisatie recht op vertegenwoordiging in de commissie zal hebben, indien ten minste, in plaats van vier, twee vaste ambtenaren of werklieden der gemeente daarbij zijn aangesloten. DE GRIEP. Heropening opsnb. u.l.o. school. De griep-epidemie, die zich den laat- sten tijd ook te Schoonhoven laat gelden, is oorzaak geweest, dat sinds Dinsdag de openbare u.l.o.sohool vrijwel gehoel gesloten is geweest. Op één persoon na wae namelijk het geheele personeel ziek. Voor de leerlingen, die dezen zomer exa men moeten doen heeft deze eene on derwijzer de lessen voortgezet. De siekte ie gelukkig niet van ernstigen aard en houdt over 't algemeen niet lang aan. Blijkens een advertentie in dit nummer sullen Maandag alle klassen weer worden geopend. DE MELKPRIJS. De slijters hebben in den loop van de week den melkprijs verlaagd Tan 10 tot 9 cent per Liter. OPERETTE. De voorbereidingen van de operette „Een dag Khalif" sijn nu toover gevor derd, dat de dag van uitvoering bepaald is kunnen worden. Deze is vastgesteld op Donderdag 16 Maart in het Nutsge- bouw. D.O.S. De moderne menaoh moet ontzaglijk wel afkortingen kennen en vooral bij de namen van vereenigingen is dat getal zoo groot, dat het voor geen brein mogelijk is de be teekenis van al die letters te ont houden. Toch is het zeker dat geen en kele Sohoonhovenaar behoeft te vragen, wat de drie letters beteekenen die hier boven staan. De vereeniging die zich met deze initialen aankondigt is niet alleen bekend, maar geniet de algemeene sym pathie. Dat bleek gisteravond weer bij de winteruitvoering toen do Nutazaal van voor tot achter bezet was en men niet moede werd de uitgevoerde nummers toe te juichen. Ook de burgemeester en me vrouw Nieuwenhuinen woonden de uit voering tot het einde toé bij. De bijval was ten volle veTdiend, de oefeningen van verschillende aard wer den in een bewonderenswaardig tempo stram en krachtig of lenig en elegant uit gevoerd. Doör houding, gang en oefenin gen demonstreerden de kinderen klassen en de volwassenen klassen dat kunde en toewijding de leiding hebben. Een bijzonder sue esnummer was ds Boerendans, dis was ingestudeerd door den directeur In tam >-twerking met me vrouw L. Slager, die ook de muzikale leiding op sieh genomen had. "De komi sche costumes brachten veel vroolijkheid in de zaal en de keurige dans deed die oveigaan in waardeering en bijval. Na de pauze werd de Olympiade-film vertoond en daarna zijn een aantal be schikbaar gestelde prijzen verloot. Tot slot werd de heerschappij gelaten aan Terpsiahore. OUDERAVOND. Voor de jaarlijksche ouderavonden van de school voor ohr Volksonderwijs aan de Oude Haven ia steeds goede belang stelling Woensdag werd weer zoo'n avond gehouden en ook ditmaal waren vele ouders aanwezig. Ds. J. H. Gunning L.Bzn., heeft na het gemeenschappelijk zijgen van ps. 80 1, en gebed, den avond geopend. Er was vopr dezen avönd een groot programma samengesteld, dat veel ver scheidenheid bood. Zoo behandelde het onderwijzend personeel verschillende on derwerpen, de sohool betreffende. Het hoofd, de heer E. de Kuiper, gaf een overzicht van het afgeloopen aohoolja&r, waaruit o.m. bleek, dat sinds de vorige ouderavond verschillende nieuwe dingen in de sohool hun intrede hadden gedaan, als de schoolkrant, de schoolradio, ge neeskundig schooltoezicht. Verder heeft hij de samenwerking tusachen huis en school besproken. Hij wees op de strikte noodzakelijkheid daarvan, gaf den oudera eenige wenken en constateerde dank baar, dat aan deze school over gebrek aan die aamenwerking niet valt te kla gen. Mej. E. W. Dreeeelhuis gaf eenige interessante bijzonderheden over „Het vertellen" en de heer W Wesseldijk Jr. besprak „Vroegere eoh.ooltoestan.den", waarbij hij tal van schrille contrasten tueechen thans en voorheen schilderde. Met het gemeenschappelijk zingen van eenige oude liederen, die vele ouders aan hun eigen sohooltijd herinnerden, werd een en ander afgewisseld. In de pauze en ook reeds voor den aanvang der vergadering werd een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om het werft der leerlingen, eenige nieuwe leermiddelen enz. te bezichtigen. Er wrden ververschingen rondgediend en de heer P. Versluis zorgde voor miuziek. De heer De Kuiper heeft de avond met dankgebed gesloten. VELE SLACHTOFFERS, GROOTE VERWOESTINGEN. TOKIO, 3 Maart. Een aardbeving, die hedenmorgen, tegen 2 uur, het Japansche hoofdeiland Hondo teisterde, heeft on geveer 200 slachtoffers geëischt. Nog een honderdtal personen wordt vermist. Op tal van plaatsen brak brand uit en duizenden huizen nabij de kust zijn door een vloedgolf vernield. Het ergst is de kustplaats Kamaiski in de prefectum Iwata getroffen. Meer dan 1000 huizen werden na de aardbe ving door een vloedgolf weggespoeld. Later brak brand uit, waardoor 2000 gebouwen, o.a. een bank en 2 theaters, werden vernield. Ook in de omgeving van de stad Mija- ko wérden honderden huizen door de vloedgolf vernield. In deze stad werden 17 personen gedood en 15 gewond, ter wijl 30 worde vermist. Ruim 240 hui zen moesten worden ontruimd. Te Tokio en te Yokohama werden vele huizen ernstig beschadigd. Van de be volking, maakte rich een paniek meester en in massa's vluchtte zij naar de groote nlemen. Te Tokio en in andere groote steden heeft de aardbeving slechts wei nig schade aangericht. Sterkste btvlng sinds 20 Jaar. LONDEN, 8 Maart. Seismografen van het observatorium te Greenwich hebben de aardbeving in Japan geregistreerd als de sterkste aardbeving van de afge- loonen 20 Jaar. In het seismografisch in stituut te Stonyhurst was de uitslag zoo sterk, dat de reristreernaald werd be schadigd. Men vermoedt dat het centrum van de aardbeving in den Stillen Oce aan ligt. Volgens de deskundigen moet deze aardbeving in ds geheel# wereld sijn geregistreerd. Het until slachtoffers. TOKIO, 8 Maart. Bij de aardbeving sn de daarop gevolgde vloedgolf zijn blij- gens officieel® berichten 600 personen omgekomen en 805 menscben worden vermist. Er zijn verder 1220 gewonden en men vreest, dat twee visschersdorpen door de vloedgolf geheel zijn wegge spoeld. De regeering heeft hulp gezon den naar de meest geteisterde plaatsen. Er blijken ongeveer 5000 huizen te zijn ingestort en 2000 staan onder water. 1200 schepen zijn weggeslagen. Vele ver- fa ndingen zijn verbroken, zoodat de be richten niet volledig zijn. Te De Bilt geregistreerd. DE BILT, 8 Maart. Gisteravond om 17 uur 43 min. 21 sec., tijd van Greenwich, werd aan het Meteorologisch Instituut te De Bilt een buitengewoon sterke aard beving geregistreerd, afstand 9100 K.M. Oorsprong Japan. Het was de sterkste aardbeving, die de laatste jaren te Do Bilt is opgeteekend. VERDUISTERING VAN 30.000. AMSTERDAM, 3 Maart. Op een effec tenkantoor op de Keizersgracht heeft één der beambten door middel van val- sche boekingen verduisteringen gepleegd. Reeds gedurende 5 jaa» heeft hij ché- que's en kwitanties vervalscht en daar mede geld aan de zaak weten te onttrek ken. Deze bedragen zijn tenslotte opge- löopen tot f 30.000. De bediende, die al vele jaren bij de firma werkzaam was, heeft bekend het geld ten eigen bate te hebben aange wend. Naar waarneming in den morgen van 8 Maart. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan Verwachting tot Zaterdagavond: Matige tot krachtige Z. tot Z.W. wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Re genbuien. Weinig verandering in tem peratuur. Waterstand: Schoonhoven, hg. water 9.30 uur, 1.11 M. Keulenstand 1.03 M„ val 0.04 M. Vreeswijk, hoog water 10.40 uur, 1.03 M. Maastricht 2 Maart 41.40 M.; was 0.01 M. Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 44 -raden Fahrenheit. ©Vrijdag 8 Maart: op 8.35, onder 1.12. E.K. Zaterdag 4 Maart op 9.00. v 4 AANGETEEKENDE BRIEF VERMIST. Inhoud 1635. DEN HAAG, 3 Maart. Een ambtenaar van het Hoofdpostkantoor te Den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing of diefstal van een aangetae- kenden brief, inhoudende f 1035 aan bankpapier en 3 coupons, verzonden van Den Haag naar Amsterdam. De brief, welke zonder aangegeven waarde was verzonden, moet op het postkantoor te Den Haag gewoon zijn be- handeld, zoodat de verdwijning onder weg van Den Haag naar Amsterdam moet zijn geschied. CRISISZUIVELWET. DEN HAAG, 3 Maart. De crisiszuivel- centrale heeft voor de wéék van 5 tot II Maart den prijs van het crisis-botermerk op 95 cent per K.G. en dien van de ver- voervergunning van buitenlandsche botei op 85 ct. per K.G. vastgesteld. DE BRAND IN HET RIJKSDAG GEBOUW. „Vanavond zal ds Rijksdag branden 11 WEIMAR, 3 Maart. Thans wordt me degedeeld dat het communistische Rijke- daglid Schumann in een verkiezings vergadering in het dorpje Gehren, bij Arnstadt, op den avond tan dan brand in het Rijksdaggebouw zou hebben ge zegd: „Vanavond zal de Rijksdag bran den, maar dat geeft niets; als deze dans zaal afbrandt, dan komt er een nieuwe voor in de plaats." Wssr 120 arrestaties. HAMBURG, 8 Maart. Gisteren zijn te Hamburg 120 communisten sn leiders, gearresteerd. ALGEMEENE STUDENTENSTAKING. WARSCHAU, 3 Maart. Aan aUe Pool- sche hoogescholen is de reeds lang voor bereide staking der nationaal democra tische studenten begonnen. De staking is voornamelijk gericht tegen de nieuwe wet op het hoogeronderwijs. De over- groote meerderheid der professoren staat aan de zijde der stakers. DE BANKCRISIS IN AMERIKA. NEW YORK, 8 Maart. De bankcrisis in Amerika breidt zich steeds verder uit. Thans zijn in 21 Amerikaanse he staten moratoria of beperkende bepalin gen voor de banken uitgevaardigd. De ernst van den toestand en de moeilijk heden om de crisis te overwinnen, blijkt wel uit het feit, dat tegenover een to taal van 45 milliard dollar deposito's slechts 8Vl milliard dollar aan betalings middelen staat. Ongeveer 50 millioen Amerikanen sijn door de beperkingen van de banken ge dupeerd. De effecten-beurzen te San-Franeise» en Los Angeles zijn tot het einde van de week gesloten. Groot opzien is verwekt door de ineenstorting van het bekende New Yorksche commissiehuis 8. W. Straus Sc Co, dat reeds surséance van betaling had aangevraagd. NIET OVERGELOOPEN? SHANGHAI, 3 Maart. Generaal Soen- Tien-Ying heeft het gerucht, dat hij naar de Japanners zou zijn overgeloo- pen, in een telegram aan het Chineesche hoofdkwartier tegengesproken. DE MOORD TE MAASTRICHT. Nog geen spoor van ds dadsrs. Tot heden is nog geen enkele aanwij zing gevonden, welke een spoor van de daders van den laffen moord op den heer M„ in de Brugstraat te Maas tricht, aanwijst. Drie doktoren hebben de sectie op het lijk verricht, waarbij kwam vast te staan, dat de moord op gruwelijke wijze is geschied. De brandkast, waarvan het losse bo venstuk reeds was afgenomen door de daders, is Dinsdag geopend en ook ('e daarbij opgedane bevindingen leverden geen practisch resultaat op. De indruk van de politie i«, dat roofmoord in hit ggRSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOU.AND IN UTRECHT, Bshoonhovilhs CoumiN VRTJMV I WAART spel is, ondanks het feit, dat van vermis sing niet kan worden gesproken. Het ondersoek wordt, naar de „Maasb." verneemt, met kraeht voortge zet en verscheidene personen zijn ge hoord, die meer bepaaldelijk omtrent hun alibi werden aan den tand gevoeld. HEER SNEEVLIET. De procureur-generaal bij het Amiter- damsche Gerechtshof, mr. 8. J. M. van Geuns heeft afwijzing geëischt van het verzoek om opheffing van het bevel tot gevangenhouding van Sneevl'et. De raadsman, mr. dr. Benno J. Stok vis, hield een uitvoerig betoog. Het Hof beschikte afwijzend op het verzoek tot opheffing van de gevangen houding. AANVARING BIJ HOEK VAN HOLLAND. Zweedsch en Engelsch schip zwaar beschadigd. Het Zweedsche stoomschip „Bretagne" dat geladen met stukgoed op weg was naar China, is bij Hoek van Holland in aanvaring geweest met de Engelsche stoomboot „Red8ea" en met het voor schip in 't middenvaarwater gezonken, 't schip ligt gevaarlijk voor de scheepvaart De binnenkomende Harwichboot moest aanvankelijk weer naar zee terugkeerzn. Met L. Smit Sc Co.'s bergingsmaatschap pij is contract gemaakt voor de berging van schip en lading. De Harwichboot is later kunnen binnenkomen. De beman ning is aan boord van de „Bretagne ge bleven, zij loopt geen gevaar, daar ber- gingavaartuigen langszij van het schip meerden. De botsing werd veroorsazkt, doordat de „Bretagne" uit het roer liep ter hoog te van de Bsrghaven, toen bet schip een Rijkaloods op de loodsboot wilde overzet ten. De „Bretagne" kwam dwars in den Waterweg te liggen met bet achterschip in de vaargeul. De „Redaea" kon niet tij dig meer uitwijken en trof de „Bretagne" aan bakboordzijde. De „Redeea" bekwam een groot gat aan stuurboordzijde bij den voorsteven, terwijl ook de sloepencon- structie zeer zwaar werd beschadigd. De „Redsea" is op eigen kracht opgestoomd naar de Nieuwe Haven te Rotterdam. Toen het stoomschip „Bretagne" zich in zinkenden toestand bevond, is het nog op eigen kracht zooveel mogelijk naar de Zuidzijde van den Waterweg gevaren. De botsing veroorzaakte zulk een hevi- gen knal, dat vele menschen te Hoek van Holland uit hun slaap werden opge schrikt. De „Bretagne" zit thans over een lengte van 20 meter onder water. Door het gat is een deel van de lading weggedreven. Bij de botsing hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. „DE FAKKEL" IN BESLAGGENOMEN Twts arrestatlai. Te 's-Gravenhage heeft de politie een 37-jarigen melkbezorger en een 30-jari- gen huisschilder aangehouden, die col porteerden met „De Fakkel". Zij hadden ruim 80 exemplaren in hun bezit. Deze werden in beslag genomen wegens het opruiende karakter van een deel van den inhoud van het blad. In ds woning van den huisschilder zijn nog circa 140 exem plaren in beslag genomen. Beide aange houdenen sijn in bewaring gesteld. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAS. Hit tweede elftal van „Spori- •lub" speelt thuis togen „Lsk- kerkerk II". Schoonhoven. In verband met den le spelen interland voetbalwedstrijd „Ne derland—Hongarije heeft de K.N.V.B. slechts enkele wedstrijden vastgesteld. Voor de Vierde Klasse C is geen wed strijd vastgesteld, zoodat het eerste elf tal van „Sportclub" Zondag vrijaf, heeft. Toch zal er Zondag nog een wedstrijd op het Sportterrein worden gespeeld, waarbij het aan spanning niet zal ont breken. Het tweede elftal ontvangt Lek- kerkerk II, met welk elftal terdege reke ning dient te worden gehouden en voor de tweede elftallers der Blauw-Witten is het taak, om hun kans voor de bovenste plaats te behouden, alles in het werk te stellen, om de puntjes in Schoonhoven te houden. Om twee uur zal de wedstrijd aanvangen, welke zal worden geleid door den heer Van der Speld, van Gouda. Het derde elftal, dat zich intusschon kran'g houdt in zijn afdeeling, moet naar Gouda. Het speelt daar tegen G.S.V. 5. In dezen wedstrijd geven we de jongste Blauw-Witten een goede kans, gezien den stand op het ranglijstje. Maar op passen is hier de boodschap. Arkel. Zaterdag speelt A.S.V. II hier tegen H.B.S. I van Hoornaar. Zondag gaat het eerste elftol naar Dordt om te «pelen tegen Msrweetein IL FEDERATIE-WEDSTRIJDEN' ter herdenking van het 2ö-jarig bestaan van de Federatie van Erkende Voetbal bonden voor bet district Zuid-Holland hier op het Gouda-terrein worden ge speeld. Het programma luidt: A. 10.15 11.15 uur: Goudsche V. B.—Haagsche V. B.; B. 11.3012.80 uur: Dordtsche V. B. Rotterd. V. B.; C. 2.80-4.15 uur: Eindstrijd winnaar Awinnaar B. De winnaar van dit tournooi komt in de demi-finale. De demi-finales en finale worden gespeeld op Zondag 23 April in Utrecht. Krimpen a.d. Lek. Tot lid der commis sie van beheer der waterleiding is be noemd de heer L. Schutter. GOUDA, 2 Maart. Veemarkt Aange voerd 2203 stuks, waarvan 122 slacht- varkens; vette 1314 ct., Londensche 10—11 ct„ alles per pond levend met 2 pet. korting; 703 magere varkens f 10 20; 872 biggen f 48; 0 runderen f 125— f 170; 491 nuchtere kalveren f 25. Handel stug. Algemeene markt: 110 partijen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk f 2528; 2e kw. met rijksmerk f 2224, allee per 50 k.g. Handel traag. 130.500 eieren: kipeieren f 2,404, eendeieren f 2,25— 2,75 per 100 stuks. Handel matig. 757 ponden boter; goeboter 80—90 ets. per pond; weiboter 70—80. Handel matig. GOUDA, 2 Maart. (Q.Z.H.E.). Aanvoer 120.000 kipeierea. Prijzen: 50-58 K.Q. f 2,40-1,50 per 100 stuks; 50-00 K.Q. f 2,60—2,00, 60-02 K.G. f 2,00-2,80, 81- 08 K.G. f 2,80—8,40, Bruine 50-08 f 2,00-3,50; kleine eieren f 2,20—2,40. AaAvoar 2400 eendeiersn. Prijzen: f 2,80 f 8 per 100 stuks. Ganzeneieren 7 et. UTRECHT, 1 Maart. Groenten- en Vruchten veiling „Utrecht en Omstreken" Hhabarber t 5—18, raapstelen f 1,30 2,40,radijs f 2,10—2,60 per 100 bos; kropsla f 4,00—11,10, knolselderij f 2—8 prei f 0,401,80, bloemkool f 1018, roöde- en aavoye kool f 27, boeren kool f 1,800,10, per 100 stuks; zomer- spinazie f 3852, witlof f 1325, sprui ten f 718, breekpeen i 69, aardappe len f IJK)1,90, knolrapen f 1,40—2,10, winterwortels f 11,30, uien f 12,50 per 100 K.G.; dunsel 1930 cent per bak. Vruchtenveiling: sinaasappels 240 stuks f 5,35—5,50, 300 stuks f 5,50— f 5,91;, 390 stuks f 5,91; navelsinaasap pels: 80 stuks f 3,01—3,28; citroenen: 300 stuks f 3,98—4; 360 stuks f 3,82— f 4,01, alles per kist. UTRECHT, 2 Maart. Groenten- sn Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken" Goudreinetten 10—33, Zoete Franschtn 10—20, Klumpjee 9—18, Culemans 10— 13, Hooilaars 12—25, Zoete Paradijs 13—24, Peperappels 8—21, Bellefleuren 25, Present van Engeland 1523, Tante Dora 11f4, Luntersche Pippelingen 0 14, Ganadareinetten 13—17, Brederoden 12—19, St. Remi 12—10. Alles per 100 K.G. Rhabarber 4—14 cent per 100 bos. ZEVENHUIZEN, 1 Maart. Veilings- veresniging Zevenhuizen Z.-H.: 82.500 kippeneieren f 2,20—2,96; 891 eenden eieren l 2,80—2,80, alles per 100 stuk». Heden overleed, zacht en kalm onverwachts, tot onze diepe droefheid, onze geliefde en zorgzame Moeder, Behuwd-, Oroot- en Overgrootmoeder, Mej. Weduwe van Peter den Hertog, in den ouderdom van 83 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, H. DEN HARTOO. Langerak, 1 Maart 1933. Heden overleed, na een kortstondige ongesteldheid, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze innig gelief de Vader, Behuwd- en öroot- vader Gerardus 't Hooft, In den ouderdom van ruim 86 jaar. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. De diepbedroefden, Namens de familie, P. J. 'T HOOFT Bleskensgraaf, 2 Maart 1933. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Moeder en Pleegmoeder In den ouderdom van 82 jaar. C. M. VAN DER LEUN. M. VAN ALPHEN- DE lONO. O, M. C. VAN ALPHEN. Schoonhoven, 2 Maart 1933. Voor de deelneming, om betoond bij het overlijden van ome lieve Moeder, Behuwd- en Qrootmoeder betuigen wij onaen hartelljken dank. Uit aller num. JAC. BOS. Lekkerkerk, 3 Maart 1933. Hiermede betuigen wl| hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming bij het overliiden ven onze geliei en Zuster overlijden e Vrouw, Moeder Vodt gij u terneergeslagen, ver moeid en afgemat hebt gij last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren? Lijdt gij aan urinestoor- nissen, aanvallen van duizeligheid, hoofdpijn of rheumatisohe pijnen? Zoo ja, hebt gij er dan over nage dacht wat de ooreaak van uw noo- deloos lijden is? Als uw Woed niet op de Juiste wijze gefiltreerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn, blijven uri nezuur en andere schadelijke onzui verheden in het gestel achter. Zij zetten zioh af en veroorzaken ver schijnselen als do bovenstaande. Iedere dag uitstel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van tes ter's Rugpijn Pillen. Reeds jaren bleek de afdoende werking van dit tpeoiale middel tegen spit, rugpijn, ischias, rheumatiscihe pijnen, wa terzucht, urinestoornissen en blaaszwakte. Foster's Pillen werken niet op de ingewanden en passen mannen en vrouwen van eiken leeftijd. Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. 4 f 1-, 1 en 3.- per doos. Voor de vele blijken van deelne ming ons betoond tijdens de ziek te en bij het overlijden van onzen innig geliefde Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom betuigen wij hiermede onzen wel- gemeenden dank. Uit aller naam, Wed. O. VERSLUIS-Jonokind. Meerkerk, Maart 1933. ftllen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan wijlen den Heer ADRIANUS KROOK, overleden te Haastrecht 2 Februari 1933, worden verzocht hiervan vóór 1 April 1933 mededeeling te doen ten kantore van Notaris J. KOEMAN te Haaatrecht, aangezien de nalaten schap onder het voorrecht van boe delbeschrijving ia aanvaard 26 Febr. 1933. Notaris J. KOEMAN, Haastrecht. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaria in het zonder beroep, te Waddinxveen, ia bepaald le, dat de indiening der schuld vorderingen aan den curator moet plaata hebben voor 8 Mrt a.s. 2e. dat de verificatievergadering zal worden gehouden op Woensdag 22 Maart a.s. des n.m. 1 uur in het Gerechtsge bouw aan den Noordsingel te Rotterdam. De Curator: Mr. G. A. VOS. Advocaat en Procureur. Schoonhoven, 1 Maart 1933. Biedt zioh aam P.O., g. kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Brieven onder no. 8970, bureau Schoonh. Courant ER BIEDT ZICH AAN: Nat Jongmensch, 22 jaar, ala Bakkersknecht Daar, waar gelegenheid Is, over een paar jaar de zaak over te nemen. Br. onder no. 8930, bur. Sch. Crt ondervonden. Uit aller naam, E. POLS. Lekkerkerk, 3 Maart 1933. flan allen, die hun belangstelling hebben betoond bij de herdenking van onze betuigen wij onzen hartelijken dank. L. J. KROONE. A. KROONE—den Ouden. BergambachigS Maart 1933. flllen, die Iets te vorderen of onder hunne beruitlng hebben van- ol verschuldigd zijn aan de nalatenachap van den Heer Sewoond hebbende te dessen- (leuwkerk, en overleden te Go- rlnchem den 18 Februari 1933, wordt verzocht daarvan vóór den 15 Maart 1933 opgave te doen ten kantore van Notaris J. W. van Bockel te SHedrecht. Allen die Iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan, onder hunne berusting hebben van- of borgtochten hebben loopen ten be hoeve of ten laste van wijlen den Heer gewoond hebbende te Schoonhoven en overleden den 15 Februari 1933 worden verzocht daffmn opgave, afgifte of betaling te doen ten kan tore van Notaris B. J. TEIJ1NCK te Schoonhoven, vóór of uiterlijk op den 15en Maart 1933. die genegen zijn klompen te ver- koopen (mee venten of uit huis). Kunnen eerst verkoopen en daarna betalen. Br. onder no. 8890, bureau Schoonh. Courant Terstond gevraagdi Een BOERENKNECHT P.O. Ooed kunnende melken bij J. M. v. d. Bas, Ouderkerk a. d. IJssel Door bijzondere omstandigheden Een flinke Ooed kunnende melken (verdichte) en met alle boerenwerk bekend. Z.g.g. onnoodig zich un te melden. Adres: A. VAN EIJL, Lsndbouwer te Stolwijk (bij 't Station). VOelegenheid tot plutslng vt* Een leerling. Banketbakkerij FR. DR1ESSEN, Lopikerstraat 38, Schoonhoven, Openbare V. L. O.- School -Schoonhoven Buroemeester en Wethouders van maken bekend, dat a.s. Maandagmorgen in de school weer worden verwacht da Leerlingen behoorende tot de klassen 2, 9 en 4 en Dinsdagmorgen die, behoorende tot klasse 1. Schoonhoven, 3 Maart 1933. Burgemeester en Wethoudera voornoemd. Wegens huwelijk der tegenwoordige «OMINISTRATIE-K AHTOOR VAM DEN MAKELAAR O. VERSTEEG TE LOPIK. om - wanneer U voor een ol andere zaak naar een Notaria- kantoor denkt te gaan - ona eerat even te vragen ol ook wg deze kunnen behandelen. Het koat U nleta en het verplicht U tot nleta. Meeatal zullen ook wij U kunnen helpen, m««r den veel voordeellger èneven goed. Komt U dus bij gelegenheid eens met ona apreken ol tut U ons even overkomen. U kunt te allen tijde over ona beschikken, óók 's avonds. Qe«n reis Is ons ts ver, iwoslts ts wssl. goed leunnende melken. Adres O. KOK, Nieuwland bij Leerdam. Ces 4-wlelige liefst met achterdeur. D. v.d. HEUL, Nieuwpoort. voor elk aannemelijk bod een zoo goed als nieuw. 22 M. lang, 5 M. breed en 2.50 M. hoog. Staande bij de 5e Tocht, nabij het station Moordrecht. Te bevragen bij C. v. d. HOEVEN, Prins Mau- rltslaan 60 te Den Haag. Men kan zich ook vervoegen bij O. DEKKER, Nieuwerkerk a d IJssel Nette met alle huishoudelijke bezigheden op de hoogte. Voor dag en nicht, 's Zondigs vrij. V.g.g.v., P. O. Adres: Fa. W. KRANENDONK, Ooudt, K. Tiendeweg 15. Een flinke zelfstandig kunnende werken. Adres W. BOSMAN - Koestraat 134a, Schoonhoven. To Huur: met SCHUREN en ongeveer 12 Hsotarsn Wsl- sia Hooiland en Dijkgrond onder de gemeente Nisuwsnkspk a/d IJsssI, Klein Hitland, tegenover het dorp Ouderkerk a/d IJssel. Inlichtingen en aanbiedingen ten kantore van Notaris A. T. van der Leeden te Ouderkerk aan den IJssel, vóór 15 Maart a.s. J. P. MAHLSTIDI - Bergambacht Agent van: N.V. Nederl. My van Brondv«rz*k«rlng te Tiel en Ned. Brondwaoirborg Mij. tooi Roerende goederen van Landbouwer» en Vee houders Onderling. Directie MONTI JN Rschtskundig Advlosur. Westhaven 3 Gouda N^AST Hötel „Het Blauwe Kruia' geeft advies in alle Advocaat-, Notaris- en Deurwaarderszaken Optreden kantongerechten Echt scheidingen,«B o edel scheidingen, Contracten Requeaten, Helasti gen RetalingsconfHeten, Faillissement, Crisispachtzaken, enz. Beëedigd Makelaar In Onroerende Goederen, Hypotheken tot elk bedrag op Huizen en Landerijen tegen lage rente. Koop, verkoop huur en verhuur Huizen en Landerijen Haven O.Z. 9 Schoonhoven Tel 100. van het bouwen van een te Slikkerveer, voor rekening van den Heer VAN VUUREN te Slikkerveer op Donderdag 16 Maart 1933, nam. 2.30 uur In Café St. Joris te Ridderkerk. Bestekken en teekeningen verkrijg baar 4 f 2,50 per stel ten huize van den Architect, eiken werkdag van 12.30—2 uur n.m. of worden toe gezonden na ontvangst van f 2,65 per poatwisael. De Architect, C. SLOB, Rijkastraatweg Q 281, Rljaoord. Gevraagd tegen half Meh van particulier ala le hypotheek op 16 H.A. weelig Wei- en Hooiland gelegen omtrek Bodegraven. Brieven, onder no. 8950, aan het Bur. v. d. Schoonhovenache courant JAN VAN9ERLAND Mirkt 2 Ooudt. gelegen in de gemeente Streef kerk, (nabij Nieuwe Veer). Te be vragen bij Wed. A. Nieuwpoort, te Streefkerk. Als bijzondere gelegenheid «angeboden een 7 stel met koper enz., doorloopende harp, voor fl. 150 Te zien Koestraat 51, Schoonhoven FOUWKUNDIG BUREAU BARON A STOMAS Hietll»MMMC»MM»»i« Teekenlngan laitekkan I Begrootingan Sch.U0n1w.rp flritlt. I SI u 11 n ook slis vsrzakaringan af I Hlarvoor nog «mlgi agenten gevraagd tegen hooge provisie I Corrtspondtntl® «dras: Hosgnrait 178, fflmwpwl zijnde: Een nieuw hult met ruim >'i H.A. land, varkensechuur en 10 kippenhokken. Allea ingericht naar de tiacheu dee tijda. Te bevragen: Koeitreet 123. Schoonhoven. Zware, aollde uitvoering 1 paards 1.40 M. werkbr. f 20.00 1 paards 1.75 M. t 22.00 2 paards 2.05 M. f 20.00 Klaiwag 87 Gouda spotgoudkoop I Sohoonhowan model 1 cyl., electr., uit prijs. Br. fr. onder no. 8960, bureau v. d. blad. Hevea 25 Schoenhevei Alloan bij

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 2