Gemeenteraadsvergaderingen Moderne Zeeroovers. Wat geeft de Radio? I Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Arkel, Haastrecht, Hei- en Doei op, Hoog-Blokland, Krimpen aan den IJssel. Irk«l. Hal- tn Botlcop. Hoog-Blokland. TWEEDE BLAB NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND RN UTRECHT. tchoonheveneehs Courant WOENSDAG SB WAART 1B89 Donderdag BO Maart Hilversum. A.VH.Oi, 40 QiHMÉML 1010.lö Morgenwijding; 10.16—10.30 Gramofoon; 10.80—11 Soliatenoonoert (Piano tn Zang); 11—11.30 Cursus knippen van kinderkleeding; 11.30—12 Vervolg Soliatenoonoert; 12—2 Concert door het Omroep-Orkest en Gramo- foon; 2—2.30 Halfuur voor de vrouw; 2-463 Gramofoon; 33.46 Naaicur sus, 3.464 Gramofoon; 44.30 Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30—6 Pianorecital; 5—5.30 Verhalen voor grootere kinde ren door Ant. van Dijk; 5 306.30 Orgelconcert, Zang en Viool; 6 30—7 Sportpraatje door den reer H. Hollan der; 7'7.30 VerkiezingahaJfuur, toege wezen aan de R.-K Staatspartij en aan „Recht en Vrijheid"; 7.308 En- gelsohe les voor gevorderden; 88.06 Nieuwsberichten; 8.058.15 Gramo foon; 8,1510.30 Concert door het Conoertgebouw-Orkest; in de pauze Gramofoon; 10 3011 Kovacs Lajoa en zijn Orkest; 1111.10 Nieuwsberich ten; 11.10—12 Gramofoon. Hulzin. KRO. 8—9.15 Conoert; N.C.R. V, 1010.15 Gramofoon; 10.15—10.45 Morgendienst door Ds. N. Brandsma; 10.45—11 Gramofoon; K.R 0. 11—11.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig halfuurtje; 12.15>2 Concert door h(#t K.R.O.-örkeat; N C.R.V. 2—3 Cureus fraaie handwerken; 38.90 Vrouwen- halfuurtje; 4—5 Bijbellezing door Ds. T. G. van Reeuwijk; 5—6.45 Viool-re cital; 5.456.15 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 6.156.45 „Onze Ne- derlandsche Monumenten"; G. van Zeggelaar over: „Hermanua Boerhaa- ve"; 6.457 Cursus knippen en stof- versieren; 7—7.30 Weekoverzicht; 7.456 Gramofoon; 810 Zangavond uöt de Groote- of St. Jaoobskerk te Den Haag; 10-4030 Ouderuurtje; 10.80— 10.40 Nieuwsberichten; 10.40—11.30 Gramofoon. Vrijdag 31 Maart Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; 0 uur Conoert door De Notenkrakers; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A. R.A. 10.16 uur Concert door De No tenkrakers; 11.10 uur Onze Keuken door P. J. Kera Jr.; 11.40 uur Hetty Beck draagt voor; A.V.R.O. 122 Con cert door het Omroep-Orkeet en Gra mofoon; 22.3Gramofoon; 2.303 Vervolg Concert; 34 Gramofoon; V.A.R.A. 4 uur Concert door het V.A. R.A.-Kleinorkest; 450 uur Na School tijd; 5.30 uur Orgelspel; 6 uur Gra mofoon; 6.30 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 7 uur Van leed en strijd, van hoop en geluk in Sovjet- Rusland; XXI. Prof. Mor. H. Frijda over: „De algemeens economische opzet van het vijf-jarenlan"; 7.20 uur Opvoe ring van de revue „Massa"; V.P.R.O. 8 uur Cursus; 8.30 uur Concert; 9 uur Cursus; 9.30 uur Concert; 10 uur Nieuwsberichten; 10.15 uur Lezing door Antihonie Donker; 10.45 uur Gra mofoon; V.A.R.A. 11 uiur Orgelapel; .11.30 uur Gramiofoon. Huizen. N.C.R.V. 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.15 uur Concert; 10.30 —11 Morgendienat door Da. J. Gille- baard; (11—12 Liederen-recital; 12.15 <2 Concert door het Trio Van der Horst; 230—3 Lezen van Chr. lec tuur; 3—3.30 Huishoudelijke raadge vingen; 8.905 Concert door het „Hen driks Trio"; 5—6.30 Praatje voor jeugdig» poetzegelvemmelaars6.80— 6 Halfuurtje voor jeugdige amateur- fotografen"; 66.30 Landbouwhalf uur tje. H. Pilos over: „Melken, meikbe- h&ndeling, melioontrole"; 6.30—7 A. J. Herwig over: „Zaaiplanten voor April"; 7—730 Literair halfuurtje; 7.45—8 Nieuwiaberiohten; 89 Con cert door het N.CR.V.-Kleinorkeetj 9—9.80 Br. Philip J, Idenburg over: .School en opvoeding in Sovjet-Rus land"; 930--9.40 Nisuwaberiohien; 94fl-4lU6 VerreÜf Concert; 11.16— 11.30 Gramiofoon. Perceel II: f. van Rijsbergen, Slie- drecht, f 4294; W. Ooms Cl., Ammers- tol, f 2990; P. Stigter, idem, f 2719; Gebr. Heuvelman, Kr.mpen a.d. IJaiol, f 2655; W. Oomi Jfa., Ammeretol, f 2223. Perceel III: Gebr. de Jager, Slie- drecht, f 22.297, G. Zanen C*., Ammera- tol, f 13.825; P. de Waard, idem, f 13.560 W. Ooms Cz., idem, f 12.84Q; Joh. de Vos, idem, f 12.753; G. van Harten, id., f 11.329; A. de Man, idem, f 10.412; P. de Stifeter, idem, f 9959. Voorts werd aanbesteed: (bestek no. 2) het leveren van 4300 kub. M. onderhouds- grind volgens monster op verschillende bergplaatsen in 9 perceelen. De uitslag was: D. Versloot; Bodegraven, perc. 1 f 1,63; perc. 2 f 1,59; C. van Vliet, Ouderkerk a.d. IJssel, perc. 8 f 1,78; H. Speksnijder, Ouderkerk a.d. IJssel, perc. 4, f 1,52, perc. 5 f 1,49; perc. 6 f 1,54. perc. 7 f 1,67, perc. 8 f 2,19, perc. 9 f 1,97. Alles werd aan de laagste inschrij vers gegund. Raadsbesluiten. Goudsrak. De gemeenteraad vergaderde Vrijdag onder voorzitterschap van burge meester Bergman. Ingekomen was een schrijven van de Goudsche Waterleiding Mij., omtrent het plaatsen van de z.g.n. waterputten. Hoewel eenige leden vonden, dat de afwerk ng te lang op zich laat wachten, werd besloten eerst een conferentie met de Waterl. Mij. af te wachten. Een voorstel van den heer P. H. Vleg- feert tot inrichting van een ontspannings okaal voor de werkloozen, werd ver worpen met alleen de stem van den heer Vlsggssrt voor, Na een wijziging der gemeentebegroo- ting 1932 aprak bij de rondvraag de heer Vleggeert zijn misnoegen uit over het beleid van den heer v. d. Meulen in zake het afsnijden van de electriciteit Spr. meende, dat ook de administratie n et in orde waa. Hij «telde voor deze zaak met de betrokken persoon ts gaan besprektn, waarmede de Raad accoord fing. Zlekenhulsverpleglng. Krimpen a.d. Lek. De vereeniging voor ziekeanuisverpleg ng hield in het Socië teitsgebouw haar jaarvergadering. Er was veei belangstelling. Uit het verslag van, den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was. (De gemeente geeft f 1000 subsid e). Dit is de eerste maal dat deze vereeniging, die zoo zegenrijk werkt, een voordeehg saldo mag boeken. Als bestuurslid yerd de heer W. Mijn- lieff met 54 van de 60 stemmen herko zen. In de plaats van den heer C. Roest werd gekozen de heer P. Buitelaar. De heer Mijnheff, voorzitter, dankte den heer Roest voor het vele, dat hij voor de vereeniging had gedaan. Dat de heer Roest heenging, was het gevolg van een u tspraak der aanwezige leden. Spr. drukte hierover zijn spijt uit. Eenige leden bepleitten contributieverlaging. De voorzitter ontraadde dit ten sterkste, waar de vereeniging thans voor het eerst een voordeelig saldo boekte, achtte spr. die verlag'ng zeer gewaagd. Na breedvoerige discussie werd beslo ten in de najaarsvergadering dit punt nogmaals te bespreken. Krimpen p.d. IJseel. Aan den aanne mer J. Boei1 ia opgedragen het bouwen van twee dubbele woningen voor de hoe ren H. van Vliet en G. van Capellen aan den Waalsingel. Een beer ontsnapt Moercapslls. Ontsnapte de vorige week te Rotterdam een wolf uit de diergaar de, thans is ook hier een dier, dat in deze streken niet in vrijheid pleegt te le ven, ontsnapt. De heer J. H. Boeren was n het bezit van een waschbeertje. Maan dagnacht heeft dit dier kans gezien uit zijn hok te ontsnappen en het ia uog niet teruggevonden. Het ia slechts klein en lijkt meer op een vos dan op een beer. De kleur is bruin-geel. Moercapslis, Vrijdag deed de heer T. van L. bij de politie aangifte van dief stal van ruim f 200. De politie ging op onderzoek, doch zonder resultaat. Het geval kwam haar inm'ddels wat ver dacht voor, daar v. L. wegens zijn Imo gen leeftijd niet altijd'goed»weet wat hij doet. Inderdaad vond men tenslotte het geld terug op een andere plaats, waar zeer zeker de eigenaar het zelf had verborgen. Nfeuwsrkerk a.d. (Jssai. Ten kantore van de arbeidsbemiddeling staan als werkzoekenden ingeschreven: 7 ijzerwer kers, 12 metselaars, 35 losse arbeiders, 16 landarbeiders, 18 grondwerkers. To taal 115 personen. Het onder profiel brengen van de verharding en de bermen en het aan brengen en asfalteeren van een deklaag van steenslag op den Parallelweg in den Zuidplaspolder met bijkomende werken, is aanbea'eed. Laagste inschrijfster was de N.V. Aanneming Mij. Gebr. Hoyinck ts Arnhem voor f 10.848. Coöp. Boerenleenbank. Ouderkerk a.d. IJssel. Uit het finan cieel overzicht der Goop. Boerenleenbank blijkt dat het aantal nieuw uitgegeven boekjes 60 bedroeg, zoodat er thans 1060 in omloop zijn. Hisïop bleek te zijn inge legd aan spaargeldtn f 804.161,34 sn in rekening-courant f 179.752,82. Er had den 4209 u tbetalingen plaats. De reke ning sloot in ontvangst en uitgaaf met f 1.480.801,90 H sn ds balans met f 1.088.491,94H, winstsadto f ^250,08, hetgeen bij de reserve sal worden geboekt die daardoor itijgt tot f 49.578,28n. „Nederland en Oranje." Ouderkerk a.d, IJssel. Maandagavond kwam de A.-R. Kieavereemging „Neder land" en Oranje in de Chr. School 1 iu jaarvergadering bijeen. De voorsitter, de heer C. J. Hoogsndijk, opende de verga dering op gebruikelijke vrijse. In sijn ope ningsrede memoreerde hij ds belangrijkst* gebeurtenissen van bet afgeloopen Juar en wees op den ernst dessr verkiezingen. Verder stelde hij voor om den twistappel tusaohen Staatk. Geref. en Anti-Rev. al hier weg te nemen, dat men, in het wer kelijk belang van het Chr. onderwijl, de sohooi, waarmee men alt kleavereentging historisch was samengegroeid, vrijwillig sou veriatan en de lokalen daarvan noch voor het een, nooh voor het ander doel meer beschikbaar 'tellen en om te z en naar een andere vergadergelegen- heid, waarop spr. ais eenigo uitweg zeg de Geref. Kerk. Met bijna algomieno in stemming werd dit voorstri aanvaard Dus zal behoudens goedkeuring van het verzoek door den Kerkeraad, mr. J. A. de Wilde, van 's-Gravenhage, 4 April in de Geref. Kerk optreden. Naar den aard van het gebouw zal er dan geen de bat worden gehouden. Volgens verslag van den penningmees ter was ingekomen f 69 sn Uitgegeven f 163,11. Als bestuursleden werden de heeren G. de Rek Jz., Ant. den Duijf en L. Kwa- kernaak herkozen. Daarna besprak men de r«r'«gelegen heid naar de Dr. Colijn-avond te Krim pen a.d. Lek. Er zullen heden (Woens dag-avond) 2 autobussen rijden. De vergadering werd döor den heer W. van Rijswijk op gebruikelijke wijze ge sloten. ramiskoor. Ouderkerk a.d. IJssal. Woensdag 5 April a.s. zal het .Ouderkerksch Damee koor" in de school in de Nesse, onder leiding van haar directeur, den heer Mar. Egberts van Rotterdam haar eer ste uitvoering geven. Eenige solisten van eldara rollen medewerking verlse- nen. Tweede uitvoering. Ouderkerk s.d. IJssal. Daar bij de ge houden uitvoering der gem. sangveree- nigmg „Zang «n Vriendschap", waarbij o.m. werd opgevoerd de operette „Lief desbon dsn", velen moesten worden te leurgesteld, omdat de saai uitverkocht was, ligt het in de bedoeling deze uitvoe ring nogmaals t« houden. Konijnenteelt Reeuwijk. Donderdagavond hield de pluimveevereeniging „Nut en Genoegen" een praatavond over de konijnen. De heeren Resneyer, De Jong en Rietveld uit Gouda hadden z»ch bereid verklaard een en ander over sportrassen te vertel len en met enkele dieren te demons tree- ren. Eenige leden hadden dieren meege bracht, zoodat er nogal wat kon worden getoond. In 't bijzonder werden bekeken Black and Tans en Vlaamsche Reuzen. De heer E. van de Ban van hier was met een pracht collectie konijnen aan wezig. Verschillende aanwezigen stelden vragen, die de inleiders tot hun volle to- vredenhe d beantwoordden. Het bleek wel dat men op het gebied der zuivere konij- nensport te Reeuwijk nogal wat heeft te leeren, vooral op het gebied der huis vesting en voeding werden interessante mededeelingen gedaan. Bij de Vrijdag gehouden trekhon denkeuring werden 4 honden afgekeurd. Volgens meening der betrokkenen was de keuring dit jaar nogal streng. Gesloten vischtijd. Rssuwijk. De rijksveldwachter Voge lenzang de Jong, van Boskoop, heeft in den polder Vettebroek eenige fuiken op gehaald en in beslag genomen. Waddlnxvsen. De woning met perceel tuinland, gelegen aan den winterdijk en groot 99,4 Are, is bij openbare verkoo- ping door notaris J. W. Natglaa ver kocht voor f 1550. Kooper werd de heer G. Radder. DOODELIJK ONGEVAL TE VIANEN. Auto in hst kanaal geraden. Viansn. Zondagmiddag is een auto, komende uit de richting Culemborg, wel ke met te groote snelheid een bocht nam, vlak voor de woning van den brugwach ter in het Zederikkanaal gereden. De be stuurster, de ruim 60-jar.ge mej. Nu- mans, uit Dreumel, is verdronken. De mede-inzittenden, haar broeder en een nichtje, konden door de kap van den auto gered worden. De auto is later door een kraanwagen op het droge gebracht. Het geredde meisje liep ernst.ge ver wondingen op, doch haar toestand is re delijk. j Concordia. Waddlnxvsen. De muziekvereeniging „Concordia" herdacht Donderdag haar 35-jarig bestaan met een feestavond in de zaal van den heer Kwaak, voor hare leden en begunstigers. De voorzitter, de lieer P. van der Laarse, sprak de ope ningsrede uit en besloot deze met aan den heer C. van Gent, den directeur, een zilveren horloge te overhandigen als blijk van waardeering voor zijn goede dien sten aan de vereenig.ng. Hierna bracht het corps eenige muzieknummers ten ge hoor e, waaronder een juhileummarsch, die speciaal door den heer Van Gent voor dezen avond vervaardigd was. Van de gelegenheid om de vereeniging te fe-iciteeren, maakten velen getyruik, o.a. burgemeester Troost, de directeur en I vele afgevaardigden van vereenigingen, in en buiten de gemeente. Bloemen en ge sel enken werden aangeboden. De heer j G. van Gent schonk zijn vereeniging een zilveren lauwerkr&ne en het «erelid, de 1 heer W. van R ngelensteijn, een groote trom. Eenige leden roerden twee too- neelitukjee op, welke evenals de mu zieknummers zeer in den smaak; vielen. Na afloop Hield een gezellig bal allen nog lang bijeen. IJsealiteln. Maandagavond hield de vereeniging „Usaï" een ledenvergadering in haar «gen gebouw aan de Hofstraat. Van de 170 laden waren ongeveer 90 op gekomen. Nadat de vergadering door dsn voorsitter, den heer H. van Ek, was ge opend, werden de verslagen van den se cretaris en penningmeester voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De heeren B. van Woerden en F. den Dunnen, werden met een groote meerderheid als bestuursleden herkozen. In vsrbtnd met ds benoeming van san concierge van het gebouw moeit het re- Slement herzien en aangevuld worden, [et een kleine wijziging der redactie werd het, zooala door het bestuur voor gesteld, met algemeens stemmen goedge keurd. Bij de rondvraag atelden een paar leden vragen, die de voorzitter beant woordde. De vergadering werd opgeluisterd door de muziek van het muziekgezelschap „Uterpe" en de mondaccorddonrereeni- ging. In de pause weid koffie en thee opge diend door eenige dames. Tan ongeveer 11.30 uur sloot de voorzitter met dank gebed de vergadering. Op de internationale kampioenswed strijd „WinnertentoonstelliBg", gehouden in het gebouw R.A.I. te Amsterdam, be haalde de Duiteche Herdershond (teel) Emma von IJsseioever, eigenaar de heer A. H. Balt alhier, onder den keurmees ter H. A. P. C. de Groot, uit Rotterdam, den 3en prijs met predicaat „uitmun tend" en den specialen prijs voor de beste zelf gefokte teef. Gevonden: Een pak met klompen. Inlicb tingen bij de gemeente-politie. Mej. Bijlsma heeft tegen 1 Mei ont slag aangevraagd als verloskundige. Volksonderwijs. Zevenhuizen. Vrijdagavond hield de afdeehng van „Volksonderwijs" een ge- zell ge avond in hotel Voe. Als spreker trad op de heer R. van Gaasbeek, vice- voorzitter van het hoofdbestuur, met als onderwerp: „De openbare achool de school van allen". Hij had een talrijk ge hoor. Het dameskoor verleende medewer king. Na de rede van den heer Van Gaasbeek voerde het op „Joop ter Heul", een blijspel in 3 bedrijven, naar de boe-' ken van Criasy van Marxveld. Het voor treffelijk spel lokte een daverend applaus uit. Na afloop dankte de heer Th. H. Klink hamer, burgemeester, als voorzitter van „Volksonderwijs", het Dameskoor en den spreker. De jongelui maakten tot slot oen dansje. Zevenhuizen. Woensdagavond reed de heer L. C. Paul met zijn echtgenoote in een met paard bespannen koets op don Noordeindsche weg, m de richting van het dorp. Ter hoogte van de woning van den landbouwer Heijboer kwam hem een autobus van den heer H. van V. tegen. Daar de heer P. teveel naar rechts uit moest halen, kwam het rijtuig met de lantaarn tegen een lichtpaal, waardoor hei lemoen van de koets brak. De hoer P. hield de teugels goed vast, maar kwam toch buiten de koets in de heg terecht. De landbouwer Heijboer stond zijn rijtuig aan den heer P. af om daar mede naar huis te rijden. Donderdag zal de heer K. Vente te Zevenhuizen een Rhode Isl. Red-haan per vliegpost naar Indië zenden. De heer Vente is een goed fokker van dat ras. Donderdagavond hield in hotel Vos de afdeeling Zevenhuizen van de S.D. A.P. een openbare vergadering, waar als spreker optrad de heer K. ter Laan, bur gemeester van Zaandam, met als onder werp: ,.Wat moeten wij doen met de a.s. verkiezing?" Voor een tamelijk groot aantal hoorders zette de spreker het stre ven van de S.D.A.P. uiteen. De heeren Van den Berg van Moor drecht en G. Braat te Zevenhuizen tra den in debat. DUBBELE MOORD TE GENT. NederlandSche schipper gedood. De eahipper A. van B-, uit Terneuzen, die met een lading cokes van Terneuzen op weg was naar Duinkerken, had sijn sóhip gemeerd in de Gentschs vaart te Moerbrugge, bij Antwerpen. Van Been weduwnaar, had betrek kingen aangeknoopt met de vrouw van De C. Sinds Zaterdagavond had de vrouw haar huis verlaten en zioh aan boord van het schip gevestigd Zondagavond om on geveer 9 uur kwam De C., aan boord. De echipper begaf sich aan dek. Nauwelijks was hij uit de kajuit gekomen of van dichtbij loete De C. twee revolverecho- ten dfe Van B. in de hartstreek troffen. Hij was op slag dood. Vervolgens ging D* C. in d* kajuit, waar zijn vrouw bij ds kaohsl zat Hij loete vier schoten, die ook haar doodden. Zij had haar twee-jarig zoontje aan boord meegenomen De dader vluchtte met het kind. Maandagochtend werd de dader te Gent gearresteerd; het soontjs wse WJ hem. EEN VREE8ELIJKE VERGISSING. Twie meneehsn doodalljk getroffen Een beroepsjager uit de Lsmpongsche districten, bevond zich op de tijgerjecht in de buurt van Goenoengsoegih, waar tijgers waren gesignaleerd. Op san pont staande in het bosch, hoorde de jager plotseling geritsel in het struikgewas. Hij meende twee glinsterende oogen te zien, waarop hij aanlegde met zijn met een dumdum-kogel geladen mauser. Na dat hij had geschoten, ontdekte bij tot zijn grooten schrik, dat hij bij dit schot twee menschen had geraakt. De voorete werd op slag gedood door een echot in het hart; de tweede die achter den eere ten liep, kreeg een kogel in het rechter schouderblad. Laatstgenoemde werd be wusteloos opgenomen en is thans ster vende. Beide slachtoffers wares ris- schers en waren met netten en een lan taarntje op weg naar een nabijsijide rij ver. WANDELING NAAR DE NOORD POOL Avontuur van een dwerg. De kleinste inwoner van Milaan, An ton Gittinger, een 37-jarige dwerg van Oostenrijksche afkomst, heeft getracht naar de Noordpool te wandelen. Drie jaar geleden vertrok Anton van Milaan en ging eerst naar Noorwegen, waar hij zich een pelsjas, eenige voorraden en een achttal slede-honden aanschafte. Vervolgens zette hij de reis naar het Noorden voort. Na eenigen tijd raskien zijn voorraden uitgeput en leefde hij van de honden, welke hij stuk voor stuk slachtte. Nadat ook deze voorraad was uitgeput en Anton gevaar liep van hon ger om te komen, werd hij gevonden door de Pool-expeditie van Knud Ras mussen, bij wie hij twee jaar bleef. Ver volgens keerde hij naar Milaan terug met twee groote boeken vol Handteeke- ningen en foto's van zijn verblijf in de Poolstreken. SCHOOLSTAKINGEN IN FRANKRIJK. Het aantal schoolstakingen neemt in Frankrijk voortdurend toe. 't Nieuwste ge- Val beeft zich te IN euviile-iur-Sarthe voor gedaan, waar de schoolkinderen een pro- test-bijeenkomst organiseerden en wei gerden naar school te gaan, omdat zij van meen.ng waren, dat de onderwijzer de nagedachtenis van Jeanne d'Axc had beieedigd. De leerlingen van een rijksschool in de provincie Herault gingen eveneens in sta king, daar de onderwijzer zich te veel met de politiek bezig hield. Daar hij hier- door geen tijd had zelf de kinderen te onderrichten, stelde hij een jongmensch in Zijn plaats, die nog niet het onder wijzersexamen had afgelegd. De leer lingen namen hiermede geen genoegen. DOOR HONDEN GERED. Eenige dagen geleden ondernam een groep i tali aan sche skiloopers uit Aoata een tocht om een excursie te maken naar het St. Bernard klooster. In de nabij heid ervan gekomen, werden zij verrast door een sneeuwstorm, die zoo hevig was, dat zij verdwaalden. Nadat zij al hun krachten hadden aan gewend om verder te komen en tenslotte door vermoeienis bezweken, hoorden zij in de verte hondengeblaf. De monniken, die wisten dat de Ita lianen zouden komen, hadden, toen zij n.et verschenen, hun honden er op uit gestuurd om hen te zoeken. De dieren vonden de sporen en brachten de ski loopers door den storm naar het kloos ter. AMEIDE. Maart. Geboren: Janna Cornelia, d. van A. van Lomwei en M. J. van Buren. Ar ie, z. van G. Labee en T. Pek. Ondertrouwd: P. W. de Bruin en H. J. Brouwer. P. de Jong en L. Versluija. Getrouwd: P. Verheij en J. K. van Loenen. H. Bouwmeester en W. Riet veld. Overleden: J. G. Diepenhorst, 70 j. J. van der Grijn, 78 j. K. den Boer, 59 j. BERGAMBACHT. Maart. Geboren: Lena, d. van E. C. Sehriek en J. W. Bron. Johanna, d. van F. den Ouden en G. Blom. Overleden: B. Hoffland, 78 j., weduwnaar van A. Honkoop. BOSKOOP. Maart. Geboren: Anneke, d. van M. M. Haring en M. Koetsier. Arend, s. van A. Ben- achop en N. Blanken. Ondertrouwd: J. Ramp en J. E. A Prince. H. C. de Groot en A. Kot ster. Getrouwd: H. Wilschut, 27 j. en L. 9. P. Spruitenburg, 25 j. J. H. Metzger, 82 j. en G. M. Bulk, 81 j. Overleden: A. Koot, 69 J. D. D. Spaarman, 16 j. MQNTFOORT. Maart. Overleden: W. Beerthuizen, 27 j. OUDEWATER. Maart. Geboren: Aria Lena, d. van A. H. K. Vernout en N. Visaer. TIENHOVEN. Maart. Getrouwd: G. M. J. Willemse en E. W. Buijserd C. A. Zweeren en W. Ver burg. Overleden: J. Versluis, 2 m. 11. Want d« kapitein had al gemerkt, I Tluohtelingen ontdekt, dat ai in lijn ruim ongenoode gaatan wa- I 12. ,Zoo," brulde de kapitein, met een ran, mat Min eeraten atuurman ging hij I woedend geMoht. „Hier hebben we de in- op ondenoek uit. Natuurlijk leek die klei eluipera eindelijk. Daar «uilen Jullie hem al erg rerdaeht, en we werden de 1 epijt Tin hebben. Je wen naar eee, hi. Ik aeg je, dat de dag zal komen, dat je wenechte, dat je nooit aan dit uitstapje begonnen waa. Naam ze mee, atuur man!" tweede blad NlgUWgBI.no VOOR tUIO-HOU.«Hn EK UTRMMT. MmmhmnactM Courant WKNSDAO 29 MAART 19SS Raadsvergadering op 14 Februari, 's avonds 7 uur. Voorzitter de boor P. J. Folkerta, bur gemeester. Alle leden zijn aanwezig. N& opening der vergadering leest de secretaris de notulen voor, die onveran derd worden goedgekeurd. De ingekomen stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen, met uit zondering van het schrijven van B en W. van Amhb-Hardenberg, om adhesie te be tuigen aan het adres van den raad dier gemeente inzake verlaging van de belas ting van ongebouwde eigendommen. Op dit verzoek wordt afwijzend beschikt. Gad. Staten deelen mede, dat zij hun goedkeuring hechten aan het raadsbesluit om de presentiegelden der gemeenteraad* leden te verlagen tot f 90. Uitbreiding elactricltsitsnet Het volgend punt betreft de aanslui ting van de woningen aan den Parallel weg böj het net der electr. centrale van Dordrecht. In 1930 had da raad prijsop gave verzocht van Dordrecht en toen de kosten begroot op f 1400. In 1931 werd wederom prijs gevraagd; Dordrecht ver klaarde toen het werk te willen uitvoe ren voor f 900, wat de rood nog veel te duur achte. Thans is een aanbieding ontvangen van genoemd lichaam, om het net te bouw§n voor f 350. De heer Den Besten zegt, in 1932 berekend te hebben, wat de werkelijke koeten zouden kunnen zijn, daarvan deed hij destijds mededeeling san den raad. Spr. kan zich thans met deze aanbieding vereenigen. De heel- Van Lent stelt voor, thans niet langer te wachten met de aanslui ting. Het vooretel om daartoe over te gaan, wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Voor de koeten van dit werk stellen B. en W. voor een geldleening aan te gaan, groot f 350 a pari a 4X pCt., met een verplichte minimum aflossing van f 50 per jaar. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dit geld wel kunnen opnemen uit de loo iende rekening, maar dit niet geweneoht achten, aangezien dit zou- kunnen leiden tot een derving van de gelden voor de werkloozenuitkeering. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde ie dan een voorstel tot het verleenen van een crediet voor dekking der koeten om jeugdige werkloozen in de gelegenheid te stellen een ontwikkelings cursus te volgen te Gorinchem. De kos ten zullen bedragen 32 cent per hoofd sn per week. De heer Van Lent meent, dat er thans 12 adepiranten zijn, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit getal thans 15 is, en dat het nog wel zal toe nemen; hoe meer hoe liever. Besloten wordt voorloopig een crediet toe te staan van f 150. Een voorstel tot wijziging der begroo ting wordt zonder discussie met algemee ns stemmen aangenomen Dan heeft nog plaata de benoeming van laded van bet etembureau voor de Kamerverkiezing Het wordt als volgt samengesteld: C. van IJzeren, voorzitter; S. van Iperen, le lid; P. den Beeten, 2« lid; M. van de* Leeden, 1« plaatsvervanger; A. van Lent, 2e plaatevervanger. Rondvraag. De beer 't Ja a m vraagt, of bet noodig ia, dat een straatlamp wordt geplaatst aan de Bloklandeche Paal De Vooraitter antwoordt, zich met Hoog-Bloikland in verbinding ts heb ben gesteld (aangezien de eene tijde van den weg aan die gemeente behoort) en voorgesteld heeft, dat ds kosten van aan leg hiermede gemoeid, door de beide ge meenten «amen worden gedragen, terwijl Arkel dan de etroom voor zijn rekening cal nemen. Spr. wacht thans hst ant woord al van de gemeente Hoog-Blok land. De raad kan zich hiermede vereenigen. De heer Den Beeten vraagt, of de straatlamp aan de stoep bij de Linge al is verplaatst, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt. Do heer Ver we ij vraagt, of laatstge noemde lamp nog een weinig meer naar voren kan verplaatst worden, aangezien dan ook de naastgelegen stoep er door verlicht zal worden. De Voorzitter zegt toe, dit na te gaan. Spr. is tot die verandering bereid, ale het voorgestelde juist is. De Voorzitter, duit omstreeks 8 uur de vergadering. (Vervolg slot van het nummer van Maandag). Ook al zijn de tijdsomstandigheden slecht, dan kan de uitgaaf van rente en aflossing hoogstens van f 5500 verdeeld b.v. over 20 jaar, al was het over 10 jaar, geen motief zijn, om daarvoor de belastingen te verhoogen. Kleinere plaat sen als Hoenkoop, en Benschop kunnen zich blijkbaar wel een goede autospuit aanschaffen, waarom zouden wij het dan ook niet kunnen doen, zegt spr. Spr. stelt dus voor dit punt aan te houden en een onderzoek te doen instel len naar de kosten van een nieuwe auto spuit, benevens de kosten vaa verbou wing de? garage want sr wordt wel 4sn crediet van f 600 aangevraagd, maar dit bedrag is bestemd om een oude vracht auto te koopen, doch over de kosten van verbouwing der garage wordt niet ge waagd. Tenslotte stelt spr. voor, ook 't rapport van de Kon. Brandweerbond tn doen circuleeren, waaruit de heeren veel we tenswaardigs kunnen putten, ook al kan alles, wat daarin staat niet verwezenlijkt worden. De heer Broere is den heer Hooft erkentelijk voor de wijze, waarop deze het rapport der commissie en het voor stel van B. en W. heeft weerlegd. Spr. gaat daarmede volkomen accoord. Weth. v. d. Berg zegt, dat de heer Hooft datgene, wat hij hier naar voren heeft gebracht, ook in de commissie heeft gezegd. Het motief van B. en W. om de voor gestelde oplossing aan te nemen, ia het plan voor een provinciale brandweer. Wij weten nu niet wat wij dan moeten doen en kunnen dus niet op eigen gele genheid materieel aanschaffen, wat soms niet in de organisatie past. Later kunnen wij beter op eigen gelegenheid handelen. Het gaat er nu om, dat onze spuit vlugger bij den brand aanwezig kan zijn en dan moeten wij niet afhan kelijk wezen van diverse vrachtautohou ders. Dit kan door aanschaffing van een tweede-hands vrachtauto, waaraan ds spuit aangehaakt kan worden. Spr. gelooft, dat de verbouwing van de garage niet noodig zal zijn, alleen de ingang móet veranderd worden. De spuit en de wagen kunnen naast elkander geplaatst worden, zoodat alloen de ingang grooter gemaakt moet wor den en een grootere ingang is niet over bodig, ais later een grootere spuit komi. De heer Scheer verplaatst zich in den tijd van 3 jaren terug, en zou het onderwerp dan ter sprake gekomen zijn Hap zou de l.cer Hooft de ande*ii led0** der commiscie naas* tich gehad hebben Spr. vraagt zich echter af: Wat weegt het zwaarste? De voorgestelde opl -saing bedoelt niet een blijvende te zijn. Er zullen misschien oischen gesteld worden voor een goede brandweer, maar dat weten wij nu nog niet. Voor spr. persoonlijk ligt er nog iets aan ten grondslag. Ook deze gemeen te staat voor groote zorgen, die ons de handen vol kunnen geven. Nu zegt de hr. Hooft dat 't verschil in rento niet zoo groot is, maar daarvan hebben we geen overzicht. De gedachte, dat de gemeente haar geld zal noodig hebben voor andere din gen zijn voor spr. een motief geweest, om de voorgestelde oplossing aan de hand te doen. De heer Broere kan de meening van den heer Scheer niet deelen. Wij moeten zuinig wezen, maar man kan ook te veel op sen stokpaardje gaan zitten. Spr. weet wat de heer Scheer bedoelt, maar wij zitten nog niet op den bodem van onze kas. Er is nog geen tekort aan geld en daarom gelooft spr. dat de zaak niet te pessimistisch moet worden ingezisn. Wij zitten in de crisis, maar onder dit bestaand stelsel is de crisis niet op te lossen. Waar in Amsterdam een leening van 8 miljoen viermaal overteekend wordt, gelooft spr. dat wij ons hier niet bang behoeven te maken als er geld noodig ie foor ds werkloozenzorg. De heer Hooft bestrijdt de msening van den heer v. d. Berg. Spr. wijst er op, dat ook al komt er een provinciale brandweer-organisatie, deze toch zal verplichten dat de gemeenten gotd mate riaal hebben. Spr. is er niet bang voor dat geen goed materiaal aangeschaft zal worden, daartos moet deekundig advies ingewonnen, bij hen die de organisatie voorbereiden. Spr. zegt dat de oude mo torspuit nooit in de organisatie opgeno men zal worden, want in het rapport dat destijds de brandweerbond heeft in gediend staat nog, dat de maat van de koppelingen enz. afwijkt van de alge meen gebruikelijke sn de bedoeling van de organisatie is, dat men elkanders materieel kan gebruiken. De voorzitter vindt het min of meer voorbarig nu een nieuwe spuit aui te schaffen, hoewel spr. erkent, dat de voorgestelde oplossing een lapmiddel is. De heer Hooft acht het onverant woord voor lapmiddelen geld uit te ge ven. Spr. blijft bij zijn voorstel dit punt aan te houden. Weth. v. d. Berg zegt dat de eoi missie rondloopt met het idee een vrij willige brandweer op te richten. In af wachting daarvan, zouden we nu een vrachtauto kunnen aankoopen en vol doet deze, dan kan de vrijwillige brand weer opgericht worden. Voldoet ze met, dan kan het verlies toch niet zoo groot wezen De'voorzitter wijst er nogmwls op, dat het een noodmaatregel ia Het zal volgens spr. nog lang duren, eer de provinciale brandweer opgericht is. Al stellen alle vTachtautohouders hun auto ter beschikking, dan zou elke auto een inrichting tot aanhaken van de spu». gemaakt moeten worden, daarom is het beter zelf een auto te koopen. Spr. wil het voorstel van B. en w. m stemming brengen. De heer Hooft meent dat zijn voor stel van verder strekkende beteekems ie vraagt dus stemming over het zijne. De voorzitter is daar niet tegen. De heer Scheer segt dat desa *«*k voor het publiek ook «ea belangrijke kwestie is. Door het verwerpen van het voorstel van den heer Hooft zou het in de waan kunnen komen, dat de belan gen van het publiek verwaarloosd wor den. Wij kunnen nu soms eerder gehol pen worden door Gouda, dan wanneer wij met eigen materiaal naar den brand gaan. Wanneer wij met onze oefeningen zóó blijven doorgaan, komen we zeker nog achter Gouda aan. Wij erkennen gaarne dat de voorstel- len-Hooft goed zijn. Voorloopig zijn wjj gewaarborgd bij brand en daarom kan spr. met aanhouden van het voorstel van B. en W. meegaan. Den heer Van D ij k is niet gebleken waarom nu die verandering moet ko- men. Kunnen wij het afwachten zooals de toestand nu is? Spr. is bang voor oude auto's. De heer Hooft noemt Hoen- koop en Benschop, die ook autospuiten aanschaffen, maar deze gemeenten had den handspuiten. Ware dit hier ook het tal dan zou er niet aan gedacht wor- een spuit van oud systeem aan te schaffen. Het voorstel van den heer Hooft om het voorstel van B. en W. aan te houden en een onderzoek in te stellen naar de kosten van een nieuwe autoepoit en verbouwing van de garage, benevens het rapport van de brandweerbond te doen circuleeren, wordt in stemming gebracht en aangenomen met 52 stemmen, dio van de wethouders Graveland en v. d. Berg. Volgt een voorstel de jaarwedde van den agent der arbeidsbemiddeling ts verhoogen en vast ts stellen op f 150. De voorzitter zegt dat de werk zaamheden zoo zijn toegenomen, dat B. en W. het billijk vinden het voorstel tot verhooging van de wedde te moeten doen. Z. h. st. aangenomen. Rondvraag. De heer Scheer heeft in de vorige vergadering gevraagd, om bij den aftrek van ondersteunden de eerste f 4 of f 5 niet af te rekenen. 2e. Toeslag voor brandstoffen voor trekkenden uit de werklozenkassen. 3e. Wat hebben B. en W. besloten te doen in verband met de huur van de wo ning van De Graai. 4e. Het is spr. gebleken dat getracht wordt de keurloonen te verlagen. Wat kan de voorzitter daarover mededeelen? De voorzitter zegt dat de huur van De Graaf gehandhaafd wordt met het oog op het stuk grond dat bij het huis is. De heer Scheer maakt «r een voor stel van om f 2.50 inplaats van f 3 huur te bepalen. De huur is alleen voor de grond, want het huis is niets. De voorzitter zegt dat B. en W. daar bezwaar tegen hebben, aangozien Ged. Staten het pas hebben goedge keurd. We kunnen -er dus bezwaarlijk op terug komen. De heer Scheer zegt, dat dan in de vorige vergadering den knoop iiad moe ten worden doorgehakt. De voorzitter zog' dat d. regeling aangenomen is, voorstellen welke ver andering in het finacieel beheer brengen niet direct te behandelen. De heer Scheer wil dan dit voor stel aanhouden tot de volgends begroo- ting. De voorzitter zegt dat in de vo rige vergadering niet gesproken ie over niet-aftrek van de eerste f4off5 van verdiensten van de vrouw. De minister moet dit goedkeuren maar het gaat al leen voor een gedeelte der verdiensten van een vrouw met kinderen. Ten aanzien van de brandstoffentoe- slag voor trekkenden uit werkloozsnkas- sen zegt spr. dat dit in ondersoek is, hoeveel het koeten zal. De heer S c h e r zegt dat ds tijd nn verstreken is. Wat de elachtloon betreft, zegt de voorzitter dat B. tn W. van Rssuwijk een brief ingezonden hebben om geza menlijk te trachten bij Goud» verlaging van slachtloonen te krijgen. De heer Kraan zegt, dat in den Bond van Kaasproducenten gesproken is over noodalachting. De wensch is uit gesproken, dat die noodalachting in Haastrecht blijft. Spr. vraagt of dit kan. De voorsitter zegt dat dit een kwestie van een f 3000 sal wordsn. Het zelfde is in Stolwijk geschiedt. De heer Kraan heeft dit niet ge weten en heeft slechts dsn wensch van de leden geuit. De heer Scheer wijst erop, dat hef toch al een worstelen om het bestaan is en ziet er een groot nadeel in voor de bonafide slagerijen, wanneer hier de noodslachtingen gehouden worden. De heer Hooft wijst op het deplora bele aanzien van den gevel van de ambtswoning van den burgemeester. Nauwelijks twee jaar geleden is het geheeJe huis gesausd met een verf, die voor *30 jaren gegarandeerd werd. Spr vraagt of dan van de garantie geen ge bruik gemaakt kan worden. De voorzitter zegt, dat dit reeds in onderzoek is. De heer Broere heeft gehoord dat de avondteekenschool, welke ook door de gemeente gesubsidieerd wordt, opge heven zal worden. Spr. vraagt of dit waar is. De heer Hooft antwoordt, als pen ningmeester der vereeniging, daarop, dat de mogelijkheid bestaat, dat de school wegens te gering aantal leerlin- les (HS rijksfohiidit meer aal knjgn, Getracht zal worden voor den volgenden cursus een flink aantal leerlingen te krijgen, hoewel dit zeer moeilijk gaat, want de jongelui loopen blijkbaar liever 's avonds op straat, dan zich tot ont wikkeling in te spannen. Mocht er geen rijkssubsidie gegeven worden, dan nog zal de vereeniging trachten den cursus voort te zetten, zij het qp minder bree- de basis, indien de gemeente haar sub sidie niet intrekt. De heer Broere dankt voor deze mededeeling, waarna de vergadering gesloten wordt. Raadsvergadering op 10 Februari. Alle leden zijn tegenwoordig. Voorzit ter de heer J. Pot. Omdat dit de eerste vergadering in het jaar ia, maakt de voorzitter van de ge legenheid gebruik om de leden enjmnne gezinnen geluk te wenschen, waarop spr. de hoop uit, dat er dit jaar een kentering ten goede zal komen in den economischen toestand. Nadat de leden den voorzitter hun dank betuigd hebben voor die woorden, worden de notulen gelezen en onveran derd vastgesteld. Hierna volgen de inge komen stukken. Daaronder is de begrooting van den keuringsdienst van waren, district Dordrecht over 1983. (De bijdrage van deze gemeente is vastgesteld op f 75.48). Bericht dat op de jaarwedden van bur gemeester, secretaris, ontvanger en amb tenaar van den burgerlijken stand een tijdelijke korting van 5 pCt. is toegepast. Schrijven van de schoolcommissie, dat zij haar bestaan onnoodig acht, met een verzoek aan den raad of deze wil onder zoeken of haar ontbinding toelaatbaar is. Öfe voorzitter zegt, dat de Lager- On derwijs wet deze commissie voorschrijft dus ontbinding niet mogelijk is. Al deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Volgt een verzoek om eervol ontslag van den heer H. J. Strien, hoofd der openb. lag. school, wegens vertrek naar Oud Leusden (O.). Onder dankzegging voor de bewezen diensten wordt tegen 1 Mei 1933 eervol ontslag verleend. Gratfflcatlln. Evenals het vorige jaar wordt f 5 gra tificatie aan den rijksveldwachter te Lex- mond toegestaan. De voorzitter stelt voor, om ook den armmeeeter J. F. Brouwer en den agent van de arbeidsbemiddeling J. Bik ker een gratificatie van f 15 te schenken, die aan dan heer Brouwer uit de armen kas, de andere uit de gemeentekas. De heer A. d e W i t h Cz. acht het in zonderheid voor den heer J. Bikker on noodig, de menschen zijn vrij om het baantje waar te nemen of niet, terwijl de heer Bikker een goed salaris geniet als gemeente-ontvanger. De voorzitter zegt dat dat buiten de arbeidsbemiddeling omgaat, dat er veel last en werk aan is, en er geen sa laris voor gegeven wordt. De beide wet houders alsmede de heer G. de With Dz. zijn voor deze gratificaties, terwijl ds an dere leden tegenstemmen. De heer D. J. Brouwer, die het laatst stemt, merkt op, dat hij tegen gra tificatie van beide personen is, omdat de tijd er niet naar ia, om daarmede te be ginnen. Bovendien is een bedrag van f 15 geen vergoeding tegenover het vele werk dat bijv. zijn broeder er voor te ver richten heeft. Weth. J. de Heer meent uit deze laatste woorden te moeten afleiden dat de heer Brouwer er wel voor geweest zou zijn wanneer het bedrag 3 maal hooger was geweest, hetgeen de heer Brou wer ontkent. De voorzitter zegt dat het geen belooning is, doch een bewijs van waar deering. Volgt een verzoek van G. van Es c.s. om afschaffing van de personeele belas ting voor de biljarten. De voorzitter zegt, dat al was de raad er vóór, het voor dit jaar toch al te laat zou zijn. Dit zou voor 1 Januari be- hooren te geschieden. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken, want gaat men er op in dan komen er andere men schen om ontheffing van andere belas tingen. De heer B. Bikker vraagt hoe hoog de belasting is. De voorzitter antwoordt het met precies te kunnen zeggen, doch hij meent van pl.m. f8. De heer D. J. Brouwer vraagt of de belasting voor de caféhouders verle den jaar verhoogd iA De voorzitter zegt, dat het ver gunningsrecht voor café's van f 25 op f 40 is gebracht en het verlof dat voor heen vrij was f 25 kost. Op dit verzoek wordt met 4 tegen 3 stemmen afwijzend beschikt. (Voor de heeren A de "Wïth Cz., A. C. den Hartog en D. J. Brouwer) Korting Jaarwedde gsmssnts-vsld- wachter. B. en W. stellen voor, op de jaarwed de van de gem.-veldwachter tijdelijk 6 pCt. ^te korten, geheel in overeenstem ming met de tijdelijke korting van 5 pCt. voor burgemeester enz.. Dit voorstel wordt met algemeens stemmen aangeno- der bijz. lagere school om voorschot van 80 pCt. op de vergoeding voor 1933. De voorzitter zegt dat de vergoe ding verleden jaar f 582.45 heeft bedra gen.. Daarvan 80 pCt. naar boven afge rond is f 446, uit te betalen in 4 gelijke termijnen. De vergoeding wordt aldus voorgesteld. Daarna heeft plaats de benoeming van leden der schoolcommissie; in de vacatu- re-G. de With Hz., luidde de aanbeve ling: 1. Th. de Wildt, 2. W. de Jong. De voorzitter licht toe, dat in de vacature de With iemand zonder schoolgaande kinderen behoort te worden gekozen. De heer Th. de Wildt die tot dusver als ou der van schoolgaande kinderen In de commissie zitting had, heeft thans geen kinderen meer ter school en komt dus als zoodanig in aanmerking. Uitslag stem ming: Th. de Wildt 4, W. de Jong 2 en A. de With 1 stem. De voordracht in de vacature-Th. de Wildt luidt: 1. F. de Lange en 2. D. Bassa. Bij de eerste stem ming krijgt niemand de meerderheid. Bij de tweede stemming verkrijgen de heeren D. Bassa 4 stemmen, F. de Lange 2 en G. Spronk Jz. 1 stem, zoodat D. Bassa gekozen is. Keurloon vlseschksurlngsdlsnst Het vleeschkeuringsbedrijf stelt voor om de keurloonen die voor noodslach- ting thans hooger zijn dan voor gewone slachtingen gelijk te stellen, waarmede de raad accoord gaat. De loonen worden nu voor paard en koe f 5, voor varken f 2.50 kalf f 1.50, nuchter kalf, schaap en geit f 1.—. Het beetuur van de demonstratietuin te Vianen verzoekt, evenals het vorig jaar, ook voor dit jaar een subsidie te mogen ontvangen. Een verslag over 1932 wordt bij deze aanvrage overgelegd. De heer B. Bikker discussieert met _jn voorzitter over'tnut en goede opzet van het bedrijf, welke de heer Bik ker ontkent, terwijl de voorzitter ze ver dedigt. Weth. J. d e H e e r stelt voor om f 25 te geven. Dit voorstel wordtverworpen niet 4 tegen 3 stemmen. Voor de beide wethouders en de heer A. C. den Hartog. 'Volgt een wijziging der begrooting 1932 en 1933. De begrooting '33 wordt in ver band met het kortingswetje eenigszins gewijzigd en van de begrooting '32 wor den enkele posten aangevuld uit die van onvoorziene uitgaven. Een verzoek van het bestuur der pL afd. van den bijz. vrijw. landstorm, om een gelijke subsidie als het vorige jaar, wordt met 5 tegen 2 stemmen toegestaan. Tegen de leden A. de With Cz en A. G. den Hartog. Dan volgt nog een verzoek van den hr. A. Blijenberg om restitutie van pacht als huurder van de Schutterskade, welk weth. J. de Heer in den raad brengt. De heer A. C. d. Hartog stelt voor om 30 pCt. te geven, waarmede de raad accoord gaat. Rondvnyg. Weth. J. de Heer noemt een geval dat een nog niet schoolgaande jongen met een sigaret op een gezamenlijk te ge bruiken erf liep. Spr. vraagt of hier wat aan te doen is. De voorzitter vebzoekt opgave van de ouders en zal den gem.-veldwaohter opdracht geven erop toe te zien. De heer B. Bikker vraagt of het ge schil tusschen een steuntrekkende an den armmeester al opgelost is, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt Hierna sluiting. men. Dan rol»» i rannk tu hit baatuni Raadsvergadering van 22 Febr. 1933. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter burgemeester C. B. Wis boom. Na opening der vergadering leeat de secretaris de notulen, welke ongewijzigd worden goedgekeurd. De heer Van Steenis informeert of zijn beschouwingen over de begroo ting 1933 met deze begrooting zijn opge zonden naar Ged. Staten en of hierom trent reeds bericht ia ontvangen. De Voorzitter antwoordt op het laatste ontkennend. Dat men daaroj^lang moet wachten, gebeurt meer, want dezer dagen ontving spr. van dit college be richt op een schrijven, dat spr. reeds 1H jaar geleden ingezonden had. Onder de ingekomen stukken is een be richt van Ged Staten, dat de jaarwed de der hoogere gemeente-ambtenaren met hoogstens 5 pCt. moeten worden gekort. Voorts bericht van vaststelling der rijkauitkeering op f 3.02 per inwoner, ter wijl moet worden terugbetaald f 28-08 ais te veel genoten over 1932. Een verzoek om adhesie-betuiging van B. en W. van Kerkrade aan een door den raad dier gemeente gezonden adres aan den minister tot wijziging der lager onderwijswet ten aanzien van de vergoe ding voor onderhoud bij twee schoolge bouwen en drie. Al deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. Het bestuur van de A.-R. Kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje" vraagt slui ting deT café's op Zondag tijdens de kerk diensten en ook een half uur doorvoor en daarna De Voorzitter «telt voor, dit ver zoek in handen te stellen van B. en W-, die dan in een volgende vergadering met een prae-advies zullen komen. Aldus besloten. Verder ie ingekomen het verslag van

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 4