Moderne Zeeroovers. Ingezonden Stukken Wat geeft de Radio? I Gemengd Nieuws. Binn Ji Den pulder in. f No. »1«. WOENtOAQ 1 MEI im rweeoE blm NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, leh.onhov.nKh. Cour.nl NIEl EEN PORTRET. ONS 39. „Dot wm op hot nippertj.1” hijgde Tom. Charta». „U hoop, dat ar niat maar rtjn”. 41 1 10 ADONN^'8 vnu till AAA 0111,10,1 Z VV Vnngeaclil AANGENOMEN De Eoreto Kami 2716 «temmen ging van de waardoor voortai ▼an restzetels ho Ml gelden. Voorts heeft de zonder discussie «temming aangenc ter verleening van nemen van bijzond belang van den 1 wetsontwerp de T’ perkt karakter had Ook werd het we redige vrachtverd vaart aangenomen stemmen, QEEN CADEAU KC God. Staten vai ben een circulaire neentebMturen ia Streefkerk, Mei 1938. Nu beide partijen elk tweemaal het woord hebben gehad, mogen we 't er voor houden, dat de aangelegen heid voldoende ia toegelicht en slui ten we de discussie. Red- „Dieren kijken u aan”. Een portretstudie van Roland, den eee-olifant uit den Ber- lijnschen Dierentuin. Charles. „Ik hoop, dat er niet meer zijn”. 40. Het vlot was waarschijnlijk alles, den was. Vlug trokken de twee dapper Spoedig hierop kwamen ze bij een drij- dat was overgebleven van de rampspoed!- Jongens er zich aan op en L/J.- „ad rtot, Jtó i» «m W ictowdi „M»t»oor”, dl» k» »«»doof«aloo» dw pluk n» m 4« hatn «d. I Hi Een groot aai omstreeks 1780 ir meerderheid ver: geen rekenschap «6n groote tijd, eei zullen de revolutie hebben gevonden, ben naar den ten den, maar niet zi< dat zij het oogenhl de wereld voor go kreeg. De normale ti verwacht werden, en evenmin zulle: Ook nu sullen ni aij een groots, een ken «n dat het m van 1014 tot nu 1 gen en historie st In drie groote drie'ondersoheidei land, Italië en Mussolini sijn teg een afzonderlijke Mussolini. „Klassenstrijd Stalin. „Geen klassenst alle klassen,” beve doring van de Jod „Geen strijd vai ahbeid,” schrijft samenwerking”. In dozen strijd zich tusaohon de slagen van de eer partij, maar be hadden weinigen klappen. De arbei ties op en de kapii filiaslzaken, alles 1 deldrijvenden mid< in snelle opvolgin ten ten bate van d< de middenstanden hun vrijheid steed die hun nieuwe la De middenstand den on zuchtten, n ders doen dan zich sohikkon, omdat at ^•ohtera hadden, strijdperk wilden d In .Duitsohland worden en we m weor een van die e schappelijk leven als we in onzen tty In enkele dagen dors“ tientallen vai zijd in Dultachlani neringen opgeleg eenheidsprijzen en lotingen afgekond en dergelljke insta pi talen. Dat geschiedde ging, maar nu wc «ving aangekend Ion uitsluitend ten drijvenden midden de gevolgen sullen aal bevatten een v< oadeaux bij verkc verbod, om nieuwe o! bestaande uit t warenhuizen en ateliers te hebben hot wlnkelvak a proeven van bafcw **Do bedoeling Is rij beoogt de wink gen den druk va ■aken, tegen fel het opriohten van tegen de miebruiki tonnenstelsel. Do andere stat' wel bereid over te lijkt. Als de nleu' is ingevoerd en vc landen dat voorbat gen. XVI. Uit het Westen voert de wind voortdu rend de witgrijze wolkensluiers aan, die het zonnelicht maakeeren, en alleen bij tussohenpoozen giet zich het zachte zon nelicht over de glinsterende landen an blinkende «looien. Lange den landweg, die tot diep in het hart van den polder leidt, toonen de knotwilgen nu niet meer hun winterache, pikkerige pruiken, maar laten aan hun taaie twijgen, de teere groene bladsprui- ten uit ieder okaeltje te voorschijn komen. Nu de Lente de glorieuze intocht van den Zomer voorbereidt, worden de wei den getooid met een kleurige verrassing van telkens jpeuwe bloemen. Nog geeft de veldkets hier en daar kleur aan de weiden, en 'n paar kleine hooikampjes even voor ae bouwhoeve „Arbeid Adelt" zijn er letterlijk mee overdekt, en zouden, overgebracht naar de bloemvelden, heusch geen slecht figuur maken. Maar rechts van den weg is een weide vol sappig gras, waar de miriaden paardebloemen een schatering van goud spreiden om het lila kantwerk, dat de duizenden kruis bloempjes van de veldkets daar vlochten en daartusschen rekken zich de langge- ateelde madeliefjes zoo hoog mogelijk, om geen zonnestraaltje te missen. Nu weet ik, dat ik straks ook de koe koek zal hooron. (Immers, al roept deze vogel volgens den volksmond nimmer voor Mei (ij), toch kunt ge hem in de tweede helft van April meermalen hoe ren). Op de kade, die achter „Buiten Verwachting" in kronkelige bochten ver naar het Oosten loopt, vind ik 'n mooi, rustig plekje. Hier bloeit het koolzaad reeds volop, slwel ’n halve meter hoog, omringd door de fijne, witte bloempjes van het herderstasohje, dat tot diep in den herfst zsJ bloeien, en hooge zuring- atengels met moeiende bloemtrossen, tus- schen rolronde aren van het reukgras en de wuivende pluimen van het zorggras ’n Bleek-blauw vergeet-mij-nietje bloeit nederig in de laagte daar tussohen, om ringd door de zijdeachtige blaadjes van het zilverschoon van de glimmend-groené bladen v?» het penningkruid. Over 'n week zul a groote gouden margrieten met broed© kantkragen hier bazig het hoofd verheffen. *k Heb hier ’n mooi doorzicht naar de wijde zonnelanden. Een onverklaarbare ver breeding van den toch al ruimen tocht doet me aan *n ven of zwin denken. Bij een lichte beroering van het water onder het overhangend gras verwacht ik er 'n groene worker te zien, als eensklaps ’n groote bruine waterrat van tusschen wat oude biezenstengels en frisch-groene wa terplanten me uitermate verrast en ver baasd aanstaart ,om oogenblikkelijk terug te plompen en even daarna wat verder de varat over te zwemmen, om vanuit 'n elzenstronk veilig, doch nieuwsgierig, me te bespieden. Dan eensklaps klinkt uit de elzenrij links de klare roep van den koekoek tot vijfmalen achtereen. Uit ’n eenzame boom, verlaten, wijd in den polder, wordt even later het geroep beantwoord. Weer ’n stilte van enkele minuten en weer klinkt van vlak bij met gaaf holbo-geluid: koekoek, koekoek, wel veertienmaal aan een. ’n Kwartiertje zonneschijn schijnt alle vogels wakker te maken. Uit een paar hooge wilgen op de kade rinkelt de kra nige slag van den schildvink en van over het water uit 'n ruig boschje komt het currieuze deuntje van den rietgors. Na tuurlijk tinkelt hoog in de lucht het leeuweriklied en op een hekkepaaltje klinkt de kordate zang van ’n grauw vo geltje, waarschijnlijk de vliegenvanger. Het korte gekef van een witgeblesde koet moet zeker ’n waarschuwing zijn voor vermoed gevaar, want het zich ver wijderend geluid hoor ik niet weer, maar het klinkt in mijn ooren na als een heer lijke herinnering aan een fijne vreugde op il»n bUakrn Aprildag Verschijnt Maand en Vrijdag. Pry« b ling! voor Schooi jnnanden 1.20; 1 Met venwkorlng I OPVOEDING. Hoewel man in een beschaafd land als Nederland wpont, sta je zoo nu en dan nog verstomd dat er nog kinderen zijn, die zoon slechte opvoeding genieten, dat het al de perken te buiten gaat. We heb ben dat de week van de stemming op Hoornaar gezien. Er waren christelijke ouders, die de reclames voor Golijn, De Geer en Boon hebben laten zitten, terwijl ze die van Ter Laan er af scheurden. En als zulke kinderen, die dan op de bijzondere school gaan, een arbeider, waar niet het minst van te zeggen is, dan dat hij een S.D.A.P,-er is, uitschel den voor „Rood schoft” en meer van die fraaiigheid, dan moet men toch wel eens denken, wat heeft zoo'n land toch nog een gebrek aan verstandige ouders. Nu geloof ik wel niet, dat de ouders dat de kinde- _ren in zullen steken dat ze dat zeggm ‘moeten, maar wel geloof ik dat daar in bijzijn van kinderen over gepraat wordt, want een kind kan toch uit zichzelf niet weten dat het van een aantal reclames n juist die, waarop lijst 11 aanbevolen wordt, af moet scheuren en dat een be paald arbeider, niet verschillende van andere arbeiders, juist de man is die deze lijst aanhangt en dat zij die arbei der uit moet jouwen. SLOTWOORD. Geachte Redactie. Het volgende moge dienen als antwoord op de „Repliek" van de hoeren Prins en v. d. Werken. Voor een belangrijk deel verwijs ik naar mijn vroegere, uiteen zettingen. lo. De tijd voor het debat. Het ver heugt mij, dat u mijn betoog over de soor ten van „debat" volledig onderschrijft. Hierin zijn w< vooruit gekomen, dat u 't reeds, wat betreft het principe van de zaak, ten volle met mij eens ia. Het geldt nu nog sleohta ’n gradueel verschil, waar over, daar dit uiteraard zéér relatief is, verdere discusóie wel onvruchtbaar moet zijn. Of de tijd nu te kort was of niet, is door géén arbiter uit te maken De vergade ring werd, door de drukke toeloop, aan vankelijk later dan 7.90 uur geopend en den heer Z. heeft zeker niet 420 minuten gesproken. We hebben geen maatstaf voor dergelijke „debat-tijden”, en we moe ten werken met de regel en de gewoonte. Mijn ervaring is, dat, wanneer de deba ters op een spreektijd van die van den heer Van Z. 10 min, per hoofd krijgen, dit zeker niet gering mag heeten. Even wel hadt u (reap, de heer M.) géén „recht" tot protest, althans niet in den vorm van rel-verwekking en onbetame lijkheden. 2o. Het optreden van den heer M. Dat noem ik „inférieur en ergerlijz", en ik heb er ook bewijzen voor. Allereerst het optreden van den heer M-, met de scheldpartij (hij riep o.a.: „schande", „onbeschoft”) over de debattijd. Dit is toch zeker niet te rechtvaardigen en kan door ieder ten minste „onbehoorlijk" ge noemd worden. Voorts was het beleedi- gend, dat hij de vergadering opmerkin gen toebeet als: „Jullie weten daar niets van," „Jullie lachen, omdat je 't niet weet; omdat jullie K door de rooie pers en die meneer laat ophitsen”, etc. etc. De spreker had ettelijke minuten besteed om herhaaldelijk en beslist te zeggen, dat hij de daad van de muiters op de „Zeven Provinciën" onvoorwaardelijk afkeurde. Desondanks meende de heer M. toch te moeten beweren, dat de spreker zich aan de zijde van de muiters stelde, de muite rij verdedigde, etc. De heer Van Z. sprong hierbij op en riep de vergadering tot ge tuige. De heer M., die tal van dergelijke opmerkingen maakte, kon aan een poli tiek debat niet toekomen. Verblijdend is de erkenning, dat uw aan heffen van het Wilhelmus misplaatst was. Hoe kunt u dit echter te billijken vinden en dan lo gisch verantwoorden, dat u mij (op grond van door de spreker geroemde orde bij so cialistische meetingen) mijn gezegd^ over „uitjagen” verwijt- Onbevooroordeeld ge zien, was toch het eerste ongepast, het tweede do.t. volkomen begrijpelijk als re actie op een grove bejegening. Tenslotte valt u over mijn zinsnede: „0, vertrapte objectiviteit". Ik heb daar mede mijn medelijden willen uitsproken met de „objectiviteit”, welke door ,4a roet" der menschen, die in hun verkie- zingsroee de werkelijkheid der dingen niet kunnen zien en waartoe u blijkbaar ook behooren wilt, zoo hardvochtig wordt vertrapt. B- VAN AS, Med. Gand. Zlekenhulsverplsfllno. Polsbroek. In het café van den heer P. de Gilde is Vrijdagavond 27 April de algemeene ledenvergadering van de Ver- eeniging voor Ziekenhuisverpleging ge houden. Wegens afwezigheid van den voorzitter dr. Frowein en den vice-voor- zitter, den her G. Erkel, opende de heer D. J. van Ruijswijk de vergadering, waar na de secretaris de heer W. de Jong de notulen der vorige vergadering voorlas, welke onveranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er op 1 April 1932 waren aan gesloten 96 gezinnen met 416 verzeker den,- waarvan 242 boven en 167 beneden de 15 jaar waren. Aan verpleegkosten wu uitgegevm l 414.48. De rekening ra verantwoording van den penningmees ter, den heer D. J. van Rijswijk gaf aan dat de ontvangsten met het batig slot van het vorige jaar bedroegen f 1746.28, de uitgaven f 542.97, alzoo een batig slot van f 1202.31. De commissie tot het na zien dezer bescheiden bestond uit de heeron J. A. Sluijs, Corn, van Rossum en P. de Gilde. Ze adviseerden de reke ning goed te keuren, waartoe werd be sloten. Met algemeene stemmen werd het bestuursvoorstel om art. 9, 2e lid, zoodanig te wijzigen, dat in het vervolg voor het vervoer van patiënten per auto naar een ziekenhuis vergoed zal worden 16 cent per K.M., tot een maximum be drag van f 7.60. Als bestuurslid werd herkozen de heer D. J. van Ruijswijk. Hierna sluiting. Ijsclub. Polsbroek. In een vergadering der PolsJjroekerdamsche ijsclub, deed de penningmeester, de heer A. Benschop rekening over het boekjaar Mei 1032 tot Mei 1933. De ontvangsten bedroegen met het batig saldo van verleden jaar f 671.074, de uitgaven f 416.66, derhal ve een batig saldo van 254.414. De com missie van onderzoek bestaande uit de heeren W. K. den Besten, J. G. van Schaik Azn. en R. M, Straver, had alles in orde bevonden, zoodat de rekening werd goedgekeurd. Opgepastl Stolwijk. Een inwoner ontving deze week een brief uit Spanje, die de be kende bedriegelijke aanbiedingen bleek te bevatten van den veel besproken „Spaanschen Schatgraver”. Den laatsten tijd doet deze in onze omgeving herhaal delijk pogingen om slachtoffers te ma ken. Wij herhalen onze waarschuwing, om daarop vooral niet in te gaan. Danderdag 4 Mei. Hilversum. AJVJR.O. 8—10 Gramofotm; 10—10.16 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramofoon, 10.30—11 Gello-rocital; 11 11.30 Oureua knippen van kinder- kleeding; 11,30—12 Zangvoordracht; 12—2.15 Concert door het 0mroep-0r- keet en Gramofoon; 2,30—3 Gramo- foon; 3—3.45 Naaicursus; 8.45—4 Gra mofoon; 4—4.30 Halfuur voor zieken en ouden van dagen; 4-80—6 Viool-reci- tai; S^-5.30 Radiotooneel voor kinde ren. Opvoering van „Het Paaeoh-rap- port"; 5.306.30 Kovace Lajos en zijn Orkest; 6.307 Sportpraatje door den heer H. Hollander; 77-30 Kovacs La jos en zijn Orkest; 7.30—8 Jhr. Jan Feith over: „Nederland. Voettoch ten”. „De beenen opgenomen”; 8 8.05 Nieuwsberichten, 8058.45 Gra mofoon; 8.45pijn. 9 10 Concert door het Omroep-Orkest; 0 10—D.30 Zang door het Liederen- en Oratoriumkwar- tet; 9.30—10 Vervolg Concert; 10— 10.00 Opvoering van „Intermezzo"; 10.3011 Vervolg Concert; 1111.10 Nieuwab^pohten; 1L1012 Gramo foon. Hulzen. KRO. 8—6.15 Concert; NCR. V. 10—<10.15 Gramofoon; 10.15>10.4ö Morgendienst door Dr. P. Boenderma- ker; 10.4511 Gramofoon; K.R.O. 11— HA) Gramofoon; 11-30—42 Godsdien stig halfuurtje; 12.152 Concert door het KR.O.-Orkeat; N.CR.V, 23 Cur sus fraaie handwerken; 3—3.30 Vrou wenhalfuurtje; 45 Bijbellezing door De. C. Bouma; 5—6.45 Pianorecital; 6.45—645 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 6.156.45 Onze Nederland- sche Monumenten. „Willem II" door D. Scholtz; 6.45—7 Cursus knippen en stofversieren; 7.157.80 Nieuwsbe richten; 7.80—8 Weekoverzicht: „Wat er op de wereld gebeurt” door Corn A. Crayé; 8—0 Concert door het Chr. Radiokoor en het N.CR V.-Klein-Or- keet; 0—0.80 „De Film”. Iets over haar geschiedenis en techniek, door P. J. Mullem; 0.80—4145 Vervolg Concert; pl.m. 10 uur Nieuwsberichten; 11.15— 11.30 Gramofoon. Vrijdag 5 Mei. Hilversum. V.AR.A 8 uur Gramofoon; 8.15 uur Orgelspel, 830 uur Gramo foon; 8.45 uur Orgelspel, 9 uur Gra mofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.AR.A. 10.15 uur Janny van Oogen draagt voor; 1035 uur Acoor- deonmuziek; 11 uur Onze keuken door P. J. Kers Jr.; 11-20 uur Gramofoon; A VRO. 13—2.10 Concert door het Ensemble Rentmeester en Gramofoon; 240—3.33 Modeplaatje; 2.30—3 Gra mofoon; 3—Ö.30 Causerie door Mevr. B. Boon—(Van der Starp over: „Begrij pen wij onze kinderen?"; 8.30—4 Gra mofoon; in den loop van den middag vindt een aansluiting plaats met de M.E.T.S.-banen in Scheveningen, waar de Daves-cup wedstrijd Nederland— Polen plaate vindt. Wedstrijdverslag door dén heer J. G. Scheurleer; V.A R.A. 4 uur Gramofoon; 5 uur Na school tijd; 5.30 uur Concert door het V.A. R.A.-Klein-Orkeat; 680 uur The Twin kling Five; 6.45 uur Orgelconcert; 7.15 uur The Twinkling Five; 7.30 uur Or gelconcert; V.PR.0. 8 uur Cursus; 8.30 uur Concert; 9 uur D. de Boer Hz. over „Het beroep van den onderwijzer”; 9.30 uur Concert; 10 uur Nieuwsberich ten; 10.06 uur Declamatie; 1045 uur Gramofoon; V.AR.A. 11 uur Concert door het Piathogibas-kwartet. Hulzin. KR.O. 8—915 Concert; 10— 11.30 Gramofoon; 11.80—12 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 1245 1 45 Concert door het K.R.O.-Saxtet; 2—3 Orgelconcert; 3—5 Solistencon cert (Sopraan, Tenor, Viool, Fluit en Piano); 5—725 Concert door de KR. O.-Orkeat; 7.25—7.45 Henri van Eaoh over: „Welke eischen kan men «tellen aan een uurwerk". „Hoe behandel ik haar om een lange levensduur te berei ken"; 7.45—6.60 Brahms-avond door het KR O.-Orkeat ra het KR.O.^Koor; 050—10.80 Gramofoon; 1080-^10.86 Nieuwaoeriohten; 1035—<11 Concert door het KJELO.-Orkeat; 11—13 Gramo foon. le, 14e en 16e prijs J. den Boon; 2e, 10e en 17e prijs Molenaar en Ligthart; 3e en 9e prü» Broer; 4e en 21e prüs P Slingerland; 5e prijs A. van Donk, 6e prijs C. Nobel; 7e prijs A. van Boude- steijn; 8e prijs E. Hofwegen; He prijs A. van Krimpen; 12e prijs Adr. Ros; loe prijs Gebr. De Jong; 15e prijs A. Muddê; 18e prijs C. Stoppelenburg; 19e prijs A. de Groot; 20e prijs G. Verkalk. De eerste duif kwam aan 13.06.02 uur; de laatste 13.21.18 uur. Op het voetbalveld is gevondm een massief gouden ring met gesp, waarin ge graveerd staat P. de B., 16-6-1917, en in Sohuagt een grijze heeronhoed, gemerkt F. M. Inlichtingen bij den rijksveldwach- ter. VELDWACHTER AANGEVALLEN. Cafébazoaksr door aabalhouw zwaar gawond. In een café te Udenhout kregen twee bezoekers uit Tilburg twist. De veld wachter maande hen tot kalmte, waarop de mannen zich op hem stortten en hem den gummistok ontrukten. De veld wachter Irok daarop zijn sabel en sloeg naar den bezoeker J. C., die zwaar ge wond neerviel. In ernstigen toestand werd hij naar het ziekenhuis te Tilburg vervoerd. De andere bezoeker is gear resteerd. ACROBAAT OP HET VOETBALVELD. Toen Zondagmiddag de voetbalwed strijd StormvogelsVelocitae te IJmui- den werd gespeeld, begaf zich na het intreden der rust een acrobaat op bet veld, die eenige toestellen medebracht, om zijn kunsten te vertoonen. Een assis- tent-inspecteur der politie wilde de man aanhouden, doch dit bleek niet ge makkelijk te zijn. De acrobaat sprong over den inspecteur heen en als hij dan op den grond terecht kwam en de in specteur hem dacht te grijpen, kroop hij als een aal tusschen diens beenen door. Dit spelletje duurde zoo eenige ©ogen blikken en op de tribunes genoot het pu bliek. De pret raakte echter uit, toen zich nog drie agenten op het veld bega ven, want nu had men den acrobaat spoedig ingerekend. ACCOUNTANT IN VRIJHEID. De accountant H., die de vorge week in zijn woning te Hillegersberg werd ge arresteerd, is nu weer op vrije voeten gesteld. Zooals bekend, werd de heer H. geruimen tijd geleden aangehouden naar aanleiding van geruchtmakende publi caties van zijn hand over het Müller- concern. Hij werd toen weer in vrijheid gesteld, onder voorwaarde, dat hij zich, hangende het justitieel onderzoek, van verdere publicaties zou onthouden. De nieuwe arrestatie van den heer H. geschiedde op grond van het feit, dat hij oritiek oefende op de justitie. HET GOUD VAN DE „LUTINE”. Het bergingswerk vordert. Maandag heeft het bergingsvaartuig van de firma Dros te Texel met een pulsinriohting aan boord 102 boringen naar de „Lutine" gedaan. Men hoeft thans nauwkeurig kunnen nagaan waar het gezonken echip zich bevindt en hol wrak geheel afgepaald. Hot heeft oen lengte van vijftig meter ra era breedte van tien meter. Gebleken is, dat het achterschip niet is weggesleept, zooals algemeen werd gedacht, doch dat alleen het campagnedek weg is. De munitie- laag, die vermoedelijk een roestkloinp ie geworden, is vier en een halve meter dik en daaronder ligt de schatkamer. De pulsinrichting heeft tal van voor werpen naar boven gebracht, o.m. spij kers, stukken hout, «tukken van de mu- nitielaag enz. RUSSISCHE OPDRACHTEN IN LAND. Mbt de Scheep&bouwwerf en Ma chinefabriek „De Klop” te Sliedrecht zijn onderhandelingcn gaande over de levering van een baggermachine ter waarde van f 320.000 aan Rusland. Mon wacht nog slechts op de in het vooruit zicht gestelde staatsgarantie van de Sotjet-Unie, om deze opdracht defini tief af te eluiten. Voorte verluidt, dat do N.V. Amster- damsche Chininefabriok to Amsterdam een opdracht ontving, voor levering van kinine naar de Sovjet-Unio voor oen be drag van f 4.000.000. Dr. MAT8JEK VEROORDEELD.. Dr. Vlatko Mjstajek, de leider der Kroatische oppositie, is te Belgrado door het gerechtshof tot bescherming van den staat veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf wegens „samenzwering tot het doen uiteenvallen van het ko ninkrijk Joegoslavië”. Dit vonnis heeft in hot geheels land groote beroering gewekt. In sommige kringen ziet men er de aankondiging in van een politiek van krachtige onder drukking van elke oppositie in Joego slavië. TORNADO IN DE VER. STATEN. Een tornado, welke over de Amori- kaansche staten Noord-Louiaiana, Ar kansas, Missouri en Illinois heeft ge woed, heeft wel in het bijzonder do stad Minden (Louisiana), ongeveer 45 K.M. ten Oosten van Shreveport, getroffen, welke stad practisch gesproken met den grond gelijk gemaakt is. Er zijn daar 30 dooden en 100 gewonden. In Canton (Illinois) vielen 2 dooden. Verder moe ten er in do in de nabijheid van Canton gelegen landbouwdistricten nog vier dooden en vele gewonden gevallen zijn. In West Plains (Missouri) wordt gevreesd, dat meer dan 100 dooden en honderden gewonden het slachtoffer van dezen tornado zullen zijn geworden. Het meerendeel der slachtoffers zijn negers. De schade wordt op millioenen dollars geschat. OPRUIING BIJ DE IND. MARINE. Bij de behandeling door don Zoekrijgs- raad te Soerabaja van de zaak tegen den kwartiermeester Pieckart wegens opruiing, is gevangenisstraf geëischt voor den tijd van twee jaar, onder af trek van den tijd, doorgebracht In voor- loopige hechtenis, benevens verwijdering uit den militairen dienst. Tegen den korporaal Severijneo is 00a jaar geëischt, onder aftrek van den tijd, doorgebraoht in preventieve hechtenis, benevens verwijdering uit den militairon dienst. OP EEN PLANK OVER T KANAAL Een Londensch sportman, kapitein d'Arcy Rutherford, is Zaterdag op een plank van 2i Meter lengte on 60 c.M. breedte, die word geeleept door oen stoombootje, het kanaal overgostoken van Dover naar Galais. De reis duurde een uur en 40 minuten. Bij Dover had men tijd verloren, doordat men in het zog van een groote boot was gekomen, waardoor de ruiter plat op zijn plank moest gaan liggen. De temperatuur van het water was erg laag en tegen het ein de van de reis had de ruiter het gevoel van te bevriezen maar hij heeft zijn dool bereikt Roger naar den bodem van de zee gezon- Jongona er zich aan op ra trokken MR 4

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 4