Wielerbaan KUIKENS! I I VROOM&DREEfMANN •ruim - KOPPEL-WEDSTRIJD PLUIMVEE BEDRIJF „LANDZICHT ONZE MEIPRIJZEN voor KINDERKLEEDING rr 3.40 m K 3.90 u 5.90 Gemengd Nieuws. Wetenschap en Techniek. Rechtszaken Marktberichten. Advertentiën. 0 0 0 0 g GOUDA 0 Internationale Sprintwedstrijden LAGER IN PRIJS BETER IN KWALITEIT AMEIDE -- TELEF. 24 Advertenties zijn ook nieuws! 45"cSM 490 IINNENWëO ixioLtjQpdan DCHDC BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUItT-HOLLANO EN UTRECHT, Schoonhovtwsch» Courant VRIJDAO 8 MEI 19». Gouderak. Bij het ophoog» Tan dan IJsseldijk reed Woensdagmorgen een auto met grond ran den dijk. Met Mi Vela ia hij er weer opgeheaohen. Doordat da dijk smal ia, ontstaat nogal eens vertra- ging in het verkeer. Ruims keurs. Haastrecht. Voor de hier bestaande vacature van gemeente-veldwachter heb ben zich niet minder dan 140 sollicitan ten aangemeld. Haastrecht. De heer Q. Smit is herko men als voorzitter van den Polder Groot Keulevaart. Haastrecht. De rekening van den pol der Klein Keulenvaart sluit met een ba tig saldo van f 129,43. De ontvangsten waren f 298,21, de uitgaven f 168,78. Grondbedrijf. Hardinxvsld. Aan het voorstel ran B. en W. -inzake inbreng van gronden in het grondbedrijf, samenstelling der be- grooUng van het grondbedrijf en wijzi ging der gemeentebegrooting, ontleenan we het volgende: De aankoop der gronden nabij de Sluis, waarover een weg werd aangelegd, verg de een uitgave van f 87.030,40, terwijl de kosten van overdracht in totaal bedroe gen f 216. De over deze gronden aange legde weg is in werkverschaffing tot stand gebracht; de arbeidsloonen (hier in begrepen loon uitvoerder) bedroegen f 2902,08 en (je verdere kosten f 4080,02. In de uitgaven voor loonen, rentezegels en premie ziektewet is een rijksbijdrage genoten van f 22.427,41. De overige koa- tan voor het bouwrijpmaken van de gron den en van den aanleg van den weg met stoep en brug (z.g. materiaal-kosten) hebben bedragen f 16.786,64. Ter dekking der kosten aan grond aankoop en bouwrijpmaken der gronden is een rijksvoorschot ingevolge de wo ningwet ontvangen van in totaal f 54.582,40. De inbrengwaarde der gron den berekenen B. en W. op f 64.833,92. Voor 1933 worden de baten geraamd op f 871 en de lasten op f 8184,92 (hier onder f 2584,92 annuïteitsrente. Het ver lies ad f 2813,92 wordt door de gemeen te uit den gewonen dienst gedekt. Blij kens de begrooting van den kapitaal- dienst wordt reeds in 1633 op eenigen grondverkoop gerekend, uit welker op brengst buitengewone aflossing der an- nuïteitsleening mogelijk zal zijn. Hardinxvsld. B. en W. hebben tot de houders van vastliggende honden een circulaire gericht, waarin erop wordt ge wezen, dat een nadere aangifte moet ge schieden, wanneer de honden op den openbaren weg komen, anders dan vast gehouden aan een touw of ketting. Een record. Hsl- en Bosicop. In de maand April passeerden in op- en afwaartsche rich ting 8028 schepen de Zwaanskuiken- brug door het Merwedekanaal, wat se dert jaren een record kan genoemd wor den. Soms werden per dag 180 schepen doorgelaten. Deze drukke vaart staat ze ker in verband met den aanhoudenden lagen waterstand. Hsl- sn Bosicop. De burgemeester heeft vergunning verleend tot het houden van een collecte ten bate van de stichting voor alleenstaande blinden van alle ge zindten te Wolfhezen. Toen Dinsdagmorgen de brandstof- fenhandelaar De J. met zijn beladen vrachtauto huiswaarts reed, brak nabij zijn woning de achteras van de auto, zonder persoonlijke ongelukken te ver oorzaken. Daar het voertuig midden op den weg stond, en eerst afgeladen moest worden, ondervond het verkeer nogal be lemmering. Hoog-Blokland. Volgens telling der zaakvoerders worden in de gemeenten Hoog-Blokland, Arkel, Gorinchem, Schel- luinen, Hoornaar, en Noordeloos in to taal 8206 varkens gehouden; dat is 805 minder dan in November 1932. Hoornaar. De gemeente-poli tie heeft A. M. te Noordeloos bekeurd wegens het rijden met een rijwiel zonder licht en het niet stilhouden op vordering der po litie. Jutp haat. Bij de jongste volkstelling bedroeg het aantal inwoners 4535, tegen 8924 bij de volkstelling in 1920. Een voor uitgang van löi^ pCt. De verdeeling der kerkelijke gezindten was als volgt (tusschen haakjes het oijfer van 1920): Ned. Herv. 1777 (1721), "Waalsche Herv. 0 (1), Remonstrant 2 (0), Ghriste-, lijk Gereformeerd 7 (15), Evangolisch Luthersch 7 (28), Hersteld Luthersch 1 (0), Gereformeerde kerken 240 (252), Roomsch-Katholiek 2216 (1855), Oud- Roomsch 8 (4), andere godsdiensten 55 (17), geen godsdienst 222 (31), onbekend 0 (5). Tarwswsi Lartgerak. De burgemeester heeft be kend gemaakt dat tarwetelers, die wen- schen te profiteeren van de tarwewet met hun oogst 1983, verplicht zijn een in ventarisatie-formulier in te vullen. In Zuid-Holland zullen deze formulieren be schikbaar zijn op zitdagen, welke de tar- we-organisaties beleggen. De zitdagen zullen worden gehouden in de week van Maandag 8 Mei tot Zaterdag 18 Mei. Nadere inlichtingen over de zitdagen worden gaarne verstrekt door de districts- secretarissen. Het invullen der formulie ren dient te geschieden zoowel door hen, die dit jaar voor het eerst tarwe telen als door hen, die reeds lid-aangeslotene een er tarwe-organiaatie zijn. Weinig animo. Langsrak. Bij de door notaris Anema te Streefkerk hier gehouden veiling, krachtens artikel 1223 B. W., van een woonhuis met erf, staande aan den Lek- dijk alhier en toebehoorende aan den heer G. J. Middelkoop, waarvoor slechts twee gegadigden waren, werd dit perceel ingezet door dsn heer R. Vermeulen te Nituwpoort, voor slechts f 500, Lax mond. Als werkloossn staan hier ingeschreven 21 grondwerkers, 5 fabrieks arbeiders, 2 mandenmakers, 1 hoepelma ker, 1 chauffeur, 1 machinist, 1 opper man, 1 schipper. Moordrecht. De postdnivsnvereeniging „De Gevleugelde Vrienden" hield een wedvlucht uit Soignies (België), afstand 166 K.M. De duiven werden 8 uur v.m. gelost en de eerste duif kwam te 10.51.47, de laatste duif te 11.40.54 uur binnen. De uitslag was: 1 en 4 C. Visser; 2 en 7 G. van Vliet; 8 J. Palsgraaf; 5 J. Oos- terom; 6 B. Kruif en 8 C. Palsgraaf. De stremming van het verkeer over de spoorbaan nabij het station is opge heven. Al het verkeer gaat nu weer over den nieuwen verkeersweg en het oude gedeelte, waarvan tijdelijk gebruik gemaakt is, is nu weer gesloten. Een nisuw zwembad. Nieuw poort. Ingevolge machtiging van de ledenvergadering heeft het bestuur van de zwemvereeniging „Nieuwpoort Langerak", na verschillende besprekin gen besloten tot oprichting van een zwembassin aan den Veerschendijk onder de gemeente Groot-Ammers op gronden, toebehoorden «aan hst Burgerlijk Arm bestuur van Nieuwpoort. De gelden, hier voor benoodigd, zijn reeds verzekerd, zoo dat de uitvoering spoedig een aanvang zal kunnen nemen. Het ligt in de bedoe ling, dat reeds in het komende seizoen van dit bassin gebruik zal kunnen wor den gemaakt. Nlsuwerksrfc a.d. IJsssl. Ds afdseling van de S.D.A.P. heeft een Mei-meeting ge houden op het terrein van den heer Boerop aan den Hoofdweg. Medewerking verleenden de afdeelingen Rotterdam sn de omliggende gemeenten van A.J.G. sn N.A.S.B. en de muziekvereeniging „Kunst na Strijd" van Krimpen a.d. IJsseL Als sprekers traden op de heeren K. ter Laan, lid der Tweede Kamer en de heer A. B. de Zeeuw. Ter herdenking van Willem van Oranje heeft de heer H. de Boer uit Gravenhage voor de leerlingen van de lagere scholen, in de zaal van den heer Honkoop, een lezing met lichtbeelden ge houden over de Oranjes. Des avonds heb ben de plaatselijke muziek- en zangver enigingen een concert gegeven op het erf van den heer J. Honkoop. De heer J. Terdu heeft tegen 1 Juni ontslag gevraagd als onderwijzer aan de 2e O. L. School. In verband met de jong ste wijziging van de lager onderwijswet zal in deze vacature niet worden voor zien. Het bestuur van de woningbouwver- eeniging „Ons Huis" heeft het schilder werk over 1983 voor 40 woonhuizen na inschrijving opgedragen aan de Gebr. van Erkel voor f 455. De schaakvereeniging „De Pion" heeft in de zaal van den heer J. Hon koop een wedstrijd gespeeld tegen de schaakclub uit Zevenhuizen. Nieuwerkerk won met 122. „Hel Hoogeland". Ouderkerk a.d. IJsssl. De afdeeling van de Prot. Ghr. Reclasseeringsvereeni- ging „Het Hoogeland", welke arbeidt on der ontslagen gevangenen, zwervers en maatschappelijk ongeschikt», heeft over het afgeloopen kwartaal ontvangen f 47,83 terwijl voor het jubileum der stichtingen werd ontvangen f 21,80. De afdeeling telt thans 74 leden. Tot collectanten tra den toe de dames A. Burger en M. Kwor kernaak. Rundsrsisrfts. Ouderkerk aan den IJsssl. Van de landbouwers P. Hoogerwaard on A. de Jong, stierf ds afgeloopon week ton koe. Ds ktrkslljk» llnaneiln. Schellulnen, Het kerkbestuur dor Herv. Gemeente is voorloopig van zijn geldzor gen verlost. Op advies van het classicaal bestuur uit Dordrecht heeft de diaconie een oom van f 1000 tegen lage rente aan het kerkbestuur geleend. Schsllulnsn. De nieuwe cursus aan de Openbare School is deze week aangevan gen met 1?' leerlingen, waarvan 48 uit de gemeente .rinchem en 10 uit Hardinx- veld. Waddinxvssn. De postduivenvereeni- ging „De Sperwer" hield een wedvlucht uit Rozendaal. De prijzen werden behaald door: W. van Ringenateijn 1, 2 en 30; A. Verweij 3, 5, 10, 12, 14 en 18; A. J. Pijpers 4; W. van Berkesteijn 6, 15 en 16; P. Metselaar 7, 8 en 18; J. Sleeuwen- hoek 9, 19 en 23; P. Vink 11; B. Batink 17 en 21; C. van Dijk 20; A. de Graaf 22; N. J. la Grande 24, 28 sn 29 A. Ver sluis; 25 P. v. Geloven 26; D. Schreuder 27. De aankomst van de eerste en laat ste duif waren reep. 8.50.47 en 9.8.59 uur. Zevenhuizen. Tot de openbare school no. 1 op het dorp 20 nieuwe leerlin gen toegelaten. DUITSCHE EX-PRINS TE AMSTER DAM MISHANDELD. Met sen blauw oog naar Doorn. Na afloop van een vergadering va» de „Deutsche Verein." op 1 Mei in Mai- son Boer te Amsterdam, zijn verschil lende Duitschers vrij ernstig mishan deld door Communisten en Joden. In verband daarmede, meldt Het Volk dat een zoon van den ex-keizer van Duitachland, vergezeld van een gewezen kapitein van het Duitsche leger, Maan dagavond met den trein aan het Wees- perpoortstation ia aangekomen, vermoe delijk met de bedoeling om genoemde bijeenkomst bij te wonen. Reeds in den trein schenen Joodsche reizigers aan stoot genomen te hebben aan bet haken kruis, dat hij aan den arm droeg. Hier op paukt* sumwklapo Uddsn tmr gevolge gehad, dat ds prins van ooupé véTWttiWtt». Toerr lrtj rich m -senlromet van den trein met dan hem vergeselleD- den heer op straat begaf, is bij door eenige personen aangevallen sn mishan deld, waarbij hem san blauw oog is ga- slagen, voordat ds politie had kannen ingrijpen. Onder dese omstandigheden hebben zij afgezien van hun voorneman, het feest van de Deutsche Verein bij te wonen en zijn zij met den volgenden trein naar Doorn vertrokken. Bij navraag is van de N. R. Grt. ds juistheid van het bovenstaande beves tigd. Aanvankelijk had men versocht om het gebeurde geheim te houden, met na me wat de identiteit van den prins be treft, maar zoo schrijft het blad, nu het toch gepubliceerd is, is de reden hier voor vervallen. AUTO RIJDT OP MENIGTE IN. Zss psrsonsn ernstig gewond. Woensdagavond omstreeks half ne gen, werd op den Rijnsburgerweg te Lei den, de 64-jarige heer J. H. Z., aange reden door een auto, bestuurd door den heer A. E. De man viel en werd bloe dend verwond. Het ongeluk had een grooten toeloop van menschen tot ge volg. De bestuurder van een andere auto, die van het gebeurde niets bemerkt had reed op de groep in, met het gevolg dat een tiental personen werd gewond van wie vijf min of meer ernstig Zij werden naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd en ter verpleging opgenomen. De anderen konden ter plaatse worden ver bonden. Het slachtoffer van de eerste aanrijding werd eveneens naar het zie kenhuis overgebracht. Zijn tosstand is niet levensgevaarlijk. LIJKJE IN BESLAG GENOMEN. De politie te Tholen heeft op last van de justitie te Breda het lijkje van het driejarig soontje van een ingesetene in beslag genomen. Het kind was eenigsn tijd onder be handeling geweest van esn kruidkundi ge, die te Tholen een vrij drukke prac- tijk uitoefent. HET CONFLICT BIJ DE K. L M. Directie heeft nog geen bericht De directeur van de K. L. M. deelde gisteren mede, dat nog" geen enkel be richt van de Vereeniging van Verkeers vliegers was binnengekomen omtrent 'n voorgenomen ontslagneming van de pi lotan per 1 Juli, zoodat hij omtrent deze zaak geen nadere mededeelingan kan doen. DE RAMP VAN DE „ATLANTIQUE". In de Noordzee is een geheel onge schonden motorsloep gevonden van de Atlantique, het Franeche stoomschip, dat indertijd door brand ie verwoest Op den romp van de reddingboot zijn spo ren van rook waagenomen; 'een inrioh- ting voor draadlooze telegrafie was aan boord. Het vaartuig zei ter beschikking worden gesteld van de commissie, die de oorzaak van den ondergang der At lantique onderzoekt DE STAATSKAS GEPLUNDERD. Overval te Petersburg. Volgens een te Heleingafore (Finland) ontvangen bericht, hebben gewapende roovers op klaarlichten dag een overval gepleegd op de staatsbank te Petersburg Zij drongen onverwachte het bankgebouw binnen en met de revolver in de hand, dwongen zij de leden der directie en het geheele personeel, op den grond te gaan liggen Togn plunderden zij met groote behendigheid de brandkasten en safes, waarna zij in auto's verdwenen. De Ge- peoe heeft alle huizen in de nabijheid door zocht, zonder resultaat. Aan dit bericht wordt toegevoegd, dat bankovervallen steeds talrijker worden in Rusland, dooh in de Sovjet-pers wordt hieromtrent niets gepubliceerd. De over vallen worden gepleegd door een georga niseerde bende, die na haar vertrek een papier achterlaat, waarop geschreven is „Comité van aotie tegen de verwoester# van Rusland. Landgenooten weeat voorbe reid op een algemeenen opstand tegen de roods rageering". Van officieels Russische zijde ie het be richt van den orarval nog niet beves tigd. WELSPREKENDE CIJFERS. De „Griine Briefs" in Duitechlend dee- len mee, det er in 1900 in Duitechland 2 millioen kinderen geboren werden, in 1931 slechte 1 millioen, de helft minder due. In 1932 zonk het cijfer nog lager, n.l. tot 950.000, dat ia bijna eTen laag als de laagste stand in den oorlog, nJL 900.000 in 1918. In Duitechland ie het geboortecijfer nu lager dan in Frankrijk. Per 1000 inwoners werden in Duitech land 16 kinderen, in Frankrijk 18 kinde ren, in Tsjecho-Slowakije 22 kinderen, in Italië 26 kinderen, in Polen 80 kin deren geboren. FEEST DER WERELDREVOLUTIE. Den len Mei viert Rusland ook dit jaar zijn „feest der wereldrevolutie". Het centraal-comité der communistische partij in Rusland heeft een vlammenden oproep tot het feest, voor alle landen en volke ren bestemd, gepubliceerd, in welken o.a. in de 4e stelling niets minder wordt beweerd, dan dat in het buitenland do zijnen millioenen arbeiders en boeren tot den hongerdood zijn veroordeeld, ter wijl in Rusland de werkloosheid verdwe nen is, de nood in de dorpen heeft op gehouden en de maatschappelijke «n cultureele welvaart der werkende bevol king toeneemt". In welk een krasse tegenspraak met de werkelijkheid deze verklaringen staan, blijkt uit de reeksen betrouwbare gege vens, over welke dit bureau uit den jong- sten tijd beschikt, welke o.m. inhouden, dat ook in de meest begunstigde indus triesteden in Rusland de straten gevuld zijn met verhongerde bedelaars, de lie- ktahqi»» overvol rijn met door de *1- WERELD RECORDHOUDSTER Wffly den Ouden wordt n» do vwtiginz ven het nieuwe wereldrecord 200 Meter vrije elng in het Ooeter Zwembad te Rotterdam door haar vader en moeder mot haar prestatie gelukgewenscht. lende ziek geworden en, kinderen in ontzaglijke hoeveelheid te vondeling wor den gelegd, zelfmoorden geweldig toene men Vaak worden de lijken door de fa- milie's 's nachts op de straten gelegd, omdat het onmogelijk is zelf voor de be grafenis te zorgen. Trots den terreur hopen de gevallen van arbeidsdienstwei gering uit oorzaak van voedselgebrek zich steeds meer op. Daklooze zwervers langs de straten, mannen, vrouwen en kinderen, worden door de politie bij mas sa's opgepakt en in vrachtwagens naar onbekende bestemmingen getransporteerd vlektyphus en andere epidemische ziek ten breiden zich uit; gewapende roovers- overvallen zijn aan de orde van den dag- En de voedingsmiddelendistributies van de overheid zijn ten eenenmale ontoe reikend. De demoralisatie en desorgani satie zijn algemeen, op het land nog sterker dan in de stad. De Internationale der wereldrevolutie klinkt er aan de on eindige gravenreeksen der verhongerden Feest is er uitsluitend en alleen bij de propaganda. DE VERJAAGDE JODEN. Egypte helpt. De Egyptische regeering heeft beslo ten twee honderd Joodsche doctoren en advocaten, die gedwongen zijn geweest Duitschland te verlaten, toestemming te geven zich in Egypte te vestigen en er hun beroep uit te oefenen. Brltsche gastvrijheid. In een te Londen gehouden vergade ring van bekende onderwijsmannen is een voorstel om Duitsch-Joodsche ge leerden gastvrijheid aan te bieden, guns tig overwogen. Er is een nieuwe verga dering bijeengeroepen, waarop de groo te universiteiten vertegenwoordigd zul len zijn en waar voorgesteld zal worden om voor hen leerstoelen aan de univer siteiten in te richten. VERPLICHT VISCHETEN. Binnenkort zal in Turkije een ver plichte vischdag worden ingevoerd, waar op de geheele bevolking visch moet eten. Op deze wijze hoopt men de visschers te helpen, daar dezen zeer veel nadeel ondervinden van de invoerbeperking in Griekenland. De visch is daardoor in Turkije zoo overvloedig, dat er geen prijzen te ma ken zijn. Makreel is te koop voor min der dan 4 cent per pond. AMERIKA'S WERKLOOZEN. De eerste rsgssringsstsun. Naar de „Chicago Tribune" uit Was hington meldt, heeft het Alexander Ha- milton-Instituut, dat over de meest be trouwbare statistieken beschikt, bekend gemaakt, dat het aantal werkloozen in de Vereenigde Staten op 1 Mei j.l. 17.034.000 bedroeg op een totaal van 60 millioen arbeiders. De vroegere berekeningen van het to taal der werkloozen in Amerika stelden dit op ongeveer 13 millioen, hetgeen ve len als een te hooge schatting beschouw den. Het gemiddeld inkomen van dege nen, die nog aan het werk zijn, wordt door het bovengenoemd instituut bere kend op 650 dollar per jaar, tegen 1200 dollar in 1929 De verergerde werkloosheid had tei gevolge, dat de Senaat het 500 millioer crediet voor directen steun aan werklo( zen heeft goedgekeurd. Men verwacl dat de wet dezer dagen door preaidei Roosevelt zal worden geteekend. Het is de eerste maal, dat de regei ring directen Bteun geeft aan de werl loozen. President Hoover had tot h laatst toe zich verzet tegen regeeringi geld aan de werkloozen. De republioke nen in het congres die thans in de mii derheid zijn, zijn er nu ook nog tegei standers van, maar in minder sterl mat» WOLKBREUK BOVEN WURTEM- BERG. Woensdag is het dorpje Schönt&l het Jagstdal in Wurtemberg geteistei door een geweldige wolkbreuk. Binm enkele minuten tijds was de Honigbe* niet meer in staat de van de omring» de hoogten omlaag stortende waterma sa's te bergen. Het water stroomde huizen binnen en stond alras in de b nedenverdiepingen een paar meter hot zoodat vrouwen en kinderen naar bt ten moesten worden gedragen. Paardt en koeien stonden tot aan den hals het water, terwijl een aantal varkens kippen verdronk. Landbouwgereedscha pen en huisraad werden door den stroo meegesleurd. Pas na verloop van twee uur was b ergste gevaar voor het 600 zielen telle de dorp geweken. De materieele scha' is zeer groot, doch menschenlevens zi niet te betreuren. DE „ZUIVERING" VAN CHICAGO. De groote klopjacht op de „gangster, te Chicago wordt voortgezet met het dc de veiligheid en rust in de millioenensti te verzekeren gedurende de wereldtei toonstelling, welke dit jaar gehoudt wordt. De politie heeft verschillende tusscht personen, behoorende tot de „onderw reld" gearresteerd, en meer dan hoi derd schuilplaatsen van misdadige: ontdekt. Men heeft een handelsbureau van bende van Al Capone ontdekt, met ec volledige boekhouding, waaruit blee hoeveel likeuren en verdoovende mie delen verkocht waren en welke wia hierbij is gemaakt. Hoofdzakelijk zoekt de politie na* den chef der bende, Rager Touky, d. tracht de heerschappij te krijgen ov» verschillende bedrijven, welke in hai den waren van AL Capone. BOMMEN OP NEDERLAND. „Bommen op Nederland" is veel min der amusant dan „Bommen op Monte Carlo". Het laatste is een oolijke film, he oerste een ernstig geschrift, waarin M. J M. Gemmeke zijn landgenooten waar schuwt voor het .dreigend gevaar uit d< lucht. In een populair betoog beschrijf hij, wat andere landen doen voor de be parade. Duitachland heeft weltanaar geen Tloot Tan eenig» beteekems meer maar nog wel de herinnering daaraan. Op 1 Mei hebben de matrozen te Kiel Ixmnstaan- d» parade gehouden in de uniformen van en Duitaohe landingedirieie bi) de yeid- tooht tegen de Bozen in China. gttIBt BLAD. NIEUWSBLAD V00H ZUID-HOLLAND tw UTRECHT, «chwmbereneehe Courant VfMJDAB S MEI IMS. pcherming der burgerij tegen luchtaan vallen en hij geeft een denkbeeld van de verschrikkingen van zulke aanvallen. „Reeds lang genoeg, ja te lang, hebben wij gewacht met het treffen van maatre gelen," zegt de schrijver san het einde van zijn brochure en hij. waarschuwt, dat Mwij slapen, terwijl onze buren en ande ren werken". Een andere aanhaling ia vooral voor Schoonhoven van beteekenis. We lezen op jtfadz. 27: „Men zal in de toekomst er foor moeten zorg dragen, dat militaire ©bjecten zoo min moglijk worden geves tigd in of nabij bevolkingscentra." Tot het departement van defensie ia deze wijsheid nog niet doorgedrongen, want van daar uit is het bevel gekomen, om midden in Schoonhoven een bewaar plaats voor patronen te vestigen. VERDUISTERING DOOR BANK DIRECTEUR. De directeur van de gefailleerde Bur gers' en Co's Bank zal zich op 11 Mei voor de Haagsche rechtbank te verant woorden hebben wegens verduistering. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij twee obligaties van 1000 dollar en een obliga tie van 500 dollar, die hem als onder pand waren gegeven voor de leening van de Congregatie van den Goeden Herder te Danzig, heeft verduisterd. DIEFSTAL De 31-jarige arbeider K. v. E. was wegens diefstal, gepleegd te Alblaaaer- dam door de Dordtsche rechtbank ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf, mat aftrek van de voorloopige hechte nis. Het Haagsche gerechtshof vernie tigde het vonnis van de rechtbank en verhoogde de straf tot twee jaar, met aftrek van de voorloopige hechtenis. INBRAAK TE LEERDAM. De arbeider J. C. K. te Leerdam was door de rechtbank te Tiel wegens inbraak in de gasfabriek te Leerdam veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. In hooger beroep heeft gisteren het Arnhemsche ge rechtshof het vonnis bevestigd. DROEF GEVAL Uit nood gehandeld. De negentienjarige C. G. "W. te IJssel- stem had zich voor de Utrechtsche Rechtbank te verantwoorden wegens op lichting. De jongeman, loodgieter van beroep, droeg de zorgen voor het gezin van zijn moeder, een weduwe, die, be halve de oudste zoon, nog negen kinde ren heeft. Hij had een pak gekocht bij een winkelierster te Utrecht en bracht dit terug met de mededeeling, dat het niet goed was. Hij vroeg drie andere pakken op sicht en kreeg die mee Deze pakken verkocht hij. Een andere winke lier had hij opgelicht voor een harmo nica, door zich uit te geven als knecht van een bode. De loodgieter bekende alles en zei uit nood gehandeld te hebben, omdat hij wist, dat zijn moeder zonder geld zat. Uit wanhoop was verd. tot zijn daad ge komen. Een loodgieterspatroon werd als ge tuige gehoord en gaf zeer gunstigs In lichting» over verd., dian hij in dienst wil nemen zoodra verd. uit de gevange nis zal komen. De Off. van Justitie vond dat verd. de menschen op een geraffineerde wijze had opgelicht, maar wilde rekening houden met verd.'s gunstig verleden en vroeg zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorloopige hechtenis. In tranen uitbarstend, zeide verd., dat hij deze daden niet begaan had uit zucht tot stelen, maar alleen om zijn moeder en zijn broers en zusters te helpen. Er was geen eten in huis geweest en verd. had geen raad geweten. De verdediger drong aan op voorwaar delijke veroordeeling of op onvoorwaar delijke straf, gelijkstaande met de voor loopige hechtenis. De uitspraak werd bepaald op 10 Mei. EEN WOESTELING. Voor den Rotterdamachen Politierech ter moest gisteren de 18-jarige S. d. 0. uit Benschop zich verantwoorden tegen de beschuldiging, dat hij eenige ruiten zou hebben vernield in het café van A. A. v. d. Eist. De schoenmaker P. J. de Jong uit Haarlem, zwager van v. d. Eist, ver telde dat de verdachte als een krank zinnige te keer ging. Eerst wierp hij alle ruiten stuk en daarna rukte hij een heele deur uit haar voegen. Het bleek dat verd. bij de politie in de plaats zijner inwoning als „onverschillig, brutaal, dom en onbetrouwbaar" bekend staat. De heer v. d. Eist, die inmiddels zijn koffiehuis van de hand deed en nu melk- slijter is in Den Haag, had het te druk en was niet verschenen. De zaak werd derhalve aangehouden tot 15 Mei. KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Uitspraken van 8 Mei. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over den weg rijdend niet be hoorlijk na&r rechts uitwijken bij het te genkomen van andere motorrijtuigen, rij- of voertuigen: P. S., Vlist, vrijspraak. Als schipper met schip daarmede va ren op de rivier de Lek, terwijl dit was beladen boven de toegelaten diepgang, terwijl de nummers der ijkplaten onder water waren: K. B. te Rotterdam, A. de H. en J. M., beiden zwervende, allen vrijgesproken. GOUDA, 4 Mei Coop. Zuid-Holland- eche Eierveiling G.A. (C.Z H.E.) te Gou da Veilingsbericht van 4 Mei 1933. Aan voer 162.300 kippeneieren. Prijzen: 56- 68 K.G f 2—2,10, 58-60 K G. f 2.10— 2 20, 60-62 K.G. f 2.20—2.90, 62-66 K.G. f 2.30-2 50, bruine 56-70 K.G. f 2.10— 3, kleine eieren f 1.90—2, alles per 100 stuks. Aanvoer 350) eendeieren, prijzen f 1202 per 100 stuks; ganzeneieren 5 7 cent per stuk. GOUDA, 4 Mei. Veemarkt. Aangeroerd 3076 stuks, waaxvan 5b slachtvarkons. Vette 14 Y»15 X cent, Londensche 11 12 cent, alles per pond levend met 2 pCt. korting; 463 magere varkens f 14—25, 1970 biggen f 811; 11 rundet-en f 120 160, 296 nuchtere kalveren f 350— 5; 365 lammeren f 4—8. Handel redelijk. Algsmeene markt. 356 partijen kaas. Prijzen le kwal met rijksmerk f 2420, idem 2e kwal. f 21—23, alles per 50 K.G- Handel vlug. 146.000 eieren. Kippeneieren f 22.50, eendeieren f 1.70—2, beiden per 100 stuks Handel willig. 876 ponden boter. Goéboter 76—85 ct., weiboter 6070 cent, beiden per pond Handel vlug. UTRECHT, 3 Mei. Ver. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Asperges wit f 7—32, idem blauw f 5— 18, rabarber f 1.103.80, raapstelen f 0.40 —0.60, radijs f 0.50—1.70, wortels f 9— 16, alles per 100 bos, kropsla f 040—6, andijvie f 1.10—430, komkommer» geel f 419, idem groen f 5—'15, prei f 0 40 '1.10, bloemkool f 419, roode köol f 2 11, savoye kool f 16, alles per 100 stuks, zomerspinazie f 26, winterspi- nazie f 23, witlof f 824, breekpeen f 4—14, postelein f 7—<10, snijboonen f 69 89, suikerboonen f 102'114, peulen f 63—82, culemans f 711, aardappelen f 0601.90, knolrapen f 1190, winter wortels f 1, uien f 14.40, alles per 100 K.G.; aardbeien f 0.80—4.80 per 100 st.; aardbeien f 24129, tomaten f 2440, druiven blauwe f 8798, roode bessen f 275, alles per 100 pond, sinaasappelon (240) f 5—5.30, idem (200) f 1.90-5, bei den per kist. Exportveiling Raapstelen f 0.00, rabar ber f 2 803.10, beide per 100 bos; andij vie f 0.00—0.80 ,sla f 050—280, kom kommers groene f 36, alles per 100 at.; postelein f 13, zomer spinazie f 23, bei den per 100 K.G ZEVENHUIZEN, 8 Mei. Veilingsver- •eniging Zevenhuizen. Aangevoerd 96.019 kippeneieren f 22.56, 1318 eendeieren f 1.65—2.06, alles per 100 stuks. q 7 mei - a UUR 0 JAN VAN DEN HEUVEL (Onafhankelijk Kampioen) e THOMAS (Belgisch Kampioen) 0 en JAC. VAN ECMOND (Olympisch Ksmplosn) e (Holland Bal g IS Duit sok I s n d) DE VOETBAL-WEDSTRIJD HOLLAND-BELGIË e zal op het terrein versterkt worden uitgezonden m PRIJZEN, W f 0.55, 0.80, 1.M, 1.rs en 2.« KINDERKAARTEN 30 CENT Dlraot leverbaar In alk kwantum „LANDZICHT'S LEGHORN'S" zijn beroemd om hun hooga ppoduotla van aioren van 80 tot 70 gram. - Zorgt voor groot* oieren, d I o koopt Duitaohland Onze abonnee, lezen de advertentie pagina avan aandachtig all Hat nlouwc want ook da advartantla, bevatten veer hen nieuwe Snoezig Kinder jurkje ven zijden Ma roe, rondom m. imockwerk en broderie opkraag- je. In diverse voor- jaarstinten. Lengte 40-60 - 40 cM Kleine ttijging p maat Babymanteltje v. Uni Long, m. zijden rugvoering, strik- kraag en corsage. In bleu Delft en rood verkrijgbaar Lengte 45 tot 55 cM. Klalna t Ij g f n g par maat Unl Bouclé Kinderman lei met aardige stiksels revers, zak en cein- uur. Zijden rugvoering •n corsage. In beige, bleu Delft en capucine. Lengte 60 tot 100 cM Uni Vischgraat 'Kinder mantel. m. zijden rug- voering en corsage In beige,bleu Delften capu cine. Lengte 60-100 cM Klama atijging par maat Mêlé fsnt. Kindermantel met leuke ruggarn. en corsage. Open en gesloten te dragen. In bruin, bleu Delft, capucine. Lengte 60-100 Klainw tt Ij ging par anaal Allerliefst Kinderjurkje v, Vistra Imprimé, bolero model, uni vest en kraag; rok mat plooien. In velo mooie kleuren. Lengte Klaina tlljging par «aai Klatn. HOOGSTRAAT

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 6