m Moderne Zeeroovers. Wat geeft de Radio? I Kerk en School. Gemengd Nieuws. Wetenschap en Techniek. Rechtszaken. Sportnieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOB ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoentioveneehe Courant WOENIDAB 12 APRIL 18M Donderdag It April. Hlhwtuiiv A.V.HO. 6—10 Gramofooa; 10—10,16 Morftówydiap 10.15-10.80 Gramoteoaj 10.80—11 Soliatanooacart; 11—11.80 Knipcuraua Kinder kleeding; 11.80—12 Solistanconoert; 122 Con cert; 22.80 Gramofoon; 2.468 Gra mofoon; 88.46 Naaicursus; 8.464 Gramofoon; 44.80 Mevr. Ant. r. Dijk; 4.305 Het Rotterd&msch Vocaal Kwartet; 66.80 Verhalen voor groo- tere kinderen; 5.306.30 Kovaca La- jos en zijn Orkest; 6.30—7 Sportpraat- je door H. Hollander; 7.30—$ Engel- sche les; 8-^8.05 Nieuwsberichten; 8.05 8.25 Het Omroeporkest; 8.258.45 Het Utreohtach Vrouwenkoor; 8.26 8.46 Het Omroeporkest; 8.46—0.15 Het Omroeporkest; 9.15—9.30 Het Agu- lar-Luit-Kwartet; 9.30—10 Orgelcon cert; 1010.80 Omroeporkest; 10.30 10.45 Het Aguilar-Luit-Kwartet; 10.45 11 Omroeporkest; 11—11.10 Nieuws berichten; 11.10—12 Gramofoon. Hulzai». K.R.O. 8—9.15 Concert; N.C.R.V. 1010.16 Gramofoon; 1010.15 Gra mofoon; 10.15—10.45 Morgendienst door Ds. P. van Vliet; 10.4511 Gra mofoon; K.R.O. 11—11.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig Halfuurtje' 12.15—2 Het K.R.O.-Orkest; N.C.R.V. 23 Cursus Fraaie Handwerken, 3 8.30 Vrouwenhalfuurtje; 46 Bijbel lezing; 55.45 Cello-recital; 6.456.15 Cursus Handenarbeid; 6.166.45 „On ze Nederlandsche Monumenten"; 6.45 7 Cursus Knippen en Stofversieren; 77.30 Verkiezingsrede; 7.458 De heer J. Schipper spreekt voor het Chr. Nat. Vakverbond; 89.30 Uitzending van het „Verband van Evangelisatie- Commissies in Nederland"; 9.809.45 Nieuwsberichten; 9.45—10.15 „Wat er op de wereld gebeurt", door Corn. A. Crayé; 10.1511 Treurmuziek; 11— 11.80 Gramofoon. Vrijdag 14 April. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A.R. A. lOilö Gramofoon; 11.10 Onze Keuken 11.40—Voordracht; A.V.R.O. 12—12.30 Gramofoon; 12.30—2 Orgelconcert; 2 2.80 Voordracht; 2.304 Klassiek Con cert; V.AiR.A. 4 uur Trio Favoriet; 4.50 Na Schooltijd; 5.30 Orgelspel; 6.10 Krontjong Orkest; 6.40 Ir. Th. A. Struik over: „De techniek en de tech niek vereering"; V.P.R.O. 7 uur Kerk dienst uit den N.P.B. te '-Gravenha- ge. Spreker: Prof. Dr. J. Lindeboom te Groningen; Daarna Gramofoon; V.A. R.A. 10 uur Piatrogibas-kwartet; 10.15 Cabaretliedjes; 10.25 Piatrogibas-kwar tet; 10.40 Cabaret-liedjes; 10.50 Piatro- gibas-kwartet; 1112 Gramofoon. Hulzsn. N.CJR.V. 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.159.30 Gramofoon; 1011 Lijdensdienst; 1112 Concert; 12.161 Gramofoon; 1—2 Orgelcon- oert; 2.303 Lezen van Chr. Lectuur; 83.30 Mej. T. Hagenbeek over: „Ver zorgen van de Paaachtafel en een min of meer uitgebreide thee"; 8.30Trio Van der Horst; 56.80 Rinke Tolman over: „Een wandeling in April" j 6.80 —6 C. A. Deul over: „Het fotografee ren van vogels en andere dieren"; 6 6.30 T. Borst over: „Tuinbouwsteun"; 6.30—7 Beantwoorden van vragen over diverse planten; 77.80 Gramofoon, 7.458 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 89 Orgelspel; 9 9.80 Ds. Th. C. Vriezen over .De plaat sen, waar eens Jezus leed"; 9.80 10.45 Concert; Pl.m. 10 uur Nieuwsbe richten; 10.45—11.30 Gewijde dagslui ting door Ds. K. H. Wallien. Rsadtvacaturs. NlAiw-Lskkerland. De voorzitter van het centraal stembureau heeft tot lid van den gemeenteraad, in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Stam Czn., benoemd verklaard den heer M. Molenaar. Zaterdagmorgen gleed de vrouw van den heer I. R., terwijl sij op de •toep aan hit werk was, uit, waardoor zij in de diepe sloot viel. Op haar hulp geroep snelde di heer J. v. d. W. toe, die haar wist te redden. Op Vrijdag 7 dezer hield de ver* eeniging E.H.B.O. te Kin der dijk-Alblas- serdam haar laatste repetitie in dit sei- zoent .Zulks ging gepaard mst wedstrij den met de vereenigingen uit de naburi ge gemeenten Oud-Alblas en Papen- dreoht. Mevrouw Voorsluijsden Engelsen behaalde een 2en prijs, mej. A. J. Smit een 4en prijs, en de heer P. Verzee een len prijs, allen te Kinderdijk. Dammen. Nlsuwland. Vorige week speelde N.D. V. van hier een vriendschappelijken wed strijd te Giessdh-Nieuwkerk. N.D.V. had als prijs een zilveren lauwerkrans be schikbaar gesteld, welke de club zelf nim mer zal behouden, doch die steeds weer uitgeloofd wordt. In een zeer ongelijken strijd wist N.D.V. met 288 te winnen. Dameskoor. Oudsrksrk a.d. IJsssl. Woensdagavond werd in de openbare school 1 in de Nesse de eerste uitvoering gegeven van het onlangs opgerichte dameskoor, waar aan medewerking verleenden de dames Ana Langschmidt (viool), Gré Bakker (piano) en de heer Mar. Egbers (bari ton). Achttien nummers werden door wel tweehonderd personen gevolgd en bij het einde van ieder nummer kregen de uit voerenden een luid applaus. Op verzoek werden enkele nummers herhaald. In de pauze werden alle aanwezigen onthaald op limonade en gebak, terwijl een tom bola zorgde voor een gezellig slot. De heer Visser, hoofd van genoemde school, bracht namens de aanwezigen dank aan het koor voor de keurig vertolkte num» mere en nadat aan de beide dames een bloemenhulde was aangeboden, hield het hoofd der school een pittige en pakken de rede, waarin hij de aanwezige dames aanmoedigde zich op te geven als lid van het koor. De voorzitter van „Zang en Vriendschap de heer P. van Reeuwijk, .™schte den bekwamen directeur, den heer Egberts, geluk met het behaalde suooee. „Joubert". Ouderkerk a.d. IJstel. De schietver eniging „Joubert", die den laatsten tijd een kwijnend bestaan leidde, heeft men weder nieuw leven ingeblazen. Er traden meer dan 30 nieuwe leden toe en men kreeg de beschikking over een mooi ter rein met gebouw voor schietoefeningen, die dan ook spoedig weer zullen aanvan gen. „Oefening en Stichting". Ouderkerk a.d. iJssel. Het bestuur van de chr. gem. zangvereeniging „Oefe ning en Stichting", dat het laatste jaar verschillende wijzigingen onderging, is thans als volgt samengesteld: S. Op- schoor, voorzitter; mpj. J. Burger, secre taresse; mej. R. Suiker, penningmeeste- resse; Adr. Vehneer, alg. adjunct; A. van Soest, bibliothecaris; G. de Jong en C. Hoogendijk, leden. Ottoland. Toen de veehouder De H. zijn buurman hielp om het vee van stal naar de weide te brengen, werd een pink zoo dartel, dat het dier De H. in een sloot trok en daar zelf ook in terecht kwam. Het liep met een nat pak af, Op 1 April werd op de openbare schopl slecht* één leerlinge toegelaten, terwijl 4 kinderen op dien datum de school hebben verlaten. De keuring van trekhonden, tuigen en karren zal hier plaats hebben op Vrij dag 21 April, v.m. 10 uur, bij het Raad huis... B. en W. hebben aan de vereeni- ging tot verspreiding van de Heilige Schrift vergunning verleend om hier een collecte te houden. VsrkiizingszamankomsL Polsbroek sn Vllzt. Vrijdagavond werd vanwege de beide plaatselijke A.R. Kies- vereenigingen een verkiezingssamenkomst gehouden in de Chr. School. De verga dering was matig bezocht. De voorzitter der kiesvereeniging te Polsbroek, de heer A. Bergsma, opende dit samenzijn met het gemeenschappelijk zingen van ps. 68:10, het lezen van psalm 1 en 2 en gaat voor in gebed. In zijn ope ningswoord teekent hij de ruime keuze voor de kiezers door het indienen van 53 candidatenlijsten en raadde den aanwe zigen aan, in '1933 te stemmen op lijst 33. Na in korte trekken de noodzakelijkheid te hebben aangetoond om ook de staat kunde onzer dagen te doordringen van de Christelijke levens- en wereldbeschouwing en 'n dam op te werpen tegen de dreigen de revolutionare invloeden, riep hij den aanwezigen het welkom toe, inzonder heid den burgemeester, Jhr. van der Goes sn zijn echtgenoote en den spreker den oud-leeraar der gemeente, ds. W. Rijnsburger, die daarop een lezing hield over het onderwerp: „Tegen de revolu tie, het Evangelie". In een gloedvolle rede teekende spr. den ernst van den tijd, noemde enkele oorzaken van den omwentelingsgeest, die onze dagen kenmerkt en die zich uit in de geestelijke verwording, die we aanschou wen, en in een streven, dat zich uitslui tend richt op het stoffelijke. Het eigen belang, dat z.i. verscheidene politie ke partijen drijft, onderwierp de spr. aan scherpe critiek, en hij riep tot eendrach tig strijden onder het vaandel der a.r. partij, daar de pijnlijke verdeeldheid der prot. christenheid de macht harer tegen standers vergroot. Met de voorlezing van enkele zinsneden uit het verkiezings manifest en de opwekking om de begin selen van het evangelie te belijden en te beleven, besloot spr. zijn rede. Daarop werd gezongen het 6e oouplet van het Wilhelmus. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd geen gebruik gemaakt. Ds. van der Hee sprak een kort slot woord, sn eindigde met dankzegging. Nadat nog gezongen was ps. 79: 4 sn 7 •loot ds voorzitter ds vergadering. RaauwIJk. Het bestuur tan de begra- fenlevereeniging „Rehoboth" zal aan de leden vooratellen dit jaar wederom hal ve oontributie te heffen. Reddend zwemmen. Reeuwijk. Voor den cursus reddend zwemmen welke dezen zomer door de reddingsbrigade in de zweminrichting (Elfhoeven" zal worden gegeven, heb ben zich tot heden 7 dames en 10 her ren aangemeld. De cursus wordt geheel voor rekening van de afdeeling geno men. Reeuwijk. De heer J&c. Esveld, melk handelaar is failliet verklaard. Curator is mr. S. M. Smit te Gouda. Jonge Boeren. IJsselstein. In bet hotel „Het Wapen van IJsselstein" werd een nieuwe ver- eeniging opgericht van jonge boeren. Hiertoe waren aanwezig een 16-tal jonge boeren en de heer Lamonó te Benschop, die vooraf betoogde dat het bestaan van zulk een vereeniging noodzakelijk is. Meer kennis, betoogde spr., moet den jongen boer bijgebracht worden i.x. de veevoeding, bemesting en ontwatering en meer zaken, het veehouderabedrijf raken de. Hierna werd tot oprichting overge gaan en een bestuur gekozen, n.l. M. G. van Bruchem, voorzitter; J. van der Eijk, secr.; F. J. de Jong, penningm., J. Bar- neveld, C. Oskam, L. Blom en T. de Bruin. De heer L&moré werd benoemd tot adviseur. B. en W. hebben aan den heer J. Kok vergunning verleend tot het oprich ten van een meubelfabriek aan de Hoo- gebiezen. De Chr. Historische Unie, afd. IJs selstein, hield in hst gebouw „Usaï" aan ds Hofitraat aan openbare vergadering, waarin als sprake optrad ds beer G. Var- hoef, landbouwer te Ermelo, met hst on- dewerp: „De Crisis an Wij". Nadat de voorzitter, de heer F. J. de Gooijer, de vergadering op de gebrulks- lijka wijss had gsopsnd, gaf hij hst woord aan dsn sprtksr, dis in sssr korts, maar duidelijks rsdt zijn onderwerp uiteen zette. Een paar personen stelden den spreker vragen, die deze beantwoordde. Daarna heeft de spreker met dankgebed gesloten. De vergadering werd door een 60-tal personen bezocht DIEFSTAL IJsselstsin. Tegen een minderjarige inwoner heeft de politie proces-verbaal opgemaakt terzake diefstal. Dammen. Bergambacht. De damclub „Dammen is Denken" speelde hier een vriendschap pelijken wedstrijd tegen de damclub uit Benschop. D.I.D. won met 97. Voor den nieuwen cursus aan de bijz. school zijn 25 leerlingen toegelaten, terwijl 23 na volbrachten leertijd, de school hebben verlaten. Bij de keuring van dienstplichtigen van de militie, lichting 1934, werden van de 16 jongelingen slechts 4 goedgekeurd en 12 voor goed dngeschikt bevonden. De sterfte onder de koeien blijft hier aanhouden. De Torige week stierven weder koeien bij de veehouders Wed. A Molenaar, A. J. de Jong, en J G. de Mik. De cadavers zijn onder toezicht ver nietigd en begraven. Gevonden: een vulpenhouder, tan wollen handschoen en een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij den ge meente-veldwachter. Aftrsdind kantonrechter. Gouda. Op 1 Juni legt de kantonrech ter mr. K. N. Hengeveld zijn ambt bij de Rechterlijke Macht neer, in verband met de bepaling, dat ds voor hst lsvsn be noemde ambtenaren van de Rechterlijke Macht, die den 70-jarigen leeftijd be reikt hebben, moeten uittreden. Mr. Hengeveld is bijna 74 jaar. Goudriaan. Twee ingeschrevenen der lichting 1934 zijn bij uitspraak van den keuringsraad geschikt bevonden en één werd voorgoed ongeschikt verklaard. B. en W. hebben aan de vereeniging tot verspreiding der Heilige Schrift toe stemming verleend tot het houden van een collecte. Dertig personen 'hebben een machti ging aangevraagd tot het voorhanden hebben van een vuurwapen en slechts één heeft een vuurwapen ingeleverd. Landbouw Omderlings. Reeuwijk. De plaatselijke ongevallen verzekeringscommissie uit de Landbouw- Onderlinge heeft haar voorjaarsvergade ring gehouden. De agenda der algemeene vergadering werd behandeld. Als afge vaardigden werden aangewezen de hoe ren J. D. Buitenhuis en J. Ruitenburg. Uit het jaarverslag bleek, dat de land- bouw-Onderlinge met veel suoces werkt. Het ledental ging niet terug. Als be stuursleden werden herkozen ds hee ren Van de Ban en Bunnik. Ouderavond. Wsddlnxvssn. In het gymnastieklokaal van de 0. L. School werd een Ouder avond van die school gehouden. Ds heer Meiburg, hoofd der school, opende deze bijeenkomst met een inleidend woord. Hierna gaven de leerlingen van de hoog ste klassen eenige zangnummers, gedich ten en een tooneelstukje weer, welke bp het talrijke publiek zeer in den smaak vielen. Deze avond werd opgeluisterd door piano- en vioolmuziek door de hee- ren Kwaak en Kok. In de pauze hebben vele ouden het werk van hun kinderen bezichtigd, waarna de prijsuitreiking plaats had. De heer Kok hield verder een causerie over tandhygiène, toege licht met lichtbeelden. Een lezing van den heer Van Gent over Willem van Oranje kon wegenz het vergevorderde uur niet doorgaan. Zuster G. van der Loo heeft te Den Haag met gunstig gevolg examen afge legd voor het diploma kraamverpleegster. De landelijke rijvereenlglng „De Qouweruiters" heeft tot lnstruoteur be noemd den heer G. J. Blom te Bodegra ven. Voorheen was dese als waohtmses- tsr-instruotsur aan ds rijschool ts Amsrs- foort wsrkiaam. Arm gsbroksn. Wijngaarden. Maandagmiddag wartn enkele kinderen aan het slootjespringen, waarbij het dochtertje van den veekoop man T. S. te water raakte en bij den val haar arm brak. Dr. Ingelae heeft deze gezet Zevenhulzin. De burgemeester heeft den gemeenteraad opgeroepen voor een vergadering op Donderdag 18 April, v.m. 10 uur. Zlsksnhulsvsrplsglng. Zevenhulzen. Maandag hield de ver eeniging ziekenhuisverpleging een alge- EEN VERGISSING. Het Amenlaaneohe etoamaohip „President Madieon", lag in de haren ran Seattle, toen iemand Mi rergissing een buitenboordskraan opende, soodat het water met kracht naar binnen stroomde en het schip omsloeg. Twee matronen kwamen daarbij om. meene vergadering in hotel Voe. Er wa ren 49 leden aanwezig. Na opening door den voorzitter, den heer J. van Dorp, werden de notulen gelezen en goedge keurd. De rekening 1932 was nagezien door de heeren G. Meijer en J. P. A. van Reeuwijk; de eerste adviseerde de reke ning gosd te keuren, wat geschiedde. Uit de rekening bleek, dat de ontvangsten waren geweest f 2818j08M, en de uitga ven f 3905,28, alzoo een nadeelig saldo van f 1087,19 H. Er bleek nog in kas te zijn f 1269,08 (per 1 Januari 1933). Ala bestuursleden werden de heeren H. A. Verhoeff en H. Hartman herkozen en wegens het bedanken van den heer S. van Gangelen werd na herstemming tus- schen de heeren G. Meijer en P. Schel lingerhout, eerstgenoemde gekozen met 26 stemmen, terwijl de heer Schellinger hout 20 stemmen verkreeg. De heeren D. van Voorst en J. de Koster werden aan gewezen tot het nazien der rekening 1933. Daarop werd de rondvraag gehouden, waarvan nogal gebruik werd gemaakt Hierbij bleek, dat, ondanks de verhoo ging der contributie maar zeer weinig leden hadden bedankt. Zaterdag zal de zangvereeniging »Ons Genoegen" een concert geven in de openbare school No. 2 aan de Rotte. Er zal geen entree worden geheven. OPLEVING DER KERK. De Duitsche kerkelijke bladen melden, dat in alle Duitsche landen een opmer kelijke terugkeer tot de kerk thans waar te nemen valt. De stroom ook onder de arbeiders is thans: naar de kerk toe. De druk van de propaganda tot uittreding uit de kerk en de pressie in menig op zicht daartoe uitgeoefend, is geweken en menigeen schijnt dit als een bevrijding te gevoelen. Natuurlijk werkt ook bij velen mede, dat thans terugkeer tot de kerk voordeelig is. Het zijn niet alle zuivere motieven, die tot terugkeer nopen. Maar in elk geval is zeker, dat de positie der kerk in het volksleven thans in Duitach- land van dag tot dag beter wordt en de kerk zich voor een geweldig groot ar beidsveld en een ontzaglijk groote taak van heropbouw geplaatst ziet. KERK EN VREDE. De vereeniging „Kerk en Vrede", voor zitter prof. dr. G. J. Heering, doet in haar orgaan, overtuigd, dat de oorlog, vooral in zijn tegenwoordige monsterach tige gedaante, door alle menschen en in het bijzonder door alle Christenen ale een goddeloos bedrijf moet worden ver oordeeld," een beroep op het gewetsn al ler Christenen, om bij de komende Ka merverkiezing „in geen geval" te stem men op hen, „die op den ouden weg van oorlogstoerusting voortgaande, in de Ka mer zullen stemmen vóór de oorlogsbe- grooting, dus voor de mogelijkheid, dat ons volk straks metterdaad deelneemt aan het elk Christelijk beginsel vertredend oorlogsbedrijf." HET ENGELSCHE COMMUNISME. De Engelsche internationale en prole tarische vrijdenkers (communisten) ont plooien in de laatste maanden een groei ende activiteit. Hun programma is ove rigens voor de Christenheid schrikwek kend genoeg.. Het stelt de volgende pro- grameischen: Het bestrijden van iedere godsdienstige gezindte of kerkgenootschap en lederen vorm van godsdienstige gedachte, waar door direct of indirect de bourgoisie wordt gesteund en de bevrijding der ar beidersklasse wordt bemoeilijkt; het bestrijden van de liefdadigheid in al haar vormen, tevens het proletariaat ervan overtuigend, dat dit alles een ver nedering voor de arbeidersklasse betee- kent; het bestrijden «ran de imperialistische werkzaamheid der Christelijke missie- en zendingsgenootschappen, onder de niet- Christelijke volken; het plegen van verzet tegen iedere po- ging om het socialisme te verchristelij ken of te vervalschen; het bevorderen van de bestudeering van het historisch materialisme, waaraan de namen van Marx en Lenin onafschei delijk verbonden zijn; het steunen van alle maatregelen, die door Sovjet-Rusland worden genomen tegen kerk en godsdienst, het propagee- ren van scheiding van kerk en staat en van het godsdienstloos onderwijs. Het orgaan van deze Engelsche god- loozen, „De Vrije Gedachte", wordt ruim verspreid. Het zal velen interesseeren te vernemen dat de beroemde G. B. Shaw ook onder de medewerkers genoemd wordt. GEEN COLLECTEEREN ONDER DEN DIENST. Ds. C. Lindeboom, Geref. predikant Amsterdam, voert in Noord-Holl. Kerk blad nog eens het pleit voor het afschaf fen van het collecteeren onder den dienst. „Hoe vaak," aldus dr. Lindeboom, „ge beurt het, dat na het beëindigen van het gezang het collecteeren nog eenigen tijd voortduurt. Dit is voor de stichting niet bevorderlijk. De bediening des Woords ,e.scht een rustige sfeer. En die komt er piet, zoolang zich nog collecteeijende broeders voortbewegen door de paden en een deel der gemeente nog zit te wachten op den buidel, waarin het zijn gaven mag werpen. Wat overal kan, is, dat al een eenigszins lang voorspel voorafgaat b aan den zang. Dan is er kans, dat de collecteerende broeders met hun arbeid gereed zijn vóór het zingen geëindigd is." VERVOLGINGEN. Over de zorgen, die de Joden in 9 Duitschland hebben, staat de wereldpers zeer vol. En verontwaardigde protesten uit alle landen zijn er zeer vele. De Schweizer Reformierte Zetting maakt naar aanleiding daarvan de opmer king, hoe opvallend stil, vergeleken met deze drukke agitatie rondom de Duitsche Jodenquastie, de vervolging der Christenen in Rusland in de wereldpers wordt opgenomen. Daar zijn, hoe men ook over den aarden den omvang der Jo- i g£w 9b denkwellingen in Duitschland moge den ken, de vervolgingen in elk geval onein dig veel zwaarder en doojelijker. Dui zenden verhongeren en verkommeren in Siberië, andere duizenden en tienduizen den gaan in den afschuwelijksten dwang- arbeid te gronde. Hoe komt het, dat de wereldpers dit zoo gelijkmoedig opneemt? Waarom gaat er, sinds jaren geleden, de eerste lijdensberichten kwamen, geen zoodanige storm van verontwaardiging door de wereld, dat het Russische rijk 8 tenslotte er voor zwichten moet? Waarom worden die zware, onophoudelijke, een heele bevolking uitmoordende vervolgin- 23. H»t gohlp „De Meteoor" wae nu, niet. vermoedend, tot dicht bij het whip in Rofer gmaderd en niet voordat het te Int *m, bleette di kapitein hit ge vaar. 24. „De Vulkaan" bink len roorer- •chip te-rijn, Terwijl het kanon iteidi op bit inden whip gericht wee, roeiden de kapitein en een paar leden ven de be manning naar „De Meteoor" toe en gin gen aan boord. Zooala ae verwachtten, vonden m kistjes goud, tweede blad NIEUWSBLAD VOOR EU ID-HOLLAND EN UTRECHT, geheotibovenfelie Courant WOENIDAB 12 APRIL IBM na ternauwernood in de pen beeprokan w vindt men lijdeniberiobten over de Rue- aleohe Ohrietenheid ternauwernood en ilechte op aeer apaaname wiiae in de mote wtreidper» behandeld, ter- ïelider tijd dat de Dniteehe anti-Jodoa- aotle, ook al neemt men de ergete berich ten daarover ale waarheid aan, toch in geen geval den omvang haalt van Mn duinndete procent der Rueeiache vervol ging van de Chrietenen? Hoe komt dat allea, vraagt het blad. En velen vragen het mede. Is het omdat de wereld slechte vatbaar ia voor sensatie en alleen aan de eerste noodberichten aandacht echenit om daarna, ale de eeneatie eraf ia, de zaak haaetig te vergeten? Zullen de Jo den in Duitschland nog haastiger verge ten zijn dan de Russische Christenen? En behoeft geen Duitsche regeering, nocji de Russische, noch de Duitsche, noch welke regeering ook, eenigerlei moderne verontwaardiging serieus op te vatten? Duldt de wereld de Russische vervolgin gen der Christenheid, dan mist ze het recht over de actie in Duitachland rich verontwaardigd te toonen. AUTO RIJDT EEN HUIS BINNEN. Ontzettends verwoesting tan- gericht. Een auto van den heer v. G. uit Waal wijk reed in de bocht van den rijks straatweg onder Lage Zwaluwe, tegen het hui* van den heer J. Kautere. De wagen drong door den muur het huie binnenen kantelde in de woonkamer om. De bestuurder brak zijn pols, ter wijl de twee andere inzittenden door glasscherven in het gericht werden ge wond. In de woonkamer werd een ont zettende verwoesting aangericht. De be woners bleven ongedeerd GEEN NEDERLANDSCHE ARBEI DERS TE AKEN? In den gemeenteraad van Vaals heeft de heer Eich de mededeeling gedaan, dat de nationaal-aociaüstische bedrijfs cellen in Aken Maandag het besluit ge nomen hebben, dat geen Nederlander meer mag werken in de Akener fabrie ken. Daar dit besluit voor Vaals ernsti ge gevolgen zal hebben, werd er in den raad op aangedrongen, dat B. sa W. zich direct in verbinding zouden stellen met de Nederlandsche regeering sa met den regeeringspreeident in Aken. De persleiding der nat. soc. partij te Aken verklaart echter, dat de geruchten onjuist zijn. WERELDSNELHEIDSRECORD. Opgsvosrd tol 682 K.M. Maandag heeft de Italiaanache vlie ger-officier Agello met een speciaal daarvoor geconstrueerd watervliegtuig een gemiddelde uur-snelheid van 682 K.M. 403 M. bereikt, waarmede hij het wereld-snelheidsrecord heeft verbeterd, H-t od naam stond van den Bntachen piloot Stainroth, die 29 Sept. 1931 een uursnelheid van 655 K.M. bereikte. De recordvlucht had plaata in de Zuidpunt van het Garda^meer, op een driehoek-parcours. Agello vloog vijfmaal het 8 K.M. traject en bereikte de vierde maal zelfs een snelheid van 692| K.M. DE ONDERGANG VAN DE „EVERMORE". Kapitein van da „Dempo" vartalt Omtrent het vergaan van het Eatland- sche vrachtschip „Evermore" waarvan zooale gemeld het Nederlandsche mo torechip „Dempo" de 27 opvarenden heeft gered, vertelt de kapitein van de JMmpo" o.m. het volgende: goodie de S. O. S.-eignalen een de „Evermore werden opgevangen, tracht- ten wij te weten te komen of geneeskun dige hulp noodig wee, doch wij kregen geen antwoord. Wij keerden terug en toen wij. na een 25 mijl te hebben ge varen, de plek bereikten, die M het ra- dioberloht waa opgegeven, bevond itch daar reeda een Portugeeeoh echlp en enkele minuten later verschenen nog 2 andere eohepsn ter plaatea Onie voet lichten aetten hel tot ondergang ge doemde eohtp in een fel licht. De eee wee volkomen kalm en wil regen de be manning van het Eetlendeche «chip in de reddingbooten ronddobberen. Wij streken twee onrnr eigen reddingboot™ «n in Mn ervan ging onie eoheepadok- ter mede. Er bleek echter geen hulp noodig. De bemanning ward aan boord gatomen en toen wae het eind ren de zinkende boot nabij. Da gezagvoerder ven de vrachtboot vroeg one nog. met weg te varen, zoodat hij bij den onder- gang van «ijn eohip aanwezig kon zijn. Dit werd natuurlijk toegestaan en zoo zagen wij do boot langzaam verdwijnen- In het licht van onze zoeklichten stei gerde do voorsteven in de lucht, de dek sels van de voorete luiken vlogen in de lucht, masten stortten om en toon waa het gebeurd...." De kapitein van de „Evermore ver-, klaarde, dat de vrouwelijke leden der bemanning een bewonderenswaardige kalmte bewaarden. AANVAL op SOMALILANO. Enkele opstandige Abeesynische stam men hebben en militaire expeditie on dernomen naar de betwiste den van Gobae en Assal tusschen Fransch Somaliland en Abeesyn». Ten gevolge van de droogte en den dorst, dia hun gelederen dunde, waren zij echter genoodzaakt terug te trekken. Hel Fransche ministens van Marine heeft een transportvliegtuig ter beschikking geateld van don gouverneur van Soma liland om in samenwerking met de troe pen op het land het grenagebied te be- In een gevecht in het gebied van Ou- gaden, dat onder Italiaanache invloed etaat, zouden bij de Abeeeymkr» 300 dooden zijn gevallen en 75 bij de 80- mili'l. EEN OPZIENBAREND PROCES. Oud-praailap beklaagde De justitie te Parijs heeft een instruc tie geopend tegen 7. Franeeia-Marsal, oud-minieter-preeident van Frankrijk en eud-minister van finanelin, zulke naar aanleiding van ingekomen klach ten, Frangois-Marsal had indertijd met enkele andere administrateurs der Banque de l'Afrique Occidentale een syndicaat gevormd dat beurszaken in aandeelen Socitété Commerciale de l'Ouest African ten doel had. Hem worden thans verschillende frau duleuze handelingen, gepleegd in zijn functie als leider van het syndicaat, ten laste gelegd, en met name het feit, dat de door het syndicaat geleden verliezen op de aandeelen Cocitété Commerciale de l'Ouest African zijn afgewenteld op deze maatschappij, terwijl vroeger be haalde winsten door de deelnemers zou den zijn opgenomen. Het gaat hier naar men zegt om een bedrag van 85 millioen francs. Fran?oi8-Marsal heeft den gewezen president der fransche republiek Alex andre Milleranid tot zijn verdediger ge kozen. TWEE VLIEGONGELUKKEN. Acht slachtoffer*. Een sportvliiegtuig met vier inzitten den dat Maandagmiddag van het vlieg veld Orly ten Zuiden van Parijs naar Biarritz vertrok en op 'n afstand van 3 K M. van Bortedaux in brand geraakt en neergestort De piloot kon zich zoo- dra hij de vlammen onder zijn zitplaat* bemerkte/ met behulp van een val scherm redden en kwam behouden op den grond. De drie overige inzittenden verbrandden en onder de resten van het vernielde toestel vond men later hun ge heel verkoolde lijken. Boven den Etang de Berre (nabij Marseille) het centrum der maritieme luchtvaart, he^ft een vliegongeluk den dood van vijf personen veroorzaakt. DERTIG DOODEN BIJ TREINRAMP. Ongeveer 100 gewonden. Nabij Tunja in Columbia heeft een ernstige treinontsporing plaata gehad, waarbij dertig personen gedood en on geveer 100 gewond werden. Tol dusver zijn 18 tijkegi geborgen. Bij de ontsporing schoven de locomotief en 4 derde klasse rijtuigen in elkaar. De meeste slachtoffers zijn boeren, die met een gezelschap van ongeveer 600 man op de terugreis waren van een vacan- tie-uitstapje naar Bogota, de hoofdstad van Columbia. Men veronderstelt, dat de hevige regens van den laatsten tijd de spoorbaan ondermijnd hebben. SCHEEPSRAMP BIJ IJSLAND. Uit Reykjavik wordt gemeld, dat Maandagnacht een schip met een beman ning van 37 koppen aan boord, aan den grond is geloopen en gezonken. Dertien opvarenden kwamen hierbij om het le ven. ONTSTELLENDE VONDST. In den winkel van de firma Henne- piAnn te Bandjermaain moest een be diende in de ijzerwaren afdeeling zijn Hij trok een lade open maar sloot die weer bliksemsnel, want de man zag er een groote slang in liggenl Er werden eenige Dajakkers bij gehaald, die de kunst van slangen vangen verstonden en met hun drieën slaagden zij erin do slang levend te vangen, enkel met de handen. Het bleek een groote python te zijn, het dier mat vijf meterI Hoe het beest in den winkel verzeild is geraakt, is niet te verklaren. DE MOORDENAARS VAN ERZ- BERGER. Amnestie veriaand. Ingevolge een beschikking van de rechtbank te Offenbach (Baden) zullen tot hen, die van de onlangs uitgevaar digde amneetieverordening ta Duitach land zullen profiteeren, ook ae moorde naars behooren van den bekenden Rijks dagafgevaardigde Eïiberger, die bijna twaalf jaar geleden door niat minder dan twaalf kogels werd doorboord. Op dsn 27en Auguatua 1921 werd de opzien barende moord ts Grieabaoh bij Offen bach gepleegd, terwijl Erzberger zich mst zijn gezin op eon vaoantiereis bevond. De rijksdagafgevaardigde Diet», die hem vergezelde, werd eveneen» door verschei den kogels getroffen, maar niet levens gevaarlijk. De moordenaars bleken twee jongelie den. een zakenman, Heinrich Schuls, en een student in de rechten, Tillissen, te zijn. Beiden waren echter naar Boeda pest gevlucht, waar zij sindsdien hebben ^Thana kunnen rij weer Vrij den Duit- aohen bodem betreden. NEDERLANDSCHE TENTOON- STELLINGSTREIN. Een rollende Jaarbeurs. Onderhandelingen, geroerd tueachen de Nederlandache Spoorwegen, de direc tie der Europeeeohe trotoonstellinptrei- nen en een Nederlandsche groep, hebben er toe geleid, dat in ons land een Ne derlandsche tentóonstellingstrein ral loo- pen. Deze zal bestaan uit 17 wagona, waarvan 16 ealonwagena geheel als ex positieruimte worden ingericht De leng te ran dezen trein zal circa 400 meier bedragen. Vooral, nu vele bedrijven door export-belemmeringen zich meer op ae binnenlandsche markt moeten toeleggen, kan deze „rollende jaarbeurs", welke op grooMohe wij» wordt opgezet, een mid del zijn om het oonteot tueeehen den hen del es hel puhhek te bewerkstellen. Ds tantoanstsBineatraiB wordt toot hst publish opangsatsld 15 Msi ts Utrseht «n maakt van daaruit «m tocht van dris maandan door ona land. In hst buitenland aijn ds baraikts rs- suhatan van dian aard, dat in België dit jaar reeds de dsrds tentoonstsQingstrsim wordt georganiseerd. Tientallen exposan ten, die aan den Belgischen tentoonstel- lingstrein deelnemen, zonden reeds aan vragen voor den Nederlandschen trein; Nederlandaoh fabrikaat heeft echter voor keursrecht. EEN TREIN OVER DEN OCEAAN. Een complete sneltrein, bestaande uit een locomotief, een kolenwagen en acht wagons, zullen dezeT dagen over den Oceaan trekken. Het betreft hier de snel trein „Royal Soott", die den dienst tus schen Londen en Edinburgh onderhoudt en tot de snelste en meest elegante ter wereld behoort. Hij is op het atoomschip „Beaverdale" geladen met bestemming naar Canada. Daar zal de trein een propagandatocht ondernemen van ongeveer 8000 K.M om dan van Juni tot September geexposeerd te worden op de wereldtentoonstelling te Chicago. De vaste machinisten, stokers «a conducteurs gaan mee. De locomotief van de „Royal Soott' moe»t gedemonteerd en in drie gedeelten door kranen aan boord van het schip ge laden worden. De rijtuigen konden door een reuzenkraan op het dek van de vrachtboot geplaatst worden. De wagon» zijn met een dikke waslaag overtrokken, ten einde het lakwerk tegen weersinvloe den te beschermen, overigen* eohter blij ven de rijtuigen onverpakt op het dak. EEN EILAND ONTDEKT. De Russische ijsbreker „Krassin" heeft een onbekend eiland ontdekt op 76 gra den 10 min. N.B. en 59 graden 65 mdn. O.L VERPLICHTE AANSLUITING BIJ WATERLEIDING. De Hooge Raad heeft het ceesatiebe- roep verworpen van een inwoner van Raamsdonk, die door de Bredasohe rechtbank in appèl was veroordeeld tot een geldboete wegens het niet doen aan sluiten van zijn woning aan de water- leidig. Verdachte meende daartoe door 'n particuliere maatschappij niet verplicht te kunnen worden en «prak van een „ge dwongen winkelnering", die in het leven zou zijn geroepen. De Hooge Raad ver klaarde de betreffende verordening niet in strijd met de wet en weee de grieven van den veroordeelde af. INBRAAK. Voor de Dordteohe Arrondissements rechtbank verschenen de 23-jarige H. den B. en de 33-jarige J. van W., beiden wo nende te Papendreoht. Zij zouden daar in Hfn nacht van 14 op 16 Februari zijn binnengedrongen in de woning van mej Vink wakker was geworden, waren mej. Vak wakker was geworden, waren zij gestoord in hun opzet. De juffrouw had op 13 Februari 's morgens reeds bemerkt, dat er een knip van de deur gebroken was Dit werd her steld en den löen, nadat zij 's nachts eenig geluid gehoord had, was de knip weer van de deur. Er bleek niets gesto len te zijn Een opperwachtmeester had verdach ten aangehouden, die dadelijk bekend hadden. Ze waren door een slagval in de aohuur naar binnen gekomen. Het plan was van Van W. uitgegaan. De officier vroeg voor H. den B. 8 maanden gevan genisstraf, waarvan 5 maanden voor waardelijk, en voor G. van W. 6 maan den gevangeisstraf, waarvan 4 m. voor waardelijk, beide met aftrek der voorloo- pige hechtenis en met bijzondere voor waarden De raadsman, Mr. L. Salomon- sen vroeg voor Van W. een voorwaarde lijke ztraf. Uitspraak 21 April. MISHANDELING. Voor de Dordtsche Arrondissements rechtbank had de loewerkman H. N. te Gorinohem rich te verantwoorden voor 't feit, dat hij aldaar op 7 Maart J. F. Ak kerman in het gerioht had geslagen Ak kerman verklaarde, dat hij meermalen last van H. N. had gehad. Verdachte, een goede bekende der jus titie werd overeenkomstig den eiach, veroordeeld tot f 10 boete suhe. 5 dagen hechtenis. BEKENTENIS NA HET VONNIS. Da moord ta Hoer*broek. Maandag heeft de Maastriohtsohe Rechtbank uitspraak gedaan in de zaak tegen J. J. Schlimans, 26 js«. bescha digd ran doodslag op mej. A. M. w. Croutzer op 13 Januari ts HoensbroeL In ds terechtzitting op 27 Maart zon uit het getuigenverhoor gebleken zijn, dat verdaohte na een twist met een medemin naar, dezen met een mes te lijf had willen gaan en toen deze gevlucht was en de vrouw tusechenbeide wae gekomen, zich tegen de laatste had gekeerd en haar een aantal messteken toegebracht, waaraan zij kort daarna overieden ia. De Rechtbank, uitspraak doende, ver oordeelde hem tot acht jaar gevangenis straf De officier van justitie had tien jaar goëischt. Toen de president der rechtbank hem mededeelde, dat hij nog in de gelegenheid was om binnen den gebruikelijken tijd in hooger beroep te gaan, en bij verdach te'» ietwat talmen, hem zeide, dat hu heen kon gaan, sprak verdachte onder doodsohe stilte: Ik gevoel mij volgens mijn geiweten rerplioht mede te deelen, dat het geen poging tot doodslag is geweest, maar een moord met voorbedachten rade. Ik heb hst Toonwnen „bid, dis vrouw ts ver- moordea, Ton ik la dra bsfiaas dm meed niet had oei ua dit voornamen uit voering ts geven, hen lk tan hst drinken gegaan sa befc toen mij. plan kunnen uitvoeren. Verdacht, vmi wsggdsld. Armnaratel. De uitslagen van ile giste ren gespeelde wedatrijdon zijn: „Gouda VII"„A.V V. III" 10-1; „Krimpen III"A V.V. II" 8—2. Ameide. Zondagmiddag om 1 uur speelde Ameide II tegen U.F.G. II, wel ken wedstrijd U F-C. II won met 111- De leiding, welke in handen was van den heer iP Smi/da, /uit Vianen, was zeer slap Om 3 uur kwam Ameide I in het veld met twee invallers, tegen U.F.G. I Ook Ameide I kon het niet bolwerken en verloor fcnet 7—2. Scheidsrechter Van Amerongen leide naar ieders genoegen Krimpan a.d. Lak. Gisteren speelde h er Dilettant I een wedstrijd tegen de Zwervers van Capelle a.d. IJssel. De uit slag was 44. Dilettant III speelde tegen Ammerstol II. De plaatsgenooten wonnen den strijd met 82. Lekkerkark. De uitslag van den alhier gespeeld en voetbalwedstrijd LFC. II Stolwijk I is 3—0 voor Lekkerkerk Moercapelle. Zondag speelde Moerca- pelle I tegen Gouda 3. De uitslag was 3—2 in het voordeel van Moercapelle. FRANSCHE ZEGE OP DEN ZE8- DAAGSCHE. PIJnanburg—Walt twaeda. De Zesdaagsche te Parijs is Maan dagavond geëindigd met een overwin ning van het Fransche koppel Broccar- do—Guimbretière. Met een grooten pun- tenvoorsprong, doch één ronde achter stand volgden als tweeden de Neder landers PijnenburgWals. De voornaamste uitslagen waren: 1. BroccardoGuimbretière 152 pun ten. Op 1 ronde: 2. Pijnenburg—Wals 385 punten, 3. WambstLeducq 130 p. Op 2 ronden: 4. Guerra—Linari 291 punten, 5. Ignatr—Fabre 128 punten. Op 3 ronden: 6. TietzBulla 164 p. Op 4 ronden: 7. Char lier—Deneef 179 punten. BERGAMBACHT. Van 31 Maart—7 April. Geboren: Jasper Gerrit, z. van J. G. den Ouden en M. de Ridder. Ondertrouwd: G. Broere, 30 j., en E. Doelen, 90 j. Overleden: H. Nooriander, 61 j., echt genoot van K. C. Berkouwer. BOSKOOP. April. Geboren: Jan Marius, van W. D. van Es en E. van Dam. Anna, d. van G. H. v. d. Erf en A. Wlubben. Sijtje, d. van J G. Blok en I. Torenvliet Pe- tronella ,d. van M. Vink en H. J. Kooij. Willem, z. van J. P. v. d. Broek en P- H. Hoogendoorn. Ondertrouwd: A. Both en D. van der Sluis. Getrouwd: J. Ramp, 52 j., en J. E. A. Prince, 38 j. H. E. de Groot en A Kolater. Overleden: A. van Wensveen, 68 jwe duwe van A. Roskam. I. G Spaarga ren, 36 j., echtgenoote van W. van den Bosch. LEKKERKERK. April. Geboren: Elizabeth Maria, d. van C. Alhlaa en M. v. d. Heul. Ondertrouwd: P. van den Berg, 24 j., en J. van Limborgh, 22 j. LANGERUIGEWEIDE. April. Overleden: J. van der Vegt, 49 j., echt genoot van J- Quaxtel. MOERCAPELLE. April. Ondertrouwd: J. Kattenberg, 31 j. en H. Th. M. (Muijnok, 26 j. (te Boraeeüe). MjONTFOORT. April. Geboren: Jozef Clemens Maxia, z. van G. J Liaahout en B. F. van Schalkwijk. Ondertrouwd: G. H. Houtman, 22 j., en H. J. van Zutphen, 23 j. Overleden: A. Vendrig, 17 m. OUDEWATER. April. Geboren. Francisca Adriana Joaephi- na, d. van F Streng en M. van Zuijlen (te Haastrecht). B er nardus, x van J Boale an M. Verkerk. Gerrit Jacob, van A. Uitbeijeree en T. de Koning (te Vliet) Wilhelmdna Johanna, d- van M M. Strik en 6. Moesman. Ondertrouwd: J. P. de Korte, 22 J., en E. Philipper, 21 j. 1 M. T. Bode, 22 J., en C. J. ven Zuilen, 22 j. KRIMPEN a.d. LEK. April. Geboren: Jacob, z. van G. Verneij en N. Speksnijder Getrouwd: C. J. Rombout. 19 j., en A. G. van Eeuwijk, 19 j. BODEGRAVEN, 11 April. Aangevoerd 121 partijen kaas, 5031 stuks, wegende 45-279 K G. Prijzen. Goudsche kaas met rijksmerk le soort f 2426, 2e soort f 21 23, per 50 KG. Handel matig. ROTTERDAM, 11 April. Veemarkt. Aangevoerd 172 paarden, 1 veulen, 1 ezel, 2262 magere runderen, 800 vette runde ren, 203 vette kalveren, 1809 nuchtere kalveren, 175 graskalveren, 153 schapen of lammeren, 2 varkens, 21 biggen en 14 bokken of geiten. Prijzen per half K.G.: Koeien 1215 oent, 2024 cent en 27—20 cent, ossen 14<16 cent. 1921 cent, en 2425 cent; stieren 13>15 cent, 1617 cent, en 19 21 cent, kalveren 27 86 cent, 4045 cent en 5055 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 105215, stieren f 40'250, gras kalveren f 2060, paarden f 100—230, slachtpaarden f 90i—190, hitten f 40—90, fok nuchter» kalveren f 612, slacht nuchtere kalveren f 36, kalfkoeien f 116 235, pinken f 5085, vaarzen f 8ö 125, biggen f 510, per week 4080 cent. Overzicht: Vette runderen handel ta melijk goed, mooie exemplaren soms bo ven noteering; stieren ruim aangevoerd, handel eenigszins lui. prijzen van verle den week gehandhaafd; vette kalveren kort aangevoerd, de handel goed en ieta duurder, melkkoeien ruim aangevoerd, vraag eohter niet groot, handel traag; kalfkoeien ruim aangevoerd, weinig prijs verandering en handel kalm; graskalve ren, pinken en vaarzen aanvoér niet groot, vraag niet bijzonder, weinig be steed, paarden: slachtpaarden niet geel aanvoer, werkpaarden en hitten handel kalm; nuchtere kalveren ruim aangevoerd handel1 traag, niet veel besteed, fokalveren koppels niet hooger dan noteering ver kocht voor dei^dood, voor het leven werd er tot f 20 betaald. ROTTERDAM, tl April. De Federatie- prijs voor de overmelk is vastgesteld over het tijdvak van* 9 April 1938 tot en met lö April 1933 op f 2.80 per 100 L af boerderij De rogeeringeprijs voor de taxemelk over deze periode bedraagt f 5.25 per 100 L. af boerderij. UTRECHT, 11 April. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Goudreinetien f 24—51, culemans f 5— lil, klumpjee f 8—17, grauwe reinetten f 3(18, rabouwen f 46, st. remy f 30, alles per 100 KG.; rhaberber f 1—6-40 per 100 boe. UTRECHT. 11 April. Ver. Eierveiling Utrecht (V.E.V.U) Eieren wit f 165 2.40, eieren bruin f 22.40, eendeieren f 1.201.80, ganzeneieren f 12, alle* per 100 stuks. Aanvoer 110.000 stuks. GROOT-AMMERS, 10 April. Eerste Al- bl aseer waardsohe Veilings vereeniging te Groot-Ammers Veiling op 10 April. Aan voer 44.210 kippen- en eendeieren, prij zen kippeneieren f 1702.35, eend eieren f 1.601.86, beiden per 100 stuka; 105 pond boonen 4—6 cent per pond; 91 pond boter 51—61 cent per pond; 209 pond kaas 22—26 cent per pond; 24 at bloemen 3 cent per stuk. UTRECHT, 10 April. Groenten- en Vrnohtenveiling Utrecht en omstreken. Rhabarber f 1—10 70, raapstelen f 1— 2 10, radijs f 0 70—8.10 per 100 boa; kropsla f 1.10—7.20, andijvie f 0.40— 2 70, komkommers geel f 21—22, groen f ii.,17, prei f 0 40—1, bloemkool f 2— 31. roode kool f 4—'12, savoye kool f 4— 12 per 100 stuks; zomerspinaxie f 2—5, winterspinaxie f 26, witlof f 11—4M» postelein f 8—28, suiker boonen f 113— 118, breek peen f 2—10, aardappelen f 040—1.50, knolrapen f 1.70—2.70, winterwortels f 11-90, uien f 1 3.10, per 100 KG dunsel 5—9 cent per bak; aardbeien f 060—7 10 per 100 stuks; si naasappelen 200 f 44.30; 240 f 8.90 4.50; 300 f 4.10—4.70, 360 f 3.90—4 per kist. IN DEN DROGEN TIJD. In den tijd dat de Vemniyde Statui droog waren, heeft een Amerikaan een vïraunalin» aangelegd ran bierpullen. Mij «et hem hierboven te midden van ijjn schattin.

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 4